“Emily göz ve dudak kalemi” için 225 yorum

 1. bir arkadaşımın önerisiyle almaya başladığım 1 yıldır da yaklaşık 10 tanesine sahip olduğum ucuz ama bir o kadar güzel kalemler. Ben de altına nemlendiriciyle ruj niyetine kullanıyorum genelde. Benim dudaklarım kurumadığından nemlendiricisiz de harika performans gösteriyor. 211 numarası favorim olup bende birnevi mac kinda sexy gibi durur kendisi.

 2. altına hafif bir dudak balmıyla uygulandığında harika sonuç veren kalıcı dudak kalemi. ben ruj şeklinde kullanıyorum.

 3. birçok mac dudak kalemine taş çıkartacağının garantisini verebilirim. ben ki dudak çerçevelemeyi gram beceremeyen insanım bu kalemin yumuşaklığıyla şak diye çiziveriyorum.üstelik fiyatı hiçbir şey yani¸ denenmeli.

 4. tam bir fiyat/performans ürünü. yapıları yumuşacık ve renklerini güzel veriyorlar. ben genelde nude tonlarda olanları eve market alışverişi yaparken topluyorum fiyatı da daha uygun oluyor sanırım. tek kusuru asansörlü olmaması bana göre. uçları eridikçe açmaya eriniyorum resmen.

 5. 205 numarasına aşık olduğum dudak kalemi. kalıcı ve rengi harika veriyor. kullanmadan önce dudaklarınızı nemlendirirseniz bir sorun olmuyor

 6. 204 tam my lips but better şeklinde benim için. 211 bana pek gitmedi ve rujlarla birlikte kullanıyorum. bir de 215 rengi var ki çok sevsem de cesaret edip dışarı çıkamadım onunla henüz. eskiden daha cesurdum ruj konusunda. neyse yapılarına gelecek olursak çok yumuşak ve kolay bir uygulaması var. ben de çoğu ciciş gibi ruj olarak kullanıyorum. fakat kalemlerin ucunu açarken bu yumuşaklık bir dezavantaja dönüyor ve kırılıyor 🙁

 7. Her renginden almak istediğim kalemdir. O fiyata o yumuşaklık¸ kalıcılık vallahi zor bulunur. Yakında fiyatını 3 katına falan çıkarsalar şaşırmam. Ben olsam yapardım yani. Neyse efendim severek kullanıyoruz¸ yumuşaklığına¸ dokusuna hayranız. Fiyatına ayrı hayranız. Özellikle 206 nosuna hayranız.

 8. 206 numarası favorim¸ cok kolay uygulanabiliyor¸ kalıcılıgi bana göre süper çünkü bu kalemi ruj olarak kullandıgimda birseyler yiyip içmis olsam dahi uzun saatler ilk anki gibi duruyor¸ mikemmel

 9. eğer watsons gratislerde bulamıyorsanız pazarlardaki kozmetik tezgahlarında yığınla çeşit çeşit bulabileceğiniz çok sevdiğim dudak kalemidir.

 10. golden rose un sitesinde bile bir sürü rengi stokdışı olan¸ uzun zamandır gratis ve watsons dükkanlarında da bulmakta zorluk çektiğim dudak kalemi.

 11. Son dönemlerde en büyük kurtarıcım olmuştur kendileri. dudak kalemi kullanmayan¸ abartı bulan ben bu kalemler sayesinde dudak kalemi aşığı oldum. 211 ve 207 favorilerim arasındadır cicişler

 12. ben böylesine ucuz ve fiyatına göre böylesine kaliteli bir makyaj ürünüyle daha karşılaşmadım. bir gün gratis’te alamadığım ve alamayacağım mac dudak kalemlerine üzülürken bari şunlarla avunayım¸ hımm hem de 2 tl miş dedim ve ondan beri vazgeçilmezim oldu. şahsen ruj kullanımı konusunda çok da başarılı değilim ama dudak kalemi deyince akan sular durur. bir de emily ise değmeyin keyfime.bulabildiğim her yerde yeni renklerini ekliyorum koleksiyonuma ama maalesef gittikçe zorlaşıyor bu kalemleri bulmak. maaşı aldığım günün ertesi sırf bu kalemlerin avına çıkıp eve stoklayacağım galiba.

 13. 203 no’lusuna tam anlamıyla aşık olduğum kalemlerdir. böyle güzel bir gül kurusunun hafif kahveye kaçan nude tonu mu desem ne desem¸ kelimelerim kifayetsiz kalıyor. Ayrıca daha renk veren bir kalem isterseniz 204 no’lusu da gayet başarılı¸ hafif pembemsi morumsu ama diğeri gibi gayet güzel mat. ruj yerine güzel bir lip balmla gayet kullanılabilir.

 14. Ankara’da arayıp da bulamayan cicişler için¸ Kızılay Yüksel caddesi çıkışında sol tarafta kalan diva parfümeri’de neredeyse her rengi vardı bu güzel kalemlerin.

 15. cicişler eve diye bir kozmetik mağazasında emily dudak kaleminin satıldığını gördüm. bulamadığım renkleri bile buldum sonundaa

 16. yumuşak olması¸ ruj yerine kullanılması ve tabi ki uygun fiyatlı olması evet çok iyi ama geçenlerde bana yeteeer dedirtti. sanırım artık üretilmeyecekmiş¸ eh isabet olmuş. neden diye sorarsanız¸ bu kalemleri kalemtraşla açmak çok zor. yumuşak olduğu için devamlı kırılıyor ve bitiveriyor. ama golden rose’un kendi serisindeki kalemlerinde böyle bir sorun yok.

 17. Renk ve yapılarını çok sevdiğim kalemler. Yalnız bende hiç kalıcı değil bunlar¸ en fazla yarım saat sonra yok oluyor canım renkler

 18. fiyat kalite performans açısından popüler olduğu halde çizgisini bozmamış bir ürün.renk skalası ve hijyenik endişelerle her yerde kolay bulunamaması ise ürüne dair tek olumsuz durumdur.

 19. 209 numarası harika bir kahvedir. ruj olarak kullanmak için de çok uygunlar söylenmiş zaten. günlük kullanmak için demode durmayan kahve arayanlara duyurulur.

 20. Bende sadece 211 numaralısı var kinda sexy ile kullanılan boldly bare dudak kalemine muadil gösteriliyo cicişler. ben golden rose’un 27 numaralı rujuyla (bu da kinda sexy’e muadil gösterilen 15 tl civarında bir ruj) birlikte kullanıyorum. ayrıca dudağa nemlendirici sürüp üstüne sadece emily 211 sürerek de denedim vallahi kinda sexy’le birebir 😀 ama bu tabii benim dudak rengimde öyle oldu siz almadan deneyin derim ama bir ruja 55 tl vermek istemiyosanız yanlış hatırlamıyosam 3 tl civarındaki bu kalemi hemen gidin kapın canlarım.

 21. an itibariyle n11.com da 8 10tl gibi fiyatlara satılan kalemdir. ya tamam hepimiz seviyoruz bu kalemleri ama emily’den bahsediyoruz sonuçta¸ mahalle parfümerilerinde 1 liraya satılan kaleme adamlar 10 lira diyo. kapitalizmin gözü kör olsun

 22. adını çok duymama rağmen daha dün bir tane edindiğim dudak kalemi. yalnız sanırım bozuk bir kalemi almış olacağım ki çok sert geldi yapısı. dudaklarıma göz kalemi sürüyor gibi oldum. yumuşaklığıyla bu kadar övülen bir kalemin bu kadar sert olması imkansız olacağından çok büyük ihtimalle bozulmuş. neyse zaten çok ucuzdu bu çöpü boylayacak fakat en kısa zamanda bir tane daha deneyeceğim.

 23. Kylie Jenner’ın rujları gibi mat nude renklere sahip dudak kalemleri. 2.50-3 tl gibi bir fiyatı var fakat performansı harika. Bir dudak kalemine göre hiç de kuru değil. Ve yumuşacık bir sürüşü var. Renkler mükemmel. 203 ve 204 numaralarını kullanıyorum.

