“Dermapeel ipek kese” için 38 yorum

 1. Lazer için gittiğim merkezde vücut için olanını önermişlerdi bana. Gratis indiriminde bunu da attım ben sepete¸ iyi ki yapmışım. Normal sırasında duşumu alıyorum. En sonunda sabun ya da duş jeli kullanmadan başlıyorum keseye. Her gün duş olan biri olmama rağmen¸ resmen o ölü derilerileri gördükçe keseye yükleniyorsunuz ahah. Yüzüm hassas olduğundan haftada sadece 2 kez kullanıyorum ve asla bastırmıyorum. Duş ve kese sonrasında bir nemlendirici ile pamuk gibi oluyorsunuz. Renk tonu eşitsizlikleri¸ batıklar ve yüzdeki siyah noktalar için inanilmaz işe yarıyor. Tek sorunum 26 yıl sonra fark etmem oldu cicişler:)

 2. ben kendimi bildim bileli annem ve bilumum kadın akrabalarım tarafından haldır huldur keselenmeye alışmış bir bünyeye sahibim. çocukluğum banyoda “teyze yeteeeaaarrr acıyooo” diyip kafama tası yememle sonlanmış anılarla doludur. cildim kuru ve ölü deri atmaya çok meğilli olduğu için çok kirim çıkardı. ailenin favorisiydim. keselenmesi en zevkli kişi bendim. dillere destandım. bebekken bile üstümden çıkan kirler muhabbet konusuydu. cidden kese bizim ailede ciddiye alınan bir konudur. şakaya gelmez. keselenmemişsen pissindir. ben de bu baskı rejiminden kurtulup tek başıma yaşamaya başlamamdan itibaren annemin bavuluma zorla koyduğu keseye tırnağımın ucuyla bile dokunmadım. müthiş bir özgürlüktü bu benim için. duşa girip kese yapmadan şöyle bir el örgüsü bile olmayan pofuduk plastik liflerle temizleniyor¸ marjinallikte sınır tanımıyordum. gel gelelim aşırı kuru ve pul pul derim külotlu çoraplarda olsun¸ pantolonlarda olsun ne beni ne vicdanımı rahat bırakıyordu. kremler¸ yağlar derdime derman olmuyor¸ derim “keseeee¸ keseee” diye ağlıyordu. velhasıl yüzümü yere eğip beğenmediğim¸ marjinallik uğruna sırtımı döndüğüm emektar kelebek keseye uzattım elimi. girdim duşa şöyle güzel buharladım her yeri¸ başladım keselenmeye. ama kir çıkmıyor arkadaş. çeşitli açılar¸ farklı yüzey alanları falan deniyorum¸ cık olmuyor. bir denedim iki denedim vazgeçtim. ama keseye küsmedim. annem kargolarla keseler mi göndermedi¸ pazar pazar gezip teyzelere mi sormadım. her keseyi denedim. bazıları bana o nostaljik anları yaşatır gibi oluyor ama yine de o tatlı huzuru bahşetmiyordu. bir gün hiç beklemediğim bir anda¸ memleket pazarlarına hiç mi hiç benzemeyen o mor gratis mağazasında göz kırptı bu kese bana. o zamanlar da birilerinin ağzından duymuştum ipek kese falan bir şeyler. dedim¸ çok zor¸ ama deneyeyim bakalım. bu mu çıkaracak dedim. incecik öyle yumuşak mumuşak bir şey. bir insan kendi aklından geçen düşüncelerden bu denli mi pişman olur? bir kese bir insanı ne kadar kendinden utandırabilir? utandım arkadaşlar. bu keseye dil uzattığım için utandım. bir kese bu kadar mı güzel ölü derileri atar. arkadaşlar tiksinmeyin ama o solucan solucan çıkan ölü deriler “allahım sana geliyorum¸ temizleniyorum uleeeeeeeeennn” diye bağırttırıyor beni. cidden bir kese101 dersi olsa bu keseyle öğretilirdi. kullanması kolay ve inanılmaz başarılı. ben yüzde de kullanıyorum. bir hassasiyete sebebiyet vermedi. tabi vücuda olduğu gibi haldır duldur girişmiyorum yüze. yavaş yavaş¸ nazikçe sürüyorum. güzel peeling oluyor.  bir kese nelere kadir. destan yazdırdı¸ beni çocukluğuma götürdü. hadi kalın sağlıcakla. ama keselenin. kese önemli. 

