“Dior addict parfüm” için 16 yorum

 1. çoğu kez övgüsünü duymuş bir şekilde bugün denedim kendisini. Ve cidden hayatımda kokladığım en ağır bayan parfümlerinden. Öncelikle bilindik tanıdık bi koku değil bu ağır parfüm sevenler için avantaj. Tarçın kokusu var baskın bi şekilde. Ağır ama kesinlikle kötü değil Sadece benim gibi hafif çiçeksi yada pudrali koku seven biri için çok zıt bi koku. Tam bir kış kokusu olduğunu düşünüyorum bol tarçınlı sahlepi andıran egzotik¸ acayip¸ ağır ama kötü bi koku değil. Zevk meselesi işte ağır¸ kadınsı ve farkli koku arayışında biri için hayatının kokusu olabilecek cinsten.

 2. (bkz: migren)bu parfümü beğenip kullanan başka parfüm kullanamaz bence öyle de bir konu var. bundan daha kalıcı ve baskın bir koku bilmiyorum ben. ama gel gör ki normalde başı ağrımayan bende bile inanılmaz ağrı yapıyor. allah sahibine bağışlasın.

 3. Denediğim ancak kokusu aklımda tam kalmayan parfüm. O an sıradan geldi kokusu ve eve gelip tekrar koklayayım dediğimde aradan epey vakit geçtiği için kokusu uçmuştu. O gün black orchid ve buna baktım ve tabi black orchid başka koku almama müsaade etmedi. Bi dahakine tek başına addict deneyip ikisi arasındaki tercihimi yapacağım^^

 4. kesinlikle dünyanın en güzel parfümü. yoğun ama iç baymıyor. odunsu bir kokusu var. mor olanını pek sevmedim ama lacivert olanı süper süper süper.

 5. dünyanın en güzel ve seksi kokusudur özellikle kış için ancak benimki o kadar kalıcı değil atü duty free nin sahte ürün satabilmesi mümkün müdür ? veya benimki reformüle edilmiş hali de daha önce denediğim eski hali mi acaba diye düşünüyorum kalıcılık konusuna dikkat etmenizi öneririm.

 6. Fan i cok biliyorum ama en populer oldugu zamanlar dahil hic bir zaman sevemedim bu kokuyu. Cok fazla duymaktan olabilir tarzim olmayisindan olabilir cok agir gelmesinden olabilir cok keskin gelmesinden olabilir. Sevmiyorum eksilenmeyi goze aliyorum bunun kiskirticiliginda Alien in burna cok cok cok daha hos geldigini dusunuyorum

 7. baya sexy¸etkileyici bir parfüm bence ama gece için…Sabah sabah birinde bu kokuyu duymak mide bulandırıcı.(çok net oldu sanırım)

 8. açıkçası çok beğenerek almadığım bir parfümdü¸ hani şu vazgeçilemeyen parfümlerden de değil benim için. ancak aceleyle dışarı çıkarken elim hep ona gidiyor. modumun ne olduğuna karar veremediğim zamanlarda sıktığım parfüm.

 9. Sonunda elimde bulunan tüm eski versiyonları biten parfüm. Yıllardır başka kullanmadım. Kullanamam ama bu yeni formülasyonu sevemedim galiba arada bir gidiyorum kokluyorum yok aynı değil. Sanırım diora bir mail atıp sitem edicem.

 10. Yanılmıyorsam 2008 sonrası ciddi reformülasyona uğramış ve özünü kaybetmiş parfüm. Addict’ i addict yapan gece kraliçesi çiçeği çıkarılmış¸ ayrıca maliyetleri kısmak ve ıfra standartlarına uymak adına hem bazı doğal kokuların hem sentetiklerin cinsi ve ölçüleri değiştirilmiş ve ortaya günümüz addict’ı çıkmış. Dior bunu hep yapıyor :/ Eski addict sokakta burnunuza çalınınca kendini takip ettiren bir kokuydu. Özetle elinizde 2008 ve öncesi bir tarihte üretilmiş bir şişe Addict varsa çok şanslısınız¸ servet fiyatına satabilir ya da koleksiyonerseniz hiç düşünmeden baş köşeye onu koyabilirsiniz.

 11. ah lacivert şişeli asil parfümüm.bağımlısıyım. bir süre sonra galiba kullanan herkesi bağımlısı yapıyor bu parfüm. ilk başta ağır gibi gelse de zamanla alışıp gece gündüz¸ yaz kış kullandım. çok kalıcı. yine şişenin dibi görünmek üzere¸ indirim kovalamaktayım.

 12. Bu kış bayılarak kullandığım parfüm.Unisex olarak da kullanabilecek kadar maskülen ama seksi bir vanilya kokusu.Ancak çok pahalı olduğu için şu anda tekrar almayı düşünmüyorum:(

 13. gecen sene kullanmayı bırakmıstım. ama hakkını yemeyeyim gercekten harika bir parfüm. ilk deneyenlere agır geliyor ama oda sanırım baharat kokularına alışık olunmamasından.kokusuda kolay kolay gecmez iki sıkarsınız bütün evi sarar cok güzel bir kokusu var cicişler yolda çevrilip sorulan parfümlerdendir kendisi. 

 14. Reformülize edilmemiş halini nişan attığım kişinin annesi almıştı baya bir eskiden ¸ parfümü sonrasında kullanamadığım için bir arkadaşıma vermiştim düşünün öyle pahalı bir parfümü hediye edecek kadar nefret etmiştim kokudan. Neden sonra geçen sene yeniden bir koklayasım geldi ¸ kapağı da değişmişti şişesinin rengi de. Ve tabii koku da oldukça hafiflemişti daha bir tatlı notalar geliyordu burnuma ve kokuyu aldım. severek kullanıyorum¸ inanılmaz kalıcı bereketli bir parfüm öyle kolay kolay bitmiyor ciciş kardeşlerim çünkü öyle yoğun ki iki üç fıs yetiyor. 

 15. Aşık olduğum parfümParfüm konusunda çok seçici bir insanım fakat bunu on senedir kullanıyorum. Yazın edt kullanıyorum daha hafif ve daha uçucu. Kışın ve özel günlerde ise edp kullanıyorum. Kaç şişe bitirdim bilmiyorum¸ aralarda başka parfümlerde denedim ama dönüp dolaşıp hep aynı parfüme geldim. not: Lacivert aşırı kalıcı fakat kahverengi-krem o kadar değil.

Siz ne düşünüyorsunuz?