“Eklips makyaj süngeri” için 114 yorum

 1. Kullanımından oldukça memnun kaldığım sünger. Fiyat performans açısından beklentimin üzerinde çıktığını söyleyebilirim. Daha önce beauty blender ya da real techniques miracle complexion sponge kullanmadığımdan bu ürünlere ‘düpe’ olarak gösterilebilir mi bilmiyorum fakat güzel bir alternatif olabileceğine inanıyorum. Bence bir şans verin .

 2. Fondötenin veya bb kremin kapatıcılığını azaltan sünger. İlk aldığımda hevesle uzun bir süre kullanmıştım. Ama artık parmaklarımı kullanmayı tercih ediyorum bu sünger yerine. Her ne kadar ıslatırsam ıslatayım¸ yıkarken epey fondöten vs. emdiğini fark etmiştim.Not: Kullananlara sungerde Leke kalmaması için benden ufak bir tavsiye¸ kullandıktan sonra 2 dknızı ayırıp leke çıkana ve süngeri sıktığınızda akan su berrak olana kadar iyice sabunla yıkayın. O zaman yeni gibi oluyor ve daha sonraki kullanımlarda deforme de olmuyor.

 3. Kullanması biraz zor olsa da ve ürünü biraz emse de çok seviyorum ben bunu. BB kremimi bununla uyguluyorum ve pürüzsüz uyguluyor. Sivri köşesi ile de kapatıcımı uygulamayı seviyorum. Ama kapatıcılığı azaltıyor ürün suyla inceldiği için¸ yalan yok.

 4. Uzun süre kulllandım rt sünger gelince kıçına tekmeyi bastığım makyaj süngeri. Aslı da rt olmadan işimi görüyordu fakat herkesin bahsettiği gibi fondoteni yiyordu ve ne kadar yıkarsam yıkayayım rt gibi temizlenmiyordu.bir daha almam 10 tane eklips alacağıma 2 tane rt alırım aynı fiyata geliyor

 5. Bugün ilk defa kullanıp resmen bayıldığım pofidik sünger. fondötenimi fazla emmedi homojen bir biçimde¸ kolayca sürebildim. Daha önce elimle veya real techniques expertle sürüyordum. Elimle hem çok zaman kaybediyor hemde çok yapay bir sonuç alıyordum. Expert fırçada fondötenlerimi adeta su gibi içiyordu hiç memnun değildim. Yaklaşık 6 liraya aldığım bu sünger imdadıma yetişti. Elbette bir beauty blender değildir onu hiç kullanmadığım için kıyaslama yapamıyorum ama bu süngerden ben çok memnun kaldım. En kısa zamanda yedeklerim.edit : bu süngeri bozmuşlar. İlk süngerin üstüne 2 tane daha aldım. Asla o yumuşaklık ve pofuduklukta değiller.Taş gibi sertler ürünü deli gibi emiyorlar. Ortaya çıkan sonuç o kadar kötü oluyor ki makyajı silmek zorunda kalıyorum. Beauty blender ve r.t süngeri dönüşümlü kullanıyorum. Bir daha şans vermem.Yazık oldu uygun fiyatlı güzel bir süngerdi. 🙁

 6. Yıka yıka temizlenmeyen makyaj süngeri. Evet fondoteni dağıtması çok çok olmasada yinede güzel. Yani rt ulkemize gelmeden once bende bunu kullaniyordum ve baska alternatifleri deneme imkanim olmadigindan memnundum. Fakat ne yaparsanız yapın temizlenmiyor. Hep leke kalıyor. Ve sanki yüzünüzün üstünde kayıyormuş gibi¸ rt süngerde o his yok o böyle tam hakkını veriyor.. Bence bunu almaktansa rt daha mantıklı. Taş gibi yıkayın yıkayın kullanın.

 7. Çok beğendiğim bir sünger. Bir saplı bir de oval beauty belender’a benzeyen 2 çeşidi var. ikisini de yedeklerim hep fiyatı da çok uygun

 8. Artı ve eksileri eşit olan sünger. Evet çok doğal bir sonuç veriyor aynı yokmuş gibi ama bu kapatıcı bir fondöten kullanıyorsanız o kapatıcılığın yarı yarıya azalması demek. Hadi bu benim için önemli değil¸ fondötenden cilt tonumu eşitlemesini beklerim. Ama ben kullanımını pratik bulmuyorum. Bunu yıkama ve hijyen açısından söylemiyorum. Ben her kullanım sonrası değil¸ kullanım öncesi lavantalı doğal sabunla yıkıyorum hemencecik tertemiz oluyor¸ leke de kalmadı hiç. Ee senin derdin ne derseniz derdim şu ki¸ pofidik kısmı alın yanak için güzel¸ sivri kısmıysa sadece gözaltı için. O sivri uç¸ hiç te burun kenarı¸ çene gibi dar alanlar için uygun değil. İlla oralar için fırça kullanıyorum¸ hiç pratik değil. Karar veremiyorum acaba seviyor muyum sevmiyor muyum? Ama sanırım eskiyince hemen koşup alacağım bir ürün olamadı.

 9. yumuşaklığını ve dokusunu beauty blender’a çok benzetiyorum nedense… ben çok memnunum hem kuru hem nemli şekilde kullanıyorum.özellikle kapatıcıyı çok pürüzsüz uyguluyor.

 10. Fondötenin büyük bir kısmını emerek normalden 2 kat daha çabuk bitmesine neden olmasa aslında fırçalara göre çok daha doğal bitiş yaratıyor.

 11. Oldukça uygun fiyatlı ve yumuşak bir sünger. Ürünü cilde ince bir kat şeklinde yayıyor ve kapatıcılığını oldukça azaltıyor. Eğer amacınız kapatıcılık değil¸ eşitlenmiş ve biraz ışıltılı bir ciltse bence çok seversiniz. Ben mata yakın sonuç veren farmasi cc kremimle uyguluyorum¸ ürün cildimde yokmus gibi hafif ve nemli duruyor. Ayrıca ben süngeri hep nemli kullanıyorum ve beyaz kalıp sabunla yıkıyorum. Kalıp sabunla çok iyi temizleniyor. Ama genel olarak makyaj süngerleri pek pratik değil bence¸ acelem olduğunda kullanırsam öyle pis bırakıp sonra yıkıyorum.

 12. gratis indiriminden 3.95 tl’ye aldığım makyaj süngeri. bugün ilk defa köpük fondötenle denedim ve performansından çok memnun kaldım. hafif nemli süngerle köpük fondötenin kimyaları çok güzel uyuştu ve rahat uygulaması olan¸ gayet doğal bir bitiş elde ettim. kullandıktan sonra da bebek şampuanıyla yıkayıp¸ iyice sıkıp kendi halinde kurumaya bıraktım. likit fondotenler için de kullanır mıyım bilmiyorum ama köpük formda olanlar için şimdilik uygulama aracım budur.

