“Benri kare makyaj temizleme pamuğu” için 119 yorum

 1. Malumunuz Bursa’da yıllarca gratis açılmasını bekledikten sonra ve bu arada bloglarda falan sürekli benride benri nidalarını duyunca koşa koşa aldım kendisini. normalde ipek kullanıyordum ve gayet memnundum aslında. Neyse efendim ben memnun kalmadım. Bunun birinci sebebi ipeğe göre sert geldi bana. ikincisi de böyle tek pamukla bütün yüzümü siliyorum diyorlarya işte ben o hissi sevmiyorum. Sanki oradan aldığın makyaj kalıntısını başka tarafa bulaştırıyormuşum gibi geliyor. Ee fiyatı da epey pahalı olduğundan ve pakette sayılı pamuk bulunduğundan insan pamuğun her tarafını kullanmak istiyor. Bir pamuk için ne konuştum be arkadaş. Neticede sevmedim ben.

 2. Tek bir kare pamukla yüzü silmek¸ temizlemek mümkün ayrıca kenarlarındaki dikişleri de açılmıyor o yüzden çok seviyor indirimdeyken stokluyorum.

 3. Gittikçe incelen¸ inceldikçe kalitesini kaybeden pamuklar. Ojemi temizlemek için kullanıyordum¸ hala da öyle yapıyorum. Yüzde zımpara etkisi yaratabilir.

 4. makyaj temizleme sularının ekürisi¸ an itibariyle on paket stokladığımdır. oje veya göz makyajı için fazla büyük¸ cilt makyajını temizlemek için ideal.

 5. yorumları okuduktan sonra ‘ya cidden o kadar da iyi değil bu ya’ dediğim pamuk. kendisini bloggerların övgülerine güvenerek almıştım¸ o gün bugündür her indirim döneminde stoklarım. aşırı bereketli ve fiyatı da uygundur amma ve lakin yapısı yumuşak değildir. göz makyajınızı temizlerken dikkat etmenizi gerektirir. kirpiklerinize zarar verebilmesi olasıdır. ama ürününüzü israf etmez¸ emmez diğer pamuklar gibi. en uygunudur fiyat/performans oranında. o yüzden¸ el mahkum. düştük bu yola bir kere…

 6. Sorun bende sanıyordum ama entryleri okuyunca içim rahatladı. Daha önce benrinin yuvarlak ve peelingli oval pamuklarından kullanmıştım hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ama bu kare olanlar yüzümü sanki rendeliyor gibi hissediyorum. Bir de diğer pamuklara nazaran daha ince oldukları için temizleme suyunu emmiyor¸ kazara fazla su dökersem gözümün içine giriyor¸ az dökersem iyi ıslanmadığı için tahriş ediyor. Ay iyi ki bu başlık açılmış içimi döktüm cicişler¸ nefret etmişim şuncacık şeyden.

 7. sevmeyerek kullandığım pamuk.ama eskiden severdim. çünkü daha bir pamuk gibiydi. şimdi öyle mi? çok popüler olmasıyla beraber satışı artınca sevgili gratis kalitesini düşürdü. bimin apaks pamuklarından farkı kalmadı. sertleşti¸ üstüne döktüğün ürünü biraz olsun emmez oldu. üstelik aceleniz varsa hızlıca yüzünüzü gözünüzü silmek zorundaysanız baya baya hırpalayıcı olabiliyor.”cnm ben bunu pamuk diye almıştım ama bu biraz kağıt olmuş sanki??”not: bu entrynin sahibi hassas¸ zırt diye kızarmaya meyilli ciltli

 8. Çok övgülerini duyarak almıştım ki yorumları okuyunca problemin kendimde olmadığını anladım. Yüz için uygun değil cidden parçalıyor adeta sanırım sadece oje temizlemeye yarar fakat asetonuda içine çekmez ki bu¸ olmamış.

 9. Bayılarak kullandığım en uygun fiyatlı pamuk! Bana acaip kullanışlı geliyo bittiği zaman diğerleri ile temizlemek tuhafıma gidiyo

 10. gratise girip iki duş jeli bir hot mama bir de bundan aldınız mı youtuber olabilirsiniz. özellikle makyaj yeteneği pek de olmayıp favoriler¸bitenler¸tag videoları çeken kızların ‘olmasaydın olmazdık’ı. ay ne pamukmuş be içim şişti

 11. Bir çok kişi şikayetçi olmuş ama ben ince bi formda olmasını çok beğeniyorum çünkü kalın tabaka halinde olanlarla göz makyajı zor temizleniyor¸fondöten silerken de geniş olduğundan zorlanmıyorum ¸ben bu pamuğu seviyorum!?

 12. bir şey çok popüler olunca¸ almayanı dövüyorlarmış kıvamına gelince bende bir antipati gelişiyor. bu ay indirimde olunca bir deneyim dedim ama hakikaten yüz temizlemek için çok ideal ve güzel bir pamukmuş. bir tane aldığıma pişman oldum. şu an ki fiyatı 1.95 tl denemenizi öneririm.

