“Colgate” için 20 yorum

 1. Kendisi ilk kullandığım beyazlatıcı etkili diş macunuduR. Yaklaşık olarak bir veya bir buçuk yıl kullandıktan sonra hiçbir işe yaramıyor diyip bıraktım. Gerçekten signal White now daha etkilidir. Güzel bir diş macunu ancak beyazlatıcı etkisini çok görmedim

 2. Normalde her zaman hep aynı fiyata satılan klasik ipanayı kullanırdım fakat son zamanlarda gastritim olduğu için çay kahve sigara kullanmıyorum ve ona rağmen dişlerim sararmaya başlamıştı reklamda gördüğüm için bunu almak istedim ve bir aydır kullanmama rağmen asla o ipananın verdiği acı nane tadını vermiyor ve kesinlikle dişleri sarartmıyor çok memnumum❤

 3. Diş eti hassasiyetimden dolayı almaya çekindiğim fakat aldıktan sonra memnun kaldığım diş macunu. Bendeki whiten&restore olan. Dış etimde kesinlikle bir sızlama yapmadı.Ustelik verdiği beyazlatma etkisini de gayet yeterli buldum. Yine 17 lira vermek istemediğim için rossmanndan 10 liraya alıp yedekledim.

 4. Kullanmaya başladıktan sonra iyi / kötü etkilerini görmem bir hafta sürdü. Bir haftanın sonunda dişlerim konuşurken bile acıyayacak kadar hassaslaştı. Yediğim¸ içtiğim herşey dişlerimde acıya sebep oluyordu. Aynı acı diş etlerimde de başlayınca kullanmamaya karar vermiştim. Fakat o haftanın sonunda annemlerin yanına gittim ve herkes dişlerimin çok beyazlamış olduğunu söyledi. Bu gazla da kullanmaya devam etmeye karar verdim. Hassasiyet problemini aşmak için sadece uyku öncesi diş fırçalarken kullanıyorum. Bu şekilde hassasiyet hissetmiyorum. Dişlerde ve ağızda temizlik hissi veriyor ve vaadettiği gibi kısa sürede diş rengini açıyor. Hassasiyet sorunu yaratmasa mucize diyebileceğim kadar başarılı buldum. Edit: hassasiyet problemini çözdüm! Efendim ben diğer macunlarla dişlerimi tencere dibi cifler gibi fırçalamaya alıştığım için çok bastırıyormuşum fırçalarken. Yumuşak ve çok ince kıllı bir fırçayla bastırmadan fırçalıyorum¸ hassasiyet falan kalmadı. Bundan sonra daha iyisi çıkana kadar tek favorim.

 5. Diğer dış macunlarından pek de bir fark göremediğim ürün. Ayrıca dişi çizmesi de cabası üstüne ağızda bıraktığı kötü tat. Reklamlarla abartılmış bir dış macunundan fazlası değil.

 6. indirimde diye birkaç tane alıp bitirene kadar beni mahveden macun. dişimi fırçaladıktan sonra ağzımda o kadar iğrenç¸ acı bir tat bırakıyordu ki yemeklerden tat alamaz olmuştum. hiçbir beyazlatma yapmamış olması da cabası. bitirene kadar helak oldum. bir daha alır mıyım? aslaa.

 7. 1 kere kullandım¸ bir daha almadım. benim için pek bir şey fark ettirmedi¸ ayrıca böyle aşırı beyazlık¸ aşırı yumuşaklık¸ aşırı falan filan vaat eden şeylerden rahatsız oluyorum son zamanlarda. o vaat ettiklerinin olması için ürünün içine kim bilir neler kakaladıklarını düşünüyorum¸ elimde değil.

 8. Kesinlikle doğuştan renk tonu sarımsı olan dişlerimi beyazlaşmıştır net şekilde hem de. Yanında ben ağız bakım suyunu da kullanıyorum ama.

