“Cacharel” için 34 yorum

 1. bir dönem kullandığım tertemiz saf bir parfüm. kullandığım zamanlarda yastığıma sıkar tam bir miniş gibi bebeksi gibi yatardım.

 2. Bana nedense 90lardaki anne parfümlerini hatırlatan parfüm. Pudralı temiz bir kokusu var ancak ben sonbahar kış aylarına daha uygun olduğunu düşünüyorum. Kokusu yazın biraz ağır gelebiliyor.

 3. bana o kadar da temiz gelmeyen¸ hiç sevmediğim¸ aksine acı bir tadı olduğunu düşündüğüm bir parfüm. neden bu kadar ünlendiğini de anlamadım. şişesini çok seviyorum¸ bi bitsin saklayacağım. kardeşim bitirecek gibi duruyor¸ hadi bakalım…temiz parfüm için (bkz: chloe intense )

 4. Kacinci sisesini bitirdigimi unuttugum canimin ici tertemiz¸pudrali koku. Artik anne-evlat gibi en yakin arkadas gibi olmusuz ki herhangi bir yerde bu kokuyu algilayan herkes “burdan gecmissin eheheh” falan diyor :’) bence bu parfumun yasi yok ama ben kendi yas grubumda daha bi seviyorum nedense (20ler). Vanilyali¸ baharatli¸ sekerli kokulardan nefret edenlere¸kusma gelenlere(ben) siddetle tavsiye edilir.

 5. saflık¸ bebeksilik kokusudur. herkes pek beğenmez bunu¸ ben de kokusunu hafif bulanlardanım ama çok da severim kendisini.

 6. Tamamen saf pudra kokusu. Bayıldığım bir parfüm. Beyaz tenliyim ben de kalıcıydı ve herkes yakıştırıyordu. Birkaç parfüm denedikten sonra yine döneceğim koku

 7. yaklaşık olarak 12-13 yaşlarından beri hayranı olduğum parfüm. bu parfümü en güzel tarif edecek kelime “tertemiz”. asla ağır değil ama sabun gibi fresh de değil¸ temizliğinin yanında dişilik de barındırıyor kesinlikle. beyaz tene çok yakışıyor. bu zamana kadar almak nasip olmamıştı¸ bugün indirimli bulunca aldım. 2 saattir kendimi koklayıp duruyorum¸ kokladıkça mutlu oluyorum resmen. en önemli özelliği ise baş ağrısı yapmaması. şimdiye kadar denediğim çoğu parfüm ilk sıktığımda kokusu güzel gelse de gün içinde burnuma çarptıkça beni bunaltır¸ başımı ağrıtır. bu parfümde böyle bir şeyi hiç yaşamadım.

 8. İmza kokumdur kendisi.arada başka parfümler de kullansam yine de canım hep bunu kullanmak istiyor.yaza da kışa da uygun.tertemiz kokulara aşık olduğumdan bunu da fazlaca benimsedim.sabah bir sıkıyorum akşama kadar kalıyor hem kıyafetimde hem tenimde.

 9. Piyasaya sürüldüğü 1998 yılında Şişli YKM’de (kapandı yerinde Cosmo shop var artık ) aşık olup aldığım ve imza Parfümüm olan kokudur. İlk defa orijinal parfüme para vermiştim. Asla pişman etmedi beni canımın içi. Asalet¸ zerafet ve temizlik ilk aklıma gelen tanımlamalar. Meyveli ve hafif bir bahar kokusudur. Acılar içinde ifade ediyorum ki maalesef bir daha almayacağım. Cacharel hayvan deneyleri yapan firmalardan biri çünkü. Elveda inci tanem.

 10. eğer temiz kokmak istiyorsanız kesinlikle ilk sırada önereceğim parfüm. benim gibi ağır parfümlerden hoşlanmayanlar için ideal.

 11. Ben de bu parfümü sıkınca kokuyu alamam ama etrafımda herkes çok güzel koktuğumu söyler. İddialı olmayan¸ rahatsız etmeyen ama farkedilir bir koku. Hem gençlere hem orta yaşlılara uygun bir koku.

