“Curaprox” için 25 yorum

 1. trendyolaff
 2. Yaz sonuna doğru dış etimde şişme oldu. Doktor (!) “ay nedeni her şey olabilir¸ sanırım çok hırpalıyorsun fırçalarken” dedi. Dedim doğrudur. Sert severim Aradım taradım¸ baktım millete doktorları bu dış fırçasını öneriyor. Yumuşaklığını giderek arttırdım. Fırça bir harika. Yumuşacık ama temizliyor da. Mucize gibi.. Lakin benim sorunum geçmedi¸ hırpalamaktan değilse demek 🙁 Şimdi yeni bir doktor ve macun deneyeceğim. Hayırlısı..

 3. şu an 3. 5460 alışım renkleri de çok güzel fırçaların. Bir de diş eti kanaması için diş macunu aldım plastik çiğniyormuş hissi dışında kanamayı anında kesiyor.

 4. Dis doktorumun asiri dis eti kanamama karsi onermesiyle¸ oral b sarjli dis fircami kenara atip kullanmaya basladigim¸ kanama sorununu sifirlayan super marka. Discim “yumuşak oldugu icin tam temizlemiyor gibi hissedeceksin ama alisirsin” da demişti¸ aynen dedigi gibi oldu. Yine discilerin dedigi gibi “onemli olan macun degil fırça”¸ bu sebeple ihtiyaci olana siddetle tavsiye.

 5. Normal fırçayla tek farkının¸ yumuşak yapısı olduğunu düşündüğüm¸ “overrated” bi fırça. 2 tanesini kullandım öyle büyük bi fark yok¸ 20 tl verince daha büyük bi fark bekliyosunuz 🙂

 6. no: 393889 şu girdimde parodontax ile birlikte kullandığımı yazmıştım¸ detaylandırayım biraz. ilk aldığım curaprox diş fırçası 5460 ultra soft olanıydı. standart diş fırçalarında soft kullanan biri olarak dişlerimi ilk fırçaladığımda inanamadım. yani¸ gerçek anlamda inanamadım¸ gerçekten fırçalayıp fırçalamadığımdan emin olamadım bir süre 😀 böyle bir yumuşaklık yok¸ böyle bir rahatlık yok. ben bununla devam ederim dedim¸ 2 sene boyunca hep 5460 aldım.düzenli olarak diş kontrolüne giden bir insan değilim¸ ancak işim düştüğünde dişçiye giderim. yine dolgumun düşmesi sonucu¸ soluğu o koltukta aldım. ağzımı açtığımda diş hekimi üst yirmilik dişlerin olduğu yerleri göstererek tam temizlenmemiş olduğunu söyledi. fırçayı iyice arkalara doğru götürdüğümden emin olduğum için “öyye ği? eğin ğihiniğ?” dedim. “dur işim bitince konuşursun kıpırdama şimdi” dedi¸ ağzımın açık durması için koyduğu köpüğümsü şeyleri düzeltti. işlem bittikten sonra “emin misiniz? çok yumuşak bir diş fırçası kullanıyorum ondan olabilir mi?” dedim. eğer oraları fırçaladığımdan eminsem biraz daha sert bir fırçaya geçmemi önerdi¸ çok yumuşak olduğu için tam temizlemeyebileceğini söyledi. bu olaydan sonra 3960 super soft olanına geçtim¸ 5460’a göre sert geldi ama bu bir kıyaslama şekli değil çünkü 5460 fırça değil¸ adeta bir peluş oyuncak 😀 3960 kullanırken gittiğimde arka bölgelerin temiz olduğunu söyledi diş hekimi.sonuç¸ gerçekten çok büyük problemleriniz yoksa ve diş hekiminiz özellikle 5460 kullanmanızı önermediyse 3960 olanını kullanmayı tercih edin derim.ayrıca henüz hiç denemediyseniz dişlerinize bir iyilik yapın ve bir an önce bu diş fırçasından edinin¸ aşık olacaksınız.

