“Blistex” için 37 yorum

 1. her türlü hava değişimi¸ gün içinde gerekli kadar su tüketememe¸ yaz/kış klimaya maruz kalma ve hatta neredeyse sadece nefes alma sonucunda kuruyan¸ gerilen ve acıyan dudaklarıma şifa dağıtan¸ kendimi geçtim¸ eşe dosta bile bir yedek bıraktığım yarenlerim.

  1
  1
 2. Lip tone serisi yapmışlar ki dudaklara biraz da renk katalım demiş olmalılar.Pembe rengi dudaklarınızı daha canlı göstermekle beraber bakımını da yapıyor. Müthiş.

 3. roaccutane tedavisinde tüp şeklinde metollü bi lip balm ını kullanmıştım. cidden bepanthenin merhemi kadar etkili¸ ayrıca onun kadar da parlama yapıp dudaklarınızı ruh gibi göstermiyo.

  2
  1
 4. cicişlerin övgüleri sonucu geçen gün lip color olanından aldığım marka. Gerçekten güzelmiş. Diğer markalar gibi dudağım yağlı yağlı olmuyor. Dolgun bir nemlilik veriyor.

 5. kutuda değil de lipstick şeklindeki blistex medplus¸ kış soğuklarında çatlayan dudakları onarıp mat ruj sürmeye elverişli hale getirmesiyle benim bebeğim. üzerine tanımıyorum.

 6. mentollü lip balm’ıyla nesilleri mest eden bir marka. kışın özellikle de çatlayan¸ sonrasında kanayabilen dudaklar için biçilmiş kaftan. beni yaz mevsiminde bile kuruyabilen dudaklarımdan kurtarıyor. fiyatı 8-10 lira arasıydı en son. ama yakın zamanda nasıl bilemiyorum. çünkü o kadar bereketli ki kullan kullan sonu gelmiyor. ancak bendeki parmakla filan sürülen cinsten. klasik ruj gibi sürülenden almayı planlıyorum¸ dışarıda ellerime sürmeyeyim diye ama aynı etkiyi sağlıyor mu¸ yoksa diğer balmlar gibi işe yaramaktan bir haber mi oluyor bilemiyorum. bu konuda tecrübeli olanlar beni bir aydınlatabilirse çok sevinirim.

 7. şu ana kadar kullandığım ürünler arasında en iyi dudak bakımını sağlayan marka. kış için çok uygun olduğunu düşünüyorum. dudaklardaki kuruluğu alıyor¸ mentollu hoş bir his bırakıyor.

  24
  3
 8. mucizevi dudak nemlendiricisi. birçok markanın aynı amaca hizmet eden ürününü kullandım ama yok yani blistex bambaşka..sıradaki şarkı sana gelsin : kimseyi görmedim ben senden daha güzeeeeel ¸kimseyi tanımadım ben senden daha özellll….

 9. (bkz: blistex medplus ) stick ini (kavanozu da var) yeni aldığım ve dudaklarımı kurtaran bir üründür. sivilce ilacı vs. ağır ilaçlar alıyorsanız bile size hızır gibi yetişecektir. kokuya hassasiyeti olan kişiler için uygun olmayabilir çünkü mentollü bir ürün. çok yoğun. fakat günlük kullanımdan ziyade gece sürmelik bir lip balm. gündüz dudaklarınız bebek poposu gibi oluyor. günlük kullanım için¸ yapısı ve kokusu rahatsız etmeyen (bkz: blistex daily lip conditioner dudak kremi ) ini tavsiye edebilirim.not: bu 2 ürün nemlendirmekten ziyade -onarıcı- ürünlerdir. firmanın başka günlük kullanım için¸ renkli¸ meyveli vs. ürünleri de var.

 10. onsuz geçen bir kış düşünülemez. aralık falan değil he¸ daha ekim ayında çatlamaya başlayan bir dudağa sahibim. normalde acı dolu geçen kışlar 3 senedir inanılmaz keyifli. üstüne tanımam. inanılmaz uzun ömürlü olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. bir blistex ile iki kış rahat geçer.

 11. Elimde sadece classic lip balm ve med+ var. Classic olan tatlı ve sahlepe benzetiyorum¸ güzel nemlendiriyor ve tadı çok güzel. Med+ ‘ı her gece yatarken sürüyorum ve iyileştirici etkisinden çok memnunum.

