“Essence 06 satin mauve dudak kalemi” için 72 yorum

 1. Çok beğenerek aldığım fakat dudağımda elimdeki Swatchu gibi durmayan ¸beni vampire çeviren ürün.rengi gerçekten çok hoş bir gül kurusu ama mavi alt tonlu olduğu için sanırım benim soluk sarı benzimde olmuyor bir türlü.oysa o kadar güzel bir sürüm yumuşaklığına sahip ki…onu ruj olarak kullanamayan bünyem dudak çerçevelendirmede kullanarak acısını az da olsa hafifletmektedir.

 2. Bu kalemi Aslı Özdel’in dudağında görüp bayılmıştım. Koşa koşa gittim aldım ne de olsa ben de kızılım ben de beyaz tenliyim dedim. Ama bende çook soğuk çok kahvemsi durdu soluk yaptı tenimi sanırım soğuk alt tonlulara yakışmıyor bilemedim.

 3. rengi yapısı muhteşem..stoklarımı ona buna hediye eden ben şimdi 1 tane daha bulup kendime alamıyorum 🙁

 4. Dudakları daha da dolgun gösteriyor bence ve bunu abartmadan yapabiliyorsunuz. Evet rengi çok güzel ama kalıcı değil.

 5. Uygun fiyatlı¸ kolay sürülen¸ orta kalıcılıkta¸ nude sayılabilecek bir dudak kalemi. Dudak hattı çizildikten sonra içini pembe alt tonlu nispeten şeffaf bir lipgloss ile doldurmak dudakları dolgunlaştırmada kullandığım bir yöntem.

 6. Kendisini yaklaşık 6ay aradım. Galiba bugun birileri almayı unutmuş olmalı ki bikaç tane vardı. Havada kaptım tabii.Bi de 05 soft berry vardı onu da aldım. Satin muave çok tatliş bi gül kurusu¸ soft berry bi tık koyusu. muazzammm diyorum cicişler muazzam. Bulamadığım kadar varmış.

 7. Ilk başta çok severek kullanıyordum ama sonra emily ile karşılaşınca başka birşeye gerek yok bence. Halı hazirda tenime çok solgun geliyor bu renk. Tam bir soğuk gül kurusu rengi. Hafif saten bitisli. Sürmesi kolay.ama kalıcı pek değil. Bunuda Ruj gibi tüm dudagima sürüyorum.

 8. bu pek meşhur olan dudak kalemine gratise gittiğimde aklıma gelirse bakınıyordum ve hiçbir zaman olmuyordu. bugün bir tane bulabildim. o kadar şaşırdım ki yanımdaki görevli bayana aaa bu gelmiş dedim. evet 3 tane geldi ikisini ben aldım dedi. sonra neden bir tane almadığını sordum. çok seviyormuş ve bu kalemler bir türlü gelmiyormuş. o kalan bir taneyi de almamasına şükrederek onu da ben aldım. eski yapısını bilmiyorum¸ kullanmadım ama benim elimdeki gerçekten çok kuru ve zor renk veriyor. tek başına uyguladım ve rengini sevdim. hem de ucuz.yalnız mac soar dudak kalemi ne dupe olarak gösteriliyor ama alakası yok. soar bambaşkadır.

 9. essence markasına ait günlük kullanılabilecek renklerde bir dudak kalemi. Fazla abartılan bir ürün olduğunu düşünüyorum. Benim dudağımda çok çirkin bir lila- mor renge dönüşüyor.

 10. Bir ruj/dudak kalemi bir insana ne kadar yakışmayabilir sorusunun cevabını kendisinde buldum. Bugün kendisini görünce methini hatırlayıp bir hevesle aldım. Sürdüğümde ise kötü bir görüntü ile karşılaştım. Ben de morumsu bir renk olarak durdu. Beğenmedim malesef.

