“China glaze” için 42 yorum

 1. eminönü’nde kuaför malzemeleri satan mağazalardan 15 liraya edinebileceğiniz amerikan malı çok hızlı kuruyan kaliteli oje markasıdır

 2. sürümü ve renkleri güzel ama kalıcılığı berbat olan oje markası. dün gece sürdüğüm oje bugün kenarlarından patır patır düşmeye başladı. elimi suya soktuğum da yok üstelik. böyle bir performansa eşek yüküyle para istemeleri de ayrı bir ironi. hayır bi de alelade bir marka da değil ki¸ amaan alt tarafı oje deyip geçesin. dünyaca tanınmış bir marka sonuçta. bize bozuk mal göndermiş olabilirler mi acaba¸ şüphelenmeye başladım :O

 3. Bazı gratislerde satıldığını duyduğum¸internetten swatchlarına bakıp ‘paraya kıyıp alıcam oğlum yetti artık güzel nude oje istiyom ben’ diye 3 gündür evde taklalar attığım oje markasıdır.İzmir’deki gratislerde satılıyor mu bilmiyorum yalnız¸nerede satıldığını bilen cicişler varsa mesaj kutumu yeşillendirirse sevinirim.

 4. Bir ara gratis’lerde 2li paketler halinde 17¸90’a satılıyordu. Neon fıstık yeşili ve turuncu olanını aldım. Aslında turuncuyu kullanırım yeşil kalır diyordum ama tam tersi yeşilin yapısı¸ kuruma hızı ve kalıcılığı ne kadar başarılıysa turuncu olanınki bir o kadar kötü. Su gibi bir kıvamı var 3 katta anca adama benziyor.Sonuçta %50 beğendim %50 beğenmedim kararsız kaldım. Bir ojeye de tek başına 18 tl verip denemek için riske gireceğimi sanmıyorum.

 5. an affair to remember¸ high hopes¸ champagne bubbles gibi enfes isimlere sahip ojelere sahip oje markası. tek bir rengini aldım ve kullandım¸ gratis’e gelenlerinin çok sınırlı ve hoşuma gitmeyen renklere sahip olmasından ötürü. sık sık bulaşık yıkayan bir öğrenci evi sahibesi olmama rağmen kalıcılığı beni tatmin etti.

 6. bugün gratis’te ki indirimden 10 liraya aldığım mükemmel oje.Daha önce sally hansen essie ve bunun gibi birçok high end markanın ojesini kullandım en iyisi bu ve essie.Bu markayı pastel flormar özellikle golden rose ile karşılaştırmak için bu ojeyi sürmemek ve dıştan bakıp yargılamak lazım ¸duruşu kuruma hızı¸parlaklığı mükemmel dayanıklı mı onu önümüzdeki günlerde görcem.

 7. şu ana kadar 3 rengini kullandığım oje markası. kalıcılığı cidden iyi. bendeki renkleri for audrey¸ şu hunger games koleksiyonundan olan fast track bir de seashell. for audrey zaten tiffany rengi oje arayışım sonunda bulduğum ve bitince tekrar alacağım bir renk. içlerinden tek memnun olmadığım seashell¸ rengi çok güzel olmasına rağmen yapısı çok kötüydü.

 8. elimde bir kaç rengi olan marka¸ yerli markalarla karşılaştırıyorum da¸ china glaze her türlü galip¸ kalıcılığı¸ hemen uçlardan soyulmaması¸ renklerinin özenle seçilmiş tonlardan oluşması¸ bayıldım¸ resmen aşk yaşıyorum.

 9. Daha önceleri elimde 1 tane bile yokken¸şuan toplamda 6-7 tane olan marka. Hiçbirine de tam fiyat vermediğim için mutluyum 🙂 Miktarları çoğu ojeye göre daha fazladır¸o yüzden aslında fiyatını hakeder.Yapısı çok akışkan olduğundan da kolay kolay bozulabileceğini sanmam. Özellikle hayatımın ojelerinden biri “Tempest” bu markadandır.

