“Dior hypnotic poison parfüm” için 79 yorum

 1. piyasada çakması en çok bulunan parfümlerden. her tene yakışmaz¸ bana göre biraz daha 30’lu yaşların parfümü. çok kalıcı bir koku ancak bana her zaman daha “kış kokusu” gibi gelir¸ koku teninize gittiyse birilerine her daim sizi hatırlatacak kadar güçlüdür.

 2. kalıcılık ne kelime¸ insanın bileğine zamk gibi yapışan fare zehiri kokusu. beni hiç sevmedi bu cüce. ben onu sevmeye çok çalışmıştım oysa. aynı durum daha çok sevmeye çalıştığım midnight poison’ da da yaşandı. ten uyuşmazlığından ayırdım yollarımı bunlarla. ancak seriyle ilk tanıştığım pure poison ilk fırsatta tenimden tüymek dışında bir ayıp işlememiştir. saygı ve sadakatle arada bir geri dönerim kendisine.

 3. kesinlikle gündüzden ziyade eve kaçta geleceğinizin belli olmadığı kış gecelerinin parfümüdür. Kalıcılığı muhteşemdir. Çok az sıkmak yettiği için 100 ml alıp yıllarca kullanmayın derim. Bir de hemen sıktıktan sonra değilde daha sonra güzelleşen parfümlerdendir.

 4. Çok nefis ve sıcak kokan bu parfümü insanlardan ziyade battaniye¸ peluş ayıcık¸ yastık gibi sarılıp uyunacak şeylere daha çok yakıştırıyorum. Tabii ki buz gibi soğuk günlerde 🙂

 5. etrafımda eşim de dahil hiçbir erkeğin ve hiçbir kadın arkadaşımın beğenmediği parfüm. ben de onlarla hemfikirim sanırım. şimdilik benim için etrafa rahatsızlık veren kokular arasında bulunuyor..

 6. bende asla kalıcı olmayan kokudur. neden bilmiyorum ama esmer-buğday tenli kadınlara daha çok yakıştırıyorum ben bu kokuyu.

 7. Ya çok seversin ya da nefret edersin. Ortası yok yani. Tek bir parfüm seçme şansım olsaydı kesinlikle bu hypnotic poison olurdu. Özellikle kışın çok kullandığım¸ nefis baharatlı parfüm. Bu zamana kadar kullandıklarımın arasında en kalıcı olanı. Fiyatını da sonuna kadar hakediyor.

 8. Geçenlerde anneme hediye ettiğim anne parfümü. çok hoş farklı bir kokusu var ama sakın ha yazın sıkmayın ! Zira kendinizi ve çevrenizdekileri bayıltabilirsiniz.

 9. Çok sevip de her tarafta koktuğu için kullanamadığım¸ yine de yeni parfüm arayışlarımda hep ona benzer kokular aradığım parfüm.

 10. Sokaktan üç kişi çevirsek beşinin kokusu budur efendim. Peki nedir bu ağır kokuyu sevdiren şey? Açık konuşalım¸ afrodizyaklı olmasıdır. “Aaa ben bilmiyordum içinde afrodizyak mı varmış” diyenleri de duydum¸ yüzlerine karşı gülmemek için kendimi zor tuttum.

 11. kesinlikle bayıldığım parfümdür. kadınsı bir koku olduğundan yıllarca almak için yaşımın ilerlemesini bekledim ama en sonunda dayanamayıp geçen yıl aldım. günlük kullanımdan ziyade kışın özel günlerde ve koyu bir makyajın yanında kullanılırsa nefis durur. yoğun ve kalıcı olduğundan boca etmek yerine bir kaç fıs sıkmak yeter de artar bile.

