“Burt’s bees honey lip balm dudak kremi” için 47 yorum

 1. bir numarası olmayan şişirilmiş ürünlerdendir. dudaklarınız ‘gerçekten’ kuruysa buna kesinlikle iyi gelmiyor. kokusu da cabası. lip balmlara ayrı bir ilgim olduğundan ve her gördüğümü aldığımdan (şuan kaçtane var hatırlamıyorum) bilinen tüm lip balmları denemişimdir. ama ‘gerçekten’ kuru dudaklara sahibim ve ilacım kesinlikle burt’s bees değil. iyi ki varsın(bkz: blistex classic medplus)

 2. Aşırı kuru dudaklara iyi gelmez¸yani bir blistex değildir.dudaklarınız normal haldeyken sürerseniz kalıcılığı oldukça iyi diyebilirim.ama kokusu çok kötü bence 🙁

 3. nemlendirme konusunda yetersiz ama benim için daha farklı bir işlevi var. ben ruj sürmeden önce kesinlikle lip balm kullanan bir insanım ve burt’s bees kesinlikle bunun için biçilmiş kaftan. dudaklarınıza yağlı bir his verip rujun özelliğini bozmuyor. bir de böyle deneyin…

 4. Kışları özellikle Blistex classic med plus kullanırım çünkü dudaklarım aşırı kurudur. Burt’s bees bal özlü lip balmı doğrusu meraktan aldım ve çok başarılı bir nemlendirme sağladığını düşünmüyorum. Neutrogena bile bundan daha başarılı bana göre. Ama daha öncede yazılmış sanırım özellikle ruj altına sürmek için bu balm çok uygun¸ çünkü diğerleri fazla yoğun.

 5. Blistexden beni vazgeçireb markadır. (bkz: blistex med plus) favori dudak ürünümdü. Yalnız stick versiyonları çabuk eriyip tükeniyordu mat rujlarında altına uygun değildi. Ben de herkes övünce ballı burts bees aldım. Çok beğendim. Cidden dudaklarımı yumuş yumuş yaptı. Dudaklarımın üzerinde tabaka gibi sürekli varlığını hissettirmedi. Ayrıca mat ruj altına uygulandığında o matlığı bozmadı. Yalnız iki adet eksisi var. Birincisi cidden inanılmaz yoğun bi bal kokusu var sürdükten bir saat sonra bile o yoğun koku burnuma geldi. Ikincisi ise fiyatının fazla olması.

 6. Kokusundan şikayet eden arkadaşlara yine aynı markanın mangolu¸ greyfurtlu ya da açai berrylisini öneriyorum. (Bu nemlendiricinin aynı formülde¸ yalnızca kokusu farklı binbir çeşidi var…)

 7. Neutrogena ile birlikte lip balmların zirvesindedir benim için¸ eksi 30 derece soğukta yaşadığım dönemlerde bütün kışı çatlaksız atlatmama vesile olmuştur¸ verilen parayı sonuna kadar hak eder ve bereketlidir¸ kolay kolay bitmez¸ çantaya atın ve çıkarmayın!

 8. nemlendirmesi orta seviye sayılabilecek bir lipbalm. o fiyata insan daha iyi bir şey bekliyor. narlı olan ile yapıları çok farklı o çok daha ince (bkz: burt’s bees nar özlü dudak kremi) bunun ise kokusu ve yapısı daha yoğun. ama sürer sürmez neredeyse etkisi gidiyor gibi geliyor bana.

 9. Bayıldığım bir dudak nemlendiricisi¸ ben kokusuyla ilgili balı sevmediğim halde sorun yaşamadım ama arkadaşlarım bala bayılır fakat bu ürünü kokusundan dolayı kullanmakta sorun yaşadılar.

 10. öyle dudak koruyucu gibi ıvır zıvır kullanan biri değilim. hatta ilk ve tek kullandığım niveanın meyveli lip balmlarıydı lise ve ortaokul dönemimde. hafif renkli olduğundan sürekli elimizdeydi. ancak son dönemlerde havalardan dolayı sanırım dudaklarımda bir kuruluk meydana geldi ve ben o kuruyan etleri koparmaktan acayip keyif aldım. doğal olarak sonuç hüsran. en sonunda gratiste dolaştığım bir gün övüle övüle bitirilmeyen bu lip balmı denemek için iyi bir fırsat olduğunu düşündüm ve aldım. şimdi dudaklarım daha kuru. sade olanını almışım sanırım turuncu kapaklı olan. hiç memnun kalmadım. verdiğim parama yazık. bildiğin kuruttu yani. sürüyorum 15 dakka sonra dudaklar kupkuru. lipbalmdan eser yok. bende mi sıkıntı acaba?tanım¸ dudaktaki kuruluğu gidermeye yardımcı olduğu iddaa edilen işe yaramaz lip balm. yarı fiyatından daha ucuza nivea alın işiniz görülsün cebiniz yanmasın.