 24. Bir ara her yerde görürdüm ciddiye almazdım pek¸ 1 2 liralık kalem diye. bir gün acele iş sonucu almak zorunda kaldım sonra ” aaa bak cidden iyi kalemmiş ha ” modunda hunharca kullandım. baktım yeri dolmaz oldu hem ucuz hem güzel internetten araştırayım dedim. Golden rose’un sitesinde şu an 2.5 tl’ye (+4.5 tl kargo) satılıyor. Dedim bari almışken epey alayım verdiğim kargo parasına değsin¸ en favori rengim olan ve Mac Kinda Sexy’e bezettiğim Nude ton olan 211 numaralı kalemden 4 tane diğerlerinden de karışık sipariş ettim. Nemlendirici üstüne ruj olarak kullanıyorum¸ herkes soruyor. Tabii sır. 🙂

 25. Gratisteki görevlinin söylediğine göre golden roseun ürünüymüş. makromarketlerde¸watsonslarda¸gratislerde gördüm.bence gayet iyi bir ürün.ama şimdi yazacaklarımı büyük harfle yazdığımı varsayın¸ lütfen şu kalemleri paketleyin ya gelen geçen sürüyor¸hangi kalemi elime alsam kullanılmış oluyor.bunun dışında memnunum.

 26. Filanca yerde buldum hemen kaptım. Aaay çok mutluyum diyenlerle¸ hiçbir yerde bulamıyorum kahroluyorum diyenler için amme hizmeti sunuyorum. doğal yollardan golden rose sitesinden ¸ ait olduğu markanın yerinden alabileceğiniz bir kalemdir kendileri. Zırt pırt da indirime girer. Buldum ya da bulamadım tarzı Çığlıklık bir durumu yok.  Buyrunuz

 27. bende de var bir rengi fakat anlamadığım niye bu kadar ünlü olduğu. Bilmeyerek sırf ucuz diye almıştım o kadar sert bir yapısı var ki dudağımı çiziyor resmen

 28. burda bu kadar övüldüğünü görünce bende aldım 208 numarasını. ama hiç kalıcılığı yok. üzerine yine burda övüldüğünü görünce aldığım wet n wild sandstorm rujuyla geçtim ama yok. makyajımı yapıyorum¸ 1-2 bardak birşey içer içmez aynada baktığımda dudaklarımda hiç birşey görmüyorum. dudaklarımın çevresinde kalmış bir çizgi dahi görmüyorum. ya da ben çok şey mi bekliyorum bilmiyorum ama başka rujlar denedikçe ysl kiss & blush serisine şükrediyorum. çoğu rengini iyi ki almışım. ama onların da 24 aylık süresi geçicek diye korkuyorum :/

 29. geçen haftalarda 201 ¸202 ve 211 almıştım ama İstanbul’da hakikaten bulması çok zormuş onu öğrendim ararken. Bu hafta sonu şehir dışına çıktım ve bir alışveriş merkezini gezerken gratis’e uğradım . Dedim nerde emily’ler çalışan bana bir kutu gösterdi en az 100 tane emily var. 211¸203¸208¸207¸214 ve 206 aldım. Bunlara dadandığımdan beri ruj sürmez oldum desem yalan olmaz.

 30. yıllardır kullandığım üründür. özellikle 206 numara favorim. günlük hayatta bunu dudağıma sürüp üzerine lip balm geçiyorum. çok doğal bir görünüm yakalıyorum.

 31. Süper kalıcı dudak kalemleri. lip balmın üzerine uygulandığında çok güzel duruyor. fiyatı da 2 lira¸ daha ne isteriz. 🙂

 32. yumuşak ve uygun fiyatlı dudak kalemleridir. renkleri güzeldir. fakat ne zaman gratise uğrasam 3 4 taneden fazla göremiyorum.

 33. 218 ve 220 numaralarını tesadüf eseri bulup aldığım kalemlerdir.renklerinin çok güzel olmasını geçtim benim için en önemli kriter olan kalıcılık harika!2 tl’ye aldım ben tanesini¸ rastlarsanız mutlaka edinin bir kaç tane.

 34. Bunu bulan adam kör oldu gibi bir şehir efsanesine konu olacak dudak kalemidir. Kimse hiçbir yerde bulamıyormuş¸ gratise watsonsa abanırsanız bulamazsınız arkadaşlar. Başka bir kozmetik mağazasından ışıl ışıl göz kırparlar size. O “amaan watsons¸ gratis varken buraya mı giricem” diye küçümsediğiniz parfümerilerde her rengi mevcut bu kalemlerin.

 35. uygun fiyatlı¸ yumuşacık yapısı¸ tatlı renkleri ile ruj niyetine günlük kullanımda uygun bir kalem¸ kalıcılığını da çok beğeniyorum.

 36. elimde 201-202-204-206-211-217 ve 220 numarası mevcut.içlerinde metalik olmasından ve tam yazlık olmasından dolayı en sevdiğin 202¸gerçekten insanı canlı gösteren bir renk.204 çok güzel bir gül kurusu.206 rimmel kate moss 107 ile aynı renk ama daha güzel yapılı¸herkesin söylediği gibi 211 kinda sexy alsam diye düşünüp alamayanlar için iyi alternatif.217 kahverengimsi güzel bir renk.220 kiremitimsi nude gibi mi desem ne desem çok güzel bi renk yine.mersinde olanlar için platin mağazalarından 1.45 e aldım ben¸renk seçeneği de boldu. gratis ve watsonsta abartı fiyatlara satılıyor¸bir tl cilerde-japon pazarlarında-minik kozmetikçilerde-kompedan ve loyada-defacto mağazalarında daha uygun fiyata bulunabilir.zira ben bir liraya aldığım yerler de biliyorum

 37. bugün dolaşırken bir parfümeri de 1.75 tl ye gördüğümde bulunan numaralardan aldığım dudak kalemi. 201¸ 205¸206 numaralı olanları aldım bir de 102 numaralı kahve rengi göz kalemini aldım çok güzeller cidden hele 206 nın o kadifemsi görünümüne bayıldım.

 38. 211 harika bir nude¸tek başına kullanıldığında da harika nude¸ pembe-nude rujlarla kullanıldığında da harika. 201 ise gül kurusu mercan arası bir renk en azından bende öyle duruyor ve wet n wild rose bud ise harika uyumlu şiddetle tavsiye edilir. Alın¸ aldırtın.

 39. Çoğu markanın dudak kalemine değişemiyorum¸yıllardır kullanırım.Ancak satıldığı yerlerde renk seçeneklerinin çoğunu birarada görmek çok zor oluyor.Belki de çok satıldığından

 40. 204 ve 211 numaralarını tamamen burdan fikir edinerek aldım ve çokta memnun kaldım 211 beni biraz soluk gösterse de sevdim her türlü kullanırım ben 204 ise gerçekten şahane bir renk 2.5 tl fiyatıyla başka renkleri de denemeye değer mat ruj yerine alternatif güzel bir ürün

 41. ruj olarak kullanacaksanız çok da kalıcı değildir¸ ama renk çeşitliliği ve duruş olarak çok iyi. mac’in kalemlerine o kadar para bayılmanız asla ve asla gerekmez. yapmış işte golden rose. sürün sürüştürün.

 42. çok severek kullandığım dudak kalemim. 202 204 206 213 favorilerimden. ayrıca oldukça da kalıcılar. sürümü çok kolay.

 43. yapisi muhtesem ve cogu zaman ruj yerine kullandigim super pratik ürün¸ bicok rengi bende mevcut ¸fiyati da muhtesem daha ne olsun 🙂

 44. 203 numarası istediğim gibi hafif turuncumsu açık kahve. numara yerine kaleme isim verilseydi “biscuit” uygun olurdu.

 45. Fiyatına göre performansı süper olan dudak kalemleri. Yapıları kremsi ama kalıcı. Bazen tek bazen de dudaklarını çerçevelemek için kullanıyorum. Daha da abartayım birkaç kere pahalı bulup almadığım rujların emily’de benzer rengi olduğunu gördüm¸ aldım kullandım ve deli tasarruf yaptım. Memnunum aneyyyy.

 46. Fiyatına göre performası bence süper olan dudak kalemidir. Göz kalemi için aynı şeyi söyleyemeceğim çünkü benim gözümden deli gibi akıyor.

 47. Şok şok şok. Gece gece emily’nin golden rose’un alt markası olduğunu farkettim. Hatta sitesinde emily’nin satışı bile var. Tüm renkler tek bir yerde. Çok güzel oldu bu.

 48. şu an numaralarını hatırlamıyorum pembeye çalan bir bordo ve pembe rengi güzel olan kalemlerdir ama maalesef kalıcılığı için aynı şeyi diyemem.

 49. Sayısız dudak kalemine sahip olduğum markadır. Yumuşak¸çizgilerle dolmayan(önce dudak peeling+lipbalm)sonra gelsin müthiş renk tonları! Alın aldırın cicişler özellikle 102 numaralı bordo-kahve tonu favorim. İki haftaya kalmadan bitiriyorum o derece aşk yaşıyorum.

