“Bioderma sebium foaming gel cilt temizleyici” için 141 yorum

 1. Yağlı bir cildim olmamasina rağmen eczacının verdiği devasa ürün. Uygun fiyatlı temizleyici arayana bir yıl yeter artar bile. Şahsen kışın kuru/normal yazın normal/karmaya dönen cildim için 2 farklı Ürün kullanmak zorunda kaldığım için artık kullanmiyorum

 2. karma-yağlı arası bir cilde sahibim. bir sürü temizleyici denedim ama böylesini görmedim. bu nasıl iğrenç bir cilt kurutmaktır. bir kaç sefer kullandım bir daha dokunamadım bile. birde devasa bir boyu var ki banyo dolabında süs olarak duruyor resmen. fiyatına¸ kampanyalarına kanıp almayın¸ aldırmayın efendim.

  2
  3
 3. Her online eczane- kozmetik alışverişimde bunun testerını yolluyorlar. Iyimi yapıyorlar kötümü bilemedim. Kullanmadan önce büyük boyundan almayı düşünüyordum. Eczaneden sensibio h2o alırken testerını istedim¸ verdiler. Sonrada dediğim gibi 3 -4 kere daha istemesemde geldi. Benim cildimde karma- yağlı. Ama ben bu ürünün kurutmasını bırakın azıcık bile yağdan arındırdığını görmedim. Çok boş bir ürün gibi geliyor bana.

 4. 4 aydan beri kullandığım yüz temizleme jeli. Karma cildim var ve buna rağmen yanaklarımda bir kuruluk yapmadı¸ cildimi çok güzel temizledi. Çok memnun kaldım. Ben ayrı makyaj temizleyicisi de kullanmıyorum. Günlük makyajım sadece kalem¸ rimel ve allık olduğu için bunları temizlemeye de yetiyor. Ki sabah 7’de sürdüğüm allık o saate kadar yüzümde kalmıyor zaten 🙂

  5
  2
 5. Son bir buçuk yıldır temizleyici olarak kullandığım tek ürün. Temizlemesi yeterli¸ yağı alıyor¸ cildi kurutmuyor¸ oldukça da bereketli bir ürün.

 6. Kullandığım gün cildimde alerjik reaksiyona sebep olan ve domates gibi bir suratla beni iki gün gezdiren saçma jeldir. Alerjik ciltlere hiç önermem. Seveni çok fakat aşırı kurutup aşındıran agresif bir temizleyici.

  2
  1
 7. karma hassas cildim için 2 seneden bu yana kullandığım ve kullanmaya devam edeceğim temizleme jeli. bir yüz yıkama jelinden beklediğim temizlik hissini kusursuzca yerine getiriyor ve cildime hiçbir hasar vermiyor. senelerce bir o markanın bir bu markanın çeşit çeşit yıkama ürünlerini kullanıp illallah ettikten sonra ilaç gibi geldi. fiyatı bana uygun geliyor çünkü hep 500 ml’lik şişesini alıyorum ve bildiğim kadarıyla uzun zamandır bir alana bir bedava şeklinde bir satış sunumu mevcut. böyle olunca da yaklaşık 1 yıllık yüz yıkama jelimi toplam 70 tl ye halletmiş oluyorum. 500 ml şişe neredeyse 4 – 5 ay gidiyor.

 8. Yedi sene önce Roaccutane tedavisinin ardından doktor tavsiyesiyle kullanmaya başladığım ve yedi senedir aralıksız kullandığım yüz temizleme jeli. Karma cilt tipine sahibim ancak alerjik ve akneye yatkın bir yapım var. Yıllardır dengesini koruyor cildim bu ürün sayesinde. Temizleme sonrası ciltte kuruma hissi uyandırdığı doğrudur ama basit bir nemlendiriciyle çok rahat dengelenebilir bir kuruluk bu. Ayrıca fırça temizleme konusunda da çok başarılıdır.

 9. birçok kişinin aksine benim oldukça sevdiğim¸ doktor tavsiyesiyle beraber kullandığım¸ cildimi güzelce temizleyen¸ germeyen ve kurutmayan temizleyici. üstelik fiyatı da çok uygun. ama şu an kendisini (bkz: la roche posay effaclar temizleyici jel) ile aldatıyorum.

 10. yorumlardan da anlaşılacağı üzere her cilt tipinde aynı reaksiyonu göstermeyen temizleyici. Denenerek alınması daha uygun olacak gibi. Benim cildim yağlı ve oldukça hassastır¸ piyasada nerdeyse denemediğim ürün kalmadı¸ yüzümü güldüren tek temizleyici bu oldu.

 11. huzurlarınızda ilk yorumumu en çok tükettiğim ürün için yapıyorum.roaccutane ın bile kurutmayı başaramadığı yağlı cildim için normal seviyede bir temizleyicidir. esasında temizleyicilerden de mucizeler beklememek lazım zaten. ilk önce 200 ml liğinden 2 şişe bitirdim. daha sonra 500 ml si çıktı ve sürekli 1+1 satmaya başladılar. onlardan da 3. şişemi yarılamış bulunmaktayım. sebamed sivilceli ciltler için sabundan ne farkı var derseniz bilmiyorum. fiyatı uygun ve eczanede satılan bir marka diye alıyorum. benim cildim de kafasına göre takılır zaten bir bakmışsın bir sürü kırmızı sivilce çıkmış ¸ bir bakmışsın 2 hafta önceki görüntüyü aratmayan insanları şoka uğratan bir pürüzsüzlük. ama bu da sevindirici değil tabiki sivilceler en kısa sürede basmaya hazırdır.kısada fiyat/boyut olarak uygun bulduğum için kullanıyorum

 12. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uyguluyorum.Ürün o kadar fazla ki ne zaman biter merak konusu.Şuan için gayet memnunum.Doktorumun tavsiyesiyle almıştım

 13. yaklaşık bir yıl kullandım bunu bi severek bi nefret ederek çünkü 2’li set halinde almıştım boşa gitsin de istemedim(içimdeki fakir). yazın yağlıya dönük karma¸ kışın da kuruyan bir yüze sahibim. yazın bu ürünü kullanmayı seviyorum çünkü iyi bir temizlik sağlıyor ve kuruluk yapmıyor. ama kışın çok kurutuyor bir de yüzümde oluşan dermatitin düzelmesini çook yavaşlattı (kurutmasından dolayı). karma cilt için uygun değil ama yağlı ve sivilce sorunu olan ciltler memnun kalacaktır büyük ihtimalle. ben bir daha alacağımı zannetmiyorum. hatta la roche posay toleriane jel aldım umarım ondan memnun kalırım.

 14. Avene ve la roche posay’dan sonra geçtiğim ve uzun süredir kullandığım yüz temizleme jeli. Uzun süredir kullandığım halde güzel etkisini yitirmedi ama artık kokusundan hiç hoşlanmıyorum. İlk kullandığımda da sevmiyordum ama şu an hiç kaldıramıyorum. Kokusu yapısı harika olan avene’e tekrar döneceğim sanırım.

 15. yaklaşık 8-9 aydır kullandığım temizleyici. çok memnun kaldığım bir ürün. zaman zaman yağlıya dönük olan karma cildimi çok iyi temizliyor¸ hiçbir hassasiyet yaşamadım ben. ama bu başlıkta içinde paraben olduğunu öğrenmemle beraber elimdeki stok bitince yenisini alma konusunda biraz mesafeli yaklaşacağım sanırım. gerçi 500ml ürün o kadar uzun süre gidiyor ki bir süre daha beraberiz kendisiyle.

 16. burun çevremi kurutsa da kullandığım en iyi yüz temizleyici. gerçekten temizlik hissi veriyor ve yumuşacık yapıyor.

 17. La roche posay effacler jelden sonra hiç beğenmediğim temizleyici. 100ml boyundan almıştım iyi ki de büyük boyunu almamışım. Duş jeli gibi¸ köpürmüyor¸ temizlik hissi uyandırmıyor. Benim sadık yarım lrp effacler jeldir.

 18. Kesinlikle yüz temizleyicilerin kralıdır. Karma cilt tipine sahibim senelerdir kullanıyorum ve ciltteki sebum üretimini kontrol altına aldığını tecrübelerimle sabitledim. Çok fazla sivilce sorunum olmaz fakat alın bölgemde komedon sorunu yaşıyorum ki bilen bilir bitmez bir dert . Ne zaman ki bu ürünü kullandım gözle görülür şekilde azaldı hatta kalmadı diyebilirim sürekli kullanımda gözeneklerinizi oldukça iyi temizlediğini göreceksiniz. En sevdiğim yanlarından biri sabun içermemesi ki bilirsiniz sabunla yüz yıkamak faciadır özellikle yağlı ve karma ciltler için. Her ciltte reaksiyonları farklı olacaktır elbet ama bende kesinlikle bir gerginlik kurutma da yapmış değildir. Şiddetle tavsiye edebileceğim nadir ürünlerden.

 19. çok yağlıya dönük bir cildim var.. 4-5 aydır bu ürünü kullanıyorum.. güzel bir performansı var.. germeden kurutmadan temizliyor.. temizlerken köpürmüyo¸ bu bi eksi mi bilemiyorum… ha cilt lekelerini açmak gibi bir fonksiyonu var mı¸ ya da gözenekleri küçültmek gibi? hayır.. bu üründen iyi bi temizlemeden fazlasını beklemeyin

 20. Bu ürünün birde parabensiz olanı çıkmış¸ elimdeki bitince parabensizine döndüm lakin kokusu değişmiş.. Senelerdir eski kokusuna alışmış ve seven biri olarak bu yeni koku hoşuma gitmedi. Birde kıvamı sanki daha bir sulu daha bir akışkan hal almış¸ eski yoğunluğundan bir tık daha hafif. temizleme bakımından psikolojik mi bilmiyorum ama oda çok hafif daha az temizliyor gibi geliyor. yine de tüm varsayımlarıma rağmen vazgeçmeyeceğim temizleme jelidir. rahat 4-5 seneden fazladır kullanıyorum.

