“Blistex med plus lip balm” için 408 yorum

 1. sayısız kez bitirdiğim dudak koruyucum. başka şeylerde denesem de dönüp dolaşıp geri dönüyorum daimi vazgeçilmezim.

 2. kanımca piyasada bulunan lip balmlar arasında en başarılı dudak koruyucu. biraz kalın bir yapısı olduğu için ben gece yatmadan önce bunu kullanıyorum. yurt dışıyla türkiye fiyatı arasında da çok büyük bir uçurum olmaması da sevindirici. (birleşik krallık’ı baz alarak söylüyorum tabi bunu. abd de nasıl bilemiyorum.)

 3. dudakları iyileştirmede üzerine olmayan mentollü dudak kremi. sayısız dudak kremi denedim ve hiçbirinden aynı performansı alamadım. ancak çok kullandığım bir dönem dudağımın üzerinde kocaman bir siyah nokta çıktı. belki bundan değildir ama korkudan kullanamadım bir daha.

 4. Vaadlerini bu kadar iyi yerine getirdiğini görünce sürekli dudaklarının çatlayıp yara olmasından şikayetçi anneanneme kadar aldırdığım ürün. Kendisi benden daha da memnun bunu da belirtmek isterim.

 5. Şuana kadar kullandığım en iyi dudak balmı. Ha kaç tane kullandın diyecek olursanız nivea¸ bee beauty¸ sebamed¸ neutrogena¸ avon ık vık. Daha iyisi vardır elbet ama ben blistexten gayet memnun kaldım ve hiç değilse dudak balmı için daha fazla bütçe ayırmayı düşünmediğimden sonsuza dek blistex diyorum.

 6. bitirdikçe alacağım ürünlerden. verdiği ferahlık hissine bayılıyorum. gece sürüyorum sabah şahane dudaklarla uyanıyorum. şiddetle tavsiye ediyorum.

 7. Kış aylarının vazgeçilmezi mükemmel ürün. Yazın her ne kadar bana ağır gelse de havalar biraz soğuduğunda sığındığım lipbalm. Keskin bir kokusu var doğrudur fakat kesinlikle kötü değil aksine naneli ferah bir koku. Vaat ettiğini gerçekleştiren¸ işini yapan ürün.

 8. denediğim onlarca dermokozmetik/drugstore/high end balm arasında kalın¸ kurumaya meyilli dudaklarımı en en iyi toparlayan üründür kendisi. bazen gazımı alamayıp tırnak diplerime¸ dirseklerime de sürüyorum. minito kavanozunu sevdiğim.

 9. yemeyi sevdiğim lip balm. diğer markaların kokuları güzel tadları berbatkeni med plus’ın kokusu mentollü tadı da hafif tatlı. nasıl yapmışlar bilmiyorum ama gayet yenebilir yani ya da benim tat alma pütürcüklerimde bi sorun var¸ bilemedim. sürdükten sonra dudaklarıma bir dil darbesi atmaktan alamıyorum kendimi.

 10. makyaj masasının¸ çantanın demirbaşı olması gerekendir. Kışın kurtarıcıdır. onarır ve yumuşatır. Dudaklarım çatır çutur kuruduğunda imdadıma yetişen elimin ilk gittiği üründür kendisi.

 11. sabah akşam yedekli medekli yiyorum ben bundan :Dbundan ötesi yok balm da ki ben balm canavarı bi insanım ruj sevmem ama bu kavanoz gibi olanlarıyla ne farkı var bilmiyorum ve merak ediyorum.

 12. Mentol barındıran her şeye bayıldığım ve güzel bir lip balm arayışında olduğum için gördüğüm ilk gratiste aldığım çıktığım gibi sürüp bayıldığım eve gelince “acaba ne kadar uzun” diye meraktan sonuna kadar açıp içine geri sokamadığım için yine gratislerde satılan seyahat için olan küçük kaplara aktardığım ve bir haftalık kullanım sonunda aslında dudaklarımı daha çok kuruttuğunu farkettiğim bir lip balmdır kendileri

 13. son bir senedir ara ara sürdüğüm lip balm. ilk gördüğümde bu vicks filan değil di mi oldum 🙂 mentollü bir ürün zaten¸ sürünce hafif yakıyor¸ serinletiyor¸ nemlendiriyor ama öyle aman aman bir etkisini görmedim belki düzenli kullanmadığımdandır.

 14. Kutuda olanını bir türlü bitiremediğim¸ bu ne bereketmiş böyle dedirten lipbalm. Gece sürüp yatarak daha güzel verim alınıyor diye düşünüyorum.

 15. hem kavanoz hem de stik olanını kullandığım efsanevi şey. dudakları çok güzel nemlendiriyor¸ o pütür pütür kuruluğunu alıyor. neredeyse 2 yıldır beraberiz. onsuz uyuyamıyorum be sözlük¸ özellikle soğuk kış geceleri jshakdjfs.

 16. hiç memnun değilim bundan¸ iki kere şans verdim birini kaybettim kimbilir nereden çıkacak¸ ama ikincisini azmettim kullanıyorum evet sürdüğüm sürece nemli dudaklarım ama sonrasında kuruluktan acıyacak hale geliyor. sebebini yukarıdaki girilerde mentol olarak okudum bu lipbalm’a üçüncü şansı vermeyeceğim¸ gece yatmadan nuxe olanı bolca sürerek günü kurtaracağım artık.

 17. beğenerek kullandığım lip balmdır kendileri. kuruluk yaptığı doğru olabilir bir ara çok sık sürdüğümden ağız kenarlarımı çok kurutmuştu. ancak artık sadece yatmadan sürüyorum günde 1 kere ve dudaklarımı yumuşacık yapıyornot: asansörlü olanından alırsanız belki daha memnun kalabilirsiniz öbür türlü parmaklarınızla sürüp elinizi yıkamayı unuttugunuzda göze değdiği taktirde yanma yapıyor 😀

 18. Benim gibi kuru dudaklara sahip olan tiplerin vazgeçilmezi piyasanın fiyat-kalite bakımından en iyisi diyebilirim bereketli üründür ayrıca ben elimden düşürmem yinede neredeyse 3 ay kullanıyorum

 19. sürünce ferahlatan çok güzel bir etkisi var fakat etkisi çok çabuk geçiyor¸ dudaktan uçuyor. yoğun sürünce de eskaza dudağımı yalarsam o mentol sanki bademciklerim şişmeye başlamış gibi hissettiriyor.

 20. ilk aldığım kutu mentol ağırlıklı kokarken ikincisi resmen kakao kokuyor. ilki çok daha güzel¸arada bariz bir fark var.

 21. arkadaşımın hediyesiyle tanıştım benim için moca lola’dan sonra muhteşem ötesi lip balm yves rocher vanilyalıyı 1 hafta boyunca sür sür çatlaklarım gitmedi dudağımdan arkadaşımda duraklarımı fark etmiş olacak ki kendisinin yedeğini bana hediye etti gün içinde 4 defa sürdüm ve ertesi gün çatlaktan eser yoktu deneyin görün

 22. Normalde ürünlerin üzerindeki ‘bakım’¸’onarma’ gibi ifadelere asla inanmam ama bu blistex gerçekten bir harika yahu! Rujların altına sürmeye uygun değil bence yapısı yoğun çünkü ama gece sürüp sabah kalktığınızda yumuşacık dudaklara sahip oluyorsunuz ve dudaklarınızı gerçekten onarıyor. Kavonozdaki olanı daha önce kullandım pek hijyenik bulmadım şimdi görseldekini kullanıyorum daha hijyenik.

 23. Harika nem veriyor hatta iyileştiriyor. Ben kokusunu ve yapısını vicks’e benzetiyorum. Dudaklarda bıraktığı hafif karıncalanmadan hoşlanmasam da hiçbir işe yaramayan lip balm sürüsünün yanında vazgeçilmez.

 24. Kar yağdığı zamanlarda aşırı kuruyup çatlayan dudaklarımı iyileştiren lip balm. Ancak bu aralar dikkat ettim ne zaman bunu sürüp uyuşam dudak çevremde sivilceyle uyanıyorum. Normalde sivilce çıkaran biri değilim hatta cildim kuru ama büyük ihtimalle içindeki nane esansı sivilceye sebep oluyor.Dudaklarım çatlamadıkça kullanmayı düşünmüyorum.

 25. Stick olanını yaz kış kullanıyorum.Onarıcı özellikli ve renksiz SBF 15 Güneş koruması var.Eczanelerde ve pek çok yerde bulunuyor.Kokusu Vicks gibi¸tadı da mentollü( içeriğinde okaliptüs ve mentol var )¸çok ıslak bırakmıyor.Tek sevmediğim yanı: tatlandırıcı olması.Fiyat olarak da 10¸12 tl idi aldığımda.

 26. Stick versiyonuna bugün sahip olduğum lipbalm. Öğlenden beri kupkuru dudaklarımı bir nebze rahatlattı. 2 haftadır sürmediğim şey kalmadı. Bu balm sanırım iyi gelicek

 27. ilk kullanışta bayıldığım ve hala bende aynı etkiyi yaratan lip balm. Mentollü yapısı dudaklara hafif bir dolgunluk veriyor. Dudaklarınız çok kuruduğunda gün içinde birkaç kere kullanmanız dudaklarınızı yumuşacık hale getirmeye yetecektir. pot o’miracle’la kıyaslayacak olursak: pot o’miracle’ın yapısını ve kabını daha çok sevsem de bi kaç kere dudağımda uçuk yaptı o yüzden tekrar blistex’e döndüm. Ayrıca stick halinin mevcut olması blistex’i bi çok lip balma göre daha kullanışlı yapıyor.

 28. geçen kış tanıştığım¸ hayatımın lip balmıdır. deli gibi kullandım. ne kadar kaldığını görmek için sonuna dek açtım. geri girmedi! hemen watsons’tan küçük krem kutusu aldım¸ kestim balmı¸ bir güzel ezdim. kavanozdaki versiyonu gibi oldu. dibine yaklaşınca resmen kazıdım son kalanlarını hatta. o bitince de yenisini aldım ve hemen açtım. şöyle bir anım da var: 1 hafta uykusuz gezip¸ ardından 12 saatlik bir uykuya yatmıştım. 12 saat bakın. sürdüm gece bayağı bir¸ sabah kalktığımda resmen duruyordu ince bir katman halinde. müthiş. mat rujlarınızın altına sürmek gibi bir hata yapmayınız¸ ruj mat falan olmuyor artık¸ ışıltılı bir şeye dönüşüyor. ama hastasıyım kendisinin.

 29. kemirip durduğum ve kışın kurumanın dibine vuran dudaklarım için nihayet bir lip balm araştırmasına giriştiğimde çok methedildiğini görüp aldığım ürün. 4-5 gündür günde sadece 2-3 kez olacak şekilde kullanıyorum ve nemlendirmesi gerçekten çok güzel. İlk sürdüğümde mentol hissi biraz garip gelse de artık alıştım. en önemlisi de önceden engebeli arazi gibi olan dudaklarım şimdiden epey düzeldi. bitince yenisini alacağım kesin.

 30. Senelerdir dudaklarımla sorun yaşadığımdan düzenli olarak yaz kış lip balm kullanırım. Kışın rüzgardan ve soğuk havadan yazın ise aşırı sıcak ve nemsiz havadan dudaklarım genelde kurur¸ çatlar¸ gerginleşir. Her çantama odama masama çekmecelere birer tane attığımdan farklı farklı bir sürü ürün kullanıyordum. Hangisinden olduğunu tespit edemedim ama geçen sene 3-4 kez dudaklarım ciddi anlamda şişmeye başladı. Öyle ki duşta yukarıdan akan suyun değmesiyle canım acıyordu. Ben de ani bir kararla blistex med plus dışındaki diğer tüm ürünlerden vazgeçtim¸ hepsini çöpe attım. Şimdi bir tek bunu kullanıyorum¸ aşırı memnunum. Bana iyi gelen başka bir dudak ürünü yok. Herkes bir tane edinmeli¸ geri kalan tüm lip balmlar faso fiso.

 31. yapı olarak çok çok kuru dudaklara sahibim¸ bu ürün bile tam istediğim etkiyi vermedi ama hakkını yememek lazım¸ çok güzel bir ürün. bütün lip balmlarımı bir köşeye kaldırdım¸bunu kulanıyorum. burts bees flormar¸ avene… hiçbiri blistexin etkisini vermedi. Nuxe markasınınki çok önerildi onu da deneyip hayatımın lip balmını seçeceğim artık. Roaccutane tedavisi gören erkek arkadaşım da benden görüp kullanmaya başladı ve bırakamıyor şu an¸ çok memnun. ah işte ben hep bir arayış içindeyim. bir durup karar veremiyorum. yeni şeyler deneme arzusu sanırım.

 32. Roaccutane kullandığımda tanıştığım mucize. Ben bu ürün kadar iyi onaran¸ yenileyen bir balm ile tanışmadım. Her ay neredeyse bir stick bitiriyorum. Herkese de tavsiye ediyorum.

 33. uzuuun bir süre kullanıp¸ çok memnun kaldığım lip balm. aşırı kuru dudaklarım¸ kışın felaket hale gelir¸ bu lip balm beni normale döndürürdü. hoş bir mentol kokusu var ayrıca yaz kullanımına da uygun spf 15 çünkü. ama en son gramajı daha yüksek ve yeni çıktı diye nivea lip butter aldım. o da baydı¸ bitmek bilmedi.tekrar blistex med plus almaya karar verdim tabii cherry berry olanını istiyorum. renk verir hem¸ güzel olur. ama türkiye de var mıdır¸ fiyatı nedir bilemiyorum.cherry berry olanını bulursam alacağım..

 34. Favorilerim arasında olan nadide lip balmlardandır. Blistex klasikten bir tık öndedir benim icin. Dudak kemirmek gibi illet bir alışkanlığı olan üstüne üstlük bir gün lip balmsız kalsa tüm dudağı kuruyan ben bu balmı internetteki yorumlar ile keşfettim çok şükür. Tatile çıkarken bilerek yanıma almamıştım¸ bir gecede onarma özelliğini ne kadar özlemişim¸ eve gelince ilk işim onu sürmek oldu. Kokusu mükemmel değil¸ ilk anda mentol yakıyor sonrasında yaladığınızda tatlı bir tadı var. Denemediyseniz mutlaka deneyin cicişler. (Blistex in renklileri dışında tüm çeşitlerini seviyorum artık yeni lip çare aramayı bırakacağım sanırım¸ macera aramaya gerek yok.)

 35. Ben bu ürünle roaccutane tedavim sırasında tanıştım¸ o dönem kurtarıcım oldu diyebilirim. Ama sonra nedense bu ürünü unuttum. Dün tekrar eczanede görünce hem küçük kavanoz hem de stick formundan kaptım birer tane. Aşk yaşıyorum şu an bu ürünle. İnanılmaz güzel nemlendirir ve serin serin nane ferahlığı veriyor. Hayatımın lip balmını buldum sanırım.

 36. Kullandığım en iyi dudak kremi. Kışın oluşan çatlakları kısa sürede iyileştiriyor. Hem de mentollü mentollü…

 37. Minik kavanozda olanı annem tarafından “vazelin be buu” diye rencide edilmiş olsa da en sevdiğim lip balm (ki geçmişte akne tedavisi almış biri olarak lip balmlarla fazlasıyla haşır neşir olduğumu söyleyebilirim). Artık eskisi gibi karıncalanma hissi vermiyor¸ bağışıklık kazandım galiba ama tadı ve nemlendirmesi aynı güzellikte. Med plus adını hak eden lip balmdır kısaca.

 38. kışın günde 3-4 defa yazın gece yatmadan önce kullandığım biricik lip balmım. bendeki kavanoz şeklinde olanı. tasarruflu kullanımda 1 yıla yakın idare edecek bir ürün. ben geçen kış aldım dibi göründü biter 1 aya. yapısı yoğun bu nedenle ruj altına kullanımı uygun değil kalıcılığını azaltıyor. verdiği parlaklığı seviyorum. spf 15 de cabası. bittikçe alacağım nadir ürünlerden. dudak çevremde sivilce de yapmadı. verdiği mentol aroması ve karincalanma hissi rahatsız etmiyor. bir sonraki tercihim stick formda olanı olacak.