 9. yaklaşık iki haftadır kullandığım diş macunu. cidden renk farkı gözle görülür biçimde. ben bunu kullanmadan önce sensodyne diş macunu kullandım¸ çünkü beyazlatıcı içerikli diş macunları ve direkt beyazlatma kitleri hassas dişlerde sorun çıkarmaya çok eğilimlidir.sensodyne bittikten sonra esasında (bkz: crest 3d whitestrips) kullanmayı planlıyodum¸ hatta sonrasında da yine crest’in 3d white diş macunundan kullanacaktım. Fakat önce internette hakkında araştırma yaptım ve içinde bulunan bazı parçacıkların diş eti ve diş minesi arasında kaldığıyla ilgili sorunlar okudum¸ hem rahatsız edici hem de o parçaların plastikimsi olduğunu söylüyodu herkes. diş hijyenistleri tarafından da önerilmediğini gördüm.derken colgate’e bi şans vermek istedim¸ iyi ki de almışım. sigara içen bi insan olmama rağmen sigara artık hiç eskisi gibi hissetirmiyo bana¸ çok daha temiz ve ferah hissediyorum. leke temizleme konusunda da başarılı.bir de eklemek isterim ki benim kullandığım diş macunu tip olarak burdaki görselden daha farklı. burda sadece diş macunu özelliğinde olan optik beyazın iki çeşidi var¸ icy mint ve enamel health olarak. ben ikincisini kullanıyorum. görseli şöyle:  optic white. bunda o daha önceki girdilerde bahsedilen tanecikler yok.ayrıca önemli not: kutusunda yazana göre 6 haftadan daha uzun süre kullanılmaması öneriliyo. yani bir tüp bitirdikten sonra başka bir macuna geçip daha sonra tekrar kullanılabilir sanırım.

 10. Bu diş macununu kullanıp da dişlerinde bi toncuk bile olsa beyazlama gören var mı? Sorun bende değildir inşallah 🙁 2013’te kullanmıştım biraz olsun faydasını görmüştüm ama şu an tam bi fiyasko. İçeriği mi değişti bilemem. Ama gene de güzel bi macun en azından temizliyor.

 11. Bu soyulma olayı sanırım herkeste olmuş. Ben alalı daha 2 gün oldu o yüzden şuan etkisi hakkında bir yorum yapamayacağım fakat bu soyulma olayı çok midemi bulandırdı daha fazla devam ederse kullanabilir miyim bilmiyorum.

 12. kesinlikle işe yarayan diş macunudur¸ dişleri inci gibi yapar¸ başka hiçbir diş macunu aynı etkiyi sağlamıyor.

 13. mezuniyetim yaklaşırken anneme dişlerimi beyazlattırmak istediğimi söylemiştim ve fiyat arayışına girmiştim. ortalama 1000tl bayılacağımı anlayınca pusup kaldım hayallerim suya düştü tabii. gratis indiriminde gözüme çarpmıştı ürün. 2li ve fiyatı da uygundu alıp deneyeyim dedim. 1 ay sonra gözle görülür biçimde 1 ton açmıştı. hala da severek kullanıyorum.

 14. uzun kullanımda dişlerimde hassasiyet yaratan¸ her sıcak ya da soğuk bir şey içtiğimde/yediğimde dişlerimi sızım sızım sızlatan diş macunu. kullanmayı bırakıp başka diş macununa geçtiğimde¸ hassasiyet de bir süre sonra geçti. beyazlatması eh işte¸ ama verdiği hassasiyet nedeniyle bir daha asla kullanmam.

 15. İlk kullandığımda az da olsa bir fark oldu yada ben öyle olduğuna inandırdım kendimi bir daha almam çünkü temizlik hissi verdiğini zannetmiyorum böyle ürünlerin uzun süreli beyazlatma görevi gördüğüne de inanmıyorum reklamı bile aldatıcı artık nasıl beyazlatmışlarsa reklamdaki kadının gözleri bile bir tuhaf olmuş .

Siz ne düşünüyorsunuz?