“Clindoxyl” için 74 yorum

 1. 3 tüp kullandım sanıyorum ki hakkında bir iki kelam edebilirim. Öncelikle formaliteden başlayayım biraz. İlacı yazdırırsanız¸ sgk karşılıyor yok yazdırmaz direkt eczaneden gidip alırsanız 38 liraydı en son. İlk defa cildiyeye gidişimde doktorun yazdığı ilk ilaç bu. Lise 3 yada 4 zamanları¸ yüzümün sivilceden artık kustuğu zamanlar. Rüyamda yüzümü soyduğumu ve altından yeni bir yüz çıkardığımı görüyordum o dereceydi. Yüzümü yıkadıktan sonra ince bir tabaka halinde bütün yüzüme sürerdim sonra sivilcelerin üstüne bir kat daha geçerdim. Ben çok fazla uyguluyordum öyle ki ilaç suratımda beyazlaşıyordu. Sonra gece yatar ve sabah kalkıp yıkardım. Kullandığım ilk sivilce ilacı olduğu için yağdan kusan cildime verdiği o gerginlik hissine¸ matlığına falan aşık oldum tabi. Çok uzun süre kullandım çok da faydasını gördüm¸ sivilceleri gerçekten söndürüyor¸ yeni sivilce oluşumunu falan engelliyor da 2. ve 3. tüpte fark ettim ki etkisi eskisine nazaran azaldı. Sanırım bir yerden sonra cildiniz ilacın içeriğine uyum sağlayıp alışıyor ve etkileri azalıyor. Yine de oldukça memnun kaldığım bir üründü.

  21
  8
 2. Bir anlık gafletle kolumun üstüne de ağda yapmam sonucu çıkan sivilcelere kullandığım krem. 3 gün oldu henüz bir etkisini göremedim. Cildi kurutuyor ve çok hafif kaşındırıyor sanki. Umarım faydalı olur. Hazır konusu açılmışken¸ cicişler ağda sonrası sivilce çıkmaması için yapabileceğim bir şey varsa da mesaj kutumu morartmanız beni çok mutlu ederdi.

  11
  12
 3. Kistik sivilcelerimi küçültmesinin yanında sivilce lekelerini azalttı. Ayrıca siyah noktaları da süpürdü. Canım.

  16
  5
 4. Tetradox hap ile birlikte gece yatarken doktorumun sür dediği krem.İnce tabaka halinde sürmek çok önemli.Kalın tabaka olarak sürülürse birkaç gece sonra sürdüğümde cayır cayır yanmaya başladım.iki hafta düzenli kullandım fayda görmedim.Cildimi yaktığı için kullanımı bıraktım.

  7
  4
 5. İki aydır kullandığım jel. İlk bir ay monodoks antibiyotik ve sivex kremle birlikte kullanıyordum. ikinci aydan itibaren sivexi bırakıp differine başladım. ben clindoxyl ve differinin etkisini daha çok beğendim açıkçası. ilk ay evet sivilcelerim azalmıştı ve daha az çıkıyordu ama koca koca lekeleri olduğu gibi duruyordu. bu konuda bence başarılı olan ilaç differin. ama sivilce küçültme ve çıkmasını engelleme konusunda clindoxylden çok memnunum. bütün bunları bırakırsam sivilceler tekrarlar mı bilmiyorum ya nolur tekrarlamasın allaahıım

  3
  8
 6. Birkac yil once her gece sadece sivilcelerin uzerine uygulamak suretiyle kullanmistim. Önemli nokta bu jeli kullandiginizda cildinizin güneş isinlarina maruz kalmamasi. Bende işe yaramıştı.

  5
  7
 7. geçen sene bir süre kullanmıştım ve gerçekten sivilcelerimin azalmasını sağladı. ama sonra tekrar sivilceler geri gelince ben de kullanmayı bıraktım. 2 gün önce tekrar biraz kullanayım dedim¸ aman allahım¸ meğer kullanmaya başladıktan 2 ay sonra atmak gerekiyormuş¸ benim krem 1 senedir evde duruyordu ve yüzümde çok kötü tahriş yaptı. sürdüğüm yerin etrafı kızardı ve sürekli kaşınıyor. arkasında da kırmızıyla yazıyormuş 2 ay sonra kullanmayı bırakın diye¸ okuma yazmam da var ama fark etmem uzun sürdü.

  22
  1
 8. açılın uzun yazdım.kendisiyle tanışmamız 2014 senesinde olmuştu.doktor hanım yüzümü iyice inceleyip clindoxyl ve isotrexin yazıp her akşam birini kullanmamı söyledi.1 aydan daha az bir şekilde cildim bebek gibi oldu ve bu süreçte bir tane bile sivilcem çıkmadı.tabi kremler bittikten 3-5 ay sonra sivilcelerim yeniden oluşmaya başladı. baktım etkisi güzel isotrexin’i yeniden kullanmaya başladım çünkü asıl etkili olan isotrexin zannediyordum. isotrexin etki etmeyince clindoxyl’e başladım ve inanılmazdı sonuç. hiç abartmıyorum bir gün sivilcem çıksa gece uyumadan önce üstüne sürüyordum ve sabaha hiçbir şey kalmıyordu.gel zaman git zaman sivilcelerden de iyice kurtulunca bir kenara attım.e sivilceler durur mu? yeniden çıkmaya başladılar. doktora koşa koşa clindoxyl yazdırdım¸ sevine sevine hastaneden çıkıp eczaneye uçtum ve o anda dünyam başıma yıkıldı. clindoxyl artık üretilmiyordu ve hiçbir eczanede yoktu. istanbul’da önünden geçtiğim¸ adını bildiğim ne kadar eczane varsa hepsine sordum ama sonuç nafile. umudumu kaybedip aylaaar sonra başka bir doktora gidip yeni bir ilaç yazmasını istedim fakat yüzüme etki edenin clindoxyl olduğunu söylediğimden yine onu yazdı. piyasada olmadığını söyledim ama var dedi. ben inanmadım tabi o umutsuzlukla gittim eczaneye veeeeee tabi ki aldım.gel gelelim şimdiki etkisine. büyük harflerle: SIFIR SIFIR SIFIR.o mucizevi merhem gitmiş yerine başka merhem gelmiş gibiydi. yüzüme hiçbir etkisi olmadı. ne sivilcelerimi söndürdü¸ ne lekelerimi açtı¸ ne de siyah noktalarımı geçirdi. bu durumda 2 ihtimal olduğunu düşünüyorum.ya merhemin formülü değişti ya da benim cildim artık buna alıştı ve tepki vermiyor. bunu yazarken aklıma bir şey daha geldi¸ acaba benim cildime isotrexin’le beraber kullandığım için mi öyle mucizevi etki etmişti? son olarak clindoxyl’in yokluğunda muadili clinoper’i kullanmıştım¸ o da ilk birkaç hafta etki edip sonrasında hiçbir işe yaramadı. düzenleme sebebi: eklemeekleme: jel biraz kötü kokuyor. bir de kullandığınız süre boyunca yastık kılıfınızı eskilerden veya beyaz olanlardan seçin çünkü renk açıcı özelliği var. aynı zamanda yüzü çok feci kaşındırıyor. sanırım bu yaygın bir yan etki çünkü kullanan kimi tanıdıysam aynı durumdan muzdarip.

