“Clinique high impact maskara” için 100 yorum

 1. neredeyse her setten çıktığı için bende de sürekli bulunan¸ başlarda pek sevmediğim¸ şimdilerde ise vazgeçilmezim olan maskara. sevme sebeplerimden ilki bu maskara alt kirpikler için çook uygun çünkü hiç akmıyor¸ dökülme yapmıyor. ikincisi eğer düzgün bir şekilde 2-3 kat sürebilirseniz şahane upuzun kirpikleriniz oluyor¸ topaklanmıyor¸ yapışmıyor. üçüncüsü – ki benim en önem verdiğim konu – gözünüzü irrite etmiyor¸ sizi yormadan rahatlıkla çıkabiliyor oluşu. ben bazen direk yüzüme bioderma sebium foaming gel cilt temizleyici uygularken temizliyorum. bazen de bioderma sensibio h2o solution micellaire temizleyiciyi pamuğa dökerek siliyorum. tek dezavantajı tabiki fiyatı.

 2. kirpikleri belirginleştirmesi¸ uzatması ve tek tek ayırması bakımından çok beğeniyorum. ancak dolgunluk konusunda benim için sınıfta kalıyor.

 3. doğal etki sevenler beğenebileceği maskara. sık göstersin¸ ucuz olsun ve kıvırsın diyenlere essence get big lashes triple black maskarayı öneririm.

 4. En sevdiğim maskaralardan biri. Benim kirpiklerime hem hacim verdi hem uzunluk ama herkesin kirpik tipi farklı olduğundan bende farklı bir etki olmuş olabilir. Bununla ilgili tek şikayetim ise aktığında göze kaçarsa fena halde yaktığı. Şansada hep bu rimeli sürüp ağladıysam demekki. Çıkarması gerçekten kolay ve sürerken topaklanma yapmıyor.

 5. Kullandıktan birkaç saat sonra kuruyup göz altlarıma dökülen maskara ve gözüme kaçarsa eğer gerçekten çok acıtıyor. 69 TL’ye değmeyecek bir ürün olmakla beraber ancak clinique’in avantajlı setlerinden çıktığında şans verilebilir olduğu yönünde fikrim.

 6. Normal bir kirpik yapınız varsa sizin için ideal olabilir. Bence pek bir esprisi yok. Asla tek başına alınmaz. Setlerle ya da Clinique online alışverişlerinde bol bol hediye ediliyor.

 7. Joker maskaram. Mucizeler yaratmıyor ama şu kadar uzatırım¸ böyle hacim veririm¸ kapkarayım diyen maskaraların fos çıktığını gördükçe daha çok seviyorum kendisini. Göz altına dökülme yapmaması ve topaklanmaması ile daha bi’sevilesi.

 8. alerjik gözlerimde kızarıklık yapmayarak beni kendine bağlayan maskara. dolgunluk olarak bir çok ürün daha iyi olabilir fakat göz sağlığı deyince akan sular duruyor tabi.

 9. Özellikle gidip alan var mı merak ettiğim maskara. Kimse satın almıyor¸ bir şekilde setlerden ya da başka alışverişlerden hediye olarak geliyor hep. bendekinin nereden geldiğini bile hatırlamıyorum.Hafif bir uzunluk¸ hafif bir dolgunluk veriyor. Kirpiklerinizi yapıştırmadan biraz belirginleştiriyor işte o kadar. Ben abartısız ama yoğun kirpik görünümünü seviyorum¸ Bence günlük makyaj için bile yeterli değil. Doğal bir görünüm için kullanılabilir.Dörtte biri fiyatına alınabilecek maybelline maskaraların çok daha iyi olduğunu düşünüyorum.

 10. bu da max factör 2000 le aynı gruba koyduğum mascaralardan. ne uzunluk ne de hacim veriyor. sürmesem daha iyi dedirtiyor.

 11. Clinique alışverişim ile bir tam¸ iki de yarım boy gelmişti. Severek kullanıyorum. Kirpikleri tek tek ayırıyor ve kıvırıyor. Gözlerinizde neredeyse maskara yok gibi duruyor. Bazen bu görünümü sevdiğim için beğeniyorum bu maskarayı. Ama hayatta orijinal fiyatına gidip almam

 12. Dümdüz olan kirpiklerimde hiçbir fonksiyonu olmayan maskaradır. Ne kiviriyor ne uzatıyor. Setlerden çıkanları da kirpikleri zaten uzun ve kıvrık olan kardeşime veriyorum.

 13. ben de yeniyıl seti almıştım içerisinde vardı ayrıca hediye ufak boy olarak verildi .. fırçası bence gayet güzel. dökülme falan yapmadı ayrıca kirpiklerimi yoğun gösterdi. ama uygun fiyata ya da bu maskara fiyatına başka markalar da denenebilir.

 14. Maskaradan en büyük beklentim dolgunluk¸ o da bu maskarada yok. gerçi uzatma anlamında da beğenmedim. Çok etkisiz bir maskara¸ özellikle de bu fiyata göre sıfır bir maskara bence.

 15. clinique’in ykm’lerde satılan yılbaşı setinin içerisinden çıkan¸ şimdilerde biten ama tekrar almak için gene güzel bir hediye seti vs. fırsatı kolladığım (malum tek başına fiyatı pek uygun değil) über maskara. bu maskara ile ilgili blog ve youtube kanallarındaki yorumları takip etmiş ve yorumların çoğunun olumsuz olması sebebiyle beklentimi düşük tutmuştum ancak o da ne! bu maskara gibisini ben daha hiç kullanmadım bu güne kadar. normal uzunluk ve kıvrıklıkta olan hacimsiz kirpiklerimi öyle bir hale getiriyor ki insanlar kirpiklerimin gerçekten uzun ve kıvrık olduğunu zannediyor (kirpik kıvırıcı denen aleti sevmiyorum ve kullanmıyorum). ben kat kat uygulayıp takma kirpik etkisi yaratabiliyorum bu rimelle ancak tek kat uygulayarak doğal bir görünüm elde etmek de mümkün. şu anda ucuz diye aldığım maybelline volume express collossal maskarayı kullanmaktayım ve clinique high impact’i mumla arıyorum. sanırım 70 lirayı bayılıp alacağım gene 🙁

