“Dermokil” için 32 yorum

 1. dermokilin 35 yaş üzeri ve yağlı ciltli kullanıcılar için kil maskesicildim kalın ve yağlı beklentim ise gözeneklerimi temizleyip siyah nokta ve sivilceleri zamanla azaltması/en azından yenilerinin oluşumunu engellemesiydi beklentilerimi karşılamadıetkisi anlık yani maskeden sonra temizlik hissi veriyor¸ama derin bir temizlik/gözenekleri tertemiz yapma gözlemlemedim siyah noktalarımı da azaltmadı project pan de olduğu için bitene kadar kullandım tekrar almam

  4
  2
 2. Üniversitedeyken¸ sivilceli ciltler için 10 dakikada düzelme vaat eden ya da benim öyle anladığım maskesini kullanmıştım. Cildime iyi gelmişti diye hatırlıyorum. Yani aydınlık bir sonuç bırakıyordu yıkadıktan sonra. Sevmişim ki¸ bitikten sonra ikincisini de almıştım. Ve sonrasında fark ettim ki¸ bu benim cildimde sivilce yapıyor. Verdiği temizlik hissi ve aydınlatması güzeldi lakin sivilce yapması sıkıntıydı. Kullanmayıp attım ikinci kutuyu galiba. Üstelik nemlendiricisini de almıştım. Günümüze dönersek¸ sivilce yok dediğim cildim¸ kaş aralarında ve alnımda kapalı komedon olduğunu düşündüğüm deri altı kabartılarla doldu. Gratis’te gezinirken tek kullanımlık siyah soyulabilen havyarlı kil maskesini görüp aldım. Yaşlanma karşıtı etkisi olduğu da iddiaları arasında. Yüzüme sürüp 25 dakika kadar bekletip çıkardım. Daha önceki siyah maske deneyimime nazaran tek parça halinde çıkardım. Ama çıkartırken yüzündeki küçük tüylerin yolunduğunu hissettim. Ve maskeyi incelediğim de¸ bir sürü mini mini tüycük gördüm. Ağda etkisi yarattı resmen. 

  6
  1
 3. Ben de yağlı cilt için olanı denedim¸gözeneklerimi küçülttü¸siyah noktalarımı temizledi¸cildimi ferahlattı uzun süreli kullanımda lekelerde işe yarayacak mı buraya yazarım yine ama cildimi sıkılaştırma ve siyah noktalarda temizlemede başarılı buldum.10 dakikada güçlü etki diyor 10 dakika olmadan kurutuyor baya zaten böyle iyice cildimi gerecek kurutacak bir maske arıyordum ben memnun kaldım.

 4. ara ara tek kullanımlık maskelerini alıp kullanıyorum. Tek kullanım olduğu için öyle müthüş değişiklikler olmuyor ama fena da değil gibi.

 5. akışta kil maskesi görünce dermokil travmam yeniden gözümün önüne geldi. uzun hikaye anlatacağım toplanın.öncelikle cilt tipim ölümüne yağlı sivilceye meyilli bir cilttir ve sayısız sivilce tedavisi atlattık biz bu yolda. bir gün arkadaşım çalıştığı eczaneden bu mereti getirdi. ben de dedim ooo kullanayım bedava ne güzel.kullandım¸ ertesi gün yüzümde komedon denen küçük beyaz tomurcuklar çıktı. bilen bilir bu şeyler geçmez¸ peeling yapsan da¸ sivilce kremi sürsen de geçmez. bunun sebep olduğunu biliyorum çünkü o dönem yüzüme başka bir şey sürmedim. ben kapatıyorum kapatmasına ama yüzüm adeta minik minik tomurcuklanmış¸ benimle aynı genetikte küçük canlılar üreyecek. geçmedi. ne yaptıysam geçmedi. artık insanlar yüzüme bakıp acımaya ve halimi sormaya başlayınca ben de doktora gittim. sağolsun roaccutane yazdı¸ ikinci roaccutane tedavimdi bu. sonrası bu başlığa ait olmadığı için özet geçeceğim¸ aylarca sivilce kusma¸ yüzünü ışıktan gizlemek¸ “yüzün geçmişti ne oldu yine?” diyen insanların ağzına ayakkabı sokmak vs…bunu bana yaşatan dermokil kil maskesi ve bu maskenin yapımından¸ seri üretiminden ve dağıtımından sorumlu herkese selamlarımı iletiyorum. tanım: hayat değiştiren maske.