 11. Bende de sanırım altton farkından ötürü mor duran dudak kalemidir.birkaç kez daha deneyip yakışmazsa vereceğim birine…

 12. Faux rujla uyumlu bir renk olmasına rağmen muadili değildir. Faux daha açık ve lılamsi dururken satın mauve kalem daha koyu ve daha morumsu duruyor. Birbiriyle uyumlu güzel bir çift oluşturuyorlar.

 13. her defasında “bu sefer yakışacak” ümidiyle sürdüğüm ama bir türlü yakışmayan¸ bariz mor dudak kalemi.

 14. soğuk bir alttona sahip dudak kalemi. Burada tesadüfen girdileri okurken¸ kutumdaki essence kalem bu mu acaba diye gidip baktım. bende senelerdir varmış bu¸ kapağı kaybolduğu için üstüne kaş tarayıcılı kapak takmıştım. sadece kapak kısmını kullandım yıllarca yani 🙂 buradaki methini okuyunca gidip sürdüm. tek başına değil de¸ üstüne golden rose velvet matte 16 numara sürülünce çok güzel oldu valla. Kullanırım artık yani. Teşekkürler sözlük¸ teşekkürler cicişler 🙂

 15. profilodan aldığım dudak kalemi yapısını sert buldum malesef. emily <3...el¸mde başka bir essence var onun yapısı gayet yumuşak

 16. eski versiyonuyla ne renk ne yapı olarak aynılar.Yapısı sertleşmiş ama benim için problem olmadı.Eski versiyonunu ruj niyetine kullanmıyordum çünkü çok soluk bir mor oluyordu ölü gibi gösteriyordu ama yeni versiyonu bildiğiniz nude’a yakın bir renk.Eskisini sevenlerden yenisini denediğinde hayal kırıklığına uğrayacaktır çünkü tamamen farklılar ama ben daha çok sevdim açıkçası.

 17. elimde iki tane var bu kalemden. geçen kış zor bulunduğunu bildiğimden iki tane almıştım. önceden de bir tane bitirmiştim.yaza doğru çok zor bulunduğunu fark edince bende beğenen kardeşime¸ arkadaşıma da aldım ama kıyıda köşede bulunan bir iki essence satan kozmetikçi dışında hiçbir yerde yoktu.şu an bulmak imkansız sanırım¸ seriyi de değiştirmişler zaten.yeni formülünde olanı bile göremedim henüz.

 18. essence’in dudak kalemlerinin içinde en güzel renklisi bana göre. yine aynı markanın long lasting rujlarından nude serisinden 05 numarayla beraber kullanıyorum¸ renkleri güzel uyuyor.

 19. Genel olarak essence dudak kalemlerini çok seviyorum.06 satin mauve renk olarak da en beğendiğim.Ruj olarak da kullanıyorum sürümü zor fakat kalıcı.Dün kadıköy gratiste bulunca kaptım hemen.Yeni üretilen miydi bilmiyorum ama ben bir fark görmedim.

 20. Açıkcası bu kadar abartılacak ne özelliği var diye sürekli çekmecemden çıkarıp sürüyorum ama yok hiçbir zaman beğenemiyorum 🙁 daha çok günlük nude rengi değil de morumsu bir renk duruyor dudağımda. Bir kaç kişi daha bu durumdan yakınmış ve hafif sürülmesi gerekiyormuş. İyi de hafif süreceksek mor durmaması için¸ başka bir sürü güzel günlük dudak kalemleri var onu alırız. (bkz: overrated ürünler)

 21. bir ara in the nude kayıplara karışmıştı şimdi de bu sanırım. soluk gösteren nude rujlarla ( rimmel london nude serisinden 45 numarayla da güzel oluyor şimdi aklıma geldi ) birlikte kullanmayı çok seviyorum bu aralar bir taşla iki kuş misali. yalnız şu kalemlerin yapılarının değişmesi meselesi hiç hoşuma gitmedi. biz seriye yeni renkler şöyle güzel bir bordo falan eklenir diye beklerken essence kalkmış yapılarını değiştirmiş. harcadılar güzelim kalemleri desenize 🙁