  15
  2
 3. ablamın tavsiyesiyle kullanmaya başladığım üründür.siyah noktalarım iğrenç sorularındaki fotoğraflardan kat be kat daha yoğun ve derin siyah noktam vardı. 13 yaşından beri peeling yapıyorum cilt bakımıma dikkat ediyorum ama siyah noktalar genetik bir sorun sanırım. ipek kese ile hafif hafif kazıdım¸ sıkıştırdım¸ kömürlü garnier peeling de kullandım ve siyah noktalarımın görünürlüğü o kadar azaldı ki. vücut için olanını kullandıktan sonra sabun veya duş jelini sürünce köpük sayısı kesesizin 2-3 katı oluyor.

 4. Buradaki yorumlar sayesinde gidip aldım. Hem yüz hem vücut için dermapeel kese satın aldım. Yüzümü hunharca keselemesem aslında iyiydi. Bu keseler cidden bir harika dostum. Kese yapıp ardından köpüklendikten sonra puruzsuz cildin oluyor. Tabir-i caizse kaymak cilti oluyorum. Bana keseyi sevdiren kese…

 5. geçen gün sözlükte görüp yorumları okuyunca merak ettim¸ çünkü sözlük bence müthiş bir yer yorum okumak için. Neyse¸ ben Duş jeli ve puf puf lifleri kullanmıyorum¸ canım anamın el örgüsü lifi bana yetiyor ama ölü derilerime yetmiyordu¸ e klasik kelebek keseyle ben anlaşamıyordum. sonra ipek kese aklıma düştü. neden bunu da denemeyeyim ki dedim. bastım buharı banyoda¸ mis gibi liflendim sonra da keselendim. sonuç¸ bunu üreten firmanın hisse senetleri yüzyılın kârını yaşasın! Ben böyle güzel kese görmedim bacımlar. bütün ölü derilerim gitti¸ bacaklarımdaki batıklarda da bir tık düzelme fark ettim – sanırım çıkan ölü derilerden kaynaklı-. Bundan sonra benim için kelebek kese sarı taksi¸ ipek kese de Uber’dir. Tabi bu benim timsah derisi gibi olan derimin verdiği pozitif tepkiden kaynaklı bir sevinç. Siz kullanacaksanız Dikkatli kullanın¸ önce ufak bir yerde deneyin¸ fazla bastırmayın¸ siz fark etmeseniz de cildinizin bazı noktaları hassas olabilir. eğer beğenirseniz¸ taktik maktik yok¸ ölü derilere bam bam bam!

 6. sözlükteki yorumları okuyarak hem yüz hem de vücut için aldığım cağnım kese. sürdüğüm an pıtır pıtır dökülmeye başlıyorlar. banyodan çıktıktan sonra yaşanılan pürüzsüzlük hissi paha biçilemez. yalnız cicişler kafama takılan bir şey var. sanki bu keseye başladığımdan beri vücudumdan otururken elime kirler geliyor gibi. her gün duş alıyorum¸ sanki her gün bu keseden yapsam yine kir çıkacak. ya ben çok kirleniyorum ya da bu kese vücuda bağımlılık yapıyor.