  3
  8
 6. Nar özlü yağlı ciltler için olan pembe paketini seve seve kullandığım kil maskesidir. Migroslarda 5¸90 a satılıyor keza gratislerde de bulabilirsiniz. Ben etkisinden oldukça memnumum aklıma geldikçe kullanıyorum ama ne zaman kullansam cildimde o smooth havayı seziyorum¸ temiz bir his bırakıyor bence güzel bir maske değerlendirilmesi gerekir. Pembe paketi tek kullanımlık ama benim koca suratım için bile o paket büyük geliyor 2 hatta 3 kullanımlık malzeme bile çıkarabilirsiniz.

  2
  2
 7. hazır kille yaptığım maskeden çok farklı değil ama etkili olduğunu söyleyebilirim.fakat tüpteki versiyonu baya bereketsiz.Bunu sık kullanmayı düşünüyorsanız kiehl’sın koca kutudaki kil maskesini almak daha mantıklı olur.Çünkü boyutuna¸içindeki ürün miktarına göre fiyatını hak etmiyor.

 8. salisilik asitli olanı az evvel gratis indiriminden aldım. eve geldim kutudan çıkardım ve agzındaki jelatin de duruyordu. 75 gram olarak belirtilmiş ürün¸ öyledir değildir tartabilecek durumum yok ama ışığın altında açtığım için gördüm ki tüpün yarıya yakını boş. hatta öncesinde agzının daha önce açılmış olabileceğini düşündüm ama yok kapalıydı. yarın iade etmeye gideceğim umarım sorun çıkmaz¸ daha da bu markaya bulaşmam. edit: görsel yüklendi

 9. Cilt bakımına ilk başladığım dönemde Gratis’te sıra beklerken görüp aldığım bir ürün oldu. Ben normal-karma cilt için¸ pembe tüpte olanı kullanıyorum. Arkasında yazan kullanım talimatlarına uygun olarak haftada bir gün düzenli bir şekilde üç ay kullandım. Ancak kışın gelmesiyle cildimde oluşan kuruluğun üründen kaynaklandığını düşünüp kullanmayı bıraktım. Küçük olmasına rağmen 1 tüpü yaklaşık 2 ay beni idare etti. Nisan ayından itibaren havaların ısınmasıyla yalnızca cildimi yağlı hissettiğim zaman yapıyorum maskeyi ve yapmamdan itibaren bir hafta-on gün sürecek kadar o yağlılık hissini gideriyor. Kısacası kendime uygun rutini bulduğum günden itibaren fiyatına oranla gayet güzel bir performans gösterdiğini düşünüyorum.

 10. Yüzümü cayır cayır yakmaktan başka bi etkisini göremediğim ürün. Etki eder belki diye sabrettim de ama sonuç sıfır.

 11. 15 yaş üstü olan pembe paketinden 2 tane almıştım. Gratis indiriminden tabiii ki. Kullandıktan sonra¸ ertesi gün yüzümde minik minik sivilceler baş gösterdi. Siyah noktalara hiçbir etkisi de olmadı tabi ki. 2.paketi ise açmadım bile. bence içi bomboş bir ürün.

 12. sarı ambalajda olan yağlı ciltler için olan versiyonunu kullanmıştım baya memnun kaldım ben.. yalnız gerçekten ciddi yağlı ciltler kullanmalı yoksa düzeltmekten çok bozar cildi..

