“Catrice camouflage cream kapatıcı” için 46 yorum

 1. sanırım 1 haftadan uzun süredir kullandığım ve çok memnun olduğum kapatıcı.bir kere çizgilere dolmuyor. 20 yaşında ne çizgileri demeden önce benim gözlerim büyük ve hafif çıkıklar. yaşlılık/ mimik çizgileri değil de yapısal olarak alt kirpik diplerimde çizgiler var haliyle. kesinlikle dolmuyor. normalde kapatıcılar sürdükten birkaç saat sonra dolmaya başlar ve haliyle ben o kısma asla kapatıcı dokundurmam.gözaltlarımdaki morluklar gün sonuna doğru belirginleşir benim. ama her zaman elmacık kemiğimin hemen üstünde¸ gözaltının sınırında mor bir damar oluyor. uykumu alamadığım zamanlar ise küçük bir keş oluyorum. hem o damarı hem de morluğu kapatıyor.kalıcı. öyle kalıcı ki gün sonunda makyajımı temizlerken emin olmak için birkaç kere üstünden geçiyorum.ve uygun fiyatlı. hala istek listemde bir sürü kapatıcı var araştırma zamanlarımdan kalan. ama iyi ki high end bir ürün almadan önce sepete atmışım bunu. artık daha da şaşmam kendisinden.

 2. bugün likit olanının light beige rengini edindiğim kapatıcı. eve gelince denedim ve sonuç muazzam oldu. fiyatı da inanılmaz uygun.

 3. Bu ara ucuz ürünleri tercih etmem gerektiği için şans verdiğim bir markaydı ve öZellikle bu ürününü çok iyi buldum¸ hem kapatıcılığı çok iyi hem de bende çizgilere dolma yapmadı¸ sanırım doğru miktarı uygulamakla alakalı. Göz altımdaki kılcal damarlarım mor mor o kadar belli ki all concelearını uyguladıktan sonra bunu kullanıyorum genelde¸ fiyat kalite performansını çok iyi buluyorum. Bu fiyata bir de essence var sanırım ama onun kapatıcılarından kesinlikle memnun kalmamıştım.

 4. Yılbaşı indiriminde merak edip aldığım ürün. Yoğun yapıda bir kapatıcı. Göz altlarım da yoğun morluk olmadığı halde denedim ve direk çizgilere doldu. Yapısından dolayı kapatıcılığı yoğun ama sanırım yüz için kullanmak daha uygun.

 5. Dibini gördüğüm mükemmel kapatıcı. Ecotools airbrush concealer brush la uygulayınca sivilce izleri¸ uykusuzluktan oluşan kahverengi göz altlarım¸ kısaca bütün cilt kusurlarım kayboluyor. Tek şikayet ettiğim şey rengi¸ bana biraz fazla sarı ve koyu kalıyor ama ilk concealer uygulayıp üstüne tenime uygun bb krem uygulayınca renk farklı nötrleniyor. Benim tenim çok hayalet gibi olduğu için buğday tenli cicişlere tam uyacaktır. 10 üzerinden 9 veriyorum kesinlikle

 6. 020 light beige rengini yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Yapısı oldukça ağır bir kapatıcı. Ancak benim gözaltlarım için biraz açık renk kaldı malesef. Ben de şöyle kullanıyorum kendisini¸ ıslak süngerimin sivri ucunu kapatıcıya batırıp sivilce izlerimin üstüne ve burun kenarlarıma uyguluyorum. Ten makyajı pek yapmam¸ bununla birlikte gözaltlarımı da kapatınca gayet düzgün bir cilt görünümüm oluyor. Bitince bir koyu rengini almayı düşünüyorum. Ama fiyat/performans açısından ciddi anlamda müthiş bir ürün¸ deneyiniz.