  8
  4
 9. Etken madde olarak klindamisin ve benzoil peroksit içeren akne giderici preparat. Ben bu jelden çok fayda gördüm. Gece temiz cilde¸ sadece sivilcelerin üzerine ince bir tabaka şeklinde sürdüğümde sabaha sivilceleri önemli ölçüde küçülttüğünü¸ minik pütürleri yok ettiğini gözlemledim. Kullanırken güneşten sakınmak ve sürülen ilacın miktarını az tutmak gerekiyor. Aksi takdirde soyucu¸ tahriş edici¸ kızartıcı etki gösterebiliyor. Bütün dermatolojik ilaçlar gibi CLINDOXYL jel de uzman doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

  4
  2
 10. Lekeleri gerçekten açan çok etkili bir sivilce kremi. Benim yüzümü kızartıp bozartmadı da. Ama ben incecik sürüyordum .Leke açma özelliğinden dolayı sanırım kumaşların da rengini açıyor. Yastık kılıfımı¸ çarşafımı¸ pjamalarımı mahvetmişti ama canı sağolsun.

 11. Cildimde çok büyük bir fark yaratmadı ancak havlularımın rengini oldukça açtı. Kumaşlar üstünde çamaşır suyu etkisi yaratan¸ cildi kurutmaya yarayan ilaçtır.

  10
  1
 12. lisedeki sivilce tedavimden yıllar yıllar sonra başka rahatsızlıklardan ötürü tekrar çıkan sivilcelerime ve komedonlarıma lekelerime doktorun bu sefer clindoxyl vermesiyle tanıştım. önceden 8 aylık tedavi sürecinde antibiyotikten sonra zoretanin ilacı ve gece eritretin gündüz nemlendirici yığını kullanmıştım hey gidi ne yağsız ve kuru günlerdi .. neyse ikinci akne dönemimde gayet işe yaradı. salisalik asitliler bende hiç etki etmiyor sivex filan peh.. benzoik asit türevleri işe yarıyor. lakin geçtiğimiz aylarda 3. tüpü almak için gittiğimde eczanede yoktu satılmıyormuş artık gelmiş mi ? muadili olan başka ilaç vermişti ondan da memnunum gerçi

 13. 4 yıl kadar önce ergenlik sivilcelerim için gittiğim dermatolog imex sabunla beraber bu jeli kullanmamı önermişti. uzunca bi süre kullandım ve gerçekten yararını gördüm. daha sonraları etkisi azalmış gibi hissettim ve bıraktım. ama geçen seneden beri mutlaka elimin altında bi clindoxyl bulunduruyorum. benim için tedavi gibi değil de¸ kurtarıcı gibi. sivilcemin üstüne 1-2 gece sürersem üçüncü gün hiçbir şey kalmamış oluyor.

 14. İlk ergenlik zamanlarımda sivilcelerimin üzerine sürdüğümde sivilcelerimi çoğaltıyodu. resmen bölünerek çoğalıyolardı. ben sevmemiştim hiç.

  4
  2
 15. çook zaman önce doktorun reçeteye yazarken “aman dikkat¸ sadece sivilcelerine sür” diye sıkı sıkı tembihlediği jel. sürdüğüm sivilcenin ertesi gün kaybolduğuna çok kez şahit etmiş ve şaşırtmıştı beni¸ epey etkiliydi. işin kimyasal boyutunu tabii ki bilemiyorum ama sanırım açıldıktan 2 ay sonra çöpe atılması gerektiği güçlü içeriğini kaybedeceğindendir.

  1
  2
 16. Zamanında 1 ay boyunca kullandığım ilaç. Bu ilacın kesinlikle uzun süreler kullanılmaması gerekiyor. İçerisinde antibiyotik olan clindamycin ve peeling görevi gören benzyl peroxide var. Böylece hem yüzdeki sivilcelere neden olan bakterileri öldürürken¸ hem de gözeneklerde ölü doku birikimini peeling yaparak engelliyor. Cildi çok incelttiği için sadece gece yatmadan önce sürülmesinde ve kullanıldığı süre boyunca güçlü bir güneş kremi kullanılmasında fayda var. Ve yine içindeki benzoyl peroxide nedeniyle çok çok ince bir tabaka halinde yüze sürülmesi lazım. Yani sürdükten sonra cildimi yakıyor diyenler büyük ihtimalle çok fazla sürüyorlar. Gece yatmadan önce sürmek demişken¸ yastığınız çamaşır suyuyla yıkanmış gibi renk değiştireceğinden en sevdiğiniz yastık kılıfınızla kullanmamanızı tavsiye ederim.

