“Blistex” için 398 yorum

 1. trendyolaff
 2. biliyorum çok sevilen bir marka.. ürünleri bayağı işe yarıyor¸ ben de denedim ve evet anında kurtarıcı gibi fakat…eğer içeriği temiz bir ürün arıyorsanız¸ bu o değil. paraben¸ petrol varyasyonları¸ phenol vb şaibeli maddeler içeriyor. “dose makes the poison” diyoruz fakat içeriği bu kadar kötü maddelerle dolu bir ürün uzun vadede bizim karşımıza yarar/zarar bakımından ne gibi bir oranla çıkacak? tıpkı saç ürünlerine konulan bu “anında etki” gösteren silikon türevleri gibi aslında geçici iyileştirme yaratan maddelerden oluşuyor. bu¸ sürekli kullanıp bir süre bıraktığınızda eski halinden daha kötü bir duruma döndürecek demek oluyor..ayrıca sertifikalı organik ürünler içermeyen ve hayvanlar üzerinde test yapan bir marka…

 3. Şu aralar Roaccutane kullanmam sebebiyle kuruyan dudaklarımı müthiş nemlendiren¸ medplus’ına bayıldığım dudak onarıcı bakım kremi. <3

 4. medplus dudak nemlendiricisinin ne stick ne de kutuda olan versiyonunu beğendiğim marka. ilk başta verdiği yumuşaklık hissi beş on dakika sonra geçip dudaklarımı günlerce su içmemişim gibi gösteriyor.

 5. Elimde sadece classic lip balm ve med+ var. Classic olan tatlı ve sahlepe benzetiyorum¸ güzel nemlendiriyor ve tadı çok güzel. Med+ ‘ı her gece yatarken sürüyorum ve iyileştirici etkisinden çok memnunum.

 6. onsuz geçen bir kış düşünülemez. aralık falan değil he¸ daha ekim ayında çatlamaya başlayan bir dudağa sahibim. normalde acı dolu geçen kışlar 3 senedir inanılmaz keyifli. üstüne tanımam. inanılmaz uzun ömürlü olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. bir blistex ile iki kış rahat geçer.

 7. şu ana kadar kullandığım ürünler arasında en iyi dudak bakımını sağlayan marka. kış için çok uygun olduğunu düşünüyorum. dudaklardaki kuruluğu alıyor¸ mentollu hoş bir his bırakıyor.

 8. mentollü lip balm’ıyla nesilleri mest eden bir marka. kışın özellikle de çatlayan¸ sonrasında kanayabilen dudaklar için biçilmiş kaftan. beni yaz mevsiminde bile kuruyabilen dudaklarımdan kurtarıyor. fiyatı 8-10 lira arasıydı en son. ama yakın zamanda nasıl bilemiyorum. çünkü o kadar bereketli ki kullan kullan sonu gelmiyor. ancak bendeki parmakla filan sürülen cinsten. klasik ruj gibi sürülenden almayı planlıyorum¸ dışarıda ellerime sürmeyeyim diye ama aynı etkiyi sağlıyor mu¸ yoksa diğer balmlar gibi işe yaramaktan bir haber mi oluyor bilemiyorum. bu konuda tecrübeli olanlar beni bir aydınlatabilirse çok sevinirim.

 9. geçen yılki (bkz: aknetrent ) tedavim sırasında tanışıp vazgeçemediğim lip balm markası. o zamanlar mentollü stiği kullanıyordum. cayır cayır yakardı çöle dönmüş dudaklarımı aman allah ne güzel gelirdi. ama çok parlatıyodu açıkcası tereyağı bulamış gibi oluyordum belki de ben çok abandığım içindir bilemiycem. şimdilik klasik olanını kullanıyorum. beyaz ambalaj sargılı¸ üzerinde classic lip protector yazıyo.içinde papatya¸ aloe vera¸ e vitamini ve panthenol varmış. kokusuna bayılıyorum ama koku tanımlamakta sorun yaşadığım için şuan anlatamıyorum 😀 nemlendirmesini de çok seviyorum¸ dudaklarım artık normal derecede kuru o yüzden bana yetiyo. her 5 dakikada bir dudak ısırmama ve yalamama da gayet dayanıyo.alın aldırın cicişler ben indirimden almıştım tadından yenmiyo vallahi

 10. kutuda değil de lipstick şeklindeki blistex medplus¸ kış soğuklarında çatlayan dudakları onarıp mat ruj sürmeye elverişli hale getirmesiyle benim bebeğim. üzerine tanımıyorum.

 11. cicişlerin övgüleri sonucu geçen gün lip color olanından aldığım marka. Gerçekten güzelmiş. Diğer markalar gibi dudağım yağlı yağlı olmuyor. Dolgun bir nemlilik veriyor.

 12. roaccutane tedavisinde tüp şeklinde metollü bi lip balm ını kullanmıştım. cidden bepanthenin merhemi kadar etkili¸ ayrıca onun kadar da parlama yapıp dudaklarınızı ruh gibi göstermiyo.

 13. Lip tone serisi yapmışlar ki dudaklara biraz da renk katalım demiş olmalılar.Pembe rengi dudaklarınızı daha canlı göstermekle beraber bakımını da yapıyor. Müthiş.

 14. her türlü hava değişimi¸ gün içinde gerekli kadar su tüketememe¸ yaz/kış klimaya maruz kalma ve hatta neredeyse sadece nefes alma sonucunda kuruyan¸ gerilen ve acıyan dudaklarıma şifa dağıtan¸ kendimi geçtim¸ eşe dosta bile bir yedek bıraktığım yarenlerim.

 15. bembeyaz dudaklara sahip olduğumdan ruj sürmesem bile en azından dudaklarıma nemlendirici sürerek daima renklendirmeye çalışırım.nivea vb. ürünler denedim ama bu blistex bi harika dostum.

 16. Evet anında iyileştirici etkisi var ama kesinlikle sonrasında dudakları daha çok kurutuyor. Satış politikası olabilir.Bunun yerine daha alternatif şeyler denenebilir. Burt’s bees gibi mesela¸ o da çok yumuşatıyor ama en azından blistex gibi çok kurutmuyor.Bitsin diye aklıma gelince dışarı çıkarken kullanıyorum blistexi. 

 17. bir ben mi beğenmiyorum acaba diyordum ama burayı okuyunca bazı yazarlardan da olumsuz yorumlar gördüm. cidden kurutuyor dudağı. bir de elle sürmek filan pek hijyenik gelmiyor bana ama almışım işte. dudağı dolgunlaştırdığı gerçek ama kurutmasını da pas geçemeyeceğim.

 18. Kavanozdakini hijyenik ve pratik olmadığından bıraktım. Stick olanı da bir türlü istediğim randımanı vermedi ve bitmedi bir türlü. Pot a miracle a şans verdim ben de¸ ondan gayet memnunum 5 aydır ve ilk kez bir balm bitireceğim hem de kaybetmeden o/

 19. Bu ürün asla nemlendirmedi dudaklarımı. Emilmiyor bile bir kısmını yiyorum bir kısmını da silmek zorunda kalıyorum bir süre sonra. Bu kadar iyi yorumdan sonra ısrarla kullandım¸ kavanozdaki olmayınca tüptekini denedim ama olmadı. Belki de yalnızca çatlakları tedavi etme vaadi vardır bilemiyorum. 

 20. dudaklarımı şu zamana kadar en iyi nemlendirip yumuşatan balm. hindistan cevizi yağından çok daha fazla işe yarıyor bende. sonradan daha fazla da kurutmuyor kesinlikle. bu ve lip relief favorilerim.

 21. Fibromiyalji hastası bir insan olarak litrelerce su içsem de ağız (dudak) ve göz kuruluğunu asla gideremiyorum. O yüzden medplus canımdır kanımdır bebişimdir diyorum ve yaz kış kullanıyorum. Evde ve çantamda ayrı ayrı yedekleri var. Eşimin de kışın paramparça olan dudakları için tek çare kendisi. Ailecek seviyoruz. 

 22. Kışın dudakları kuruluktan sürekli çatlayan¸ kanayan ve bir türlü iyileşmeyen eşime kullandırabildiğim tek dudak koruyucusudur kendisi. (Paketini lacivert renkli ve sade yapmaları falan iyi olmuş¸ erkeklerde ruj algısı yaratmıyor) Kendim hiç kullanmadım¸ ama günde bir kaç kere kullanım sonrası kısa bir süre içinde eşimin dudakları kendine geldi. Kokusu da dışarıdan iyi ama sürünce mentol yüzünden yakıyor olabilir.

 23. Bu tip lip balmlar sanki dudakta bağımlılık yaratmak üzere tasarlanmış. En azından bendeki etkisi öyle. Ne zaman kullansam zaten çorak olan dudaklarımı iyice kupkuru yapıyor. Kullandığımda nemlendiriyor iyi hoş da¸ etkisi geçtiğinde çok daha kuru dudaklarım. Öyle aşırı parlak durmuyor ama ikide bir elini içine sokma durumu iyi değil stick şeklinde olmadığı için¸ hele ki benimki gibi uçuk olmak için fırsat kollayan dudaklarınız varsa. Ben kullanmıyordum¸ istediği için kardeşime verdim yoksa bi ton parayı o da dökecekti buna ne gerek var.

 24. herkes begenmiş. ben nefret ettim bundan ya. çöpe attım bitmeden. bi kere dudakları çok yakıyor ve buram buram mentol. hasta olmuşsunuz da vicks kullanıyormuşsunuz gibi. zaten günlük kullanım için değil bu bildiğim kadarıyla. beyaz olanına geçtim ben ve ondan daha memnunum. bu da farklı bir bakış açısı olsun almayı düşünenlere.

 25. sevmediğim ve cruelty free ürünler kullanmayı tercih edeceğim için bir daha asla almayacağım bir lipbalm. yoğun mentollü olduğu için dudaklarımı çok yakıyor¸ özellikle dudak çizgimi. nemlendirmesi sürünce yeterli gibi geliyor ancak lipbalm silindikten sonra yani biraz süre geçtikten sonra dudaklarım sürmeden önceki halinden çok daha kuru oluyor. rujun altına kullanmak için de uygun değil.

 26. Bir aralar bağımlısı olduğumdur. Çok güzel nemlendiriyor ve hafif de olsa canlandırıyordu dudaklarımı. Gel zaman git zaman alerjiye sebep oldu sürekli ufak ufak sivilceler çıktı dudaklarımda. O günleri hatırlamak bile istemiyorum. Şuan bepanthol dudak kremi ile aşk yaşıyorum

 27. Yıllardır vazgeçemediğim¸ tek geçtiğim lip balm. Onarmada çok başarılı¸ istisnasız her gece ama her gece sürüyorum. Onsuz yapamam¸ olmaz¸ olmamalı :)) Fiyat-performans açısından da çok iyi olduğunu düşünmekteyim

 28. Benim kupkuru dudaklarımı çok güzel nemlendiriyor¸ çok memnunum. Fakat bence kavonoz ve stick versiyonu arasında formülasyon farkı var. Kavonozdakini daha etkili buldum. Tadı da çok güzel¸ şekerli bayılıyorum. Keşke lipbalmı da yemesem :)not: bu stick olanı var ya ha onu sakın ay bunun boyutu ne kadarmış diye sonuna kadar çıkarmayın¸ sonra geri sokamıyorsunuz. mekanizması aşırı dandik. ben yaptım siz yapmayın. ah hep bu merakım. —curiosity killed the softkitty—

 29. Dudaklarım için ortalama bir lipbalm. Verdiği mentol etkisi de güzel. Ama ben bunu kaşlarıma sürüyorum en çok öyle memnun kaldım. Yüzümdeki en kuru yer kaşlarım hep pul pul görünür. Blisteks sürüp tarıyorum. Umarım bi zararı yoktur baya memnunum bu kullanımından.

 30. Gittiğim kayak tatillerinde resmen kurtarıcım olmuş¸ çok güzel kokan yoğun nemlendirici özellikli lip balm.

 31. Yara olan dudaklarımı 1 gecede iyileştiren lip balm. Çantamda başucumda her yerde taşıyorum kısacası. Kullanın kullandırtın

 32. classic lip protector’ın garip kokusu ve yapış yapış hissinden sonra bu versiyonuna şans verdiğim blistex dudak nemlendiricisi. dudaklarımın nemi şu günlerde yerinde olmasına rağmen gidip gelip sürüyorum. nemlendirici etkisi yanında çok hoş bir ferahlık bırakıyor¸ dudakta duruşu da çok güzel. stick şeklinde olanından kullanıyorum. tavsiye ederim.

 33. Bahar döneminde kurumaya başlayıp yazın çatlayan dudaklarımın biricik dostu minik mavi arkadaş. Özellikle geceleri uyumadan sürüyorum. Sürdüğüm anda mentolun ferahlığını hissediyorum ve uyuyana kadar geçen sürede hala devam ediyor. Sabah uyandigimda ise dudakların neme doymuş oluyor. Yalnız bu bitince stick olanını alacağım sanırım.

 34. Sürdükten sonra dudakları hafif hafif üşüten/serinleten harika nemlendiren bakım yapan bir ürün. Makyajdan önce kullanılmasını pek önermem zor emiliyor dudak tarafından ama gece yatmadan önce sürmeye fazlasıyla uygun. Ben o kutuyu muhtemelen 1 yıla anca bitiririm öyle düşününce de 11 lira çok büyük bir paraymış gibi gelmiyor.

 35. Rouccatane kullandığım zamanlarda keşfettiğim muhteşem lipbalm. Makyaj öncesi¸ gece yatarken¸ rujumu tazelemeden önce sürekli kulliyorum. Özellikle likit mat rujlari tazelemeden önce bunu sürdüğümde ilk sürdüğüm gibi oluyor cicişler:)

 36. içinde ne kadar kaldı acaba düşüncesiyle sonuna kadar açılmaması gereken dudak kremi. zira bir daha içine sokmak mümkün olmuyor

 37. Kavanozda olanı kullandığım en iyi lip balmdır. Lip balm hastalığım olduğundan almadığım lip balm denemediğim marka yoktur. Ama nemlendiricilik açısından bundan iyisi yok diyebilirim. Kupkuru dudaklarımı anında yumuşacık yapıyor ve ferahlatıyor ve çok da bereketli sürekli sürememe rağmen 1.5-2 yıldır bitmedi. Çok Seviyorum çok.

 38. Stick ve kavanozun bir farkı yok bence.ben sadece daha hijyenik olduğu için stick kullanıyorum.roaccutane yüzünden zımparaya dönmüş dudakları bir saatte(abartmıyorum) düzelten krem.

 39. roaccutane kullandığım şu günlerde bephantol bebek pişik kremiyle beraber kurtarıcım olan dudak bakım kremi. dudaklarıma bakan kimse roaccutane kullandığımı farketmez bendeki etkisini çok sevdim. nuxe’ün meşhur dudak balsamını da aldım ama bunu ondan daha çok seviyorum. kuru dudaklı cicişlere öneririm. 10 numero 5 yıldızlı not

 40. Şahane bir ürün! dudaklarıma verdiği ferahlığı hiçbir ürüne değişemem. nemlendirme etkisi ve en önemlisi iyileştirme etkisi çok iyi. uçuklara bile iyi geldiğini duymuştum fakat hiç uçuk derdim olmadığı için denemedim. fakat deneyecekseniz de dudağınızdaki mikrobu minik kavanoza bulaştırmamaya dikkat edin derim.

 41. severek kullandığım bir ürün fakat şu mentolü pek hoşuma gitmiyor nedense ben de mentolsüz olmasını isterdim

 42. stick olanını kullandım. kokusu çok keskin gelmişti bana ilk başta hiç alışamamıştım. ciddi anlamda dudaktaki kuruluğa ve çatlağa çok ama çok iyi geliyor¸ yumuşacık yapıyor. kokusuna da bir süre sonra alışıyorsunuz zaten.

 43. kavonozda olanı bugüne kadar kullandığım lipbalmlar içinde gerçekten nem verdiğini hissettiğim tek lipbalmdır¸ canımdır.

 44. Stick şeklinde olanındansa kavonozda olan çeşidini tercih ettiğim lipbalm. stick olanını hiç kullanmadım fakat kavonozdakinin yapısı daha yoğun gözüküyor. Rujların altına kullanmak için kesinlikle uygun değil¸ direkt rujun yapısını bozar. Dudaklarıma peeling yaptıktan sonra ya da gece uykudan önce sürüp sabaha pamuk gibi dudaklarla uyanmak istediğim zamanlar kullanıyorum. Çok memnunum.

 45. kavonozda olanını bitirdim¸ dudak yeme koparma olayım varken ertesi gün iş için ruj sürmek de gerekirken kurtarıcı olmuştu cidden. göz çubuğuyla (kulak çöpüne benzeyen) alıp yaydırıyordum bolca dudağa¸ naneli ferah bir hissi var¸ sevmeyene göre değil. ama sabah uyandığımda yumuş yumuş oluyordu¸ mat rujlar için lazım. stick olanını alacağım bu sefer¸ umarım diğeri gibidir.

 46. Kışın stick olanını edinmiştim. Dudaklarım kolay kurur ama çatlamaz kabuk kabuk durur ben de bu durumu hiç sevmem. O yüzden birazcık internet araştırması sonucu aldım. Nemlendirmesi çok güzel¸ yumuşacık oluyor surunce dudaklarim. Ben gece cildimi temizledikten sonra uyumadan kendisini sürüp yatıyorum sabaha yumus yumus dudaklarla uyanıyorum ^.^ tek sevmediğim tarafı sabah uyandığımda hala dudagımda bir miktar kalip halinde kalıyor olmasiydi ona da şöyle çözüm buldum. Sürdükten sonra parmağımla üstünden geçiyorum dağıtır gibi yedirmiş oluyorum yani¸ kalmiyor sabaha

 47. Stick olanına sahip olduğumdur. Soru cevap bölümüne rujlarımı fazlaca yenilediğim ve bunun sonucunda makyaj sonrası dudaklarımın kabuk kabuk olması üzerine kaliteli bir lip balm önermeleri için cicişlere sorduğum soruda çoğu insanın önerisi üzerine aldım. Tadı çok güzel öncelikle. Yememek için tam yatmadan evvel sürüyorum. Dudaklarımı yumuşatıp nemlendiriyor. Tek tereddütüm dudaklarımı hafif hafif soyuyor olması ama soyulan yerler yara gibi değil sanki vücuttan kir atar gibi. Tam istediğim gibi bir ürün.

 48. tadı bana kimyasal geliyor ama açık ara en sevdiğim lip balm. bi kere de nezleyken burnum tıkalıyken sürdüm ve 2 gecedir uyutmayan burnumun açılmasıyla direk burnuma süresim gelmişti bunu.

 49. Blistexle tanışmadan önce dudaklarıma ne sürersem süreyim elektrikli süpürge gibi çeker¸ bir de üstüne yine de kuru kalırdı. Bu balm dudaklarımı hem güzel nemlendiriyor hem de güzel onarıyor. Diğer lipbalmları sürünce o kadar yetersiz geliyor ki artık. Bence uygun fiyatlı en iyi balmlardan.