 7. bu kremsi kapatıcı sivilce izleri¸ lekeler¸ renk eşitsizlikleri için baya iyidir¸ doğru tonunu bulursanız mac studio finish’e basar hatta. öncelikle gayet pigmentli ve örtücü. yapısı gerçekten çok güzel¸ fırçaya rahatlıkla geliyor¸ bazı başka krem kapatıcılar gibi ısıtarak yumuşatma/elle sürme gerektirmiyor ve bölük pörçük bir görüntü vermeden kolayca sürülüyor. buna rağmen kalıcılığı da fazla. tıkanmaya müsait gözenekleriniz varsa belirteyim¸ talk içeriyor ama silikon içermiyor¸ şahsen bu benim için önemli bir noktaydı. sonuç olarak drugstore kategorisinin yüzakı bir ürün.gözaltları için pek uygun olduğunu düşünmüyorum ama genel olarak krem kapatıcı-gözaltı ilişkisini sevmem¸ o bölgede denememiş bile olabilirim valla tam hatırlayamadım. bu bölgeye beauty blender tipi nemli bir süngerle çok ince uygularsanız çizgiye dolma sorunu olmayabilir gerçi ama asıl olayı gözaltı değil diye düşünüyorum¸  catrice’in sitesindeki tanımından da anlaşılıyor zaten. ancak iş yetiştirmek için 1 saat falan uyuduysam ve normal gözaltı kapatıcım kurtarmadıysa göz pınarının altındaki en mor bölgeye 1-2 pıtpıt yapıyorum¸ orada katlanma olmadığı için çizgiye dolma durumu olmuyor¸ gayet canlı bir hava veriyor.

 8. epeydir kullanıyorum bu ürünü. hakkını vermek gerek en büyük artısı yüksek kapatıcılığı. ama benim tenim çok kuru olduğu için hem gözaltlarımda hem de sivilcelerimi kapadiğim bölgeler pul pul duruyor. cildimi iyice nemlendirmeye vaktim olmadığı zamanlarda¸ mesela sabahları işe gitmeden önce¸ kesinlikle kullanamıyorum. ama makyaj yapmak için geniş vaktim olduğunda nemlendiricinin üzerine mükemmel oturuyor. tanım: boyundan büyük işler başaran uygun fiyatlı kapatıcı

 9. esmerler için bir renk seçeneği sunmayan kapatıcı. rossmann’da gördüğüm kadarıyla üç rengi var ve en koyusu bile beyaz tenliler için. komik olansa catrice markasının bağlı olduğu şirket olan cosnova beauty’nin  internet sitesinde koskocaman “we believe in diversity. therefore¸ we are represented in many locations around the world” yazması. gerçi insan bu yazıyı söz konusu sayfada beş adet beyaz insan fotoğrafının üstünde görür görmez işkilleniyor zaten ama yıl olmuş ikibinkaç konduramıyorsun da koskoca şirkete. neyse efendim¸ ben nasıl olsa en koyu rengini alıyorum diye aldım bu kapatıcıyı. rossmann’da elimin üstünde deneyebilmiştim sadece¸ gayet de oldu gibi gelmişti¸ ışıklardan filan herhalde. eve geldim hiç alakası yok. lakin rengi tenime çok açık geldiği halde sivilce izlerini kapatmayı başardı. kısacası ben kullanamıyorum ama almayı düşünen beyaz tenliler varsa kapatıcılığına güvenebilirler.

 10. Kapatıcı gibi kapatıcı. Fiyatını da göz önünde bulundurduğunuzda kapatıcılar tanrısı ilan ediyorsunuz kendisini.

 11. no: 135867 numarali girdimde bahsettigim urun. Urunu 3 eylulde almisim ve 18 mayis itibari ile bitti bende ayni gun gidip bir yenisini aldim. Neredeyse hergun makyaj yapan bir insanim ve bu urunu yuzumdeki sivilce lekelerini ortmek icin kullandim. no: 281641 numarali girdimde de urunden bahsettim. Kisacasi ben memnunum. 020 numarasini bitirdim. Bu renk yuzume vok az koyu geliyordu. Bu rengi tercih etmemin sebebi iste renk esitsizliklerini daha iyi kapatacagini dusundum. Aslinda memnundum ve ustunden bb krem ile gecince o koyuluk belli olmuyordu. Fakat ben yinede bu sefer bir acik ton olan 010u denemek istedim. Yapi olarak sorun yasamayacagimi biliyorum. Umarim renk olarakta cildime tam olur.

