“Ecotools eye enhancing duo set” için 17 yorum

 1. bana elimdeki göz fırçalarını bir kenarda beklettiren¸ oldukça pratik ve kullanışlı bir fırça seti.çift taraflı iki tane fırçayla tüm göz makyajınızı oldukça pratik ve düzgün bir şekilde tamamlayabilirsiniz. ben define kısmını hafifçe göz kalemime dokundurup alt kirpik diplerimde buğulu bir görüntü yaratmak için¸ shade kısmını tüm göz kapağıma far uygulamak için¸ blend kısmını farları karıştırmak için ve smudge kısmını da üst kirpik diplerime eyeliner gibi sürdüğüm göz kalemini dağıtıp yine buğulu bir görüntü yaratmak için kullanıyorum. bazen shade kısmıyla kaş kemiğimi aydınlatıyorum. dediğim gibi¸ oldukça farklı uygulamalar için kullanabilirsiniz aslında bu fırçaları. açıkçası iki adet fırça benim tüm işimi görüyor ve tam anlamıyla tatile götürmelik bir set.fırçaları oldukça fazla yıkadım ve tek bir kıl bile dökmeyerek benden bir puan daha aldılar.onun dışında markayla ilgili bir şey söylemek gerekirse oldukça uygun fiyatlı ve cruelty free bir marka olması da benim için artı birer puandır.

 2. İçerisinde çift uçlu iki adet fırça barındıran set. Böyle tasarlanmış olmasının güzel tarafı seyahat ederken yanınıza alacağınız makyaj malzemesi kalabalığını hafifletmesi. Kötü tarafıysa evde fırçalarınızı diğer fırçalar gibi dikey olarak ayakta muhafaza edemeyişiniz. Belki de ediliyordur ama ben kılların formu bozulmasın diye dik tutmaya kıyamıyorum.

 3. Uzunca bir süredir kullanıyorum¸ çokça yıkamaya rağmen kıl dökme durumu olmadı hiç. Ayakta duramama söz konusu değil bence¸ sadece smudge ve define adlı daha sert ve tok kılların olduğu kısımların üstünde gayet ayakta durabiliyorlar ve şekil bozulması olmuyor. Gelelim kılların kalitesine¸ çok yumuşak¸ çok iyi güzel ama toz farlarda mükemmel bir performans vermiyor gene de buildable yani katman katman rengi koyabilirsiniz. Ama cidden krem farlarla çok daha güzel sonuç verdiğini hissediyorum. Tek tek inceleyecek olursak shade kısmıyla renkleri göz kapagimiza koyuyoruz¸ blend kısmı yumuşak ve minik olup göz soketine iyi sığmasından ötürü çok iyi işe yarıyor. Define kısmıyla ben göz kısmına eyeliner far vs koymayı denemedim ama bugüne kadar sevdiğim en güzel kaş firçası oldu. Çok doğal¸ kıl görünümü yaratmaya müsait bir yapısı var. Smudge kısmı bence çok işlevsel¸ alt ve üst kirpik diplerine renk koyup dağıtmak için hatta bazen dış belirgin konturlemeyi de bunla yapabiliyorum. Bunlara ek olarak h&m’in iki tane bunlara benzeyen dual ended fırçası var aldığım. Onlar toz ürünlerle daha başarılı¸ eyeliner fırçası eyeliner için daha uygun¸ blending fırçası da şahane. Shade ve mini shade fırçaları da var ki biraz mac 217 ye az buçuk benziyor. Demem o ki bu set ve h&m in iki çift taraflı fırçası (eyeliner and eye blending brush ve eye colour brush diye geçiyorlar sanirsam) toplam 4 fırça tüm göz ve kaş ihtiyaçlarınıza çare olucaktır. Göz çevresini de tamamlayayim hem concealer sürüp pudrayla sabitleyebileyim diyorsanız da bir de real techniques setting brush lazım. Tebrikler göz makyajiniz bitti. Ucuza geliyi böyle aslında¸ iki sette 25 lira¸ setting brush da 18 lira desek. Fena değil yani tek bi 217 mac almak yerine. Kurtariyor

 4. 1 hafta önce aldığım ve bir haftadır bilfiil kullandığım 2′ li. (bkz: real techniques) ‘in göz makyajı fırçalarından daha çok sevdim ecotools’ u. Kılları yumuşacık¸ karıştırma fırçası crease bölgesi için ideal kalınlıkta – en azından benimki için- ürünü hem yerleştirmede hem dağıtmada çok başarılı. Ayrıca çift taraflı olduklarından seyahat edenler için taşıma açısından kolaylık sağlıyor.

