“Clinique anti-blemish serisi” için 12 yorum

 1. ben de bunun tüm serisini almıştım. Yüz temizleme köpüğü çoktan bitti ondan memnun kalmadım sanki temizlemiyor da kurutuyor gibi bir acayip¸ nemlendiricisi hakkında nötr duygularım¸ küçük minnacık jel gibi bir şişede sivilce kurutucusu var bu serinin ben hala nasıl kullanılacağını çözemedim onu sivilce üzerine sürüp yatıp ertesi gün yıkayacak mıyız çok anlamadım. ancak ben bu serinin toniğinden çok memnun kaldım arkadaş vuhuu diye yakıyor önce alkol kokuyor deli gibi orası doğru sonra sabaha benim cildimi çok derleyip toparlamış oluyor. hala dibinde biraz var bitince alasım var yine ama kararsızım. bir de saçmalıyor muyum acaba bilmiyorum ama sanki içinde pudra var bu toniğin??

 2. 5 yıl önce tüm serisini kullandım ve memnun kaldım. Sonra sadece toniğini kullanmaya başladım. Zaman zaman ara versem de¸ gözenekleri küçülttüğü ve parlamayı azalttığı için kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.

 3. Akne sorunu olan cildime hiç iyi gelmeyen seri. Temizleyici köpüğünü¸ toniğini ve nemlendirici kremini kullandım. Sivilcelerimi iyi gelmediği gibi azdırdı. 1¸5 – 2 ay boyunca kullandım ve bıraktığımda yüzüm hiç olmadığı kadar kötüydü¸ iltihaplı sivilcelerle dolmuştu. Kullanmak isteyenlere önerim büyük boy almak yerine seyahat boyunu denemeleri.

 4. Akne temizliğine yönelik 3 aşamalı ürünlerini (temizleme köpüğü + tonik + nemlendirici) kullandım. Köpük¸ hafif olmasıyla birlikte 2 pompa sıkımıyla tüm yüzünüzü temizlemeye yeterli. Tonik¸ yüzü oldukça geren ve buram buram alkol kokusuyla insanın midesini bulandıran¸ setin en sevmediğim ürünü. Nemlendiricisi ise gerek kıvamı¸ gerek nemlendirmesiyle setin en beğendiğim ürünü. Kullanmaya başladığınız ilk ay¸ cildinizin altındaki sivilcelerinizi ortaya çıkarsa da sonrasında kurutmayı başarıyor. Fakat¸ devamlı kullanım şart¸ kalıcı çözüm üretmiyor. Bırakıldığı gibi akne ve siyah nokta sorunlarınız devam ediyor.

 5. ben bu serinin spot treatment tarzı bir minnak şişesini kullandım. alnımda¸ kaşıma yakın iki üç sivilcem vardı boyner’deki clinique standı görevlisi dedi “bakın bu muhteşem harika süper”. ben de bir anlık gaza geldim ve başparmağım kadar şişeye yaklaşık 100 lira verdim. tek beklediğim sivilceyi kurutması ve sonrasında kuruttuğu sivilcenin izinin kalmaması. bu kadar ters tepen bir ürün görmedim. yüzü temizledikten sonra nokta uygulaması yapılıyor¸ incecik bir katman zaten. bu jelin bir şeyler yaptığını anlıyorsunuz çünkü çook yakıyor. size söylüyorum cicişler¸ benim ultra hassas cildime mikrop gibi geldi. o sivilceler bir ayda kurudu¸ bütün sömestr kıpkırmızı izleri kalmaz mı! sonra o izler diğer sömestr karardı¸ şimdi küçüldüler ama hala varlar. seni affetmeyecem clinique. gül gibi cildimi ne ettin.

 6. clinique anti-blemish serisinin temizleme köpüğü¸ toniği ve nemlendiricisiyle¸ 20li yaşlarımın ilk yarısında kullandığım tek temizleme ürünü olarak uzun süre yerini korudu. yağlı ve sivilceye meyilli bir cildim var. sürekli olmasa da regl dönemi ve stres sebepli sivilcelerime kesin çözüm oldu. yalnız roaccutane kullanacak kadar sorunlu bir cilt yapınız varsa işe yarayacağından emin değilim. bir de toniğinde alkol bulunduğunu kullandıktan çok sonra öğrendim. alkol bulunduran toniklerden yaşım itibariyle kaçınıyorum artık ama o zamanlar böyle bir bilince sahip değildim. yine de genel itibariyle başarılı bir seri olduğunu düşünüyorum.