 50. 205 numarası içinde hafif bir kahvelik bulunduran bir bordo. tenime uygun bordo ruj arama çalışmalarıma nihayet bir son verdim. tüm dudağımı bununla boyuyorum. kesinlikle kurutmuyor.

 51. 207 ve 211 numaralı kalemleri yeni edindiğim güzel dudak kalemleri. önce dudak çizgilerimden geçip sonra içini doldurup ruj yerine kullanıyorum. fiyat & performans ilişkisi gerçekten çok yüksek. Rengi dolayısıyla 207 numarası daha kullanışlı. Doldurduktan sonra nemlendirici lipsticklerle üstünden geçiyorum. çok uygun fiyata yeni bir ruj edinmiş gibi oldum

 52. Yıllar önce keşfettiğim ve ileride bu kadar popüler olacağını o zamanlar hiç tahmin etmediğim¸ uygun fiyatlı kalemler. Renk vermeleri başarılı ve yapıları da oldukça yumuşaktır. Çok kalıcı olmasalar bile ruj olarak veya rujların altına baz olarak kullanılabilir. Ben özellikle 202 ve 207 numaralarını çok severek kullanıyorum.

 53. Mükemmeller bir lipstickle yumuşamış dudaklarımı doldurunca ruj gibi görünmelerine bayılıyorum¸ yumuşak pigmentli ve çoook ucuzlar.

 54. 211 numarası sözlükte bu kadar övülünce ve ben de gratiste hazır bulmuşken aliverdim kendisini.flormar dudak kaleminin aksine içeriğinde talk yok.ama çeşit çeşit kimyasallar var tabii.zararlı olup olmadıklarını bilmiyorum.sürümü de flormar 201 numaradan daha kolay bence.şimdilik memnunum.yalnız kalemlerinin alt tarafı bir tuhaf yahu¸döndürülebiliyor.yerinden çıkmaz umarım.

 55. bugün bildiğiniz marketten süt almaya gittiğimde satıldığını görüp 3 tane aldığım kalemdir. hiç hijyenik değil elbette ama ilk uç kısmını kırıp bolca açarak kullanmaya başlayacağım. zaten tanesi 2 lira. 3 rengini aldım şimdi hem deneyip hem de buraya yazacağım.211 : dudaklarımla tamamen aynı renk olduğunu farkettiğim ¸ aman allahım aradığım nude tonunu buldum mu yoksa hissine kavuşturan numarası. tabi bir de makyajlı halde gün ışığında bakmak lazım. fikrim değişirse yazarım201 : çok tatlı soft bir pembe rengi. buna uygun bir rujum var altına kullanırım muhtemelen. 204: 2 defa silip sürmekten anında kuruyan dudaklarıma uygulamaktan vazgeçtiğim kalem. çok soğuk ve koyu görünüyor yalnız. yeni alacaklar 211 le başlasın

 56. kullananlar kulüp’ün hayatıma kattığı ürün. ürün burada o kadar çok övülmüş ki bulduğum ilk gratiste 5 rengini birden aldım: 208¸ 211¸ 207¸ 203¸ 201. gerçekten de denildiği gibi dudak kremiyle sürüldüğünde güzel renk veren¸ mat görünümlü bir ruj olarak çok kullanışlı. ancak maalesef ben pek alışamadım¸ çünkü ben kendime ruj hiç yakıştıramıyorum¸ sürdüğümde annesinin makyajına bulanmış bir çocuk gibi hissediyorum kendimi. ruj sürmeyi sevenler çeşit çeşit renkleriyle mutlu olabilirler.

 57. fiyatın rağmen etkisi çok çok çok iyi olan bir üründür. renk skalası da oldukça geniştir. cebinizi yakmaz. mac’e tonlarca para bayılmayı gerektirmez bence.

 58. bugün 211 nolu kalemini ara tara bulamadım.bu ara kahverengi ruj almayı da çok istiyordum.ama mat duran örtücü ve istediğim renkte bi ruj da bulamamıştım.emily dudak kalemlerine bakerken 212 numaralı rengini aldım.kahverengi olunca kimse yüzüne bakmamış garibimin bol bol vardı.çok güzel bi tonu var.çok hafif kızıllığı olan sıcak bir kahve.altına bi balm istıyor tabi .yapısı yumuşak rengi güzel veriyor ve kalıcılığında bi sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

 59. kullananlar kulüp sayesinde öğrendiğim şahanedir. canımsınız cicişler¸ 211 ve 206’yı aldım¸ diğer renklerini de buldukça alacağım.kalıcı ve doğal duran ruj arıyordum¸ ruj yerine dudak kalemi kullanmak aklıma gelmemişti. hatta dudak kalemi diye bir şeyin varlığını da unutmuştum. iyi ki hatırlattınız.

 60. ciciş sayesinde duyup haberdar olduğum ve hemen gidip 4-5 tane aldığım uygun fiyatlı¸ yumuşak¸ renklerini çok güzel veren dudaklar kalemleri kalıcılık konusunda da hatrı epey sayılır 🙂

 61. dün gratiste 211 numarasını bulup aldım. rengi pembe alt tonlu nude¸sürümü gayet kolay ve çizgilere dolmuyor. lakin rengi bana hiç gitmedi¸ ölüden hallice olan tenimi iyice soluk gösterdi. kendisiyle iyi anlaşabilirdik ama kendisini alkışlarla yerine yolluyoruz. sırada 207 numara var.

 62. sözlük sayesinde öğrendim¸ güzel günlük rujumsu bir şeyler arıyordum. bundan da alalım bakalım.yalnız böyle şeyler de sürerken çok tedirgin hissettiriyor. içinde kimbilir neler vardır… kanser sürüyormuşum gibi hissediyorum. gerçi lancome gibi pahalı markaların içerikleri de kanser kanser.

 63. sevdiğim renklerini bulduğumda elimde olsa dahi tekrardan aldığım¸ hem yapısına hem renklerine bayıldığım kalemler.

 64. 201 ve 2189numaralarını çok severek kullandığım¸ yumuşacık ve uygun fiyatlı dudak kalemleri. 219 numarasını koyu renk rujlarımla karıştırarak kullanıyorum¸ daha nude ve kullanılabilir oluyorlar. ayrıca 208 numarasını alıp ten rengi göz kalemi gibi kullanabilir miyim diye düşünüyorum şu sıralar¸ ah bi bulsam o rengi.

 65. Bununla ilgili girdiğim 3. Entry olacak¸ 211 numara dudak kalemini alın¸ ister kinda sexy ruja dudak kalemi olarak kullanın ister altina balm sürüp ruj olarak kullanin inanılmaz performans her ikisi de. Dün 2.5 liraya yedekledim¸ sürüp sürüp bakıyorum cidden fiyata performans orani çok yüksek bir ürün.alin¸kullanın¸ kullandırın

 66. evet kargom an itibariyle geldi. 203-221-210 ve 218 renklerini aldım. öncelikle 218’in neden karaborsa olduğunu anladım çünkü muhteşem. kalemler yumuşacık ve kremsi¸ gerçekten kaliteliler

 67. üstteki ciciş gibi bende 204 numarasını çıldırmışcasına arıyordum. yok arkadaş hiç bi yerde. aynı ton elbette vardır başka markada ama emily efsanedir. sonunda oturduğum yerde bir sosyete pazarında yıllar önce satıldığı fiyatın çok üstünde bi fiyata alıp stokladım. mutluyum

 68. Bende sadece 201 numarası var. Şu an hiçbir yerde bulamıyorum keşke diğer renklerini de alsaydım. Yumuşacık bir sürümü var ruj yerine kullanıyorum çoğu zaman ama bitmek üzere:(

 69. O kadar çok yerini soran oldu ki burdan yazayım dedim. Google streetten buldum baya uğraştım hepsi sizler için cicişler. Moda caddesinde selen parfümerinden bulabilirsiniz.

