“Bepanthol dudak bakım kremi” için 47 yorum

 1. Elimdeki lip balm yığınının içinde bulunan ürün. Çok kuru çatlamış dudaklar için birebir ancak ben kokusunu tadını çok beğenmiyorum. ya elimdekinde bir sorun var ya da fazla krem krem kokuyor anlayamadım.

 2. Dudak kremlerinden beklentim mi çok yüksek bilmiyorum ama ben bu üründe çok ciddi hayal kırıklığına uğradım. Gece için nemlendirmesi asla yeterli değil. 10 dakika sonra dudaklarım aynı haline Dönüyor. Ben bepanten+ gibi çok yoğun bir ürün beklemiştim. Hava çok ısınmadan makyaj altına kullandım ama artık gündüz SPF’li ürünlere geçtiğim için kenarda kaldı. Bitirmeyi becerirsem bir daha da almam.

 3. Bende hiç bir işe yaramadı:( Nemlendirme adına birşey göremedim üründe.Bepantenin merhemi en etkilisi.gülerken kuruluktan kanayan dudaklarınız varsa merhemi deneyin bence.

 4. tek geçerim diğer bütün dudak kremleri hikaye. Kışları dudaklarım çatır çatır oluyo soyuluyo ve kanıyordu anneannem görünce dudaklarımın halini kızdı krem sürmüyo musun diye halbuki bin tane sürüyodum ama akşamına yine soyulmaya başlıyodu dudaklarım yüzünden ruja hiç elim gitmiyodu ama bu kreme başladıktan sonra bütün lip balmları tek kalemde sildim

 5. Benim gibi dudaklarınız aşırı kuru değilse ama nemlendirmeye ihtiyac duyuyorsa kesinlikle yaninizdan ayirmayacaginiz dudak bakim kremi. Gece yatarken sürüldügunde sabah yumusacik dudaginizla uyaniyorsunuz. Fiyatı 10tl civarı. Ama çabuk bittiğini soyleyebilirim.

 6. Kurumaktan neredeyse paramparça olmuş dudaklarımı 24 saat içinde¸ toplam 3-4 kullanımda kendine getirmiş harika kremdir.

 7. dudak kenarımda kuruluktan oluşan ve ne yaparsam geçiremediğim yarayı sadece bir gecede geçiren krem.o kadar memnun kaldım ki sanırım bundan sonra hiçbir lipbalma para vermeyeceğim. ilk kez likit mat rujlar dudağımda bu kadar pürüzsüz duruyor o kadar söyleyeyim ! alt dudağımdaki o deri soyulmalarını sora erdirdi.

 8. Sürekli kuruyan dudaklarımın çaresi olan kremdir. Gece yatmadan önce sürdüğümde sabah yumuşacık ve nemli dudaklarla uyanıyorum. Bu kremi denedikten sonra lipbalmlarımdan soğudum resmen. Yapısı da ağır ve yapış yapış dudak kremlerinden değil¸ sürdüğünüzde kolayca emiliyor. Ambalajı küçük gibi görünse de baya bereketli bir ürün 3-4 aydır kullanıyorum hala bitiremedim.

 9. Bende nedense işe yaramamış krem. Geçen kış 11 lira gibi bir fiyata almıştım. Hiç işe yaramıyor. Ayrıca büyük bölgesinde korkunç terleme yapıyor.

 10. Dün gece çatur çutur yarılmış kızarmış dudaklarıma sürdüm. Biraz fazla sürmüşüm Sonra yüzümü yıkıycam diye sildim. Toplasan 2 dakika falan durdu dudağımda. Tekrar sürmedim¸ sabah uyandığımda dudağımda ki çatlaklar ve kızarıklar yok olmuştu. Uzun zamandır elimde olan ve bu kadar işe yarayan bir ürüne neden elim gitmemiş üzüldüm. Kış için mükemmel¸ tavsiye ederim.

 11. benim gibi dudak nemlendiricilerini sürerken eli bol olanların 2 kullanımda bitireceği krem. roaccutane tedavisi görmekteyim ve bir umut bunu almıştım¸ dudaklarım çok kuru olduğu için öyle pamuk gibi yapmadı ama çok kuru olmayan dudaklar beğenebilir. hafif yapış yapış bir hissi var o hoşuma gitmedi¸ bir de miktar olarak çok az geldi. o yüzden bir daha almayacağım forever nuxe diyorum.

