“Colgate optik beyaz diş macunu” için 37 yorum

 1. İlk kullandığımda az da olsa bir fark oldu yada ben öyle olduğuna inandırdım kendimi bir daha almam çünkü temizlik hissi verdiğini zannetmiyorum böyle ürünlerin uzun süreli beyazlatma görevi gördüğüne de inanmıyorum reklamı bile aldatıcı artık nasıl beyazlatmışlarsa reklamdaki kadının gözleri bile bir tuhaf olmuş .

 2. uzun kullanımda dişlerimde hassasiyet yaratan¸ her sıcak ya da soğuk bir şey içtiğimde/yediğimde dişlerimi sızım sızım sızlatan diş macunu. kullanmayı bırakıp başka diş macununa geçtiğimde¸ hassasiyet de bir süre sonra geçti. beyazlatması eh işte¸ ama verdiği hassasiyet nedeniyle bir daha asla kullanmam.

 3. mezuniyetim yaklaşırken anneme dişlerimi beyazlattırmak istediğimi söylemiştim ve fiyat arayışına girmiştim. ortalama 1000tl bayılacağımı anlayınca pusup kaldım hayallerim suya düştü tabii. gratis indiriminde gözüme çarpmıştı ürün. 2li ve fiyatı da uygundu alıp deneyeyim dedim. 1 ay sonra gözle görülür biçimde 1 ton açmıştı. hala da severek kullanıyorum.

 4. kesinlikle işe yarayan diş macunudur¸ dişleri inci gibi yapar¸ başka hiçbir diş macunu aynı etkiyi sağlamıyor.

 5. Bu soyulma olayı sanırım herkeste olmuş. Ben alalı daha 2 gün oldu o yüzden şuan etkisi hakkında bir yorum yapamayacağım fakat bu soyulma olayı çok midemi bulandırdı daha fazla devam ederse kullanabilir miyim bilmiyorum.

 6. Bu diş macununu kullanıp da dişlerinde bi toncuk bile olsa beyazlama gören var mı? Sorun bende değildir inşallah 🙁 2013’te kullanmıştım biraz olsun faydasını görmüştüm ama şu an tam bi fiyasko. İçeriği mi değişti bilemem. Ama gene de güzel bi macun en azından temizliyor.

 7. Kesinlikle doğuştan renk tonu sarımsı olan dişlerimi beyazlaşmıştır net şekilde hem de. Yanında ben ağız bakım suyunu da kullanıyorum ama.

 8. 1 kere kullandım¸ bir daha almadım. benim için pek bir şey fark ettirmedi¸ ayrıca böyle aşırı beyazlık¸ aşırı yumuşaklık¸ aşırı falan filan vaat eden şeylerden rahatsız oluyorum son zamanlarda. o vaat ettiklerinin olması için ürünün içine kim bilir neler kakaladıklarını düşünüyorum¸ elimde değil.

 9. indirimde diye birkaç tane alıp bitirene kadar beni mahveden macun. dişimi fırçaladıktan sonra ağzımda o kadar iğrenç¸ acı bir tat bırakıyordu ki yemeklerden tat alamaz olmuştum. hiçbir beyazlatma yapmamış olması da cabası. bitirene kadar helak oldum. bir daha alır mıyım? aslaa.

 10. Diğer dış macunlarından pek de bir fark göremediğim ürün. Ayrıca dişi çizmesi de cabası üstüne ağızda bıraktığı kötü tat. Reklamlarla abartılmış bir dış macunundan fazlası değil.

 11. Kullanmaya başladıktan sonra iyi / kötü etkilerini görmem bir hafta sürdü. Bir haftanın sonunda dişlerim konuşurken bile acıyayacak kadar hassaslaştı. Yediğim¸ içtiğim herşey dişlerimde acıya sebep oluyordu. Aynı acı diş etlerimde de başlayınca kullanmamaya karar vermiştim. Fakat o haftanın sonunda annemlerin yanına gittim ve herkes dişlerimin çok beyazlamış olduğunu söyledi. Bu gazla da kullanmaya devam etmeye karar verdim. Hassasiyet problemini aşmak için sadece uyku öncesi diş fırçalarken kullanıyorum. Bu şekilde hassasiyet hissetmiyorum. Dişlerde ve ağızda temizlik hissi veriyor ve vaadettiği gibi kısa sürede diş rengini açıyor. Hassasiyet sorunu yaratmasa mucize diyebileceğim kadar başarılı buldum. Edit: hassasiyet problemini çözdüm! Efendim ben diğer macunlarla dişlerimi tencere dibi cifler gibi fırçalamaya alıştığım için çok bastırıyormuşum fırçalarken. Yumuşak ve çok ince kıllı bir fırçayla bastırmadan fırçalıyorum¸ hassasiyet falan kalmadı. Bundan sonra daha iyisi çıkana kadar tek favorim.