 5. bayram indirimde bir tane kaptığım gönlümü fetheden fırça setidir efendim. seyahat için çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum.evde de fırçalarımı dik muhafaza etmediğim için çift taraflı olması beni rahatsız etmedi hatta daha pratik buldum. ama dik muhafaza edenleri biraz zorlayacaktır. altta kalan fırça uçları yıpranıp yamuk yumuk olacaktır.

 6. uygun fiyatlı olarak alınabilecek en iyi fırca setidir.uzun uclu karıştırma fırcasını başka hicbir uygun fiyatlı markada görmedim genelde dagıtmak için kullanırım diğer ucundaysa daha yassı minik bi dagıtma fırcası var kirpik dibime far sürdüğümde onunla dagıtıyorum veya alt kirpik dibime farı uygulamak için de mukemmel.ikinci fırcanın bir ucundaysa mac 217 ye benzeyen bi karıştırma fırçası var daha küçük alanda makyaj yapmak için çok iyi ve son olarak klasik açılı kaş/eyeliner fırçası var onu da genelde kirpik dibime far durmek için kullanıyorum.hem uygun fiyatlı hem de ihtiyacım olan her sey var baska göz fırçası alacağımı sanmıyorum

 7. Yaklaşık 5 aydır kullandığım fırça seti. Kılları gayet yumuşak. Hassas gözlerim olmasına rağmen bir sorun oluşmadı bende. Tek sıkıntısı eyeliner fırçası. Eyeliner fırçası fazla kalın ve eyeliner için uygun değil. Eyeliner fırçası olarak kullanmak yerine kaş doldurmak için kullanıyorum¸kaş konusunda daha başarılı buldum.

 8. Çok severek kullandığım fırçalardır. Özellikle smudge far fırçası çok güzel¸ alt ve üst kirpik diplerine farı yada göz kalemini dağıtmada başarılı. Gratisten 22tl civarına almıştım. İndirimde bakın derim.

 9. Kullanımı pratik¸ çok az yer kaplayan fırça seti. Dökülme yapmıyor¸ uygun fiyatlı ve cruelty free. Severek kullanıyorum.

 10. Yeni başlayanlar için çok kullanışlı olan set¸ çok pratik özellikle seyahatlar için muhteşem olduğunu düşünüyorum. Kılları da gerçekten yumuşacık yıkamama rağmen dökülme yapmadı.

 11. @acemi @seymayneym in bahsettiği dik tutma sorununu ben dış fırçası kutusunda saklayarak çözdüm. Tatlıs mi tatlıs bir kutu aldım ve sorun olmuyor. Ayrıca ürüne gelirsek fırçalardan çok memnun kaldım kıllarında dökülme olmadı hiç ve ürünü kolayca uygulamayı sağlıyor. Defineri henüz denemedim. Smudge kısmını göz altlarına ve göz kapağının crease ve şakaklara doğru olan kısımlarında kullanıyorum. Dağıtıcı fırçayı çok kullanmıyorum ama o da iyi iş görüyor ve tabana tek renk açık far sürerken de onu kullanıyorum. Diğer fırçayı ise normal farimi sürerken kullanıyorum. Çok terimsel anlatamadım fakat oldukça memnunum ve tavsiye ederim. Fiyatı da çok uygun. 

 12. 21¸90 a alınacak en güzel ürünlerden biridir. Dik tutma sorunu için ise ben ürünün geldiği plastiği atmayarak çözdüm. O plastiğin üstündeki minik plastik de fırçaları sabitliyor kabına böylece dik de dursalar düşmüyorlar. Tam olarak demek istediğim anlaşılmıştır umarım. 