 21. ikili setini kullandım ama ne cildimi onardı ne de kötü yaptı. ortalama bir temizleyici.tam temizlenmiş his vermiyordu bana (cildim yağlıya dönük karma). bir daha alır mıyım almam. nivea aqua sensation yüz temizleme jelinden çok daha memnun kaldım.

 22. Benim karma cildime en iyi gelen temizleyicilerden biri. Özellikle kullanım sonrasında gerilme yapmadı cildimde ve cildimin derinlemesine temizlendiğini bana hissettirdi. Tekrar tekrar aldığım temizleyici.

 23. bu ürünü taa lise yıllarında kullanmıştım. Yağlı cildi gereksiz kurutuyordu¸ ayrıca temizlik hissi uyandırmıyordu. La Roche’un Effaclar’ı cildime daha iyi gelmişti

 24. Yağlıya dönük karma bir cildim var ve ürünü yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum. Bende etkileri şöyle¸1- Cildimde yıkadıktan sonra bir gerginlik¸ kuruluk hissi oluşuyor.2- Cildim yağlı ancak sivilce problemi yok fakat bu üründen mi tam kestiremedim¸ yüzümde özellikle yanak ve alın bölgesinde kırmızı¸ acı veren 2 adet iri boy sivilcem var şimdi. Bu nedenlerle kullanmaya ara verdim. Amacım temizlenmiş¸ arınmış bir ciltti ama pek bu hissi de alamadım.

 25. bugün ilk defa kullandım. cildim inanılmaz gerildi. en ufak bir mimik hareketimde bile çatlayacakmış hissi var. 100 ml boyunu deneme amaçlı almıştım. aşırı rahatsızlık vermezse bitirmeyi planlıyorum sonrasında alacağımı sanmam. en olmadı duşta kullana kullana bitiririm. hayal kırıklığı oldu benim için

 26. 2 sene olacak değiştirmediğim tek ama tek yüz temizleme jeli. bayılıyorum. çok bereketli bir ürün. baya idare ediyor. yüzümü hiç germedi benim. yağ küpü gibi bir cildim var ama korktuğum olmadı. çok güzel temizleme verdiğini hissediyorum. en önemlisi sivilce çıkmasını önlüyor! onu kullandığımdan bu yana sivilcelerimi azaltan en önemli etkenin bu olduğunu düşündüm. he tabi içten takviye olarak su ve yeşil çayı unutmadım 🙂 bittikçe alacağım. 🙂

 27. 1+1 kampanyaları sayesinde 4. Şişenin sonundayım. tahminim bu ay biter¸ oldukça bereketli ve ben kendisiyle 3 senedir herhangi bir sorun yaşamadım. Bence temizlik görevini yerine getiriyor¸ ekstra bir marifeti de yok. süngerime 2 pompa sıkıp köpürttükten sonra tüm makyajımı bununla temizliyorum. Gözde bir tahriş yapmıyor¸ kalan rimel artıklarını da neutrogena makyaj temizleyici ile siliyorum.

 28. Yaklaşık 3 yıldır kullandığım yüz temizleme jeli. Yağlı cildim için dermatoloğum tarafından önerilmişti. Temizlemesinden gayet memnunum¸ cildimin fazla yağlanmasını engelliyor. Büyük boy şişesi neredeyse 1 yıl yetiyor bana. Fiyat/performans açısından çok sevdiğim bir ürün. Değiştirmeyi düşünmüyorum şimdilik.

 29. en başarılı yüz temizleyicilerden biri. Bir pompa alıyorsunuz¸ cildinize sürüp ovalayıp köpürtmeye başlıyorsunuz. Sonrasında yıkayıp kurutuyorsunuz ve bi bakmışsınız ki gözenekleriniz açılmış tertemiş ışıl ışıl bi cildiniz olmuş. Bu ürünle cildinizin nefes aldığını hissediyorsunuz. Gerçekten temizlenmiş bir cilt hissini yaşatan yegane ürünlerden biri. Cildim hassas olmasına rağmen sivilcelenme yapmadı¸ kızarıklık iritasyona neden olmadı. Oldukça da bereketli bir ürün. Kesinlikle kullanılması gerekir. Ayrıca genelde bir alana bir bedava kampanyası oluyor¸ o şekilde almanızı tavsiye ederim. Pahalı görünebilir ama bir yıl rahat idare edersiniz bu ürünle.

 30. son 3 yıldır yüz ve vücut temizliğinde sadece bunu kullanıyorum. 200 ml liğinden 2 şişe bitirmiştim¸ 500 ml liğinden de 1+1 kampanyalarından faydalanarak şu anda 6. şişemdeyim. çok bereketli olduğu için acımadan vücuduma da duşta kullanabiliyorum sıradan sabunlardan daha iyi en azından çünkü sırtım da sorunlu olmaya müsait malesef. aslında memnunum ama hayvan deneyi konusunda daha az şaibeli bir markaya geçmeyi düşünüyorum. bu kadar güzel ve ucuz bir alternatif bulursam neden olmasın

 31. birkaç yıldır annemle beraber utanmasak galonla alacağımız ¸ banyodaki dolapta mutlaka bir yedeği bulunan ¸ su gibi tükettiğimiz yıkama jeli. oldukça memnun olduğum bir ürün. sabahları ve akşam makyaj temizliğimde mutlaka kullanıyorum. yüzü oldukça güzel temizliyor. bittikçe de almaya devam ederim daha iyisini bulana kadar heralde.

 32. kuruttuğu ekseriyetle söylense de benim yağlı/karma cildimde yağ oranını başarılı şekilde dengeleyen temizleyici. 4-5 yıl önce doktor tavsiyesiyle kullanmaya başlamıştım küçük boyunu. son zamanlarda çok ucuza satılan büyük boylarından aldım¸ tekrar kullanmaya başladım ve cildim seneler sonra tekrar kendine geldi diyebilirim. tabii bu tarz ürünleri doktor tavsiyesiyle almak en doğrusu olacaktır¸ her yağlı cilde iyi gelecek diye bir husus yok.

 33. yaklaşık 5 aydır neredeyse düzenli olarak kullandığım yüz temizleyici jel. yüzümle ilgili çok fazla problemim yok zaman zaman çıkan devasa sivilcelerim dışında o yüzden benim beklentimi karşıladı diyebilirim. verdiği temizlik hissi ve makyajımı kolayca çıkartabilmesi sebebiyle seviyorum. bitince başka ürün deneyebilirim belki ama genel olarak kendisinden memnunum.

 34. çok hevesle alıp uzun süre kullandığım ama fayda göremediğim Bioderma ürünü. Temizlemesi iyi ama anlık bir etkisi var uzun süre temiz hissetmiyorum. yağlanmamı dengeleyemedi. Alerji gibi bir zararı da olmadı ama ne sivilcelere ne siyah noktalara etkisini gördüm. Kurutmaması artı özelliği. Normal ciltler için 1 alana 1 bedava paketi ve fiyatıyla ideal olabilir.

 35. Karma ve çok olmasa da akneli cilde sahibim.Şimdiye kadar kullandığım en iyi temizleyiciydi çok memnun kaldım. Bende 500 ml olanı vardı ve bayağı bereketliydi. Yüzümü germeden ve derinlemesine temizliyordu umarım en yakın zamanda tekrar sahip olucam

 36. ben bioderma sebium foaming gel cilt temizleyici yi iyi diye sorgulamadan bir yıl kullandım ama sonraları fark ettim ki cildimde hassasiyet yaratıyor. temizlemesi bence çok başarılı heel ki karma yağlıya dönük cildiniz varsa fakat yüzümü yıkadıktan sonra yaklaşık bir saat yüzüm kırmızı halde geziyordum. ürünü bırakınca cildimdeki kızarıklık epey rahatladı. şimdi sensibio serisine geçtim.not: hassas olmayan yağlı bir cildiniz varsa memnun kalacağınızı düşünüyorum.

 37. çok severek kullandığım yüz temizleme jeli. ben 6 ay bunu 6 ay la roche posay effaclar jel kullanıyorum ama elimde fazladan la roche temizleme jeli olunca tekrar almadım fakat cildim alıştığı için cildimi yağdan arındırmadığını düşündüm tekrar satın aldım. kesinlikle cildi çok temizlediğini yağdan arındırdığını düşünüyorum. cildi temizledikten sonra la roche posay effaclar nemlendirici ile nemlendiriyorum çok memnunum.

 38. cildimin yağlanmasını mükemmel şekilde kontrol eden ve sivilce sorunumu gözle görülür şekilde azaltan ürün

 39. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Kokusu çok hoşuma gidiyo benim. Müthiş bi temizlik hissi veriyo yüze¸yağdan arındırıyor. Biraz kurutup gerdiği de doğru. Ama ben bu hissi seviyorum açıkcası.