 11. bugün buraya bu lipbalma sövmeye gelmiştim fark ettim ki benden başka sevmeyenler de varmış.benim bildiğim herkes tapıyor buna¸bende bir sorun var sanmıştım. bu ne biçim lipbalm¸sürüyorum dudağıma tereyağı sürsem daha çok yumuşatır¸benim dudağım daha kabuk kabuk oluyor.medplus şimdilik en iyisi gibi. ha bir de iğrençç kokusu da cabası.bal gibi de değil¸değişik. tanım:kötü bir ürün.

 12. no: 0dudak çizgimdeki sivilceyi bıyık almamdan kaynaklıdır diyodum. dudak çizgimde sivilceye neden olan lip balm.

 13. aldım artık kullanıyım diye kullandığım lip balmdır. dudağımı nemli tutuyor ama öyle aman aman da nemlendirmiyor. anlatılanlar gibi şikayetlerim yok yani. önerir miyim hayır. bu fiyata eminim ki daha iyileri vardır.

 14. bir suredir baya istiyordum¸ az once aldim ve hemen denedim. Basta cok hosuma giden kokusu balm dudagimda kaldikca mide bulandirmaya basladi. Keske narli olanindan falan alsaymisim. Nemlendirmesi guzel¸ normalde cok kuru olmayan dudaklarimda yumusacik bir his birakti. Ama bir daha alir miyim bilmem

 15. Nemlendirmesi gerçekten çok başarılı ama bu ballı olan çok feci kokuyor böyle ağır mide bulandırıcı bir kokusu var. Lip balm bu burnumuza bu kadar yakın bir bölgeye uyguladığımız ürünün kötü kokması hoş değil. Buna rağmen markanın diğer balmları gayet iyi.

 16. çok terbiyesiz bir lip balm. “aa o sivilcelerin sebebi sen miydin?” demek istiyorum kendisine. hem nemlendirme¸ onarma adına hiçbir katkıda bulunmayıp hem de sivilce mi yapıyorsun sen annem?

 17. türkiyede gereksiz pahalıya satıldığını düşündüğüm ürün. doğal yapısı tabii ki olumlu bir özellik ama özellikle kış ayları için yeterli nemi sağlamayan ürün. aynı markanın renkli nemlendiricisini (lip shimmer) daha ilk kullanımda kırmayı başarmamın kabahatini de üründe mi kendimde mi arayayım bilemiyorum.

 18. rujun altına kullanmak için ideal ama kokusu berrbat narlısı özellikle felaket kokuyor tadı da çok kötü bitene kadar mecbur katlanıcam galiba.

 19. kullandığım en sert yapıdaki lip balm. Sürdüğüm zaman dudaklarıma ne kadar nüfuz etti anlayamıyordum. ‘herhalde doğal içerikli olunca yapısı böyle oluyor’ diyerek bir sene kullandım. kokusu ise bence rahatsız edici değildi. Şimdi aynı markanın mangolu olanını kullanıyorum ve çok daha fazla memnunum. Aradığım yumuşaklığı ve nemlendirici etkiyi mangoluda buldum.

 20. Bitmeyen lip balm yapmışlar. Yaklaşık 3-4 aydır her gün her saat başı kullanıyorum. Az önce bakayım ne kadar kalmış diye sonuna kadar açtım¸ aldığım zaman ki gibi yerinde duruyordu. Torunlarıma miras diye bırakıcam.

 21. çok övüldüğünü duyunca almıştım ama o ne kokudur bir kere kullandım ama koku katlanılacak gibi değil onun yerine güzel nemlendiren ve güzel kokan lipbalmlar da var yani

 22. çok methedildiği ve doğal içerikli olduğu için geçenlerde gratis’ten 14l iraya aldım. sert bir yapısı var. ilk başta neden buna 14 lira verdim diye kendime bayağı kızdım ama dudağa sürülünce yumuşuyor. nemlendirmesi iyi ama abartıldığı kadar da iyi olduğunu düşünmüyorum. bu arada kokusunu çoğu kişi beğenmemesine rağmen ben beğendim¸ hatta bazen sırf kokusu için sürüyorum.

 23. dudakların çatlamasından¸ soyulmasından şikayetçi olanlar bende işe yaramamış üründür. balmumunun içine birkaç bitkisel yağ koyunca evet doğal olabilir ama vaadettiklerini yerine getiremedi. içindeki parfüm de yoğundur sürekli burnunuza gelir.