 12. medplus dudak nemlendiricisinin ne stick ne de kutuda olan versiyonunu beğendiğim marka. ilk başta verdiği yumuşaklık hissi beş on dakika sonra geçip dudaklarımı günlerce su içmemişim gibi gösteriyor.

  3
  2
 13. Şu aralar Roaccutane kullanmam sebebiyle kuruyan dudaklarımı müthiş nemlendiren¸ medplus’ına bayıldığım dudak onarıcı bakım kremi. <3

 14. bu “blistex mevzusu” epeydir kafamı kurcalıyordu.cicişler yaklaşın¸ ideal lip balmımı bulabilmek için blistexin en çok konuşulan üç balmını aldım¸ ankara soğuklarında test ettim¸ şimdi kıyaslayacağım. ürünlere  şuradan bakabilirsiniz.en ünlü olanı malumunuz koyu mavi ambalajlı blistex med plus: tadı oldukça mentollü¸ ilk sürüldüğünde çok hafif dudakları yakıyor. ne yazık ki aralarında en parlak bitişli olan bu. ruj sürmeden önce bir peçete ile hafif silmeniz gerekiyor yoksa en mat ruju bile biraz parlak gösteriyor. nemlendirmesi güzel ama abartıldığı kadar da değil. nemlendirmeden ziyade çok kuru ve çatlamış dudakları onarma konusunda başarılı olduğunu düşünüyorum. ama uzun süre nemlendirme beklemeyin.açık mavi olanı blistex sensitive: kokusuz¸ tatsız¸ adı üzerinde hassas dudaklar için olan bir ürün. yine parlak bitişli bir ürün. dudakta med plus’tan bir tık daha az parlak duruyor diyebilirim. daha uzun süre nemlendirdiğini düşünüyorum. beyaz ambalajlı blistex classic lip protector: tadı ve kokusu vanilyalı bir şeyleri çağrıştırıyor. nemlendirme açısından aralarında en yetersiz olanı. fakat dudakta duruşu itibari ile de en az parlak olanı. ruj altına sürmek için aralarından en ideali bu.elimde bir de le petit marseillais (küçük marsilyalı:D ) markasının lip balmı var. çok yoruma değer bir ürün değil¸ nivea lip balmlar ayarında. hoş önceden marka ve ürün bilgim pek yoktu¸ bittikçe migrostan nivea alan bir insandım sdjslkdjls. bunun dışında bir de ruby kisses pot o’miracle’ın koyu yeşil ambalajlı olanını denedim. o da gerçekten güzel bir üründü¸ nemlendirmesi olsun¸ onarması olsun. fakat özellikle dışarıda elimi yıkayamadığım zamanlarda çıkarıp kullanamıyordum. bana çok pratik bir ürün gibi gelmedi¸ lipstick formundaki ürünleri kullanmayı tercih ediyorum. özet geç diyenler için: biterse blistex sensitivei günlük kullanım için tekrar alırım. kokusu¸ akarı gideri yok¸ iyi nemlendiriyor. bir ihtimal ruj altına kullanmak için de classic lip protector olani tekrar alabilirim. ilgili medya: 1

 15. biliyorum çok sevilen bir marka.. ürünleri bayağı işe yarıyor¸ ben de denedim ve evet anında kurtarıcı gibi fakat…eğer içeriği temiz bir ürün arıyorsanız¸ bu o değil. paraben¸ petrol varyasyonları¸ phenol vb şaibeli maddeler içeriyor. “dose makes the poison” diyoruz fakat içeriği bu kadar kötü maddelerle dolu bir ürün uzun vadede bizim karşımıza yarar/zarar bakımından ne gibi bir oranla çıkacak? tıpkı saç ürünlerine konulan bu “anında etki” gösteren silikon türevleri gibi aslında geçici iyileştirme yaratan maddelerden oluşuyor. bu¸ sürekli kullanıp bir süre bıraktığınızda eski halinden daha kötü bir duruma döndürecek demek oluyor..ayrıca sertifikalı organik ürünler içermeyen ve hayvanlar üzerinde test yapan bir marka…

 16. lip relief ve sensitive kullanıyorum¸ sensitive eğer o an kuruluğu geçirsin nemlendirsin derseniz iyi ama büyük yaralar olmuş çatlamışsa etki etmiyor. lip relief de gün içerisinde sürmek için çok yoğun beyaz beyaz durabiliyor. ben gece yatarken sürüyorum sabaha derin yaralar geçmiş oluyor.