 70. Kadıköyde bir kozmetikçide birsürü bulup mutlu olduğum kalemlerdir. Bende 7-8 rengi var ruj gibi kullanıyorum kalıcılığından da çok memnunum

 71. İnternette satın alması mümkün olmayandır. Her site farklı fiyat vermiş. 7¸5’e satıldığını gördü bu gözler…

 72. Bende sadece 203 numarası var çok güzel bir kahve. Çok çok uzun zaman önce 2¸5 liraya falan almıştım. Şuan üretiminin durduğunu duyunca çok üzüldüm bari birkaç rengini daha deneseydim 🙁

 73. dudak kalemleri o kadar fazla övüldü ki nerede satıldığını da bilsem uzak yakın demeden yolda koyulup her renginden alacağım

 74. 203 numaralı kalemi benim her şeyim resmen tüm makyajlarımın kurtarıcısı. garibimin boyu 4 cm kaldı¸ yenisini arıyorum günlerdir bulamamamı körlüğüme veriyordum. birisi gelsin¸ üretimi durmadı cicişler yanılıyorsunuz desin noolur 🙁

 75. Emily kalemlerin üretiminin durduğunu sizden duyuyorum.202 numarasını çok seviyorum.ama ne gratiste ne de başka kozmetikçilerde hiç bulamıyordum. demek sebebi buymuş.neyse muadilleri araştırırım.keşke kaldırmasalarmış.yapısı¸sürümü çok rahattı

 76. Bu kalemlerin üretiminin durduğunu bende duydum.bir rengi bütün rujlarımla kullandığım tek kalemdi ve ne kadar arasamda hiçbir yerde bulamadım. tam ümidi kesmişken golden rose un farklı ambalajla aynı rengi ürettiğini gördüm.tabi fiyat 5.25 olmuş.üzdün golden rose.

 77. fiyat performans uzay uzay.nerede ucuza bulabilirim? bu eskiden 1 liraydı baktılar tutuldu zam üstüne zam. dudak kalemine çok para vermeye hiç gerek yok emily varken.

 78. Renk¸ kalıcılık¸ fiyat¸ sürüş her şeyi çok yerinde ve güzel olsa da içleri sürekli kırık çıka ve sürmekten çok açmaktan biten o yüzdenden bir daha almayı düşünmediğim kalemlerdir. Benzer tonlarını zaten diğer markalarda da bulabiliyoruz sonuçta o yüzden sorun değil ama yine de kırık çıkmaları üzdü baya

 79. pek çok rengine sahibim ve 215¸206 koyularda 202 ve 204 açıklarda favorim. ben normal kremsi rujları hiç sevmiyorum hele lipgloss dan nefret ediyorum. o nedenle ruj yerine senelerdir bu kalemleri kullanırım. bence fiyat performans oranı dünyalar ötesi. mac kalemler bana sert geliyor bunlar tam ayarında. ne cıvık ne sert. bundan iyi tek dudak kalemi flormarın dışı siyah olan serisi benim zevkime göre

 80. Kalite fiyat ilişkisi olarak başarılı bi dudak kalemi renk çeşitliliğin fazlalığı avantajıdır. Ancak kırılınca açılması nerdeyse imkansız ama fiyat açısından memnun eden bir ürün kremsi yapısı ruj olarak kullanılabilmeye imkan vermekte.

 81. 211 numarasının mac kinda sexy’e dupe gösterildiği üründür. ben velvet teddy’le de ayıla bayıla kullanıyorum valla. karaborsa¸ bulduğunuz yerde üçer beşer stoklayın

 82. Rengi çok güzel olan ancak ruj olarak kullanamadığım dudak kalemi. Dudak kalemlerini ruj olarak kullanmaya çalıştığımda ruj değil de kuru boya sürmüşüm gibi gözüküyor dudaklarım genelde ama yine de denemek istedim. Sözlükteki övgüler üzerine 204 numarasını ruj olarak kullanmak için aldım ama olmuyor. Dudaklarımda çizgi çizgi duruyor¸ ruj gibi tek seferde süremiyorum bir kaç kez geçmem gerekiyor (ucu ince olduğu için). Dudak kalemi olarak yapısını çok sevdim o renk bir rujum olsaydı keşke diyorum. Kalın dudaklıların ruj olarak kullanması mümkün olmayan dudak kalemi diyerek bitiriyorum.

 83. Bugün pazar tezgahından 218 ve 210 reklerini aldın 2 liraydı tanesi. 210 yapı olarak güzel kahve bordo arası bir renk oldu bende ama 218 numaranin sürümü çok zor ve sert yapılı. O da kahve tonlu nude bir renk ama bana pek gitmedi rujlarla deneyeceğim.Edit:Bir daha denedim de 218 numara çok hoşuma gitti. Tam bir sütlü kahve moda renklerden.

 84. görkem karman’ın tavsiyesi ile aldığım 203 numarasını çok çok beğendiğim kalemdir. günlük kullanıma uygun çok tatlı bi renk. sadece bunun değil sanırım hemen her renginin fanatiği var¸ başka renklerinden de edinmeyi düşünüyorum.

 85. 203 numaralı rengini 1-2 ay önce Levent Özdilek den almıştım. 211 numarası yoktu. Zaten 203’den de tek bir tane kalmıştı onu da ben aldım Golden rose un online mağazasından sipariş vereyim bari dedim. 2-3 tl lik dudak kaleminin kargo parasını ekleyince fiyatı 10 tl ye çıkıyordu o yüzden vazgeçtim almaktan. Kendi mağazalarında ya da gratislerde bu renkleri bulabileceğimizi sanmıyorum ama de facto ve Çetinkaya mağazalarında da bu kalemlerden satılıyormuş isteyen oralara bakabilir kızlar

 86. Elimde 206 ve 215 renkleri var. Nemlendirici ile ruj ile uygulanınca tadından yenmiyor. Bir de 207 si vardı. Ama şimdi bulamıyorum. 201 ve 211 i bulamadım. Bulmam için bana şans dileyin 🙂

 87. şu aralar 208 ve 210 renkleriyle aşk yaşadığım kalemdir.Kahvenin çok tatlı tonları ikisi de. herhalde tüm renklerini toplayacağım bu kalemlerin.

 88. 217 ve 220 numaralarını kullandığım ve gayet memnun kaldığım dudak kalemleridir. Yumuşaklar ve gayet kalıcılar. Benim elimdekiler nude tonlarda ve o yüzden silik bir şekilde sürerek neredeyse yokmuş gibi bir görüntüyü elde etmeyi çok tercih ediyorum. Ayrıca ben evimin hemrn yanındaki bir milyoncu tarzı yerden aldım yani o yarz yerlerde bulabilirsiniz

 89. golden rose kioskunda çalışan bir görevlinin “yıllarca emily dudak kalemi güzel dedik kimse yüzüne bakmadı¸ şimdi elimizde yok herkes peşine düştü” diyerek onun yerine golden rose markalı dudak kalemlerinin de aynı yapıda ve benzer renklerde olduğunu iddia ettiği kalemlerdir.

 90. izmirde arayan varsa karşıyaka çarşıda iki tane büyük iç çamaşırcı var. onların içinde reyonu var. şaka gibi farkındayım ama tüm renkler mevcut. 🙂 bence harika kalemler ruj yerine bu kadar ucuza bu kadar güzel renkler..

 91. Seriden hemen her rengi aldim. Golden rose sitesinden satin almak mümkünn. Siteye bakip elimde olmayanlari da almak istiyorum. Uçuk fiyatlar vermek gerekmiyor dudak kalemlerine..bunu gösteriyor bize Emily. Ayrıca barindirdigi renkler günümüz ruj modasina da çok uygun.

 92. 211 numarasini hicbir yerde bulamadigim kalemdir. Bulan varsa istanbul besiktas levent civari yesillendirsin :)Tanim:yumusacik¸ uygun fiyatli¸ dudagi kurutmayan ve bazi numaralari hic bir yerde bulunmayan kalemlerdir 🙂

 93. piyasada 203 ve 211 numaralarını bulmanın imkansız olduğu dudak kalemi.. ben de bulamadığım için golden rose store onlinedan bu kalemlerdir¸ velvet mattelerdir bir güzel sipariş ettim¸ mutlu mesut şekilde kargomu beklemekteydim. aradan 3 gün geçti bakıyorum hala ekranda sipariş hazırlanıyor yazıyor (bu arada alta da yazmışlar ki 3 günde elimizdeymiş) sitedeki numarayı açan olmayınca mail attım sipariş numaram tarihim vs. mailden sonra bana dönüldü ki elimizde 203 yok başka bişi koyalım diye iyi madem dedim şu numarayı koyun o da yok… tamam dedim şunu koyun golden rose dan cevabı tahmin edin: o da yok! e dedim artık ne varsa koyun ya napim…böle bi saçmalık görmedim ben cicişler buraya da yazayım sipariş veren olacaksa bilsin istedim.

 94. abartıldığını düşünüyorum ya da ben güzellerini bulamıyorum.Her gördüğümde simli simli renklerini görüyorum hatta meraktan bir tanesini almıştım yani beğenemedim¸ bir türlü güzel renklerini bulamıyorum

 95. koyu kahverengi mat bir ruj arıyordum. Kate moss 48 denedim renk güzel ama 1 saate çıkıyor. Zaten koyu kahve bulmak zor. Sonra bir baktım ki emily 209 ve harika mat ve kalıcılığı gayet iyi¸ o matlığa beklendiği kadar kurutmuyor. üstüne¸ altına lip balm sürünce yapısı bozulmuyor¸ sadece mattan kreme geçiş yapıyor.

