“Dalin bebek şampuanı” için 211 yorum

 1. Bebekliğimin vazgeçilmez şampuanı. Arada yine kullanıyorum. Bir arkadaşım göz makyajını dalinle temizliyor bana da önermişti ama ben fırça temizliği için kullanıyorum.

  1
  6
 2. Makyajımın kabasını aldıktan sonra özellikle göz makyajımı çıkarmak için kullanıyordum. Taa ki yüzümde göz altlarım ve dudak kenarlarım kızarıp tahriş olana dek. Birdenbire oldu¸ doktora gittiğimde kullandığım ürünlerin alerji yapabileceğini söyledi. Dalin’i özellikle sordum¸ bebekler için olan ürünler de alerji yapabilir dedi. Sanıldığı kadar masum değil yani. Cİldiniz hassas ve ya alerjik ise dikkat etmelisiniz ¸)

 3. 2 ya da 3 defa göz makyajımı temizlemek için kullandığım bebek şampuanı. bir daha asla denemeyi düşünmüyorum. gözlerim çok hassaslaştı. çoğu zaman soyuk soyuk olup yanıyor ve bu şikayetler bu şampuanı kullanınca daha çok olmaya başladı. bu yola başvurmamın sebebi makyajımı temizlerken kirpiklerimin dökülmesiydi. çok güzel temizleyip kirpiklerimi dökmüyordu. kullanmaz olsaydım.

 4. Bittikçe alacağım¸ vazgeçilmezim oldu. Sabahları da Yüzümü yıkıyorum. Ayrıca makyaj fırçalarımı da yıkıyorum. Çok da güzel kokuyor.

 5. Kokusu güzeldir¸ eskiye goturur falan ama icerik bakimindan hic masum degil. Hadi itiraf edelim¸ bunu gercekten bebegi icin kullanan anneler yok degil mi?!

 6. Göz makyajımı kolayca çıkardığı için bir süredir kullanıyorum. Cildi kurutuyor. Kirpiklerimde de dökülme başladı. Burada yorumları okudukça¸ bu sonuçları Dalin’e bağladım ama bakalım.

 7. göz çevresini inanılmaz kurutuyor ve bence lens kullananlar için de uygun değil çünkü gözlerimin içinin bile gerildiğini hissediyorum. makyajım ağır olmadığı sürece her gün kullanmayı tercih etmiyorum.

 8. İçinde sodium laureth sulfat¸ sles¸ parfüm gibi yetişkin şampuanlarinda bulunan zararlı maddeler olan sözde bebek şampuanı. Ben bu maddeleri içermeyen uni baby’i kullandım o bile göz cevremi acayip kuruttu. Dalinin neler yapabilecegıni düşünemiyorum. Herkesin kendisinin bileceği iş ama bebek şampuanları göz çevresi gibi hassas bir bölge için uygun değil bence.

  2
  1
 9. çok güzel makyaj temizleme jeli olarak kullanılır. hemde waterproff maskarayı bile çıkartacak cinsten. zamanında bi makyözün tavsiyesile yüzümü yıkamaya başlamıştım o günden beri de halen makyajımı bununla çıkarırım

 10. ben kuşlarımı yıkamak için kullanıyorum. ciddi söylüyorum¸ bir keresinde mubişlerimden bir tanesi bal kasesinin içine düştü ve ben de markete gidip dalin aldım yıkadım onu. ondan sonra hep dalinle yıkadım kuşlarımı. bu arada yılda iki üç kez yıkarım o da yazın yani¸ yoksa çok üşüyolar kışın.

 11. Göz makyajını yıkayarak çıkarmak için ideal. Özellikle lens kullanıcılarının denemesi gereken bir yöntemdir.

 12. Liseden beri göz makyajımı çıkartmak için kullandığım¸ özellikle lavantalısı mükemmel kokan şampuan. Gözlerim inanılmaz hassas olduğu için kullandığım makyaj çıkarıcı zımbırtılar göz kapaklarımı şişiriyordu. Dalinle yıllarca iyi anlaştık fakat çok fazla kuruttuğu ve artık yaşımın da cildimin nemine daha çok dikkat etmemi gerektirdiği için artık eskisi kadar kullanmıyorum. Ama hep lavabomun köşesinde durur sarı sarı.

 13. bebeklerin saçlarını yumuşacık yapan bir şampuan neden benim saçımı düğüm haline getirir sorusunu sorduran şampuan. cevap¸ benim bebek olmamam olabilir tabi.

 14. Harika bir makyaj temizleyici. Yüzüm yumuş yumuş oluyor. Saçları da yumuş yumuş yapıyor ama saçlarınız boyalıysa DİKKAT. Saçları akıtır.

 15. dalinle yıkanan civcivler büyürdalinle yıkannn ve o civcivlere bakkkkkyanmaz gözlerin kendini bırakkkk saçlarım ipek gibi kokum bebiş gibibütün millet dalinci var mı dalin gibiiiiii

 16. saçlarımı tüy tüy yaptığı için şampuan olarak kullanmayı sevmediğim şampuan. ancak fırça temizliğinde oldukça başarılı. Özel olarak fırça temizliğine yönelik yapılmış ürünlere para vermediği sevmediğimden saçıma iyi gelmeyen şampuanlar ya da el sabunuyla yıkadığım fırçalar kısa zamanda formunu kaybediyor ve yıpranıyordu¸ ama bu ürünle hiç öyle bir sıkıntı yaşamadım¸ hem de kısa sürede temizlik sağlayabildim. amacına uygun olmasa da bu amaçla çok tavsiye ediyorum.

 17. kokusu tuhaf olan bebek şampuanı¸ama o bebeksi his¸o reklamları filan çok tatlı yeriimmm¸bir ara saçımı filan bununla yıkadım ama tam olarak o temizleme hissini veremediği için kullanmayı bıraktım.

 18. Bebekler bilindiği gibi çok hassas ve naziklerdir. Bu sebeple yüzüme dalın bebek şampuanını uygulamak bana oldukça mantıklı geliyor makyajımın ilk etabını temizlemek yüzümü yıkama jeline hazırlamak için oldukça başarılı bulduğum bir ürün. Saçta kullanımına gelirsek formülü o kadar sadeleştirilmiş bir ürün kesinlikle istenilen temizliği vermeyecektir.

 19. bir arkadaşıma doktoru yüzünüzü bebek şampuanıyla yıkayın demiş. hem doktor dediği için hem de hassas bir cildiğim olduğu için kullanmaya karar verdim. neredeyse liseden beri dalinle yıkıyorum yüzümü. temizlemesini beğeniyorum yüzüm çok güzel kokuyor ama arada gözlerimi yakıyor.ben ürünlerde içeriklere pek bakmıyorum. dalin hakkında da bebek şampuanı içinde ne olabilir ki diye düşünüyordum ama burada içeriğinin temiz olmadığı yazılmış. o yüzden elimdeki bitince bebek şampuanı yerine yüz yıkama jeli almayı düşünüyorum.

 20. Göz doktorumun gözümü yıkamam için önerisidir. Tabii marka olarak belirtmedi ama yılların vazgeçilmezi. Saçımı bir güzel kendi şampuanımla temizledikten sonra bunun kokusunu istiyorsam¸ bir de dalinle yıkıyorum. O koku çocukluğa götürüyor insanı ve tertemiz bir hissediyorsun 🙂 Fırça temizliğinde de tercih edilendir.

 21. Sabahları uyandığımda ve akşamları makyajımı sildikten sonra yüzümü yıkamada kullandığım ürün. Gözlerimdeki hassasiyet ve mikrop kapma sebebi sonrası doktorumun önerisi ile kullanmaya başladım. Oldukça memnunum. Yüzü birazcık kuruttuğunu düşünüyorum fakat ben inanılmaz kuru cilde sahip olduğum için de buna sebep oluyor olabilir. Gözlerimde kalan maskarayı çok rahat dağıtıyor ve çıkartıyor. Benim için vazgeçilmezlerden birisi. Gözümün mikrop kapmasına da inanılmaz engel oldu. En ufak bir sorun yaşamadım kullandığımdan beri. Başlarda kulak çöpü ile uyguluyordum kirpik diplerime¸ şimdi gözlerimi iyice ovalıyorum hiçbir kızarma ya da yanmaya sebep olmadı. Kaybolmasına sebep olduğu nem için de yüz kremim oldukça yeterli oluyor.

 22. makyaj fırçalarımı ve makyaj süngerlerini temizlemekte kullandığım ürün. kokusu sebebiyle fırçalar kururken gidip fırçaları koklama sebebim.

