“Eklips fan fırça” için 101 yorum

 1. İlk başta beceremedim ben kullanmayı bir kenara koymuştum sonra tekrar denedim ve şahane tam istediğim gibi sonuç aldım. Benim tam istediğim dozda ve şekilde uygulayabiliyorum. Gayet memnunum¸ yapısı çok çok yumuşak ondan sevilmiyor olabilir ama benim sevme sebebim o.

 2. Seneler önce daha türk youtuberlar peydahlanmadan evvel yabancı bir kanalda makyaj artistinin çok pigmentli¸ bi anda palyaçoya çevirecek cinsten allıkların bu tarz fan fırçayla sürülmesini anlattığı bir videodan etkilenip almıştım. Sonra allık için denediğimde beğenmemiş¸ bir kenara kaldırmıştım. Ama aydınlatıcı trendi çıktı çıkalı sürekli kullandığım¸ iyi ki de almışım dediğim bir fırça oldu.

 3. kılları yumuşacık olan¸ tok bir fırça olmadığı ve kıllar kafasına göre sağa sola gittiği için ürünü doğru yere yerleştirme konusunda el alışkanlığı kazandıktan sonra çok sevdiğim sevimli fırça.

 4. Highlighter sürmek için aldım ama memnun kalmadım ne biliyim sanki dağılmıyo ürün bir yerde toplanıyo gibi geliyor açıkcası hevesle aldım ama hevesim kursağımda kaldı. Highlighterı en güzel RT contour brush ile uyguluyorum elmacık kemiklerme deneyin bence (bkz: real techniques contour brush)

 5. Gratisten 5.90 a aydınlatıcı sürmek için aldım. Şimdi fırça kutumda yatıyor resmen. Bir fırça bu kadar mı işlevsiz olur. Hayır o yumuşaklıkla bir de tozutturuyo bir de tozutturuyo. Pişman oldum aldığıma

 6. Alıp hiç kullanmadığım fırça. Kimse de kullanmıyor okuyorum… Neyin gazına geliyorsak artık..Bi bu bi de brulee far…

 7. Çok büyük umutlarla almıştım. Bir fan brush a sahip olduğum için mutlu hissediyordum sonra paketi açtım. Keşke açmasaymışım. Kıllar seyrek ve yumuşaklar. Hem tozutuyor hemde aydınlatıcıyı bir yere sürdüğünüzde o bölgeye dağılıyor ve disko topuna dönüyorsunuz.

 8. Benim için tek amacı dökülen farları bulastirmadan süpürmek. Aydınlatıcıyi ise real techniques sculpting set içerisindeki fan fırçasıyla uyguluyorum.

 9. aydınlatıcı uygulama konusunda başarısız bulduğum fırça.ben günlük olarak mac mineralize skin finish lightscapade kullanıyorum. sıkıştırılmış¸ mineralize bir ürün olduğu için bu fırça ile uygulamaya uygun değil. fırçaya yeteri miktarda ürün gelmesi için bastırdığınızda fırçanın kılları yeteri yoğunlukta olmadığından sağa sola dağılıyor. onun dışında da 2-3 farklı aydınlatıcı ile denedim¸ nars ve givenchy’ye ait. onlarda da çok güzel sonuç vermedi. diğer fırçalarım kirli değilse kullanmıyorum¸ öylece duruyor.sevenlerin the balm mary lou manizer aydınlatıcı ile kullanarak sevdiklerini düşünüyorum. çünkü gördüğüm kadarıyla o ürün daha yumuşak¸ daha kolay tozutan ve daha iri taneli yapıda. dolayısıyla bu fırça yapısı gereği bir avantaj da sağlayacak ve kullanım miktarını da daha kolay kontrol altında tutmaya yardımcı olacaktır.

 10. Annemin kendi hazırladığı yüz maskelerini sürmek için kullandığı fırça. Memnun olmayanlar bir de böyle denesin. Yoğun kıvamlalı maskeleri (bkz: maya maskesi )çok güzel uyguluyor.