 16. 20’li yaşlarımda pek makyaj yapmazdım¸ ne zaman yeni bir maskara deneyecek olsam doğuştan torpilli kirpiklerimde görünümünü abartılı bulur¸ ‘örümcek gibi oldu’ der dururdum. Eğer bu ürünü o yaşlarda¸ o mantıkta iken keşfetseydim aşık olurdum herhalde. Ürün fazla iddialı kirpikler yaratamıyor¸ dolgunluk verme etkisi sıfır¸ sadece kirpikleri tarayarak¸ uzatıyor. Kirpiklerin üzerini incecik örttüğü için yarattığı etki doğala yakın. bu maskarayla dikkat çekici kirpikler yaratmak zor bence. Ama güzel yanı kirpiklerde en ufak bir ağırlık yaratmıyor. Ben maybelline the rocket maskara bittikten sonra bu ürünü kullandığım için bana bilhassa hafif¸ tüy gibi geldi ve yaz sıcağında en ufak akma/ bulaşma yapmadığı gibi makyaj temizleme aşamasında kolayca temizlendi. Bu özelliklerini çok çok sevdim. yok gibi makyaj uygulamaları için de uygun bir ürün olduğunu düşünüyorum. Clinique’in hediye olarak verdiği küçük boylarına denk gelirseniz¸ sadece alt kirpik maskarası olarak kullanımının çok başarılı olduğunu belirtmeliyim.

 17. Doğal duran¸ topaklanmayan ama kirpikleri dolgun gösteren maskara arayanlar için çok güzel bir ürün. Şahsen ben günlük makyajımda topak topak duran simsiyah maskara görüntüsünden çok kendi kirpiklerimin biraz daha belirgin¸ dolgun hali hoşuma gidiyor. Simsiyah gür kirpikleri gece makyajlarında tercih ediyorum. Tek tek ayıran (zayıf bir görüntü oluşturmadan) ve dolgun gösteren¸ kısacası favori maskaram.

 18. Beklentimin çok altında kalan maskaradır. Kirpiklerimi ne dolgunlaştırdı ne de uzunluk kattı. Bir daha almayı düşünmüyorum.

 19. kirpikleri ağırlaştırmayan¸ doğal duran bir yapısı var. bir de clinique neredeyse her alışverişte hediye verir bundan¸ bulursanız kaçırmayın.

 20. Akma¸ topaklanma¸ kirpikleri yapıştırma yapmıyor¸ kolay temizleniyor. Zaman içinde göz altlarına dökülmüyor. ilķ açtığımda yapısı fazla akışkan gelmişti ama bir kaç haftaya o da toparlandı. Ama yukarıda saydığım iyi özellikler malesef bana yetmedi. Muhteşem uzun ya da muhteşem dolgun kirpikleriniz olmuyor. Akıp kokmuyor ama günlük kullanıma uygun bir maskaradan öteye de geçemiyor. Bazılarına alerji yapmış. Ben lens kullanmama ve hassas sayılabilecek gözlerim olmasına rağmen hiç sorun yaşamadım. Kofrelerden falan çıkanlar neyse¸ kullanılır da gidip benim gibi tam boyunu alacaksanız dior diorshow a bakın derim.

 21. Verdiği dolgunluk fena değil¸ benim kirpiklerimde (orta hacimli-uzun) daha çok uzatıcı etki yaptı. Gün sonunda dökülme sorunu da yaşamadım. Kampanya ile deneme boyunu almıştım tam boyunu alır mıyım bilmiyorum. Aklımda yer etmeyen bir rimel oldu kendisi¸ denenebilir ama aman aman bir rimel de değil bence.

 22. benim elimdeki tek killi fircali rimel bu. rahat surebildigim tek maskara bu. yukarida da belirtildigi gibi gunluk bir rimel. sur-cik rimeli tam. ve oldukca bereketli. cok kullanmama ragmen hala bitmedi ve bu benim ilk rimelim oldugu icin ilk goz agrimdir <3

 23. clinique’nin çıkarması ve sürmesi kolay ama etkisi yetersiz olan maskaradır. denem boyu yıldönümlerine özel olarak hediye edildiğinde ben de edinmiştim ama bir maybelline maskara bile daha çok vaad yerine getiriyor ve fiyatı da uygun oluyor.

 24. cilinique sadece cilt ürünleri yapmalı dememe sebep olmuştur. bir kere fırçası kötü. etkisi de öyle pek güzel değil. yani sıradan¸ hemen her maskaranın yapacağı şeyi yapıyor. insan clinique deyince bir de high impact deyince bir beklenti içine giriyor oysaki. fakat umduğumu bulamadım.

 25. içeriği sebebiyle zarar vermeyen fakat çokta abartılacak bir yanı olmayan maskara.evet topaklanma yapmıyoray bide editmemnun kalırsınız kalmazsınız bir anda 70 lira bayılmayın¸ boynerlerde göz temizleme suyunu ve küçük boyunu 25 tl gibi komik bir fiyata bulabilirsiniz.

 26. clinique’in aynı anda hem uzunluk hem de dolgunluk vadettiği maskarasıdır. arada bir l’oreal maskaramı kullansam da bir yıla yakındır clinique ile ilerliyorum. uzunluk açısından pek bir etkisini göremesem de dolgunluk açısından başarılı sayılır. iddialı bir duruş sergilediğini düşünmüyorum ancak günlük kullanımda vazgeçilmezdir benim için.

 27. fiyatına değmeyen¸ kesinlikle hacim vermeyen¸ çabuk kuruyan rimel. bir kez aldım ve memnun kalmadığım için bir kez daha kullanmayı düşünmüyorum. çok daha uygun fiyata daha işlevli rimeller bulmak mümkün.

