“Davidoff cool water parfüm” için 46 yorum

 1. kadın olanına üzerimde değil ama başkalarında koklamaya doyamadığım parfüm. meyvelerin ferahlığı ile çiçeklerin sıcaklığı çok hoşuma gidiyor. parfümden anlayan burunlar için tam bir sentetik bombası olsa da bu parfümde beni etkileyen bir şeyler var¸ bilemedim.ayrıca cüzdan dostudur¸ çok uygun fiyatlara satılmaktadır internette¸ kalıcılığı da yaz parfümleri arasında çok iyidir.kullanımını sonsuza dek destekleyebilirim 🙂

 2. 16 senedir kullandığım tek parfümdür¸ benim imzam oldu artık¸ onsuz yaşamak gözleri görmeyen birine gökkuşağı nı anlatmaya çalışan birinin çaresizliği gibi.

 3. Günlük kullanıma uygun ferah ve hoş kokmanızı sağlar fakat bence bir parfüm çekici gelmeli¸ bu sadece temiz olduğunuzu vurgular.

 4. Çok güzel bir koku. Ferah kokular seviyorsanız beğenmemeniz saçmalık olur¸ delilik olur¸ yapmayın. Öyle güzel ki yalnız düşmanım mesela kullansın istemem. Hani düşmanım yok ama diyelim bir ülkeyle savaşıyoruz. Savaşmayalım tabi de orada kadınlar kullansın istemem.

 5. kimse şişesinin tasarımını eleştirmemiş. o kadar para verip sırma cam şişede su almış gibi hisseden olmadı mı… kokusuna gelince benim fresh anlayışıma pek uymuyor.

 6. Erkek versiyonu olanına bayılıyorum gerçekten. Erkek arkadaşımın değişmez kokusu. Kadın versiyonunu denedim ancak bence bayan için olanı erkek için olanından oldukça vasat. Evet fresh¸ temiz bir koku tam da benim sevdiğim gibi ama ne bilim o erkek versiyonundaki karakteristik¸ orjinal koku yok¸ tamamen sıradan bir koku kadın için olanı. Hem de hiç ama hiç kalıcı değil. Erkek için olanı ne kadar kalıcıysa¸ kadın için olanı tamamen kolonya kalıcılığında. Uçup gidiyor resmen. Erkek versiyonuna evet¸ kadın versiyonuna hayır.

 7. erkekler için olanı harika ve ötesidir. birkaç yıl önceki erkek arkadaşım kullanıyordu o zaman tanışmıştım bu parfümle. gerçekten güzel bir koku¸ alışıldık bir erkek parfümü değil bence. sanırım gayet kalıcı da. kadın için olanını ise daha önce hiç koklamadım.

 8. Evet bu arkadaşı kalıcı olmadığını bile bile aldım ve bizzat deneyimledim. İlk olarak fazla pıstlıyor bu arkadaş. Zaten kalıcı değil¸ bir şey değil. İki üç kullanımda hop azaldı gitti. Ki parfümü sadece bileklerime ve kulak arkasına sıkarım. Kalıcılığı çatlasa 2 saat¸ indirimden 80-90 liraya almıştım. İndirimsiz alacak falan varsa aman diyeyim. Zorlasan 1 aya biter zaten. Ben de ne yaptım¸ müthiş zekamı kullanarak doldurmasını satın aldım ve attım çantaya¸ kıyafetlerime sıkıyorum arada. Ve orjinalinden daha kalıcı maşallah.

 9. Arkadaşımın yurt dışından getirdiği testerlarla birlikte tanıştığım parfüm. Çok ferah ve bayana yakışacak türden. Şişesi de hoş. Şu an fiyatı 90 tl civarı.en yakın zamanda almayı düşünüyorum. Hiç başka parfüm almayı düşünmedim kendine has doğal bir kokusu var çünkü ve bağımlılık yapıyor 🙁

 10. yazın mini boyunu çantamdan ayırmadığım parfüm kendisi. sade¸ ferah ve çekici bir kokusu var bana göre. kalıcılığı benim tenimde fazla değil¸ ancak çantamda taşıdığım için sorun olmuyor. şöyle bir şey dikkatimi çekti¸ bu parfümü yenilediğimde hiç kimse ‘parfüm mü sıktın geldin naptın’ demiyor. hani bazı parfümler yeni sıkıldığında buram buram kokar etrafı biraz rahatsız eder¸ öyle bir sorun olmuyor. hafif silajlı bir parfüm.