 17. Mat ruj kullanmaktan ve kış şartlarından kaynaklanan kuruluğa iyi geliyor medplus. her akşam yatarken sürüyorum ama içeriğinin bu kadar kötü olması beni yeni lip balm arayışına itiyor.

 18. Birkaç sene önce küçük mavi kutulardaki medplusın kışın soğuktan çatlayıp yara olmuş dudaklarımı bir gecede tamamen düzelttiğini hatırlıyorum. Fakat bu sene içinde iki kutu bitirdim ve o verimi alamadım. İdare eder bir nemlendirme yapıyor o kadar. İçeriği mi değişti acaba

 19. Blistex in pembesi bi kullanmaktayım dudagima sürdüğümde bir ferahlık nane hissi veriyor nude tonlarda ve sert bir yapısı var rujlarin altına kullanılabilir aynı zamanda

 20. bundan 3 sene önce liptone’u çok severek kullanıyordum¸ dudaklarıma çok doğal bir renk veriyordu ama üretimden kaldırdılar. Medplus’ı burada yazan yorumlara bakarak aldım ama ben de çok bir etkisini göremedim. Lip brilliance’ı denemek için aldım kullanmadığım için bi köşede durdu ve çöpe gitti çok yağlı ve yapış yapış bir his veriyordu. Genel olarak beğenmediğim ürünleri olan bir markadır benim için

 21. Kullandığım tek ürünü ruj şeklinde olan dudak kremlerindendi. Çok şekerli bir tadı olması ve kullandığım diğer kremlere oranla daha ıslak ve yağlı bir his bırakması nedeniyle hoşlanmadım.

 22. Fiyatı dudağın nemli kalma süresine göre çok uygun rossmanda 13¸ eczanede 10¸ evede 8 lirayı mentollü yapısıyla da dolgunlaştırıyor.

 23. aknetrend kullanmaya başlayalı yanımdan ayırmadığım dudak balmı. Dudaktaki o ilk sürdüğünüzdeki yanma hissini çok seviyorum. Kuruluktan yarılmış kanayan dudaklarımı gayet güzel yumuşatıyor

 24. Bir kaç çeşidini kullandığım ve biri hariç hepsinden memnun olduğum lip balm markası. yorumlarımı da yazayım.(bkz: Blistex lip relief krem) Favorim. Tüp ambalajda¸ beyaz krem şeklinde bir ürün. Bildiğimiz lip balmlardan farklı bir yapıda. Güneş koruması mevcut¸ içinde sanırım belli belirsiz mentol de var ve bence blistex’in en iyi ürünü çünkü aşırı kuru dudaklarıma bile günde bir kez sürsem yetiyor. Dudağın üzerinde tabaka oluşturan ürünlerden değil¸ dudak emiyor ve gerçekten yumuşatıyor. Ayrıca bana med plustan daha onarıcı geldi¸ çatlamış hatta parçalanmış gülerken bile acıyan dudaklarımı bir kaç saatte adam ediyor. Tek kötü yanı yapısından dolayı sürünce beyazlık bırakması. O yüzden bence evde kullanım için daha uygun. (bkz: blistex med plus lip balm) stick olan versiyonu daha kalın yapılı ve mentolü kavanozdaki versiyondan daha az. Yine kavanozdakind kıyasla daha iyi nemlendiriyor ve dudakta daha uzun süre kalıyor bence. Çok mentollü şeylerden rahatsızsız oluyorsanız¸ uzun süreli nem¸ yumuşaklık ve spf istiyorsanız bir de pratik olsun diyorsanız stick size göre. Ayrıca kavanozdaki kadar parlatmıyor dudakları. Ama ben ince yapılı¸ onarıcı¸ bir de bol mentollü olsun istiyorum yaz günleri ferah ferah süreyim derseniz kavanozdaki doğru seçim olacaktır. (bkz: blistex daily lip conditioner) beyaz yeşil renkli kavanoz versiyonu için söylüyorum¸ blistex ‘in en kalın yapılı ve dudakta en uzun süre kalan ürünü. Biraz vazeline benziyor yapısı. Yumuşatması nemlendirmesi iyi. Mentollü değil¸ hafif tatlı bir kokusu var. Güneş koruması yok bildiğim kadarıyla.(bkz: blistex happy lips strawberry lip balm) çilek aromalı renksiz¸ spf 15 stick lip balm. Bunun da etkisi güzel günlük kullanım için iyi bir balm fakat çok kuru dudaklarınız varsa veya dudaklarım çok çatladı acilen toparlanmalı diyorsanız aradığınız ürün bu değil. (bkz: blistex lip brillance) blistex ‘in en kötü ürünü. Işıltılı¸ hafif pembelik veren bir balm fakat asıl görevi olan nemlendirme konusunda çok başarısız. Spf 15 özellikli yine ama ne renk vermesi iyi ne nemlendirmesi¸ ne idüğü belirsiz bir şey. lip balmlarda benim gibi şekerli ve tatlı tatlı kokan ürünleri sevmeyenler uzak dursun. Bir de fruit smoothies adlı bir ürünü vardı hala var mı bilmiyorum¸ yeşil mor bir kaç çeşitti. Bu da çok kokulu ve tatlı bir balm ve diğerleri kadar başarılı değil. Aklıma blistex ile tanışmamız geldi. 7 8 sene önce cosmopolitan dergisi hemen hemen her ay derginin yanında küçük bir hediye verirdi. Blistex med plus ile ilk o zaman taşımıştık. O zamandan beri de aralıksız kullanırım işte. Verdikleri diğer ürünlerin arasında hatırladığım kadarıyla John frieda saç serumu¸ rimel ruj gibi ürünler vardı. Artık kaşıkla verip kepçeyle alan kapitalizmin verdiği bir kaşık bile çok görülüyor. Onu bile düzgün yaşayamayan hakkını alamayan bir ülkedeyiz. Sample yok¸ back to Mac yok¸ dergilerin verdiği hediyeler yok ne var ulan it. Neyse bu da böyle bir anımdı paylaşmak istedim¸ eminim o güzel yılları hatırlayan cicişler vardır. Edit: imla

