“Down under natural’s nude şampuan” için 22 yorum

 1. sülfatsız şampuan arayışlarımda güçlendirici olanını almıştım fakat saçlarımın yağlanma süresini kısalttı. saç kremi kullanmayınca taraması çok zor oldu ve tararken döktü diyebilirim. bir umutla almıştım ama ne yazık ki boş çıktı.

 2. Watsons çalışanı bir bayanın bana zorla aldırdığı kullanıp bitirdiğim fakat hiç yokluğunu hissetmediğim şampuan. Kokusu vs güzeldir ama vaatlerini yerine getiremeyip sadece saçınızı temizler. Hoştur ama boştur.

 3. kullanırken güzeldi de yaklaşık 2-3 ay düzenli kullanımda saçlarımda kuruluk yaptığını hissettiğim şampuan. kepek de cabası. yada benim saç yapıma da uymamış olabilir çnkü saçlarım kuru normaldede. belki yağlı saçlar daha çok severek kullanabilir

 4. güçlendirici serisindeki şampuanını kullandığım ve benim çok sevdiğim şampuan. birkaç kişi içeriğinin denildiği gibi çokta masum olmadığını söylemiş ama market ürünlerinden daha iyidir. saç derimi çoğu şampuan çok kaşındırıyor. bunda öyle bir sorun yaşamadım. bazı şampuanlar gibi kepeklendirmiyor. bu şampuanı her kullandığımda saçlarımdaki bariz değişimi görüyorum. daha dolgun¸ daha parlak¸ buklelerim daha belirgin oluyor. bunu kullandığım dönemde herkesten extra bir saçlarıma iltifat alıyordum. saç dökülmesini önlemede bariz bir etkisi yok fakat sanki biraz daha az dökülüyor saçlarım.şuan  hask’ın şampuanını kullanıyorum. ondanda çok memnunum. ikisini dönüşümlü kullanmayı düşünüyorum bundan sonra.gratis’in bir hafta önce falan saç ürünlerinde %50 yapması üzerine 2 tane yedekledim. saç konusunda çok hassas olan benden geçerli not aldı.

 5. Büyük beklentilerle aldım. Saçıma ne bir şey kattı ne bir kötü etkisi oldu. fakat beni asıl hayal kırıklığına uğratan aynı markanın hindistan cevizli saç kremi. Her yerde hindistan cevizinin saça ne kadar iyi geldiğini okudum¸ yağı kadar olmasa da iyi geleceğini umuyordum. Hangi saç kremini sürerseniz sürün saçı banyoda yumuşacık yapar¸ kuruyunca ümit edilen yumuşaklık olmaz¸ bunu biliyorum elbet. Ama bu ürün saçınıza sürdükten sonra masaj yaparak uygularken saça oldukça güzel nem verdiği hissine kapıldım ve hayatımda hiçbir saç kremi saçımı ıslakken bu kadar yumuşak yapmamıştı fakat saçım kuruyunca karşılaştığım görüntü berbattı ve ayrıca banyodaki yumuşaklıktan eser yoktu.

 6. Hask coconut monoi oil şampuanla birlikte dönüşümlü olarak kullandığım şampuan (bkz: gratis canavarı). kokusu çok güzeldir. hayvanlar üzerinde deney yapmadığı ve zararlı maddeler içermediği için tercih etmiştim… ilk kullandığımda kepeklenme yapmıştı. genel olarak çoğu kişide aynı yan etkiyi yapmış. Ancak bir süre sonra bu sorun ortadan kayboldu. şampuan olarak ortalama bir şampuan ama market şampuanı almak yerine bence bunu kullanmak daha mantıklı… en azından saça bir zararı yok.

 7. bir süre kullanıp içeriğinin temizliğiyle ilgili söylentilerden sonra kullanmaktan vazgeçtiğim şampuan. zira saçlarımı keçe gibi yapıyor olmasına ve herhangi bir artısını hissetmememe rağmen içeriğinin temiz olması karşısında katlanıyordum ama kullanılmadığını iddia ettikleri sls’nin yerine aynı etkilere sahip bir muadilini kullandıklarını öğrendiğimde bıraktım. ortalama bir şampuanın 2.5 ücret verip aldığım bir şampuanın da böyle pazarlanmış olması ve insanların kandırılmış olması da ayrıca can sıkıcı.