 28. Uzun zamandır kullandığım maskara ve çok memnunum . Kirpikleri yapıştırmadan tek tek ayırıyor ¸ buluşma yapmıyor ¸ uzatması ise normal yalnız çok fazla dolgunluk vermiyor bu yüzden 2 3 kat uyguluyorum o zaman istediğim görüntüye ulaşabiliyorum ¸ gün içersinde de akma yapmıyor .

 29. şu sıralar bir clinique alışverişimde verilen deneme boyunu kullanıyorum. tek kat sürdüğümde kirpiklerimi uzatıp kaldırmasından memnunum. esasen hacim vermeyi vaat eden bir maskara olmasına karşın hacim konusunda çok etkili değil. ancak özenerek birkaç kat uygularsanız dramatik kirpiklere sahip olabiliyorsunuz. kirpikleri yapıştırıp topaklanmadığı için bunu görmezden geliyorum. ayrıca bende akma¸ dökülme sorunları da olmadı.benim için en güzel özelliği kolay temizlenmesi. öyle ki kirpiklerime dokunmadan banyoya giriyorum çıkınca misel suyla gözlerimi siliyorum ve pamuğa hiçbir şey gelmiyor. kirpikleri kolay dökülen biri olduğum için bu özelliği çok hoşuma gidiyor.özetle günlük kullanım için ideal performansta ama sırf günlük kullanım için de 75 lira verilmez. sanırım bu rimelin en kötü tarafı fiyatı.

 30. bunu uyguladıktan sonra lancome hypnose drama maskara uygularsanız¸ sık ve tel tel ayrılmış kıvrık kirpiklere kavuşursunuz 🙂 birkaç aydır süper ikilim oldular

 31. Etkisiz eleman rimel.Elimdeki rimel ler bitsin diye baya bekleyin umitliydim fircasindan ama ha sürmüsüm ha sürmemisim .

 32. Dökülme¸ topaklanma¸ kirpikleri birbirine yapıştırma gibi şeyler yapmayan bence klasik bir maskaradir kendisi. Kıvırma etkisi abartılı olmayan düzeyde (ki ben özellikle bunu tercih ediyorum) Bence tek eksisi kahverengi seçeneğinin olmaması. Hemen hemen her sette olması sebebiyle tanıştım¸ tam boyunu almam açıkçası. Zaten Clinique ürünlerini set halinde alamak bana daha mantıklı ve ekonomik geliyor

 33. Çok çok uzatmayan¸ ama kirpikler sanki doğalmışçasına öyle uzun ve dolgunmuş hissi veren¸ küçük boyunu edindiğim maskara.Kirpiklerimi dökmeye başladı yalnız¸ çok üzülüyorum. Memnun kalmıştım çünkü.

 34. küçük boyu clinique online alışverişinde hediye olarak gönderilmişti. bana göre ekstra bir özelliği yoktu. herhangi bir setin içinden çıkmaz ya da hediye olarak gönderilmezse para verip alacağımı sanmıyorum.

 35. deneme amaçlı olarak seyahat boyunu satın almıştım. genel olarak hacim ve uzatma konusunda beğenmedim¸ bence başarılı bir maskara değil ama alt kirpiklerde iyi iş yapıyor.

 36. No make up make up gunlerimde idare edebilecegim bir maskara zira volum vermiyor. Kirpiklerimi uzatmiyor. Sadece tek tek ayirip hafifce kiviriyor.Bende kucuk boyu var. Eger arada bir fark yoksa ki mantiken olmamali¸ buyuk boyunu almaya deger gormuyorum. Bitse de gitsek hatta.

 37. alerjik gözlerim olduğu için her ürünü kullanamıyorum. zaten ayda yılda bir maskara kullandığım için deneme boyunu almıştım ve memnun kaldım ama takma kirpik etkisi beklemek falan hayal tabi. kirpikleriniz zaten gür ve uzunsa kıvırıcıyla birlikte kullanım ideal.

 38. Clinique’ten yaptığım online alışverişlerin çoğunda deneme boy gelen maskaradır. Ayırır¸ uzatır ama bence dolgunluk açısından sınıfta kalmaktadır. 3 kat sürdüm bana mısın demedi. Ama günlük kullanım için doğal görünüm sevenler şans verebilir. Bu fiyata alınacak bir maskara değil fakat¸ maybelline’de essence’de kat kat güzelleri beste bir fiyata satılıyor.

 39. clinique alışverişimde deneme boy olarak seçtiğim ve iyi ki bu şekilde aldığım maskara. merak edip tam boyuna o parayı verseydim çok üzülürdüm. bana gelen ürün mü sorunlu bilmiyorum ama fırçayı şişeden çıkarttığımda üzerinde neredeyse hiç maskara yok gibi görünüyor. sürünce de bir değişiklik yarattı mı bilmiyorum. bu zamana kadar kullandığım ürünlerden fiyat performans oranının en düşük olduğunu düşündüğüm ürün kendisi.

 40. hediye olarak verilmişse ya da setin içinde mevcutsa gayet kullanılabilir bir rimeldir. tabii rimelden beklentiniz çok fazla değilse. şöyle taranmış¸ belirginleşmiş kirpiklerim olsun bana yeter derseniz aradığınız rimel budur diyebilirim. bunun dışında para verip almam ben mesela.

 41. Günlük kullanım için tercih edilebilir bir maskaradır. Kirpikleri birbirine yapıştırmaz¸ belirginleştirir¸ uzatır¸ hassasiyet yaratmaz.

 42. Son bir haftada verdiğim siparişlerde bu maskaradan 3 adet deneme boy geldi. Fırçası yumuşak kıl fırçalardan. Sürmesi kolay¸ kalıntı-topaklanma olmuyor. Çok fazla hacim vermiyor ama uzunluk sağlıyor¸ kirpikleri tek tek ayırıyor.Rengi çok çarpıcı bir siyah değil. Günlük kullanım için uygun bence. Tabi clinique sürekli deneme boy hediye ettiği için para verip almayı düşünmüyorum hiç.