 50. Malesef roaccutane tedavimin son ayında keşfettiğim dudak balmı. Stik versiyonunu kullanıyorum¸ hayatımda kullandığım en iyi dudak balmı¸ açık ara. Her zaman lipbalm sever biri oldum özellikle roaccutane tedavim sırasında binbir çeşit lipbalm denedim böylesi kesinlikle yok. Konuşurken bile kanayacağından korkutğum dudaklarımı 3 günde toplarladı. Herkes kullansın şiddetle tavsiye ediyorum

 51. Yoğun ferahlık ve nem veren dudak kremi.Böyle demek de yeterli midir bilmiyorum çünkü kendisi çok daha fazlası.Silmekten aşınmış burnumun kenarlarını mucizevi bir şekilde iyileştirdiğinden beri başucumdan ayırmıyorum bu minnoşu

 52. uzun süredir kullandığım photon un mavi klasik lipbalmı bitince parama kıyıp meşhur blistex i bi deneyeyim dedim ve iyiki denemişim.photon da iyi güzel onarıyordu ve nemlendiriyordu ama bu bebeğim mentollü sakız aromasıyla bir adım öne geçti.tek sorunu şu:asansörünü çevirince stik yukarı çıkıyor ama ters hareketinde aşağı inmiyor stik öylece kalıyor bir gün oynarken bu hataya düştüm dikkat ediniz**aylar sonra gelen edit :stik sorunu benden ötürüymüş.evet çok fazla çevirince geri gitmiyor ama normal kullanımda bir sorunu yok

 53. sözlükte görüp aldığım dudak nemlendiricisi.benim gibi dudakları çok kuru ve dudaklarıyla oynayanlara önerebileceğim bir ürün.yalnız herkes mentollü demiş ya¸ ben ilk sürdüğümde bunda tarçın yağı var kesin demiştim.mentol aklımın ucundan geçmemişti.tarçın yağı da dudakları böyle yakar ve dolgunlaşmış hissi verir çünkü.

 54. Neden bu kadar övülüyor bu ürün ben anlamadim. Bir kere onarma gibi bir ozelligi yok. Nemlendirmesinden bahsediyorlar ama o kadar kalin ve yogun bir yapisi var ki tereyagi surmussun gibi ve hic de sabahlari yumusacik dudaklarla uyanmadim. Kullanirsaniz da bence sadece geceleri uygulayin.

 55. nemlendirme ve onarma konusunda mucizeler yaratmasa da başarılı olduğunu düşündüğüm lip balm. bende kavanoz versiyonu var¸ kısa süre önce aldım ancak bu süreyi de hasta ve çok az sıvı tüketir bir halde geçirdiğimden dudaklarım bu tarz bir ürünü denemek için biçilmiş kaftandı. sürüldüğü ilk dakikalardaki yanma hissi hoşuma gitti¸ kokusu da güzel¸ ancak çok parlak ve kaygan olduğu için uykudan önce kullanacağım sadece.

 56. kış ayları geldi mi çekmeceden çıkıveren kurtarıcım. aslında yıllardır kullandığım vazelinden çok daha etkili mi bilemicem ama hiçbirşey yapmıyorsa da mentollü yapısıyla hiç değilse dudaklarını yalamamı engelliyor kuruduklarında bu da baya bir iyileşme sağlıyor zaten benim için.

 57. elle uygulamak hoşuma gitmediğinden her yerde her zaman uygulayabilmek için ruj şeklinde olanını kullanıyorum.kokusu muhteşem. blistexin nemlendirmesini de çok seviyorum ama şu sıralar dudaklarım dudaklarım çok kuruduğunda gerildiğinde sürüyorum dudağımda eriyor müdür nedir parça parça dudağımdaki çatlaklara sürülürken doluyo bi çirkin olmaya başladı bozuldu mu nedir anlamadım zaten bitmek üzere.ama genel anlamda beğendiğim bi ürün

 58. Stick olanına bugün sahip olduğum aşkım lipbalm. Kavanozda olanı ile fark olduğunu düşünmüyorum yalnız stick çabuk bozulabilir asansör sistemi yüzüne o yüzden dikkat etmekte yarar var.

 59. Kokusu ve tadına bayılıyorum ben.Ama ürünün etkisine gelirsek evet ilk kullanımlarda insanı mutlu ediyor o ilk kullanımlarda dudağı yakması galiba işe yarıyor diye düşünüyorsunuz güzel bir nem sağlıyor gece yatmadan önce sürdünüz diyelim sabaha da nemli dudaklarla uyanıyorsunuz ama gel zaman git zaman artık dudak bağışıklık mı kazanıyor bilmem ama eski etkisini alamıyorum artık.Evet dudağınızı nemli bırakıyor ama bence sırf ondan ibaret o nem tam anlamıyla nüfuz etmiyor dudaklara yani memnun kalmamaya başladım tedavi edici bir özelliği olduğunu da düşünmüyorum.Kendime gerçekten onarıcı özelliği olan bir dudak bakım ürünü aramaya başladım bile.

 60. Hayatımın mis kokulu mentollü lipbalmı. Çat çat çatlamış¸kurumuş¸”bana biraz nem ver” diye haykıran dudaklarımın en yakın dostu. Koklamak bile mutlu ediyor beni.

 61. Kışın neredeyse evli olduğum¸ beraber yatıp kalktığım biricik lip balmım. Soğuktan çatır çutur çatlamış¸ kurumuş dudakları çok güzel onarıyor..İçerisindeki mentol sayesinde sızım sızım sızlayan dudakları anında ferahlatıyor.Ayrıca ürünü çok açmayın geri kapatamazsınız. Kullacağın kadar aç canımı ye.

 62. özellikle kar kışta nemlendirmesini hiçbir lip balma değişmem. kokusu¸ ferahlatması¸ yumuşatması çok başarılı. Stick versiyonunu kullanıyorum¸ en en büyük eksisi ambalajının altındaki döndürdüğümüz mekanizmanın kolayca bozulması. o mekanizma bir bozuldu mu boşa dönüyor hiç bir şekilde düzelmiyor bu durumda da bitmediği halde mecburen çöpe gidiyor. hep yanımda taşıdığım için kavanozda almak istemedim hiç fakat sonunda mecbur kalacağım gibi gözüküyor. bütün stick blistex lip balm larda aynı sorun oluyorsa kötü olmuş.

 63. çok lip balm kullanan biri değildim ama bu sene dudaklarım anormal derecede kurumaya başladı. en sonunda bu ürünü aldım iyi ki almışım. öteki lip balmlarını denedim bunun kadar iyi değil blistexin. maybelline babylipsler de elimde patladı.

 64. artık tek yol vazelin derken imdadıma yetişen ve işe yarayan tek lip balmım. ne bepantholler gördü bu dudaklar ne paralar döküldü lipbalmlara. dudaklarınız yarık yarıksa macera aramayın¸ alın sürün mis gibi duduşlarınız olsun.

 65. Bunca yıl çeşit çeşit markaların değişik dudak kremlerini kullanmışlığım var hatta blistexte bile medplus tek geçer gece yatmadan sür sabah kalktığında bile yeni sürmüş gibi yumuşacık hem küçük olması da pantolonumun cebinde taşımama etken.Pişman olmayacağınız tek dudak balmı cicişler boşuna pahalı balmlara para vermeyin

 66. Özellikle kış olmak üzere yılın her mevsimi dudaklarım kuru ve çatlaktı. Bu ürün hakkında çok güzel yorumlar okumuştum ve denemek istemiştim. Sonuç: çok uzun bir süredir kullanıyorum ve evde her zaman 2 tane yedek vardır. Ben özellikle gece yatmadan önce kalın bir katman şeklinde uygulayıp yatıyorum. Sabah kalktığımda mükemmel¸ pürüzsüz dudaklarla uyanıyorum. Vazgeçilmezlerimdendir.

 67. nemlendirmesini ankara şartları için yeterli bulduğum dudak balmı. kokusu çok büyük sıkıntı yaratmıyor bence. ama finalde en sevdiğim şey dudaklara verdiği ferahlık. ben baby lipsi bile sevmiş insanım gerçi¸ standartlarım çok düşük ama mat ruj sürmeden önce dudakları yola koyması yeterli geldi bana.

 68. elimdeki en iyi dudak balmı. fakat bu bile yeterli değil. sürdükten birkaç saat sonra yine kuruyor.sürekli dudağımda olması lazım. bıktım senden kuru dudak.

 69. blistex daily lip conditioner’ı düzenli kullanmama rağmen geçen gün dudaklarım çatlamaya yakın kurumuştu. medplus aldım ve gece yatarken sürdüm gerçekten yola soktu dudaklarımı. bence bu markadan bakım için alınması gereken tek ürün.

 70. Ankara’da yaşarken her gece sürdüğüm¸ sabaha kuruyan dudaklarımı ancak nemlendiren tek dudak balm’ı. İstanbul’da dudaklarım için o kadar yoğun bir nemlendiriciye ihtiyaç duymuyorum. Naneli ve ciddi anlamda yakması kimileri için dezavantaj olabilir ama ben verdiği ferahlık hissini çok seviyorum.

 71. 1 sene boyunca kavanozda olanı kullandım¸ şu an da stick şeklinde olanı kullanıyorum. Başta çok sevmiştim mentollü falan diye. Dudakları da yumuşatıyor-du ama artık yetmemeye başladı. Ve kokusu tadı cidden rahatsız edici geliyor bana. Gece sürüp yatıyorum bitsin diye sabah ultra yumuş dudaklarım olmuyo ama iş görür. Mentollü sıradan bi lip balm.

 72. nasıl beğendiklerini anlamadığım ürün. benim dudaklarım da cidden aşırı kuru¸ bunu sürüp yatıyorum sabaha hala aynı. gün içinde de sık sık sürüyorum sadece geceleri de kullanmıyorum ama dudaklarım hala kuru ve çatlak yani. allah o bloggerlara akıl fikir versin.

 73. Sorunlu dudaklarım olmadı hiçbir zaman¸ hatta uzun süre nemlendirici bile kullanmadım. Bunu kardeşim çatlayan dudakları için aldığımda denedim ve o hissettirdiği ferahlığın resmen bağımlısı oldum! Kardeşimin dudaklarında tam işe yaramadı ama o da ferahlık için sürdü hep. Kısaca süper tedavi gücü olmayan¸ ama mentolünü çok sevdiğim bir üründür.

 74. Tek sevdiğim yani mentollü olması. Mentol kokusuna bayılırım. Onun dışında¸ çok da etkisini göremediğim herhangi bir dudak nemlendiricisi benim için.

 75. nemlendirmesine¸ kokusuna¸ sürümüne bayıldığım çantamın demirbaşı olan lip balmdır. naneli bir kokusu olmasına rağmen tadının şekerli olmasını sevdim ve bir lip balm canavarı olarak bitirdiğim ilk lip balm bu olacak sanırım. dudağı yakması beni pek rahatsız etmedi açıkçası hatta verdiği ferahlılık hissi hoşuma da gitti ama siz böyle şeylerden hoşlanmıyorsanız almayın derim.

 76. zoretanin kullandığı dönemde denemediği ürün kalmayan biri olarak şunu söyleyebilirim ki kendisi candır. ilk başta kokusu gerçekten ağır gelse ve ilk sürümde dudakları yaksa da ileriki sürümlerde kokusuna alışılıyor ve dudakları yakmıyor. nemlendirmesi 3-4 saat sürüyor. kendisi bittikçe alınacaklar listemde ilk sıralarda.

 77. burda hakkında dizilen metiyelere kayıtsız kalamayıp aldığım ve çok memnun kaldığım mentollü balm. gerçekten de anında yumuşatıyor¸ bittikçe alınacak ürünler listeme giriş yaptı direk.

 78. cuma gününden beri kullanıyorum gerçektende anlattığınız kadar varmış kızlar. :)benim gibi yaz-kış dudakları çatlak olan kişilere tavsiyem bundan mutlaka almaları.ben mentolünden hoşlanmadığımdan gece yatmadan kullanıyorum sabaha dudaklarım pamuk gibi uyanıyorum. 🙂

 79. Nemlendirmenin yanında iyileştirme özelliği de olan¸ en sevdiğim dudak nemlendiricisi. Ben kavanozdaki versiyonunu¸ geceleri yatmadan önce kullanıyorum. Özellikle dudaklara peeling yaptıktan sonra sürdüğünüzde¸ sabaha dudaklar pamuk gibi olur. ruj altına kullanmak için uygun değil¸ rujun altına da (bkz: burt’s bees ) bal özlü lip balm kullanıyorum.

 80. dün erkek arkadasımın durup durup dudaklarımı elleyip sen rujunu mu değiştirdin yumuşacık olmuş demesiyle etkisini gözlerimle gördüğüm balmdır. bunca yıl ilk kez duydum bunu. 1 aydır kullanmanın sonucu.

 81. Çantamda acil durumlar için¸ banyomda gece cilt bakımımdan sonra yatmadan hemen önce sürmek için¸ arabamda olur da çanta değiştirirken unuturum diye ve son olarak iş yerinde çekmecemde ne olur ne olmaz diye olmak üzere aynı anda 4 adet kullandığım ilk ve kesinlikle tek ürün!Tüm sevdiklerime de hediye etmişliğim vardır. Yanma hissi ilk sürdüğüm gün biraz kafama takılmıştı sonra etkisini görünce gözüm kapalı almaya ve stoklamaya başladım. Artık yakması çok sıradan geliyor ve resmen yer gibi sürüyorum. Ruj altına kullanmıyorum dudağı kapladığı için rujun rengini ve yapısını bozuyor. Bir de içten içe rujdan dudağıma geçmemesi gereken maddeleri kendi formülü ile harmanlayıp yokyere vücuduma geçirecekmiş gibi hissediyorum. Bütün gece Blistex MedPlus ile uyuyup sabah eğer ruj süreceksem sıradan ve çok hafif bir nemlendirici uyguluyorum. Blistex MedPlus vazgeçilmezim!

 82. başarılı bulduğum bir dudak bakım ürünü. muadilleri ya da direkt eczaneden temin edilebilecek diğer markalarla kıyaslanabilir.

 83. Çantamda gezdirdiğim Güzel bir nemlendirici. Kışın kullandığım çantama attım bir tane¸ çok soğuk havalarda falan kullanıyorum. Amma velakin çok kötü kokuyor ve tadı da çok çok kötü. Böyle bitki baharat kokusunu hatırlatıyor bana. Nane gibi de değil gibide bilemedim. Kokusuz tadsız olanını üretseler gece gündüz yaz kış demeden kullanırım.

 84. Ben vazelinimsi değil krem yapıda olduğu için çok seviyorum bu ürünü. Bephantenden başka kremsi alternatifi de yok galiba zaten. Bephantenin yağlı tadını alacağıma bunun mentollü ve ince yapısını tercih ederim.

 85. dudak kremi arayışımı sonlandıran krem. son 3 yıldır kendisinden başka hiçbir dudak kremine para vermedim. çatlakları¸ kurulukları onarıyor. dudaklarım yumoş yumoş oluyor. içinde spf 15 de olduğu için güneş ışınlarına karşı dudakları çok güzel koruyor. indirime denk geldiğinde almak lazım¸ ben var önermek.

 86. roaccutane kullanırken aldım uzun ömürlü olsun diye sık sık kaybedip bulup bir yılı getirdim. yeniden almak istiyorum ama alamıyorum çünkü içime oturuyor buna 15-16 lira vermek. güzel bir ürün¸ çok iyi geliyor dudaklara ama pahalı… üzgünüm. hala elimdekini sıyırmaya çalışıyorum.

 87. İlk günlerde aşırı sevdiğim bir ürün oldu. Gerçekten yumuşattı¸ kuruluğu giderdi. Ama şimdilerde nedense dudaklarım kabuk kabuk oluyor. Benim yıllardan beri dudaklarım zaten çok hassas¸ en ufak rüzgarda direkt çatlar. Gerçi rüzgara bile gerek Yok ama neyse. Son birkaç gündür sürdükten sonra dudaklarım kabuk kabuk oluyor. Hergün sürmemek mi lazım anlamadım hiç.

 88. ayyy akşam akşam görünce bu başlığa 2. girdimi gireyim dedim.aşkım¸ canım¸ bebeğim¸ hayatım¸ bir tanem. <3 stokluyorum ben bunu evde¸ herkese de öneriyorum¸ aldırıyorum. dünyadaki en mükemmel şeysin sen. <3tanım: fiyatı 10 tl iken birden 14.50'ye fırlamış olan dudak kremi.

 89. kesinlikle blistex medplus’tan daha etkili. az miktarda kullanmak yeterli. kurumuş¸ çatlamış dudakları anında toparlayıp onarıyor. kışın dudakları çok çatlayan biri olarak bu krem sürdüğüm anda bir rahatlama hissi veriyor¸ ağrıları azaltıyor. gece bunu sürdüğümde sabaha dudaklarım nemlenmiş ve yumuşacık uyanıyorum. ayrıca spf10 içeriyor. kullandığım dudak bakım ürünleri içinde en çok memnun kaldığım ürün. kesinlikle tavsiye ediyorum.

 90. Bugün çatlayıp yara olup açılan¸ erkek arkadasimla çıktığım yemegi acisiyla ve kipirdatamayisimla mahveden dudaklarim icin edindigim mükemmel ürün. Elime ilk o geldigi ve burada daha önce de birkac yorum okudugum icin satin aldim. Aldigimdan beri de her yarim saatte bir sürüyorum çünkü dudaklarim gercekten kötü durumda. Tam adini karsilayan bir ürün bence. Sürünce ilk basta mentol catlak bölgeyi yakar gibi oluyor ama bu his hemen geciyor ve sonra dudaklari asiri rahatlatiyor. Elimdeki blistex stick formdaki lipbalmdan kat kat daha basariliymis¸ bu konudaki arayisimi bitirmeye aday kendisi.

 91. Kesinlikle bağımlılık yapan bir lip balm¸ özellikle bıraktığı karıncalanma hissi pahabiçilemez. Dudak büyüttüğü bence efsane.

 92. çok kötü kokuyor bitsin diye kullanıyorum. extra bir bakım yaptığını görmedim. kuruyup çatlayan dudaklarıma ‘aman da ne kadar iyi geldi’ diyemedim. Bepantene daha başarılı benim için. Tanım: dudak kremi

 93. Hafif sert kokulu bir aroması var dudaklar zaten güzel ve normalden bir kaç kez kullanıP bir işe yaramıyor diye direkt kenara atmıştım. Ancak dudaklar yaralıyken gerçekten işe yarıyor ve onariyor. Şu anda dudaklarım baya çatlamış durumda sürdüm ve hafif bir naneli yanma hissi ile dudaklarımin iyileştiğini hissediyorum resmen.Ayrıca ürün aşırı derecede bereketli. Bana ilk başta bu ne küçücük krem bi ay dayanmaz demiştim ama bayaa uzun süre gidiyor…

 94. kader mi tesadüf mü dersiniz ne dersiniz artık bilmiyorum ama bir şekilde hayatımın dudak nemlendirici olmuş olan ürün.blistex med plus’ın stick olanını kullanıyordum ve ne kadar kaldı diye bakmak için sonuna kadar çevirdim. çevirme yeri bozuldu ve geri indiremedim. sonra kapağını takayım böylelikle iner dedim. ancak zaten eriyik halde olan lip balm iyice kendinden geçti¸ yani mundar oldu. ertesi gün migros’a med plus’ı tekrar almaya gittim ama kalmamıştı. onun yerine lip relief cream vardı alsam mı almasam mı bilemedim ama mecburen bunu aldım.iyi ki de o med plus’ı mundar etmişim ve migros’ta med plus kalmamış. gerçekten harika nemlendiriyor ve med plus’ta olduğu gibi dudaktan çıktığında kurutmuyor. ayrıca üstüne ruj da sürülebiliyor. alın aldırın benden söylemesi.