 10. Bir ojeye de 18 lira vermem heralde diyip her gratis gezimde pas geçiyorum china glaze standını. Müthiş övgüler falan alıyor ama tırnaklarımın sağlığı için (fazla aseton kullanmamak ¸ tırnağı havalandırmak gibi ) zaten hiçbir ojeyi 2 günden fazla tırnağımda tutmuyorum. 2 günlük süre içinde de hiçbir ojemde kalıcılık soyulma problemi yaşamadım. Kısacası ¸ ben almiyim alana da mani olmiyim 🙂

 11. Gratis indiriminden tanesi 9¸67 tl’ye  lubu heels ve  midnight mission renklerini aldığım oje. Her ojesi süper olmuyor maalesef kıvamları yapıları farklı farklı fakat bu iki özel rengi hazır yarı fiyatına bulmuşken denemek istedim.

 12. uzun zamandır aradığım lacivert ojenin tam istediğim tonunu china glaze de bulunca çok sevindim ama aynı gün tırnağımın ucundan soyulmasıyla tam bir hayal kırıklığıydı benim için.

 13. İlk izlenim olarak dayanıklılığını oldukça beğendiğim oje markası. İki katta rengini verdi¸ 3.katı da süreyim dedim üstüne de kurutucu sürdüm. Duşa girdim çıktım ki golden rose¸ flormar gibi markalar duşa girdiğim anda soyuluyor¸ o kadar kat sürmeme rağmen dustan sapasağlam çıktı. Tırnağımda soyulmadan iki üç gün de kalırsa paraya kıyar china glaze alırım tüm ojelerimi bundan sonra.

 14. Cowgirl Up rengi ve Creme Couture koleksiyonu bir harika olan yansımalı renk skalası oldukça geniş oje markasıdır. Kalıcılıkları çok iyi ve verilen paraya değdiğini düşünenlerdenim fakat yine de ülkemizde yurtdışı fiyatının biraz üzerinde satılıyor ve her renginin bulunamıyor olması olumlu değil. Naked rengi harika altın ışıltıları olan pembe¸çok hoş duruyor. Water you waiting for gördüğüm en güzel lacivert tonu. Simli yapıda olan ojelerinin altına Base Coat üzerine de Top Coat mutlaka sürmelisiniz aksi halde çok zor çıkıyorlar. Renk seçenekleri ve duruşları için bkz. ¸ pinterest.com/thebeautyclutch/china-glaze-nail-polish-swatches/

 15. Orly¸ OPI¸ Zoya¸ Skin Food¸ NFU Oh ve Nubar ile birlikte favorim olan oje markalarından biridir. İndirimde görüldüğü yerde alınması tavsiye edilir. Ojelerine ağzını uzun süre açık bırakmadığınız sürece hiçbir şey olmaz. Sadece durduğu yerde renk pigmentleri ojenin renksiz olan kısmından ayrılabilir bu da ojenin bozulduğunu göstermez¸ iki çalkalarsınız düzelir. Yıllardır kullandığım China Glaze ojelerim var ve çok memnunum.

 16. Yoğun olarak nail art ile uğraşan biri olarak bundan sonra asla kullanmayacağım marka. Nail art yaparken gerçekten vaktim kısıtlıysa tırnağıma zemin rengi olarak white on white rengini mutlaka uygularım çünkü gerçekten çok hızlı kurur. Onun dışında kullandığım bütün ojeleri¸ zor sürümü¸ hemen yoğunlaşması ve tırnağımın üzerinde bir türlü pürüzsüz durmayışı ile sınıfta kaldı. Hepsini geçtim o fiyatlar ne? Renk çeşitleri mükemmel özellikle Türkiye’de eksikliğini çok hissettiğimiz neon renkler. Ama bir kez daha soruyorum. O fiyatlar ne?

 17. ben bir heves for audrey’sini almıştım bu markanın ama sürülüşünden pek memnun kalmadım. belki renkle alakalı bir durumdur.

 18. Son gratis indiriminden aldığım ve deneyimlediğim tırnak bakım markası. City siren isminde bordo renk ojesi bendeki. Kalıcılığı güzel. Hızlı da kuruyor. Ama sürümü çok kolay değil. İşin açığı wet n Wildın megalast serisi ile karşılaştırınca aralarında pek fark yok. Kalıcılığı kuruma hızı falan aynı. Wet n Wildın fırçası daha tombul ve bana göre sürümü daha kolay. Ve indirim zamanı wet n Wild daha uyguna geliyor…

 19. Sonunda son Gratis indiriminden tanesi yaklaşık 5 TL’ye gelecek kadar hesaplı şekilde alsam da ilk denememde hayalkırıklığına uğradığım oje markası.Belki de açık rengini denediğim için öyle olmuştur diye umuyorum hala. Malum¸açık renkler daha zor ojeler.Üstü hemen pütür pütür oldu. 1 gün dayanabildim¸hemen çıkardım.