 43. Bitişi¸ duruşu harika olan ve asla akmayan¸ hacim konusunda oldukça başarılı maskaradır. Tek kusur sürerken kirpik dibine üst kapağa bulaştırmam¸ o da benim kusurum olabilir

 44. Boyner’de concealer ile birlikte set halinde aldığım ürün. Seyehat boyunda ama çok beğendim. Hiç topaklanma ve koku yapmadı. Varsa orijinal boyunu almayı düşünüyorum.

 45. Akmaz kokmaz tam bir günlük maskara bence bu maskara. Fırçası kıl yapıda ve alışılagelmiş maskara fırçalarından. Topaklanma ¸ akma gibi problemlerle karşılaşmadım ben. Temizlemesi oldukça kolay. Kirpiklerimi tek tek ayırdı. Ha ama dediğim gibi bence güzel ama sıradan bir maskara. Bu maskarayı annem bana kendine ve bir de yedek olmak üzere 3’lü bir set hâlinde almıştı severek de kullanıyorum ama bitince o kadar parayı tekrar bu maskaraya vermem sanırım.

 46. Ay ilk maskaramdır kendisi. İnanılmaz hafif bir yapısı vardı hatırladığım kadarıyla. Şimdi çamur gibi sürüyorum lorealleri tabii¸ kirpikler kaskatı. Ben bunu liseye giderken sürüyordum hatta. Hafif kirpiklerim ayırıp uzatıyordu. Tertemiz bir görüntü veriyordu kirpiklerime.

 47. Ben hiç sevemedim bu maskarayı.Etkisi zayıf kalıyor kriterlerime göre. Ben daha yoğun etkili maskaraları seviyorum.Bu maskaradan mı yoksa göz makyaj temizleyicimden mi kaynaklanıyor bilemiyorum ama kirpiklerim dökülmeye başladı.Ben de L’oreal Miss Manga’ma geri döndüm.

 48. Boyner’den kampanya olan seyahat boy kapatıcı ile olan setini denemek için almıştım. Başlangıçta maybelline colossal volume express smoky eyes a kıyasla çok yetersiz gelmişti ancak ısrarla kullandıkça verdiği doğalımsı kirpik görünümü hoşuma gitti. Tam boyunu alacağımı düşünmüyorum ama kampanya yakalarsam setlerle veya yine bu şekilde almaya devam ederim.

 49. bu maskara ile Clinique alışverişimden gelen küçük boyuyla tanıştım¸ilk sürüşlerimden pek memnun kalmamıştım ¸fazla ıslak gelmişti ama zamanla ıslaklığı gitti ve performansını daha iyi gösterdi¸ maskaranın vaadi belirgin ve hacimli kirpikler ve bunu yerine getiriyor ¸kirpiklerin en altından yukarı doğru sürülmeye başlandığında belirginleştiriyor ve yapıştırma durumu olmuyor¸ bence daha çok günlük kullanıma uygun yani ağır göz makyajları için yeterli kalmayacaktir ve eger kirpik yapısı aşağı doğruysa sevilmeyebilir.

 50. Neredeyse tüm girdilerde yazılmış ama.bir de ben söyleyeyim: tam bir `günlük kullanım` maskarası. Maskara ya bildiğin¸ pek bir şey beklenmiyorsa çok tatliş aslında. Siyah renk veriyor¸ hafifçe uzatıyor¸ zorlarsan biraz kıvırıyor¸ eh aynada derinlemesine incelersen birazcık da hacim var. Çok doğal. İlk sürdüğümde o kadar `ıslak`tı ki ve kirpiklerimi tek tek ayırınca o kadar hoşuma gitti ki ya benim doğal kirpiklerim ne kadar da güzeller diye kendimden geçtim. 1 haftaya falan kıvamı oturdu ama hala güzeldi. Son zamanlarda ayırma etkisi azaldı ama olsun.Maskaradan herkesin beklentisi farklı ve pek bir beklentiniz yoksa ya da “cnm bu kirpikler benim doğal ylnz .s” demek istiyorsanız bu maskara güzel bir seçenek. Ammaa fiyatına değer mi? Değmez maalesef.Edit: ya nasıl atlarım bu maskaranın en güzel özelliği aşşırı aşırı kolay çıkabilmesi. Resmen ılık suyla akıyor ya. Benim gibi göz makyajında sadece rimel kullanıyorsanız ve “eeh ne uğraşacağım be misellarla falan” diyorsanız acayip bir kolaylık sağlıyor¸ bu avantajını da unutmayın

 51. Çok doğal bir duruşu var¸ no make up make up sevenler için önerilebilir. Ama biraz çabuk kurudu sanki. Dolgunlaştırma ve uzatma konusunda da tatmin edici olmadığından ikinci kez tercih edilebilecek bir ürün olamadı benim için.

 52. Benim için maskara alırken en önemli faktör kirpikleri birbirine yapıştırmaması ve topaklanma yapmamasıdır ki bu maskara başarılı bir şekilde kirpikleri birbirine yapıştırmadan ve topaklandırmadan işlevini yerine getiriyor. Günlük olarak kullanmak için ideal bir rimel bence. Fakat açıkdıktan kısa süre sonra donmaya katılaşmaya başlıyor.