 12. Senelerdir güvenerek kullandığımız bepanthol’ün dudak kuruluğu için olan kremi. Ürüm güzel nemlendiriyor ancak dudakta yapışkanlık bırakıyor. Üzerine ruj vs sürüldüğünde tuhaf duruyor. Az az kullanınca da tam nemlendirme sağlamıyor sanki. Ürün tam cebe atmalık boyda ve gereken durumlarda hayat kurtarır ancak uzun süreli kullanım için alternatiflere yönelebilirsiniz. Caudalie’nin stick nemlendiricisi ya da Nuxe’ün dudak balmı daha iyi sonuçlar verecektir.

 13. ambalajına¸ minnoşluğuna bayıldım ama dudaklarımda bıraktığı his : yapış yapış. sanki pritt sürmüşüm gibi.

 14. Kuru dudaklarım sayesinde çok fazla lipbalm markasıyla tanış olan biri olarak rahatlıkla söyleyebiliirim ki¸ yapış yapış hissi¸ kokusu ve kötü tadıyla bi günde etki göstereceğini bilsem yine de yenisini alıp kullanmayacağım bir dudak bakım kremidir kendisi.

 15. 18 tl olmuş eczanede gördüm biraz önce gözlerim yerinden çıkacaktı. dudaklarımı bal gibi yapan tek nemlendirici. soyulur¸ çatlar bazen o çatlaklardan kan çıkar tek sürüşte hepsini geçiriyor. 10 üzerinden 9 alır benden.

 16. Yağlı olan bepanthol merhem bunun yerine tercih edilebilir. Hiç bir farkı olduğunu düşünmüyorum¸ gramaj olarak da daha uyguna geliyor sanırım.

 17. gece uyumadan önce kullanıyorum 1 senedir az miktarı yetiyor zaten minicik bi kutusu var ama baya idare etti.yine de normal bepanthol kremi uyumadan önce sürebilirim zaten günlük kullanılcak bi dudak kremi değil ekstra almak için pahalı buluyorum

 18. Fiyat performans oranı çok düşük olan Almanya’da üretilen üründür zira 7.5 ml kreme 16 tlyi gönül rahatlığıyla verebilmem için dudağıma bundan daha fazlasını verebilmesi gerekir. Kısa sürede bitecek ama başka bir üründen fayda göremediğim için el mecbur aldım…

 19. Bu ürün dudaklarımı hiç olmadığı kadar güzelleştirdi. Sürekli çatlayan¸ soyulan dudaklarım artık yumuşacık ve hiç çatlamıyor. Gece biraz bol sürüp uyuyorum gündüz harika dudaklarla uyanıyorum. Gün içerisinde de azıcık sürmek yetiyor üstüne mat ruj¸ dudak kalemi oh miss. Ufacık boyut için fiyatı fazla ama beni 4-5 ay götürüyor.

 20. çok kuruyan dudaklarımı gerçekten nemlendiren tek dudak kremi. piyasadaki hemen hemen tüm dudak kremlerini¸ balmlarını denedim. genelde hepsi dudağın üstünde bir tabaka olarak kalır¸ dudağı dış etkenlerden bir nebze korur ama iç kısma da pek nem vermez. bunda ise tam tersi oluyor. direk emiliyor ve dudağınızın nemlendiğini hissediyorsunuz¸ dışta da her hangi bir tabaka kalmıyor.severek kullanıyorum. üstteki yağlı tabaka sorun olmaz derseniz (bkz: pantenol pomad)ı tavsiye ederim. o da ciddi anlamda nemlendiriyor.

 21. Ankara’nın kuru havasını bilen bilir. Bir de üstüne Ramazan ayının verdiği etkiyle az sıvı tüketimi eklenince dudağım önce bi güzel çatladı sonra ortasından da bi güzel ayrıldı ve kanadı. İşte bu buhranlı zamanda tanıştım kendisiyle. İlk sürdüğüm anda bile acısını aldı. Dudağımı tam olarak toparlaması yaklaşık 2 günü buldu. Çok çok memnunum. Şimdi her gün değilde 2-3 günde bir sürsem bile dudağım çatlamıyor yumuşacık kalıyor ama tabi kışın Her gün sürmekte fayda var

 22. kokulu olmayan¸ renk vermeyen¸ yapış yapış olmayan¸ temiz içerikli bir dudak kremi. Sürümü diğer lip balm’lara vs göre biraz farklı. Nemlendirmesi yeterli benim için. Dudaklarım çok çok olmasa da kurudur. Gerçekten sanki bepantholün biraz daha katı kıvamlısını alıp küçük tatlış bir tüpe koymuşlar gibi. Geceleri bolca sürüp yatabilirsiniz ya da az az dokundurup biraz bekledikten sonra üzerine rujunuzu sürebilirsiniz