 39. yaz kış kuru ve kemirdiğim için yara içinde olan dudağımı birkaç gün içinde iyileştiren lip balm. çok lip balm denedim ama hiçbiri tam olarak iyi gelmedi bir gün içinde sürekli sürdüğüm halde. sonra buradaki yorumları okuyunca almaya karar verdim. aslında stick olanından alacaktım ama son anda karar değiştirip kavanozda olanından aldım. kokusunu beğendim güzel kokuyor. nemlendirmesi de harika sabah ve akşam sürüyorum sadece ve sanırım iki günde dudaklarımı yumuşacık yaptı. ablam ve bir arkadaşım denediğinde biraz yakıyor demişti ama sanırım ben alıştığım için bir şey hissetmiyorum ferahlatıyor sadece. henüz iki haftadır kullanıyorum ama şu anda çok memnunum ve başka bir lip balm denemeyi düşünmüyorum.

 40. Yaklaşık 8-9 ay önce birkaç vlogger tavsiyesiyle kavanoz formundakini büyük hevesle aldığım ve aşk yaşadığım lipbalm. yapısı¸ kokusu beni benden alıyor ) kışın kuruyan dudaklarıma çölde bir bardak su gibi geldi ¸ gece yatmadan sürdüğümde sabah hala dudaklarımda hissediyorum ve yumuşacık oluyor¸ bazı rujların altına da hafifçe sürüp emilmesini bekledikten sonra fazlasını alıp ruj uygulayınca sonuç daha güzel oluyor. kısacası hayatımın lipbalmı seçtim kendisini¸ başka atraksiyonlar yaşamaya gerek yok 😀

 41. Çok çok başarılı bir dudak nemlendiricisi / koruyucu. Geçen sene -12/-18 derece rüzgarlı havada 3 gece 4 gün kullandığımda dahi¸istanbula geri döndüğümde dudaklarımın zedelenmediğini görmemi sağlamıştır. Çok severim.

 42. 10 saniye baktıktan sonra aklınıza otomatik olarak “winter is coming” repliğini getirten dudak nemlendiricisi.

 43. bende uçuk çıkaran tek dudak nemlendiricisi. sanırım yağlı yapısından ya da içindeki yoğun mentolden dolayı oldu. İki kez kullandım birinde uçuk çıktı¸ diğerinde alt dudağım kuruluktan çatladı. shea yağı sürerek iyileştirdim. Kutuda olanı kullanmıştım. Bir daha da almadım.

 44. Havaların iyiden iyiye soğuduğu şu günlerde dudaklarımın tanışıp çok sevdiği dudak nemlendiricisi. Başta biraz rahatsız eden kokusu ve dudaklardaki yanma hissini bile sevmeye başladım. Nemlendirmesi denediğim birçok lipbalmdan çok daha iyi. Gece bakımımda yerini aldı bile.

 45. Hayatımın lipbalm’ı. Yıllardır adam akıllı bir dudak nemlendiricisi arıyordum fakat ne denediysem sonuç hep hüsran oldu. Arkadaşımın tavsiyesiyle bu ürünü denedim ve çatlayan dudaklarıma dermanımı buldum. Özellikle hassas dudaklarınız varsa¸ peeling yapmanıza rağmen iki günde bir yine çatlamalar oluyorsa gerçekten ilaç gibi geliyor. Üçüncüsüne geçtim ama hayat boyu abonesi olacağım galiba.

 46. dudaklarımı iyileştiren ve yumuşacık olmasını sağlayan her gün eksik etmeden iki üç kez sürdüğüm lipbalm. özellikle geceleri uyumadan önce sürüyorum ve sabah kalktığımda dudaklarım çok güzel yumuşacık oluyor. hafif yanma hissini de çok seviyorum özellikle de yazları ferahlatıyormuş gibi his veriyor. bittikçe alacağım ürünler arasında

 47. Internetten övgülerini okuyup watsonstan edindim bir tane. Yorumlarda içindeki mentolun dudakları bir süre yaktığı yazıyordu ama bu yanma sandığımdan kısa sürdü ve benim hoşuma gitti. Yaşasın mentol ferahlığı. Koruması ve iyileştirmesine gelirsek benim denediğim bütün dudak kremlerinden kat kat yüksek performans gösterdi. Kışa girmeden bir fırsat verin derim.

 48. kavanoz cinsli olanını geceleri yatmadan kullanıp bitirdiğim lipbalm. iyileştirici özelliği 10 Numara¸ ruj altına uygun olmayan¸ biraz kalın yapılı¸ mentol/nane hissi ile birlikte serinletici bir etkisi olan¸ bence yetinmeyi bilsek sahip olmamız gereken 1-2 lipbalmdan bir tanesidir. tekrar alır mıyım? elimdeki n tane lipbalm bittikten sonra neden olmasın???? (hep o cicili bicili mini mini ambalajlar yüzünden¸ aaaeaeaeae ne kadar şiiriiiiiin….^^’+%+%&&//( fatal error)….

 49. tek kelime ile kurtarıcım. bittikçe tekrar tekrar alıyorum. özellikle sivilce tedavisi görenlere öneririm¸ alınız¸ aldırınız.

 50. Dudaklara ilk sürüldüğünde inanılmaz bir rahatlama ve ferahlık sağlıyor ama bağımlılık yapıyor sürekli sürmek ve o hissi almak istiyorsunuz bunu belki de kullanmayı bıraktığınızda dudakları kuruttuğu için yapıyordur durum ne olursa olsun hala kullanıyorum ve kullanmaya da devam edicem gibi cicişler çünkü o verdiği hissi gerçekten seviyorum

 51. ben çok memnun kaldım kutuda olanından. mentol kokusu sevmem ama rahatsız edici hiç değil ve gerçekten kuruluğu iyi gideriyor. son gratis indiriminden bir tane daha aldım. fiyatına göre hele çok iyi iş çıkarıyor.

 52. kesinlikle şimdiye dek kullandığım en iyi lip balm’dır.ben asansörlü olanını kullandım hep¸ diğer kavanozumsu kap içerisindeki parmankla uygulanandan bir farkı var mı bilmiyorum. ancak burt’s bees’in lip balmlarına kıyasla çok daha iyi bir sonuç aldım. burt’s bees ise makyaj öncesi kullanım için daha uygun. zira med plus biraz daha ıslak ve parlak diyebileceğim bir bitişe sahip. dolayısıyla bilhassa mat ruj uygulamadan önce daha mat bir bitişi olduğu için burt’s bees kullanmak daha ergonomik oluyor.

 53. Dudaklar çok çatlaksa ya da kuruysa ilk sürüldüğünde içerisindeki mentolden dolayı dudakları biraz yakıyor. Gün içinde 1-2 defa uygularsanız o yanma hafifliyor. Düzenli olarak kullanırsanız yanma tamamen geçiyor. Sürümü lip balma göre daha zor evet ama ben ilaç gibi düşünüyorum bunu¸ küçük bir spatula ile alıp sürüyorum. Benim gibi aşırı kuru bir cilde sahipseniz¸ yaz kış dudaklarınız çok kuruyorsa bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim.

 54. Kış ayları geldiğine göre en yakın dostum olacak dudak koruyucu. Ben de kendisini ilaç gibi görenlerdenim. Zira benim dudaklarımın ilacı. Sürekli cebimde gezdirip¸ ihtiyaç duydukça kullanıyorum. Mentolün hastası olduğumu da belirtmeden geçemeyeceğim.

 55. Galiba bir tek bende işe yaramıyor. Stick olanından bir tane bitirmiştim. Sürünce geçici bir rahatlama sağlayıp kesinlikle tedavi etmiyordu. Sözlükteki övgüler üzerine bir kere daha kendisine şans vereyim dedim ve sonuç gene hüsran. edit: sonraki entry’lerde bir arkadaş “memnun kalmayanlar son kullanma tarihini kontrol etsin” demiş. yeni ürün¸ o konuda problem yok 🙂 ilk aldığım da öyleydi. bana iyi gelmiyor. sonuç bu 🙂

 56. Roaccutane + merhem + med plus ayrılmaz üçlümben roaccutane kullanmadan öncede kullanıyordum dudaklarım kuru da değil.Sadece dudaklarımı yakma hissi için (bkz: guilty pleasure )

 57. 2014 yılında tanıştığım¸ 2-3 ay öncesine kadar özellikle kışın düzenli olarak kullandığım mis kokulu ferahlatıcı (dışarıda sürdüğümde dudaklarım bildiğiniz üşüyor) iyileştirici etkili lip balm—-dı.artık işe yaramadığını içim yana yana belirtmek istiyorum. aslında yarıyor da taş çatlasa 1-2 saat gösteriyor etkisini. genelde gece sürüyorum¸ sabah bi kalkıyorum dudaklarım yine çorak toprak. ”nıahah bana muhtaçsın kamon beybi sür beni” nidaları atmaya başladığını anladığım anda kullanmayı bıraktım. neyse ki hayatımın lip balmını buldum çocuklar kadar şenim. sana bays bana yols blistex

 58. bende işe yaramıyor diyenler son kullanma tarihini bir kontrol etsinler dediğim dudak onaran yoğun kıvamlı ürün. stick olanı her daim çantamdadır kavanoz olanı komodin üzerindedir gece uyandığımda bile gözüme çarpsın süreyim diye. lakin kavanoz olanın bu kış 3. kışı haliyle uzun zaman oldu. kıvam koku anlamında bir değişiklik görmesem de içerdiği mentol azalmış gibi geldi bana.stick olanıyla bariz fark oluşmuş.zaten eskisi kadar iyi gelmediğini hissediyordum.uzun zamandır elinizdeyse eğer yenisine geçin derim

 59. sanırım denediğim lip balmlar arasında tek vaadini yerine getireni sadece çok yumuşak bir yapısı var kolay eziliyor

 60. Mat ruju hergün kullanan biri olan bana en en en iyi gelen dudak balmi. Bayılıyorum ölüyorum. Geçenlerde 1 gün kaybetmiştim ve dudaklarım kuruluktan ölüyor sandım. O derece seviyorum

 61. tüketici psikolojisiyle iyi geldiğini sandığım lipbalm fakat enteresandır ki düzenli kullandığımda dudaklarımda ciddi bir kuruluk farkettim. Hametanın yerini tutamaz bence.

 62. Anneme tesadüfen almamız sonucunda tanıştığım lip balm. Tadını çok seviyorum. Dudak kalemlerini ruj gibi kullanmak istediğimde en büyük yardımcım. Yağlı yağlı durmuyor. Nivea lip butter la da denedim blistex kadar başarılı bulmadım.

 63. Çok çatlayan dudaklarımı bundan başka bir şey düzeltemedi. Kullanimi mentol kokusunu sevmeyenler icin zor olabilir çünkü yoğun bir kokusu var.

 64. Vicks gibi kokan lipbalm. Henüz onun kadar nem veren bir lipbalm görmedim. Bence tedavi edici yönüde var. Bazen dudaklarım çatlayıp kanıyor¸ sürdüğüm zaman gerçekten çatlakları onardığına kefilim

 65. bir kaç sene öncesine kadar hunharca kullandığım lipbalm. kaç kutu bitirdiğimi hatırlayamıyorum bile. evet çok güzel yapıyor işini ama bir süre sonra blistex kullanmadan duramaz hala gelmiştim¸ dudaklarım geriliyordu yoksa. ben de bu iş böyle olmaz diyerek bırakmaya çalıştım. daha hafif lipbalmlar kullandım ama dudaklarım bir daha hiç öyle yumuşacık olmadı. bu ara aklım yine takıldı. bu sefer alırsam günlük kullanmamaya çalışacağım.

 66. en çok sevdiğim senelerdir kullandığım lip balm. mentollü oluşu dudaklara ayrı bir dolgunluk veriyor. yaz kış kuruyan dudaklara koca karı merhemi niteliğinde.

 67. Gece yatarken dudaklarıma sürüyorum sabaha yumuşacık oluyor. Ben çok beğenerek kullanıyorum. Fakat rujun altına sürdüğümde etkisi geçtiğinde rujum pütür pütür ve çatlak duruyor. Kuruduğunda tazelenirse ruj altına da sürülebilir

 68. Kendisine bugün sahip olduğum üründür ve şuan dudaklarımda. Son zamanlarda canımı acıtıcak kadar kurumuştu umarım iyi gelir. Bu arada abartılacak bir mentolluğu yok o kısmını sevdim.

 69. gereksiz abartıldığını düşündüğüm ürün. superdrug’ınkiler bundan çok daha yoğun nem veriyor ve çok daha uygun fiyatlı. ayrıca yeşili hariç vegan.

 70. Küçük kavanoz gibi versiyonuna sahibim. Çatlakları kesinlikle iyileştiriyor ve oluşmasını engelliyor¸ yani tedavi edici bi ürün. Ama günlük bir nemlendirici olarak bence kötü¸ bununla nivea lip butteri beraber uyguluyorum soğuk havalarda.

 71. roaccutane kullanan biri olarak tek vazgeçilmez lipbalmımdır. Kuruluktan çatlayıp patlayan dudaklarımı adam eder.

 72. Ayıla bayıla sürüyorum lispstick formunu. Şimdiye kadar kullandığım en etkili dudak koruyucu. Yalnız dün karlı havada sürdüm resmen dudaklarım üşüdü ama Blistex’ten daha etkilisi elimde bulunmadığı için çok problem yapmadım. Kullanın kullandırın derim.

 73. çok memnunum yatmadan önce sürüyorum ertesi gün yumuşacık dudaklarım. Bir kaç gün ardarda sürdüğümde sivilce yaptı dudak kenarlarımda.

 74. Her akşam istisnasız yatmadan önce sürüyorum şimdi bi cicişnün yorumunu okudum dudak kenarlarımda sivilce yaptı demiş. Bende diyorum bu minik sivilceler dudağıma nerden geldi hay sen yaşa ciciş! O kadar çok şey kullanıyoruz ki yüzümüze neyden olduğunu düşünemedim.

 75. Sık kullanımda dudakları daha çok kuruttuğu maalesef doğru.Kalın bir tabaka yerine parmakla ince takaba şeklinde sürmek daha verimli sonuç alınmasını sağlıyor.1 kavanoz yaklaşık 8 ay idare edebiliyor beni. Gene de tam bir fiyat performans ürünü.Bittikçe alırım.

 76. gece yatmadan sürünce çok memnun kalıyorum fakat bu soğuk havalarda o mentol tadı iyice üşütüp rahatsız ediyor.

 77. sabah kalktığımda v gece uyumadan önce kullanıyorum kavanozlu hali için bir de ruj fırçası edindim onunla uyguluyorum. Sabah uyandığımda dudaklarım hala yumuşacık v nemli oluyor¸ direkt ruja hazır. Ya da dudaklarım çatlamaya başladığında bunu iki kere sürdüğümde oluşmuş çatlaklar yok oluyor nereye gidiyorsunuz bu kadar hızlı hakketen diye merak ediyorum ama “git gülegüle” tabii. Bu yüzden koruyucu onarıcı en başarılı bulduğum balm budur ancak kışın günlük dışarıda kullanım için mentolsüz seçenekler daha uygun olabilir sizin için ama benim o ferahlık üşüme hissi hoşuma gittiğinden yine blistex yine blistexNot. Bunun için kullandığım ruj fırçasını bazen özellikle ruj sürerken de kullanıyorum ki ruj mentollü gibi olsun¸ dudaklarım azcuk dolgunlaşsın

 78. Çok uzun süreli kullanımda blistex de dudakları kurutuyor ama yine de market markaları arasında benim dudaklarıma daha iyi geleni rastlamadım. Bundan iyisi vazelin¸ yıllarca kullansanız da kuruma yapmaz. Ama vazelin yemek iyi bir şey değil tabii ki.