 11. Yelpaze fırça bir diğer adıyla ¸ ama benim fırçamın yelpazesi çok açık dolayısıyle kullanırken kontrol edemiyorum¸ ürünü eşit dağıtamıyorum.Bu durum bana mı denk geldi yoksa normali mi böyle bilemedim¸ ama makyaj sanatçılarının kullandığı yelpaze fırçayla aynı olmadığı kesin.

 12. Pek aydınlatıcı insanı değilim ama balm jovi deki aydınlatıcı için kullandığım ve elmacık kemiği üzerini tam olarak ters hilal biçiminde aydınlatmamı sağlayan fırça Ebet¸ resmen fantezi olsun diye kullanıyorum

 13. bu fırça böyle yıldız gibi parlamadan doğal bi aydınlık vermeyi sağlıyor özellikle burnu çok güzel aydınlatıyor ve kılları da gayet yumuşak kolay yıkanıp kurutulabiliyor ama bana göre tek eksiği kıl yoğunluğunun az oluşu

 14. Seveni çok seviyor¸ neftet eden ölümüne nefret ediyor ortasi yok. Ben seviyorum. Aydınlatıcıyı fırçayla süreceğim yere bırakmıyorum iyice dağıtıyorum “c” şeklinde. Memnunum.

 15. Aydınlatıcı uygulamak için aldığım ancak bana istediğim etkiyi ve uygulama kolaylığını vermediği icin şimdilerde göz altlarımı pudrayla hafifce sabitlemek icin kullandığım fırça. Çünkü illa kullanıcam 🙂

 16. Yoklukta gidecek bir fan brush. Zira pazardan 5 TL’ya aldığım fan brush eklipsin pabucu dama attı. Çok küçük ve ince. Homojen dağıtamıyor gibi geliyor. He yinede aydınlatıcıyı uygulamak için hiç bir şeyiniz yoksa idareten alın ama idareten yani. Daha ileri gitmez.

 17. beğenip beğenemediğimden emin olamadığım fırça… Aydınlatıcının üzerine arkalı önlü sürüp sonra yüzüme kullanıyorum.. Bazen çok silik duruyor.. Bazen de tam kıvamında oluyor… En azından aydınlatıcıyı abartmama hiç bir zaman izin vermiyor.

 18. Aldığıma pişman olduğum ürün. Ürünü uygulayamıyor. Uygulasa bile çizgi gibi uyguluyor. Bu kadar başarısız olmasının nedeni kıllarının çok seyrek olması bence.

 19. İncecik bir fan fırçası. Hiç bir işe yaramıyor haliyle highlighter a batırıyorsunuz (buraya kadar tamam) elmacık kemiğinize 1 milimetre kalınlığında bir şerit bırakıyor dağıtamıyorsunuz da.. En komiği de paketinde allık fırçası yazması güler misin ağlar mısın. Bunun yerine xp gibi tok ve çok kıllı fan fırçaları çok daha güzel.

 20. sırf ucuz diye aldım ama pişman oldum. gidip o paraya bir kutu vivident alsam daha hayırlı bir iş yapmış olurdum.ucuz etin yahnisi misali… çok dandik bir fırça. hem seyrek hem tüyler homojen olarak yerleştirilmemiş hem olması gerekenden daha yumuşak hem de oynar başlıklı . sağa sola gidiyor¸ durduramıyoruz efendim. istediğim yer harici yer here sürüyor.daha iyi yelpaze fırça önerisi olan cicişleri serin ve klimalı özelime beklerim.

 21. Aydınlatıcı için almıştım ancak o şekilde pek iyi iş çıkarmıyor. Ben artık makyaj yaparken göz altına dökülen farı süpürmek için kullanıyorum. Bu şekilde gayet iyi avshs.

