“Davidoff parfüm” için 22 yorum

 1. bu parfümü 1 yıl önce kokusunu bilmeden sipariş ettim ve nefret ettim. Üretim tarihi de yeniydi o zaman bakmıştım 5 ay önce üretilmişti. Sevenleri varmış ama nasıl sevebiliyorlar anlayamıyorum.oda spreyi gibi kullanıyorum öyle bile bitiremedim.

 2. babamın yurt dışı dönüşlerinde evimize giren¸ kokusuna bayıldığım ama daha çok küçük bir ergenken kullandığım için şimdilerde yüzüne bakmadığım güzel parfüm

 3. unisex bi koku gibi gelmisti ilk kokladigimda.temiz bi koku ama cok karakteristik degil.bimde 95 tl ye satiliyor.çeliktepe bim de 1 tane kalmisti dun aksam.

 4. çok beğendiğim¸ferah ve gerçekten de “cool” bir koku bana göre.ayrıca bende kalıcı da oldu.ben burberry de¸kenzo da falan -ki kenzo favorimdir- kendi kokumu alamıyordum ancak davidoffta yürürken fark ediyorum kokumu.tekrar alırım dediğim parfümler arasında kendisi.

 5. Eskiden çok severek kullanırdım¸ zamanla koku zevkim de değişti demek ki ağır geliyor. Ayrıca bundan on yıl öncesine kadar kullandıklarım gayet kalıcıyken şimdi o kalıcılığı yakalayamıyorum.

 6. Bende baş ağrısı yapan parfüm. en son 17-18imde kullanmıştım ve ondan sonra ona daha ucundan bile yaklaşmadım¸ kokusu öyle bir çarpıyor ki o yıllara dönüp baktığımda Nasıl kullanmışım diyorum. O derece baş ağrımı azdırıyor. Ayrıca çok da kalıcıydı benim kullandığım Zamanlar ama şimdi yorumları okuduğumda kalıcılığının az olduğu gördüm ki sanırım bu durumda formülasyonu değişmiş. Ama benim için hala o zamanki koku.

 7. Hayatimın ilk parfümü diyebilirim. Babam getirirdi¸ seve seve kullanırdım. Kişisel koku tarihimde en önlerde yeri var.

 8. Az evel internetten sea rose summer seas edition alarak iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilemedim fakat markafoni bir kampanya ile 100 ml 39.00 tl gibi bir fiyatla sununca hayır diyemedim. Bunun dışında klasik mavi şişeli tipik kavun kokusu tenimde pek bir kalıcıydı fakat kokusu gibi kalıcılığı da tenden tene değiştiği için “hemen uçtu” yorumlarıyla sıklıkla karşılaşıyorum. Buna dayanarak sea rose denemeden almak biraz risk almış olmak oldu.Yine de arkasında davidoff gibi bir marka var olmadı takasa açarım diyor içimi rahatlatıyorum.

 9. Herkes çok ferah¸ çok hafif¸ tam bir yaz parfümü diye bahsediyor ama bana kesinlikle öyle gelmedi. Bileğimde denemiştim¸ bir düre sonra bayık bir hal aldı. Herkesin teninde aynı etkiyi göstermemesi normal bir şey zaten. Ben şimdi bütün gün bununla Nasıl gezeceğim diye düşünmüştüm ama bir saate kadar hiçbir şey kalmadı. Kokusuna yorum yapmayacağım¸ bu göreceli bir konu ama kalıcılığı iyi olmayan parfümdür. Not: bu entry kadınlar için olana yazılmıştır. Zira erkek versiyonuna ölüyorum¸ bitiyorum. Bana göre asla yeri dolmayacak banko bir parfüm. Herkes beğenir¸ herkese yakışır gibi geliyor nedense.

 10. yazın mini boyunu çantamdan ayırmadığım parfüm kendisi. sade¸ ferah ve çekici bir kokusu var bana göre. kalıcılığı benim tenimde fazla değil¸ ancak çantamda taşıdığım için sorun olmuyor. şöyle bir şey dikkatimi çekti¸ bu parfümü yenilediğimde hiç kimse ‘parfüm mü sıktın geldin naptın’ demiyor. hani bazı parfümler yeni sıkıldığında buram buram kokar etrafı biraz rahatsız eder¸ öyle bir sorun olmuyor. hafif silajlı bir parfüm.