 79. Burada görüp koşa koşa aldığım lip balmdır. Beğenmedim diyemem ama beğendiğimi söylersem da yalan olur. Beğenmediğim yönleri ise burada demişler zaten düzenli kullanmadığınızda sürekli olarak dudaklar çatlıyor ve dökülüyor. Mentollü kokusu ve şekerli tadı güzel ama daha önce delia marka berry tempting lip butter ı kullanıyordum ve alırken fazla bir beklentim yoktu ve blistex MED plusdan iyi çıktı¸ hem nemlendirme hem de kurutmama konusunda. Tabi fiyat konusu da aynı şekilde. MED plus ı diğer nemlendiricilerle kullanınca güzel bir ürün ama tek başına hayır. Bir daha da almayı düşünmüyorum. Söylemeden geçmişim MED plusın en sevdiğim özelliği sürdükten sonra dudakları hafifçe yakması oldu.

 80. içindeki mentol sayesinde dudakları ferahlatan dudak balmı. vicksi dudağa sürüncede aynı etkiyi yapıyor bence.içinde petrolatum vardır yani vazelin. bunu sürünce yine vazelin sürmüş oluyorsunuz. zaten vazelini meyvelerden de bol bol yiyorsunuz.çünkü parlasın diye meyveye sürüyorlar. ha bana göre hava hoş ben vazelinin kötü birşey olduğunu düşünmüyorum. içinde vazelin olmadığını düşününlere söylemek istedim.

 81. aknetrent tedavisi görüyorum. Fazla sivilcem olmamasına rağmen. Her neyse bu tedaviyi görürken dudak kuruluğu olacağını biliyordum. İlk ayımda hametan ve nivea’nın dudak nemlendiricisini kullanmak yeterli olurken ikinci ayımda yeterli kalmadı ve ben de internette güzel bir dudak nemlendiricisi arayışına girdim ve bu ürünle karşılaştım. Aslında yorumları okuduğumda etkilenmiştim. Direkt eczanemden sipariş verdim ve elime ulaştı. Ben kavanoz modelinde olanını aldım. 7 gr ürün ve 11.5 tl’ye aldım. İlk başta gözüme küçük görünen ürünü kullanmaya başladıkça ne kadar bereketli bir ürün olduğunu anladım. Gelelim kullandığım süredeki etkilerine:Mentollü olduğu için sürdüğünüzde dudaklarınıza ferahlık veriyor. Bu bazen hoşuma gidiyor bazen gitmiyor. Ruh halime bağlı olarak. Nemlendirmesi harika. Gece sürünce sabaha kadar nemini koruyor. Sürmeyi unutsanız bile tekrar sürdüğünüzde dudaklarınız hemen kendini toparlıyor. Onarıcı özelliği de var ve 15 spf güneş koruması vaad ediyor. Ben kullanmaktan memnunum. Araştırma yapanlara da bu ürünü öneriyorum.

 82. şimdiye kadarki aldığım ürünlerin arasında en iyisi. ama benim için yinede tam çözüm değil. akşam sürüyorum sabah güzel oluyor ama gün içinde yine kuruyor dudaklarım. zaten rujlar anında kurutuyor¸ nemlendirme özellikli olanlar bile. kısacası bu dudaklardan çok çektim hala da çekiyorum.

 83. 2-3 aydır kullandığım bir lip balm. bal+mentol karışımı bir kokusu var. sürdüğünüzde hafif soğutuyor gibi oluyor. etkisi maalesef kalıcı değil. sürdükten sonra yumuşak ama ertesi gün yine aynı. dudak kuruluğunun kesin çözümü yok galiba ya..

 84. İlk sürüşte mentol dudaklarımı karıncalandırıyor¸ çok hoşuma gidiyor nasıl psikopatsam artık. bir de içinde nane yağı olmasından dolayı dudakları tedavi de ediyor¸ güneşten de koruyor. ee daha ne olsun yani? sabah yatmadan önce sür¸ sabah hemen düzelip yumuşuyor.

 85. Ben bu ürünü çok seviyorum dudaklarımı gerçekten yumoş yumoş yapıyor. Fakat etkisi geçince iki kat fazla kurutuyormuş gibime geldi tekrar gün içinde etkisi bittikçe tazelemek gerek

 86. Çok kuru dudaklara sahip biri olarak blistexlerin içinden en güzelidir. Sürünce bir tatlılık çöker dudaklara hatta üstüne bir de ruj sürdün mü bal dök yala. Öyle çizgilere dolmaz¸ kuru kuru göstermez dudakları.

 87. Ben bunun stick olanını hiç sevmedim. Bana ahım şahım gelmedi¸ iyileştirmediği gibi bence daha da kötü yaptı. “Neden bu kadar övüldü ya ben mi anlamadım acaba” diye arada bir dönüp dönüp sürüyorum¸ ı-ıh¸ olmuyor sözlük¸ sevemiyorum.

 88. yıllardır kullandığım¸ bir kaç tane bitirdiğim¸ dudaklarımın kışın ortasında cayır cayır yanarken sürmemle normale dönmesini sağlayan balmdır kendisi. pek severim. ama kavanoz ürünleri parmakla kullanmak zor be. hele uzun tırnak kullanıyorsan. parmağıne değil tırnağına geliyor ürün¸ pek hoş olmuyor 🙁 napcaz bilmiyorum valla.

 89. sahra çölünden farksız dudaklarımı yumuşacık yapan harika bir nemlendirici. gece yatmadan sürün¸ sabaha dudaklarınız yumoş. yalnız ruj altına sürmeyin¸ kalın bir yapısı olduğu rujun yapısını bozuyor. yoğun mentol kokusunu ve hafif yakmasını ben seviyorum¸ rahatsız olan olabilir.

 90. kavanozdaki versiyonla diğerinin içeriği farklı¸ belki aynı işi gören maddelerdir¸ hiç bilmiyorum. bendeki kavanozda olan. parmakla almayı hijyenik bulmayanlardanım ben de. çözüm olarak dudaklarımı kavanozun içine sokuyorum cicişler . orada burada bu mavi ve minnoş kavanozla bir sonraki aşamaya geçmiş birini görürseniz o benim .

 91. Bende stick formu mevcut olan lip balmı. Bunu kullanmaya başladıktan sonra piyasadaki benzer markaların çok fos olduğunu fark ettim. Fiyat/fayda olarak hakkını veren bir lip balm. Önceki geceden sürdüğünüzde dudaklarınızı poncik poncik yumos yumos keskül gibi yapıyor. Kokusu gayet hoş naneli mentollü gibi. Sürünce de hafiften bi “ice ice baby” hissi yaratıyor. Lakin benim garibime giden ise rengi.

 92. her zaman yanımda taşıdığım nemlendirmesine kokusuna ilk sürüldüğündeki hafif yakmasına bayıldığım lip balm <3

 93. annemin dediğine göre doğuştan kabuk bağlayan dudaklarım var. sürekli koparıp kanatıyorum da maalesef. ilkokuldan beri lipbalm kullanıyorum. haliyle bundan önce türkiye’de ve yurtdışı alışveriş sitelerinden bulabildiğim hemen hemen her markayı kullandım. şimdilik benim için en iyisi bu. sürekli kabuklu dudaklarım var¸ çantamda lipbalm olmadan yıllardır asla dışarı çıkmayan biriyim. haliyle evde 20 tane kadar hiç açılmamış yedekte var. kötü yanı şu¸ içeriğinin temiz olmaması sebebiyle benim durumumda olmayan kişilerin sürekli kullanmaması gerektiğini düşünüyorum. içeriği temiz ve organik olup¸ güzel nemlendiren ürünler var.

 94. watsons indiriminden stick olanını aldım çok beğendim hatta bayıldım. nemlendirmesi yumuşatması harika. hazır indirimdeyken gidip bir de kavanozda olandan alacağım gece yatmadan önce kullanmak için. stick olna ise gün içinde sürmek için çantada taşımalık olacak.

 95. Pek çok lip balm kullandım lakin böylesini görmedim. Mentollü olması hem dudaklara ferahlık katıyor hem de anında emilim sağladığından çabucak nemleniyor. Bende stick olmayan türü var tek sıkıntısı elle sürülmesi beni biraz rahatsız ediyor bitince stick formunu deneyeceğim ama ciddi anlamda fiyatına göre performansı harika kesinlikle tavsiyemdir. Edit: aylar aylar geçti üstünden ve cidden artık bu ürün hayal kırıklığı benim için. İlk sürerken güzel bir ferahlık ve nem veriyor lakin kurudukça yeniden sürmezseniz daha da kurutuyor dudakları. Ayrıca parmakla sürülmesi gerçekten büyük dezavantaj. Bir daha almayacağım kesinlikle

 96. İlk stick olanını kullandım bayağı hoşuma gitti. Sahra çölünden hallice dudaklarımı bir angelina jolie dudağına çevirdi. (Tamam tamam biraz abarttım.) Evet Angelina jolie olamasam da dolgulu gibi bir şey oldu bunlar. Özellikle gece yatmadan önce sürünce sabaha kadar kocaman dudaklarınız oluyor. Neme doymuş dudaklar.Neyse efendim stick olanı bitirdim bir de şu küçük kavanozda olanını deneyeyim dedim. Fiyatı aynıydı sanırım 12 tl. Yalnız bu stick olanı 4.25 gr iken¸ kavanozdaki 7 ml yazıyor. Bir farkı da bu kavanozda olan lip balm da farklı bir tat ve koku aldım değişik bi kakao kokusu ama kötü değil beğendim. Seçim yapamayacağım sanırım ikisi de benim bebeklerim sadece yaz aylarında eriyeceğini düşündüğüm için stick kullanmayacağım sanırım. İndirim olursa da yedekleyeceğim ürünlerden.Edit:  içerik

 97. en azından bir lip balm bitirdiğim zaman almak istediğim lip balmdır kendisi. zira kozmetik diyetine girdim¸ hatta ve hatta iki ürün bitirince alayım evet şu an buna karar verdim.

 98. Dün kavanoz formda olanından bi tane edindim. Bir gecede dudaklarımı yumoş yumoş yaptı bir de hafif büyütüyor sanki^^ eskiden kremler vardı ya hasta olunca gece sırta sürülürdü. Rengiyle kokusuyla ona benziyor bence.

 99. Kavanozda olanına sahip olduğum ürün. Sürekli kuruyan ve çatlayan dudaklara sahip olan biri olarak severek kullanıyorum. Genelde geceden kalın tabaka halinde sürüp yatıyorum sabah onarılan yumuşacık dudaklarla uyanıyorum. Bitirmeme az kaldı hatta diyebilirim. Tek kötü yanı parmaklamak zorunda kalmam¸ bu nedenle hiç hijyenik değil kavanoz formda almayın.

 100. stick halini severek kullandığım ürün.daha önce birçok lipbalm denememe rağmen en sevdiğim bu oldu. hayatımda bitirdiğim ilk lip balm olma şerefine erişti.indirimlerden pot o’miracle marka kavanoz aldım¸ blistex e benziyor.

 101. Kavanozda olanına sahibim bende. Geceden sürüp sabah neme doymus hafif şiş dudaklarla kalkıyorum¸ oldukça memnunum. Yalnız ben tırnaklarımı uzun kullandığım için temiz bir ruj fırçası yardımıyla sürüyorum sonra da parmağımla hafif yediriyorum. Elini içine sokmak istemeyen cicişler deneyebilir.

 102. Herkesin maşşallah en sevdiği bu. ben de ikinci tüpümdeyim ama bu tedavi amaçlı değil kesinlikle. Sürüyorsun ilk bir iki saat yumuş yumuş sonrası eskisinden daha kuru dudaklar.. Dudakları resmen bağımlı ediyor kendine ki bu hiç hoş değil. Zaten alameti farikası da vazelin mentol. Bildiğimiz petrol yan ürünü olan vazelin. Ayrıca rujun altına da sürülemiyor. Siz sevin anacım ben daha tedavi amaçlı bişeyler arıyorum. İnş bulurum.

 103. Sürdüğüm anda iyileştirdiğine inandığım üründür. mentollü kokusu nedeniyle burnum tıkalıyken vicks niyetine bile kullandım 😛

 104. canparem¸ biriciğim <3 o olmasa uzun¸ soğuk kış günlerini nasıl atlatırdım bilmem... stick formda olanını yapısı farklı olur korkusuyla kullanmaya cesaret edememiştim ama dışardayken falan kavanozdakini kullanmak inanılmaz zor geliyor artık. sanırım mecburiyetten onu da edineceğim

 105. Kesinlikle şimdiye kadar kullandığım en iyi lip balm¸ çok kuru bir cilt yapısına sahip olduğum için dudaklarım da kışın lip balmsız sızlayacak derecede kurur. Bu ürünün niveayla fln kıyaslanmasına anlam veremiyorum. Daha çok medikal tabanlı¸ nemden çok tedavi amaçlı bir ürün.Hemen etkisini gösteriyor ve vaadlerini de sonuna kadar yerine getiriyor. Kışın özellikle muhakkak çantada taşımak gerek.

 106. Med plus derken iyileştirici özelliği olan bir şey sanıp direk almıştım. Mentol olayı falan çok hoşuma gitti amma iyileştirme konusunda özellikle yara vs hiç etkisini görmedim. He belki ben feci dudak yediğim içindir. Bilemedim.

 107. sadece dudak onarmakla kalmayan kokladığınızda tıkalı burnu bile açan lip balm. kokusu bana çok ağır geldi fakat onarım nemlendirme açısından çok başarılı. ben stick formunu kullanmıştım bi süre sonra asansörlü yapısı bozuldu elimle itmek zorunda kaldım. bunun dışında hiçbir olumsuzluğa sahip değil. koku hassasiyetiniz yoksa eğer şiddetle tavsiye edilir.

 108. Herkesin övmesi üzerine aldığım lip balmdır. Benim dudaklarım mevsim geçişlerinde¸ kışın¸ ya da durduk yere hep çatlar ve şişer. Çok kötü ve acı verici olur. Övüldüğü için almıştım ama pek bir şeye yaradığını düşünmüyorum. Çünkü dudakta bir garip his bırakıyor ve iyileştirmiyor. Ama nane kokusu ve dudağı yakmasını çok sevdim. Yine de stoklayacağım ve kışın yeniden deneyeceğim. İçimde hâlâ bir umut var. Fiyatı uygundur ama indirimde yakalayınca daha bir uygun olur.

 109. eylülün gelmesiyle “nerdeydi ya bu?” diye makyaj kutularımda aradığım lip balmdır. kavanozda olanını kullanıyorum. kokusunu ben sevmiyorum. ama iyidir iyi.

 110. Mucize resmen.İlk aldığım hali kavanozdaydı onunla pek anlaşamamıştım ama stick halinden çok memnunum. Dudaklarım çok kurudur ve evde olduğumda yaz kış kullanıyorum.

 111. Bende stick formda olanı mevcut. Sivilce tedavim süresince bana yardımcı olması için aldım. Sürekli olarak kullanıyorum. En sevdiğim yanı mentollü oluşu sanırım. Çok hoş bi his bırakıp¸ dudaklarımı rahatlatıyo. Şu ana kadar kullandığım dudak nemlendirici ürünlerin içinde en sevdiklerimden biri oldu. Dudaklarımı ciddi anlamda yumuşatıyo ve düzenli kullandığım için kuruluk sorunu yaşamıyorum. Benim için tek eksi yanı hafif bi yapış yapış his bırakıyo sanki.

 112. Mentollü oluşu çok güzel¸ ferahlatıyo fakat fazla üst üste sürünce mentoldenmidir anlamadım daha çok kurumaya başlıyor dudaklarım ona rağmen yıllardır yinede favorilerim arasında 🙂

 113. bence dudakları dolgunlaştıran bir etkisi var gibi bilmiyorum içindeki naneden dolayı öyle hissediyorda olabilirim ama en azında daha güzel gösteriyor

 114. Hem beyazını¸hem açık mavi hem lacivert olanını ve pembe renkli olanını deneyerek anlamış bulunmaktayım ki¸lacivert olanı roaccutane tedavisi olurken kuruyan dudaklar için¸açık mavi olanını günlük bakım¸kurumayı önlemek vs.için¸beyaz olanı mat rujların altına sürmek için¸pembe olanı da günlük makyaj içinkullanmak en doğrusu…beyaz gibi çok hafif yapılı olanını roaccutane tedavisinde kullanınca hiçbir işe yaramadı¸açık maviyi mat rujun altına sürünce mat olan ruju çok parlak gösterdi. *bu arada en beğendiğim her şeye rağmen açık mavi olan oldu.benim izlenimlerim bunlar.edit:ekleme cümle.