 12. kullandığım çoğu kapatıcıdan memnun kalmayan biriyim.. öyleki herkesin bayıldığı prolongwearı bile beğenmedim. bu kapatıcının çok övüldüğünü duyunca almaya karar verdim .hatta gittim bir tane küçük kutuda olanını bir tane de likit olanını aldım. gözlerimin altı mosmor bu çok güzel kapattı zaten başka yerde kullanmıyorum. ama şöyle bir problem var ben normalde açık buğday tenliyim ve bu sene çabalarım sonucu oldukça brozlaştım¸ esmerlerden daha esmer oldum. bu nedenle likit olanını 2¸ kutuda olanını ise 3 numara almıştım¸ normalde likit olan kapatıcıları daha çok sevsem bile 2 olan şuan bana açık¸ sürünce beyaz beyaz oluyor. eminim onu da kışın seve seve kullanırım şimdilik 3 numara olanında çoooook memnunum. bu fiyata bu kadar güzel bir kapatıcı olması şaşırtıcı.

 13. 020 light beige rengine sahip olduğum kapatıcı. Gözlerimin iç kısımlarındaki morlukları¸ Yüzümde sivilce varsa kızarıklıklarını ve birkaç lekeyi örtmek icin kullanıyorum. Fiyat/ performans açısından çok çok memnun kaldım. En iyi performansı parmaklarımla uyguladığımda aldım çünkü katı kıvamlı bir kapatıcı ve vücut ısısıyla biraz daha eriyince sürdüğünüz bölgeye güzelce oturuyor. tekrar tekrar alınası bir kapatıcı.

 14. fiyat performans oranı aşırı iyi ¸ kapatıcılığı harika ve denildiği gibi mac studio finish’e kesinlikle muadil olabilecek kapatıcı.ayrıca çok uygun fiyatlı ¸ Rossmanlarda bulabileceğiniz kapatıcı.çizgilere dolmuyor ¸ sivilce izlerinizi de muazzam kapatıyor.

 15. Geçen haftalarda kozmetik dolabımı hunharca temizleyip acımasız bir biçimde bir cok ürünü çöpe atmıştım. Buna düşük performanslı kapatıcılar da dahil. O yüzden güzel bi kapatıcıya ihtiyaç duydum. Biraz araştırdıktan sonra bu ürünü merak ettim ve dün yaptığım çılgınlık sonucunda satın aldım bu ürünü. Eve gelip hemen uyguladım önce fırçayla uygulayıp daha sonra parmaklarımla yedirdim. Sonuç gayet tatmin ediciydi. Çok sorunlu bi cildim yok o yüzden ben aradığımı buldum dostlar. Ama kuru göz altları sevmez. Öncesinde iyi nemlendirme istiyor.

 16. Real Techniques Detailer Brush gibi mini mini üçlü bir fırça ile sivilce ve kızarıklıklarımın üzerine uygulamaya bayıldığım ürün. Bütün cildime sürmediğim için çakey görünmemiş oluyor¸ hem yüzde kuruluk yapmasını da bu şekilde önleyebilirsiniz. Sadece uygulaması biraz daha zaman almış oluyor. Göz altlarım için çok ağır ve kurutucu buluyorum¸ far bazı olarak da bence çok başarılı değil. 001 rengi açık ve 002 rengi köyü geliyor ama ikisini karıştırınca tam istediğim rengi elde ediyorum.

