“Bioderma sensibio h2o solution micellaire temizleyici” için 222 yorum

 1. fazla iyi bir ürün üretmiş bu bioderma¸ 2 yıldır bittikçe yine yine alıyorum asla vazgeçemiyorum. makyajı hemen çıkartıyor¸cildi kurutmuyor hassaslaştırmıyor-kızartmıyor öyle de hafif ki su gibi bir ürün. yalnız tek kusuru waterproof maskarayı çıkartırken çok zorlanıyor sırf daha kolay çıkartabileyim diye cleansing oil aldım¸evet makyaj çıkartmada daha başarılı buldum ama yine de biodermamdan vazgeçmem tonik niyetine kullanırım¸normal makyajımı silerken kullanırım.. yine de yanımdan eksik etmem onu.

 2. yuz temizleme yonigi olarak oldukca basarili bir urun. Kanimca hasas ciltler ayni serinin koruyucu nemlendirici kremini de kullanmali.

 3. bioderma’nın harika makyaj temizleyicisi. aslında ben çok önceleri benefit’in makyaj temizleme suyunu kullanırdım. hatta kullandım:) çünkü çok pahalıydı ve su varken buna o kadar para verilmezdi. ama aklımda kaldı o su berraklığı. sonra yaşadığım yerde ünlü oldu bu ki orada -uk- yoktu bile. insanlar fransa’dan online söylüyordu. türkiye’ye geldiğimde bir baktım ki bütün eczanelerde ve de uygun fiyata. bir alana bir bedava. makyaj yapmasam bile tembel günlerimde cildimi temizlemek için kullanıyorum. bir tanesi dışında -nars larger than life- bütün waterproof ürünleri bile çıkardı benim deneyimlediklerimden.kutsal su bu olsa gerek!!

 4. genellikle makyaj temizlemede kullandığım ürün. bir de itiraf etmek gerekirse temizleme jeliyle temizlemeye üşendiğimde kullanıyorum kendisini.eğer uzun süre kalıcı eyeliner/göz kalemi kullandıysanız göz makyajını pek kolay çıkarmıyor¸ orası kesin. ancak gözde herhangi bir irritasyon oluşturmadığından tercih ediyorum kendisini.

 5. deneme boyunu kullanıp çok ama çok memnun kaldığım ürün. hassas ciltler için daha güzeli olabilir miydi bilmiyorum. varsa bilen beni de aydınlatsın. kısa zamanda aslını edinmek gerek.

 6. maybelline’in göz makyajı temizleme losyonuna rakiptir gözümde. ama hangisi daha iyidir karar veremiyorum. maybelline’i uzun yıllar kullandım¸ tek dezavantajı çok çabuk bitiyor. bioderma ile maybelline arasında kararsızım.

 7. makyaj temizleme suları arasında büyük ihtimalle en iyisi. makyajı hızlı çıkarır¸ cilde zarar vermez¸ cildi yakmaz ya da yıpratmaz.

 8. makyajımı temizlemede gayet pratik ve güzel bir ürün ama bana göre tek dezavantajı çabuk bitmesidir. ayrıca bunun bir de yeşil kapaklı yağlı ciltlere yönelik olan bioderma sebium h2o solution micellaire temizleyicisi de var.

 9. Suya dayanıklı rimelleri çıkarmada çok da harika olmayan makyaj temizleme solüsyonudur.Ancak ten makyajını güzel çıkarır. Tonik niyetine de kullanılabilir.Her şeyden nem kapan alerjik bünyeler için iyi bir seçenek olup fiyatı fazla abartılıdır.

 10. kullanmadığım¸ kullanmayı düşünmediğim¸ makyajı bununla tamamen çıkarmanın mümkün olmadığına inandığım ürün. ben makyajımı makyaj temizleme yağı ile çıkarıp üzerine yüz yıkama jelimle cila geçmeyi sevenlerdenim.

 11. Sanirim birlikteligimizin 2. Yilina yaklaşıyoruz. Uzun bir sure gece makyajimi h2o ile temizledim. Her sabah mutlaka duş aldığım icin yuzumu sabah yikiyordum. Yine de makyajimi tam çikarmadiğimi düşündüğüm için içim rahat etmiyordu. Test yapmaliyim dedim. Once makyajimi h2o ile sildim. Sonra temizlenmis yuzumu kolonya li pamuk ile sildim. Kolonyali pamukta hic makyaj kalintisi yoktu¸ demekki h2o yeterince makyaji temizliyormuş.Tabi yüzünüze kolonya sürmeyin 🙂

 12. göz makyajını çıkarmada başarısızdır. hele ki yoğun göz makyajı yaptıysanız. ama ten makyajını çıkarır. üşengeç günlerimin vazgeçilmezidir. kokusuz diyorlar ama bir ben mi demir gibi değişik bir koku alıyorum?

 13. göz makyajımı çıkarmada iki kez kullandım¸ ikisinde de kirpiklerimi döktü. bu yüzden üçüncü bir denemede bulunmak istemiyorum. fakat cilt makyajında ve tonik olarak kullanmada gayet başarılı. yapısı çok hafif¸ adeta su.

 14. Pek çok kişinin tonik olarak kullanmakla yanlış yaptığı temizleyici.Bunu tonik olarak kullanırsak cildimizin yağ ve ph değerini bozuyoruz.sivilcelere kızarıklıklara siyah noktalara daha elverişli hale geliyor.

 15. cilt doktorumun tavsiyesiyle aldığım ve yine cilt doktorumun tonik olarak kullanmam gerektiğini söylemesi ile tonik niyetine kullandığım mükemmel ürün.net.öncesinde neutrogena yüz yıkama jeli ile iki kere yıkıyorum yüzümü. arkasından bioderma sensibio h2o solution micellaire temizleyici ile pamuk yardımıyla yüzümü siliyorum ve pamuk kirli çıkıyor. bir haftadır kullanıyorum çok memnunum iyi ki almışım. herkese şiddetle tavsiye ediyorum.

 16. geç sahip olduğum ve çok başarılı bulduğum¸ hakikaten söylendiği kadar varmış dediğim temizleyici. ben normal temizleme köpüğümle yüzümü yıkadıktan sonra bide bununla geçiyorum¸ pür-i pak oluyor.

 17. ben bunu hep yüzümde kullanırdım. gözlerim aşırı hassas hep korkuyorum yanma olacak diye. dün denedim süreyim bakalım nolcak dedim. demez olaydım. şakır şakır aktı gözlerim¸ kan çanağına döndü. ve aşırı kuruluk yaptı. bütün gece acısını çektim. sanırım bu üründe bu sorunu yaşayan bir tek ben varım.

 18. İlk başta watsons indiriminden faydalanıp garnier kusursuz makyaj temizleme suyu’nu kullanmıştım. Tamam uygun fiyatlı ve iyi bir temizleyiciydi ama bioderma ile tanışınca yüzümdeki makyajın gerçekten temizlendiğini hissediyorum. Ve pamukta da daha fazla kir vs. Olduğunu görüyorum. Cildimi temizlerken kurutup germiyor garnier gibi¸ ayrıca acayip bir ferahlık hissi veriyor. Tonik olarak kullanmayı sevmiyorum ama temizlemede gayet iyi. İndirim zamanlarında ikili olarak almak mantıklı. Göz makyajında başarılı değil¸ fakat ten makyajında garnier’ı geçer. Oyum her ne kadar pahalı olsa da kendisinden yana.

 19. yüzdeki makyajı çok iyi temizliyor ama gözde hem kalıntı bırakıyor hem de yakıyor ten makyajını temizlemek için piyasadaki en iyi makyaj temizleme suyu

 20. Tester olarak kullandığım dermakozmetik ürün. Göz değil de yüz makyajını silmek için daha kullanışlı görünüyor. Ama yüzünüzde pullanma ve kızarıklık varsa çok önermem¸ cildi yakabiliyor…

 21. uzun zamandır kullandığım ve hassas cildimi tahriş etmeyen yüz temizleme suyu. genellikle yüzümü yüz yıkama jeli ile yıkamadan önce makyajı kabaca temizlemek için kullansam da¸ üşendiğimde ve göz makyajı da yapmamışsam yüzümü yıkamadan sadece bunu kullanıyorum ve yine de sivilce¸ akne filan olmuyor. göz makyajı temizlemede çok başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim ama zaten göz makyajı yaptığımda gözlerimi mutlaka yıkadığım için sorun değil.

 22. Cilt temizlemede çok güzel¸ ama bence göz makyajı temizliğinde -genel yorumların aksine- çok başarılı olmayan bir üründür.Evet gözü yakmıyor ama¸ benim waterproof bile olmayan günlük rimelimi bile tam temizlemiyor bence¸ hep kirpik diplerimde ürün kalıyor ve açıkçası uğraştırıyor. Cilt temizliği için kullanıp göz için Clinique¸ Body Shop ya da The Balm’ınki gibi yoğun yapılı balmlarla hızlı ve zerre kalıntısız göz makyajı temizliği yapmak daha mantıklı bence.

 23. O kadar çok övülüyor ki¸ Merakıma yenik düşüp aldım fakat Bunu göz temizliğinde insanlar nasıl kullanıyor anlamış değilim. Ten makyajı temizlemede övgüyü hak ediyor¸ Geride duru bir cilt bırakıyor. fakat gözlerde biber gibi resmen. O nasıl bir göz yakmaktır¸ Evlerden uzak!!

 24. Makyajımı çıkarmakta kullandığım¸ birçok makyaj temizleme ürününe göre daha az sağlıksız olduğunu düşündüğüm için tercih ettiğim sıvı temizleyici. Göz makyajını çıkarmakta oldukça başarısız ve göz yakan bir ürün. Ten makyajını çıkarmada ise aşırı başarılı sayılmaz. Bu ürünü kullandığımda mutlaka yüzümü iyice yıkıyorum ve üründen arındırıyorum. Çünkü müthiş derecede kaşıntı¸ ve burun¸ göz çevremde döküntü yapıyor eğer yüzümü yıkamazsam. Yine de daha iyisini keşfedene kadar sık kullandıklarım arasında kalacaktır.

 25. Gözü çok fena yaktığı halde tüm vloggerların abartılı göz makyajlarını bununla nasıl çıkardıklarını merak ettiğim temizleyici.

 26. Her zaman dolabımda bulunan temizleyici. Çok yorgun olduğumda¸ makyajımı temizlemeye üşendiğimde bunla siliyorum. Düzenli olarak makyajı bunla çıkarmayı da hiç mantıklı bulmuyorum. yüzümü kızartıyor öyle çok çok da iyi temizlemiyor. Ben zaten yıkamalı ürünler seviyorum.

 27. muhteşem ötesi makyaj temizleyici. Promosyon boyutu olmasına rağmen aylardır kullanıyorum. Kesinlikle bitince yeniden alacağım. Tüm yüzü temizlemek için 1 makyaj pamuğu yeterli olsa da ikinciyi ne olur olmaz diye geçiyorum. Sonca yüzümü la roche posay effaclar ile yıkayıp nemlendiriyorum.

 28. bir tek bu ürün olsun bana birşey olmaz desem yeridir. ilk kullandığımda işlevlerini farkettikçe inanamamıştım. garnier’in de benzer bir makyaj temizleme suyu var ilgilenenlere duyurulur. bioderma olmazsa garnier 2. favorim makyaj temizlemede.

 29. güzel makyaj temizliyor. waterproof ları falan çıkaramıyormuş sanırım ama ben waterproof makyaj yapmadığım için benim için yeterli. cildim için aslında sebium serisi daha uygun. ancak sebium da alkol olduğu için göz makyajına uygun değil¸ benim de cilt makyajından çok göz makyajı temizlemem gerekiyor. bunu kullanıyorum bu yüzden

 30. Yıllardır kullanırım. Uzun süre Gö makyajımı da bununla temizledim. Ancak kirpiklerimi döktüğünü farkettim. Sadece yüz makyajımı temizlemek için çok uzun süredir kullanırım. Oldukça bereketli olmasına rağmen indirim zamanı koli koli alırım. 12 tane aldığım zamanlar olmuştur tek seferde hemde. Boy boy olması seyahat için ve az kullananlar için iyi bir seçenek. Cildi en iyi temizleyen solüsyon bence budur. Neyle temizlersem temizleyeyim üzerinden bioderma ile geçerim. Ve muhakkak pamuğa kir gelir.

 31. Muadilleri çıkınca eskisi kadar rağbet görmeyen misel solüsyon.Daha ucuzu varken pahalısını ne diye alalım.

 32. Bu urunu o kadar cok farkli fiyatlarda gordum ki kendim 4 sise bitirip memnun kalmama ragmen ben de bir suphe uyandirdi. Nasil bir fiyat politikalari var anlamadim ama bir urunun satis fiyati surekli degismemeli. Yanyana olan iki eczanede farkli fiyatla karsilastigim oldu. Acaba son kullanma tarihleriyle mi ilgili bilmiyorum ama dagitici firma buna dikkat etmeli bence. Mis gibi bir urunu oyuncaga dondurduler.

 33. Eczanelerde ikili set halinde 75 lira civarıyken online olarak 60a kadar bulunabiliyor. Geçen senenin başlarında tanıştım kendisiyle ve benim hayatımın vazgeçilmezlerinden oldu. Gündelik makyajımı göz dahil çok başarılı bir şekilde temizliyor. Ancak waterproof ürünler kullanırsam ek bişeylere ihtiyaç duyuyorum. Yüzümde veya gözümde hiç bir irritasyon yapmadığı için bence parasını sonuna kadar hakediyor. Iki şişe bana yaklaşık bir yıl gitti. Bir iki gün içinde tekrar sipariş etcem.

 34. Bloggerlar garnier’e cok benzedigini soylemislerdi.garnier kullanmis biri olarak soyleyebilirim ki alakalari bile yok.bir kere garnier super cikartmiyordu makyaji ve gozlerimi cok yakiyordu.Bioderma o kadar guzel ki hem iyi cikariyor¸goz yakmiyor¸icerigi temiz daha ne olsun.biraz fiyati yuksek ama deger ve 500ml oldugu icin uzun bir sure de idare eder

 35. Karma hassas cildim var. h2 o sensibio sebium [pembe yazılı olan] hassas ciltler için iyi bir makyaj temizleyici durulanmasına gerek kalmıyor gözlerimi yakmıyor¸göz makyajında çok istediğim sonuçları alamayınca farklı bir temizleyici kullanmaya başladım.Farklı boyları var 2 yıl kullandım genel olarak memnundum. Eczane dışında internetten de kampanyalı ürünleri olabiliyor. Öneririm.Kullanım Süresi :12 ay

 36. Türkiye’de pahalı diyebileceğim bir ürün fakat ben yıllardır kesinlikle vazgeçemiyorum kendilerinden. Hassas ve alerjik cildimden makyajı o kadar çabuk¸ tahriş etmeden¸ güzelce temizliyor ki… Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim¸ en çok sevdiğim makyaj temizleme ürünlerinden biridir.ps: Beni üzen tek tarafı waterproof makyajı çıkartmada pek de başarılı olmamasıdır.

