“Clinique dramatically different nemlendirici losyon” için 22 yorum

 1. Kuru karma cildime cok iyi gelen nemlendirici. ancak sorun benim burnumda mi bilmiyorum bi sure sonra bana kokmaya basladi bu nemlendirici. asla yogun ve baygin bir koku degildi ama acaba bozuldu mu diye dusundurmustu. Neyse. Nemlendirmesinden memnun kaldim evet ama yuzumde kapali yag butonlari olusmasina sebep oldu. Ancak benim yuzum yag butonu olusumuna musait¸ herkeste ayni seye sebep olmayabilir.

 2. Benim cildim karma ve dönemsel olarak t bölgem yağlıya dönük. Şişelerce de bu nemlendiriciden bitirdim. Seviyor sayılırım sanırım çünkü özellikle yoğun kil maskeleri yaptığımda ya da güneşlendikten sonra bundan daha iyi nemlendiren cildimi pamuk pamuk yapan bir nemlendirici yerine koyamadım. Yine de dümdüz sayılabilecek¸ ne spf¸ ne leke bakımı¸ ne kırışıklar icin bir vaadi olmayan gayet basic bir ürün. Bunu sürüp üzerine başka bir krem sürersem benim cildim gün içinde parlama yapıyor ve kusuyor daha sonra gelsin yeni sivilceler:/ Yani bizimkisi tam bir nefret-sevgi ilişkisi.

 3. Ilk nemlendiricimdi kendisi. Lisede annem set halinde almıştı. Üniversitenin ilk yıllarından sonra bana yetmiyor bunun nemlendirmesi diye bir arayışa girene kadar kullandım. Sonra temiz içerik sevdam başladı ve tekrar arayışa girdim. Severdim kendisini hafif su gibi bir üründü. 17. Yaş gününde aynı set kız kardeşime alındı¸ şimdi o kullanıyor.Benim de kızım olursa ilerde ben de alabilirim kendisine.

 4. Clinique in en güzel ürünlerinden sayılan bir nemlendirici. Bence de öyledir. Yağlı ciltler jel versiyonunu deneyebilir. Severek bir kaç kez satın aldım.

 5. pul pul olan¸ dökülen kuru cildimin kurtarıcısı. hem normal boyu¸ hem de çantama atıp dışarı çıkarken yanımda bulundurduğum deluxe boyuna sahibim bu ürünün. o kadar güzel ki¸ sürdükten sonra emilmesi için bir dakika falan bekliyorum¸ sonra yüzüm yumuşacık oluyor¸ pul pul dökülmelerimden eser kalmıyor. fakat çok hafif olsa da plastiğimsi bir kokusu var sanki¸ ya da bana öyle geliyor.

 6. ablamda 50 ml çanta boyu vardı. onun losyonu kuru/karma ciltler için olanı. benim cildimde kuru karma arası olduğu için denedim bir hafta boyunca. gerçekten alerjik bir cilde sahip olmama rağmen bana çok iyi geldi. bikere çok az sürdüğünüzde bile direk nemlendiriyor ama cilt kesinlikle kusmuyor yağlı bir görünüm olmuyor. ben sabah- akşam sürüyorum. ama çok kuru değilseniz eğer sadece gece sürmenizi tavsiye ederim. çünkü karma cildinizi yağlıya çevirebilir. kendisinden oldukça memnunum. 125 ml liğini de almış bulunmaktayım. 1 yıla yakın gider diye düşünüyorum.

 7. clinique’in en meşhur ürünlerinden biri. kuru-karma cilde sahibim ve çok severek kullandım. kıvamı ağır değil¸ nemlendirmesi ise benim için yeterli. cildimde herhangi bir irritasyona neden olmadı. genelde gece yatmadan kullandım ama gündüz makyaj altına baz olarak kullandığım zamanlar da oldu. cildimde yağlanma yapmadı¸ matlaştırmadı da. böyle bir iddiası zaten yok. kuru bölgeleri güzel nemlendirdi. tam boyuna para verip almam ama setlerden çıkanları severek kullanırım.

 8. satın alıp da memnun kalmadığım diğer yüz kremlerim gibi duştan çıktıktan sonra bacaklarıma sürdüğüm body lotion haline gelmiştir kendisi. allahtan yüzümde yaptığı sivilceyi bacaklarımda yapmıyor. 🙂

 9. Fiyat performans ilişkisi benim extra kuru cildim için eksilerde kalan ürün¸ 10liralık bebanthen’in etkisi dahi daha fazla

 10. Artıları :-emilimi iyi-kokusu güzel-alerji yapmaz-cilt tonunu sanki eşitliyorEksileri -soğuk kış günlerinde yumuşatması yetersiz-fiyatı işlevine göre yüksek

 11. aldığıma pişman olduğum listemde top 1 numarada kendisi. ne zaman sürsem sabah yüzümde sivilceler ile uyanıyorum. hadi bi şans daha veriyim diyorum¸ sonuç merhaba sivilceli yüz. eğer cildiniz yağlıysa asla ama asla yaklaşmayın derim.