 17. Alalı bir yıl oldu. Hemen hemen bütün makyajımda kullandım. Bir ürün bu kadar mı bereketli olur. Ufacık tefecik ama bitmiyor. ufak bir parça kapatmak istediğiniz noktaya yetiyor. Bunun sayesinde daha az fondöten kullanır oldum.

 18. Göz altına dolmasına rağmen çok severek kullandığım kapatıcı. Kendisini kontür ürünü olarak kullanıyorum.

 19. son dibinde kalanların kurumasıyla çöpe giden bereketli ürün. kapatıcılığı hiç fena değil. baya uzun süre kullandım ama göz altı için bana biraz ağır ve yoğun geldi. belki göz altı morluğu olanlar için daha etkili olabilir.

 20. yoğun mor gözaltlarım için kullandığım ürün. fiyat performans açısından oldukça üst seviyede ve bayağı da bereketli. cildime hemen uyum sağlıyor elimle çok rahat uygulayabiliyorum. sabah pıt pıt oh miss. 020 light beige olanı kullanıyorumbirde kapatıcı paletim vardı aynı markanın ama bence bu minik süpermen daha başarılı. denemekte fayda var 13 liraya falan almıştım sanırım. tam hatırlamıyorum. denenmeye değer

 21. göz altı morluklarımı kapatmak için aldım ama renginden emin değildim. Rose rengi sanırım bende olan inanılmaz başarılı bulduğumu söylemem lazım. Elle çok rahat uygulayabiliyorsunuz ve ben şahsen sabitleme ihtiyacı hiç duymadım. Kesinlikle tavsiye ederim.

 22. Memnun kaldığım bir kapatıcı oldu. 11 liraya aldım. 010 rengine sahibim. Kıvamı ise donmuş yağ gibi. Kapatıcılığından memnunum. Yüzü aydınlık gösterdiğini düşünüyorum.

 23. likit versiyonunu yeni edindim¸ daha 2-3 kere kullandım ama ilk izlenimlerim oldukça olumlu oldu.kapatıcılığı orta-yüksek¸ hafif nemli bir yapısı var ki ilk kez bir kapatıcıyı elimle uygulayabildim. normalde pudralı veya ağır kapatıcıları sünger dışında başka bir şeyle uygulayamazken¸bunu elimle çok rahat dağıtabiliyorum ve göz altıma oturtabiliyorum.gün sonunda kalıcılığı orta¸ne çok iyi ne çok kötü. diğer bir artı yanı da tazeleme gerektiği zamanlarda rahat yapabildim. genel olarak baya sevdim. fiyatı 13-13.50 olması lazım.

 24. kapatıcılığını çok çok beğendiğim harika bir ürün. ama üzeri kabuk kabuk olmuş sivilce vs. üzerine uygularsanız kötü duruyor. iyice dağıtılması/yedirilmesi gerek. parmaklarımla dağıttığımda da da güzel sonuç aldım. ruj fırçası gibi küçük bir fırçayla taşırmadan sadece problemli bölgeye uygulayınca yedirilmesi daha kolay oluyor. fiyatı da çok uygun ve ürün fazlasıyla bereketli.

 25. Uzun zamandır aradığım kapatıcıdı kendisi sonunda buldum.Rengi esmerlere uygun olmucaktır.Aslında 3 rengi var ama sanırım Türkiye de iki rengi satışta.Beyaz ve açık buğday tenlilere uygun oldukça kapatıcı mac prolongweara muadil gösteriliyo.Benim aşırı morluklarımı grileştirdi ama correctorla oldukça aydınlık bir görünüm sağlıyor kuru göz altlarına pek önermiyorum .