 13. Biraz önce 5¸90 a gratis ten aldım. Cok basarili buldum. Rt sunger ile arasında fiyat dişinda şimdilik bir fark göremedim. Suda rt kadar şişti. Yumusaklik olarak aynı. Ürün emmesi aynı.Hatta eklips in seklini 🙂 daha kullanışli buldum. Ben uzun suredir rt sunger kullanıyorum. Ve malesef indirim de pek yakalayamadiğim için 🙁 en son 29 tl ye almiştim. Evde yedek rt sungerlerim var ama bundan sonra eklips alırım. Tabi şu an eklips in kullanım ömrü hakkında bir bilgim yok. Rt sünger dayanıkli. Eklips ne kadar saglam kalır bilmiyorum ama 1 ay bile dayansa gene fiyat olarak avantajı var.

 14. Ben bu ürünü 1 yıl önce aldım. Ilk kullanımından sonra yıkarken tırnaklarımı geçirdim Yanlışlıkla¸ delindi. Ama hala kullanıyorum sapa sağlam duruyor. Fondöten ve kapatıcıyı daha doğal dağıtan bişey görmedim ben. Fiyat performans açısından mükemmel

 15. Atnısından watsonsta da var ama son birkaç defadır bu u alıyorum. Kapatıcımı da uygulamaya başladım bununla ve çizgiye dolma faslı sanırım daha azaldı hatta hiç kalmadı. Kapatıcım da note’un.

 16. Geçen bayram indiriminde gözüme kestirip Watsons’tan resmen bedavaya aldığım sünger. BB kremimi dağıtmak için günlük kullanıyorum. Ürün yüzümde o kadar eşit ve doğal bir şekilde bütünleşti ki ben daha önce o bb kremi fondöteni sürmek falan değil baya suratıma çalıyormuşum onu farkettim. Kendi açımdan tek olumsuz yönü yıkadıktan sonra tamamen kuruması için bırakabileceğim temiz bi yer bulamama sıkıntısı ama onun dışında fiyat performans açısından beni fazlasıyla memnun etti

 17. baya bir önce aldığım süngeri bugün denedim. gözeneklerim baya açık ve çukur benim¸ bu süngerle tamponlarak fondöten sürünce tripofobi (deliklerden korkma) fotoğrafları gibi oldu alnım kendimden iğrendim. yine de alnımda dağılmayan fondöteni iyi dağıttı. gözeneklerimi mümkün olduğunca daraltıp öyle deneyeceğim bir dahakine.

 18. Kendisini göz altı kapatıcımla kullanıyorum. L’oreal true match concealer ile mükemmel uydular. Parmaklarımla dağıttığımda berbat duran ürün¸ bununla uyguladığımda inanılmaz doğal sonuç verdi. Benim için güzel bi ikili oldular ama yıkamak bakımından fazla pratik değil.

 19. fiyat/performans oranı yüksek olan sünger. ama üzerinde leke kalıyor ve çok çabuk kopuyor ne yazık ki. bunun dışında ürünü güzel dağıtıyor¸ biraz da emiyor tabii.

 20. renkli nemlendiricimi eşit yaysın diye bugün gratiste görünce hemen aldığım sünger. yalnız bi kokusu var¸ yıkadım gitmedi. birazdan tekrar yıkamayı düşünüyorum¸ umarım kaybolur bu sefer.

 21. Geçen kışa kadar fondoten kullanıyordum ve kapatıcılığı yüksek olduğu için bu süngerle sürüyordum. Dün de özel bir gün olduğu için tekrar aynı fondoteni sürücektim ve bu süngerle sürdüm. Süngeri makyaj çantasına attım ve görmeyi dilemiyceğim bir şey gördüm…Bir tane nokta kadar bir böcek ordan oraya zıplıyordu. Keşke bunu yüzüme o süngeri dokundurmadan önce görseydim. Sonra süngere baktım ve küçük küçük o böcek boyutunda noktalar var. Aklımda direk bb’ından böcek çıkan kız geldi…. Süngeri oracıkta elimle yırtıverdim ama inceleyemedim aceleden.. Şimdi bakıcam ve korkuyorum göreceklerimden… Edit:Şimdi yine elimle parça pinçik ettim ve böcek göremedim. Hatta fondoten kalıntısı bile yoktu..

 22. benimkisi 1 ayda parçalanan makyaj süngeri.haftada 3-4 kez bb krem ve kapatıcı uygularken¸ kullanmadan hemen önce yıkayıp temizleyip öyle kullanmıştım. ilk hafta kenarlardan parçalanmaya başladı¸ bir ayın sonunda da komple pinçik pinçik olmuştu. belki benim süngerimde vardı bir şey bilemiyorum ama bir daha almam sanırım. eklipsin nerdeyse tüm fırçalarına sahip çok memnun biri olarak¸ bu süngerle beni ilk kez hayal kırıklığına uğrattı.

 23. ben bu makyaj süngerini watsonsın makyaj süngeriyle karıştırıyormuşum onu farkettim. sanırım daha önce kullandığım ve parçalanan makyaj süngeri eklipsinkiydi. bi süredir watsons alıyordum şimdi tekrar eklips aldım farkını iyice anlayım diye. watsonsınkini atmamıştım eklipsi de alır almaz ıslattım. watsons kadar şişmedi. ikisinin de şişmiş halini yan yana getirince eklips daha ufak kaldı.bu iyi bişey tabi ama aynı zamanda daha hafif bunu birisi daha demişti sanırım. sanki eklips daha çok ürün emer gibi. bu anlamda hangisi daha iyi emin olamıyorum¸ eklipsi kullandığım zamanları cidden hatırlamıyorum. o yüzden daha sonra tekrar yorum yapıcam.edit: eklipsin formu watsons kadar prüzsüz değil ve özensiz kesilmiş gibi görünüyo. ayrıca bol gözenekli yapısıyla daha çok ürün emiyor. watsonsınki kesinlkle daha iyi. bi daha eklips almam. bunu attıktan sonra yves rocher ninkini bulmaya çalışıcam. rt¸ beauty blender filan muhtemelen almam zaten fiyatından ötürü.

 24. Uzun süredir sahip olduğum sünger.Başlarda çok memnundum ama o zaman cildimde bi problem yoktu ve çok kapatıcılık istemiyordum.Bu ara ufak tefek sivilce problemleri yaşıyorum.Fondötenimi bu süngerle uyguladığımda çok bi etkisini göremiyomuşum gibi geliyor.Elim son zamanlarda hep expert face brusha gidiyor.Çok kapatıcılık istemiyorsanız sadece renk eşitsizliklerini gidermek istiyorsanız fondötenle uyumu güzel.Tavsiye ederim.

