“Emily göz kalemi” için 39 yorum

 1. göz içinde pek başarılı olduklarını söyleyemeyeceğim ayrıca yeşil ve mavi kalemlerinin pigmentasyonu çok kötü siyah olanı eyeliner olarak kullanıyorum çok da güzel oluyor.

 2. yıllar önce tesadüfen aldığım su geçirmez göz kalemi. akan göz kalemlerine 25 lira verip bir de çok ucuz diye reklam yapanlara gülüyorum. özellikle denize gireceksem bu kalemden başka marka kullanmam.

 3. siyah olanı aşırı yumuşak ve mumsu bir yapıdadır. öyle ki sürdüğünüzde oraya buraya bulaşarak sizi resmen pandaya çevirir¸ siyah göz makyajından soğutur. bu kalemle makyaj yapılmaz¸ ”boyanılır” . bir ara evimde sadece bu kalem vardı ve aylarca neden siyah göz makyajından soğuduğumu¸ hiç yapmak istemediğimi aylar sonra almayı akıl ettiğim siyah mac kalemimden sonra anladım

 4. dudak kalemleri güzel olabilir (övgülerle 202 nosunu aldım henüz kullanmadım) ama göz kalemleri bana göre facia. feci akıyorlar. bi gün mavisini sürüp işe gitmiştim. 2 3 saat sonra erkek iş arkadaşlarımdan biri gözlerine ne oldu diye sormuştu. kullanırsanız devamlı kontrol etmeniz gerek. ben korkuyorum artık kullanmaya.

 5. Yağlı göz kapaklarına sahipseniz eyeliner olarak sürdüğünüzde 2 saat sonra kaybolan akan bir kalemdir. Fiyatına göre de normal bir performans.

 6. ben bu markayla bi kaç gün önce watsons alışverişimde tanıştım. geç bile kalmışım! waterproof eyeliner (yani kısaca göz kalemleri) akmıyor arkadaş! dağılmıyor¸ yağ gibi kayıyo resmen sürerken. fiyat performans açısından on numara anlayacağınız.

 7. çok övüldüğü için dayanamayıp aldığım ancak ilk sürüşümde gözlerimde bir hafta süren alerjiye sebep olan göz kalemi. bir hafta boyunca iki gözüm ağlamaktan şişmiş içleri kan kırmızı şekilde dolaştım. alerjik gözlerim olduğu için kaleme suç bulmadım ama alerjimi atlattıktan uzun süre sonra tekrar denediğimde aynı belirtileri gösterince hızla gözlerimden sildim ve çöpe attım.herkese yaramayan göz kalemidir.

 8. alışverişten ziyade acil bir yere yetişmem gerektiği için karşıma çıkan ilk kozmetik dükkanına girip iki rengini aldığım kalem. kahverengi ve siyahı birlikte kullandığım için 2 adet aldım. fakat kesinlikle bir daha asla almamaya yemin ettim. tek kullanımlık alsam bile kendi markamdan şaşmayacağım artık.zira¸ hem çok kolay akıyor asla sabit durmuyor. tek kullanımlık¸ asla açıp tekrar kullanamıyorsunuz uçları kırılıyor. eskaza açtığını uç bir yere düşmemiş olsun her yere bulaşıp batırıyor. günümü kabusa çevirmiş¸ dudak kalemlerinin aksine kalitesizlikten yıkılmıştır.

 9. Benim de bir çoğunuz gibi lise dönemlerinde tanıştığım kalemdir kendileri. Göz kalemleri olsun dudak kalemleri olsun kesinlikle yüksek fiyatlı markalara taş çıkarır. Emily ve flormar kalemleri vazgeçilmezlerim. Bir ara farklı arayışlar içine girip farklı ve yüksek fiyatlı markaları denesem de asla aynı mükemmelliği yakalayamadığım üründür. Gratislerde de 2.5 liraya satılıyo kasanın yanında. Dudak kalemleri de keza muhteşem. Göz kalemleri akıyor denilmiş ama bende şimdiye kadar hiç akmadı. En az 6-7 saat duruyo (en az!) o yüzden kesinlikle uçuk fiyatlara gerek yoktur!