 12. Yıllar yıllar önce kullanıp (üniversitenin ilk yılları)¸ uzunca bir aradan sonra tekrar edindiğim¸ dünyanın en kalıcı ve karizmatik kokusudur kanımca. Üniversitenin ilk yılları için ağırdı kabul ediyorum ama çevreden barbie bebek gibi koktuğum yorumlarını almışlığım vardır o zamanlar ( ne demekse!!! ). Kapalı alan kullanımlarında¸ gezdiğiniz her adımda iz bırakırsınız¸ orası da kesindir.

 13. Uzun yıllar kullanıp adeta kendisi ile bütünleştiğim harika parfüm. Esmerlere daha çok yakıştığı söylenir¸ doğru da olabilir ama ben esmer hatta buğday tenli bile olmadığım halde bana çok yakışıyordu ve 24 saat üzerimde kalıyordu¸ banyo yapana kadar kaybolmuyordu diyebilirim. Bir zamanlar bittikçe aldığım tek parfümümdü¸ yani şu an benim için J’adore L’apsolu ne ise¸ o zamanlar Hypnotic Poison oydu. Ama en büyük aşkların bile bir sonu var ve ben bu birlikteliğe bundan 3-4 yıl kadar önce son verdim. Bir gün yeniden alıp kullanır mıyım? Belki…

 14. Cok agir bir parfum. Üff tanim yapinca bile aklima kokusu geldi. Evet cok kalici ama kendimden once kokum gelsin kafasini sevmiyorum ben. Resmen basimi agritiyor yahu. Bir de afrodizyakli falandi galiba emin degilim yalan olmasin.

 15. 10 ml dekant olarak kullandığım enfes kadın parfümü.evet bu parfümü çok seviyorum kız arkadaşıma aldığımda 10 ml’sini kendime ayırmıştım evde bileğime sıkıp duruyordum 🙂 bana göre tam bir kadın gibi kadın parfümü genç kızlar şimdilik uzak dursun.

 16. farklı bir aşk yaşadığım parfüm. kokusunu çok mu beğeniyorum? hayır. ama neden bilmiyorum şu koku parfüm rafımda olmazsa çok rahatsız oluyorum. helede edt versiyonundaki o şurup kokusu veren anason ve acıbadem notaları edp versiyonunda yerini sıcak tatlı ve çiçek notalarına bırakmış ya. daha bi nefis daha bi vazgeçilmez oldu şimdi benim için.

 17. Diorun parfumde başyapıtı. Çok hafif olmadığı doğrudur. Her tene yakışmadığıda ama kötü kokmayı bırakın içinde kötü kelimesi geçen bir cümleyle bir arada kullanılması bile haksızlıktır. Dior ürünü olarak fiyatı azımsanamaz alıcı kitleside bellidir dolayısıyla. Çakmasını kullanıp ay şekerim orjinal tabiyki diye yedirdiyse size birileri kötü kokuyor demeniz normal

 18. bir arkadaşım kullanıyor¸ yanımda başka bir arkadaşım varken bu kokuyu kullanan arkadaşımla karşılaştık yolda¸ kız gittikten sonra yanımdaki arkadaşım ağzımı kokuyordu onun ya. ayıp olmasın diye bir şey diyemedim dedi. hay ağzını öpeyim senin diyesim geldi kendisine. Ben de bu kokuyu tam olarak ağız kokusuna benzetiyordum ama dile getiremiyordum zira. afrodizyak etkisi var diye herkes kullanıyor ama biri bu kokunun iğrenç olduğunu onlara söylemeli.

 19. Her kokladığımda aklıma ateşli bir esmer kadın görüntüsü getiren çekici parfüm. Kesinlikle esmer kokusudur¸ ne kadar heves etmiş olsam da benim tenimle bütünleşemeyip yavan kalmıştır. Sarışınlara¸ kumrallara hayatta tavsiye etmem bu yüzden. Dior en mükemmel kokusunu esmerlere yakıştırmış.