 95. 3 gündür düzenli şekilde kullandığım onarıcı dudak kremi. Önceden bahsedilmiş mi bilmiyorum fakat bende inanılmaz bir dudak soyulmasına neden oldu ve bu durumdan gayet memnunum. Kurumuş yerler giderek alttan yumuşak doku ortaya çıktı. Gayet iyi bir ürün¸ denenebilir. 2 hafta sonra eklenen yorumum:Kesinlikle önce nemli hissettirip daha sonra feci şekilde kurutan med plus’a bin basar bir ürünmüş. -5 derecede dahi dudaklarım yumoş yumoş gezdim¸ ilk kez bir kış dudaklarım çatlamıyor. Beklentim bu kadar yüksek değildi¸ kesinlikle ambalaja bakıp saçma sapan ürünleri değil bunu deneyin cicişler.

 96. dudağımın kucağıma döküldüğü aylarda küçüklüğümden beri derdime derman olan bir küçücük fıçıcık¸ içi dolu mentolcük. Yıllar geçtikçe ulaşılabilirliği de artmış¸ mutluluğuma mutluluk katmıştır. Watsons ve Gratis raflarında bulabilir¸ gece uyumadan bunu sürüp yeni güne yumuşacık dudaklarla hello diyebilirsiniz.

 97. Ankara’nın kuru havasında çabucak çatlayan dudaklarım için bu ürünü aldım¸ bitmek üzere şu an. Çatlak dudağa sürülünce yanma hissi veriyor¸ zaten mentollü ve keskin bir aroması var. Anında etki gösterdiğini söyleyemem¸ Blistex’in lip balmlarından daha etkili olacağını düşünmüştüm ama pek bir fark yok bence.

 98. med plus’tan daha iyi olduğunu düşündüğüm üründür. med plus sadece dudaktayken nemli hissettiriyor ancak silindiğinde dudak eski kuruluğuna geri dönüyor. roaccutane sebebiyle dudaklarımın ne kadar kuru olduğundan söz etmeme gerek yok sanırım 🙂 bu ürünü geceleri uyumadan dudağıma kalın bir tabaka halinde sürüp yatıyorum. sabah gerçekten nemlenmiş dudaklarla uyanıyorum. bu ürünü aldığımdan beri her gece kullanıyorum ve söyleyebilirim ki gün içinde sürekli lip balm tazelemiyorum artık. verdiği nemden gerçekten memnunum. dudak kuruluğu yaşayanlara tavsiye ederim

 99. benim aldığım mı bozuktu bilemiyorum böyle bozuk mentol tadı içeren dudak kremi. ama med plus la karşılaştırırsam emilimi kesinlikle daha iyi olan dudakta öyle parıl parıl kalmayan yapıda.

 100. bayıla bayıla kullandığım kremdir kendisi. daha iyisine rastlamadım henüz. nemlendirme¸ onarma her şey var. ambalajı tüp şeklinde olduğu için erken biter diye düşünmüştüm ama epey bereketli çıktı

 101. Kışın çatlayan ve kanayan dudaklara merhemdir. Kokusu biraz rahatsız edici olabilir ama alışıyor insan. Ben çok memnun kaldım. Ama günlük nemlendirmek için değil bence.

 102. bi blistex medicated lip ointment değildir. İkisi de aynı ambalaj biçimine sahip olduğundan bunu yazısına dikkat etmeden almıştım yanlışlıkla. biraz yapış yapış geldi bana¸ gerçi çok fena bi ürün olmasa da bir daha alacağımı sanmıyorum. Dudaklarınız için işe yarar bi şey istiyorsanız bunu değil¸ medicated olanını alın¸ kesinlikle farkı göreceksiniz.

 103. uçuk giderici. tatilde burnumda kocaman bir uçuk çıkarttım. ülke sınırları dahilinde de olmamam sebebiyle (uçuk ilacı bile reçetesiz satılmıyordu) da uçuk ilacı alamadım. Eczacının da yönlendirmesiyle bu lip relief creami aldım. Hayatımda gördüğüm en hızlı uçuk iyileştiren ürün oldu. Normalde 1 hafta yara halinde¸ 2 hafta da iz kalmış şekilde uçuğumla yaşarken bu sefer sürdükten sonra 2-3 gün içerisinde tamamen kuruttu ve iyileştirdi. uçuk ile başı belada olanlara tavsiyemdir.

 104. sabah kalktıgımda ağzımın kenarında beyaz beyaz uzayan cisimelr gördükten sonra bıraktım kullanmayı. mentol etkisi hariç bi rahatlatma göremedim

 105. dudaklarım yazın da kışın da çok kurur. kabuk kabuk cansız bir görüntüsü vardı hep. nivea’nın¸ the body shop’ un¸ sebamed’in lip butterlarını kullandım ama hiçbirinden istediğim performansı alamıyordum. sürdüğüm an biraz yumuşak tamam ama sonrasında daha çok kurutuyorlar gibi gelirdi hep. ben ise dudağımın gerçekten içine işleyerek onu nemlendirecek bir şey arıyordum. bu arada dudaklarımı yalama huyum da olduğu için ekstra kurumalarına sebep olduğu da ekleyeyim.Ne kadar doğru bilmiyorum ama bir gün internette Angelina Jolie’nin tercihi diye bu krem hakkında bir yazı okudum. Koşa koşa gidip aldım tabii. Referans dünyanın en güzel dudakları olunca. Aman Allah’ım¸ kozmetik dünyasında mucize bir ürün var mı deseler üç kere adını söylerim. üç yıldır sürekli kullanıyorum ve çok memnunum. üstte parlak yağlı bir tabaka yaratıp sizi kandırmıyor¸ gerçekten dudakların içine işleyerek nemlendiriyor. Yoluk yoluk olmuş¸ parçalanmış dudaklarıma geceden sürüp yattığımda sabah büyük ölçüde iyileşmiş kendini toparlamış dudaklarım oluyordu. Zaten blistex’i alışkanlık haline getirdikten sonra eskisi kadar kurumadıkları için yeme huyumu da bıraktım. Çok çok memnunum¸ özellikle kışın hep cebimde gezdiririm.

 106. kuru dudak sendromundan muzdarip bünyemi¸ bir dergi promosyonu sayesinde kendisiyle tanıştığımdan beri ortalama 7 yıldır tek başına omuzlamış kahraman bir arkadaş. bir nevi dudaklarımın hulk’ı.hiçbir balmla böylesine anlaşamadım. benim balmdan beklentim anlık bir nem veya yapış yapış bir his asla değil. hele kışın özellikle onarım etkisi gözlemlediğim¸ sadece gece uyurken değil gün içinde de dudaklarımı devamlı nemlendirip yumuşacık yaptığı için blistex gözümde kral. öyle ki dudak peelingi nedir bilmem sayesinde. o derece diyorum.

 107. anca peeling sonrası kısa süreli bir yumuşaklık sağlayan¸ sürüldüğünde dudakta beyaz beyaz kalan bir lip balm.

 108. (bkz: blistex classic medplus ) ile dönüşümlü olarak kullandığım dudak nemlendiricisi. Dudaklarım kupkuru¸ Yaralı bereli ve çatlaktır. Yatmadan önce mutlaka ama mutlaka nemlendirici sürerim aksi takdirde sabah kuruluktan gerilmiş¸ acıyan dudaklarla uyanıyorum. Dudaklarımı onarıyor¸ daha pürüzsüz yapıyor. Nemlendirmesi çok iyi. Kokusunu¸ tadını seviyorum¸ beni rahatsız etmiyor. Dışarda tazeleyemiyorum krem gibi olduğu için. Medplus gibi Stick versiyonunu da çıkarsalar keşke. He bir de bir özelliğini daha keşfettim. benim dudaklarım koyu renktir. Ama bu kremi sürünce dudaklarımın rengi 1 ton açılıyor ve hoş bir pembe oluyor. Ruj öncesi kapatıcı sürmekten nefret ettiğim için bu özelliğini çok seviyorum sayesinde açık renk rujları da kullanabiliyorum. hakkını veren bir nemlendirici¸ çok seviyorum.

 109. benim kupkuru dudaklarıma iyi gelen bir ürün. Yumuşatması ve kıvamı çok sert rujların altına sürmek için kullanıyorum. Ruj altına kullanırken fırça yardımıyla dudak kenarlarına getirmeden orta noktayı nemlendiriyorum. Böylece mat rujlar bir süre sonra dudaklarımı kurutmuyor.

 110. no: 82517te belirttiğim gibi üzere medplustan çok çok daha mucize etkisi yaratmıştır bende.Kesinlikle tavsiye ederim.

 111. dudak balsamı yerine ruj olarak gördüğüm¸ nemlendirmesi zayıf dudak balsamı. rengi çok güzel ama. tam my lips but better. 

 112. artık hiçbir yerde bulamadığım dudak balmı. dudaklarımın kendi rengi mor olduğu için mutlaka bişey sürerim. ama şuan çalıştığım alan pek m akyaj kaldırmıyor o sebeple mümkün olduğunca doğal görünen birşeyler tercih etmek istiyorum ama bu ürünü hiç bir yerde bulamadım ne zamandır.

 113. Sanırım üretimden kaldırılmış olan üründür. Ben de bir süredir arayip bulamıyorum. Halbuki bayılırdım kokusuna ve rengine.

 114. Bu lip balmı uzun bir süredir hiçbir yerde bulamıyorum. Üretimden mi kaldırıldı acaba nedir? Bilen cicişler yazarsa çok sevinirim. Ben verdiği renge bayılıyordum.

 115. Günlük hayatta ruj kullanmayı sevmeyen ama dudakları soluk olan benim için adeta kurtarıcıdır. Yaklaşık 1 yıldır çantamdan eksik etmiyorum. Benim dudaklarımda hiç kuruma yapmadı. Aşkımız uzunca bir süre daha devam edecek gibi.

 116. Blistex markasının dudak tonundaki balmı. Burada bir ciciş daha yazmış sanırım ben de fark ettim ki¸ bunu sürdükten bir süre sonra dudaklarım daha fazla kuruyor. Nemlendirmesi kesinlikle yetersiz geldi bana bir de tam dudak rengim olduğu için renklendirme özelliğinden yararlanamıyorum.Aynı fiyata daha iyi alternatifleri var.

 117. katır kutur sürümü olan dudak nemlendiricisi. nemlendirici işte adı üstünde kardeşim¸ sürerken yağ gibi kaymalı dudakta ama yok. dudaklarımı kurutuyo gibime bile geliyo hatta. bir medplus değil.

 118. hiç nemlendirmeyen bi lipbalm ancak ben çook seviyorum.sebeplerinden biri blistex olması blistex aşkım ebedi ne çıkarsa severim <3 diğer sebebi ise altına herhangi bi nemlendirici sürdüğünüzde ve üstüne bunu sürdüğünüzde bam¸pürüzsüz ve böyle sağlıklı renkte dudaklarınız oluyo.öyle ahım şahım renk verdiği yok ama dudaklarınızın rengi solduysa toparlıyo gerçekten.psikolojik olarak mı öyle görüyorum bilmiyorum ama dudakları da biraz daha dolgun gösteriyo olabilir.arkadaşlarım da aynı şeyi söyledi.üstelik aceleniz olduğunda pratik bi şekilde hemen sürüveriyosunuz (: ruj yerine bunu sürdüğüm çok oldu

 119. Sanırım bir bende istediğim etkiyi yaratamadı. Aşırı kuru ve çatlamış olan üst dudağıma artık son çare diyerek gidip eczaneden aldığım hafif pembelik veren dudak nemlendiricisi ve koruyucu kremdir.Malesef dudağımı istediğim nem seviyesine çıkaramadı ve tadı aşırı rahatsız ediciydi. Makyaj malzemesi yiyomuş havası yarattı bende. Kesin çözüm diyerek aldığım lakin faydasını göremediğim bu ürünü tavsiye etmem

 120. sonuna kadar açınca geri kapatamadığın için içinde ne kadar kalmış hiç bakamıyosun.bu bütün blistex lipstickler için geçerli tabi.

 121. nemlendirme ve renk verme açısından oldukça zayıf bulduğum lip balm. artık hem nemlendiren hem de hafif renk veren alternatifler çok olduğundan almaya değer olduğunu düşünmüyorum.

 122. dudaklarıma verdiği doğal rengi çok seviyorum ama nemlendirme özelliği blistexin normal lipsticklerine göre daha az ve kullandıktan çok kısa bir süre sonra etkisinin gittiğini farkediyorum. tabi sadece nemlendirme değil verdiği renk de aynı şekilde gidiyor. bunu elinin altında bulundurup devamlı tazelemek gerek sanırım.

 123. Yaklaşık 4 sene önce aldığım muhteşem renkli dudak nemlendiricisi. Bu kadar övüldüğünü bilmiyordum fakat kesinlikle hak ediyor. Ancak bu girdiyi yazmamın asıl sebebi ise yazılan son iki-üç yorum. Yaklaşık 6 ay önce eskisini uzun zamandır kullandığım için hijyenik sebeplerle yeni bir tane almak istedim ve aldım. Fakat sürdüğümde şok oldum çünkü gerçekten yazıldığı gibi nerdeyse hiç renk vermiyor. Sonuç olarak ürünün ambalajını yenilemişler ve formülü de tamamen değiştirmişler maalesef. Yani yeni ambalajlılar eski efsaneliğini tamamen yitirmiş. O yüzden almanızı tavsiye etmem.

 124. Başlarda verdiği güzel rengi yarıladıktan sonra hiç vermemeye başlayan dudak kremi. Verdiği mentollü his hatırına kullanıyorum.

 125. Acaba benimki bozuk mu dedirtti herkes cok guzel renk verdiginden bahsetmis ama benim dudagimda renk vermiyor. Yapısıda lip balm olmasına ragmen çok kuru geldi bana. Surdugumde putur putur duruyor ve 0 renk veriyor.

 126. ben de tesadüfen almış¸ kullanmış ve bayılmıştım.klasik blistex mentol tadı var ve rengi çok hoş gerçekten.en son güneşin kızları dizisinde selin nazlı ya sürüyordu onu görünce aklıma geldi hemen.hem iyi nemlendiren hem de güzel renk veren nadir bir lip balm.kendisine bir şans daha vermeyi düşünüyorum yakın zamanda.

 127. Tamamen rastgele bir biçimde almış olduğum lipbalm.Zaten artık içeriğe taktığımdan gönül rahatlığıyla süremiyorum ama sürdüğüm zamanlar makyajla hiç alakası olmayan pek çok arkadaşımın “aa dudağındaki rujun markası ne” diye sormuş olmaları beni hayretlere sürüklemiştir. Bu arkadaşlar ki şimdiye kadar sürdüğüm hiçbir ruju merak etmemiş olup kanımca lipbalmın var gibi ama yok gibi duruşuna tav olmuşlardır.Nemlendirmesi de ortalama üstüydü diye hatırlıyorum.

 128. En sevdiğim lip balmlardan biri. Özellikle yazın bunu sürüp çıkmaya bayılıyorum hem nemlendirmesi hem de verdiği o hafif renk harika. Kız kardeşim aşırmış yenisini almalıyım hemen. 🙂

 129. tam anlamıyla dudak rengi bir lip balm olması çok güzel. parlaklık vermiyor ya da çok ekstra bir renk vermiyor sadece dudak rengini belirginleştiriyor. blistexin sade lipbalmlarına göre nemlendirme özelliği bi tık daha az ama yine de birçok başka markanın lip balmına göre birkaç adım önde olduğunu düşünüyorum. sürdükten sonra da kısa bi süre dudakta mentol ferahlığı hissediliyor.

 130. Buradaki övgüler üzerine aldığım¸ dudaklarımdaki doğal ve tatlı renginden ötürü (önceki girilerde yazdığı gibi gül kurusu ancak görüyorum ve arttırıyorum: sıcak gülkurusu) memnun kaldığım ürün. ürünü en sık kulladığım yöntem şu: yaklaşık aynı tonlardaki dudak kalemiyle dudaklarımı hafifçe çerçeveleyip lip tone’u sürüyorum¸ ardından sexy mamayla üzerinden geçiyorum. sonuç: mat¸ doğal ve güzel renkli bir dudak.

 131. ilk alıp kullandığımda nefret ettiğim¸ fakat kullandıkça sevdiğim ve bitmeye yakın yedeklediğim lip balm. nemlendirmesi gerçekten yetersiz¸ başlarda bu yüzden beğenmemiştim. fakat sonradan bu lip balmı yoğun nem için değil¸ gündüzleri ruj sürmek istemediğimde¸ “dudaklarıma hafif bir renk versin düzgün göstersin¸ birazcık da nemlendirsin” amacıyla kullanmaya başladım ve vazgeçilmezim oldu. yoğun nem için ise (bkz: nuxe reve de miel baume levres dudak kremi)

 132. bayılıyorum aldığım günden beri.dudaklarıma verdiği renk çok güzel ayrıca tadı da harika.bazen sadece ruj niyetine bunu sürüyorum.kış için nemlendirmesi çok yetersiz benim kuru dudaklarıma ama yaz için daha uygun.hem de pratik.

 133. Su anda kullandığım lip balm. Nemlendirmesi yeterli değil. Çok kuru degilse dudaklariniz kullanabilirsiniz ve renki cok hos cok dogal. Tam dudak tonu gercekten. Bitince yenisini alacagim. Rujlarin altina da gidiyor.

 134. Bu lip balmın üzerimde bıraktığı etki: yapabilsem kendimi dudaklarımdan öpücem. Hahahha. Öyle bir aşk yani bu. Hiçbir ruj¸ hiç bir lip balm bu kadar doğalken bu kadar seksi bir etki vermiyor valla bana.

 135. dudakta çok fazla yağlı his bırakmamasını sevdiğim nemlendirici. rengi de dudağımın rengiyle aynı. o yüzden makyaja başlamadan önce kullanmayı çok seviyorum. ayrıca gün içinde her gün yanımda taşıyorum. tadı ve çok hafif mentol aroması da çok hoşuma gidiyor.

 136. ruj sürmeye üşendiğimde kullandığım¸ doğal bir renk veren¸ hoş kokulu lip balm. tabii pek lip balm gibi değil nemlendirme açısından ama olsun.

 137. adı üstünde dudak renginin tonunda olduğundan günlük kullanıma çok uygun bir ürün¸ ayrıca nemlendirmesi mükemmel¸ arıyorum her yerde .

 138. İlk gördüğümde tam da aradığım tarz bir şey diye çok sevinmiştim. Hafif renk veren bir nemlendirici arıyordum zira. Ancak şansıma rengi tam olarak dudağımın kendi renginde. Yani verdiği hafif parlaklık dışında yokluğu varlığı bir. Ha nemlendirmesinde bir sorun yok neyse ki.