  7
  1
 17. sivilce ve sivilce izlerine iyi gelen¸ çarşafın yastığın rengini açan bir ilaç. yıllar önce gittiğim bir dermatolog yazmıştı bana ve ben bu jelle dove soft peeling gentle exfoliating beauty cream bar ‘ı birlikte 2 ay düzenli kullanıp çok güzel bir sonuç almıştım. en son almaya gittiğimde artık bunun yerine clinoper adlı bir ilaç verdiklerini söylediler.

 18. ağlamak istiyorum. Çok severek kullandığım bir sivilce ilacıydı. Ama artık ülkemizde yok. Umarım en kısa zamanda geri gelir. Yerine muadili clinoper isimli ilacı veriyorlar.Ne istediniz clindoxyl jelden?

 19. Siyah noktaları¸ komedonları¸ lekeleri geçiren mucize bir ilaç bence. Doktorumun tavsiyesi ile kullandım. Hala arada cildim bozulduğu zaman kullanırım.

 20. Uzun süreler boyunca kullanılmaması gereken sivilce kurutucu jel. Çoğu insan aylar boyunca kullanıyor. İşe yarıyor evet ama bu kadar uzun süre kullanınca cildi daha hassas hale getiriyor ve cildiniz gereğinden fazla inceliyor. Aynı zamanda güneşe de daha duyarlı hale geliyorsunuz. Sivilcelerden kurtulurken güneş lekelerine davetiye çıkarmayın cicişler. Dikkatli kullanılması gerekir.

  3
  1
 21. 6 ila 8 aya tekabül eden¸ 4 tüp kullanmış bulduğum sivilce ilacı.İlk başlarda kurutur arkadaşlar¸ telaş yapmayın ama 10 gün sonra sivilceniz çıkmamaya başlar¸ güzel günler sizi bekler. Ta ki bıraktığınız o iki ayın sonuna kadar. Bir hafta içinde geri çıkar sivilceler ve siz yine alırsınız. sonra yine alırsınız. Ben artık almıyorum bıktığımdan dolayı. Doktorun vadettiği ‘tamamen bitirir sivilcelerinizi’ sözü sadece boş bir taahhüt olarak kalır.Yalnız bu kadar gömmeme bakmayın¸ kullanıldığı sürede cildiniz çok güzel görünür.

  1
  1
 22. Kullandığım ilk birkaç hafta içinde cildimi iyileştirmeye başladığını düşündüğüm fakat son haftada beni yeni sivilcelerle tanıştıran jel. 2 aylık kullanım ömrü var¸ dolana kadar devam edeceğim yine de.

 23. 1 aydır sivilcelerim için kullanmakta olduğum jel. ilk 1 hafta kistik aknelerim de dahil bütün sivilcelerimde inanılmaz bir etki gösterdi. var olan sivilcelerim geçerken yenileri de çıkmamaya başlamıştı ki birkaç gün önce tekrar geri dönmeye başladılar. en baştaki gibi yeniden uç vermeyen sivilcelerim¸ bolca kaşıntı ve kızarıklık tekrar benimleydi. zaten 2-3 gecelik daha kullanma payı var sonra bitiyor. düzelme yaşamazsam yeniden cildiye yolları gözükecek.

 24. bugün doktora tekrar yazdırmak için gittiğimde artık türkiye’ye gelmediğini¸ birebir aynı özellikli bir başka jeli önerebileceğini söyledi. yazdığı ilacın adı clinoper jel¸ kutusu çok benziyor clindoxyl’e¸ yine 25gr ve %1 klindamisin ve %5 benzoil peroksit içeriyor. fiyatı da aynı¸ sadece isim ve üretici firma farklı sanırım. umarım aynı etkileri görürüm.

 25. sivilce konusunda en başarılı ürünlerden birisidir diyebilirim. kullanmaya başlandıktan yaklaşık 15 gün sonra epey fark etmeye başlar cildiniz¸ sivilce üretmeye daha az meyilli olmaya başlar. doktor tavsiyesi üzerine gece yatmadan önce sürülmüş ve denenmiştir. 1-2 ay kadar sonra ise¸ artık çıkan sivilce sayısı yok denecek kadar azalır.bazı bünyelerde büyük yan etki gösteren ilaçlı tedaviye geçecek olan arkadaşlar¸ önce clindoxyl jel’ i denemenizi öneririm. inşallah sizde de olumlu etki yapar da daha büyük tedavilere ihtiyaç duymadan atlatabilirsiniz sivilce sorununuzu…

 26. Gündüz sürmemek gereken¸ giysileri ve hatta saçı bile ağartabileceği söylenen antibiyotikli krem. Çok uzun bir süre kullandım. Yüzümdeki sivilceleri ve eski lekeleri yok denecek kadar azalttı ancak cildimde yoğun bir komedon( baş vermeyen sivilce gibi düşünün) problemi olduğu için tek başına yetmemeye başladı. Şu an ağızdan bir antibiyotikle birlikte kullanıyorum gündüzleri ise farklı bir antibiyotik olan aknilox %4’lük kullanıyorum¸ geceleri clindoxyl’e devam tabii ki. Yüzü ve giysileri beyazlatma sebebi ise içindeki benzoil peroksit. Hiç çekinmeden kullanın ben boşuna yıllarca sivilce problemi yaşamış ve derin izler bırakmışım yüzüme.

 27. Doktorun tek başına yazdığı geceleri sürmem gerektiğini 10 gün kullandıktan sonra ara vermem gerektiğini söylediği krem. Peki neler mi oldu dersiniz 10 günde sivilcelerim bayağı azaldı 10.günde sürdüm yattım öncesinde hafif pembeydi ama bu görülen bir etki diye ciddiye almadım sabah kalktığımda tüm yüzüm morumsu bir kırmızılıkta ve pütür pütür kabarıktı aynaya bakıp çığlık attığımı günlerce ağladığımı söylemesemde anlamışsınızdır sanırım gel gelelim 1 hafta dekort+avil vuruldum ve çok şükür hiçbir iz kalmadan geçti. Kısaca alerjim olduğu kremdir. Kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gerekir.

