“Bepanthol cilt bakım kremi” için 232 yorum

 1. geçenlerde sivilce kızarıklarımın üstüne deneme amaçlı sürdüm ve maceramız öylece başladı. şimdi her gece yüzüme sürmeden yatmıyorum. kızarıklıklarım çok hafifledi¸ cildim güzelleşti¸ sağlıklı da bir aydınlatma da veriyor sanki. neden daha önce aklıma gelmedi acaba.

  7
  5
 2. içeriğindeki Pro Vitamin B5 ve Lanolin bulundurur. pro vitamin b5 cilt bariyerinin güçlendirilmesine yardımcı olurken¸ cildi sağlıklı ve nemli tutar. lanolin ise cildin nefes almasını sağlar ve pişiğe karşı koruyucu bir etkisi vardır. yani kızarıklıklar için de kullanılabilir. parfüm¸ koruyucu madde¸ renklendirici veya antiseptik içermez.

 3. Zor anlarımın kurtarıcısı. ..Iflah olmaz dudaklarımda cok ise yarar birde sert kış günlerinde sürüp yattin iz mi hemen pullanmayi alır.

  1
  1
 4. cildimi temizledikten sonra nemlendirici olarak bu kremi kullanmaya başladığımdan beri cildim daha bi güzel sanki. mesela kaç haftadır fondöten/renkli nemlendirici vs kullanmadan yapıyorum makyajımı ve cildim inanılmaz sağlıklı duruyor. tabii beslenme¸kişisel yapı da etkili ama bence çok iyi bir ürün.

  2
  2
 5. sivilce tedavisi görenlerin¸ kuruluk için yüzlerine sürmemesi gereken kremmiş. yüz dışında kullanıyorum ben de.

  4
  3
 6. kıl köklerini tetikleyip tüylenme yapıyor diyenler var¸ genelde roaccutane kullananlar için nemlendirici olarak yazıyor doktorlar¸ son kontrolümde doktora sordum ve evet doğru dedi işte tıbbi tıbbi açıkladı nedenini¸ benim için de bilimsel olarak tüylenme yaptığı kanıtlanmış oldu¸ ama doktor eklemeden de geçmedi her gün kullanmazsan 2 günde¸ 3 günde bir ya da cildinin neme ihtiyaç duyduğu vakitlerde kullanırsan bir şey olmaz¸ tüylenme etkisin bu ürünü her gün uzun yıllar boyunca kullandığında görürsün sürer sürmez 3 4 ay sonra yüzün kıllı olmaz dedi. bilgilerinize hanımlar :))

  10
  3
 7. Genel olarak nemlendirmesi iyi¸cilt tarafından hızlıca emilen bir krem.Ben ara sıra geceleri yüzüme uyguluyorum¸şimdilik memnunum.Sivilce izlerinin iyileşme süresini kısaltması da beğendiğim yönlerinden.

 8. Yazın bi ara cildime yatmadan önce sürüyordum başlarda çok iyi geldi ama sonra cildime sivilce yaptı¸ anlayamadım. Ama fiyatı uygun¸ her evde bulunması gereken kurtarıcı bir üründür. her gün cilde uygulanmaya gelmez bence ama ara sıra yatmadan önce kullanırsanız sabah pamuk gibi aydınlık¸ güzel bir ciltle uyanırsınız. 🙂

 9. kışın cildim çok kuruyor¸ özellike yüzümün çatladığını hissedebiliyorum ¸ işte bu hissi yüzümde vıcık vıcık krem kalmadan giderebilen tek ürün bu. dokunduğumda yüzüm elime yapışmadan nemlenebiliyor. kokusunun çok hoş olmamasının da az katkı maddeli olmasından kaynaklandığına inanmak istiyorum.

  2
  1
 10. e vitamini ile karıştırılarak kullanıldığında muciceler yaratıyor. bahçemle ilgilenip de ellerimi mahvettiğim yaz dönemlerinde ve yine kışın bahçede bir şeylerle uğraşıyım¸ kışı yaza döndürüyüm diyerek parçaladığım ellerimde¸ kollarımda¸ parmaklarımda tek kurtarıcım diyebilirim. sürünüz¸ sürdürünüz… suratıma sürmemek için resmen kaçak güreşiyorum. o derece seviyorum bu ikiliyi.

 11. epitelizan özellikli kremlerdendir. yani cildimizin en üst tabakası olan doku bölümün epitel hücresi adını verdiğimiz hücrelerini yenileyen bir yapısı var. Bir çok derde derman olması bu nedenledir. Çok kişi sadece bunu cilt bakım ürünü kullanarak mucizeler elde ettiğini belirtse de bu devirde bunca seçeneğimiz varken bana çok mantıklı gelmiyor. ama özellikle hafif yanık ve tarvmaalrda bu epitelizan etkiden faydalanmak için ‘her evde bulunması gerekenler listesi’nde bence.

 12. son derece yağlı olan cildim mevsim geçişi nedeniyle pul pul dökülürken yağsız yapısı nedeniyle kullanmak zorunda kaldığım krem. ancak bende sivilce yapıyor bu. daha yağsız bir krem bulsam elime alacağım bir şey değil ne yazık ki.

 13. Herkesin yüzüne boca ederek gezebildiği benim yüzümde krem değen yere kırmızı iz bırakan (doğduğumdan beri) bana yaramayan krem halbuki bende isterdim sürekli çantamda gezdireyim elimden hiç düşmesin.

  4
  1
 14. Yazdan sonbahara geçerken cildim çok saçma reaksiyonlar verdi. Yağlı/karma cildimde pullanmalar kurumalar meydana geldi ve tam o zamanlarda kurtarıcım oldu bu krem. Yapısı incecik¸ zararsız. Müthiş hızlı emiliyor ve asla yağlı bir his bırakmıyor üstelik dudaklarıda yumuşacık yapıyor. Piyasada içeriği bu kadar temiz olan ve bu saydıklarımı yerine getirebilen hiçbir ürün kullanmadım sürüyle para dökmeme rağmen. Fiyat olarak saçma kremlerin onda birine sahip oluyorum ve benim cildimde harikalar yaratıyor. Daha ne isterim.

 15. aradığım yüz kremini dün gece annemin çantasında buldum. kupkuru olan alnımı bile süper nemlendirdi ve yağlanma yapmadı. en önemlisi bu.çünkü kremlerin o yağlı hissi yüzünden aldığım hiçbir kremi kullanamıyordum.her gün kullanırım artık.

  1
  1
 16. Diadermine pembe kapaklı günlük kremime cildim bir ay sonra değişik reaksiyonlar göstermeye karar verdiği için deli gibi¸ cildimi nasıl düzeltebilirim¸ ne yapsam da eski sivilcesiz tenime geri dönsem diye düşünüp durduğum anda karşıma çıkan krem. Kayısı çekirdeği yağıyla beraber kullanmaktayım. Şimdilik kızarıklıklarım geçti. Sivilcelerim yavaş yavaş kaybolma yolunda. Kısacası sevdiceğimdir. Bebeğimdir

 17. bir dönem bu kremi yüzümde kullanma gafletinde bulundum ancak cidden tüylenme yaptığını farketmemle bırakmam bir oldu. Ellerime sürerek bitirmiştim. Her gün değil de ara ara ciltteki problemleri gidermek için kullanılabilir zira düzenli kullanınca¸ cilt buna alışınca tüylenme kaçınılmaz oluyor.

 18. asla eski bepanthen’in yerini alamayacaktır benim gözümde. ne içeriği ne de etkisi eskisiyle hiç benzemiyor

 19. öncelikle elasel ‘e katılıyorum. 7-8 aydır deli gibi her gün sürdüm durdum¸ neden sonra bir yerlerde tüylenme şikayetini okudum. geçenlerde gün ışığında yüzümü incelerken yanaklarımın kulağa doğru olan kısmındaki ince ayva tüylerinin arttığını fark etmemle bırakmam bir oldu. belki bunun hiçbir etkisi yoktur ama burada da benzeri yorumları okuyunca huylandım tabi. dikensiz gül yok mu ya dikenine katlanmadan sevebileceğimiz?

 20. Her derde deva kremi.Seyahatte¸evde banyo sonrası kışın pul pul dökülen ¸pek çok ürüne hassasiyet gösteren cildin dostu.30 ve 100 ml.’lik tüplerde.100 lük tercihim.Yağlı his bırakmıyor.İzlere ve lekelere iyileştirme özelliği var mı? bilmiyorum içeriğinde parfüm dışında irritasyona neden olacak bir madde var mı ?bilmiyorum sanmıyorum.Kaşlara sürüldüğünde kıl köklerimi beslediğine yenilerinin çıkmasına yardımcı olduğuna inanıyorum.Genel yüzde ekstra bir tüylenmeye şahit olmadım.Bayer firmasının ürünü eczaneden aldığınızda küpür topluyorlar ya da şeffaf kutuya atabiliyorsunuz ve Bayer Türk ağaçlandırma projesine katkıda bulunuyorsunuz. (bkz: ) (link: bayer.com.tr/ebbsc/cms/tr/7agackampanyasi.html ) Ağaç dikimine gidiyor ¸birkaç farklı ilaç ve vitamin desteğinde de devam ediyor.

 21. Yüzümde mevsimsel kurumalar¸ pullanmalar olduğu zaman ve banyodan sonra gerilmeler yaşadığım zaman korkmadan sürebildiğim tek krem. Sivilce yapmadiğı ve hatta var olan ufak tefek sivilce lekelerini geçirdiği için başımın tacıdır. Clinique ve lancome markalarının nemlendiricilerine yıllarca boşuna para dökmüşüm. Onlardan farklı bir performansı yok. Üstelik fazla kaçırsam bile hassas ve karma cildime hiçbir zararı dokunmadı. Eski bepanthen kreme göre yağsız ve hafif bir yapısı var. Tüylenme yapar söylentileri var ama hiç öyle birşey yaşamadım.

 22. Çok güzel nemlendiriyor¸ ağırlık hissi yok¸ kuruyup kalınlaşma yok¸ parfüm yok¸ terletme yok.Tüylendirme konusunda henüz bilgim yok¸ 3-4 günde bir sürdüğüm için tüylenme olup olmadığını ölçemedim. Fakat bepanthen’ in tüylendiren imajını yıkmak için bunu ürettiklerini duymuştum.

 23. çok çabuk tahriş olan bir cildim olduğu için sık sık kullandığım krem. öyle harikalar yaratmıyor ama tahriş ve kızarıklığı anında geçiriyor. ben bunu her yerime sürüyorum. jilet kullandığım zamanlar bacaklarıma filan sürüyorum nemlendirme performansı çok iyi çünkü. bir ara günlük nemlendirici olarak da kullanmıştım. hatta aklıma gelmişken gidip alayım ya epeydir sürmüyorum.

 24. Ayıla bayıla kullanıyorum valla. Hatta annemin eczacı arkadaşı millete vichy satıyorum ben bunu kullanıyorum demişti. 🙂 Gece yatmadan önce sürüyorum bunu hemen emiliyor zaten. Herkese iyi gelir mi bilemiyorum. Yüzdeki tüyleri arttırdığına dair bir şey okumuştum ama bende şimdilik tüylenme falan yapmadı. Dudaklarıma da sürüyorum yumuşacık uyanıyorum.