 115. stick olanından kaç tane bitirdim bilmiyorum. resmen bağımlılık. sürmeden yatınca eksiklik hissedip kalkıp sürüyorum. dudaklarını sürekli yiyen¸ kanatan biriydim dudaklarım da kurudur. artık bu dudaklar düzelmez derken ankara kışında blistex kullanmaya başladım ve resmen ilk kullanışta aşk! bir iki günde o dudaklarımı düzeltti mucize gibiydi.gratislerde ve eczanelerde satılır. bir dönem bittiğinde ankara’da beş altı tane eczaneye sormuş bulamamış biten stickten parmaklarımla çıkarmaya çalışmıştım. allah kimseye yaşatmasın 🙁 gratislerde indirimle 7-8 liraya düştüğü oluyor.ayrıca sivilce tedavisi nedeniyle dudakları kuruyan ama bu ne böyle parlatıcı gibi ben bunu sürmem diyen erkeğin bile evdeki bir iki kullanımından sonra pantolon cebinde yer edinmiş lip balmdır. sonradan ah neden alıştırdım dedim çünkü defalarca benimkine de el konuldu 🙁

 116. eylül gelir gelmez yine başladım buna 🙂 birkaç gündür dudaklarım aşırı kuruyup soyuluyordu¸ vazelin falan çare etmiyor lipbalmlar hafif kalıyor yazın idare ediyordum ama kış boyunca aylaaarca yine alıcam¸ bittikçe kullanıcam. geçen kış kaç tane bitirdiğimi hatırlamıyorum. tadına zaaaten bayılıyorum. (

 117. En bi sevdiğim her gece bana eşlik eden lip balmdir. Ben bu ara açık mavisini kullanıyorum ama en sevdigim pembe olanı

 118. roaccutane Tedavimin başından beri stick olanını cüzdanımda¸ kavanozları ofise¸ eve¸ diğer eve koyarak kullandığım lip balm. Daha iyisini kullanmadım.

 119. kavanozda olanını kullandığım canım lip balmım. yatağımın baş ucunda duruyor hep her gece sürüyorum¸ parmağımı sokmak hijyenik gelmiyor ama başka da seçenek yok gibi çünkü kavanoz oldukça dar¸ dudaklarınızı yerleştirebileceğiniz genişlikte değil. sabah uyandığımda dudaklarım bayağı yumuşamış oluyor. stick formda olanlardan açık mavi olanını da kullandım ama o bunun kadar iyi değildi ve kendisiyle iyi anılarımız olmadı pek. öncelikle belli bir süre sonra kokusu değişti. ve ben nedense hunharca döndürerek lip balmı sonuna kadar açtım ve bir daha asla yerine sokamadım dolayısıyla aldıktan yaklaşık 2 hafta sonra çöpü boyladı.

 120. sivilce hapı kullananların aziz dostu olan dudak kremi. gerçekten çok etkili bir üründür lakin benim gibi mentolü hiç sevmeyenlerdenseniz uzak durmanızda fayda var çünkü hap yüzünden daima kullanmanız gerekir ve o tat sürekli ağzınızda olacaktır. tedavi bittikten sonra kendisine asla yaklaşmadım.

 121. classic lip protector’ın garip kokusu ve yapış yapış hissinden sonra bu versiyonuna şans verdiğim blistex dudak nemlendiricisi. dudaklarımın nemi şu günlerde yerinde olmasına rağmen gidip gelip sürüyorum. nemlendirici etkisi yanında çok hoş bir ferahlık bırakıyor¸ dudakta duruşu da çok güzel. stick şeklinde olanından kullanıyorum. tavsiye ederim.

 122. çok güzel nemlendirmesine rağman aşırı şekerli tadı yüzünden bir türlü sevemediğim lip balm. zorunda kalmadıkça sürmüyorum ama elimin altında her zaman bir tane bulunduruyorum. mentollü yapısı dudakları hafiften dolgunlaştırıyorda¸ hatta tam mat olmamasına rağmen dudak kalemleriyle karıştırıp oldukça doğal bir dudak rengi de yapılabiliyor.keşke bu kadar şekerli olmasaydın med plus

 123. çok güzel. kış aylarımın vazgeçilmezi. tatlı nane konusu ve dudaklardaki bıraktığı etki ile soğuk kış günlerinde harika. fakat yaz için oldukça ağır. yaz ayları için de nuxe marka veya burt’s bees tavsiye ederim.

 124. Ho ho ho resmen 2.sini bitiriyorum. Yaz kış kullanirim ihtiyac duydugumda. Roaccutane tedavisi goren kardesim de bitirmişti ve bundan iyi gelen bi sey yok dudaklarima demis idi.

 125. kesinlikle kullandığım en iyi lip balm ama düzenli kullanmak gerekiyor. özellikle dudak soyma alışkanlığınız varsa acı ve yanmayı hemen geçiriyor ve mentollü kokusuyla nefes de açıyor.

 126. yaz sıcağında kurumaktan kanayan dudaklarıma dahi iyi gelmiş bir lip balm. aşırı kuruyan ve çatlaklar dudaklar için çok ideal. fakat ruj altı sürülecek bir ürün olduğunu düşünmüyorum yapısı bakımından¸ biraz vazelin/viks yapısı var. tadı mentollü-mintli rahatlatıcı. gece yatmadan önce bolca dudağıma sürüp sabah yumuşacık dudaklarla uyanıyorum. gün içinde su içimim de az olmazsa bu nemliliği pek kaybetmiyorum. lip scrub kullandıktan sonra da nemlendirme etkisi harika. bence her evde/çantada olması gereken bir ürün.

 127. Kanayacak kadar kötü çatlamış dudaklarımı bir gecede yumuşacık yapan dudak bakım ürünü¸ ancak dikkat edilmesi gereken tadını siz sevseniz de partnerinizin sevmeme olasılığı.

 128. Erkek kardeşimin roaccutane tedavisi sırasında kesfettigimiz lip balm.tedavi süresince defalarca tekrar tekrar aldık.kotu yanlarından biri kavanozda olması hiç hijyenik degil gün içinde suremiyorum mesela çünkü kirli elimle lipbalma dokununca o tamamen çöp olacakmis gibime geliyor.ayrica başta çok güzel nemlendirse de sonra dudaklarım soyuluyor.fiyatina gore nemlendirmesini begeniyorum ben.mentol kokusundan dolayı burnumun tıkandığı kis ünlerinde burnumun çevresine surmuslugumde var 🙂 ise yariyor

 129. Bu da sözlük sayesinde aldığım ürünlerden. Çok beğendim. Parmakla alma olayı tek eksisi herhalde. Nemlendirmesi verdiği ferahlık vs çok güzel. Kışın Eskişehir ayazında korur bu beni dedirtti 😀

 130. Kokusuna da kendisine de bayildigim . Dudaklarim oldum olası hep kurudur ama kendisini kullandığım beri dudislerim yumuşacık seviyoruz

 131. geceleri severek sürdüğüm merhem kıvamında lip balm. havalar soğudukça dudaklarım kuruduğu dönemlerde çok memnun kalarak kullanıyorum. makyajdan önce rujun altına sürmek için biraz fazla buluyordum ¸ ama geçenlerde pastel likit mat rujlardan 20 numaranın altında denedim. içindeki mentolün kokusu ve tadıyla birlikte ruj¸ the balm’ın likit mat rujlarıyla aynı oldu. dudağımı hiç kurutmadı ve bölgesel olarak silinmedi. bundan sonra likit mat rujlarımın da en iyi pampası olacak bu lip balm. diğer rujların altına h&m lip balmımı kullanmaya devam ederim.

 132. yoğun onarıcı¸ yoğun kıvamlı¸ mentollü dudak balmı. gerçekten daha iyisini kullanmadım. yıllardır (en az 6 yıldır) düzenli olarak her gün defalarca kullanıyorum. başka bir lip balm asla tatmin etmiyor¸ o yanma ve ferahlamayı hissetmezsem rahat edemiyorum. kavanoz formunu yatmadan önce veya evde sürüyorum¸ dışarıdaysa stick formunu kullanıyorum en hijyenik bu şekilde olur gibi geliyor. kesinlikle dudak kuruluğundan şikayetçiyseniz şans verin¸ pişman olmazsınız.

 133. hiç sevemedim kendisini. dudaklarimi nemlendirmek yerine daha cok kuruttugunu hissettim. kullanmıyordum o yuzden. az once elime aldim sureyim de bitsin diye ama kullanma tarihi gecmis. bi sevindim attim cope gitti. ama blistexin cok memnun oldugum gercekten dudaklari yumusacik yapan bi urunu var benim icin. (bkz: blistex daily lip conditioner dudak kremi)

 134. Kesinlikle açık ara en iyi dudak nemlendiricilerinden birisi ! Burt’s Bees de dahil piyasadaki neredeyse bütün (carmex hariç onu da denemek istiyorum ) dudak nemlendirilerini denedim. Özellikle kavanozdakinin daha çok bakım açısından “sağlam” olduğunu düşünüyorum.

 135. gece sürüp yatınca sabaha kadar anca emilen ürün. rujun altında falan kesinlikle olmuyor¸ ha neutrogena’ya falan bin basar nemlendirme konusunda o ayrı ama parıl parıl kalıyo dudakta bir bunu sürüp çıkayım desem de. roaccutane tedavisiyle çok tavsiye ettikleri için bu çesidini tercih etmiştim tedavim bittiğine göre blistex’in diğer lip balmlarına başlamayı düşünüyorum.

 136. çok büyük umutlarla almıştım dudak kuruluğumu alacak minik yaralarımı iyileştirecekti. bir lip balm çantamda gezdirmek için bir de evde dursun diye mavi kutudakinden aldım. resmen hayal kırıklığı dudağıma resmen boca ediyorum ama dudaktan silindikten sonra hic etkisini görmedim. nivea ayni gün pamuk gibi yapıyordu benim dudaklarımı. lip balmı nişanlıma verdim kutuyu da anneme verdim niveama döndüm tekrar.

 137. Dudaklarım asla kurumadığı halde niye aldığımı bilmediğim ürün.Sürünce ağır yağlı bir his bırakıyor ve ben de bu histen nefret ettiğim için 5 dakikaya kalmadan temizliyorum. Zaten de çevremde kullananlar hiçbir faydasını görmemişler. Almayanlar bir şey kaybetmedi

 138. Nette araştırma yaparken okuduklarımdan yola çıkarak mucize olduğuna falan inanarak aldığım fakat beni hayal kırıklığına uğratan lip balm. Kokusu iyi sayılır. Kalıcı nemlendirme özelliği kesinlikle yok. sürdükten sonra etkisi de kısa süreli.

 139. bugün gratisten aldım¸ eve gider gitmez uyguladım. mentollü olması ile tam kış aylarına uygun bir nemlendirici. nivea’dan sonra daha kaliteli geldi bana.

 140. Kokusuna ve tadına bayıldığım lip balmı. Gece bunu birkaç kat sürüp yatınca dudaklarımda hafif bir botoks etkisine neden oluyor.

 141. mucizemsi bi şey. şuan kavanozdaki versiyonunu kullanıyorum geceleri bol miktarda sürerek sabah uyandığımda dudaklarım yumuşacık oluyor ve uyandığımda hala nemliliğini hissedebiliyorum. ama şöyle bi şey fark ettim sanırım stick olan daha bi yoğun ve peeling etkisi yapıyor dudaklarda.en azından bende öyle oluyor. stick olanı sürdükten sonra sabahları genelde dudaklarımı parmağımla biraz ovduğumda tüm ölü deri soyuluyordu. kavanozdakinde ise sabah uyandığımda direkt ruj sürmeye hazır oluyor dudaklarım. artı olarak stick olanın kokusu ve tadı bi süre sonra midemi bulandırabiliyor. ama genel olarak iki versiyonu da oldukça başarılı onarıcı lipbalmlar. bence günlük olarak ya da ruj altına kullanmaya uygun değiller. geceleri yoğun miktarda uygulayınca gayet başarılı sonuç veriyorlar.

 142. Bir yıldan uzun süredir kavanozda olanını kullanıyorum. Bence piyasada bu fiyat skalasında ki en başarılı lip balm. Yazın pek kullanmadım¸ havaların soğumasıyla tekrar kullandığımda kokusunun ve etkisinin azaldığını fark ettim. yine işe yarıyor ama eskisi gibi değil. zaten ürününde arkasında 12m yazıyor. Yatmadan önce bolca sürüyorum¸ sabaha neme doymuş dudaklarım oluyor¸ kesinlikle etkili bende. Dibinde kalan azıcığı da bitirince kullanım kolaylığı açısından stick olanını almak istiyorum.

 143. Ben bu ürünün 3 stick versiyonunu 1 de kavanozdaki versiyonunu bitirdim. Bana kavanozdaki versiyonu daha az mentollü geldi. Ben mentol hissini sevdiğim için stick versiyonunu tercih ediyorum. Herkesin favorisi olmayı haketmiş bir ürün bence

 144. viks gibi tadı olan lip balm. ama bir o kadar da etkili. gece yatarken sürüyorum malum üzerine bir şey sürülmüyor

 145. Kavanozunu cicişler sebebiyle bulamayıp ruj gibi sürüleninden aldığım lip balm. Normalde bu tarz şeyleri sürünce dayanamam¸ ısırırım¸ koparırım dudaklarımı daha fena olur ama bu acı sürmüş gibi hissettiriyor ve yanlışlıkla dilimi değdirsem bile tükürüyorum¸ viks gibi bildiğin. Sonuçta yatmadan önce sür yat¸ sabaha süper dudaklar.

 146. dudaklarım yaz kış mevsim dinlemeksizin hunharca çatlar gerilirdi. pek çok lipbalm dudak bakım iyileştirici özellikte ürün demedim ama pek bir etkisini göremedim. blistex medplus gerçekten anında iyileştiriyor ferahlatıyor. bence bu markadan daha iyisi yok. ama şöyle bir sorun var ki dudak bu ürüne kolay alışıyor ve bir süre sonra kullanmadığınız zaman çatlıyor dudaklarınız. bağımlılık yapıyor yani. 3 4 yıldır kullanıyorum.medplus dışında blistex daily lip conditioner kullandım günlük bakım için. aynı kutunun sarı olanı ve spf 15 içeriyor. blistex lip relief dudak kremi kullandım. kullanımı daha hijyenik naneli bir his bırakıyor. spf 10 bu da. bir de klasik ruj gibi olan dudakkoruyucusundan kullandım bu da spf 10. ancak hiçbiri bir medplus değil.

 147. Az su tükettiğim için dudakları çok kuruyan biriyim ve bu lip balmı hiç ama hiç sevmedim. Azaldığında elinizle alması çok zorlaşıyor sürmeme rağmen hala dudağımdaki kabuklanmayı hissedebiliyorum ve dudaktan çıktığında dudağım eski kuruluğuna geri dönüyor sadece dudağımda bir şey varken dudağımı yememi engellediği için sürüyorum yoksa varlığı yokluğu bir.

 148. bende içtiğim su miktarına ya da hava değişimine bağlı olarak ara ara dudaklarımda ve biraz iç kısımlarında deri soyulmaları meydana getirdi nedeninden emin olmasam da kuru görünümü geçiren tek lip balm olduğu için kullanmaya devam edeceğim.

