“Ecotools” için 28 yorum

 1. Fondöten fırçasının yüzde iz bıraktığı fırça.Evet yumuşaktır¸güzeldir kılları.Şu ana kadar kılları da dökülmedi fakat yüzde darbe izleri bırakmadan çok zor sürmesi.Mutlaka parmaklarımla da rötuş yapmak zorunda kalıyorum fırçanın darbe izlerini gidermek için.

 2. geçen sefer  şunu yazmıştım bu fırçalar hakkında. orada dediğimi gerçekleştirdim ve kendime bir far paleti ile birlikte bunun 5’li far fırçası setinden aldım. eyeliner fırçasında yaşadığım hayranlığı bu fırçalarda da yaşamakla beraber göz kapaklarımın bu fırçalar için biraz küçük olduğunu da keşfetmiş oldum biraz hüzünle. crease bölgesinde kullanılacağı yazılan açılı fırça neredeyse tüm göz kapağımı kaplıyor. azıcık far aldığım fırçayla sadece kat yerini boyamak isterken bi acayip teknik çıktı ortaya. en rahat en sondaki kısa tüylü olanla¸ gölgelendirme fırçasıyla bir de küçük olan far fırçasıyla çalışabildim ben kendimde. diğer ikisini kullanmak ya pratik istiyor ya da göz kapaklarım gerçekten o kadar geniş değil. yine de bu fırçaları da çok sevdim. çok daha profesyonel markalar var bildiğim kadarıyla¸ ama benim gibi haftada bir kere falan far sürmeye anca heveslenen müşkülpesentler için oldukça yeterli. he¸ fırçanın iyisi oluyor da nasıl oluyor onu da bilmiyorum açıkçası. azimliyim¸ no make up make up¸ bir de gölgeli makyaj yapmayı öğrenicem.

 3. Migros sanal markette dolanırken¸ Money Club Kart’la 6’LI GÖZ MAKYAJ SETİnin 26 tlye¸ 5’Lİ FIRÇA SETİnin 35 tlye¸ bir başka 6’LI FIRÇA SETİnin yine 35tlye satıldığını gördüm. diğer sitelerdeki fiyatlarına göre gayet uygun.  link

 4. Bende set olarak göz¸ başlangıç ve adını bilmediğim dört fırçalı mini seti var. Göz seti hariç diğerlerini Ebay’den almıştım. orjinalliğinden yüzde yüz emin olmasam da orjinal gibi. Göz setini çok beğeniyorum¸ herkese lazım. Diğer iki sette ise bir işe yaramayan concealer fırçaları falan olmasa güzel. Özellikle kabukisini ve allık fırçasını beğeniyorum setlerden çıkan. Setler harici de airbrush concealer ve far fırçası var. İkisini de beğendim. İyi bir indirim yakalandığında alınasılar bence.

 5. kabuki fırçam pudra uygulama sırasında kabına sığamayıp yerinden çıkıverdiğinden beri sinir olduğum markadır. halbuki çok seviyordum ama bir daha da almam.