 7. Yüzü keselemeyi perling yapmaktan daha sağlıklı buluyorum. Peeling yüzümü ciziyormuş gibi hissediyorum. Yüzümü keseledikten sonra hafif kızarma oluyor ama çabucak geçiyor. Burundaki siyah noktalarım sanki eskisi kadar fazla değilmiş gibi geliyor ve yüzüm yumuşacık oluyor. Açıkçası ürünü aldığım zaman bu kadar iyi bir performans beklememiştim. Çünkü kullandığımız normal keselere göre tül gibi bir yapısı var. Yüzümde olumlu sonuç alınca bir tane daha aldım ve bikini bölgemdeki batıklar için kullandım. Oradaki deri yumuşacık oldu ve batıklar temizlendi. Üründen çok memnunum. Herkese tavsiye ederim.

 8. Verdiği etkiyi çok sevdim ama ıslakken bir değişik kokuyor sanki. Bir de kuru mu ıslak mı kullanıyorsunuz cicişler cevap veren olursa çok mutlu olurum.Kuru kullanan arkadaşım vardı da inanamadım ıslakken bile bazen acısına dayanamıyorum 🙁

 9. yeni kullanmaya başladığım ve cildime çok iyi gelen ürün. kollarımdaki pürüzlü kısmı oldukça rahatlattı. çok fazla bastırmadan kullanmak gerek. yoksa tahriş edebilir. ayrıca çok sık kullanımını da önermiyorum. banyo sonrası iyi bir nemlendirmeyle pamuk gibi bir cilde sahip olabilirsiniz. benim şuan o kadar da pamuk gibi değil ama zamanla olacağını düşündürttü.

 10. Duş jellerinin yüzeysel bir temizlik¸beyaz sabununsa sanki tam temizlemiyormuş gibi hissettirmesinden sonra aldım.Elimde orta yazan kesesi mevcut…Kirleri iyice çıkarsın diye almıştım.Çıkardı da.Guilty pleasure gibi bi şey oldu benim için o kirleri hart hurt çıkarmak .Yüzümü ıslatıp fazla bastırmadan oval hareketlerle uyguladım ve sonuç mükemmel oldu.Ben böyle yumuşaklık böyle pürüzsüzlük görmedim.Cildimin gerçekten arındığını hissettim ve iki üç günde bir uyguladım bu his için.Tabi sonrasında bol bol nemlendirdim.Sivilceleri yayabildiği söyleniyor ama bende tam tersi olanları söndürdü¸siyah noktaları temizledi.Ayrıca geçen gün deriyi soyduğundan mıdır nedir yanağımdaki sivilce lekelerinin açıldığını farkettim.

 11. Her duş sonrasında buharı yemiş cildime uyguladığımdır. Burnundaki siyah nokta problemiyle bu kese sayesinde vedalaştım.

 12. Ayak bileklerime artık işlemiş olan¸  şerit şeklindeki amele yanığını¸ tek seferde üç ton açarak mucize yaratan kese. Ayrıca yüz için olanı siyah noktalarımı da pıtır pıtır çıkardı¸ cildime parlaklık verdi. Ucuz yoldan kendinizi şımartmak istiyorsanız kesinlikle alın bunu kızlar. Ben fiyat/performansa on veriyorum.(vücut+yüz için olana gratiste 15₺’ye sahip oldum.)

 13.  Niyeyse beni memnun edememiş kese. Hem yüz hem de vücut için olanını almıştım. Tırnağımla kazıyarak çıkardığım kir¸ keseyle asla çıkmıyor ya da çok az çıkıyordu. Kelebek kese benim vücuduma daha iyi geldi. Dermapeelden memnun kalmayanlar deneyebilir. 

 14. yüzümdeki¸ vücudumdaki tüm pütürleri¸ ölü derileri efendime söyleyeyim daha neleri neleri kısa sürede gideren aşırı işlevsel kese. gaza gelip zımpara yapar gibi bastıra bastıra kullanırsanız cildinizi tahriş ediverirsiniz. duştan çıkmadan önce yumuşamış cildinizin üstünden çok hafifçe geçmeniz yetiyor.

