“Caudalie beauty elixir” için 17 yorum

 1. geçen gün aynaya bakarken cildimde bir toparlanma ve sıkılaşma farkettim. son zamanlarda farklı ne kullandım diye düşündüm¸ cevap beauty elixir’di. yaklaşık 1¸5 aydır¸ sabah duştan sonra ve gece de yatmadan önce kullanıyorum. bu sürede 100 ml’in neredeyse yarısı bitti. ucuz bir ürün değil ama bitince yenisini almakta kararlıyım. mucize yaratıyor demek iddialı olur ama etkili olduğu bir gerçek.

 2. Memnun kalacağımı düşünerek almıştım ama çok da sevdiğimi söyleyemem. Bununla beraber aldığım üzüm suyu daha bir hoşuma gitti. Amaç sadece organik olsun doğal bir tonik sıkayım ferahlatsın gibi şeylerse üzüm suyunu tercih edin derim. Elixir’de fazladan biberiye nane ve yanlış hatırlamıyorsam portakal özü vardı ama ben üzüm suyunu daha işe yarar buldum bir de kokusu eski ahşap sandık nostalji kokusu gibi geliyordu bana ve daha da sıkıldım..makyaj sabitleme konusunda işe yarıyor yalnız hakkını yemeyim¸ fix’in bittiği bir dönem sabitleyici olarak denemiştim gayet de güzel harmanlamıştı..

 3. bugüne kadar aldığıma en çok pişman olduğum ürün. satın aldığım ürünleri bir şekilde kullanır fayda sağlamaya çalışırım. bu ürünün bende hiçbir olumlu etkisi olmadığı gibi aksine yüzümü gerim gerim gerdi ve kuruttu. denildiği gibi kokusu oldukça keskin. koku hassasiyeti olanlar yaklaşmasın. sonuç olarak alıp almamakta kararsız iseniz maceraya gerek yok derim. bunun yerine alınabilecek ve herkesin beğendiği yüzlerce cilt bakım ürünü var.

 4. Ne işe yaradığını tam olarak anlayamadığım halde rutin cilt bakımımı yaptıktan sonra yatmadan önce birkaç defa yüzüme sıktığım sözde iksir. Öyle toparlanma sıkılaşma vs. yapıyorsa sürekli kullanabilirim ama henüz cildimde bir etkisini gözlemlemedim. İndirimde kozmela’dan iki şişe almıştım inatla kullanıyorum¸ bitireceğim. Ama kokusunu hiç sevmiyorum.

 5. Büyük ümitlerle aldım. Bu tarz yüze sıkılan ürünleri severim ve yıllardır termal şu hastası biriyim. Ciddi olarak alkol kokusu beni rahatsız etti ve anında soğudum üründen. Hiç bir etkisini yüzümde hissetmedim ve bence çok pahalı. Onun yerine ecowell tonik alırım alkolku bir tonik istiyorsam. Çok daha ucuz. Alkolsüz istiyorsam moshoş garden ya da idakew toniklerden alır kullanırım.

 6. macaristan kraliçesi isabelle’den esinlenilmiş¸ pek meşhur iksir (!). yağlı/karma ve sivilcelenmeye meyilli cildime yaz mevsiminde tonik olarak iyi gelmişti. Ancak yine de içeriğinin ciddi bir kısmını alkolün (2.) ve parfümün (4.) oluşturduğu bir tonik için fazla abartıldığını düşünüyorum (bkz: overrated). Bu iki içerik çıkartıldığında ise geriye kalan içerik bir kaç çeşit esansiyel/taşıyıcı yağ ve temiz su ile çok rahatlıkla evde hazırlanabilir. ama tabi ki görsel olarak çok şık¸ ona lafım yok…

 7. yüze sıkılan ferahlatıcı ürünleri severim. önceden de clinique’in moisture surge spreyini kullanıyordum. o nemlendirme açısından daha başarılı¸ ama bu ürün zaten nemlendirme değil ferahlatma ve sıkılaştırma vaadediyor.koku konusundaki yorumlara biraz şaşırdım doğrusu¸ zira kokular konusunda aşırı hassas olmama rağmen ben hiç alkol kokusu almıyorum¸ bilakis biberiyenin zinde kokusu geliyor burnuma. (belki onun keskin kokusu alkol sanılıor olabilir.) ziyadesyle memnunum.sıkınca hafif bir karıncalanma hissediyorum yüzümde¸ bu da işini yaptığı hissi veriyor. aklıma geldikçe fıs fıs sıkıyorum evde¸ her gün kullanmasam da¸ hoşuma gitti yani. bir tek sabitleyici olarak hiç denemedim¸ aslında denemek lazım¸ ama galiba öyle bir ürün kullanma alışkanlığım olmadığı için aklıma gelmiyor.

