“Chanel vitalumiere aqua fondöten” için 11 yorum

  1. çok hafif¸ çok doğal incecik yapısı olan bir fondoten. Renk tonunu inanılmaz güzel eşitliyor¸ ağırlık yapmıyor¸ ciltte asla kalıp gibi durmuyor ve yağlı bir cilde sahip olmama rağmen gün içinde ciltte yağlanma parlamaya neden olmuyor. Beauty Blender süngerle uygulandığında ciltte kusursuz duruyor. Ayrıca bir kutusu bana 9 ay dayandı (haftada 3-4 gun kullandim) kesinlikle parasının hakkını veren bir ürün.

  2. Tam bir my skin but better. İncecik yapısı var¸ hiçbir ağırlık yapmıyor. Kendini belli etmiyor. Sorunsuz ciltler için ideal. Ama ben yağlı ciltlere çok uygun görmüyorum. En fazla karma ciltler kullanmalı bence çünkü benim cildimi yağlandırıyor. Benim cildim çok yağlı ondan da olabilir. şimdi yorumları okuyunca şaşırdım. Tek 1 sivilce hariç başka sivilce çıkarmadı o da muhtemelen yoğun parfümünden dolayı.

  3. Yaklaşık 6 aydır hemen her gün kullandığım halde yüzümde sivilce veya herhangi bir reaksiyona sebep olmamış fondöten. Hafif-orta kapatıcı olsa da renk tonu eşitleme konusunda çok başarılı. Hiç ağırlık yapmıyor¸ çizgilere dolmuyor. Elle uygulanması tavsiye edilse de bir buffing brush ile çok rahat uygulanıyor. Ayrıca kutu gözünüze küçük görünebilir yanılmayın¸ diğer bir çok fondöten gibi 30 ml’dir.

  4. İlk fondötenim.kışın belli bir süre sıkılsam da ilkbahar akşamlarında kurtarıcım oldu.fix ile ıslatılmış süngerle müthiş bir sonuç alıyorsunuz.kapatıcılığı ortanın altında¸çiçek kokusu var beni rahatsız etmiyor aksine kendisini gayet seviyorum.son olarakta cildimde reaksiyon yapmadı ama bir daha alacağımı sanmıyorum biraz fazla tuzlu kendileri.Edit:bir daha almayacağıma dair sözümü bana yutturan fondöten şu yaz günlerinde en büyük yardımcı oldu kendileri verilen her kuruşu hak ediyor

  5. 2 gündür B30 rengini kullandığım ve bayıldığım fondöten. güncel fiyatı 175 tl.aslında B20 rengini arıyordum ama sanırım türkiye’de yok. BR22 de bana çok pembe kalıyordu. B30 görsellerde koyu gözükse de bence buğday-açık buğdaylara göre bir renk. cildimin karma ve sivilceye yatkın olduğunu öğrenen sephora çalışanı bana estee lauder’ın yeni çıkan  estee lauder double wear nude stick fondöten ‘i önerdi o da fena değildi¸ yapısı ince gibiydi ama hem gramajı chanel’in yarısı kadar olmasına rağmen 149 tl’ydi¸ hem chanel’e kafayı takmış durumdaydım ¸ hem de sephora çalışanlarının özellikle estee lauder ya da clinique satmaya çalıştığını düşündüğümden dolayı direkt eledim. neyse sonuç olarak kaliteli bir fondöten arıyorsanız bence bir bakabilirsiniz.

  6. Kısa bir süre önce keşfedip günlük makyajımda b22 rengini kullanmaya başladığım muhteşem fondöten. Aşırı hassas¸ kuru ve alerjen bir cildim var. Hergün kullanmama rağmen şimdilik hiçbir problem yaşamadım. Bu ürün tam istediğim gibi hafif bir yapıda olmasına rağmen renk tonu eşitlemesi benim için tatminkar.Fondötenlerin yarattığı tabaka görünümünden uzak duru¸ fresh¸ aydınlık bir görüntü veriyor. Kullanmadan önce 1-2 dakika boyunca iyice çalkalamanız gerekiyor. Yapı olarak Mac Face&Body’e benzetilebilir.