 149. Hayatimin lip balmi¸ her cantamda mutlaka stick formunu¸ basucumda da mini kavanozunu bulundurdugum… 🙂 cok yasa med plus ! Icerdigi okaliptus yagi ile kurumus dudaklari tedavi ediyor¸ yalniz nane¸ okaliptus gibi ucucu yaglarin ucarken nemi alip goturmesi soz konusu¸ bunun onune gecmek icinse¸ gece yatmadan once medplus¸ sabah sadece bakim yapan bir lip balm tercih edilebilir¸ burt’s bees narli¸ blistex daily lip conditioner¸ nivea classic gibi. Tedavi sonrasi nemlendirme gibi dusunelim

 150. kendisine hayat arkadaşım diyebilirim.. cebimde¸ çantamda¸ masamda neredeyse her yerde var. çok severek kullanıyorum. nemlendirmesi mükemmel. sürekli kullanıyor olmamdan mıdır bilmiyorum dudaklarımı hafif dolgunlaştırdığını da düşünüyorum. iyi ki varsın blistex.

 151. ay bu o kadar harika bir şey ki kullandığım günden beri kendimle öpüşmek istiyorum¸ dudaklarım yumuşacık ^^

 152. süper bir lip balm. ben stick olanını kullanıyorum kupkuru olmuş dudaklarımı bir günde normale döndüren mucizevi bir şey. mentollü ve ilk sürüldüğünde dudakları çok hafif yakıyor ama çabuk geçiyor ve dudakta ağırlık yapmıyor. çok parlak ve ıslak gibi durup ben buradayım demiyor ve gerçekten güzel yumuşatıyor. bu fiyata daha ne olsun<3

 153. Ağır bir sivilce tedavisi gördükten sonra dudaklarımı düzelten harika bir lip balm. Ben dudaklarımı yiyordum ama bu lip balm ile karşılaştığımdan beri yemiyorum. Gece yatarken sürüyorum¸ sabah dudaklarım neme doymuş bir şekilde uyanıyorum. Gerçekten işini yapan bir lip balm.

 154. geçen günlere kadar asla çantamdan ayırmam dediğim lip balmdı kendisi. sonra bir yazı okudum hatta bir blogger da paylaşmıştı bu bilgiyi¸ bazı dudak ürünlerinin içinde bir madde varmış ve bu madde önce yumuşatıp sonra dudağı tekrar kurutup kullanmaya teşfik ediyormuş. Tabii ki o katkı maddesinin adını unuttum ama blisteks med plus’ta vardı. bu nedenle tekrar almayacağım üründür.

 155. roaccutane tedavimden dolayı aldığım aldıktan sonra bayıldığım balmdır. hametan ıle dönüşümlü kullanarak dudaklarımın kanamasını önledi diyebilirim.

 156. Dudaklarımı kurtaran lip balm! Bundan önce nivea kullanıyordum ama bundan sonra hiçbir şey kullanamaz oldum. Benim dudaklarım kurur¸ soyulur ve bu yüzden de ruj süremezdim. Bu lip balmı kullanmaya başladığımdan beri böyle bir sorunum kalmadı.

 157. 10 üzerinden 10 puan alan lip balm.zoretanin tedavisine baslatti oysaki gitmislerdi.. evde her gordugumde sürüyorum.. mutluyuz 🙂

 158. 6 ay önce aknetrent tedavisi görürken kullanmıştım. Ve gayet memnun kalmıştım. Şöyle ki eczaneden tavsiye üzerine almıştım . çöl gibi olmuş dudaklarımı tamamen olmasa da büyük oranda rahatlatıyordu. Şimdi tekrar almayı düşünüyorum. Aknetrent tedavim bitti ama tel tedavisine başladım ve dudaklarım gün içinde çok kuruyor. Sana yine muuhtacm.

 159. ben de aylarca bu ürünü kullandım raoc tedavimden dolayı¸ hala da devam ediyorum tedaviye ama bu üründen daha iyisini arayanlar varsa (bkz: ruby kisses pot o’miracle lip emollient cocoa butter-coconut oil ) bu markanın yeşil mentolüsünü de kullandım ama hindistan cevizi yağlısının önüne geçemedi ayrıca kesinlikle mat ve hiç parlamıyor bu da ‘ben raoc kullanıyorum’ suratını ortadan kaldırıyor. gratis’lerde bulabilirsiniz fiyatı 20 lira.

 160. Sanırım en kurtarıcı lip balm.Geçenlerde dudağım soğuktan çatlamış kanamıştı. Evde blistexi bulamadığım için 3 gün flormar ve niveanin lip balmlarini kullandım ve 3.günün sonunda dahi sabaha dudagimdaki yara ayni yerden kanıyordu. Blistex sadece 1 yoğun katman sürümde akşamına tamir etti Alın aldirin

 161. Dudakları patlayıp kanayan erkek arkadaşımda deneyip başarısını test ettiğim hayatımın aşkı lip balm. 1 günde tamir etti yumuş yumuş yaptı. Hatta erkek arkadaşımı da bağımlısı yaptı :))))

 162. gerçekten denildiği gibi anlık bi etkisi var. üstüne cc krem de sürmüşlüğüm var. bilmiyorum daha güzel olmasını ummuştum¸ sanırım fazla büyük umutlarla aldım.

 163. Roaccutane tedavisi ve kış mevsimi etkisiyle elim ayağım canım ciğerim olmuş dudak nemlendiricisi. Bu ürünün nemlendirme özelliği yanında tedavi edici de olduğunu düşünüyorum. 4.25 gram¸ balmumu kıvamında ve hafif mentollü bir aroması var. Hatta dudak dolgunlaştırdığını iddia eden lipglossların berdiği hisse benzetiyorum. Blistex daha iyisi yapana kadar en iyisi bu sloganını sonuna kadar hakediyor.

 164. Bir nemlendirici ancak bu kadar mükemmel olabilir! 4 aydır roaccutane kullanıyorum ve dudaklarımı sadece blistex nemlendirebiliyor. Kesinlikle favori ürünlerimden¸ şiddetle tavsiye edilir.

 165. başlığı gördüükçe ne kadar başarılı bir ürün olduğunu yazmadan geçemiyorum. . ayımın içindeyim kurutucu akne tedavisinde. ve gerçekten artık bi parçam olmuş vaziyette. nelerini nelerini denedim ama net bir şekilde en iyisi bu.

 166. Tamam iyi güzel de¸ bu ürünün benim dudağimi kullandıkça daha çok kuruttugunu fark ettim. Kısır döngü bisey. Artık eskisi kadar memnun değilim başka ürün arayışına giricem.

 167. Güzel cidden şu kavanozda olanı.abartildigini dusunuyodum ki hala biraz dusunuyorum¸ muhakkak ayni kalitede baska urun vardir¸ ama bu ürünün guzel oldugu gercegini degistirmez.Gece kalin tabaka sürer yatarim.sabah surerim. Makyaj yaparken de ruj seklinde olani surerim.Sevmişim baya 🙂

 168. kışı kış yapan lip balm benim için lakin şu nane ferahlığı olmasa keşke 🙁 lr ın aloe vera lısını sipariş ettim bakalım onuda çok öven var

 169. Ojelerfora yaklaşık bir ay önce balmların içinde bulunan bir kaç maddeden bahsetmişti ve o maddeler öncelikle iyileştiriyor ama sonra o madde yüzünden tekrar kurutarak bir nevi kısır döngüye sokup kullanmak zorunda bırakıyor. O maddeden de bunun içinde de vardı¸ o zamandan beri bu balmı kullanasım gelmiyor. O maddeler:-mentol-camphor -phenol- formaldehit ( angie adlı cicişnün eklemesiyle)

 170. En başta çok beğenip yararlı olduğunu düşünmüştüm ama sadece belirgin çatlakları iyileştiriyor ekstra bir nemlendirmesi yok bence¸ biraz abartılıyor

 171. Benim için Blistex’in ününü çok da haketmeyen ürünü. sürdükten bir iki saat sonra dudakları daha fazla kurutuyor sanki. Kalıcı yumuşaklık ve nem için (bkz: blistex lip relief krem)

 172. cantamdan ayırmadığım lipbalmdır. hiçbir ruju kendime yakıştıramadığımdan¸ bir şey sürmüş olmak adına sürekli bundan kullanıyorum¸ nemlendirmesi ve verdiği parlaklığı da çok hoşuma gidiyor

 173. Dudaklarıza neme dair en ufak birsey katmayan fakat çatlak dudaklara sahipseniz iyileştiren ve mentol icermesi sebebiyle surdugunuzde o ferahlik hissini yasatmasi cok basarili kullanacaksaniz dudaklarinizin kabuk kabuk eski halinden daha beter olcagini goz onunde bulundurarak kullanin.

 174. İlk başta kokusu hafif uyuz etsede zamanla alıştığım¸ soğuk Ankara günlerinin vazgeçilmez ürünü. Sayesinde dudaklarım yumuş yumuş valla

 175. blistex med plusı aknetrent tedavim boyunca yanımdan hiç ayırmadım desem yeridir. hem koruyucu hem tedavi edici özelliği var. ilk sürdüğünüzde hafif dudaklarda bi yanma yapabilir. ama sonrasında kurumuş dudaklarınızda kızgın kumlardan serin sulara atlamış etkisi yapıyordu bende tedavim boyunca. Sürekli dudakları çatlayanlar için birebir bir ürün

 176. akne tedavisi amacıyla roaccutane’a başladığımdan beri kullandığım değişmez tek dudak nemlendiricim. blistex’in diğer lip balm çeşitlerini de denemiş olmama rağmen en iyi performansı bu ürünlerinde aldım. hem kışın başlayan kurutucu ilaç tedavim + soğuk havalardan combo bir etkiyle dudaklarımın kurumasından canım yandığı andan itibaren gün içinde sürekli sürüyorum. çok memnunum.

 177. yukarıda pek çok girdide bahsedildiği gibi nemlendirici etkisi geçici ve dudakta parıl parıl parlayan bir dudak balsamı bu. açıkçası ben bu kadar yapışık¸ sanki dudağıma doğrudan süpermarketlerde daha parlak dursun ve alıcının ilgisini çeksin diye meyvelerin dışına sürülen ‘parafin’i uygulamış gibi¸ ağır bir katman hissi veren ürünleri sevemiyorum. bir üst girdide bahsedildiği gibi ben de yine blistexin lip relief balsamını daha başarılı buldum¸ en azından işe yaradığı hissini veriyor.

 178. Bağımlı oldum resmen ya ben buna. Kullandığımda etkisi bittikçe kullanmam gerekiyor yoksa daha da kuruyor. Kullanmadığımdaysa ne sürsem nemlendiremiyorum dudağımı. Zeytinyağı sürdüm hindistancevizi yağı sürdüm başka markalardan lipbalmlar sürdüm yok yok. Ölene kadar kullanmak zorundayım sanırım :(((

 179. Dudaklarıma çok iyi gelen lip balmdır kendisi. Aslında yaptığı diğerlerinin bir tık üstündedir. Olsun daha iyisi gelene kadar en iyisi bu!

 180. Aynı markanın klasik olanından daha çok beğendiğim lip balm. Kalıcılığı daha uzun süre. Özellikle benim gibi sık sık dudaklarını yalayanlar için ideal. Ikide bir tazelemeniz gerekmiyor. Ve dudaklarimdaki ferahlatıcı ve yumuşak etkisini seviyorum. Gece yatmadan evvel sürdüm ve sabah yumusacikti tüm kuruluk gitmişti

 181. merakımdan aldım geçen hafta. pek kurumaz dudaklarım ama şu son soğuklara dayanamadı tabii¸ kurudu. uygulayınca hafif bir karıncalanma hissettim. rahatsız etmedi beni ve nem verdi yeterince. bundan sonra bittikçe alacağımı düşünüyorum

 182. biricik lip balmım.benim gibi yaz kış kuruyan soyulan kanayan dudaklarınız varsa biçilmiş kaftandır kendisi.gece yatmadan önce bolca uygularsanız sabaha yumuşacık pürüzsüz dudaklarla uyanırsınız.mentol sevmiyorsanız tavsiye etmem zira oldukça mentollü bir ürün.kendisini şu sıralar pot o’miracle lip balm ile aldatmaktayım 🙂 yapı ve koku olarak çok çok benzerler fakat blistex bir tık daha önde gibi benim için.ruj altına uygulamada sıkıntı yaratır çünkü ağır bir yapısı var.tavsiyem ruj uygulamadan önce uygulayıp daha sonra fazlalığını peçete yardımıyla alıp ruju o şekilde uygulamanız.

 183. evet dudakları bir günde iyileştiriyor buna katılıyorum ama bağımlılık yaptığını düşünüyorum. şöyle ki bunun yerine başka bir dudak nemlendirici kullandığımda asla ve asla iyi gelmiyor. bunu da kullanmayı kestiğimde bir hafta dudaklarım kurak çöller gibi oluyor. bunu fark ettiğimde kullanmayı bıraktım

 184. En sevdiğim lip balmım¸biçilmiş kaftanım¸daima aldıklarım ve alacaklarımdan…Stick olanı veya kavanozda olanı daima evde bulundururum.Kavanoza parmağını batırma işini hijyenik bulmasam da tek kullanan ben olduğumdan sorun etmiyorum.Mis gibi mentollü kokusu (içeriğinde okaliptüs de var). dudakları rahatlatması¸onarması¸gerginliğini alması¸nemlendirmesi¸ferah hissettirmesi açısından gayet memnunum.Roaccutane tedavimde bile başka lip balm kullanmamıştım.bana göre tek dezavantajı ruj altına göre değil çünkü yoğun bir kıvamı var.bunun dışında seviliyorsun mavi kavanozdaki balm¸)

 185. Güzel bir ürün olduğunu kabul ediyorum¸ ama fiyat performans oranı sıfır. Ürün miktarı çok az¸ tek sürümde fazla ürün gidiyor. Bir de üstüne kavanoz o kadar küçükki sonunu hep pamuklu çubukla almak zorunda kalıyorum. O yüzden 1 kavanoz bana taş çatlasın 1.5 ay gidiyor. Benim için benzer etkiye sahip nuxe ise rahat 6 ay dayanıyor. O yüzden sipariş sırası falansa nuxe tercih ediyorum. Ama başka ihtiyacım yoksa ulaşım kolaylığı yüzünden bunu alıyorum.

 186. Kavanozda olanı 1 yıldır kullanıyorum ve bitirdim. Naneli aromasını çok seviyorum bende herhangi bi yanma karıncalanma yapmıyor.Geçen hafta stick olanını aldım. Çok memnundum ama son zamanlarda dikkatimi çeken bir şey oldu. Bu lip balm ilk sürdüğünüzde nemlendiriyor evet ama sonrasında daha çok kurutuyor. Mesela uyumadan önce sürüp yattığımda sabah dudaklarım kabuk kabuk olmuş gerilmiş şekilde uyanıyorum ¸ sürmediğimde durum daha iyi. Lip balmların içine bir madde katıyorlarmış sanırım kullandıkça kurutuyor ve daha çok kullanmanızı sağlıyormuş ne kadar doğru emin değilim ama benim gözlemlerim bu yönde.

 187. övgüleri hakettiğini düşünüyorum.elle uygulama hijyenik açıdan çok sağlıklı olmasada yatmadan önce kullandığımdan ellerimi yıkayıp sürüyorum¸sabah mis gibim dudaklarla uyanıyorum.yalnız şöyle birşey farkettim size de oluyor mu bilmem ama bu dudak balmını düzenli kullandığım zamanlarda kullanmayı atlarsam veya daha etkisiz bir balm kullanırsam dudaklarım normalde kuruduğundan çok daha fazla kuruyor.daha iyisini bulana kadar kullanmaya devam.

 188. Minik kavanoz şeklinde olanını arkadaşımın önerisiyle alıp kullandığım balm. İlk sürüldüğünde gerçekten yumuşatıyor ve dudaklara verdiği o mentollü karıncalanma hissini çok sevdim açıkçası. Ancak kuruduktan etkisi geçtikten sonra daha beter bir kuruma yaptı benim dudaklarımda. Benim gibi düzenli ürün kullanamayan kişiler için biraz sıkıntılı olabilir.

 189. sürekli kuruyan¸ çatlayan dudaklarım bu ürünü kullandıktan sonra yumuşacık oldu. o kadar çok dudak nemlendiricisi kullandım ki hiçbiri işe yaramadı. ömrümün sonuna kadar bunu kullanacağım sanırım. akşam yatmadan önce sürün sabahki yumuşaklığı göreceksiniz.