 28. 3 gündür doktorumun verdiği monodoks kapsülle beraber sivilcelerim ve izlerim için kullandığım jel¸ ilk iki gün cildimi alistirmak için nemlendirici surdum önce ama dün direkt cildime uyguladım. Bende ne soyulma ne kızarma ne de bahsettiğiniz minik minik sivilcelerden olmadı¸ yastigim falan da beyazlamadi acaba ben mi yanlış kullanıyorum diye düşündüm. Doktor sabah akşam sur dedi ama gündüz güneşe ciktigimizdan sürmeye korkuyorum o yüzden sabahları bepanthol cilt bakım kremi suruyorum. Hafif ve yeni olan lekelerimin renginin şimdiden hafiflemeye başladığını söyleyebilirim ama bir tane kırmızı lekem vardı hala olduğu gibi duruyor

 29. Yıllardır anlımda olan minik sivilce kabarcıkları¸ yanaklarımdaki kapalı komedonlar¸ çenemdeki beyaz yağ butonları vs hepsi bu jel sayesinde yok oldu. Ergenlikten sonra ilk defa sivilcesiz temiz bir cilde kavuştum. Ve bunun yanında la roche posay yüz temizleme jeli de kullandım.

 30. Sivilceye meğilli bir cildiniz varsa ve ufak sivilceler ile koca bir gününüzü mahvediyorsanız hiç çileden çıkmayın¸ doktora gidin ki ben de öyle yaptım. Bana bu kremi verdi. Herkes gibi yatmadan önce sivilceleri olduğu bölgeye uyguluyordum¸ ilk zamanlar ürünün işe yaramadığını hissetsem de yapacak bir şey olmadığı için vazgeçmedim. Daha sonra ilaç işe yaradı¸ bende öyle kızarıklık ya da yanma da yapmamıştı. Yüzüm bebek gibi oldu¸ siyah ve beyaz noktalara öyle büyük bir etkisi olmasa da kızarıklık yoktu en azından. Yalnız ürünün iki aylık ömrü var bayanlar¸ dikkatli olun kullanırken ve yüzünüzün her yerine uygulamayın. sivilcelerin genelde çıktığı yere ince bir tabaka halinde yayın ve biraz da sivilcenin üzerine yoğun bir şekilde sürün.

 31. sabah clindoxyl akşam acnelyse kullanıyorum. clindoxyl’i bütün yüze¸ acnelyse’i sadece büyük sivilcelere sürüyorum. clindoxyl yüzümün genel durumunu baya düzeltti. çok memnunum. ama her sabah 2 saat boyunca yanıyorum. en başlarda kızarıklık da yapıyordu ama yüz alışınca bir süre sonra olmuyor. yanma ise geçmedi. yüzünüzü soyuyor¸ pul pul deriniz dökülüyor ama kesinlikle işe yarıyor.

 32. Siyah noktalarım üzerinde etkili olan tek ürün/ilaç bu. Bunun içinde klindamisin var. İçinde klindamisin olmayan benzer üretimleri var ancak güzide ülkemizde bulunmuyor. Siyah noktalar üstünde etkili olmasının nedeni benzoil peroksit içeriyor oluşu. Bu aynı zamanda yastık kılıfınızın¸ tişörtünüzün¸ havlunuzun da rengini açan madde. Uzun süreli kullandım ancak kullanmayı bıraktıktan 1 hafta sonra siyah noktalarım geri döndü. Ben de çareyi 3 günde bir uygulamakta buldum. Tamamen siyah noktalardan arınmış durumda değilim ama nispeten idare edilebilir düzeyde tutuyor.

 33. Şu an suratımda olan¸ ciddi anlamda işe yarayan¸ belki de açık ara piyasadaki en iyi sivilce giderici ürün. Tek sıkıntı cildimi kurutması. gece yatmadan sürüyorum¸ bazen bi an önce sabah olsa da yüzümden yıkasam şu jeli dediğim çok oluyor (evet şu an tam öyleyim). ilk başlarda hatta¸ biraz cildi kızartıcı etkisi vardı ama zamanla geçiyor. Cildim adet öncesi ne zaman sivilcelense soluğu bu üründe alıyorum¸ kesinlikle tavsiye ederim.

 34. Ben bu kremi bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine yıllar önce burnumun üstündeki geçmek bilmeyen siyah noktalar için kullanmıştım. Bir kaç ay önce de artık çenemdeki geçmeyen ve gittikçe çoğalan yağ bezeleri için ve de yine burnumdaki siyah noktalar için kullanmaya başladım. 2 hafta içinde sonuç: Evet işe yaradı. Burnumdaki siyah nokta görünümü çook çok hafifledi ve yağ bezeleri üzerinde de gerçekten inanılmaz etkili oldu (hiçbir ürünün olmadığı kadar). Ama Allah’ım o nasıl bir cilt kurutmak¸ nasıl bir cildi yormak? Cildimin yıprandığını resmen görebilir hale geldim. O nedenle bence uzun süreli kullanıma uygun değil. Geçen hafta yine siyah noktalarımın arttığını görünce 3 gün üst üste kullandım. Ve evet yine işe yarıyor ama yine çok yıpratıyor¸ yüzüm kıpkırmızı oldu ve kurudu.. Bu nedenle beni bir seçim yapmaya itiyor her seferinde. Bir süre katlanılabilir bu duruma çünkü bu güne kadar kullandığım bu konudaki en etkili ürün.

 35. Üstünde eczacı buzdolabında saklasın siz oda sıcaklığında saklayın yazıyor (yanlış anlamadıysam) ama eczacı buzdolabında sakla dedi çoğu kişi de buzdolabında saklıyor :sBir de kullanan biri bana ulaşırsa çok sevinirim çünkü merak ettiğim bir şey var yüzüme sürünce ne gerdi ne de bi etkisi oldu. Hiçbir şey sürmemiş gibiyim normal mi bu acaba?