 25. Dun aldığım bugün deneyip çok beğendiğim sünger ben akışkan ve hafif ten ürünleri kullanıyorum genelde ama elimde kullanamadığım yapısı agir gelen fondöten ile denedim bugün. Harika oldu ince yapılı ürünlerde çok ürün emmer sanki ama bu fondöteni emmesi benim için hic sorun değil 🙂

 26. benim gibi süngerle fondöten ya ya da bb krem uygulamanın daha iyi olduğunu çevreden duyup okuyup kendileri de kullanmak isteyenler için beauty blender in çok çok ucuz bir alternatifi. makyaj süngerini kullanacağınıza inandıktan sonra da gönül rahatlığıyla daha pahalı süngerlere yönelebilirsiniz.

 27. yıllardır kullandığım sünger. aslında ortalama bir üründür diyebiliriz kendisi için. ya da ben kararsız kaldım bilemiyorum. yıllardır bb krem¸ fondöten vs. kullanımında fırçalarla hiç anlaşamadım. nedense hep çizgi çizgi kalıyormuş gibi geliyor ve mutlaka üstüne ya elimle ya da süngerle düzeltmem gerekiyormuş gibi hissediyorum. bu nedenle kullanım kolaylığı açısından büyük avantajı var. kapatıcı kullanırken bile elimle dağıtmak veya fırçayla kullanmak zor geliyorsa sürüyorum süngeri tamamdır. evet¸ biraz üründen çalıyor ama bence doğal bitiş isteyenler için fazlasıyla memnun edici. ancak temizliği çoğu kişinin söylediği gibi tam bir kabus. resmen sabun düşmanı. 3-4 defa sürüp yıkamama rağmen kirinden ancak arınıyor malesef.

 28. çok ürün emiyor gibi gelmişti başta ama sık temizleyince hiç birikme yapmıyor gibi gelmeye başladı. 2 aydır kullanıyorum kenarları biraz açıldı¸ yarıklar oluştu ama çok para vermeyince insan önemsemiyor doğrusu ehehe.aşşırı güzel duruyor fondöten ama. aşşırı.

 29. Bunu alana kadar parmaklarımla ya da fırçalarla uyguluyordum aldım bi heves. Gerçekten daha doğal bir görünüm veriyor ama ben sabahları bunu ıslatıp suyunu sıkana kadar zaten bütün makyajımı bitirmiş oluyorum. Yani doğal sonuç arayanlara uygun fiyatlı kolay temizlenebilen bir sünger olarak öneririm canlarım

 30. yumuşaklığı tahmin ediyorum hiç elime almadığım beauty blendera yakın diye düşündüğüm sünger. fiyatı çok uygun diye almıştım¸ 4 lira olması lazım. kullandığım ürünlerin performansında bir düşme yaşamadım aksine işimi gördü ve bana kolaylık sağladı. cilt makyajını çok önemsemiyorsanız kullanışlı bir ürün ama fiyatı uygun olduğu için uzun süre kullanılmaması faydalı olabilir yenisini almak daha sağlıklı.

 31. Son gratis indiriminde son kalmış olanı 3.74 tl’ye almıştım(küsürat önemlidir¸) neyse ilk kullandığım sünger olduğu için kıyaslama yapamıyorum. ıslattım suyu sıktım kocaman oldu. Göz altı kapatıcım olan maybelline affinitone kapatıcıyı göz altlarımı sündürmeden dağıtamadığım için bununla uygulamaya çalıştım ancak ben beceremedim sanırım çünkü bununla yapınca daha çok oldu göz altı çizgilenmem. Ve de cidden çok ürün emiyor.yanaklarımdaki lekeleri kapatmak için denedim eğer kapatıcıyı bolca kullanacaksanız doğal bir bitiş sağlıyor. Ama çok ürün emiyor ya. Bir de süngerin kendine has bir kokusu var çamaşır suyu gibi.

 32. Başka makyaj süngeri olmayanlardan birisi de benim. bilemiyorum diğer çok pahalı olanlara o parayı ömrümün geri kalanında da kıyıp verir miyim ama bunu severek kullanıyorum. Her iki ayda bir yeniliyorum. Islandığında büyüyor oluşu eğlenceli ama çok ürün yediği de bir gerçek. Yine de doğal bir ten ürünü uygulamasında benim için şart olan ürünlerden birisi.

 33. fiyat-performans açısından değerlendirildiğinde kesinlikle başarılı bir ürün bir ara karaborsaydı şimdilerde bulmak daha kolay buraya kadar çok iyi. ama gel gelelim kullanılan fondötenin en az dörtte üçünü emiyor¸ hadi bu ciltte doğal bir duruşa neden oluyor diyelim ¸ bu tarz bir uygulama sonucu ürünün kapatıcılığı ciddi ölçüde azalıyor sorunsuz bebeksi ciltler bunu da dert etmeyecektir. ama en önemli konu temizlenmesi. sabunla saatlerce yıkasam da diğerleri gibi tertemiz olmuyor.bu nedenle kısa sürede çöpe gidiyor tabii benim gibi hijyene kafayı takan bünyelerde.sözün kısası harika bir ürün bayılarak kullanıyorum diyemem ¸ işe yaramaz at çöpe de denilmez orta karar bir ürün arayan bir süngere o kadar para bayılamam diyen pek çok kişinin işini rahatlıkla görür en kötü yedek sünger olarak el altında tutulabilir.

 34. Sevgili Nilllin aksine benim en kolay temizlediğim sünger. Ben kullandıktan sonra sabuna sürterek temizliyorum¸ sonra da antibakteriyel sıvı sabunla bir kere yıkıyorum¸ leke kalmıyor¸ lakin rengi soluyor. Belki de temizleme kolaylığı/zorluğu kullandığımız ürünlere göre değişiyordur¸ bilemedim.

 35. ten ürünümü yüzüme sürdükten sonra bununla dağıtmak için uyguluyorum. ama dağıtamıyorum neden mi? çünkü yüzümde ürün kalmıyor ki ne var ne yok alıp içine çekiyor?!?!! istemeyerek kullandığım mecburi sünger…

 36. bu süngeri uygun fiyatlı diye alıp high end ürünleri ziyan edeceğinize (çok ürün çektiğini düşünüyorum¸ ondan doğal duruş sağladığı yanılgısına kapılıyoruz) indirimden veya bir şekilde denkleştirip beauty blender alınmasının daha karlı olacağına inandığım süngerdir.