 25. bebeksi cildimin sırrı. Herkesle paylaşıyorum ki nazar değmesin maşalllah diyin. bir kere emilimi çok hızlı¸ asla yağlı¸ vıcık vıcık kalmıyor. Kızarıklık mı var? sür gitsin. eğer benim gibi atopik bir cildiniz varsa uygun fiyatlı bir mucize aracı. Alın efendim kullanın. Tüylenme olayını ben yaşamadım sanırım. Her zaman kullanıyorum. Tüylenme olayına daha yatkın insanlar için belki eksi yönü olabilir. Ama verdiği o yumuşaklık¸ pürüzsüzlük için değer mi değer.

 26. Her derde deva yanık¸ yara¸ kızarıklık bu kremi sürünce cidden çok iyi geliyo. Fiyatı zaten aşırı uygun. Eczanelerden alabiliyosunuz. Mutlaka herkeste olmalı bence ya hametan ya da bepanthol

 27. Günlük yüz kremim olarak kullanıyorum. Kokusuz oluşu¸ su bazlı yapısı tam benlik. Tüylendirme gibi bir problem görmedim. Babası Bepanthen kremi de severdik:)edit: bepanthen’i de sayarsak yıllardır kaç tüp bitirdim bilmiyorum.

 28. Sivilce izleri olan cildimde mucize etkisi yaratmıştır. Yeni çıkan sivilcelere az miktarda sürerim ve ertesi gün müthiş sonuç: hiçbir şey yok. 😀 çok seviyorum bu kremi¸ hem çok uygun fiyatlı hem çok etkili. bittikçe alacağım üründür kendileri.

 29. Mucize¸aşk¸muhteşemlik hepsi bi arada toplanmış şu minnak tüpe sığmış.”sensiz ben nefes alamam¸ buralarda hiç duramam”der bitiririm.

 30. ben akşamları bephantene kremi dudaklarım sürüp yatıyorum ve sabah gerçekten yumuşacık oluyor ayrıca dudak için bir krem almaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Her çeşit lip balm anında yumuşatıcı bir etki yapıyor ama¸ sanırım ozmotik etki oluşturarak kısa bir süre sonra daha beter kurumaya ve soyulmaya sebep oluyor. Benim deneyimlerim hep bu şekilde oldu.

 31. onarıcı bepantholü burun kenarlarıma sürüyorum ben nezleyken. paket paket mendil tükettiğim sinüzit günlerimde burun kenarlarımın tahrişini rahatlatıyor. başka ne sürsem sızlıyor oradaki deri silmekten. bugün de o günlerden¸ burnum acıyor sözlük.

 32. Çok amaçlı yanımdan ayıramadığım krem. Dudaklarım kış aylarında çok kurur¸ burnum silmekten pul pul dökülür ve ben bunu burnumdan tırnaklarıma kadar hatta göz altlarıma bile sürerim

 33. kullandığım tek nemlendirici¸ gözümün nuru¸ ciğerimin köşesi resmen¸ ayrıca stok yaptığım tek ürün. Yüzüm¸ ellerim¸ dudaklarım ve -sanırım tavsiye edilmese de- göz altlarım için kullanıyorum. roaccutane tedavisinden önce yağlı olan¸ tedaviden sonra karma tipe dönen cildimi kolayca nemlendiriyor¸ koruyor¸ rahatlatıyor. Makyaj altında kullanmaya en müsait nemlendiricilerden biri bence¸ anında emildiği için cakey görüntüye mahal vermiyor. Üç yıldır hemen hemen her gün kullanıyorum¸ tüylenme gibi bir durum da yaşamadım.

 34. her evde bulunan krem özellikle annanem için bir adaya düşse yanına alacağı üç şeyden biridir. bi yerini kesersin petanten ¸ sinek ısırır petanten¸ yağ sıçrar yakarsın kendini petanten¸ köpek ısırır herhalde söylememe gerek yok¸ petanten.

 35. kışın kullandığım tek nemlendirici diyebilirim. öyle güzel nemlendiriyor ki pul pul dökülen¸ gerim gerim gerilen yüzümü ortalama bir haftada daha rahat bir hale getirmiştir. öyle ki ellerinin üzeri yarılmış ve kuruluktan kanayan yengemin de yaralarını kapatmış normal hale getirmiştir. ailecek seviyoruz¸ bu kış favorimiz.

 36. Bir dönem sık Kimyasal peeling yaptırıken peeling sonrası kullandığım tek kremdi¸ uzunca bir süredir kimyasal peeling yapmayınca neden nemlendirici krem yerine bunu kullanmıyorum dedim ve bunu kullanmaya başladım. diğer nemlendiricilerimden ekstra bir nemlendirme görmedim ama sivilceye sebep olmaması¸ cildi yağlandırmaması¸ fiyatının uygun olmaması¸ orta seviye bir nemlendirme sağlamasıyla yüz için tercih edilebilir¸ iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum. ellerim içinse kışın yeterli gelmiyor¸ daha yoğun ve su bazlı olmayan kremler tercih ediyorum.

 37. karmadan yağlıya dönük olan cildimin bi anda pul pul olucak kadar kuruması sonucu annemin tavsiyesiyle sarıldığım mucizevi bakım kremi. 3 günde kendine geldi yüzüm.

 38. su bazlı nemlendirici olduğu için sivilceye yol açmıyor o yüzden yüz için rahatlıkla kullanılabilir.hatta o kadar su bazlı ki benim cildime fazla nem veriyor bazen fazla kaçırdıysam burnumun üstünde su damlacıkları falan görebiliyorum 🙂

 39. Bu başlığa girdiğim kaçıncı entry bilmiyorum ama 1 senedir falan nerdeyse her gün bepanthol kullandım¸ kışın pul pul kuruyan cildim artık sapasağlam. Bi ömür kullanırım¸ herkese de tavsiye ediyorumEdit: tüylenme ile ilgili herkesin endişesi var¸ 1 seneyi aşkın kullanımımla bende tüylenme hiç olmadı¸ bünyenizi bilmemekle beraber kendi deneyimimi paylaşıyorum. Tüylenme sizin için çok büyük korkuysa da yüzünüze hiç krem sürmeyin. Her şey tüylendirebilir

 40. içerisinde banthenol (tüyleri besler) ve b vitaminleri bulunan su bazlı krem. eczanelerden alabilirsiniz. tahriş olmuş¸kurumuş cildi hemen rahatlatır¸ güneş yanıklarında da çok etkilidir. dudak kuruluğunu hemen nemlendirse de uzun süre nemli tutamaz. günlük nemlendirici olarak kullanımı kişinin kıl yapısına bağlıdır. bazılarının tüyleri kolay kolay gürleşmez bu durumda kullanılabilir.

 41. Bu kremle ilk defa sivilce tedavim başlarken tanışmıştım¸ ciltteki kurumalar için doktorum vermişti. Çok çok memnunum çoğu sözde nemlendirici gibi cildi yağ küpüne döndürmüyor¸ su bazlı olduğundan cilde doğal nemini kazandırıyor. Hatta ben bunu dudaklarıma da sürüyorum ve yarık dahi olsa bunu sürdükten sonra dudaklarım adeta bebek poposuna dönüyor kullanmayı düşünen herkese şiddetle öneririm. Yalnız bu aralar etrafta çok sık duyar oldum¸ kendimde de çok dikkat etmedim galiba ama gerçekten tüylenme yapıyor mu? Yapıyorsa göze batar derecede mi? Biri bilgilendirirse çok sevinirim 🙂

 42. Oldukça kuru¸ nemsiz bir cildim var. bi ara her akşam kullandım. gerilen¸ artık kuruluktan acıyan yüzümü çoook rahatlattı ama ciddi tüylenme yaptı bende artık çok nadir kullanıyorum. dermatologlar da hergün kullanmayı önermiyor.

 43. önce de bepanthen çantamın baş elemanıydı ama artık bepantholle yolumuza devam ediyoruz. karma yağlı bir cilde sahip olan ben her akşam yüz temizleme jeliyle yüzümü temizledikten sonra minimum miktarda bepanthol kullanarak yüzüme yediriyorum. verdiği nemden gayet memnunum ayrıca sivilce izlerimde azalma ve var olanlarda da hızlı bir iyileşme gözlemledim.

 44. Yenilenme sürecine yardım ettiğini okur okumaz aldım. alnımda derin olmayan izler var. Neyse yüzümü temizleyip sürdüm. Baktım iltihap doldu sivilceler. Sivilcenin çıkma sürecini hızlandırıyor bana göre. Minik minik sivilcede yaptı bende. Ama hiç umrumda değil izlerim gitsin sivilcelerim olsa da olur. Belki bi süreden sonra alışır çıkmaz sivilce (yazar burda kendini avuttu). Nemlendirmesi çok güzel gerçekten şu ana kadar yüzümü nemlendirmemişim sanki. Ben bunu sonsuza kadar kullanırım yeter ki izlerim geçsin.

 45. Bepanthene iyiydi ya kıvamı falan. Bepanthol den hiçbir şey anlamadım ben. Yüzüm için nemlendirici olarak aldım¸ cildimi nemlendirmedi ama yağlandırmayı başardı. Sivilce de yapınca bıraktım. Epilasyondan sonra 1-2 gün kullanıyorum artık o kadar. Çabucak da bitiyor.

 46. bunun bepanthen plus olanını nemlendirici amaçlı kullanıyorum. Her gece yatmadan önce cildimi temizledikten sonra güzelce yediriyorum ve yaklaşık 2 aydır kullanıyorum sanırım sivilce lekelerime iyi geliyo. İyi gelmese bile drugstorelardan aldığımız nemlendiricilerden daha çok güveniyorum bepanthen’e devam

 47. 1 aydır düzenli olarak hem gece hem de göz kremi niyetine kullanıyorum ve çok memnunum.Yoğun yapısıyla kış aylarında inanılmaz kuruyan cildimi çok güzel nemlendiriyor ve sabah uyandıgımda tazecik bir his veriyor.

 48. Kış aylarında kuruyup pul pul olan cildime iyi gelen kremdir kendileri.akşamları temizlediğim yüzümün tamamına nemlendirici olarak uyguluyorum. Herhangi bir kötü etki yapmadı. Bildiğim kadarıyla su bazlı bir krem¸ o nedenle yağlı bir his bırakmıyor güzel nemlendiriyor

 49. Nemlendirme amacıyla kullandığım ama üzülerek tüylenmeye sebep olduğunu farkettigim krem:(( daha önce de belirtilmiş¸ yine de bephantolden değildir diye kendimi inandirmak istemiştim ama gerçekten tüylenmeye neden oluyor.

 50. Baby ekstra koruma versiyonu dövme iyileştirmede efsanedir¸ dövme yaptırmayı düşünen cicişlerin aklında bulunsun.

 51. Hemen her ürünün sivilce çıkartabildiği¸ normalde karma ama kışın kuruyan cildime kışın ilaç gibi gelendir. Yalnız şunu belirtmeliyim içerisine ekstradan e vitamini kapsülü eklendiği için uzun süreli ve sık kullanımda tüylenme yapabileceğini söylemişti eczacı.

 52. Hafif kıvamlı¸ kolay emilen¸ günlük kullanılabilecek bir nemlendirici. Aylardır kullanıyorum bende tüylenme gibi bir probleme sebep olmadı.

 53. benim cildimde inanılmaz sivilce yapan krem. bi ara ellerimde ufak tefek yaralar oluyordu¸ hızlıca iyileştirmişti. ama yüzüme sürdüğümde sivilce kaşıntı ve kızarıklık yarattı

 54. bir haftadır uyumadan önce yüzüme çok az miktarda dağıtıp sürüyorum şimdilik herhangi bir yan etki görmedim ve umarım tüylenme¸sivilce gibi bir problemle karşılaşmam.

