“Deotak” için 36 yorum

 1. Krem ve roll onunu denediğim¸ krem olanın kokusu ve koruyuculuğu daha iyi olan ama roll on u da accayip pratik deodorant

 2. girdilerimi silmeden önce de bu başlığa yazmıştım¸ şimdi daha da uzun süredir kullandığım için daha detaylı yazabilirim diye geldim. öncelikle bende krem şeklinde olan kırmızısı var¸ klasik olan yani. roll-onlar bütün diğer roll-onlar gibi leke yapar diye düşünerek almamıştım¸ okuduğum kadarıyla da gerçekten o sarı lekeden deotak da kaçamamış¸ o yüzden kıyafetlerinin lekelenmesini istemeyen herkese krem olanı tavsiye ediyorum. lazer epilasyon yüzünden ter bezleri kafayı yemiş ve bu konuda gerçekten çok sorun yaşayan birisi olarak aylardır -kaç ay olduğunu tam hatırlamıyorum¸ ama sene dolmadı sanırım- eskiye göre çok daha rahatım. 2 günde bir banyodan sonra temiz cildime sürüp sonraki gün herhangi bir nivea stick deodorant kullanarak artık ben de normal insanlar gibi yaşayabiliyorum. kışın bir banyoda sürüp diğerinde sürmeyerek kullandığım bir süreç oldu ama havaların ısınmasıyla birlikte artık her banyodan sonra sürüyorum¸ geçtiğimiz günlerde final haftası falan derken duştan çıkınca unutmuşum eskisi gibi 2 günde günlerdir yıkanmıyormuş moduna girdim¸ o yüzden tedavi edici bir etkisi olduğunu düşünmüyorum¸ ama normal deodorantlarla ter kokusuyla baş edemeyenler için tavsiye ederim. not: koltuk altında beze oluşumu da gözlemlemedim.

  2
  1
 3. Terlemeyi engellemeyi değil ter kokusunu engellmeyi vaad eden unisex krem deodorant efendim. Aşırı terlemeyle ilgili sorunumuz varsa zaten hekime başvurmamız şart. Ter kokusu konusunda da bence vaadlerini yerine getiriyor en azından bende böyle oldu. Fakat 7 gün deneyimleyemedim tabiki. Yalnızca koku probleminiz varsa öneririm.

 4. Yaklaşık 1.5 – 2 senedir annemle beraber kullanıyoruz. Bir süre koltuk altımda beze vardı bununla bir alakası olmayan. Bunu kullandığım sürede geçmedi. Sonra ben kullanmayı bıraktım ardından bezem geçti şimdi kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım. Aksine ter kokusuna karşı inanılmaz başarılı buluyorum. Bu şekilde ilişkimiz devam eder umarım

  2
  7
 5. ter kokusu oluşumunu engelliyor¸ ama lütfen lütfen bunu kullanmayın kızlar¸ yukarıda da belirtilmiş¸ ağrılı beze yapıyor¸ muhtemelen gözenekleri tıkıyor. bezeleri fark eder etmez ürünü çöpe attım¸ bir daha da kullanmadım. siz de lütfen kullanmayın.

  9
  4
 6. Ter kokusunu önlüyor belki ama ben ayni zamanda kuru tutan urunleri seviyorum¸ kisiden kisiye degisiyor olabilir elbette¸ bende ozellikle yaz aylarinda islakligi hiç onlemedi¸ sadece ter kokmuyordu¸ benim için yetersiz.

  1
  1
 7. evet kesinlikle ter kokusunu önlüyor ama uzun süreli kullanımda koltuk altlarında ağrılı bezelere sebep oluyor. benim başıma geldi şahsen. daha sonrasında kullanımı kesince bezeler de kendiliğinden geçmişti.

 8. kolumu kıpırdatamayacak kadar acı veren bezeler oluşmasını sağlamıştı koltuk altımda. ter kokusunu önlüyor muydu önlüyordu fakat farkettiğim anda atmıştım.