 40. Ben ikili paketinden almıştım. Bitmeyen bir ürün resmen. İki aydır kullanmama rağmen çok az azaldı. Yüzümü yıkadığımda ferahlama oluyor ve çok temizlenmiş hissettiriyor. Ayrıca çok yağlı olan ve sivilceye çok yatkın olan cildimdeki parlama ve siyah nokta kullanmaya başladıktan sonra belirgin azaldı. Ben çok memnun kaldım¸ olur da bir gün bitirebilirsem tekrar alırım.

 41. Yaz aylarında kurtarıcım olan temizleyici kendisi.cildi yağdan çok güzel arındırıyor. Evet yüzü kurutuyor ama aynı serinin kremini kullanınca bu sorun ortadan kalkıyor . Benim t bölgem yıkadıktan on dakika sonra yağlandırdı ama bu seri sayesinde nerdeyse iki üç saat yağlanmıyor! Sürekli yüzüme dokunuyorum kadife gibi o kadar güzel ki umarım böyle devam eder .

 42. kurumaya meyilli bir cildim var. makyajımı sildikten sonra bununla yıkayıp nemlendirici sürüyorum. mavi olması ve verdiği ferahlık temizlik hissi bana okyanusu çağrıştırıyor. gözümü hiç bir şekilde yakmıyor. bunu ilk aldığımda çok çabuk azaldığını farkettim. meğer evdeki tüm bireyler sıvı sabun zannedip ellerini yıkıyolarmış asd.

 43. 1+1 kampanyasıyla aldığım ürün. cildiyecimin tavsiyesi üzerine aldım ve gayet memnunum. sabahları yüzümü yıkadığımda güzel ferahlama hissi veriyor. akşam da kullandığım sivilce jelinden sonra kullandığımda çok güzel temizliyor. ben çok memnunum.

 44. 1 yıldır her gece kullandığım yüz yıkama jeli. kokusuna ve ince akışkan kıvamına hastayım. hassas bir cildim var ve cildimde hiçbi iritasyona/kurumaya/sivilmeye sebep olmayan tek yüz yıkama jeli diyebilirim. nedense her yerde 2li paketler halinde 1 tanesi bedava şeklinde satılıyor. fiyatının boyutuna oranla uygun olduğunu düşünüyorum.

 45. Yıllar boyunca birçok yüz temizleme jeli değiştirdim ama yağlı ve problemli cildime en iyi gelen Bioderma’nın bu ürünü oldu. Günlük uyguladığımda derinlemesine temizlik hissi verdiği gibi¸ uzun süreli kullanımda sivilceleri gözle görülür şekilde azaltıyor. Geçen sene bu jeli ilk aldığımda¸ özellikle alın bölgemde sivilce problemim vardı ama bu jel sayesinde büyük ölçüde aştım. Ayrıca 500 mllik büyük şişesi de uzun süre yetiyor¸ ikisi bir arada tarzı indirimlerden alınınca hele oh mis…

 46. Dermatoloğumun tavsiyesi ile başlamıştım. Fakat kullandıktan sonra yüzü çok geriyor ve kurutuyor. Cildim sonrasında daha çok yağlanıyordu. O yüzden yollarımı ayırdım.

 47. karma cilde sahibim ve cildimi tam olarak temizleyemezsem hemen yüzümde sivilceler çıkıyor.saçma sapan bir sürü üründen bıkmışken¸ eczacı bir arkadaşımın tavsiyesiyle kullanmaya başladım.kesinlikle ciltteki fazla yağı alıyor ve oldukça iyi temizliyor¸ ayrıca çıkmaya meyilli bir sivilceler varsa onları da yatıştırıyor. ben akşamları makyajımı çıkardıktan sonra bir selüloz süngerin üzerine sıkıp yavaş hareketlerle yüzüme masaj yaparak temizliyorum¸ makyaj kalıntılarını da almış oluyor.

 48. Akneli ciltler için genelde dermatologlar öneriyor. Ancak normal ciltler uzak durmalı. Normal cildi uzun vadede yoracak bir ürün. Karma yağlı ciltler için çok iyi. Fiyat performans olarak da alınabilecek bir ürün.

 49. 1¸5 yıldır kullanıyorum. cildimi temizlerken fırçaya döküyorum¸ güzelce köpürtüp duruluyorum. güzel temizliyor. kış aylarında hafif bir gerginlik hissi yaratsa da yaz aylarında hiç sıkıntı yaşatmıyor. roaccutane tedavisi görmesine rağmen (2 kür) geçmeyen aknelerim var¸ onlara çok etkisini görmedim ama yağı temizlemek açısından başarılı buluyorum

 50. Bugun ilk defa kullandim. Karma olan cildimi fazlasiyla gerdi. Eczanede ki satici kadinin tavsiyesi uzerine aldim fakat dogru bir tercih yaptim mi emin degilim..Son birkac haftadir hic olmadigi kadar cikan sivilcelerimi kurutur diye umuyorum.

 51. karma cildime iyi gelen çok sevdiğim temizleyicim. bundan 4-5 kutu bitirmişimdir. şu ankininde yarısındayım. azaldığı gibi ikililerden siparişimi veririm. özellikle yazın kullanmak çok hosuma gidiyor. ferahlatıyor. sabahları ve akşamları bioderma-tonik-nemlendirici şeklinde uyguluyorum. bence güzel temizliyor. tatillerde yanıma makyaj temizleyici almayı unuttugumda bununla cıkarıyorum. gözlerimi falan da yakmıyo ayrıca. ha iyileştirici özelliği var mıdır? o konuda bişey söyleyemeyeceğim.

 52. Kendileri yüzümde birçok yeni sivilce çıkaran temizleyicidir. Hemde ağrılı sızılı olanlardan. İçerisinde SLS var. Bir dünya para verince insan içeriğinin daha düzgün olmasını bekliyor. Yoksa bütün marketlerde yağlı sivilceli ciltler için SLSli ve parabenli bir sürü ürün var ve sürekli indirimdeler. Bu ürünün değişik jelimsi jölemsi bir yapısı var. Aslında gayet güzel köpürüyor. Ama duruladıktan sonra pek bir temizleyici etkisini görmedim. Benzer ürünler olan effacla gel ve avenenin cleanance geli çok çok daha başarılı. Eğer almayı düşünüyorsanız diğer seçeneklere bakmanızı şiddetle öneririm.

 53. Foaming demesine rağmen benim pek köpürtemediğim temizleyici. Bunun yanında akneye meyilli¸ hassas ve karma cildimi uzun süre bakımsız bırakmış -makyajı bile çıkarmıyordum bazen- ve sürekli fondöten kullanarak pürüzlendirmiştim. Bu ürün ilk birkaç gün cildime harika geldi ve ilk kullanımda gözle görülür farklılık oldu ama sonra tahriş etmeye başladı hafiften. Velhasılı kelam günlük kullanmaktan vazgeçtim. Sadece kokusu yüzünden bile atmaya kıyamam zaten.

 54. Recete.com’dan yaptığım bir alışverişte hediye olarak gönderildi bu ürün bana. Şimdi elimdeki temizleyiciler bitti¸ bunu açmaya karar verdim¸ ama yorumları okuyunca korktum şu an. Cildimi düzeltmişken yeniden mahvetmek istemiyorum¸ düzelmesinin sebebi de estee lauder’in perfectly clean’i. Onun fiyatı 135 tl olunca bittiği gibi yenisini alamıyorum. Sen bari Üzme beni bioderma 🙁

 55. Body shop in çay ağacı serisini kullanırken sivilcelerimde o dönem artış oldu.ben regl dönemine strese bağlasamda annem yüzümün çok kötü durumda olduğunu doktora gidip önlem almam gerektiğini söyledi.İki kere roaccutane tedavisi gördüm bu arada.cildim yağlıdan kuruya dönük oldu tedaviden sonra.aslında kuru da değil normal oldu.aşırı bi yağlanmam yoktu eskisi kadar.bende sivilcelerim dönemseldir ama iyi bi temizleyiciyle belki çözerim diye eczanenin yolunu tuttum.eczacı cildime bakıp yağlı olduğunu ve bu ürünü kullanmam gerektiğini söyledi.ve nemlendirici ihtiyacım da vardı¸ikisini birlikte aldım.Peki Memnun muyum? Sanırım değilim.bununla yüzümü yıkadığım zaman aşırı bi temizlik hissetmiyorum.ve zaten aşırı yağlı olmayan cildimden yağı falan iyice soktuğu için daha çok kurumaya meyilli oldu cildim.üstüne nemlendiricisini sürdüğüm zaman ise aşırı kaşınma yaptı.nemlendiriciyi gün aşırı olarak kullanıyorum artık.bunu ise sabah akşam sanırım bitirene kadar.bitince kielhs yada yine body shopa dönücem sanırım.Bu ürün beklentimi karşılamadı.sivilcelerim regl dönemiyle azalıp çoğalıyolar zaten.kurutma olayını ise sevmedim.belki başka bi serisi benim sorunuma iyi gelebilirdi.

 56. recete.com sağolsun¸ evde küçük çaplı bir bioderma sebium foaming gel koleksiyonu oluşturmuştum. buradaki cildi kurutuyor yorumlarından korkup hiç kullanmadım. yağlı ciltli bir arkadaşıma verdim hepsini. kızın cildi resmen aydınlandı. siyah noktaları falan gitti. bence çok yağlı ciltler için uygun bu temizleyici.