 6. Arkası bez önü şeffaf fermuarlı bir çanta içinde allık fırçası¸ far fırçası¸ ruj fırçası¸ açılı eyeliner fırçası¸ aydınlatıcı fırçası¸ kaş tarağı olmak üzere 6’lı setini aldığım 1 yıla yakındır kullandığım marka.Şimdi efenim tek tek yorumlayacak olursak¸1.Allık fırçası: Kendisi allık fırçası değildir şayet servis tabağı gibi yanaklara sahip değilseniz.Pudra fırçasıdır olsa olsa he o konuda iyi midir derseniz pek tabi iş görür.Adı yanlış konulmuş deyip geçelim.2.Far fırçası: Basic far fırçasıdır¸ crease renklendirmede kullanılmasa da göz kapağına tek renk geçerken güzeldir.Farı yutmaz¸ hoştur.3.Aydınlatma fırçası: Bir kere concealer kullanırken denemiştim bir daha elimi sürmedim¸ uzatmıyorum.4.Ruj fırçası: Ruj fırçası olarak kullanmıyorum göz diplerimi aydınlatırken ya da alt kirpik diplerime far uygularken kullanıyorum¸ bu işler için gayet iyi.5.Açılı eyeliner fırçası: Angled brush dedikleri şey olur kendisi.Şimdi elinizde mac ya da real tecniques angled brush varsa bu size pek yavan gelecektir.Kaş doldurmada real tecniques angled brush ı şiddetle tavsiye ederim.Ecotols angle brush kaş doldurmada daha hafif uygulama isteyen ya da az kıllı açılı fırça sevenler için uygun olacaktır diye düşünüyorum.6.Kaş fırçası / tarağı: Bir tarafı kirpik/kaş tarağı bir tarafı kıllı kaş fırçasıdır.Kirpik/kaş tarağını hiç kullanmadım açıkçası fakat kaş fırçası gayet kullanılası.Özellikle kaşlarınızı kaş farıyla dolduruyorsanız fazlalıkları almak için ideal olacaktır.Son olarak fırçaların içinde geldiği çantaya değinecek olursak¸ şekerdir fakat düzenli kullanılmaz çünkü çabuk kirlenir temizlenmesi zordur.Tecrübeyle sabit!

 7. Aşırı kaliteli olmayan ama gerçekten güzel fırçaları olan marka.Göz fırçalarımı ve fondoten fırçalarımı daha kaliteli almaya çalışıyorum açıkcası. Ama bunun allık fırçası gerçekten kullandığım en iyi fırçalardan. Bir kere kıl dökme problemi hiç olmadı¸ ayrıca yumuşak. Sentetik kıllardan oluşuyor. Önerimdir..

 8. Bu markanın flat eyeliner brush- yani düz kesim eyeliner fırçasına 15 lira gibi bi fiyat verdim¸ ilk hafta bi sorun yaşamasamda sonrasında kıllarını öyle bi dökmeye başladı ki şuan fırçamın kenarları bomboş artık bırakın bu fırçayla eyeliner çekmeyi elime almaya korkuyorum resmen kıl kalmadı üstünde.

 9. başlangıç setini gratis indiriminden edindiğim makyaj fırçası markası. hayatımda ilk defa fırça setim oluyor çok heyecanla kullanmaya başladım. hadi hayırlısı.

 10. powder brush isimli fırçasına hayran kaldığım marka. allahım! bir fırça bu kadar yumuşak olabilir mi. asla kıl dökmüyor ve durup durup yüzüme pudra süresim geliyor.

 11. uygun fiyatlı güzel makyaj fırçaları üreten bir marka. 2 adetinde şöyle bir sorun yaşadım. far fırçalarıydı sorun yaşadıklarım bu arada (biri karıştırma diğeri normal far fırçası).yıkıyorum¸ yıkarken şarkı söylüyorum¸ durulamaya geçtim¸ şöyle iki parmağım arasına ucunu sıkıştırıp¸ suyunu alırken zonk!!!¸ bir elimde fırçaaa¸ diğer elimde iki parmağım arasında fırçanın kılları !! şarkım boğazıma dizildi¸ gözümden bir damla yaş aktı.akmadı tabi..napıcan canım sağolsun. yine de severim ecotoolsu¸ airbrush concealer fırçası ile baby kabukisi en sevdiğim fırçalarıdır.

 12. Ben de başlangıç setinden edindim. Kılları yumuşacık. Bence başlangıç setinin tek eksiği bir karıştırma fırçası¸ kapatıcı fırçası yerine o konulabilirdi gibi… Onun dışında bu zamana kadar hep kalemle doldurduğum kaşlarımı¸ buradaki açılı eyeliner fırçasıyla ve mat bir farla doldurmayı denedim¸ sonuca bayıldım. Kaleme göre çok daha doğal durdu. Kalemle doldurduğumda dağıtmak için fazlaca taramam gerekiyordu kaşlarımı¸ ki bunun zarar verdiğini düşünüyordum hep. Farla doldurduktan sonra tarama fırçasıyla üzerinden bir kez geçiyorum tamam. Onun dışında bu eyeliner fırçasını ıslatıp farları eyeliner gibi çekmeyi deneyince de çok güzel sonuç aldım. En çok o fırçayı sevdim¸ hayatımı kolaylaştırdı resmen

 13. sephoradan aldığım fırçam ilk yıkamada ağzı burnu kaymış ve tüy dökmüş vaziyetteyken ecotools fırçalarım çoğu markaya tur bindirecek kadar dayanıklı çıktılar. çok memnunum¸ fiyat performans olarak en başarılı ürünlerden diyebilirim¸ sadece fırça değil bütün ürünler içinde. özellikle far fırçalarına bayılıyorum.