 12. Bana aşırı yakışan bir kokudur kendisi. İster orijinal ister cakmasi olsun. Buram buram burnuma gelir. Akşam tek fis siktiktan sonra sabaha noa mi kulaniyorsun diye soran olur. O kremsi kokuyu çamaşırları makineye atarken bile alırım. Ama malesef karakteristik gelmiyor artık. Bir kadinsilik arıyor insan arada:) buna rağmen kendisini hep almaya devam edicem nolur nolmaz bulunsun 🙂

 13. yaa o küçük tenceremsi kabı aşşşşırı derecede tatlı görünüyor benim için. Çok temiz bi koku bence ama çiçek-temiz yani ferah da maalesef kalıcı değil edt zaten ama hiç sıkıcı bunaltan bi koku da değil. fıstlat fıstlat dur hesabı.

 14. tenimde varlığıyla yokluğu hemen hemen aynı olan koku. sıkıyorum¸ kokluyorum ama kokmuyor. olmadı noa¸ üzgünüm.

 15. ben lisedeyken babam bunu anneme yurt dışından getirmişti. ben çok sevmiştim kokusunu¸ her gün kullanıyordum gizli gizli. parfüm yarıyı geçince annem fark etmişti¸ bana hediye etmişti sonra. 🙂 bence yaz kış kullanılabilecek hafif bir koku ve evet çok kalıcı değil maalesef.

 16. Biricik parfümüm. Övgü almadığı ortam yok kendisinin çantamda durup durur aklıma geldikçe çıkarır yıkanırım adeta kendisiyle¸ evet yıkanırım çünkü beklediğim kalıcılığı sağlamıyor malesef.

 17. tertemiz günlük bir kokudur.. çoğu insan bu kokuyu bilir tanır kullanmıştır ya da koklamıştır o yüzden de imza kokusu olamaz belki ama sanki herkese yakışacak gibi doğal sabunsu temiz kokar.. bu koku için fresh tanımlamasını doğru bulmamakla birlikte kalıcılığına katılıyorum..

 18. Hayatımda benim kokum olabileceğini düşündüğüm tek parfüm chloe love idi… Ta ki noa ile tanışana kadar. Yazarken bile burnuma buram buram kokusu geliyor beni mest ediyor. Allah bu kokunun bize ulaşmasında eli emeği olan herkesten bin razı olsun. Benim gibi temiz¸ sabunsu¸ pudramsı kokuları seviyorsanız ve geçmişinizde chloe love gibi bir parfüme de yer vermişseniz eminim denedikten sonra pişman olmayacak¸ aklınız gibi elinizde hep noa’ya gidecek. İlk kullandığım günden şu zamana kadar bende uyandırdığı his hep aynıydı. Hafif rüzgarla birlikte burnuma gelen ”tuzlu deniz kokusu”. Fresh¸ temiz¸ kokladıkça kokla dur… Elimde olsa bu kokuyla sevişebilirim. Neyse benim noa için olan övgülerim böyle uzar gider. Son olarak parfümün alt¸ orta ve üst notalarını paylaşıp kapanışı yapmam en mantıklısı olacak sanırım. Üst NotalarBeyaz Şakayık Orta NotalarBiber-Sıcak Kahve Alt NotalarBeyaz MiskYahu dayanamayacağım son bir şey daha eklemezsem. Kokunun ne kadar fresh bir havası olsada gayet kalıcı. Çamaşır makinasından çıktıktan sonra bile…

 19. annemin yıllardır kullandığı¸ benim de deneyimlediğim hafif¸ fresh kokan çok güzel bi kadın parfümüdür fakat fiyatına göre maalesef kalıcılığı çok az diyebilirim.

 20. Böyle saf¸ masum bi koku bu. Koklayınca beyazlar içinde inci takılı duru bi kadını getirir akla. Erkekler nedendir bilinmez anne kokusu diyor buna¸ tecrübeyle sabit.