 22. Şimdiki rengi tam bir gül kurusu önceki yapısı resmen morumsuydu ve bana inanılmaz yakışıyordu kozmeladan 2-3 tane almıştım gratislerde bulamıyorum diye meğer yapıları değişmiş 🙁 eski rengine muadil bir ruj bilen varsa nasıl sevinirim var ya canım dudak kalemim 2cm kaldı bitmesin diye sürmüyorum 🙁

 23. muhteşem renk ve kalite Nasıl batırılır canlı örneğidir. Maalesef Eski yapıdan eser yok kuru boyadan hallice. rengine kanıp sakın almayın. Dudağımın dışını bile çerçeveleyemedim. Ama eski versiyonunu bulursanız da Sakın kaçırmayın şimdilerde çok kıymetli. Edit: Türkçeleştir butonu pişmanlıktır.

 24. Pastel likit rujlardan 20 numaranın kalem versiyonu gibi. Ben ikisini birlikte sürüyorum¸ tek süremem gibi çünkü çok kuru ve sürümü zor.

 25. Bu kalemden bende bir adet var hem de eski serisinden. Benim dudaklarımı ölü gibi yaptığı için oldum olası sevmez sinir olurdum. Ama bu başlıkta o kadar çok övüldüki artık utanmasam kalemin tarafına geçip kendi dudaklarıma sinir olmaya başlayacağım.

 26. Eski versiyonunu arayanlar için rival de loop young 05 nude ile neredeyse aynı renkteler birazdan görsel de atacağım.yalnız fotoğrafta çok iyi çıkmamış ama dudakta neredeyse aynı¸sadece rdl çok az daha açık renk o da çok belli olmuyor zaten.Edit:üstteki essence

 27. ruj niyetine kullandığım gül kurusu rengi dudak kalemi. lakin eski versiyonu daha güzel ve yumuşak sürümlü iken yeni halini hiç ama hiç beğenmediğim dudak kalemidir. tenime çok yakıştırıyorum. tabii ki altına eos lipbalm vari fazla nem vermeyen bir dudak nemlendirici ile tadından yenmiyor. gri kapaklı eski ambalajlı ve eski yapıdaki olanı bitecek tereddütüyle yavaş yavaş kullanıyorum. yenisinin yapısı çok kuru ve ne yaparsam yapayım olmuyor. dudak nemlendiricisi de etki etmedi.

 28. Nara el agua Velvet lip line ile birebir aynı renkte olan müthiş gül Kurusu tonunu dudak kalemidir Nars daha yumuşak tam bir kadife yapıda iken¸ essence daha kuru kalmaktadır ancak renk o kadar güzel ve fiyat o derece uygun ki kuru yapı göz ardı edilebilir. Bendeki satın mauve gri kapaklı olan ve renk bire bir ayni

 29. Mac foux rujla beraber kullanmak için istiyordum. Gel gör ki hiç bir Gratiste bulamıyordum. Bugün öylesine bir bakayım dedim bir tanecik dudak kalemi duruyordu essence standında. Elime aldım baktım satin mauve. Hemen kasaya koştum tabii. Umudu kestiğim anda buldum seni satin mauve:) Rengi de gerçekten hoşmuş.

 30. Ambalajı değişmeden önceki rengi efsane morumsu kahvemsi gül kurusu…Ancak şu an daha açık ve kahvemsi bir renkte yeniden üretilmşi. Eskisini iyi ki stoklamışım diyorum ^^

 31. Yapisi ve renginin degismesine benim de uzuldugum dudak kalemi. Fakat yeni serinin 05 nosuyla eski serinin 06si renk olarak cok benziyor gibi hatta benim dudagimda ayni renk durdu. Eski versiyonundaki kahveligi sevenler bir sans verebilirler bence. Ustelik platin’de su an %50 indirimli ve standlar dolu.