 23. Makyaj çıkarmak¸ duş jeli olarak kullanmak fırça temizliği yapmak gibi çeşit çeşit kullanım alanı olduğu için kullandığım şampuan çeşidi. Markasına çok takılmıyorum açıkçası ve bazen saçlarımı da yıkayıp 3-4 yaşımdaki hallerimi yad ediyorum. Hem nostaljik hem kullanışlı olması nedeniyle evden eksik olmaz.

 24. her bebek gibi kokmak isteyen kadınların mutlaka kullandığı üründür¸e tabi ben de bir süre denedim ancak araştırmalarım sonunda içindeki ph derecesinden dolayı yetişkinlere olumsuz sonuç vereceğinden bahsediliyordu ben de bıraktım.Ha çok bi ahım şahımı var mı?Yok.Bebek gibi kokmak 1 dakika sürüyor sonrası yok

 25. Her akşam gözlerimi yıkadığım şampuan.makyaj kalıntılarımdan kurtulurken gözlerim yanmıyor.Kokusu ise dünyadaki en güzel şeylerden biri.

 26. Göz makyajını çok iyi temizlemediği doğru. Hatta bioderma’nın bebe şampuanlarını da kullandım ve arada bariz fark var. Elimdeki dalin’i sadece fırça temizliğinde kullanacağım artık¸ çünkü hem iyi temizlemiyor hem de çok kurutuyor. Eğer illa bebe şampuanı kullanmak istiyorsanız “bioderma abc” daha iyi.

 27. Göz doktoruma gittiğimde üst göz kapağıma baktığında sen makyajini iyi temizlemiyor musun bundan sonra makyajini bebek sampuaniyle temizle dediginden beri kullandığım ürün pamukla gözümün canina okuyacağıma bununla yikarim oh be mis gibi dedirtiyor bence kesinlikle göz makyajini temizlemek icin denenmeli siddetle tavsiye ederim

 28. yüzümü¸ makyaj fırçalarımı ve süngerimi yıkadığım tatlış şey. Yıkama jellerine para vermek istemediğimden daha doğrusu öğrenci halimle far paletlerinden para kalmadığımdan böyle bi çözüm buldum. Daha doğrusu cicişde de çok kişinin kullandığını görünce mantıklı geldi.İçinde zaten zararlı bişey yok çünkü bebeklere kullanılıyor. Bence makyajı güzel temizliyor zaten ben çift fazlıyla temizlediğim gözlerime uyguluyorum. Tabi ki lash sensationalı mikemmel çıkarmıyor ama baya kısmı çıkıyor. ben fondöten de kullanmadığım için temizliği bana yeterli geliyor. Ama yüz temizleme pedleri kullanıp daha derinlemesine temizlicem sanırım. Fiyatı da zaten çok uygun.Ama çalışınca la roche posay effacler denicem kesin.

 29. bebeklere yönelik olduğu için daha temiz ve sağlıklı olduğunu düşünen oda arkadaşım yüzünü yıkamak için kullanıyordu. bana da mantıklı geldi bir kaç kez bende yıkadım ama yağlı cilt tipime yetmedi. o parayı sorunlarıma yönelik ürünlere yatırmayı daha mantıklı buldum.

 30. Makyaj fırçalarımı ve süngerlerimi yıkamak için kullandığım şampuan. Ben performansından memnunum. Herhangi bi zarar vermiyo fırçalarıma. Dökülme yapmıyo. Özel olarak gidip bunu almıyorum fakat indirimde denk geldiği zaman da tercih ediyorum. Ve tabii ki çoğu bebek şampuanı gibi çok hoşuma giden bi kokusu var 🙂

 31. genellikle makyaj fırçalarımı yıkadığım ürün. yüz temizleyicim bittiğinde yüzümü yıkadığımda oluyor. benim hassas cildimde herhangi bir sivilce¸ tahriş yapmadı beni şaşırttı. yüze kullanılabilir diye düşünüyorum .

 32. birçok farklı amaç için kullandım kendisini¸ tek tek açıklayacağım 1-öncelikle şampuan olarak kullandım itiraf ediyorum. tek sebebi o muhteşem koku… tabiki aşırı derecede kalın¸ kıvırcık ve boyalı saçımda şişenin yarısını dökünce ancak köpürdü. doğru düzgün dağılmadı¸ saçlarımda hiç istediğim bir efekt yakalayamadım2-fırçalarım için kullandım¸ çok güzel temizliyor ancak yine bol kullanmak gerekiyor çünkü köpürmedi bende3-yüz yıkama jeli olarak yüzümü aşırı kuruttu. şampuanla yüzümü yıkadığımı hissettim yani¸ yüzümde bıraktığı his hoşuma gitmedi.sadece bebeklere yar olacak gibi

 33. şampuan olarak kullanınca saçları kapkatı takoz gibi yapan bi ürün.tek güzel yanı yüzü yıkarken göz yakmaması

 34. bu şampuanı şallarımı yıkamak için kullanıyorum. tüylenme olmasın diye çamaşır makinesine atamadığım için elde yıkıyorum¸ evde de dalin’i bulunca bununla yıkayayım bari dedim. şalı ilk kullanımda burna güzel güzel dalin kokusu geliyor… (bkz: çok tatlı)

 35. Kokusuna hayranlığım ve yine tel tel saçlara sahip olabilme ümidi ile rafa yapıştığım ancak içerisinde sodium laureth sülfate¸ disodium edta ve parfüm gibi çok zararlı maddeler olduğu için dudak bükerek rafa geri bıraktığım¸ kokusu burnumda tüten şampuandır.

 36. Yüzümdeki makyajı çıkarmada kullanıyorum. Hiçbir zaman makyaj temizleme suyuna mendiline jeline muhtaç etmedi beni. Makyaj çıkarmada harika ayrıca gözleri yakmadığından göz temizlemede de rahatlıkla kullanıyorum. İnternette bebek ürünleri kullanmayın makyaj suları her zaman daha iyidir vs gibi yazılara inanmıyorum. Ne yani garnier makyaj suyu dalinden çok çok daha mı kaliteli şimdi? Bebek ürünlerinin daha titizlikle hazırlandığını biliyoruz. Çünkü bir kadın bir ürün beklediği gibi çıkmayınca “Benim cildime uygun değildi sanırım¸ altına ustune¸ oncesinde sonrasında şunu şunu kullanmadım bu yüzden istediğim sonuç olmamış olabilir.” diyebilir ama¸ bir anne bebeğine bir şey olursa derhal o ürünü kullanmaz¸ kullandırtmaz. Bu yüzden dalin gibi markalara garnier’den¸ maybelline’den daha çok güvenirim.Edit: KULLANMAYİN. Yuzumu ve goz altlarimi cok fena kuruttu suan kremlerle telafi etmeye çalışıyorum. Sadece silmeye usendiginiz zamanlarda makyajli yuzunuzu yikayin bununla cunku gerçekten iyi cikariyor serefsiz. Ama uzun vadede cok kurutuyor

 37. Watsonstan yine dalinin bebe yağı olan kofresiyle aldığım dev 750 ml.lik kutum bitmek üzere bir ara tüm makyajımı çıkarmak¸yüzümü yıkamak için bi ara fırçalarımı yıkamak için baya bir süredir de göz makyajımı çıkarmak için kullanıyorum. Az da olda gözümü yakabiliyor ama lash sensational da dahil maskarayı güzel temizliyor bence.Büyük boy olunca her şeye kullandım galiba 🙂 ama kötü bir reaksiyon da almadım :))

 38. Geçtiğimiz yıllarda saçlarım için birkaç ay kullanmıştım¸ ilk başlarda yumuşak bir his yaratsa da sonraları saçlarımı kurutmaya başladı¸ muhtemelen diğer şampuanlara göre daha az katkı maddesi içeriyor¸ sonuç itibari ile yetişkin saçları için çok uygun değil. Yukarda yazılan göz makyajı temizleme için değerlendirilebilir¸ oldukça mantıklı.

 39. Çok yoğun¸ sık ve rahat rahat eyeliner sürmeme engel olan kirpiklerim için daha önceden kullandığım şampuandır. Daha önceden diyorum çünkü bir süre önce bu kadar göz yakmıyordu¸ hatta göz yakmıyordu?! Artık yaktığı için bırakmak zorunda kaldım. Göz şampuanlarına geri dönüş..

 40. uzun suredir severek kullaniyordum. bebek sampuani neticede diger sampuanlara gore daha temiz iceriklidir¸ daha masumdur diye de seviniyordum. icerik bilgim yok ancak ambalajinda paraben¸ sls vs icermez yaziyordu ki icerik bilgim olmamasina ragmen bunlarin zararli oldugunu biliyorum. bugun bir bakiyim icindekilere dedim sodium laureth sülfate yaziyor. eee sls degil mi iste. oyleyse resmen kandirilmis oluyoruz. bilen susluler bir aydinlatsa keske bizi.