 13. Kötü. Yani en azından bende bir işe yaramadı. Makyajımıda temizleyemedim doğru düzgün¸ ojemide silemedim. Belki sorun bendedir bilmiyorum ama daha önce en dandik gördüğüm pamukla bile böyle sorunlar yaşamamıştım. Neden böyle oldu anlamadım genelde beğenilmiş bir de¸ üzüldüm şimdi.

 14. yapısını değiştirdiler yeni üretilen resmen kağıt gibialmak isteyen varsa benri çocuk için ürettiği pamuk ondan daha iyi daha yumuşak ve büyük.

 15. ilk kez tanıştığım kullandığım ve beğendiğim pamuk.bana sert falan gelmedi. önceki halini bilmediğim için kıyas yapamıyorum. çok sevdim. tek pamukla tüm yüzümü siliyorum. ohh süfer!

 16. Pamuktur. Makyajımı siliyorum ve çöpe atıyorum. Hakkında yorum yapmaya gerek duymuyorum.yüzü yırtılanlara acıyanlara geçmiş olsun.

 17. dikişleri gerçekten gözü acıtabilen ama zaten göz dediğimiz ekstra narin davranmayı gerektiren dolayısıyla hatır hutur gözünüzü kazımıyosanız çok da problem yaşamayacağınızdır. severek kullanıyoruz efendim.

 18. Ben seviyorum bu pamuğu. Temizleyiciyi dökünce paramparça olmuyor¸ 2 pamuk tüm yüzü gözü mis gibi temizliyor. Ailecek seviyoruz efenim¸ tek 1 tanesiyle tüm ojelerimi de çıkarabiliyorum daha ne olsun 🙂

 19. Geçenlerde tüm blogger ve vloggerların bitenlerinde gördükten sonra aldığım pamuk. Gerçekten ben de beğendim. Oldukça geniş¸ dikişli ve kullanışlı. Bundan sonra stok yapacağım ürünler arasında kendisi.

 20. Minicik¸ incecik¸ parçalanan makyaj temizleme pamuklarından sonra yüzüme garnier makyaj temizleme suyuna ilaç gibi gelmiştir. 2 pamukla bütün işlemler tamam

 21. evet yeni seriler incelmiş¸ sertleşmiş olduğu doğrudur. ama sırf büyüklüğünden dolayı alıyorum. disk pamuklar göz için bana göre. son açtığım paket eski seri olduğunu gördüğümdeki mutluluğu görmeliydiniz cicişler böyle yastığıma seresim onunla uyuyasım geliyor

 22. Biraz sertleşmiş sanki eskisi gibi degil. Yinede kare oluşu işimi kolaylaştırıyor. Fiyatını abartılı pahalı buluyorum.Ama yinede daha iyisini bulana kadar almaya devam edecegim

 23. Benim için normal bir pamuk yani mucizevi olmazsa olmaz birsey değil fakat 3 kere falan almışımdır her seferinde aynı sorunla karşılaştım. İlk bir kaç sıra kullandıklarımda sıkıntı olmamasına rağmen ortalara doğru pamukların ortaları aşırı incelmiş bir halde hatta kaldırıp baktığımda arka tarafı görüyorum yani o derece. Deforme olmuş gibi. İlk aldığımda sorun sadece o pakette sandım ama digerlerinde de öyleydi. Bir tek ben mi yaşadım bilmiyorum. Bu yüzden bidaha almadım. Rossman ın pamuklarını severek kullanıyorum.

 24. ojelerimi çıkarırken kullandığım pamuk. bence yüz temizliği için biraz sert kalıyor ama tırnak temizliği için sert olmasının bir avantaj olduğunu düşünüyorum. hem bir tanesi iki elime de yetiyor.

 25. Pamuk işte dediğim ürün. Kullanıp atıyorum göz temizliği¸ cilt temizliği ve tonik için her temizlikte 3 tane kullanıyorum nasıl 1 pamukla işlerini hallediyorlar anlamıyorum ve anlama ihtiyacı da hissetmiyorum 5 tane gitse ne olur nihayetinde pamuk kimsenin bütçesini çökertmez sanırım :)Entryleri okurken bimde satılan apaksı çok öven gördüm ondan da alıp kullanayım bakayım yumuşak mı 🙂

 26. Disk pamuklara göre daha ince ve yumuşacık olduğu için şuan favori pamuğum. Söylendiği gibi sertleşmişse çok üzülürüm çünkü taaa geçen seneki bir indirimden ne kadar stokladıysam artık aldıklarımı hala kullanıyorum ve açılmamış bir paketim daha var. Sadece makyaj temizlemekte kullanıyorum hele ki sertleştiyse son iki yumuşak paketimi oje için harcayamam.