 37. elimdeki tek makyaj süngeri bu ve hiç memnun değilim. ürün üstünden bir türlü temizlenmiyor neler neler denedim bir ara parçalanıp elimde kalmasından bile korktum.ve bence ürünü üstüne yapıştırıyor o yüzden yüze uygularken de normalde kullandığımın 2 katı fondöten kullanmak zorunda kalıyorum. sevmedim kısacası. belki fırçalarım kirliyken son bir kurtarıcı olarak kullanırım o kadar.(vazgeçtim onu da kullanmam elimle sürerim olur biter¸ yazık güzelim fondötenlere cc kremlere)

 38. Kesinlikle cok begendigim süngerdir. Zor cikiyo denmis ama sabunla iki saniyemi almiyor temizlemek. Tertemiz oluyor. Cok bekletilirse tabi çıkmaz bilmiyorum. tavsiye ederim. Eklipsin kirpik kiviricisi hariç tüm ürünlerini başarılı buluyorum fiyatına göre

 39. bugün törpümü yanlışlıkla içine batırıp yarılmasını sağladığım¸ vedalaşırken içimin gittiği sünger.şaka bir yana¸ fiyatına bakılınca gerçekten çok güzel bir sünger. rt alınca eklips süngerimi göz altlarıma pudra sürmek için kullanıyordum. gayet de güzel sonuç veriyor. temizlerken cinnet geçiriyordum evet. yine de kendisi ilk göz ağrım¸ yenisini alacağım mutlaka.ve bir karşılaştırma yapacak olursam rt sünger eklipse göre çok daha hızlı kirleniyor. yani bana göre daha fazla ürün emiyor. rt’yi ilk kullanıp süngere baktığımda ” tövbe allahım kaşıma mı sürdüm acaba” demiştim.

 40. Ankarada hicbi yerde denk gelmedigim sünger¸bakıyorum bakıyorum yok hic ben mi göremiyorum acaba. Gören bilen varsa haber verebilir mi ?

 41. ilk ve tek süngerim. güzel dağıtıyor ama çok fazla ürün yiyor. ve tam temizlenmiyor.uzun zaman oldu alalı bazı yerleri kopmaya başladı artık. bundan sonra yoluma real techniques sünger ile devam edicem

 42. kullandığım tek süngerim ama artık vadesi doldu sanırım. kullanmaya başladıktan kısa süre sonra ortadan ikiye ayrıldı. baya ürün emiyor bu bir gerçek. dağıtması verdiği homojen görüntü bence güzel.yine alacağım. ama rt süngerde de aklım yok değil hani 🙂

 43. Yaklaşık 1 yıldan fazladır kullandığım tek makyaj süngeri. Beauty blender ve rt’nin süngeriyle karşılaştırma yapmam doğru değil ancak sünger uzun süre kullanılamayan bir makyaj yardımcısı ben ayda 1 kez süngerimi değiştirmeye çalışırım çünkü ne kadar iyi yıkadığımızı düşünsek de aslında bakteri üremesi icin en uygun olan yerlerden biri nemli bir süngerdir. Bu kadar cok değiştirdiğim bir ürün olduğu icin bb’ye 60 lira vermek benim icin anlamsız geliyor¸ ürünü biraz emse de sonucunda cildimde aldığım etki cok doğal ve tatmin ediyor. Diyeceğim şu ki¸ bir ürünün pazarlamasının daha stratejik yapılması¸ doğru insanlarla tanıtılması¸ fiyatının segmentinde uçuk olması digerlerinden daha iyi olduğu anlamını katmaz. Tanım: ekonomik¸ gayet iyi iş gören sünger.

 44. İlk süngerimdir¸ fırça mı sünger mi ikilemiyle almıştım. Açıkçası bana fırça ile uygulama yapmak daha rahat geliyor. Fakat süngeri kullanmıyorum diyemem. Bana biraz fazla ürün emiyor gibi geliyo¸ dağıtımı eşit yapsa da yıkadığımda -ki nerdeyse 3-4 günde bir detaylı şekilde yıkamama rağmen- bazı kısımlar tam temizlenmiyor. Başka bir marka ile karşılaştıramayacağım fakat bence uygun fiyata alınabilecek güzel performanslı bir üründür

 45. kullandığım ilk ve tek makyaj süngeri. açıkçası ilk aldığımda biraz emin değildim memnun kalacağımdan fakat bir indirimde karşıma dört lira olarak çıkınca şans vermek istedim. sonuç: çok ama çok memnunum. kalın yapılı fondoten yada bb krem kullanan herkese öneririm. nemli kullandığınızda (ki bu süngerlerin olayı hafif ıslatıp kullanmak) tamamen eşit bir görüntü sağlıyor ve kalın yapılı ürünü yüzünüze başka hiçbir türlü yapamayacağınız şekilde oturtuyor. sayesinde bb kremim ile barıştım. kullandıktan sonra yada o gün içerisinde yıkamayı unutmamak lazım. makyaj süngeri arıyorsanız hemen gratise gidin ve alın¸ deneyin¸ pişman olmayacaksınız!

 46. likit ürünleri çok emmesine rağmen sevdiğim¸ benim genelde pudra uygulamak için kullandığım makyaj süngeri.

 47. Benim de kullandığım ilk makyaj süngeri (ve en sevilen olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte kendisi)¸ canım sünger. Eninde sonunda sünger tabii deyip geçebilirsiniz lakin ki öyle değildir 🙂 Ben bir kere buna çok benziyor diye olsa gerek¸ yanlışlıkla Watsons’ ın süngerini alma hatasına düştüm ve yüzüme tampon hareket yapayım derken yanaklarımı içine göçerttim¸ artık gamzeliyim ve çok mutluyum . Halbuki eklips öyle mi¸ ne kadar da yumuşak ve sevimli. Kesinlikle ürünün %55’ini emiyor ama kendisine helal olsun bütün ürünlerim¸ ondan kıymetli mi! Ne kadar da güzel bir görüntü bırakıyor öyle. Cildimin çok nemsiz olduğunu hissettiğim günlerde ya da kendimi biraz daha canlı göstermek istediğimde ıslak kullanıyorum. Ama kuru da kullanmayı seviyorum¸ kapatıcı da uyguluyorum¸ bb de¸ baz da¸ pudra da.

 48. ilk aldığım makyaj süngeri aslında 1 sene kadar gayet güzel kullandım çok da başarılı buldum hatta sephoranın makyaj süngerinden çok daha başarılı bi sonuç aldım.1 sene sonra atmamın sebebi artık şeklini toplayamıyodu. sephoranın makyaj süngerini aldım aynı performansı alamadım bile güzeldi aslında ama bi beauty blender olur mu bilemedim çünkü henüz beauty blenderı denemedim denedikten sonra edit gelir onlada bir kıyaslama olur

 49. Hakkında yazılanların aksine benim sevdiğim¸ fiyat- performans açısından başarılı bulduğum ürüncük. Onu aldığımdan beri ne göz altı kapatıcımı ne de bb kremimi elimle sürüyorum.

 50. çok memnun kaldığım makyaj süngeri.beauty blender gibi ilk hali küçük ama ıslatılınca baya büyüyorçok beklentiyle almadım ama fazlasıyla memnun kaldım bıraktığı sonuçtan.fondöteni emdiğini pek düşünmüyorum¸ her sünger kadar emiyordur en fazla.ürünü cilde yedirişi güzel.başka süngerlere nazaran lastik gibi bir dokusu yok yumuşak¸e fiyatıda iyi¸ 10 tl mi neydi orjinal fiyatı.sonuç olarak fiyat performans açısından harika bir ürün¸ tavsiye ederim.