 139. çok nemlendirmemesine rağmen rengi için alınası ürün. Ben çok seviyorum rengini¸ tadı da şekerli bir şey.

 140. Dudaklarım kuru ve pütür pütürken sürmekten hiddetle kaçındığım. Öncesinde iyi nemlendirmezseniz hiç mi hiç hoş olmayan bir manzara çıkıyor ortaya. (Ki öncesinde nemlendirici uygulayacaksam niye lipbalm yerine ruj sürmeyeyim) bi yandan da fiyat-performans olarak bakarsak çok da mucize bir ürün beklemek ne derece dogru olur? Onun dışında verdiği rengi ve kokusunu ben beğeniyorum.

 141. çok memnunum yatmadan önce sürüyorum ertesi gün yumuşacık dudaklarım. Bir kaç gün ardarda sürdüğümde sivilce yaptı dudak kenarlarımda.

 142. Ayıla bayıla sürüyorum lispstick formunu. Şimdiye kadar kullandığım en etkili dudak koruyucu. Yalnız dün karlı havada sürdüm resmen dudaklarım üşüdü ama Blistex’ten daha etkilisi elimde bulunmadığı için çok problem yapmadım. Kullanın kullandırın derim.

 143. Küçük kavanoz gibi versiyonuna sahibim. Çatlakları kesinlikle iyileştiriyor ve oluşmasını engelliyor¸ yani tedavi edici bi ürün. Ama günlük bir nemlendirici olarak bence kötü¸ bununla nivea lip butteri beraber uyguluyorum soğuk havalarda.

 144. gereksiz abartıldığını düşündüğüm ürün. superdrug’ınkiler bundan çok daha yoğun nem veriyor ve çok daha uygun fiyatlı. ayrıca yeşili hariç vegan.

 145. 7. Kutusunu kullandığım¸bağımlısı olduğum piyasadaki en iyi dudak nemlendiricisi olduğunu düşündüğüm en sevdiğim dudak balmı.

 146. Kendisine bugün sahip olduğum üründür ve şuan dudaklarımda. Son zamanlarda canımı acıtıcak kadar kurumuştu umarım iyi gelir. Bu arada abartılacak bir mentolluğu yok o kısmını sevdim.

 147. Gece yatarken dudaklarıma sürüyorum sabaha yumuşacık oluyor. Ben çok beğenerek kullanıyorum. Fakat rujun altına sürdüğümde etkisi geçtiğinde rujum pütür pütür ve çatlak duruyor. Kuruduğunda tazelenirse ruj altına da sürülebilir

 148. en çok sevdiğim senelerdir kullandığım lip balm. mentollü oluşu dudaklara ayrı bir dolgunluk veriyor. yaz kış kuruyan dudaklara koca karı merhemi niteliğinde.

 149. bir kaç sene öncesine kadar hunharca kullandığım lipbalm. kaç kutu bitirdiğimi hatırlayamıyorum bile. evet çok güzel yapıyor işini ama bir süre sonra blistex kullanmadan duramaz hala gelmiştim¸ dudaklarım geriliyordu yoksa. ben de bu iş böyle olmaz diyerek bırakmaya çalıştım. daha hafif lipbalmlar kullandım ama dudaklarım bir daha hiç öyle yumuşacık olmadı. bu ara aklım yine takıldı. bu sefer alırsam günlük kullanmamaya çalışacağım.

 150. Vicks gibi kokan lipbalm. Henüz onun kadar nem veren bir lipbalm görmedim. Bence tedavi edici yönüde var. Bazen dudaklarım çatlayıp kanıyor¸ sürdüğüm zaman gerçekten çatlakları onardığına kefilim

 151. Çok çatlayan dudaklarımı bundan başka bir şey düzeltemedi. Kullanimi mentol kokusunu sevmeyenler icin zor olabilir çünkü yoğun bir kokusu var.

 152. Anneme tesadüfen almamız sonucunda tanıştığım lip balm. Tadını çok seviyorum. Dudak kalemlerini ruj gibi kullanmak istediğimde en büyük yardımcım. Yağlı yağlı durmuyor. Nivea lip butter la da denedim blistex kadar başarılı bulmadım.

 153. tüketici psikolojisiyle iyi geldiğini sandığım lipbalm fakat enteresandır ki düzenli kullandığımda dudaklarımda ciddi bir kuruluk farkettim. Hametanın yerini tutamaz bence.

 154. Mat ruju hergün kullanan biri olan bana en en en iyi gelen dudak balmi. Bayılıyorum ölüyorum. Geçenlerde 1 gün kaybetmiştim ve dudaklarım kuruluktan ölüyor sandım. O derece seviyorum

 155. sanırım denediğim lip balmlar arasında tek vaadini yerine getireni sadece çok yumuşak bir yapısı var kolay eziliyor

 156. Soğuktan ve dudağımı yolmaktan dolayı zımpara gibi olmuş dudaklarımı sadece 1 gecede bile yumuş yumuş yaptı. Elimin altında bulunacak bir ürün oldu.

 157. bende işe yaramıyor diyenler son kullanma tarihini bir kontrol etsinler dediğim dudak onaran yoğun kıvamlı ürün. stick olanı her daim çantamdadır kavanoz olanı komodin üzerindedir gece uyandığımda bile gözüme çarpsın süreyim diye. lakin kavanoz olanın bu kış 3. kışı haliyle uzun zaman oldu. kıvam koku anlamında bir değişiklik görmesem de içerdiği mentol azalmış gibi geldi bana.stick olanıyla bariz fark oluşmuş.zaten eskisi kadar iyi gelmediğini hissediyordum.uzun zamandır elinizdeyse eğer yenisine geçin derim

 158. 2014 yılında tanıştığım¸ 2-3 ay öncesine kadar özellikle kışın düzenli olarak kullandığım mis kokulu ferahlatıcı (dışarıda sürdüğümde dudaklarım bildiğiniz üşüyor) iyileştirici etkili lip balm—-dı.artık işe yaramadığını içim yana yana belirtmek istiyorum. aslında yarıyor da taş çatlasa 1-2 saat gösteriyor etkisini. genelde gece sürüyorum¸ sabah bi kalkıyorum dudaklarım yine çorak toprak. ”nıahah bana muhtaçsın kamon beybi sür beni” nidaları atmaya başladığını anladığım anda kullanmayı bıraktım. neyse ki hayatımın lip balmını buldum çocuklar kadar şenim. sana bays bana yols blistex

 159. Roaccutane + merhem + med plus ayrılmaz üçlümben roaccutane kullanmadan öncede kullanıyordum dudaklarım kuru da değil.Sadece dudaklarımı yakma hissi için (bkz: guilty pleasure )

 160. belli bir süredir geceleri med plus¸ gündüzleri isana’nın dudak balmını kullanıyorum.med plus artık sanki işe mi yaramıyor¸ yoksa ben mi alıştım bilmiyorum. dudaklarım aşırı kuruyor artık. sanırım bağışıklığını kaybetti.iki üç gündür bepanthol pişik kremi¸ aloevera jel ve madecassoldan yaptığım karışımı sürüyorum. daha çok memnun kaldım.

 161. Galiba bir tek bende işe yaramıyor. Stick olanından bir tane bitirmiştim. Sürünce geçici bir rahatlama sağlayıp kesinlikle tedavi etmiyordu. Sözlükteki övgüler üzerine bir kere daha kendisine şans vereyim dedim ve sonuç gene hüsran. edit: sonraki entry’lerde bir arkadaş “memnun kalmayanlar son kullanma tarihini kontrol etsin” demiş. yeni ürün¸ o konuda problem yok 🙂 ilk aldığım da öyleydi. bana iyi gelmiyor. sonuç bu 🙂

 162. Kış ayları geldiğine göre en yakın dostum olacak dudak koruyucu. Ben de kendisini ilaç gibi görenlerdenim. Zira benim dudaklarımın ilacı. Sürekli cebimde gezdirip¸ ihtiyaç duydukça kullanıyorum. Mentolün hastası olduğumu da belirtmeden geçemeyeceğim.

 163. Dudaklar çok çatlaksa ya da kuruysa ilk sürüldüğünde içerisindeki mentolden dolayı dudakları biraz yakıyor. Gün içinde 1-2 defa uygularsanız o yanma hafifliyor. Düzenli olarak kullanırsanız yanma tamamen geçiyor. Sürümü lip balma göre daha zor evet ama ben ilaç gibi düşünüyorum bunu¸ küçük bir spatula ile alıp sürüyorum. Benim gibi aşırı kuru bir cilde sahipseniz¸ yaz kış dudaklarınız çok kuruyorsa bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim.

 164. kesinlikle şimdiye dek kullandığım en iyi lip balm’dır.ben asansörlü olanını kullandım hep¸ diğer kavanozumsu kap içerisindeki parmankla uygulanandan bir farkı var mı bilmiyorum. ancak burt’s bees’in lip balmlarına kıyasla çok daha iyi bir sonuç aldım. burt’s bees ise makyaj öncesi kullanım için daha uygun. zira med plus biraz daha ıslak ve parlak diyebileceğim bir bitişe sahip. dolayısıyla bilhassa mat ruj uygulamadan önce daha mat bir bitişi olduğu için burt’s bees kullanmak daha ergonomik oluyor.

 165. Memnun kaldığım bir ürün.dudaklarım yaz kış demeden genelde çok kuru.ruj sürerken zorlanıyordum taaaa ki bu ürünü keşfedene kadar.geceleri sürüp öyle yatıyorum.sabah dişlerimi fırçalarken bir fırçada dudaklarımın üstünden geçiyorum hoooop ölü deriler artık yok 🙂 rujumu da rahatlıkla sürüyorum artık.

 166. ben çok memnun kaldım kutuda olanından. mentol kokusu sevmem ama rahatsız edici hiç değil ve gerçekten kuruluğu iyi gideriyor. son gratis indiriminden bir tane daha aldım. fiyatına göre hele çok iyi iş çıkarıyor.

 167. Medplus lipstickini almıştım en son. Çok memnun kaldım. çatlayan dudaklarıma sürdüğümde mentolü dudağımı rahatlatıyor ve hemen yumuşatıyor. Hatta doğuda askerlik görevi yapan erkek arkadaşıma da bir tane almıştım gitmeden.

 168. tek kelime ile kurtarıcım. bittikçe tekrar tekrar alıyorum. özellikle sivilce tedavisi görenlere öneririm¸ alınız¸ aldırınız.

 169. kavanoz cinsli olanını geceleri yatmadan kullanıp bitirdiğim lipbalm. iyileştirici özelliği 10 Numara¸ ruj altına uygun olmayan¸ biraz kalın yapılı¸ mentol/nane hissi ile birlikte serinletici bir etkisi olan¸ bence yetinmeyi bilsek sahip olmamız gereken 1-2 lipbalmdan bir tanesidir. tekrar alır mıyım? elimdeki n tane lipbalm bittikten sonra neden olmasın???? (hep o cicili bicili mini mini ambalajlar yüzünden¸ aaaeaeaeae ne kadar şiiriiiiiin….^^’+%+%&&//( fatal error)….

 170. Internetten övgülerini okuyup watsonstan edindim bir tane. Yorumlarda içindeki mentolun dudakları bir süre yaktığı yazıyordu ama bu yanma sandığımdan kısa sürdü ve benim hoşuma gitti. Yaşasın mentol ferahlığı. Koruması ve iyileştirmesine gelirsek benim denediğim bütün dudak kremlerinden kat kat yüksek performans gösterdi. Kışa girmeden bir fırsat verin derim.

 171. dudaklarımı iyileştiren ve yumuşacık olmasını sağlayan her gün eksik etmeden iki üç kez sürdüğüm lipbalm. özellikle geceleri uyumadan önce sürüyorum ve sabah kalktığımda dudaklarım çok güzel yumuşacık oluyor. hafif yanma hissini de çok seviyorum özellikle de yazları ferahlatıyormuş gibi his veriyor. bittikçe alacağım ürünler arasında

 172. Hayatımın lipbalm’ı. Yıllardır adam akıllı bir dudak nemlendiricisi arıyordum fakat ne denediysem sonuç hep hüsran oldu. Arkadaşımın tavsiyesiyle bu ürünü denedim ve çatlayan dudaklarıma dermanımı buldum. Özellikle hassas dudaklarınız varsa¸ peeling yapmanıza rağmen iki günde bir yine çatlamalar oluyorsa gerçekten ilaç gibi geliyor. Üçüncüsüne geçtim ama hayat boyu abonesi olacağım galiba.

 173. Havaların iyiden iyiye soğuduğu şu günlerde dudaklarımın tanışıp çok sevdiği dudak nemlendiricisi. Başta biraz rahatsız eden kokusu ve dudaklardaki yanma hissini bile sevmeye başladım. Nemlendirmesi denediğim birçok lipbalmdan çok daha iyi. Gece bakımımda yerini aldı bile.

 174. bende uçuk çıkaran tek dudak nemlendiricisi. sanırım yağlı yapısından ya da içindeki yoğun mentolden dolayı oldu. İki kez kullandım birinde uçuk çıktı¸ diğerinde alt dudağım kuruluktan çatladı. shea yağı sürerek iyileştirdim. Kutuda olanı kullanmıştım. Bir daha da almadım.

 175. 10 saniye baktıktan sonra aklınıza otomatik olarak “winter is coming” repliğini getirten dudak nemlendiricisi.

 176. Çok çok başarılı bir dudak nemlendiricisi / koruyucu. Geçen sene -12/-18 derece rüzgarlı havada 3 gece 4 gün kullandığımda dahi¸istanbula geri döndüğümde dudaklarımın zedelenmediğini görmemi sağlamıştır. Çok severim.

 177. yaz kış kuru ve kemirdiğim için yara içinde olan dudağımı birkaç gün içinde iyileştiren lip balm. çok lip balm denedim ama hiçbiri tam olarak iyi gelmedi bir gün içinde sürekli sürdüğüm halde. sonra buradaki yorumları okuyunca almaya karar verdim. aslında stick olanından alacaktım ama son anda karar değiştirip kavanozda olanından aldım. kokusunu beğendim güzel kokuyor. nemlendirmesi de harika sabah ve akşam sürüyorum sadece ve sanırım iki günde dudaklarımı yumuşacık yaptı. ablam ve bir arkadaşım denediğinde biraz yakıyor demişti ama sanırım ben alıştığım için bir şey hissetmiyorum ferahlatıyor sadece. henüz iki haftadır kullanıyorum ama şu anda çok memnunum ve başka bir lip balm denemeyi düşünmüyorum.

 178. Minik kavanozda olanı annem tarafından “vazelin be buu” diye rencide edilmiş olsa da en sevdiğim lip balm (ki geçmişte akne tedavisi almış biri olarak lip balmlarla fazlasıyla haşır neşir olduğumu söyleyebilirim). Artık eskisi gibi karıncalanma hissi vermiyor¸ bağışıklık kazandım galiba ama tadı ve nemlendirmesi aynı güzellikte. Med plus adını hak eden lip balmdır kısaca.

 179. Kullandığım en iyi dudak kremi. Kışın oluşan çatlakları kısa sürede iyileştiriyor. Hem de mentollü mentollü…

 180. Ben bu ürünle roaccutane tedavim sırasında tanıştım¸ o dönem kurtarıcım oldu diyebilirim. Ama sonra nedense bu ürünü unuttum. Dün tekrar eczanede görünce hem küçük kavanoz hem de stick formundan kaptım birer tane. Aşk yaşıyorum şu an bu ürünle. İnanılmaz güzel nemlendirir ve serin serin nane ferahlığı veriyor. Hayatımın lip balmını buldum sanırım.

 181. uzuuun bir süre kullanıp¸ çok memnun kaldığım lip balm. aşırı kuru dudaklarım¸ kışın felaket hale gelir¸ bu lip balm beni normale döndürürdü. hoş bir mentol kokusu var ayrıca yaz kullanımına da uygun spf 15 çünkü. ama en son gramajı daha yüksek ve yeni çıktı diye nivea lip butter aldım. o da baydı¸ bitmek bilmedi.tekrar blistex med plus almaya karar verdim tabii cherry berry olanını istiyorum. renk verir hem¸ güzel olur. ama türkiye de var mıdır¸ fiyatı nedir bilemiyorum.cherry berry olanını bulursam alacağım..

 182. Roaccutane kullandığımda tanıştığım mucize. Ben bu ürün kadar iyi onaran¸ yenileyen bir balm ile tanışmadım. Her ay neredeyse bir stick bitiriyorum. Herkese de tavsiye ediyorum.

 183. yapı olarak çok çok kuru dudaklara sahibim¸ bu ürün bile tam istediğim etkiyi vermedi ama hakkını yememek lazım¸ çok güzel bir ürün. bütün lip balmlarımı bir köşeye kaldırdım¸bunu kulanıyorum. burts bees flormar¸ avene… hiçbiri blistexin etkisini vermedi. Nuxe markasınınki çok önerildi onu da deneyip hayatımın lip balmını seçeceğim artık. Roaccutane tedavisi gören erkek arkadaşım da benden görüp kullanmaya başladı ve bırakamıyor şu an¸ çok memnun. ah işte ben hep bir arayış içindeyim. bir durup karar veremiyorum. yeni şeyler deneme arzusu sanırım.

 184. Senelerdir dudaklarımla sorun yaşadığımdan düzenli olarak yaz kış lip balm kullanırım. Kışın rüzgardan ve soğuk havadan yazın ise aşırı sıcak ve nemsiz havadan dudaklarım genelde kurur¸ çatlar¸ gerginleşir. Her çantama odama masama çekmecelere birer tane attığımdan farklı farklı bir sürü ürün kullanıyordum. Hangisinden olduğunu tespit edemedim ama geçen sene 3-4 kez dudaklarım ciddi anlamda şişmeye başladı. Öyle ki duşta yukarıdan akan suyun değmesiyle canım acıyordu. Ben de ani bir kararla blistex med plus dışındaki diğer tüm ürünlerden vazgeçtim¸ hepsini çöpe attım. Şimdi bir tek bunu kullanıyorum¸ aşırı memnunum. Bana iyi gelen başka bir dudak ürünü yok. Herkes bir tane edinmeli¸ geri kalan tüm lip balmlar faso fiso.

 185. kemirip durduğum ve kışın kurumanın dibine vuran dudaklarım için nihayet bir lip balm araştırmasına giriştiğimde çok methedildiğini görüp aldığım ürün. 4-5 gündür günde sadece 2-3 kez olacak şekilde kullanıyorum ve nemlendirmesi gerçekten çok güzel. İlk sürdüğümde mentol hissi biraz garip gelse de artık alıştım. en önemlisi de önceden engebeli arazi gibi olan dudaklarım şimdiden epey düzeldi. bitince yenisini alacağım kesin.

 186. geçen kış tanıştığım¸ hayatımın lip balmıdır. deli gibi kullandım. ne kadar kaldığını görmek için sonuna dek açtım. geri girmedi! hemen watsons’tan küçük krem kutusu aldım¸ kestim balmı¸ bir güzel ezdim. kavanozdaki versiyonu gibi oldu. dibine yaklaşınca resmen kazıdım son kalanlarını hatta. o bitince de yenisini aldım ve hemen açtım. şöyle bir anım da var: 1 hafta uykusuz gezip¸ ardından 12 saatlik bir uykuya yatmıştım. 12 saat bakın. sürdüm gece bayağı bir¸ sabah kalktığımda resmen duruyordu ince bir katman halinde. müthiş. mat rujlarınızın altına sürmek gibi bir hata yapmayınız¸ ruj mat falan olmuyor artık¸ ışıltılı bir şeye dönüşüyor. ama hastasıyım kendisinin.