 27. küçük pamukları sevmediğim için kendisi benim bir numaram. indirim zamanı bulamadığımda çok üzülüyorum. resmen evde stoğum var hehehe. evire çevire kullanıyorum bi de¸ çok datlu oluyor.

 28. bu kadar sert bir pamuktan randıman alabilenlere şaşıyorum. birincisi cildi tahriş ediyor. ikincisi bütün toniği¸jeli¸sütü yiyor. tek bir pamukla hem makyajını temizleyip hem tonikleyen insanlar için ideal bir büyüklükte¸ ama ben hijyen açısından iyi bulmuyorum. cildinize kıymayın derim bu sert pamukla.

 29. Neredeyse tüm blogger/vloggerlar deli gibi övdüğü için alıp beğenmeyince acaba sorun ben de mi diye düşündüğüm pamuktur. Bir kere yapısı çok sert pamuk gibi değil kumaşın bir tık yumuşağı gibi (nasıl oluyorsa ) bu yüzden de göz çevresine hiç uygun değil. Bir de kalın olduğu için çok fazla ürün dökmek gerekiyor bu da israfa neden oluyor. Bir daha asla almam yarısı duruyor. Arada oje falan siliyorum artık¸ yapıcak bir şey yok.

 30. geçen seneye göre yarı yarıya incelmiş ve kalitesi düşmüş pamuktur. Çok tutulan bir ürün olunca yine müşteri kazıklama moduna geçtiler sanırım.

 31. Sanırım tek memnun olan benim. 10 paket bitirmişimdir en az. Dönüp dolaşıp buna dönüyorum diğer pamuklardann. Geniş ve kalın olmasını seviyordum. Ama cidden son zamanlarda bana da sert gelmeye başladı. 3 al 2 ödeden dolayı aldıklarım bitince veda edeceğim. Bir de gereksiz pahalılaştı. Gratis indirime de dahil etmiyo artık. Watsons’a dönüş yapmam çünkü memnun değildim. Bakalım ya bim’e ya da rossman’a bakacağım.

 32. makyaj silmek için değil de oje silmek için biçilmiş kaftan. o kadar büyük ki pamuk tüm tırnaklarınıza bir tanesi yetiyor.

 33. çok popüler olduğu için bir zamanlar merakıma yenilip aldığım ürün. açıkçası aldıktan sonra çok beğendim tek pamukla tüm makyajımı çıkarıyordum. çok da sert değildi yapısı. ama hayatımın pamuğu falan değildi. yere göğe sığdırılamıyordu youtube&blog camiasında.fakat son aldığım 2 pakedin içindeki pamukların dikişleri yüzümü acıtmaya başladı. ben de ipek’in pamuklarından alıyorum artık. onlar kesinlikle daha yumuşak.

 34. Makyaj temizleyici dökünce lif lif ayrılıp parçalanan pamuk. Yuvarlak olanlarını da ekstra ince buluyorum. Rossmannda satılan lilibe kare pamuklar açık ara çok daha kaliteli.

 35. makyaj temizleme konusunda bi türlü becerip kullanamadığım makyaj temizleme pedi.birkaç kere bununla burnumu¸ elmacık kemiğimin o kısımları silerken kenarıyla nerdeyse gözümü çizecektim¸ kıl payı en az acıyla kurtardım refleks sayesinde. makyaj temizlemek yerine  şurada bahsettiğim pişik kremi maskesini daha kolay temizlemek amaçlı¸ hafif ıslatarak kullanıyorum artık boşa gitmesin diye.

 36. indirimdeyken aldığım makyaj temizleme pamuğu. amma lakin ki öyle değildir¸ makyaj temizlemek için çok sert bir ürün¸ daha uygun fiyata yumuşacık olanları var.

 37. Giderek kalitesini düşüren pamuklat. İlk başlarda kalın ve yumuşaktı. Şimdi bakıyorum bazen iyi çıkıyor bazen incecik ve sert. Ben artık yinr benriye ait olan ama kocaman olan bebekler için üretilmiş¸ bebek bölümünde satılan kredi pamukları kullanıyorum. Çok memnunum. Umarım bozulmaz yapısı.

 38. Tek numarası yüzü çok iyi kavraması olan pamuk. Gül suyu falan sürerken çok zevk alıyorum o histen. Geri kalan işlevleri standart yuvarlak pamuklar da görüyor. 3 al 2 öde kampanyasına denk geldikçe alınır.

 39. Herkes ama herkes alıyor kullanıyor olunca 3 al 2 öde kampanyası denk gelince aldığım pamuklar. İyi güzel hoş da bana çok büyük geldi bir köşe ile bir gözümü diğer köşe ile diğer gözümü kalanı bioderma ile cildimi temizlediğim günler tamam ama bi tonikleme için elverişli değil yarısını kullansak diğer yarıyı kim kesmekle uğraşacak çöpe atılacak vs vs. bimden aldığım apaks dikişli pamuklar daha kullanışlı gibi

 40. Boyutu bana fazlaca büyük gelen pamuk. Çok meşhur diye merakımdan aldım ama ipek daha iyiydi sanki. Hem ziyan olmuyor.