 41. 5 yaşındaki kızımın saçlarını resmen kazık gibi yaptı.. saçları uzunken açılması için krem kullanıyordum ve fark etmemişim¸ saçlarını kestirince krem kullanmayı bıraktım ve sonuç hüsran 🙁 ipek tüylü kızımın saçları resmen kirpi gibi oldu 🙁 tekrar almam bir daha..

 42. Göz makyajımı uzun zamandır dalinle temizliyorum. Gayet kolayca makyajı çıkarmasına bayılıyorum. Üstelik kirpikleri çok fazla ovalamaya bile gerek kalmadan uygun fiyata göz makyaj temizleyicisi arayan herkese tavsiye ederim.

 43. koyun postundan hallice saçlarımda korkunç bir etki yaratan şampuan.2 sene evvel anormal saç dökülmesi yaşadığım dönemde kan tahlillerim normal çıkınca daha az kimyasallı bi şampuan kullanmak isteyip bunu almıştım.Taramayı geçtim saçımı ikiye zor ayırdım 🙁

 44. Kullanıldığında saçları keçe gibi yapar. Ama bayağı parlaklık da veriyor. Alma amacım tamamiyle gözümde kullanmak. Hala da kullanırım ve iyi de geldiğini düşünüyorum kirpik diplerine bolca sürüp köpürtüyorum. Sıcak suyla duruluyorum. Ben bir zararını görmedim şu zamana kadar.

 45. Kokusuna bayılıyorum. saçım için kullanmak için ölsem de sadece fırçalarımı temizlemek için kullanıyorum. Çok da başarılı buluyorum. Fırçalarım mis gibi kokuyor.

 46. Göz çevremi biraz kuruttuğunu ve yaktığını düşünüyorum ama kendi şampuanımla iyice saçlarımı yıkadıktan sonra uçlarına sürdüğümde saç kremi etkisini gösterip kuru saç uçlarımı yumuşacık yapıyor¸ ayrıca misler gibi kokuyor. Bir de böyle denemenizi tavsiye edebilirim cicişler.

 47. Göz makyajımı bazen bununla yıkıyorum. Gerçekten çok güzel temizliyor ama eğer sonrasında krem sürmezsem çok fazla kurutuyor cildimi ve göz çevremi.

 48. Cildi sıkılaştırdığı söylenen ürün. Ben daha çok makyaj temizleme konusunda kullanıp memnun kalmıştım fakat göz çevresini biraz kuruttuğu inkar edilemez

 49. Makyajımı temizlemek için kullanıldığım ve kokusunu her duyduğumda çocuk gibi mutlu olduğum bebiş şampuanı 🙂

 50. Ben de bazıları gibi göz makyajımı temizlemede kullanıyorum çok memnunum çok seviyorum 🙂 ayrıca kremli olanı da var kurutuyor diyenler onu da kullansın bi

 51. Üzerinde bulunan yeni dalin civcivini sevmedim 🙁 kalitesiz ürün izlenimi yaratmış bence. Eskisi cok sevimliydi.

 52. Fırça yıkama şampuanım. Ama bir keresinde Annemde kalıyorken ve yanımda makyaj cıkarmaya dair hiç bir şey yokken bir tek evde bunu buldum. Rimelimi falan catur cutur cıkardı. Sivilce kızarıklık falanda yapmadı. Tabi zorda kalındıgında bi kerelik yapılcak bişe. Ama yinede varmı dalin gibi dedirtmiştir

 53. piyasadaki birçok bebek şampuanını kullanmış biri olarak diyebilirim ki¸ en güzel kokan şampuan. ancaaaaaaaak böyle mis gibi kokuyu alınca insan ister istemez “buram buram parfüm kokan bu ürün nasıl bu kadar masum olarak pazarlanabilir” diye sormadan edemiyor. başlıktaki birçok girdide de içeriğinde zararlı maddeler bulunduğundan ve hayvanlar üzerinde test yapıldığından bahsedilmiş. yollarımız ayrılıyor dalincim¸ sorun bende değil sende.

 54. yani içeriği temiz değil diyoruz da¸ işin içinde çocuklar var hem de 1. dereceden etkilenecek olan! açıkcası içeriği bu kadar zararlı olan bir ürünün yıllardır piyasada olması kafa karıştırıyor. Ya bizim bilgimiz yeterli değil ya da hakikaten kapitalist rejimin kurbanıyız. Şu da bir gerçek ki haftada birkaç gün ben de yüzümü dalinle yıkıyorum ve verdiği temizlik hissi inanılmaz¸ kokusundan bahsetmiyorum bile. Ne bir tahriş ne de irritasyon¸ az evvel makyajımı temizlemek için yüzümü dalinle yıkadım. Mutluluk sebebim oldu kendisi 🙂 PS: içeriği gerçekten kafama takıldı¸ yeterli bilgi edindikten sonra editlerim

 55. Bu kadar temiz içerikli olmayan bir ürünün bebekler için kullanılması doğru değil ama ben yüz temizleyici olarak kullanmaya başladım ve aşırı memnunum. Diğer yüz temizleyicilerin içeriğinin daha leş oldugunu varsayarsak hem ekonomik hem de cildi bebeksi yapmasıyla gönlümün efendisi olmuştur.

 56. göz makyajımı çıkardığım minnoş şampuan kendileri. gözümde arpacık çıktığı dönemde doktorun tavsiyesiyle ilk önce bu şampuanla gözümü yıkayıp sonra kremimi sürüyordum. o zamandan alışkanlık kaldı artık göz makyajımı bu şampuanla temizliyorum. eğer çok ağır bir makyaj ise bu adımdan sonra garnier micellar su ile şöyle bir geçiyorum. en son ise tüm yüzümü lrp effaclar jel ile bir daha geçiyorum. enfes temizleniyor.

 57. alkol¸ paraben¸ sls¸ sabun içermez ibaresi olmasına rağmen neden içeriğiyle ilgili bu kadar negatif yorum aldığını anlamadığım şampuan.bundan¸ içindekiler kısmında bu bahsedilenlerden daha tehlikeli maddeler olduğu sonucu çıkıyor.içerik konusunda bilgili bir cicişnün bu girdimdeki kafa karışıklığını giderecek bir açıklama yapması harika olurdu.

 58. göz makyajımı temizlemek için aldığım bebe şampuanı. ama gözü bu kadar mı yakar? yakıyor. ondan sonra hep johnson baby kullandım asla yakmıyor.

 59. Yüzümü bazen onunla temizliyorum verdiği temizlik hissini seviyorum. Hatta saçlarımı banyoda bir kez normal şampuanımla bir kez de dalinle yıkıyorum. Ben içeriğinin en azından diğer ürünlere göre daha temiz olduğunu düşünüyordum farklı bir düşüncesi olan veya bu konuda bilgisi olan anlatsın da öğrenelim.

 60. 3-4 yıldır dusta makyajımı dalın bebek şampuanı ile çıkarıyorum. Waterproof makyajda bile oldukça etkili. Yıllar önce yüzü aşırı sivilceli bir arkadaşım önermişti. Bebekler için bir ürün olduğundan masum izlenimi veriyor 🙂 Ben bir zararını görmedim son derece de memnunum¸ yağlı bir cilt yapım olduğundan sanırım¸ aşırı kurutmadı. Temizlik hissi müthiş. Tavsiye ederim.

 61. Kokusu aşırı güzel şampuan. Artık zararlı maddeler içermeyen ürünler üretseler keşke. Vadettiği göz yakmama durumuyla da alakası yok üstelik ama benim anlatacağım şey çok başka şu an:Geçmiş bir tarihte büyük boy pompalı şişe olanından aldım bi tane. Yalnız pompayı bir türlü açamadım¸ yani bir kilit sistemi var diye evirdim çevirdim onu yaptım bunu yaptım o başlık yukarı kalkmadı. Evdeki herkes de baktı¸ en son herhalde sorunlu bi şişe denk geldi diye üstelemedik artık. Her seferinde vidalama gibi olan kısımdan açıp içinden ürünü elime dökerek kullandım. Yalnızca ben kullandığım için ürün bitmiyor da¸ sekiz aydan sonra falan ıvır zıvır yıkamaya kullanmaya başladım. Sona yaklaşırken dibinde iki parmak falan kala bir gün açmaya çabalarken tık diye attı pompa kısmı¸ bi senenin sonunda doğru pozisyonu kendi buldu resmen ya da isyan etti artık bilmiyorum. 🙂

 62. Halen saçlarımı yıkadığım şampuan. Benim saçlarım yumuşadıkça kabardığı için dalin gayet iyi oluyor. Tarama biraz sıkıntı ama kokusu bu arayı kapatıyor.