 187. ilk kullanışta bayıldığım ve hala bende aynı etkiyi yaratan lip balm. Mentollü yapısı dudaklara hafif bir dolgunluk veriyor. Dudaklarınız çok kuruduğunda gün içinde birkaç kere kullanmanız dudaklarınızı yumuşacık hale getirmeye yetecektir. pot o’miracle’la kıyaslayacak olursak: pot o’miracle’ın yapısını ve kabını daha çok sevsem de bi kaç kere dudağımda uçuk yaptı o yüzden tekrar blistex’e döndüm. Ayrıca stick halinin mevcut olması blistex’i bi çok lip balma göre daha kullanışlı yapıyor.

 188. Stick versiyonuna bugün sahip olduğum lipbalm. Öğlenden beri kupkuru dudaklarımı bir nebze rahatlattı. 2 haftadır sürmediğim şey kalmadı. Bu balm sanırım iyi gelicek

 189. Stick olanını yaz kış kullanıyorum.Onarıcı özellikli ve renksiz SBF 15 Güneş koruması var.Eczanelerde ve pek çok yerde bulunuyor.Kokusu Vicks gibi¸tadı da mentollü( içeriğinde okaliptüs ve mentol var )¸çok ıslak bırakmıyor.Tek sevmediğim yanı: tatlandırıcı olması.Fiyat olarak da 10¸12 tl idi aldığımda.

 190. Kar yağdığı zamanlarda aşırı kuruyup çatlayan dudaklarımı iyileştiren lip balm. Ancak bu aralar dikkat ettim ne zaman bunu sürüp uyuşam dudak çevremde sivilceyle uyanıyorum. Normalde sivilce çıkaran biri değilim hatta cildim kuru ama büyük ihtimalle içindeki nane esansı sivilceye sebep oluyor.Dudaklarım çatlamadıkça kullanmayı düşünmüyorum.

 191. Harika nem veriyor hatta iyileştiriyor. Ben kokusunu ve yapısını vicks’e benzetiyorum. Dudaklarda bıraktığı hafif karıncalanmadan hoşlanmasam da hiçbir işe yaramayan lip balm sürüsünün yanında vazgeçilmez.

 192. çok etkili olduğunu düşünerek aldığım¸ kış mevsiminde donemsel olarak çatlayan dudaklar için fayda gördüğüm ürün. yapısı yoğun olmasına rağmen kolay emiliyor. mentollü yapısından herkes hoşlanmayabilir. Sürmesi biraz zahmetli¸ kıvamı da yoğun olduğundan¸ uyguladıktan sonra elimi yıkamadan rahat edemiyorum.

 193. Normalde ürünlerin üzerindeki ‘bakım’¸’onarma’ gibi ifadelere asla inanmam ama bu blistex gerçekten bir harika yahu! Rujların altına sürmeye uygun değil bence yapısı yoğun çünkü ama gece sürüp sabah kalktığınızda yumuşacık dudaklara sahip oluyorsunuz ve dudaklarınızı gerçekten onarıyor. Kavonozdaki olanı daha önce kullandım pek hijyenik bulmadım şimdi görseldekini kullanıyorum daha hijyenik.

 194. ilk aldığım kutu mentol ağırlıklı kokarken ikincisi resmen kakao kokuyor. ilki çok daha güzel¸arada bariz bir fark var.

 195. sürünce ferahlatan çok güzel bir etkisi var fakat etkisi çok çabuk geçiyor¸ dudaktan uçuyor. yoğun sürünce de eskaza dudağımı yalarsam o mentol sanki bademciklerim şişmeye başlamış gibi hissettiriyor.

 196. Benim gibi kuru dudaklara sahip olan tiplerin vazgeçilmezi piyasanın fiyat-kalite bakımından en iyisi diyebilirim bereketli üründür ayrıca ben elimden düşürmem yinede neredeyse 3 ay kullanıyorum

 197. beğenerek kullandığım lip balmdır kendileri. kuruluk yaptığı doğru olabilir bir ara çok sık sürdüğümden ağız kenarlarımı çok kurutmuştu. ancak artık sadece yatmadan sürüyorum günde 1 kere ve dudaklarımı yumuşacık yapıyornot: asansörlü olanından alırsanız belki daha memnun kalabilirsiniz öbür türlü parmaklarınızla sürüp elinizi yıkamayı unuttugunuzda göze değdiği taktirde yanma yapıyor 😀

 198. hiç memnun değilim bundan¸ iki kere şans verdim birini kaybettim kimbilir nereden çıkacak¸ ama ikincisini azmettim kullanıyorum evet sürdüğüm sürece nemli dudaklarım ama sonrasında kuruluktan acıyacak hale geliyor. sebebini yukarıdaki girilerde mentol olarak okudum bu lipbalm’a üçüncü şansı vermeyeceğim¸ gece yatmadan nuxe olanı bolca sürerek günü kurtaracağım artık.

 199. hem kavanoz hem de stik olanını kullandığım efsanevi şey. dudakları çok güzel nemlendiriyor¸ o pütür pütür kuruluğunu alıyor. neredeyse 2 yıldır beraberiz. onsuz uyuyamıyorum be sözlük¸ özellikle soğuk kış geceleri jshakdjfs.

 200. Kutuda olanını bir türlü bitiremediğim¸ bu ne bereketmiş böyle dedirten lipbalm. Gece sürüp yatarak daha güzel verim alınıyor diye düşünüyorum.

 201. son bir senedir ara ara sürdüğüm lip balm. ilk gördüğümde bu vicks filan değil di mi oldum 🙂 mentollü bir ürün zaten¸ sürünce hafif yakıyor¸ serinletiyor¸ nemlendiriyor ama öyle aman aman bir etkisini görmedim belki düzenli kullanmadığımdandır.

 202. Roaccutane tedavimde şuan bana en çok yardımcı olan lip balm. Diğerleri içinde en sevdiğim bu oldu. Nemlendirmesi gayet iyi ancak etkisi kısa sürüyor. En kısa zamanda kavanoz şeklinde olanıda alıcam yorumlardan gördüğüm kadarı ile o daha iyiymis.

 203. Mentol barındıran her şeye bayıldığım ve güzel bir lip balm arayışında olduğum için gördüğüm ilk gratiste aldığım çıktığım gibi sürüp bayıldığım eve gelince “acaba ne kadar uzun” diye meraktan sonuna kadar açıp içine geri sokamadığım için yine gratislerde satılan seyahat için olan küçük kaplara aktardığım ve bir haftalık kullanım sonunda aslında dudaklarımı daha çok kuruttuğunu farkettiğim bir lip balmdır kendileri

 204. daha iki gün önce medplus stick satın aldım ve şu ana kadar kullandıklarım lipbalm değilmiş arkadaş… fiyatını tamamen hakeden bir ürün nane/mint sevmememe rağmen hiçbir rahatsızlık duymadım. dudaklarım yumuşacık oldu bir gecede.. bağımlısı oldum lol

 205. sürülme kolaylığı ve hijyen açısından stick formda olanı daha güzel olsa da¸ kavanozdakinin daha başarılı olduğunu düşünüyorum. aralarında cidden fark var.

 206. Dişlerimi fırçaladıktan sonra dudaklarımı da fırçalayıp blistex sürüyorum.dudaklarım yumuşacık oluyor.sürüldükten sonra hafif bi yanma hissi geliyor ama kesinlikle dolgunlaştığı anlamına gelmiyor sadece ferahlık hissi.bu bittikten sonra kesinlikle devam etmeliyim ürünü değil yani ama sevmedim değil ¸ hoş.

 207. Dudaklarımı yakıyor sürünce ama ben dolgunlaştırdğını düşünmüyorum¸ benim dudaklarım aşırı kurudur yaz-kış bir süre sonra dudağım kullandığım ürüne alışıyor ve bir etkisi kalmıyor ilk kullandığımda gece bol bol sürmüştüm sabah yumuşacıktı ama sonra hep o etkiyi alamadım dönüşümlü olarak kullanılabilir¸ ben nane tadını seviyorum 

 208. herkesin öve öve bitiremediğini görünce bende aldım.nemlendiriyormuş hissi versede uzun süre kullananlar anlayacaktır ki sürdükten sonra daha da çok kurutuyor.bu yüzden sürekli sürüyorsunuz.bitiyor¸tekrar alıyorsunuz.böyle şeylerin ticari bir oyun olduğunu düşünüyorum.dudak büyütme etkisine ise katılmıyorum içindeki okaliptus dudakları yaktığı için öyle bir algı yaratıyor benceedit: med plusı sevmesemde blistex sensitive olanını da bir o kadar çok beğeniyorum 

 209. Dudaklarımı nemlendirsin diye sürüp¸ etkisi geçince eskisinden de kuru dudaklara sahip olmamı sağlayan lip balm.

 210. ilk sürdüğümde iyi nemlendirdi gibi geldi ama bu ürünü bitirene kadar dudaklarım hiç olmadığı kadar kurumaya başladı. kupkuru kabuk kabuk olmaya başladı sürdüğümde anlık rahatlık veriyordu sonrası daha beter. bu bittikten sonra can yoldaşım blistex lip reliefe döndüm her şey normale döndü artık asla almam.

 211. bu kadar kötü olabilirdi. çok abartıldığı üzere dudaklarımı tamamen pürüzsüzleştireceği beklentisiyle aldım aksine kuruttu diyebilirim. ilk sürdüğünüzde gelen yakma hissi işe yaradığını hissettiriyo ama hiç öyle düşünmeyin çöpe atın. hiçbir faydası yok geceleri sürüp yattığımda sabah kupkuru dudaklarla kalkıyorum. yurtdışında sepetlerde 1$’a satıldığını görünce zaten niye bu ürünleri şişirip aldığımıza anlam veremez oldum. dudak nemlendiricisini bile niye yerli olmayan markalardan tercih ediyoruz¸ onlar gözümüze sokuluyo anlamıyorum. alt tarafı balm mumu¸ bal¸ bikaç çeşit yağ.

 212. sabah akşam yedekli medekli yiyorum ben bundan :Dbundan ötesi yok balm da ki ben balm canavarı bi insanım ruj sevmem ama bu kavanoz gibi olanlarıyla ne farkı var bilmiyorum ve merak ediyorum.

 213. Bana göre çok bereketli olan ürün. Asla bitiremedim¸ baya oldu alalı. Yumuşacık yapıyor ve uzun süreli kalıyor -bu da nasıl tanımsa artık-Ve evet¸ kışın sürüp sokağa çıkınca bi üşüme hissi veriyor dudaklara hehe

 214. daha önce çok lipbalm denedim ama sen farklısın med plus. mentollü oluşunu ayrıca seviyorum. evet yapısı yoğun ama diğer lip balmlarım gibi dudağımın üzerine bir tabala örtülmüş gibi rahatsız hissettirmiyor. bir de diğer ürünlere dudaklarım çabuk alışmıştı ve bir süreden sonra etkisini kaybettiler. aylardır kullandığım tek lip balm bu ama henüz böyle bir sorun yaşamadım. artık bu ürünü kullanmadığım zamanlarda da dudaklarım çöl gibi olmuyor.

 215. Blistex bir pot o’miracle iki. Bu ikili kurtarıcıdır. Blistex devamlı çantamda taşıyorum hiç çıkarmam. Soğuyan havalarda kurtarıcı. Hijyenik olmadığını pot o’miracle ile fark etmiş bulundum ve bunu stick olarak seçtim. Yapı farkı bilmem ama böylesi daha çok içime siniyor. Gerçekten amaç kuruyan dudakları kurtarıp yumuşacık yapmaksa beklentiyi karşılıyor.

 216. harika¸hayatımı kurtaran bir lip balm falan değil arkadaşlar. roaccutane kullanıyorum şuan belki o yüzden sende böyle olabilir diyebilirsiniz haklısınız ama hayır¸öyle değil.blistex in yaptığı şey anlık ferahlık sürdükten sonra anlık acınızı dindiriyor ama daha sonra yaptığı şey daha fazla kurutmak. zaten blistexin içinde adını bilmediğim daha fazla kurutan bir madde varmış -harika bir tüketim kandırması bu arada blistex- dudağı daha fazla kurutup devamlı sürmemizi gerektiriyor devamlı sürmek de devamlı almayı.kısacası almayın içeriği de temiz değil zaten bunu alacağınıza-şu sıra fiyatı iyice uçmuş indirime bile girmiyor- vazelin alın gerçi onda da petrol türevi var ama en azından daha sonra dudağınız daha fazla kurumayacak.

 217. Vicks gibi lip balm.İlk sürüldüğünde dudakları tatlı tatlı yakıyor¸ kokusu ve tadı hoş. Mentollu bi koku yada tadı yok bıraktığı vicks ferahlığının aksine.Bittiğinde yine alırım ama…1- Sürüp yatayım yumuşacık dudaklarla uyanayım istiyorsam tercih ettiğim lip balm bu olmuyor çünkü sabah uyandığımda lip balmlı ama nemsiz dudaklarla uyanıyorum. Evet çok tuhaf hatta saçma ama böyle. Sürüldükten sonraki ilk 2-3 saatte nemlendirme etkisi güzel sadece.2- Parlak ve kalın yapısı nedeniyle mat ruj kullanacağım günler yine tercihim bu lip balm olmuyor.Ama dediğim gibi¸ tüm bunlarla birlikte¸ bitse yine alırım. O tatlı mavi kavanozu¸ kokusu¸ tadı ve bıraktığı o ferah his. Hatta sürdükten sonraki ilk 15 dakika dudaklarımdaki karıncalanma hissi… Seviyorum kısaca kendisini. Alınız aldırınız 🙂

 218. Hayatımı kurtaran ürün diyebilirim. Roaccutane tedavisi gördüğüm için dudaklarım inanılmaz kuruyor ve yara oluyordu. Dudaklarıma iyi gelen tek şey bu ürün oldu. Kullandığım her şey anlık etki ediyordu ve yaralarımı iyileştiremiyordu. Blistex’in mentollü bir yapısı olduğu için anında ferahlık veriyor ve yaraları iyileştirmede çok iyi. Mentollü olduğu için dudakları da biraz dolgunlaştırdığı doğrudur. 🙂 Tedavim bittikten sonra bile kullanmaya devam edeceğim.

 219. Kavanoz olanına sahibim. Anlık olarak evet kurtarıyor. Ama gece sürüp sabah yumuşacık dudaklarla uyanma durumu söz konusu değil. Tam tersi balm dudakta kendi kendine kuruyor. dudaklarım pul pul olmuş bir şekilde uyanıyorum. Hele rüzgarlı havada sürsem dudaklarımı kurumaktan kurtarmak amacıyla. Ama hiç istediğimi karşılamıyor. Çünkü kendisi dudağımda kuruyup kalıp gibi duruyor. Ne bileyim dudağımda iyice nemi falan emdiğini düşünüyorum. Ben bir türlü barışamadım. Ama bitiriceğim. Bitirmeden yeni ürün almak gibi bir huyum yoktur 🙂

 220. Genelde beğenilmiş ama benim dudak çevremde siyah noktaya sebep oldu¸ yoluma le petit marseiliais ile devam ediyorum.

 221. Herkeste ayni etkiyi yaratmayabilir ama benim dudaklarim aylardir ilk defa bu kadar pürüzsüz ve yumuşak oldular¸ bu urun sayesinde. Tadi kokusu cok hos olmakla birlikte ¸ bu soğuğun ortasinda bir de dudaklarimda ( mentolden kaynaklı) olusan o soğuk hissi sevmiyorum. O da gecici neyse ki.

 222. aslandır¸ kraldır. stick formda olanıyla kavanoz formundaki aynı yapıda değildir bu arada¸ onu belirtelim. kavanozda olan daha yoğun ve onarıcı etkiye sahiptir. tabii bir de cancağızım Arko’nun klasik tüpte olan yağlı kremi de aynı işlevi görür¸ pek de kimse bilmez bunu.

 223. Blistexin -ve diğer markaların- açık ara en sevdiğim lip balmı. Aileme/eşime/dostuma çevremdeki herkese tavsiye ettiğim ve kullanan herkesin çok memnun kaldığı bir ürün. Sivilce ilacı (bkz: roaccutane) kullanan kuzenime tavsiye etmiştim¸ yanından ayırmıyor. Vazelin ile aynı etkiye sahip ama yanında taşıma açısından kolay olduğu için de tercih edilir.

 224. roaccutane tedavisinde bir numaralı yardımcım olan dudak kremi. bunu kullanana kadar spktorumun önerdiği vazelin tarzı bir kremi kullanıyordum ama yeteri kadar nem vermiyor 15 dakikada bir yenilemem gerekiyordu. med plusta böyle bir problem yaşamadım. hem dudaklarımdaki yaralara iyi geldi hem de uzun bir süre idare etti¸ bereketli bir ürün. bendeki kavanoz tipi olandı. bitince bunun stick formda olanını bulamadığımdan yine blistexin mavi ambalajlı¸ stick formda¸ üzerinde sensitive yazanı kullanmaya başladım.

 225. roacutanne kullandığım 7-8 ay içinde birçok dudak nemlendirici denedim. bunun da hem kavanozdakini hem de stick formda olanını kullandım. iyileştirme ve nemlendirme konusunda ikisi de çok başarılı. ama stick olanda mentol oranı daha fazla gibi geliyor bana. hem daha pratik ve hijyenik olduğu için daha çok seviyorum stick olanı. yalnız şöyle bir problem var akşam bunu sürüp yatınca sabah dudaklarımdaki ölü deri daha çok kalkıyor. tabii ben de dudaklarımı soyup kanatıyorum. ki ben soymasam da gün içinde parça parça soyluyor. daha önce hiç bir dudak ürününde böyle bir problem yaşamamıştım. sanırım çok çabuk iyileştirdiği için böyle oluyor. bunun yerine geceleri madecassol kullanıyorum artık. ayrıca hayvan deneyleri yapıyor olması da üzdü. sanırım dermokozmetik dudak balmlarına bir göz atıcam.

 226. Edirne soğuklarını bilen bilir. İlk defa bir lip balm sayesinde kışın dudaklarım kanamadı.edit:eğer hayvanlar üzerinde test yapılıyorsa elveda diyeceğim bir ürün.

 227. ben de bu lip balm’ı kullanırken nemlendirdiğini ama emildikten kısa bir süre sonra eskisinden daha fazla bir kuruluk hissettiğimi farkettim.özellikle gece yatmadan önce sürüyordum¸sabah uyandığımda evet nemlenmiş oluyorlardı ama taş çatlasın yarım saat sonra yine o kuruluk hissi peşinden geliyordu.ayrıca mentol kokusu ve tadı beni rahatsız da etmişti.bir daha alacağımı sanmıyorum.