 12. elimdeki seyahat boyunu hala bitiremedim¸ başta sevmesem de sonlara doğru nemlendirmesini sevmeye başladım. ancak sevmediğim bir yönü daha var¸ rengi sarı olan bu kremi yüzüme sürdüğümde bariz sarılık gibi tuhaf bir renk veriyor. abartmıyorum¸ emin olmak için gün içerinde de sürekli deneyip gün ışığında filan bakıyorum¸ yüzümü boyuyor resmen. bunu fark eden başka bir ciciş var mı yoksa bir tek ben mi müzdaribim? bu bitince bir daha almayacağım¸ aveda’nın nemlendiricisini almayı düşünüyorum.

 13. En sevdiğim nemlendiricim ve ikinci tüpe geçtim. Kesinlikle verdiğim her kuruşu hak ediyor. Terleme problemi olan bir insanım ve su bazlı olduğu için terletmemesi en sevdiğim şeyi. Yazın bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Geçen ay ikinci tüpü aldım¸ indirim görürsem yedeklemeyi düşünüyorum.

 14. Kuru cildim icin makyaja hazirlama amaciyla aldim aman aman bi olayi yok idare eder nem bombasi degil ama kuruluklara iyi geliyor fakat arkadaslar asiri korkunc kokuyor. Bozuk parfum izmarit gibi bir kokusu var. Yani hassas biri degilim beni kremlerin agir veya hafif kokusu rahatsiz etmez ama bu igrenc bisey. Suratimda kul gezdiriyor gibiyim. Lutfen kokuyla ilgili biseyler soyleyin sizinkiler de boyle mi?

 15. Kuru-karma cildimi iyi nemlendiren¸ makyaj altında rahatsız etmeyen¸ hafif yapılı bir nemlendirici. Çok üstün özellikli değil¸ ortalama diyebiliriz. Çok kuru ciltlilere yeterli gelmez. Ama clinique in sık sık yaptığı bol hediyeli kampanyalarda ve indirimlerde alınabilir.

 16. Seyahat boyu var bende de öyle aşırı bir nemlendirmesi olmamasına rağmen sürünce ağırlık yapmaması hemen emilmesi sebebiyle makyaj öncesi kullanmak için büyük boyunu da bitince almayı düşünüyorum¸ aşırı da bereketli bir ürün küçücük boyunu bile bayağıdır kullanıyorum

 17. elimdeki seyahat boyunu hala bitiremedim¸ başta sevmesem de sonlara doğru nemlendirmesini sevmeye başladım. ancak sevmediğim bir yönü daha var¸ rengi sarı olan bu kremi yüzüme sürdüğümde bariz sarılık gibi tuhaf bir renk veriyor. abartmıyorum¸ emin olmak için gün içerinde de sürekli deneyip gün ışığında filan bakıyorum¸ yüzümü boyuyor resmen. bunu fark eden başka bir ciciş var mı yoksa bir tek ben mi müzdaribim? bu bitince bir daha almayacağım¸ aveda’nın nemlendiricisini almayı düşünüyorum.

 18. çok ağır bir losyon olduğu için her cilde yaramıyor. ayrıca en başta yarasa bile belli bir süre sonra iyi gelemeyebiliyor.

 19. maalesef hayatına el kremi olarak devam eden nemlendiricim. cildim hassas olduğu için kremin yapısı çok yoğun olduğundan olsa gerek sivilcelenme yaptı. halbuki kuruluk sorununa çare olacak diye bir de gidip büyük boyunu almıştım. kendisi büyük bir hayal kırıklığı oldu benim için.

 20. Geçen yıl hakkındaki olumlu eleştrileri okuduktan sonra gaza gelip “doğru nemlendiriciyi buldun bu kez cucux¸ hadi bismillah!” diyerek büyük umutlarla almıştım¸ ama sonuç yine ve yeniden hayal kırıklığı oldu. Çünkü daha ilk haftadan¸ bölge bölge kurulukların olduğu cildimde¸ hala anlayamadığım bir şekilde sivilce yaptı. Kendisiyle daha bir hafta bile dolmadan vedalaştık.

 21. Cilt tiplerine göre ayrılan bi nemlendirici bana alışverişimin yanında 30 ml olanını hediye etmişlerdi ve cilt tipi 1 yani en kuru ciltler içinmiş benim zaten cilt tipim karma anneminki de aşırı kuru ona hediye ettim ama ona bile yoğun mu geldi nedir her yeri sivilce oldu maalesef ama belki bizim cildimiz alerjiktir çünkü başka bölgelere deneyince über bi nemlendirmesi var

 22. 4 5 defa cildin nem ihtiyacı var sadece denk geliyordur sivilce bundan çıkıyo olamaz diye zorladığım ürün. Dün cildim uzun süredir olmadığı kadar düzgündü hadi bundan süreyim dedim şu an 7 8 minik pütürlü sivilcelerim var. Karma cildim anlaşamadı. Benim için korkunç bi ürün oldu ama belki kuru ciltliler sever. Zaten cilt tipine göre çeşitleri var bana alışverişimin yanında yollamışlardı. Kuru ciltler için olanını yollamışlar. Bir daha asla sürmem el kremi olarak kullanacağım

Siz ne düşünüyorsunuz?