 9. hayatımda hiç terlesem de hiç kokusu problemi yaşamadım ama insan illa daha iyisini ister ya¸ ben bir de hiç terlemiyim¸ özellikle yazın tişört giydiğim zaman koltuk altım hiç ıslanmasın istedim ve bu ürünü aldım. kullanma talimatına uyarak temiz cildime sürdüm ve bir kaç saat sonra büyük bir hayalkırıklığı yaşadım. hayatımda hiç duymadığım pis bir ter kokusu burnuma gelmeye başladı ve çok geçmeden anladım ki benden geliyor bu koku. ay hasta mı oldum¸ ay pastırma mı yedim¸ dur hemen çöpe atmayayım dedim ve ertesi gün yine kullandım ama yok anacım. ı-ıh. resmen leş gibi ter koktum bu ürün yüzünden. çöpe attım sonra. resmen çöp ürün. paranıza kıymayın derim.

  4
  1
 10. bende aşırı terleme ve bir süre sonra koltukaltında ağrılı beze yaptı. kullanmayı bırakınca bezeler de geçti. ter kokmayalım diye sağlığımızla oynamayalım.

 11. kullandığım süreçte koltukaltlarımda¸ deri altında bezelye büyüklüğünde bezeler (ya da adı her neyse) oluşmasına sebep olan deodorant. kullanmayı bırakınca bezeler kendiliğinden geçti.

  7
  1
 12. eskiden hiç ter kokusu problemi yaşadığımı hatırlamıyorum ama 1 2 yazdır banyo yapsam birkaç saat sonra koltukaltım ter kokuyordu. Bunu haftada 2 kere sürüyorum ve hiç ter kokmadım bunu kullanmaya başladığımdan bu yana. Terlemeyi hiç önlemiyor hatta sanki arttırıyor gibi tam da anlamadım ama kokuyu engelliyor. kullanırken koltukaltının kuru olması da gerekli. İçinde alüminyum olduğu için daha doğal bir şey arıyorum. Bittiğinde kristal olanları deneyeceğim ama kokuyu bunun kadar iyi engeller mi bilemiyorum.

 13. yaklaşık 5 seneden beri krem şeklini kullanıyorum. bunu sürdüğümde 2-3 gün duş alamadığım da olmuştur fakat hiçbir şekilde ter koktuğumu hatırlamam. yalnız üründen verim alabilmek için düzenli kullanmak gerek diye düşünüyorum. roll on şeklinde olanını da kullandım ve krem gibi etki etmediği kanaatine vardım.

 14. dün fark ettiğim kadarıyla kırmızısı benim koyu renkli bluzlarımı mavisi ise eşimin beyazlar dahil bütün gömleklerini mahvetmiş roll-on kendileri.

 15. Terlemeyi değil de kokuyu engellediği için tercih ettiğim ürün olmuştu kendisi. Yine aynı kategoride değerlendirilebilecek sebamed ile kıyasladığımda sebamed’in açık ara daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Çünkü alüminyum içermiyor ve de leke yapmıyor. Alternatif arayan arkadaşlara duyurulur. 🙂

 16. krem deodarantlardan hoşlanmayanların sevebileceği türden¸ leke bırakmayan ve stickin bir kısmının kolunuzda kalabileceği kadar yumuşak olmayan deodarant.

 17. Bana başka deodrantlar bir gün anca gidiyor bu gerçekten kötü bir durum benim için.. terlemeyi engellemiyor ama çok önceden bi ara kolatımda beze yapmıştı bu mu yaptı emin değilim kendi kendine geçti zaten.. farklı deodarantlar denedim hele niveanın sabun kokulu deodarantı fıs resmen benim için.. bunun kadar etkilisi gerçekten yok¸ tek sürüm ve birazcık sürmek yetiyor..

 18. deotak krem deodorant ter kokusunu 7 güne kadar baskıladığını ve d-panthenol ile tahrişi azalttığını vaad eden krem formunda rool-ondur.içeriği¸hydrocarbons mixture¸zinc oxide¸aluminium hydroxychloride¸lanolin¸silica¸tea tree oil¸triclosan¸d-panthenol¸fragnance.vaadlerini benim için yerine getiriyor.aynı oranda terliyorsunuz¸ tişörtlerden de belli oluyor¸ama ter kötü kokmuyor ve bir sonraki duşa kadar etkili oluyor.Burada şu konu önemli¸ bazı insanların teri çok rahatsız edici olur diğer roll-onlar bu gibi kimseleri ertesi güne götüremez¸her gün duş alıp yenilemeleri gerekirken deotak krem’de bu durum olmuyor duştan sonra sürülünce bir sonraki duşa kadar etkili oluyor.kırmızı¸ yeşil¸ mor paketleri var ortalama fiyatı 10-15 tl.