 41. Ben de şu an disk şeklinde olanları mevcut.Ben de çoğu insan gibi 3 al 2 öde kampanyasından aldım bu güzelleri.Seyahat boy aldım mini boy ürünlere duyduğum aşktan kaynaklı.Yumuşak¸dikişleri hemen açılmayan¸hemen ürünü emen¸tahriş etmeyen.Sevdim ben bu pamukları alın¸aldırın.Hele 3 al 2 öde kampanyasına denk gelirseniz de tadından yenmez cicişler.

 42. Bana gereksiz büyük gelen pamuktur. Boyutunu yarıya düşürüp¸ paketteki adedi iki katına çıkarsalar daha iyi olur. Watsons’ın pamuklarını çok daha fazla beğeniyorum.

 43. Göz makyajını çıkarırken her ne kadar disk pamuk kullansam da tonik uygulamasını benri kare pamuklarla yapıyorum. Bir de günlük fırça temizliğinde¸ fırça temizleme solüsyonu sıktığım fırçaları bu pamuklarda temizliyorum.

 44. Çok abartıldığını düşünüyorum. Bir kere çok büyük.Geniş alanda iyi belki fakat göz temizleme için uygun değil. Ben iki yuvarlak pamukla aynı anda temizlemeyine seviyorum gözlerimi.Benzerinin kare pamuğu bir göz için çok iki göz için az geliyor.Sadece yüzüm için kullanıyorum. Bu defa da çok ürün emiyor.Ben de gaza gelip stoklamıştım ama…ııh! Sevmedim.

 45. Bu ilk çıktığında ucuzluktan kırılıyordu -tanıtım fiyatına işte 35 mi 50 kuruş mu neydi- bende denemek amaçlı alayım dedim.Bayıldım bildiğiniz.Boyutu büyük ben sadece göz makyajımı temizlemek istediğimden pamuğu ortadan ikiye kesip bir parçasıyla bir gözümü diğer parçasıyla da diğer gözümü temizliyorum ardından yüzümü temizleyiciyle tekrar yıkıyorum eğer ten makyajım varsa orada çıkmış oluyor.Ten makyajım da haftada 1-2 kere oluyor¸kapatıcı ve sabitlemek amaçlı pudra.Açıkçası ben çok sevdim ama denemek amaçlı watsonsun yuvarlak pamuklarından aldım ve hiç hoşuma gitmedi.Yaşasın Benri ve kare pamukları!

 46. Ben seviyorum bu pamuğu gözüm için Şoktan pembe ambalajlı medisafe var yuvarlak onu kullanıyorum. Gözümü çıkarttıktan sonra buna biodermayı döküp tüm yüzümü siliyorum güzel oluyor. yuvarlak pamuklarla silerken pamuk elimde yuvarlanıyor benim sevemiyorum yüzümde kullanmayı 🙂

 47. sevemediğim makyaj temizleme pamuğu. dikişleri cildimi bezdirmiştir. bir kez 3 al 2 öde kampanyasından almıştım denemek için¸ sırf bitsin diye kullandım. şuan bizim marketten ipek markalı olanı alıp kullanıyorum ve oldukça memnunum.

 48. Benri markasına ait¸ kare şeklinde olan ve gratis’lerde satılan makyaj pamuğu. Son derece pratik ve kolay kolay dağılmayan bu pamuk¸ diğer markaların dikişli pamukları kadar dayanıklıdır.

 49. Bu pamuğu seven nasıl seviyor bana bir anlatsın hele. Yüzüme ne kadar nazikçe dokundursam da haşır haşır yolmakta inat ediyor. Makyaj temizleyicisini veya asetonu zaten emiyor fazla dökmem gerekiyor. Hele o dikişleri beni yaralıyor. Yaşasın İpek pamuklar Apakslar !

 50. Genelde herkes şikayet etmiş ama ben oje çıkarırken de makyaj temizlerken de çok kullanışlı buluyorum.küçük boy pamuklarla iş göremez oldum bu koca kare pamuğa alıştığımdan beri.

 51. 3 al 2 ödeyle birlikte aldığım ilk benri pamukları. makyajımı çıkartırken ve tonik sürerken kullanıyorum bana sert gelmedi. kare olmasını sevdim¸ makyaj temizleme suyunu fısfıslı şişeye koydum¸ ortaya sıkıp kenarlarından 2’ye katlıyorum onu pamuğa yayıp makyajımı öyle temizliyorum böylece makyaj temizleme suyundan da tasarruf etmiş oluyorum 😀 (bkz: öğrenci olmak)

 52. Sürekli kullandığım ve emsallerine göre fiyatı uygun olan bir ürün. Sadece göz altı makyajımı temizlerken kenarlarını kullanmamaya çalışıyorum zira kesebiliyor.