 37. 2 yıldır mütemadiyen kullandığım mucize ürün. ciltte hiçbir şekilde ne komedon ne alerji ne de sivilce yapıyor. hafif bir makyaj yaptıysam pamukla göz-cilt makyajımı silip durulama bile yapmadan uyuyorum. hatta hafif lekelere iyi geldiğini gözlemledim. ayrıca garnier’le kıyaslama yapanları hayranlıkla okuyorum. bir kere bioderma’nın içeriği daha temiz ve garnier’e göre daha az kimyasal barındırıyor. ayrıca bioderma kadar güzel temizlemiyor ve ciltte kuruluk yapıyor. gözü yakması da cabası! daha iyisini bulana kadar alıp yedekleyeceğim tek makyaj temizleyicim.

 38. garnier’in temizleme suyuyla nasıl aynı kefeye koyuyorlarmış dediğim ürün. 1 hafta önce aldım ve cidden iyi. garnier’deki gibi kızarıklık¸ sivilce¸ yapış yapış bir his yapmadı¸ gözlerimi ve cildimi yakmadı. makyajı da garnier’e göre çok daha iyi temizlediğini düşünüyorum nedense. evet fiyatı daha pahalı ama şahsen ben 2 tane 500 ml olanı 1 yıl veya belki daha fazla kullanırım diye düşünüyorum ki onlar da 50-60 liraya satılıyor. bence değer.

 39. içerik açısından pek bir fark bulunmadığı halde¸ kullanım açısından garnier’nin temizleme suyundan -benim için- çok daha başarılı olan temizleyici. herhangi bir placebo etkisi değil¸ şöyle anlatayım: garnier ile yüzümü temizlediğimde hafif yapış yapış bir his bırakmış ve kaşındırmıştı. ayrıca waterproof makyajı çıkarma performansı bioderma kadar başarılı değildi.bioderma yapışkan bir his bırakmıyor ve kaşındırmıyor hatta yatıştırıyor. waterproof makyaj konusunda en başarılı bulduğum miselar sulardan biri.ancak bu konularda benim için en başarılı ürün¸ bu ürünün cyrene’deki muadilidir. bioderma’dan yukarıda saydığım konularda bir tık üsttedir. ancak her zaman internetten sipariş veremediğim için genelde bioderma alıyorum.

 40. uzun bir süre kullanıp hiç ama hiç değiştirmediğim ilk ve tek üründür. işini her daim en iyi şekilde yapar¸ huysuzluğu yoktur¸ ayy bugün hiç havamda değilim canım triplerine girmez. kuru ve alerjik cildimin her daim müttefiki ve verdiğim her kuruşu hak edendir.

 41. Son derece tembel biri olarak bu ürün tam bana göre. Pamuğa dök sil. Sanki su gibi¸ hiçbir ağırlık yapaylık yok. Kokusu da yok. Pamuğa baktığımda ne kadar iyi bir temizleyici olduğunu görüyorum. Gerekirse iki kere temizliyorum. Son zamanlarda moda haftalarında¸ makyaj sanatçıları da fazlaca bahsetmeye başladılar. E haklılar çünkü çok iyi.

 42. Cilt ile çok yüksek tolerans sağlar. Yatıştırır¸ şişkinliği giderir. Misel tanecikler¸ yağı seven Uçlar ve kiri seve uçlardır bu sayede makyajı ve kiri mıknatıs gibi çekerek temizlik sağlanır. Hidrolipidik filmin doğal rekonstrüksiyonunu sağlar. Nesini sevmediniz bunun ben daha size ne yapayım

 43. Makyaj temizlemeden ziyade yüzümü temizlemek üzere tonik olarak kullandığım ürün. Tek kelimeyle cildimin başlıca içeceği.Aşırı yağlı cildimi yatıştıran pek az şey var¸ bu yüzden olmazsa olmaz bir ürün. Gerçi ben kırmızı kapaklısını kullanıyorum ama yeşile de en yakın zamanda bakılacak

 44. doktorun önerdiği ve çok pratik bulduğum harika temizleyici. cilt makyajımı çok iyi temizlediğini düşünüyorum. keza gözü de öyle. belirgin bir kokusu yok¸ yani asidik¸ kimyasal veya parfümlü gibi. günlük olarak yüzümü temizlemek için de kullanıyorum. hiçbir yan etkisini¸ aman şöyle olmasaymış daha iyi olurmuş’unu görmedim. gerek online olarak gerekse eczanelerdeki kampanyalarla daha uyguna elde edilebilir. muadilleri olarak gösterilen garnier ve l’oreal’le kıyaslamak gerekirse¸ sadece l’oreal için konuşabilirim ki (çünkü sadece onu denedim) yanından bile geçemez.

 45. deneme boy ürünü kullanarak almaya karar verdiğim ve bir süredir kullandığım temizleyici. bir süre Dermologica kullanıp sorunlu olmayan cildimi kısmen sorunlu hale getirdikten sonra gerçekten başarılı bulduğum ürün. Göz makyajı konusunda çok başarılı bulmamamı long lasting ve wateproof ürünlere bağlamam harici fiyatına da bakıldığında bu mudur¸ budur denilebilecek temizleyici. Ben daha çok makyaj temizliği sonrası¸ tonik gibi kullanıyorum ve gayet memnunum.

 46. Bugün eczaneden 1 alana 1 bedava 2 tane 500 mllik aldığım ürün. Daha önce L’oreal ve diadermine kullanıp memnun kalmamıştım. Bu ürün gözlerimi yakmadı. Maskarayı pek güzel çıkaramıyor ama cildim için güzel geldi gibi hissediyorum.

 47. bir yıllık roaccutane tedavim sırasında doktor önerisi ile tanıştım sensibio h2o ile. makyajı gerçekten çok güzel temizleyip cildi rahatlatıyor. ben ayrıca bu ürünü bir numaralı makyaj yardımcım ilan ettim. makyajda yaptığım hataları kulak çubuğu ya da pamuğa az miktar döktüğüm bu solüsyon ile düzeltiyorum¸ krem ürünleri parmaklarımla uyguluyorsam parmaklarımı hemen sensibio h2o’yla temizliyorum¸ hatta fırçalarımı yıkamaya vaktim yoksa (bkz: gece gelen makyaj yapma isteği) spot cleaning işlemini sensibio h20 ve kağıt havlu ikilisi ile hallediyorum¸ böylece en azından sabah ürünlerin renkleri birbirine karışmıyor. evladiyelik bir ürün¸ ben 1+1 promosyon ile almıştım¸ ikinci şişeyi daha yeni açtım. bitince denemek için garnier’in misel temizleyicisini almayı düşünüyorum¸ ama içimden bir his yine bioderma’ya döneceğimi söylüyor.

 48. garnier ın benzer şişedeki ve görüntüdeki temizleyicisinden farkı olmadığını düşündüğüm temizleyici.not: 2 sini de kullandım.

 49. yüz yıkama jelimi bıraktım ve yerine sensibio h2o kullanıyorum. cildim resmen kendiliğinden nemine kavuştu¸ her gün nemlendirici ihtiyacı hissetmiyorum. ilk başta makyajımı tamamen temizliyor mudur diye endişelenmiştim ama gördüm ki temizliyormuş. suya dayanıklı göz makyajını da temizliyor ancak ben yine de çift fazlı göz temizleyicimi kullanıyorum daha çabuk çıkardığı için.

 50. 1 yıldır eyeliner sürdüğüm zamanlar dışında makyaj temizliğinde ve bazen de tonik olarak kullandığım yarısından az kalmış temizleme suyudur kendisi. 2 tane pompalı 500ml alıp seyirlik değil ömürlük olmasını istediğimdir. (bkz: sezen aksu )

 51. ben de bu ürünü hem makyaj temizleyici hem de tonik gibi kullananlardanım. cildi çok güzel temizliyor fakat göz makyajı çıkarmada biraz uğraştırıyor¸ mesela göz makyajımı sadece bu ürünle temizlediğimde özellikle kirpiklerimin temizlendiğini malesef ki hissedemiyorum. ben daha çok ilk bu ürünle yüzümden makyajı temizleyip¸ daha sonra derinlemesine temizlik için yıkıyorum ya da makyajımı temizledikten sonra bu ürünü tonik gibi kullanıp cildimi yatıştırıyorum. özetle göz makyajını temizlemek için belki tek başına yeterli olmayabilir ama bence ten makyajını temizlemede garnier ya da loreal’deki benzerlerinden oldukça iyi çünkü bu iki markanın ürünü ile cildimi temizledikten sonra mutlaka yıkama ihtiyacı hissederken¸ bioderma’yı kullandığımda ”muhakkak yüzümü yıkamalıyım” hissine kapılmıyorum.

 52. iki sene kadar önceydi ilk aldığımda¸ o zamanlar bilememişim kıymetini. ne farkı var sanki diyorsunuz ama bırakınca bin pişman olduğum makyaj temizleyicisidir kendisi. garnier’in micellaire suyunu kullandım ama hiç beğenmedim¸ benim yağlı yüzümü bile kurutmayı başardı (başarı sayılırsa tabii). sonra avon’un çıkardığını çok övdükleri için aldım ama anladım ki her şey¸ herkesin cildine gitmiyor. o nasıl bir göz yakmasıdır öyle¸ kenarda duruyor şimdi. geçen hafta yine aldığım ve derin bir oh çektiğim yüzümü kurutmadan¸ gözümü yakmadan işini hakkıyla yapan temizleyicidir kendileri.

 53. Makyaj temizliği için yeterli bulmadığım temizleyici. Yüz için sadece makyajımı temizlemeye başlarken pamukla siliyorum ardından Bioderma Sebium arındırıcı Foaming Gel ile yıkıyorum. Durulama gerektirmese de bana sanki makyajımı çıkarmak için yeterli değilmiş gibi geliyor. Göz makyajını çıkarmada da pek başarılı bulduğum söylenemez özellikle gel eyeliner çıkarmak tam bir eziyet. Uyguladıktan sonra cildimi çok kuruttuğu için uygulama sonrası mutlaka nemlendirici kullanmam gerekiyor. Kampanyalı olduğu zamanlarda tekrar alabilirim ama onun dışında pek arayacağımı düşünmüyorum.

 54. Su içer gibi tükettiğim¸ başarılı temizleyici. diğer pahalı temizleyicileri hiç kullanmadım ama bu üründen öyle memnunum ki¸ bunun kadar iyi temizleyeceklerini hiç düşünemiyorum. ama yine de her temizlik sonrası su gibi yapısına aldanıp cilde hiç su değdirmeden makyaj temizlemeyi sonlandırmamak gerekiyor. diğer ürünleri kullanırken cildimde gerilme hissederken¸ bioderma’da gerçekten temiz bir cildimin olduğunu hissediyorum. ama yine de ben son temizleme işleminden sonra bir pamukla zeytinyağı alıp cildimin üzerinde ince bir tabaka halinde siliyorum¸ ardından yüzümü yıkıyorum. yağ daha iyi çözüyor gibi geliyor makyaj kalıntılarını.

 55. kullandığım makyaj temizleyiciler arasında kolaylıkla ikinci sıraya yerleşen temizleyici. gerçekten memnun kaldığım ve bittikçe sürekli aldığım nadir kozmetik ürünlerinden. kuru bir cilde sahip olmama rağmen¸ benim cildimde herhangi bir tahriş unsuru yaratmadı. orta dereceli bir temizleme için tavsiye edebilirim.

 56. Dermokozmetik ürünler satan tüm Eczanelerde rahatlıkla bulabileceğiniz¸ hassas ciltleri tahriş etmeden makyajdan arındıran ve canlandıran misel su. Şahsi yorumuma gelecek olursak.. garnier kusursuz makyaj temizleme suyu ile tanıştıktan sonra pabucunu dama attırmış ürün 🙂 Ben iki ürünü de severek kullanıyorum. aralarındaki tek fark¸ Bioderma cilt temizliği sonrası daha nemli bir bitiriş sağlıyor¸ Garnier ise biraz daha yapışkan. Aralarındaki fiyat farkı ise (bkz: yok artık) dedirtecek cinsten 🙂 Görseli de ekledim 🙂

 57. bu ürüne bu fiyat değer mi bilmiyorum. garnier veya nivea’nın ürünleri de bu ürüne muadil bence. fiyatları arasındaysa uçurumlar var. bi daha alır mıyım bilemiyorum.

 58. o gün hiç makyaj yapmamış olsam bile sabah öğle akşam yüzümü siliyorum bunla sanki bedava veriyorlar öyle bir bağımlılık. Ayrıca bir kaç kere banyo aynasında inatçı bi kaç leke üzerinde bile denedim çıkardı. Ne yapıyoruz biz böle ya:/

 59. eczanelerde satılan¸ makyajı çıkarmaya yarayan yüz temizleme suyu. eskiden bundan başkasını kullanmazdım fakat su gibi tüketilmesinden dolayı garniere bir şans verdim ve ikisini bir arada kullanıyorum¸ biodermada daha uzun dayanmış oluyor (: ayrıca garnierden çok da farkını göremedim açıkcası¸ zaten makyaj temizlemek için sadece temizleme suyu kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum.

 60. yaklaşık 1¸5-2 sene önce 2’li olarak aldığım ürün. çılgınlar gibi kullandığım halde hala 2. şişesini bile yarılayamadım benim için oldukça bereketli. makyaj yapmadığım günler bile mutlaka kullanıyorum¸ kendisiyle düzenli bi ilişkimiz var . elimdeki bitmediği halde geçen gün kendime hakim olamayıp stok sevdama yenik düşerek 2’li olarak yeniden edindim¸ kendisiyle önümüzdeki 2 yıl daha birlikteyiz gibi görünüyor.