 14. Hiç huyum değildir¸ hiç araştırmadan gidip çift taraflı iki fırçasını aldım (görsellere yükledim). Açıkçası the balmın give crease a chance karıştırma fırçası bana artık pek yeterli gelmemeye başlamıştı. Burdaki karıştırma fırçasını da görünce¸ zaten ihtiyacım da vardı diğer fırçalarına¸ tek de kalınca dayanamadım aldım. Kullandıkça yorumlarımı editleyeceğim. Umarım beni yüzüstü bırakmazlar.Edit: fırçaların üzerinde blend¸ smudge¸ define¸ shade yazıyormuş şu an farkettim. Ona göre kullanın akıllı olun demek istemişler herhalde

 15. 2-3 ay önce mini göz fırça setini almıştım genel olarak çok sevdim ama sanki farı alırken biraz tozutuyor ve farı sıkı tutmuyor ama şimdiye kadar kullandıklarımın en iyilerinden

 16. dün 5 parçalı göz makyajı setini aldım rossmanndan. ufak çaplı bi indirim vardı. o kadar yumuşaklar ki okşuyolar sanki göz kapağımı mıyır mıyır. gayet de işlevsel bir set göz makyajı için. 3 büyük 2 küçük fırçası var¸ fırçaların kenarlarında da ne işe yaradıkları yazıyor.Edit: fircayi sevmediysen almazsin da neyi eksiliyosun mutsuz arkadasim? Ha eksile yani reyting kaygimiz yok da benimkisi merak… Zamaninda patlamis misir entrymi de eksilemistin di mi kiz sen? Zilli seni! :))

 17. Tamamıyla far dağıtma fırçası için setini aldığım¸ beni asla pişman etmeyen marka. Bu kadar mı yumuşak¸ kaliteli ve uygun fiyatlı fırça olabilir? Aşık oldum¸ 1 hafta sonra karıştırma fırçasını kaybederek 1 ay acısını çektiğim ve hala bulamadığım canım fırçam…

 18. geçen gün heves edip fırça setini aldığım marka. pişman olmadım lakin aman aman güzel de değil. yıllardır makyaj yaparım¸ yıllardır en iyi makyajın parmaklarla yapıldığını düşünürüm. Şimdiye kadar tane bile makyaj fırçası kullanmadım ( bu seti alana kadar) hem de ne farlar¸ allıklar¸ kapatıcılar kullandım… sanırım yine parmakların sihrine döneceğim.

 19. Hiçbir fırçasında hayal kırıklığı yaratmayan markadır. Bende bronzer fırçası¸ tekli far fırçası¸ fondöten fırçası¸ kapatıcı fırçası ve 5li göz makyaj fırçası seti var. Özellikle bronzer fırçasını alırken¸ tek fırçaya 50 lira vereceksem¸ indirim bekler sigma’dan alırım diye düşünmüştüm de yurtdışı alışverişi o an zor gelmişti. Ama gerçekten hepsi fiyatını hak ediyor. Elimde Real Techniques’in türkiyede satılan tüm fırçaları¸ eklips’in tüm fırçaları¸ benefit’in setten çıkan kontür fırçası¸ maybelline’in bir dönem ürün alımına hediye seti olarak verilen fırçaları ve aliexpress’ten alınmış çeşitli fırçalar var. Hepsine kıyasla en iyisi bence ecotools fırçaları. Tüm fırçalar aynı yumuşaklığa sahip¸ hiçbiri kıl dökmüyor ve çok dayanıklılar. Gördüğüm kadarıyla şuan kozmela’da %40 indirim var¸ keşke alınacaklar listemde olan eye enhancing duo seti de satsalarmış. Hemen kapardım.