 26. Yazıldı mı bilmiyom ama gözaltına parmakla ya da fırçayla uygulandığında çok fazla çizgilere dolan¸ kuru süngere hafif hafif değdirip daha sonra göz altına tampon hareketlerle uygulandığında çok daha iyi sonuç veren kapatıcı

 27. Morluğuyla baş edemediğim göz altlarımı bugüne kadar en iyi kapatmış kapatıcıdır kendisi. Ben beauty blender micro ile uyguluyorum ve kuru bile uygulasam çok iyi sonuç alıyorum. Yapısı gerçekten kalın ve kalıcılığı tatmin edici değil ama kapatıcılığı yüzünden kendimi ona adeta mecbur hissediyorum ve likit versiyonunun kapatıcılık performansını da çok merak ediyorum açıkcası.

 28. kardeşim almış ve rengi kendisine olmadığı için 02 numarasını bana verdi. ne zamandır kapatıcı kullanmıyorum (7-8 ay gibi bir süre) çünkü hangi markayı denediysem olmadı ya daha mor yaptı ya da etkisi olmadı ben de bıraktım. kardeşim bu ürünü verince deneyeyim dedim ve tekrar kapatıcı kullanmaya başlayacağım sanırım.örtücülüğü güzel¸ normalde ten rengime uygun ürün bulamam ya çok açık olur sünnet annesinden hallice gezerim ya da çok koyu olur savaş makyajı imajı verir ama bunun rengi tam uydu. şimdilik çok memnun kaldım umarım bu memnuniyet devam eder.

 29. Tek kelimeyle bayıldığım harika bir kapatıcı. Kullandığım en kapatıcı kapatıcı djdkdk. Rossmann’dan 12-13 tl gibi bir fiyata almıştım yanılmıyorsam ve f/p oranı çok iyi bir ürün. Ben lekeleri ve kızarıklıkları kapatmak için kullanıyorum¸ göz altına biraz ağır kaçabilir diye oraya kullanmıyorum. Yapısı biraz ağır ama bol nemlendiriciyle ve elimle ince tabakalar halinde sürerek bu sorunu çözüyorum. Kullanın <3

 30. göz altlarımdaki morlukları kapatmak için sınav döneminde pembe-somon renginde olanını almıştım ama fiyatına göre aşırı pigmentli.Eğer elinizin ayarı yoksa(benim gibi) pespembe gezmeniz olası 🙂 onun dışında kapatıcı ile kullanılabilecek çok güzel bir ürün.Daha pembe alt tonlu bir ruj kullanmak istediğimde kendisi ile iyi anlaşıyoruz.

 31. 10 numaralı rengine sahip olduğum katı formda kapatıcı. ben sadece cildimde lokal olarak kapanması gereken yerler için almıştım. malum cildimde aktif pasif her türlü akne problemi mevcut. yapısı kuru olduğundan kabuklanmış sivilceler üstünde güzel durmuyor (gerçi bunların üstünde ne güzel duruyor ki). ancak kırmızı izler ve derisi kurumamış gergin sivilceleri gayet güzel kapatıyor. ben son 2 haftadır tüm ten ürünlerim bittiği için kendisini tüm cildime uygulamak durumunda kaldım ve bayıldım. yüzümü güzelce nemlendirdikten sonra sık kıllı fırçamı kavanoza bastırıp çekiyorum. fırçada ürün belli belirsiz görünüyor o kadar az geliyor. sonra onu yüzüme yayıyorum. ilk defa baz olarak kullandığım bir ürünü tüm yüzüme yaymak zorunda kalmadım. yanaklarımda sivilce izlerim var ama şakaklarımda kapatılacak bir şey yok sonuçta. herhangi bir fondöten ya da bb kremi yanağıma sürüp şakağıma sürmesem çok komik durur ama bu ürün ciltte doku olarak fark yaratmadığı (ekstra bir tabaka olarak görünmediği) için sadece ihtiyaç duyulan alana sürmeye çok uygun. tabi rengi tutturmak da şart.olumsuz tarafı kavanoz formda olması ve çok kuru olması. ağzını sadece kullanmadan kullanmaya açtığım halde üstü hep tozlanmış gibi görünüyor. sanırım tozları fırça taşıyor. kışın ürünün böyle güzel olduğunu keşfedememiştim çünkü hava soğuktu ve ürün çok katıydı. beş bin derecelik yaz sıcağına o da dayanamayıp yumuşayınca kavuşmuş olduk. kışın da dolabımda değil kalorifere yakın tutarak derdimi çözmeyi planlıyorum. özetlersek artıları eksilerinden çok daha üstün benim için. bitince yine alırım.