 96. Kırmadan açabilenleri tebrik ediyorum. Çünkü mağazada artık nasıl davranıyorlarsa bana hep içten kırılmışlar denk geldi. Şunun asansörlüsünü yapsa çok iyi olacak. Renkleri yapısı ve kalıcılığı çok iyi kendilerinin.

 97. 6-7 yıl önce aldığım bir dudak kalemim var bu emilyden. Heves edip aldım tabii ne işe yaradığını da çok bilmiyordum tabii. İlk dudak kalemimdir kendileri. Geçen gün aralardan bir yerden elime geldi. Bir deneyeyim dedim¸ ucunu açtım temizledim falan. Baktım renk hala aynı renk¸ aynı canlılık¸ yapı hala aynı yapı. Bayıldım ya. Dedim kullanırım ben bunu ama hangi renk bilemedim. Şöyle coral gibi bir rengi var güzel bi pembe anlayacağınız.

 98. 201 numarasını bulabildim geçen akşam watsonsta. Kurumuş çatlak dudaklarıma sürdüğümde khaleesi’nin yürek yemiş haline döndüm. Bugün nemli dudaklarıma sürdüm tatlı bir pembelik lokum lokum. Nem şart yahu.

 99. renklerini dokusunu seviyorum baya ve sürekli kullandığım kalemler. ama dokuları ruj olarak tüm dudağa uygulamada daha iyi diye düşünüyorum. çünkü oldukça yumuşaklar. ve hiçbir zaman ucunu sivri bir şekilde açamadım ben bu kalemlerin diğer dudak kalemlerinin aksine. ucunun sivri açılmamasından ve yumuşaklığından ötürü dudağı çevrelemede zorluk yaratabiliyorlar. buna rağmen genel anlamda sevdiğim kalemler ve gayet uygun fiyatlılar .

 100. Bi keresinde arkadaşımın tavsiyesiyle koyu bordo olanını alıp kullanmıştım. Renk olarak gerçekten çok güzeldir fakat dudaklarınızı düzenli olarak nemlendirmeniz gerekir. Kalıcılık olaraksa gerçekten beklediğimin üstünde bir performans göstermiştir kendisi.

 101. ya arkadaşlar bu dudak kalemi markası nasıl bu kadar popüler oldu yıllardır da bi bitmedi resmen. dudak kalemi asla kullanmayan biri olarak merakıma yenik düşürtüp aldıracaksınız bana sonunda:) o kadar övgüleri hak ediyor mu merak diyorum gerçekten.yalnız içeriği hakkında fikri olan var mıdır¸ bi nevi ruj ve yiyoruz sonuçta

 102. 211 numaralısı çok şeker bir pembe¸ kalıcılığı orta düzey resmen sır olarak saklıyorum. f/p olarak cok iyi. Küçük bir şehirde yaşadığım için de renkleri bulmak zor olmuyor. sanırım ben 3.75’e almıştım. kapağı bantlıydı¸ o yüzden hijyenik açıdan bi sıkıntı yok alırken.

 103. 204¸ 205 ve 219 rengini beğenerek kullanıyorum. 211 numara bana pek yakışmasa da bazı rujların altına kullanarak kalıcılığını artırıyorum.  şurada toplu bir şekilde hangi tonlara sahip¸ hangi rujlarla uyumlu bulabilirsiniz. Yalnız 215ten sonraki renkler mevcut değil¸ 219 numarayı da ben yazayım. Elimde en yakın 211 tonu var¸ 211 pembemsi dururken¸ 219 daha turuncu tonlu duruyor bileğimde. tam emin değilim fakat¸ wet n wild in the flesh ile birlikte kullanılabilir diye düşünüyorum.

 104. ruj gibi bütün dudağa uyguladığımda mükemmel sonuç aldığım krem gibi yumuşacık kalemler. dudağımı nemlendirip sürüyorum ve gün boyu çok sıcak sulu şeyler içmediğim yemediğim sürece tazelemiyorum. 201 ve 210 renklerinin bitmesini istemiyorum.

 105. kaç sene önce “aman bir ara kullanırım” deyip bir sürü almışım. gerçekten de öyle oldu hepsi birbirinden güzel.

 106. 201 numarası kesinlikle günümü kurtaran dudak kalemi. Hafif ve doğal bir makyaj için çok uygun¸ özellikle esmer tenlilere çok yakışacağını düşünüyorum. Ek olarak Golden Rose Velvet Mat ruj 12 numara ile kullanıma uygun.

 107. fiyatı beni “acaba sağlık açısından bir problemi var mıdır ya” diye düşündürtüp yine de yıllardır yaldır yaldır kullandığım kalemlerdir efendim.211 ve 203ün hastasıyız.

 108. hem fiyat bakımından hem de kullanım bakımından kesinlikle önerdiğim bir dudak kalemidir 207 numarayı özellikle öneririm.

 109. Online sitesinde günlerdir stokta yok ifadesi ile karşılaşıyordum¸ sadece birkaç rengi bulunabiliyordu. An itibarı ile hepsi var haberiniz olsun. ¸) Ben sevdiğim renkleri stokladım. Bu fiyata bu performansta dudak kalemi bulabilmek sahiden imkansız. Seneler önce aldıklarım bile ne kurudu ne de bozuldu. Golden Rose’u sevme sebebim olan kalemlerdir bunlar.

 110. izmirdeki cicişler için karşıyakada yücel parfümeride 2 liradan satılıyor bu kalemler¸ kahve tonları kalmıştı genelde arayıp da bulamayanlara duyrulur ^^

 111. Bazen ruj olarak bile kullanılabilen 201 numarasını günlük hayatta çok sık kullandığım Golden Rose ürünüdür. Genelde 2.75 gibi uygun bir fiyatı da var. Ruja uygun bir kalemle desteklemek gerekir dudağı hoş göstermek için. Emily çok iyi bir seçenek her kozmetik dükkanında hatta bazı tuhafiyelerde bile bulunur.

 112. hem sürümü kolay¸ hem renkleri güzel¸ hem kalıcı hem de uygun fiyatlı dudak kalemi. daha ne olsun? flormar’ın katı kalemlerinden sonra emily’nin yumuşacık sürümü ilaç gibi geldi. bendeki renkleri 201¸ 206 ve 211. ruj olarak denemedim ama çok soluk renkli rujların altına sürdüğümde renkleri koyulaştırmamı sağlıyor.piyasadan çekilecek diye bir söylenti duydum. ne kadar doğrudur bilemem ama üzülürüm çekilirse.

 113. Her makyaj çantasının demirbaşı¸ olmazsa olmazı. Her şeyiyle gönüllerin fatihi. Fiyatı¸ renk seçenekleri ve yapısıyla taht kurdu gönlümüze 🙂

 114. 204 numarası stok yaptığım nadir makyaj ürünlerinden. Malum artık bulunması biraz zor oldu emily kalemlerin. Parfümeri ya da küçük kozmetik mağzalarında denk gelirsem mutlaka alıyorum özelliklede 204 numarasını. Evde 2 tane daha açılmamış var ama görsem gene de alırım. Denk gelirseniz kesinlikle bakın 🙂

 115. 209 ve 203 numaralarını kahve dudak severlere şiddetle öneririm tek kelimeyle mükemmel duruyor. Yapıları kremsi ve çok rahat sürülüyor.Kalıcılığı da bende 3-4 saati buluyor. Daha ne olsun!

 116. Hiçbir kozmetikçide bulamadığım bu kalemi bugün tesadüfen ankamall defactoda gördüm aldım bir tane fiyatı 4 tl. Almak isteyen cicişler bakabilirler daha onlarca vardı…

 117. Bir çetinkaya mağazasının kasa yanında görünce gaza gelip son üç tanesini aldığım¸ birini eve¸ birini işe¸ birini makyaj çantama attığım kalemdir. Güzel ama olmazsa olmaz bir ürün değil.

 118. Elimi atar atmaz bulduğum dudak kalemi. Wet n wild-bare it all rujuna çerçeve yapmak için kullanıyorum genelde. Tek başına ruj gibi uygulamadım hiç¸ genelde emily dudak kalemleri bana sert ve kuru geldiği için günümü pul pul kurumuş dudaklarla geçirme riskini alamadım.