 23. Kullanımı biraz zor. Tüp şeklinde. İğne ucu gibi bir deliği var¸ sıkınca ürün çıkıyor ordan. Bu nedenle hijyenik. O uç kısmını temizleyebilirsiniz. İlk önce çok bembeyaz olacak gibi duruyor ama kolay emiliyor. Ben üstüne hiç ruj kullanmadım¸ çünkü zaten bu ürünü dudaklarım felaket bir haldeyken almıştım. Amacım iyileştirici etkisiydi¸ işe yaradı. Yine alır mıyım? Alabilirim aslında ama elimdeki lip balmlar bitmeden değil. Malum tüketmiyoruz (çalışıyoruz en azından)

 24. Bepanthol’ ün ilk ilaç sektörüne çıkışında bir merhem olarak çıktığı için pek çok kreme¸ nemlendirici tedavi edici ürüne göre daha yoğun olduğu bir gerçek. Bepanthol baby olsun¸ eski merhemi olsun hepsi zaten zımpara gibi elleri bile iyileştirecek kadar başarılı. Bu ürünü de gayet başarılı buluyorum. Tat ve koku olarak şirin lip balmlar gibi değil tabi ki. Medikal üründen beklenen sadece işlevi olmalı zira dudağa sürünce yüzeyde kalmayıp direkt emilmesi gözden kaçmaması gereken bir güzellik.

 25. günlük kullanımda işimi görüyor. nemlendirmesi yeterli. burnumuz tıkalı olduğu dönemlerde dudaklarım çok fazla kuruduğundan birkaç kat sürdüm¸ toparladı dudaklarımı.

 26. keşke ambalajını değiştirseler. bitmek üzere¸ çok da sevdim ancak sürümü çok zor. parmağıma alıp da sürüyorum. özellikle dudaklarımı yiyip kopardıysam iyi geliyor. 2.sini alır mıyım bilemiyorum.

 27. Ben pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim bu kremi. Sürüldükten sonra bir saat kadar yumuşaklık hissi veriyor ama sonrasında çok daha fazla kurutuyor dudaklarımı. Sadece yumuşatması¸ nemlendirmesi için almıştım. Onda da işe yaramadı. Ben paketlenmesini sevdim aslında. Parmağıma alarak dudak ürünü uygulamayı hijyenik bulmuyor. Bu şekilde direkt sürmenize imkan veriyor. Dışarıda uygulama kolaylığı sağlıyor.

 28. Normal nemlendiricisini beğenmemiştim ama geçen seneki oda arkadaşım bunu kullanıyordu memnundu bana da tavsiye etmişti ama cilt bakım kremini beğenmediğim için buna güvenemedim¸ ne bileyim :/

 29. içerisinde sanırım yenileyici bir madde var¸ strese bağlı olarak zaman zaman dudaklarımı soyuyorum¸ bunu sürdüğüm zaman önce yanma oluyor¸ sonrasında ise daha iyi hissettiriyor¸ aslında ruj şeklinde bir versiyonunu çıkarsalar herkes için daha kolay olur.

 30. kullananlar bilir diş telleri özellikle alışma sürecinde çok kötü yara yapar. bununla birlikte kuruluktan sebep dudak kenarlarımda yaralar çıkmıştı. eczaneye gittiğimde bunu önerdiler. yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 20 liraya aldım. beyaz bi rengi var¸ bildiğimiz lipbalmlar gibi değil. kaç gündür o kadar ürüne geçmeyen yaralara sürer sürmez iyi geldi. renginden sebep ruj altına kullanacaksam sürüp kalanını peçeteyle alıyorum. ama genelde bunun için blistex kullanıyorum.

 31. yok bu sefer de olmadı… hala mükemmel dudak kremi arayışımı sonlandıramadım. bu ürün hakkında umutlarım yüksekti çünkü bepanthol’ün diğer çoğu ürününden memnunum fakat bu dudak kremi beni çok mutlu etmedi. dudaklarım yara olacak kadar kuru değil ama çok çabuk kuruyorlar¸ bundan önce blistex ve stix o’miracle kullanmıştım¸ ikisinde de nemlendirdikten sonra 2 saat içinde dudaklarım eskisinden de kuru oluyordu. bu ürün de aynı şekilde¸ hatta 1 saat içinde verdiği tüm nemi geri aldı diyebilirim. o yüzden bir daha almayı düşünmüyorum.hala kendime uygun bir lip balm arayışındayım¸ bulduğumda size de önereceğim günler gelecek umarım…dipnot: kavanozdaki ürünlerin kullanımını pek hijyenik bulmadığım için tercih etmiyorum. stick formda bir lip balm arayışındayım.