 11. Herkes çok ferah¸ çok hafif¸ tam bir yaz parfümü diye bahsediyor ama bana kesinlikle öyle gelmedi. Bileğimde denemiştim¸ bir düre sonra bayık bir hal aldı. Herkesin teninde aynı etkiyi göstermemesi normal bir şey zaten. Ben şimdi bütün gün bununla Nasıl gezeceğim diye düşünmüştüm ama bir saate kadar hiçbir şey kalmadı. Kokusuna yorum yapmayacağım¸ bu göreceli bir konu ama kalıcılığı iyi olmayan parfümdür. Not: bu entry kadınlar için olana yazılmıştır. Zira erkek versiyonuna ölüyorum¸ bitiyorum. Bana göre asla yeri dolmayacak banko bir parfüm. Herkes beğenir¸ herkese yakışır gibi geliyor nedense.

 12. Az evel internetten sea rose summer seas edition alarak iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilemedim fakat markafoni bir kampanya ile 100 ml 39.00 tl gibi bir fiyatla sununca hayır diyemedim. Bunun dışında klasik mavi şişeli tipik kavun kokusu tenimde pek bir kalıcıydı fakat kokusu gibi kalıcılığı da tenden tene değiştiği için “hemen uçtu” yorumlarıyla sıklıkla karşılaşıyorum. Buna dayanarak sea rose denemeden almak biraz risk almış olmak oldu.Yine de arkasında davidoff gibi bir marka var olmadı takasa açarım diyor içimi rahatlatıyorum.

 13. Hayatimın ilk parfümü diyebilirim. Babam getirirdi¸ seve seve kullanırdım. Kişisel koku tarihimde en önlerde yeri var.

 14. Bende baş ağrısı yapan parfüm. en son 17-18imde kullanmıştım ve ondan sonra ona daha ucundan bile yaklaşmadım¸ kokusu öyle bir çarpıyor ki o yıllara dönüp baktığımda Nasıl kullanmışım diyorum. O derece baş ağrımı azdırıyor. Ayrıca çok da kalıcıydı benim kullandığım Zamanlar ama şimdi yorumları okuduğumda kalıcılığının az olduğu gördüm ki sanırım bu durumda formülasyonu değişmiş. Ama benim için hala o zamanki koku.

 15. Eskiden çok severek kullanırdım¸ zamanla koku zevkim de değişti demek ki ağır geliyor. Ayrıca bundan on yıl öncesine kadar kullandıklarım gayet kalıcıyken şimdi o kalıcılığı yakalayamıyorum.

 16. çok beğendiğim¸ferah ve gerçekten de “cool” bir koku bana göre.ayrıca bende kalıcı da oldu.ben burberry de¸kenzo da falan -ki kenzo favorimdir- kendi kokumu alamıyordum ancak davidoffta yürürken fark ediyorum kokumu.tekrar alırım dediğim parfümler arasında kendisi.

 17. unisex bi koku gibi gelmisti ilk kokladigimda.temiz bi koku ama cok karakteristik degil.bimde 95 tl ye satiliyor.çeliktepe bim de 1 tane kalmisti dun aksam.

 18. babamın yurt dışı dönüşlerinde evimize giren¸ kokusuna bayıldığım ama daha çok küçük bir ergenken kullandığım için şimdilerde yüzüne bakmadığım güzel parfüm

 19. bu parfümü 1 yıl önce kokusunu bilmeden sipariş ettim ve nefret ettim. Üretim tarihi de yeniydi o zaman bakmıştım 5 ay önce üretilmişti. Sevenleri varmış ama nasıl sevebiliyorlar anlayamıyorum.oda spreyi gibi kullanıyorum öyle bile bitiremedim.