 15. Geçen yaz alıp deneyimlemeye başladığım süppper temizlik icadı ahjhfjhsj gerçekten ölü deri atmada çok başarılı ama keselerken ıslanınca elimde yuvarlanmaya başlıyor kesenin kendisi……….o zaman kese atmak ekstra efor isteyen bi işe dönüşüyor¸çözümünü bulamadım 🙁 yüz için olanı da çok iyi ama çok nazik yapmak gerekiyor zira kuzenlerim ikişer kez burunlarını bu keseyle yaktı cicişler…

 16. Eski bir gratis calisaniyim o kadar çok satıldığını görünce kendimde aldım yüz için olanını çok dikkatli kullanmak lazım sıcak su altında en az 3 dakika bekletmeyi unutanlarda genelde cildi çiziyor yada yakıyor

 17. başlarda çok sevmiştim¸ cildimi pamuk gibi yapıyordu. hatta memnuniyetimi buraya da yazmıştım ama zamanla yanak bölgemde akne yaptığını fark ettim. ne kadar temiz tutmaya çalışsam da bakteri barındırdı belki bilemiyorum. bırakınca akneler¸ sivilceler de azalarak gitti. hala cildi pürüzsüzleştidiğini¸ pamuk gibi yaptığını düşünüyorum o ayrı. 

 18. Yüz için olanını¸ haftada bir banyoda kullanıyorum. Yuvarlak hareketlerle pek bastırmadan¸ aşağıdan yukarı olacak şekilde masaj yapıyorum yüzüme. Oldukça memnunum. Sonrasında bol nemlendirici ile güzel bir peeling yapmış oluyorum. 

 19. senelerdir sinüzit ve alerjiden muzdaribim. burnumun dokunur dokunmaz kanaması nedeniyle yüzüme özellikle burun çevreme asla kese yapamazdım. en ufak sert bir hamlede kanardı burnum. geçenlerde yüz için olanını denedim. hem yumuşaklığı hem de arındırması benim için mucize oldu uzun zaman sonra yüzümü burun çevreme kese yapabildim.

 20. rossmann dan vücut kesesi ve yanında ipek yüz kesesi hediyeli olarak 9 tl ye aldım 5 gün önce. vücut kesesini kalın olanını seçtim. 2 kullanmada bacaklarımdaki batıklar %80 gitti. inanamadım . harika resmen. yalnız sıcak suda ıslatılmış cilde duş jeli yada sabun ile değil tek başına uygulayın. duşakabindeki süzgeçten akıp giden kahverengiye dönük renkteki suyu görmek acaip gurur verici. temizim duygusu süper 🙂

 21. Buradaki övgülerini okuyunca yüz kesesini almıştım. Bugün banyodan sonra kullandım ilk kez. Çok fazla bastırmamama rağmen cildimize kese yaptığımızdaki gibi deri kalıntıları çıktı. Şaşırdım gerçekten. Yüzüm şu an daha pürüzsüz geliyor elimle dokunduğumda. Aynı şekilde dudaklarıma da uyguladım. Şimdilik memnun kaldım düzenli kullanmayı düşünüyorum¸ umarım siyah noktalarıma falan da olumlu etkisi olur.

 22. Haftada bir banyoda yüzümü buharla yumuşattıktan sonra ipek kese ile çok bastırmadan keseliyorum. Yumuşacık oluyor. Arkasından da duş sonrası nemlendirici ile sabah güzel bir yüz ile uyanıyorum. İpek kese yapmaya başladığımdan beri burun kenarlarımda ölü deri olmadığı için fondöten daha iyi oturuyor. Çizgilenme yapmıyor.

 23. Buharda yumuşamış olan cildime hafif bastırarak uyguluyorum gerçekten etkisi inanılmaz pürüzsüz bebek cildi gibi yapıyor cildimi mis gibi.

 24. Sadece burnuma uyguladığımda iyi sonuç aldığımdır. Çünkü ne zaman çene ve yanaklara uygulasam ertesi gün sivilcelerim çıkıyor. Ama burnumda efsane sonuç veriyor. 4 gün hiç siyah nokta oluşmadığını gördüm. Tavsiye ederim. Ben vücut kesesi ile birlikte yanında hediye verdiklerinde 11.90 a almıştım 1 yıl önce. Bence fiyatına değer.