 20. oje fiyatlarını görünce şahsımı dumura uğratan markadır. ben ojede pastel’e¸ flormar’a¸ ne bileyim golden rose’a falan alışmış insanım. maksimum 3-4 liralık ojeler yani. şimdi ben mi fazla cimriyim bilmiyorum da kalkıp bi ojeye 18 küsür lira vermem. 18 lirayla en az 6 tane pastel alırım yahu. ha alana laf etmek elbette bana düşmez ama ben alacağımı sanmıyorum.

 21. zamanında türk markalarında o simli¸ cıvıl cıvıl renkler yokken opi ile birlikte kurtarıcım oje markası idi. şimdi golden rose simli ojelerini çıkarttı – gerçi benim hevesim de kaçtı- o fiyatı çok haketmediğini düşünüyorum. evet güzel renkler kaliteli bir formül ama ne biliyim en nihayetinde oje işte. hali hazırda türk firmalarımızın renk skalası genişlemişken dönüp pek bakmam artık.

 22. içinde 3 zararlı madde bulunmayan oje türü (3-free). hamileler bile kullanabilirmişdaha da önemlisi hayvanlar üzerinde test yapmıyor!gratislerde 3 al 2 öde şuan. bundan faydalanıp bütün zararlı madde bulunan ojelerimi yeniledim ve artık bu tür ojelerden alıcam. ojede ucuza alışsak da aslında vücudumuzda en çok duran makyaj malzemesi¸ sürüdğümüzde en az 1 gün kalıyor

 23. takıntılısı olduğum oje markası.. sürülebilecek her rengini alıyorum. raf ömrü uzun¸ kolay kolay kuruyup bozulmuyor.

 24. Raf ömürlerinin çok uzun olduğunu düşünmüyorum. 4 yıl kadar önce nail art furyasınun zirvede olduğu dönemlerde bir sürü china glaze¸ opi¸ orly gibi markalardan oje aldım. Son bir yıldır oje kutumu 5-6 kez açmışımdır. Hevesim geçmişti. Dur bakayım şu ojeler ne oldu diye bakayın dedim. Arkadaş pasteller golden roselar bile ilk günkü gibiyken bütün china glaze ojeler jöleleşmiş. Yapısı bozulmayan tek bir ojesi bile yoktu. iyi kalyonun şu oje çözücü sıvısı var. Öğrenci halimle baya bir bütçe ayırıp aldığım ojeleri atmak koyardı doğrusu.

 25. linkteki koyu bakır renkli ojesinin ismini aradığım ama bir türlü bulamadığım oje markası. kendisi şu oluyor.edit: galiba unplugged. ama olmayabilir de.edit 2: nesly dedi ki soft siena silks de olabilirmiş. onu deneyeceğim.

 26. Parasını çoğu zaman haketmediğini düşündüğüm oje markası. Piyasada o kadar çok renk ve kalitede oje varki buna sıra gelene kadar. Elimde altın yansımalı Sütlü kahvemsi bir renk olan fast track¸ gri- taupe hook and line¸ Turkuvaz rengi for Audrey ve koyu asker yeşili near dark renkleri var. Ne örtücülüğümden ne de kalıcılığından aşırı memnun değilim¸ çoğu zaman aklıma bile gelmiyorlar açıkçası.

 27. china çini demek¸ glaze de parlama/sır. china glaze’in bu yüzden parlak olma iddiası var diye biliyorum. ülkemizde satılan yerli markalarla karşılaştırınca pahalı olduğu için pek elim gitmiyordu. ama bir indirimde denk gelince denemek istedim.  first mate isimli koyu mavi ojesi parlaklığına en çok şaşırdığım ojelerden biri oldu. harika!