 55. Buraya kaçıncı entry giriyorum artık bilmiyorum ama 2 seneye yakın süredir günde en az 2 kere uygulamamda tüylerimde herhangi bir uzama veya artış görmediğim favori nemlendiricim. Fakat siyah noktaya meyilli ciltliler benim gibi çoook uzun süre kullanmamalı. İçeriğindeki bir koruyucu madde uzun süreli kullanımda siyah noktalanmaya sebep oluyomuş. Denememe kullanmama sebebiniz tüylendirme ise¸ yüzünüze hiç bir kremi sürmemeniz gerekir.

 56. şuan ikinci kutusunda olduğum bende de tüylenme yapmayan krem hem nem vermesi ortalamanın üzerinde hem de sivilce yapmadı çabucak emiliyor severek kullanıyorum tüylenme de yapmadı bende.

 57. birkaç ay önce ilk defa edindim bu kremi düzenli kullanmadım ama bitirdim. o dönem yüzümde sivilce çıkarmıştı.geçenlerde yine aldım bu kez düzenli kullanacağım bakalım nasıl olacak.nemlendirmesini ve yüzde yağlı bir bitiş bırakmamasını seviyorum.fiyatı da gayet makul. eczaneden olunca da insan daha bir güveniyor.

 58. Yağlı değildir.tahriş olmuş cildi rahatlatmakla kalmayıp onarır da. Acnelyse sürüp yattığım gecelerin sabahında büyük kurtarıcımdır. Tabi ki üzerine güneş kremi şart

 59. Su bazlı bir krem olduğundan yağlı ciltlerin de kolaylıkla kullanabileceği bir ürün. Ben yaz kış demeden bazen sabahları bazen akşamları kullanıyorum. Sivilce izlerine ve bölgesel kuruluklara iyi geliyor. Nemlendirici konusunda macera aramak istemeyenler buna bir baksın derim.

 60. yağlı ciltlerde emilmesi ve nemlendirmesi çok güzel.uzun süre kullandım sonra kardeşimin tavsiyesi üzerine l’oreal’ın serumunu denemeye başladım o bitince indirimde yakalamayamazsam kendisine geri döneceğim.

 61. eğer sivilce izleriniz¸ burnunuzun üzerinde pütürcükler gibi sorunlar yaşıyorsanız kesinlikle tavsiye edebileceğim üründür. erkek ya da kadın bu tür sorun yaşayıp da bu ürünü kullanan yakınlarımın çoğu memnun kaldılar. yalnızca cildiniz iltihaplı sivilceye çok meyilliyse biraz dikkatli kullanın derim.ellerin üzerine sürüldüğünde hemen emilmesi¸ elde yağlı his bırakmaması sonucu anında herşeyi rahatlıkla tutabilecek oluşunuz ise çok güzel bir duygu…

 62. Başımı duvarlara vurasımı getirten krem. Burada yazmış insanlar sivilcelebme yapıyor diye¸ meraklı ben hemen aldım yüzüme sürdüm geceden. Sabaha alnımda 15-20 tane pütür şeklinde sivilceyle uyandım. Makyaj yapınca hemen kapandı bu sivilceler. Fazla kırmızı olmadıklarından da göze de batmıyo. Fakat aşırı sivilcelenme oldu sonuçta. Cildim yağlıya dönük karma.

 63. Yani bende beyaz komedan dediğimiz ufak sıkılabilir yağ butonlarından yapıyor sanırım mucizeviliği ciltten cilde değişiyor. Belki kuru ciltler için daha olumludur benim cildim karma.

 64. her gun kullanmak istedigim ama yuzde tuylenme yaptigi dedikodularina gonulden inandigim icin malesef arada bir cok ihtiyacim olunca kullandigim krem. eskiden merhem versiyonu vardi babam cocukken dirseklerimize falan surerdi kurumus diye. ne zaman yuzume sursem o gunler aklima geliyor ikisinin de kokusu ayni :’)kizarikliklari hemen geciren bunun kadar tatli¸ bence yuze iyi gelen bir kremin tuylendirme yapmayan versiyonu varsa mesaj kutuma bekliyorum

 65. burun kenarlarında soyulma yüzde egzama sedef benzeri kabuklanmalara mucize olan bir krem. düzenli kullanımda cildin alışıp eskisi kadar etki etmeyeceğini bizzat eczacıdan öğrendiğim için sürekli kullanamadığıma üzüldüğüm bir kremdir resmen kendisi..

 66. Tüylenme yapar denilmesine rağmen ciddiye almadım 2 tüp aldım bitirdim. Yüzümde çabuk emiliyordu pamuk gibi yapıyordu cildimi. Pek bereketli bir ürün değil bana göre. Çabuk bitiyor. Neyse gelelim pişmanlığıma. Bende kesinlikle tüylenme yaptı. Beyaz tenliyim belli belirsiz ayva tüylerim vardi ama anormal derecede uzadılar ve olmayan yerler de tüylendi. Benim tavsiyem kontrollü kullanın cicişler.

 67. 2 gece ya sadece 2 gece sürdüm ve sonra hoşgeldiniz sivilceler…. kesinlikle yağlı ciltlerin kullanmaması gereken bi ürün. Resmen ağır geldi. Nerden sürdüm dedim. Hala da geçmedi sivilcelerim 1 haftayı geçti yani.

 68. Bir süredir düzenli olmasa da ben de kullanıyordum. Yağlı bir cildim var ve daha sonra söylediğimde dermatolog bu ürünün bende sivilce yapabileceğini söyledi. Başka bir nemlendirici önerdi.

 69. ben cilt için değil de¸ daha çok sürekli yolduğum dudaklarım için kullanıyorum. gece yatarken sürüyorum dudaklarım bembeyaz olacak şekilde. sabah olduğunda yaraların bi çoğu iyileşmiş oluyo.

 70. Farklı nemlendiriciler deneyip her seferinde tekrar ona döndüğüm krem. Bir yara olduğunda üzerine korkmadan sürebiliyorum çünkü yakmıyor kesinlikle. Bu aralar tekrar başladım makyaj altı kremi olarak kullanmaya¸ cildim kendine geldi.

 71. Yaz kış makyaj altına kullanıyorum ıssız adaya düşsem de yanıma bunu alırım o derece. Kokusu gerçekten kötü ancak sürdükten 1 dakika sonra hiç bi koku kalmıyor. Her cilt tipinin kullanabileceğini düşünüyorum ama en çok kuru ciltlere öneririm. Bu peelinglere meydan okuyan kabuk kabuk cilt problemimi hallediyor daha ne yapsın.

 72. geçen güne kadar hiç yüzümde denemediğim ama denedikten sonra vay be gerçekten iyiymiş dediğim krem. içerisindeki maddelerden biri kıllanmaya neden oluyor diyorlar ama nivea için de aynı şeyi söylüyorlar. cilt tipine göre cildin reaksiyonu değişiyor mu bilemedim de yine de korkudan öyle her gün kullanamıyorum.

 73. 1 hafta önce 11 tl ye alıp hunharca kullandıktan sonra bitmeye yaklaştıktan sonra bu ne ya her hafta 11 tl bayılamam dememle bir daha sanırım almayacağım krem. Şunun buyuk boy ve cilt için kiloluk olanlarını çıkartsalar ya 🙁

 74. Her cilde aynı etkiyi gösterir mi bilmiyorum ama benim yüzümde bariz ve çok rahatsız edici bir şekilde tüylenme yaptı¸ denedim onayladım

 75. kuru ciltlerin kış aylarında kurtarıcısı olan krem.. Kış ayları boyunca elimden düşürmedim ve evet kesinlikle tüylenmeler arttı.

 76. biraz yoğun emilmesi uzun sürüyor bir de ilaç ilaç kokuyor yağlı ciltler için yüze uygulanmasını önermem eller için daha uygun bi ürün

 77. uzun süreli kullanımım sonucunda tecrübeyle sabit verebileceğim ilk tavsiye kesinlikle hergün kullanmamanız olur. kuruyan ve hatta kabuk oluşan yüzüme ve özellikle burun kenarlarıma yaklaşık 1 ay boyunca hergün kullandım ve sonuç¸ özellikle burun kenarlarım olmak üzere ağırlıklı kullandığım yerlerde bariz tüylenme oluşumu. zaten hergün kullanınca vücut bağışıklık kazanıyor ve ilk sürdüğünüzdeki etkiyi alamıyorsunuz maalesef. üzülerek bir daha almayacağım üründür kendisi.

 78. son iki yıldır bu kremi yüzüme kullanıyordum diğer ürünlere göre daha doğal daha güzel diye. ve bu iki yıl boyunca sürekli olarak kilo alıp vermemden dolayı hormonlarım saçmalamıştı ve bu dönemdeki yüzümde oluşan korkunç tüylenmeyi buna bağlıyordum. artık aşırı kuru cildime daha yarayacak bir krem arayışına girmişken¸ daha önce yapmadığım bir şekilde¸ internetten bu kremin yorumlarına bakayım dedim – ki normalde kullandığım bütün ürünlerin yorumlarına bakarım. yorumları okumamla birlikte başımdan kaynar sular dökülmesi hissini yaşadım. kremi aynen çöpe atıp dışarı çıkıp kendime düzgün bir nemlendirici aldım. bir daha da bepanthol denen şeye yaklaşmam. tüylendirme olayı doğru¸ bu kadar kişi yanılıyor olamaz. başınıza iş almayın¸ kullanmayın.

 79. her nemlendirici sürdüğümde bana sivilceyle karşıklık veren cildimde sivilce yapmayan tek güzel nemlendirici. ben zaten gratis’ten¸ watsons’tan yüz için bir krem alma taraftarı değildim¸ bu krem de eczanede satıldığı için mi bilmiyorum bana temiz geliyor. bittikçe alıyorum¸ 6. kutudayım sanırım. yağlı ciltler için uygun olduğunu düşünüyorum ama kuru ciltlilere yeterli gelmeyebilir. kıllanma yaptığına dair söylemler var doğru olabilir bilmiyorum ama ben ekstra bir tüylenme gözlemlemedim¸ zaten yüzümdeki tüyleri alıyorum çıksa da farketmez. 🙂

 80. roaccutane kullandığım dönemde cildimin ve dudaklarımın kurtarıcısı olan krem. dudaklarımda şöyle gözlemledim¸ dudaklarınız çok kurumuşsa sürdüğünüzde anında yumuşatıyor¸ fakat üstüne başka nemlendirici kullanmazsanız yumuşaklığı sürmüyor emilip gidiyor. yani o an dudakları kurtarabilmek için oldukça yararlı. ama etkisi kesinlikle kalıcı değil. tabii benim bahsettiğim roaccutane döneminde çölden farksız olan dudaklar. ciltte ise çok çabuk emilen ve nemini geri kazandıran bir krem olsa da¸ kıl köklerini ilacın da etkisiyle besliyor ve ne yazık ki yüzde kıllanma yapıyor. ilaçtayken daha iyisini bulamadığım için bile bile kullanmayı sürdürdüm fakat bundan sonra cildime süreceğimi sanmıyorum.