 12. Diş eti hassasiyetimden dolayı almaya çekindiğim fakat aldıktan sonra memnun kaldığım diş macunu. Bendeki whiten&restore olan. Dış etimde kesinlikle bir sızlama yapmadı.Ustelik verdiği beyazlatma etkisini de gayet yeterli buldum. Yine 17 lira vermek istemediğim için rossmanndan 10 liraya alıp yedekledim.

 13. Kendisi ilk kullandığım beyazlatıcı etkili diş macunuduR. Yaklaşık olarak bir veya bir buçuk yıl kullandıktan sonra hiçbir işe yaramıyor diyip bıraktım. Gerçekten signal White now daha etkilidir. Güzel bir diş macunu ancak beyazlatıcı etkisini çok görmedim

  1
  1
 14. Mavi partiküllerinin dişlerimin arasında kaldığı diş macunu Ve katılıyorum ¸ signal white now daha etkilidir

 15. beyazlatma konusunda signal white now’dan daha başarılı bulduğum diş macunu. yaklaşık 10 günlük düzenli kullanımdan sonra dişlerinizde fark edilir bir ton farkı oluşuyor.

 16. Ben beyazlatıcı diş macunlarini uzun süre kullanabilen biri değilim. Daha once signal white now denedim birkaç kullanımda hassasiyet yarattı. Clinomyn de aynı şekilde. Bir alana bir bedava kampanyası varken bu urune de bir şans vereyim dedim. Birinci tüpü bitirdim sonra bir tüp sensodyne kullandım. Şu an ikinci tüp colgate bitmek uzere. Şunu soyleyebilirim ki beyazlatıcı bir macuna göre hafif bir ürün. Diş etlerini digerleri kadar zorlamıyor. Guzel temizliyor. Beyazlatıcı etkisi var ancak geçici tabi ki. Genel olarak başarılı bulduğum bir macun oldu. Ancak şöyle bir gerçek var ki mavi tanecikleri lavaboda iz bırakıyor. Kurumadan temizlemek lazim yoksa zor oluyor

 17. Beyazlatma etkisini beğendiğim fakat diğer beyazlatıcı macunlar gibi ağzımda aşırı kurumaya yol açtığı için vazgeçmek zorunda kaldığım macun. Bir de ambalajının o kırmızısı çok güzel¸ hele her hijyene yönelik ürün mavi ve tonları olmak zorundaymış gibi üretiliyorken gerçekten iç açıcı.

 18. diş sağlığı acısından çok zararlı olduğunu düşünüyorum. 1 yıl öncesi sigara lekelerim için almıştım..yaklaşık 2 ay sonra dişlerimdeki yersiz çürük ve dış taşı oluşumu oldu. diş hekimim hemen macunu sordu ve asla kullanmamam gerektiğini söylemişti. o gün bu gündür kullanmıyorum..

 19. uzun süredir kullanıyorum.çok fazla kahve tükettiğim için dişlerim sararmaya¸ lekelenmeye başlamıştı. daha ilk kullanımda bile dişlerimi beyazlattı¸ pırıl pırıl parladılar hatta. bir ayın sonunda net bir şekilde bir ton beyazlattığını söyleyebilirim. bi de son zamanlarda bu diş macunu ile birlikte listerine’in beyaz plastik şişede olan beyazlatıcı etkili ağız çalkalama suyunu kullanmaya başladım ve kesinlikle çok memnun kaldım.

 20. Beyazlatıcı bütün diş macunları gibi dişlere çok zarar veren macun. Bu tip macunlar dişin dış tabakasını aşındırarak alttaki beyaz tabakayı ortaya çıkarır böylece kullanan kişi de dişim beyazladı diye kullanmaya devam ettikçe diş devamlı aşınır ve sonunda mine tabakasının altındaki tamamen sarı olan tabaka açığa çıkar bu aşamadan sonra ne yapılırsa yapılsın geri dönüşü olmaz. Tavsiyem bu tip macunlarla ya da başka evde denenen kimyasal aşındırıcıları kullanmamak. Bunun yerine hekiminizle görüşerek gerekli tedaviyi bulmalısınız .

