“Cosrx low ph good morning gel” için 25 yorum

 1. Bir tanesini bitirip ikinci temizleyicime geçtim. Karmadan yağlıya dönük hassas bir cildim var. İlk kullanımlarda içindeki çay ağacı yağının kokusu ağır gelebilir ama zamanla alıştım ben. Sülfat içermemesi¸ fiyatı ve temizlemesi gayet güzel. Korendy sitesinde en çok satanlarda görünce almıştım¸ memnun kaldım ve almaya devam ediyorum. Korelilerin temizleme ürünlerini genel olarak beğeniyorum zaten.

 2. Kore cilt bakım ürünlerine yöneldiğim ilk an aldığım yüz yıkama jeli. Elime ulaştı ilk izlenim olarak beğendim¸ hemen köpüren yapıda¸ cildi irrite etmiyor. 1 ay sonra görüşlerimi güncellerim. 

 3. cildim karma. bu temizleme jeli yıkadıktan sonra bende biraz gerginlik yapıyor. sanırım yağlı ciltler daha çok sevecektir. içeriği temiz. ve söyledikleri gibi buram buram bitki kokuyor. eğer elle köpürmekte zorlanan varsa yada bol köpükle yüzünüzü yıkamayı seviyorsanız MISSHA Whipping Bubble Maker’ ı öneririm. az bir ürünle bir sürü köpük yapabiliyorsunuz. hem de çok eğlenceli

 4. Sabahları ve o gün makyaj yapmadıysam akşam da kullandığım temizleyici. Elimde la roche posay toleriane mousse gel olmasına rağmen meraktan aldım ve çok hoşuma gitti. Kokusu dışında memnunum ama gözümü yakmadığı için de tekrar alırım sevdim kendisini. Kuru ciltliyim cildimi germemesi de çok hoş.

 5. Kore ürünlerine merak sardıgım bir zaman da Cosrx in bu çok tavsiye edilen ürününü aldım ve gece rutinime ekledim. Ürün söylendiği gibi gerçekten yogun bir çay agacı kokusuna sahip. Elim de köpürterek yüzüme uyguladım ve dairesel hareketlerle biraz masaj yaptım. Yıkadıgımda yumusak bir cilt ve her ürüne genelde hassasiyet gösteren cildimde hiç kızarıklık belirtisi olusturmadı.Ürünü gerçekten sevdim¸ şimdi La roche posayin toleriane serisiyle beraber dönüşümlü kullanıyorum. Gayet memnunum. Hassas ciltlere tavsiye edilir. Fakat yine de öncesinde yüzünüzün küçük bir bölgesinde kullanırsanız cildinizin nasıl tepki verebileceğini önceden görmüş olursunuz.

 6. Ürünü Çisem Çakır tavsiyesi ile aldım.Henüz 2 hafta olduğu için memnuniyetimle ilgili yorum yapamıyorum fakat şimdilik şunu söylemek istiyorum.Eğer astım¸kokulara karşı hassasiyet ya da alerjiniz varsa ürünün kokusunun yoğun olduğunu belirtmek isterim.Benim böyle bir sorunum olmamasına rağmen kullandığımda sanki bir ara kokusu nedeniyle tıkanır gibi oldum.Bu nedenle lütfen dikkatli olun.

 7. Şu an kullandığım temizleme jelim. Tavsiyelere istinaden aldım. Gayet memnun kaldım temizlemesi bakımından performansı iyi ve kızarıklık veya gerginlik hissi oluşturmadı cildimde. Tabii bunu kullandıktan sonra yine iyi nemlendirmek gerekiyor.

 8. diğer yorumların aksine kokusu beni rahatsız etmedi hatta pek koku alamadım bile. fazla köpürmeyen¸ yüzden temizlemesi kolay ve karma cildimi kurutmayan bir temizleme jeli. yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve kullandığım sırada aktif sivilcelerim vardı¸ onların üstünde bir etkisini göremedim.

 9. cilt bakımın için 3 tane ürün seç ve sadece onları kullan deseler birisi kesinlikle bu ürün olurdu. zamanında onca para döktüğüm aesop dermalogica gibi kült cilt bakım markalarının temizleyicilerinde sülfat türevleri olduğunu öğrenince hepsini maalesef bitmeden çöpe attım ve bu ürüne geçtim. içerisinde çay ağacı olduğundan hafif küf gibi bir kokusu var¸ benim nedense hoşuma gidiyor. sonuçta lüks hissettirsin diye onca parfüm basılan üründen sonra kokuya çok da takılmıyorum açıkçası. ph’ı ciltle uyumlu olduğundan kesinlikle kurutmuyor¸ germiyor. ve gerçekten temizliyor. eşimin şakaklarında zaman zaman egzama döküntüleri oluyor¸ çay ağacı ona da çok iyi geldi¸ başta kokusuna laf etmişti ama tüpünü benden fazla bitirmiş. gece kalıntı bırakacak bir maske yapmadığım ve yüzümde ekstra bir yağlanma hissetmediğim sürece sadece akşam duşta yağ bazlı temizleyicimin ardından uyguluyorum.