 21. benim ilk parfümüm hediye gelmişti¸ kokusunu bile hatırlamıyorum kullanmaya kıyamamıştım. şişesine bakınca hatıralar canlandı gözümde.

 22. temiz kokulardan(özellikle de temiz koku denince akla ilk gelen lancome miracledan) nefret edercesine kaçınan¸ oryantal koku aşığı beni mest etmiş tek temiz kokulu parfüm. (yazlık ve duş sonrası parfümümdür ayrıca) İlginç olan ise temiz ve pudralı denen bu kokunun¸ içindeki vanilya notasının tenimde ortaya çıkması ve hafif bir oryantal havaya bürünmesidir ki bu tenimin vanilya notası ile çok çok uyumlu olmasından da kaynaklanıyo olabilir tabii..

 23. yıllardır vazgeçilmezlerim arasında olan parfüm. hiç eksik etmem bittiğinde hemen alırım. benim için yaz¸ kış farketmeden tam bi gündüz kokusu. gece için hafif kalıyor ama yaz akşamları için olabilitesi var tabi ki. ben bu koku için “çok saf” demeyi seviyorum 🙂

 24. geçen duty free’de “yazlık temiz gunluk koku” aşkına denemeye gittimbunu ve tesadüf başında laflıyan çalışanlardan biride üzerine boca etti. hem onun etkisi hemde üstüne kendim test edince gerçekten kokuyu alamadım¸ burnum filanda tıkalı değildi ve silajı korkunç düşük geldi bana. sonra fiyatını gördümki telefondan bakınca yurt içinde yarı fiyatına satıldığınıda görünce vaz geçip la vie est belle de karar kıldım gene. bir daha şans vericem sanırım çünki üst üste bir sürü ağır koku denedikten sonra koku alma duyumun kafayı yeme ihtimalini göz önüne almak istiyorum ve aradığım yazlık temiz kokunun bu olduğuna inanmak istiyorum.

 25. bana da direk kış mevsimini hatırlatan parfümdür. böyle kremrengi kaşmir kazakları¸ soğuktan kızarmış yanakları hatırlatır. koku gerçekten çok ilginç bir duyu.

 26. yaz kokusudur. hafiftir¸ sabunumsudur. bunu sıktığınızda sanki dove un niveanın deodorantlarını sıkmış gibi temizlik hissine kapılırsınız. şekerli¸ vanilyalı bir koku değildir. kış kokusu asla değildir. baş ağrıtmaz¸ ferahtır.

 27. bu yıl yaz için aldığım parfüm. yıllar geçsede asla modası geçmeyecek kadar güzel ve hafif. cacharelin kesinlikle amiral gemisi.

 28. bir şisesini geçtiğimiz yaz boyunca tükettim. hem de ayıla bayıla!sıcak havanın etkisiyle cildin nem ve ph dengesinin değişiyor olmasından mı nedir geçen gün sıktığımda beni mest etmedi. yazı beklemek üzere dolabın arka taraflarında bir yerde kendine yer buldu.Ancak doğru mevsim ve doğru tenle birleştiğinde kokunun size işlediğini söyleyebilirim.zira yaz döneminde biraz fazla yakınlaştığım bir er kişi bebek gibi koktuğumu söylemişti ve kast ettiği kesinlikle cacharel noa idi.alacaksanız kokusunu sadece en yakınınızdakilerin duyabileceğini unutmamanız gerekiyor.

 29. Sabunsu¸ çiçeksi¸ modası geçmeyen¸ temiz ve kadınsı bir parfüm. Saflık ve neşeyi tanımlıyor bana göre. Esmer¸ kumral veya sarışın tüm kadınlar için fresh ama unisex bir freshliği olmayan notalar barındırıyor. Belki bir özel gün parfümü olamaz ama günlük kullanım için ideal. Arkadaşlarım bu parfümü kullandığım zamanlarda bulunduğum odaya girdiklerinde ‘Mmmm bu odada nefis bir şey kokuyor’ demişlerdir.

Siz ne düşünüyorsunuz?