 61. Portakalrengi.com cekilisiyle kazandığım bu ürünü bugün ilk defa kullandım. Gerçekten abartilmiyormus. Teşekkürler suslusozluk teşekkürler portakalrengi.com teşekkürler bioderma <3

 62. Sevdiğim bir ürün. yüzüm aşırı yağlı ve yağlı yüz için olan temizleyiciler kullanınca hassaslasabiliyor. Ama bioderma çok iyi geliyor¸ pamuğa döküp şap diye yüzüme yapıştırıp her yeri temizliyorum. gözüme de hiç bir zararı olmadı. Ama üstüne yine de yüz temizleme jeli kullanıyorum¸ tek başına tam anlamıyla yeterli değil maalesef.

 63. ben de bu ürünü portakalrengi.com çekilişiyle kazanmıştım ) ama uzun süredir makyaj yapmadığım için daha yeni kullanabildim. ben ürünü genel olarak beğendim. kullanımı kolay ve makyajı temizlemek için çok uğraşmak gerekmiyor. gerçi ben sadece bb krem sürdüğümde kullandım daha ağır bir makyaj üzerinde denemedim. İlk seferde makyaj çıkmış gibi görünüyor ama ben üstünden bir kaç sefer daha geçiyorum pamukta makyaj kalıntısı görmeyene kadar. Sonrasında da ya suyla duruluyorum ya da yemizleyici bir jelle yüzümü yıkıyorum çünkü öncesinde makyajımı yağla temizlemeye alıştığım için sadece misel su yeterli gelmezmiş gibi bir his oluşuyor. Aslında durulanmasına gerek olmadığı halde gene de duruluyorum ben. Göz makyajında da eyeliner ve farımı gayet iyi çıkardı ama rimel için henüz denemedim. Bu ürünün en sevdiğim özelliği ise cildi kuru ya da gergin bırakmaması. Ama arkasında ağır bir his de bırakmıyor¸ sadece benim cildimi nemli bıraktı. En yakın rakibi garnier’e karşı artısı da bu bence çünkü garnier de çok kurutmuyordu ama bende kullandıktan sonra hafif bir gerginlik uluşuyordu.

 64. benim dışımda herkeste işe yarayan enteresan bir ürün. Cilt makyajını süper çıkarsa da waterproof rimel ve eyeliner’ları kesinlikle çıkarmıyor. ertesi sabah panda gibi uyanmamak için gözlerimi bununla değil sephora waterproof eye makeup remover ile temizliyorum. sephora’nın ürünü yağlı bir his bıraktığı için üstünden bununla geçiyorum¸ en azından bu şekilde bir işe yarıyor.

 65. yüz ve göz makyajı temizleme konusunda tek başına yeterli olmadığını düşündüğüm ürün. ya makyaj herhangi bir ürünle çıkarılıp yüz ideal temizleyici ile arındırılıp ardından tonik niyetine kullanılmalı ya da makyaj bioderma ile silinip akabinde temizleme jeli ile yüz yıkanmalı bana kalırsa. sabahları yüzü sadece su ile yıkayıp bioderma ile toniklemek de ideal bir kullanım şekli.

 66. 500 ml lik o koca siselerinden kac tane bitirdigimi saymadigim Blogger abartmasi olmadigini dusundugum nadir urunlerden biridir.Hassas ciltlerde muthis bir makyaj temizleyicidir hatta ben goz makyajimida bununla cikariyorum waterproof kullanmadigim icin.yuz temizledikten sonra tonik niyetine kullanabilir makyaj tazelemek istenildiginde bununla katman olmus makyaj silinebilir. Cok benzeri ciktigindan belki daha iyisi vardir artik bilmiyorum ama kullanmaya basladigim donemlerde ilk ve tekti hala da kalbimde ve evimde bas kosededir. Bu arada garnier in temizleme suyu asla bu muadillerden biri degildir bir kere dermokozmetik degildir ikincisi goz cevremi kipkirmizi yapip tahrise neden olmustur.

 67. normalden karmaya dönük bir cildim ve sürekli heidi gibi dolaşmama neden olan yanaklarım var¸ eczacımın önerisiyle kullanmaya başladım¸ ne sürsem tahriş olup kızaran yanaklarımı yakmıyor kızartmıyor¸ çok fazla makyaj yapan biri değilim genelde yüz temizleme maksadıyla kullanıyorum açıkcası 3 haftalık gözlemlerim cildimi yatıştırdığı yönünde¸ severek kullanıyorum zaten bioderma genelde temiz içerikli ürünleriyle kalbimi fethetmiş durumda…

 68. sadece makyaj ya da cilt temizliği değil¸ hassas ya da tahriş olmuş ciltlerin onarılması konusunda da gerçekten iyi. Allerji ihtimali de düşük. Tabi yine de münasip biyerinizzde denemekte fayda var.

 69. birkaç gündür kullandığım temizleme ürünü. hakkında söyleyeceğim ilk şey cildimi inanılmaz gerdiği. ağır makyaj yapmıyorum¸ evet güzel temizliyor. ama ben böyle bir kuruluk ve gerginlik hissi görmedim yahu. bir de gittim turuncu kasadan 1 kilo aldım. ne yalan söyleyeyim garnier’inkini denemek için daha önce kullanmıştım o bu kadar rahatsız etmedi cildimi.

 70. Makyajı tek başına çıkaramayan ürün ben öncesinde biodermia sensibio ds+ jelle yıkayıp tonik gibi üstünden geçiyorum. Çok kuru olan cildimde fazladan bi kurutma gözlemlemedim oldukça temizlenmiş ferah hissettiriyor beni¸ biraz nemlendiriyor bile diyebilirim. Ben oldukça memnunum.

 71. Hayatımın ürünü olmazsa olmazım. Her sabah ve her akşam göz çevresi dahil temizlemezsem içim rahat etmiyor. Senelerdir kullanıyorum¸ allerjen cildimde en ufak bir olumsuzluğunu görmedim. Cilt makyajı¸ göz makyajı bana mısın demiyor herşeyi söküp atıyor. En önemlisi temiz içerikli olması. Kararsız olanlar mutlaka alıp bir şans vermeli derim.

 72. az önce ojelerimi çıkarmak için bile istemsizce pamuğa döküp gülmekten yarıldığım ne kadar alışmışım ben buna ne koyuyonuz lan bunun içine dediğim ama hiç vazgeçemeyeceğim misel su.

 73. yüz temizleme jeliyle yüzümü temizlemeden önce makyajımın kabasını almak için kullandığım misel su. ben seviyorum bu ürünü. ilk önce deneme amaçlı olarak 250 ml boyunu kullandım¸ memnun kalınca rutinime dahil ettim ve 2li 500 ml olanlardan satın almaya başladım. gerginlik hissi yapmadan gayet güzel temizliyor¸ yağlı bir his bırakmıyor. 250 ml boyunu bile uzun süre kullanmıştım¸ 500 ml daha da bereketli haliyle. göz makyajını temizlemede başarılı bulmuyorum¸ maskarayı iyi çıkaramıyor. zaten neutrogena göz makyaj temizleyicisini kullandığım için bu ürünü sadece yüzüm için kullanıyorum.

 74. Hassas ciltler için durulama gerektirmeyen temizleyici¸ makyaj çıkarıcı ve yatıştırmaya yardımcı yüz temizleme ürünü. Makyajı ek bir ürüne gerek kalmaksızın mükemmel bir şekilde temizleyip yüzü ve boyun bölgesini nazikçe temizliyor. Özellikle lens kullananlar için en doğru seçim. Yağsız yapısıyla göz makyajını çıkarırken lense bulaşmıyor ve göz yakmıyor. Ürünü döktüğünüz pamuğu birkaç saniye gözde bekletince waterproof ürünleri bile kolayca temizliyor.

 75. pek çok insan gibi¸ benim de hayatımın makyaj temizleyicisi. sephora ve neutrogena’nın çift fazlı göz makyaj temizleyicileri ile göz altlarımda yaşadığım minik dermatit lezyonları sonrası koşarak sarıldığım ve bir daha asla alternatif denemediğim canım ürünüm. deneyin¸ denetin.

 76. Daha önce garnierin misel suyunu kullanmıştım. Çok nadiren kullanıyordum fakat bi ara her gün kullanmaya başladım¸ he makyajımı garnierle sildikten sonra yüz yıkama jeliyle veya sabunla güzelce yıkayıp arindiriyordum.Ta ki bikaç gün içinde yüzümde hiç gormedogim kistik akneler belirinceye kadar. Hiç anlamamıştım misel sudan olduğunu. Sonra kullanmayı kesince akne gitti. Bu arada akne Yüzümün sol tarafindaydi esasen¸ fakat benim Yüzümün sol tarafında asla akne çıkmaz. Neden bilmiyorum. Böyle kafam kadar mor kırmızı irinli varlıklar.Daha sonra garniere guvenmedigimden dedim bir de biodermayi deneyeyim. Bu da takasla elime geçti. Kullanmaya pek cesaret edemedim ilklerde¸ gene ara ara¸ bazen sadece göz makyajı için falan kullandım.Sonra mikrofiber havluya geçtim ve o süreçte hiçbir makyaj temizleyicisi kullanmadigimdan cilt bakimim yalnızca temizleme jeli ve nemlendirme veya toniklemeden ibaret kaldı.Sonra mikrofiber bezle ugrasamadim iki haftadır final yüzünden en kısa haliyle¸ yüzümu grne biodermayla temizliyorum. Bu arada doğru düzgün hiç makyaj yapmadim. Ama kapatıcı vs az buçuk surmussem¸ gene her gün bioderma misel suyla temizledim. Bunu kullaadigim bikaç gün öncesinde cildim akne frreeye doğru yol alırken¸ bunu üst üste 3-5 gün kullandıktan sonra zart diye gene sol yanağımda iğrenç kistik akneler çıktı. Açıyor¸ sis ve kötü.Tüm bu zaman boyunca hep suçu makyaja falan attım.simdi gene geldi bi uyanma.Cildin bariyerini bozuyor. Antibakteriyel¸ antifungal eyidir hojdir ama benanea. Benim normal florami bozup orospu çocuğu bakterilere karşı savunmasız bırakıyorsunuz. Oldu mu şimdi. Bir daha misel su suratıma değmeyecek.Bu arada bu kesin bilgi¸ net eminim. Her şeyi deniyorum. Bu tarz bir sivilceye başka hiç bir kozmetik ürünüm sebep olmuyor. Hani sivilceye sebep olan kozmetik ürünleri özellikle sağ yanağımda minik sivilceler ve alnımda minik puturler yapıyor. Bu şekilde kistik de değil kendiliğinden hemen sönen fakat kizarikligi kalan tiplerde. Demem o ki¸ bu şekilde birşey gördüyseniz kendisi sorumludur. Gormediyseniz akne yatkinliginiz yoktur¸ oh mis dadini çıkarın hızlı ve efektif ama pahalı makyaj temizleme suyunun. Ben mikrofibere dönüyorum…

 77. Bununla ten makyajım bile tamamen çıkmıyor¸ 5-6 disk pamuk ile siliyorum halen fondöten geliyor pamuğa. Sanırım yalnızca tonik gibi kullanabileceğim bir ürün oldu benim için.

 78. Bugüne kadar su olmadan ve yağlandırma yapmadan cildimi temizleyen en iyi makyaj temizleyici . İşlem bittikten sonra ciltte yapışkan bir his bırakmıyor.

 79. Ağır göz makyajımı bile hiç zorlanmadan çıkartan¸ ten makyajında zaten çok başarılı olan makyaj temizleme suyu. Biyolojiyi esas alarak üretilmesi benim zaten marka olarak gönlümü kazanmış durumda

 80. yaklaşık 4 sene önce tanıştığım ve o günden beri hiç bırakmadığım cilt temizleyicim. geceleri ve sabahları kullanıyorum. cildimi nemlendiriyor¸ hassasiyete bağlı oluşan kızarıklıkları önlüyor. ciltte yapışkan bir his bırakmıyor.

 81. ben bioderma sensibioyu sadece göz makyajımı temizlerken kullanıyorum. ve çok memnunum. makyajımı gözümü ovarak temizlemeyi bıraktığımdan beri hiçbir şey makyajımı kolayca temizlemezken ben biodermayla rahata ermiş bulunuyorum. ovmadan sadece gözde bir süre bekletip ufak hareketler uygulayarak kolayca tüm göz makyajımı çıkarabiliyorum. cilt makyajı için hiç kullanmadım ama kullanmış olsam da zaten makyajımı neyle temizlersem temizleyeyim bir de yüzümü yüz yıkama jeliyle masaj yaparak mutlaka temizliyorum. yani kullansam da memnun kalırım diye düşünüyorum.göz ve göz çevremde daha önce kullandığım ürünler kızarıklık¸ yanma ve hassasiyete sebep olmuştu. bioderma sensibio böyle bir soruna yol açmadı ki kontakt lens kullandığımı da eklemeliyim. hatta göz kapaklarımın nefes aldığını hissettiğimi de belirteyim. ben çok memnunum ama ben memnunum diye siz de memnun kalacaksınız diye bir sebep yok kısacası denemelisiniz.

 82. Hem bu ürün hem de garnier’in ürünü var elimde. Makyaj çıkarma açısından ikisi De bana farketmez zaten her türlü üstünden yüz yıkama jeliyle geçiyorum. İkisinin de içeriği aynı diye hatırlıyorum ama uygulama sonrası farklılıkları var. bazenleri tonik niyetine kullandım bu ürünü¸ güzelliğini de o Zaman anladım. Asla yüzü yapış yapış yapmıyor¸ gözüme kaçınca da yakmıyor. Garnier ile aynısını denediğimde tam tersi etki gördüm yapış yapış kaldı yüzüm. Gözümde de hassasiyet yarattı ama benim gözüm hassas biraz¸ ondan olabilir. Çok mu iyi bir ürün? eh işte. tek başına makyaj çıkarmak için süper değil¸ toniğim varken de tonik yerine kullanmam. Yine de Garnier’den iyi Hakkını yemeyeyim. Ama pahalı yav¸ bilemedim şimdi.