 228. Akne tedavim surecinde haftada bir tane bitirdigim lip balm. Dudaklarim inanilmaz derecede kurumustu ve o halini bile iyilestirmis nemlendirmisti. Cok fazla lip balm kullandim en iyisi buydu.

 229. kavanozda olanını uzun zamandır düzenli olarak kullanıyorum ve şu ana kadar kullandığım en iyi dudak nemlendiricisi olduğunu söyleyebilirim. kış aylarında dudaklarım çok fazla kuruyor hatta önceki senelerde yaralar oluşup kanayabiliyordu fakat blistex kullandığımdan beri dudaklarım yumuşacık. gece yatmadan önce sürüyorum ben de. gün içinde bazen tekrar sürme ihtiyacı hissedebiliyorum fakat genel olarak sadece 1 kez sürmem yeterli geliyor.

 230. Dudak balmlarının şahı bence bu ürün. Çoğu insan gibi dudak çatlakları olan¸ derileri kaldırıp yeni çatlaklara sebep olduğum kısır bir döngüdeyken imdadıma yetişmiş lipbalmdır. Geceleri yatmadan önce dudaklarıma sürüyorum¸ sabahları yumuşacık ve pürüz olmayan dudaklarla uyanıyorum ve rujumu sürüyorum. Menthollü¸ hatta bir miktar yakıcı etkisi şaşırtıyor başta¸ sonra alışınca ferahlamış dudaklara sahip oluyorsunuz. Kış boyu birlikteyiz.

 231. erkek arkadaşım lip balm istediğinde aldığım ürün. Kendim denememiştim¸ yorumlardan baktığımda en çok beğenilen bu gibiydi¸ fakat çok söyleniyor dudağımı yakıyor diye. Deneyeyim dedim ben de onunkinden gerçekten yakıyor ve bir süre devam ediyor yanma¸ ama bu bana işe yarıyor hissi verdi :d benim dudaklarım onunki kadar sorunlu değil¸ o kullanacak bir süre sonra işe yaradığını görürsem alabilirim kendime de.

 232. stick halinde alıp bitirdim yakın süre önce¸ bir de burt’s bees deneyeyim dedim geçen hafta onu aldım nar özlü olanını. yanından bile geçemez med plus’ın. med plus konusunda ısrarcı olun¸ yenilik yapmanıza gerek yok en süperi bu cidden. not: hayvan deneyi yapıyormuş oldu mu şimdi

 233. Stick versiyonunu kullanmaya çalıştığım dudak nemlendiricisi. İlk kullanmaya başladığımda çok iyi nemlendiriyormuş gibi geliyordu ama artık yeterli olmadığını anlamış bulunmaktayım. Eğer ciddi bir dudak kuruluğunuz yoksa idare eder.

 234. Ankara ayazında dudaklarımı çatlamaktan koruyan lip balm. Hafif de olsa parlaklık vermesini sevmiyorum ama Mentollü oluşunu seviyorum. Özellikle geceleri yatmadan önce sürdüğümde sabahları dudaklarım yumuşacık oluyor. Stick olanını kullanıyorum ve elimde bulunsa bile İndirime girdiğinde mutlaka yenisini alıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.

 235. sürekli kuruyan¸ çatlayan dudaklarım bu ürünü kullandıktan sonra yumuşacık oldu. o kadar çok dudak nemlendiricisi kullandım ki hiçbiri işe yaramadı. ömrümün sonuna kadar bunu kullanacağım sanırım. akşam yatmadan önce sürün sabahki yumuşaklığı göreceksiniz.

 236. Minik kavanoz şeklinde olanını arkadaşımın önerisiyle alıp kullandığım balm. İlk sürüldüğünde gerçekten yumuşatıyor ve dudaklara verdiği o mentollü karıncalanma hissini çok sevdim açıkçası. Ancak kuruduktan etkisi geçtikten sonra daha beter bir kuruma yaptı benim dudaklarımda. Benim gibi düzenli ürün kullanamayan kişiler için biraz sıkıntılı olabilir.

 237. övgüleri hakettiğini düşünüyorum.elle uygulama hijyenik açıdan çok sağlıklı olmasada yatmadan önce kullandığımdan ellerimi yıkayıp sürüyorum¸sabah mis gibim dudaklarla uyanıyorum.yalnız şöyle birşey farkettim size de oluyor mu bilmem ama bu dudak balmını düzenli kullandığım zamanlarda kullanmayı atlarsam veya daha etkisiz bir balm kullanırsam dudaklarım normalde kuruduğundan çok daha fazla kuruyor.daha iyisini bulana kadar kullanmaya devam.

 238. yanılmıyorsam stick olanın üstünde kötü hava şartlarından koruyucu olduğu yazan dudak balmı. yani nemlendirme konusunda bir şey beklemek hata olur çünkü bunu vaat etmiyor.

 239. Kavanozda olanı 1 yıldır kullanıyorum ve bitirdim. Naneli aromasını çok seviyorum bende herhangi bi yanma karıncalanma yapmıyor.Geçen hafta stick olanını aldım. Çok memnundum ama son zamanlarda dikkatimi çeken bir şey oldu. Bu lip balm ilk sürdüğünüzde nemlendiriyor evet ama sonrasında daha çok kurutuyor. Mesela uyumadan önce sürüp yattığımda sabah dudaklarım kabuk kabuk olmuş gerilmiş şekilde uyanıyorum ¸ sürmediğimde durum daha iyi. Lip balmların içine bir madde katıyorlarmış sanırım kullandıkça kurutuyor ve daha çok kullanmanızı sağlıyormuş ne kadar doğru emin değilim ama benim gözlemlerim bu yönde.

 240. Güzel bir ürün olduğunu kabul ediyorum¸ ama fiyat performans oranı sıfır. Ürün miktarı çok az¸ tek sürümde fazla ürün gidiyor. Bir de üstüne kavanoz o kadar küçükki sonunu hep pamuklu çubukla almak zorunda kalıyorum. O yüzden 1 kavanoz bana taş çatlasın 1.5 ay gidiyor. Benim için benzer etkiye sahip nuxe ise rahat 6 ay dayanıyor. O yüzden sipariş sırası falansa nuxe tercih ediyorum. Ama başka ihtiyacım yoksa ulaşım kolaylığı yüzünden bunu alıyorum.

 241. En sevdiğim lip balmım¸biçilmiş kaftanım¸daima aldıklarım ve alacaklarımdan…Stick olanı veya kavanozda olanı daima evde bulundururum.Kavanoza parmağını batırma işini hijyenik bulmasam da tek kullanan ben olduğumdan sorun etmiyorum.Mis gibi mentollü kokusu (içeriğinde okaliptüs de var). dudakları rahatlatması¸onarması¸gerginliğini alması¸nemlendirmesi¸ferah hissettirmesi açısından gayet memnunum.Roaccutane tedavimde bile başka lip balm kullanmamıştım.bana göre tek dezavantajı ruj altına göre değil çünkü yoğun bir kıvamı var.bunun dışında seviliyorsun mavi kavanozdaki balm¸)

 242. evet dudakları bir günde iyileştiriyor buna katılıyorum ama bağımlılık yaptığını düşünüyorum. şöyle ki bunun yerine başka bir dudak nemlendirici kullandığımda asla ve asla iyi gelmiyor. bunu da kullanmayı kestiğimde bir hafta dudaklarım kurak çöller gibi oluyor. bunu fark ettiğimde kullanmayı bıraktım

 243. makyaj masasının¸ çantanın demirbaşı olması gerekendir. Kışın kurtarıcıdır. onarır ve yumuşatır. Dudaklarım çatır çutur kuruduğunda imdadıma yetişen elimin ilk gittiği üründür kendisi.

 244. biricik lip balmım.benim gibi yaz kış kuruyan soyulan kanayan dudaklarınız varsa biçilmiş kaftandır kendisi.gece yatmadan önce bolca uygularsanız sabaha yumuşacık pürüzsüz dudaklarla uyanırsınız.mentol sevmiyorsanız tavsiye etmem zira oldukça mentollü bir ürün.kendisini şu sıralar pot o’miracle lip balm ile aldatmaktayım 🙂 yapı ve koku olarak çok çok benzerler fakat blistex bir tık daha önde gibi benim için.ruj altına uygulamada sıkıntı yaratır çünkü ağır bir yapısı var.tavsiyem ruj uygulamadan önce uygulayıp daha sonra fazlalığını peçete yardımıyla alıp ruju o şekilde uygulamanız.

 245. Herkes memnun diye denemek istedim. Çok umutluydum ama dudaklarımı feci kuruttu derimi atmakla atamamak arasında kaldı gerildi dudaklarım. sanırım mentolden dolayı. Yine bir lip balm hüsranım. Ilk yakma hissi benim hoşuma gidiyor. Kokusu çok keskin. Adeta vicks gibi. Ben kavanoz şeklinde olanı almıştım tabi stick formu farklı mı bilemiyorum.

 246. Aynı markanın klasik olanından daha çok beğendiğim lip balm. Kalıcılığı daha uzun süre. Özellikle benim gibi sık sık dudaklarını yalayanlar için ideal. Ikide bir tazelemeniz gerekmiyor. Ve dudaklarimdaki ferahlatıcı ve yumuşak etkisini seviyorum. Gece yatmadan evvel sürdüm ve sabah yumusacikti tüm kuruluk gitmişti

 247. Dudaklarıma çok iyi gelen lip balmdır kendisi. Aslında yaptığı diğerlerinin bir tık üstündedir. Olsun daha iyisi gelene kadar en iyisi bu!

 248. Bağımlı oldum resmen ya ben buna. Kullandığımda etkisi bittikçe kullanmam gerekiyor yoksa daha da kuruyor. Kullanmadığımdaysa ne sürsem nemlendiremiyorum dudağımı. Zeytinyağı sürdüm hindistancevizi yağı sürdüm başka markalardan lipbalmlar sürdüm yok yok. Ölene kadar kullanmak zorundayım sanırım :(((

 249. yukarıda pek çok girdide bahsedildiği gibi nemlendirici etkisi geçici ve dudakta parıl parıl parlayan bir dudak balsamı bu. açıkçası ben bu kadar yapışık¸ sanki dudağıma doğrudan süpermarketlerde daha parlak dursun ve alıcının ilgisini çeksin diye meyvelerin dışına sürülen ‘parafin’i uygulamış gibi¸ ağır bir katman hissi veren ürünleri sevemiyorum. bir üst girdide bahsedildiği gibi ben de yine blistexin lip relief balsamını daha başarılı buldum¸ en azından işe yaradığı hissini veriyor.

 250. akne tedavisi amacıyla roaccutane’a başladığımdan beri kullandığım değişmez tek dudak nemlendiricim. blistex’in diğer lip balm çeşitlerini de denemiş olmama rağmen en iyi performansı bu ürünlerinde aldım. hem kışın başlayan kurutucu ilaç tedavim + soğuk havalardan combo bir etkiyle dudaklarımın kurumasından canım yandığı andan itibaren gün içinde sürekli sürüyorum. çok memnunum.

 251. blistex med plusı aknetrent tedavim boyunca yanımdan hiç ayırmadım desem yeridir. hem koruyucu hem tedavi edici özelliği var. ilk sürdüğünüzde hafif dudaklarda bi yanma yapabilir. ama sonrasında kurumuş dudaklarınızda kızgın kumlardan serin sulara atlamış etkisi yapıyordu bende tedavim boyunca. Sürekli dudakları çatlayanlar için birebir bir ürün

 252. yemeyi sevdiğim lip balm. diğer markaların kokuları güzel tadları berbatkeni med plus’ın kokusu mentollü tadı da hafif tatlı. nasıl yapmışlar bilmiyorum ama gayet yenebilir yani ya da benim tat alma pütürcüklerimde bi sorun var¸ bilemedim. sürdükten sonra dudaklarıma bir dil darbesi atmaktan alamıyorum kendimi.

 253. İlk başta kokusu hafif uyuz etsede zamanla alıştığım¸ soğuk Ankara günlerinin vazgeçilmez ürünü. Sayesinde dudaklarım yumuş yumuş valla

 254. Dudaklarıza neme dair en ufak birsey katmayan fakat çatlak dudaklara sahipseniz iyileştiren ve mentol icermesi sebebiyle surdugunuzde o ferahlik hissini yasatmasi cok basarili kullanacaksaniz dudaklarinizin kabuk kabuk eski halinden daha beter olcagini goz onunde bulundurarak kullanin.

 255. cantamdan ayırmadığım lipbalmdır. hiçbir ruju kendime yakıştıramadığımdan¸ bir şey sürmüş olmak adına sürekli bundan kullanıyorum¸ nemlendirmesi ve verdiği parlaklığı da çok hoşuma gidiyor

 256. Benim için Blistex’in ününü çok da haketmeyen ürünü. sürdükten bir iki saat sonra dudakları daha fazla kurutuyor sanki. Kalıcı yumuşaklık ve nem için (bkz: blistex lip relief krem)

 257. En başta çok beğenip yararlı olduğunu düşünmüştüm ama sadece belirgin çatlakları iyileştiriyor ekstra bir nemlendirmesi yok bence¸ biraz abartılıyor

 258. Ojelerfora yaklaşık bir ay önce balmların içinde bulunan bir kaç maddeden bahsetmişti ve o maddeler öncelikle iyileştiriyor ama sonra o madde yüzünden tekrar kurutarak bir nevi kısır döngüye sokup kullanmak zorunda bırakıyor. O maddeden de bunun içinde de vardı¸ o zamandan beri bu balmı kullanasım gelmiyor. O maddeler:-mentol-camphor -phenol- formaldehit ( angie adlı cicişin eklemesiyle)

 259. Güzel cidden şu kavanozda olanı.abartildigini dusunuyodum ki hala biraz dusunuyorum¸ muhakkak ayni kalitede baska urun vardir¸ ama bu ürünün guzel oldugu gercegini degistirmez.Gece kalin tabaka sürer yatarim.sabah surerim. Makyaj yaparken de ruj seklinde olani surerim.Sevmişim baya 🙂

 260. Tamam iyi güzel de¸ bu ürünün benim dudağimi kullandıkça daha çok kuruttugunu fark ettim. Kısır döngü bisey. Artık eskisi kadar memnun değilim başka ürün arayışına giricem.

 261. Sürdüğünüz anda dudaklarınızda hissedeceğiniz ferahlığın eşi benzeri olmayan lip balm. 1 ayda 2 tüp bitirmiş bulunuyorum. Hızımı alamayıp göz çevreme bile azıcık sürmüş olduğum doğrudur. Kokusu¸ yapısı herşeyiyle bağlandım ona¸ kopamıyorum. Roaccutane tedavimin tek nimeti bu balm’i keşfetmem oldu. Ps: bana azıcık dolgunlaştırıyor gibi bile geldi. Belki mentol yakıyordur dudakları diye düşündüm¸ yada psikolojik. O kadar gözüm kararmış olabilir aşktan.

 262. başlığı gördüükçe ne kadar başarılı bir ürün olduğunu yazmadan geçemiyorum. . ayımın içindeyim kurutucu akne tedavisinde. ve gerçekten artık bi parçam olmuş vaziyette. nelerini nelerini denedim ama net bir şekilde en iyisi bu.

 263. Bir nemlendirici ancak bu kadar mükemmel olabilir! 4 aydır roaccutane kullanıyorum ve dudaklarımı sadece blistex nemlendirebiliyor. Kesinlikle favori ürünlerimden¸ şiddetle tavsiye edilir.

 264. Roaccutane tedavisi ve kış mevsimi etkisiyle elim ayağım canım ciğerim olmuş dudak nemlendiricisi. Bu ürünün nemlendirme özelliği yanında tedavi edici de olduğunu düşünüyorum. 4.25 gram¸ balmumu kıvamında ve hafif mentollü bir aroması var. Hatta dudak dolgunlaştırdığını iddia eden lipglossların berdiği hisse benzetiyorum. Blistex daha iyisi yapana kadar en iyisi bu sloganını sonuna kadar hakediyor.

 265. gerçekten denildiği gibi anlık bi etkisi var. üstüne cc krem de sürmüşlüğüm var. bilmiyorum daha güzel olmasını ummuştum¸ sanırım fazla büyük umutlarla aldım.

 266. kokusunu¸ tadını ve verdiği hissi gerçekten çok seviyorum fakat nedense benim dudaklarıma verdiği etki anlık oluyor yani yalnızca yumuşatıyor¸ tedavi etme etkisini ne yazık ki gözlemlemedim. yanlış hatırlamıyorsam içinde petrolatum bulunan lip balmlar bir süre sonra dudağı kurutuyor ve dudağı¸ lip balm kullanmaya mahkum kılıyor. aynı sebepten dolayı bu ürünle çok karşılaştırılan pot o miracle lip balmında da benzer durumları yaşadım. tedavi verme amacıyla bir daha alacağım bir ürün değil fakat verdiği ferahlık hissini sevdiğim için tekrar alabilirim.

 267. Dudakları patlayıp kanayan erkek arkadaşımda deneyip başarısını test ettiğim hayatımın aşkı lip balm. 1 günde tamir etti yumuş yumuş yaptı. Hatta erkek arkadaşımı da bağımlısı yaptı :))))

 268. Sanırım en kurtarıcı lip balm.Geçenlerde dudağım soğuktan çatlamış kanamıştı. Evde blistexi bulamadığım için 3 gün flormar ve niveanin lip balmlarini kullandım ve 3.günün sonunda dahi sabaha dudagimdaki yara ayni yerden kanıyordu. Blistex sadece 1 yoğun katman sürümde akşamına tamir etti Alın aldirin

 269. ben de aylarca bu ürünü kullandım raoc tedavimden dolayı¸ hala da devam ediyorum tedaviye ama bu üründen daha iyisini arayanlar varsa (bkz: ruby kisses pot o’miracle lip emollient cocoa butter-coconut oil ) bu markanın yeşil mentolüsünü de kullandım ama hindistan cevizi yağlısının önüne geçemedi ayrıca kesinlikle mat ve hiç parlamıyor bu da ‘ben raoc kullanıyorum’ suratını ortadan kaldırıyor. gratis’lerde bulabilirsiniz fiyatı 20 lira.

 270. 6 ay önce aknetrent tedavisi görürken kullanmıştım. Ve gayet memnun kalmıştım. Şöyle ki eczaneden tavsiye üzerine almıştım . çöl gibi olmuş dudaklarımı tamamen olmasa da büyük oranda rahatlatıyordu. Şimdi tekrar almayı düşünüyorum. Aknetrent tedavim bitti ama tel tedavisine başladım ve dudaklarım gün içinde çok kuruyor. Sana yine muuhtacm.

 271. 10 üzerinden 10 puan alan lip balm.zoretanin tedavisine baslatti oysaki gitmislerdi.. evde her gordugumde sürüyorum.. mutluyuz 🙂

 272. denediğim onlarca dermokozmetik/drugstore/high end balm arasında kalın¸ kurumaya meyilli dudaklarımı en en iyi toparlayan üründür kendisi. bazen gazımı alamayıp tırnak diplerime¸ dirseklerime de sürüyorum. minito kavanozunu sevdiğim.

 273. Dudaklarımı kurtaran lip balm! Bundan önce nivea kullanıyordum ama bundan sonra hiçbir şey kullanamaz oldum. Benim dudaklarım kurur¸ soyulur ve bu yüzden de ruj süremezdim. Bu lip balmı kullanmaya başladığımdan beri böyle bir sorunum kalmadı.