 32. Gri kapaklısıyla dudaklarımı doldurup içini maybelline feel pink ile doldurmaya bayılıyorum. Çok kalıcı cidden ama yeni halini hiç denemedim

 33. Bu dudak kaleminin rengini ve yapısını değiştiren essence yetkilisine sormak istiyorum neden Kendisi benim için dudak kalemi değil bir rujdu. Ancak yeni rengi ve yapısı sayesinde olsa olsa boyama kalemi olur.

 34. geçen gün hayatımda ilk defa bi gratiste bu kalemi buldum. zaten bi taneydi¸ aldım elime şaşkınlıkla biraz baktım¸ sonra arkadaşıma verip “al bunu bak sana çok yakışır” diyerekten aldırttım. kendisi hiç anlamaz makyajdan o yüzden genelde bana danışır¸ çocuğum gibi olmuş direk kalemi kendisine feda ettim dkdnzksks aaaah ah bilse o kalemin ne kadar nadide olduğunu…….. tanım: nesli tükenmekte olan dudak kalemi.

 35. bu bulunmaz dudak kalemini indirimde denk getirip aldığıma inanamıyorum.duygu önerince bi bakayım dedim (ilk kez önerdiği bişeyi aldım) ve çok beğendim.bulursanız direk kapın.

 36. Neredeyse her gün kullandığım rengi güzel¸ doğal ve kalem olduğu halde -ben ruj olarak kullanıyorum- dudaklarımı kurutmayan enfes kalemdir kendisi. Tek eksisi karaborsa bir ürün olması. Arayanlar varsa Gratis yerine Rossmannlara bakmasını tavsiye ederim zira Gratis her zaman talan edilmiş oluyor.

 37. Artık şehir efsanesi olduğunu düşünmeye başladığım fakay geçen gün annemin kullanmadığı makyaj malzemelerinin arasında bulup mutluluktan gözlerimi yaşartan kalem.Tonu tam gül kurusuyla mor arası¸ bildiğiniz has mauve. Benim dudağımda mauve dan ziyade kahverengi duran mac whirl rujla kombinleyince rujun içindeki morumsu yansımaları ortaya çıkarttı. Arayıp da bulamayanlar emily 204’e bakabilirler¸ elimdeki swatchta 204 daha sıcak tonlu dursa da benim dudağımda aynı durdular.

 38. sürümü kolay ve epey kalıcıdır. zaten bayağı uygun fiyatlı essencenin tüm ürünlerinde olduğu gibi. daha ne olsun. ama herkese yakışmayabilir. benim dudaklarımda ve arkadaşımın dudaklarında farklı tonlarda duruyor. bende daha morken¸ arkadaşımda pembeye dönük duruyor.

 39. Eski ile yeni satın mauve elimde mevcut¸herkes yapısı değişti diyordu fakat renkleri de değişmiş. Görsel ekliyorum

 40. en çok kullandığım dudak kalemim bendeki eski seriden yapı ve renginin değiştiğini duyup yedeklemiştim hatta essence 06 barely there’in altına ve burdan bir cicişnün tavsiyesiyle golden rose velvet matte 16’nın altına sürüyorum sayesinde 16 dudağımda o kadar sırıtmıyor tişikkirlir cicişşko

 41. genelde faux ile benzer olduklarını duyuyorum ama bende satin mauve koyu mürdüm dururken¸ faux lila oluyor. koyu ruj istediğim günlerde kullanıyorum bu kalemi genelde.

 42. pembeden¸ kahveye hatta nude rujlara kadar çok fazla rujla birlikte kullanılması mümkün olan ve hiç birinde de sırıtmayan ender dudak kalemlerinden. tamam çok seviliyor ve çok çabuk tükeniyor da online satış yapan siteler de dahil olmak üzere hiçbir yerde yok oluşu ayrı merak konusu.