 57. Görevli bayandan yüz temizleyicisi istemiştim yanlışlıkla nemlendiricisini vermesi üzerine hadi bari aynı markanın temizleyicisini alayım deyip kullanmaya başladım.Başlarda düzensiz kullanıyordum sanırım başka bişeyle aldattım sonrasında düzenli kullanmaya başlamamla artık başka bişey kullanmaya gerek duymadım.Jel olup bi o kadar da kurutmayıp yumuşak his bırakması güzel.Öyle sivilce önleme gibi bi misyonu yok fakat kullandığım süre boyunca ekstra hiç bir sivilce yapmadı¸bence cildime iyi de geldi.kokusu ağır değil ben seviyorum hatta¸ürün çok bereketli ekim ayında almıştım kıştan beri düzenli kullanmamla şu anda 5te 1 i duruyor bence yazı götürür gibi.

 58. annem almış bunun 1+1 kampanyalılardan. o zamanlar ben başka bir ürün kullanıyordum benimki bitince evde bu olduğu için ve koca 2 kutu olduğu için kullanmaya başladım. yağlı ve karma ciltlere uygun bir temizleyici. kuru ciltli birisi bunu kullanırsa tabiki daha çok kurutur. karma cilde sahibim ve kurutmasının kararında olduğunu düşünüyorum üstüne nemlendirici sürüldüğünde.

 59. Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. Benim cildimde ki yağlanmayı kontrol altına aldığını söyleyebilirim. Sivilce yapmadı. Yanlış hatırlamıyorsam ciltte ki pütürleri yok etmeyi de vaad ediyor. Bende biraz azalttı ama yok olmuyorlar maalesef.

 60. kullandığım en güzel temizleme jeli.bende bi kurutma yapmadı siyah nokta ve gözeneklerime ekstra bi faydası olmasa da özellikle göz makyajını çok güzel arındırıyor.

 61. Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum¸ ikili olan paketten almıştım. Amma velakin iyi hoş ama bana tam temizlemiyormuş gibi geliyor¸ fondöteni silip yüzümü bununla yıkayınca sanki fondöten kalıntıları yüzümde kalıyormuş yeterince çözmüyormuş gibi e hissiyat böyle olunca da daha çok ovuşturuyorum yüzümü¸ agresifleştiğim zaman da kurutuyor yüzümü. Bitsin diye kullanıyorum ama yıldızımız tam anlamıyla barışmadı. Ama h2o misel suyu fevkaladenin fevkinde iş görüyor ve ikili alınca bayağı ekonomik oluyor onu öneririm işte.Geçenlerde elime vichy normaderm temizleyici seyahat boyu geçti¸ ay bayıldım resmen hem o temizlik hissi hem de o kurutmayan yapısı. Bioderma bitse de bundan alsam diye bakıyorum ama biodermanın 1 litresi 55 liraya gelirken vichynin 200 ml’si 45 lira. Üzüyorlar

 62. bayıldığım temizleyici. yazın yağlanan t bölgem için kullanıyorum¸ bence parlamayı kesinlikle önlüyor ve kuru olan yanaklarımı da ekstradan kurutmayan bir ürün. çok sevdim.

 63. bebeyim benim bu 7-8 senedir kendisini kullanıyorum¸ değiştirmek istediğimdede başka ürünlerden hep memnuniyetsiz kalıyorum. yine akıllanmadım gidip kuru ciltler için olan Bioderma Atoderm Intensive Foaming Gel olanından alıcam 1 litrelik yine pişman olucam sanırım. yollar hep geri sana çıkıyor be sebiumum.Sene sonra yarıladiktan sonra geken edit Bioderma Atoderm Intensive Foaming Gel cooook guzelllll

 64. Ben bu ürünü iki üç şişe kullandım. Hele indirim döneminde ikisi bir arada paketlerden alırsanız fiyat anlamında baya uyguna geliyor. Karma ya da yağlı bir cildiniz varsa bu ürünü sevebilirsiniz. Çok fazla kurutmadan temizleyen bir cilt ürünü. Mat bir nemlendiriciyle kullanırsanız gerginlik hissi de olmaz şuan la roche posay’ın temizleme jelini kullanıyorum ondan daha bir memnun kaldım temizlik hissini daha çok alıyorum ondan ama yine de güzel bir ürün şans verilebilir.

 65. Karma cilt grubundan normale daha yakınsanız eğer kesinlikle tavsiye ettiğim üründür. Yıllarca la roche effaclar kullandım¸ cildim daha da yağlandı çünkü ağır geldi. Bu sefer cilt normal dengeyi yakalamak için daha fazla yağ üretmeye başladı. Bunu kullanmaya başladığımdan beri kadifemsi ve asla parlamayan bir cildim oldu.

 66. Karmadan yağlıya dönük bir cildim var ve çok memnunum yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum. Hiç bir yan etkisi sivilce vs yapmadı. Kullandıktan sonra yüzümün ferahladığını ve temizlendiğini hissediyorum ve kesinlikle yağlanmayı engelliyor. 2li set olarak alıyorum ve çok uyguna geliyor. 1 şişesi yaklaşık 7-8 ay gidiyor bana.

 67. 2015 yılı sonbaharında roaccutane tedavimi sonlandırdığımdan bu yana cildim hep çok kuru¸ kızarık ve hassas oldu. ben de buna göre ürünler kullandım. ancak bundan 4-5 ay önce yüzümde yine sivilcelenme ve yağlanma baş göstermeye başladı. dolayısıyla yine yağlı ve sivilceli ciltler için ürünler seçmeye başladım. bioderma sebium foaming gel ile işte bu vesileyle tanıştım. kendisinden önce bioderma sensibio foaming gel kullanıyordum¸ hali hazırda bioderma ürünleriyle aram iyi olduğu için kendisine geçiş yaptım ama benim bu ürünle yaşadığım deneyim beni hiç mutlu etmedi. öncelikle şunu belirteyim¸ ben bu ürünü her gün sabah akşam kullanmadım¸ sadece haftada iki kez banyoda bol suyla yıkayarak kullandım ve ne yazik ki cildim banyodan sonra yine o roaccutane günlerimdeki gibi gerilip pul pul dökülen kızarık görüntüye geri döndü. neyse ki eczanedeki çok tatlı bir hanım bana 100 ml’lik ufak boyu vermişti. ikili satılan büyük boyundan almış olsaydım çok üzülüyor olurdum şu an.

 68. Kesinlikle La roche posay effaclar kadar kurutmayan temizleme jelidir. Fiyat performans oranı aşırı iyi. Dermokozmetik ürünlere rağmen tekrarlayan sivilceleriniz varsa ürünlerin değil¸ hormonlarınızın suçudur efenim..

 69. Senelerdir kullandığım cilt temizleyici.ilk kez dermatologumun önerisiyle başladım hala da vazgeçemedim.normale yakın karma ve alerjik tepkiler göstermeye her daim hazır bir cildim var¸günde bir kere akşamları kullanıyorum.cildiniz yağlı değilse bunu günde iki kere kullanmayı pek önermiyorum o şekilde kullandığım zaman cildimi biraz fazla kurutuyor ve bu durumda normalde gün içinde yağlanmayan suratım öğlene doğru ayna görevi görmeye başlıyor.kızarıklık¸sivilce kusturma dönemi vb yaşamadım¸kullandıktan sonra hafif gerginlik hissi yaşıyorum ama benim için sorun değil bu.temizlemesinden çok memnumum¸makyajlı olduğum zaman da normalde sensibio h2o ile cilt makyajımı silip sonra bununla yıkıyorum ama daha önce tek başına bununla yıkayarak temizlemem gerekti ve aynı şekilde güzel temizledi.

 70. Recete.com’dan gelen 45ml tester sayesinde denediğim ürün.İlk kullanımda alnımda küçük kızarıklıklar oluştu ama kullandıkça düzeldi. Eskiden makyaj temizleme alışkanlığım olmadığı ve düzenli bir ürün kullanmadığım için karşılaştıramayacağım. Muhtemelen bittiğinde yeni bir ürün denerim¸ kocaman şişede ürünler almak beni korkutuyor.

 71. doktor tavsiyesiyle aldığım bir türlü düzenli kullanamadığım ürün. alnım çok yağlanınca birkaç gün üst üste kullanıyorum¸ alnım normale dönüyor bu sefer de yanaklarım kuruyup soyulmaya başlıyor. jel+nemlendirici krem rutinini oturtursam bütün sorunlarım çözülüyor:)

 72. .Duşta yüzümü temizlerken iki üç pompa alıp köpürte köpürte bu kadar temizlediğine emin oldugum tek ürün.. cıktıktan sonra yumusacık yapışı o güzel kokusu.. ikili alımlarda fiyatı da iniyor.. fiyat performansı çok hak ediyor beybiler. O ara sivilcelerimde vardı biraz biraz iyi de gelmisti haberiniz olsun😘

 73. Geçen gün recete.com dan yaptığım alışverişte 100 ml lik deneme boyu hediyesiyle kullanmaya başladım. Karma cilde sahibim ve ürünü 1 haftadır akşamları kullanıyorum. Benim yüzümde aşırı bir kuruma olmadı ve cildi çok güzel temizledi. Gözeneklerimde küçükme oldu. Gerçi yıkadıktan sonra biodermanın sebium toniğini de kullanmaya başladım. Belki ikisinin bir arada kullanımından dolayı gözeneklerim azalmaya başlamış olabilir. Memnun kaldım bitince büyük boyunu alırım.