 20. nispeten olgun kadınlara yakıştıranlara hak vermekle birlikte¸ nispet yaparcasına henüz lise öğrencisiyken kullanmaya başladığım iddialı parfüm. dile gelse ilk kelimesi “ben”¸ kuracağı tek cümle “ben¸ ben¸ ben!” olurdu. şimdi sen o iddiadan geçtikten sonra hypnotic koksan ne¸ kokmasan ne? üniversitenin ilk yıllarından beri satın almamışımdır¸ hele artık kendime hiç yakıştıramıyorum¸ ama çevremdekilerin aklına nasıl kazınmışsa bana hediye edilen tek parfüm de bu oluyor. evden çıkmadığım günlerde bileğime sıkıp kokluyorum.

 21. eau sensuelle versiyonunu orjinalinden daha fazla beğendiğim parfüm. orjinalini babamın bir arkadaşı ”bizim kız boşa fıs fıs sıkıyor¸ beğenirsen sen kullan” diyerek vermişti ve üniversite hazırlık dönemim boyunca o parfümü kullanmıştım. o dönemde şişesi mattı ve o dönemde parfümden bu kadar anlamıyordum. bilseydim o kadar çabuk bitirmezdim :)eau sensuelle versiyonunun 1 ml’lik dekantı zamanında lilakutu’dan çıkmıştı ve bu parfümü sıkıp uyumuştum. o muhteşem koku ile de uyanmış¸ kendimi mutlu hissetmiştim. hala da bu versiyonu farvorimdir ancak üretimi durdurulmuş 🙁

 22. aşırı ağır bir kokusu olmasına rağmen¸ kullanan herkesin müptelası olduğu dior kokusu.kendimi özel ve mutlu hissetmek istediğim akşamlarda kullandığım parfümüm. seviyorum yani.

 23. bir dönem içinde uyuduğum parfüm. sevgilim ölüyordu bu parfüme¸ ama ben her zamanki gibi bir süre sonra sıkıldım. sevgilimden değil parfümden.

 24. Çok çok ağır yakın arkadaşımında nerdeyse bu parfümle yıkanıp beni parfümden soğutmuştur. Denildiği gibi 30 lu yaşlara az ve kararında sıkıldığında güzel kokandır.

 25. Öğğğh gelmesi ne demek insana çok güzel öğreten kokudur. (bkz: Allahını seven Sıkmasın )Küçük bir ekleme: Kötü bir koku olduğundan değil. Haddinden fazla çakmasi olsun orijinali olsun yaygın olduğu için ve bu da gizemini cazibesini gözümde düşürdüğü için bana Öğh getirdi.

 26. Çakmalarının kurbanı olmuş caanım parfüm. Ortalarda dolanan çakma hypnotic poisonlar nedeniyle güzelim parfümün adı kirlendi.

 27. doldurma olanını kullanıyorum¸ bunu bi belirteyim ilk önce.yinede koku aynı koku¸ şunu söylemeliyim ki ağır ve tam bir kış parfümü. fazla sıkılmamalı o yüzden¸ bir de açken mide bulandırıyor. ne kokusu olduğunu çok anlayamıyorum ama içinde vanilya da bulunuyor sanırım. aşık oldum resmen kokuya.

 28. Bayadır kullanmadığım şuan aklıma gelen parfüm. Oldukça kalıcı ve bir zamanlar içinde afrodizyak var deniyordu. Doğruluk derecesini hiç bilmiyorum

 29. yoğun baharat kokuları içeren ve özellikle esmer tenli kadınlara çok yakışan bir koku. kalıcılığı oldukça yüksek olan bu parfümü bir dönem benim de kullanmışlığım var. yalnız gündüz için fazla yoğun ve ağır bulduğumdan gece kullanmaya daha uygun olduğunu düşünüyorum.