  7. Yeah science bitch! (Yazı uzun gelirse sonuç kısmını okuyabilirsiniz.)Bu ürün bilimin¸ makyaj sektöründeki önemini gösteriyor resmen. En iyi fondötenler bile yakından yapay duruken bu ürün 1cm dibinden bile doğal duruyor. Bileğime ilk sürüp dendiğimde renk farklılığı olmasa neredeyse kendi cildimden ayıramayacaktım o derece büyülendim. Sonra tüm yüze sürünce ve ışıkta bakınca biraz aydınlık/parlaklık/yansiticilik olduğu tam gerçek cilt gibi görünmediğini fark ettim. Yine de bir fondötenin incelik anlamında gelebilecegi son nokta. Anında emiliyor.Çok kapatıcı değil benim cildim şu anda kapatıcı gerektirmediği için tamamen renk eşitleniyor. Kalıcılığı yüksek. Bulaşma vs kesinlikle yok! Gelelim fasulyenin faydalarına renkler sıkıntılı. Sarı alt tonlular için beige¸ pembe alt ton için beige rose¸ turuncu alt tonlular için beige amber üretmişler. Nötr alt tonlular da hani bana hani bana demiş.Kuru nemsiz cildimde hafif gerginlik hissi oluşturabiliyor kışın nemlendiricisiz sürersem. Maalesef içine zibilyon çeşit paraben derivesi karmışlar. Kokusu da anne kremlerinin revize edilmiş hali.Gerçi lisa eldridge bu kadar övüyorsa vardır bir bildiği¸ ama biz dergi kapağı olmaya uğraşmıyoruz topu topu markete işe giderken kullanıyoruz.Sonuç: Sadede gelirsek altı üstü bir fondöten mucizeler beklemeyin a dostlar. Tüm bu övgülerime rağmen tavsiye etmiyorum verdiğin paraya yediğin parabene yazık. Al benefit hello flawless¸ al loreal lumi magique idare et

  8. b ile başlayan tüm renkleri sarı alttonlu olup¸ tüm sephoralar¸ tekin acar ve sevilleri altüst etmem neticesinde pembe alttonlu olarak br22 rengini bulabildiğim fondoten. bir tık koyu kaldığı için çok bayılarak kullanamamakla beraber¸ yapısının inceliği ve akışkanlığı oldukça güzel.

  9. çok beğenerek kullandığım hafif yapılı fondoten. Türkiye’de 20 numarasının olmaması saçmalık¸ o nedenle önce 22’yi aldım. Tahmin ettiğim gibi tenimde biraz pembe durdu. Daha sonra atatürk havalimanı’ndaki duty free’de 20 numarasını bulunca hemen kaptım tabi. Şimdi ikisini karıştırıp uyguluyorum.edit: uzun süreli kullanımda özellikle cildimin hassas olduğu dönemlerde sivilcelendirdiğini farkettim. içeriğindeki bir kimyasala (muhtemelen koku) hassasiyetim olabilir diye düşünüyorum. satın almadan önce akneye eğilimli bir cildiniz varsa denemenizi tavsiye ederim.

  10. makyaj masamda gördükçe bu zamana kadar nerdeydin diye bağırarak ağlamak istediğim canım fondötenim.Bugüne kadar biiir sürü ince yapılı fondöten denedim ama böylesini hayatımda görmedim.Ya sen nasıl bir bebeksin ?Sürüldüğü anda cilde inanılmaz bir canlılık veriyor. Islak bitişli bir fondöten ama hani şu telefonunuza¸ tişörtlerinize ve elbiselerinize bulaşacak türden bir ıslaklığı olan fondötenlerden değil.Cildinize sürüp sürdüğünüzü unutacağınızdan eminim. Ağırlık yapmıyor. Cildim hassastır buna rağmen chanel cc creamin aksine bende sivilce yapmadı. Fondöten sürüp fondötensiz ve ışıl ışıl görünen bir cilde sahip olmak kalp ben.

Siz ne düşünüyorsunuz?