 22. kendisinden aydınlatıcı uygularken memnun kalan bir ben varım sanırım. mac soft and gentle gibi yoğun bir aydınlatıcıyı tam kararında uyguluyor¸ kullandığığm diğer fırçalar ürünü parça parça yüzümde bırakırken bu fırça gayet dengeli dağıtıyor. memnuniyet durumu aydınlatıcıdan aydınlatıcıya değişiyor sanırım.

 23. ürünü az uygulayan¸ kılları baya yumuşakça olan yelpaze fırça. ben genelde simli¸ çok parlayan mary lou gibi aydınlatıcıları bu fırçayla uygulayınca en doğal sonucu elde ediyorum. fakat şöyle bir sıkıntısı var¸ kılları o kadar yumuşak ki sanki ilk yıkamamda elimde kalacakmış gibi hissediyorum.

 24. hayatımda kullandığım en dandik fırça. yani boş yere yapılmış hiç güzel uygulama yapamıyor. aydınlatıcı uygulamak için yetersiz kaldığını düşünüyorum zaten aydınlatıcı dışında herhangi bir şey sürmek için de uygun değil 🙂 bir ara nail art fırçası olarak kullandım ama pek nail art yapmadığımdan öyle köşede kaldı. sonra eve küçük bir çocuk gelmişti onun ilgisini çekti ona verdim oyuncak yaptı kendine dkşdmdşfmf

 25. Hiçbir işe yaramayan¸ yaramadığı gibi highlighterı yanağınıza kadar indiren fırça. Öylece bir köşede duruyordu arada temizlik yaparkan far paletlerimi falan temizliyordum. Sonra sürmek için stipling fırça aldığım ama yine de bir türlü rengini ayarlayamayıp heidiye döndüğüm flormar puffy krem allığımla deneyeyim dedim. Rastgele arkalı önlü sürdüm fırçayı allığa ve mü kem mel. Tam istediğim yoğunlukts allık görünümü. Tavsiye ederim.

 26. Sekil bozuklugu yasamadim.killar cok seyrek kontrolu zor bir firca.urunu fircaya almak zor¸yuzunuze uyguladiginizda da tek bi cizgi gibi kalip dagilmiyor.ne hayallerle almistim ama olmadi bizimle degilsin..Dipnot:aydinlaticiyi uygulamayi en cok sevdigim firca rt setting brush bi de boyle deneyin begenmezseniz de fircayi asil amaciyla kullanirsiniz.bu fan firca oyle bi sey ki baska bi amacla kullanmak da cok zor direk cop oluyor

 27. aydınlatıcı kullanmayı pek beceremeyen beni daha da beceriksiz yapan fırça. genel anlamda eclips in fırçalarından memnunum ancak aynı şeyi bu fırça için diyemeyeceğim. bilmiyorum sözlük¸ belki de suç fırçada değil bendedir..

 28. Aşırı yumuşak bir fırça ve eğer aydınlatıcınız sert yapılı ise aydınlatıcı uygulamayı imkansızlaştırıyor.

 29. mary lou manizer uygularken en güzel sonucu bununla alıyorum. diğer aydınlatıcı fırçaları ile beğenmiyorum.

 30. aydınlatıcı için aldığım ama bir türlü kontrol sağlayamadığım fırça. ya ürünü fırçaya alamıyorum ya da uğraşıp alıp yüzümde saçma sapan yerlere yayıyorum. bende mi var bir beceriksizlik bilemedim¸ memnun olanlar var çünkü. benimki boynu bükük bir köşede durup duruyor şimdilik.