 36. o hepimize korkunç gelen haplı tedaviden önceki uğranması gereken durak. sivilceleri kuruttuğu gibi izleri de hafifletiyor. cildinizin rengi açılıyor. tabii hemen sonuç beklememek lazım. böyle ürünlerin tam anlamıyla etkisini göstermesi uzun sürebilir. ama yine de değer bence. kullandığınız zaman¸ ben bütün sivilceleri kocaman kocaman dışarı çıkarayım olayı yok. e tabi dolayısıyla kalıcı bir çözüm olduğu söylenemez. kullanmayı bıraktığınızda sivilceler hemen çıkmasa bile cildiniz yağlıysa elbette bir gün tekrar karşılaşıyorsunuz. dediğim gibi eğer haplı tedaviden korkuyorsanız veya dönemsel olarak buna¸ kontrollerine zaman ayıracak¸ özenle kullanacak vaktiniz yoksa bence ideal ürün. doktorunuza danışmakta fayda var.

 37. 4. sınıftan beri alnımda ağrılı ve kocaman sivilceler vardı. Ergenliğe girmemiştim hatta geç bile girdim sayılır. Yok böbrek üstü bezi fazla çalışması vs çözüm yoktu tam olarak tekrarlıyodu. O yaşımda jel kullanmıştım bi tane ama hatırlamıyorum adını. 2 gün mü ne kullanıp bırakmıştım.çook seneler sonra tedavi olmaya karar verdim. Millet alay ediyodu falan. isotrexin jel ve tetradox haptan sonra geçtiğim jel clindoxyldi aynı etkiye benzamycn de sahip bu arada. sürdüğün zaman sivilce yok sürmeyi bıraktığın zaman sivilceler çıkıyor. Bende öyle oldu yani. Ve doktor son çare aknetrent tedavisine başladı. Ki yüzümde tek tük sivilceler vardı yani. Neyse aldık 10 gün dayanabildim. Gözlerim kızardı¸ kurudu. Dudaklarım kurumaya başladı ki hiç sevmem bu konuda hassasum. Bıraktım ilacı falan. Dedim lan olmuyorum tedavi falan yeter. Hatta temizleme jeli¸ peeling¸ maske bile kullanmadım uzun süre. Kendiliğinden geçti allahıma şükürler olsun. hatta bugünlerde bi kız ayy cildin ne güzel hiç iz yok dedi. Vay be dedim nerden nereye.

 38. benim de beş gün önce kullanmaya başladığım ve cildimi inanılmaz derecede kurutan ilaç. bildiğiniz pütür pütür soyuluyor suratım¸ ki benim cildim yağlıya dönük karmadır normalde. en ağır nemlendiricileri bile fırt diye çekiyor. ne süreceğimi şaşırdım suratıma. bunun dışında henüz pek fazla etkisini göremedim ama soyduğuna göre faydalı olur herhalde. soyan ilaç faydalıdır algısı oluşmuş bende. ayrıca benim de yastıklarım kıyafetlerim beyazlamadı.edit: yüzümdeki roza için bir ay boyunca düzenli kullandım. yüzümün sağlıklı yerlerini kızartıp soymaktan başka bir şey yapmadı. pütür pütür kırmızı yerler aynı duruyor. bu da gol değil.

 39. Beş gündür kullandığım krem. Mevcut sivilceler geçiyor sayesinde ama yenilerinin çıkmasına pek engel değil. Uzun vadede etkili olacağına inanıyorum. Yorumları okuyup eski yastık kılıfı falan da geçirdim yastığıma ama renginde hiç bir açılma olmadı. Krem yüzde hemen kuruyor zaten. Sıcak havalarda terleyince oluyor bu durum sanırım daha çok.

 40. Bir zamanlar cildimdeki sivilcelere lokal olarak uyguladığım ve mucizevi bir şekilde 2 gün içerisinde hepsini yok eden tatlış bir jeldi. Yalnız bir süre sonra alışkanlık yapmıştı cildimde. Kullanmadigim zamanlarda sivilce oluşur¸ sivilce oluştuğunda bu jeli kullanırdım¸ geçince bırakır kullanmayınca yine oluşurdu. Böyle kısır bir döngü idi. Sonrasında tamamen bıraktım bir süre sivilcelerimle yaşadım ve bu jele bağımlılığımı yok etmiştim. Bu da böyle bir anımdır işte.

 41. çok uzun zaman önce kullanmıştım. doktorum krem¸ sabun¸ jel falan kesinlikle kullanmamamı¸ sadece suyla yıkamamı tembihlemişti. sormadan nemlendirici falan kullanmayın derim.

 42. Alnımdaki pütürler için doktorum yazdı bunu.çok işime yaradı o günden sonra sadece alnıma değil¸herhangi bir yerimde çıkan sivilcelerimin de üstüne lokal olarak sürüp geçiriyorum.gece sürülüyor ve soyarak tedavi ediyor.en çok cilde gömülü¸yani ucu olmayan küçük sivilceler için kullanılıyor.buzdolabında saklanması gerekiyor.yalnız uzun süre kullanımı deriyi inceltebiliyor¸ayrıca bence gece bunu sürdüğünüzde sabah iyi bir nemlendirici de sürün o bölgeye.soyduğu için sürülen bölge hassaslaşabiliyor ve nemini de kaybediyor.

 43. şu ana kadar hiçbir krem bende alerji yapmamıştı bu ilk oldu maalesef. ne zaman sürsem sabah sürdüm bölgeler kıpkırmızı oluyor ve şişiyor. kullanmadan önce yüzünüzün bir kısmında snemeniz faydalı olabilir.

 44. Cok memnun kaldigim sivilce kremi. Doktorum 2 ay kullandiktan sonra birak dedi. Surenin dolmasina az kaldi 2 hafta icinde tekrar doktora gidicem. Keske yan etkileri olmasada omurluk kullansam. Yuzumun kostebek tarlasi gibi olan cene kismini sildi gecti. Hem olan sivilceleri sonduruyor hem yeni sivilce cikmasina izin vermiyor hemde lekelerin rengini aciyor. Ilkkez bir ilacin bittigine ve devamini kullanamayacagima uzuluyorum. Kremi bir kac gun aksattim hemde regl donemime denk gelmisti¸ resmen 2-3 gun icinde yine yeni yeniden 8 tane¸ 3 tanesi buyuk sivilce cikti suratimda. Of of cok uzgunum keske bitmese.