 83. ben göz makyajımı çift fazlı bi temizleyiciyle siler sonra jelle yüzümü iyice yıkarım.en son bu ürünü pamuğa döküp göz makyajımdan akanları alır yüzüme de tonik gibi uygularım ve memnunum.eskiden sabah kalktığımda göz makyajımdan kalıntılar akmış olurdu artık öyle bi sorun olmuyo.tek başına yeterli değil bellki ama birlikten kuvvet doğurtuyo bence

 84. Benim yoğun rimelimi asla çıkarmıyor ayrıca ben bu ürünü kullandıktan sonra bir türlü tam temizlenmiş hissetmiyorum.

 85. Tanım: ben kullanamasam da göz makyajını da çok güzel silen¸ çok hoş temizlryici. Ama benle kan davası var.Bu yazdıklarım 10 dakika içinde gerçekleşti¸ 2 dakika içinde 2 yeni sivilcem peydahlandi¸ varolan sönmüş sivilcelerim sisti kabız gibi. Hemen yıkadım suratımı ama nafile. Sivilce jelimi sürdüm bekliyorum.. işbu entrymde belirttiğim gibi¸ 2 aydır kullanmazken¸ bu gece bi yüzümü yıkama isteğim doğdu. Aslında birkaç saat önce yikamistim fakat gene yikayasim geldi. Ama gece gece tuvalet aynasinin önünde egilmeye korktuğumdan dolayı dedim bi kere de gene bu misel su ile temizleyeyim bakalım nolucak. Pamuğa döktüm¸ tüm yüzümü sildim. Çenemde bir ağrı başladı anında daha silerken 2 saniyede. Çenem gözümün önünde sisti. Varolan tüm sivilcelerim de sisti. Agriyorlar. Acayip ağrıdı¸ çenemde normal daha geçen gün sönmüş iyilesmekte olan bir sivilce vardı¸ kocaman oldu¸ yanına ise yepyeni bir sivilce geldi. Yanağımda sönmüş ve sönmeye yüz tutmuş sivilceler ise balon gibi sisti. Bu misel suların benle alıp veremediği nedir aga..Bir de geçen gün nemlendirici surmemek için tuttum kendimi. Dedim cildimde fazla yağ oluştu yazın¸ bırakayım kendi halinde dursun. Cildim acayip kurudu¸ hele ağız kenarı bolgelerim yanak altlarım kupkuru oldu. O kuruluga rağmen tuttu en kuru bölgede yeni bir minik sivilce daha da çıkarttı. Ulan kuru lan kuru yağ yok nereye sivilce çıkarıyorsun. Demem o ki susluler cildimin burdan ta aq. Bioderma sensibio h20 niye benim ağzıma siciyorsun. Aha su anda bu entry yazarken yüzümü yikamama rağmen çenemin obur tarafı ağrımaya ve sismeye başlamıştır. Bu nasıl bir reaksiyon¸ sivilce doğumuna şahit etti beni. Lanet olsun sebebi neydi ki..

 86. Bende de sivilce yapabildiğini (emin değilim çünkü) fark edince hydrabio’sunu kullanmaya başladığım misel su. Evet temizliği güzel ama sivilce yapıyorsa benim için bitmiştir.

 87. ben olsam hiç aklıma gelmezdi almak¸ fakat annemden eczaneye gitmesini istemiştim bioderma dan bir krem alması için. bu esnada bu makyaj temizleyiciyi 2’li set halinde görünce almış¸ fakat kendisinin makyaj anlayışı göz kalemi ve ruj olduğu için yüzünü suyla yıkayarak temizlediğinden¸ 2’li paket bana kaldı ve deneme fırsatım oldu. kendime göre yorumlarsam¸kuru ve hassas ciltte hiç bir reaksiyona sebep olmadı.göz¸ yüz makyajımı çok güzel temizliyor ve ardında pis¸ yağlımsı bir his bırakmıyor. 1. şişem bitmek üzere¸ 2. de bittikten sonra garnier argan yağlı olanı denemeyi düşünüyorum bakalım.

 88. en son geçen hafta yüzümü¸ boynumu ve dekoltemi biodermaya silmiştim¸ bir kaç gün sonra yanağımda¸ kaşımın üstünde¸ 5 adet çenemde¸ boynumda ve dekoltemde irili ufaklı tahmini 15 tane iri¸ kistik ve ağrılı sivilce çıktı ama hiç bu üründen olabilir mi acaba diye düşünmemiştim çünkü geçtiğimiz haftanın her günü şerbetli tatlı yedim¸ çok şeker tüketimindendir yeeeah demiştim bugün yazılan girdileri okuduktan sonra acaba bioderma mı sebep oldu diye düşünmeye başladım. kullandığımda yüzümde bir rahatlama hissediyordum hep¸ bu hissi bir de garnierin karma ciltler için olanında hissetmiştim¸ genelde de öneririm tanıdıklarıma¸ umarıma sivilcelerin sebebi bioderma değildir.

 89. bence gerçekten overrated. bir kere “ayy göz makyajını hemen çıkarıyor” kısmı direkt yalan. azıcık ışıltılı farların bile simleri olduğu yerde duruyor¸ hele hele yoğun göz kalemini¸ rimeli nereye çıkarıyor arkadaş? “gözleri hiç acıtmıyor” basbayağı acıtıyor. gözünüz yeterince hassas değilmiş¸ şanslısınız¸ öyle diyeyim. ha ama neye yarıyor¸ şuna yarıyor: cilt uygun bir temizleyici ve suyla temizlenir. gözler de lancome bi facil (veya muadili) düzgün bir göz makyajı temizleyiciyle temizlenir. gözde o yağlı his kalmasın ve yüzde de saç dipleri¸ kulağa doğru olan kısımlar filan da kesin temizlenmiş olsun diye h2o ile ütünden geçilir. cilt pırıl pırıl olur. sonra yüze caudalie beauty elixir ya da öz hakiki gül suyu toniği sıkılır. temizlik budur.

 90. Eh işte kıvamında makyaj temizleyici. Hiçbir zaman makyajımı tamamen temizlemek için yalnızca misel sulara güvenmiyorum¸ tamamen temizlemiyorlar çünkü. O yüze su değecek!Daha önce Garnier’in meşhur misel suyunu kullanıyordum¸ onun üstüne de yüzümü temizleme jeli/köpüğü vs kullanarak yıkıyordum. İnternet üzerinden yaptığım bir alışverişim sonrası koliden Bioderma Sensibio H2O misel suyun deneme boyu çıktı ve kullanmaya başladım. Bende sivilce yapmadı¸ göz makyajını temizlemede de Garnier’den kesinlikle daha başarılı ancak hiç de anlatıldığı dakar iyi ve efektif bir ürün değil. Tamamen şişirme olduğunu düşünüyorum. Ben bunu kullandıktan sonra yine yüzümü jeller ve sabunlarla yıkama ihtiyacı hissediyorsam o kadar parayı niye vereyim? Uygun fiyatlı bir ürün de değil¸ saçma sapan bir fiyatı var. Bazen kampanyalı oluyor ama¸ iki şişesini bir şişe fiyatına set halinde veriyorlar¸ o zaman alınacaksa alınabilir.

 91. Başarısını tarif etmeye kelimeler bulamadığım ürün. Vadettiklerini fazlasıyla karşılıyor. Benim için sadece bir makyaj temizleme suyu değil. Aynı zamanda hassas cildimi yatıştırıyor¸ kızarıklıkları yok ediyor. Sabah akşam Severek kullanıyorum. Çevremde hala kullanmayanları görünce¸ ürünü onlara “fahri bir pazarlamacı” olarak anlata anlata bitiremiyorum. Şu ana kadar kullanıp beğenmeyen olmadı.

 92. Suya dayanıklı makyajımı nasıl çıkartabilirim diye düşünürken şans verdiğim temizleyici. Hem göz hem de yüz için kullanılan bir ürün olması tercih etme sebebi kesinlikle. Köpürtüp köpürtüp yıkamak zorunda kalmadığınız¸ saçlarım ıslanacak kulağım köpük olacak diye strese girmediğiniz ve çok sert göz makyajlarını dahi çok çok başarılı çıkartan¸ kirpik dökmeyen¸ göz yakmayan temizleyici. Kokusuz ve başarılı. Makyajsız cilde uygulayınca bile kir çıkartıyor¸ ilginçtir. Ne pis suratım varmış diyorsunuz. İnanamadığım ve anlam veremediğim şekilde başarılı. Ve makyaj temizlemek konusunda üşenen ve bazen de makyajla yatan biri olarak utanarak söylüyorum ki¸ gerçekten en önemli tercih etme sebebi.

 93. tüm makyaji temizlemekten ziyade göz makyajini temizlemek için ideai bir ürün. burda okumuştum sanırım yakında damacanaya stoklayacağım diye. hakkaten gözünüz yanmadan bunalmadan rahat rahat makyajınızı temizliyor. ama tabi sadece buna güvenmemek lazım. sadece buna güvenip bir hafta yüz temizleme jeliyle üstünden geçmedim direk sivilce bastı. gerçi makyaj temizleme eldivenleri de aynı işlevi görüyor ama onlar da göz yakabiliyor. ruh hastası gibi yüzumu yikadiktan sonra havluya sildigimde renk cikiyorsa hala temizlenmis saymiyorum. ama önce bununla silip sonra yıkarsam havluya makyaj rengi çıkmıyor.bir de cildin nemini dengelediğini düşünüyorum.

 94. Oldukça uzun süre bayılarak kullandım kendisini ama farkettimki cildimi kurutuyor..kuru cildimde favori temileme suyum garnier argan yağlı olan..içeriği ne kadar temiz bilmiyorum tabi..

 95. favori cilt makyaj temizleyicim.bu ürünle garnier in kusursuz makyaj temizleme suyu muadil olarak gösteriliyor. çok benzese de şahsen biodermanın daha iyi olduğunu düşünüyorum. garnier ile makyajı çıkartmak için daha zorlanırken bioderma makyajı çok kolay çıkartıyor. çok farklı şekilde kullananları var¸ ama ben sadece bununla makyajımı temizlemiyorum¸ muhakkak yüzümü yıkıyorum. sonuçta gözeneklere suyun değmesi gerektiğini düşünüyorum. ama yorgun olduğum zamanlarda sadece makyajımı bununla silip yıkamadan yatmışlığım da oldu¸ aynı şeyi garnierin ürünüyle de yapmıştım. bu durumda ertesi sabah garnier ile temizlediğimde yüzümde anormal bir yağlanma ve sivilcelerle uyanmama rağmen¸ biodermada böyle bir durumla karşılaşmamıştım. ayrıca garnier yüzümü kurutuyordu temizlerken¸ bunun daha bir nem vererek temizlediğini düşünüyorum¸ belki de benim cildime o şekilde yaramıştır.göz makyajı temizlemede de hiç fena değil¸ ama ben göz makyajımı temizlerken genellikle çift fazlı temizleyiciler kullanmayı tercih ediyorum.kısacası severek kullandığım¸ tavsiye edebileceğim ve almaya devam edeceğim bir ürün.

 96. 2. Şişemi yarıladım ve inanılmaz memnunum. Aslında biraz pahalı diye garnier ın çok övülen argan yağlısını da aldım fakat gözlerimi inanılmaz yaktı. O yüzden onu bitirebilmek için yüzümü onunla temizliyorum. Biodermayı ise bittikçe alacağım¸ hem çok bereketli hemde cildimde veya gözlerimde bir hassasiyet oluşturmadı.

 97. Yaklaşık 3 sene önce annemle birlikte keşfettiğimiz ve o günden beri bitmeden yeklediğim bir ürün. Öncelikle benim gözlerim aşırı hassastır. Bu üründen önce ne kullandıysam gözlerimin aşırı yanması sonucu hüsrana uğradım. Gözlerimi yakmadan temizliyor bu benim için çok önemli. Ve çok bereketli bir ürün. Genelde ikili satıldığı için annemle ya da kullanmaya teşvik ettiğim arkadaşlarımla paylaşıyorum ve kime önerdiysem herkes memnun. Yalnız şöyle bir durum var belki sadece benim cildimle alakalıdır göz çevremi kurutuyor¸ bunu da nemlendiriciyle gideriyorum. Ee o kadar da eksisi olsun ne yapalım:))Bir de asla tek başına yeterli olduğunu düşünmüyorum. Ben makyajımın kabasını bununla temizledikten sonra daha detaylı bir temizlik için köpüren temizleyicilerden yardım alıyorum¸ gün içinde yüzümüze yediğimiz pis havanın¸ egzoz dumanının haddi hesabı yok neticede.

 98. Senelerdir kaç şişe bitirdim bilmiyorum. Göz makyajını harika temizliyor¸ ten makyajını da temizlemeye hazırlıyor ilk katı alıyor diyebilirim. Bir çok temizleyicinin aksine göz makyajını çok ovalardan çıkarttığı için ince olan göz çevresine bence zararı olmuyor¸ kurutmuyor¸ tahriş etmiyor.

 99. herhalde 7-8 şişe rahat bitirmişimdir. göz makyajını çıkarırken biraz zorlanıyor olsa da gözleri yakmayan tek temizleyici¸ ten makyajını çıkarırkenki performansı ise çok başarılı. benim karma-yağlı cildime¸ kendisinin de hassas ciltlere uygun olmasına rağmen kurutuyor biraz. ancak bu kesinlikle kızarıklık¸ yanma veya pullanma tarzında değil¸ aksine bu şikayetlere iyi bile geliyor. içerik olarak diğerlerinden temiz olması gönül rahatlığı ama zaten suratımıza sürdüğümüz makyaj malzemelerini düşününce içeriğe dikkat etmek 2.sıraya iniyor. bana göre en büyük avantajı yüzü irrite etmemesi ve allerjik bünyeye dahi iyi gelmesi. normalde bioderma ürünlerinin bana yaradığını düşünmüyorum¸ hatta bu misel suyun serisini de kullandım ama hiç fark etmemişti. sadece kendisini severek kullanıyorum.

 100. indirimli fiyatını hak ettiğini düşündüğüm makyaj temizleme suyu. içim çok rahat kullanıyorum. cildi germiyor¸ yapış yapış bir his bırakmıyor¸ içeriği temiz. buluttan nem kapan cildimde kızarıklık ya da alerji de yapmıyor. ben sonrasında suyla temas edecek bir jel de kullanmayı tercih ediyorum¸ ama diyelim ki ekstra üşengeç bir günüm. bununla temizledim güzelce¸ ama yüzümü yıkayamadım. öyle bir günlük iki günlük ihmalle sivilceler falan pörtlemiyor dört bir yandan. ortalamanın üzerinde bir temizleme performansı var. ikili setini recete.com’dan 50 liraya alabiliyorsunuz. garnierin indirimsiz haline denk geliyor.