 53. Bu rimeli sanırım tek bir kelimeyle tanımlayabilirim¸ “yumuşak”. Yumuşak rimel nasıl oluyo lan?!?!#%&# diyenler için açıklayayım. Öncelikle kirpikleri hiç ağırlaştırmıyor¸ gözümde maskara varmış gibi hissetmiyorum hiç. Bilenler bilir bazı adı lazım değil rimeller kirpikleri katır kutur yapar¸ bol bol jöle sürülmüş yiğit bulut saçı kıvamında sertleştirir. Bu rimelde o his yok¸ aksine dediğim gibi hiç ağırlık yapmıyor. Çok sevdiğim diğer özelliği kolay temizleniyor oluşu. Gözümde sadece bu rimel varsa hiç çift fazlılarla uğraşmıyor¸ direkt yüz yıkama jelimle temizliyorum. Benim gibi üşengeç bünyelere göre tam. Bahsetmeden geçemeyeceğim bir diğer nokta da şu ki bu rimel topaklanmıyor. Kirpiklere çok doğal bir görüntü veriyor¸ anca kat kat uygularsanız “maskara sürmüş” gibi görünüyorsunuz. Diğer türlüsü sanki kendi kirpikleriniz¸ adeta “my lashes but better”. İşte bu sebeplerden dolayı bana yumuşakcık bir şeymiş gibi geliyor bu ürün. Clinique de sağolsun yaptığı her setin içine bir tane high impact koyduğundan mütevellit denemeden önce “hımmm bu maskara güzel değil galiba¸ satamıyorlar sanırım” diye düşünmüştüm. Şimdi ise “önüne bayılayım anlıma high impact yapıştır clinique” modunda high impactlı setleri ağıma düşürmek için online sitelerinde pusuya yatıyorum. Uzun lafın kısası maskaradan beklentiniz dramatik bir görüntü değilse¸ sadece biraz uzatsın birazda belirginleştirsin diyorsanız tavsiyemdir cicişler.

 54. Çok alerjik gözlerim var ve gözlerimi yakmadan kullanabildiğim ender mascaralardan biri. Kesinlikle topak topak yapmıyor kirpikleri¸ o görüntüyü hiç sevmiyorum. Keskin bir kokusu yok¸ çok hafif¸ taze bir görüntü veriyor. Çok seviyorum.

 55. zebramo dan küçük boylarının tanesini 7 tl dan alıp denediğim maskara. bana göre artıları:-doğal duran¸ topaklanmayan¸ ağırlık yapmayan bir maskara-kirpikleri sertleştirmiyor ve temizlemesi kolay-2. katta verdiği uzunluk da dolgunluk da günlük kullanım için yeterli-göz altlarına akma dökülme yapmıyor-bende alerjiye ya da kirpiklerimde dökülmeye yol açmadıeksileri:-kirpikleri kıvırmıyor¸ kıvırıcıdan sonra sürünce de biraz düşürüyor-göz sulanıp kaşınacak olursa anında akıyor

 56. Normal uzunlukta normal kıvrıklıkta bir kirpiğiniz varsa kirpik kıvırıcı ile destekleyerek günlük kullanabileceğiniz en hafif rimellerden biridir. Kahverengi olanını her gün kullanıyorum.

 57. Artık fazla ürün denememiş olmamdan mıydı neden¸öğrenciyken çok kullanırdım. şu an essence’in 10 tl’lik crazy volume waterproof maskarası daha çekici geliyor.

 58. douglastan alışverişim sonucu sample istemem üzerine mini boyunu verdiler ve kullanıyorum. too faced better than sex mascaram kadar hacim ve uzunluk vermesede¸ yine de iyi bir maskara. tam boyuna o parayı haketmediğini düşünüyorum¸ bence lancome hypnose daha iyi o fiyata

 59. Çok ağır göz makyajı yapmadığımda¸ biraz gözlerime canlılık katmak istediğimde kullanmış olduğum maskara. En sevdiğim yanı çok kolay çıkıyor olması. Bunun dışında kıl bir fırçası var ben setlerden çıkan küçük boyunu kullanıyorum. Fırçasını sevmedim¸ güzel uygulama yapmayı beceremiyorum bu fırçayla¸ kıvırması bana yeterli gelmiyor gibi.

 60. set içinden çıkan deluxe boyunu kullanıp bitirdiğim maskara. açıkcası vurulmadım dolayısıyla büyük boyunu almayı gerektirecek kadar ayrıcalıklı bir rimel olmadığı kanaatindeyim. ben bir rimelden öncelikle volume isterim ama ilk açtığımda açıkcası kirpiklerimi tek tek ayırmak dışında bir etkisi yoktu. uzatmıyordu bile. fazla ıslak bir formulü vardı biraz zaman geçip kuruduğunda ise volume yönünden bir nebze daha iyileşti günlük olarak tatmin edici hale geldi ama bu sefer de formülü çok çabuk kuruduğu için göz altlarıma az bir dökülme yapabiliyordu. tam boyuna para vermediğim için memnunum.

 61. Öncelikle alerjik gözlere sahibim ne rimel denediysem ya kaşındırıyor ya sulandırıyor yani bir şekilde kullanamıyorum. Waterproof rimelleri de çıkarırken temizleyici gözümü dehşet yakıyor yani far bile süremiyorum bu yüzden. Bu maskara hiçbir irritasyona sebep olmadı suyla akıp gidiyor¸ dökülme yapmadı bende. Ama o fiyata değmez bence sürekli alınacak bir rimel değil. Bunun gibi olup da uygun fiyatlı olan rimel önerisi olan varsa mesaj atarsa çok sevinirim

 62. uzun zamandır kullandığım en standart ancak en kullanışlı maskara. standart çünkü öyle aman aman hacim¸ uzunluk ya da koyu bir renk vermiyor aslında. ancak ilginç bir şekilde de topaklanmayan ve akmayan yapısı sayesinde hem çok doğal hem de güzel bir görüntü veriyor kirpiklere. gün içerisinde de gözde aynı belirginlikte kalıyor.