 13. bir gratis indiriminde bende öğreneceğim şu göz makyajının inceliklerini diyerekten aldığım ¸ iyiki almışım dedirten set. kesinlikle yeni başlayanlar ve fırçalar arasında kaybolmak istemeyenler için fazlasıyla yeterli . bir yıldan fazladır kullanıyorum ¸ hala ilk günkü gibi sapasağlam.

 14. Shade fırçasını ecotools tekli olarak üretse 3-4 tane alırım¸ o kadar başarılı. En tozutan farlarımı bile yüzüme döküp bulaştırmadan¸ göz kapağıma aktarabiliyorum sayesinde. Farların rengini de gayet güzel vererek uyguluyor. Bir fırça ne kadar sevilebilirse o kadar sevdim. Smudge kısmı herkesin aradığı kirpik dibine far sürme fırçası bence. O da farı dökmüyor¸ kılları tok¸ tam istediğim gibi uygulama yapmamı sağlıyor. Blend tarafı karıştırma fırçası olmak için biraz sert ama iş görmüyor diyemem. ecotools airbrush concealer brush’ın küçüğü gibi şekil ve sertlik olarak. Elimin altında başka bir karıştırma fırçası yoksa kullanıyorum ben.Define tarafını hiç kullanmadım¸ eyeliner çok nadir sürüyorum¸ kaşlarımı doldurmuyorum¸ ki bu fırça bence ikisi için de çok kalın. Belki kirpik dibinde iş görebilir. Ayrıca Ecotools’un tüm fırçalarında olduğu gibi yıkanınca kıl dökmüyorlar ve fiyat performans olarak çok başarılılar.

 15. 3 ya da 4 senedir kullaniyorum haşır huşur yıkıyorum bir tane bile kıl dökmedi ama smudge olanın yapışkanı kurudu sanırım tutup cekince cıkıyor. Silikon tabancasıyla hakkından gelirim tatlişkom

 16. Pratik bulduğum ve memnun kaldığım far fırça setim. Açıkçası pek far insanı değilim¸ 1 adet paletim 1 adet de tekli farım var. Far bazı bile daha geçen gün aldım öyle söyleyeyim. ancak ben bu fırça setinden memnun kaldım. shade sanki üzerine ürün almıyor gibi görünüyor ama doğru miktarda ürün alıyor ve dökmeden oturtuyor. smoke baya tok kıllı¸ ben göz pınarımda da kullanıyorum¸ göz dışına sert çizgi çekmek istiyorsam da¸ hatta göz kapağına pıt pıt oturtmak için de. daha önce hiç blending fırçam olmadığından tam bilemesem de sanki bana bir tık sert geldi ama gayet kullanılabilir bence. defineı henüz kullanmadım¸ eyeliner için fazla büyük bence ama kirpik dibine far geçmek isteyenler kullanabilir. çift uçlu olduğundan dik saklanmıyor¸ ben seyahat için olan diş fırçası kabına koydum. fara yeni başlayan¸ bütçe sıkıntısı olan¸ kalabalık sevmeyen cicişler gönül rahatlığıyla alabilir.

 17. Çok sevimli¸ çift taraflı iki fırçayla ve iki fırçada 4 göz makyajı fırçasına sahip oluyorsunuz.Blending brush arayışındayken ve bu setten haberim yokken “vuhuuuu” diyerek indirimli fiyatıyla kapıverdim. Dirtyworks fırçalarına aşinaydım ancak ecotools fırçalarını deneyimlememiştim. Göz makyajında profesyonel bir seviyede olmadığımdan ve böyle bir amacım da olmadığından beni çok mutlu etti bu set.Kıyaslayabileceğim highend fırçalarım olmadığı için işini gayet iyi yaptığını söyleyebilirim.  Zaten cruelty free <3 İyi ki almışım¸ canım fırçalarım (:Not: marka amblemindeki “e” essence’nin neredeyse aynısı. 

Siz ne düşünüyorsunuz?