 32. Sivilce lekelerimi kapatmak için güneş kremimi sürdükten sonra sık kıllı bir kapatıcı fırçasıyla uyguladığım uygun fiyatlı kapatıcı. performansından oldukça memnunum bittikçe/tarihi geçtikçe -ne yazık ki 6 ay ömrü var ve ben 6 ayda mümkün değil bitiremem- alacağım bir ürün.

 33. Bu kapatıcıyı göz altlarımı kapatacak likit ürün bulamayınca almaya karar verdim. Kapatıcılığı çoğu kapatıcının üzerinde olmasına rağmen gözaltlarıma 3 saniyede dolmayı başardığı için bir daha almayı düşünümüyorum.

 34. Yapısı yoğun olan¸ göz altlarında kullanılmaya pek de uygun olmayan bir kapatıcı. Lekeleri çok güzel örtüyor ve ciltle çok güzel bütünleşiyor. Bendeki rengi light beige. Çok çok severek kullanıyorum. Başka bir arayış içine girmem ve bittikçe de alırım. 13 lira gibi bir fiyatı olması lazım. İhtiyacınız varsa mutlaka bakın pişman olmazsınız.

 35. Ben pembe rengini göz altlarıma corrector olarak uyguluyorum. Sert yapılı¸parmaklarımla zor ısıtıp kullandığım ama kapatıcılığını sevdiğim bir ürün. Parmaklarımla önce hafifçe göz altıma yayıp süngerle dağıtıyorum. Tekrar almam herhalde.

 36. elimde bir adet somon rengi olanı ve bir adet 01 ivory rengi olan kapatıcı. ikisinin de performansından çok çok memnunum. göz altındansa daha çok sivilce lekeleri ve kızarıklıklar için kullanıyorum¸ göz altı için çok kalın ve kabuksu bir görüntü yaratabiliyor maalesef. sivilce lekelerinin üzerine de sık kıllı bir kapatıcı fırçası ile uyguluyorum ve dağıtıyorum çok başarılı bir şekilde kapatıcılık sağlıyor. eğer kuru ciltliyseniz veya lekeleriniz kabuksu ise üzerinde bir damla yağ damlatmanızı önerebilirim¸ çok daha iyi ve doğal bir sonuç verecektir. fiyat performans olarak beklentilerin üzerinde bir ürün.

 37. 01 rengini sivilcelerimi kapatmak için kullandığım kremsi kapatıcı. yapısını gözaltı için fazla kalın buluyorum ama sivilceler için gerçekten başarılı

 38. Hayatımın kapaticisini bende buldum sonunda. Daha mümkün değil gidip başka birşey almam denemek için. Çünkü daha iyisini bulamam. Benim mavi mor göz altlarimda somon renkli olani mükemmel duruyor. Kapatmasına diyecek lafım yok en ufak bir morluk kalmıyor o bölgede. Göz altlarım kuru ama ekstra kuruluk yapmadı ben zaten kullanmadan önce o bölgeyi nemlendiriyorum . Tek sorun yeni sönmüş sivilcelere uygulamayın bence çünkü kabuklu bir görüntü oluşturuyor.

 39. wake up effect olanını corrector olarak kullanmak için almıştım. öncelikle çok yağlı ve kalın yapılı bir ürün¸ yani göz altınıza bir doku verecektir. üzerine ince yapılı bir kapatıcı uygulama rağmen kırışıklarımın görünümünü dramatikleştirdi. morluğu nötrlemesi başarılı ama kıvam konusunda anlaşamadık kendisiyle.