 53. en sevdiğim makyaj temizleme pamuğu. son gratis indiriminde 3 tane alınca ne kadar sevdiğimi fark ettim.bioderma sensibio h2o’yu pamuğa döküyorum. makyajımı temizliyorum. genelde hafif makyaj yapıyorum zaten¸ tek pamuk yetiyor. sensibio’nun bir kısmını emiyor¸ böylece pamuğun arka tarafını da kullanabiliyorum. son makyaj kalıntılarını da öyle temizliyorum.

 54. ben sadece tonik uygularken kullanıyorum¸ disk pamuklar göz makyajını temizlemek için daha ideal geliyor bana. büyük olduğu için yüzü kavraması iyi¸ boynumu da tonikle sildiğim için benim için kullanışlı oluyor. sert olmasından şikayetçi olanlar var ama daha yumuşak olanlar çok çabuk sıvı emdiği için direk toniği yüzüme sürüyormuşum hissi veriyor bana. genel olarak memnunum yani.

 55. benim makyaj çıkartırken çok başarılı bulduğum ve her gratis’e girdiğimde 3 4 tane alıp çıktığım pamuk. çok işe yaradığını düşünüyorum bence başarılı ve su gibi gidiyor. (garnier makyaj temizleme suyu ile)

 56. büyüklüğü beni cezbeder bittikçe alırım. hafif sert ama göz makyajı çıkarmak için ideal zira tek pamuk iki göze de yetiyor.

 57. yuvarlaklar küçük geldiğinden birde kareyi deneyeyim diye düşünüyorum. Ama karelerde çok büyükmüş açıkçası. sanki günlük pedle yüzümü siliyormuşum gibi hissettim.ne çok yumuşak ne çok sert. büyük ihtimal bir daha almam. daha uygun fiyata daha güzel pamuklar da var.

 58. Uzun zamandır kullandığım pamuk.büyük olması makyaj temizlerken hoşuma gidiyor.yumuşaklığı da iyi.ama pamuk işte abartmaya gerek yok.üç al 2 öde gibi kampanyalarda kaçırmamak lazım.

 59. benim severek kullandığım devasa pamuk. yumuşaklığından memnunum. sadece makyaj çıkarırken kullanıyorum¸ yarısına çift fazlı göz makyajı temizleyicisi döküyorum ve bol rimelli farlı göz makyajımı siliyorum¸ yarısına da makyaj temizleme suyu döküp cildimi temizliyorum. birkaç adet disk pamuk kullanacağıma bir taneyle işim halloluyor.

 60. Diğer pamukların aksine devasa boyutuyla bütün yüz makyajını tek pamukla çıkarmaya yarayan harika pamuklar. Gratis her indirim döneminde 3 al 2 öde yapıyor bu pamukları ve tabii ki stok manyaklığım tutuyor :)) Göz çevreniz çok çok inceyse makyaj çıkarıcınızı biraz bol dökmeniz gerekiyor aksi taktirde çiziyor mu acaba bu gözümü pek algılayamadım ama neysse hayırlısı assdfgjk moduna bağlıyosunuz dikkat 😀

 61. Bir dönem vlogger ve bloggerların ağızlarından düşürmediği pamuk. O yüzden denemeyen kesimin çok olmadığını düşünüyorum. Eskiden hakikaten iyiydi. Sağlamdı. Son birkaç pakettir bakıyorum¸ hep dikişleri atmış gibi. Paketi 1 liralık pamukları bir yere sürdüğünüz anda kökü başı ayrı oynar da parçalanır ya¸ bu da öyle olacakmış gibi hissediyorum.

 62. Yüz temizlemek için çok sert olduğunu düşündüğüm pamuk. Yüzünüzü özellikle gözünüzü silerken kuru yeri denk gelirse bildiğin acıtıyor. En son onun yerine ipek markasının kare pamuklarından aldım dünya varmış dedim yumuşacık. Yine de benri almaya devam ederim çünkü oje çıkarırken dağılıp tırnaklarıma yapışan yumuşak pamuklardan hoşlanmıyorum. Oje çıkarmak için kullanıyorum o yüzden de artık benrileri.

 63. Ojelerimi çıkartmak için kullandığım kenarları dikişli pamuk.istersem siyah oje sürmüş olayım tek pamukla 10 tırnağımı da pamuğu çevire çevire temizliyorum.sadece bu işlem için kullandığımda çok bereketli fakat dikkatimi çeken şey göz makyaj solüsyonunu da toniği de asetonuda fazlaca emiyor ve fazla ürün kullanmanıza neden oluyor.elimdeki bitince bir daha almayacağım sanırım

 64. Kendilerini çok seviyorum. Ama tonik¸ makyaj temizleyici¸ aseton vs. emmiyor resmen yiyor. Benki bir asetonu 6 ay kullanırdım. 2 ayda dibini görünce benri kare pamukla aşkıma mesafe koymaya karar verdim. En azından artık her bakım temizliğimi kendisiyle yapmıyorum.