 63. fazla ıslak bir maskara. Haftanın 3-4 günü kullanmama rağmen maskaranın tam kıvamına gelmesi 2 ayı aldı. İlk başlarda kirpikleri çok yapıştırıyordu ancak şu anda öyle bir problem yok. Fiyat/performans endeksini göz önüne alırsam çok tavsiye edeceğim bir ürün değil

 64. Bu girdiyi gözlerim cayır cayır yanarak yazıyorum. Hacim vermesi orta karar. Uzatma da öyle. Tek tek ayırma başarılı. İkinci katta topaklanmıyor. Uzun süre ıslak kalmıyor¸ sabitlenme süresi iyi. Uzun süreli kullanımda kirpikler hacmini biraz kaybediyor. Gözlerimi cayır cayır yakmayı keserse kullanıp bitirip bir daha da almam. Ayrıca silerken 3-4 kirpik döktü son seferde. Daha güzel bulduğum ürünler estee lauder sumptuous extreme maskara ve bobbi brown smokey eye maskara. Sırada deneyeceğim chubby lash var¸ eye opening maskarayı da çook merak ediyorum Sanırım tam bir maskara canavarıyım 

 65. kalıcılığı vasat¸ gözaltlarıma dökülüyorsürümü vasat¸ fırçası çok kötüakşam da çıkmıyo kolay kolay kirpiklerden. sen ne istiyosun benden eey clinique high impact maskara??

 66. trendyol indirimindeki kofrelerden birinde¸ pop serisinden bir ruj ile 50 tl gibi bir paraya almıştım. pek bir beklentim yoktu ama gündelik için gayet rahat kullanımlı. bir maskaradan beklenecek her şeyi -uzatma¸ kıvırma¸ hacim- ama tabi ki ortalama düzeyde yerine getiriyor.

 67. bir zamanlar tam boyunu kullandığım bir günlük maskaradır kendisi. siyahlık¸ hacim¸ dolgunluk vermesi orta düzeyde. topaklanmıyor ve kirpikleri yapıştırmıyor. benim en sevdiğim yanı ise kirpikte ağırlık yapmaması oldu. çünkü bazı maskaralarda o ağırlığı hissediyorum ve çıkardığımda ferahlıyorum resmen. bunu sürdüğümü unutuyordum bazen. temizleyici olarak yine aynı markanın temizleyicisi take the day off kullanmıştım¸ onunla kolay çıkmıştı ama başka temizleyici ile hiç çıkarmadım.düzenleme: ama fiyat/performans ürünü değildir bana göre. bitirdikten sonra bir daha almadım zaten.

 68. tabi kirpikleri teker teker ayırır¸ tabi gözü irite etmez¸ tabi topaklanmaz ve renk/hacim vermez çünkü fırçanın üstünde rimel yok. 4-5 defa seyahat boyu geldi alışverişimle¸ hepsinde aynı testi yaptım. parmağınızın üstüne sürün¸ hiçbir renk yok. sıfır. daha bastırarak sürün¸ daha da…hala bir şey yok. en sonunda gayet sert bastırdığınızda bir zahmet renk veriyor o da gayet açık ve mat bir siyah renk. ve kirpiklere o kadar bastırarak sürmeniz mümkün değil. annemin kirpikleri sarı dolayısıyla koyu renk rimel hemen belli oluyor. kirpiklerinin renginde en ufak değişim olmuyor bu rimelle.kısacası bu bir fırça. renk veren bir başka rimeli sürmeden önce bunu kullanırsanız o renk veren rimel topaklanacağı varsa daha az topaklanıyor ya da rimel sonrası kirpikleri ayrıştırmak için kullanabilirsiniz. başka da bir işe yaramıyor.

 69. her ama her clinique kofresinin içinden çıktığı için elimde 5-6 tane mini boyu bulunan maskara. pek bir numarası da yok açıkçası. olsa da olur olmasa da olur bir ürün.

 70. Kesinlikle dökülme yapan bir maskara. Bir maybelline bile değil.Üstelik sadece üst kirpiğe sürdüğüm halde 3-5 saat sonra göz altlarında siyah noktacıkları görebiliyorum¸ hele gözünüzü bir kere unutup ellerseniz geçmiş olsun.Para verip alınmaz…

 71. çift taraflı kapatıcı ve maskara deneme boy ürünü var elimde.varlığı yokluğu belli olmayan¸doğal duran bir maskara istiyorsanız tamam ama benim gibi hacimli ve uzun kirpikten yanasanız beklentinizi karşılamaz.kat kat bile sürünce bu maskarayı pek bir değişiklik olmuyor.kapatıcısından da pek memnun değilim.seninle tanışmamız pek hoş olmadı clinique 🙁

 72. ben bu ürünü yeni açtığımda 2. ya da 3. kullanımda 5 kat sürdüm resmen ama diğer maskaraları 2 kat sürmüşüm gibi oldu. kirpikleri birbirine yapıştırmadı 5 katta bile çünkü ıslak ıslak değil yapısı . uzatması da çok yeterli gelmedi. böyle konuşunca hiç beğenmemişim gibi oldu ama ben günlük olarak sevdim takasla elime gelmişti yenisini almam ama bitene kadar da kullanırım

 73. Bu güne kadar çokça kere satın da aldım¸ takasla da aldım¸ takasla da verdim ama bu üründen vazgeçemedim¸ vazgeçilmez bir yanı da yok¸ neden bilmiyorum. İstediğim etkiyi yaratabilmek için çokça kat sürmek zorunda kalıyorum fakat 1828383 kat sürsem de gerçekten kirpikler ayrı ayrı oluyor¸ kirpiklerim zaten uzun olduğu için de uzatmasından memnunum aslında. Şu an ikincisini bitirmek üzereyim¸ bitince 1 tane daha yedeğim var¸ sonra başkasına geçerim sanırım. Özellikle aramam ama tekrar bir şekilde elime geçerse severek kullanırım. Ah bir de çokça kat sürdürmeden etkisini verebilse…

 74. Kuş gibi çok hafif bir etki bırakan maskara. Maybelline’nin maskaralarını severim ancak onlar clinique’ye göre kirpikleri çok sert bırakıyor. Bu maskara tam bir günlük maskara. Maskarayı tek kat süren bir insan olarak bana yeterli geliyor. İki tane seyahat boy bitirip¸ o sırada başka maskaralar deneyip¸ bir tane tam boy sipariş ettim. 