 101. Makyaj çıkartmada olmazsa olmaz bir ürün bu. Yeterince yumuşak ve yeterince kuvvetli. Gözün kabasını alsa da gözlerde daha yağlı bir şey kullanmak daha mantıklı olabilir. Garnier kesinlikle aynı duyguyu sağlamıyor¸ belli belirsiz bir yapışkanlık hissi bırakıyor. Nedense fiyatı¸ bu kadar sağlan performans göstermesine rağmen kötülenmesine vesile.

 102. 5 senedir gönül rahatlığıyla kullanıyorum. akşamları yüzümü yıkadıktan sonra kalan makyajı temizlemek için tüm yüzüme uyguluyorum. rosacea hastalığından dolayı cildim ultra hassas. bu hastalığı bilenler bilir öyle her bulduğunu yüzüne süremezsin. ama bioderma h2o asla kızarıklıkları tetiklemiyor ve gözeneklerimi harika temizliyor. çok seviyorum:)

 103. En cok karsilastirildigi garnier i yaklasik 1 yil surekli kullandiktan sonra dun gece ilk defa bioderma ile cikardim makyajimi ve… O nasil guzel bir temizlik hissiymis yahu¸ garnierden sonra suyla yikasam bile yuzumde biseylerin kaldigini hisseder rahatsiz olurdum. Biodermayla sildikten sonra yuzumdeki islaklik bile hemencecik gecip pamuk gibi bi hissiyata birakti yerini. Bu arada cildim yagli-karma yapida¸ ara sira sivilce cikaran bir tip. Garnierden biodermaya gecme sebebim de aslinda bu ara sira¸ donemsel¸ elimi cok degdirdigim icin vs vs ciktigini sandigim sivilceler oldu. 2 3 hafta daha deneyimleyip suclunun garnier olup olmadigini bulacagim. Deme odur ki eger deneme sansiniz varsa¸ tavsiye ederim.

 104. Şimdiye kadar kullandığım en iyi makyaj temizleyici.Gözleri hassas ve sürekli mikrop kapan biri olarak ne bir yanma ne de iltihap tetikleyici oldu. Her gece makyaj olsun olmasın yüzüm için de kullaniyorum. 1 şişesi yaklaşık 6 ay gitti. Bereketli maşallah

 105. yaklaşık 3 senedir kullandığım şahane ürün. bu ürünle tanışmadan önce makyajımı çıkartacağım derken resmen yüzümü zımparalamışım da haberim yokmuş. artık makyaj yapsam da yapmasam da yüzümü bu ürün ile temizliyorum. köpüren temizleyicileri yüzüme mümkün olduğunca değdirmiyorum.

 106. yıllardır kullandığım makyaj temizleyicisiydi. göz ve yüz makyajını çok güzel temizliyordu ancak aşırı derecede yüzümü kurutmaya başladı. yanaklarım zaten kurudur ancak iki katı kuruluktan bahsediyorum. yüzünüzü kurutmuyorsa kullanın derim. ayrıca lens kullanan biri olarak gözlerimde herhangi bir hassasiyete neden olmamıştı.

 107. N11deki kampanya ile 500mllik 2 şişeyi 47tlye aldım.bugün ilk kez denedim ve bayıldım bütün rimelimi ve farımı kalıntı bırakmadan çıkardı alerjik bir reaksiyon ve kirpik dökme sorunu ile karşılaşmadım(çoğu temizleyici kirpiklerimi döker) durulama gerektirmediği yazıyor ama yine de üzerinden bebek şampuanı ile geçtim temizlemeyi gözümü ovalayarak değil de pamuğu gözümde bekleterek yaptım şimdilik başarılı bir ürün gibi gözüküyor ikisininde son kullanma tarihi 04/2019

 108. Daha demin kendisiyle siftahi yaptik ve bayildim. Asiri derecede hassas bir cilde sahibim ve yuzümu yikadiktan sonra yer yer kizarmalar belirir.Akabinde kullandigim tonikle kizarmalarim iyice pik yapar. Fakat bu aksam sensibio kullaniminda boyle bir durumla karsilasmadim. Ustune ustluk ben ne kadar iyi temizledigimi dusunsem de sensibio ile silerken pamukta goz makyajim kaynakli renk degisikligi gordum. Suyun bioderma firmasia ait olmasi da bence ayri bir gonul rahatligi. Uzun vade izlenimlerimin olumsuz yonde degisecegini zannetmiyorum ama yine de olayi zamana birakmak lazim.

 109. Bu ürünü yeni kullanmaya başladım daha önce garnierin pembe kapaklısından bir kaç tane bitirmiştim ve onun yanında da göz makyajı için ayrıca çift fazlı olandan kullanıyordum fakat biodermanın ürünü ayrıca bir ürüne gerek bırakmadan tüm makyajı temizliyor çok memnun kaldım. Fiyatı biraz yüksek diye düşünülüyor ama ben 2li seti recete.com dan 50 küsür liraya aldım ve hesaplayınca belki de garnierden uyguna geliyor¸ artık yoluma bioderma ile devam edeceğim:)

 110. Kaç şişe bitirdim bilinmez 🙂 Gözlerimin dostu¸ makyajın düşmanı. En uygun fiyat ve stok için her zaman 1+1 500 ml ve internetten satın alın cicişler.

 111. 2’li setlerinden alanlarındanım ben de. hakkında epey yorum okudum. beklentilerimi karşılıyor ancak durulanmadığı için yeterince temizlemiyormuş hissi bırakıyor bende. ardından temizleme jeli kullanıyorum. ama yüzü gözü kesinlikle yakmıyor. hafif-orta makyajları temizlemede başarılı buldum. zorda kaldığım durumlarda gün sonunda en azından onu kullanıyorum. kışın kuru yazın nispeten daha yağlı karma bi cildim var. çok uçlarda olmadığı için uygunsuz bir durumuna rastlamadım.

 112. Bu ürünle sadece 6 ay önce tanıştığıma inanamıyorum. 2 aşamalı akşam yüz temizleme ritüelimin ilk adımı. Makyajımı çıkarmak için kullanırken lisa eldridge tekniğini kullanıyorum. Lisa Eldridge makyaj temizleme tekniği

 113. Göz makyajı temizleme konusunda inanılmaz başarısız bir ürün. Ne zaman bununla makyajımı temizlesem (ki genelde standart¸ waterproof olmayan bir rimel kullanıyorum) ertesi sabah kararmış göz altlarıyla uyanıyorum. Eyeliner sürdüğümde ise 15-20 saniye bekletmeme rağmen hiçbir şekilde etki etmiyor. Eyelinerı çıkartana kadar defalarca silmekten göz kapağım tahriş oluyor.Ten makyajı temizleme konusunda başarılı ama o konuda bütün makyaj temizleyiciler başarılı zaten. Kullanmamın tek sebebi alerji ve sivilce yapmaması.

 114. makyaj temizleyici eşittir bu. kampanyalı alıp stokladıklarımdan¸ herkese önerip hatta aldıklarımdan. pamuk yardımı ile yüzüme sürüyorum resmen kir çıkıyor. makyajı temizleme performansı mükemmel. göz yakmaz¸ göz çevrenizi yormaz tabii çok hırpalayarak temizlemezseniz. her gün kullanılmasına rağmen bereketlidir de. seyahat boyları da var¸çantanızdan ayırmayabilirsiniz. yapısı çok hafif¸ kullanıp pişman olmayan görmedim.

 115. Garnier Micellar H2o çıkana kadar en sevdiğim makyaj temizleyiciydi.Cildi tahriş etmeden makyajı kolayca çıkarıyor(waterproof ürün kullanmıyorum) Garnier’den artısı cildi nemlendirmesi¸ eksisi fiyatı.Ama biri bedava ikili paket bulursanız çok da pahalı olmuyor.

 116. Hassas ciltler için daha iyi bir temizleyici görmedim henüz. Bu üründen de fazlasıyla memnunum. Kaç kutu bitirdim asla bilmiyorum. Göz makyajımı temizlemek için kullanıyorum. Yüzüme makyaj yapmadığım için tonik olarak pamukla geçiyorum. Oldukça güzel temizlediği için çok memnunum. Tekrar tekrar ve tekrar alırım. <3

 117. Yıllardır kullandığım ve memnun olduğum temizleme suyu. Yüzümü yıkamadan önce bazen göz makyajımı bununla çıkarayım dediğimde tamamen çıkarmıyor¸ sadece yumuşatıyor. Göz makyajını çıkarmak için alanlar bu ürünü beğenmeyebilir. Ben sadece göz makyajı yaparken oluşan hataları (eyelinerı yanlış sürdüğümde¸ rimeli göz kapağıma bulaştırdığımda vs) düzeltmek için kulak çubuğuna dökerek kullanıyorum. Bu konuda da memnunum.

 118. En sevdiğim özelliği suya dayanıklı güneş kremlerini mükemmel çıkarması olan cildi tertemiz bırakan su. Her gün sürdüğüm bu tarz güneş kremlerinin gözeneklerimi tıkamasını önledi¸ gerçekten iyi bir yatırım oldu benim için.

 119. Çok başarılı¸ sıkıntısız¸ kokusuz. Boyutuna göre uygun fiyatlı. Dün ikinci kez sipariş ettim¸ internetten almanız şart aslında¸ eczanelerde çok pahalı ve eczaneler haricinde bir yerde yok. İçeriği de sade¸ kendisi de. Ben beğenerek kullanıyorum. Likit mat ruju da¸ fondöteni de eyeliner ı da çıkarıyor.

 120. Tek geçtiğim makyaj temizleyicim. İlk kullandığımda yağlı bir his verdi gibi geldi ama tabi çok da değil¸ sadece ben o hissi sevmiyorum. Makyajı efsane temizler. Ben makyajımı sildikten sonra yüzümü yıkıyorum yine de¸ benim huyum bu yoksa üründen değil. Suya dayanıklı ürünlerde nasıldır tam bir fikrim yok ama likit mat rujları gayet iyi çıkarır diğer misel su veya temizleyicilere göre. Garnier’in misel suyu benim gözlerimi yaktı ve yağlı egzamamı azdırdı. Hassas cildi olanlar eğer maddi açıdan sorun olmazsa gidin bunu alın derim. Zaten iyi bir temizleyici olduğundan su gibi gitmez merak etmeyin.

 121. gözleri asla yakmayan makyajı iyi çıkaran ürün. yüzümde yağlı kötü bir his bırakmadı. kuru ciltli olmama rağmen ekstra kurutma gerilme vs. olmadı.memnun kaldığım tekrar almayı düşündüğüm ürün.

 122. Bence kesinlikle garnierin pembe kapaklisi biodermanin muadili olamaz. Oncelikle bioderma cok daha hizli cikariyor makyaji bu da urunun daha gec bitmesini sagliyor. Tek seferde ayni performansta degiller. Ikinci olarak da gozlerim hassas oldugu halde bioderma gozumu yakmazken garnierle makyajimi cikardiktan sonra gozlerim kan canagina dondu. Ikili alinca uygun oluyor bence denk getirirsenin sans verilmesi gereken bir urun.

 123. Kullandığım en iyi makyaj temizleyici. Fiyatını kesinlikle hakediyor. Alerjik bir durum oluşturmadığı gibi¸göz yakmadan tek seferde temizliyor makyajı. İçeriği de çok tatmin edici..

 124. Temizler¸ hatta cildiniz kuruysa biraz gerginliğe bile sebep olur. Renksizdir¸ kokusuzdur¸ uygulaması kolaydır. Bu kadar. Fazlasını beklemeyin. Yağlı ciltlerde yeterli olacağını sanmıyorum. Benim atopik ve kuru cildimde temizleme görevini olması gerektiği kadar yerine getiren bir ürün (kendisini günlük temizleyici olarak kullanıyorum) sonrasında ise mutlaka bir nemlendirici sürmem gerekiyor. Ha en iyi yani¸ cildin bariyerine hiçbir zarar vermemesidir.

 125. bu ürünü birkaç gündür tekrar kullanabilme imkanım oldu ve bunu bırakıp kullandığım diğer ürünlerin hepsine lanet ettim. her kuruşunu hak ediyor¸ elimdeki temizleyici bitince koştur koştur yine buna döneceğim.suya dayanıklı maskaraları bile pamukla 20 sn bekletince sokup alıyor¸ tüm temizleyicilerin rahatsız ettiği gözlerimi lens varken bile rahatsız etmiyor. cildimi yakmıyor¸ içeriği güzel.daha ne isterim ki¸ öl de ölelim bioderma reyiz.

 126. makyaj temizleme rutinimin vazgeçilmezi. yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum ve gözlerimde yanma¸ kızarıklık hassasiyet gibi sorunlara sebep olmadı. makyajı çıkarmada bazen yetersiz kalabilir fakat 10 sn kadar gözünüzde bekletirseniz bu sorun çözülür. Yoğun cilt makyajı yaptığımda on temizlik için de kullanıyorum ve cildimde kızarıklık veya sivilceye de sebep olmadı. kısacası pişman etmeyen bir ürün.

 127. Hem cilt hem göz makyajı temizleme konusunda bugüne kadar kullanığım en iyi ürün diyebilirim. Gözümde veya cildimde hiçbir alerjik bir reaksiyona sebep olmuyo ki genelde makyaj temizleyicilerle çok yaşadığım bir durumdur. Ayrıca fiyat açısından biraz yüksek olmasına rağmen oldukça bereketli çok az miktarla gayet iyi sonuç veriyor. Bunca yıldır süren arayışımı sonlandırmış bulunuyor.

 128. Şimdiye kadar kullandığım misel sulardan sonra ilaç gibi gelen temizleyici.Benim cildimde ve şimdiye kadar önerdiğim insanların cildinde bir sorun çıkarmadı.sadece silip bırakmıyorum üstüne temizleme jeliyle yıkıyorum genelde¸ama tek başına da cilt makyajını çıkarma konusunda çok başarılı.bu tip ürünler normalde bana çok sert geliyor ama dediğim gibi bunda kızarıklık vb bir sorun yaşamadım.göz makyajı için öneremem çünkü eyeliner far ikilisini çok güzel çıkarsa da rimel konusunda başarısız.bir gözü 2 pamukla falan temizliyorum bununla¸ovuştur ovuştur derken yoruluyorum resmen.yine de gözümü yakmamıştır kendisi

 129. hiçbir başka marka bir misel suyun muadili değildir. açık ara kullandığım en en iyi misel sudur!gözlerimi yakmaz¸ sevgili lash sensational’ı tek seferde çıkarır¸ cildimi kurutmaz yumuşacık yapar¸ yapış yapış bir his bırakmaz. daimi makyaj temizleme suyum olacaktır.sponsorlu içerik değildir¸ denemenizi öneririm.