 10. Kokusu rahatsız edici boyutta olan yüz yıkama jeli. Kullandığım süre boyunca olumlu bir etkisini gözlemlemedim hatta gergin ve mat bir görünüm verdiğini söyleyebilirim. Yağlı ciltliler sevebilir ama bence çok daha iyi¸ temiz içerikli yüz yıkama jelleri var üstelik kokuları da daha katlanılır.

 11. Ürünü bir nohut tanesinden bile alıp az su ile avuç içinde köpürtüp daha sonra yüze uyguluyorum. Çok köpüren bir ürün ve bol su ile durulamak gerekiyor. Yüzümü kurulduktan sonra tonik uygularken eğer iyi durulama yapmazsam yüzde köpük oluştuğunu farkettim. Ürünü yaklaşık iki aydır kullanıyorum. Cilt tipim karma¸ zaman zaman çenemde çıkan ufak sivilceler oluyordu. Bu ürün ve arkasından aynı markanın aha/bha toniğini kullanıyorum sabah ve akşam. Cildimde bir aydınlanma oluştu ve sivilce sorunum büyük ölçüde geçti. Buarada ürünü kapağı aşağıda olacak şekilde koyduğumda kapak kenarlarından taşma oldu ve biraz ürün boşa gitti. Kapak yukarıda olacak şekilde bir yere koymanızı öneririm.

 12. kore cilt bakım ürünlerine merakımı başlatan ilk üründür kendileri. her yeni ürün denerken acaba sivilce yapacak mı korkusu yaşayan bende herhangi bir sivilce¸ iritasyon yapmadı. Yaz aylarında sabah akşam kullanıyordum ve temizleme hissi¸ kurutmaması gayet iyiydi. Ancak kış aylarında kurutma etkisinin fazla olduğunu düşünerek sadece sabah kullanımına geçtim. oldukça bereketli bir ürün ancak şu anki fiyatı çok pahalı bence. bitince bir daha almak isterim ama fiyatı beni düşündürür.

 13. Aknelerimle başım dertte olduğundan beri kullandığım¸ önüme gelen herkese önerdiğim yüz temizleme jelim. Yaklaşık 1 yıldır kullanmaktayım. Bu temizleme jeli her cilt tipine uygun¸ asla cildi kurutmayan¸ kuru ciltlerde bile cildi yormayacak bir ürün. Kullanıp da memnun kalmayanı hiç duymadım. 

 14. Çisem çakır’ın videolarını izledikten sonra düşük phlı olması sebebiyle tercih ettiğim ürün. Birinci kutum bitmek üzere. Çok sorunlu bir cildim yok¸ bu jelden tek beklentim¸ güzel temizlemesi ve kurutmamasıydı. Beklentilerimi karşıladı. Yukarıdaki cicişlerin de belirttiği üzere yoğun çay ağacı kokusu var ama beni rahatsız etmesiDolar zamlarından sonra fiyatı çok arttığından tekrar alır mıyım bilmiyorum. 

 15. Kore ürünlerine başladığın ilk ürünlerden biri. Cildimi temizliyor¸ kurutmuyor¸ sivilceye sebep olmuyor¸ içeriği kötü değil¸ daha ne olsun ki. 

 16. bir nohut tanesi kadar ürünün bütün yüze yettiği cosrx’in yüz yıkama jeli. temizleyici olarak çok memnunum¸ bıraktığı his gerçekten tatmin edici. sivilceye yatkın cildimde sivilce oluşturmadı ama varolanlar üzerinde de bir etkisini gözlemlemedim.  bereketli bir ürün. cildimi biraz gerdi ama hafif bir nemlendiriciyle bile bu etkiden kurtulabiliyorum. başta kokusu beni biraz rahatsız etse de şu an kokuya alıştım. bittikçe alacağım bir ürün.

 17. Kore cilt bakım ürünleriyle tanıştığımda aldığım ilk temizleme jelidir kendisi. içeriği itibariyle akneye eğilimli ciltler için daha uygun olmakla birlikte her cilt tipinin kullanabileceğini düşünüyorum. Ph’ı düşük sülfatsız bir ürün¸ ki benim için su bazlı temizleyicilerde bu iki kriter temel ölçüdür. Çok az miktarını su ile aktive etmek yeterli oldukça bereketli 6 ay boyunca sabah akşam olmak üzere günde iki kez kullandım. TLnin değer kaybı sebebiyle fiyatında ciddi bir artış olmakla beraber dermokozmetik ürünler arasında ortalama bir fiyatta sayılabilir. Cilt mantosuna zarar vermediğini düşündüğüm fazla köpürmeyen günlük temizleme jeli.

