“Down Under Natural’s” için 21 yorum

 1. Benim kullandığım ince telli ve zayıf saçlar için hacimlendirici şampuan. Kokusunu çok beğeniyorum¸ bitkisel bir ürün olmasına rağmen güzel kokuyor ve güzel köpürüyor. Ama bence tek kötü yanı¸ saçı sertleştiriyor. Onu da saç kremi ile hallediyorum. Kendileriyle şimdilik güzel bir ilişkimiz var¸ umarım bitmez. Edit: Yağlı saçlar için müthiş bir şampuan lakin benim saçlarımı o kadar kuruttu ki kafamda saç kalmayacak sandım. Fakat bir türlü saçımdan arınmayan Hindistan cevizi yağını gayet iyi temizlemişti ama ne yapalım ayrıldı yolumuz:/

 2. yaklaşık 4-5 senedir kullandığım şampuanım. güçlendirici olanı kullanıyorum. ara ara başka şampuanları kullanmaya çalışsam da sonunda dönüp dolaşıp buna geldim çünkü çok çabuk yağlanan saçlarım var ve bütün şampuanlar inadına inadına iyice yağlandırıyor. bu şampuan sayesinde saçlarım daha uzun süre yağlanmadan kalıyor ve saç dökülmem yok denecek kadar az¸ o anlamda çok memnunum ama benim de kafa derim son zamanlarda çok kaşınır oldu. bazen yırtarcasına kaşımak istiyorum. bu şampuana bağlamak istemiyorum çünkü öyle olsa yıllardır kaşınırdı. yine de bu sıralar araya başka bir şampuan sokup bir deneyeceğim. ayrıca bu şampuanın yanında mutlaka krem kullanmak gerekiyor çünkü kuru bir yapısı var¸ kuru saçlara iyi geleceğini hiç zannetmiyorum. ben bile krem yardımı olmadan asla açamıyorum saçlarımı. toparlayacak olursam yıllardır vazgeçemediğim¸ saç dökülmemi minimuma indiren kürkçü dükkanım.

 3. hacimlendirici şampuanını kullanıyorum saçlarım ince telli ama derimde kuruma hiç gözlemlememiştim ta ki bu şampuanı kullanana kadar. banyodan çıktıktan 5 dk sonra saç derim öyle açıyor kaşınıyor ki ertesi gün pul pul olmuş kepekli kuru saçla karşılaşıyorum.

 4. şimdilik bırakmayı asla düşünmediğimdir. kuru ve kalın telli saçlarım var. 1 şişe güçlendirici olanından bitirdim ve 2. şişeme nemlendirici olanla devam edeceğim. şampuanlarla ilgili o kadar çok hayal kırıklığı yaşadım ki artık beklentiyi minimum tutuyorum: dökülme ve kepek yapmasın¸ söndürmesin¸ çatır çutur kurutmasın yeterli. aha bu şampuan bunlardan hiçbirini yapmadı bana. ben de arayışı sonlandırıp direkt yola bununla devam etmeye karar verdim. kokusu da çok güzel.

 5. İçerik/fiyat denklemi açısından bakıldığında oldukça iyi olduğunu düşünüyorum. Yalnız hacim veren şampuanında bir sıkıntı oluyor bende¸ acayip bir kaşıntı oluyor saç diplerimde. zaten inanılmaz kuru ve ince telli bir saça sahibim¸ bol nem veren bir şampuan kullansam hemen sönüyor¸ hacim veren şampuan kullansam kaşıntıdan ölüyorum. Yani yaşım 30 oldu¸ 563572 tane şampuan kullandım¸ yine ideal bir şampuan bulamadım. Hacim veren şampuanını beğenmesem de kuru saçlar için olan versiyonunu beğendim.

 6. İlk başta nemlendiricisini¸ardından hacimlendiricisini kullandığım ürün ve hacimlendiricsini kullanmaya devam ediyorum. İlk başta saç dökülmelerini durdurdu ve yumuşacık yaptı fakat sürekli kullandıkça çok da memnun kalmaya devam ettiğimi söyleyemeyeceğim.

 7. İndirim döneminde gratislerde hask reyonunu hep bomboş bulduğum için şampuanım da bitince içeriği temiz diye almıştım bu şampuanı. Şişeyi bitirmeden yorumlamak istemedim. Öncelikle saçlarımın dipleri yağlı uçları kuru. Pek iyi gelmedi bu şampuan benim saçlarıma. kepek sorunu yaşadım ve saçlarım beğenmediğim şekil veremediğim bir hale girdi. Bir daha alacağımı düşünmüyorum.

 8. Sert ve yanmış saçlarım için şampuan arayışındayken öylesine almıştım¸ bitince bir daha almadım ve saçlarımı evdeki bebe şampuanıyla yıkamaya başlayınca asıl değerini anladım hemen gidip ikinciyi aldım saçımı çok güzel yumuşatıyor ve temizliyor ben çok memnunum gramajı yüksek¸ fiyatıda çok tuzlu değil ben nemlendirici özelliği olanı kullanıyorum

 9. benim 3 yıldır kullandığım şampuan ince telli sık ama çabuk yağlanan saçlarım var¸ ben hacimlendirici olanını kullanıyorum. başka da bir seriyi gözüm görmüyor saç kremiyle. içeriği temize yakın. belime kadar saçlarım var ben memnunum haa öyle bayıldığım yok ama macera aramaya da gerek yok.