 24. Cidden bunu dudağına sürüp kokusundan rahatsız olmayan var mı? Çok ağır¸ mide bulandırıcı kokuyor. Illa burt’s bees dudak kremi alınacaksa nanelisi veya mangolusu tercih edilmeli.

 25. bal kokusunu çok seven biri olarak kokusunu tam anlamıyla alabildiğinizi söyleyebileceğim¸ güzel kokulu orta nemlendiriciliğe sahip bir dudak ürünü.

 26. Kokusu sürerken içimi bayan ancak görevini mükemmel yerine getiren tatliş canım minnoş bir ürün. Renkli o vicik vicik parlak lipbalmlardan nefret eden ben bile Tintedlarini merak etmekteyim. Ali agaogluyla akrabalığım olsa hiç dusunmeden denerdim her rengini.

 27. Herkesin aksine bebek pudrasına benzeyen kokusu çok hoşuma gidiyor. Burt’s beesin tüm ürünleri gibi bal içeren bu lip balmını da harika buldum. Gratis indiriminden 15 tl gibi bir fiyata yakalayabilirsiniz.

 28. Blistex’le pek barışamamış dudaklarımı yumuşacık yaptı. Kokusu çok yoğun ama bence çok güzel. Ben de sırf kokusu için sık sık tazeleyenlerdenim. Geceleri genelde hindistan cevizi yağını tercih ediyorum ama gün içinde kendisi favorim artık.

 29. sürekli kullandığımda etkisini yiriten¸ kokusu içimi kaldıran lipbalm. nanelisi varken bir daha almayacağımdır kendisi.

 30. nemlendirmesi tamam ama peki ya o mide bulandıran kokusu. kullanılamayan ürünler köşesinde beklemekte evde kendisi üzgün üzgün:(

 31. sanırım bir tek memnun kalmayan benim bu lip balmdan. kokusu çok ağır ve etkisi kısa süreli¸ çok sticky bir yapısı var ayrıca. inat ettim bitireceğim ama bitmek de bilmiyor meret 🙁

 32. Kokusundan nefret ettiğim için bir türlü kullanamadığım lip balm. İnsanlar bayıla bayıla kullanırken ve tam bir lip balm manyağı olduğumdan almıştım ve hüsran gece bile olsa kokusundan rahatsız olup uyuyamıyorum ayrıca nemlendirme seviyesi bir blistex kadar iyi değil bence.

 33. ıslak bez evet yanlış duymadınız ıslak bez kokan dudak balmıdır kendisi. kokusuna rağmen bir süre kullanmaya çalışıp en sonunda pes ettim. ayrıca son zamanlarda gereksiz artan fiyatıyla da saçmalamıştır. bir blistex med plus olamaz benim için.

 34. kesinlikle kokusuna bakıp da alın. beni bir süre sonra kokusu inanılmaz rahatsız etmeye başladığı için arkadaşıma hediye etmiştim. o seve seve kullandı mesela¸ yani koku olayı insandan insana değişiyor.nemlendirmesine gelirsek¸ benim zaten çok kuruluk veya çatlama problemim yok dudaklarımda. o yüzden herhangi bir dudak kreminden fazla bir etkisi olup olmadığını anlayamadım.doğal içeriği çok güzel bir artı¸ fakat spf’i olmaması da bir o kadar eksi benim için.

 35. Bunun kadar iyi bir lip balm daha kullanmadım. Anında yumuşaklık sağlıyor ve saatler sürüyor. Oldukça da bereketli bir ürün kolay kolay bitmiyor. Kesinlikle favorim.

 36. Sevip sevemediğime bir türlü karar veremediğim¸ bal kokusunu çok sevdiğimden dolayı sempatim olan¸ ancak bir sürdüğümde çok güzel nemlendiren başka gün dudaklarımda hiç etkisini göremediğim dudak nemlendiricisi. Eğer dudaklarınızı gerçekten kurtaracak bir nemlendirici arayışındaysanız kesinlikle tavsiye etmiyorum¸ günlük olarak ise idare eder¸ bal kokusunu seviyorsanız şans vermeye değer.

 37. Yıllardır kullandığım¸ kullanacağım dudak nemlendiricisi. Eğer beklentiniz dudak nemlendirme ise karşılığını verecektir .

 38. benim için de nemlendirmesi yetersiz geldi fakat likit mat ruj süreceğim zaman kullanıyorum makyajımı yapana kadar biraz da olsa yumuşatıyor. bence çok kötü değil günlük kullanılabilir ama dudaklarınız çok aşırı kuru ve çatlaksa blistex daha uygun oluyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?