 74. recete.com kampanyası ile hediye gelen bu ürünü bir haftadır kullanıyorum. Mavi akışkan bir yapısı var ve kullanım tarihi yeni. Yağ sorunumu dengeledi. Yüzümü kurutmadı. Effaclar jelden daha iyi geldi. Yüz temizliğimden sonra effecalar lotion tonik kullandım. bence ikisi de uyumlu oldu. cildim sıkılaştı bir nebze. bakalım ne kadar uzun sürecek. biodermanın da toniği varmış ama hiç kullanmadım. tavsiye eder misiniz?

 75. öncelikle yağlı bir cilde sahibim¸ bu ürün yağlı ciltler için mükemmel bir ürün¸ normal ciltler de kullanabilir bence¸ iyi bir nemlendiriciyle birlikte. 500 ml lik ürünü ürün+kargo 30 liraya internetten sipariş ettim¸ çok hesaplı oldu ama kampanya olmadığında bazı sitelerde fiyat çok uçuk olabiliyor. ürün mavi şeffaf bir renkte¸ hoş bir kokusu var. bir yerde bir pompa ürünün çok geldiğini vs okumuştum¸ bence bir pompa ürün tam da gerektiği kadar ürün veriyor. boşa harcanmıyor. yüzümü yıkayıp¸ yani azıcık suyla ıslatıp¸ elimde ürünü köpürtüyorum önce yanaklarımdan başlayıp dairesel olarak yüzüme uyguluyorum. ciltte bıraktığı etki¸ uyumadan önce uygulayıp sabah kalkınca ciltteki canlılık hissi çok güzel. severek kullanıyorum.

 76. eczaneden 2’li paketinin 50₺ ye satıldığını görünce fiyatını uygun bulup denemek için aldım.eve gelir gelmez sadece göz makyajımı temizleyip geri kalan tüm yüzümü bu jel ile iyice yıkadım. derinlemesine temizleyip temizlemediğini gözlemlemek için de toniğimle yüzümü sildim ve pamukta yok denecek kadar az kalıntı vardı.temizleme konusunda gerçekten çok başarılı bir ürün.yağlı ciltlere göre olduğundan yıkama sonrası elbette bir kuruma yapıyor ama sonrasında nemlendiricinizi sürdüğünüzde o kuruma hissinden eser kalmıyor.bitince kesinlikle yenisini alacağım.

 77. düzenli kullanımda kapalı komedonlar üzerinde de etki gösterdiğini fark ettiğim üç yıldır kullandığım yüz temizleme jelim.

 78. cildi derinlemesine temizlemediğini düşündüğüm ürün. makyaj yapıyorsanız kesinlikle başka bir temizleyiciniz olmalı. gün içerisinde cilde temas eden partikülleri temizlemede yeterli değil.

 79. Bence piyasada ki fiyatına göre en kaliteli ve en temiz içerikli temizleyici. Kendisinden vazgeçemiyorum kaç kutu bitirdim saymadım. cildi biraz kurutuyor yıkadıktan sonra ama zaten amaç bu değil mi o fazla yağı almak. üzerinede bioderma nemlendirici sürünce cildim çok rahatlıyor. Makyajı çok iyi temizliyor bazen üşenip pamukla silmeden sadece bununla yıkıyorum harika temizliyor 

 80. Kokusu cok guzel ve gercekten cildi guzel temizliyor. Ama benim kuru cildimi cok kurutuyor sanki¸ nem dengesini bozmasindan korktugum icin nadiren banyoda kullaniyorum¸ sonrasinda da bolca nemlendirici suruyorum. Evet puruzsuzlestiriyor¸ yagi kiri cozup atiyor ama ben benzer temizleme performansini ROC hassas temizleme jelinden de aldim ve sanki Biodermaya gore daha az kuruttu.

 81. geçen ay kuaförde genel ısrar üzerine cilt analizine girdim.cildimin karma olduğunu¸hassas ve güneş lekesi oluşmaya çok müsait yapısını olduğunu söyledi ve bu ürünü tavsiye etti her gece yatmadan önce uygulamam gerektiğini söyledi ve ardından nemlendiricimi ihmal etmememi söyledi.ancak kullandığım ilk günden beri cildimi gerdi kurutttu ve sivilceler çıkmaya başladı.şimdi nokta kadar alıp uyguluyorum.böylelikle sivilce oluşması kısmen durdu.memnun kalmadım diyebilirim malesef

 82. Karma bir cildim var. Tüm yüzümü yıkarsam yanaklarımda küçük pütürler çıkarıyor. bende sadece yağlı t bölgemi yıkıyorum¸ oralara çok iyi geliyor. Sonuç olarak seviyorum 🙂

 83. sivilcelerim için doktor önerisiyle alıp 1 adet kullanıp bitirdim. kullandığım süreçte cildimde hiçbir değişiklik olmadı memnun kalmadım yani. ayrıca ne zaman bu ürünle yüzümü yıkasam cildim yağlandı. bana iyi gelmedi kısacası. ama temizlemesi güzeldi.

 84. buradaki mesajları okuyunca acaba bende mi bir problem var diye düşüdüm. ama bir türlü sevemediğim bir jel oldu.cildim yağlı değil karma ve yeterince temizlemediğini düşünüyorum. kullandıktan sonra da fazlaca geriyor cildimi. ayrıca ne zaman kullansam ufak kırmızı sivilce yapıyor. hep recete.com dan gelen testerları kullandım. asla para verip almam.

 85. bioderma sebium nemlendirici siparişimde reçete.com’un gönderdiği tester ile denedim.cilt bakımıyla üşengeçliğimden fazla uğraşamıyorum. duşta kese¸ arada maske ve siyah nokta bandı.onun dışında günlük yıkama ve tonik. nemlendiricide aradığımı bioderma da vermedi.temizleyicide tester beni memnun ettiği için ikili paketten aldım bayram öncesi. bayramdan beridir düzenli kullanıyorum sabah ve akşam. gözeneklerimde belirgin bir küçülme var. şu ana dek kullandığım en etkili temizleyici diyebilirim. lrp ve avene de kullandım. ara ara garnier 3 etkili peeling ile de karıştırıp daha pürüzsüz bir cilde ulaşmaya çalışırım.şimdi nemlendiriciyi çözmem lazım.

 86. Roaccutane kullanmadan önce yağlı bir cildim vardı. İkili fiyatı uygun olduğu için almıştım ancak cildimi çok kızartmıştı. Memnun kalanı çok ama benim cildimle uyuşmadı. Hos bir kokusu vardi. 

 87. Bu yüz yıkama jeli mi yoksa az önce mutfaktaki prille mi yüzümü yıkadım diye düşüncelere sevk eden yüz temizleme jelidir. Yüzünüzü hunharca kurutur. Allahım bir tane daha var ne yapacağım ben diye düşüncelere sevk ettirir. Yeni duş jelimdir. 

 88. Mart ayında başlayan sivilce tedavim içim almış olduğum canım temizleyici jelim. Kuru ciltliyseniz önermem. Karma ve yağlı ciltliyseniz seversiniz. Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum daha yarıya indi. Günde 2 kez kullanmama rağmen bereketli bir ürün.

 89. roaccutane tedavisine başladığımda ikili olarak 80 liraya almıştım. o zamanda çok severek kullandım ve tedavim bittikten sonrada daimi yüz yıkama jelim olarak devam ediyoruz kendisiyle. karma cildimle çok güzel anlaşıyor. ikili set halinde aldığımda beni rahat bir sene götürüyor. fiyat olarakta hala çok bir değişiklik yok hala ikili olarak 80-90 liraya satılıyor¸ market ürünlerinden bile daha tasarrufluya geliyor bence.

 90. Neredeyse altı aydır kullanıyorum. Cok guzel temizliyor cildimi kurutmadan ama yaglanmayi engelleyemiyor maalesef. Ayrica makyaj sungerlerimi ve fircalarimi temizlemek icin kullaniyorum.

 91. yaklaşık iki yıl kullandım. güzel temizliyor. 4-2-4 bakımı yapıyorsanız bu ritüelde de kullanabilirsiniz.yüzünüzü kurutmuyor. değişiklik olsun diye şimdi yves rocher yüz yıkama jelini kullanıyorum ama denemek isteyenlere bioderma’yı tavsiye ederim.

 92. Yaklaşık 10 senedir kullandığım jeldir.Cildim hassas ve yağlı olduğundan doktorum önermişti. Cildimi başka bir ürünle temizlediğimde kurutuyor.

 93. Yeni kullanmaya başladığım cilt temİleyici. Sonuçlarını buraya yazarım ama şunu söyleyebilirim¸ şimdilik yaz aylarına uygun bir şekilde cilt yağımı kontrol altına aldı¸ parlama sorununun önüne geçti. (Kuruya yakın karma ciltliyim¸ burun bölgem yağlı)  

 94. Normalde la roche effaclar kullanıyorum cildim yazın karmadan yağlıya dönüyor. Seyahate çıkacağım için küçük boyunu alacaktım kalmamıştı ben de biodermayı aldım yine küçük boyunu. Çok beğendim şimdilik¸ bi kaç tane sivilcem vardı söndürdü. La roche güzel temizliyordu ama biraz fazla geriyordu yüzümü. Bunda öyle bi durum yok. Çok germeden temizliyor ve yumuşacık yapıyor yüzümü. Bittiğinde mutlaka büyük boyunu alırım. 

 95. normal-bazen yağlıya dönük cildime yıllardır kullandığım temizleme jeli. cildimle iyi bir ikili olduklarını söyleyebilirim. ben doktor tavsiyesiyle aldım bunu ve yağını çok iyi dengeledi. kokusu da ayrı güzel. ikili şişeleri bir ambalajda¸ tek şişe fiyatına satılıyor benim eczanemde. başka yerlerde de bu kampanyayı gördüm.denk gelirseniz kaçırmayın derim en azından bir arkadaşınızla ortak bile alabilirsiniz. kaldı ki aşırı bereketli bir ürün zaten bir şişesi en az 5 ay gider bende.

