“Chanel” için 19 yorum

 1. Göz kalemlerini hiç beğenmiyorum¸ sürmenizle silinmesi bir oluyor. Onun dışında rujunu allığını falan kullanıyorum. Olmasa da olur bence¸ drugstoredan çok farkı yok¸ sadece renk konusunda iyi.

 2. En başarılı ürün grubunun allıkları olduğunu düşündüğüm high end markadır. Krem allıkları benim cilt tipim (karma) için mükemmel yapıda¸ her ne kadar son koleksiyonda camelia de rose pek güldürmese de toz allıkları genelde renk ve kalıcılık olarak çok başarılıdır.Fikrimce en başarılı rimeli de le volüme de chanel dir.

 3. parfümleri oldukça kalitelidir. zamanın trendlerini yakalamak için uğraşmazlar¸ sabun köpüğü gibi¸ basit bugün var yarın yok¸ kokular üretmezler. chanel bir parfüm çıkardıysa gönül rahatlığıyla imza kokunuz yapabilirsiniz çünkü uzun yıllar boyunca üretileceğini ve kokunun kaliteli olduğunu bilirsiniz.ayrıca no:19 poudre için kendilerine hep minnettar kalacağım.

 4. yurtdışına giden birinden oje istediğimde chanel oje getirmişti. diğerlerinden hiçbir farkı yok. hayatımın ojesi hiç değil. no5 parfümü için bende bir arıza var sanırım hiç beğenemedim.

 5. Ben de Mart ayında mıydı¸ hatırlayamadım değişen formullü olan rouge coco’larından bir seri oluştu. Kremsi yapıya sahip¸ opaklık arayanlar başka seri ya da markaya yönelseler daha mantıklı. Renk skalası çok farklı renkleri barındırmıyor¸ tarzlarını bozmayıp klasik renklerin üzerinden gitmişler. Dokusu kremsi olduğu için kalıcılığı fazla değil¸ dudakta ağırlık yapmıyor. 440 arthur yıldız bir kırmızı bu seride¸ dupable ama ben yine de sevdim yapısıyla alınacak ilk renklerden biri bence. Bunun dışında allıkları bourjois markasınınkilerle aynı diyebilirim¸ en son 2014 holiday’deki allıklardan birini almıştım ki bende tom ford love lust ile aynı duruşa sahipti ama bourjois’nın renkleri ve yapısıyla aynı. Bourjois Türkiye’de drugstore bir marka olarak pahalı ama chanel yerine allıklarını almak mantıklı.

 6. chanel’in pembelerini düşünenler için elimdeki 422¸ 424 ve 426 için konuşursam sıcak tonların yakıştığı kişiler 424-426 arasında seçim yapsalar daha mantıklı gibi. açıkçası tonlar birbirine yakın¸ birini edinmek yeterli gibi. 420 ise nc 15-nc 20’lerki kişiler için güzel duracaktır.

 7. şu meşhur maskarasını çok merak ettiğim ama senin kirpiklerin zaten kısacık¸seyrek yani en fazla nasıl bi etkisi olabilir boşuna o kadar parayı verme diyerek kendimi frenlediğim marka

 8. chanel’i oldum olası sevdim. kozmetik ürünleriyle tanışmam 2 yıl önce peridot¸ black pearl¸ blue boy ojelerini milano sephora’dan 16 euro ( o zaman kur olarak 32 tl ye denk geliyordu) gibi normal fiyatına göre komik bi rakama almamla olmuştur. özellikle Peridot içinde yeşil parlamaları olan çok tatlı bi gold rengi olması yanında diğer chanel ojeler gibi hemen soyulmamasıyla favorim olmuştur. Son chanel kozmetiğim ise biraz önce babamın sakladığı yerden çıkarıp verdiği annemin rouge allure intense 27 numara ruju. Renginin güzelliği yanında manevi değeri beni alt etmiştir.

 9. ben (bkz: chanel soleil tan de chanel makeup base ) ve (bkz: le blush creme de chanel) ürünlerini kullanıyorum. ikisi de krem yapıda. ne bir alerjik sorun yaşadım ne de sivilce ya da sürdükten bi saat sonra uçma¸ yok olma veya tazeleme isteği…gerçekten pahalı olan her şey kaliteli değil ama bi dior bi chanel mi deseniz ben chanel derim. içeriği hakkında pek bir bilgim yok temiz mi değil mi diye fakat cilt ile uyumu beni tatmin etmeye yetiyor. chanel çantalara gelince kullanmak henüz kısmet olmadı o kadar parayı vereceğimi sanmıyorum şimdilik…

 10. parfüm dünyasında özellikle no.5 ile sansasyon yaratan marka. parfümleri kalıcıdır¸ kıyafetten haftalarca kokusu geçmez.

 11. parfümleri 2015’ten ve hatta 2013’ten önce günlerce kalıcıydı¸ şimdilerde reformülasyona uğradığı için kullanıcısını mutsuz ediyor. Fragrantica’da silaj ve kalıcılık sorunundan şikayetçi pek çok yorum mevcut.Parfüm alırken mümkünse 2013 öncesini bulmaya ve almaya çalışın. Kalıcılık¸ silaj olarak sizi memnun eder. Ps: parfüm kolay kolay bozulan bir sıvı değildir uygun şartlar altında saklanmışsa. Bakınız: genelde beğendikleri parfümlerim reformülasyon öncesi versiyonlarını arayan insanlar. Elinde 2002 üretimli dior addict’i olan biliyorum.

 12. simsiz¸ parıltısız allıkları sağlıklı bir pembelik kazanmak için mükemmel bir tercih. gelgelelim farları gerçekten kötü. yeterince pigmentli değil¸ düzgün dağılmıyor¸ tozutuyor. allığından ne kadar memnunsam far paletine verdiğim paraya o kadar acıdım.

 13. Yeni le rouge koleksiyonun pek çok ürünü gordion sephora’da hemen biten marka. Burda sızlanıyosunuz çok pahalı diye ama hemen de bitirmişsiniz cicişler :))

 14. Benim için fondötenleri bir numara olan marka. Özellikle mat lumiere fondöteni efsane. Asla mat fondötenler gibi kalıp gibi böyle parça parça durmuyor. Aksine çok soft duruyor. Her sürdüğümde cildinde ne var dedirten ürün. Verdiğiniz parayı hakediyor. Bir de chanel reflex blush da piyasadaki neredeyse tüm allıkları sollayabilir. Çok doğal¸ çok tatlı bir duruşu var.

 15. makyaj koleksiyonunu son iki yıldır takip eden ve sahip olan birisi olarak¸ en başarılı ürünlerinin far paletleri olduğunu düşünmekteyim¸ zaten makyajda da paletler temeli oluşturuyor¸ hatta bence sezona resmen yön veriyor renkler¸ pigmentleri tartışılmaz bile… Sonrasında olmazsa olmazı göz kalemleri geliyor¸ ama maskaralar bu kadar ön planda tutulmuyor. Farklı markalar tercih edilebilir. İkinci aşamada da rujlar ve allıklar gelmekte…. diğer unsurlar o kadar olmazsa olmaz değil hani.

Siz ne düşünüyorsunuz?