 75. En beğenerek kullandığım maskaram.Hafif kıvrık ama çok kısa kirpiklere sahibim.Maskarada aradığım en önemli özellik topaklanma yapmadan uzunluk vermesi.Bu maskara tam olarak buna imkan sağlıyor üstünden kat kat geçsem bile topaklanma yapmıyor.Tek ve en büyük eksisi bence fiyatı.Alternatif ürünler bulunabilir.

 76. Kıl fırçaya sahip. Benim gözlerim çok hassas olduğu için mi bilmem ama sürdüğüm zaman beni rahatsız ediyor. Kıvırma ve hacim verme seviyesi orta. Para verip almam ama clinique mutlaka bir şekilde gönderiyor. 

 77. Günlük makyaj için oldukça iyi bir maskara. Ilık suyla bile çıkarabileceğiniz bir maskara. Gün sonuna doğru göz altınıza siyah küçük topçuklar bazen bırakabiliyor ve eliniz yanlışlıkla gözünüze değdiğinde bile çıkabiliyor. Suya dayanıklı değil yani kızlar¸ eğer duygusal bir filme gidecekseniz ve sulugöz bir yapınız varsa bu maskaradan uzak durun derim. Verdiği hacim ve kirpikleri ayırışı oldukça iyi. Eğer kirpiklerinizin kaşlarınıza kadar uzanmasını istiyorsanız belki daha farklı bir maskara aramalısınız ama “Orta şeker olsun¸ hacimli olsun¸ günlük dursun.” Diyorsanız alabilirsiniz. Fiyatı uygun başka alternatif yerlerden alınabilir. Güzel. 

 78. Kirpiklere dramatik bir efekt vermeyen¸ sadece belirginlestirip¸ biraz uzatip siyaha boyayan maskara. Yine de en cok kullandigim maskara kendisi sanirim cunku sadece suyla bile temizlenebiliyor bu sayede gozlerimin etrafini hirpalamiyorum ve kirpiklerim dokulmuyor. Ayni zamanda bu maskara sayesinde maskara surmeye usenmiyorum nasilsa yuzumu yikiyorum¸ cikartmak icin de ekstra bir efor sarf etmem gerekmiyor diye. Biterse tekrar alirim cunku kendisi bitirebildigim tek maskara olacak gibi duruyor 🙂

 79. Şans eseri denk geldim ama tam anlamıyla mü kem mel. Ben günlük olarak abartılı bir görüntü sevmiyorum. Uzatıyor¸ belirginleştiriyor ve o kadar hafif ki. Sanki hiç maskara sürmemişsin gibi bir his veriyor. Üstelik çıkarmak için her gün üç dört kirpiğimi kaybettiğim maskaralardan sonra bi dokunuşla çıkması harika hissettirdi. Ayrica maskaraların kirpikleri birbirine yapıştırmasından nefret ederim benimkileri hiç yapıştırmıyor.

 80. Çok hafif bir maskara. Evet siyahlık veriyor¸ uzatıyor ama pek hacim verdiği söylenemez. Kirpikleri birbirine yapıştırmıyor ki en sevmediğim özellik. Akma dökülme derdi yok. Zor çıkma derdi de yok. Dramatik bir görüntü veriyor sanki sürünce.3-4 tane bitirdim¸ bir tanesi de açılmayı bekliyor. Canım maskaram.

 81. Clinique’ ın internet sitesinden sipariş verince deneme boy olarak gelmişti ilk işte aşkımız böyle başladı. Biraz ıslak bir yapısı var ama ben tam istediğim kıvama gelmeden maskara üzerinde biraz oynamayı sevdiğimden bu bir + benim için. Fırçası çok güzel uzatıyor ve nirvanaya kadar çıkartıyor kirpiklerimi. 3. Orjinal boyunu bitirdim bittikçe de almaya devam ederim çok memnunum.

 82. teyzemin seyehat boy clinique makyaj seti hediyesiyle tanışıp çok sevmiştim. gerçi ortaokulda ne kadar kıymetini bildiysem ilk maskaram falandı herhalde ve kurutmuştum 🙁 sonrasında arkaşımın hediyesi ile bir defa daha elime geçti geçen sene¸ bu seferkinde hakkını vererek ve severek kullandım uzun kirpiklerimi kıvırıp hacim verdi¸ zaten bir maskaradan beklentilerim de genel olarak bu yönde. yeniden almayı isterim

 83. günlük kullanım için ideal bir maskara. dikkat çekici ve hacimli kirpik beklentiniz varsa karşılamaz. kirpikleri uzatır¸ doğru düzgün hacim vermez ve asla topaklanma yapmaz. kirpiklerinde doğal bir görünüm isteyenlerin hoşuna gidebilir.

 84. Topaklanmaması ve simsiyah yapması dışında bir numarası olmayan maskara. Bu fiyatın çok altında olup da kirpiklere evrim geçirten çok maskara mevcut. Ha ben çok kıvırma uzatma atraksiyonu beklemiyorum¸ boyasın geçsin yeter diyorsanız evet beklentinizi karşılar ama bu fiyata değmez diye düşünüyorum.

 85. yıllarca suya dayanıklı olmayan versiyonunu kullandığım kirpikleri gerçekten gür gösteren ve çok dağal duran bir maskara. en az 3-4 tane bitirmişimdir sonrasında kirpiklerimi daha uzun gösteren bir maskara arayışına girdim ve kendisiyle ufak bir ara verdik. Lakin en kısa zamanda günlük maskaram olarak koleksiyonuma geri eklemeyi düşünüyorum.