 96. karma bir cildim olduğu için yanaklarımı kurutan yüz temizleme jeli. ancak kullandıktan hemen sonra nemlendiricimi de kullandığım da kurutma problemini çözmeye başladım. t bölgemde yağ seviyesini gayet iyi dengelediğini düşünüyorum çok da bereketli bir ürün bir senedir kullanıyorum. sabah ve akşam düzenli kullanıp nemlendiricinizi de eksik etmezseniz birkaç hafta içinde iyi sonuç alabilirsiniz.

 97. Özellikle yaz aylarında bayağa yağlı olan cildimin¸ ağrılı sivilcelere sahip olmasını sağlayan ürün… yaa ben bunu baharda aldım. Eşimin de benim de cilt tipimiz aynı¸ dedim ki birlikte kullanırız. İlk bi kullandım¸ 1-2 gün sonra sivilce nedir bilmeyen yüzümde ağrılı sivilceler… emin olamadım bi ara verip tekrar denedim yine aynı sonuç. Sonra fırçalarımı falan temizlerim diye düşünüp kenara kaldırdım. Geçen banyoda sağlam bir temizlik oldu¸ bütün ürünler elden geçti. Baktım o kocaman şişede hala ağzına kadar dolu durmakta¸ yaa ben bunu duşa koyayım da arada bir kullanırım dedim. Ama tabi böyle düşünürken önceki sivilce hikayemi atlamışım.2 gün duştan çıkmadan önce kullandım. Allah beni n’apsın! Kullanmaz olaydım! Ağzımın kenarında 3¸ yanağımda 2 ve kaşımın tam başladığı yerde 1 adet olmak üzere¸ acaip ağrıyan sivilceler çıktı… Bi daha mı tövbe! Şu an canım öyle bi yanıyo ki ürünün üstüne gaz döküp yakasım var! Hee bu arada eşimde böyle bir duruma sebep olmadı¸ onu da anlamış değilim cicişler…

 98. Avene cleanance temizleyicimin pabucunu dama attırdı. Bir süredir akne sorunuyla uğraşıyorum. Bunu denemek istedim. Cildime iyi geldiğini hissediyorum. Aktif olan sivilcelerimi kurutmaya yardımcı oldu. Cildimi aşırı kurumadı. Şu an cildim baya baya yağlı olduğu için.kışın kullanabilir miyim emin değilim ama çok memnun kaldım gerçekten. 2 li bir alana bir bedava kampanyası ile aldım baya uyguna geldi uzun süre götürür zaten

 99. yazın gelmesiyle yağ oranı artan cildim için temizleyici arayışındayken eczanede deneme boy ürününü görüp ne kaybederim ki diyerek almıştım. bu ürünü kullandıktan sonra yüzüme dokunduğumda cildimin arındığını hissediyorum. içeriğinde parfüm olduğundan kokusu çok güzel¸ benim için en büyük eksisi de parfüm içeriği oldu. burun kenarlarımda kuruluk yaptı ama o kadar ürün deneyip yarım gün bile yağsız gezemediten sonra bunu görmezden gelebiliyorum. keşke içeriği daha temiz olsaydı da yollarımız ayrılmasaydı.

 100. Bittikçe aldığım fiyat performans canavarı. Boyutu ve kullanım rahatlığı açısından diğer yüz yıkama jellerinin önünde. Karma cilde sahip biri olarak yüzümü yıkadıktan sonra cildimi germiyor¸ nemlendirdikten sonra ferah hissi de devam ediyor. Makyaj temizledikten sonra kalan yağlı hissiyatı (özellikle göz makyajından sonra) güzelce götürüyor ve temizleyicinin çıkaramadığı bir şey kaldıysa onu da temizliyor. Görece ucuz ve işe yarar temizleyici arayanlara öneririm.

 101. Ben bu üründen çok memnunum. Cildimi kupkuru yapmıyor ama sivilcelerimi kurutuyor ve cildimi pürüzsüzleştiriyor.Kullandığım çoğu temizleme ürününde (karma ciltliyim) cildimde kuruma yaşadım. Bunda öyle bir problem asla yaşamıyorum. Ayrıca gayet bereketli bir ürün uzun süre gidiyor. Benim gibi cildi karma olan cicişlere kesinlikle tavsiye ederim.

 102. İkili 500 ml lik paketleri internette 55 ila 75 lira arasında değişen fiyatıyla ciltteki yağ dengesini düzenlenmeyi ve cildi derinlemesine temizlemeyi vaadeden dermokozmetik temizleme jeli. Ben bu ürünle yanımda yüz temizleme jeli götürmediğim için arkadaşımınkini kullanmamla tanıştım. Piyasada parabenli ve parabensiz çeşidi mevcut. Benim kullandığım parabensiz şeffaf paketli olanı. İçeriğinde sabun¸ deterjan¸ renklendirici yok ama parfüm varmış.Açık mavi bir rengi var ve kokusu hafif. Cildim akneye siyah noktaya meyilli ve yazın sıcaktan -özellikle alın bölgem- pütür pütür¸ yağlı ¸ öyle ki bazen günde 2 defa bile yıkamak yetmiyor. Arkadaşımda kaldığım 3 gün boyunca ağır bir makyajı temizlemek istediğimde¸ sabah kalktığımda veya terlediğimde bu jeli kullandım . Her ciltte etkisi farklı olabilir ancak bu jel makyajımı¸ cildimi çok güzel temizledi ve en önemlisi alnımda havalar soğuyuncaya kadar geçmeyen pütürcükleri 3 günde geçirdi. Bunlara ek olarak cildimi kurutmadı. Ben şimdi bu jelin uzun vadeli etkisini merak ettiğim için eve sipariş ettim. Siyah nokta¸ akne oluşumuna engel oluyor mu¸ gözenekleri küçültüyor mu gibi bilgileri 2-3 hafta kullandıktan sonra yazacağım.Düzenleme: Benimki biraz geç bir geri bildirim oldu ama ben jeli 2 aydan fazla bir süre kullandım. Olumlu taraflarından bahsedersem¸ alnımdaki pütürler geri gelmedi. Sivilce oluşturmadı¸ cildi güzel temizlediği için siyah noktalarım artmadı ama halihazırdaki sivilce/siyah noktalara da herhangi bir etkisi olmadı. Bu jeli kullandığım gün cildim parlama yapmadı. Havalar sıcakken cildim aşırı yağlandığı için bu jelle çok iyi anlaştım. Ancak havalar soğumaya başladığında ve benim cildim yağlıdan karmaya/en azından yaza oranla daha az yağlı bir cilt tipine dönüştüğünde kullanmayı sadece yaz mevsimi ile sınırlandırmak zorunda kaldım. Çünkü cildimi çok kurutmaya başladı. Öyle ki nemlendirici sürmediğim zamanlarda cildimi soyduğunu bile fark ettim. Özellikle burun kenarlarında kabuklanma yaptı. Ben de egzamaya sebep olur diye kullanmayı bıraktım. Bırakınca da cildim zamanla eski haline geri döndü. Soyulma ve kabuklanma geçti. Cilt tipiniz yağlı/karma ve nemsiz ise bu jelin -özellikle cildin daha fazla kuruduğunu düşündüğüm soğuk havalarda- kullanılmasını önermiyorum .

 103. Bir haftadır kullandığım ürün. Normalde çoğu ürün bende hemen sivilcenmeye neden olur ama bu ürün şu anlık bir sivilcelenme yaşatmadı. (Umarım böyle devam eder.) Üstelik var olan bir iki sivilcemi de kuruttu. Karma yağlı cildime şu anlık iyi geldiğini söyleyebilirim. Ayrıca verdiği ferahlık hissi de çok hoş. 

 104. Bakın bu ürün benim be be ğim. Karma ciltliyim sivilceleri kurutması mı dersiniz siyah noktaları azaltması mı dersiniz istediğim her şeyi yapıyor.Gıcır gıcır temizlik hissi.Tek sıkıntısı kışın cildi biraz kurutuyor.Yazın sabah akşam yüzümü bu ürünle yıkıyorum.Ancak kışın sadece geceleri kullanıp sabah daha yumuşak bir temizleyici tercih ediyorum.Nemlendiriciye de abandım mı sorun kalmıyor 🙂

 105. recete.com sağolsun bir ara evin her köşesinden bu ürün çıkıyordu¸ bolluktan eşe dosta bile dağıtmıştım. #bloggerhissediyorancak iyi ki para verip almamışım. azılı bir yağlı ciltli olmama rağmen bu üründen memnun kalamadım. çok agresif bir ürün¸ ağız çevremde inanılmaz bir kuruluğa yol açıyor. nemlendiriyorum bana mısın demiyor. cildin yağını tuzunu her şeyini kazıdığı için bu sefer daha beter yağlanıyor. e yüzümü hiç yıkamasaydım? benimle aynı paradoksa giren¸ daha yumuşak bir temizleyici arayanlara la roche posay effaclar h cream lavanteyi tavsiye ederim.