 19. Gerçekten ise yarıyor ama ara vermeden her gün sürdüğüm için koltuk altlarımda sert kitle gibi iltihap yapmıştı.

 20. Yüzde 70 engelliyor diyebilirim ter kokusunu fakat terlemeyi engellemiyor¸ kol altlarınız ıslak kalmaya devam edecektir. 7 gün olayını bilemiyorum en fazla 2 gün kalmıştır üstümde çünkü. ürün baya bereketli zor biter¸ biterse alır mıyım¸ sanmıyorum.

 21. şahane bir ürün.deodorant vb ürünler ter bezlerini tıkayarak terlemeyi durduruyor. terleme olmayınca da ter kokmamış oluyoruz tabi. fakat bu sağlıklı bir yöntem değil. ter kokusu bakteriler yüzünden oluşur. deotak’ın görevi ise bakteri oluşumunu engellemek. bu görevini de şahane bir şekilde yerine getiriyor. üstelik duştan sonra bir haftaya kadar bile etkisi devam ediyor. terlemeyi durdurmayıp bakteri oluşumunu engellediği için çok terleyeceğim günler ıslak görünümü engellemek için rollon veya deodorant ile destekliyorum.

 22. annem ve ben beraber kullanıyoruz. Herhangi bir yan etkisini görmedik¸ banyo yaptıktan sonra bezelye tanesi kadar küçük bir miktar alıp güzelce kuruladığınız yere sürüyoruz. ter kokusunu kesmede başarılı. Yaz aylarında süremediğiniz vakit¸ duş alındığı halde 2¸ 3 gün başarıyla idare ediyor. Fiyatı da pahalı deil. Roll onların deodorantların yaptığı işi başarıyla yapıyor.

 23. Terlemeyi kesiyor mu? Hayır. Kokuyu önlüyor mu? Evet.Önerir misin diye sorarsan kesinlikle HAYIR !Neden mi? Kokuyu kestiği için kullandım çünkü terliyorum terliyorum kokmuyorum. Bu sekilde 2 tüp bitirdim. Fakat bir süre sonra ağrılı bezeler oluşmaya başladı. Bir onkologa (kendisi arkadaşım olur) muayene oldum. Bana kendini birazcik dusunuyorsan bir daha ne deotak ne de deodorant kullanmazsin dedi. O günden beri doğal içerikli ürünler kullanıyorum. Herşeyin başı sağlık…

 24. geçenlerde sağlıklı deodorantlardan zannedip aldığım fakat yanıldığım roll-on deodorant. ürünün üzerinde banyodan sonra kurulanıp sürülmesi gerektiği yazıyordu. denedim¸ pek bir etkisini görmedim açıkçası¸ beyaz leke bırakması da cabası. bunu bitirdikten sonra yoluma etkili ve temiz içerikli bir deodorant arayarak devam edeceğim.

 25. yoğun işlerde çalışan insanlar için gerçekten iyi bir deodorant olduğunu düşünüyorum. deneyimlerime göre kokuyu ve teri uzun bir süre önlüyor.

 26. Terlemeyi önleyici bir ürün değil¸ ter kokusunu önleyici bir ürün. Temizlenmiş¸ pürüzsüz koltukaltına sürüyorum¸ günde 2 kez bile duş alsam 1 hafta boyunca asla tazelemiyorum. Evet bence kokuyu önlüyor ancak içeriğinde alüminyum var :/ 6 yıldır kullanıyorum bağımlısı oldum resmen¸ keşke daha temiz içerikli bir alternatifini bulabilsem

 27. bu kadar övülmesine güvenip “e hadi bir deneyim” diye aldığım¸ fakat ter mi kokuyorum yoksa bu ürün mü kötü kokuyor bir türlü anlamadığım ürün.sürekli koltuk altımı koklamaya çalışıp bu kötü koku benden mi geliyor tedirginliği de cabasıydı.. sevmedim.