 119. Herhalde bir tek benim sevemediğim dudak kalemleri¸ kokularından nefret ediyorum sanki kurşun kalemi ağzıma sürüyormuşum hissi ıykk

 120. Emily 211 dudak kalemi arayıp bulamayan cicişler.Kadıköy çarşı içi cosmo home da bol miktarda vardı.Ben ordan aldım

 121. aylardır aradığım dudak kalemi. yok¸ hiçbir yerde yokedit: bu girdiyi yazdıktan birkaç gün sonra bulmuştum ama yazmayı unutmuşum. bende bir de emily 204 var. bu onun kadar yumuşak gelmedi bana. öncesinde mutlaka lip balm sürmem gerekiyor. güzel bir şeftali-nude renginde ama kendime pek yakıştıramadım o yüzden bir daha alacağımı sanmıyorum.

 122. Mükemmel bir nude¸ kozmetikçilerde ve bazı kozmetik satan giyim mağazalarında rahatlıkla bulabiliyorum. Kalıcılık ve renk mükemmel özellikle bu fiyata..

 123. Kara borsa mı oldu ne olduysa girdiğim 2 gratis’te¸1 watson’ta ve 2 başka kozmetikçi de daha bulunmayan dudak kalemidir.online almayı düşünüyorum ben de artık :/

 124. Kaldırılacağını bilseydim hayatımın sonuna kadar yetecek kadar stoklamaz mıydım :(Sevinçli edit : golden rose online’da mevcut hala¸ umarım kaldırılmıyordur <3 <3

 125. Burada okuduğum yorumlardan sonra tabir-i caizse koşa koşa gidip aldım. İlk başta rengi koyu geldi galiba daha açık bi renk bekliyordum. Ama öncesinde lip balm uygulayıp sürünce aşık oldum diyebilirim. Rengi bende koyu durdu seffafimsi bir insan oldugum icin. F/p mükemmel. Kendisi makyaj çantamda yerini almış bulunmakta 🙂

 126. herkes ayılıp bayılarak kullandığı ama benim pek sevemediğim dudak kalemleri yapıları çok sert geldi bana. Flormar’ın dudak kalemleri çok daha başarılı.

 127. Herkesin çok sert olmasından şikayet ettiği fakat bendekinin nedense aşırı yumuşak olduğu hatta açmaya çalışırken elimde kalan artık kullanamadığım kalem.

 128. Görüldüğü yerde sepete atılması gereken kıymetli. Öğrenci olsaydım fiyat/performans açısından kendisine yapışık yaşardım. Rengi çok güzel¸ yapısı neredeyse ruj kadar yumuşak¸ fiyatına zaten söylenecek söz yok. Açık renkli bir dudak kalemine bu kadar bağlanacağımı tahmin etmezdim. Yok yok¸ aşk yaşamıyoruz ama kapıda.

 129. gratis’te satılan¸ tam bir yaz rengi olduğunu düşündüğüm dudak kalemi. alırken bu kadar meşhur olduğunu bilmiyordum. bir çok kalem arasından rengi gözüme çarptı ve dudaklarımda güzel duracağını düşündüm. ruj sürmeden bütün dudağıma sadece kalemi uyguluyorum. yumuşak ve doğal bir ton veriyor. yemek yemediğiniz ya da peçete ile silmediğiniz sürece kalıcığılığı da uzun sürüyor.

 130. Biraz önce tesadüf eseri minik bir kozmetik dükkanında bularak aldığım kalem. çok beğenildiğini biliyordum fakat gratis gratis gezip aramıyordum. çünkü nude ruj insanı olduğumu düşünmüyordum. Karşıma çıkınca bi alıp deneyelim bakalım nasıl olacak diye sırf merakımdan aldım. biraz önce denedim ve ba-yıl-dim. Böyle güzel böyle doğal bir renk olamaz. Ne kadar övsem az bu kalemi. Boşuna bu kadar beğenilmiyormuş.

 131. Kendisini bulamayanlara gratis watsons gibi yerlere değil¸ Golden Rose satan küçük kozmetikçilere bakmalarını öneririm. Kaldı ki Golden Rose markasının ürününü incelemek için gidilecek yer Watsons falan değil¸ çünkü tezgahtarlar sağolsun üç tane bitmiş ruj testerından başka bişey bırakmıyorlar. Ama diğer yerlerdeki standlar hep dolu oluyor.

 132. Özellikle beyaz tenliler için güzel bir renk tonuna sahip dudak kalemi¸ fakat kalıcılığı için çok fazla beklentiye girmemek gerekli.

 133. harika bir nude kalem tenime tam uydu fakat ucunu kırdım. açacakla açtıkça kalem yumuşak olduğundan kırıldı. yumuşak kalemleri kırmadan açabileceğim kalem açacağı tavsiyelerinize açığım.

 134. geçen hafta gratiste elim kalemlere giderken denk geldim buna. demek meşhur emily 211 buymuş dedim aldım. bugün ilk kez kullandım. çok tatlı nude. beyaz tenliler için biçilmiş kaftan. fiyatı da çok uygun. 3 liralık kalemden böyle performans müthiş yani.

 135. tamamen tesadüf eseri bulduğum ve hiç denemeden aldığım efso kalem.güneşli bi’ öğle vaktinde sırtımda birçok kitap… normalde gratis¸ watsons’a lazım bir şey olmadıkça girmem. o gün şeytan dürttü herhalde. neyse girdim¸ bakınıyom öyle. dudak kalemlerinin olduğu reyon karşımda. “ya varsa?” dedim içimde çok minnak bi’ umut. mutlu son! -mu acaba? bantlanmış bir şekilde meşhur kalem karşımda. cebime bakıyorum¸ 3 tl var sadece üzerimde. orda burda denediğim hiçbir nude bana yakışmamıştı zamanında. sözlüğe güvenip minibüs paramı buna verip eve yürüyerek mi gidecektim¸ yoksa her zaman olduğu gibi “salla ya” modunda olup minibüsüme binip paşa paşa evime mi dönecektim? içimdeki münakaşayı çabuk sonlandırdım. çünkü bir şeyi yapmadığım için pişman olmaktansa¸ yaptığım için pişman olmayı tercih ederim….ve eve gelip hemmen denediğimde “işte bu!” dedim. şeftalimsi pembeliğinden bir tık daha fazla olan bu ruj bana yakıştı. aynaları öpesim geldi yeminle. redhed’in nur topu gibi bir nude’u oldu. :d-mutlu son-edit: sizleri çok seviyorum bu arada. az daha unutucaktım. :d iyi ki varsınız.

 136. Herkesin dudağında farklı bir tona dönüşebilir. Bende içinde pembelik olan bir şeftaliye dönüşüyor. Eğer biraz daha pembe-kırmızı dudaklara sahipseniz¸ günlük her makyaja uyum sağlayabilecek mat bir görünüm sağlamakta.

 137. emily’nin tüm dudak kalemleri gibi bu da harika ve evet kinda sexy’e gayet uygun.ben ruju alırken görevli ısrarla boldly bare dudak kalemini de önerdi ama ruj fiyatına kalem almak bana cazip gelmedi.gittim emily’i aldım hiç de pişman olmadım.ayrıca mac’in kalemi kadar kuru değil.tek başına kullanıldığında kurutmuyor dudakları.

 138. dudaktan dudağa değiştiğinden bende kinda sexy gibi durmadı daha kahverengimsi durdu daha çok benim için velvet teddy’nin muadili oldu.Çok güzel bir nude her tene yakışır ve artık gratislerde küçücük standı bile var daha rahat bulunuyor.

 139. kinda sexy ile beraber kullandığım ve en sevdiğim dudak kalemi. normalde nude rujlarla dudak kalemi kullanmam ama bunun tonu o kadar güzel ki ve kinda sexy’i o kadar güzel tamamlıyor ki kullanmadan edemiyorum. nemlendirici üzerine de ruj olarak kullanılabilir.

 140. mac kinda sexy’e benzemekle beraber çok daha açık bir tonda olan dudak kalemi. ben normalde şeftali alt tonlu dudak ürünlerini pek kendime yakıştırmam ama bu dudak kaleminin renk tonu o kadar yumuşak o kadar uçuk bir şeftali-pembe ki duruşunu çok beğendim. sadece bu kalemi ruj niyetine sürdüğümde gerçek ‘nude’ rengi nasıl oluyormuş görmüş oldum. ününü hakeden bir ürün¸ bulamayanlar goldenrosestore’a bakabilir .edit: ben de beyaz tenliyim ve açık pembe renkte dudaklara sahibim. bendeki duruşu böyle. bu platformda herkes ürün renklerini kendi göz algısına ve cildindeki duruşuna göre yorumluyor elbette. Ama beyaz ten/açık pembe dudak ifadeleri de oldukça yetersiz kalabiliyor. Sanırım çoğumuz ürün yorumları okurken zaten bunun farkında.