 31. bu fırçanın sorunu tüylerinin çok seyrek ve savruk olması fırçayı boşken sallayın ne dediğimi anlayacaksınız 🙂

 32. Cok abartilmis¸ pohpohlanmis bir firca kendileri. Katiyen istedigim sonucu vermiyor¸ aydinlatici icin favorim real techniques setting brush¸ muazzam bir bitis ve kolay surum…

 33. O kadar seyrek ki o kadar ‘alıp başını giden’ bir fırça çeşidi ki¸ vallahi deli oluyordum kullanırken. Tüm fan fırçaları böyleyse hiiiç de yeni arayışlara girmem ufak bir allık fırçası bile iş görür onun yerine. Bir kere uygulama eylemini bile gerçekleştiremiyor¸ ürün gelmiyor ki üstüne napayım böyle fırçayı ben. Aydınlatıcınızdan tam verim alabilmek için 4-5 kez bulamanız gerekiyor ve işinizi uzatıyor vakitten yiyor çok fena. sevemedim:(

 34. aydınlatıcının sadece simlerini surmek istiyorsanız ideal fırça . nasıl oluyor bilmiyorum ama allık da dahil her türlü pudra ürünün sadece simlerini alıp yüze yapıştırıyor. kullanıp iyi oldu ya eheh dedikten sonra asansör aynasında kendime bakıp çeneme akan simleri gordukten sonra derhal kardeşime verdim ve kendisi suluboya fircasi şu an

 35. ben de kullanıyorum ama karşılaştırma yapamayacağım¸ zira başka bir fan fırçam yok. bana ürünü gereğinden fazla dağıtıyor gibi geliyor geliyor ama diğer fırçalarımla da aydınlatıcı oluk gibi kaldığı için daha iyisini bulana kadar kullanmaya devam edeceğim. sanırım daha sık kıllı fan fırçalar daha iyi sonuç veriyormuş.

 36. Sevmiyorum ancak aydinlatici uygulamak icin uygun bir fircam olmadigindan kullaniyorum. Zaten ucuz bir urun ama bence cok islevli degil.

 37. üzerine aydınlatıcıyı aldığına inanmadığım fırça. yüzük parmağımla uygulayınca daha iyi sonuç alıyorum.

 38. hiçbir işe yaramayan ince fırça.Girdim kabine girdiği için editlemem gerekiyor. Fakat vasıfsız bir fırça yani. Şöyle tanımlayayım¸ seyrek kıllara sahip¸ tahta saplı¸ aydınlatıcı fırçası olarak geçmesine rağmen aydınlatıcıyı uygulayamayan başka da bir kullanım alanı bulamadığım¸ boşuna aldığım uygun fiyatlı fırça.

 39. Seyrek oluşuyla beni delirten¸başına buyruk takılan ve aydınlatıcıyı nereye sürdüğü belli olmayan fırça. Bu ürünle asla ama asla süremiyorum. İndirimde diye 2 tane almıştım zamanında öylece duruyor çekmecemde.

 40. Çok pigmentli allıkların hafif uygulanmasında ve makyaj sonrası kalıntıları süpürmek amacıyla kullanımında oldukça başarılı bulduğum fırça.

 41. Sadece dudak üstüme aydınlatıcı uygulamakta kullandığım fırça. Yassı ve ince olduğundan kolay sürülüyor dudak çizgisinin üzerine. Sırf bunun için almaya değer mi değmez ama bir kere aldıysanız bu şekilde kullanabilirsiniz.

 42. elmacık kemiklerine aydınlatıcı uygularken harika iş çıkartıyor¸ fakat kaş altı ve dudak üstü gibi yerlerde detaylı çalışmaya pek müsaade etmiyor ya da ben beceremiyorum cicişler ya. bir buçuk yıldır kullanıyorum¸ tek tüy dökmedi ve formu bozulmadı¸ bu yönü güzel. yıkadıktan sonra kuruturken plastik ambalajında saklıyor olmamın etkisi olabilir bunda tabii.