 13. görsellere eklediğim tek kullanımlık olanlardan bi tanesini denedim dün ilk defa. 25yaş üstü için tavsiye edilen bu ürün içeriğindeki hamamelis özü ile cildin nem dengesini sağamayı amaçlıyormuş. ürünün üstündeki talimata uyarak uygulama sonrası tonik ve nemlendirici uyguladığım için cildimi kuruttumu mu farketmedim ama yıkama sonrası bi gerilme de yoktu. bi de ürün çok güzel kokuyordu ama içeriğinde parfüm varmış zaten :/ tek kullanımlık paketteki bu ürün bana fazla geldi. ben 3 sefer rahat kullanırım paketteki ürünü. hava almayacak şekilde muhafaza ettim bakalım 2 gün arayla kullanmaya devam edicem.

 14. siyah noktalarımla başa çıkarmıyorum¸ salisilik asitli olanını denemek istedim. yaklaşık 1 aydır haftada 1 ya da 2 kere kullanmaya özen gösterdiğimdi ama artık kabul ettim¸ bende sivilce yapıyor. ilk kullandığım zaman yediğimden¸ içtiğimdendir demiştim. Çünkü hem kilin hem salisilik asidin bende sivilce yapmasına ihtimal vermemiştim. En son iki gün önce tam olarak sürdüğüm bölgelerde kocaman sivilceler çıkarınca emin oldum. Üzdü.

 15. yağlı cilt için olanı yağlı ciltli biri olarak benim cildimi epey kuruttuğundan normal ciltler için olanından daha memnun kaldım mesela . en çok da 15 yaş üstü ( genç bayan cildi diyor ama) ciltlere göre derin temizlik etkisi olanı kullanıyorum. çoğu maske gibi mucize yaratmasa da duştan sonra açık gözeneklere ekstra temizlik yapmak isteyen bünyelerde işe yarıyor mu yarıyor.

 16. Kösele gibi cildim olmasına rağmen kızarıklık ve sivilce problemi yaşattı bana. Kesinlikle ne verdiğim parayı ne de kozmetikçilerin övmesini haketmiyor.

 17. Bugün ilk defa deneyimlediğim maske. Ben de tek kullanımlık olan paketi aldım 15+ yaş için olanı. İnanılmaz akışkan bir yapısı var ben daha koyu kıvamlı bekliyordum¸ o akışkan yapısından ötürü yüzüme homojen dağıtmadım. Yüzüme ilk sürdüğümde cayır cayır yandı içinde mentol var sanırım o yüzden. 10dk bekletip yıkadım ama yüzden arınması da çok zor. Yıkadıktan sonra sanki yüzüm aydınlanmış gibi geldi ama sonra bir işe yaramadığını anladım. Belki düzenli kullanımda işe yarar ama hiç sanmıyorum. Bir de sürdükten sonra maskede minicik toz gibi siyah şeyler olduğunu farkettim. Sanırım siyah noktaları temizliyor efekti vermeye çalışmışlar ama yok kanmadım. Migros indirimden 5 liraya iki paket aldım. Diğerinide kullandıktan sonra bir daha alacağımı sanmıyorum.Bir maske arayışım daha hüsranla sonuçlandı. Sephoradan glam glow testerını yüzsüzlük edip isteyeceğim bakalım o işe yarayacak mı?

 18. Değişik yaş gruplarına göre içeriği farklılaştırılmış tekli paketlerde ve tüplerde satılan kil maskesi. 45+yaş yağlı cilt için olanını kullandım ve verdiği aydınlık etkiden ve yumuşaklıktan oldukça memnun kaldım. Sanırım lekeleri de çok hafif açtı birkaç kullanımda. Tekrar alıp iyice emin olup yazabilirim.

 19. dermokil arındırıcı & matlaştırıcı bakım serisinin bal özlü olanı 2 kullanımdan sonra yüzümde sivilce patlaması yaptı. (cildim karma cilt)

 20. Bazen gerçek bir cimri olduğum için gittim bimden aldım ben bunu. Kiehls e para vermemek için. Tabi ucuza aldım ya¸ bulamaç gibi sürüyorum suratıma her banyodan sonra. Bu sefer cidden abarttım sanırım son yarım saattir suratımdan arındırmaya çalışıyorum. Henüz bir faydasını göremesem de anlık olarak güzel arındırıyor. Umarım uzun sürede yağlanmayı falan biraz azaltır.