 10. bu şampuanı ilk birkaç kullanımda saç diplerimi kuruttuğunu düşündüm. çünkü hafiften kaşındırıyordu. sonra bıraktım. fakat yeniden denemek istedim ve sabredip düzenli kullandım. şimdi kesinlikle çok memnunum. bendeki güçlendirici olanı… saç dökülmesinden muzdariptim¸ ciddi oranda azalttı. (ha bir de ben duştan çıkmadan önce saçımı soğuğa epeyce yakın bir suyla yıkıyorum. belki o da biraz etkili olmuştur.) velhasılı bence güçlendirici olanı sözünü tutuyor.

 11. Bi kaç sene evvel hiç sülfatsız şampuan kullanmadığım için deneme amaçlı almıştım. İlk başta diğer şampuanlar kadar çok köpürmemesi bi garip gelmişti. Bende kepeklenme yapmamıştı. Bitene kadar kullanmıştım. Tekrar da almadım. Şampuanlardan kepek yapmaması dışında pek beklentim olmadığı için belli bi şampuan kullanma alışkanlığım yok.

 12. Her saç tipine iyi gelmeyen ancak iyi geldi mi de hayat kurtaran bir şampuan. Kronik bir rahatsızlıktan dolayı¸ tek bir telde 10-15 yerden kırılabilecek kadar kötü durumda olan saçlarımı kurtarmış ve son derece gür¸ belime kadar gelen saçlara sahip olmamı ciddi şekilde kolaylaştırmıştır. Tabi ki tek başına bu şampuan bu tip sonuçlar için yeterli değil ama etkisi büyük. Problem kuruluksa¸ gayet faydalı.

 13. nispeten temiz içerikli diye bağrıma bastım ama olmadı beni fena halde hayal kırıklığına uğrattı. artık saçımı yıkadığım günün akşamı yağlanıyor yetmedi bir de kepek bastı 🙁 çok mutsuzum sözlük. acil saçımı bu yağ ve kepekten kurtaracak yeni bir şampuan bulmam lazım.

 14. bir süre kullanıp içeriğinin temizliğiyle ilgili söylentilerden sonra kullanmaktan vazgeçtiğim şampuan. zira saçlarımı keçe gibi yapıyor olmasına ve herhangi bir artısını hissetmememe rağmen içeriğinin temiz olması karşısında katlanıyordum ama kullanılmadığını iddia ettikleri sls’nin yerine aynı etkilere sahip bir muadilini kullandıklarını öğrendiğimde bıraktım. ortalama bir şampuanın 2.5 ücret verip aldığım bir şampuanın da böyle pazarlanmış olması ve insanların kandırılmış olması da ayrıca can sıkıcı.

 15. Büyük beklentilerle aldım. Saçıma ne bir şey kattı ne bir kötü etkisi oldu. fakat beni asıl hayal kırıklığına uğratan aynı markanın hindistan cevizli saç kremi. Her yerde hindistan cevizinin saça ne kadar iyi geldiğini okudum¸ yağı kadar olmasa da iyi geleceğini umuyordum. Hangi saç kremini sürerseniz sürün saçı banyoda yumuşacık yapar¸ kuruyunca ümit edilen yumuşaklık olmaz¸ bunu biliyorum elbet. Ama bu ürün saçınıza sürdükten sonra masaj yaparak uygularken saça oldukça güzel nem verdiği hissine kapıldım ve hayatımda hiçbir saç kremi saçımı ıslakken bu kadar yumuşak yapmamıştı fakat saçım kuruyunca karşılaştığım görüntü berbattı ve ayrıca banyodaki yumuşaklıktan eser yoktu.

 16. güçlendirici serisindeki şampuanını kullandığım ve benim çok sevdiğim şampuan. birkaç kişi içeriğinin denildiği gibi çokta masum olmadığını söylemiş ama market ürünlerinden daha iyidir. saç derimi çoğu şampuan çok kaşındırıyor. bunda öyle bir sorun yaşamadım. bazı şampuanlar gibi kepeklendirmiyor. bu şampuanı her kullandığımda saçlarımdaki bariz değişimi görüyorum. daha dolgun¸ daha parlak¸ buklelerim daha belirgin oluyor. bunu kullandığım dönemde herkesten extra bir saçlarıma iltifat alıyordum. saç dökülmesini önlemede bariz bir etkisi yok fakat sanki biraz daha az dökülüyor saçlarım.şuan  hask’ın şampuanını kullanıyorum. ondanda çok memnunum. ikisini dönüşümlü kullanmayı düşünüyorum bundan sonra.gratis’in bir hafta önce falan saç ürünlerinde %50 yapması üzerine 2 tane yedekledim. saç konusunda çok hassas olan benden geçerli not aldı.

 17. kullanırken güzeldi de yaklaşık 2-3 ay düzenli kullanımda saçlarımda kuruluk yaptığını hissettiğim şampuan. kepek de cabası. yada benim saç yapıma da uymamış olabilir çnkü saçlarım kuru normaldede. belki yağlı saçlar daha çok severek kullanabilir

 18. Watsons çalışanı bir bayanın bana zorla aldırdığı kullanıp bitirdiğim fakat hiç yokluğunu hissetmediğim şampuan. Kokusu vs güzeldir ama vaatlerini yerine getiremeyip sadece saçınızı temizler. Hoştur ama boştur.

 19. sülfatsız şampuan arayışlarımda güçlendirici olanını almıştım fakat saçlarımın yağlanma süresini kısalttı. saç kremi kullanmayınca taraması çok zor oldu ve tararken döktü diyebilirim. bir umutla almıştım ama ne yazık ki boş çıktı.

Siz ne düşünüyorsunuz?