 30. bir türlü yıldızımız barışmadı ne zaman kullansam migrenim başlıyor. belki bu sefer olmaz diye ara ara denemeye devam ediyorum ama yakında anneme vereceğim sanırım

 31. Edp ‘si edt’ye oranla daha yumuşaktır. Baymaz¸ mide bulandırmaz. Kalıcılığı ise aynı şekilde çok iyidir.

 32. Bir türlü vazgeçemediğim parfüm. Afrodizyak etkisi var diyorlar. Sanırım cidden var. Sadece özel kişilerle görüşeceğim¸ özel zamanlarda sıkarım. Ve günüm mükemmel geçer. İnsanları kesinlikle etkisi altına alıyor.

 33. hayatımın kokusu. ne zaman sıksam¸ bir binaya girip çıksam ya da merdivenleri kullansam tanıyanlar ‘burdan evrim geçmiş’ der. saatlerce kalır. afrodizyak etkisi olduğunu da düşünüyorum.

 34. Cok yayginlastigi icin kullanip kullanmamak arasinda gidip geldigim kokudur boyle durumlarda gercek kullanicilari¸ suru psikolojisinde kullaniyormus algisi yuzunden geri cekilebiliyor .Begeniyormusun derseniz acikcasi cok begeniyorum hatta baymayan versiyonu olarak edt sine kalpler cikartiyorum. Edt olmasina ragmen kullandigim bir cok parfumden daha kalici. Genel olarak agir parfumlerin edt sini sevmek gibi bir egilimim var bundada sonuc boyle. Edp si daha rukus geliyor bana. Ayrica begenmeyen tek bir erkek gormedim gercekten samimi soyluyorum.bizim gibi yok karakterli koku yok kimsede olmayan yok klas kokan diye ayirt etmedikleri icin mi bilmem ama hic elestiri almayip aksine bir suru ovgu aldigim nadirlerden. Tekrar soyluyorum bu yorumlarim edt icin gecerlidir. Christina aguilera by night buna cok benziyor oda benzer sekilde cok iltifat almisti celebrity parfum dusmanligimdan kullanmadim onu bir daha. Ama daha uygun fiyatli alternatifi icin tavsiyemdir edt yogunlugunda kokusu. Unutmadan koku tanimi:seksi kesinlikle.

 35. sevenin tam sevdiği¸ sevmeyenin katlanamayacağı türden bir parfüm. eh işte diyerek kullananı henüz görmedim. normalde hafif parfümleri severim. ama tezat bu ya ben de kendi tenimde bu parfüme bayılıyorum¸ birkaç sene önce bir şişe kullanmıştım. ama benim zevkime göre 1 fısı kesinlikle soğuk kış günlerinin¸ 2 fısı ise kış gecelerinin parfümü. yani bir kadın bu parfümü alıp gündüz¸ gece¸ yaz¸ kış¸ yemek¸ gezi¸ toplu taşıma¸ iş¸ okul vs. her yerde 7/24 kullanınca olmuyor. çünkü kokunun karakteri her yere uymuyor¸ özel olmak istiyor. bence sevilmeme sebebi de zaten bu yanlış kullanım. bu parfümü tekrar alacak olsam¸ yine imza kokum dediğim günlük parfümümü kullanmaya devam ederim ve yalnızca kendimi bu parfümle özel hissedeceğim zamanlarda kullanırım.

 36. Çakmalarına itibar etmeyiniz. Çakma parfüm kullanmaya asla karşı değilim ama orjinalindeki kokuyu asla tutturamıyorlar¸ ortaya alkollü iğrenç bir koku çıkıyor. 16 yaşında tanıştım hypnotic poison’la. O zamanlar dp den çakmasını alıyordum. sonra gerçeğini aldım. Koku farkı çok net. Evet fiyatı çok pahalı ama inanın değecek bir parfüm çünkü orjinaline yakın çakması ya da muadili yok. Bir parfümüm olsun tam olsun diyorsanız mutlaka gidin bir koklayın. Afrodizyak etkisine gelecek olursak¸ evet erkekleri baştan çıkaran bir koku. Yaşayan kanıtı da erkek arkadaşım. Bu parfümü kullanmaya başladıktan sonra bana olan ilgisi daha da artmış öyle diyor. Bazı ülkelerde yasaklanmış olması da bence afrodizyak içerikli olduğu fikrini destekliyor. Yukardaki girdilerde sevilde fazla satılmadığı yazılmış. Umarım sonu midnight poison ya da eau sensuelle gibi olmaz. Kaldırılırsa ciddi anlamda boşluğa düşerim. Bugün bir de gidip tekin acar’a soracağım kaldırılır mı diye. Öğrenince editlerim. Edit: boyner’e sordum bizde satışlar gayet iyi hatta 150 ml bile geldi satılıyor dedi.