 141. nedense bende nude’dan ziyade pembe duruyor¸ dudaklarımın rengi koyu falan da değil anlamadım ki. neyse yine de seviyorum. sürümü yumuşacık. bi de zor rastlanıyor cidden¸ ben benimkini 2 ay aramıştım da en son ücra bi gratis şubesinde sonuncusunu bulup kapmıştım sdhjkdkk

 142. Benim aldıgım 211 çürük çıktı kullanabildiğim dönemlerde sadece kalemi sürüp dışarı çıkıyorum ruj olarak çok kalıcı değil ama iş görecek seviyede eger üstüne ruj uygularsam başarılı bir ürün

 143. ilk başta 201 daha açıktır diye bununla karıştırıp almıştım. o daha pembe çıktı. sonra bunu alınca aşk yaşadım resmen. benim dudağımın rengine göre golden rose velvet matte 27 numaraya tekabül ediyor. bu renk ruj arayanlar için yararlı olabilir.

 144. hayatımın rengi¸ kendime çok fazla renkli ruj yakıştıramdığımdan sürüceksem hep bu nude renkli kalemi sürüp çıkıyorum. ucuz fiyata alabileceğiniz en güzel dudak kalemi markası kesinlikle emilydir

 145. Kinda sexy ile alakası yoktur ya da şöyle söyleyeyim benimki gibi pembe görünümlü dudaklara sahipseniz 211in kahverengi alt tonlu oluşunu sürer sürmez hissedeceksiniz. Kinda sexy çok daha şeftali tonlarındadır. bence 211 açık ara öndedir.

 146. Madem dupe’u sayılıyor¸ mac kinda sexy ruj almadan önce bi deneyeyim¸ bu yakışmazsa onu boşuna sipariş etmiiim dedim¸ benim mahalledeki uyuz gratis’te tabii ki bulamadım ama ekacaddesi’m canımın içi buldu getirdi bana ^^ dün gece deneyemedim de¸ sabah gözümün çapağı ile ilk iş bu kalemi sürmek oldu¸ allaaaaaam bildiğin “nurella dudağı” la bu!!! Ayyy çok sevdim¸ galba kinda sexy almaktan da vazgeçtim¸ 55 tl’yi ne vericem ayol boşu boşuna¸ 55 tlye bundan 20 tane stoklarım ^^

 147. ömrüm boyunca ondan başka dudak kalemi kullanmadım…özellikle değil tabi ancak öyle denk geldi sanırım..kıvamı ve renk vermesini çok seviyorum dudak biçimlendirmenin yanında boyamada da kullanıyorum. ancak dudak boyamada kullanacaksam öncesinde herhangi bir dudak balm ürünü kullanmak şart sanırım….

 148. mahalle arasındaki bir süpermarketten 2 tl ye aldığım dudak kalemi. yumuşak¸ rengi dudağıma cuk oturan hoş bir nude. ece içen in günlük makyaj videosunda görmüştüm. alın aldırın bulun buluşturun bi şekilde kullanın tarzı bişey demişti. özetle bu kadar iyi anlatılabilir bu kalem.edit: lipbalmsız sürülmesi benim dudaklarımda imkansız olan dudak kalemi. lipbalm üzerine sürülünce o balmın parlaklığını da emiyor sonuç mat oluyor¸ hem de sürümü kolaylaşıyor.

 149. mac kinda sexy almak istemeyenler için onun dupe ürünü sayılabilecek kadar başarılı olduğunu düşünüyorum. nude ruj sevenler için oldukça uygun.

 150. Arkadaşımın hediye etmesi ile tanışmış olduğum mac kinda Sexy den daha kalıcı çok daha ucuz çok daha sevdiğim bir ürün oldu. Herkese tavsiye ederim.

 151. Doğal dudak rengine çok yakın olması ve ton olarak kinda sexy’e dupe gösterilmesi ilgimi çekti. Satın alacağım eğer gerçekten kalıcı ve dudağı kurutmayan bi yapıdaysa edit’leyeceğim. Çok çok ucuz olduğu için beğenirsem benden artı bi beğeni de kazanacak. Umutluyum.

 152. Bana lanet “my lips but better” klişesini yaşatacak derecede güzel dudak kalemi. Alacağın olsun emily 211¸ uğrunda ne hallere düştüm.Hastasıyız.

 153. bu kadar övüldü övüldü en sonunda edindim bir tane 211 gratisten…allahım o mac’e verdiğim paralar haram olsun dedim susuyorum.211 is my lovebundan sonra gördüğüm yerde depolama kararı aldım hihihi

 154. Makyaj malzemeleriyle yeni tanışmaya başladığım zamanlarda siyahını almıştım. Asansörlüydü diye hatırlıyorum. Ucuz bir üründü açıkçası bende çok fazla birşey beklemiyordum bu yüzden ama gözümde yanma hissettiğimi de hatırlamıyorum zaten çok da kullanmadım.

 155. renk skalası¸fiyatının uygunluğu¸ sürüm kolaylığı¸yapısının güzelliği olmasına rağmen kalıcılık namına hiçbir şeyi olmayan ürün. alınır mı? alınır evet ama o kadar kısa sürede akıp gidiyor ki..

 156. Ten rengi olan 122 numarasını nemli göz kapaklarıma ( sadece lid kısmına ) yoğunca uygulayıp¸ yüzük parmağımla hafifçe dağıtıyorum. Üzerine uygulanan farın rengini coşturmakla beraber kalıcılığını da çok arttırıyor. Göz makyajı bazı olayına girmek istemeyenlere tavsiye.

 157. öncelikle ne olursa olsun göz içine sürmeyin. marka farketmez. göz bu sonuçta. gelelim bu kalemlereeee. fiyatı uygun. akmıyor kokmuyor. ilk sürünce kolay dağılıyor¸ azıcık durunca sabitleniyor. akşam gel sil. severek kullanıyoruz efendim.

 158. çok sevdiğim¸ uygun fiyatına rağmen kalıcı göz kalemi. renk skalası oldukça başarılı. göz kaleminde eğer gözde bir hassasiyet yaratmıyorsa lüks aranması taraftarı değilim. benim hassas gözlerimde şu ana kadar yanma yapmadı.

 159. Bir gözüme sürüp daha diğerine süremeden akan çılgın. Başlığı görüp “bakalım nasıl gömmüşler¸ ehe” diye girip okuyayım dedim¸ olumlu yorumlar görünce kalem resmen bana thug life yaptı. Paralel bir evrende akmıyor olabilir. Israrla hiç akmıyor diyenlerin de gözlerinden öperim¸ bu kalemi bile akıtmayan göz.. ilginç.

 160. uygular uygulamaz gözlerimde alerji yaptı. ne kadar uygun olursa olsun kalite önemli. yaktı acıttı gözlerimi resmen.

 161. dudak kalemleri çok övülüyor¸ göz kalemleri nasıl diye aldım. bana yetti valla başka asla almam. yakıyor¸ akıyor¸ açılmıyor¸ kırılıyor¸ yor yor yor..

 162. makyaja başladığımdan beri kullanırım elimde iki adet siyah¸ bir adet ten rengi¸ bir adet kirli beyaz ve bir adet de simli grisi var. göz içinde rahat sürüm sağlayan yumuşacık bir kalem fakat kirpik diplerine bulaşıyor¸ onu da bir pamuklu çubuk vasıtasıyla düzeltebiliyorum.

 163. Kahverengi ve yeşilini kullandım. çabuk kırılıyorlar¸ e fiyatına göre gayet normal bir durum ama işinizi görür¸ öneririm. hassas gözlerde kullanmaktan kaçının derim. Yine de alerjiye neden olabilir.

 164. dudak kalemleri ne kadar iyiyse o derece berbat olan kalemler. bir gazla 3-4 tane renk almıştım¸ normalde kolay kolay yeni ürünleri çöpe atmam ama bunlar direkt çöpü boyladı. kalıcılıkları sıfırında altında¸ yumuşaklığına kanmamak gerek.

 165. 103 numaralı kahverengi olanını eyelinera vakimin olmadığı günler üst kirpiklerimin dibine çekip dağıtıyorum tüm gün beni idare ediyor akmadan.

 166. 101 numarasına sahibim.sürümü yumuşacık ve rengini güzel veriyor.ama zaman geçtikçe renkte azalma ve akma oluyor.gene de fiyat performans olarak değerlendirildiğinde bittikçe aldığım bir ürün.