 20. Çok beğendiğim ancak bana yakışmayan bir koku. Aslında her tene göre farklı kokan bir parfüm bana göre. Ben buğday birazda esmere dönük tenliyim ama kendime hiç beğenmedim. Beyaz tenli bir arkadaşımda bozuk peynir gibi kokuyor. Ama esmer bir arkadaşımda bayıldığım bir koku. Anlayacağınız her tende farklı oluyor.

 21. kadınlar için olanını sadece bir fıs¸ bileğimde denediğimde kısa sürede mide bulantısına neden olmuş parfümdür kendisi. birkaç saat içinde yaşamak eziyet hâline gelmiş¸ bu dayanılmaz kokudan kurtulmak bol sabunlu su ile mümkün olmuştur. luxury life lavabodan bildirdi.

 22. Parfüm olarak çok ağır ve şekerli kokuları sevmem. Bu parfümde şans eseri elime düştü. ilk kullandığımda ve sonraki kullanımlar için cildimdeki kokusu hoşuma gitti. Ama ne yazık ki kalıcılığı ne yaparsam yapayım 1 saati aşmadı. Performans fiyat oranı olarak çok kullanılışlı değil.

 23. Çok güzel bir koku ama parfüm olarak kullanmam. Duş jeli olur¸ kolonya olur¸ oda parfümü olur ama parfüm olmaz ya. Ama seveni çılgınlar gibi seviyor. Bunun bir benzeri light blue diye bir parfüm. Ona bayılıyorlar hatta dünyada en çok satan on kadın parfümü arasında ama o Da buna benzer ferah¸ denizimsi¸ Okyanusumsu bir koku. 

 24. Erkek arkadaşımla bütünleşmiş parfüm. İlk başta kolonya gibi kokuyor ama vücutta durdukça güzelleşen kalıcı parfüm.

 25. hayatımın parfümü olur kendisi. resmen orta okuldan bu yana benimle o kadar bütünleşmiş ki en yakın arkadaşım izmire gidip beni özlediğinde sen kokuyor bu parfüm diye gidip gidip bu parfümü kokluyordu. resmen buram buram temizlik ferahlık kokuyor bu parfüm.

 26. adını duyduğumda oy liselim liselim diyesim gelen parfümdür. neredeyse tüm lise zamanımda kullanmıştım. ondan mıdır bilmem bana hep genç kız kokusu gibi geliyor. fresh bir koku. kalıcılık konusunda da nasıldı tam hatırlayamıyorum. orjinal parfüm fiyatları almış başını gitmişken nispeten uygun fiyatı ve kokusuyla 15-20 yaşlara hitap eden güzel bir parfümdür.

 27. Kokusu ferah¸ şekersiz-çiçeksiz baş ağrıtmayan bir parfüm. Tenimden parfüm kokusu kolay kolay çıkmaz ama bu 1-2 saate kalmadan uçup gidiyor. Ucuz bir şey olsa tamam ama ucuz da değil. Baya kokusunu bilmeden almaya heveslenmiştim iyi ki almamışım. Ama çok zengin olsam alır koku uçtukça sıkarım

 28. kıyafetlerde buram buram kokan parfüm. eski sevgilimin montunun koluna sıkmıştım yanlışlıkla¸ montu odasına koyup çıkmış. geri geldiğinde odanın komple ‘ben’ koktuğunu söylemişti.

 29. fresh bir koku denince aklıma bu ve light blue gelir. erkeksi bi koku olduğu çok söylenir ama bence öyle değil. tam bi yaz parfümü. insanı bunaltmayan ferahlık veren. ve genel şikayet olarak kalıcılığı maalesef çok az. 

 30.  kullanamadım¸ kokusu bana çok kötü geliyor böyle 1tl ye almışım gibi.başkalarına nasıl diye sorduğumda beğeniyordu herkes bende anneme verdim severek kullanıyor.

 31. Anneme Ben çok küçükken hediye gelmişti ve nedense kokusuna hep özenmiştim¸ 2 yıl önce nostalji olsun diye ona hediye edip sonra kendim El koydum biraz¸ benim gibi vanilyalı miskli kokuları seven biri için olabilecek en ferah kokulardan¸ bunu sevmiş olmam bir mucize jsjdv

 32. Lise çağlarımda vazgeçilmez olan parfüm¸ fresh kokuları seven herkesin sevebileceği bir parfüm fakat tenden tene kokusu çok değişiyor o yüzden denenmeden alınmasını tavsiye etmem.