 81. günlük bakım kremi olarak kullandığım ama maalesef benim de yüzümdeki o ayva tüyü dediğimiz oluşumu gözle görülür ölçüde çoğaltmış krem. benim ki kıl köklerim öyle güçlü değildir açık renkli ve ince kıl yapım var. çok canımı sıktı bu durum. ne de güzel hem ucuz hem çabuk emilen ve sürdükten sonra yüzde hiç hissedilmeyen bir krem buldum diye sevinmiştim.

 82. Sürekli aynı bölgelere sürmeniz nedeniyle kıl köklerini daha doğrusu deriyi beslediği için tüylerini artırabilir. Yalnız bunlar hormonal nedenden olmadığı için simsiyah kıl gibi değilde şeftali tüyü gibi renksiz tüylerdir. Bence günlük nemlendirici olarak kullanmak yerine ilaç tedavisinden kaynaklanan yada herhangi bi nedenle dermatit şeklinde pul pul kurumuş derilere kullanmak daha mantıklı. Güçlü bir nemlendiriciyle de takviye yapılabilir kalan bölgelere.

 83. Bebek poposu etkisi yaratan ancak ciddi anlamda tüylenme yapan bir krem.polikistikover hastasi olanlar yaklaşmamali kesinlikle.

 84. tüylenme problemine yol açtığını düşünmediğim¸ karma cildime güvenle uyguladığım nemlendirici kremdir. ayrıca unutulmamalıdır ki içeriğinde vitamin vb. bulunduran kremlerin hepsi kıl kökünü besler. bu yüzden dikkatli kullanılmalı zaten.el ve vücut dışında makyaj altı nemlendiricisi olarak da kullandım ve başarılı buldum.egzamanın kışın daha şiddetli nüksettiği zamanlarda ürederm lipo gibi tıbbi bir nemlendirici kadar işe yarar olduğunu gördüm.

 85. en sevdiğm biriciğim nemlendirici kremim. ben duş sonrası cildimin yatişması için ve yüzümü temizledikten sonra nemlendirici olarak kullanıyorum ve cildi güzelleştirdiğini düşünüyorum çünkü düzenli kullandığım zamalarda sıfır makyaj olduğumda cildin ne kadar güzel diye iltifatlar almıştım. kısacası cicişler alın aldırın

 86. Yüzümde hiçbir ağırlık yapmadan direk emilip yumuşacık yapan¸dudak kenarlarımdaki kuru ve kurumaktan soyulup çıkmış deriyi sanki hiç onlar yokmuş gibi yapan krem gibi krem.ellerimde de aynı şekilde.gerçekten her derde deva.

 87. Karma ve yagli ciltlere uygun¸ su kivaminda cilt tarafindan cabuk emilen bir krem. Cok sevmistim ama tuylenme yapti maalesef 🙁

 88. her derde deva krem. özellikle madecascol kremle karıştırıldığında mucizeler yaratır. ben su bazlı olduğu için terletmeyeceğini düşünmüştüm ama terletiyor bu yüzden duş sonrası ya da yatarken sürmek favorim. yine de elde yağlı his bırakmadığı için sevdiğim bir kremdir kendisi.

 89. Tüylenme yaptığı doğru ama aşırıya kaçmadan kullanıyorum. Yalnız eksi bi yönü var ki ilk aldığımda kokusu hafifken bi ay sonra falan kokusu kötüleşmeye başlıyor nedendir bilmem. Bu yüzden çok bekletmemek lazım.

 90. Kaç tüp bitirdiğimi bilmediğim canım kremim. Konuştuğumul her eczacı da en temiz içerikli kremin bu olduğunu söyledi. Bende tüylenme de yapmadı. Kısacası vazgeçmem.

 91. Ben bu kremi üç haftadır kullanıyorum. su bazlı bir krem. sadece sabahları kullanıyorum. karma cildim olduğu için yanaklarımı çok güzel nemlendirmiyo fakat yine de fena değil. t bölgemde kıllanma henüz gözlemlemedim.

 92. Çok severim kendisini¸ kullan kullan doyamadıklarımdandır. Her cilt tipine uyduğunu ama yağlı ciltlerin sürekli kullanmaması gerektiğini düşünüyorum.

 93. onarıcı serumumla birlikte karıştırıp kullandığım gece kremim. Sivilce lekesi (yeniyse)¸ hassasiyet gibi problemlere gerçekten iyi geliyor. Duştan sonra da kullanıyorum. Şiddetle tavsiye edilir

 94. Hücre yenileme özelliği olan bakım kremi. Bi ara nemlendirici olarak sürekli bunu kullandım. Gayette memnundum . Bende tüylenme yapmadı ayrıca

 95. roaccutane kullanırken yanımdan ayırmadığım güzel krem bu sıra sadece cildim çok kuruduğumda kullanıyorum sivilce yapmayan çabuk emilen bir nemlendirici ben tüylenme gözlemlemedim 3. tüpümü bitirmek üzereyim ama herkeste aynı etkiyi göstermez dikkatli olmak gerek

 96. Haftada bir kez yüzüme peeling + maske kombini yaptıktan sonra biraz sakinleşsin amacıyla sürdüğüm krem.Toplamda 5-6 kere falan kullandım. Henüz bir tüylenme problemi yok ama nedense her gün kullansam cildim sapıtacakmış gibi hissettiriyor. Onun dışında yapısı incecik¸ karma cildimde yağlanma yapmayan¸ kurulukları yatıştıran¸ sivilce izlerime iyi gelen bir krem. Cildim karma olmasına rağmen burnumun ve çenemin soyulduğu şu günlerde bence yeterli oluyor. Sürdükten sonra pürüzsüzlük¸ yumuşaklık hissi verse de 1-2 saate o his kayboluyor. Herhangi bir alerjik tepkiye yol açmadı ama ben yine de her gün kullanılması taraftarı değilim. Gerçi ben sabah akşam nemlendirici¸ temizleyici¸ serum bilmem ne rutininden de hoşlanmıyorum¸ cildimin ihtiyaçlarını dinlemek daha mantıklı geliyor.hah¸ bir de elleri gerçekten çok güzel nemlendiriyor. Özellikle manikürden sonra favorim.

 97. Karma cildimde rahatlikla kullandigim¸ kiş aylarinda kuruyan ve hassaslasan cildimde harikalar yaratan krem. Hafif yapisiyla¸ hemen emilmesiyle ve cok az kokusunun olmasiyla favorim. Makyaj bazi olarak da cok basarili¸ sivilce ya da hassas durumlar olusunca her zaman elimizin altinda olmasi gereken bir urun. Fiyat olarak da cok uygun.

 98. doktor bir arkadaşımın ”tüylenme yapar” uyarısı nedeniyle kullanmaya cesaret edemediğim krem. bunun yerine la roche posay cicaplast baume b5 ‘i haftada 1-2 gün kullanıyorum.

 99. Iyi¸ güzel ve hoş. Ama çok kötü kokuyor ya. Aşırı kötü. Bu sebeple fazla kullanamadigim nemlendirici krem. Sadece yüzümü aşırı gergin hissettigim zamanlarda sürüyorum.

 100. Bepanthol bepanthen olduğu dönemlerle aklımda kaldığı için aklımın bir yerinde hâlâ ” ilaç o nasıl sürücem yüzüme ” olarak kalmıştır. Bu yüzden sadece yüzümde sivilce falan olduğu dönemlerde gece sürüp yatıyorum. Yumuşatıyor yüzümü. Başka bir faydasını görmedim.

 101. Kız kardeşimin koltukaltarında ağdaya gittikten sonra sivilceler oluşuyordu. Bunu bir eczacıya danıştık ve bize bu kremi önerdi. Yanılmıyorsam 16 liraydı¸ kız kardeşimin şuan böyle sorunları yoksa bu krem sayesindedir. Kullanım alanının da çok geniş olduğunu öğrendiğimden¸ artık elimizin altında sürekli bulunduracağımız bir kremdir kendisi.

 102. İçerisinde panthenol maddesi oldugu icin tüylenme yaptığı söyleniyor. Ben kullanıyorum ayva tüylerinde koyulaşma veya sertleşme görmedim. Ama dudak üstünde alınan tüyleri çabuk çıkarıyor dogru. Bunu gözlemleyeli beri Oraya bepanthol sürmüyorum.

 103. Her gün suremiyorum tuylenme yapar korkusuyla ama bazen cildim cok kurudugunda veya tahriş olduğunda kullanıyorum harikalar yaratıyor

 104. Bence fazla abartılmış¸yorumları okuyunca gidip aldım ne zaman sürsem ertesi gün ince sivilceler çıktı.çok nem verme özelliğini de hissedemedim açıkçası.

 105. Bu kremin tek başına kullanımı çok etkili değildir fakat bir tüp bepanthol ile bir tüp madecassol karıştırılınca cilde çok iyi gelmektedir. Aşırı kuru ya da aşırı yağlı ciltler de nasıl olduğunu bilmiyorum fakat izlere iyi geliyor ve cilt rengini biraz olsun eşitliyor.

 106. Çok sevdiğim nemlendirici bakım kremi. Asla yağlı bir his bırakmıyor ve çabuk emiliyor. Bu kremi alalı baya oluyor ama nedense çok geç başladım kullanmaya. Neden bu kadar geç kaldım bilmiyorum. Son zamanlarda en memnun kaldığım ürün. Avene yüz temizleme jeli ile karma ve hassas cildimde iyi sonuçlar alıyorum.

 107. doğu’da bir sene yaşayıp aşırı yağlı cildimi kurak topraklara çevirdikten sonra sarıldığım nemlendirici. benim cildimde hemen emilmiyor baya bir el hareketleriyle yedirmem gerekiyor. ancak yumuşatması vs. güzel. bir de benim cildim lekelidir¸ çok düzgün bir cildim yok¸ hele beyaz ten gururum hiç yok sanki cildimi aydınlattı. ama tüy işini ilk burada duydum ve dehşet tırstım.

 108. sadece cilt bakımı için değil aynı zamanda soğuktan çatlayan dudaklarım için de kullandığım ürün¸ bittikçe yeniliyorum¸ asla vazgeçemiyorum¸ aynı zamanda vücut losyonu olarak da kullanılabilir.

 109. Ankaranin kuruluktan mahveden havasinda cok severek kullandigim ancak cildimi tuylendirdigini gorunce biraktigim krem. Simdilik sadece hassaslasan pul pul dokulen yerlere bolgesel uyguluyorum. Dudaklarda inanilmaz guzel ise yariyor rujlarin altin surunce kurutmayi inanilmaz azaltiyor. Bi de bende onarici bakim merhemi cesidi var aksamdan suruyorum sabah kalktigimda butun dudak derim yenilenmis gibi puruzsuz oluyor. Likit mat rujlarin altina gercekten bi harika onu da tavsiye ederim siddetle.

 110. Yüzüme sürdüğümde siyah nokta oluşumu oluyor cildim karma olduğundan dolayı ama dudak kuruluğu için birebir bence gerçekten güzel nemlendiriyor 🙂 roaccutane tedavisi görürken bunu dudağıma sürüp uyurken acayip rahatlatıyordu

 111. Cildimi çok iyi nemlendiren anında emilen krem. Ben bunu az miktarda gece kremi olarak kullanmaya başlamıştım. Miktarını doğru ayarladığımda bende parlama¸ sivilce yapmadı ama tüylenme yapıyor dendiği için kullanmayı bıraktım. Daha önce de Nivea için aynı söylentiyi duymuştum. Gerçekten Nivea kullandığım yıllarda tüylerimde bariz artış olmuştu. Bu ürünler kesin tüylenme yapıyor diyemem. Bazı insanların tüyleri beslenecek yer arar. Sizde aynı etkiyi göstermeyebilir.