 51. Simetrik eyeliner ve pürüzsüz ten makyajı uğruna sabah 5te kalkabilir¸ mırın kırın etmeden saatlerce mükemmel makyajı kovalayabilirim. Fakat sevgili cicişler kesinlikle tembel işi değil bu makyaj süngeri olayı. Her “yhaa bu çk vakit alioo ama olmas kiii .s” tadında yorum gördükçe cinnet geçiriyordum. Hepsini saygıyla selamlıyorum evtt grçktn choq zmn alioo. Her kullanımdan sonra özenle yıkıyorum kuruması bir tam gün alıyor. Meşakkatli bir kullanım süreci olmasına rağmen çok başarılı. Daha sıvı formdaki ten ürünlerini su gibi içtiği söyleniyor fakat bb krem kullanmama ve derin sivilce izlerim olmasına rağmen ben kapatıcılıkta bir fark göremedim. Ürünü çok güzel oturtuyor cilde. Benim alış amacım alnımdaki egzama sebebiyle parmaklarımla uyguladığım bb kremin pul pul durmasına bir dur demekti. Süngerle Tampon hareketlerle uygulanacak bb krem daha iyi durur diyordum ki cık bu amaca hizmet etmedi. Onun dışında can i get a HELL YEAHH

 52. çok sevdiğim ama iki yıkamada şaftını biraz kaydırdığım makyaj süngeri.bb cream kullanıyorum ve elimle gayet güzel sürdüğümü zannediyordum. bir süre önce yüzümde hafif pullanma oldu¸ o zaman süngerle daha iyi sonuç alabilir miyim diye düşünüp bu süngeri aldım ve ta taaa: çok güzel doğal bir görüntü.ben bb creami nokta nokta uyguladıktan sonra nemli süngeri tampon hareketleriyle uyguluyorum.bu şekilde çok ürün emiyor gibi gelmedi bana.temizliğine gelince bebe şampuanı ile yıkıyorum. yalnız ilk sefer biraz sert yıkamışım üstte belirttiğim gibi biraz yamuttum. 🙂

 53. Beauty blender süngerlerine dünyanın parasini vermenin anlami olmadigini gosteren sünger. Ben daha cok bb krem kullandigim icin firca tercih ediyorum cunku sunger daha ince uyguladigi icin hic yokmus gibi oluyor. Ama daha yogun fondoten uygulayacaksaniz bu sungeri islatip sıkıp kullanmak cok dogal bir goruntu veriyor. Pahalı değil 8tl gibi bişey¸ bulundurmakta fayda var derim.

 54. Beauty blender’a muadil gösterilen h&m makyaj süngerini de denedim ve kesinlikle bu süngerin ona göre çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. bi kere kesinlikle daha az ürün emiyor¸ daha uzun süre dayanıyor¸ h&m süngerim hemen yırtılmıştı. yani alın¸ aldırın.

 55. beauty blender kullanmadım ya da onun benzeri bir sünger… indirimsiz 8 lira gibi komik bir fiyatı var ve gratislerde bulunuyor. yumuşacık ve harika uyguluyor. beyaz sabunla yıkayınca kirleri hemen akıyor. bir süngere 60 lira vermenin saçma olduğunu düşünüyorsanız almanızı tavsiye ederim.

 56. Beauty blender bana hediyr edilmeden önce kullandığım süngerdi. Daha sonra real tecniques kullandım bu 3 ünü kıyaslamak istersem. Aralarında en sönük kalanı bu. Zor temizlenme¸ yeterince şişmeme ve sünger değil de cilde plastik sürüyormus hissi uyandırıyor.

 57. bb kullanmadım. 1 kere rt sünger almıştım¸onu kullanırken de müthiş bir fark yoktu açıkcası. memnunum ben eklipsten. fiyatı performansı bana yetiyor.sünger yani bu¸ yırtılması 1 tırnak izine bakıyor. ciğerim yanar be.

 58. Makyaja başladığım zamanda¸ renginin lila olmasından mütevellit¸ aldığım üründür. Nasıl kullanılacağı yazmıyordu bir zamanlar. Ben de ne kadar katı bu diye kenara atmıştım. Yıllar sonra yeniden aldım. Fiyatı uygun¸ nazik davranılan her ürün gibi ömrü de bence gayet iyi.

 59. ilk çıktığı zamanlar kullanıp¸ parçalanınca başka markaya geçtiğim sünger. yıllar yıllar oldu ben lateks süngerlerden¸ ebeline¸ real tech.den beauty blender a ve hatta  monteil e kadar bir çok sünger kullandıktan sonra ( ebayden ordan burdan olan sahteleri ve nascitayı saymıyorum bile )dün kendini yine aldım. sadece hatırlamak hasret gidermek için ıslattım¸ hatırladığımdan yumuşak çıktı. henüz uygulama yapmadım ama benim için flat kabuki fırçalar ve düz fondöten fırçaları hariç her araç ürünlerimi emiyor zaten. bir pompa yerine iki pompa ten ürünü gidiyor hepsiyle. o nedenle bu fiyata el altında böyle bir sünger varken¸ benim gibi maceraya arayıp hepsine tuzla koşmayın derim. bir h&m kaldı denemediğim onun da mağazası yakınımda yok diyerek el atmadım. illa değiştirmek isterseniz bu süngeri¸ yukarıda saydıklarımdan riyıl tekniks en başarılısı bence.

 60. İlk sünger deneyimimi bununla yaşadım ve gayet de memnun kalmıştım. fiyatıyla kalitesini karşılaştırınca bayağı becerikli bir sünger. Rengi de çok sevimli ve hunharca şişiyor.

 61. Severek kullandığım hatta makyaj temizleme ürünleriyle temizleyip tekrar yoluma onla yürüdüğüm cici süngerim. Bence artık başka renkleride olmalı.

 62. Fiyatına göre çok iyi bir performans gösteriyor. (5-6 tl) fondöten fırçasıyla yaşadığım çizgilenme sorununu bu ürünle hiç yaşamadım. Ürünü kullandığım zaman daha doğal bitişler yakaladım. Özellikle bu 2 sebepten ötürü bu sünger elimden düşmez oldu.

 63. Gerçekten severek kullandığım bi sünger. 2. Kez aldım. Gayet de memnunum. İndirim zamanı aldığım için 5 küsür liraya geldi. Fiyatına göre fazlasıyla başarılı. Çok kolay şişip kocaman oluyor. Yüze sürerken kesinlikle plastik hissi vermiyor. Ürünü de güzeş dağıtıyor. İz falan bırakmıyor. Yıprandığı zaman yenisi aldığım¸ severek kullandığım bi ürün.

 64. sahip olduğum yegane sünger ben fondöten uygulamasını başarılı buldum fakat çok ürün emdiğini söyleyebilirim. ben high end fondötenler kullanmadığım için bunu sorun etmiyorum. uygun fiyatlı ve güzel bir sünger.