 45. yüzümü domatese dönüştüren jel. akne tedavisi için doktor yazmıştı. gece uyumadan sürüp sabah yıkamamı söyledi. gece sürdüm dişimi fırçalamayı unuttuğumdan lavaboya yöneldim ki kıpkırmızıyım. prospektüsünde yazdığı gibi hafif kızarıklık falan değil. sonra kardeşime kakaladım. belki işe yarardı bende.arkadaşım mesela bir kabartı hissediyor sürünce geçiyor hemen. çok özendim ama kullamıyorum.

 46. yıllarca sivilce problemi yaşayan biri olarak çok çok çok kısa bir süre kullandığım sivilceleri kuruttuğu iddia edilen krem. ha ama ben de hiç bir etki göstermedi. çok hafif olduğunu düşünüyorum. ama bunu düşünürken roacuttane kullanmış olduğumu da belirtmek isterim.

 47. kokusu ağır değil görüntü olarak da hafif krem gibi. Ama etkisini yastıklarda ve pijamalarda görebilirsiniz rengini solduruyor çünkü. Ben çok çok memnundum. Ama tek tük sivilceniz çıkıyorsa 1 gecelik sürüp uyumalık krem olarak isotrexin öneririm daha ağır ama etkili.

 48. Taa 3 sene önce yüz ağdası yaptırmıştım ilk defa. 20 tane sivilceyi bir gecede çıkarınca doktorum beni bu kremle tanıştırdı. Sivilcelerimi lekesiz bir şekilde çok güzel geçirmişti. yüzümde çok çok fazla leke olduğunu farkettiğim için tekrar almaya gideceğim bugün. Sonuçları buraya editleyeceğim umarim işe yarar :)Edit: altı gün oldu. izlerde çok çok az bir değişim var. sivilcelerim söndü ve yenisi çıkmadı. ilk üç gün nemlendirici üstüne uygularken şimdi nemlendirici olmadan uyguluyorum ve memnunum10.gün: yüzümün görsellerini paylaştım¸ onaylanmasını bekliyorum 🙂 sonuçtan memnunum ve tam olarak problemlerim geçene kadar kullanacağım 🙂

 49. kendi deneyimlerimi göz önüne alarak clindoxyl’in sivilceyi kuruturken iz bıraktığını söyleyebilirim. evet¸ sağolsun kuruttu ama o şişliğin yerinde kırmızı kırmızı lekeler var şuan. hem de alnımın tam ortasında. keşke bi kaç gün şiş gezseydim de lekelerle uzunca bi süre uğraşmak zorunda kalmasaydım. bir de izlere iyi geldiğini yazanlar olmuş nasıl bir cildim varsa yine herkeste işe yarayan bende ters tepti. gideyim de hayatın anlamını sorgulayayım.

 50. Hafif orta şiddette akne tedavisinde kullanılan bir ilaç. akşam yatarken temiz cilde abartmadan sürmek lazım. cildi tüm akne ilaçları gibi güneşe hassaslaştırdığından güneşten kaçınılmalı ve güneş kremi kullanılmalıdır. sivilce izlerini solduruyor fakat uzun süredir kullanmama rağmen çok bir etkisini görmedim.

  1
  1
 51. bir dönem sıkça çıkıp batan sivilcelerim için dermatoloğun yazdığı jel krem. kurutuyor sivilceyi büyümesini önlüyor. anında yok etmiyor tabi ama işe yarıyor. hala arada sivilce çıktı mı bunu sürüyorum yatarken.

 52. Son günlerde belki güneşin belki terleme+yağlanmanın etkisiyle içi dolu olmayan küçük küçük sivilceler dökmeye başladım. Gidebildiğim en yakın eczanede lrp effaclar duo bulamayınca bunu alayım dedim . Gece yatmadan önce ince bir tabaka halinde yüzüme sürüp kurumasını bekliyorum öyle uyuyorum. sabah da yıkıyorum. Leke kalır korkusuyla Güneş kremini asla ihmal etmiyorum zaten sürekli evdeyim makyaj yapmıyorum. Hem böylece gün içinde kremi tazeleyebiliyorum.1. Gün: sivilcelerimdeki kızarıklık yatıştı. Boyutlarında ufak da olsa küçülme var. 1 gece kullanmış olmama rağmen etkisi beni şaşırttı.3. Gün: sanırım biraz kalın tabaka olarak uyguladım kremi sabah uyandığımda cildimin güneşten yanmış gibi kızardığını fark ettim. Bu gece nemlendirici üstüne daha ince süreceğim. Yüzüme dokunduğumda bariz hissettiğim pütürler oldukça indi. Kırmızılıklar 1. Gün ile aynı seviyede. 7. Gün: sivilcelerimdeki küçülme gözle görünür şekilde. Bıyık bölgesinde iltihaplı sivilcem vardı mesela o tamamen geçti. Bronzer sürülen yerdeki minnacık pütürler yok oldu. Burnumun 1 parmak yanında eskilerine nispeten daha geniş ama ucu olmayan sivilcemin 5. Gün ucu çıktı. 2 gündür onda da küçülme var Sanıyorum 1-2 güne gider. Gün içinde Yüzümde çook hafif kuruluk hissediyorum ama rahatsız edecek derecede değil. Cildim Eskisi kadar yağlanmıyor sanki. Şu anda en rahatsız eden Çene kısmında ve burun kenarındaki tatlı kaşıntılar. Herhangi bir soyulma¸ tahriş sorunu yok.13. Gün: ya bu krem mucize gibi bir şey. Bu kadar kısa sürede böyle bir etki gerçekten beklemiyordum. Sivilcelerin bıraktığı kızarıklıklar var ama yüzümde hiç pürüz kalmadı. Kaşıntılar falan da geçti¸ cildim alıştı kreme. Burnumun yanında sivilce olduğundan bahsetmiştim izi bile kalmadı. Farkı göstermek için cildimin önce-sonra fotoğrafını paylaşacağım. Fotoğrafların renkleri o günki gün ışığı yüzünden farklı ama kesinlikle efekt falan yok.