 25. evet sivilce ilacı kullanımı sırasında en işe yarayanı med plus olanı sanırım ancak çok parıl parıl sırayla denedim neredeyse hepsini¸ med plus rujun altına sürülmüyor¸ rujun rengi duruşu çıkmıyor ortaya ancak gece yatarken sürmeye iyi. bana kalırsa en iyisi sensitive olanı çıktı mat bir duruşu var rujun altına sürmelik. en beğenmediğim ise classic olanı oldu ne nem veriyor doğru düzgün ne de rujun altında iyi duruyor. renkli olanını da sevmedim ancak o pembe parıltıyı seven vardır diye düşünüyorum. renkli nivealar gibi dudak çukuruna dolmuyor en azından ama benim tarzıma uygun değil rengi falan dediğim gibi seven varsa o da alınabilir ama nemlendirme için yeterli değil.

 26. BIK TIM! Kullandığım en iyi lip balm olabilir ama mekanizmasını yapan ve o mekanizmayı görüp de değiştirmeyen her kimse atın onları ya. Bu lanet şeyin öyle saçma bir mekanizması var ki eğer olur da tamamı yukarı gelecek şekilde açarsanız¸ 16 liranız anında boşa gidiyor. Alttaki kısmı tamamen çevirdiğiniz anda (bakın zorlamaktan falan bahsetmiyorum)  boşa düşüyor ve bir daha da ne kadar döndürürseniz döndürün balm kısmı hareket etmiyor. Çıldırıyorum ya bu kadar sevilen bir şirket nasıl böyle basit  bir mekanizmayı beceremez? Hayır bir de ucuz değiller ki alalım her bozulduğunda? edit: bu sefer de kaybettim ve iki aylık roaccutane dönemimde 4 tane blistex almak zorunda kaldığımdan dolayı¸ başka bir şeyle idare edeyim diye alterra’nın papatyalı balmını aldım ve oldukça memnunum. Sürdükten sonra neredeyse bir saat dudaklarım çatlamadı¸ veya acımadı. Blistexte de aynı durumu yaşadığım ve bunun içindeki ürün bir hayli daha fazla olduğu için¸ oyumu bu konuda kesinlikle Alterra’ya veriyorum  yalnız eklemem gerekir ki blistex med plusın o müthiş kokusundan sonra bunu hiç sevmedim¸ kokusu da tadı da bayağı kötü

  1
  1
 27. Şu ana kadar kullandığım en iyi lip balm markası diyebilirim. Blistex medplus kullanıyorum. Roaccutanedan dolayı kurumaya başlayan dudaklarıma çok iyi geldi ayrıca içerisindeki mentol de dudaklara ferahlık ve doğal bir dolgunluk katıyor. uyumadan önce kalın bir tabaka şeklinde sürüyorum ve uyanınca pürüzsüz ve hafif şişmiş duaklarla uyanıyorum. Yapısı biraz kalın evet ama gün içinde kullanmak zorunda değilsiniz veya rujunuzu uygulamadan yarım saat önce sürerseniz daha tatmin edici bir sonuç alabilirsiniz 🙂

 28. Son çıkanlardan Blistex Bliss Flip yumuşak&ipeksi mor-lila kutulu olan balmın kutusu ve tadı dışında hiçbir şeyini sevemedim. Ne nemlendirmesi yeterli geldi¸ ne de yapısı güzel. Tavsiye edemeyeceğim.