 7. caaaanım diş fırçası. plasebo etkisi mi bilmiyorum ama inanılmaz mutluyum bu diş fırçalarıyla. dişlerimin daha iyi temizlendiğini hissediyorum¸ diş eti kanamalarım azaldı vs. bir de diş ipini almayı düşünüyorum.not:5460 kullanıyorum.

 8. Diş hekimimin tavsiyesi üzerine kullanmaya başladığım¸ kullandıktan sonra da şimdiye kadar nerelerdeymişsin yavrucuğum diye sevdiğim fırçamın markası olur kendisi

 9. 1560 soft olanına sahibim. açıkçası bana o kadar da yumuşak gelmedi. diğer markaların hep soft veya ultra-soft olanlarını kullanırım genelde¸ diş etim çok hassas. bunlar ekstradan daha da yumuşak diye düşünüp soft olanını aldım ama alıştığım fırçalardan bir miktar sert geldi bana. bunun yanısıra temizlemesi harika¸ tipi ve renkleri de çok tatlı. eczaneden 18 liraya aldım bence çok pahalı değil yani ordan burdan aldıklarımız zaten ortalama 10-15 lira arası oluyor. tek sorunum dediğim gibi soft’tan beklentimin diğer fırçaların soft’undan daha soft olmasıydı¸ değilmiş. bundan sonra 3960 super-soft alırım ve sorun çözülür…

 10. 5460’ını ben de aldım. Beni diğer sahip olduğum diş fırçalarından daha fazla mutlu etmedi doğrusu. Standart bir diş fırçası bana göre. Gerçi benim diş etlerim hassas olmadığı için ve diş problemi çok yaşamadığım için ciddi bir arayış içerisinde olmadım. Bunu da ablamın gazına gelip almıştım. Eskiyince denk gelmezse yenisini aramam diye düşünüyorum.

 11. Uzun bir süredir 5460 versiyonundan kullanıyorum. Tatile giderken yanıma almayı unutmuşum¸ gittim marketten curaproxdan önceki dönemde kullandığım oral b nin terminatör kılıklı fırçalarından birini aldım. Aman tanrım o nasıl bir acı¸ Diş etlerim parçalanıyor sandım. Çok afedersiniz oluk oluk dişetlerim kanadı¸ kan tükürdüm. Nasıl alışmışım curaproxa. Diğer klasik fırçalara göre daha hızlı yıprandığı doğru. Belki bunda çoğu fırçalarda olan silikonumsu maddelerden olmamasının etkisi vardır. Nihayetinde silikon daha yavaş yıpranıyor.Özetle bu fırçaya alışan bir daha başka fırça kullanamaz büyük konuşuyorum. Bu arada N11’de 2li 3lu şekilde satan satıcılar bulunabilir¸ böyle daha uygun fiyata denk gelebiliyor.

 12. 2 yıl önce Ağzında sürekli aft çıkan erkek arkadaşıma kaliteli bir diş macunu ararken tanıştığım isviçre menşeili ağız bakım ürünleri satan firma.Diş macunlarında sls bulunmuyor ve bu madde hassas kişilerde aft oluşumuna neden oluyormuş.gerçekten de çıkan aft sayısı ciddi oranda azaldı. bayram tatilinde ailemin yanında yine iyi bilinen bir markanın soft modelini kullanmak zorunda kalınca tekrar anladım ki 5460 ultrasoft ağız bakım konusunda kendime yaptığım en büyük iyilikmiş. Minimalist tasarımı ve harika renkleriyle vazgeçilmez bir marka.buna benzeyen tepe diye bir marka var ama curaproxu yurtdışından stokladığımız için henüz deneyemedim

 13. 5460ı bu sene kullanmaya başladığım. Fakat sorun benden mi kaynaklı bilemiyorum ama bu fırca bende çok çabuk bir şekilde yıprandı-2ayda-. Sorun benden kaynaklı galiba diyorum çünkü çok yumuşak kıllara sahip olduğu için fazla bastırmaktan çekinmedim hiç. Ama bu kendisinden soğuduğum gerçeğini değiştirmiyor ne yazık ki.