 43. geçtiğimiz haftasonu ankamall rossmandan aldığım dudak kalemi. ben ankaranın en kalabalık avm’sinde en kalabalık günde bulabildim. hem de essence’in dudak kalemi rafında sadece “satin mauve” vardı hemen hemen 10 tane kadardı. başka renk yoktu. bence yapısı değiştiği için daha kolay bulunabilir durumda bu haliyle o kadar çok övgüyü hakettiğini düşünmüyorum. renk süper ama o kadar sert ki bırakın dudak içini doldurmayı dudağı çerçevelemek bile eziyet. keşke yapısı değişmeden bir tane edinebilmiş olsaydım.

 44. Tr de iken yana döne eski seriyi aramış bulamamıştım¸ rengini sürüsünü çok sevdiğim bir kalemdi¸ ama işte ruj niyetine o kadar çok kullanmışım ki bitirmiştim. Geçen kuruidvat ta gezinirken yenisi gözüme çarpmış almıştım. Ne yapmışlar cidden bu seriye ya o kadar sert ki gerçekten acıtıyor dudağımı. Halbuki çok sevdiğim bir renkti.

 45. Az önce çalışlar caddesindeki eve’den son kalan 2 taneden birini aldım (yeni seri). 1 tane kaldı¸ arayan ve yakında olanlar duyurulur.

 46. Bugün Ankara demirtepe rossmann’da görmenin nasip olduğu dudak kalemi. 1 tane kaptım¸ 10’a yakın vardı cicişler.

 47. 4-5 sene önce essence daha türkiye’de yokken almıştım. özellikle nude rujların kalıcılığını ve belirginliğini arttırmak için kullanıyorum. makyajsız görünmek istenen günlerde hafifçe bunu sürüp¸ dudak nemlendiricisiyle üzerinden geçiyorum. çok doğal renkli ve fiyatına göre başarılı bir üründür.

 48. nedense elim hiç bu kaleme gitmiyor. yapısı ve sürümü oldukça güzel fakat ben sadece barely there rujum ile kullanıyorum.

 49. Bir zamanlar deli gibi aradığım¸ hiçbir gratis ve rossmann’da bulamadığım kalemdi. Sonra artık sıkıldım aramaktan ve Bakmamaya başladım. Uzun zamandır hiç dikkat etmiyordum. Bugün rossmann’da gezerken 12 (on iki) tanesine birden denk geldim. Hiç heyecanlandırmadı beni. Baktım¸ hah ! Bir zamanlar fakir ama gururlu bir skyfall vardı dedim Önceden o kadar çok aradım¸ essence standının önüne o kadar büyük heveslerle geldim ki artık hevesim kaçtı be 🙁 Bu arada baktığım kadarıyla yapısı çok kuru. Almadım. Almiciim seni. Yıkıl karşımdan hain kalem.

 50. kozmela’da stokta olan dudak kalemi. benim karşıma da bir yerlerde 5-10 tane çıksa hiç gurur yapmayacağım¸ hemen alacağım¸ ama çıkmıyor. neyse ki internet alışverişi var <3 ben o eski yumuşacık versiyonunu seviyordum ama bitti. yeni seride eminim bir renk değişimi olmuştur diğer dudak kalemlerinde olduğu gibi. kargom yarın gelecek ve bu versiyonu da seversem yalnızca 1 tane aldığıma pişman olacağımı hissediyorum¸ bilinçli davranacağım tuttu. edit: rengi kesinlikle değişmiş¸ eskisinden bağımsız bir dudak kalemi olarak düşünürsem yenisi de güzel.

 51. Yapısı çok sert¸ nemlendirici üstüne kullanmak zorunda bırakıyor kendini bir kere. E sonra da renk kalıcılık falan kalmıyor ortada¸ ucunu çakmakla yumuşatıp kullanmaya çalışıyorum¸ o da çizgilere doluyor zaten rengi de kapkara tenime korkunç oldu. almayın cicişler.