 18. İlk defa yüzümü kurutmadan güzelce temizleyen bir jeldir kendisi.Ph olarak cilde uyumlu olması ve sivilcelerime iyi gelmesi sebebiyle vazgeçemeyeceğim bir ürün.

 19. çay ağacı yağı kokuyor ama öyle saf yağdaki kadar yoğun bir koku değil¸ sevmeyenler rahatsız olabilir¸ ben çok seviyorum¸ temiz bir his bıraktı¸ cildimi germedi¸ yüzüm bayağı temiz ve aydınlık oldu 1 haftalık kullanımdan sonra¸ gözenekler de sıkılaştı¸ ben bu sıkılık ve aydınlığın gözeneklerin güzelce açılıp hava alabilmesine bağlıyorum¸ bebeğim oldu bu jel.

 20. Bayılarak kullandığımı belirtmem gereken ürün! Gerçekten kendisine aşığım aşık.o kadar narin ve güzel temizliyor ki şaşırıyorsunuz. Ayrıca phı cilt dokusuna uygun. ne yazık ki tekrar almadım çünkü bu kore cilt bakımı olayı popülerleşmeden 60₺ ye aldığım ürün üç ay sonra (3 ay dayandı evet) 120₺ olmuş. E biz de keriz değiliz hani deyip almadık ama işte arada özlemiyor değilim desem yalan olur neyse fiyatı zaten daha da artar.

 21. bunu 6-7 ay kadar kullandım hayatımda en uzun süre kullandığım temizleyici oldu. çünkü yutubırların deyimiyle “çok azıcık almanız bile yetiyor”. ben 54 tl gibi bir fiyata almıştım tabi şu an fiyatlar uçuk ama yine de değer diye düşünüyorum. temizlemesi iyi¸ düşük phlı ve sülfat içermiyor.

 22. ürünü yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Çisem Çakır’ın deneyimlerinden yola çıkarak ve araştırarak almaya karar verdim. Cildim karma¸ özellikle sabahları yağlı oluyor. Ürünü çok az alıp köpürterek kullanıyorum¸ cildimi germiyor ya da yanaklarım hariç germe yapmıyor demek daha doğru olur. Temizlendiğini hissediyorum¸ makyajı ve kiri de güzel temizliyor. kokusu beni rahatsız etmedi. bundan sonra da fiyatı ne kadar olur bilmem ama bereketli bir ürün olduğu için almaya devam ederim. kendime bir de yağlı bir göz makyajı temizleyicisi bulursam temizlik anlamında bir sıkıntım kalmamış olacak¸ kesinlikle şans verilmesi gereken bir ürün.

 23. Daha önce Bioderma ve La Roche Posay’in yüz yıkama jellerini kullanıyordum hepsi sülfatlı olduğu için her yıkamadan sonra yüzüm gerilip¸ kuruyup kalıyordu. Bu asla germiyor ve kurutmuyor yüzüm yumuşacık oluyor. En başlarda temizlemiyor gibi geliyordu¸ gerginlik ve yüzümdeki tüm yağın gitmesine çok alışmışım ama farkettim ki aslında çok güzel temizliyor. Cilt sorunlarıma herhangi bir etkisini gözlemedim ama zaten kuru olan cildimi daha da kurutmaması bile tekrar almam için yeterli bir sebep. 

 24. 2-3 ay satın almayı beklediğim yüz temizleme jelidir. elimdeki zar zor bitirdiğim evladiyelik la roche  lipikar bile (ki çok kuru ciltlere uygun bir ürün) çok çok az yüzümü gererken bu üründe asla bu durumu yaşamadım ve gerçekten çok az miktarı kullanıma yetiyor. 1¸2 ml lik testerını bir miktar kanırtarak 3-4 kere kullandım. Ph’ı ve sülfat içermemesi zaten herkesi kazandığı nokta beni çeken ayrı bir noktası ise kuru ciltli olduğum halde iyi anlaşabildiğim akneli ciltlere yönelik bir ürün olması. Cilt makyajımı komple kendisiyle çıkardığım da oluyor tonikle üzerinden geçtiğimde pamukta kalıntı görmüyorum hiç ancak göz makyajımı çıkarmayı denemedim. Bu yıl hayatımda çok fazla stres etmeni olduğundan ve yeni bir sürü ürün denediğimden birkaç ayım biraz sivilceli geçti fakat kuru cilde de uygun akne problemlerine yönelik ürün bulmada biraz sıkıntı yaşadım. Bu ürün beni baya baya kurtardı bu yönden de. Sürekli olur mu emin değilim ancak ara ara rutinimde tutacağım bir ürün kesinlikle. 

 25. Korendy sitesinden sipariş verdiğim yıkama jelidir kendisi. Sabah ve akşam düzenli kullanımda 4-5 ay dayandı kendisi. Hafif sivilce problemlerine iyi geleceği kesin fakat hormonal ve kistik sivilceler için bir çözüm değil kendisi.

Siz ne düşünüyorsunuz?