 14. 5460’sini senelerdir kullandigim ve cok sevdigim dis fircam.Hatta bir adet en yakin arkadasimin evinde bir adet de erkek arkadasimin evinde biraktim¸ o derece seviyorum.

 15. ben de 1560 olanını aldım. bundan önce de diş hekimim medium olan fırçaları kullanmamı söylemişti öyle alıyordum.çok yumuşak ultra yumuşak fırçaların gerekli temizliği sağlayamayacağını düşünüyorum¸ sertler de malum diş etlerine zarar verebilir çekilme falan olabilir. kıllarının sık olması da etkin bir temizlik açısından iyidir diye düşünüyorum. fırça çok yumuşak diye iyi anlamına gelmiyor bence. diş hekimleri bizi aydınlatsa çok güzel olur benim eyyorlmam bu kadar.

 16. Diş eti çekilmesi yaşayanlara¸ dişlerini fırçalarken diş eti kanayanlara gözüm kapalı önereceğim yumuş yumuş rengarenk diş fırçaları <3

 17. uzun süredir ultra soft’u kullanıyorum. zamanında 3’lü paketten stok yapmıştım ama malesef anında stok ertittiler bu yüzde bu paket artık bulunmuyor. bende ara ara indirime girdikçe tekli paketlerden alıyorum.geçen gün denemek için bir alt modeli super soft’u aldım. ve ondan da memnun kaldım. ultra soft çok yumuşakken¸ bu biraz daha hissettiriyor. ama rahatsız edici bir tarafı kesinlikle yok.sensodyne’in ultra soft’u ile curoprox’un ultra soft’u nu karşılaştırdım o dönem ikisi de elimde vardı. sensodyne ultra soft falan değilmiş buna göre. yani karşılaştırdığımda medium falan kalıyor yanında. ki sensodyne’inde performansı kötü değil ama karşılaştırmada baya bir vasat kalıyor.bu arada smart ultra soft 7600 var o daha da bir aşmış artık. aslında çocuklar için üretilmiş ama yetişkinlerde kullanabilir yazıyor üzerinde. kıl kısmı biraz daha küçük. benim arkadaşım aldı. kullanım açısından zor olduğunu söylüyor. ben almayı düşünmüyorum. ultra soft benim için yeterli.tasarımları¸ renkleri çok güzel. yeniledikçe eskisini içimden atmak gelmiyor. koleksiyon yapılabilecek bir şey olsa bunları yapardım.

 18. Bir süredir 3960 numaralı fırçasını kullandığım marka. Fakat bu eskidiğinde oral-b’nin ortodontik fırçasına geri dönerim büyük ihtimalle¸ zira temizlemesinden memnun değilim. Verdiği his¸ dişleri ve diş etini hırpalamaması güzel olsa da sonucu başarılı bulmadım.

 19. Hani reklamlarda geçer ya ‘evet gerçek diş fırçası bu¸ bundan öncekiler çöpmüş’ tarzı cümleler. İlk fırçalamamda ciddi anlamda o cümleyi kurduran fırçalara sahip firma.

 20. Kullandığımız diğer fırçalarda ortalama 600-1000 arası kıl varken bunda şu şekilde.# curaprox cs 1560 soft diş fırçası# curaprox cs 3960 super soft diş fırçası# curaprox cs 5460 ultra soft diş fırçasıÜrünleri ne çok sert¸ ne de çok yumuşak. Ben 5460 kıllı kullanıyorum v her fırçalamadan sonra ne kadar dikkat etsemde mutlaka kanayan diş etlerim şimdi ne kadar bastırsamda gıdıklanmıyor bile. Bi fotosunu çekip iki küçük açıklamayla insta yapacakken kendimi anlamsız bir ağız bakımı ürünleri yazısı yazarken duldum bi de onu vol1 – vol2 diye parçalamak zorunda kaldım. Buna sebep olan üründe bu. Çünkü bi de renginin şekerliğiyle en nefret ettiğim rutini bi müddet eğlenceli hale getirdi -ki bi müddet daha böyle devam edecek inşYazıyı okumak isteyen olursa  buraya tık ama pekte gerekli değil ashbdasd