 20. Bende aşağıda linklerini verdiğim fırçaları var. Allık ve bronzer fırçasını alalı 4-5 sene kapatıcı fırçasını alalı iki sene olmuştur. Eyeliner fırçası en son aldığım. Haftada iki kez sapın kılları ile birleştiği yere su değdirmeden sabunla yıkıyorum. kılları yıpranmadı¸ dökülmedi formu hiç bozulmadı¸ sapları da sapasağlam. Sitesinde Türkiye’de bulunmayan birçok fırçası mevcut. Eklips fırça ile karşılaştırılıyor sanırım¸ kullanmadım ama başkasından gördüğüm kadarıyla bana ecotools fırçaları ile aynı düzeyde kaliteli gelmedi.ecotools.com/brushes/face-tools/precision-blush-brushecotools.com/brushes/face-tools/domed-bronzer-brushecotools.com/brushes/face-tools/airbrush-concealer-brushcoolspotters.com/health-beauty/ecotools-bamboo-smudge-eyeliner-brush

 21. fanı olduğum fırçalar. şimdiye kadar real real techniques kullanmaya da ihtiyaç duymadım merak etmedim bu fırçalar sayesinde. hem de makyaja ilk başladığım fırçalardır kendileri 6’lı setini alarak başlamıştım. bendeki mantık bir üründen memnun kaldıysam ölene kadar aynı şeyi kullanırım mantığı olduğu için her boyunu¸ çeşidini de aldım alıyorum sdlkjfds.

 22. sigma fırçalarımı aldığımdan beri beyaz kıllı olmayan fırçalara elim gitmiyor nedense. bu yüzden elimde bulunan fondoten ve far fırçalarını kullanamıyordum ama geçen hafta beyaz kıllı bir setini aldım almanya’dan. içinde pudra¸ fondoten/bb krem fırçası¸ göz için kapatıcı fırçası ve yüz için kapatıcı fırçası var.yumuşacık çok güzel fırçalar. ama kapatıcı fırçasının performansını beğenmedim¸ çizgi çizgi yaptı¸ belki de süngere alıştığım için beğenmedim. pudra fırçası iyi. onu dışındakiler de fena değil ama bir sünger performansı yok. hatta aklımda yokken bb mini almayı düşünüyorum.fotoğrafını ekliyorum gösellere.

 23. Aldığım ilk fırça setim. Ben beşli set olanını almıştım. İçerisinde Blush¸ Lash&brow groomer¸ Concealer¸ eye shading¸ eyeliner fırçaları bulunmakta. Uzun süredir kullanıyorum. fırçalar yumuşacık ve tüy dökme gibi bir sorunu olmadı. Fırçayla makyaj yapmayanlara başlayanlar için güzel bir başlangıç seti olabilir.

 24. far fırçalarını gerçekten başarılı bulduğum bir marka ancak yüz fırçaları için aynısını söyleyemeyeceğim.elimde pudra ve allık fırçaları var¸indirimde bol bol fıçam olsun diye almıştım. 3.yıkamadan sonra şekilleri değişti yamuk yumuk bişey oldular¸özellikle allık fırçamın halini gören ecotools yeni bir fırça çıkartmış sanır¸o derece yani.

 25. Airbrush concealer ve far fırçasına sahip olduğum marka. Sapları bambudan. Rt fırçalarla yarışır nitelikte olduğunu düşünüyorum. Bir kaç tanesine daha sahip olmak istiyorum yakın zamanda alınacaklar listemde. Yumuşacıklar seviyorum bu markayı ve nedense eklips markasından çok daha kaliteli buluyorum.

 26. Fiyatları dehşet şekilde yüksek olmayıp fırçaları yumuşacık olan markadır. Zamanında ilk fırça setimi bu markadan almıştım . yıllar geçmesine rağmen hiç kopma yapmadı sapasağlam duruyor

Siz ne düşünüyorsunuz?