 63. Bir ara makyaj temizlemek için kullanıyordum ama yüzümü gerim gerim gerdiği için birakmıştım bebeciklere bunu nasıl kullanıyorlar¸inanılmaz cidden.Bir de farkettiniz mi bilmiyorum ama etrafınızda kesin bu şampuanı gözlerinin yanmasından korktuğu için kullanan bir erkek birey vardır¸araştırın bakın bulacaksınız^^

 64. göz makyajım için kullanıyorum. çoğu miceller suyun yapamadığını yaptı. maskarayı çok güzel çıkarıyor. sonrasında yüzümü nemlendirdiğim için sorun olmuyor bende.

 65. makyaj çıkarmaya da kullanabileceğiniz göz yakmayan bebek şampuanıdır kendisi.benim cildim çok yağlı olduğundan kurutması rahatsız etmedi hatta yüz temizleme jeli yerine kullanıyorum.

 66. Bi ara yüzümü bununla yıkıyordum.Bebek şampuanı ya hani daha masum geliyordu.Bi kozmetik mağzasında çalışan bayanın¸ bana bebek şampuanıyla yüz yıkamanın gözenekleri genişlettiğini söylemesi üzerine tırsıp bırakmıştım.Tabi o zamanlar gözeneklerim gözüme batmaya başlamıştı ben de buna yormuştum.Ne kadar doğru bilmiyorum tabi:/

 67. tanım:içeriğinde sls¸edta ve fazlası kimyasal zararlı maddeler bulunan değil yüze¸ saça bile sürülmemesini önerebileceğim göz yakmayan bebek şampuanı. zaten yeterince cildi kurutuyor¸ herhangi bir yüz temizleyicisi kullanmak varken bunlara gerçekten gerek yok.

 68. Duyar kaşmak için ne yapacağınızı şaşırdınız. Yahu çocuk bunlar¸ siz bu reklamlarından istismarı düşünerek ne yaptığınızın farkında mısınız! Saçmalamayın lütfen.Şampuanını kullandım daha önce fakat beğenmedim. Saçım hep birbirine yapıştı ve yıkarken de zorlandım. Göz makyajı temizlemeye de uygun değildir¸ kurutur. Önermiyorum.

 69. Her zaman elimin altında bulunur göz makyajımı bazende yüzümü bununla yıkıyorum ama aşırı kurutuyor onun dışında kokusu çok güzel canım sıkıldıkça açıp kokluyorum yada ellerimi yıkıyorum çok hoşuma gidiyor gshsjdj

 70. canımmm canımm <3 en waterproff maskaraları bile en yakın arkadaşı sıcak su ile gözümden kolayca çıkaran bebek şampuanı

 71. en sevdiğim bebek şampuanı olur kendileri¸ temizlemesi olsun¸ kokusu olsun her şeyi ile birtanedir. saçlarım ve ben çok huzurluyuz diyebilirim.

 72. kimse yazdı mı bilemiyorum lakin bende inanılması güç bir şekilde sivilce yaptı. akşam yüzümü yıkıyorum sabah pat bi sivilce hadi onu sıkıyorum falan ertesi sabah yine. enteresan..

 73. makyaj fırçalarını temizlemekte mükemmel ötesi ürün¸ fırça temizleyicilere para vermeye gerek yok bile

 74. makyajı en iyi şekilde çıkaran¸ üstelik de hesaplı şampuan.kirpik dibimde dahi kalıntı bırakmıyor. en zor çıkan makyajı bile gözü ovalamaya gerek kalmadan çıkarıyor. makyaj temizleme mendilleri ile gözleri ovuşturmaktansa bu şampuanı kullanmak en mantıklısı bence.

 75. Bir zamanlar fırçalarımı yıkadığım bebek şampuanı markası. Sonradan beyaz sabuna döndüm ama beauty blender ım parçalanınca daline geri dönmeyi düşünüyorum.

 76. 2 yıldır şampuan olarak ve yaklaşık 6 ay kadar da göz makyaj temizleyicisi olarak kullandım¸ gerçekten güzel temizliyor göz makyajını lakin aşırı kurutuyor o yüzden bıraktım makyaj temizleyicisi olarak kullanmayı şampuan olarak kullanmaya ise 2 yıl önce saçlarımın fazla dökülmeye başladığı dönem başlamıştım dökülmeyi min. indirdi fakat 2-3 aydır fena saç dökülmesi problemi yaşıyorum tekrar şampuan değişikliğine gideceğim üzgünüm beni üzdünn

 77. makyajımı temizlerken köpürte köpürte temizlemeyi sevenlerdenim. temizleme suları falan temizlemiyor gibi geliyor o köpüğü görmem lazım. temizleme köpüğünden önce bununla yıkıyorum yüzümü -günlük makyajı çok rahat çıkarabiliyor- bebek şampuanları genel olarak göz makyajı temizlemede baya başarılılar. ancak saçlarıma kullandım birkaç kez ve çok kuruttu :/

 78. Saçlarım natürel rengindeyken bir donem kullandığım bebe şampuanı. Saç rengimi açmıştı enteresandı.Şu an saçlarım boyalı olduğu için kendisini sadece makyaj fırçalarimi temizlemek icin kullanıyorum mis gibi temizliyor.Yüzümde hiç denemedim¸  cicişler önermiş denemek şart oldu merak ettim cidden.

 79. Gözlerimin diğer makyaj temizleyicilere karşı aşırı hassas olduğunu fark ettiğimden beri kullandığım biricik makyaj çıkarıcım. Makyajı bununla çıkardıktan sonra nem veren bir temizleme jeli ile yüzümün kurumaya meyilli yerlerini yıkayıp ardından nemlendiriyorum. Kirpikleriniz dökülmesin gözleriniz sürekli yanıp sulanmasın istiyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum.

 80. Yıllardır saçımı yıkamak için kullandığım şampuan. Nispeten daha az zararlı kimyasal içerdiğine inandığım için kullanmaktan vazgeçmedim. Tabi saçları yumuşacık ipeksi yaptığı söylenemez ama bunun için saç kremi vb kullanırsanız hiç sorun kalmaz. Ayrıca fırça yıkama¸ makyaj çıkarma gibi işleri de başarıyla yerine getirir kendisi. 

 81. gözümde delice arpacıklar çıktığı ve bir torba ilaç kullanmama rağmen geçmeye pek niyetli olmadığı dönemde göz doktorumun da tavsiyesiyle kullanmıştım. cidden faydasını gördüm. elde köpürtüp köpüğünü arpacıklı göze sürüp durulayınca en azından sürekli olan rahatsızlık hissi geçiyor. benim için küçükken şampuanım sonra bir süre makyaj temizleyicimdi artık arpacık düşmanım da oldu.

 82. Bütün makyaj temizleme ürünlerimi köşeye attıran şey. Bir yıkamayla bütün makyajım çıkıyor ve yağlı olan t bölgemi normale çeviriyor. Yüzümün diğer bölgelerini biraz kurutuyor fakat nemlendiricilerle bu sorun da ortadan kalkıyor. Ayrıca diğer ürünlere göre daha zararsız olduğunu düşünüyorum. Fırçalarımı da bununla temizliyorum. Bittikçe almaya devam edeceğim.

 83. Denediğim en iyi makyaj fırçası temizleyicisi. Fırçalar hem temiz oluyor hem de ayrı temizleyiciye göre çok daha makul fiyata geliyor. 

 84. Gözümde arpacık çıkmıştı¸ geçer diye dikkate almayınca kist olmuş. Ameliyatla aldırmak zorunda kalmıştım. Tavsiyeler üzerine bu şampuanla haftada iki üç gün kirpik diplerimi yıkıyorum ki makyajdan kalan eden varsa arındırsın. Bir daha arpacık sorunu yaşamadım¸ tavsiye ederim.