 43. El altında yani şu drugstorelarda çok fazla bulunmuyor fan fırça. Eklipsinki heryerde mevcut tabi bu çok güzel fakat şu tahta görünümlü sapı daha kalitesiz duramazdı yani. Diğer fırçalarımın yanına yakışmıyor resmen. Diğer fırçalarım da öyle hepsi süper¸ harika¸ çok pahalı fırçalar değil ama estetik yani. Daha iyisini bulduğum an bu fırça ıvır zıvır çekmecemi boylayacak. İşlevinden bahsedemiyorum çünkü gözle görülür bir işlevi de yok. Aydınlatıcıyı da abartmayı sevmiyorum ama evet incecik bir aydınlatıcı sürdüm diyebilmek için kullanıyorum işte. Ve görüyorum ki hemen hemen tüm cicişler bu fırçanın işlevsizliğinden şikayetçi. Şöyle güzel bir fan fırça düşse de drugstorelara alsak 🙂

 44. İlk yıkamaya kadar iyi kötü iş görüyordu¸ yıkandıktan sonra kılları gevşeyip yayıldı işe yaramaz bir fırça oldu. Belki kıl kısmı o kılıf gibi ambalajında saklanırsa performansı artabilir¸ ama ben ambalajlarını atmış bulunduğum için deneyemiyorum.

 45.  mary lou manizer’ı uygularken kullanılmaması gereken fırçadır.aydınlatıcıyı çok yapay¸ ince bir şerit halinde uygulamaya sebep oluyor. sırf fırça yüzünden aydınlatıcıdan soğumuştum fakat gel zaman git zaman kabahatin fırçada olduğunu anladım.

 46. elimde 2 adet olan fırça. birini klasik olarak aydınlatıcı uygularken elmacık kemiklerime burnuma ve dudak üstüme sürüyorum¸ diğerini de pudramın fazlalığını yüzüme sürerek alıyorum ya da temizse farı gözümün uç kısmına bununla uyguluyorum. göz fırçalarına çok ısınamıyorum bir türlü nedense çok kıllı oldukları ve ben de ağır göz makyajı yapmadığımdan pek elim gitmiyor onlara. ama bunu çoklu işlerde kullanmak çok hoşuma gidiyor kılları fazla olmadığından benim sevdiğim gibi hafif bir görüntü oluşturuyor uyguladığım her ürün. 1 aydır kullanıyorum her makyaj yapışımdan sonra 12-13 defa yıkamışımdır hala kılları sapasağlam. eklipsin diğer fırçalarına da sahibim onlarda epey dayanıklı çıktı bu fırçalardan çok memnunum epey dayanacak gibi duruyor.

 47. Gratis indirimden 5 TL’ye almıştım. 5 TL da olsa hayatımın en araya giden beş lirası. Hı çok almak istiyorum diyorsanız final haftası falan çalışma masanızın üzerinde biriken silgi pisliklerini temizlemek için alabilirsiniz. Başka Şekilde bi cacığa nane olmuyor.

 48. Bu fırçayı hiç sevmemiştim ama mary lou kullanmayı da beceremiyordum¸ ürün tutuşu o kadar kötü ki¸ aydınlatıcıda istediğim seyrekliği sağlayabildi¸ teşekkürler eklips 😀

 49. Bu kadar herkeste başka etki yaratan bir ürün görmedim. Ben o kadar nefret ettim ki erkek arkadaşıma verdim bilg fanını temizlemesi için. Al sana fan fırçası

 50. Simli yada koyu renk far sürdüğümde yüzüme dökülenleri iz bırakmadan direkt alıyor sadece bu işe yarıyor bende ¸ neyse ki bu işte çok başarılı. Sayesinde Ten makyajını¸ göz makyajından önce yapabiliyorum korkmadan.Bir işe yarattıramadıysanız son çare olarak “Göz altı süpürgesi ” olarak kullanın cicişlerim

 51. Yanlış hatırlamıyorsam Görkem Karman’ın blogunda görüp almıştım aydınlatıcı için kullanırım diye. Ama hayatımda bu kadar saçma fırça görmedim. Kontrol edemiyorsun¸ saçma sapan bi şekilde dağıtıyor aydınlatıcıyı. Başka bi vasfı da yok. Kılları acayip seyrek. Kısaca benim için çöp olan bir ürün

 52. bence bu fırçanın kılları çok az. Daha sık kıllı bir fırça olmalıydı. Metal kısmı bazen yüzüme değebiliyor¸ pek sevmiyorum. Aliexpressten bir fan fırça aldım ama henüz elime ulaşmadı gelince yorumlayacağım cicişler.