 112. ilk sürdüğüm dönemlerde harika etkileri olan¸ kuru cildimin aradığı krem aha da buymuş dedirtmen bir kremdi. ama zamanla vücut alışıyor sanırım ki hiç krem sürmemişim gibi kurutmaya başladı.

 113. Bir beni nemlendiremeyen krem. Yani etkisi çok çok kısa. İlk sürdüğümde nemleniyor biraz. Hemen sonra yine kuruyor cildim. Merhem olanı her derde deva mucizevi bir şey olsa da bunu beğenmedim. Maalesef hala aradığım nemlendiriciyi bulamadım cicişler.

 114. kış aylarında gündüzleri bepanthol geceleri madecasol sürerek kullandım. Bir tüp bitince ara vermek gerekli cildin alışmaması için fakat bu ikili gerçekten cildimi iyi toparladı.

 115. sıkmasam da bir türlü geçmeyen sivilceler vardı 3 gece sürdüm yattım. krem başucumdaydı geceleri uyandığımda da biraz sürdüm. 3 günün sonunda sivilceler gitti ben de bi “ohh bee” dedim yani

 116. İki tane bitirdiğim kremdir. Kokusu berbattı ama kolay emilmesi içeriğinin diğer markalara göre daha temiz olması yönünden iyiydi . Geçen sene 12 13 liraya almıştım . Yılbaşında aldığımda 16 lira küsür bi fiyata aldım (gizlinot: )sen kim köpek

 117. kurtarıcım. son bir haftada 3 tüp bitirdim. çok doluyum cicişler bu ürünle roaccutane zamanlarımda tanıştım. la roche posay effaclar h creme lavante ile yıkadığım cildime aynı serinin nemlendiricisini sürüp üzerine bunu sürüyordum¸ ve ertesi güne iltifat alıyordum cildime. cildim resmen evrim geçiriyordu¸ çünkü tek sıkıntısı kızarıklık ve pul pul dökülmeydi. içinde lanolin ve provitamin b5 var ve her ne varsa cildime çok iyi geliyor. geçen hafta¸ yüzümü la roche posay’in effaclar alkollü toniği¸ effaclar duo+’su ve clindoxylin karışımı olarak yaktım. bildiğiniz yandı yüzüm. bronz göründüm resmen ve acılar çekiyordum. yüzüm kırışmıştı resmen 10 yaş yaşlanmıştım. yüzüm kabuk bağlamıştı dışında maske gibi bir deri vardıderken imdadıma bu yetişti 🙂 1 haftadır günde 4-5 kez bu kreme abandım¸ ve tüm o deri soyuludu ve atıldı. içindeki prospektüste zaten cilt yenilenmesini destekler yazıyor. gerçekten yeniliyor anam. cildim evrim geçirdi.kıvamı su gibi hafif ve sivilce yapmadı¸ ancak hemen bitiyor. 1 haftada üç tüp bitirdim. ancak değdi. elbette siz bu kadar kullanmanıza gerek yok. benim cildimde kimyasal yanık olduğundan bu kadar abarttım krem işini. ciltte o kadar çabuk emiliyor ki¸ tüpün çeyreğini yüzüme boca ettiğimde¸ ve yüzümde emilmemiş bir şekilde bembeyaz dururken¸ 15-20 dk sonra cildim tamamen emiyor. kısaca öneriyorum. ancak çok sivilceli ciltler biraz dikkat etsin çünkü lanolin mildly comedogenic yani hafif derecede komedojen¸ bu da sivilce yapma ihtimali var demek. bende yapmadı¸ ancak dikkat edin.

 118. bu yaz da her yaz olduğu gibi skaladaki en koyu ten rengine ulaşmak için güneşin altında günlerce¸ saattlerce çılgınlar gibi yattım ve bu yaz da kurtarıcım bepanthol oldu. güneş yanıklarını rahatlatmada¸ kuruyan ve gerilen cildi nemlendirmede üstüne tanımam.

 119. kış aylarında soğuk bir yerde yaşıyor ya da çalışıyorsanız ve sürekli elinizi¸ yüzünüzü yıkamanız gerekiyorsa¸ yatmadan bir saat önce gibi yüzünüze ve ya ellerinize uygularsanız. Sabah kaybettiğiniz nemi geri kazandığınızı ve hala yumuş yumuş olduklarını hissedip mutlu olabilirsiniz. Muck

 120. geçtiğimiz kış nemlendirici olarak kullandım. genel olarak memnun kaldım. nemlendirmesi benim için yeterliydi. bazı kremler özellikle gece yatmadan önce sürüp sabah kalktığınızda bir tabaka halinde kalıyor. Bunda oyle olmuyor. Ayrica sivilce de yapmamıştı. Alternatif bulamazsam tekrar alırım diye düşünüyorum.

 121. alerji yapmadığı için (bkz: ilaçalerjisi) kullandığım¸ ama benim kuru ve atopik cildime yeterli gelmese bile kullanmayı bırakmadığım canım kremim. Bilmediğim şeyleri denersem sonu hep hastanede bitiyor o yüzden belki çok iyi gelecek krem vardır ama denemem gözüm kesmiyor. Özetle az buçuk işimi görüyor¸ eh malum hemen bitmiyor¸ cüzdan dostu bir ürün.

 122. Kışın ve mevsim geçişlerinde hayat kurtarıcı krem. Tüylendirme olayı da cildi her besleyen krem¸ yağ vs de ihtimalli bir durum ama her cilt aynı tepkiyi vermiyor. Birininkini tüylendirir bir başkasınınkini tüylendirmez. Bende öyle bir sorun olmadı. Benim de mesela hindistan cevizi yağı tüylenmeme neden oluyor¸ bırakmak zorunda kaldım. 🙁 Edit: ablamda da benim yıllardır kullandığım bebek yağı tüylendiriyor¸ bana hiç öyle bir etkisi yok.

 123. çok zayıf bir nemlendirici aslında¸ içinde cilde yararlı sadece üç madde var¸ gerisi kıvam arttırıcı ve koruyucu. ama cildi ben gibi özellikle regl haftasında zengin içerikli ne kullansa sivilce edinen biri için arada kullanmak için ideal. bazen bundan önce biraz yağ kullanıyorum¸ onun üstüne bunu sürüyorum.

 124. Banyo sonrası sürüyorum bazen bitmeye yakın birden olduğu için fazla akıyor sıvı kıvamında onun dışında rahatsız etmiyor ve ağır değil

 125. Kuru cildimi aşırı nemlendiremese de yeterli geldiğini düşünüyorum¸ içeriği temiz bende alerji yapmayan su bazlı bir krem. uzun süredir kullanıyorum herhangi bir sivilceye neden olmadı benim için en önemlisi bu zaten.

 126. Sivilce ilaçları kullandığı için aşırı yıpranan ciltler tarafından alınması gereken krem. Yağlı hisse çözüm de bulmuşlar ayrıca dudak için olanı da kış aylarında gerekli nem ve bakımı sağlıyor. Fiyat fayda oranı en yüksek ürünlerden biri kanımca. Bende kızarıklara çok iyi geliyor. Beyaz ince bir cildim var. Peeling ağda vs gibi işlemlerden sonra sürülünce emildikten sonraki yumuşaklık da çok hoş.

 127. Yağlı ciltlerin de kuru ciltlerin de hassas veya alerjik ciltlerin de gönül rahatlığıyla kullanabileceği muhteşem bir kremdir. Her şey biter her şeyin yeri rafa kaldırılabilir ama bu krem asla..

 128. bunun egzama¸ kızarıklık¸ ve kaşıntı için olan versiyonları da çıktı. henüz onu deneyimleme fırsatım olmadı ama seboreik dermatit sahibi biri olarak cildi usulüne göre temizleyip bu kremden sürüldüğünde kurumayı ciddi anlamda engelliyor. ve bıraktığı hissiyat da oldukça güzel. geçen yıllar güneşte uyuyakalmam sonucu yüzümün sol tarafı güneş yanığı olmuştu bir haftada beyazlattı.tanım: hafif güneş yanıkları¸ ve kızarıklıklar için iyi gelen krem.

 129. herkes demiş ama ben de yazayım. 1 ay boyunca her gece yatmadan kullanıp sabah hiç bir nemlendirici kullanmadığım cildime hem kane hem de tüylenme yapmış üründür kendisi. tüylenme rahatsız edici veya gözle görülür mü çok değil. yarısında kaldı kullanmıyorum artık.

 130. Karma cildime pek iyi gelen nemlendiricidir kendisi. Yıllarca yağlanma yapmayan parlama yapmayan aynı zamanda pul pul görünümü engelleyecek nemlendirici için ne paralar döktüm fakat aradığımı 18¸90 tl lik bepantholde buldum. Makyaj öncesi¸ duş sonrası her zaman kullanılabilecek ideal yüz nemlendiricisi benim için.

 131. Çok geç tanıştığım krem.Cildim çok hassastır.Çabuk kurur¸bir yere ufacık da olsa çarpsam morarır¸yara lekelerim geçmez¸izi falan kalır.Böyle sorunlu bir cilt yani.Kışın bu hassasiyet iki katına çıkıyor maalesef.Ve bu kremi kullanmaya başladığımdan beri cildim bebek gibi oldu.küçücük bir miktarı bile yetiyor.Yağlı bir krem değil.Sürüldüğü gibi emiliyor.En önemlisi irite etmiyor sürdükten sonra.Sanki hiç birşey sürmemişim o benim tenimin bebeksiliğiymiş gibi 🙂

 132. Senelerdir el ve ayak bakımında kullandığım tek ürün. Evet her gün temiz e ve ayağıma sürüyorum bu güne kadar tek bir çatlak ve kurulukla karşılaşmadım öyle peelingmiş ponza taşıymış bir gün aratmadı bana¸ çok memnunum.

 133. Benim karma cildimle hiç anlaşamadı bu krem. Nasıl kullanabilirim diye düşünürken dedim bari göz çevreme süreyim. Sonra üstüne far sürünce muhteşem bir far bazı olduğunu fark ettim. Görsel ekliyorum¸ ilgili medya: 1

 134. hem normal versiyonunu hem de çok kuru ciltler için olan versiyonunu kullandığım krem.normal versiyonunu makyajdan önce nemlendirici olarak kullanıyorum. bir dakika içerisinde tamamen emiliyor ve cildimi yumuşacık yapıyor ancak kokusu pek hoş değil. ilaç gibi kokuyor ama emildikten sonra koku kalmıyor.30¸ 50 ve 100 ml’lik boyları var. ilk başta deneme amaçlı 30 ml’liğini almıştım ama nemlendiricileri peynir ekmek gibi yediğim için memnun kalınca 100 ml’liğe geçtim. çok kuru ciltler için olanıysa makyajımı temizledikten sonra kullanıyorum. o kadar yoğun bir yapısı var ki bu versiyonunun¸ emilimi gerçekten çok uzun sürüyor. 1-2 saat falan geçiyor benim cildimin tamamen emmesi için ama emildikten sonra da cidden cildimin neme doyduğunu hissediyorum. yapısı çok yoğun olduğu için çok az bir miktarı bile bütün yüzüme yetiyor¸ durum böyle olunca da kolay kolay bitmiyor. yapısı çok yağlı olsa da karma cildimde sivilcelenme¸ komedon artışı gibi durumlar yaşamadım. ikisi de bitirdikçe almayı düşündüğüm ürünlerden.