 86. Bende kafa karışıklığı yaratmış bir ürün. şöyle ki¸ günlük kullanım için uygun¸ kirpikleri temiz gösteren¸ doğal görünümlü ve kirpiklere ağırlık yapmayan bir maskara bu. waterproof olmayan bir maskaraya göre de kalıcılığı çok çok iyi. ben genelde eyeliner sürmeyeceğim¸ sadece maskara süreceğim günlerde kullanıyorum ki makyajı silmeden direkt duşa girebileyim. çünkü en kolay yıkanarak çıkıyor¸ silerek temizlemek için pek uygun bir maskara değil.ancak benim sıkıntım bambaşka. Bu sorunu benden başka yaşayan var mı bilmiyorum. silerek ya da yıkayarak fark etmiyor¸ temizlediğimde minik minik noktalar halinde gözümün içine doluyor. ve ben onları temiz ve ucu suyla ıslatılmış bir pamuklu çubukla tek tek temizlemek zorunda kalıyorum. gözüme zarar vermekten korktuğum için kullanmayı kestim. bir de lens kullananlar için uygundur yazıyor¸ lens kullandığımı düşünemiyorum bile. bende setlerin içinden çıkan mini boyları var¸ benimkilerde mi bir sorun var çözemedim.

 87. ucuz denilemeyecek 70 küsür liralık fiyatına karşılık gayet güzel iş gören rimel. cilinique markası şahsen bana güven veriyor. alerjisi olanlara tavsiye edilir.

 88. Çok beğendiğim uzun ve az buldugum kirpiklerimi gür gösteren maskara. Fakat işsiz bir insan bütçesine göre pahalı olduğundan bitince bir daha kullanamadığım üründür. Kısmet atamaya inşallah .

 89. arkadaşımın hediyesi olarak küçük bir setin içinde gelmişti. boyutu çok hoşuma gitmişti. küçük çanta içine at çık. doğal duruşlu oluşu fena değil. eğer siz de aşırı makyajlı görünmek istemediğiniz zamanlar bir ürün arıyorsanız o ürün bu olabilir. hatta siyah yerine kahverengi olsaydı daha da hoşuma giderdi.

 90. Kullandığım ilk maskara¸ gözümün bebeği gönlümün çiçeği olan maskara. Bu maskaranın ilk tüpünü kullandığım zamanlar tabi çok makyajdan anlamıyorum o sıralar¸ herhangi bir maskara diye düşünüyordum. Sonra hayatıma başka başka bir sürü maskara girdi ve hep sonunda buna döndüm. Böyle nasıl anlatayım bu maskarayı kullanınca kendimi eve dönmüş gibi hissediyorum.(sanırım hayatımdaki duygusal boşluğu bununla kapatmaya çalışıyorum :()Neyse çok uzattım¸ waterproof olmadığı için gün sonuna doğru hafif akmakla beraber inanilmaz kolay çıkıyor gözden ve bu özelliğine bayılıyorum. Sadece suyla yıkayarak bile çıkarabilirsiniz nerdeyse. Ve bir güzel özelliği daha¸ asla gözü irrite etmiyor kaşındırmıyor ağırlık yapmıyor. Bir keresinde bu maskarayı sürerken elim kaydı ve gözümün içine girdi. Tüm gözümün içi simsiyah maskara olmuştu deli gibi korktum birşey oldu diye ama gözümü yıkadım ve bırakın tahriş olmayı gözüm kızarmadı bile.. Tüm bunların dışında güzel volume veriyor tek katta. İki kat sürünce de çılgınlar gibi topaklanmıyor.Fiyatına gelecek olursak benim clinique ten hep aldığım bir kaç tane ürün var happy parfüm gibi. Onlarla birleştirip kampanyaları kovalayarak alıyorum şuana kadar gayet uygun fiyatlara geldi zaten hep küçük boyunu hediye olarak gönderiyorlar onlar da baya gidiyor..

 91. Bayılarak kullandım. Bitmesine rağmen hala şişesini atmadım çünkü kirpiklerimle en uyuşan fırça kendisine aittir efendim. 

 92. Bir alışverişim esnasında seyahat boyunu göndermeleriyle tanıştığım şu ana kadar denediğim en güzel maskara. Kirpikleri birbirine yapıştırmaması tüm kirpiklere ulaşıp taraması asla dökülme yapmaması ile gönlümü fethetti. O kadar uzun bir süre kullanmıştım ki kurumamasına çok şaşırmıştım. Daha sonra da diğer birçok maskara denememe rağmen ona geri dönüş yaptım. Eğer ki kirpiklere ağırlık yapmadan tek tek ayırıp taraması ise rimelden beklentiniz tavsiye ederim. 

 93. kendisini yeni deneyimleme imkanı bulduğum maskara.bir kere bende kesinlikle dökülme ¸ akma kokma yapmadı. günlük olarak çok rahat kullanabileceğiniz bir maskara.eğer bir maskaradan beklentiniz tek tek ayırması ve uzatması ise çok memnun kalırsınız. kirpikleri tek adımda hemen tek tek ayırıp uzatıyor. ancak ben hacim verdiğini düşünmüyorum. ama üstüne hacim veren başka bir maskara geçebilirsiniz.benim gönlümü fetheden özelliği ise çok kolay çıkıyor olması oldu. ılık suyla bile yıkasanız azıcık uğraşla çıkarabilirsiniz.kısacası günlük kullanımda son derece memnun kalabileceğiniz özel günlerde ise hacim veren bir maskara ile desteklendiğinde harikalar yarabilecek bir maskara.

 94. clinique’in günlük kullanım için çok uygun olan maskarası. kirpikleri oldukça belirginleştirip tek tek ayırıyor kat kat uygulasanız da topaklanmıyor. verdiği hacim bence günlük olarak yeterli fakat çok kalıcı bir maskara değil birkaç saat sonra gözün altına bulaşma yapmaya başlıyor.

 95. Takma kirpik görünümü istemeyenler ve doğal görünüm tercih edenlerin gözdesi olabilir. Hafif günlük makyajların ürünü.Dermatolog onaylı¸ lens kullananlara uygun bir ürün.

Siz ne düşünüyorsunuz?