 274. roaccutane tedavimden dolayı aldığım aldıktan sonra bayıldığım balmdır. hametan ıle dönüşümlü kullanarak dudaklarımın kanamasını önledi diyebilirim.

 275. geçen günlere kadar asla çantamdan ayırmam dediğim lip balmdı kendisi. sonra bir yazı okudum hatta bir blogger da paylaşmıştı bu bilgiyi¸ bazı dudak ürünlerinin içinde bir madde varmış ve bu madde önce yumuşatıp sonra dudağı tekrar kurutup kullanmaya teşfik ediyormuş. Tabii ki o katkı maddesinin adını unuttum ama blisteks med plus’ta vardı. bu nedenle tekrar almayacağım üründür.

 276. stick formunda olanından memnun olduğum lip balm. gün içinde dudaklarımı nemlendirmek¸ ruj altına sürmek için kullanıyorum. ama şunu da belirteyim ki bunu kullanmaya başladığımdan beri dudaklarım her daim yumuşacık diyemem. etkisi biraz kısa süreli bence. yazın lip balma ihtiyaç duymuyorum ama kış ayları için çantamdan çıkmıyor

 277. süper bir lip balm. ben stick olanını kullanıyorum kupkuru olmuş dudaklarımı bir günde normale döndüren mucizevi bir şey. mentollü ve ilk sürüldüğünde dudakları çok hafif yakıyor ama çabuk geçiyor ve dudakta ağırlık yapmıyor. çok parlak ve ıslak gibi durup ben buradayım demiyor ve gerçekten güzel yumuşatıyor. bu fiyata daha ne olsun<3

 278. ay bu o kadar harika bir şey ki kullandığım günden beri kendimle öpüşmek istiyorum¸ dudaklarım yumuşacık ^^

 279. kendisine hayat arkadaşım diyebilirim.. cebimde¸ çantamda¸ masamda neredeyse her yerde var. çok severek kullanıyorum. nemlendirmesi mükemmel. sürekli kullanıyor olmamdan mıdır bilmiyorum dudaklarımı hafif dolgunlaştırdığını da düşünüyorum. iyi ki varsın blistex.

 280. Hayatimin lip balmi¸ her cantamda mutlaka stick formunu¸ basucumda da mini kavanozunu bulundurdugum… 🙂 cok yasa med plus ! Icerdigi okaliptus yagi ile kurumus dudaklari tedavi ediyor¸ yalniz nane¸ okaliptus gibi ucucu yaglarin ucarken nemi alip goturmesi soz konusu¸ bunun onune gecmek icinse¸ gece yatmadan once medplus¸ sabah sadece bakim yapan bir lip balm tercih edilebilir¸ burt’s bees narli¸ blistex daily lip conditioner¸ nivea classic gibi. Tedavi sonrasi nemlendirme gibi dusunelim

 281. Kış aylarının vazgeçilmezi mükemmel ürün. Yazın her ne kadar bana ağır gelse de havalar biraz soğuduğunda sığındığım lipbalm. Keskin bir kokusu var doğrudur fakat kesinlikle kötü değil aksine naneli ferah bir koku. Vaat ettiğini gerçekleştiren¸ işini yapan ürün.

 282. bende içtiğim su miktarına ya da hava değişimine bağlı olarak ara ara dudaklarımda ve biraz iç kısımlarında deri soyulmaları meydana getirdi nedeninden emin olmasam da kuru görünümü geçiren tek lip balm olduğu için kullanmaya devam edeceğim.

 283. Az su tükettiğim için dudakları çok kuruyan biriyim ve bu lip balmı hiç ama hiç sevmedim. Azaldığında elinizle alması çok zorlaşıyor sürmeme rağmen hala dudağımdaki kabuklanmayı hissedebiliyorum ve dudaktan çıktığında dudağım eski kuruluğuna geri dönüyor sadece dudağımda bir şey varken dudağımı yememi engellediği için sürüyorum yoksa varlığı yokluğu bir.

 284. dudaklarım yaz kış mevsim dinlemeksizin hunharca çatlar gerilirdi. pek çok lipbalm dudak bakım iyileştirici özellikte ürün demedim ama pek bir etkisini göremedim. blistex medplus gerçekten anında iyileştiriyor ferahlatıyor. bence bu markadan daha iyisi yok. ama şöyle bir sorun var ki dudak bu ürüne kolay alışıyor ve bir süre sonra kullanmadığınız zaman çatlıyor dudaklarınız. bağımlılık yapıyor yani. 3 4 yıldır kullanıyorum.medplus dışında blistex daily lip conditioner kullandım günlük bakım için. aynı kutunun sarı olanı ve spf 15 içeriyor. blistex lip relief dudak kremi kullandım. kullanımı daha hijyenik naneli bir his bırakıyor. spf 10 bu da. bir de klasik ruj gibi olan dudakkoruyucusundan kullandım bu da spf 10. ancak hiçbiri bir medplus değil.

 285. Kavanozunu cicişler sebebiyle bulamayıp ruj gibi sürüleninden aldığım lip balm. Normalde bu tarz şeyleri sürünce dayanamam¸ ısırırım¸ koparırım dudaklarımı daha fena olur ama bu acı sürmüş gibi hissettiriyor ve yanlışlıkla dilimi değdirsem bile tükürüyorum¸ viks gibi bildiğin. Sonuçta yatmadan önce sür yat¸ sabaha süper dudaklar.

 286. viks gibi tadı olan lip balm. ama bir o kadar da etkili. gece yatarken sürüyorum malum üzerine bir şey sürülmüyor

 287. Ben bu ürünün 3 stick versiyonunu 1 de kavanozdaki versiyonunu bitirdim. Bana kavanozdaki versiyonu daha az mentollü geldi. Ben mentol hissini sevdiğim için stick versiyonunu tercih ediyorum. Herkesin favorisi olmayı haketmiş bir ürün bence

 288. Bir yıldan uzun süredir kavanozda olanını kullanıyorum. Bence piyasada bu fiyat skalasında ki en başarılı lip balm. Yazın pek kullanmadım¸ havaların soğumasıyla tekrar kullandığımda kokusunun ve etkisinin azaldığını fark ettim. yine işe yarıyor ama eskisi gibi değil. zaten ürününde arkasında 12m yazıyor. Yatmadan önce bolca sürüyorum¸ sabaha neme doymuş dudaklarım oluyor¸ kesinlikle etkili bende. Dibinde kalan azıcığı da bitirince kullanım kolaylığı açısından stick olanını almak istiyorum.

 289. mucizemsi bi şey. şuan kavanozdaki versiyonunu kullanıyorum geceleri bol miktarda sürerek sabah uyandığımda dudaklarım yumuşacık oluyor ve uyandığımda hala nemliliğini hissedebiliyorum. ama şöyle bi şey fark ettim sanırım stick olan daha bi yoğun ve peeling etkisi yapıyor dudaklarda.en azından bende öyle oluyor. stick olanı sürdükten sonra sabahları genelde dudaklarımı parmağımla biraz ovduğumda tüm ölü deri soyuluyordu. kavanozdakinde ise sabah uyandığımda direkt ruj sürmeye hazır oluyor dudaklarım. artı olarak stick olanın kokusu ve tadı bi süre sonra midemi bulandırabiliyor. ama genel olarak iki versiyonu da oldukça başarılı onarıcı lipbalmlar. bence günlük olarak ya da ruj altına kullanmaya uygun değiller. geceleri yoğun miktarda uygulayınca gayet başarılı sonuç veriyorlar.

 290. Kokusuna ve tadına bayıldığım lip balmı. Gece bunu birkaç kat sürüp yatınca dudaklarımda hafif bir botoks etkisine neden oluyor.

 291. bugün gratisten aldım¸ eve gider gitmez uyguladım. mentollü olması ile tam kış aylarına uygun bir nemlendirici. nivea’dan sonra daha kaliteli geldi bana.

 292. bitirdikçe alacağım ürünlerden. verdiği ferahlık hissine bayılıyorum. gece sürüyorum sabah şahane dudaklarla uyanıyorum. şiddetle tavsiye ediyorum.

 293. Dudaklarım asla kurumadığı halde niye aldığımı bilmediğim ürün.Sürünce ağır yağlı bir his bırakıyor ve ben de bu histen nefret ettiğim için 5 dakikaya kalmadan temizliyorum. Zaten de çevremde kullananlar hiçbir faydasını görmemişler. Almayanlar bir şey kaybetmedi

 294. çok büyük umutlarla almıştım dudak kuruluğumu alacak minik yaralarımı iyileştirecekti. bir lip balm çantamda gezdirmek için bir de evde dursun diye mavi kutudakinden aldım. resmen hayal kırıklığı dudağıma resmen boca ediyorum ama dudaktan silindikten sonra hic etkisini görmedim. nivea ayni gün pamuk gibi yapıyordu benim dudaklarımı. lip balmı nişanlıma verdim kutuyu da anneme verdim niveama döndüm tekrar.

 295. gece sürüp yatınca sabaha kadar anca emilen ürün. rujun altında falan kesinlikle olmuyor¸ ha neutrogena’ya falan bin basar nemlendirme konusunda o ayrı ama parıl parıl kalıyo dudakta bir bunu sürüp çıkayım desem de. roaccutane tedavisiyle çok tavsiye ettikleri için bu çesidini tercih etmiştim tedavim bittiğine göre blistex’in diğer lip balmlarına başlamayı düşünüyorum.

 296. Kesinlikle açık ara en iyi dudak nemlendiricilerinden birisi ! Burt’s Bees de dahil piyasadaki neredeyse bütün (carmex hariç onu da denemek istiyorum ) dudak nemlendirilerini denedim. Özellikle kavanozdakinin daha çok bakım açısından “sağlam” olduğunu düşünüyorum.

 297. hiç sevemedim kendisini. dudaklarimi nemlendirmek yerine daha cok kuruttugunu hissettim. kullanmıyordum o yuzden. az once elime aldim sureyim de bitsin diye ama kullanma tarihi gecmis. bi sevindim attim cope gitti. ama blistexin cok memnun oldugum gercekten dudaklari yumusacik yapan bi urunu var benim icin. (bkz: blistex daily lip conditioner dudak kremi)

 298. yoğun onarıcı¸ yoğun kıvamlı¸ mentollü dudak balmı. gerçekten daha iyisini kullanmadım. yıllardır (en az 6 yıldır) düzenli olarak her gün defalarca kullanıyorum. başka bir lip balm asla tatmin etmiyor¸ o yanma ve ferahlamayı hissetmezsem rahat edemiyorum. kavanoz formunu yatmadan önce veya evde sürüyorum¸ dışarıdaysa stick formunu kullanıyorum en hijyenik bu şekilde olur gibi geliyor. kesinlikle dudak kuruluğundan şikayetçiyseniz şans verin¸ pişman olmazsınız.

 299. geceleri severek sürdüğüm merhem kıvamında lip balm. havalar soğudukça dudaklarım kuruduğu dönemlerde çok memnun kalarak kullanıyorum. makyajdan önce rujun altına sürmek için biraz fazla buluyordum ¸ ama geçenlerde pastel likit mat rujlardan 20 numaranın altında denedim. içindeki mentolün kokusu ve tadıyla birlikte ruj¸ the balm’ın likit mat rujlarıyla aynı oldu. dudağımı hiç kurutmadı ve bölgesel olarak silinmedi. bundan sonra likit mat rujlarımın da en iyi pampası olacak bu lip balm. diğer rujların altına h&m lip balmımı kullanmaya devam ederim.

 300. Kokusuna da kendisine de bayildigim . Dudaklarim oldum olası hep kurudur ama kendisini kullandığım beri dudislerim yumuşacık seviyoruz

 301. Bu da sözlük sayesinde aldığım ürünlerden. Çok beğendim. Parmakla alma olayı tek eksisi herhalde. Nemlendirmesi verdiği ferahlık vs çok güzel. Kışın Eskişehir ayazında korur bu beni dedirtti 😀

 302. Şuana kadar kullandığım en iyi dudak balmı. Ha kaç tane kullandın diyecek olursanız nivea¸ bee beauty¸ sebamed¸ neutrogena¸ avon ık vık. Daha iyisi vardır elbet ama ben blistexten gayet memnun kaldım ve hiç değilse dudak balmı için daha fazla bütçe ayırmayı düşünmediğimden sonsuza dek blistex diyorum.

 303. Erkek kardeşimin roaccutane tedavisi sırasında kesfettigimiz lip balm.tedavi süresince defalarca tekrar tekrar aldık.kotu yanlarından biri kavanozda olması hiç hijyenik degil gün içinde suremiyorum mesela çünkü kirli elimle lipbalma dokununca o tamamen çöp olacakmis gibime geliyor.ayrica başta çok güzel nemlendirse de sonra dudaklarım soyuluyor.fiyatina gore nemlendirmesini begeniyorum ben.mentol kokusundan dolayı burnumun tıkandığı kis ünlerinde burnumun çevresine surmuslugumde var 🙂 ise yariyor

 304. Kanayacak kadar kötü çatlamış dudaklarımı bir gecede yumuşacık yapan dudak bakım ürünü¸ ancak dikkat edilmesi gereken tadını siz sevseniz de partnerinizin sevmeme olasılığı.

 305. yaz sıcağında kurumaktan kanayan dudaklarıma dahi iyi gelmiş bir lip balm. aşırı kuruyan ve çatlaklar dudaklar için çok ideal. fakat ruj altı sürülecek bir ürün olduğunu düşünmüyorum yapısı bakımından¸ biraz vazelin/viks yapısı var. tadı mentollü-mintli rahatlatıcı. gece yatmadan önce bolca dudağıma sürüp sabah yumuşacık dudaklarla uyanıyorum. gün içinde su içimim de az olmazsa bu nemliliği pek kaybetmiyorum. lip scrub kullandıktan sonra da nemlendirme etkisi harika. bence her evde/çantada olması gereken bir ürün.

 306. kesinlikle kullandığım en iyi lip balm ama düzenli kullanmak gerekiyor. özellikle dudak soyma alışkanlığınız varsa acı ve yanmayı hemen geçiriyor ve mentollü kokusuyla nefes de açıyor.

 307. Ho ho ho resmen 2.sini bitiriyorum. Yaz kış kullanirim ihtiyac duydugumda. Roaccutane tedavisi goren kardesim de bitirmişti ve bundan iyi gelen bi sey yok dudaklarima demis idi.

 308. çok güzel. kış aylarımın vazgeçilmezi. tatlı nane konusu ve dudaklardaki bıraktığı etki ile soğuk kış günlerinde harika. fakat yaz için oldukça ağır. yaz ayları için de nuxe marka veya burt’s bees tavsiye ederim.

 309. çok güzel nemlendirmesine rağman aşırı şekerli tadı yüzünden bir türlü sevemediğim lip balm. zorunda kalmadıkça sürmüyorum ama elimin altında her zaman bir tane bulunduruyorum. mentollü yapısı dudakları hafiften dolgunlaştırıyorda¸ hatta tam mat olmamasına rağmen dudak kalemleriyle karıştırıp oldukça doğal bir dudak rengi de yapılabiliyor.keşke bu kadar şekerli olmasaydın med plus

 310. classic lip protector’ın garip kokusu ve yapış yapış hissinden sonra bu versiyonuna şans verdiğim blistex dudak nemlendiricisi. dudaklarımın nemi şu günlerde yerinde olmasına rağmen gidip gelip sürüyorum. nemlendirici etkisi yanında çok hoş bir ferahlık bırakıyor¸ dudakta duruşu da çok güzel. stick şeklinde olanından kullanıyorum. tavsiye ederim.

 311. sivilce hapı kullananların aziz dostu olan dudak kremi. gerçekten çok etkili bir üründür lakin benim gibi mentolü hiç sevmeyenlerdenseniz uzak durmanızda fayda var çünkü hap yüzünden daima kullanmanız gerekir ve o tat sürekli ağzınızda olacaktır. tedavi bittikten sonra kendisine asla yaklaşmadım.

 312. Vaadlerini bu kadar iyi yerine getirdiğini görünce sürekli dudaklarının çatlayıp yara olmasından şikayetçi anneanneme kadar aldırdığım ürün. Kendisi benden daha da memnun bunu da belirtmek isterim.

 313. kavanozda olanını kullandığım canım lip balmım. yatağımın baş ucunda duruyor hep her gece sürüyorum¸ parmağımı sokmak hijyenik gelmiyor ama başka da seçenek yok gibi çünkü kavanoz oldukça dar¸ dudaklarınızı yerleştirebileceğiniz genişlikte değil. sabah uyandığımda dudaklarım bayağı yumuşamış oluyor. stick formda olanlardan açık mavi olanını da kullandım ama o bunun kadar iyi değildi ve kendisiyle iyi anılarımız olmadı pek. öncelikle belli bir süre sonra kokusu değişti. ve ben nedense hunharca döndürerek lip balmı sonuna kadar açtım ve bir daha asla yerine sokamadım dolayısıyla aldıktan yaklaşık 2 hafta sonra çöpü boyladı.

 314. roaccutane Tedavimin başından beri stick olanını cüzdanımda¸ kavanozları ofise¸ eve¸ diğer eve koyarak kullandığım lip balm. Daha iyisini kullanmadım.

 315. eylül gelir gelmez yine başladım buna 🙂 birkaç gündür dudaklarım aşırı kuruyup soyuluyordu¸ vazelin falan çare etmiyor lipbalmlar hafif kalıyor yazın idare ediyordum ama kış boyunca aylaaarca yine alıcam¸ bittikçe kullanıcam. geçen kış kaç tane bitirdiğimi hatırlamıyorum. tadına zaaaten bayılıyorum. (

 316. stick olanından kaç tane bitirdim bilmiyorum. resmen bağımlılık. sürmeden yatınca eksiklik hissedip kalkıp sürüyorum. dudaklarını sürekli yiyen¸ kanatan biriydim dudaklarım da kurudur. artık bu dudaklar düzelmez derken ankara kışında blistex kullanmaya başladım ve resmen ilk kullanışta aşk! bir iki günde o dudaklarımı düzeltti mucize gibiydi.gratislerde ve eczanelerde satılır. bir dönem bittiğinde ankara’da beş altı tane eczaneye sormuş bulamamış biten stickten parmaklarımla çıkarmaya çalışmıştım. allah kimseye yaşatmasın 🙁 gratislerde indirimle 7-8 liraya düştüğü oluyor.ayrıca sivilce tedavisi nedeniyle dudakları kuruyan ama bu ne böyle parlatıcı gibi ben bunu sürmem diyen erkeğin bile evdeki bir iki kullanımından sonra pantolon cebinde yer edinmiş lip balmdır. sonradan ah neden alıştırdım dedim çünkü defalarca benimkine de el konuldu 🙁

 317. Hem beyazını¸hem açık mavi hem lacivert olanını ve pembe renkli olanını deneyerek anlamış bulunmaktayım ki¸lacivert olanı roaccutane tedavisi olurken kuruyan dudaklar için¸açık mavi olanını günlük bakım¸kurumayı önlemek vs.için¸beyaz olanı mat rujların altına sürmek için¸pembe olanı da günlük makyaj içinkullanmak en doğrusu…beyaz gibi çok hafif yapılı olanını roaccutane tedavisinde kullanınca hiçbir işe yaramadı¸açık maviyi mat rujun altına sürünce mat olan ruju çok parlak gösterdi. *bu arada en beğendiğim her şeye rağmen açık mavi olan oldu.benim izlenimlerim bunlar.edit:ekleme cümle.