 10. uygulaması kolay olduğundan kullandığım göz kalemi. hem yeterince siyah¸ hem de kolay sürülebilecek kadar yumuşak olan bu kalemin tek sıkıntısı kalıcı olmaması. gündüz bir güzel sürüp çıkıyorum¸ akşam aynada bir hard-metal müzisyeni görüyorüm.

 11. 101 ve 120 olarak iki rengine sahip olduğum göz kalemi. Tek sıkıntısı bulaşma ve dağılma yapması¸ onun dışında istediğim simsiyah rengi bir ondan alabildim.

 12. ben genelde renkli kalem kullandığım için zten rengin dağınık durması gerekiyor. böyle bakınca ben kalemi beğeniyorum. hafif yağlı yapıda olması da güzel hem keskin hat olmuyo hem de sürüş zor değil can yakmıyor. üstelik fiyatları da ideal.

 13. Yaklaşık bir 10-15 yıldır siyahını kullanıyorum. Çok kalem denedim¸ evet biraz akıyor¸ ama ben bunun kadar sevdiğim bir siyah göz kalemi daha hatırlamıyorum. Fiyatına göre çok çok başarılı.

 14. sürülüşü çok kolay orta yumuşak uçlu göz kalemi. ayrıca kullandığım bir çok rengi mevcut gayet memnunum ayrıca verdiği etkiye göre fiyatıda makul.

 15. kullandığım ve memnun kaldığım bir göz kalemi. fiyat bakımından da fazlasıyla uygun. dudak kalemi olarak da renk çeşidi gözlerimi kamaştırdı.

 16. Surusu cok yumusak. Bu yumusakliktan dolayi da renge gore degisse de yine de akan bir goz kalemi. Fiyat performans olarak dusunursek fazlaca uygun ozellikle renkli kalem denemek isteyenler icin guzel bir alternatif.

 17. 103 numarasını üşendiğim günlerde eyeliner gibi kullandığın ben silene kadar yerinden oynamayan sanırım piyasadaki en ucuz göz kalemi.

 18. bende 1 sene içinde yapısı bozuldu mu ne oldu bilmiyorum gözlerimi yakmaya başladı 🙁 çok hoş bir yeşil rengi vardı bende. Tekrar bulsam yine alırım.

 19. 101 numarasına sahibim.sürümü yumuşacık ve rengini güzel veriyor.ama zaman geçtikçe renkte azalma ve akma oluyor.gene de fiyat performans olarak değerlendirildiğinde bittikçe aldığım bir ürün.

 20. 103 numaralı kahverengi olanını eyelinera vakimin olmadığı günler üst kirpiklerimin dibine çekip dağıtıyorum tüm gün beni idare ediyor akmadan.

 21. Kahverengi ve yeşilini kullandım. çabuk kırılıyorlar¸ e fiyatına göre gayet normal bir durum ama işinizi görür¸ öneririm. hassas gözlerde kullanmaktan kaçının derim. Yine de alerjiye neden olabilir.

 22. makyaja başladığımdan beri kullanırım elimde iki adet siyah¸ bir adet ten rengi¸ bir adet kirli beyaz ve bir adet de simli grisi var. göz içinde rahat sürüm sağlayan yumuşacık bir kalem fakat kirpik diplerine bulaşıyor¸ onu da bir pamuklu çubuk vasıtasıyla düzeltebiliyorum.

 23. dudak kalemleri çok övülüyor¸ göz kalemleri nasıl diye aldım. bana yetti valla başka asla almam. yakıyor¸ akıyor¸ açılmıyor¸ kırılıyor¸ yor yor yor..

 24. uygular uygulamaz gözlerimde alerji yaptı. ne kadar uygun olursa olsun kalite önemli. yaktı acıttı gözlerimi resmen.

