“Chanel oje” için 12 yorum

 1. 18 numaralı ojesi rouge noir¸ koleksiyon ojesi olan terrena ve blue rebel benim favori ojelerimdir. ayrıca dior ojeler daha kalıcı olsa da 6 aylık dior ojemde renk değişimleri gözlemlememe rağmen cidden chanelde bu olmaz.

 2. 2012 yılında çıkan seriden sky line rengine sahibim.  sky line sedefli yapıda olduğu için biraz anane ojesi havası olduğunu düşünüyorum. Bence renginden dolayı net ve modern kesimli kıyafetlerle daha hoş görünüyor. Sürümünde yol yol olma durumu var maalesef ama sedefler bu görüntüyü kamufle ediyor. Kalıcılığı fazla değil¸ biraz eller suya girdi mi uçlardan soyulmaya başlıyor. Birkaç gün kullanımlık değil de¸ örneğin bir düğün için kullanım düşünebilir. Sonrası artık gittiği yere kadar. 3 yılda formülde bir değişiklik olmadı¸ hala taş gibi. Tırnaktan çıkarması da çok kolay. Bulaşmıyor¸ dağılmıyor.

 3. geçen sene chanel taboo oje furyası varken¸ rengini çok beğendiğim için şansıma da yarı fiyatına blog satışında bulunca chanel taboo oje almıştım. yapısını beğendim¸ sürümü kolay ve tırnakta çabuk kuruyor ama kalıcılığı normal bir ojeden çok farklı gelmedi. rengi çok güzel ama çok orjinal bir renk çıkmadığı sürece sanırım bir daha chanel oje almam. ama alana da mani olmam. bazı şeyler tamamen tercih meselesi. kimi 100 tane drug-store oje alır¸ kimi 10 tane high-end. gerçi isteyen parası da varsa 100 tane chanel oje de alabilir.

 4. ben de aldım¸ almadım mı aldım. blanc petale ve holographic çok değişik renklerdi bana göre¸ o yüzden aldım. dragonu da rujuyla birlikte almıştım. bir daha alır mıyım hayır. çünkü uygun fiyatlı ve içeriği de temiz o kadar çok oje var ki. sürümde ve kalıcılıkta diğer ojelere 100000000000 basmadığı sürece o parayı bir daha bir ojeye vermem. ama verene de bir şey demem çünkü bu fikir de bende tecrübe ettikten sonra oluştu. herkesin kendi seçimi. kimi nasihat dinler¸ kimi de tecrübe eder. bazı şeyler de insanın ruhunu tatmin eder :)))

 5. Oje konusunda moda renkleri belirleyen pahalı marka. Ara renklerdeki güzellikleri¸ zerafeti keşfedip modaya uygun halde piyasaya sunarlar. Renklerine bayılmamak elde değil. Lakin¸Param çoksa alırım. Ojenin kalitesinden değil mağazaya girip o alışverişteki verdiği hazdan. O parayı ojeye değil etikete verirsiniz. Üstelik koleksiyon rengi ise o sene patlayan ve moda olan renkteki chanel çantanızla uyumu göz doldurur.Burdan bakınca mantıklı.Bir yandan da kimyadan anlamam ama kaliteli bir ojenin içindeki malzeme maliyeti en fazla ne olabilir ? ki bu fiyata satılsın. Burdan bakınca da çok mantıksız.

 6. bendeki renkleri 08 pirate koyu kırmızı ve 18 rouge noir koyu bordo. şişelerin içide bilye var sanırım. sallarken ses çıkarıyor.artıları-renkler parlak-2 katta şişedeki rengi birebir elde edebiliyorsunuz-sürdükten sonra çabuk kuruyor-yapısı çabuk bozulmayacağa benziyor.-gramajı fazlaeksileri-2 günde uçlardan çıkmaya başlıyor-bendekiler her markada bulunabilecek renkler-fiyatıgenel olarak söylemek gerekirse benim oje konusunda beğendiğim bir marka oldu. zaten 2 günde bir ojelerimi yenileyen bir insanım. bu yüzden çabuk çıkması benim için bir eksi değil. en uzun ne kadar kalır diye düşünerek üzerine top coat sürerek de uyguladım. o zaman da 4 gün kadar yerinde duruyor. ojeleri alalı 25 gün olduğu halde yapıları bozulmadı. bunun dışında fırçaları ince. fırçanın inceliği herkese göre problem yaratmayacağından artı yönden ya da eksi yönden sayamadım. benim içinde problem yaratmadı zaten. benim en beğendiğim özellikleri ojelerin yapıları ve çabuk kurumaları oldu. tekrar tekrar alır mıyım bilmiyorum fiyatından dolayı ama almam da diyemem açıkçası.