 7. en son sephora’ya gittiğimde clinique görevlisi kadın bana bu serinin seyahat boyunu önermişti. hatta önermek ne kelime¸ ballandıra ballandıra yarım saat faydalarını anlatmıştı. zaten bebekliğimden beri çok hassas bir cildim vardır. özellikle burun çevrem hep kırmızıdır. yazınsa t bölgemde isilik benzeri minik minik sivilceler çıkar. o sivilceler de bazen iz yapabiliyor. kadın bana bu kızarıklıkları¸ t bölgemdeki minik sivilceleri geçireceğini ve hatta seyahat boyu bittikten sonra da büyük boylarını koşa koşa(!) almaya geleceğimi söylemişti. amma velakin seyahat boylarındaki ürünler neredeyse bitmek üzere ve şu ana kadar pek bir farklılık gözlemlemedim. evet¸ yüzü çok güzel temizliyor¸ nemlendiriyor ama sivilce oluşumunu kesinlikle durdurmuyor. ilk başta ciltteki bütün pisliği kusturup öyle temizleyecek diye düşünmüştüm ama başlamadan önceki sivilcelerime yenileri eklendi¸ eskileri de bir nebze durdurdu sadece. kısacası mucizevi bir etki beklememek gerek. çok az sivilce probleminiz varsa etkisi olabilir ama cidden hassas yapıda bir cildiniz varsa bu markanın setini kullanmak yerine bir dermatoloğa gidip bir uzmandan cildiniz için en uygun neyse onu kullanmanız olacaktır.

 8. yıllardır kullandığım kalıp sabununu çeşitli avrupa ülkelerinde bulamayarak son derece şaşırdığım seri… sorunca köpüğünü verelim diyorlar.

 9. Clinique 3 adimli set faciasi sonrasinda kullanmaktan cok cekindigim ama denemek istedigim set. Yuzumu Sivilce ile dolduran jel tonik nem uclusunden sonra buna da bir sans verip sivilcelerime yeni arkadaslar yaratmayi dusunuyorum da.

 10. Temizleme köpüğü¸tonik ve nemlendiricinin tanışma setini aldım. Yağlıdan karmaya dönük bir cildim var fakat şehir değiştirdiğim için cildim zaman zaman kuruyup hassaslaşabiliyor.bazen güneşe bazen soğuğa maruz kalan cildim kendini şaşırmış durumda. Bu nedenle sanıyorum ki bu set bana kış sebebiyle kesinlikle iyi gelmedi. Cilt hassasiyetimi arttırdı ve kuruttu. Belki amacı bu diyenler olabilir ama cildi kurutmadan temizleyen çok daha başarılı akne ürünleri mevcut. Bende bu hassasiyet durumunda nemlendiricisine sarıldım ama oda hayal kırıklığı oldu cildime sürdüğüm anda cildimi yaktı ve bu his 1-2 saat sürdü. Ben tüm bunları kış ve cildimin fazla hassaslaşmasına verdim ve yaZın sete bir şans daha vereceğim. Bu kadar övülen bir marka ve ürünlerden bu denli memnuniyetsiz oluşumun sebebi umarım kıştır.

 11. Cildim karmadan yağlıya dönük. Daha önce clinique üç adım serisini kullanıp asla memnun kalmayan biri olarak bu serinin yalnızca nemlendiricisini aldım. Temizleyici olarak dermalogica yüz yıkma jeli tonik olarak da gül suyu kullandıktan sonra yüzüme uyguluyorum. Sivilcelerime etki ediyor mu bilmem fakat nemlendiriciliği anlara ayazında bana asla yetmiyor. Hatta cildim nemlendirici uygulamama rağmen sanki hafif soyulacak kadar kuruyor. Kuru cilde sahip olanların kullandığını düşünemiyorum bile. Herhalde beş dk nem verip kaybolur. Tek artısı kokusu diyebilirim. Bana hafif damla sakızı kokusunu andırıyor bayılıyorum. Bir daha alır mıyım bilmem belki sırf kokusu güzel diye clinique alışverişimde seyahat boyunu isterim

 12. oil-kontrol cleansing mask¸ alındaki o yağlı görüntüyü silen bir kil maskesi. Daha duru bir görüntü veriyor¸ 2 gün tekrar yağlanma olmuyor. Kil maskelerinin çoğu gibi tüpte/kutuda kurumuyor. tüpten kolayca uygulanıyor¸ kuruyunca da yıkıyorsun¸ kullanımı kolay. Bir kutu bitirdim¸ kendisinden öyle de memnunum.

Siz ne düşünüyorsunuz?