 130. Artik baska bir makyaj suyu kullanmam. Cildi tahris etmiyor¸ kurutmuyor¸ cok guzel temizliyor. Goz makyajini bile gayet guzel cikariyor. Ama ben sadece cilt makyajimda kullaniyorum cunku gozlerimde daha yagli urunleri kullanmayi seviyorum. Ilk alirken cok mu pahali diye dusunsem de cok bereketli bir urun. 500 ml’ini neredeyse 1 sene kullaniyorum

 131. Bununla tanıştıktan sonra garnier micellar suyla geçen yıllarıma acıdım¸ zira makyajımı bununla temizlemeye başladıktan sonra sivilcelerimde büyük oranda azalma oldu. Cildim yatıştı. Makyajı  çıkartırken cildi hırpalamayan ve sonrasında da sivilceleri coşturmayan şahane bir micellar su kendisi. Fiyatı biraz tuzlu gelebilir belki¸ 2 tane garnier fiyatına bundan 1 tane alınabiliyor ama cildiniz için değer. 

 132. Gözlerim çok hassas olduğu için benim gözlerimi yakıyor. Onun dışında tek eksisi fiyatı bu yüzden yoluma garnier ile devam ediyorum çünkü her zaman waterproof makyaj yapmıyorum ve her türlü üstünden temizleme jeliyle geçiyorum.

 133. Kullandığım en iyi Misel sudur kendisi. Reçete.com alışverişinde deneme boyunu göndermişlerdi. Göz makyajını da ten makyajını da çok güzel bir şekilde çıkartıyordu. Gözlerimde yanma yapıp yapmadığını hatırlamıyorum. Buna ek olarak loreal ve garnier’in Misel sularını da kullandım¸ kullanıyorum¸ ama ikisi de bioderma kadar güzel değil. Cimriliğim tuttuğundan orijinal boyunu almadım¸ lakin garnier biterse kendisini edileceğim. 

 134. En sevdigim biricik makyaj temizleyicim. Iyi ki kesfetmisim. Oyle ki arkadaslarimda kaldigimda o temizleyicilerle nasil temizliyorlar anlam veremiyorum. Benim gozlerim biraz hassas galiba¸ bunun disinda her sey gozumu yakiyor. Bunuysa direk gozume damlatmadigim surece asla yanmiyor. Cok nazik cok hassas ve sonrasinda garip bir his birakmiyor. Cok cok az geriyor bazen cildim nemsizse ama hafif kirpik yagi suruyorum. Pamugu inceltip buna buluyorum¸ kirpiklerime bastirip bekletiyorum. Sonrasinda da nazice temizliyorum. Water resistant rimeli ve eyelinerimi cikariyor. Ben ozenli yaptigim icin bir 5 dakikami aliyor bu islem. Ten makyaji yapmadigimdan o performansindan haberdar degilim ancak yagli bir urunle desteklenebilir o durumda. Benim icin en onemli nokta gozumu yakmamasi¸ gorusumu bulandirmamasi ve makyaji tertemiz cikarmasi¸ bunlarin hepsine sahip. Ikili paket aliyorum ve baya gidiyor. Cok cok memnunum.

 135. bunu gözlemleyen bir tek ben miyim diye düşündüm. yaklaşık 1-1 buçuk yıl boyunca neredeyse her gün kullandım. sadece makyaj çıkarma amaçlı değil genel cilt temizliği için yardımcı ürün olarak da kullandım. bu 1-1 buçuk yıl içinde yüzümde zaman zaman gözeneklerin genişlediğini ya da olmadık yerlerde sivilceler çıktığın farkettim. kullandığım başka şeylerin buna sebep olduğunu düşündüm. bioderma h2o’dan kaynaklanabileceği aklımdan hiç geçmedi çünkü “içeriği aşırı temiz”cilik. bir ara yüzüme ne sürsem yaramıyor diyerek kullandığım bütün ürünleri bırakıp yalnızca bioderma h2o kullandığım zaman bütün o gözenek görünümünün artmasının vesaire bundan kaynaklandığını anladım. yaklaşık 2 aydır kullanmıyorum biodermayı ve cildim ciddi anlamda toparladı. bu ürünü kullanıp eş zamanlı olarak bu tip sorunları yaşıyorsanız bir dönem kullanmayı bırakın¸ gözlemleyin bence.

 136. o kadar çok övülüyor ki küçük boyunu alıp bir şans vermek istiyorum. 2013 senesinde bu ürünü misafirliğe gittiğimde göz makyajımı çıkarmak için kullandığımı ve gözlerimin cayır cayır yandığını hatırlıyorum. belki şimdi formülü değişmiştir ve aynı etkiyi yapmaz.

 137. Benim gibi cildi hassas olanların genel sorunu cildine uygun temizleyici bulamamak. Uygun fiyatlı kesin çözüm bu ürün kesinlikle! Yağlı bi yapısı olmamasına rağmen çok rahat bir şekilde makyajınızı temizliyor. Yıllardır severen kullandığım ve yokluğunda yıkıldığım bir ürün 🙂

 138. birkaç eksisi hariç misel suların babasıdır. süppper hassas cildimde iritasyona sebep olmadı¸ makyajımı temizledikten sonra herhangi bir kızarma¸ acı veya kuruma olmuyor. ikili olarak alıyorum ve performans açısından çok uyguna geliyor. rimeli eyelinerı cartı curtu şak diye çıkartıyor. yalnız şöyle bi sorunu var¸ kaş ve kirpik döküyor? ya da bende buna sebep oldu bilemiyorum. ama bittikçe alacağım tek misel su.

 139. makyajı oldukça güzel temizleyip rahatsız edici bir his de bırakmıyor oldukça başarılı bence ikili kampanyalalarıyla makul oluyor hassas ciltlere de gayet uygun hem güzel bir ürün olsun hem uzun süre kullanayım mantığı için alabilirsiniz bence

 140. karma¸ akneye meyilli¸ hassas ciltliyim. bu ürünün dışında diadermine ve garnier’in misel sularını kullandığım oldu. yüzüme en iyi gelen¸ akneye sebep olmayan¸ durulama ihtiyacı hissettirmeyen¸ gözümü yakmayan¸ temizlik hissi veren tek misel su bu oldu. diadermine’in kokusu güzeldi sadece¸ garnier’inkini ne zaman kullansam cildim kötüleşti. muadili olduğunu düşünmüyorum.

 141. Uzun yıllar boyunca kullandığım bir ürün. Artık fiyatı belimi bükünce Nivea’ya geçtim. Kirpik dökmez¸ makyajı çıkarır ama bence hepsi o. Eğer yağlı/karma bir cildiniz varsa sadece makyaj temizlediği için sivilce¸ siyah nokta oluşumunu azaltmaz. Ben çoğu kez çene ve yanaklarında ki sivilceler için ayrı bir tonik kullandım. 

 142. Herkese çok iyi gelen ürünlerin bana ters etki yarattığını bu ürünle daha iyi anladım. Göz makyajımı 4-5 pamukla anca çıkarıyor ki bu sorunu diğer kullandığım temizleme ürünlerinde de yaşıyordum¸ lorealle daha az yaşamıştım hatta. Gözlerimde deli gibi yanma yaptı¸ gözlerimi uzun süre açamayacak gibi hissetmiştim ilk kullandığımda. İkinci kullandığım zaman daha dikkatli ve nazik olmama rağmen yine aynı sorunu yaşadım.Yüz makyajımı temizlemede de aman aman bir etki gözlemleyemedim. Zaten aktif sivilcelerim olduğu için sivilce yapıp yapmadığını gözlemleyemedim.Edit: aynı zamanda yeni yeni kurtulmuş olduğum sivilcelerimi tekrar dirilttiğini farkettim. Keşke seni sevebilseydim¸ keşke sivilce yapmasaydın 🙁

 143. 64.Canım makyaj temizleyicim 💟😍 Bu temizleyiciyi o kadar seviyorum ki anlatamam sizlere. Karma ve hassas cildimi makyajdan arındırıp tertemiz yapar. Çoğu likit mat ruju biraz uğraşla çıkartır. İlk kullandığım zamanlar hafif yağlı gelmişti yapısı ve korkmuştum sivilce vs yapar diye ama kesinlikle bir irritasyona sebep olmadı. Tek can sıkan tarafı fiyatı ancak uygun alternatifleri denediğimde de memnun kalmadığım için mecburum. Garnier’in misel suyu bana göre muadili değil ne yazık ki¸ o bende göz egzaması yapmıştı. Ben biodermamla mutlu mesut yaşıyorum¸ canımın içi 😍

 144. Ben bu ürünü çok severek kullanıyordum büyük şişelerinden sayamayacağım kadar çok bitirdim yalnız son şişede ürün yarılandıktan sonra göZlerimi yakmaya başladı¸ neden böyle oldu bilemiyorum halbuki çok memnundum kendisinden.

 145. Kuruya dönük karma ve sivilceye meyilli bir cildim var. Göz makyajımı bununla çıkarmadığım için göz yakma konusunda bir şey diyemem. Çoğu kişinin aksine sıralamam şu şekilde: Önce yüz temizleme yağı ile makyajın kabasını akıtıyorum¸ sonra köpükle tekrar yıkıyorum. Saç diplerim ve çene/boyun bölgemde kalan makyaj kalıntılarını ise bioderma h2o ile temizliyorum. Pamukta makyaj kalıntısı görmeyene kadar bunu yapıyorum¸ genelde 2.kare pamukta görmüyorum zaten. Öncesinde garnier kullanıyordum ve memnundum fakat performans olarak bu tabi ki daha başarılı. Sivilce veya herhangi bir hassasiyet konusunda söyleyebileceğim bir iritasyona sebep olmadığı. Bittiğinde tekrar alırım.

 146. çok kısa zaman önce aldım ve ben hayatımda böyle bir şey kullanmadım¸ bir kere garnierin çift fazlı mor olan temizleyicinin çeyreği kadarını kullanarak temizleyebiliyorum göz makyajımı. onun 4 şişesine vereceğim parayla bundan 1 tane alırdım bilseydim. hiçbir makyaj temizleyicisinin çıkaramadığı maskaraları o kadar kolay çıkarıyor ki. benim aşırı hassas göz altlarımı asla yakmıyor sadece göz için değil yüz için de muhteşem bir ürün. ah keşke senle daha önce tanışsaydık dediklerimden

 147. kullanın bunu cicişler. ben de burdan görüp almıştım. yıllardır gözümü temizlerken boştan yere çekiştirmişim göz kapaklarımı¸ kirpiklerimi boşuna yolmuşum. azıcık pamuğa döküyorum¸ hafif bastırarak gözümde tutuyorum¸ tüm göz makyajı çıkıyor kolayca.

 148. .Ne alırsam alayım yine dönüp dolaşıp aldığım misel su. Yoğun ve sık makyaj yapan biri olmadığım için bana yeterli oluyor. Ama özel gün makyajları gibi çok katmanlı yapılarda zorlanır 😊

 149. Yüzüm¸ kullandığım ürünlere karşı hassasiyet göstermeye başlamıştı eczacı makyaj temizleme için bu ürünü önerdi 500ml+500ml 2lisini aldım¸ %25 indirim de vardı neden olmasın dedim 60 liraya aldım yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum ve iyi ki almışım diyorum. Hassas ve kızarık cildimi yatıştırdı¸ gözlerimi yakmıyor¸ diğer makyaj temizleme sularında yaşadığım temizlenmemiş hissini vermiyor¸ göz makyajımı da kolayca temizliyor¸ daha ne isterim. Ucuz ürünler deneyip memnun kalmayıp paramı çöpe atacağıma yoluma bu ürünle devam etmeyi düşünüyorum 🙂

 150. Sevgilime “bana makyaj temizleme suyu alır mısın?” dememin üstüne edindiğim micellaire temizleyici. Gariptir ki Garnier micellaire sudan aldığım performans bu ürününkinden çok daha iyi. Herkes kolayca tek pamukla makyajını çıkardığını yazmış ancak bende tam tersi olarak hem çok daha fazla pamuk kullanmaya başladım hem de sanki koyu renkli göz makyajını tam olarak çıkaramadığını gördüm. Göz kapaklarım yağlıdır¸ genelde makyaj çıkarmada pek sorun yaşamam ama bu ürünle asla anlaşamadık.Kullanmaya devam ederim ancak bitince yenisini almam.

 151. Cildiyeye sivilcelerinden muzdarip olarak giden arkadasima yuz temizleyicisi olarak onerilen urun?? Ben bununla makyaj cikarmayi sevmiyorum susluler¸ cildimin altinda yag tabakasi kalmis gibi hissediyorum nedense. Begenmiyorum fakat cok begeneni var.

 152. Çok sevdiğim bir ürün oldu. Makyajı çok güzel temizliyor¸ kalıntı bırakmıyor. Cildimi yormadı ve yıpratmadı. Kesinlikle alınması gereken bir ürün olduğunu düşünüyorum.

 153. ilk aylarda çok iyi hissettirdikten sonra problemsiz cildimde siyah nokta¸ sivilce yapmıştır.fakat sebebini anlayamadığım bir şekilde farkında olmadan elim bu ürüne gidiyor.

 154. Karma ve hassas cildi olanların memnun kalacağı bir makyaj temizleme suyu. Ayrıca çalışan annelerin baş tacı. İşten geldikten sonra 10 aylık bebeğimle oyun oynamaktan yorgun düşüp onu uyuttuktan sonra yüzümü yıkamaya mecalim kalmadığı zamanlarda bioderma ile temizleyip yatıyorum bazen. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bugüne kadar bir sürü şişesini bitirdim. Hiçbir şikayetim olmadı. Ne bir sivilce ne bir kızarıklık. Sürekli kullanacağım bir üründür kendisi.