 40. bu kapatıcıyı rossmann’da indirim olduğu bir sırada çok düşünmeden almıştım. öncelikle krem yapıda bir ürün ama oldukça katı¸ kapağını hiç açık bırakmadığım halde¸ aldıktan sonra bir hafta içinde ilk aldığım zamanki kremsiliğini¸ yumuşaklığını kaybetti çok sertleşti.çok katı kıvamlı güzel dağılmayan ve ağır bir kapatıcı göz altlarına sürerken bile canımı yakıyor. sivilcelerim için sürmeyi denedim kalıcılığından ve pütür pütür durmasından memnun kalmadım. kapatıcılığı da orta seviyesinde.  ilgili medya: 1

 41. Bu ürünü almadan önce color tattoo ile bb kremi karıştırıp onu uyguluyordum göz altlarıma. Yapısından memnundum fakat kapatıcılığı yeterli gelmiyordu. Ben de uygun fiyatlı ve kapatıcılığı yüksek concealer ararken bu ürünle karşılaştım. Göz altlarım aslında mor değil fakat 2 büyük mavi damarları var. Daha önce bir sürü concelaer denememe rağmen hiçbiri bu damarları istediğim şekilde kapatamıyordu. Fakat camouflage cream hem aradığım kapatıcılığı sunuyor hem de çizgilerime dolmuyor (Tabi altına sürdüğünüz bazın da etkisi var bunda). Her neyse sonuç olarak kapatıcılığı fiyatına göre çok çok çok iyi¸biterse kesinlikle tekrar alacaklarımdan

 42. En sevdiğim bittikçe yenisi aldığım tek kapatıcı. Fiyat performans açısından çok iyi¸ özellikle göz kapağımda çok fazla kılcal damar olduğu için bu şekilde yoğun bir kapatıcı anca kapatabiliyor ancak üzerinden transparan pudra ile geçmekte fayda var. Sabah uyguladığımda akşama doğru dağılma yapıyor.

 43. Hayatımın kapatıcısı.Cildimde birkaç sivilce lekesi ve sadece bir tane scar dedikleri sivilce izlerinden var. Tek kat uygulasam bile o iz gidiyor.Tabii ürün biraz kalın yapılı ve kremsi olduğu için (sertleşebiliyor veya yumuşayabiliyor) altına nemlendirici sürünce daha güzel duruyor. Pudra ile sabitlemek size kalmış benim cildimin günlük durumuna göre değişebiliyor çünkü. Tek başına günlük bir ten makyajını kurtarır. Bir de minicik¸ çantaya atmalık. Mesela bir hafta sonra tatile gideceğiz ben fondöten¸ bb krem falan almayacağım¸ nemlendirici etkili bir güneş kremi üzerine de bu ürün¸ oh mis.Bu arada 020 (ligh ivory rengi sanırım) tam benim sarı alt tonlu buğday tenime oldu. Rossmann’dan 17 kusur Türk lirasına almıştım. Ha bir de açıldıktan sonra altı ay içinde bitirilmesi gerekiyormuş.

 44. 20 numarasına sahip bir cicişyüm kızlar. Aslında beyaz tenliyim her fondötenin en açık rengi olur bana ) ama bu kapatıcıda ikinci numarayı aldım. Tam tamına göz altını nörtleyip ciltle bir bütün gibi durmasını sağlıyor. Fakat gel gelelim göz altları için aşırı kalın buluyorum. Sabitlemeden sürsem minnacık olan çizgilerime bile doluyor. Sabitlediğimde ise çöl çöl görünüm oluşuyor. Ben yüzümdeki minik lekeleri kapatmada lokal olarak uyguluyorum bu konuda başarılı.

Siz ne düşünüyorsunuz?