 37. aşırı beğendiğim parfüm ama ne yazık ki kullanamıyorum.Ana notası vanilya olan parfümleri kaldıramıyorum enerjimi düşürüyor ama kokuyu genel olarak beğeniyorum.Diorun bu parfümü kaldıracağını hiç sanmıyorum çünkü sevilde satmasa bile dünyada en çok satan parfümlerden.Lise yıllarımda bir öğretmenimiz kullanıyordu bu parfümü.Kadının hangi koridordan geçtiğini kokusundan anlıyorduk¸aşırı etkileyiciydi¸sonra reformule edildi kokusu hafif değişti ama en büyük değişim silajında oldu.Artık eskisi gibi buram buram yayılmasa da etrafa¸ hala güzeldir.

 38. fazla kadınsı ¸ insanda farklı hisler oluşturan garip bir parfüm. önce yok ya kullanamam ben bu parfümü desem de bir arkadaşımın ısrarıyla bir süre sonra gaza gelip aldım. kokusuyla baş döndüren ¸ beni bu kadar etkileyen bir parfüm kullanmamışımdır sanırım bugüne kadar. sahiden ilk kullandığımda ağır mı geldi ben mi tuhaf bir insan evladıyım bilmiyorum ama beni biraz çarptı. dalga konusu bile oldum hatta. yalnız afrodizyak etkisi konusunda katılıyorum bir dönem ben bu parfümü böyle arada da olsa az az kullanmaya başladım. işte ne olduysa ondan sonra oldu o zamana kadar arkadaş olarak takıldığımız kişiyle ilişkimize yön vermemize ¸ bir şeylerin farkına varmamıza çaktırmadan yardımcı oldu galiba. işin komiği alırken bir parfümün özel hayatımda bu denli etkili olacağını birileri söyleseydi güler geçerdim ¸ yok canım bana mı daha neler derdim ama oluyormuş demek ki 🙂 sadece özel günlerde azıcık kullanmak bile bana yetiyor¸ bir de nasıl denir adında da geçtiği gibi büyüleyen bir zehir ¸ ismiyle müsemma bir parfüm ya fazlasını kaldıramıyor bünyem. yani her gün kullanılacak türden değil bana göre ¸ çünkü içim bayılıyor benim bir süre sonra. böyle arada özledikçe ¸ anılar depreştikçe açıp kullanan biriyim ben belki de ondan.

 39. Afrodizyak etkisi doğru mu yoksa şehir efsanesi mi bilmiyorum ama İngiltere’den almıştım bu parfümü kullandığım dönemde bir çok talibim olmuştu ahahaha şaka bir yana placebo etkisi de olabilir. Bana en çok yakışan parfüm bu. Ama gercekten çok kadınsı hoş bir parfüm ve esmerlere daha çok yakışıyor bana kalırsa. Edit: all that solid ciciş kardeşim Aslan burcu olup yükseleni akrep olanlara yakışır demiş ne de güzel bilmiş ben de öyleyim tebrik ediyorum kendisini.

 40. Bunun birebir aynısı¸ yankee candle’da tart mum (buhurdanlığın üzerine konunca eriyerek koku veriyor) olarak vardı. Koku hafızama güvenirim¸ nerdeyse aynısıydı. Oda kokusu olarak güzel ama bir kadının üzerinde hiç hoş kokmuyor. Sephora’da.denediğim yegane parfümdü. saatlerce koktu bileğimde.