 7. renkleri çok güzel ama yapıları berbat olan ojeler. 24 saat içerisinde soyulmaya başlıyor¸ opak olması için 3+ kat sürmek gerekiyor¸ şişede de bir yıl içerisinde bozuluyor… o fiyat için saçma sapan bir durum¸ flormar’ın yapısı daha güzel resmen. renklerinin dupe’ları genelde bulunuyor ama bazı renkleri taklit edilemiyor ne yazık ki¸ o yüzden çok bayıldığım renklerini sapık gibi sürekli yama yaparak kullanıyorum. geçenlerde formülü değiştiriyorlar diye okumuştum¸ umarım doğrudur.

 8. Elimde 1 tanecik 661 precious beige rengi mevcut. Ki onu da indirimle 40-45 tl civarı almıştım. Açık renk alma nedenim ise oje süremediğim zamanlarda çantamda bulunsun hızlıca sürerim bozuğu çiziği göstermez hemen de kurur düşüncesiydi ki bu durum flormar ya da pastel’in nude serisi ile yakalayamadığım birşeydi. Gerçekten aşırı memnunum 1 yıl olacak ne kuruma belirtisi¸ ne zor kuruma durumu¸ ne de kolay kolay bozulma¸ çizilme¸ soyulma durumu yaşamadım. Tırnaklarımın en dökülen en bakımsız zamanında eğer manikür yapacak vaktim yok ise kesinlikle kurtarıcım¸ duacıyım.Ayrıca yine indirimli olarak kahve hastası olduğum için 505 particuliere rengini de edindim umarım onda da memnun kalırım¸ amin.edit: koyu renk ojesi de top coat olmadan 2-3 gün hiç bozulmadan dayandı. Evet evli ve elini soğuk Sudan sıcak suya sokan biriyim. Top coat ile 1 hafta dayandı. Paranız olup indirimde yakalarsınız atın köşeye dursun.

 9. 2017 bahar sezonu için üretilen emblematique rengini birkaç gündür kullanıyorum.Tatlı¸ mavi alt tonlu bir kırmızı¸ kalıcılığı Çoğu ojeden iyi¸ 5-free¸ silince tırnakta leke bırakmıyor¸ ancak daha kalın fırça sevdiğim için fırçası çok kullanışlı gelmedi bana.Dior ile kıyaslayacak olursam da her konuda daha iyi olduğu kesin.En çok kullanılan renkler için high end oje almanın gereksiz olduğunu düşünmüyorum¸ ojeye o kadar para verilir mi mantığı ruj için¸ allık için neden geçerli olmuyor o halde¸ anlamış değilim. Oje ellerin güzelliğini ortaya çıkaran önemli bir unsur¸ çok da yabana atılmaması gerekir bana göre.

 10. Guilty pleasure dediklerinden. 10-12 tanesine sahibim¸ bitirip 2.sini aldığım tek rengi “rouge noir”. Tırnakta da şişede de uzun süre dayanıyor. Hele ki seneler önce çıkardıkları Peridot – Quartz – Graphite üçlüsü vardır ki Graphite’sini bitirip diğer ikisini kullanmaya kıyamadıklarımdandır. Ancak gel gör ki artık çıkarttıkları limited edition renkler sıkıcı olmaya başlamış ve diğer renklerinin de hepsinin daha uygun fiyatlı alternatifleri olduğundan benim için cazibesini yitirmiştir.edit: imla

 11. Oje bağımlısı olduğumu bilen bir arkadaşım yurtdışı tatilinden döndüğünde 8 adet getirmişti. Bana kalırsa oldukça uzun süre beklemesine rağmen ağdalanmaması¸ cıvık cıvık olmaması dışında pek bir esprisi yok. Bildiğimiz oje yani düzgün sürersen güzel duruyor¸ süremezsen kötü duruyor. Benimkiler geleli 1.5 yıl kadar oluyor yaldır yaldır kullanmadım¸ kıyamadım daha doğrusu ama yapısında bir bozulma olmadı. 

 12. Chanel ojelerin en güzel özelliği her sezonda renk trendini getiren öncülüğü sanırım. Diğer tüm drugstore markaları dahil onlara muadil renkler çıkararak çalışıyor senelerdir. O yüzden klasikleşmiş oje markası. Kalıcılığı elbette yüksek ¸ çok güzel renk geçişleri var¸ ancak tabi geçen Sephora mağazasında fiyatlarını görünce şoka girdiğim doğrudur 🙂 Yaşasın muadil ürünler 🙂

Siz ne düşünüyorsunuz?