 167. bende 1 sene içinde yapısı bozuldu mu ne oldu bilmiyorum gözlerimi yakmaya başladı 🙁 çok hoş bir yeşil rengi vardı bende. Tekrar bulsam yine alırım.

 168. 103 numarasını üşendiğim günlerde eyeliner gibi kullandığın ben silene kadar yerinden oynamayan sanırım piyasadaki en ucuz göz kalemi.

 169. Surusu cok yumusak. Bu yumusakliktan dolayi da renge gore degisse de yine de akan bir goz kalemi. Fiyat performans olarak dusunursek fazlaca uygun ozellikle renkli kalem denemek isteyenler icin guzel bir alternatif.

 170. kullandığım ve memnun kaldığım bir göz kalemi. fiyat bakımından da fazlasıyla uygun. dudak kalemi olarak da renk çeşidi gözlerimi kamaştırdı.

 171. sürülüşü çok kolay orta yumuşak uçlu göz kalemi. ayrıca kullandığım bir çok rengi mevcut gayet memnunum ayrıca verdiği etkiye göre fiyatıda makul.

 172. Yaklaşık bir 10-15 yıldır siyahını kullanıyorum. Çok kalem denedim¸ evet biraz akıyor¸ ama ben bunun kadar sevdiğim bir siyah göz kalemi daha hatırlamıyorum. Fiyatına göre çok çok başarılı.

 173. onca markayı arayıp da dünyanın parasını vermenin gereksizliğini bana göstermiş. Yeşil göz kalemini almıştım geçen inanılmaz güzel sürülüyor çok yumuşak ve akmıyor rengi de çok pigmentli. Emily göz kalemi ve dudak kalemi konusunda çok başarılı hatta keşke renk skalalarını da genişletseler…

 174. ben genelde renkli kalem kullandığım için zten rengin dağınık durması gerekiyor. böyle bakınca ben kalemi beğeniyorum. hafif yağlı yapıda olması da güzel hem keskin hat olmuyo hem de sürüş zor değil can yakmıyor. üstelik fiyatları da ideal.

 175. 101 ve 120 olarak iki rengine sahip olduğum göz kalemi. Tek sıkıntısı bulaşma ve dağılma yapması¸ onun dışında istediğim simsiyah rengi bir ondan alabildim.

 176. Gerçekten çok güzel göz kalemleri var. Sürülüşü çok rahat¸ yumuşak¸ akmıyo da. Ayrıca buz mavisi ve kahverengi rengi de siyah kalemi kadar güzel :’))

 177. uygulaması kolay olduğundan kullandığım göz kalemi. hem yeterince siyah¸ hem de kolay sürülebilecek kadar yumuşak olan bu kalemin tek sıkıntısı kalıcı olmaması. gündüz bir güzel sürüp çıkıyorum¸ akşam aynada bir hard-metal müzisyeni görüyorüm.

 178. Benim de bir çoğunuz gibi lise dönemlerinde tanıştığım kalemdir kendileri. Göz kalemleri olsun dudak kalemleri olsun kesinlikle yüksek fiyatlı markalara taş çıkarır. Emily ve flormar kalemleri vazgeçilmezlerim. Bir ara farklı arayışlar içine girip farklı ve yüksek fiyatlı markaları denesem de asla aynı mükemmelliği yakalayamadığım üründür. Gratislerde de 2.5 liraya satılıyo kasanın yanında. Dudak kalemleri de keza muhteşem. Göz kalemleri akıyor denilmiş ama bende şimdiye kadar hiç akmadı. En az 6-7 saat duruyo (en az!) o yüzden kesinlikle uçuk fiyatlara gerek yoktur!

 179. alışverişten ziyade acil bir yere yetişmem gerektiği için karşıma çıkan ilk kozmetik dükkanına girip iki rengini aldığım kalem. kahverengi ve siyahı birlikte kullandığım için 2 adet aldım. fakat kesinlikle bir daha asla almamaya yemin ettim. tek kullanımlık alsam bile kendi markamdan şaşmayacağım artık.zira¸ hem çok kolay akıyor asla sabit durmuyor. tek kullanımlık¸ asla açıp tekrar kullanamıyorsunuz uçları kırılıyor. eskaza açtığını uç bir yere düşmemiş olsun her yere bulaşıp batırıyor. günümü kabusa çevirmiş¸ dudak kalemlerinin aksine kalitesizlikten yıkılmıştır.

 180. çok övüldüğü için dayanamayıp aldığım ancak ilk sürüşümde gözlerimde bir hafta süren alerjiye sebep olan göz kalemi. bir hafta boyunca iki gözüm ağlamaktan şişmiş içleri kan kırmızı şekilde dolaştım. alerjik gözlerim olduğu için kaleme suç bulmadım ama alerjimi atlattıktan uzun süre sonra tekrar denediğimde aynı belirtileri gösterince hızla gözlerimden sildim ve çöpe attım.herkese yaramayan göz kalemidir.

 181. ben bu markayla bi kaç gün önce watsons alışverişimde tanıştım. geç bile kalmışım! waterproof eyeliner (yani kısaca göz kalemleri) akmıyor arkadaş! dağılmıyor¸ yağ gibi kayıyo resmen sürerken. fiyat performans açısından on numara anlayacağınız.

 182. Yağlı göz kapaklarına sahipseniz eyeliner olarak sürdüğünüzde 2 saat sonra kaybolan akan bir kalemdir. Fiyatına göre de normal bir performans.

 183. dudak kalemleri güzel olabilir (övgülerle 202 nosunu aldım henüz kullanmadım) ama göz kalemleri bana göre facia. feci akıyorlar. bi gün mavisini sürüp işe gitmiştim. 2 3 saat sonra erkek iş arkadaşlarımdan biri gözlerine ne oldu diye sormuştu. kullanırsanız devamlı kontrol etmeniz gerek. ben korkuyorum artık kullanmaya.

 184. Hayatımda gördüğüm en güzel acı kahve rengini bünyesinde barındıran marka emily. Böyle doygunluk¸ böyle yumuşaklık yok.Hele göz bazıyla kullanıldığında siz silene kadar ilk sürüldüğü gibi duruyor.Macte görmüştüm bu rengi bayılmıştım ama¸ iyi ki almamışım emilynin kalemi daha güzel. Tam bir siyah kahve bayıldım sözlük.Resmini görsellere koyuyorum numarası 103.Alın aldırın cicişler allerjik gözümün içine bile sürdüm çok hoşuma gitti.İ love emilyyy <33

 185. siyah olanı aşırı yumuşak ve mumsu bir yapıdadır. öyle ki sürdüğünüzde oraya buraya bulaşarak sizi resmen pandaya çevirir¸ siyah göz makyajından soğutur. bu kalemle makyaj yapılmaz¸ ”boyanılır” . bir ara evimde sadece bu kalem vardı ve aylarca neden siyah göz makyajından soğuduğumu¸ hiç yapmak istemediğimi aylar sonra almayı akıl ettiğim siyah mac kalemimden sonra anladım

 186. yıllar önce tesadüfen aldığım su geçirmez göz kalemi. akan göz kalemlerine 25 lira verip bir de çok ucuz diye reklam yapanlara gülüyorum. özellikle denize gireceksem bu kalemden başka marka kullanmam.

 187. göz içinde pek başarılı olduklarını söyleyemeyeceğim ayrıca yeşil ve mavi kalemlerinin pigmentasyonu çok kötü siyah olanı eyeliner olarak kullanıyorum çok da güzel oluyor.

 188. Lisede aldığım flormar göz kalemine muadil olarak aldığım kalemdir kendileri. Cidden de muadildir¸ yumuşacıktır¸ ucuz fiyatlıdır.

 189. Yumuşak ve rengini veren göz kalemleri. Ben de siyah ve kahverengi kalemler var. Fakat uçları çok çabuk kalınlaşıyor. Öyleki 3 kullanımda ucu çoktan kalınlaşmış oluyor. Açarken de kırılma ve yumuşaklığından dolayı çok sivrileşmeme problemleri yaşadım. Bir yerlerde göz kalemlerini açmadan önce buzdolabında bekletmenin iyi olduğunu duymuştum yakında deneyeceğim.

 190. Performansı renkten renge değişen kalem. Siyahını pek başarılı bulmasam da metalik grisini alt kirpik diplerim için sık sık kullanıyorum. Devamlı akan sulu gözlerimde belli bir süreye kadar dayanabilmesi büyük başarı¸ özellikle fiyatını göz önünde bulundurursak..

Siz ne düşünüyorsunuz?