 41. bende lisede öğle arası gizlice okulda sigara içmiş¸ sonra kokusu belli olmasın diye üstüne bu parfümü boca etmiş¸ ağzında cak cak sakız çiğneyerek sınıfa gelen bir hemcinsimi hatırlatan parfümdür ve ne zaman bu parfümü koklasam sanki öncesinde sigara içmiş gibi hissediyorum. yıldızımız barışmıyor hypnotic poison.

 42. İçindeki afrodizyak sadece karşı cinsi değil benim migrenimi de güzelce azdırıyor .Edit:Ya parfümün kendisi iste ¸sanki anlamadınız beni uğraştırıyosunuz ajsjs.

 43. İlk sıkıldığında rakı kokan uçtukça güzel olan bayağı kalıcı ve bence balık etli hatun parfümüdür. Migreni azdırır sıcak havada itinayla ortamı boğar allah aşkına 1 kez sıkın.

 44. Evet çok ağır¸fazla sıkmasanız bile ilk seferde ööööhh dedirtebiliyor.Peki ya sonra? Teninizle bütünleşiyor ve akşama kadar kalıcılığını koruyor ve inanılmaz seksi kokuyor.

 45. Bu parfüm bana hediye gelmişti. Kışın kullanmıştım ve o ara güzel geliyordu çok. Arada koklarım hala şişeyi açıp. Bence kış rüzgârıyla hafifliyor koku ve güzelleşiyor ama yazın gidecek bir parfüm değil. Tabi zevkler değişir. ben tercih etmem. Bunun dışında o ara çantamda bulunduruyordum. cüzdanım ve hatta uzun bir süre telefonum hypnotic poison kokuyordu. Baya kalıcı yani.Yanılmıyorsam içinde anason var.

 46. 8 yil aralıksız kullandığım tek parfümümdü¸açık tenli olmama rağmen çevreden güzel tepkilerle karşılaşıyordum. Fazlasıyla ağır tam bir koridor parfümüdür gün içinde tazelemeye gerek kalmaz ki mümkünse tazelenmesin nefes kesici bir hal alıyor cunku ayni zamanda afrodizyak etkili parfümler arasındadir karşı cinsi etkileyiciliği çok yüksektir fakat keşke sahtesinden uzak durulsa çünkü zaten ağır olan bu parfüm kalitesiz esanslarla birleşince fazlasiyla naylon ve dayanılmaz bir koku haline geliyor.

 47. Beyaz tenli kişi kullanacaksa balık etli ve hatun kişisi olması makbuldür yoksa çok kötü durabilir. Beyaz tenli olmama rağmen bana çok yakışıyor.

 48. Cok cok severek kullandigim dogrudur.rahmetli benden baskasinin yaninda kullanma derdi.adam hakliydi.boyle parfum olmaz dedirtiyor insana.

 49. filmlerde kızın gözlüğünü çıkarıp¸ makyaj yapıp¸ güzel bir elbise giyip merdivenlerden aşağı inerken böyle koktuğunu hayal ediyorum. benim için tam bir gece parfümü olsa da başkaları gündüz de kullanabilir. bence parfümler insanların kişiliğini ve tarzını yansıtmalı. bu parfüm de tam bir güçlü kadın parfümü. bunu sıktıktan sonra insan bir kendine geliyor ayakları daha sağlam basıyor yere.

 50. kendine has bir imzası olan parfümdür. Herkesin tenine olmaz¸mümkünse farklı zamanlarda tene sıkarak deneme yapılarak alınmalıdır. Beyaz tenliyim¸ en az 5 defa denedim almadan önce. etrafımdan aldığım tepkiler süper:) Kış aylarında ve gece kullanımı için uygun¸ yaz için ağır kalabilir en azından benim için öyle. Kalıcılık konusunda da Chanel 1¸ Dİor 2 zaten üzerlerine tanımam.