 52. Yeni versiyonunu eve kozmetikte görüp aldım. Pek beğenmedim yapısı yumuşak ama renk olarak çok sıradan olmuş tam tarif edebilirmiyim bilmiyorum ama mauve-lila tonları gibi durdu bende. Eski versiyonu rengi efsaneydi

 53. makyaja ilk başladığım zamanlarda aldığım ilk dudak kalemim diyebilirim. uzun blog araştırmaları sonucunda satin mauve almaya karar vermiştim. tabii o zamanlar çok büyük bir şeydi. sonuç olarak ilk başlarda çok severek¸ bayılarak¸ etrafımdaki herkese tavsiye ederek¸ arkadaşlarımı kollarından tutup gratis’e götürerek zorla aldırdığım dudak kalemidir kendisi. sonradan hevesim kaçtı yeni şeyler denemeye başlayınca ama yine de çok severim. bir tanesi bitmek üzere¸ bir tane de stoklamıştım. makyajı bırakana kadar kullanırım. alın kullanın fikrimce.

 54. Ankamall migrosta gozyaslari icerisinde bir tane buldum.sevenleri bilir kendisi hazine degerinde essence cekilmeden once de standlarda asla bulunmuyordu.oyle bir renk ki her makyaji bi tik yukari cekiyor benim gozumde.

 55. Bende de hala eskisi olan¸ bitmesin diye gözünün içine baktigim dudak kalemi. Bayagi beyaz tenliyim¸ bende hafif kahvelik iceren leylak gibi duruyor. Bence cok sofistike bir renk. Kahve makyajlara cok yakistiriyorum. Yeni versiyonu pek begenilmemis üzüldüm degismesine.

 56. Ne yazık ki kendime hiç yakıştıramadığım dudak kalemi. Ruj olarak tek başına kullandığımda gözüme çok morumsu ve koyu geliyor. Üstüne pembe tonlu nude bir ruj geçtiğim zaman daha iyi oluyor. Açıkçası o kadar uğraşmaktansa kalemi hiç kullanmasam daha iyi sanırım

 57. bende eski versiyonu var uzun zamandır¸ millet bunu whirl ve mac faux ile kullandığını söylüyor genelde fakat whirl bir kahve tonu¸ faux ise morluk içeren bir pembe gibi¸ nasıl aynı kalem farklı rujlarla kullanılıyor bilmiyorum¸ ayrıca herkeste kahvemsi dururken bende bu kalem leylak-mor duruyor tenime fazla yakıştıramıyorum

 58. En sevdiğim rujum mac hot chocolate ile beraber kullanmak icin aldım. Dudaklarimi doldurup üstune ruju sürünce rujun rengini koyulaştırdı ve o sevdiğim bana yakisan dogal rengi kaybettim. Tek başına bende kahveden çok morumsu durdu. Şimdi sadece rujumu yine pıt pıt sürüp etrafını çercevelemek icin 05 i kullanıyorum. 06 yı da tek başına kullanıyorum.

 59. cicişler söyleyene kadar yeni ambalajın bile farkında değildim ama eskisi ile yenisi arasında dağlar kadar fark var. yeni versiyonu benzeri çok olay bulunabilecek bir renk olmuş. ucuz diye almam artık yenisini¸ benzer tonda çok rujum var. eski satin mauve resmen üretimde kaldırıldığına üzülünen ürünler listesinde benim için.

 60. my lips but better efekti yakalamak için almıştım. ama ne oldu? dudağımda resmen açık¸ soğuk tonlu bir lilaya dönüştü. çürümüş et rengi gibi¸ ölü balık gibi¸ sararıp solmuş lavanta gibi arkadaşlar. üzdü ya.

 61. Şişli Rossman’da rahat rahat bulunabilecek -bu haliyle de- güzel dudak kalemi. Eski sürümünü bulamamak iç çektirir.

Siz ne düşünüyorsunuz?