 8. nispeten temiz içerikli diye bağrıma bastım ama olmadı beni fena halde hayal kırıklığına uğrattı. artık saçımı yıkadığım günün akşamı yağlanıyor yetmedi bir de kepek bastı 🙁 çok mutsuzum sözlük. acil saçımı bu yağ ve kepekten kurtaracak yeni bir şampuan bulmam lazım.

 9. Her saç tipine iyi gelmeyen ancak iyi geldi mi de hayat kurtaran bir şampuan. Kronik bir rahatsızlıktan dolayı¸ tek bir telde 10-15 yerden kırılabilecek kadar kötü durumda olan saçlarımı kurtarmış ve son derece gür¸ belime kadar gelen saçlara sahip olmamı ciddi şekilde kolaylaştırmıştır. Tabi ki tek başına bu şampuan bu tip sonuçlar için yeterli değil ama etkisi büyük. Problem kuruluksa¸ gayet faydalı.

 10. bu şampuanı ilk birkaç kullanımda saç diplerimi kuruttuğunu düşündüm. çünkü hafiften kaşındırıyordu. sonra bıraktım. fakat yeniden denemek istedim ve sabredip düzenli kullandım. şimdi kesinlikle çok memnunum. bendeki güçlendirici olanı… saç dökülmesinden muzdariptim¸ ciddi oranda azalttı. (ha bir de ben duştan çıkmadan önce saçımı soğuğa epeyce yakın bir suyla yıkıyorum. belki o da biraz etkili olmuştur.) velhasılı bence güçlendirici olanı sözünü tutuyor.

 11. benim 3 yıldır kullandığım şampuan ince telli sık ama çabuk yağlanan saçlarım var¸ ben hacimlendirici olanını kullanıyorum. başka da bir seriyi gözüm görmüyor saç kremiyle. içeriği temize yakın. belime kadar saçlarım var ben memnunum haa öyle bayıldığım yok ama macera aramaya da gerek yok.

 12. Sert ve yanmış saçlarım için şampuan arayışındayken öylesine almıştım¸ bitince bir daha almadım ve saçlarımı evdeki bebe şampuanıyla yıkamaya başlayınca asıl değerini anladım hemen gidip ikinciyi aldım saçımı çok güzel yumuşatıyor ve temizliyor ben çok memnunum gramajı yüksek¸ fiyatıda çok tuzlu değil ben nemlendirici özelliği olanı kullanıyorum

 13. İndirim döneminde gratislerde hask reyonunu hep bomboş bulduğum için şampuanım da bitince içeriği temiz diye almıştım bu şampuanı. Şişeyi bitirmeden yorumlamak istemedim. Öncelikle saçlarımın dipleri yağlı uçları kuru. Pek iyi gelmedi bu şampuan benim saçlarıma. kepek sorunu yaşadım ve saçlarım beğenmediğim şekil veremediğim bir hale girdi. Bir daha alacağımı düşünmüyorum.

 14. İlk başta nemlendiricisini¸ardından hacimlendiricisini kullandığım ürün ve hacimlendiricsini kullanmaya devam ediyorum. İlk başta saç dökülmelerini durdurdu ve yumuşacık yaptı fakat sürekli kullandıkça çok da memnun kalmaya devam ettiğimi söyleyemeyeceğim.

 15. şimdilik bırakmayı asla düşünmediğimdir. kuru ve kalın telli saçlarım var. 1 şişe güçlendirici olanından bitirdim ve 2. şişeme nemlendirici olanla devam edeceğim. şampuanlarla ilgili o kadar çok hayal kırıklığı yaşadım ki artık beklentiyi minimum tutuyorum: dökülme ve kepek yapmasın¸ söndürmesin¸ çatır çutur kurutmasın yeterli. aha bu şampuan bunlardan hiçbirini yapmadı bana. ben de arayışı sonlandırıp direkt yola bununla devam etmeye karar verdim. kokusu da çok güzel.

 16. hacimlendirici şampuanını kullanıyorum saçlarım ince telli ama derimde kuruma hiç gözlemlememiştim ta ki bu şampuanı kullanana kadar. banyodan çıktıktan 5 dk sonra saç derim öyle açıyor kaşınıyor ki ertesi gün pul pul olmuş kepekli kuru saçla karşılaşıyorum.