 155. Biodermanın hassas ciltler için olan¸ tüm cilt tiplerine uygun makyaj temizleme suyu. bir yıldır çok severek kullanıyorum. Göz makyajını çıkarma konusunda piyasadaki muadillerine göre daha başarılı. Maybelline lash sensational rimelimi bile temizliyor. benim cildimi geriyor biraz ama makyaj temizledikten sonra yıkayıp¸ nemlendirdiğim için sorun etmiyorum. dermokozmetik bir ürüne göre ikiz paket halinde satılanların fiyatları da uygun bence. ikinci şişem de bitmek üzere¸ yenisini alacağım bir ürün. Tavsiye ederim.

 156. Yumuşacık makyaj temizleyici ve arındırıcı solüsyon. Gözünüz hassassa hiç çekinmeden kullanabileceğiniz bir ürün.

 157. lrp olsun avene olsun birçok dermokozmetik micellar suları kullandım. bioderma bu işin piri tekrardan sana döndüm biodermacım diğerleri içimde ukde olmadı artık uzun yıllar seninleyiz 🙂

 158. Yaklaşık 1¸5 senedir kullandığım ve elimdeki şişe bittiğinde bir daha yenisini almayacağım ürün. İlk etapta göz makyajını bile hızlı ve etkili bir şekilde çıkarmasından dolayı inanılmaz memnun kalmıştım. Ancak kullanmaya devam ettikçe suratımda bir artık kalıyormuş hissi gelmeye başladı ve gerçekten yüzümü yıkayınca böyle yağlı yağlı olduğunu fark ettim. İyi temizliyor ama bunu sürüp yüzümü tekrar yıkayacaksam ne gerek var?

 159. bi ben miyim bilmiyorum ama ilk kullanımında gözüme kaçmasıyla gözümün deli gibi yanması bir oldu. lens kullandığım için çok önem veririm göz temizliğine bu nedenle far ve eye liner bile kullanmam. yani göz temizliği için iyidir diye aldım. Takastan hibe ettim ertesi günü. Bir daha denemem¸ sanmiyorum ¸banila co balm a devam.

 160. uzun süredir garnier’in makyaj temizleme suyunu kullanıyordum. hazır bioderma’yı indirimde bulmuşken hemen bir tane kaptım ve garnier ile arasında çok büyük bir fark göremedim. tabii ki içerik olarak bioderma çok daha temiz. indirimde olduğunda tercihim bioderma olur ama diğer zamanlarda garnier rocks!

 161. Sadece makyaj çıkarmak için değil tonik olmasa da tonik niyetine kullandığımda kirleri çıkardığını fark ettiğim temizleyici. Üstelik öncesinde yüz yıkama jeliyle suratımı yıkamama rağmen hala pamuktan kir çıkabiliyor. 

 162. gözümü de yüzümü de bununla temizlerim ve bu ürün mucizedir. gerçekten benim kan çanağı¸ 12 yıllık lens kullanımından yetmezlik geçiren¸ genetik alerjiye sahip gözlerimi yakmaz¸ kaşındırmaz. garnier buna dupe değildir asla. hassas cilt ve göze sahip olanlar bilir değerini. zaten diğerleri hacı şakirle yıkasa bile pek zarar görmezler. en baba waterproof yüz¸ göz¸ dudak makyajımı da o çift fazlı saçmalıklardan etkili çıkarır. iki 500 ml ürün 65 liraya filan satılıyor ki bu¸ ürünün pahalı kapsamında olmadığı anlamına gelmektedir. üniversiteye başladığımdan beri değişmeyen tek ürünüm sanırım. bir de gözlerinizi yakıyorsa pamuğa çok ürün alıyor olabilirsiniz. pamuğu sıktığınızda içinden akıyorsa fazladır ürün. çevremde gördüğüm bir diğer hata da çoğu kişinin göz temizlemeyi gerçekten bilmemesi. zımpara gibi ovuşturuyorlar. ben öyle yapsam net 1 hafta içinde kör kalırım.

 163. rosacealı¸ hassas¸ kupkuru ve allerjik cilt sahibi biri olarak piyasada bulunan çoğu temizleyiciyi deneyip hüsrana uğramışken dermatolog önerisiyle set olarak kullanmaya başladığım sensibionun güzel cilt temizleyicisi. kullandıktan sonra gördüm ki ilk seferden sonra dahi cildimin yanmasını azaltıp gerginliğini alıyor ve sonrasında hafif yağlı bir tabaka bırakıyor ki benimki gibi kuru ciltler için kendine getirici etkisi mevcut. diğer temizleyiciler genel olarak cildimi daha da kurutma eğilimi gösterdiler. sanırım kendisinden vazgeçemeyeceğim. umarım içeriğini hiç değiştirmezler.

 164. Bu suyla yüzümü sildikten sonra garip bir metal kokusu alan bir tek ben miyim? Sorun aldığım üründe mi bende mi bilemiyorum ama bu koku inanılmaz rahatsız edici. Aldığım ürün bozuk olabilir mi acaba? 

 165. Performansı ve iki büyük şişe olarak ambalajlanması için makul sayılabilecek bir fiyata sahip misel solusyon. Genel olarak başarılı ve gözleri yakmıyor¸ göz çevresini hafifçe kurutuyor ancak ortalama bir nemlendiriciyle aşılmayacak bir sorun değil. Yalnız kirpiklere harala gürele dalmadan evvel ıslatılmış disk pamuğu kirpiklerin üzerinde biraz bekletmek kirpik dökmemek adına faydalı oluyor.

 166. 2 tane 500 ml lik setini çok uygun fiyata aldım. İlk etapta kullanıyorum. Makyajımı gayet güzel temizlediğini düşünüyorum. Sorun yaşamazsam hayatıma bunla devam ederim artık.

 167. makyajımı hafif yağlı ürünlerle çıakrdıktan sonra 2 aşama olarak kullanıyorum. tek başına makyaj çıkarmıyor ama yağlı ürünlerden sonra güzel bir temizlik ağlıyor. 500 ml’lik ürün kullandım ve oldukça da bereketli. cildimi kurutmadı ve orta seviyede nemlilik verdi.

 168. Tek kelime ile bayılıyorum! Ten makyajımı temizleme jeli ile yıkamadan önce bu ürün ile siliyorum üstüne jel de kullanınca tertemiz oluyor. Cildimi kurutmuyor hatta daha nemli ve canlı görünüyor. Göz makyajım için disk pamuğa döküp 10 sanıye filan bekletiyorum çok güzel çıkarıyor. Özellikle 1+1 kampanyasında çok avantajlı bir ürün bence.

 169. Kokusuz¸ alkolsüz¸ yüzümdeki kiri pası silen¸ en sevdiğim en güzel misel su. Bence piyasadaki en işe yarayan misel su.

 170. bu hafta başında denemek için reçete.com dan 100 ml lik olanını sipariş ettim iyi ki de almışım bundan önce o korkunç neutrogena deep clean göz makyaj temizleyecisini kullanıyordum göz çevremi aşırı bir şekilde yakması ve her seferinde 3 4 tane kırpığımı dökmesi nedeniyle çöpü boyladı¸ ikisi karşılaştırılamaz bile bioderma çok nazik bir temizleyici ¸ tek seferde tüm göz makyajını çıkarıyor¸ elimdeki küçük şişe bitince ikiz paketlerden almayı düşünüyorum¸ bundan sonra daha da başka temizleyeci ürün aramam¸ bioderma kalp ben.

 171. dermatoloğumun tavsiyesiyle tanıştığım ve yıllardır kullandığım misel su. Makyajı mıknatıs gibi söküp atıyor resmen çok hassas sorunlu bir cildim olmasına rağmen tek bir yan etkisini görmedim şiddetle tavsiye edilir

 172. Yüzümü hangi temizleyici jelle yıkarsam yıkayayım¸ biodermadan sonra pamuk kirlenir mutlaka… benim için yeri dolmayan bir ürün. Bi gün atlasam ertesi gün sivilce çıkarıyorum.en uygun reçete.comda bulmuştum 2li set olarak.

 173. Hassas ve karma cildime çok iyi gelen temizleyici. Sanki sadece makyajımı çıkarmıyor¸ cildimdeki hassasiyet ve kızarıklıklara da iyi geliyor. Akşam üşenip sadece makyajımı bununla sildiğimde bile sabah aydınlık bir ciltle uyanabiliyorum. Yaklaşık 4 senedir kullanıyorum¸ azcıcık pahalı olsa da değiştirmeyi hiç düşünmedim.

 174. Yaklaşık 5 yıldır hayatımda. Arada başka misel sular girse de hayatıma olmuyor yerini doldurmuyor. Yapış yapış his bırakmıyor¸ nazikçe temizliyor yüzümde ne varsa. Suya dayanıklı ürünler kullanmıyorum bu yüzden makyajını çıkarmada hiç zorlanmıyorum. Göz makyajımı çıkarırken misel sulu pamuğu bir müddet gözümde tutuyorum ardından hafifçe ovuyorum. Arada 1-2 kirpik görüyorum pamukta ama onlar da kullandığım maskaradan kaynaklanıyor.Makyajım olmasa da bazen pamukla cildimden geçiyorum temizlik hissi veriyor.  

 175. Yıllardır kullandığım makyaj temizleme şeysi olmasına karşın içeriğinin hiç de temiz olmadığını ögrendiğim makyaj temizleme şeysi. Şimdi kozmetik bir ürünü teknik olarak kimyasal koruyucular vb olmadan sunamazsınız. Fakat bu kimyasallar hakkında sürekli çalışmalar yapılmakta ve zararlı olduğu saptanan AB’de kullanımına kota koyulanlar var. Şimdi o kadar para verip aldığım bir ürünün 20 tl’lik ürünle aynı içeriğe sahip olması nasıl bir……….Evet¸ cildi çoğunlukla irite etmiyor¸ yumuşak tutuyor¸ makyajı siliyor vs olay bence bu kadar basit değil. Neredeyse her gün kullandığınız bir üründe cildinize temas eden kimsayal sayısı saymakla bitmiyor. Evet¸ herkes kanser olacak¸ tahriş yaşayacak diye bir şey yok ama genlerimizde meydana gelen mikro değişimler üreme hücrelerinizle bir sonraki nesle aktarılıyor.Böyle bir durumda tüketici olarak kaliteyi talep etmek zorundayız. Bu arada cetrimonium bromur disodium edta bulunmakta (tahriş¸ hücre zarında bozulmalar ve potansiye alerjen). Kontrol

 176. Güzel bir ürün¸ içeriği temiz ama avene micellar su kesinlikle çok daha iyi temizlik açısından. Fiyatını da düşündükçe (tabi dolar euro kurları güncellenince daha da artacak) şu an en iyisi en ucuzu olarak düşünüyorum *swh

 177. Yaklaşık iki senedir kullanıyorum. Hatta sipariş verdikten sonra yorumlara bakmak aklıma gelmişti ve doğru düzgün memnun kalan görmemiştim. Benim eyeliner ve rimelim genellikle suya dayanıklı olur. Ancak hiç yorumlarda okuduğum gibi kötü değil aksine çok iyiydi. İçerik olarak temiz veya kötü bilmiyorum ancak ben makyajımı çıkardıktan sonra mutlaka yıkama jeli ile yüzümü yıkıyorum. Ben memnunum. Bittikçe de almayı düşünüyorum.

 178. hassas/karma aynı zamanda bolca kapalı komedonlu cildime hiç zarar vermeden nazikçe temizleyen misel su. 3 tane 500 mllik bitirdim¸ bittikçe de alıyorum. Çok memnunum.

 179. kaç şişe bitirdiğimi hatırlamadığım¸ bitmeden stokladığım canım micellaire suyum. Hem cilt hem göz makyajını cildimi tahriş etmeden çıkarıyor. Cilt ve göz için iki ayrı temizleyici kullanmama gerek kalmıyor. 1 alana 1 bedava kampanyalarıyla ve 500ml gramajıyla gayet uyguna geliyor.

 180. Ürün makyajı kolay bir şekilde temizliyor. (Waterproof hariç) Ancak bir kullanıcı kirpiklerini döktüğünü yazmıştı. O sebeple ürünle makyajımı sildikten sonra¸ yüzümü yıkıyorum mutlaka. Ciltte bırakmamakta fayda var. Karma cilt tipim var¸ sivilce yapmadı. Aydınlık bir cilt veriyor. 

 181. İçeriği temiz olduğu için hâlâ kullanıyorum ama makyajı temizlemesine gelirsek garnier argan yağlı temizleme suyu biodermayı baya arkasında bırakır.

 182. Micellaire temizleyici olarak gayet güzel Kolay temizliyor. Fakat ben makyajımı temizlemek için değil yüzümü yıkadıktan sonra kalan makyaj artıklarını almak için kullanıyorum. Bi kaç kere saatin geç olması nedeni ile yüzümü yıkamaya üşendiğimde direk makyajımı temizledim gayet tek seferde çıkarmada başarılı bittikçe aldığım bir üründür kendisi

 183. çok ağır göz makyajı yapmamışsam tüm makyajımı gönül rahatlığıyla çıkardığım temizleyici. garnier’in muadil olarak gösterilen misel suyunu kullanmak zorunda kaldım geçen gün arkadaşımda¸ ki aynısını önceden ben de kullanıyordum ve çok memnundum. ama formülü mü değişti ne olduysa kesinlikle bioderma gibi çıkarmadı makyajı ve çok kötü ekşi ekşi kokuyordu. bir kez daha bioderma’yı bağrıma basasım geldi. ancak hasbel kader göze kaçarsa geçici körlük yaratacak kadar yakıyor. pamuğa çok fazla döktüğümde gözümü birkaç saat açamadım suyla iyice yıkadığım halde.

 184. bioderma çoğu ürününü beğendiğim uygun fiyatlı bir marka ancak bu ürünü bence göz makyajımı tek başına çıkarmak için yeterli değil. Zamanında bir kaç şişe bitirdim. Cildim alerjik olmasına rağmen negatif bir etkisi olmadı. Ancak göze kaçırmamaya dikkat edilmeli gözü yakabilir

 185. İki gündür kullanıyorum hemen yorumlamak tarzım olmasa da Aylardır çıkmayan kirpik dibimdeki bezeyi kendisinin yapmış olabileceğinden şüpheliyim. Öncesinde de Garnier kullanıyordum¸ makyajı Garnier bir tık daha iyi temizliyor. Dermokozmetik olsun diye buna geçiş yaptım. Umarım beni üzmez ve ben yanılmışımdır bezeyi kendisi yapmamıştır.