 25. çok sevdiğim¸ uygun fiyatına rağmen kalıcı göz kalemi. renk skalası oldukça başarılı. göz kaleminde eğer gözde bir hassasiyet yaratmıyorsa lüks aranması taraftarı değilim. benim hassas gözlerimde şu ana kadar yanma yapmadı.

 26. Yıllar önce kullanmaya çalışıp da göz yakması sebebiylen çöpe attığım kalem. Demek ki hala yerinde sayıyor…

 27. öncelikle ne olursa olsun göz içine sürmeyin. marka farketmez. göz bu sonuçta. gelelim bu kalemlereeee. fiyatı uygun. akmıyor kokmuyor. ilk sürünce kolay dağılıyor¸ azıcık durunca sabitleniyor. akşam gel sil. severek kullanıyoruz efendim.

 28. Ten rengi olan 122 numarasını nemli göz kapaklarıma ( sadece lid kısmına ) yoğunca uygulayıp¸ yüzük parmağımla hafifçe dağıtıyorum. Üzerine uygulanan farın rengini coşturmakla beraber kalıcılığını da çok arttırıyor. Göz makyajı bazı olayına girmek istemeyenlere tavsiye.

 29. renk skalası¸fiyatının uygunluğu¸ sürüm kolaylığı¸yapısının güzelliği olmasına rağmen kalıcılık namına hiçbir şeyi olmayan ürün. alınır mı? alınır evet ama o kadar kısa sürede akıp gidiyor ki..

 30. Makyaj malzemeleriyle yeni tanışmaya başladığım zamanlarda siyahını almıştım. Asansörlüydü diye hatırlıyorum. Ucuz bir üründü açıkçası bende çok fazla birşey beklemiyordum bu yüzden ama gözümde yanma hissettiğimi de hatırlamıyorum zaten çok da kullanmadım.

 31. 101¸113¸105 ve 106 numaralı göz kalemlerim var ancak ne zaman aldığımı hatırlamıyorum. siyah olan 101 numara ve yeşil olan 113 numara göz kalemleri amacına uygun olarak kullanılsa da koyu kahve olan 105 ve daha açık kahverengi olan 106 numaralı kalemi ruj olarak kullanıyorum.

 32. Bi mavi¸ bide gri olanını almıştım. Bakıp bakıp niye aldım ki ben bunu be? Dediğim kalemlerdir. Sürümü yumuşaklığı güzel¸ ama renkler bana ne alaka dedirtti. Güzel bir renk bulursam alacağım.

 33. kahverengisini kullanıyorum diğer tüm göz kalemlerim gibi hemen göz altıma bulaşıyor ama gönül rahatlığıyla kötüleyemiyorum daha akmayan kaleme denk gelmediğim için… pozitifleri fiyatı ve yummmuşacık sürümü.

 34. üzülerekten bildiriyorum emily kalemler piyasadan kalkıyormuş. 201 rengini ararken golden rose çalışanları söyledi. ondan hiç bulunmuyormuş satan bir iki farklı siteden sipariş etmiştim siparişi iptal ettiler stok yok diye.

 35. siyah olanını kullanıyorum. Çok kolay sürülüyor ve dumanlı göz makyajı görünümü için de kolayca dağıtılıyor. Fiyatı zaten uygun. Lens kullandığım için kalemlerin gözlerimi yaşartması durumundan muzdaribim ama bunda öyle bir sıkıntı yaşamıyorum.

 36. ten rengi olanını aldım kirpik dibini aydınlatmak için ama çok yapay bir görüntü oluşturdu. pastel boya sürmüşüm gibi duruyor ve sürerken kirpik diplerine bulaşıyor. kalıcılığı fena değil. arada çok hafif uyguluyorum. ben uygun fiyatlı diye almıştım ama pek işlevsel olmadı. bu amaçla kullanılacak çok daha iyi ürünler vardır eminim ki.

Siz ne düşünüyorsunuz?