 65. Çok kalın olduğu için aşırı ürün emiyor.Dikişleri göz çevremi çiziyor.Gittikçe fiyatı artıyor. Bu sebeplerden dolayı yaklaşık 1 yıldır almıyorum¸ watsons square puffs gibi yumuşak¸ince ve dikişsiz bir pamuk varken yüzüne bile bakmam.

 66. göz makyajı temizlemek için çok sert olan göz çevresini acıtan pamuk favorim ipek. benri yi indirimden almıştım mecbur kalmadıkça kullanmıyorum. tavsiye etmem.

 67. tek bir pamuk adedi ile iki göz makyajının da temizlenebildiği pamuk.bebeğimin alt temizliği için de kullanıyorum. memnunum.

 68. Kucak kucak alıp stokladığım pamuktur. Makyaj temizlememde çok yardımcı oluyor. Büyüklüğü ve şekli yüze uygun olsa da kalınlığı yeterli gelmediğinden iki tanesini üst üste koyarak kullanıyorum. Bundan iyisi¸ şamda kayısı…

 69. Sapasağlamlar. Hemen parçalanmıyorlar. Gözlerimi tahriş etmiyorlar¸ ki bu benim en büyük dertlerimden biriydi bu ürünle tanışana kadar. Benriciğim ellerine sağlık bu olmuş 🙂

 70. diğer pamuklara göre sert ve büyüktür. bence büyük olmasının bir avantajı yok. daha fazla ürün dökmek zorunda kalıyorsunuz. ayrıca yeni yeni maskara kullanmaya başlayan şahsımı maskaradan bir süreliğine soğutmuş pamuktur. neden mi? çünkü göz makyajımı bu pamuklarla siliyordum ve sürekli kirpiklerim dökülüyordu. kaç maskara değiştirdim ama sonuç hep aynıydı. sorunun pamuktan kaynaklanabileceği sonradan aklıma geldi ve daha yumuşak pamuklara geçiş yaptım. şu an kirpiklerim neredeyse hiç dökülmüyor. kimseye de önermiyorum bu sebeple.

 71. kesinlikle başarılı bulduğum ürünlerden ürünün yapısı biraz sert fakat kullanacağınız bölgeye göre uygulamayı ayarlamak sizin elinizde. artık ne için kullanacaksınız asla emme yapmıyor ve tonik şeklinde uygulanabiliyor. senelerdir bittikçe kullanırım her şekilde en iyisidir. boyutları biraz büyük kabul edilebilir fakat bunun içinde benrinin yuvarlak diskleri iş görür diye düşünüyorum zira göz makyajı çıkarmada oldukça başarılı

 72. canım sen buna pamuk demişsin ama bu bildiğin zımpara. tanım: ipeğe koşarak geri dönmemi sağlayan pamuk görünümlü zımpara

 73. ciciş Sözlük faydalarıııı… Yorumlardan farkettim ki ben de öyle aşırı memnun değilim ama Gratis’e gittikçe alıyorum evet sanki biraz kuru yapısı¸ ama işte alıyorum indirime girdikçe. Onun yerine Apaks da alınır Lagrita da.

 74. Bir pamuga gore giderek fiyati artan urun. Cok basarili da bulmuyorum yanlarindaki dikisleri bence cok sert. Ilk zamanlar cok daha guzeldi ancak populerlestikce kalitesi dustu bence.

 75. eskisi kalitesinin yerinde yeller esen ve her geçen gün fiyatı artan pamuk. tek hamlede bile çok çabuk deforme olduğu için elimdekiler bitince tamamen bu ürün yerine uzun süredir kullandığım (bkz: benri bebek temizleme pamuğu)na geçmeyi düşünüyorum.

 76. Boyutundan dolayı kullanım kolaylığı sağlıyor fakat fiyatı bir pamuğa göre fazla geliyor babaEn son geçen yıl bir indirimde 80li paketlerini 3 al 2 öde ile almıştım. Elimdekiler bittiğinden beri daha almadım şok gibi marketlerdeki minik yuvarlak pamukları kullanıyorum

 77. Alışkanlıktan almaya devam ediyorum çünkü tek pamukta temizliyorum genelde makyajımı. Ama fiyatının arttığı doğru¸ sadece 3 al 2 öde olduğunda alıyorum artık.

 78. Çok mükemmel değil ama iş görüyor¸ ben makyaj temizlemede normal pamuk kullanmayı sevmiyorum çok bulaştırıyor her yere ama bence benri kare pamuklar bu konuda daha başarılı

 79. Zaradan sonraki zam şampiyonu olan pamuktur kendisi. Bu ebatlarda başka bir pamuk markası varsa bilen varsa yazsın lütfen. Bir pamuğa 6 TL vermek istemiyorum

 80. ilk gördüğümde koşarak almıştım hatta bir süre ne zaman görsem alıyordum. ancak sonradan fark ettim ki yüzüm için fazla büyük geliyor. günlük olarak yoğun bir şekilde ten ürünü kullanmayanlara gereksiz ve pahalı bir ürün zaten git gide fiyatı artmış. yuvarlak disk pamuklar hem daha hesaplı hem yüz ve göz makyajı temizlemek için daha kullanışlı.