 53. Çok pigmentli allıkların uygulamasında ciddi manada efektif olan bir fırçadır. İstenilen hafif görüntüyü elde etmekte yardımcı olur.

 54. İlk aldığımda diğer cicişler gibi işe yaramaz bulduğum¸ ancak şimdilerde severek kullandığım fırça. Aydınlatıcı olarak mary lou kullanıyorum. Ve bu fırçayla yüzüme uyguladığımda günlük kullanıma uygun¸ abartısız bir highlighter uygulamış oluyorum. Aynı fırçayı allıkla da kullandım. Biraz yanaklarıma biraz da burun ucuma uyguladığımda çok doğal güneşten yanmış gibi bir etki yaratıyor

 55. İnce ve yumuşak bir yapısı var. buruna¸ dudak üstüne tamam ama elmacık kemiğinin üzerine tek çizgi şeklinde uyguladığı için aydınlatıcıyı¸ hiç doğal durmayan bir görüntü oluyor. geçen sene 3 tl’ye almıştım. bu fiyata alınabilecek en güzel aydınlatıcı fırçasıdır herhalde o ayrı.

 56. 5 lirayı buna verip highlighter süreceğime direk 5 liranın kendisiyle sürsem daha iyi bi sonuç elde edeceğime inandığım¸ en işlevsiz fırçalardan biri.

 57. üç tel kılıyla kendini fırça diye yedirmeye çalışıyor bize. kendileri o kadar naif ki uygulamak için elimle hunharca sıkıştırıp ürünü bastırarak sürmem gerekiyor  bir şekilde idare etmeye çalışıyoruz ama kesinlikle yetersiz

 58. Şayet gözünüzün karardığı bir gün alıp da gaflete düşmüşseniz¸ tavsiyem: lastikle kıllarını buket yapıp bağlayınız. tebrikler:bir adet far karıştırma fırçanız oldu!

 59. Aydınlatıcı uygulamaya yarayan fırça. seyrek olduğu için genelde pek sevilmese de ben bu fırçayı seviyorum ve işlevli buluyorum. aydınlatıcımı hafif bir biçimde uygulamamı sağlıyor. fiyatı da çok uygun. alınabilir.

 60. 3 lirayı sünger gibi likit aydınlatıcı sürerken kullanın daha iyi. bozuk parayla highlighter sürerek tarihe karışmış olursunuz. boşa para verilen highend ürünlere çok acıyorum ama drugstore ürünlere daha bir acıyorum¸ hiçbir işe yaramıyor diye.

 61. Aydinlaticinin rengini vermeden içindeki simleri oradan oraya atıyor o yüzden hayir.Buna vereceğiniz parayla bir karıştırma fırçası alin o da işinizi görür

 62. Ay biraz da ben gömeyim tam havamdayim. Yüzümdeki tozu bile silkelemem bu fircayla.Ama bir zamanlar heyecanli bir universite genciyken almis aydinlanirim sanmistim. Fircalarim arasinda kalabalik yapiyor sadece. Yasasin parmakla yapilan makyajlar!

 63. eklips fırçaları genel olarak beğenmiyorum. Kılları sert oluyor. Fan fırçada sadece aydınlatıcı için ( bende hep oje süsleme düşüncesi yaratır) kullanıldığından ve başka da bir işe yaramadığından gereksiz buluyorum.

 64. bu fırçayı almak için hep indirim kovaladım ama neden bir kere bile açıp burayı okumamışım diye kafamı duvarlara vuruyorum. aydınlatıcı uygulamak için aldım ama ne ürün fırçaya geliyor ne fırçadan yüzüme geliyor. maske sürmek için kullanayım dedim o da olmadı. kılları o kadar ince ve az ki maskeyi fırçaya alamadım bile… ben şimdi bu fırçayı ne yapayım ki..

