“Cerruti 1881 parfüm” için 11 yorum

 1. Hayatımda kullandığım en güzel parfümlerden biri .Temizlik kokuyor.Ne zaman sıkıp dışarı çıksam arkadaşlarım ne güzel kokuyorsun. Yeni mi duş aldın diye soruyor. Tek negatif yanı çok kalıcı olmaması diyebiliriz.

 2. Kendisiyle önce teyzemin evde unuttuğu şalı vasıtasıyla tanıştım.”Allahım” dedim¸ “bu ne kokudur” Böyle yumuşak¸ duygulu¸ karakterli¸ kalıcı… Hemen teyzemi arayıp adını sordum. şerutti 1881 dedi. Ben hemen bir parfümeriye gittim. dedim ki “bana 1 şerutti 1881” Adam küçümseyen bir ifadeyle parfümü bana uzattı. “Buyrun seruti 1881” Daha sonra yurt dışından dönerken free shop’taki adama dedim ki “bana bir seruti 1881… Adam bana yine aynı küçümseyen ifadeyle bakıp parfümü uzattı: “Buyrun çerruti 1881″…. Velhasıl nasıl okunduğunu halen bilmiyorum ama çok seviyorum.

 3. Artık kendi vücut lokumu bu parfüm sanıyorlar o derece bütünleşti benimle.Sıktıgımda rahatsız etmeyen hoş bir kokusu var.Yaz ayları ve günlük kullanım için ideal ama kalıcılığı tartışılabilir

 4. Yuvarlak¸ şirin bir şişeye sahiptir. Kendisiyle kokuya duyarlı bünyem sayesinde tanıştık. Genellikle aldığım her parfümün ilk kullanımında baş ağrısı ve mide bulantısı çeken birisi olarak cerruti de bunu yaşamadım. Öyle soft ve rahatsız etmeyen bir kokusu var ki anlatılmaz yaşanır sanırım. Parfümleri koku yoğunluklarına¸ notalarına göre yaz ve kış ayları için kullanılacak diye ayırırız ya bence cerrutti her iki gruba da girebilecek bir parfümdür¸ ferahlığı açısından. Benim için tek olumsuz yanı uzun vadede kalıcı olmaması.

 5. bu parfümü sözlükteki girdilerin etkisiyle ve kokusunu da çok beğenerek aldım. tam olarak temizlik hissi veriyor bana. kalıcılığı çok iyi olmasada gün içinde tazeleyerek kullanıyorum.  çevrenizdekileri rahatsız etmeden herkes tarafından beğenilebilecek bir koku.

 6. Oldukça karakteristik temiz çiçeksi imza kokum olur kendisi. Gün içinde mutlaka parfümün ne sorusunu duyarsınız 🙂 Önceki girdilerde de belirtildiği gibi çok kalıcı değil ama gün içerisinde 1 kere yenilenirse akşama kadar koku üzerinizde kalıyor. 

 7. Pudralı kokuları sevenler için yapılmış¸ eskidiği için fiyatı da iyice düşen parfüm. Çok temiz ve tatlı kokuyor¸ pudralı olduğu halde hafif¸ yormayan bir koku. Kalıcılığı bayağı iyi.

 8. Hayatinin sonuna kadar tek bir parfüm kullanacaksin deseler cerruti 1881 derim kesinlikle. O kadar temiz o kadar güzel kokuyor ki.her sıktığımda soru alıyorum.bitmesin diye arada sıkıyorum maalesef 🙁 

 9. Şimdi malum öğrencilik¸ ben bu parfümün bargellodan açığını aldım cicişler. Çok güzel gerçekten mükemmel. Sonra bir şekilde orijinalini kokladım ve açığının daha güzel olduğuna karar verdim¸ acaba benim kokladığımda mı bir sorun vardı. Açığı yumuşacık¸ huzurlu bi kokuyken orijinali çok sert¸ keskin daha alkolümsü gelmişti bana. Bilemiyorum belki de fakirlik ruhuma işlediğinden 🙂

 10. Ne yazık ki çok kalıcı olmamasına rağmen kullandığım tek parfümüm. Pudramsı çiçeksi kokusu bana iyi hissettiriyor. Evet eski bir koku ama bir o kadar da naif bence. 

 11. Üst notalar: mimoza¸ menevis¸ menekşe¸ frezya¸ yasemin¸ vadi zambağı¸ bergamut¸ gülOrta notalar: kişnis otu¸ sumbulteber¸ kaşni¸ yasemin¸ Brezilya gül ağacı¸ portakal çiçeği¸ sardunya¸ nergisAlt notalar: sandalağacı¸ amber¸ misk¸ vanilya¸ sedirÇok kalıcı¸ çok hoş ama bir o kadar da herkese hitap etmeyecek bir parfüm bence. Ben seviyorum tenime yakıştırıyorum. Daha çok sonbahar ve kış aylarında kullanmayı tercih ettiğim bir parfüm. Ama onsuz yaşayamam diyemeyeceğim

Siz ne düşünüyorsunuz?