 33. çok fazla hatırası olan eski parfüm. efsanedir¸ kokusu çok hafiftir kalıcı değildir ama sanırım ben onu seviyorum.

 34. Lise yıllarında kullandığım ve bana genç kokusu gibi gelen parfümdür.Üniversite yıllarının başında bir yaz tatilinde memleketteki evimizin kapısına hediye paketi içinde bırakılmıştır. Çok sonradan kimin bıraktığını öğrenebilmişimdir¸ gülümseten hatıralardandır.

 35. Allah’ım lisede bir Edebiyat öğretmenimiz vardı kendisi mükemmel güzellikte bir kadındı ve bu parfümü kullanırdı. Koridordan geçtiğinde her yer o kokardı. Zaten kızlı erkekli hepimiz aşıktık o kadına resmen. Tüm kızlar olarak hepimiz o parfümü kullandık sonra tabii. Bayağı sıkıldım kendisinden diyebilirim^^ Ama kokusu çok hoş ve fazlasıyla ferah. Bu kokuyu hiç kullanmamış ve duymamış olanlara önerebilirim

 36. Yurtdisindan gelen bir arkadasimin hediye etmesi ile tanistigim parfum. Normalde ferah ve temiz kokulari seviyorum ancak sanirim sadece oda ya da araba kokusu olarak kullanmaya tahammulum var. Bu parfumden nefret de etmedim ancak uzerimde tasimaya deger de gormedim acikcasi cunku bence bir karakteri yok¸ cok siradan bir koku. 

 37. uygun fiyatlı ( gratis ¸ watsons vsde sürekli indirimde) ¸ yanılmıyorsam kadın versiyonu 97’den bari olan¸ casual bir yaz kokusu (bence). karakteristik bir kokusu yok evet ama zaten günlük yaz parfümü de ben burdayım notaları içermemeli diye düşünüyorum. edpsi sanıyorum ki yok edt olarak üretiliyor.gündüz yaz sıcağında¸ kimseyi rahatsız etmeyen fresh bir koku. üstüne çok konuşalacak bir parfüm değil. fresh kokular seviyorsanız ve henüz denemediyseniz bir bakın derim. yaz geliyor ve benim geçen yazdan kalma şişem dibini görmüş. kışın çok daha iddalı kokular sevdiğim için bittiğini bile unutmuşum. yenilemek lazım¸ önümüzdeki ay alınacaklar listesine ekleyip bir de sana para ayıracağız diye akla düşendir.negatif özelliği ise kalıcı değil¸ gün içerisinde yenilemek gerekiyor. ek bilgi¸üst notalar: ananas¸ ayva¸ frenk üzümü¸ kavun¸ zambak¸ limon.orta notalar: nilüfer¸ bal¸ yasemin¸ alıç¸ inci çiçeği¸ gül¸ böğürtlen¸ menekşe.alt notalar: misk¸ sandal ağacı¸ frambuaz¸ vanilya¸ şeftali¸ vetiver.yaratıcısı pierre bourdan.

 38. her sene yaz mevsiminin kapıdan göz kırpmasıyla aklıma gelen parfümdür. hafifliğini ve ferahlığını seviyorum. benim tenime de yakışıyor bu koku. yazın elim genelde buna gider. 3 şişe bitirdim¸ 4. yolda <3

 39. Gerçekten tam bir yaz parfümü fresh bir yazlık parfüm arıyorsanız işte o bu İndirimlerde de çok uygun oluyor Sadece bende çok kalıcı değil ama tabi tenden tene göre değişir 

 40. 7-8 sene önce bir arkadaşım doğum günümde almıştı. Kendisi bozulmuş mudur bilmiyorum ancak kokusunda bir bozulma olmadı halen duruyor. Hafif yazlık bir koku bende seviyorum. Şişesinin renginden midir bilinmez bana deniz okyanus hissi veriyormuş gibi geliyor

Siz ne düşünüyorsunuz?