 11. Arkadaşımın yurt dışından getirdiği testerlarla birlikte tanıştığım parfüm. Çok ferah ve bayana yakışacak türden. Şişesi de hoş. Şu an fiyatı 90 tl civarı.en yakın zamanda almayı düşünüyorum. Hiç başka parfüm almayı düşünmedim kendine has doğal bir kokusu var çünkü ve bağımlılık yapıyor 🙁

 12. Evet bu arkadaşı kalıcı olmadığını bile bile aldım ve bizzat deneyimledim. İlk olarak fazla pıstlıyor bu arkadaş. Zaten kalıcı değil¸ bir şey değil. İki üç kullanımda hop azaldı gitti. Ki parfümü sadece bileklerime ve kulak arkasına sıkarım. Kalıcılığı çatlasa 2 saat¸ indirimden 80-90 liraya almıştım. İndirimsiz alacak falan varsa aman diyeyim. Zorlasan 1 aya biter zaten. Ben de ne yaptım¸ müthiş zekamı kullanarak doldurmasını satın aldım ve attım çantaya¸ kıyafetlerime sıkıyorum arada. Ve orjinalinden daha kalıcı maşallah.

 13. erkekler için olanı harika ve ötesidir. birkaç yıl önceki erkek arkadaşım kullanıyordu o zaman tanışmıştım bu parfümle. gerçekten güzel bir koku¸ alışıldık bir erkek parfümü değil bence. sanırım gayet kalıcı da. kadın için olanını ise daha önce hiç koklamadım.

 14. Erkek versiyonu olanına bayılıyorum gerçekten. Erkek arkadaşımın değişmez kokusu. Kadın versiyonunu denedim ancak bence bayan için olanı erkek için olanından oldukça vasat. Evet fresh¸ temiz bir koku tam da benim sevdiğim gibi ama ne bilim o erkek versiyonundaki karakteristik¸ orjinal koku yok¸ tamamen sıradan bir koku kadın için olanı. Hem de hiç ama hiç kalıcı değil. Erkek için olanı ne kadar kalıcıysa¸ kadın için olanı tamamen kolonya kalıcılığında. Uçup gidiyor resmen. Erkek versiyonuna evet¸ kadın versiyonuna hayır.

 15. Çok güzel bir koku. Ferah kokular seviyorsanız beğenmemeniz saçmalık olur¸ delilik olur¸ yapmayın. Öyle güzel ki yalnız düşmanım mesela kullansın istemem. Hani düşmanım yok ama diyelim bir ülkeyle savaşıyoruz. Savaşmayalım tabi de orada kadınlar kullansın istemem.

 16. Günlük kullanıma uygun ferah ve hoş kokmanızı sağlar fakat bence bir parfüm çekici gelmeli¸ bu sadece temiz olduğunuzu vurgular.

 17. 16 senedir kullandığım tek parfümdür¸ benim imzam oldu artık¸ onsuz yaşamak gözleri görmeyen birine gökkuşağı nı anlatmaya çalışan birinin çaresizliği gibi.

 18. kadın olanına üzerimde değil ama başkalarında koklamaya doyamadığım parfüm. meyvelerin ferahlığı ile çiçeklerin sıcaklığı çok hoşuma gidiyor. parfümden anlayan burunlar için tam bir sentetik bombası olsa da bu parfümde beni etkileyen bir şeyler var¸ bilemedim.ayrıca cüzdan dostudur¸ çok uygun fiyatlara satılmaktadır internette¸ kalıcılığı da yaz parfümleri arasında çok iyidir.kullanımını sonsuza dek destekleyebilirim 🙂

 19. benim adamımın kokusu. bir erkekte bu kokuyu duymaya katlanamıyorum çünkü¸ çok özlüyorum onu tanıma geleceksek: erkekler için gayet doğal¸abartsız ve etkileyici.

Siz ne düşünüyorsunuz?