 65. çok ürün emdiğini düşündüğüm sünger. he şimdi diyeceksiniz ki ne bekliyordun ama en azından bir h&m yakın olsa sevinirdim. bana uzun ömürlü olacak gibi gelmedi çünkü yıkayıp sıkarken hamurumsu bir vıcıklık oluşuyor ki bu süngerlerin ömrü dolmaya yakın oluşan bir durum ben indirimsiz 7¸90 aldım gitti yere kadar artık.edit: ben indirimsiz 7.90 dedim ama bir cicişmüz 12.90 fiyatını koymuş demek indirimliydi de ben fark etmedım

 66. 2 farklı versiyonu olmasına rağmen ambalajında bu farkla ilgili herhangi bir ibare bulundurmayan sünger. Dışında yaa her şey birebir aynı fakat pembe olan daha sert ve daha yapay bir görüntü oluştururken lilamsı koyu renkli olan yumuşacık ve ürünü cilde çok güzel oturtuyor. Malesef ben 5-6 tane kullandıktan ve bi sevip bi nefret etmemle farketmiştim bu ayrımı. Şimdi koyu renklisini gördüğüm yerde hemen 2-3 adet stokluyorum çünkü malesef çok az denk geldim

 67. Mor rengi olanını kullandım yapısının baya sert olduğunu söyleyebilirim ıslatınca bile yumuşamadı yine de uzun süre kullanmama rağmen küflenme gibi bi sorunla karşılaşmadım yine de fondoteni çok iyi yaymıyor

 68. Aylardır yana yakıla arayıp bulamadığım sünger.bugün tatlış bi çalışana sorunca çekmeceden bisürü çıkardı üstteki girdiyi hayırlayıp koyu renklisinden bi tane kaptım^^ fiyatı 7.90dı indirimsizdi sanırım. Deneyimleyince editlerim.

 69. Uzun zamandır kullandigim¸bittikce yenilediğim sungerim.Cok cesit denemis biri degilim sungerde ancak tecrube ettiklerim arasında en iyisi simdiye kadar.Yumusakligi tam kivaminda.Ama cok popüler olmasin istiyorum.Sonra karaborsa oluyo

 70. Gratisten 7.90 a aldım. Sivri ucuyla kapatıcı diğer ucuyla kontür ürünleri uyguluyorum. Ben güzel sonuç alıyorum. Evet ürün yiyor kapatıcılığı azalıyor ama zaten bütün süngerler öyle. Ben de beauty blender olmadığımiçin karşılaştıramam ama memnunum. Maalesef 2-3 kere kullanıp kaybettim 😀 yenisini alacağım.

 71. Bu sünger müthiş bi şey. Sünger bana kullanması zor gibi geliyordu hep ama bi gün bi baktım 7.50 lira rt’nin süngerini arayıp arayıp hiçbir indirimde denk gelmeyince dedim bunu alayım en azından sünger kullanma becerim(?) gelişir ama inanılmaz güzel bi şey çıktı bu bir daha fırçaya dönmek istemiyorum rujumu farımı bile bununla sürmek istiyorum. Bununla uygulama yaptığımda ürünler kendi cildimmiş gibi duruyor¸bayılıyorum.Not:sponsorlu girdi değil.

 72. ben de bu süngere bayılanlar arasındayım. 7.90’a almıştım ben de gratisten. aldığım gün hacışakir sabunu ile güzelce yıkadım. kullanımıma gelirsek ben hiç kuru denemedim. ıslatınca zaten şişiyor iyice sıkıyorum ondan sonra fondötenimi önce yüzüme sıkıyorum sonra bununla dağıtıyorum ben çünkü önce süngerin üzerine sıktığımda hem eşit dağılmadığını hem de çok ürün emdiğini gördüm ama fondöteni önce cildime sürüp sonra süngerle dağıtmaya başladığımda bu durum baya azaldı. ayrıca ben allığı da bununla sürüyorum:d ve çok doğal oluyor fırça ile allık uygulamaktansa bir deneyin derim. başka sünger kullanmadım hiç dolayısıyla kıyas yapamayacağım ama özetle ben kendisini çok seviyorum cicişler.

 73. Fiyatı çok uygun olduğundan acaba diyerek aldığım ama fiyatının üzerinde performansı olan bir makyaj süngeri

 74. Harika şekilde fondoteninizi içine çeken sünger… daha önce de oriflame ın makyaj süngerini kullandım şekli boyutu herşeyiyle aynılar rengi dışında fakat oriflameın süngeri bu kadar ürün içine çekmiyodu ikinci yıkayışımda yırtılma oldu 🙁

 75. Fyatına göre oldukça başarılı bir ürün. Tek eksi yönü ürünü fazla emmesi. Ama bir makyaj süngeri için 40 lira ayıramayanları düşünürsek evet başarılı

 76. yves rocher¸ h&m¸ dirty works ve eklips makyaj süngerlerini kullandım. içlerinden en çok beğendiğim¸ en doğal bitişi yaratan¸ plastik hissiyatı vermeyen sünger eklipsin süngeriydi. makyaj fırça ve süngerlerini çok sık aralıklarla temizlememe rağmen bu ürünün kolay kolay yıprandığını düşünmüyorum. yıprandıkça da yenisini alıyorum¸ bayram indiriminde 5¸90 liraya gratisten almıştım. fakat¸ kullanacağınız fondöten veya bb kremi önce süngere sürdüğünüz sürece ürünü emiyor ve doğal¸ eşit bir şekilde yayılmıyor. bunun dışında fiyat/perfomans açısından harika bir makyaj süngeri olduğunu düşünüyorum!

 77. tanım: watsons ve gratis gibi kozmetik marketlerde satılan uygun fiyatlı pembe bir makyaj yardımcısı. indirimsiz fiyatı 8 tl civarında.üzerinde fondöten lekesi tutuyor ama bb krem gibi ürünlerin lekelerini tutmuyor¸ fondöteni bununla uyguladığımda önce bebek şampuanı ardından da saf zeytinyağlı sabunla yıkıyorum tertemiz oluyor.

 78. Daha önce hiç makyaj süngeri kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacağım ama sünger gayet iyi şişiyor ürünü emiyor ama ben böyle olmasını sevdim çünkü kapatıcımı ve bb kremimi çok doğal gösterdi .Benim tek sevmediğim yanı süngerin şekli zira uç kısmı tam olarak gözümde rahat uygulama yapmamı engelliyor arka kısmında sorun yok ama ön ksımı rahat uygulama yapmıyor anlamadım bu biraz eksi bir özellik temizliğini ise beyaz sabunla yapıyorum tertemiz oluyor .