 32. roaccutane kullandığım dönemde eczacı önermişti. hiç beğenmedim bir işe yaramadığı yetmiyormuş gibi yapış yapıştı. dudaklarımı oynatınca tuhaf hissediyordum. bir daha asla almam sanırım.

 33. Bu ana kadar kullandığım dudak kremleri içinde en başarılı bulduğum bepanthol oldu. Blistex ile kıyaslarsak evet blistex de dudağı çok iyi nemlendiriyor ancak bir süre sonra eskisinden daha da kuru hala getiriyor sanki. O yüzden bepanthol favorim *_*

 34. mutlu etmedi bu ürün beni 🙁 dudağımdaki yaraları ve çatlakları hemen geçirdiğini söyleyebilirim ama nemlendirmesi bana pek yeterli gelmedi. bir de ben mi çok sürüyorum acaba diye düşünüyordum¸ burada okuyunca da gördüm¸ hemen bitiverdi

 35. Şimdiye kadar kullandıklarım arasında en sevmediğim dudak ürünü olabilir. Yapısı hiç güzel değil.Ne anlık ne de uzun vadeli herhangi bir onarım sağlamıyor.Üstelik az para da vermemiştim diye hatırlıyorum. Bunun yerine hem daha ucuz hem daha etkili bir ürün önerirsem o da hametan pomad olurdu sanırım.

 36. Anlık rahatlatan ama uzun vadede dudakları iyileştirmeyen ve nemli tutmayan dudak kremi. Fiyatını hakettiğini düşünmüyorum¸ üstelik çok da çabuk bitiyor.

 37. Bugün yerel bir markette 15 liraya satıldığını görünce lip balmım bitmek üzere olduğu için aldım ama gerçekten rezil bir ürün. Dudağıma el kremi sürüyor gibi hissediyorum ve nemlendirme sıfır.

 38. kış mevsiminin gelmesiyle birlikte dudaklarıma sürmeye başladığım ve faydasını da gördüğüm bakım kremi. şu sıralar reklamına sürekli denk geliyorum. bence lip balmları unutturacak cinsten bir ürün.

 39. yapısını çok beğenmediğim ve çok da işe yaradığını düşünmediğim ürün. bepanthol bakım onarım kremi daha çok işe yarıyor. dudak bakımında benim favori ürünüm pot o’miracle kissable lip elixir dudak balmıdır. hem uzun süre dayanıyor hem de çok kuru olan dudaklarım neme doyuyor.

 40. nemlendirme için değil ama çatlamış ve yara olmuş dudakları onarmak için ideal ürün. 15 gün boyunca epey ağır bir hastalık geçirdim. dudaklarım çatlamış¸ kurumuş¸ yoluk yoluk yara olmuştu. hastalığı atlattıktan sonra dudaklarımı iyileştirmesi için bu kremden aldım. uyumadan önce sürüp yattım ve sabaha yaralar epeyce yatışmıştı. birkaç gün içerisinde de dudaklarım tamamen iyileşti. eğer yara olmuş dudaklarınız varsa bu krem iyi gelecektir ama günlük nemlendirme için kullanılacak bir ürün değil.

 41. Ben ürünü beğenmeyenlerin tarafındayım. Nemlendirme vaadini en fazla bir saat için gerçekleştirdiğini¸ sonrasında dudaklarımı kabuk kabuk daha çok kuruttuğunu düşünüyorum. Deneyimlediğim tek artı özelliği¸ hızlı emilmesi ve yağlı durmaması nedeniyle mat ya da sürümü zor rujların altına kullanmaya müsait.( sadece bu özelliği için de almaya değer bulmuyorum.) Yine de adı ve vaadi dudak bakımı yapmak olan bir üründe aradığım nemlendirme özelliğini bulamadığım için beğenemedim.

 42. Nemlendirmek için değil de yaraları¸ çizikleri¸ çatlakları onarmakta iyi ve hızlı bence. Yüzü ve dudağı her zaman çöl toprakları kadar kuru olan ben¸ daha nemlendirici bir ürün beklerdim.

 43. Bu lip balmın bende tek artısı mat olması.onun dışında da artı bir özelliği yok.emilmiyor beyaz beyaz kalıyor nemlendirmiyor¸ en son parıl parıl parlasa da hametana geri dönmüştüm.

 44. Nemlendirmesi yetersiz¸ bana tek iyi gelen özelliği bazı lip balm larda emildikten sonra oluşan rebound dudak kuruluğunu yapmaması¸ ama bir daha almam. 

Siz ne düşünüyorsunuz?