 135. O benim bebeğim ¸ her şeyim resmen hayata tutunma sebebim. Mübalağa etmiyorum cidden bazen düşünüyorum o olmasa ne yapardım. Aşırı alerjik ve hemen her ürüne bir tepki gösteren cildimi yatıştıran¸ iyi gelen neredeyse tek ürün. Normal nemlendiricileri asla kullanamıyorum zira yüzümde kalıp gibi durup ertesi gün tırnaklarımla kazımak artık işkence gibi geliyor. Bepanthol öyle değil ama hemen emiliyor ¸ yumusatıyor. Cilt ile öyle güzel bütünleşiyor ki sonrasında kendisini değil yalnızca etkilerini hissediyorsunuz. Ben göz çevreme de başka krem kullanamadığımdan bepanthol sürüyorum ve o işi de iyi beceriyor . Neyse cok övdüm ama alın aldırın efendim.

 136. Dudaklarım deli kuruyor¸ blistex seviyorum ama değişiklik de istiyorum. Almaya niyetim var¸ dudak bakım kremini alayım dedim ama hiç etkisini görmedim. O yüzden kararsızım

 137. Ben bu kremi 1-1.5 yıl boyunca her akşam severek kullandım. Kışın çok kuru olan cildimi gerçekten çok iyi nemlendiriyordu ve kolay emiliyordu. Geçenlerde benim gibi bu kremin muptelaları var mı diye keyifle bu başlığa girdiğimde beynimden vurulmuşa döndüm 🙁 son zamanlarda çene bölgemdeki tüylerde kahverengileşme ve biraz artış gözlemlemiştim. Meğerse en sevdiğim krem bana ihanet etmişti… Gerçi bepanthene’in tüyleri besleme özelliğini önceden biliyordum¸ kremin büyüsüne kapılmışım belli ki. Şimdi yeni bir yüz nemlendiricisi arayışı içerisindeyim ama bepanthol’u çok özledim <3 Bu etki bende çok uzun süre düzenli kullanmada oldu ve tüylenmeye meyilliyimdir kısa sürede sıkıntı olacağını zannetmiyorum

 138. kuru cildime ilaç gibi gelen mucize krem. yağlı değil¸ çabucak emilir¸ sivilce yapmaz¸ çok az miktarı tüm yüz için yeterlidir¸ makyaj altına kullanılır¸ kışın bile sabah sürdüğünüzde tüm gün nemlendirir¸ hatta düzenli kullanımda cildi onarır¸ lekelerin geçmesinde yardımcı olur.Asla vazgeçmeyeceğim ürünlerden biridir her zaman bi tane bulundururum evde. Tüylenme yaptığına dair söylemler var¸ aslında bakarsanız her krem tüylenme yapar ancak bu ilk sürdüğünüzde olacak olan bi şey değildir. Bephantol dahil her kremin tüylenme yapabilmesi için en az bir sene boyunca asla aksatmadan sabah akşam kullanmanız gerekmetedir buna dikkat ettiğiniz sürece böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

 139. hayatımın nemlendiricisi resmen. bakın cicişler benim cildim bazen kuru bazen normal bazen karma. mevsimlere¸ yediklerime¸ hatta ruh halime göre bile değişir ama genelde karma. e haliyle bir gün aldığım krem diğer hafta bana uymuyor ya da yüzümün her yerine yaramıyor. ya yanaklarım kuru kalıyor ya burnum yağlanıyor vs. ama bu krem benim her anıma uyuyor. hiç yağlandırmıyor ama kuru da bırakmıyor. cildimi sağlıklı gösteriyor ve en iyi kısmı.. sivilce izlerime çok iyi geldi! ben sadece sabahları swiss gündüz kremiyle kullanıyorum ama swiss’i sadece yanaklarıma uyguluyorum. bana tüylenme yapmadı da. zaten hep az buçuk tüylenen bir yüzüm var o yüzden o konuda bir sıkıntım yok. alın aldırın bence.

 140. 50 kusur yasindaki teyzem butun vucuduna ve yuzune bunu kullanir. Tamam genetik de onemli ama kesinlikle yasindan 10 yas genc gorunuyor. Cildi oylesine guzel. Ben killi bir insan evladi oldugum icin yuzume bunu kullanmaya cesaret edemiyorum.

 141. Karma cildimde aşırı parlama yapan krem. Tuylenme yapip yapmadigini gozlemleyecek kadar uzun kullanamadim yuzumde. Diz ve dirseklerime kullanarak bitirmeye çalışıyorum

 142. Hassas ciltlerde alerji yapabiliyor. O kadar güvendiğim bir kremdi ki alerjimin ondan kaynaklandığını anlamam bir hafta sürdü.

 143. Karma ciltliyim¸ yanaklarım kuru-normal. Nemlendirmesi güzel ancak bir süre sonra t bölgemi yağlandırıyor. Genellikle acnelyse kullandığımda yüzüm aşırı kuruyup soyulduğunda kullanıyorum.edit: instagramda @eczabakim hesabından öğrendiğim kadarıyla yüksek oranda panthenol içermesi sebebiyle var olan tüylerin belirginleşmesine neden oluyormuş. Gerçekten de yüzümde varla yok arası olan tüyler artık daha belirgin. Elveda bepanthol…

 144. 2 kez akne ilacı kullandım ilk kullandığımda yüzüme vs bu kremi kullanıyordum ve tedavim bittiğinde yüzümde çok çok az iz vardı kızarıklık falan yoktu. 2. kez kullandığımda ise doktor hametan vs verdi fakat bu tedaviden sonra yüzümde sivilce izleri kızarıklık vs kaldı. yani özellikle roaccutane tedavisinde kesinlikle kullanın

 145. Mecbur kaldıkça (2 ayda 1 falan) yüzüne ağda yaptıran bir insanım. Çene ve yanaklardaki en ufak tüy beni sinirlendiriyor çünkü. Bugün de yaptırdım fakat yoğunluktan dolayı benimle çok ilgilenemediler. Normalde krem/yağ sürerler ağda sonrası. Sorunlu bir cildim olduğundan ve sivilce oluşmasından korktuğumdan dolayı koştum eczaneye ve bu kremi aldım. Kremlere tek kullanımda not verebilecek tecrübeye ulaşan bir insanım 🙂 Yağlı cildim olmasına rağmen aşırı bir parlama yapmadı. Her kremin bende yaptığı kadar bir parlama oluştu. Sürdükten hemen sonra da 2 saatlik bir metrobüs+otobüs yoluna çıkmama rağmen kusma yapmadı (ki bu bende çok büyük bir artıdır.) Ayrıca cildimi yumuşacık yaptı. Krem düşmanı bu insanı her gün kullanacak kadar sevdirdi kendini bugünden. Ayrıca ne kadar doğru bilmiyorum ama bir tanıdığım bu kremi ağdadan dolayı kararan koltukaltı bölgesine kullanıyormuş ve rengini açtığını iddia ediyor. Denemekte fayda var

 146. hayat kurtarır. cildiyecinin verdiği soyucu jelleri bazen fazla kaçırdığımda cildim yanıyordu bildiğiniz cayır cayır¸ kıpkırmızı olup dökülüyordu. bir en fazla iki güne bebek gibi yapıyor toparlıyor. müthiş nemlendiriyor. ki benim cildim genelde her şeyi kusar¸ kolay kolay emmez.

 147. bepanthenden geçişinden sonra uzun süre bu kremi kullanmamıştım ancak kaş bıyık aldırdığım kuaför her gidişimde kızarıklıkları önlemek için ağdadan sonra sürüyor sağolsun. Şimdi kendim de edindim özellikle duştan sonra cildimdeki kuru bölgelere uyguluyorum¸ oldukça memnunum. 

 148. Yanıklara¸ tahrişlere iyi geldiği söylenen ve kullanan kişilerden olumsuz bir yorum almadığım üründür. El altında bulunması gerektiğini düşünüyorum.

 149. yoğun bi şekilde sivilce problemi yaşayan bir insanım ya da insandım demeliyim şükür ki geçti. tedavi dönemlerinde bu kremi kullandım. okuldan geldikten sonra yüzümü temizleyip ardından bunu sürüyordum. cildi yatıştırdığını ve sivilce izlerine iyi geldiğini düşünüyorum. izlerin koyuluğunu biraz olsun azalttı. nemlendirme konusunda da iyi. kılları beslediği konusuna gelirsek böyle bir şey var evet. içeriğindeki dekspantenol (provitamin B5) denen madde kıl köklerini besler ve kılların daha güçlü çıkmasını sağlar. aynı zamanda bu madde iyileştirici özelliğe sahiptir. cilt sağlığı için de önemlidir. tavsiye eder miyim diye sorarsanız da bence kullanılabilir. aaa bir de şey dirseklerime ve dizlerime de sürüyorum banyodan sonra. oralardaki kararmaya¸ kuruluğa da iyi geldiğini düşünüyorum.

 150. yanaklarım kuru t bölgem yağlı tipik bir karma cildim. bepanthol’u genelde kış aylarında soğuktan yanan cildimi rahatlatmak için kullanıyorum. cildimi rahatlatıp güzel nemlendiriyor.

 151. cildim karma olduğu için alnıma ve yanaklarıma uyguluyorum. güzel nemlendiriyor. tüylenme yapmasından korktuğum için 2-3 günde bir kullanıyorum.

 152. Geçen kış deneme amaçlı küçük boyunu alıp¸ kullandım (yüz için) ve yine uygun fiyatlı¸ sadece nemlendirme özelliği olan bir krem ihtiyacım olursa nivea¸ loreal vs. yerine bu kremi alırım. Estee Lauder Daywear normal ve karma ciltler için olan kremle¸ bu kremi karşılaştırdığımda¸ bu krem benim gözümde fiyat ve performans açısından açık ara öne geçer. Sürdüğümde gerçekten cildimin nemlendiğini hissediyordum ve ağırlık yapan bir krem değildi. Karma Cildimde sivilce yapmadı. sadece akşamları cilt bakımı sonrasında kullanıp¸ uyuyordum¸ belki de bu sebepten kremin emilim hızında beni rahatsız eden bir durum farketmedim.  Kararsız olanlar 30 gramlık küçük boyuna bir şans verebilirler¸ yüzünde memnun kalmayanlar el kremi olarak da kullanabilirler.

 153. Ben de deneme amaçlı küçük boyunu aldım. Yağlı/karma cildimde kesinlikle yağlanma ve sivilce yapmadı. Kolay emilen ve ciltteki tahriş olmuş bölgeleri kesinlikle rahatlatan bir ürün. La roche posay effaclar duo + ‘nun ciltteki pullanmaya herhangi bir etkisinin olmadığını ve tahriş olmuş bölgeleri daha da kötüleştirdiğini gözlemlediğimde takviye ürün olarak bepanthol cilt bakım kremi ile destek verdim.

 154. Şimdiye kadar yüzüme en iyi gelen şey. Öğrenci bütçemle içeriği temiz¸ sivilce yapmayan bir krem bulamadığım için bepantholü denemeye karar verdim. Meğer ne kadar tatlış bir şeymiş bu yahu. Kokusu biraz meh. Ama hemen emiliyor ve yumuşacık kadifemsi bi dokunuş bırakıyor yüzümde. Hiç sivilce de çıkarmadı. İyi dermokozmetik markaların kremlerini deneyebilecek maddi seviyeye ulaşana kadar sanırım bunu kullanacağım.