  5
  2
 53. Benim bu jelle tanışmam 2010 yılında oldu o zamanlar daha liseye yeni geçmiştim ve sivilcelerim beni çok rahatsız ediyordu. Doktora gittiğimde bana yüz yıkama jeli ve bi kremi verdi. 10 gün gibi kısa bir sürede cildim bebek gibi oldu ve 3 yıl boyunca ben düzenli olarak doktorun verdiklerini kullanmaya başladım. Daha sonra yoğun stresin de etkisiyle cildimde iltihaplı sivilcelere çıktı ve sanırım artık cildim bu kreme alıştığı için işe yaramamaya başladı ama o 3 yıl boyunca kime önerdiysem bu kremi çok memnun kaldı. Şu an roaccutane kullanıyorum ama bu kremin yeri bende çok ayrıdır çok severdim.

 54. yastıkları pijamaları bembeyaz yapan¸ sivilce avcısı jeldir. isotrexin ile her gece dönüşümlü kullanıyorum sivilcelerimi tamamen geçirdi ama sivilce izlerimi (ki doktor bunu da vaad etmişti) kesinlikle bir gram geçirmedi. sivilce izleri için önerisi olan cicişleri mesaj kutuma amme hizmeti için beklerim.

 55. bu jelden verim alamayanlar için (bkz: aknilox jel ) öneririm. sivilcelerde daha hızlı kurutma ve daha hızlı sonuç veriyor.

 56. doktorumun bugün akne ve izleri konusundaki şikayetlerim için yazmış olduğu ilaçtır.solante güneş kremi ve imex sabun ile kullanacağım kendisini. yazdıklarınız beni oldukça ümitlendirdi cicişler¸ bu postu ürünü kullandıkça editleyeceğim.kullanım deneyimi editi: gerçekten denildiği kadar varmış¸ iki haftada resmen sivilce bırakmadı yüzümde. sadece bir ara cildim reaksiyon verdi isilik gibi oldu yanaklarım o ara kestim ve yatıştırıcı kremler kullanmak zorunda kaldım. geçtikten sonra azar azar kullanmaya devam ettim ve hiçbir şey kalmadı.

 57. (benim derim at derisi gibi olduğundan hiçbir şey alerji yapmıyor onu belirterek yazıyorum) bu üründe maksimum faydayı cyrene aha içeren tonikle beraber aldım. uyarayım ikisi birleşince hassas tenleri tahriş edebilir¸ ama sizin cildiniz de benimki gibiyse gözenek¸ siyah nokta ve sivilce sıkıntınız kalmıyor.

 58. bugünü de sayarsak toplamda 19 gündür kullandığım jel. sınav stresinden dolayı bol sivilceli bir dönem geçirmiştim ve geriye izler kaldı. doktorum ise izler için gece yatarken bu jeli sürmemi söyledi sabahları da aknefilox sürüyorum. ilacın etkisine gelirsek izlerimin renginin açıldığını farkediyorum¸ kapatıcı filan ihtiyacım iyice azaldı. böyle giderse bir aya bayağı azalır 🙂 izlerin yanında cilt rengimde hafif açıldığını gözlemledim. yalnız sürünce bir süre kaşıntı yapıyor cicişler zor tutuyorum kendimi. neyse ki biraz kuruyunca geçiyor.sivilceleri de erken kurutuyormuş kendisi şöyle dişe dokunur bir süre kullandıktan sonra bendeki asıl etkilerini de paylaşacağım

 59. Ergenlik sivilcelerimin geçiren kurutucu bir jel. Yağlı ciltler bu özelliğini çok sevecektir ama kuruya dönük ciltlerde ekstra kurumaya yol açabilir.

 60. Benim erkek kardeşimin yüzündeki sivilceleri bile yok etti ya daha da bir şey demem. Kardeşimin Yüzünde böyle kocaman kocaman iltihaplı sivilceler vardı kıpkırmızı. Her akşam düzenli kullandı. İşe yaraması ne kadar sürdü inanın bilmiyorum ama su an o eski halinden eser yok. Tam bebek suratlı olmasa da iltihaplar söndü kabarık sivilceler gitti şu an kırmızılıklar kaldı sadece

 61. zamanında bir süre kullandığım ve gören herkesin “yüzünde bir güzellik var” demesini sağlayan jeldir kendisi. sivilcelerime ciddi manada çok iyi gelmişti. sonradan dermokozmetik ürünlere yöneldim. ancak şu an tekrar sivilce problemim baş gösterdiği için kendisine geri döneceğim sanırım.

 62. Yıllardır sivilcelerden ne yapsam kurtulamamıştım. gittiğim bir doktor bana roaccutane yazdı ama kullanmak istemediğim için internette araştırma yaparken  şu sivilcelerle savaş yazısını gördüm. Başka bir doktora gidip bu ilacı sordum. Şimdiye kadar 2 tüp bitirdim ve sivilcelerimden eser kalmadı. Mucize bir ilaç. Benzamycin¸ isotrexin falan bana mısın dememişti. Bu ilaç sivilcelerimi geçirdi.

 63. Yaklaşık 7-8 yıldır muzdarip olduğum aknelerimle vedalaşmamı sağlayan¸ içeriği yoğun ve kuvvetli sivilce kremidir.Lakin bu kremi ilk kullandığım zaman bende etki etti¸ butun sivilcelerimden tam olarak 2 haftada kurtulmuştum şaşırtıcı bir şekilde.Tabi sonra okul stresi¸ abur cubur kaçamakları¸ ve sürekli elimin istemsiz yüzümde gezmesi herşeyi mahvetti.Ustelik ilaca ara verdiğim için sivilceler eskisi gibi geri dondu.Şuan yine kullanmaya başladım ve yine geçmeye başladı sivilcelerim. Bu krem ile ilgili önemli nokta çok ince tabaka halinde ve elmacık kemiklerinin üstüne çıkılmayacak şekilde dağıtılması.Ayrıca her gün değil bir gün aralıklarla sürmek bence daha mantıklı yoksa benim gibi yüzüne tüp patlamış gibi 5 gun dolanırsınız !:( U_U

 64. kullandığım her gün bulanın atasına babasına rahmet dilediğim ilaç.11 yaşımdan beri akne tedavisi görüyorum. cildim aşırı hassas denilebilecek düzeyde.bu sene bu ilacı kullanmaya başladım¸ yaklaşık olarak 8 aydır bu ilacı kullanıyorum.bende yan etkisi olmadı¸ sadece dozajı baya arttırdığım zaman ertesi güne kızarıklarla uyanıyordum¸ birkaç gün kullanmayı bırakınca kendiliğinden geçiyordu.kendisiyle mutual bir ilişkimiz var adeta¸ hem aktif sivilcelerimi söndürüyor¸ hem de çıkmaya başlayacak olanları çıkarmıyor¸ çıksa bile en azından etkisi az olarak çıkıyor. benim için kendisi dermatoloji tarihinin geldiği son nokta¸ baş yapıt.