 79. İndirimden 6 tl civarı bir fiyata aldığım yumuşacık fondöteni veya kapatıcıyı farketmiyor çok güzel eşit bir şekilde dağıtan sünger.Islak kullanılıyor suyu sıkıp nemli bi şekilde uygulamaya başlıyorsunuz

 80. en kötü alışkanlığım. neden derseniz tam 5 tane yedeğimde var biter kaldırılır korkusundan.kusura bakmayın ama 40-50 lira bir süngere ben vermem. indirimde eklips süngeri 5-6 lira gibi bir fiyata indiğini gördüğüm anda alıyorum 1-2 tane¸ şu anda saydım 1 kullandığım 5 tanede açılmamış var ıslanınca gayet güzel bir şekilde cildime her türlü fondöten bb krem ne istersem sürüyorum. göz altı kapatıcımı dağıtabiliyorum. yumuşaklığı çok güzel¸ dağıtma potansiyelide var. bir süngerden başka ne beklenilirki. gidip al makyajımı sen yap diyecek halim yok. bide evde kedilerim olduğu için ne kadar saklasamda boş anımı kovalayıp buldukları yerde oyuncak yapma potansiyelleri var. o zaman 60 liralık süngerle 5 liralık süngerin bana göre işlevi ortalama aynıysa gidip 60 lira vermem.

 81. bunun minik olanını aldım. kuru kullanıyorum çünkü onu ıslatmak için banyodan su dolu kap getir içine koy bekle falan ohooo. kuruyken de gayet işini görüyor. catrice camouflage cream mini kavanozda olan kapatıcısını bu süngerle uyguluyorum. hem parmaklarım bulaşmıyor hem de gayet iyi bir şekilde uyguluyor. çok pratikmiş bu sünger olayı ben sevdim. fakat büyük süngerin fondöten uygulama konusunda fırçalar kadar pratik olduğunu düşünmüyorum.

 82. büyük gratis indiriminden 5 liraya falan almıştım. fırça¸ sünger gibi ürünleri çok çeşit almıyorum. bundan sebep daha pahalı makyaj süngerleri hakkında bir bilgim yok fakat ben bu 5 liralık ürünü seve seve kullanıyorum. indirim döneminde birkaç tane alacağım. ne kullanırsam kullanayım çok doğal duruyor ama bunların yanında ürünü biraz emiyor. ilk kez alacaksanız ya da pahalı bir makyaj süngeri alacak durumda değilseniz deneyebilirsiniz. 

 83. Düşük beklentiyle satın alıp çok memnun kaldığım bir ürün oldu. Bende medyadaki pembe rengi var. Performansı h&m süngerlere benziyor. 5-6 kez yıkadım herhangi bir hasar oluşmadı. Biraz daha kullandıktan sonra yeni yorumlarımı eklerim.Edit: memnun kaldım bu süngerden. H&m daha iyi bence ama bu daha ucuzdu (ben en son 7.90tl’ye aldım). Bütçe yapıyorsanız süngere çok para ayırmayın bu iş görüyor. 

 84. Elimde bulunan yapısı kalın fondoteni homojen ve ince bir dokuda uygulamamı sağladı.Pure beuty cc kremi bu süngerle uyguladığımda ise simleri bir nebze azalttı istediğim görüntüye kavuşturdu. Uygun fiyatlı olması da cazip geldi fakat yıkadığımda tam olarak temizlenmedi sanırım¸ benden de kaynaklanıyor olabilir.

 85. aslında kötü değil ve çok dayanıklı beauty blender pro yu kullanıyorum tam 2 senedir maaşallahi var ve çok dayanıklı aynı sıra eklips almıştım dönüşümlü kullanıyorum fiyatına göre çok çok iyi tek sorunumuz biraz emiyor fondteni sanki

 86. fondoten kullanıcağım zaman daha az kapatıcılık istediğimde elim direkt bu süngere gidiyor. elimdeki 2. eklips sünger. ilkinin canını çıkardım kullanmaktan en son paramparça oldu. gittim ikincisini aldım. bu arada deneme amaçlı çeşitli sünger aldım ama hiç birini eklips kadar sevemedim. ılık suyla ıslatinca hemen şişiyor. temizliği de çok basit. beyaz hacı şakir sabunla çok kolay temizleniyor. eğer bulabilirsem h&m den de bir sünger denemek istiyorum.

 87. Uygun fiyatlı olduğunu görüp hemen denemek için aldım. Daha önce sünger deneyimim olmadı ancak kullandığım süre boyunca ürünü çok emmedi¸ yüzde fondöten duruşunu sağlıklı gösterdi. Bunlar da benim için yeterli.

 88. Lila olanını kullanıyorum. Suyu emince nerdeyse iki katına kadar şişiyor sıkıyorum nemli kalınca ürünü elime sonra batırıp yüzüme yayıyorum. Ürünü emdiği doğru fakat çok doğal yayıyor. Temizlerken ılık suda bekletin yazıyor ama ürün çıkmadı sanırım burda yazılanlar gibi sabun Vs. Kullanmak gerek. Kuruması da uzun sürüyor. Kısaca söylemek gerekirse gayet işe yarar ucuz bi ürün.

 89. Süngere de aman aman para veremem diyen cicişler için biçilmiş kaftan. İndirim zamanı 5 liraya düşüyor. Kim ölmüş 5 liradan¸ yoğun yapılı fondötenleri hem daha homojen dağıtıyor hem de fazlasını silip süpürüyor. Çok güzel şişiyor ve yumuşacık da! Uygun fiyatlı süngerler arasında hm’inkini kullandım¸ şu aralar popüler olan bim’in süngerini kullandım ama hm’ninki erken hakkın rahmetine kavuştu¸ bim’inki de şişse de plastik topmuş gibi bir dokuya sahip¸ sevemedim dağıtmasını. Kısaca uygun fiyatlı sünger favorim kesinlikle eklipsin bu pembiş süngeridir. Not: ince yapılı ürünlerle kullandığınızda pek iyi sonuçlar elde edemezsiniz¸ ürünün çoğunu emer. Ki bence bu tür ince yapılı ürünler ya elle ya da oval fırça ile uygulanmalı.

 90. En sevdiğim pofidik sünger. Ben makyaj yapmadan önce süngeri hafif ıslatıp kullanıyorum. 7 ay kullandım sanırım süngeri. Ben beğendim kısaca. 

 91. Sanırım böyle fırçayla¸ süngerle fondöten¸ kapatıcı sürmek falan bana göre değil. Pek ısınamadım. Daha zahmetli geliyor¸ bu süngeri denemek için aldım¸ çok ince bir ayarı var ne sulu ne kuru olmalı böyle hafifle nemli arasında bir nem oranındayken güzelce sürebiliyorsunuz¸ aksi halde çok ürün emiyor süreyim diye yüzüme tampon tampon uygularken de iyice emiyor ürünü.

 92. fiyat performans oranı iyi bir makyaj süngeri. 10 tl’ye aldım. kullandığım ilk sünger olduğu için karşılaştırma yapamıyorum ancak ben memnun kaldım. özellikle bir süngere 50 60 tl vermek istemeyenler için yapılmış gibi :d

 93. çok fondoten yakıyor 😀 çok cakey olmaya müsait bi fondoten kullanacaksanız kullanılabilir belki¸ o zaman fondoteni yediği için surata sürecek bişey kalmıyor ve haliyle doğal uyguluyor. ucuz¸ tamam güzel de¸ ürün israfını ekleyince o kadar da ucuza gelmiyor sanki. normalde 1¸5 pompa uyguladığım fondoteni bununla sürmeye kalkınca minimum 3 pompa gidiyor. nars¸ mufe gibi high-end’imtrak fondotenleri falan bununla uygulamayın mesela eliniz yanlıslıka gidip de¸ yazık.