 155. akne tedavisi görürken çatlak ve acı veren dudaklarımı sakinleştiren yumuşatan gönlümü fetheden cilt bakım kremi.

 156. Kupkuru cildime care olan tek urun.Cok guzel nemlendiriyor.Agirlik hissi kesinlikle birakmiyor.İlk suruldugunde yapisi nedeniyle biraz yagli gibi olduğunu düşünmüştüm fakat ben de sivilce olusturmadi.Tuyleri besledigine dair bir kac yorum korkutmustu beni acikcasi fakat cogalma olmadi.En sevdigim nemlendiricidir kendisi.

 157. bir üstteki girdiğiyi görünce aklıma geldi. ben de 2 yıl önce birkaç ay boyunca yüzüme kullandım¸ nemlendirmesi iyiydi fakat gözeneklerimi büyüttü gibi gelmişti bende ondan sonra bıraktım. paranoya mı yapıyorum diye düşünmüştüm hatta 🙂

 158. Her duş sonrasında gözenekleri açılan ve tertemiz cildime madecassol ile karıştırarak uyguluyorum. Yüzlerce ürün denemiş¸ 2 kez roaccutane kullanmış biri olarak daha önce keşfetmediğim için çok üzüldüğüm müthiş cilt bakım rutinimin bir parçası olan krem.

 159. Nedense benim cildime hiç iyi gelmedi. Buradaki olumlu yorumları görüp almıştım. Alnımda pütür pütür sivilceler çıkardı. Bence karma-sivilceli ciltler uzak dursun. 

 160. Sensidaily versiyonu ciltte bir bariyer oluşturarak bakterilerin nüfus etmesini engellediği ve halihazırdaki egzamada azalma göstereceği vaadiyle piyasaya sürülen ve fakat hüsran yaratan bir üründür.

 161. cildimdeki sorunlardan dolayı kullandığım kremlerden biri. ben uyguladığım yöntem ile çok memnun kaldım. yatmadan önce temizlenmiş toniklenmiş cildime önce madecassol sürüyorum 20 dakika sonra da bepanthol cilt bakım merhemini uyguluyorum. gözle görülür değişimler oldu. sivilcelerim yok oldu¸ kızarıklıklarım gitti. ölü derilerden kurtuldum. daha öncesinde geçmeyen sivilce izlerim de yavaş yavaş geçmeye başladı. arkadaşım da sadece bepantholu kullanıyo yağlı bi cildi var ama bu krem ona da çok iyi geldi eskisi kadar çok yağlanmıyo cildi çoğu cilt kusuru da geçti.

 162. söylendiği gibi mucizeler yaratmasa da nemlendirme ve içeriğinin doğal olması konusunda başarılı. evde her daim bulunur.

 163. Makyaj altı bazı olarak kullanıyordum. Bence kıvamı su gibi. Yüzüm çok kuru ve yeterli nemlendirme sağlayamadı. Ayrıca evet¸ tüylendirdi. Bu tüylerden nasıl kurtulacağımı bilmiyorum¸ ışıkta güneşte çok belli oluyor. Bir daha almam bu kremi. İçeriğine medikal bir ürün olduğu için güvenmiştim¸ istediğim etkiyi yaratmadı.

 164. Roacuttane kullananlar daha iyi bilir. Kuruyan vücut ve dudaklarım için o dö em yanımdan hiç ayırmaz tabiri caizse yoğurda bulamışcasına sürerdim. Hala daha kullanırım¸ yumuşacık yapıp çok iyi nemlendiriyor.

 165. Geçmek bilmeyen sivilcelerim için kullandığım ilaç sonucu yüzümdeki kuruluğa yetecek düzeyde bir krem ben sevdim yüzde aşırı yağlanma etkisi bırakmadı ve emilimi oldukça hızlı. Eczacı su bazlı olduğunu söyledi bakmadım içeriğine ama şimdilik iyi. 

 166. Şu an piyasadaki tek uygun fiyatlı ve temiz içerikli nemlendirici. içinde 3 aktif madde bulunuyor (panthenol¸ lanolin ve pantolactone). parfum ve paraben içermiyor¸ zeytinyağı ile karıştırılınca cilt için daha besleyici oluyor.

 167. Bir aydır banyo sonraları kullandığım krem. Yani yüzüme 2 3 günde 1 sürüyorum. Nemlendirmesi yapısı falan da gayet iyi fiyat-performans açısından fakat çoğu kişi tüylendirmesinden şikayetçiymiş. Bu kullanımımda da tüylenme yapar mı ki?

 168. 2 yıldan fazladır kullandığım yüz nemlendiricimdi.Hafif yapısı harika.Sivilce yapmayışı da en büyük artısı benim için.Kolay emiliyor¸ fındık büyüklüğünde almak tüm yüze yetiyor.Makyaj altında kullanıma da çok çok uygun bence.Şimdi başka bir ürün aldım deneyimlemek için ancak ara ara döneceğim ve çok sevdiğim bir cilt bakım kremidir.

 169. Yağlı bir cilde sahip olduğumdan son bepantholden başka nemlendirici kullanamıyorum. Güzel nemlendiriyor¸ yağlandırmadan hemen emiliyor. Ben makyaj bazı olarak da kullanıyorum. 

 170. Yüzümde sivilce yapan ve olan sivilceleri daha kızarık gösteren cilt bakım kremi. Nemlendirmesi ve kokusunun olmaması çok güzel. aknetrent tedavisi gördüğüm için cildim aşırı kuruyor¸ ilk zamanlarda iyi gelse de sivilce yaptığını fark edince bıraktım şu an elime kullanıyorum sorun yok :p 

 171. bir çok şeye faydası olduğunu duyduğum fakat cildiğmin aşırı hassaslığı yüzünden kâle almadığım kremdir kendisi. Ha ama son zamanlarda da çok sevdiğimi söyleyebilirim¸ Gelelim sebebine¸ kıvır kıvır ve kısa kabarık saçlarımı kızıla boyatmakla başladı her şey¸ kabardığı için canlılığını kaybedip solgun bir görünüş alıyordu saçım. Bu kremi saç kremimle bir güzel karıştırdım ve banyoda öyle kullanmaya başladım. Parıl parıl olan saçlarım hem yumuşak hem de kabarması bir nebze az. Eğer saçınız boyaysa ve eski canlılığını korumak istiyorsanız özelden ulaşan cicişleri bilgilendirebilirim

 172. Kuru ciltler için çok iyi bir ürün olabilir ama kesinlikle sürüldüğü bölgeyi yağlı bırakıyor cildim karma ve hiç emmiyor :/

 173. El¸ yüz ve cilt kullanımı için bana ağır gelen¸ cildimde ağırlık yapan bir krem. Cildimde ağır hasar hissetmiyorsam kullanmıyorum.Ben bu kremi özellikle kış aylarında dudaklarım için kullanıyorum. Kış aylarında dudaklarım çok çatlıyor ve bu krem çatlayan dudaklara birebir. Ayrıca gece ince bir katman sürüp yatınca sabah dudaklarım dolgun şekilde uyanıyorum.

 174. Tüy yapıyor ama cildi de nemlendiriyor. Tanım¸ Bepanthol cilt bakım kremi ekstra bakım isteyen sık sık kuruyan¸ çatlayan cildin nem ihtiyacını karşılayan ve cildi koruyan bir kremdir.

 175. sihirli bir değnek gibi nereye sürsem şifa veriyor. bir yerimde yaramı var¸ yüzümde sivilce izimi kaldı¸ cildimi aşırı kurumu hissediyorum direkt elim kendisine gidiyor. kuaförüm de kaşımın seyrek olan yerlerinin dolması için sürmemi istedi¸ ben de bir haftadır sürüyorum ve psikolojik olarak mı nedendir bilinmez doldu gibi hissediyorum ( aynı zamanda kuaförüm herkese uygulattığını ve işe yaradığını söylüyor) artık zaman içinde bakacağız işe yarayıp yaramadığına

 176. Birinci derece veya daha hafif yanıklarda ilk tavsiye edilen kremdir. Cildi çabuk onarır. Kızarıklık ve tahrişlerde hemen sonuç verir. Ancak cilt lekesinin oluşmasını engellemez.Bende beyaz leke oluşmasını engellemiyor.

 177. Eskiden cildime kullandığım tek nemlendiriciydi. Daha sonra nemlendirmesinin hiç yeterli olmadığını ve içeriğinin kötü olduğunu fark ettim. İçinde bir sürü nemlendirici alkol çeşidi var ve komedon yapma değerleri çok yüksek. Çok sıvı olması ve hemen emilmesi sivilce yapmayacağını düşündürüyor insana ama öyle olmuyor. Nivea soft¸ nivea mavi kutudan daha komedojenik mesela. 

 178. elimi fırında yaktığımda nohut tanesi kadar sürdüm ve geçirdi.Zorda kaldıkça kullanmaya çalışıyorum sadece¸ sonuçta içeriği temiz değil. 

 179. Geçen hafta n11 den 3 tane 100gramlık olanını 66 tl ye aldım(Aldıktan 1 gün sonrq 70 lira olduğunu gördüm). Kargoyu mağaza ödüyordu. Son kullanma tarihleri iki tanesinin 2020 diğerinin 2021. Satıcı 2020 diye yazmış zaten ürün özelliklerine. Ama sanırım elinde kalmadığından bi tanesini 2021 koymuş. Sevindim valla. Bana epey yetecek gözüküyor. Ezcanedeki 30 gramlığı 18 tl ydi. Burda 100 gram olanını 22 tl ye almış oldum. Cildim çok iyi anlaşıyor. Yine de her gün kullanmıyorum. 2-3 günde bir gece yatmadan ince bi şekilde uyguluyorum. Memmunum.Edit: Aman Allahım kalktığı doğru mu? Hissettim de aldım heralde 3 yıl yetecek kremi. Ama umarım kalkmıyodur yine de… Bir çok kişinin gözbebeği kendileri

 180. ben ayak kremi olarak kullanıyorum ve vazgeçilmezim. umarım kaldırıldığı sadece söylentidir. Yoksa aynı fiyatta muadili var mıdır diye araştırmak hummalı bir çalışmayı gerektirecek.

 181. Birkaç kez yüzümün tam kuru olduğunu fark etmeden ve üşenip ağda ısıtıcı ve spatulamla ağda yapmak yerine ağda bandı kullanıp cildimi kabuk bağlatacak kadar tahriş ettim. Bepanthol kullandığım zaman kullanmadığım zamana göre çok daha hızlı iyileşti (zaten ana maddesi olan panthenol epitel doku oluşumunu hızlandırır özellikle). Bu tip kazalarda gerçekten vazgeçilmezim ve her evde bulunması gereken kremlerden biri. piyasadan umarım toplatılmıyordur.