 17. -ben öncelikle vegan olduğu için tercih ettim nemlendirici şampuanını kullandım. %98 bitkisel¸ sls¸ sülfat¸ paraben¸ fosfat dea içermediği yazılmış. proudly canadian simgesi var. üzerinde yazanlara göre içinde avakado¸ shea yağı ve papatya varmış nem ve esneklik sağlıyormuş. -gerçekten de boyalı saçlarımı yumuşattı eski kadar kötü değiller¸ uçları çatırdıyordu artık. fiyat/performans açısından oldukça iyi denilebilir. -diğer bitkisel içerikli şampuanlara göre köpürmesi gayet iyi. -kokusu çok tatlı meyveli sakızlara benziyor ama bu konuda hassas olanların almadan koklamasında fayda var. -ben miktarının daha fazla olmasını isterdim

 18. vichy¸ la roche ve türlü şampuanlar denemiş biri olarak saçımı dökmeyen tek şampuan diyebilirim. içeriği de umurumda değil. yağlandırıyor mu¸evet.kepek yapıyor mu¸çok olmasa da evet.yine de canım cananımdır. banyoda avucumda saçlarla ağladığımı bilirim ben.

 19. yaklaşık 4-5 senedir kullandığım şampuanım. güçlendirici olanı kullanıyorum. ara ara başka şampuanları kullanmaya çalışsam da sonunda dönüp dolaşıp buna geldim çünkü çok çabuk yağlanan saçlarım var ve bütün şampuanlar inadına inadına iyice yağlandırıyor. bu şampuan sayesinde saçlarım daha uzun süre yağlanmadan kalıyor ve saç dökülmem yok denecek kadar az¸ o anlamda çok memnunum ama benim de kafa derim son zamanlarda çok kaşınır oldu. bazen yırtarcasına kaşımak istiyorum. bu şampuana bağlamak istemiyorum çünkü öyle olsa yıllardır kaşınırdı. yine de bu sıralar araya başka bir şampuan sokup bir deneyeceğim. ayrıca bu şampuanın yanında mutlaka krem kullanmak gerekiyor çünkü kuru bir yapısı var¸ kuru saçlara iyi geleceğini hiç zannetmiyorum. ben bile krem yardımı olmadan asla açamıyorum saçlarımı. toparlayacak olursam yıllardır vazgeçemediğim¸ saç dökülmemi minimuma indiren kürkçü dükkanım.

 20. Yaklaşık 3 senedir sürekli kullandığım şampuan ve kendisinden çok memnunum. İnce telli ve kısa saçlarım var. Saçlarımda kuruluk veya cansızlık hiç olmamıştı ama arada saç dökülme dönemlerim oluyordu. Bu şampuanı kullanmaya başladıktan sonra hiç saç dökülmesi atağı yaşamadım. Hatta doğumdan sonra normalde herkeste saçların yoğun olarak döküldüğü bir dönem olurmuş¸ bende ilginç bir şekilde bu bile olmadı. Bilmiyorum şampuan ile doğrudan alakalı mıdır bu durumlar ama eğer bir problem yaşamıyorsan mevcut durumda kullandığın ürünler iyi ürünlerdir kanımca. Ben de şampuandan sonra mutlaka saç kremi kullanıyorum¸ yoksa saçlarımı tararken güçlük yaşıyorum ve saçlarım kuruttuktan sonra hafif sertleşiyor.

 21. yıllar önce pantene kullanırken bir anda gelen silikonsuz şampuan kullanmalıyım aydınlanmasıyla hacimlendirici olan versiyonunu aldım ve 4 şişe bitirdim.o dönemde saçlarım parlaktı hacimli görünüyordu muhtemelen istikrarlı olarak bu şampuanı kullandığım için de uzamıştı.ancak kullanımıma devam ettikçe saçlarım alıştı sanırım eskisi gibi etkilerini göremedim.başka şampuanlar deneyip tekrar döndüm ama ilk zamanlar kullandığımda yakaladığım etkiyi bir daha bulamadım.içeriği temiz olarak biliyordum ama birkaç yerde içeriğinin sanıldığı gibi temiz olmadığını öğrenince bıraktım.

Siz ne düşünüyorsunuz?