 65. berbat bir fırça.kılları az ve seyrek olduğu için ürünleri fırçaya almakta zorlanıyorsunuz. hadi başardınız diyelim doğru düzgün dağıtmadığı daha doğrusu her yere dağıttığı için istediğiniz görüntüyü elde etmeniz çok zor. çenenizde highlighter görebilirsiniz.highlighter için almayı düşünen varsa kesinlikle al-ma-sın.

 66. Çok çok kötü bir fırça. Makyaja başlarken indirimli fiyatına aldanıp aldım ama ne işe yaradığını hala çözemedim. Aydınlatıcı desen süremez¸maske desen onu da beceremiyor. Kısacası almayın¸aldırmayın 

 67. Makyaja dair elinde olan en gereksiz ürün ne diye sorsalar¸ hiç düşünmeden bu fırçayı söylerim. Ressam Bob Ross’un Kullandığı fırçalara benzemesi nedeniyle kendisine karşı ilk başta sempati uyandırsa da¸ işini yapmaya geldiğinde bunun kadar hızlı sınıfta kalanına denk gelmemiştim.Ürünü istediğin miktarda alamazsın¸ yüzüne uygulamak istediğinde aldığı kadarını löp diye değdirdiğin yere bırakır ve asli görevi olan dağıtma işlevini asla yerine getirmez. Çaresizce ama umudunu da yitirmeyerek bir o yana bir bu yana hareket ettirirsin ama bu fırçanın kıllarına söz geçirmek imkansızdır. Parmaklarımla uygulasam bundan daha iyi olurdu der ve  kendisini üç hayırla çekmecenin en ücra köşesine uğurlarsın.Edit: imla

 68. Yorumlara kesinlikle katiliyorum. Gercekten gereksiz bir firca. İşlevini yerine getirebilmesi için kılları çok seyrek. Highlighterlar patladiginda indirimde koşarak gidip aldim¸ ama ayni işlevi parmagimlada yapabilirim o da lap diye ürünü yapiştiriyor.

 69. Hiç ama hiç beğenmediğim fırça.Kılları seyrek olduğundan yüzünüze fondoten ¸ bb¸ cc kremi bu fırçayla sürdüğünüzde çizgi çizgi oluyor . sonrasında elinizle sürdüğünüz yeri düzeltmek durumunda kalıyorsunuz . aldım ve memnun kalmadım şuan sadece güneş kremi sürmek için kullanıyorum . para verdik aldık boş boş durmasın sinirlerimi bozuyor.

 70. şu ana kadar bence aldığım en gereksiz fırçadır kendisi. Hadi aydınlatıcı süremiyorum bari başka bir şeyde kullanayım dedim ama yok olmuyor. Eğer tavsiyeniz varsa açığım yoksa ben de yukarıdaki arkadaş gibi kedimi oynatacağım…

 71. maybelline master bronze paletindeki highlighterı güzel uyguladığını düşünüyorum. diğer ürünlerde ben de iyi sonuç alamadım.

 72. Kendisini her gördüğümde ”ben buna neden para verdim?” diye sorgulamama sebep olan fırça. İndirimde 7.90a almıştım¸ giden paraya öyle acıyorum ki çünkü 1 lira bile fazla bu fırça için. 3 girdi önceki cicişnün de dediği gibi ben de kedimle oynarken kullanıyorum¸ başka da bir işlevi yok zaten.

 73. Tek ben beceremedim sanmistim. Yada becerememek degilde bi ise yaramiyor. Almayin aldirmayin aman diyim. Kedimi oynatirim derseniz guzel oyuncak ama 🙂

 74. ben de beceremiyorum kullanmyı diye düşünenlerdendim¸ ama benimle ilgisi yokmuş 🙂 özetle bu fırça için yorumum¸ dandiktir… ucuz diye alıp denemenize gerek yok…

 75. Highlighteri yutuyor mu yoksa bi noktaya kondurup bırakıyor mu anlamadım. Genelde eklips fırçalardan memnunum ama bundan memnun kalmadım.