 25. Vücut için olanını çok severek kullandığım kese.Hatta ilk kullandıktan sonra pislik içinde yaşıyormuşum demişliğim var kendime Yüz için olanını pek kullanamıyorum hassas ciltler için olanını almış olmama rağmen yine de acıyor caanıım yüzüm. Kılcal damarlarım yapma diye ağlıyor galiba

 26. Tamamen sözlükteki yorumlar üzerine gratışten bir tane yüz bir tane de vücut için ipince ipek olanından aldım. Çünkü normalde keseyi severim ve kelebek kese bir süredir tam istediğim gibi temizlemiyordu. Öncelikle söyleyeceğim şu¸ ortalamanın üstünde bir performansı var. evet memnunum. Ama fiyat performans çok iyi demek zor çünkü kese piyasası zaten beş on lira civarında. Herneyse¸ banyoda on onbeş dakika buharlı ortamda kaldıktannsonra kullanılması gerekiyor. Yüzümde çok bastırmadan bile etki ettiği için yüz kesesinden memnun kaldım. Vücut için olanı tabi hassas ciltlere yönelik olduğundan beklediğim etkiyi vermedi muhtemelen. Daha hunharca bir temizlik için daha sert versiyonları denemelisiniz. Daha az enerjiyle kır çıkarıyor¸ kolunuz az yoruluyor. Başarılı buldum. Teşekkürler önerenlere. 

 27. Şok markete geldiğinde almıştım¸ fiyatı altı lira gibi bir şeydi sanırım. Aldığımda coşup her yerimi öyle bir keseledim ki ölü deri çıktıkça daha çok coştum. Yüzden ziyade vücutta nedense daha başarılı gibi geliyor bana. Yüzü de yumuşacık yapmakla birlikte zamanla kendisi de eriyip elimde parçalandı. O nedenle kulladıktan sonra hızlıca kurutmaya dikkat edin. Ben çamaşır makinesine atıyordum ama elde beyaz sabunla yıkamak daha iyi bir yöntem olacaktır.

 28. duştan hemen çıkmadan önce yumuşamış cildime çok bastırmadan uyguluyorum ve bebek poposu gibi bir cilt elde ediyorum. derimi fazla soymamak adına çok sık yapmıyorum 2 duşta bir falan yapıyorum. etkisini gördükten sonra maske peeling vs kimyasalların ne kadar işe yaramaz olduğunu anladım. yaşasın ipek kese!

 29. Duşta peeling niyetine kullanmak için aldığım ürün. Bazen maske yapmak için yeterince zamanım olmayabiliyor ya da üşeniyorum fakat duşta çabucak peeling etkisi yapacak bir ürüne ihtiyaç duyuyordum¸ gratiste gördüm ve aldım. Yalnızca bir kere kullandım ama burnumun üstü kaymak gibi oldu. Karmadan yağlıya dönük cildimde burnum biraz sıkıntılıdır .d Yapısı sert bir naylon gibi o yüzden çok bastırmamaya özen gösterdim. Ama dalgınlığıma geldi yüzümü hafifçe sürttükten sonra sıcak su tuttum biraz acıdı.d Her banyoda olmasa bile haftada bir mutlaka yapmayı düşünüyorum.

 30. bu keseyi kullanmaya başladığımdan beri bir daha vücut peelingi satın almadım¸ almayı da düşünmüyorum. hem vücuduma boşuna başka bir kimyasal daha değdirmek zorunda kalmıyorum hem de dikkat edildiği sürece uzunca bir zaman kullanılabilir olduğu için param cebimde kalıyor. aslında en önemlisi hiçbir peelingin yapamadığını yapıyor oluşu. cilt sıcak su ile iyice yumuşadıktan sonra çok fazla bastırmaya da gerek kalmıyor.sadece hassas tenli olduğum için (kılcal damarlarım çok kolay çatlıyor) çok sık kullanmamaya çalışıyorum.