 94. İlk makyaj süngerimdir kendileri. Uzun süre kullandım. çok zor yıkanıyor¸ bir türlü üstündeki fondoten lekeleri geçmiyor ya da ben çıkaramadım bilmiyorum. Galiba yıkarken çok zorladım yırtıldı öyle vedalaştık kendisiyle. Ha bir de çok fazla ürün emiyor ama çok doğal bir şekilde dağıtıyor (ben nemli bir şekile kullanıyorum en iyi sonucu almak için). Fiyat performans açısından alınabilecek en iyi sünger bence

 95. Fiyat olarak bir çok kişiye hitap etsede performans için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Fazla sert bir yapıya sahip ve fondöteni çok emiyor. Bütçe olarak uygun olduğu için tercih edilme sebebi olabilir ama aynı fiyata hatta indirimlerde daha uygun fiyata alınan bir hm süngeriyle yarışamaz diye düşünüyorum.

 96. İndirimden 5¸95 TL ye satın aldığım pembe renkli¸ıslandığında devasa şekilde şişen sevimli mi sevimli makyaj süngerim.Islakken kullanıldığında ürün fazla emmiyor.Sivri tarafı ile göz altlarıma kapatıcıyı uyguluyorum¸alt kısmı ile ten makyajımı yapıyorum.Envai çeşit makyaj fırçam olmasına rağmen elim hep kendisine gidiyor.Ürünü acayip güzel dağıtıyor¸fırça izi ile uğraşma derdine son.İndirimdeki fiyatı çokkk uygun olduğu için 3 tane almıştım.Ama hala ilk kullandığımı eskitemedim.Temziliğini beyaz sabunla yapıyorum.Hem mis gibi kokuyor hemde ilk günkü görüntüsüne bürünüyor.Fiyat performans olarak ennnn sevdiğim süngerdir kendisi.

 97. İlk makyaj süngerim kendisi. İlki kötü olduğu için attım ve yenisini aldım. Çok uygun fiyatlı¸ ıslatıldığında güzel bir şekilde şişen¸ çok fazla ürün emmeyen bir makyaj süngeri. Benim bu süngerde sevmediğim şey arındıramamam. İlk kullanımlarda yıkadığımda temizleniyor ancak kullanmaya devam ettikçe sanki sünger fondöteni içine çekiyor ve ben ne kadar sabunla köpürtüp mıncıklasam da içindeki o fondöten kalıntısını temizleyemiyorum. Bu yüzden artık fondöten uygulamasında fırça kullanıyorum. Yeni aldığımı sadece göz altıma kapatıcı uygulamak için kullanıyorum. Çok daha az bir miktar ile çok daha küçük bir alana uuygulama yaptığım ve süngerin sivri ucunu kullandığım için temizlemesi daha rahat oluyor. Fondöten dağıtmada sadece fırça izi kaldıysa düzeltmek için kullanıyorum. Fiyat performans olarak baktığımızda başarılı bir sünger.

 98. Hiç beauty blender kullanmadım bu yüzden alanında en iyisiyle karşılaştırma yapamayacağım ama h&m süngerlerle aynı olduğunu söyleyebilirim. Yumuşaklık/şişmesi h&mden bir farkı yok. Eğer ikisi arasında kararsız kalıyorsanız hangisi uygun fiyatlıysa onu almanızı öneririm.

 99. Temizliği çok zor. İki güne bir yıkarım ona rağmen içine işleyen ürünü çıkarmakta zorluk çekiyorum. Yani dıştan temiz gibi görünüyor ama içi kirli hala. Bir de çabuk yıprandı o kadar uğraşmaya doğal olarak. Bir de fazla ürün emiyor gibi geliyor.

 100. Fondöteni doğal ve güzel uygulayan hemen parçalanan ponçik sünger.Çok tatlı bir rengi var.Ben hep beyaz sabunla yıkayıp kurutmaya bırakıyordum.Bir ay sonra falan parçalanmaya başladı yarıklar oluştu yeşil yeşil benekler de oluşup küflenince çöpü boyladı maalesef.

 101. makyaj süngerleriyle tanışmama vesile olmuş makyaj süngeridir kendisi. 3-4 yıl önce ‘aa çok sevimli bir şeymiş bu¸ dur alayım’ diyerek almıştım. Tabii o zamanlar pek makyajla ilgilenmediğim için hakkını verememiştim en son kedime oyuncak olmuştu (şimdi de süngerlerimi iyice saklamazsam bulup oynuyor).Sonra birkaç kez daha aldım¸ hep de genel olarak memnun kaldım. Ürünü güzel uyguluyor¸ güzel şişiyor ama biraz fazla ürün emiyor gibiydi. Bir de çok çabuk deforme oldu benim kullandıklarım. Not: en son BB alıp makyaj süngeri arayışımı kapattım.

 102. tekli pakette olan süngerle 2 küçük ve 1 tane normal boyun olduğu 3 lü setteki süngerlerin yapısı farklı mıdır bilemiyorum ama bendeki 3 lü setti¸ süngerlerin yapısına gelirsek büyük olan sünger küçük olanlara göre daha yumuşaktı ama ben ikisininde kullanımını beğenmedim¸ ikisi de ıslanmasına rağmen çok sert ve çok ürün yiyorlar yüzümdeki ürünün yarısı süngerde resmen ve ürünü dağıtırken de hiç kolay bir kullanım sunmuyor çok zor dağıtıyor dağıtırkende yarısını alıyor.

 103. Eklips ürünlerini normalde çok başarılı bulurum.Fiyat/performans oranları gayet iyidir ancak bu süngeri hiç ama hiç sevemedim.Ürünü olduğu gibi emiyor ve asla cilde yaymıyor.İki üç kere şans verdim ancak baktım olacak gibi değil attım gitti¸ kimseye tavsiye etmiyorum.

 104. 1 ay gibi kısa bir sürede parçalanmasıyla kalbimi kırmıştır. Uygun fiyatlı ve ürünü dağıtmasını beğeniyordum ama gitti işte.

 105. uygun fiyatlı makyaj süngeri aradığımda satın almıştım ve uzun zamandır da kullanıyor olmak güzel. fiyat-performans olarak bence çok iyi bir sünger. bittikçe alınası.

 106. Hiç memnun kalmadım. 3 tane kapatıcı süngeriyle set halinde uyguna bulunca şans vermek istedim. Yaymıyor bu sünger ürünü direkt emiyor zaten. Sanırım çoğunluğun beğendiği nascita ocean süngerden alacağım zira beauty blender’a ayırabilecek bütçem yok şu an.

Siz ne düşünüyorsunuz?