 21. beyazlatma konusunda hiçbir işe yaramayan sıradan bir diş macunu. bir de rakibi signal white now vardır ki o ciddi ton açıyor yani adamlar yapmış. ama tabi bu diş beyazlatıcı macunların diş etlerine çok zarar verdiğini sürekli kullanılmaması gerektiğini de okudum da insan vazgeçemiyor ki..

 22. çocukluğumdaki reklamlardan bilinçaltımda diş macunu denince colgate kalırdı. ama şu an bu marka piyasayla o kadar başa çıkamıyor ki¸ splat¸ sensodyne gibi markalarla ne içerik ne de verdikleri sonuç bakımından karşılaştırılamaz. ipana bile perfection diş macunuyla çok daha iyi bi beyazlatma sağlıyor. colgate ölmüş 🙁

 23. Signal white nowdan sonra kullandığım için beğenmediğim diş macunudur. Beyazlatması kesinlikle bir signal değil. Çok ferah bir his verdiğini de söyleyemem. Beğenmedim

 24. bırak dişleri beyazlatmasını¸ zaman içinde daha da çok sararttığını düşündüğüm diş macunu. annem cafcaflı reklamlarına aldanıp eve bundan stoklamış bir de. ayrıca dişlerimde ne zamandır sızlama vardı¸ burada yazılanları okuyunca sebebinin bu diş macunu olduğuna karar verdim. bugün de yılbaşı indirimini filan beklemeyip diş macunumu değiştirdim bakalım.

 25. Dişlerin uzun kullanımda un gibi ufalanmasına neden olan macun. Daha önce bu ürünle yazdığım her şeye lanet olsun. Ailecek dişlerimizi mahvetti.

 26. Yıllarca ipana ürünleri kullanmış dişlerimin ne yazık ki alıştığı diş macunu. Bu ürün dışında herhangi bir diş macunuyla dişimi fırçaladığımda dişlerim krem renkte görünüyor. Annemden de “dişlerini fırçalamıyor musun?” yorumunu aldıktan sonra vazgeçilmezim olan¸ diş minelerime zarar verdiğini düşündüğüm¸ kimyalsalı bol diş macunum. Ama sayesinde vaadinde bulunduğu üzere beyaz bir gülüşüm var.

 27. Nane aromalı olan diş macunlarının daha ferah bir his bıraktığı ve daha yoğun temizlik sağladığını düşünüyordum fakat dişlerimde ve diş etimde hassasiyet olduğu için bunlara bir ara verip rocs markasının parlatıcı etkili olan siyah ambalajlı diş macununu alıp kullanmıştım. Dilimi yakmadan¸ diş etimi kanatmadan beyazlatıcı etkisini görmüştüm. Daha sonra bir de buna şans vereyim dedim. Demez olaydım! Dilimi yakıyor¸ ayrıca çok kısa süreli bir ferahlık hissi veriyor ve sabah uyandığımda dilimde ve üst damağımda garip bir his duyar oldum. Dürüst olayım¸ içeriğini tam anlamıyla araştırmadım ama sebebi neyse yemeklerden eskisi gibi lezzet alamamaya başladım. Bu bana colgate diş macunlarına ön yargılı yaklaşmakta haklıymışım dedirtti. Bir daha asla colgate diş macunlarına yanaşmayacağım. Rocs diş macunlarını kullanmaya devam edeceğim.

 28. Bende hiçbir işe yaramadı.. beyazlık filan hikaye.. ama verdiği ferahlık ve kokusu güzel.. bitsin diye kullanıyorum sadece..

 29. Hiçbir işe yaramayan dış macunu. Büyük umutlarla almıştım fakat beni hayal kırıklığına uğrattı. Fırçaladıktan sonra ağzı ferahlatmaktan başka hiçbir işe yaramıyor. Kesinlikle almayın

 30. Büyük umutlarla aldığım ama dişlerimde hassasiyet yaratmaktan başka bir işe yaramayan diş macunu. Bitince sensodyne true white a geri döneceğim.

Siz ne düşünüyorsunuz?