 186. Cilt makyajini cok guzel temizleyen ve cildi hic yormayan misel su. Ben goz makyajimi yaglarla cikarmayi seviyorum ama cok yogun eyelineriniz rimeliniz yoksa gayet guzel calisiyor. Gun icinde hic makyaj yapmadiysam ama disari ciktiysam da gece yatmadan yuzumu bununla temizliyorum.

 187. Cildi tahriş etmeden¸ hassas bir şekilde temizliyor. Göz kalemini de silebilen¸ siz cicişler sayesinde edindiğim çok ekonomik bir ürün.

 188. Makyaji tek basina cikarmak icin yeterli bir urun degil. Ozellikle goz makyajini temizlerken mutlaka oncesinde yagli temizleyici ile silmem gerekiyor. Onun disinda yuzumde herhangibir olumsuz durum yaratmadi.

 189. Yıllarca bu ürüne muadil gösterilen garnier’in misel sularını kullandım.En son sıkılıp bioderma aldım ve aradaki farkı kullanınca anladım.Alakası yok .Garnier cildimi çok kurutup geriyormuş.Bioderma H2o ‘dan sonra allaaah bir yumoşluk bir nemlilik..Cildim kendini toparladı resmen.Makyaj temizlemede de bence bioderma daha başarılı.Hiç kirpik dökmedim.Garnier kullandığım dönemde gözümde kuruluk sorunu da yaşadım. İçten batma kaşınma gibi şeyler oluyordu.Biodermaya geçince bu sorunlar da yavaş yavaş azalmaya başladı. Yüzümü yıkadıktan sonra tonik niyetine de kullanıyorum bazen.Seviyoruz vesselam.

 190. Pahalısından ucuzuna bir çok ürün denemiş biri olarak yaklaşik 5 senedir vazgeçemediğim tek ürün olur kendileri. Hassas bir cilde sahip olmama rağmen (hem de aşırı) kullanıldığı andan itibaren cildinizin nefes aldığını hissediyorsunuz ve en önemlisi en hassas kısım olan göz ve çevresinde gayet etkili. Örnek vermek gerekirse¸ düğün makyajini bile hemen temizleyebilirsiniz ama bence ana nokta pamuğu gözünüze dokundurduğunuzda 5 6 saniye bekletip öyle temizlemeniz. Böylelikle makyaj hic bir yere bulaşmadan direkt pamuğa geçmiş oluyor.

 191. Birçok temizleyici kullandım ama gerçekten yorumlarını ve fiyatını hak ettiğini düşünüyorum. Göz makyajımı canımı yakmadan çıkarabilmesi ve yüzümü etkili bir şekilde temizlediğine inanmamdan dolayı başka bir ürüne geçmeyi düşünmüyorum. 

 192. Bir çok göz makyajıni çok güzel çıkaran¸gözü yakmayan¸ Kesinlikle Şu gibi olan bir temizleyici. Bazı zamanlar tonik niyetine kullanıyorum¸ burun kenarındaki ve göz altındaki puruzleri götürdüğünü fark ettim. Sadece makyaj çıkarmak için düşünülürse garnier in miselar suyuda yakın bir performansta ama aralarındaki fiyat farkı fazla.

 193. Misel sulara merak saldıktan sonra ikili paketini sipariş etmiştim ve şunu söylemeliyim ki aşırı bereketli bir şey ne zamandır kullanıyorum daha birincisi yarılanmadı bile.Ben makyaj yapmışsam akşanları önce yağ bazlı temizliyiciyle yıkıyorum sonra bunu geçiyorum. Sabahları ve akşamları makyajsızsam tek başına kullanıyorum. Gerçekten bir misel sudan isteyebilecepiniz herşeyi yapıyor. Cildi çok güzel temizliyor¸ yakmıyor¸ kurutmuyor. Yalnız ben de eczaneden değil internetten alınması taraftarıyım. Eczanede internete göre çok daha pahalı.

 194. ikili pakette alındığında aslında çok da pahalı olmayan makyaj temizleme suyu. makyajı güzel temizliyor¸ gözlerde yanma yapmıyor ama makyajı tamamen çıkarmak için tek başına yeterli değil tabi.

 195. tabii ki kullandığım en iyi makyaj temizleyici. senelerdir değiştirmedim ve hala çok memnunum. ben bu üründen sonra bir de su ile duruluyorum yüzümü¸ çünkü içerisinde hafif de olsa sürfaktan bulunuyor ve cildimde bırakmak istemiyorum. makyajı tamamen çıkardığını düşünüyordum ama youtube’da beauty within kanalındaki kızlar önce bu ürünü üstüne de temizleme yağı/cleansing oil kullanıyorlarmış¸ öyle olunca cilt tamamen temizleniyormuş. onu da deneyeceğim mecbur¸ çok merak ediyorum.

 196. denenek icin 100 ml olanını aldım evet yoğun makyajı çıkarmada güçlü değil ama gözde yağlı his bırakmamasını sevdim ama misel suyla göz makyajımı temizledikten sonra gözlerim kızarıyor. anlaşılan lorealin hassas goz temizleyicisine tekrar döneceğim kürkçü dükkanı misali..

 197. yıllardır kullanıyorum ve memnunum. fiyat performans oranı da basarılı bence. hassasiyet yapmıyor¸ makyajı güzel bir sekilde da temizliyor fakat  bazen göz makyajimi temizlemek için çift fazlı makyaj temizleyici kullanıyorum ya da bioderma sensibio h2o solution micellaire temizleyiciyi kullandığımda  üstünden tekrar geçmem gerekebiliyor. makyajımı temizledikten sonra da yüzümü bioderma sebium foaming gel ile yıkıyorum. Makyajimi temizledikten yüzüm biraz gerilmis gibi hissediyorum fakat ardindan kullandiğim nemlendirici ile bu kuruma hissi de  kalmamış oluyor .

 198. İlk çıktığı zaman inovatif ürünlere verilebilecek güzel bir örnekti. Kızarmaya müsait cildime dokunmadı¸ seboreik dermatitimi azdırmadı. Günlük ve hafif makyaj temizliği için ideal. Ağır ve waterproof maskaralı makyajlarda temizleme yağlarının yerini tutmuyor. 

 199. Yıllar önce dermatologumun tavsiyesi ile kullanmaya başladığım ve sonrasında vazgeçemediğim yüz temizleme suyum. Muadillerini denediğim de oldu¸ ama bu denemeler bana kızarıklık olarak geri döndü. O yüzden¸ her zaman bioderma!

 200. pembesinin sivilce yaptığına kesinlikle katılıyorum¸ korkumdan diğerlerini deneyemedim. hayatı boyunca sivilceden hep çekmiş biri olarak¸ “bir kere bile sivilce yaptığını hissedersem çöpe atarım” diye kendime söz vererek aldığım l’oréal makyaj temizleme suyunda ise hiç sivilce sorunu yaşamadım hatta utanmasam sivilcelerimi azalttığını söyleyebilirim onun. benzer sorunlar yaşayıp dert ortağı ve alternatif makyaj temizleyici bulma umuduyla bu başlığa gelmiş cicişlere öneririm.

 201. Son derece alerjik bir bünyeye sahip olmakla birlikte¸ bana iyi gelip gelmediğini anlayamadığım temizleyici.Göz makyajını muazzam çıkarıyor. Gözü yakmadan¸ tahriş etmeden ve uğraştırmadan.Fakat bu ürünle cilt makyajımı çıkardığımda bazen cildim inanılmaz reaksiyon gösteriyor. Bir gün iyi bir güm kötüyüz kendisiyle.Yine de gözlerime adeta hızır gibi yetiştiğinden seviyorum kendisini.

 202. geçen hafta 2’li setten yine aldım. bu kaçıncı çift hatırlamıyorum. kuru ve hassas ciltli biri olarak ben de¸ yağlı ciltli olan annem de severek kullanıyoruz. evde geçirdiğim ve makyaj yapmadığım günlerde bile¸ yatmadan önce cildi bununla temizliyorum¸ iyi geliyor cildime. çok seveni olsun¸ hiç piyasadan kalkmasın diye çevremdeki herkese tavsiye ediyorum.

 203. recete.com’dan bioderma’nın nemlendirici kremini aldığımda sample’ını göndermişlerdi. yazdan beri bugün kullanma fırsatım oldu. yüzümde golden rose total cover fondöten¸ kontür ve allık vardı. gözümde absolute newyork farları¸ loreal eyeliner ve max factor dark magic waterproof maskara vardı.ürünleri kıyaslama yapmanız açısından açıkladım. içlerinden en zoru maskaraydı çünkü waterproof olduğu için garnier çift fazlı micellar suyum bile zor çıkartıyor ama sonuçta çıkartabiliyorum. biraz önce pamuğa bioderma’yı döktüm. yüzümü inanılmaz hızlı şekilde arındırdı. garnier o performansı o kadar hızlı vermiyor. gözümde ise farı hemen sildi ama maskara için öldüm. o kadar uğraştım ki sol gözümün üstü tahriş oldu. ne kadar lanet bir temizleyiciymiş¸ gerçekten waterproof ürünler kullanıp bunu begenenlere hayret ederim. 2 kere pamuğu gözümde bekletmeme rağmen kirpiklerim maskaralı bir şekilde kaldı¸ sonra hemen garnier ile temizledim. üstelik kokusu da hoşuma gitmedi. fiyat-performans açısından kendisine puanım 1 bile değil.edit: artık yarın bioderma fan club’tan 3682174 kişi eksiler girdimi 1 bile vermediğim için.

 204. son zamanlarda yaşadığım misel su facialarından sonra değerini bir kez daha anladığım misel su. amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok herkes söylenmesi gerekeni söylemiş ama ben bu ürünü övmeden duramayacağım. kullandığımdan şaşma hatasına düştüm bee beauty¸ nivea ve l’oreal olmak üzere üç adet farklı misel su aldım. özellikle ilk ikisi felaketti zaten. hiçbirinden bir bioderma performansı almadığım için kendisine tekrar döndüm ve değerini bir kez daha anladım. göz yakmıyor¸ en dayanıklı maskarayı bile kolayca çıkarıyor¸ cildi kurutmuyor ve kalıntı bırakmıyor. macera aramaya gerçekten hiç gerek yok. kendisi dünyanın en iyi misel suyu.

 205. Herkes söylenmesi gerekenleri belirtmiş zaten. Ben kendisini ufak bir şişeye transfer edip¸ 4-5 damla kayısı yağı ile karıştırıp mükemmel bir göz makyajı temizleyicisine dönüştürdüm. Her haliyle tavsiye olunur.

 206. Çok uzun zaman önce¸ çift fazlı temyizleyicilerle gözlerimi epeyce yaktıktan sonra bioderma sensibio h2o misel su kullanmaya başladım. Yüzümü yıkadığım zaman ciddi kuruluk ve kabuklanma yaşadığım için¸ pamuk yardımı ile silerek kullanabileceğim ürünleri tercih etmem de bunda etkili oldu. Bittikçe aldığım ve güvenerek kullandığım bir ürün oldu ancak (bkz: bioderma hydrabio h2o micellar temizleyici) yi deneyince pabucu dama atıldı. Çünkü Bioderma Hydrabio H2O bu ürüne göre nemlendirme sağladığı için benim için bir adım önde. Yine de ilk göz ağrım diyebilirim.

 207. sonunda deneyebildiğim misel su.makyajımı çıkarmak için garnier misel sulardan pembe kapaklı olanı kullandım hep. sonra merak edip bundan satın aldım ve makyaj çıkarma anlamında garnier’den hiçbir farkını göremedim.aralarındaki tek fark şu: garnier yapış yapış his bırakırken bioderma bırakmıyor. bu da sadece misel suyu tonik olarak kullanmak isteyenler için ayırt edici bir faktör olabilir. çünkü makyajı sildikten sonra yüzünü yıkayanlar için bu sorun değil.

 208. Makyajı çok güzel çıkarıyor. Asla sivilce yapmadı. Cildi kurutmuyor. Bereketli bir ürün bu yüzden uzun süre kullanabiliyorum. Bu sebeple parasını sonuna kadar hak eden bir ürün. Likit rujları bile hemen çıkarabilmesi ise en mükemmel özelliği.

 209. cildimi cayır cayır yakıp kavuran ürün. çok sevilince denemek amacıyla eczaneden küçük bir boyunu aldım¸ iyi ki de öyle yapmışım. cildimi silmem ile cildimin kavrulması bir oldu. hızlıca cildimi suyla arındırıp avene termal su ile yatıştırdım. benim için hayal kırıklığı yaratan ürünlerden oldu kısacası.

 210. Genelde ikili paketini alıyorum ve öyle kullanıyorum. İki tane tam boy ve dört tane deneme boy (farklı siparişlerde hediye gelmişti) (100 ml) olanlarını kullanmışım son 8 ayda. Tekrar sipariş etmek için recete.com’a girdim ve şu an fiyatı 100 lira. Ben 69 liraya almıştım en son oysa ki. Ürüne gelirsek müthiş bir ürün¸ ne sivilce ne yağlanma gibi bir sıkıntı yapmıyor. Gözümde yanma da yapmadı. Gerçekten tüm makyajı kolaylıkla çıkarıyor kısa sürede. İlk alırken bu da bir şişirmedir diye dşünmüştüm ama asla değil¸ yıllardır başka ürün alamadım.Edit: Ben kullandıktan sonra yüzümü yıkadım hep¸ cildimde bırakmadım hiç. Sivilce için önemli olabilir.

 211. Bildiğiniz bütün misel suları unutun… eğer üretimden kalkmazsa ölene kadar kullanırım herhalde. Yumuşacık böyle fırt diye bütün makyajı çeker alır. Asla kaşıntı¸ kızarıklık vs yapmadı. 6. ya da 7. şişemdeyim karma ciltliyim. Yüzümü kurutmadı veya yağlandırmadı. Tek sorunu kötü kokuyo olması sanırım. Bi de ondan da büyük bi sorun var ki fiyatı 50 tl ile başladığım yolculuğa 94¸5 tl olarak devam edicek olmak… Geçen ay trendyolda indirimde 75 tlye görmüşken şu an 94¸5 tl ve 140 tlden inmiş olarak gözüyor. Kalbim birazcık kırık..

Siz ne düşünüyorsunuz?