 81. Her zaman aldığım ve alacağım demirbaşlarımdan.Kenarlarının dikişli olması pamuğu benim için daha avantajlı kılıyor.Kullanırken çabuk deforme olmuyor.Evde 3 paket olmazsa asla rahat edemiyorum nedense.Ojeyi silerken¸yüzümü micellar suyla temizlerken¸tonik kullanırken¸çift fazlı göz makyaj temizleyicisiyle makyajımı çıkartırken elim daima bu kare pamuklara gidiyor.Olmazsa olmaz kısaca

 82. bence abartılan pazarlama ürünü. ilk başlarda aldım daha sonra disk pamuğa geçince hiç eksikliğini hissetmedim ayrıca dikişleri göz ve yüzümü acıtıyor.

 83. genişliği ve yumuşaklığıyla kalbimi kazanıyor ama dikişleri çok canımı acıtıyor. o yüzden indirimde olmadığı sürece almıyorum çünkü benim tak aksime de ablam bayılıyor bu pamuklara

 84. bu pamuğu göz ve yüz makyajımı temizlemek için kullanıyorum. indirimden indirime de stokladığım bir üründür. ama yılbaşı indiriminde isana disk pamuk aldım denemek için. o da bunun gibi kare şeklinde. şuan stoğumda 1 paket daha benri pamuk var ama kullanmakta olduğum benri pamuk bitince önce isananınkini denemek istiyorum. umarım aynı performanstadırlar.

 85. Diğer makyaj temizleme pamuklarından yumuşaklık olarak pek farkı olmasa da boyut ve şekil itibariyle stoklayıp severek kullandığım bir ürün. Fakat bugün bir tane bile bulamadım. İndirim dolayısıyla çabuk bittiğini de düşünmüyorum. Çünkü kocaman mağazaya kare çeşidinden az getiriyorlar. Velhasıl kelam mağazada bulamadığım için indirimi bildiğiniz sıfır zararla atlattım. (bkz: tüketmiyoruz kampanyası )

 86. Büyük olduğu için tek pamukla iki göz silebilmek Harika ama bir bana mı çok sert geliyor bir ben mi nefret ediyorum? Resmen bütün gözümü çiziyor şoklara giriyorum insanlar bayılınca.

 87. Gratis’te kotexle birlikte verdiklerinde almıştım. Hem ped hem de pamuk ihtiyacım olduğu bir anda pedin yanında bedava pamuk edinmek dünyanın en güzel şeylerinden biriydi herhade¸ neyse.Yıllar yılı disk pamuk kullandığımdan bu kadar büyük olmasını beklememiştim ama fena bulmadım. Tek tarafıyla toniklik bütün işim bitiyor¸ dikişli olması da hoşuma gitti. Ayrılıp gitmiyor. Biraz sert geldi¸ belki cildim hassas olduğundan fark etmiştir ama bitince bir daha almam sanıyorum. watsons’ın kendi pamuğu çok daha yumuşak.

 88. İlk çıktığında fiyatı ebatına oranla çok iyi olan daha sonra fiyatı artıkça kötü özellikleri ön plana çıkan pamuktur.

 89. Maybelline lash sensational yüzünden 1 ayda yaklaşık 10 paket bitirdiğim pamuk. İpek markasının pişmaniye kılıklı kocaman gramajlı pamuğunu tercih ediyorum artık.

 90. saçma bi büyüklük ve sertlikte olduğunu düşünüyorum ..resmen yüzümü temizlerken acıtmıştı… yine bi gratis indiriminde sırf indirimde diye aldığım yüzümü acıttığını farkedince aseton döküp ojelerimi sildiğim bir pamuk oldu …1.5 tl ye a101 den aldığım pamuk bin kat daha güzel 🙂

 91. Normalde benim en sevdiğim pamuktu¸ 1-2 sene şaşmadan kullanmışımdır. Bir tanesi tüm yüzünüzü silmeye yeter. Açıkçası hafif sertliği de hoşuma gidiyordu benim¸ böylelikle pamuk dağılıp parçalanmıyor hem de daha iyi temizlediğini düşünüyordum Lakin o fiyatı ne oldu sonradan.Alışveriş yaparken pamuğun fiyatına çok dikkat etmiyordum yanında başka ürünler de aldığım için. Yani her zamanki gibi 2-3 TL’ye aldığımı sanıyorum. Harcamalarımı azaltmaya gittiğimden beri sadece ihtiyaç alışverişi YAPMAYA başladım tabi. Birgün gittim benri pamuk alacağım fiyatı 5.90. Bir pamuğa 6 tl vermeyi saçma bulduğum için bir daha bakmadım yüzüne.