 28. ya bunun roll onu ede vardı. rezalet kabul ediyorum da. geçen gün rossman açılışına denk geldim. kreminin testerını verdiler. bir sonraki gün de sonra unuturum diye koşarak gidip aldım. şu indirim sezonunda indirimsiz 2-3 ürün dışında sadece ıslak mendil almam da takdire şayandı.neyse bunun kokusu beni rahatsız etmedi de¸ kendi roll onunuzu da üstüne sürebilirsiniz. sırf kokusu için yapan var¸ ben de kendimi daha rahat hissediyorum tabi..sadece aklınızda olsun. aliminyum var içinde. çok düşündüm o yüzden alırken. karar vermek için de evdeki bütün deodorantların içeriğine baktım. sprey deodorantlar haricinde hepsinde var ki sprey kullanığımda kendimi son derece sorumsuz hissediyorum.

 29. deotak ın active isimli kırmızı kapaklı bir roll unu var. watsonstan arkadaşıma aldık¸ çok terleme sorunu olan birisi olduğu için etkili bir ürün arıyordu. bir diğeri indirimliydi watsons kartı olanlara diye bana da aldık ama ben hediye etmeyi düşündüm açıkçası çünkü terleme sorunum yoktu. kokusu kapağı açınca hoşumuza gitmişti¸ mavi kapaklısı daha ağır kokuyordu diye almadık. unisex bir ürün bu arada. evdeki stick deodorantımın bittiği ve geç kaldığım bir gün baktım elimin altında bu var hazır kullanayım dedim¸ sürdüm çıktım. hayatında bir kere bile¸ ergenliği de dahil ter kokmayan ben resmen kolumu kaldıramadım bütün gün. kokusu o kadar iğrenç ki terlemediğim ve koltukaltım kupkuru olduğu halde resmen burnuma acı koku geldi. evde bile kullanılacak gibi değil¸ direkt attım. ter kokusunu önlemesinin nedeni kendisi terden daha kötü kokuyor ondan. kolay kolay bir ürünü kötülemem ama lütfen almayın cicişler¸ size bir faydam dokunsun. ama krem şeklinde olan eski halini bilemiyorum. roll on u feci.

 30. bu ürün harika. gerçekten ne kadar duş alırsam alayım ter kokusunu önleyemiyordum malesef sonra deotakla tanıştım ve rahaaat bir nefes aldım diyebilirim. Edit¸ arkadaşlar bu ürün koltuk altında beze yapıyor. Kullanmayın bence ter kokusunu kesiyor tamam ama ağrılı beze yaptı bende antibiyotik tedavi görmüştümbu yüzd n. Crystial body stick çok güzel aylardır kullanıyorum sıfır koku ve sağlık problemide yaşamadım.

 31. Hayatımın ürünü oldu diyebilirim. Çok yakın bir kız arkadaşım sayenizde sabah akşam dua ediyor bana. O kadar güzel bir duygu ki anlatamam. Ben ki kışın donarken bile terleyebiliyorum. Şimdi hiç bir sıkıntım kalmadı. Çok mutluyum çok. :)Edit: watsons’da 10.90 tl fiyati

 32. Severek kullanıyordum¸ koltuk altımda beze yapana kadar. Daha sonra hem çok çok daha uygun fiyatlı hem daha temiz içerikli bir alternatifini buldum. Rossmanlarda satılan isana deo krem. 3¸4 lira gibi bir fiyatı olması lazım¸ 3. Tüpü kullanıyorum şu sıra çok memnunum.(bkz: isana deo creme sensitive)

 33. Kendisi zaten kotu kokuyor ama evet ter kokusunu onluyor.Lazer yaptirdigim donemde kullandim ve koltuk altimdaki kucuk bezeleri farkettigim an biraktim¸birakinca da bir daha cikmadi.7 gun ter kokmamayi vaat eden bir urun saniyor musunuz masumdur? Koltuk altina surulen sticklerin gogus kanallariyla dogrudan ilgisi var. icerigi bu kadar kotu bir urun kullanmak yerine her gun dus alip kuru ve temiz tutmak daha mantikli.

Siz ne düşünüyorsunuz?