 28. 2 gün önce gratisten ikili paketini 12 liraya bulup aldığım ojeler. Alışkanlık olarak yılbaşı yaklaştığı için yılbaşı renkli (gold yansımalı kırmızı -gümüş yansımalı yeşil) ojeler alırım Aralık ayında. 2 gün önce de bu iki rengini paketli görünce dayanamadım aldım. Sürümü rahat 2 gün kullandım uçlarından soyulma yapmadı ilk izdenim olarak böyle cicişler

 29. aylar once gratiste 3 al 2 odeden kalan son siyaha calan bordo soyaha calan mavi ve kirmizi rengini edinmistim. essie turkiyeden kaldirildigi icin yerine gecebilecek kalitede ojeler cok guzel rahatca suruluyor bulasik vs ile falan ugrassaniz bile uclardan cikmiyor (bir ojeyi en fazla iki gun parmagimda tutarim o yuzden fazlasiyla ilgili yorum yapamiyorum) bence essie kadar basarili degiller¸ bi ojeye de bu kadar para verilir mi aynisi flormarda var diyorsaniz sonuna kadar haklisiniz. ustune top coat surulmus flormar oje de ayni etkiyi gosterecektir. gordugum kadariyla renk skalasi da amerikadaki gibi genis degildi zaten

 30. Gratis’ten indirimden 2 tanesini 12 küsür liraya alıp kullandığım ve hemen ertesi gün tırnak uçlarından çıkan oje.. üstelik öyle bulaşık¸ çamaşır felan da yıkamadım.. ne bileyim flormar alın¸ pastel felan alın¸ kısacası china glaze’i öven vloggerlara aldanmayın.

 31. internet sitesindeki  try on bölümünde ten rengi¸ tırnak şekli ve uzunluğunu belirleyip¸ istediğiniz ojenin nasıl durabileceğini görebileceğiniz bir uygulaması olan markadır.

 32. vanilya kutudan geçen sene çıkan ürünlerden biriydi. Bendeki haute metal rengi ve simli bir ürün. Daha önce başka bir ojesini de denemedim. İki gündür sürüyorum¸ yok arkadaş 2-3 saat sonra uçlardan¸ yanlardan dökülüyor. Zaten para verip almayacağım bir ürün¸ bu özelliğiyle hiç aklımda kalmaz artık.

 33. birbirinden güzel renkleri olan ancak her rengin yapısı farklı olduğu için bazen hayal kırıklığı yaşatabilecek oje markası. ancak şunu söyleyebilirim ki kırmızı tonları genelde çok başarılı oluyor. yapısı yoğun olduğu için iki kat sürmeden bile çok güzel bir görünüm elde edebiliyorsun. zaten kırmızı ve bordo ojeyi çok seven biri olarak ben gayet memnunum.yine de her ne kadar zehirli madde içermese de 18 liranın bir oje için çok pahalı olduğunu düşünüyorum onun yerine bazı sitelerde kampanyalarla uyguna almak çok daha mantıklı.tek kötü yanıysa¸ o kadar güzel renkler karşısında insanın onu da almalıyım şunu da almalıyım bu da çok güzelmiş derken¸ insanın bütçesine sağlam bir darbe vurması sanırım.

 34. ben bu markayı keşfetmekte nasıl bu kadar geç kaldım bilmiyorum. Gerçekten o.p.i’ın muadili oldu benim gözümde: fırçası¸ şişenin tipi¸ boyutu (kalıcılığı için aynı şeyi söyleyemeceğim¸ top coat kullanmak gerekiyor bence) ve renk skalası çeşitliliği olarak yakın buldum birbirine. not: fiyatları yanılmıyorsam o.p.i’ların yarısı kadar bile yok¸ tabii ben gratis’ten indirimden aldım¸ sürekli indirime giriyor galiba orada zaten.

 35. Karanlikta parlayan gholish glow adli cilasini siparis ettigim ve gelmesine gun saydigim ojedir. Geceleri ışığı kapatınca ne kadar eyleneceğim ailemle.. hayalet gibi tirnaklar yapacagim. Gelince gorsel atarim.¸)

 36. 2-3 dk da tamamen kuruyan oje. bende siyah-lacivert gibi bir rengi mevcut. benim gibi sağa sola dokunmadan ojenin kurumasını bekleyemiyosanız tavsiye ederim.

 37. Flormar’la kıyaslanamaz derecede kaliteli ojelere sahip olan oje markası. Sürmesi kolay¸ çabuk kuruyor¸ oje sökücüyle çabuk çıkan¸ çıkarken tırnak yüzeyini boyamayan¸ nail art yapmak için güzel dokusu olan ojelerdir. Gratis mağazalarından 8-10 tl arası fiyatlara¸ set halinde tanesini 4¸5 tl’ye almışlığım vardır.

Siz ne düşünüyorsunuz?