 85. Makyaj çıkarıcı olarak makyajı tamamen temizlediğini düşünmüyorum. Ben bununla yıkadıktan sonra garnier micellar ile üstünden geçtiğimde hala kalıntı buluyordum. Ayrıca yüzümü de çok geriyor. Ki cildim asla kuru değil. Ancak kardeşim göze iyi geldiğini ¸rahatlattığını  ve göz kaşıntısına iyi geldiğini düşünüyor. Ama benim göz çevrem zaten hassas olduğu için cesaret edip deneyemedim. Yüzümü bu kadar geren ürün gözümde egzama falan yapar diye tedirgin oldum. Şimdi baktım fiyatı da 12 tl imiş. Ben şahsen temizlemesinden emin olmadığım bir ürün kullanmaktansa eve shop indiriminden 700 ml olan garnier micellar kullanmayı tercih ediyorum. Ama memnun kalan cicişler vardır tabi ki. Herkesin hayatına kimse karışamaz ahahaha

 86. Makyaj fırçalarımı uzun zamandır bu şampuan ile yıkıyorum hiç sertleştirmede dökülmesinede sebep olmadı. Gayet memnunum. Beyaz sabunla yıkadığımda fırçalarımda sertleşme oluyordu fakat bunda kesinlikle böyle bir problem olmadı.

 87. Bebek sac derisine zararli birşeyi göz çevrenize sürmeyin cicişler. Bknz cosdna sitesi. Tabii siz bilirsiniz yine de

 88. Bazı arkadaşlarım makyajını bu bebek şampuanıyla çıkarıyor.Hatta bana da tavsiye ediyorlar. Makyajı çok kolay siliyormuş. Bana doğru gelmiyor kullanmadım hiç.  

 89. En zor makyaji bile cikaran makyaj temizleyici. Öyle ki¸ makyajimi cikarma rutinim ¸ önce gözleri miseler suyla bekleterek silme¸ suratin kabasini alma ve yikama seklinde. Ancak bebek sampuaniyla direkt yikadigimda bile sonuc alabiliyorum. Doktorum ise¸ göz alti derisinin ince oldugunu¸ yüzün ph derecesini bozabilecegini¸ cildi kurutabilecegini söyledi. Uzun süreli kullanimda zarar verebilir.

 90. Uzun süredir makyajımı temizlediğim ürün..  Fakat kısa zaman önce yüzümdeki dermatit sebebiyle dermatologum tarafından uyarıldım ve bıraktım maalesef fazla kurutuyor oysaki seviyordum zoraki ayrılık oldu bizimki…

 91. kuaförün bephantol evigen ikisilisini karıştırıp kullanmam gerektiğini söyleyen şampuan. saç dökülmesine iyi geliyor diye kullanmıştım ki gerçekten azaltmıştı dökülmelerimi( vitamin- demir vs değerlerimin hepsi normaldi). yaz dönemi zaten her gün duş aldığım için kullanıyordum¸ saçlarımı kurutmadığım için çok memnundum falan mis gibi kokarım dalinle diye geziniyordum ortalıkta. ta kii yaz bitip duş rutinimi iki günde bire çevirene kadar. bu şampuan aslında saçlarımı öyle çok da arıtmıyormuş¸ saçlarımı kurutmaya başlayınca mis gibi saçlar keçe gibi saçlara dönüştü. sözün özü kokusu hoş ama içi boş olan şampuan

 92. Bir süredir makyajımı temizlemek için kullanıyorum. Özellikle göz makyajı için tek başına yeterli gelemeyebiliyor onun dışında severek kullanıyorum. Kokusunun harikalığından bahsetmeme gerek bile yok sanırımedit: yüzümde bir tüylenme oldu ama dalinden mi kaynaklandı çok emin değilim¸ siz yine de dikkat edin.

 93. makyaj fırçası/süngeri temizleyicisi¸ duş jeli ve nadiren şampuan olarak kullandığım joker temizleyici. düşününce el sabunu olarak bile kullanıyormuşum.

 94. sırf kokusu için banyomda her daim bulundurduğum¸ banyo esnasında yüzümü ve gözlerimi yıkarken kullandığım¸ bana bebekliğimi hatırlatan ürün. 

 95. Küçükken küstüğümde dayımın kapının altından bir adet itelemesiyle beni dışarı çıkarabilmesi bir olan mis kokulu ürün¸ tabi şimdilerde de iyi bir fırça temizleyicisi ehe

 96. sadece fırça temizliğimde kullandığım şampuandır. memnunum açıkçası. güzel temizliyor fırçaları. epeydir kullanıyorum fırçaların yapısında da herhangi bir sıkıntı olmadı. fakat süngerleri aynı güzellikte temizlemiyor maalesef ki. onun için kalıp sabun en iyisi.

 97. Makyajımı çıkartmak için sürekli elimin gittiği ürün. Evet kurutuyor ama bu benim işime geliyor. T bölgem fazlaca yağlıydı azaldı. Yıkadıktan sonra bepanthol losyon kullanıyorum.

 98. Göz makyajımı uzun bir süre dalinle çıkarmıştım. Uzun süreli kullanımda biraz göz altlarımı kurutması dışında çok memnundum. Makyaj temizleyicim bitince yine kullanırım.

 99. Güzel kokulu şampuan. Bir kaç aydır vazgeçilmezimiz diyebilirim. Bir süre kullandıktan sonra saç alışıp kolay taranabilir ve parlak oluyor 

 100. kızlar evet çok güzel¸ yumuşacık yapıyor¸ makyajı şak diye çıkarıyor ama kullanmayın. ben de çok kullandım ama üzülerek bıraktım. cildi bir yerden sonra bozacak¸ en azından hassas noktaları.

 101. Gözümde arpacık çıktığında doktor tarafından gözümü yıkamam için tavsiye edilmişti¸ ben de ona güvenerek ilerleyen zamanlarda göz makyajımı da dalinle çıkarmaya başladım. Cildime çok temas ettirmeden kullanınca bir sorun yaşamıyorum¸ maskara kalıntılarını vs derinlemesine temizliyor  

 102. Geçen hafta göz pınarıma yakın arpacık gibi bişey çıktı. İlk defa böyle bişeyle karşılaştım¸ tüm göz altım et çürüğü gibi ağrıyordu. hastaneyi aradım¸ hmm yaa dört gün sonra randevu vereyim doktorun biri tatilde vidi vidi dediler. Bi kere daha sağlık sektörüne sövüp kendi başıma halledeyim dedim. Lens kullandigim için de tedirgin oluyorum göz enfeksiyonlarından. Dalinle sabah akşam yüzümü yıkadım¸ normalde kullandığım bir ürün değil. Üç gün içinde tamamen kayboldu gitti. Bu arada yeni ameliyat olan kardeşime doktor bölgeyi yalnızca dalinle yıkamasını önermişti.

 103. Dalin iyidir hoştur ama gözlerimi çok yakıyor. Bunun yerine gözlerimi arada uni baby şampuanla yıkıyorum. Hem içeriği daha temiz hem de dalinden daha güzel kokuyor bana göre.

 104. Geçen yıl gözümde oluşan enfeksiyondan ötürü doktorum dalin şampuanla gözlerimi her akşam yıkamamı söylemişti. Dediğini yapıp ilacımı da kullandıktan sonra geçmişti. Geçtiğimiz günlerde sürekli yanan ve akan gözlerime yeniden uyguladım ve yine geçti. Bunun dışında gratis ve rossman’ın seyahat ürün bölümünden 50 ml lik olanını satın alıp¸ seyahatlerimde yüz yıkamak için kullanıyorum ve çok memnunum.

 105. Sözlükteki genel kanının aksine benim de göz doktorumun göz makyajımı temizlemede ve Göz iltihabında önerdiği üründür. Ancak püf noktası foşur foşur köpürtmek değil¸ bir iki parmak suyun içine birkaç damla katmaktır.

 106. Gözde oluşan her türlü yara¸ağrı¸sizi için birebir olan şampuandır.Yalnız uzun süreli ve sürekli kullanım ciltte egzamaya kadar gidebilir.Bu yüzden çok dikkatli kullanmak¸cildi bu şampuanla ovmamak gerekir.Parmağınıza bir iki damla sıkıp gözlerinizi ovuşturmanız uygun kullanımı için yeterli olacaktır.

 107. Teyzemlerde banyo yaparken duş jeli bulamayınca bundan kullanmıştım. Nemli yapmıştı cildimi ve çok güzel kokuyordu 🙂

 108. Hiç işlem görmemiş saçlara tam bir bıcı bıcı eğlence olmasına rağmen ilk boyamanızdan sonra artık hayrını göremeyeceğiniz ürün. Göz yakmama özelliğinden henüz faydalanabilmiş değilim¸ bebek gözüne mü özel nedir anlamadım.