 190. Ankara ayazında dudaklarımı çatlamaktan koruyan lip balm. Hafif de olsa parlaklık vermesini sevmiyorum ama Mentollü oluşunu seviyorum. Özellikle geceleri yatmadan önce sürdüğümde sabahları dudaklarım yumuşacık oluyor. Stick olanını kullanıyorum ve elimde bulunsa bile İndirime girdiğinde mutlaka yenisini alıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.

 191. Stick versiyonunu kullanmaya çalıştığım dudak nemlendiricisi. İlk kullanmaya başladığımda çok iyi nemlendiriyormuş gibi geliyordu ama artık yeterli olmadığını anlamış bulunmaktayım. Eğer ciddi bir dudak kuruluğunuz yoksa idare eder.

 192. erkek arkadaşım lip balm istediğinde aldığım ürün. Kendim denememiştim¸ yorumlardan baktığımda en çok beğenilen bu gibiydi¸ fakat çok söyleniyor dudağımı yakıyor diye. Deneyeyim dedim ben de onunkinden gerçekten yakıyor ve bir süre devam ediyor yanma¸ ama bu bana işe yarıyor hissi verdi :d benim dudaklarım onunki kadar sorunlu değil¸ o kullanacak bir süre sonra işe yaradığını görürsem alabilirim kendime de.

 193. Dudak balmlarının şahı bence bu ürün. Çoğu insan gibi dudak çatlakları olan¸ derileri kaldırıp yeni çatlaklara sebep olduğum kısır bir döngüdeyken imdadıma yetişmiş lipbalmdır. Geceleri yatmadan önce dudaklarıma sürüyorum¸ sabahları yumuşacık ve pürüz olmayan dudaklarla uyanıyorum ve rujumu sürüyorum. Menthollü¸ hatta bir miktar yakıcı etkisi şaşırtıyor başta¸ sonra alışınca ferahlamış dudaklara sahip oluyorsunuz. Kış boyu birlikteyiz.

 194. kavanozda olanını uzun zamandır düzenli olarak kullanıyorum ve şu ana kadar kullandığım en iyi dudak nemlendiricisi olduğunu söyleyebilirim. kış aylarında dudaklarım çok fazla kuruyor hatta önceki senelerde yaralar oluşup kanayabiliyordu fakat blistex kullandığımdan beri dudaklarım yumuşacık. gece yatmadan önce sürüyorum ben de. gün içinde bazen tekrar sürme ihtiyacı hissedebiliyorum fakat genel olarak sadece 1 kez sürmem yeterli geliyor.

 195. Akne tedavim surecinde haftada bir tane bitirdigim lip balm. Dudaklarim inanilmaz derecede kurumustu ve o halini bile iyilestirmis nemlendirmisti. Cok fazla lip balm kullandim en iyisi buydu.

 196. ben de bu lip balm’ı kullanırken nemlendirdiğini ama emildikten kısa bir süre sonra eskisinden daha fazla bir kuruluk hissettiğimi farkettim.özellikle gece yatmadan önce sürüyordum¸sabah uyandığımda evet nemlenmiş oluyorlardı ama taş çatlasın yarım saat sonra yine o kuruluk hissi peşinden geliyordu.ayrıca mentol kokusu ve tadı beni rahatsız da etmişti.bir daha alacağımı sanmıyorum.

 197. Roaccutane kullanan biri olarak aşığıyım. Mentollü olması dudaklarımı ferahlatıyor. Bunun dışında mentollü olmayan dudak balmları işe yaramıyormuş gibi geliyor bana

 198. Edirne soğuklarını bilen bilir. İlk defa bir lip balm sayesinde kışın dudaklarım kanamadı.edit:eğer hayvanlar üzerinde test yapılıyorsa elveda diyeceğim bir ürün.

 199. roacutanne kullandığım 7-8 ay içinde birçok dudak nemlendirici denedim. bunun da hem kavanozdakini hem de stick formda olanını kullandım. iyileştirme ve nemlendirme konusunda ikisi de çok başarılı. ama stick olanda mentol oranı daha fazla gibi geliyor bana. hem daha pratik ve hijyenik olduğu için daha çok seviyorum stick olanı. yalnız şöyle bir problem var akşam bunu sürüp yatınca sabah dudaklarımdaki ölü deri daha çok kalkıyor. tabii ben de dudaklarımı soyup kanatıyorum. ki ben soymasam da gün içinde parça parça soyluyor. daha önce hiç bir dudak ürününde böyle bir problem yaşamamıştım. sanırım çok çabuk iyileştirdiği için böyle oluyor. bunun yerine geceleri madecassol kullanıyorum artık. ayrıca hayvan deneyleri yapıyor olması da üzdü. sanırım dermokozmetik dudak balmlarına bir göz atıcam.

 200. roaccutane tedavisinde bir numaralı yardımcım olan dudak kremi. bunu kullanana kadar spktorumun önerdiği vazelin tarzı bir kremi kullanıyordum ama yeteri kadar nem vermiyor 15 dakikada bir yenilemem gerekiyordu. med plusta böyle bir problem yaşamadım. hem dudaklarımdaki yaralara iyi geldi hem de uzun bir süre idare etti¸ bereketli bir ürün. bendeki kavanoz tipi olandı. bitince bunun stick formda olanını bulamadığımdan yine blistexin mavi ambalajlı¸ stick formda¸ üzerinde sensitive yazanı kullanmaya başladım.

 201. Blistexin -ve diğer markaların- açık ara en sevdiğim lip balmı. Aileme/eşime/dostuma çevremdeki herkese tavsiye ettiğim ve kullanan herkesin çok memnun kaldığı bir ürün. Sivilce ilacı (bkz: roaccutane) kullanan kuzenime tavsiye etmiştim¸ yanından ayırmıyor. Vazelin ile aynı etkiye sahip ama yanında taşıma açısından kolay olduğu için de tercih edilir.

 202. Herkeste ayni etkiyi yaratmayabilir ama benim dudaklarim aylardir ilk defa bu kadar pürüzsüz ve yumuşak oldular¸ bu urun sayesinde. Tadi kokusu cok hos olmakla birlikte ¸ bu soğuğun ortasinda bir de dudaklarimda ( mentolden kaynaklı) olusan o soğuk hissi sevmiyorum. O da gecici neyse ki.

 203. Genelde beğenilmiş ama benim dudak çevremde siyah noktaya sebep oldu¸ yoluma le petit marseiliais ile devam ediyorum.

 204. Roaccutane kullanan bunyelere ilac gibi gelecek lip balm. Cok guzel bir yapisi var. Dudaklari yumusak¸ nemli ve purussuz yapar.

 205. Dudakları yumuşacık yapan nem bombası bir lip balm. Gece sürüp yat sabah kalk dudaklarda ki o his hiçbir şeye değişilmez. Diğer çeşitlerini de mutlaka almak istiyorum.

 206. Kavanoz olanına sahibim. Anlık olarak evet kurtarıyor. Ama gece sürüp sabah yumuşacık dudaklarla uyanma durumu söz konusu değil. Tam tersi balm dudakta kendi kendine kuruyor. dudaklarım pul pul olmuş bir şekilde uyanıyorum. Hele rüzgarlı havada sürsem dudaklarımı kurumaktan kurtarmak amacıyla. Ama hiç istediğimi karşılamıyor. Çünkü kendisi dudağımda kuruyup kalıp gibi duruyor. Ne bileyim dudağımda iyice nemi falan emdiğini düşünüyorum. Ben bir türlü barışamadım. Ama bitiriceğim. Bitirmeden yeni ürün almak gibi bir huyum yoktur 🙂

 207. cicişler bence bunun yerine lip relief olan kremi kullanın. Bu ürün sürdüğünüzde kısa vadeli güzel bir nem veriyor fakat aynı zamanda kullanmadığınızda dudaklarınız daha çok kuruyor. Yani bir nevi kendine bağımlı yapıyor. Ve içerik olarak kötü. Piyasada çok daha güzel dudak nemlendiricileri var.

 208. Hayatımı kurtaran ürün diyebilirim. Roaccutane tedavisi gördüğüm için dudaklarım inanılmaz kuruyor ve yara oluyordu. Dudaklarıma iyi gelen tek şey bu ürün oldu. Kullandığım her şey anlık etki ediyordu ve yaralarımı iyileştiremiyordu. Blistex’in mentollü bir yapısı olduğu için anında ferahlık veriyor ve yaraları iyileştirmede çok iyi. Mentollü olduğu için dudakları da biraz dolgunlaştırdığı doğrudur. 🙂 Tedavim bittikten sonra bile kullanmaya devam edeceğim.

 209. Bir ara bütün youtuberların favorilerinde olan ürün. Herkes bu kadar övüyorsa güzeldir diye alıp hayal kırıklığına uğradığım ürün. Dudaklarımda sürekli bir kuruma mevcut değil ara sira olan kurumalar için almıştım ama sürdüğümde iyi gelmek yerine daha da kuruttu. Sehir dışındayken yanıma lip balm almayı unutmuşum ben de le petitin sarı lip balmini aldım ve efsane diyorum. Nerdeyse kanicak olan dudağımı o gün düzeltti.

 210. İşini iyi yapıyor¸ kullandığım en iyi lip balm diyebilirim. Yuvarlak kutuda olana kıyasla stick olan daha şekerli ve başarısız geldi bana. Mentolü azalıp şekeri artmış sanki son zamanlarda. Dudak dolgunlaştırıcı özelliği yok bence¸ ama diğer lip balmlar gibi dudağımı bembeyaz kesmiyor. Doğal pembe rengi koruyor en azından.

 211. roaccutane tedavisi gördüğüm dönemde yıllar yıllar önce hiçbir ürün kullanmazken bu ürünü mecburen almıştım. yıllardır benimle. anlık olarak verdiği mentol ferahlığı cidden diğerlerinden ayırıyor. tedavi edici değil ama sürdüğünüz anda aşırı rahatlatıyor. kavanoz tipli ve serçe parmakla alıp sürmek de pek şirin 🙂 . ama okuduğum bir kaç entry de hayvan deneyleri yaptığı söylenmiş. memnun olmakla birlikte bu sebepten kesinlikle tekrar almayacağım bir marka.

 212. Vicks gibi lip balm.İlk sürüldüğünde dudakları tatlı tatlı yakıyor¸ kokusu ve tadı hoş. Mentollu bi koku yada tadı yok bıraktığı vicks ferahlığının aksine.Bittiğinde yine alırım ama…1- Sürüp yatayım yumuşacık dudaklarla uyanayım istiyorsam tercih ettiğim lip balm bu olmuyor çünkü sabah uyandığımda lip balmlı ama nemsiz dudaklarla uyanıyorum. Evet çok tuhaf hatta saçma ama böyle. Sürüldükten sonraki ilk 2-3 saatte nemlendirme etkisi güzel sadece.2- Parlak ve kalın yapısı nedeniyle mat ruj kullanacağım günler yine tercihim bu lip balm olmuyor.Ama dediğim gibi¸ tüm bunlarla birlikte¸ bitse yine alırım. O tatlı mavi kavanozu¸ kokusu¸ tadı ve bıraktığı o ferah his. Hatta sürdükten sonraki ilk 15 dakika dudaklarımdaki karıncalanma hissi… Seviyorum kısaca kendisini. Alınız aldırınız 🙂

 213. harika¸hayatımı kurtaran bir lip balm falan değil arkadaşlar. roaccutane kullanıyorum şuan belki o yüzden sende böyle olabilir diyebilirsiniz haklısınız ama hayır¸öyle değil.blistex in yaptığı şey anlık ferahlık sürdükten sonra anlık acınızı dindiriyor ama daha sonra yaptığı şey daha fazla kurutmak. zaten blistexin içinde adını bilmediğim daha fazla kurutan bir madde varmış -harika bir tüketim kandırması bu arada blistex- dudağı daha fazla kurutup devamlı sürmemizi gerektiriyor devamlı sürmek de devamlı almayı.kısacası almayın içeriği de temiz değil zaten bunu alacağınıza-şu sıra fiyatı iyice uçmuş indirime bile girmiyor- vazelin alın gerçi onda da petrol türevi var ama en azından daha sonra dudağınız daha fazla kurumayacak.

 214. Sivilce tedavisi boyunca kullandığım ve kullanmakta ısrar ettiğim lip balm.ArtılarıKıvamı çok güzel dudakla bütünleşebiliyor.Rujsuz gloss olarak bile kullanılabilir.Sadece tek başına kullanım içinde uygun olmasıDudakları sağlıklı göstermesi Yolduğum acınası yerleri bile çılgınca onarması EksileriKesinlikle FİYATI çok pahalı hatta bu sene iyice pahalandı (16 lira yanlış hatırlamıyosam )Kavanoz gibi mavi yuvarlak formda olanı daha iyi diye bunu alıyorum.E bu da elinizi kavanoza sokmak durumunda kalmanız demek¸hijyenik degil ki abi.Dudak fırçası veya kulak çubuğu ile sürmek en güzeli.Diğer türlü fazla fazla geliyor ürün elinize zaten az hemen bitiyo.(dudaklarım kucuk olmasina ragmen cunku elime cok geldigi icin )NOT : 2 Kavanoz bitirdim her ay almak öğrenci için net külfet¸neyse.

 215. kokusuna bayıldığım¸ duduşları yumuş yumuş yapan dudak bakım kremi/lip balm. bittikçe alırım. (bkz: ruby kisses pot o’miracle lip revitalizer) falan asla bu olamaz.

 216. stick olanını kullanıyorum ve cok memnunum. mentollü olmasıyla dudakları hafif dolgunlastırıyor ve sonrasında oldukca ferahlatıyor. bunu sürüp 15 dk bekliyorum sonra ruj sürebiliyorum tadı da kokusu da muhtesem!!

 217. zoretanin kullandığım dönemde (ki araya yaz girdiği için yarıda kesmek zorunda kaldık şimdi tekrar başladım) dayanılmaz kuruyan dudaklarıma en iy gelen pek sevdiğim mentollü lip balm (tanım kasmak bu olsa herek dshdfjdh ) bir adet kalemliğimde¸ bir adet günlük çantamda ve bir adet de evde olmak üzere olayı abartıp her yerde kullanıyorum . sorun bir neden diye hehehe çünkü birkaç saat bile kullanmasam dudaklarım kendilerinden geçip gülğmsediğim anda kanamaya başlıyorlar 🙁 vicdnasızsın zoretanin 🙁

 218. Bitince yenisini almayı düşünmediğim lip balm. Bende herhangi bir tamir¸ tedavi vs yapmıyor. Nemlendiriyor evet ama iyileştirme yapmıyor. Dudağımı arada bir kemirdiğim için derimi gereksiz yere soyabiliyorum ama hiç canımı yakmadan¸ kanatmadan. Sadece dudağımda kızarıklıklar oluyor. Burt’s and bees’ten bu kızartıları sakinleştirme konusunda daha memnunum. Blistex’in pek bir etkisini görmüyorum. Ayrıca parlak durmasını da sevmiyorum. 

 219. En çok kullandığım makyaj ürünüdür. Aslında makyaj ürünü demek çok da doğru değil sonuçta renk falan vermiyor nemlendiriyor. Nemlendirme özelliği çok güçlü. Küçük mavi kutuda olanla lipstcik olanı kesinlikle bir değil. En iyisi mavi kutuda olan. Onu çantamdan asla ayıramıyorum. Sürünce bir iki dakika dudakları yakıyor. Sonucunda yağlı makarna yediğinizde olan yağlı bir görünüm (bu benim için dezavantaj değil ben seviyorum bu görüntüyü)¸ dudaklarda da hafif bir şişlik oluşuyor.

 220. dudak kuruluğunu alan severek kullandığım lip balm fakat mekanizması o kadar kötü ki keşke üretenler de bunun farkında olsa…

 221. Blistex bir pot o’miracle iki. Bu ikili kurtarıcıdır. Blistex devamlı çantamda taşıyorum hiç çıkarmam. Soğuyan havalarda kurtarıcı. Hijyenik olmadığını pot o’miracle ile fark etmiş bulundum ve bunu stick olarak seçtim. Yapı farkı bilmem ama böylesi daha çok içime siniyor. Gerçekten amaç kuruyan dudakları kurtarıp yumuşacık yapmaksa beklentiyi karşılıyor.