 106. Alnımdaki sivilceler sebebiyle dermatolog tavsiyesi üzerine aldım. Sabah akşam kullanmamı tavsiye etti¸ düzenli kullandım 2. Şişemin yarısından fazlası bitti. İlk kullanmaya başladığımda çok sevdim çünkü temizlik hastasıyım ve verdiği gıcır gıcır his güzeldi. Hatta eskiden sabahları yüzümü sadece su ile yıkardım¸ şimdi sadece su ile yıkamak garip gelmeye başladı. Gelgelim ilk kullandığım tarihten beri aylar olmasına rağmen yüzümdeki sivilceler azalmadı hatta arttı. Ben kuru karma ciltli bir insan olmama rağmen gün içimde yüzümden yağ fışkırmaya başladı. Ben de yaklaşık 1.5 hafta önce ürünü bırakmaya karar verdim. Cildim günbegün güzelleşti. Daha canlı ve elastik duruyor¸ şu an yüzümde 1 tane bile sivilce yok. Bu yüzden bir daha bu ürünü kullanmayı düşünmüyorum.

 107. köpüren bir jel¸karma cildimi çok güzel temizliyor tek sorunu burun kenarlarımı inanılmaz derecede kurutuyor. kullandıktan sonra nemlendirici uygulamak şart.

 108. Sivilce tedavimin başlamasından bu yana kullandığım temizleme jeli. Ürün karma ve yağlı ciltler için öneriliyor. Ciltteki yağı güzelce temizliyor. Yıkadıktan sonra herhangi bir yanma yakma söz konusu değil. Yumuşak bırakıyor yüzü. 500 ml şişede 1+1 şeklinde satılıyor. Ben ikisini 60a almıştım tabi o zamanlar dolar 3.6 civarında. Daha 1 şişesi bitmedi 6 aydır. Hesaba vurduğunuzda aslında çok pahalı bir ürün değil. Kokusu beni rahatsız etmiyor bittiğinde bunu tekrar alırım. Asla temizleme jelimi değiştirmeyi düşünmüyorum. 6 aylık deneyimlerim bu şekilde.

 109. Yüz ve vücut için kullandığım için ekonomik olsun diyerek 500 ml alıp¸ kullandığım ürün. Çok çok problemli değil ancak vücutta bazı bölgelerde kapalı komedonlar¸ zaman zaman başgösteren sivilceler var. Herhangi bir duş jeli yerine bunu kullanmak daha mantıklı gelmişti.Öncelikle öyle aman aman bir ürün diyemem. Orta yollu. Yani memnun olduğunuz herhangi bir market ürünü varsa¸ buna geçmeyi gerektirecek çok üstün performansı yok. Kullandığım sürece çok fazla sivilce sorunu yaşamadım. Beraberinde kullandığım gözenek karşıtı ürünlerle yüzümdeki gözenekler sıkılaştı ancak burada asıl takdiri hak eden jelden çok la roche effaclar ve bioderma sebium global. ağır sivilce problemi yaşayanlardan çok¸ sivilceye meyilli ciltlere daha uygun bir ürün gibi düşünüyorum.bir de bioderma’nın kiloluk ürünleri¸ küçük gramajlılardan daha az etkili gibi geliyor. bu da benim hüsnü kuruntum mu bilmiyorum.edit: bir sonraki girdiyi okuyunca uyarı mahiyetinde yazayım dedim. sanıyorum bioderma ürünlerinin hemen hepsinin kullanım süresi¸ ambalaj açıldıktantan sonra 6 ay. yani 500 ml bir jel ya da nemlendiriciyi yüze kullanarak bitirme şansınız pek yok sanıyorum.

 110. Yaklaşık iki aydır kullandığım¸ almasaydım da olurmuş dediğim jel. Tek artısı yıkadıktan sonra cildimi gerim gerim germiyor olması ama artık bunu birçok drugstore temizleyici de nemlendirici bileşenleri sayesinde yapıyor zaten. Öncedendi cildi gacır gucur yapan temizleyicilere olan sevdamız:p Gramajı büyük olduğundan mıdır nedir bir nevi kurutmayan sıvı sabun formatında benim nazarımda. Cildimde iyiye doğru hiçbir etkisi yok¸ zararı da yok ama iyi temizlemediğini hissedip ardından tonik veya misel suyla geçtiğim çok oluyor. Bi de bitmiyor ki bitsin. Bir ciciş duş jeli gibi de kullandığını yazmış. Bari ben de öyle duşta face& body yapayım da gidip yeni güzel bir temizleyici alayım. 

 111. Ne kadar uzun süre kullandim hic bilmiyorum ama cildimi bunun kadar güzel toparlayan¸temizleyen başka bir temizleyici kullanmadim.İnanilmaz bir üründür kendisi.Bittikce alirim.

 112. kurudan karmaya dönen cildime çok iyi geldi. alnımdaki pütürcüklere global kremi ile birlikte effacler k dan daha iyi geldiğini söyleyebilirim. cildimi çok kurutmadı¸ güzel temizliyor ee sivilcelerime de iyi geliyor daha ne olsun. şu anlık temizleyici arayışıma son vermiş üründür. Karma ciltliler bir şans versin derim

 113. karmadan yağlıya dönük cildimin yağı çoştuğu zamanlar çok iyi geliyor ama kışın cildim kuruduğunda cildimi ekstra geriyor ve kurutuyor.

 114. Bu temizleyiciyi bir tek ben sevemedim galiba 🙁 kampanyalı diye 2 şişe almıştım üstelik. Bitirdim de¸ fakat hiç beğenmedim. Yağı dengelemedi¸ temizlendiğini hissetmedim cildimin ve yıkadıktan sonra bile kuru kuru oldu 1 saat falan.

 115. hiç memnun kalmadığım ben de alerji yapmış cilt temizleyici.cilt tipime uygun olduğunu düşünmüştüm.üstelik kampanyadan yararlanıp 2 kutu almıştım.cildimi biraz geriyordu. nemlendirici sürünce sorun kalmıyordu fakat ne zaman bu ürünü kullansam göz çevreme bir şeyler oldu.yıkarken oraya getirmiyordum bundan kaynaklanabileceğini de düşünmemiştim o yüzden.ne zaman kullanmayı bıraktım gözlerimdeki kızarıklık¸şişlik geçti.

 116. Karma ve hassas cildime çok iyi gelen bir temizleyici oldu. Yanaklarım kuru olmasına rağmen ben  gerginlik hissetmedim ve kurutucu bir tedavi görmeme rağmen asla yüzüm kupkuru olmadı. Çok seviyorum ve bence sebum dengesini gerçekten sağlıyor ciltte. Bende sivilce çıkmasını engelledi. Bunu kullanmadan önce regl öncesinde ve ovulasyon dönemimde yüzümde birden fazla acıyan ve kocaman sivilceler çıkarken şimdi tek tük çıkıyor bunu kullanmaya başladığımdan beri . Kampanyalı iki tane büyük boy pompalı şişe olanından almıştım ve bittikçe tekrar alırım . Hayatımın yüz yıkama jelini bulduğumu düşünüyorum 

 117. Akneye oldukça meyilli olan bir cildim var birkaç ay önce doktorumun önerisiyle aldım ve şimdiye kadar almadığıma pişman oldum! Yağlı olan T bölgemin yağlanmasını dengelerken kuru olan yanak ve göz çevremi irite etmedi ya da daha da kurutmadı. Sivilceye yatkın¸ hassas ve o kadar da yağlı olmayan cildime en iyi gelen yüz temizleme jeli oldu. 

 118. dermoeczanem.com’un gönderdiği minik bir tester ile deneme fırsatı bulduğum¸ o zamandan beri de severek kulandığım yüz temizleme jeli. Öncesinde La Roche Posay Effaclar Gel kullanıyordum ve ondan da memnundum. Bioderma’ya geçme sebebim ikili paket halinde alındığında çok daha uygun fiyata gelmesi ve La Roche ile aralarında çok da fark hissetmemem. Burada yazılanları okuyunca şaşırdım çünkü bende hiçbir soruna sebep olmadı. Kullandıktan sonra ciddi bir kuruluk yaşamıyorum ama hemen ardından nemlendirici sürmezsem de çok rahat edemiyorum.

 119. Yağ kontrolü sağlayan temizleyici dermokozmetik ürün. La roche posay in temizleyicisinden daha hafif olduğunu düşünüyorum. Karma ve hassas cildimde herhangi bir tahrişe neden olmadı. T bölgemdeki fazla sebumu aldı¸ fakat yanaklarımı ve dudaklarımı kurutmadı. Gözlerimi yakmadı. Genel haliyle sevdim ama kışın kuruyan cildimde ne gibi bir etkisi olacak gözlemleyip tekrar yazarım 🙂

 120. Düzenli nemlendirici kullanmama rağmen 20 yaşımda göz altlarıma çizgi armağan eden yağçöz kıvamında bir şey. Bu acı tecrübeyle anladım ki yağlı yüzü yağdan arındırmaya çalışmakta ısrar etmek nemsizlikten çatlayan¸ dökülen ama aynı zamanda yağdan parlayan dengesiz bir cilt elde etmekten başka bir işe yaramıyor.

 121. Severek kullandığım yüz temizleyicim. Cildi hafif kurutuyor ama sivilcelerime çok iyi geldi. İnternetten alınca ikili fiyatı çok uyguna geliyor. Ayrıca makyaj çıkarmada da başarılı buluyorum. Şimdilik iyiyiz bakalım.