 109. Bazen makyajımı temizlemek için yüzümü dalinle yıkıyorum hem mis gibi kokuyor hem de yüzümü kurutmuyor makyajı da güzel çıkarıyor:)

 110. Çocukken Johnsons baby ve dalin şampuan zenginlik belirtisiydi. İlkokuldayken sınıfın popüler kızı kullanırdı. Saçları hep mis gibi kokardı. Çok özenirdim çünkü benim annem beni evdeki sabunla yıkardı¸şampuanımız bile yoktu o zamanlar…

 111. Hem duş jeli olarak¸ hem fırça temizlemek için hem de bazen yüz temizlemek için kullandığım kalıcı ve mis kokulu¸ uygun fiyatlı şampuan. Kokusu da bence Johnson’s baby e göre daha güzel. Hem de Türk markası. Yalnız röfleli saçları mahvediyor gibi sanki. Şampuan olarak kullanamıyorum. 

 112. Kendi şampuanım bitince kız kardeşimin dalin şampuanı kullandığı için zor durumlarda kalınca kullanıyorum. Dalin şampuanı saçlarımı yumuşacık yapıyor ve kokusu çok güzel diğer şampuanlara fiyatı nasıl tam bilmiyorum ama güzel şampuan diyebiliriz.

 113. Bir ara kafamda egzama olusmustu . İyi gelir umuduyla kullandim fena degildi ¸ ama bundan 10 -15 sene once sanki daha guzel kokuyordu simdiyse daha cok plastik gibi geliyor bana.

 114. Sürekli yüz yıkamak için kullanıldığında cildi kurutan¸saç yıkamada yeterince temizlemeyip saçı çok dolaştıran¸sünger temizliğinde lekeleri tam çıkartmayan ama bunlara rağmen hep bir kenarda bulundurduğum şampuan.Arada sırada duş jeli gibi veya yüzümü yıkamak için kullanıyorum ¸fırçalarımı beyaz sabunla yıkayıp temizledikten sonra bir kez de bununla yıkıyorum.Vazgeçemiyorum çünkü o kokusu beni çook mutlu ediyor.

 115. Makyaj temizlemek için çok uzun zamandır kullanıyorum hiç kalıntı bırakmadan tertemiz yapıyor¸ makyaj suyuyla çıkartanlarıysa anlayamıyorum benim için o makyajın temizlenmesi demek haldır  haldır su demek 🙂

 116. cicişler ne kadar doğru bilmiyorum ama ben duşta makyajımı çıkartıp yüzümü temizlemek amacıyla kullanıyorum sonucta bebekler için üretildiği için zararlı maddelerin daha az olduğunu düşünme umuduyla çok da memnun kaldım açıkcası herhangi bir sivilce vs de yapmadı başka bir olumsuz durumla da karşılaşmadım. Fiyat¸ performans oranı ve düşündüğümüz de baya uzun süre kullanma avantajıyla beni cezbediyor.

 117. makyaj fırçalarımı temizlemek için kullanıyorum¸ boyalı saçlara asla iyi gelmiyor o yüzden saçıma uygulayamıyorum.kokusu çok güzel.

 118. Makyaj fırçaları temizlemede kullanıyorum. Güzel temizliyor ve hoş bir koku bırakıyor. Ama göz için uzun vadede kullanmak çok uygun mu emin değilim sonuçta bebek cildi ile yetişkin insan cildi çok farklı. Ayrıca göz sonuçta daha da hassas bir organ

 119. eskiden ben de fırça temizliğinde kullanıyordum ancak bu aradalar dove sabuna geçtim. dalin’in o konusuna hayranım. sadece fırça yıkarken çok çabuk bitiyor 🙁

 120. Yeğenimin yanında olduğum zamanlarda fırça temizliği ve sünger temizliği için kullanıyorum. Saçlarımı yıkamak istediğimde iki yıkamada küçük şişenin neredeyse yarısını kullanmak durumunda kalıyorum. Belki de çok köpürmediği için saçlarım tam temizlenmiş hissetmiyorum. Saçlarıma artı bir etkisini görmedim. 

 121. Bir yılı aşkın süredir makyaj temizleyicisi olarak kullandığım ürün. Bayılıyorum. Diğer denediğim makyaj temizleyicileri hep gözlerimde veya cildimde sorunlar çıkardı. Dalinden inanılmaz memnunum. Hem o yapış yapış pis hissi bırakmıyor¸ hem mis gibi kokuyor.

 122. Saçıma kepek yapmayan tek şampuan olduğundan sürekli bunu kullanıyorum. Kokusu da beni her zaman cezbetmiştir :d bazen fırçalarımı da bununla yıkadığım için çok çabuk bitiyor¸ bana dayanmıyor. Benim için tek dezavantajı saçlarımı çok dolaştırıyor ama onu da (bkz: dalin kolay tarama spreyi ) ile hallediyorum

 123. Hangi indirimden ya da kampanyadan elime geçtiğini hatırlamadığım koskoca pompalı bir şişe var evde. Makyaj fırçalarımı temizliyorum¸ güzel çıkarıyor. Kokusu da daha gençmişim gibi hissettiriyor 🙂

 124. Koku hakkını yetişkin şampuanlarına devrederse¸ sırf kokusu yüzünden vazgeçemeyeceğim şampuan olabilir. 

 125. Gözümde arpacık çıkar gibi olunca biraz internet araştırması sonucu¸ bebek şampuanı önerildiğini görüp kullandığım fakat zararlı içeriği nedeniyle de makyaj fırçası temizliğine ayırdığım bebek şampuanı. kokusu enfestir. aynı kokuyu istiyor hem de zararlı içerik olmasın diyorsanız dalin kolay tarama spreyini alabilirsiniz.

 126. Arada saçlarımı dinlendirmek için kullandığım¸ market şampuanlarına göre içeriği temiz olan renklendiricisiz şampuan olarak tanımlayabilirim. Saç harici gözlerim hassas olduğu için yoğun makyajlı zamanlarımda göz temizleme olarak da kullanıyorum. Diğer bebek şampuanlarına göre kıyasladığımda kokusu nedeni ile dalin daha bir hoş geliyor. Tercih sebeplerim ve gözlemlerim bu şekildedir. 

 127. kokusu mükemmel olan bebek şampuanı.ben makyaj fırçalarımı temizlemek için kullanıyorum çünkü saçlarım boyalı.ve biliyorsunuz ki bebek şampuanları boyalı saçları kaskatı yapıyor 🙁

 128. kokusuna bayıldığım fakat bende aşırı derecede kepek yapan şampuan. yüzümü yıkamak için kullanıyorum şimdilerde.

 129. Makyajımi çıkartırken tercih ettigim şampuan. Göz yakmıyor çok iyi temizliyor ve yüzü yumuşacık yapıyor. Kullanmanızı tavsiye ederim.

 130. Benim için makyaj temizleme suyundan daha işlevsel.Ağır bir göz makyajı yapmışsam duşta ılık su+dalin ile güzelce ovalayıp çıkarıyorum hem gerçekten temizlediğimi hissediyorum hem de sıfır göz ağrısı.

 131. Annem ile beraber saç dökülmesi için bir çözüm ararken papatyali olanını almaya karar verdiğimiz şampuan. Doğal kumral saçlarımı biraz olsun açmış gibi hissettim ve dökülmeye de iyi geldi. Tek kötü yanı saçı fazla kurutması.

 132. 1 kere deneyip koşarak kaçtığım şampuan. Tek kullanımda saçlarımı berbat etti¸ 1 hafta düzelmedi. Bir daha deneyeni öpsünler.

 133. makyaj çıkarmada kullandığım bebe yağından sonra en başarılı ürün. 2.5 yaşındaki yeğenim sayesinde denemiştim ilk kez ve gerçekten güzel çıkarıyor. uni baby sanırım içinde sls bulundurmadığı için bunun kadar iyi temizlemiyor¸ duştan çıktıktan sonra bebe yağı kullanmak zorunda kalıyorum. bir de gözün içinden çıkan iplik gibi çapakları ya da göz pınarında olanları gidermek için suyun içine bundan koyup gözünüzü yıkamanız tavsiye ediliyormuş. henüz denemeye cesaret edemedim ama mantıklı geliyor kulağa.