 222. Pakedinin dibinde kalan küçücük parçayı yere düşürdüğümden beri yüreğimin sızlamasını dindiremediğim biricik dudak nemlendiricim en kısa zamanda yenisini edinip kuruyup çatlayan dudaklarıma hayat vermek istiyorum. Nemlendirmesi ve dudakta yapış yapış bir his bırakmaması gönlümde taht kurmasına sebep olmuştur.

 223. daha önce çok lipbalm denedim ama sen farklısın med plus. mentollü oluşunu ayrıca seviyorum. evet yapısı yoğun ama diğer lip balmlarım gibi dudağımın üzerine bir tabala örtülmüş gibi rahatsız hissettirmiyor. bir de diğer ürünlere dudaklarım çabuk alışmıştı ve bir süreden sonra etkisini kaybettiler. aylardır kullandığım tek lip balm bu ama henüz böyle bir sorun yaşamadım. artık bu ürünü kullanmadığım zamanlarda da dudaklarım çöl gibi olmuyor.

 224. Dudağım çok kuru yara falan oluyor özellikle bir tarafı Öncesinde nivea klasik kullandım maybelline kullandım (en amaçsızı buydu renklisini sadece hafif renk versin diye kullanıyorum hiç nem vermiyor babylips) Blistex ile tanışınca hepsini bir çöpe attımİyi ki girdin hayatıma ya gerçekten düzenli kullanıldığında tedavi edici oldu bende sabah akşam kullanıyorum yumuşacık pürüzsüz oldu kullanmayı bırakınca bir kaç gün sonra tekrar çöl oluyor ama kullanması hiç zor değil bir de o kadar güzel ferahlatıyor ki çok seviyorum

 225. Şu an elimde olmadığı için resmen özlediğim nemlendiricidir kendisi. Gece yatarken sürerim¸ mat rujdan önce sürerim¸sürerim de sürerim…¸) Ayrica bence gercekten dudaklari dolgunlastırıyor. Az makyaj yapacağım günler sadece bunu sürüyorum mesela parlatıcı sürmüşüm gibi duruyor. Herkese tavsiye ederim.

 226. Bence açık ara en iyi lip balm budur. Kokusuna bayılıyorum zaten ama verdiği etki de çok güzel. Dudaklarım çatlamaya başlar gibi olduğu an hemen bunu sürüyorum ve sabaha geçmiş oluyor. Tek kötü yanı var emilmiyor. Yani geceden sürüp sabaha kalktığınızda dudaklarınızda hala hissedebilirsiniz. Tabi ben çok fazla yoğun sürdüğüm için öyle olmuş olabilir. Zaten benim için sorun teşkil etmiyor. Ama çok çatlak dudaklardan şikayetciyseniz birebir.

 227. Bana göre çok bereketli olan ürün. Asla bitiremedim¸ baya oldu alalı. Yumuşacık yapıyor ve uzun süreli kalıyor -bu da nasıl tanımsa artık-Ve evet¸ kışın sürüp sokağa çıkınca bi üşüme hissi veriyor dudaklara hehe

 228. Kullanımında etkisi ilk 3-4 saat pamuk gibi dudaklar olsa da ardından paramparça bir görüntü… sürekli kullanmak gerekiyor

 229. güzel bir lipbalm. yalnız çok yağlı ve yoğun. yani bunu sürüp ardından ruj uygulamak işkence gibi geliyor. illa ki ürünün fazlasını bir peçete yardımıyla alıp ruju üzerine öyle uygulayabiliyorum. onun dışında gece uyurken ürünü çook çok yoğun uygulayıp uyanırsam ertesi sabah yumuşacık dudaklarla uyanabiliyorum. yani tek sürüm ertesi sabah yumuş yumuş dudaklarla uyanmama yardımcı olmuyor maalesef. her şeye rağmen bu zamana kadar kullandığım lipbalmlar arasında ilk üçte yer alır. fiyat performans olarak övgüyü hakeden bir ürün.

 230. Dudaklarımı kemiren biriyim ve yaz kış dudaklarım çatlar. Daha dün tanıştım Blistex Medplus’la ama daha önce denediğim bir çok lip balmdan çok daha etkili oldu benim dudaklarımda. Montumun cebinde taşırım kendisini.

 231. bu kadar kötü olabilirdi. çok abartıldığı üzere dudaklarımı tamamen pürüzsüzleştireceği beklentisiyle aldım aksine kuruttu diyebilirim. ilk sürdüğünüzde gelen yakma hissi işe yaradığını hissettiriyo ama hiç öyle düşünmeyin çöpe atın. hiçbir faydası yok geceleri sürüp yattığımda sabah kupkuru dudaklarla kalkıyorum. yurtdışında sepetlerde 1$’a satıldığını görünce zaten niye bu ürünleri şişirip aldığımıza anlam veremez oldum. dudak nemlendiricisini bile niye yerli olmayan markalardan tercih ediyoruz¸ onlar gözümüze sokuluyo anlamıyorum. alt tarafı balm mumu¸ bal¸ bikaç çeşit yağ.

 232. ilk sürdüğümde iyi nemlendirdi gibi geldi ama bu ürünü bitirene kadar dudaklarım hiç olmadığı kadar kurumaya başladı. kupkuru kabuk kabuk olmaya başladı sürdüğümde anlık rahatlık veriyordu sonrası daha beter. bu bittikten sonra can yoldaşım blistex lip reliefe döndüm her şey normale döndü artık asla almam.

 233. gratis indiriminden alıp kullanamadan askere giden sevdiceğe verdiğim lip balmdır. kendisi çok işe yaradığını söyledi

 234. Dudaklarımı nemlendirsin diye sürüp¸ etkisi geçince eskisinden de kuru dudaklara sahip olmamı sağlayan lip balm.

 235. herkesin öve öve bitiremediğini görünce bende aldım.nemlendiriyormuş hissi versede uzun süre kullananlar anlayacaktır ki sürdükten sonra daha da çok kurutuyor.bu yüzden sürekli sürüyorsunuz.bitiyor¸tekrar alıyorsunuz.böyle şeylerin ticari bir oyun olduğunu düşünüyorum.dudak büyütme etkisine ise katılmıyorum içindeki okaliptus dudakları yaktığı için öyle bir algı yaratıyor benceedit: med plusı sevmesemde blistex sensitive olanını da bir o kadar çok beğeniyorum 

 236. ablam sayesinde ailecek yıllardır kullanıyoruz. mentolü çok hoş bence rahatlatıyor çok ancak ben kendi adıma daha dudakları nem bombasına çevirip öyle tutacak bir lip balm bulamadığım için kullanıyorum 🙂

 237. dudak nemlendiricisikış aylarımın vazgeçilmezi. hem evde hem ofiste hem de çantamda bulunur mutlaka bir tane. çok sık dudak kuruluğu yaşayan biriyim¸şimdiye kadar denediğim lip balmlardan bana en çok yarayanıdır kendisi.

 238. Dudaklarımı yakıyor sürünce ama ben dolgunlaştırdğını düşünmüyorum¸ benim dudaklarım aşırı kurudur yaz-kış bir süre sonra dudağım kullandığım ürüne alışıyor ve bir etkisi kalmıyor ilk kullandığımda gece bol bol sürmüştüm sabah yumuşacıktı ama sonra hep o etkiyi alamadım dönüşümlü olarak kullanılabilir¸ ben nane tadını seviyorum 

 239. Günlük sıvı alımına dikkat etmeme¸ dudaklarımı nemli tutmaya özen göstermeme rağmen mevsimden bağımsız bir şekilde dudak kuruluğundan şikayet ederken bu ürün ile tanıştım. İtiraf etmeliyim ki ilk zamanlar verdiği nemden çok memnundum ancak etkisi geçtiği anda dudaklarım nerdeyse çatlayıp¸ kanayacak kadar kötü oluyordu halbuki bu ürün öncesi bu denli kötü değildi dudaklarımın durumu o nedenle elimdeki ürün bitince yenisini almayıp¸ hindistan cevizi yağı veya shea butter ile yoluma devam etmeyi düşünüyorum. 

 240. Hakkında 26 sayfa yazılmış demekki iyi diyorsunuz ama bence değil. İlk başlarda evet ben de tedavi edebilir gibi düşündüm ama o mentol dudakları daha çok kurutuyor ürün kendine bağımlı yapıyor sanki. Bir tek kokusunu ve o uyuşma hissini seviyorum. Bi de lip balmlar o kadar küçük ki bitiremeden illa kaybediyorum.

 241. Bu benim bebeğim! Bu güne kadar bir sürü nemlendirici denedim ama aralarında en sevdiğim bu oldu.Ne kadar su içersem içeyim dudaklarım hep derin derin çatlar¸ hep kurudur ve bu durum yaz kış hiç geçmiyor. Derdime bir tek bu lip balm çare oldu¸ mentollü mentollü çok tatlı. Geceden sürüyorum sabaha herşey normale dönmüş¸ çatlak yok¸ kuruyup çıkmış deri yok.

 242. Dişlerimi fırçaladıktan sonra dudaklarımı da fırçalayıp blistex sürüyorum.dudaklarım yumuşacık oluyor.sürüldükten sonra hafif bi yanma hissi geliyor ama kesinlikle dolgunlaştığı anlamına gelmiyor sadece ferahlık hissi.bu bittikten sonra kesinlikle devam etmeliyim ürünü değil yani ama sevmedim değil ¸ hoş.

 243. Nemlendirmesini begeniyorum ama ben dudak buyutme etkisi felan gozlemlemedim sanirim dudaklari hafif yaktigi icin oyle bir izlenim yaratiyor. Buarada migros indiriminde baya uyguna dusuyor

 244. Bu ürüne karşı iki zıt kutba sahibim. Bi tarafım bu ürünü çok seviyor çünkü çatlamış haldeki dudaklarımı yarım saatte iyileştirmiştir ilk kullandığımda ve hafif de olsa bi dolgunluk vermiştir içindeki mentol sayesinde¸ ancak bi tarafım da nefret ediyor çünkü kullandığımda verdiği o mucizevi etkiyi kullanmayı bıraktığım anda terse çeviriyor yani bir iki gün kullanmayayım desem dudaklarımı beter ediyor. Bu sebeple kullanmayı bıraktım. Güzel bi ürün ama keşke kullanmadığımda bu kadar mahvetmese dudaklarımı.

 245. Her kış bir tane bitiririm ve son 2 seneye kadar bana yeterli de geliyordu ama sıcak iklimi olan bir yerden sonra 2 senedir eskişehirde yaşıyorum ve sadece biraz yumuşatmak dışında pek bir etkisi olmuyor ama bazı lip balmlar onu bile yapamadığından daha sık kullanarak etkisini arttırmaya çalışıyorum. Etkili ve uygun fiyatlı bir lip balm bilenler beni bilgilendirirse çok mutlu olurummm^^

 246. sürülme kolaylığı ve hijyen açısından stick formda olanı daha güzel olsa da¸ kavanozdakinin daha başarılı olduğunu düşünüyorum. aralarında cidden fark var.

 247. Iddali bir girdi yaziyorum. Uzun sure nemlendirme¸ soguktan koruma sahane. Fakat sizi surekli olarak bu urune muhtac birakiyor. Kullanmadiginizda dudaklariniz delilercesine kuruyup catlamaya basliyor¸ surdugunuz an cok guzel nemlendiriyor. Yaklasik 3 yildir kullandiktan sonra eehh diyip kenara attim dudaklarim 2 gun kurudu ama 3. Gun duzeldi. Gercekten dudaklari ona muhtac birakiyor tipki sigara icmek gibi

 248. yaygın kanının aksine kavanoz formda olanın stick formuna göre daha hijyenik olduğunu düşünüyorum. elleriniz temizken uyguladığınız sürece ağzı sıkı sıkı kapatılıp hava almayan bir kabı var çünkü. stick formunsa kilitlenen sıkı bir kapağı yok. her uyguladığınızda ürün bütünüyle 3 boyuttan havayla temas ediyor ve direk dudağınıza uyguladığınız için bakteri kontaminasyonu daha kolay. kavanoz formunu ellerimi yıkadıktan sonra uyguladığım sürece içim rahat. evet bir başak burcunun hayatta kalma rehberini okudunuz.

 249. En en en sevdiğim dudak balmı. Bundan başka hiçbir lip balm dudaklarımı yumuşatmıyor¸ iyi gelmiyor. Ama çok pahalı 🙁

 250. arkadaşım zorla aldırmıştı ilk başta cidden çok hoşuma gitmişti ama şimdi dudağımı çok daha fazla kuruttuğunu farkettim bence pot’o’miracle bir tık daha iyiydi buna göre

 251. daha iki gün önce medplus stick satın aldım ve şu ana kadar kullandıklarım lipbalm değilmiş arkadaş… fiyatını tamamen hakeden bir ürün nane/mint sevmememe rağmen hiçbir rahatsızlık duymadım. dudaklarım yumuşacık oldu bir gecede.. bağımlısı oldum lol

 252. Özellikle geceleri sürülüp yatıldığında sabah pammıktan hallice dudaklar sizi bekliyor olacaktır. Ancak semptomatik olarak iyi. Yani kesin olarak dudak kuruluğunu tedavi etmiyor¸ günlük çözüm.

 253. roaccutane kullandığım dönemde bir bundan birde beyazından bitirmiştim ama en memnun kaldığım bu olmuştu sürekli yanımda taşıyordum ve anında rahatlatıyordu

 254. Youtuberların bi dönem anlata anlata bitiremedikleri ürünlerden birisiydi. Haklılarmış! Dudaklarım hiç bu kadar yumuşacık olmamıştı. Kokusu çok ağır ve ilk duyduğumda midemi bulandırmıştı ama o kadar etkiliki kullanmamak elde değil. Dudağım çatladıysa yara olduysa çok hızlı iyileştiriyor. Bende diğer lipbalmlar sabaha kadar giderdi buysa sabah uyandığımda da dudaklarımda kalıyor bence bu yüzden çok iyi yumuşatıyor.

 255. Ben çok fazla lip balm denedim çünkü yaşadığım şehir dolayısıyla karasal iklimdeyim ve dudaklarım aşırı kuruyor. Blistex dudakları yumuşatma ve çatlamalarını önleme konusunda en iyi lip balm bana göre. Özellikle uyumadan önce sürdüysem sabah mükemmel bir tazelik.

 256. kavanoz şeklinde olanından 2 yıldır sürekli hem çantamda¸ hem de evde olmak üzere 2 adet mutlaka bulundurduğum harika ürün. özellikle gece yatmadan önce sürerseniz sabaha yumuş yumuş dudaklarınız olur. roaccutane tedavisinde de işe yarar ama yine de bir hametan değildir bence.

 257. Bunu dudaklarıma boca edip uyumaya nasıl alıştıysam bunu sürmeden uyuduğum geceler dudaklarım ya çatlayıp kanamaya başlıyor ya da deli gibi gerilmiş oluyor ben konuşurken çatlıyor. Ne onunla ne onsuz yapabiliyorum bağımlılık adeta. Bunun sebebinin içindeki bir madde olduğunu duymuştum ama araştırmadığım için pek emin değilim.

 258. bu ürün büyük bağımlılık yapıyor bence. sürdükçe süresi geliyor insanın – biraz rahatsız edici bir durum. kokusu ve hissiyatı çok hoş nitekim.

 259. kullandıkça kullanma ihriyacının arttığı yönündeki yorumlara katılıyorum sadece likit mat ruj sürmeden önce kullanıyorum.

 260. Burda iyi gelmediğini hatta daha fazla kuruttuğunu okumuştum. Sonra dikkat edince cidden öyle olduğunu farkettim. Ben küçüklüğümden beri dudaklarımı ısırırım  o yüzden hep dudağımda yarıklarla geziyordum. Balmların tadı filan da hoşuma gitmediği için kullanmazdım. Blistexi arkadaşım sayesinde farkedip kullanmaya başladım ve bende cidden işe yaradı. Dudağımı ısırsam bile yara olmasını engelledi. Ama evet dudağı normal halinden daha fazla kuruttuğu bir gerçek.