 92. Kızlar az önce makyajımı çıkartmak için paketinden bir tane Benri Kare makyaj temizleme pamuğu aldım ve pamuğun hem üzerinde hem de içinde siyah parçacıklar olduğunu gördüm. Bir alttaki ve bir alttaki daha bu şekildeydi. İşin kötü tarafı ben bu paketi neredeyse yarısına kadar kullanmıştım! Tabi daha öncesinde de on belki on beş paket bu üründen bitirdim. Fotoğrafları ekleyebilirsem ekleyeceğim buraya şimdi. Şok geçiriyorum¸ evde elektrikler de yoktu ilk başta emin olamadım. Gratis ‘e yazacağım şimdi…

 93. Yaklaşık 3 yıldır düzenli olarak kullandığım ve çok memnun kaldığım pamuk. Öncelikle kolay kolay parçalanmıyor ve büyük olduğu için de kullanımı hem kolay hem de oldukça bereketli bir ürün. Özellikle (bkz: garnier kusursuz makyaj temizleme suyu) ile harika iş çıkarıyor. Yerini hiçbir pamuk alamıyor bunun

 94. Yıllar içinde kalitesi düşen pamuk. Evet artık hepten eminim. Çok tuhaf. Kaç yıldır kullanıyorum ben bu pamuğu. 3 aşağı 5 yukarı aynı ürünlerle kullanıyorum hem de. bu 2017de aldığım pamuklarda yüzüme bir kere sürüyorum parça parça oluyor pamuk. Önceden iki yüzünü de kullanırdım. Böyle değildi. Başka farkeden var mı bu durumu merak ediyorum cicişler. 

 95. Pamuğun boyutu çok güzel ancak o ne cizmedir ya. Tüm goz altım goz kapağım sanki dağlanmış gibi aciyor bunu kullandığımda. Resmen pamuk değil de kaktüs ignesinden mübarek.

 96. Disk şeklinde olanlara göre daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Henüz yumuşacık bir makyaj temizleme pamuğuna rastlayamadım. Denediklerim arasında da bu model geniş olduğu ve makyajımı temizlerken beni yormadığı için kullanıyorum. 

 97. gerçekten çiziyor ve iki üç gün o çizikle yaşıyorum. paketi bitirdim daha yeni arcodeiris’in girdisiyle aklım başıma geldi. ben saf saf sabah uyandığımda çizikleri görüp gece uyurken yüzüme naptığımı sorguluyordum.

 98. watsons’ un yuvarlak makyaj temizleme pamuğunu yeni bitirdim¸ şu anda benri peeling etkili makyaj temizleme diski var elimde çok bastırmadan kullanıyorum ve gayet memnunum. Makyaj temizlemeyi yüzünü makyaj temizleme sularıyla silmekten ibaret gören kadınlar zaten bu tür ürünlerden memnun kalmayacaktır¸ çizecektir de. Cilt türüne göre olabildiğince doğal sabun kullanmak şart.

 99. Tüm benri pamukları gibi gereksiz pahali oldugunu düşünüyorum öncelikleİnsanlar hazır gratise gelmişken alayim deyip kaça satilsa da alirlar diye düsünülmüş ve gayette basarili olmuslar bu konuda.Tanım: Herhangi bi market markası pamuktan fazlasi ya da eksigi bulunmayan pamuk.

 100. peeling etkisinden çok suratta adeta kazı çalışması yapan bir temizleme pamuğu çeşidi. cildim hassas değil fakat bu ürünü kullandığım süre boyunca o kadar hassaslaştı ki¸ maalesef direkt elveda dedim.belki de ben çok sert davrandım ama yine de adı üstünde “pamuk”. beklentiyi karşılamayan pamuk olur mu? oluyormuş.

 101. Bu pamuğun yüzümü acıttığini hisseden bir tek ben miyim?Makyaj temizlerken resmen canım acıyor artık.Acaba benim cildimdemi sorun var diyorum.Hassas ve sivilcelerim var.Yoksa ben mi çok bastıra bastıra temizlik yapıyorum.Yakın zamanda bırakmayı hatta pamuksuz cilt temizlemeyi düşünüyorum.Eğer sorun pamuksa hemen buraya yazarım.Ayrıca bu pamuğun fiyatı gittikçe artıyor.Bi pamuk 5.50 tl nasıl olur anlamıyorum.Geçenlerde alayım dedim.Fiyatı görünce mağazada yuh artık diye söylendim.Gratis iyice bokunu çıkardı yani.Alt tarafı pamuk işte..

 102. çok çok severek kullandığım bir ürün. sanırım son 3 senedir bu pamuktan başka pamuk kullanmıyorum. gerek ebat olarak gerek kullanım açısından bana çok rahat geliyor. yukarıda yazıldığı gibi bir çizme sorunu yaşamadım ben farklı geldi bundan sonra kullandığımda tekrardan düşüneceğim. meraklandım. 

Siz ne düşünüyorsunuz?