 31. Burda görüp yüz için olanını aldım. Yumuşak bir şeydir heralde dedim ama baya sert bir dokusu var ama uygularken rahatsız etmedi.Tahriş olur korkusuyla çok nazik davrandım sanırım hiç bir etkisi olmadı . Ortasını bulmaya çalışırken derimi yüzmem umarım. 

 32. Burdan gördüğüm girdiler sonucunda almıştım vücut ve yüz için olanı. Vücut için olanını çok seviyorum ve haftada iki kere kullanıyorum. Ama yüzüm rezalet.Şöyle ki¸ ilk bir kaç kullanımda yüzüm gerçekten kaymak gibiydi ama sonra gözeneklerimin genişlediğini farkettim ve yeni kullandığım başka hiç bir ürün yok. Bir keresinde de burnumun üstünden kocaman bir deri parçası koptu kabuk bağladı ama iz kalmadan geçti (bu benim hatam) . Dikkatli ve gözlemleyerek kullanılması gerekiyor bence. 

 33. yüz bölgesine yapılacak kese için en alınası ürün. Deriyi incitmiyor¸ temas ederken pürüz hissi vermiyor. Renkler de çok tatlı.

 34. peeling arayışımı sona erdirmiş bir ürün. bu güne kadar çok peeling denedim kimisi yüzümü çok çizdi kimisi yaktı kimisi de hiçbir işe yaramadan çöpe gitti. gratisen almıştım vücut kesesi ile birlikte. bence çok güzel bir ürün. cildimi kimyasallar ile yormuyorum. genelde duştan çıkmama yakın kullanıyorum çünkü yüzümdeki ölü deri yumuşamış oluyor. nazik hareketler ile uygulasam da banyodan çıkınca yüzüm biraz yanıyor. bence kimyasallar ile yüzü yormaktansa en ucuz ve en etkili şekide ölü derilerden kurtulma yöntemi.

 35. Denediğim bütün peelingler yüzümde küçücük bir sivilce dahi olsa onu yayıp 3e 5e çıkardığı için peelingi uzun süre önce bıraktım. Canım ipek keseyi keşfettikten sonra da ihtiyaç duymadım. Bir kese bu kadar güzel olur. Peelingler tonikler hepsi hikaye geldi. Bebek gibi bir yüzle uyanıyorum resmen.

 36. Peeling deneyimlerim genelde üzücü bittiği için deneyeyim hem uygun fiyatlı hem de daha garanti dedim ancak bu sefer de olmadı…Yapı olarak vücut kesesinden bir fark göremedim açıkçası. Benim yüzümde tahrişe ve minik yaralara yol açtı ki asla haldır huldur da davranmadım. Yine de cesaret edip bir şans daha vereceğim çünkü asla verim alamadığım ürünlere para dökmekten ve içeriklerine bakarken gözlerimi yitirmekten çok yoruldum. Farkılık gözlemlersem editlerim. İyi keselenmeler :*

 37. Çok üzgün bir girdiyle geliyorum şimdi. Yüz için olanını yaklaşık 6-7 ay önce almıştım ilk defa iki gün önce duşta deneyeyim dedim. Halbuki o sırada çok bastırmışım gibi gelmiyordu ama duştan bir çıktım¸ çığlık atacaktım. Alnım¸ çenemin sol tarafı¸ burun kenarlarım… izah edemeyeceğim. Sanki yüzümü çakmakla yer yer yakmışım gibi duruyor. Ama duşta çok eğlenceliydi. Kirler ve ölü derilerden arındıkça vaaoov harikaymııış¸ yihuuu müthişmiiş diye diye ovalıyordum yüzümü. Nereden bileyim meğer çitiliyormuşum. Aradan iki gün geçti kendimi madecassole boğuyorum. Dayak yemiş görüntümden bir türlü kurtulamıyorum. Dikkat edilmesi gerekiyormuş¸ bunu bilir bunu söylerim.

Siz ne düşünüyorsunuz?