 182. Üretici firması olan Bayer’in yaptığı şark kurnazlığından sonra asla kullanmayacağım kremdir.Eczanelerden toplatılmasının sebebini şöyle açıklamak istiyorum¸ Bayer firması Bepanthol’ ün bir ilaç olmadığını daha doğrusu etken madde içermediğini dile getirmiş ve bu yüzden Gratis gibi yerlere ürünlerini dağıtıcaklarını söylemiştir. Bunun üzerine eczacılar ile anlaşmaya düşmüştür. Çünkü içinde bulunan Dexpantenol içeriği bir ilaç etken maddesidir. Provitamn B5 olarak geçer. Yani piyasadaki eczacıları salak yerine koymaktadır. Devlet tarafından eczacılar olarak asla korunmuyoruz. Dermokozmetiklerin internette satılması¸ diş macunu gibi şeylerin eczane haricinde her yerde satılması devletin bize ne kadar saygı duyduğunu gösteriyor aslında. Artan ilaç fiyatları ancak Tr’de hiçbir ilaca zam gelmemesi bla bla. Bunlarla uğeaşmak yetmezmiş gibi bide sizin gibi akıllı üreticilerle uğraşalım. Aman ne güzel

 183. Canım cilt bakım kremim! Kupkuru olan cildim¸ Ankara’nın havası ve suyuyla birlikte tamamen mahvolmuştu¸ yüzüm hiçbir cilt makyajında güzel durmuyordu¸ pul pul berbat bir görüntü oluşuyordu taa ki bu ürüne kadar. Cildimi çok güzel tedavi etti¸ kuruluğu ve kaşıntıyı aldı.  Ben çok uzun bir süre bu ürünü nemlendirici olarak kullandım ama şuan sadece çok fazla kuruluk hissettiğim zamanlar sürüyorum.  Benim gibi kuru ciltli insanlara özellikle tavsiye ediyorum 🙂 100 g olanı 35 tl gibi bir fiyata alıp uzun bir süre kullanabilirsiniz. 

 184. Cilt bakım merhrmi dünya üzerindeki en iyi ayak kremi olabilir. Nolur gitmesin ya 🙁 kadınlar bepantholsüz yaşayamaz bence. Makyaj çantamda bile yedek tüpüm var 🙁

 185. üreticisi bayer tarafından ”tedavi edici özelliği olmadığı” açıklaması yapılan krem. Bir daha asla kullanmam.

 186. Ben çocukken bu kremin adı bepanthendi ve yapısı çok farklıydı. Her şeye annem bu kremi sürerdi. Düşüp kolumu mu kanattım bepanthen¸ bir yerim alerji oldu kızardı mı bepanthen. Her şeye de iyi gelirdi. Rengi daha sarımtırak ve kıvamlıydı. daha sonra adı ve paketi değişti bepanthol oldu. Aşırı sıvı hale geldi bildiğiniz nemlendirici gibi oldu. Adının altına da cilt kremi gibi bir şey eklemişler zaten. Bu krem beni tatmin etmeyince merhemini aldım ama yine eski formülün yanından geçemiyordu. Sadece kuruluklara iyi gelen bir krem oldu kendisi. En son eczaneden üçlü paket almıştım. Artık toplatılıyormuş sanırım. Zaten eski formülü ve etkisi kalmamıştı. Eğer cildimi nemlendirmek istesem neden bepanthol kullanayım ki binbir çeşit nemlendirici varken. Keşke bu halini kozmetikçilere yollayıp eski formülü de eczanelerde satmaya devam etseler

 187. Bephanten hali daha iyi olan krem. Bephantol olduğunda eskisi kadar verim alamayan başlamıştım. Özellikle sürdükten sonra yapış yapış ve değişik bir his bırakıyor. Fiyatı performansına göre çok yüksek. Tedavi edici özelliği de yokmuş. Ben de uzun süredir tedavi edici yönünü göremiyorum. Gramajı az olduğundan çabuk biten bir ürün ama etkisi eskiye göre daha az. Sensiderm serisi egzamik ciltler için. Kortizonlu krem kullanmakta da onu kullanabilirsiniz ancak onun da fiyatı yüksek ne yazık ki. En azından etkisi var diyebilirim.

 188. benim için dudak kremidir. dudaklarım çatlayınca hiçbir lip balm bunun kadar hızlı iyileştirmiyor. göz altına sürmek gibi bir hata yapmayın çünkü milliaya sebep oldu bende. el kremi olarak da kalıcı nemlendirir.

 189. özellikle kışın kuruyan cildimin en büyük yardımcısı.cildim karma olduğu için çoğu nemlendirici sivilce yapıyor.bu kremde böyle bir şeyle karşılaşmadım.pek çok şey için kullanıyorum.sadece kokusu güzel değil.

 190. Özellikle kış aylarında ve grip olduğum dönemlerde hassaslaşan cildime uyguladığım bir ürün. Bilirsiniz normal kremler hastayken hassaslaşan burun çevresini aşırı derecede yakar. Bu krem kesinlikle yakmadan nemlendiriyor hatta biraz da onarıyor. Onarıcı kremi de var ama o daha yoğun kıvamlı¸ ben el ve yüz için olanı tercih ediyorum. Aynı şekilde soğukta tahriş olmuş ya da çatlamış ellerimi de hiç yakmadan nemlendiriyor. Kesinlikle vazgeçemeyeceğim ve tavsiye edeceğim bir ürün.

 191. hassas ciltler uygun¸ cildimdeki hassasiyeti ve kuruluk kaynaklı kaşıntıyı azaltan¸ makyaj altına da kuru ciltler için güzel bir zemin hazırlayabilecek cilt bakım kremi. tüy artışı gözlemlemedim yüzümde fakat tüylerin uzama süresini kısaltıyor gibi geliyor bana da¸ emin değilim. kokusu hoş değil evet¸ ama kısa sürede uçup gidiyor.

 192. Eskiden doktorlara ücretsiz yazdırılan bir kremdi.Adı bepantendi.O zaman içeriği daha farklıydı sanırım.Ama şu an piyasadaki çoğu kremden daha iyi.Memnunum

 193. hiçbir nemlendirici ile anlaşamayan cildime iyi gelir umudu ile kullanıyorum bir süredir. memnunum şu anlık. aslında karmaya yakın bir cildim olmasına rağmen şu aralar saçma sapan bi pullanma kuruma sorunum var hemencecik çözüverdi sorunu. ancak bu tüylenme yapabilir muhabbeti korkutuyor beni. yüzümdeki tüylere lazere başlamayı düşünüyorum şu sıra. acaba lazerle kullanılmaması mı gerekir ki bilemedim. bilen bilgilendirirse nasıl da güzel olur 🙂

 194. Evimden hiç eksik etmediğim kremim. Yaraya¸ yanığa¸ pişiğe her türlü şeye iyi gelir. Ama içeriğinde lanolin (vazelin türevi madde) olduğu için yüzde kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Sivilce yapabilir aman dikkat.

 195. Arkadaşımın sivilce tedavisinde kullandığı ilaçlardan ötürü nemlendirici olarak dr.nun önerisiyle tanıştığım krem. Ciltte emilimi çok rahat zaten çok sürmeye gerek de kalmıyor. İnce bir krem. Yüzümü sabunla temizlediğim için nemlenmeye mecburen ihtiyaç duyuyorum ve sabunun kurutmasina karşı da çok rahatlatiyor. Dışarı çıkarken Ankara ayazına karşı da koruyucu oluyor. Zaten makyajın altına da hep sürüyorum. Dudaklar için pek bi faydasını görmedim çok kuru dudaklarım var sanırım dudak için kendine bağımlı yapıyor. Sık kullanmak gerekiyor sanırım. Onun yerine dudak nemlendirici kullanmak daha iyi bir fikir. Kıllanma oluyor diyorlar 2. Tüpüm bende öyle bir problem olmadı. Her gün kullanmadığım içindir belki. ancak çok çabuk bitiyor sanki içinde hava mi var nedir. Hülasa çok sevdiğim yüzüme sürmeye çekinmediğim tek nemlendirici.

 196. Bepanthol onarıcı bakım merhemi almak isterken yanlışlıkla almış olduğum ürün. Onarıcı bakım merhemine tapan bir insan olarak bu kremi pek sevemedim. Sürünce bir süre kalıntısını hissediyorum ama çok uzun sürmeden emiliyor o açıdan iyi. Etki olarak piyasadaki herhangi bir nemlendiriciden fazlası yok gibi. Yüzüm için fena degildi ama soğukta kızarıp kuruyan bileklerim için hiç faydası olmadı. Benim için parasına değen bir ürün değil maalesef.

 197. İçerik kısmı anlamaya çalıştığım kadarıyla çok kötü olan bir ürün. Bu gibi şeylerden anlayan varsa ve yanlışım varsa düzeltirse çok memnun olurum.İçindekiler:Aqua¸ panthenol¸ isopropyl myristate¸ cetyl alcohol¸ stearyl alcohol¸ propylene glycol¸ lanolin¸ potassium cetyl phosphate¸ phenoxyethanol¸ pantolactone.

 198. güzel nemlendiriyor¸ ancak yüz için değil daha çok el ve bilekler için diye düşünüyorum. Yüz için onarıcı bakım kremini severek kullanıyorum

 199. Cildimde kesinlikle yağ bırakmayan hemen emilen harika ürün. Sivilce izlerimde azar azar geçti bu krem sayesinde. Tüylenme yaptığına da henüz şahit olmadım.

 200. Yağlı cildime çok iyi geldiğini gözlemlediğim cilt bakım kremi.1 aydır kullanıyorum en son 20 tl idi eczanede .30 gram olmasına ragmen uzun süre gideceğini düşünüyorum çünkü yanaklarima¸ alnıma ve burnuma nokta şeklinde degdirdigimde tüm yüzüme yayılıyor ve anında emilip gergin bir cilt bırakıyor.Su aralar sivilce çıkışı yok ve lekelerde solma var

 201. Çok amaçlı kullandığım cilt bakım kremi. Cildim kuruduğunda  sürüyorum ve şıp diye nemlendiriyor¸ sivilce yapmıyor.Haftada 2 gün acnelyse ve madecassol ile karıştırarak kullanıyorum. Cildimi hafif hafif soyarak sivilce lekelerimi azaltmamda  yardımcı oluyor. Bu soymayı gerçekleştirirken kurutmuyor.Her akşam kaşlarıma sürüyorum¸ daha çabuk uzamasını sağlıyor.  Regl dönemlerimde mutlaka sivilce çıkar. Bu dönemlerde çıkan Sivilcenin üstüne biraz sürüyorum ve çabucak sönmesini sağlıyor. Bu özelliklerini keşfettiğimden beri vazgeçmediğim bir ürün oldu kendisi. Ayrıca stokladığım tek ürün diyebilirim. Bir gün kullanmasam ne yaparım bilmiyorum. 

 202. sedefin yoğun olduğu ve sürekli deri dökülmesi yaşadığım kulak arkama düzenli olarak kullandığımda ciddi azalma gördüğüm krem.

 203. Nemlendirmesi harika¸ ancak maalesef bende alerji yaptı. Benim cildim hassas oldugu icin de olabilir¸ belirtmekte fayda var.Babamda seboreik dermatit olduğu için ona da almıştım. Gercekten kızarıklıkları azalttı. Ve nemlendirmesi başarılı. Fiyatı biraz zamlandı maalesef. Tek eksisi bu.

 204. Bu kremi kullandıktan sonra¸ kullandığım hiçbir nemlendirici onun yerini tutamadı. Birçok ürün denemişimdir¸ ama dönüp dolaşıp tekrar aldığım tek cilt bakım kremidir. Çok hafif bir yapısı var¸ sulu gibi gelebilir ilk kullananlara. Cildimi canlandırdığını düşünüyorum.

 205. yeni aldım ve makyaj altına kullanıyorum bazen¸ ufacık bir miktar tüm yüze yetiyor ve nemlendirmesi çok başarılı. Bir çok fondotenle denedim ve kusma gibi bir problemle karşılaşmadım. tüylendirme konusu korkutuyo birazcık onu da uzun süreli kullanımda görücez sanırım.

Siz ne düşünüyorsunuz?