 51. benim gibi bir parfüm canavarı için listemin hep 1. Sırasında yer alan canımmm¸ bebeğimmm¸ bitanecik parfümüm<3 Öncelikle o ağır¸ baş ağrıtıcı vs. Yorumları var ya işte onların hepsi doldurma olanları için geçerli¸ zira gerçeği çok karakteristik ve tende durdukça tenle bütünleşip güzelleşen bir koku. Ha tamam herkese gitmediği doğru mesela beyaz tende çok çiğ ve ağır duruyor hatta her buğday/esmerde de tam oturmaz ama işte o kokuya karakteristik hale getiren kısım bu. 'biz onu seçmiyoruz¸ o bizi seçiyor' sanırım bu kokuyu en iyi bu cümle anlatır.Ben edt'sini kullanıyorum ki edp'sini de beğeniyorum ama edp'si çok daha yoğun ve odunsu geldiği için bu zamana dek hep edt'sinden devam ettim. Acıbadem¸ vanilya¸ misk¸ Hindistan cevizi bana en baskın gelen notaları ve koku durdukça Nirvana'ya ulaşıyor¸ o kadar mis¸ o kadar güzel. Bu arada en önemli detayı geçmeyeyim¸ kış parfümü kendisi ki sonbaharı¸ yağmuru bekleme sebebim bile olabilir.

 52. İlk sıktığınızda inanılmaz ağır ama durdukca güzelleşen güzelleştikce afrodisyak etkisini artıran nadide parfünlerden¸ kalıcılığına diyecek söz bulamadım¸ yıkanana kadar sizinle…

 53. Herkes kokuna hayranYedekle dolar ucmadan Paralar yatınca hesaba Nedensizce gittim beşiktaşa Orda pasajda sordumTek bi yerde ucuza buldumİçim gitti bir andaCaymadan aldım kışaPazar günü tek fiss yeterO koku ömre bedel İçinde var vanilya badem yaseminSenin gibi koku görmedimO kırmızı şişen olayım Neden bu kadar güzelsin?

 54. asla tatlı vanilya kokusu alamadığım kalıcılığı bugüne denediğim (100den fazla parfümden) en iyi olan ilk 5 listesinde olan bazen çok sevdiğim bazen hiç sevemdiğim baharatın bana çok yoğun geldiği koku vanilyayı koku çok açıldığında alabiliyorum ancak 🙂 ama kesinlikle dikkat çeken ve afrodizyak etkisi olan bir koku erkek arkadaşım o kadar parfüm kullanmama rağmen ilk kez bir parfümümü sordu o da dior hypnotic poison edp idi

 55. Bir zamanlar herkesin kullandığı ve içinde afrodizyak olduğu iddia edilen parfüm. Zara’nın nuit isimli parfümü alternatif olarak değerlendirilebilir.

 56. 10 senedir bebeğim olan kış parfümüm.buğday-esmer tene sahip olanların daha rahat kullanabileceğini düşünüyorum.

 57. Baharatlı ve diğer insanara ağır gelen kokuları sevmeme rağmen bir türlü alışamdım bu parfüme. Başkalarında ayılıp bayılıyorum ama sanırım benim tenimle pek uyuşmuyor. Sanki durdukça oturacağı yerde ağırlaşıyor

 58. Ağır kokular her zaman benim bebeklerim olmuştur ama ı ıh. Bu parfüm hiç tarzım değil. Kokusundan oldukça rahatsız oluyorum. Pure poison bir nebze ama hypnotic ne vars içinde dayanamıyorum bu kokuya. Ama şöyle bir şey var erkekler bayılıyor bu parfüme. 