 122. seveni sevmeyeni başa baş olan bir ürün. Aşırı hassas cildime ek bir de rosecea olan biriyim doktorumun tavsiyesiyle kullanmaya başladığım ve gerçekten inanılmaz memnun kaldığım bir temizleme jeli. Fiyatı bana göre diğer içeriği kötü ürünlerle kıyaslandığında gayet uygun ve bereketli bir ürün olduğu için tamamen verdiğiniz paraya değiyor. Her gün sabah akşam eklips konjac süngerle yıkıyorum bir pompası yetiyor. Bir buçuk aydır düzenli olarak kullanıyorum ve hastalığım sebebiyle başka hiçbir şey sürmüyorum cildime. Nemlendirici dahil. İnanılmaz güzelleşti cildim düşünen varsa baksın derim 🙂

 123. Aynı serinin sebium global adlı kremiyle beraber kullandım. Yüzüme ahım şahım bir şey yaptığını düşünmüyorum. Karma ciltliyim ve bu ürünle yüzümü yıkadığımda yüzüm kuruyor. Kremini kullandığımda bile yüzümü kuru hissediyorum. Bir daha almayacağım bir ürün. Bunun yerine avene markasının temizleme jelini daha çok sevdim

 124. Yaklaşık bir aydır kullandığım jel¸ yüzüm karma ve her gün düzenli kullanıyorum. Temizlediğine dair fark edilir derecede etkisini gördüm

 125. Aşırı hassas cildime doktor tavsiyesiyle kullandığım ürün. Makyajı çok güzel çıkarıyor ve cildi çok kurutmuyor. Sabah akşam yüzümü bu ürünle yıkıyorum ve çok memnunum. Kullandığım günden beri yüzümde 1 tane bile sivilce çıkmadı (yaklaşık 7-8 aydır kullanıyorum). Rahatsız edici bir hissi veya kokusu yok. Tek sıkımı tüm yüze yetiyor hatta artıyor. Bu yüzden fiyatı konusunda şikayetçi değilim.

 126. 2 sene önce roaccutane tedavimle kullandığım jel. doktorum hydra kremle birlikte kullanmamı önermişti ve çok memnun kalmıştım. o dönemde bunaldığım bi süreçte kullanmayı bırakmıştım ve ilaç kullandığım halde yüzümdeki siyah noktaların gözeneklerin artışı dikkatimi çekmişti. tekrar kullandığımda ise temizleyici ve gözenekleri azaltıcı etkisini gerçekten gördüm. ama yorumları okuyunca yapılan bir hatayı farkettim ki bu hatayı ben de yapıyormuşum geç öğrendim. bu jeller zaten yüzdeki yağı temizleyen arındıran jeller. her cildin doğal bir yağ oranı vardır. bu yüzden jel kullanımından sonra yüzü nemlendirmek için su bazlı kremler kullanmamız gerekiyor. yoksa cilt var olan doğal yağı üretmek için daha fazla yağ salgılıyor ve daha çok sivilce çıkmasına neden oluyor. sivilcelendirme yaptı diyenlerin yaşadığı durumun bu olduğunu düşünüyorum. ben de nemlendirici kullanmaktan çekinirdim fakat bunu öğrenip uygulamaya başladıktan sonra yüzümde gereksiz bir sivilce artışı yaşamadım. sonuç olarak nemlendirici şart.

 127. Bırakana kadar memnun olmadığım temizleyiciydi.Yeterince temizlik hissi vermiyordu. Karma cildimde büyük bir etkisini görmemiştim.iki gün üşengeçlikten kullanmadım. Bu sabah uyandığımda alnım ve çenem yağ içindeydi. Hem alnımda hem de minik minik sivilceler çıkmış bir gecede.Tekrar kullandım ve bu kez cildimdeki yağı temizlediğini hissettim.

 128. karma ve sivilce problemi olan cildimi kurutan jel temizleyici. gerçi cildimin bu denli kurumasına hem ankara’nın karasal iklimi hem de sivilce izi tedavimde kullandığım kurutucu krem (bkz: tre krem) de etki etmiş olabilir. yazın izmir ya da istanbul’a taşındığımda cildime daha iyi geleceğini düşünüyorum. cildi güzel temizliyor ancak daha temiz içerikli bir temizleyici bulursam değiştirebilirim kendisini. şimdilik ilişkimiz idare eder vaziyette devam edecek.

 129. Aklıma gelmişken bu  ürüne de yorum eklemek istedim. Cilt tipim kuruya yakın normal.Recete.com siparişimde bana bu ürünün tam boyunu hediye göndermiş (jdjjdjd peki benim her başlık bu adamarı övmem¸ nooolur indirim falan tanımlayın hesabıma JDJJDDJ) (adamlar haksız değil¸ daha önce de ambalajına kanıp bilmeden karma cilt ürünü kullandığım için ) Neyse ki bu sefer okudum üstünü karma cilt için diye. Ne olacak ki dedim ve kullandım¸ çünkü bioderma’ya ciddi anlamda babam kadar güveniyorum :dNeyse beni yanıltmadı¸ ne bir kuruluk yaptı¸ ne sivilce¸ çok güzel bir ürün ve çok iyi bir temizlik hissi veriyor. Fakat bir süre kullandıktan sonra bir arkadaşıma anlattım ofiste o da denemeyi düşündüğünü söyleyince¸ nasılsa benim cildime uygun değil al dene dedim¸ Aralık ayının sonuna denk geliyor bu olay¸ çok memnun o da¸ bitince aldı. Karma ciltli cicişler benim tavsiyeme uyar mı bilmiyorum ama :d en azından bir tester ile deneyebilirsiniz.

 130. yanak kısmım kuru¸cildimin kalanı yağlı bir yapıya sahibim.yaklaşık 1.5 aydır sivilce tedavisine başlamamla beraber bu yıkama jeli ve sebamed sabunu dönüşümlü kullanıyorum.öncelikle bende hiçbir şekilde kuruma yapmadı cildimde.yalnızca sabahları kullanıyorum¸kullandıktan hemen sonra nemlendirici sürüyorum.oldukça iyi köpürüyor ve bence çok güzel kokuyor.cildimdeki yağı aldığını hissediyorum¸makyaj çıkarmada da oldukça başarılı buldum.kullanmaya devam edeceğim

 131. Eczanenin birinden 50 liraya edindim. Başta bir tanesi için 80 lira deyince eh meh dedim¸ tamam 50ye veririm dedi. Aldım kullanıyorum 1 2 haftadır. Gördüğüm kadarıyla yarı yarıya ya iyi gelmiş ya da gelmemiş cicişlere. Ben iyi gelen tarafım. Sivilceli ve hassas cildimi güzelce temizledi¸burnum hariç diğer yerlerdeki yağlanmayı azalttı. La roche posay effaclar jel gibi gerim gerim germiyor tabii. Ben yüzümü yıkadıktan sonra direkt nemlendirici kullanıyorum mis oluyor. Beğendim ben.

 132. Fiyatının ederi olmayan bir ürün. Başlarda güzel bir his veriyor. Cildin arındığını hissediyorsunuz. Ama sadece yağı değil nemi de tamamen alıp cildi aşırı kurutuyor.

 133. Sivilce problemim beni çileden çıkardığında dermatoloğa gidip avene ürünleri ile başladım dermokozmetik yolculuğuna. İnanın hangi seriyi kullandığımı bile hatırlamıyorum yani o kadar işe yaramadı ki. Sonra tanıdık bir eczaneye gidip anlattım derdimi. Birlikte cilt tipimi inceleyip basit bir rutin belirledik. Biodermanın sensibio h2o misel suyuyla makyajımı çıkarıp bu jelle temizliycem ve photoderm max 50 güneş kremini kullanıcam diye anlaştık. Hatta bana bu rutin çok basit geldi tonik¸ nemlendirici vs. istedim ama yaşımı ve cildimin durumunu göz önüne alarak bunların yeterli olacağına beni ikna etti. İlk birkaç ay hiçbir değişim görmememle sövmeye başlamışken bi anda bi şey oldu ama çok çok çok güzel bi şey. Yüzüme bi aydınlık¸ beyazlık geldi bildiğin. Sanki uyumuşum uyanmışım her şey geçmiş gibi bi şey. Çok dua ettim herhalde:d Her neyse çok uzattım. Bu rutini 2 yıldır uyguluyorum ve inanılmaz memnunum. Cildim asla eskiye dönmedi ben de korkumdan asla bu rutini bozmadım. Sadece nemlendirici ekledim. İlk girdim cok uzun oldu ciciş kardeslerim kusura bakmayın artık:d

 134. denemek için minik boyunu nemlendiricisiyle birlikte aldığım bir jel kendisi. cildi çok fazla kurutuyor hemen arkasından nemlendirici takviyesi yapmanız gerek ama ciltte gıcır gıcır tertemiz bir his bıraktığı da bir gerçek. fakat büyük boyunu fiyattan dolayı alamıyorum şu sıralar¸ indirimi bekleyeceğim mecbur :/

 135. 5 yıl önce zoretanin tedavim boyunca dermatologum tarafından önerilmişti. (Kışın karma yazın yağlı cildim var) o zamanlar gayet güzeldi çok yumuşak bırakıyordu ama şimdi yanaklarimi felaket kurutuyor ve geriyor¸ özellikle kış aylarında asla kullanamıyorum. Kış için Kasım ayından beri ceraVe normalden yağlı’ya foaming temizleyici kullanıyorum ve çok memnunum. İçeriği daha yumuşak olduğu için şimdilik iyi anlaşıyoruz ama muhtemelen yaz geldiğinde buna geri döneceğim¸ yaz sıcağında vıcık vıcık olan cildimi harika temizliyor çünkü.

Siz ne düşünüyorsunuz?