 29. yeni çıkan bliss flip’in yaban mersini ve şeftali aromalı olan çeşidini gratis’in %50 indirimi sayesinde edindim bugün. bir saat önce ilk defa denedim. yapısı biraz sert olduğu için ilk sürüşte dudağıma çok az ürün geldi (yani medplus kadar yoğun bir yapısı yok) bu yüzden birçok kez üstünden geçmek zorunda kaldım. şimdi dudaklarımı birbirine değdirince sadece hafif bi yapışkanlık var ve hala yumuşaklar. ayrıca¸ medplus kadar yağlı olmadığı için de rujların altında daha güzel duracağını düşünüyorum. bu arada benim dudaklarım kuru ve her fırsatta çatlayan cinsten.ürün şu anlık hoşuma gitti ama indirimsiz fiyatını hakedecek kadar güzel ve tedavi edici olduğunu düşünmüyorum malesef. edit: evet cicişler fikrim değişti. bugün rujumun altına sürdüm ve evden çıktım.  ikisini de yanıma almayı unuttuğum için tazeleyemedim. beş saat sonra eve döndüğümde dudaklarım hala yumuşaktı. medplus’ta bu süreç dudaklarımın tekrar kabuklanmasıyla sonuçlanıyordu malesef. aradığımı bulmuş oldum sonunda¸ çok mutluyumm.

 30. abdde 1 buçuk 2 dolar olan¸ türkiyede fiyatları 20-27 lira arasında değişen lip balm. sensetive olanını yıllardır kullanırım. ilgili medya: 1

 31. eğer içeriği temiz bir ürün arıyorsanız¸ bu o değil. içinde yer alan Petrolatum (Mineral yağ jeli¸ sıvı vazelin¸ parafinum¸ liquidum ve bebek yağı olarak da bilinen madde)¸ ışığa karşı hassasiyet¸ deride çatlama ve kuruma dolayısıyla da erken yaşlanmaya neden olurken¸ vücuttan toksinlerin atılmasına engel olarak ciltte akne oluşmasına da neden olabiliyor. Çoğu kozmetik üründe kullanılan¸ ciltteki gözenekleri tıkayan ve cilde plastik görüntüsü veren bir tür petrol türevi. Dudakta kullanılmasının nedeni de cildin en alt tabakasına dek ulaşarak cildi yumuşacık yapması. Hep bu yüzden aldanıyoruz ya. Ama bazen Dudağımıza sürdüğümüz şeyleri yiyoruz bu bir gerçek! Bu üründe en çok kullanılan ve ilk sırada yer alan madde petrolatum! Cilt fonksiyonunun ve hücre gelişiminin hızını düşürür. Pek çok üründe kullanılır. Mineral oil* Petrolatum * Paraffin wax * Paraffin oil * Liquidum paraffinum hepsi kanserojen maddeler. benim tercihim daha temiz içerikli balmlar. eczanelerden temiz içerikli¸ biraz daha pahalı da olsa etkili lip balmlar bulmak mümkün.

 32. medplus olanına sahibim. lakin çok bir etkisini göremedim sadece dudaklarım biraz parlasın ve o an nemlensin diye sürüyorum çünkü sürekli kullanımda kuruttuğunu farkettim ve bir daha alacağımı sanmıyorum.

 33. Happy Lips olanı var bende¸ kokusu mükemmel çilekli şeker gibi kokuyor. Nemlendirmesi ilk 10 dakika için çok iyi sürekli çıkarıp sürebilecekseniz alın çünkü ilk sürdüğünüzde dudaklarınız harika oluyor ama kalıcılığa 10 üzeri den 5 veririm. 2-3 saat sonra eski haline dönüyor.

 34. Yıllardır medplus kullanıyorum. Çok memnunum. Niveanın hiç bir işe yaramayan balmlarımdan sonra çatlak dudaklarıma çok iyi geliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?