 21. mükemmel değil evet. ama bu fiyata gerçekten iyi giden bir ürün. kiehls çok sevdiğim ve cildime uyum sağlayan bir marka olmasına rağmen şu meşhur rare earth maskesini almaktan vazgeçtim çünkü verdikleri tester dermokil maskenin yaptığının yarısını bile yapamadı. ben de memnunum¸ gerçekten güzel temizliyor gözenekleri. haftada iki kere yapıyorum. yeterli oluyor.

 22. Tek kullanımlık olanları deneyip sevmediğim ürün. Hassas karma cildimi gerim gerim gerip kızarıklık oluşturdu. Sürekli kullanmadigim için olumlu bir etli görmedim. Hassas ciltli cicişlere önermem

 23. Ben bundan memnunum efendim.Düzenli kullanıma bağlı düzelme oluyor. Gerek parlama olsun gerek siyah nokta olsun .Fakat mükemmel diyemiciğim.Ehh işte.

 24. küçük tüpte olanlarından çok memnunum. (karma yağlı cilt) gratis’ten alıyordum normalde¸ bugün siyah nokta bandı almak için bim’e gittiğimde bunları gördüm tanesi 3.95. gratis’te 8’e yakındı fiyatı. gramajları aynı. ambalajları da neredeyse aynı¸ sadece yazı renkleri falan değişik. anlayamadım.

 25. yağlı cilt için olanından küçük tüpünden aldım. cildim hassas olduğu için çok ince bir tabaka halinde yaydım. ve sonucu beğendim açıkçası. cildimin yağını dengelediğini düşünüyorum.

 26. Bim’den alığım¸ başka bir sürü ürünü deneyip bir işe yaramadığı sivilcelerimi geçiren maske.En azından deneyin derim.

 27. tek kullanımlık 25+ olanından almıştım denemek için. kurumaya başladıktan sanki bütün gözeneklerime dolmuş burnumdaki siyah noktalara savaş açmış gibi bir görüntü çıktı ortaya. ben tabi mest oluyorum aynaya baktıkça… sonra maskeyi bir yıkadım siyah noktalar olduğu yerde duruyor¸ gözenekler falan her şey sürmeden önceki gibi. “senin olayın nedir dermokil?”¸ diye sormak istiyorum buradan. bir sonuç alamadığım cilt bakım ürünü.

 28. yağlı ciltler için olanını kullandım ve cildim hiç hassas değildir ve cildim bugüne kadar hiçbir üründe vermediği tepkiyi verdi. alerji gibi ufak ufak kırmızı lekeler çıktı yüzümde. bir daha asla kullanmam.

 29. normal kil kadar kurutmayan ve nedense benim aktardan alarak yaptığım kil maskesinden daha çok sevdiğim kil maskesi. tüpten çıkarken biraz zorlanıyor ama uygulanışı pratik ve etkili bir ürün olduğununu söyleyebilirim.

 30. değişik bi fiyat politikası var. bim’de küçük tüplerde maskeleri satılıyor¸ içinde 20 gr var ve 3.95 falan fiyatı. dün watsons’ta yine tüptekinin fiyatına baktım ve 50 gr 20tl! bim’den alınacak 5 minik tüp-100gr- 20 tl ediyor zaten?! aralarında bi kalite farkı var mı bilemiyorum. minik tüpü 2 kere denedim¸ oldukça da memnun kaldım. kullandığım maske yağlı ciltler için olan. ilk durulandığında hafif bi gerilme yaptı ama çok uzun sürdü diyemem. karma ciltli olduğumdan gerilmeyi normal karşıladım. kısacası bim’de görürseniz bi şans verilebilir.

Siz ne düşünüyorsunuz?