 59. bu kokuya olan nefretim lisede çok da bilinmeyen bi markada aceleyle almam sonucu eve geldiğimde çantama dökülmüş olmasıyla başladı. e bilirsiniz hipnotic bu kolay kolay gitmez. benim de hafızamdan öyle gitmedi kaç yıldır. çok ağır bi koku. bi dönem herkes bundan kokardı bende öykklerdim. bu ara fazla duyumsamıyorum neyse ki. azalarak bitin ^^

 60. dior’un kırmızı şişeli ağır parfümü¸ günü tek veya iki fısla geçirirseniz aşırı ağır kokmayacak olmakla beraber¸ aşırı bereketli olacağı için siz ölene dek bir şişeyi anca bitirebilirsiniz¸ bana sorarsanız kişisel tercihim asla olamaz¸ aşırı özlediğim zamanlarda bargellodan vs alıp¸ iki parmak anca kullanıp birilerine vermişliğimin olduğu parfümdür.

 61. Lise döneminde açık parfümcüden koşa koşa gidip aldığım¸ en sevdiğim kokuydu. Ama sanırım sadece benim 🙂

 62. Favorilerimden. Edt’si kesinlikle daha güzel daha yumuşak. Edp’yi almış bulundum¸ çok farklı olmadığı için bitene kadar kullanacağım. Kazaklardan bazen yıkansa bile kokusunu alıyorum. Tende de aynı şekilde kalıcılığı sonsuz olabilir. Durdukça güzelleşen harika bir koku.

 63. Anason kokarken sofralar…Canımdır ciğerimdir.Afrodizyak etkisi ile birçok hanım kızımızın flörtleriyle sevgili olması bu parfüme bağlanır. Şaka bir yana benim de 5 yıldır süren ilişkim bu parfümü kullanırken başlamıştı. Sebebi kendisi midir bilemem.Zamanında günlük parfümüm iken fiyatların etkisiyle gece parfümüne dönmüştür.

 64. yıllardan 2007¸ beline kadar boyalı düz sarı saçlı¸ pembe rujlu¸ st. benoit hatta st. pulcheri üniformalı¸ kafe pi’de çalışan ailesinin onaylamadığı bir sevgilisi olan¸ matematikten iki sene üst üste kalmış¸ kıvanç tatlıtuğ hayranı bir kızı gözünüzün önüne getirin. bu parfüm onun koku haline getirilmiş hali.

 65. 8. sınıftayken bffimin parfümü olduğu için hep sahip olmak istediğim fakat olamadığım ve şu an bakınca 8. sınıftaki birisine yakıştıramadığım kadınsı parfüm. ayrıca poison serisinin en beğendiğim parfümü de. şişesini de kokuyla çok uyumlu buluyorum. çok çok az da olsa bana christina aguileranın by night parfümünü çağrıştırıyor¸ fakat daha yoğun ve daha baştan çıkarıcı kokanı gibi.

 66. Lise boyunca kullandım hala bittikçe alıyorum arada yeni parfümler denesem de. Beyaz tenliyim ve bana yakıştığını düşünüyorum. Çok seksi¸ yoğun¸ baharatlı bir koku. Tutkunun bir kokusu olsaydı bu olurdu bence. Benim tenimde baya kalıcı. Ben sadece sonbahar ve kışta kullanıyorum hava hala soğuksa ilkbaharda da kullanmaya devam ediyorum ama hava sıcak olmaya başladığı zaman çok bayıcı olabilecek bir parfüm. Bir de erkeklerde bu kokuyu beğenmeyen birini görmedim. 

 67. play doh kokan parfüm. Baskın vanilya kokusundan dolayı diyolla. Bence çekici bir koku değil¸ oyun hamurunu kim çekici bulsun ya 😀

 68. Uzun zamandır hem orjinalini hem açıklarını kullanıyorum. Bargello gerçekten çok güzel yapmış¸ hatta sanki orjinalinden daha kısa sürede yumuşak son notalarına geliyor. Ben parfümün açılışından çok dip notalarını sevdiğim için bu duruma memnunum. Bargello versiyonu da ugly’nin yorumu üzerine denemiştim. İyi ki denemişim..

Siz ne düşünüyorsunuz?