 8. cildimi pirenses tenine çevirmeyen¸ ama düzenli kullanımda gözenekleri ciddi ciddi küçülten cilt bakım ürünü. eksisi şu ki kötü kokuyor. kullanmayı bıraktıktan sonra günden güne gözenekler eski haline dönüyor¸ etkisi kalıcı değil yani. yanılmıyorsam içeriği temiz¸ ama caudalie ürünlerinde şişenin üzerinde yazan orijinal içerik listesinde 20 çeşit madde varsa¸ tam o kısma yapıştırılmış türkçe içerik listesinde 3-5 madde olabiliyor ve sadece biberiye¸ üzüm gibi doğal şeyleri yazıyor bazen. ben bu üründe bunu yaşadım mesela.alerji¸ irritasyon falan yapmadı. koku hassasiyetiniz varsa bir yerde testerını falan denemeye çalışın¸ ya da setlerde seyahat boyu falan varsa önce bir onu kullanın¸ valla herkesin sevebileceği bir şey değil bu. tam bir aşk-nefret ilişkisi.

 9. bir şişe bitirdim¸ bazen olsa da şu an sıksam diyorum. kokusu biraz ağır ama beni o kadar rahatsız etmedi. özellikle yaz aylarında inanılmaz bir ferahlık ve tazelik hissi veriyor. ben eczaneden almıştım ve pahalı gelmişti¸ reçete.com da biraz daha hesaplı. su an kullandığım ürün bitince tekrar alacağım sanırım.

 10. ben bu ürünü tonik ya da makyaj sabitleyici olarak kullanmıyorum ve kullanmam da çünkü içinde yüksek denilebilecek oranda alkol var. Bu ürün benim için daha çok uyandırıcı¸ ayıltıcı ve yüz kolonyası işlevi görüyor. Bir kere her zaman yanımda taşıyorum. Mesela ofiste çalışırken biraz havasız kaldıysam ya da stres altındaysam¸ özellikle yoğun çalıştığım dönemde kendime gelmek istiyorsam bundan elime 2-3 fıs sıkıp¸ küçük seri tokatlarla bunu yüzüme yediriyorum. Aslında bunun daha güzeli yüzüme su çarpmak ama makyajlı olduğum için ofisteyken onu yapamıyorum 🙂

 11. 30 ml sephora’dan almış olduğum bir paketin içinden çıktı. geldiği günden beri her akşam yüzümü yıkadıktan sonra kullanıyorum. kokusu sephora’da denerken çok rahatsız etmişti ama evde bu kadar rahatsız etmedi. iki fis sıkıyorum¸ ve anında cildim tarafından emiliyor ya da buhar olup uçuyor. üzerine de gece rutinimi tekrarlıyorum. gündüzleri denemedim henüz. gözeneklerimde bir sıkılaşma göremedim açıkçası ama bir ferahlık hissi verdiği doğru. macaristan kraliçesinin güzellik iksiri olduğunu okuyunca¸ bir de içeriğini güzel bulunca 30 ml bitene kadar kullanacağım. bakalım sonunda onsuz yaşayamayacak hale gelecek miyim¸ ya da kullanmadığım zaman eksikliğini hissedecek miyim..

 12. Kullanmaya başladığım ilk bir kaç gün kuruttu sonra alıştı cildim. Gözenek konusunda gerçekten etkili. Evde bırakıp memlekete gittiğime o kadar pişman oldum ki. Cildi berraklaştırıyor¸ gözenekleri küçültüyor. Tek eksiği kokusu. Bayağı ağır nane kokusu var.

 13. Gecen hafta tam boyunu zorlayarak bitirdigim urun. Fiyat performans olarak ciddi basarisiz Bana gore hos kokuyor¸ ferahlatici¸ taze hissettiriyor¸ sikilastirma vaadiyse net vasat. makyaji ud all nighter gibi sabitlemesini beklemeyin yalniz pudralari cildinizle butunlestirir.

 14. benim beğenemediğim ürün. içerisindeki yağ suyun üstünde yüzüyor ve cildi daha da yağlandırıyor bence. gözeneklerime bir etkisi olmadığı gibi sonrasında yapış yapış da bir his bırakıyordu bende ve kokusu inanılmaz yoğun¸ keskin bir mentol kokusu. üstelik uygun fiyatlı bir ürün de değil.

 15. Bir şişe bitirmek üzereyim. Kokusu beni rahatsız etmedi ama bayılmadım da. Onun dışında çok güvendiğim bir arkadaşımın tavsiyesiyle aldım ve sadece yüzümde bıraktığı ferahlık hissi için kullanmaya devam ettim. Çok büyük bir beklentim yoktu. Yüzüm beslensin¸ temizlensin vs. Ama geçen bir arkadaşım gözeneklerin küçülmüş deyince ürüne cidden inandım. Açıkçası ben kendim bunu fark etsem bile psikolojik olabilir deyip geçiştirebilirdim ama bitince yine alacağım. 

 16. Kokusunu beğenmeyen oldukça fazla kişi var ama ben çok ferahlatıcı ve rahatlatıcı buluyorum. Hyalüronik asitli bir serumun içine birkaç damla doğal gül yağı ve nuxe huile prodigieuse ekleyip yüzüme sürüp üstüne de bunu sıkınca yumuş yumuş ferah bi cilt oluyor. Sıkarken kendi kendime Macaristan premsesi diye mırıldanıp mutlu oluyorum. 😀 (Bu ürünü Macaristan prensesi Isabella’nın gençlik iksirinden esinlenerek yapmışlar güya 😀 Olsundu¸ güzel hissettirsin yeterdi. 😀

Siz ne düşünüyorsunuz?