“Burberry body parfüm” için 14 yorum

 1. kapaktan koklandığında ağır gibi gelen ama tene sıkılıp biraz zaman geçince bence yumuşacık ama çarpıcı olan bir parfüm. Ben tenimde en çok gül notasını hissettim. bir arkadaşım bunu koklayıp ‘kıııız bu gül suyu gibi kokiii para verip de mi aldın eki eki eki’ dese de kıskançlığına veriyorum. yalnız parfüm sonlara doğru püskürtme yerinden akıtmaya başlamıştı umarım her şişede aynı sorun yoktur. elimde ki parfümler azaldığında tekrara alacağım.

 2. Birkaçç yorumu okudum¸ Katılıyorum. İlk alınan koku bir surat ekşitiyor. Durdukça benimseten kokudur. Fakat Fazla rağbet gören koku olduğu için kullanmıyorum. Çoğu parfümü tanıyoruz. Yanımdan bir hatun geçiyor kafam öne eğik bile olsa burnuma gelen kokudan içsesim ”aa chanel geçti”¸ ”hah yine burbery sıkılmış”¸ ”celebre hala sıkan var mı baba ya” felan diyorum. Çok konuştum sadete geleyim.ürün¸ üzerine sıkıldıktan bir-iki saat sonra benimseniyor. Güzel koku. Fakat mümkünse yeniler keşfedelim.

 3. Kokusunu çok beğendiğim için almak istediğim ama tenimde nasıl duracağını bilmediğim için korkudan alamadığım parfüm.

 4. Çok hoşuma giden bir parfüm oldu kendisi. İnsanı baymıyor¸ huzur veriyor¸ pudralı ancak anneanne kokusu tarzında pudra kokmuyor. Ten kokusuna yakın. Yani biri size yakın durunca ya da sarılınca alabiliyorsunuz ve çok hoş burna çarpıyor.

 5. Bu parfümü her sıktığımda¸ naif ve ince bir duygu hissettiriyor bana. Kesinlikle ağır bir parfüm değil. Kalıcılığı orta seviyede. Ayrıca bir çok sitede çoğu zaman indirime de giriyor.

 6. Karakteristik koku takıntısı olan bendenizin uzun süre kıymetlisi olabilmiş parfüm değil aşk. Her kokladığım parfümde başka bir tanesini anımsadığımdan hiçbirine elimin gitmediği¸ tüm umutların tükendiği bir anda çıktı karşıma. Abartmıyorum valla bak. Ha demiyorum ki sen de kesin seversin¸ parfümde duruş denen bir şey var. Ama bana sorarsan bir sentez ancak bu kadar benlik olabilirdi derim.

 7. daha önce de yazmışım bu parfümden 2 şişe bitirdim ve sıkıldım diye. neredeyse 1 sene geçmiş üzerinden ve bu parfümü özledim kızlar. tekrar satın aldım. böyle kendini özleten¸ değişik¸ hoş bir kokusu var.

 8. pembe renkli olan burberry body tender kokusunu çok seviyorum¸ çiçeksi ve hafif¸ tam bir yaz kokusu. aşırı kalıcı değil ama kesinlikle alınası.

 9. Benim bebişko parfümümdür kendisi.İntense hali inanılmaz kalıcıdır tabi ki tenler arası değişiklik göz önünde bulundurulmalı.Tarif edecek olursam bende çağrıştırdıkları¸sakinlik¸dinginlik¸naiflik¸temizlik 🙂

 10. bu parfümü en yakın arkadaşım kullanıyor kafamda hep ağır başlı¸ uyumlu¸ kibar kadınları canlandırır. hiç kokmuyo gibi inanılmaz hafif ama sürekli burnuma gelir kokusu birlikte oturduğumuzda. silajı yüksektir.

 11. İnanılmaz burberry parfümü. Yoğun kokulu falan değildir. Kış için gayet yerindedir kokusu. Açık tenlilerin kışlık parfümü olabilir. Benim gibi fresh parfüm sevenleri bile kendisine hayran bırakmıştır. Ayrıca epey kalıcıdır.

 12. bekledikçe gül kokan¸ sımsıcak bir burberry kokusu. ilk çıktığında babam yurtdışından getirmişti bana. pek yaşıma uygun olmasa da sıkıyordum. ama o zaman lisedeydim ve burberry classic’ten sonra bana güzel gelmiyordu. sonra bir gün okuldan geldim¸ anneme sarıldım. Allahım annem nasıl güzel kokuyor¸ insanın o boyna yapışası geliyor. senin parfümün diyince tabii ben de beğenmeye başladım parfümü. az sık bitireceksin kavgası ederken parfüm düştü ve kapağı bozuldu. sonra yaptırmadık da¸ parfümün yarısı öyle bozuldu gitti. aradan 5-6 yıl geçti ve şimdi kafayı taktım bu parfüme. boynerde ve tekin acarda indirimle 180 civarına geliyor¸ alsam mı diye düşünmüyor değilim.(classic özlemim de pekişti¸ resmen burberry aşeriyorum.bence cidden kendilerini özleten kokular bunlar ya da ben eskiyi özledim¸ parfüm bahane)bana sorarsanız bu tam bir beyaz ten kokusu(canım annem) ama ben buğday tenli olmama rağmen kendimde de beğeniyorum.sabah gratisten aldığım 15 mllik şişede fakat tıpalı ağza sahip body’den bileğime sürdüm. hala buram buram kokusu geliyor.

 13. bu kokuyu seviyor ama ağır buluyorsanız burberry body tender hoşunuza gidebilir. yıllardır kullandığım ve vazgeçmeyi düşünmediğim¸ bana temiz hissettiren bir parfümüm var. başka parfüm kullanamıyorum¸ şekerli¸ baharatlı ya da bir süre sonra baygın baygın kokan çiçek kokularını sevmiyorum. ama bazen hep aynı kokuyu kullanmaktan sıkılıyorum ve alternatif bir parfüm arıyordum. burberry body tender çok çarpıcı ya da akılda kalıcı bir koku değil¸ klasik olabilecek bir yanı da yok. yine de bir şekilde içeriğindeki kokuların birleşimi bana hoş geldi. üst notalarda limon ve yeşil elma¸ kalp notalarında gül¸ yasemin¸ sandal ağacı¸ dip notalarda misk¸ amber ve vanilya var. vanilya ve gül kokularından hoşlanmadığım halde bu parfümdeki denge hoşuma gitti. hafif¸ ferah çiçek kokularını seviyorsanız bir şans verebilirsiniz.

 14. Annemin vazgeçilmezi parfüm. Bana annemin kokusu gibi geliyor o yüzden artık swh ağır sayılabilecek ama rahatsızlık da vermeyen naif bir kokusu var. Benim gözümde koku hanım hanımcık bir insan imajına sahip olduğu için kendime yakıştırıp da kullanamıyorum ama elbiseler giyen¸ böyle tatlı arkadaşlarınız varsa onlara hediye olarak alabilirsiniz. Bu parfümle ilgili her yurtdışı dönüşünde babama sipariş verirken babamın burberry body lotion mu tamam demesi ise üçüncü seferden sonra komiklik vasfını yitirdi ama ben hala gülüyorum swh  

Siz ne düşünüyorsunuz?