 134. 750 ml olan devasa bir kutu bitirdiğim şampuandır.ben de kirpik dibi iltihabı yüzünden doktorun önerisiyle almıştım. sadece gözlerimi temizlemek yerine şampuan olarak da kullanayım¸ ikisini birarada halledeyim diye düşünerek 750 ml aldım. artık buna üşengeçlik mi denir¸ pratiklik mi bilemiyorum. kirpik dibi iltihabını bitirmedi¸ azalattı mı bilmiyorum. ama bu şampuanın suçu olmayabilir.gelelim şampuan olarak işlevine. bence saç temizlemek konusunda başarısız. sadece bunu kullandığımda saçımın temizlendiğini düşünmedim. birkaç kere öyle şans verdim ama olmadı. bu yüzden önce başka bi şampuanla sonra bununla yıkadım. zaten her banyoda saçını 2 kere şampuanlayan biriyim.dolayısıyla başarılı bir ürün olduğunu söyleyemem.göz yakmama konusunda cansıns beybi’den daha başarılı. kokusu ise bildiğimiz dalin kokusu. bu yüzden kullanmak beni çok mutlu etti. keşke kalıcı olsaydı kokusu ama asla değil.fırça temizlemek¸ makyaj temizlemek gibi amaçlarla hiç denemedim çünkü öyle de başarılı olacağına inanmıyorum.canım dalin isterse yine satın alırım ama. (bkz: duygusal bağ kurulan markalar) 🙂

 135. Kızım doğduktan sonra hayatımıza girdi haliyle 🙂 bebek şampuanı olarak beğenenedik çünkü çocuğun kafasında Konak yaptı. E ürünü de büyük boy alınca farklı kullanım alanları arayışına girdim. Göz makyajı temizliğinde kullanmaya başladım elimde ısıtıp gözlerimi yıkıyorum. Çabucak çıkarıyor. Birde makyaj fırçalarımı haşır huşur yıkıyorum. Yumuşacık yapıyor.

 136. Makyaj fircalarimi ve süngerlerimi yıkamak için kullanıyorum. Bir kaba zeytin yağı bir kaba da dalın bebek şampuanı koyup malzemelerimi güzelce temizliyorum. Sıklıkla olmasa da arada bir de kirpik diplerimi dalin ile temizliyorum. Oldum olası şampuanın kokusunu da severim.

 137. Ben bu ürün banyoda genital bölge temizliği için kullanıyorum duş jeli sanki daha zararlıymış gibi geliyo genital bölge için. bir zararı var mı bilmiyorum ama bebek ürünü olduğu için daha az kimyasal vardır heralde. 

 138. Yüz yıkama jelim ¸ duş jelim ¸ çamaşır yumuşatıcım ve makyaj fırçası temizleyicimdir.Esas kullanım amacı dışında her yerde kullanıyorum:)

 139. Bunu yüz yıkama jeli olarak kullanıp çok memnun kalan var ama ayşenur yazıcı (umarım yanlış hatırlamıyorumdur) bu ürünlerin bebekler için üretildiğini ve onların vucüt ph ına uygun olduğunu yetişkin ph ına uygun olmadığını söylemişti. Cesaret edemiyorum kullanmaya . 

 140. enfeksiyon kapan¸ arpacık veya alerjiye bağlı kızarıklar¸kirpik dibi iltihabı gibi problemler sebebiyle gözün tedavi edilmesi için birçok doktorun tavsiye ettiği şampuandır.Gözlerimde çok ağır bir makyaj varsa önce makyaj temizleme suyu ile temizleyip ardından dalini avuç içimde köpürtüp gözümü yıkıyorum.Yüz temizlemek için ne kadar doğru bilemiyorum ama saçlarım ve gözüm(arada arpacığa benzeyen minik noktalar çıktığında) için kullanıyorum.

 141. Kokusuna bayıldığım için almıştım ama saçlarımı çok kuruttuğu için kenarda duruyordu¸görüyorum ki makyaj için kullananlar varmış ben de öyle değerlendireyim bari

 142. kuaförümün dediğine göre zararı en az olan şampuanmış¸ o yüzden evdeki pantene biter bitmez alıp denemeye karar verdim 15 yıl aradan sonra.umarım saçımı çok kurutmaz…

 143. müthiş bir fırça temizleyici. büyük boy alıp haşır huşur fırçaları yıkıyorum. şu zamana kadar zararını görmedim fırçalarıma. süngerler için biraz uğraştırıyor. o sebeple süngerleri kalıp sabuna süre süre yıkamak daha kolayıma geliyor. iyi bir makyaj temizleyici olduğunu söyleyenler var¸ ben deneyimlemedim ama başarılı olacağını düşünüyorum. saçta ise¸ boyalı saçınız varsa aman diyeyim. ben denedim. saçlarım kazık gibi oldu. bir dünya saç açıcı vs sürmem gerekti.

 144. bir dönem saçımı yıkamak için kullandığım ve pişman olduğum şampuan. yazın sıcağında her gün duş alırken girmişken saçımı da yıkayayım ya diye her gün yıkadıktan sonra¸ saçlarımı görünce annem bile şok olmuştu. kupkuru¸ cansız¸ soluk ve sert olmuştu saçlarım. daha sonra şişenin devamını duş jeli yaptım ama saç için asla önermiyorum.

 145. Makyaj fırçalarımı temizlemek için kullandığım yegane ürün. Bazen de makyaj çıkarıcılardan önce bu şampuan ile makyajın kabasını alırım çünkü hiçbir makyaj çıkarıcı göz ürünlerini bende tam olarak çıkaramıyor şampuan+makyaj çıkarıcı ile tüm kalıntılardan kurtuluyorum. Ancak her sabah yüz temizleme jeli olarak kullanılması ve şampuan olarak kullanılmasına pek sıcak bakmıyorum hem saçlarımı hem de yüzümü çok kurutuyor.

 146. gözlerim aşırı hassas¸ ne zaman bir şey olsa doktora gitsem her gittiğimde gözlerimi yıkamamı söyledikleri şampuandır. 1 senedir makyajımı çıkartmadan önce dalinle ovuyorum sonra ılık suyla yıkayıp micellar suyla siliyorum beni tatmin ediyor açıkçası¸ ama içeriği için bir şey diyemem. şampuan olarak kullanmadım kullanan arkadaşlarım saçları çok kuruttuğunu söylüyorlar

 147. göz makyajımı temizlemek için kullanıyorum. eyeliner vs kullanmadığım için çok güzel temizliyor. alerji sorunu da yaşamadım hiç .

 148. Kokusunu sevdiğim için almıştım. Saçlarımı bir süre inatla bu şampuanla yıkamayı denedim fakat kazık gibi yaptı. Göz makyajı temizlerken ve fırçalarımı yıkarken kullanıyorum ¸ ikisinde de çok iyi sonuç veriyor 

 149. Saçlarım çoook fazla döküldüğü için önce suçu şampuanlara atıp kimyasalı az olan bir şey denemek amacıyla aldığım ama saçlarımı tahta gibi kaskatı yapan şampuan. Kokusu çok uzun süre kalıyor aslında ama bir süre sonra beni sıkıyor. Bitince bir daha da almaya tenezzül etmedim. Evlenip bebek yapana kadar almayı düşünmüyorum.

 150. Esasen yüzümü yıkamak için aldığım sonradan çok kurutunca fırçalarımı temizlediğim üründür. fırçaları güzel temizliyor ama beyaz sabunla temizlemek varken dalini şu an gereksiz buldum. Demem o ki¸yüzünüz için sakıın almayın hem ph aynı değil hem de çok kurutuyor.

 151. Göz doktorumunda tavsiyesiyle arada gözlerimi yıkadığım ¸ makyaj süngerlerimi yıkadığım bazen makyajımı temizledigim güzel kokulu bebek şampuanı .Ama kendisinin küçük boyunu bulmakta çok zorlanıyorum. Keske her markette kolayca ulaşabilsem

 152. Daha temiz içerikli muadili Unibaby saç ve vücut şampuanını tavsiye ediyorum. Şampuan¸ yüz ve duş jeli olarak.

 153. Hepimizin bildiği o tatlı kokusuna aldanmamak lazım.geçen bir kez saçımı yıkayayım dedim aman allahım¸normal market şampuanlarından bile daha kötü kurutuyor saçı.keçe gibi oldu saçım¸içeriğine bakayım dedim sls falan ne ararsan.daha da almam

 154. “ saçlarım ipek gibi¸ kokum bebek gibi ” reklam şarkısı kulaklarınızda kalmış olabilir fakat asla saçlarınızı ipek gibi yapmaz keçi kılından hâllice bırakır ortada. Ben yüz yıkama jeli gibi kullanıyorum. Bir nebze kurutuyor ama rahatsız etmiyor. Kokusu mis! 

 155. birkaç yıl önce almıştım yine nostaljik olsun diye¸ o zaman saçımı kurutmamıştı. gayet memnun bir şekilde bir şişesini kıllandım. bu ay tekrar raflarda önünden geçerken görünce alayım dedim¸ saçlarımı o kadar kuruttu ki.. zaten saçlarım konusunda çok dertliyim¸ üstüne dalin bayağı yıprattı. ya formülünü değiştirmişler ya da benim saçım çok değişmiş. burada benzer yorumları görünce yazayım dedim.