 318. bence dudakları dolgunlaştıran bir etkisi var gibi bilmiyorum içindeki naneden dolayı öyle hissediyorda olabilirim ama en azında daha güzel gösteriyor

 319. Mentollü oluşu çok güzel¸ ferahlatıyo fakat fazla üst üste sürünce mentoldenmidir anlamadım daha çok kurumaya başlıyor dudaklarım ona rağmen yıllardır yinede favorilerim arasında 🙂

 320. dudakları iyileştirmede üzerine olmayan mentollü dudak kremi. sayısız dudak kremi denedim ve hiçbirinden aynı performansı alamadım. ancak çok kullandığım bir dönem dudağımın üzerinde kocaman bir siyah nokta çıktı. belki bundan değildir ama korkudan kullanamadım bir daha.

 321. Bende stick formda olanı mevcut. Sivilce tedavim süresince bana yardımcı olması için aldım. Sürekli olarak kullanıyorum. En sevdiğim yanı mentollü oluşu sanırım. Çok hoş bi his bırakıp¸ dudaklarımı rahatlatıyo. Şu ana kadar kullandığım dudak nemlendirici ürünlerin içinde en sevdiklerimden biri oldu. Dudaklarımı ciddi anlamda yumuşatıyo ve düzenli kullandığım için kuruluk sorunu yaşamıyorum. Benim için tek eksi yanı hafif bi yapış yapış his bırakıyo sanki.

 322. Mucize resmen.İlk aldığım hali kavanozdaydı onunla pek anlaşamamıştım ama stick halinden çok memnunum. Dudaklarım çok kurudur ve evde olduğumda yaz kış kullanıyorum.

 323. eylülün gelmesiyle “nerdeydi ya bu?” diye makyaj kutularımda aradığım lip balmdır. kavanozda olanını kullanıyorum. kokusunu ben sevmiyorum. ama iyidir iyi.

 324. Herkesin övmesi üzerine aldığım lip balmdır. Benim dudaklarım mevsim geçişlerinde¸ kışın¸ ya da durduk yere hep çatlar ve şişer. Çok kötü ve acı verici olur. Övüldüğü için almıştım ama pek bir şeye yaradığını düşünmüyorum. Çünkü dudakta bir garip his bırakıyor ve iyileştirmiyor. Ama nane kokusu ve dudağı yakmasını çok sevdim. Yine de stoklayacağım ve kışın yeniden deneyeceğim. İçimde hâlâ bir umut var. Fiyatı uygundur ama indirimde yakalayınca daha bir uygun olur.

 325. sadece dudak onarmakla kalmayan kokladığınızda tıkalı burnu bile açan lip balm. kokusu bana çok ağır geldi fakat onarım nemlendirme açısından çok başarılı. ben stick formunu kullanmıştım bi süre sonra asansörlü yapısı bozuldu elimle itmek zorunda kaldım. bunun dışında hiçbir olumsuzluğa sahip değil. koku hassasiyetiniz yoksa eğer şiddetle tavsiye edilir.

 326. Med plus derken iyileştirici özelliği olan bir şey sanıp direk almıştım. Mentol olayı falan çok hoşuma gitti amma iyileştirme konusunda özellikle yara vs hiç etkisini görmedim. He belki ben feci dudak yediğim içindir. Bilemedim.

 327. Kesinlikle şimdiye kadar kullandığım en iyi lip balm¸ çok kuru bir cilt yapısına sahip olduğum için dudaklarım da kışın lip balmsız sızlayacak derecede kurur. Bu ürünün niveayla fln kıyaslanmasına anlam veremiyorum. Daha çok medikal tabanlı¸ nemden çok tedavi amaçlı bir ürün.Hemen etkisini gösteriyor ve vaadlerini de sonuna kadar yerine getiriyor. Kışın özellikle muhakkak çantada taşımak gerek.

 328. Sürdüğüm anda iyileştirdiğine inandığım üründür. mentollü kokusu nedeniyle burnum tıkalıyken vicks niyetine bile kullandım 😛

 329. Herkesin maşşallah en sevdiği bu. ben de ikinci tüpümdeyim ama bu tedavi amaçlı değil kesinlikle. Sürüyorsun ilk bir iki saat yumuş yumuş sonrası eskisinden daha kuru dudaklar.. Dudakları resmen bağımlı ediyor kendine ki bu hiç hoş değil. Zaten alameti farikası da vazelin mentol. Bildiğimiz petrol yan ürünü olan vazelin. Ayrıca rujun altına da sürülemiyor. Siz sevin anacım ben daha tedavi amaçlı bişeyler arıyorum. İnş bulurum.

 330. stick halini severek kullandığım ürün.daha önce birçok lipbalm denememe rağmen en sevdiğim bu oldu. hayatımda bitirdiğim ilk lip balm olma şerefine erişti.indirimlerden pot o’miracle marka kavanoz aldım¸ blistex e benziyor.

 331. kanımca piyasada bulunan lip balmlar arasında en başarılı dudak koruyucu. biraz kalın bir yapısı olduğu için ben gece yatmadan önce bunu kullanıyorum. yurt dışıyla türkiye fiyatı arasında da çok büyük bir uçurum olmaması da sevindirici. (birleşik krallık’ı baz alarak söylüyorum tabi bunu. abd de nasıl bilemiyorum.)

 332. Kavanozda olanına sahip olduğum ürün. Sürekli kuruyan ve çatlayan dudaklara sahip olan biri olarak severek kullanıyorum. Genelde geceden kalın tabaka halinde sürüp yatıyorum sabah onarılan yumuşacık dudaklarla uyanıyorum. Bitirmeme az kaldı hatta diyebilirim. Tek kötü yanı parmaklamak zorunda kalmam¸ bu nedenle hiç hijyenik değil kavanoz formda almayın.

 333. Dün kavanoz formda olanından bi tane edindim. Bir gecede dudaklarımı yumoş yumoş yaptı bir de hafif büyütüyor sanki^^ eskiden kremler vardı ya hasta olunca gece sırta sürülürdü. Rengiyle kokusuyla ona benziyor bence.

 334. en azından bir lip balm bitirdiğim zaman almak istediğim lip balmdır kendisi. zira kozmetik diyetine girdim¸ hatta ve hatta iki ürün bitirince alayım evet şu an buna karar verdim.

 335. İlk stick olanını kullandım bayağı hoşuma gitti. Sahra çölünden hallice dudaklarımı bir angelina jolie dudağına çevirdi. (Tamam tamam biraz abarttım.) Evet Angelina jolie olamasam da dolgulu gibi bir şey oldu bunlar. Özellikle gece yatmadan önce sürünce sabaha kadar kocaman dudaklarınız oluyor. Neme doymuş dudaklar.Neyse efendim stick olanı bitirdim bir de şu küçük kavanozda olanını deneyeyim dedim. Fiyatı aynıydı sanırım 12 tl. Yalnız bu stick olanı 4.25 gr iken¸ kavanozdaki 7 ml yazıyor. Bir farkı da bu kavanozda olan lip balm da farklı bir tat ve koku aldım değişik bi kakao kokusu ama kötü değil beğendim. Seçim yapamayacağım sanırım ikisi de benim bebeklerim sadece yaz aylarında eriyeceğini düşündüğüm için stick kullanmayacağım sanırım. İndirim olursa da yedekleyeceğim ürünlerden.Edit:  içerik

 336. Pek çok lip balm kullandım lakin böylesini görmedim. Mentollü olması hem dudaklara ferahlık katıyor hem de anında emilim sağladığından çabucak nemleniyor. Bende stick olmayan türü var tek sıkıntısı elle sürülmesi beni biraz rahatsız ediyor bitince stick formunu deneyeceğim ama ciddi anlamda fiyatına göre performansı harika kesinlikle tavsiyemdir. Edit: aylar aylar geçti üstünden ve cidden artık bu ürün hayal kırıklığı benim için. İlk sürerken güzel bir ferahlık ve nem veriyor lakin kurudukça yeniden sürmezseniz daha da kurutuyor dudakları. Ayrıca parmakla sürülmesi gerçekten büyük dezavantaj. Bir daha almayacağım kesinlikle

 337. watsons indiriminden stick olanını aldım çok beğendim hatta bayıldım. nemlendirmesi yumuşatması harika. hazır indirimdeyken gidip bir de kavanozda olandan alacağım gece yatmadan önce kullanmak için. stick olna ise gün içinde sürmek için çantada taşımalık olacak.

 338. annemin dediğine göre doğuştan kabuk bağlayan dudaklarım var. sürekli koparıp kanatıyorum da maalesef. ilkokuldan beri lipbalm kullanıyorum. haliyle bundan önce türkiye’de ve yurtdışı alışveriş sitelerinden bulabildiğim hemen hemen her markayı kullandım. şimdilik benim için en iyisi bu. sürekli kabuklu dudaklarım var¸ çantamda lipbalm olmadan yıllardır asla dışarı çıkmayan biriyim. haliyle evde 20 tane kadar hiç açılmamış yedekte var. kötü yanı şu¸ içeriğinin temiz olmaması sebebiyle benim durumumda olmayan kişilerin sürekli kullanmaması gerektiğini düşünüyorum. içeriği temiz ve organik olup¸ güzel nemlendiren ürünler var.

 339. Daha iyisi olmayan lip balm Nemlendirmekse nemlendirmekOnarmaksa onarmakFakat çok çabuk tükeniyor 4.25 grmış

 340. her zaman yanımda taşıdığım nemlendirmesine kokusuna ilk sürüldüğündeki hafif yakmasına bayıldığım lip balm <3

 341. Bende stick formu mevcut olan lip balmı. Bunu kullanmaya başladıktan sonra piyasadaki benzer markaların çok fos olduğunu fark ettim. Fiyat/fayda olarak hakkını veren bir lip balm. Önceki geceden sürdüğünüzde dudaklarınızı poncik poncik yumos yumos keskül gibi yapıyor. Kokusu gayet hoş naneli mentollü gibi. Sürünce de hafiften bi “ice ice baby” hissi yaratıyor. Lakin benim garibime giden ise rengi.

 342. sayısız kez bitirdiğim dudak koruyucum. başka şeylerde denesem de dönüp dolaşıp geri dönüyorum daimi vazgeçilmezim.

 343. kavanozdaki versiyonla diğerinin içeriği farklı¸ belki aynı işi gören maddelerdir¸ hiç bilmiyorum. bendeki kavanozda olan. parmakla almayı hijyenik bulmayanlardanım ben de. çözüm olarak dudaklarımı kavanozun içine sokuyorum cicişler . orada burada bu mavi ve minnoş kavanozla bir sonraki aşamaya geçmiş birini görürseniz o benim .

 344. sahra çölünden farksız dudaklarımı yumuşacık yapan harika bir nemlendirici. gece yatmadan sürün¸ sabaha dudaklarınız yumoş. yalnız ruj altına sürmeyin¸ kalın bir yapısı olduğu rujun yapısını bozuyor. yoğun mentol kokusunu ve hafif yakmasını ben seviyorum¸ rahatsız olan olabilir.

 345. yıllardır kullandığım¸ bir kaç tane bitirdiğim¸ dudaklarımın kışın ortasında cayır cayır yanarken sürmemle normale dönmesini sağlayan balmdır kendisi. pek severim. ama kavanoz ürünleri parmakla kullanmak zor be. hele uzun tırnak kullanıyorsan. parmağıne değil tırnağına geliyor ürün¸ pek hoş olmuyor 🙁 napcaz bilmiyorum valla.

 346. Ben bunun stick olanını hiç sevmedim. Bana ahım şahım gelmedi¸ iyileştirmediği gibi bence daha da kötü yaptı. “Neden bu kadar övüldü ya ben mi anlamadım acaba” diye arada bir dönüp dönüp sürüyorum¸ ı-ıh¸ olmuyor sözlük¸ sevemiyorum.

 347. Çok kuru dudaklara sahip biri olarak blistexlerin içinden en güzelidir. Sürünce bir tatlılık çöker dudaklara hatta üstüne bir de ruj sürdün mü bal dök yala. Öyle çizgilere dolmaz¸ kuru kuru göstermez dudakları.

 348. Ben bu ürünü çok seviyorum dudaklarımı gerçekten yumoş yumoş yapıyor. Fakat etkisi geçince iki kat fazla kurutuyormuş gibime geldi tekrar gün içinde etkisi bittikçe tazelemek gerek

 349. İlk sürüşte mentol dudaklarımı karıncalandırıyor¸ çok hoşuma gidiyor nasıl psikopatsam artık. bir de içinde nane yağı olmasından dolayı dudakları tedavi de ediyor¸ güneşten de koruyor. ee daha ne olsun yani? sabah yatmadan önce sür¸ sabah hemen düzelip yumuşuyor.

 350. 2-3 aydır kullandığım bir lip balm. bal+mentol karışımı bir kokusu var. sürdüğünüzde hafif soğutuyor gibi oluyor. etkisi maalesef kalıcı değil. sürdükten sonra yumuşak ama ertesi gün yine aynı. dudak kuruluğunun kesin çözümü yok galiba ya..

 351. Dudaklarımın iç bölgesinde minnacık yuvarlaklar halinde renk açılmasına neden olan ürün .Çok korkuttu beni de çaktırmadım. Yves rocher lip balmlar en beğendiklerim.

 352. 2-3 aydır geceleri sürdüğüm ama benim dudaklarımda o bahsedilen yumuşacık etkiyi vermemesi üzen lip balm. öyle çok kuru dudaklarım da yok anlamadım. benim dudağımdaki etkisi klasik niveadan farksızdı. tekrar almam.

 353. şimdiye kadarki aldığım ürünlerin arasında en iyisi. ama benim için yinede tam çözüm değil. akşam sürüyorum sabah güzel oluyor ama gün içinde yine kuruyor dudaklarım. zaten rujlar anında kurutuyor¸ nemlendirme özellikli olanlar bile. kısacası bu dudaklardan çok çektim hala da çekiyorum.

 354. aknetrent tedavisi görüyorum. Fazla sivilcem olmamasına rağmen. Her neyse bu tedaviyi görürken dudak kuruluğu olacağını biliyordum. İlk ayımda hametan ve nivea’nın dudak nemlendiricisini kullanmak yeterli olurken ikinci ayımda yeterli kalmadı ve ben de internette güzel bir dudak nemlendiricisi arayışına girdim ve bu ürünle karşılaştım. Aslında yorumları okuduğumda etkilenmiştim. Direkt eczanemden sipariş verdim ve elime ulaştı. Ben kavanoz modelinde olanını aldım. 7 gr ürün ve 11.5 tl’ye aldım. İlk başta gözüme küçük görünen ürünü kullanmaya başladıkça ne kadar bereketli bir ürün olduğunu anladım. Gelelim kullandığım süredeki etkilerine:Mentollü olduğu için sürdüğünüzde dudaklarınıza ferahlık veriyor. Bu bazen hoşuma gidiyor bazen gitmiyor. Ruh halime bağlı olarak. Nemlendirmesi harika. Gece sürünce sabaha kadar nemini koruyor. Sürmeyi unutsanız bile tekrar sürdüğünüzde dudaklarınız hemen kendini toparlıyor. Onarıcı özelliği de var ve 15 spf güneş koruması vaad ediyor. Ben kullanmaktan memnunum. Araştırma yapanlara da bu ürünü öneriyorum.

 355. içindeki mentol sayesinde dudakları ferahlatan dudak balmı. vicksi dudağa sürüncede aynı etkiyi yapıyor bence.içinde petrolatum vardır yani vazelin. bunu sürünce yine vazelin sürmüş oluyorsunuz. zaten vazelini meyvelerden de bol bol yiyorsunuz.çünkü parlasın diye meyveye sürüyorlar. ha bana göre hava hoş ben vazelinin kötü birşey olduğunu düşünmüyorum. içinde vazelin olmadığını düşününlere söylemek istedim.

 356. Burada görüp koşa koşa aldığım lip balmdır. Beğenmedim diyemem ama beğendiğimi söylersem da yalan olur. Beğenmediğim yönleri ise burada demişler zaten düzenli kullanmadığınızda sürekli olarak dudaklar çatlıyor ve dökülüyor. Mentollü kokusu ve şekerli tadı güzel ama daha önce delia marka berry tempting lip butter ı kullanıyordum ve alırken fazla bir beklentim yoktu ve blistex MED plusdan iyi çıktı¸ hem nemlendirme hem de kurutmama konusunda. Tabi fiyat konusu da aynı şekilde. MED plus ı diğer nemlendiricilerle kullanınca güzel bir ürün ama tek başına hayır. Bir daha da almayı düşünmüyorum. Söylemeden geçmişim MED plusın en sevdiğim özelliği sürdükten sonra dudakları hafifçe yakması oldu.

 357. Çok uzun süreli kullanımda blistex de dudakları kurutuyor ama yine de market markaları arasında benim dudaklarıma daha iyi geleni rastlamadım. Bundan iyisi vazelin¸ yıllarca kullansanız da kuruma yapmaz. Ama vazelin yemek iyi bir şey değil tabii ki.

 358. sabah kalktığımda v gece uyumadan önce kullanıyorum kavanozlu hali için bir de ruj fırçası edindim onunla uyguluyorum. Sabah uyandığımda dudaklarım hala yumuşacık v nemli oluyor¸ direkt ruja hazır. Ya da dudaklarım çatlamaya başladığında bunu iki kere sürdüğümde oluşmuş çatlaklar yok oluyor nereye gidiyorsunuz bu kadar hızlı hakketen diye merak ediyorum ama “git gülegüle” tabii. Bu yüzden koruyucu onarıcı en başarılı bulduğum balm budur ancak kışın günlük dışarıda kullanım için mentolsüz seçenekler daha uygun olabilir sizin için ama benim o ferahlık üşüme hissi hoşuma gittiğinden yine blistex yine blistexNot. Bunun için kullandığım ruj fırçasını bazen özellikle ruj sürerken de kullanıyorum ki ruj mentollü gibi olsun¸ dudaklarım azcuk dolgunlaşsın

 359. gece yatmadan sürünce çok memnun kalıyorum fakat bu soğuk havalarda o mentol tadı iyice üşütüp rahatsız ediyor.

 360. Sık kullanımda dudakları daha çok kuruttuğu maalesef doğru.Kalın bir tabaka yerine parmakla ince takaba şeklinde sürmek daha verimli sonuç alınmasını sağlıyor.1 kavanoz yaklaşık 8 ay idare edebiliyor beni. Gene de tam bir fiyat performans ürünü.Bittikçe alırım.

 361. Her akşam istisnasız yatmadan önce sürüyorum şimdi bi cicişin yorumunu okudum dudak kenarlarımda sivilce yaptı demiş. Bende diyorum bu minik sivilceler dudağıma nerden geldi hay sen yaşa ciciş! O kadar çok şey kullanıyoruz ki yüzümüze neyden olduğunu düşünemedim.

Siz ne düşünüyorsunuz?