 21. curaprox 5460 aldığım dönemde sensodyne sensitive ultra soft kullanıyordum. ve sensodyne’den memnundum. ama ikisini karşılaştırdığımda bu ultra sofy falan değilmiş dedim. 1 yıla yakın curaprox kullanıyorum. çokta memnunum. diş etlerim çok hassas ve hafif sert fırçalasam kanıyor. ama bu fırçayla bir sorun yaşamadım. soft ve smart çeşitlerini de denemek istiyorum çünkü çok yumuşak olduğu için acaba temizlik etkisi azalabilir mi diye bir çekincem var.ayrıca tasarımları çok hoş ve sade.

 22. dişlerimdeki hassasiyet problemi nedeniyle diş hekimine gittiğimde¸ dişlerimi çok sert fırçaladığımı bu yüzden diş etlerimin çekildiğini ve problem yaşadığımı söylemişti. başta kendisine inanmasam da (çünkü ağız bakımı konusunda ve fırçalarken de oldukça hassasım ) önerdiği curaprox 5460’a bir şans verdim. o gün bugündür başka bir diş fırçası kullanamıyorum¸ masaj gibi gelen yumuşaklığından sonra diğer fırçalar artık dişlerimi zımparalıyormuşum hissi veriyor. Aradaki fark anlatılmaz yaşanır. herkese tavsiye ederim.Buradan da diş hekimime teşekkürü bir borç bilirim

 23. Dış eti hassasiyetim sebebi ile 5460 fırçasını ve diş macununu kullandığım premium ağız ve dış sağlığı ürünleri markası. Bence aklınızda hiçbir soru işareti olmadan bu markadan alışveriş yapabilirsiniz. Keşke bu aralar 3 al 2 öde flan olsa biyerlerde¸ stok yapsak. In Swiss we trust.

 24. bugüne kadar kullandığım en yumuşak diş fırçası. başta renkleri için almıştım fakat kullandıkça çok memnun kaldım. fırça eskidikten sonra yeni aldığım signalin fırçası o kadar sert geldi ki. tek eksisi çabuk kurumaması. hatta sabah fırçalayıp akşam elime aldığımda acaba az önce biri mi fırçaladı bununla diye düşünüyordum. tekrar tekrar alırım ama.

 25. ben yumuşak kıllı diş fırçalarını kullanamıyordum¸ istediğim temizlik hissini vermedikleri için ama orta/sert kıllı fırçalar da bir süre sonra diş etlerime zarar veriyordu. imdadıma bu fırça yetişti¸ hem yumuşak hem de yeterince temizlik sağlamak için sık kıllı. iddialarına göre fırçada belirtilen numara kadar kıl var imiş üzerinde. ben soft 1560 olanını kullanıyorum¸ bir de soft 3960 ve ultra soft 5460 var ama onlar çok yumuşak olduğu ve yeterince temizlik sağlamayacağı için sağlıklı diş ve ağız yapısına sahip kişilere tavsiye edilmiyor diye biliyorum. bir de tipleri¸ renkleri çok tatlı be¸ kılları ve sapı farklı renkte olan modellerine bayılıyorum.Not: bu fırça hakkında aslında (bkz: diş eti çekilmesi ) başlığında yazmıştım¸ buraya da yazdım sanıyordum meğer yazmamışım o nedenle o entrynin gerekli kısmını buraya kopyalayıp yapıştırdım¸ tekrar için kusura bakmayın özetle. İyi akşamlar.

Siz ne düşünüyorsunuz?