 261. normalde asla lip balm bitiremem¸ hep kaybederim¸ oraya buraya koyarım her çantamdan farklı bir ürün çıkar. bu zamana kadar 3. kez aldığım tek lip balm med plus’un kavanoz formu oldu. evet uzun vadede kuruttuğunu¸ tedavi edici etkisi olmadığını biliyorum ama dişlerimi fırçaladıktan sonra sürdüğümde mükemmel bir ferahlık hissi geliyor¸ ruj altında da çok çok beğeniyorum¸ soğukta da oldukça işe yarıyor¸ genelde migros indirimlerinden alıyorum.

 262. Sürdüğüm zaman çok iyi ! Ancak bir süre dudaklarım daha kuru oluyor. Ben aradığım etkiyi bulamadım Burt’s Bees ile değişimli kullanıyorum. Memnun değilim ancak diğer lip balmlarından daha iyi. Çantamdan ayırmadığım parçam.

 263. Kullanmaya başladığım ilk bi kaç gün mükemmeldi kullanmayı bıraktığımdaysa dudaklarımı çok fazla kuruttu

 264. Bu ürünün kavanoz formunu kullandım. Benim için en iyi dudak nemlendiricisiydi. Yıllardır kullanıyorum. Kuruluğa ve çatlaklara çok iyi geliyor. 

 265. Danla Bilic’in makyaj videosunu izlerken orada duymuştum. Mat rujlardan önce özellikle med plus’u tavsiye etmişti. Bende sürekli mat ruj kullandığım için deneyeyim madem diye kutulu olanından aldım. Memnunum. Öyle kötü değil ama ha ri ka diyemem. Bir de dudakları şişiriyor galiba 😀

 266. Tanım dudaklara yoğun nem veren dudak koruyucu  ve nem verici kremİlk olarak annem almıştım .onun tek isteği renksiz olması ve dudağının çatlamaması . Bunlar bu balm da mevcut ve daha da fazlası yoğun nem ve yumuşaklık veriyordu . Annemin önerisiyle bende aldım Bundan sonrada bittikçe alırım.

 267. Anlık ferahlık sağlayan fakat dudakları yumuşacık yapmayan lip balm.Akşamdan sürüp yatsanız sabah uyandığınızda hala dudaklarınızda hissedebilirsiniz çünkü kesinlikle emilmiyor.Blistex lip relief cream tamda dudakları yumuşacık yapan bir krem kesinlikle tavsiye ederim.Dudaklarınızın anlık ferahlamaya ihtiyacı varsada med plus iyi bir tercih olabilir.

 268. yıllar içinde kah stick kah kavanoz formunda olanını kullandığım¸ zaman zamam heyecan arayıp başka balmlar kullandıktan sonra mutlaka ama mutlaka döndüğüm lip balm. tam bir mentol sevdalısı olduğumdan bazı insanların rahatsız edici bulduğu mentolümsü karanfilimsi kokususuna bayılıyorum. sürdükten sonra hafif dudakları birbirine sürtüldüğünde mentolün de etkisiyle sağladığı dolgunluk moral ve mutluluk verici.

 269. bir roaccutane mağduru olarak etkisinden her ne kadar memnun olsam da kaç tane aldıysam alayım mekanizmasi bozuldu parmaklamak zorunda kaldım hep :/

 270. Özellikle roaccutane kullandığım dönemde en iyi arkadaşım olan balm. Biraz pahalı malesef ama çok da bereketli. Burnuma bile sürdüğüm oluyor grip olduğumda.

 271. nemlendirmesi gerçekten çok güzel. paramparça ettiğiniz dudağınızı bir gecede fıstık gibi yapıyor¸ eser kalmıyor çatlaktan. en güzel uygulama yöntemi gece yatmadan önce bolca dudağa uygulamak. burnunuzu da açıyor hem mis gibi bir uyku çekiyorsunuz.

 272. geceden dudaklarıma sürüyorum¸ sabaha hafif dolgun ve yoğun nemli bi dudakla uyanıyorum. canım her sıkıldığında dudaklarımda oynadığımdan ötürü çok fazla çatlak¸ kuruluk ya da ölü deri oluşuyor. -ısırıyorum falan- o yüzden bu ürün beni çok mutlu ediyor. çok fazla yağlı değil¸ yemek yemiş ve ağzımı silmemişim gibi durmuyor yaslfmodf. kendinsinden çok memnun kaldım. 

 273. şu sıralar migrosta %50 indirimle bulabileceğiniz şimdiye kadar kullandığım en iyi nemlendirici. bunun silindir kutulu olanının gramını daha ucuza alabilirsiniz ama bu daha hijyeniktir. sonuçta elinizi değdirmeden sürebiliyorsunuz.içeriğindeki asitlerden dolayı dudağınızdaki ölü derileri bir güzel temizliyor. çok ciddi yaralı dudaklarda bile tek sürüşte farkı hissedebilirsiniz. mentol sevenler için kokusu muhteşem. bir daha başka bir lipstick kullanacağımı düşünmüyorum.edit: biraz korkarak da olsa ağız köşemdeki yaraya sürdüm ve yara bir gün içinde iyileşti. denemeye değer.

 274. dudaktaki çatlakları¸ yaraları¸ kuruluğu harika bir şekilde geçiriyor. yalnız üstüne likit mat ruj sürmeyin bence¸ parçalanıyor. bir de lip balmı sonuna kadar açarsanız tekrar içine girmeyebilir ve benim gibi 18 tl’nizi çöpe atmak durumunda kalabilirsiniz…

 275. Kuru dudakları “anlık” olarak iyileştiren bir ürün. Ben de eskiden çok severdim¸ o kupkuru dudaklarımı anında ferahlatırdı ama son zamanlarda fark ettim ki¸ ne zaman sürsem¸ etkisi geçtikten sonra dudaklarım eskisinden daha kuru oluyor. Kısır döngü yasıyorsunuz yani. Dudaklarınız kuruyor¸ sürüyorsunuz¸ sonra daha fazla kuruyor¸ yine sürüyorsunuz… Elimde bir sürü var hala zamanında alıp durmuşum. Bittikten sonra farklı lip balmlar denemek istiyorum¸ bakalım.

 276. sürekli kuruyan dudaklarını yiyip neredeyse parçalayan bana çok çok iyi gelmiş lip balm.kaç tane lip balm kullandım şu kuru parça parça dudaklarım için bilmiyorum en son watsons indiriminde bunu da deneyeyim bari diyerek aldım¸gece yatmadan sürdüm ve sabah kalktığımda dudaklarım yumuş yumuştu.tadı ve verdiği his de çok güzel.sanki hafif de dolgunlaştırıyor gibi… bence denemeye değer ^^

 277. Yanımdan asla ayırmadığım ve sürekli stok yaptığım yegane ürünüm. Mentollü oluşu da ayrı bir güzellik. 

 278. İlk aldığım zamanlar çatlakları kısa iyileştirmesiyle¸ verdiği dolgunluk hissiyle çok severek kullanırdım. Şimdilerde dudaklarım alıştığından mıdır nedir bilmiyorum eski etkisini göremiyorum.

 279. .Dudakların kurumasını engellemek için üretilen¸ dudakta ferahlama hissi bırakan nemlendiri. Lip balm olarak en sevdiğim blistex ama kullandıkça farkediyorum ki ne kadar kullanırsam dudaklarım daha fazla kuruyor. Yine de ruj öncesi vaz geçilmez💋

 280. Blistex med plus benim aşkım. Özellikle ders çalışırken ya da iş yerinde çalışırken yoğun olduğum zamanlarda dudaklarımı parçalıyorum resmen. Bir gün alışveriş yaparken lip balm tavsiyesi olarak bana blistex med plus önerdiler. Geceleri dişlerimi fırçaladıktan sonra sürüp yatıyorum. Sabaha çatlaklarımdan eser yok. Hatta dudağımın kenarında çıkacak uçuğa bile iyi geldiğini söyleyebilirim.

 281. bugün itibariyle bitirip hatta dibini kazıdığım mükemmel ürün. ne yazık ki çalışırken dudaklarımı yolduğum ve yara yaptığım için çok sayıda lip balm denedim. en memnun kaldığım ürün budur. yapısı yumuşacık yağ gibi kayıyor¸ sürerken bir an için mentol hissi veriyor ama çabuk geçiyor. nemlendirmesi oldukça uzun¸ kolay kolay gitmiyor benim dudağımda 30 dakika kadar dayanıyordu. dudağımı da yumuşacık yapıyor sık kullandığım zamanlarda belirgin olarak dudaklarımın kabuklaşması azaldı.çok çok memnun kaldım 18 tl gibi bir fiyatı var¸ indirimlerde pek indirime girmiyor yine de fiyat performans oranı çok yüksek. sık kullanıyorum günde 3-4 kez belki bazen daha çok. yaklaşık 2 ay dayandı bana. bazen mat rujlarımın üstüne de sürerek kullandım o kullanımı da sevdim.

 282. Dudakları gerçekten onaran bir ürün. Uzun süre nemli tutuyor ve naneli olduğu için hafif dolgunluk da veriyor dudaklara.

 283. özellikle kış aylarında her gece bolca sürüp yattığımda sabah beni yumuşacık dudaklarla uyandıran dudak kremi. likit mat ruj süreceksem de öncesinde hemen incecik bir kat geçip sonrasında peçeteyle fazlasını silip rujumu sürüyorum. işe yarıyor.

 284. Nemlendirmesi gerçekten çok güzel olan¸ sürümü şahane¸ etkisi uzun dudak nemlendiricisi. Mentollü tadından ise hiç hoşlanmıyorum maalesef.

 285. Dudakları çok kuruyan biri değilim ama kokusu ¸ dokusu ve nemlendirmesi beni memnun etti. Tekrar alır mıyım evet alırım.

 286. Çok başarılı bulduğum ürün. Dudak yolma alışkanlığına birebir. Yumuşacık yapıyor. Hassas ciltler için olanını da aldım ama maalesef mentol yerine zeytinyağı benzeri bir aroması olduğu için kullanamadım. Şimdiye kadar en memnun kaldığım lip balm oldu.^_^

 287. 4.Roacctune tedavimde hayat kurtarmış olan nemlendiricidir. Roacctune işine girecekseniz evde bir on beş adet stoklamanızı tavsiye ederim. Gün içerisinde çok kuruyor dudaklarınız ve bir çok kez sürmek zorunda kalıyorsunuz. Neyse efenim dediğim gibi hayat kurtarıcıdır. O dudaklara kavuşturduğu ferahlık hissi pahabiçilemez. Olips yedikten sonra su içmeye benzer. Alın aldırın🤤🤤

 288. roaccutane¸ zoretanin vb ilaçların kullanımından kaynaklanan dudak kuruluğuna bile ilaç gibi gelen¸ ferah mı ferah lipbalm.Sadece çabuk bitiyor…

 289. Blistex’in adını çokça duymuş bu yüzünden denemek istemiştim. Pişman oldum 🙁 Çok kuruyan dudaklarım var ve bu ürünü gece sürüp yatınca sabaha pul pul olmuş dudaklarla uyanıyorum. Diğer çeşitlerini deneyeceği bakalım.

 290. Aslında çevremdeki çoğu kişi tarafından pek tercih edilmeyen bir ürün ama ben her sürdüğümde aşk yaşıyorum¸ kokusu ve dudakta yarttığı yumuşacık his harika

 291. kokusu bana tereyağını andırmasına rağmen mükemmel bir kokusu olan¸ mükemmel nemlendiren¸ yaralara da birebir olan balmdır kendileri. şahanedir

 292. İlk kullanmaya başladığımda dudaklarımı mükemmel tedavi edip nemlendirse de dudaklarım¸ bu ürünü kullanmadığım zamanlarda sebepsiz kurumaya başladı ve ne kadar sürersem süreyim fayda etmedi. Kısır döngüye mi düştük dediğimde bile kendi kuruttuğunu iyileştirmedi anlayacağınız. Bir daha almayacağım sanırım.

 293. içindeki mentol uzun süreli kullanımlarda dudak dokusuna zarar veriyor¸ açıkçası düzenli kullanıma pek uygun görmüyorum. Ortalama bir ürün¸ beklentiyi yüksek tutuyorsanız bence almayın. Ayrıca dudak çevresinde komedon çıkarması yüksek olasılık.

 294. severek kullandığım ürün. dudaklarım yaz kış fark etmez hep kurudur. kuruluğumu tamamen alıyor. ayrıca dudaklarıma hoş bir görüntü de veriyor. sürdüğünüzde biraz yaksa da 1-2 dakikaya geçiyor. yakması sebebiyle dudaklar geçici olmak şartıyla hafif şişiyor ve daha dolgun görünüyor. ben o sebeple diş fırçaladıktan sonra fırçamı dudağımda hafifçe gezdiriyorum (bi nevi peeling)¸ bu da dudağın geçici olarak dolgun gözükmesini sağlıyor ve ardından bu ürünü kullanıyorum. daha da güzel görünüyor. bana göre tek kusuru sürekli dudakta bir kalıp gibi durması.

 295. Geçtiğimiz kis aldım ve kişi sadece bununla geçirdim. Mentolun dudakları hafif hafif yakması nemlendirmesi çok iyi. Hele geceden sürüp sabah kalkınca makyaja hazır dudaklar daha ne olsun

 296. dudaklarımı yumuşacık yapan şuana kadar en memnun kaldığım lip balm. mentollü olması beni bir ferahlatıyor arada parmağımın ucuna alıp burnuma değdirdiğim oluyor¸ nefesimi bile açıyor sanki.

 297. Çorak topraklara dönmüş dudakların kurtarıcısı ürün. İçindeki mentolün hafif karıncalatıcı etkisi çok hoşuma gidiyor. Swh

 298. Evde stok üstüne stok yaptığım (istemsizce) Aşırı aşırı aşırı beğendiğim lip balm. Tabiki kavanozda olan versiyonu diğer çevirmeli olan versiyonundan daha yoğun nem veriyor. Geceden sürüp yatıyorum sabah dolgu yaptırmış gibi oluyor hem de yumuşacık ve pürüssüz. Hatta ıssız adaya düşsem yanıma alacağım 3 şeyden biri olurdu kendisi.

 299. Onca lip balm denedim bunun gibisi yok gerçekten. Mentol etkisiyle ferahlık etkisi veriyor. Ayrıca dudakları daha hoş gösterdiği kesin.

 300. stick değil ama aynı ürünün kavanozda olanı için tam bir kurtarıcı diyebilirim. dudakları kuruluktan çatlayan¸ o çatlakları ısırıp kanatan bir ben var benden içeri. gece yatmadan sürersem ancak o zaman engelleyebiliyorum kendimi ve sabaha yumuşacık dudaklar. küçükken anneannem neremizde bir sıkıntı olsa vicks sürerdi rahmetli. blistex bana onun vicks kokan ellerini hatırlatıyor.

 301. hayatıma zoretanin tedavimle dahil olan bir lip balm. o deli kuruluktan çatlamış ölü dudaklarımı kurtacak bir kahramana ihtiyacım vardı. çok denedim yanıldım ama blistexi ilk kullanımımdan itibaren delisi oldum resmen. bana en iyi gelen o oldu. tek bir lip balm ise olay¸ o blistex benim için.

 302. sivilce tedavisi sırasında çevremden duyup da aldığım ve o kadar da memnun kalmadığım ürün. sanırım çok büyük beklenti oluşturmuştu. günlük kullanım için kullanılabilir ama süper olduğunu söyleyemem. yine de çoğu dudak kremine oranla performansı iyi.

 303. kavanozda olanına bayıldığım¸ bittikçe aldığım lip balm. çok sorunlu dudaklarım yok¸ sadece çok stresli olduğum zamanlarda dudaklarımı yoluyorum. normalde günlerce geçmeyip yara olan dudaklarım bir gecede iyileşiyor. yatmadan önce kalın bir tabaka halinde sürüyorum¸ sabaha yumuşacık dudaklarla uyanıyorum. verdiği ferahlık hissi de harika.