 156. Efsaneleşmiş¸göz yakmayan bebek şampuanıdır.Ben yıllar önce makyaj temizlemek için kullandım fakat cildimi çok kurutup roza hastalığımı tetikledi.Doktor ise asla cilde sabun kullanılmaması gerektiğini söyleyince kendisiyle vedalaştık.

 157. Sürekli duyduğum için ben de küçük boyunu alıp saçımı yıkadım bununla ama köpürmemesi ve saçımın bazı yerlerine yayılmamasından dolayı şişe bir kullanımda yarıya indi. Yıkadım ve çıktım ardından saçımı düzleştirdim ama normalde üçüncü güne kadar kalıcı olan düzlük ilk gün sonunda gitti. Saçımı kirli hissettim ve sürekli kaşındım. Eve gittiğimde kendimi banyoya zor attım.

 158. Uzun süredir makyaj temizlerken gözümün yeterince temizlenmediğini düşündüğüm ve gözlerim sürekli kaşındığı için kullandığım bebe şampuanıydı. Ancak son aldığım şişede gözlerim normalden çok çok daha fazla yandı ve cildim inanılmaz pul pul dökülmeye başladı. Şimdi uni baby kullanıyorum kesinlikle daha iyi¸ öneririm.

 159. Ben fırçalrımı temizlemek için kullanıyorum bir de şampuanım bittiğini fark etmeyip çaresiz durumda olduğumda kenarda durduğunu görünce hayatımı kurtarıyor o an :)) daha çok evde ki ciciş bebeklerim Sophie(kedim) çok yaramazlık yapıp kendini temizleyemeceği kadar pislettiğinde ve Paris(Golden Retriever) için ayda bir yıkamak için kullanıyoruz onlar çok memnun ciltlerinde alerji yapmadı misler gibi kokuyorlar hep :))

 160. i̇nce telli saçlarım için kuaför tavsiyesiyle uzun süre kullandığım şampuan. kuaförüm “saçların çok ince telli¸ kendinden ipeksi¸ bebek şampuanı kullan¸ kremli şampuanlardan uzak dur¸ saç kremi de kullanma¸ boş yere saç uçların erimesin!” demişti. doğruydu saç uçlarım artık erimiyordu. çünkü öncesinde bayağ dipler daha kalın uçlar inceydi.6 ay sonunda işler yolunda giderken 1. yılın sonunda saç boylarım kurudu ve saç uçlarım kırılmaya başladı¸ saç diplerim ise yağlandı. sonuç/ bıraktım bu arkadaşı. artık kremsiz¸ sls’siz parabentsiz ve mümkün olan en alkolsüz şampuanlarla yoluma devam ediyorum. saç boylarıma yağlar ve saç kremleri uyguluyorum ve ayrılışımızın  2. yılının sonlarına gelirken saç floram düzeldi. dönüşümlü olarak arada johnsons baby de kullanıyordum. yanlış bilgi vermiş olmayayım. bende ki işleyişi bu şekildeydi. bebek değiliz kullanmayın saç floranızı bozmayın diyorum dostlarım. 

 161. göz altlarımı daha fazla ovalayıp hırpalamamak için bebe şampuanı kullanmaya karar verdiğime ilk olarak dalinle yola çıkmıştım. fakat içerisinde “sls” bulunduğunu öğrendim. şu an johnsons baby ile devam ediyorum.

 162. Gerçekten çok iyi bir makyaj temizleyici.Bir kaç markanın (body shop¸ yves rocher) kullandım aynı şekilde makyaj temizleme sularını da 🙁 Temizleme suyu ile çıkardığımda pamuklar malesef kirpikleri döküyor.Yağ ile çıkarınca da tam anlamıyla cıkmıyor ve bir kaç kere gözüme kaçtı tam anlamıyla çıkarmadı bir de 🙁 Kirpiklerimi iyice ıslattıktan sonra dalinle yavasta ovuştururak çıkarttığımda hiç kirpik dökülmesi yaşamadım cicişler ve hepsinden çok daha iyi çıkarttı 🙂

 163. Bende göz makyajı temizliğinde kullananlardanım çok memnunum ne kadar çift fazlı temizleyicilerle temizlesem de kalıyor bununla da son dokunusu yapıyorum maskara kalıntısı kalmıyor 🙂

 164. Boyalı saçlara iyi gelmeyen şampuan. Ben makyajımı çıkarmak için kullanıyordum ve tek seferde göz makyajımı tamamiyle çıkartıyordu. 

 165. bebeğimde asla kullanmadığım şampuan. Çevremdeki bebeklerde alerji yaptı. Mustela’dan şaşmam. Bir ara kendim için almıştım küçük boyunu yüz yıkamak için kullanılabilir.

 166. Makyaj temizleyicisinden sonra bununla yüzümü yıkıyorum. Bence yüzü iyi temizliyor. Üstüne nemlendirici¸ sonra yatağa gidiyorum. Böylece hem temiz hem de nemli bir cilt oluyor.

 167. Gözlerim her zaman hassas¸ ne zaman arpacık çıkar gibi olsa¸ biraz kaşınsa¸ iyi hissetmesem¸ gözlerimi hemen dalin bebek şampuanı ile yıkama seanslarına başlar ve en az bir hafta devam ederim. Seneler önce göz doktorum makyaj temizleyicilerinin her zaman yeterli olmadığını¸ özellikle kirpik diplerinde toz¸ kir ve bakteri birikmesini önlemek için göz yakmayan hafif bir bebek şampuanıyla yıkamamı söylemişti. O yüzden senelerdir gözlerim için kullanıyorum ve şimdiye kadar çok faydasını gördüm.

 168. Temiz içerikli bebek şampuanı yani daha ne olsun diye aldığım¸ çocukluktan içimde ukte kalan her banyo yaptığımda “saçlarım ipek gibi kokum bebek gibi cik cik cik” diye evde gezdiğim ama saçlarıma hiç ama hiç iyi gelmeyen kurum kurum kurutan yağlarla kremlerle desteklememe rağmen baş edemediğim bir ürün oldu kendisi¸ çok zorladım ama olmadı. En sonunda makyaj fırçalarımı temizlemeye başladım onda epey başarılı. Belki yağ bakımının ardından arındırıcı olarak kullanılabilir. 

 169. Göz makyajı çıkarmak için kullanıyodum önceden ve memnundum. Şuan da arada bir gözlerim kızarır kaşınır ¸böyle durumlarda ılık suyla dalinle yıkayınca sanki iyi geliyor gibi hissediyorum.

 170. Makyaj çıkarırken oldukça iyi bir ürün. Bir başka ürün kullanmaya gerek kalmadan hem yüz yıkayıp hem makyaj çıkarma konusunda başarılı. Sağlıklı olması açısından saç için kullanıldığında kuruluk yapabiliyor.

 171. Gözlerimi yakmayan tek şampuan. Makyajımın kabasını çıkarmak için tüm yüzümü bununla güzelce yıkıyorum. Sonra temizleme tonikleme vb. rutine devam. En büyük boy pompalı olandan sene başında alıyorum o beni zaten 1 sene götürüyor.

 172. indirimde falan rastlarsam alıp evde bulunduruyorum. makyaj süngeri ve fırça temizliğinde bir de makyaj temizleyicim bittiyse makyajımı çıkarma amacıyla kullanıyorum. kokusunu kendisinden daha çok seviyorum sanırım.ancak tek başına rimel + göz kalemi kullanılmış bir makyajı çıkarmaya yeterli gelmediğini düşünüyorum sadece anı kurtarmak için kullanışlı olabilir.

 173. makyaj süngerini suyun içinde bırakıp iyice şişirdikten sonra üstüne dalin döküp yıkayınca tertermiz olmasını sağlıyor. ayrıca makyajımı temizlemek içinde kullanıyorum gayet memnunum makyaj temizleyicilere ayrıca ücret ödemiyorum.

 174. fırça temizliğinde başarılı olan şampuan. hem iyi temizliyor hem de bebek kokusu kalıyor. şampuan olarak yetersiz buldum¸ istediğim temizliği vermedi. yüzümü yıkamak için kullandığımda da kuruluk ve gerginlik hissettim. neticede fırça temizliğinde en başarılı olduğuna karar verdim.

 175. sürekli değiştirip değiştirip kullandığım ürün. çam terebenti yağıyla birlikte kullanımda saçımdaki dökülmenin %40-50 arası azaldığını söyleyebilirim. eğer şampuanı arındırıcı olarak kullanıyorsanız asla vazgeçmeyin¸ hem sağlık hem doğallık.

 176. Göz makyajımı çıkardığım efsane ürün. Koca bir şişeyi bitirdim şimdi yenisini alıcam. Hassas gözlerimde asla yaşarma ve batma sorunu yaşamıyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?