 65. 2 yıl önce kullanmıştım. sivilce ve siyah noktalarımı gidermişti sonra yarıda kestim kullanmadım bir daha. şimdi tekrar başlıyorum kendisine çünkü yine stresten mi bilmiyorum sivilcelendim. yine aynı sonuçları alırız inşallah.

 66. Kullanalı 1 ayı geçtiği için sanırım yorumlanma vakti geldiÖncelikle yağlı bir cildim yok ama sürekli çıkan sivilcemsi şeylere¸ komedonlara¸ sivilce izlerine sahibim(bkz: karma cilt)Burada adı geçen çoğu jeli de denedim. Ve genel olarak sadece cildimi kuruttular.O yüzden başlarda korka korka azıcık kullandım¸ kurutmadığını gördükçe miktarı arttırdım ve gece sürüp sabah yıkadım.Kullandığım ilk günden itibaren o sivilcemsi şeyler çıkmadı.(regl dönemi dahil)Sivilce izlerini geçirmedi ama hafifletti.Ben genel olarak çok memnun kaldım.

 67. Yaklaşık 3 haftadır isotrexinle dönüşümlü olarak kullandığım sivilce kremi. İlk kullanmaya başladığımda suratımı minik sivilcelerle kaplattı isotrexin kurumalarına yardımcı oldu. Bir gece birini bir gece birini sürme şeklinde kullanıyorum ben ama öyle henüz mucizeler yarattığını göremedim maalesef. Toplamda iki ay kullanmamı söyledi doktor yarısına yaklaşmaktayım ama açıkçacı pek umutlu değilim tedaviden. Doktor uyarmıştı sivilcelerin ilk başta artabilir kullanmayı bırakma diye o söylemese ben kesin keserdim kremi çünkü. Tedavi sonucunda hakkında tekrar yazarım belki

 68. Bilumum sivilce ilacı kullanmış (hapından kremine) hepsinde kısa bir süre sonra sivilcelerle karşılaşmış biri olarak efsane bulduğum ilaçtır. Instagramda makyaj bloggerlarinin yaptıgı bir tag’de kesfettim yaklaşık 3 ay once. O günden beri 28 yasında deli gibi sivilce çıkaran yüzümden eser kalmadı. Lekerimin dahi rengi açıldı¸ Allah bu ilacı bulanın tuttugunu altin etsin

 69. kapalı komedon derdinden benim kadar çeken var mıdır bilemiyorum bu yüzden en iyi çeken anlar diyerek tavsiye yazısı niteliğinde bir entry yazmaya karar verdim ve kesinlikle doktora danışmadan kullanılmamasını öneririm. öncelikle yıllardır komedon derdime bir çözüm bulamamış doktor doktor gezmiş bir insanım. bu jelden önce eski doktorumun tavsiyesiyle acnelyse kullandım ve ciddim mahvoldu diyebilirim. baktım doktorla olacak iş değil cilt bakımlarına yüklenmeye başladım. gittiğim güzellik salonlarında da bana söyledikleri şey komedonlarımın çok derinde olduğu ve sıkılamayacağıydı. artık cildimin eskisi gibi temiz olabileceğinden ciddi anlamda ümidimi kesmek üzereyken gittiğim başka bir doktor bana bu jeli verdi. şuan için ikinci tüpteyim ve yaklaşık bir buçuk aydır kullanmaya devam ediyorum. hayatımda özellikle son iki üç senedir ilk defa yanaklarımdaki komedona bağlı sivilcelerden kurtuldum diyebilirim. hayır yani o kadar doktor gezdim bu kadar mı zormuş bu jeli vermeleri aklım almadı doğrusu. doktorum bu jeli nilera sabunla kullanmamı önerdi sabundan da ayrı bir memnunum. onu da ayrıca nilera başlığına yazacağım. jele dönecek olursak¸ jeli akşam yatmadan iki saat önce sürüyorum (saatlerinizin düzenli olmasını öneririm) yalnızca iki saat cildimde kalıyor¸ yıkayıp uyuyorum. bende sivilcelenme yapıp sonra temizledi gibi bir durum olmadı. kullandığım günden beri sivilce çıkmadı yüzümde. herhangi bir soyulma¸ ekstra bir kuruluk olmadı. çok derinde olan komedonlarımı yüzeye çıkardı umarım onlardan da yakında kurtulacağım. benim için şimdilik daha arka planda olan açık komedon yani siyah noktalarımın azaltması ise benim için bonus oldu. kısacası benim için kurtuluş olan jeldir. benim gibi kapalı komedon sorunu olanların doktorlarına bu jeli kullanmanın uygun olup olmayacağını sormalarını şiddetle tavsiye ederim.

 70. Yalnızca gece kullanılması gereken jeldir. Bu jeli sürüp güneşe çıkarsanız yüzünüzde lekelenmeye sebep olabilir. Hassas ciltlerde tahrişe¸ kaşıntıya sebep olsa da¸ sivilce problemlerinde hemen hemen her doktorun çok sevdiği bir jeldir. Bende etkisi orta derecedeydi. Mucizeler yaratmadı ama az da olsa iyilestirmisti sivilcelerimi.

Siz ne düşünüyorsunuz?