 76. Kesinlikle bu fırça makyaj yapmak için tasarlanmamış. Sadece bi yerde dursun diye yapmışlar. Ben asla kullanamıyorum denesin diye arkadaşıma vermiştim ve o da asla sevememişti. İşin garip tarafı bi ara hiçbir yerde yoktu ve ben bayağı arayarak bulmuştum keşke bulmasaymışım. 

 77. Kendisini sektördeki en kötü fırça ilan ediyorum sdffghj. Şaka bir yana cidden çok kötü ya. Highlighter için aldım olduğu gibi bıraktı. Dedim hadi o zaman hafifçe pudra geçmek İçin kullanayım onu da yapamadı. Bari hiç olmadı göz altıma düşen farları süpüreyim dedim onu bile yapamadı. Evet çok zorladım ama hiçbir sonuç alamadım.almayın¸aldırmayın. 

 78. Üç tane kılı olan ürünü surata şerit gibi yapıştıran gereksiz fırça. Allahtan 4 tl gibi bir fiyata almıştım üzülmüyorum. Highlighter fırçası arayışındaysanız bu fırçada yaşadığım hayal kırıklıgı sonrası gidip ecotools ikili set aldım ve çok memnunum. Bu fırçayı kullanabileceğim bir ürün varsa yazarsanız çok sevinirim.

 79. pigmenti çok olan aydınlatıcılar ve allıklar için uygun. fırçaya karşı duygularım nötr. seyrek kıllı ama aydınlatıcıyı hafifçe sürüyorsanız gayet yeterli

 80. öyle lanet bir şey ki bu¸ aynı tarzda daha işlevli fırçaları edinmemi ‘ama var zaten’ düşüncesiyle engelliyor. kendisininse bir yaralı parmağa işemişliği yok. inatla da kullanıyorum söve söve. gerçekten ben de anlamadım eklips sabır ölçmek için üretmiş sanırım zira başka bir anlamı olamaz bu zamazingonun. 

 81. 3721456723 kez tekrar ve tekrar ürün almak zorunda kalıyorum bu fırça yüzünden. ürünü ne yapıyor nasıl yok ediyor hiçbir fikrim yok. almayın aldırmayın.

 82. Buradaki yorumlara bakmadan aylar önce aldığım fırça. Ne kadara aldım hatırlamıyorum ama paramı çöpe atmaktan farksız verdiği his çünkü diğer herkesin söylediği gibi işe yaramıyor 🙁

 83. Allığı çok hafif seven bir insanım. Hafif hafif uygulayıp arttırmayı seviyorum bu yüzden bu fırçayı kullanıyorum. Yalnız çok ince ve seyrek¸ pigmentli allıklarda iyi oluyor ancak¸ diğer allıklarda sizi bayağı uğraştırır¸ ayrıca fırça gözümde o kadar ince ve hassas duruyor ki yıkamaya korkuyorum. Hemen fırçanın kılları elime gelecekmiş gibi hissediyorum.

 84. hiçbir şekilde aydınlatıcıyı homojen bir şekilde dağıtmıyor¸ çok gereksiz bir fırça maalesef başka bir şekilde de kullanamıyorum. kendisiyle hiç barışamadık.

 85. Fan fırçaların popülerleşmesi ile benim makyaja başlayıp aydınlatıcı almam aynı döneme denk geldi. Cahildim YouTube’un rengine kandım cümlesi en iyi açıklama olır sanırım. Aydınlatıcı fırçaya resmen gelmiyor¸ haliyle de yüze uygulandığında sonuç sıfır oluyor. İncecik bir fırça zaten. Tokayla tutturup far fırçası olarak kullananlar varmış denenebilir.

Siz ne düşünüyorsunuz?