“Benri aseton” için 61 yorum

 1. Çok methedildiği için aldığım ama pek hoşlanmadığım bir üründür. Tırnaklarımdaki ojeyi çıkarırken yarattığı o tebeşirin tahtaya sürtmesi gibi hissi (biliyorum tuhaf bir benzetme oldu ama gerçekten benziyor¸ o sese benim gibi sinir olanlar anlayacaktır beni) sevmedim. Koyu renk için olanın diğer asetonlardan büyük bir farkı var mı şişeyi yarıladığım halde anlamadım. Ayrıca parmaklarımdaki deriyi kuruttu resmen. Günde 5-6 defa el kremi sürme alışkanlığım olmasa çok rahatsız edici olabilirdi benim için. Bence Berni’nin asetonları vasatın altında kalıyor. Sanırım benim favori asetonum Parmex¸ kaç şişe bitirdim bilmiyorum. Berni’nin asetonlarını indirimde bile görsem bir daha almayacağım.

 2. Çok övülmüştü koyu renk ojeler için ancak hiç beğenmedim ojeyi çıkarışı güzel değil Tırnaklarım dan ziyade ellerim oje içinde kalıyor temizlenmesinin ardından beyazlık oluyor.Bir daha da almam tavsiyede etmem.

 3. Koyu renkler için olanının tırnak yüzeyine zarar verdiğini düşündüğüm aseton. Biraz daha gözlem yapmam lazım ama parmex daha başarılıydı sanki.

 4. ojeyi gayet iyi temizleyen ama tırnaklarımı kuruttuğuna inandığım aseton. Bir de o kokusu olmasa keşke. Öyle yoğun bir parfümü var ki bütün evi sarıyor. Banyoda kullanıp hemen ellerimi yıkıyorum o kokuyu çıkarmak için. Parfüm hassasiyeti olanlar rahatsız olabilirler. Zaten bana göre aseton parfümsüz olmalı. O asetonun kendine has kokusuyla parfüm karışınca mide bulandırıcı oluyor.

 5. Koyu renk ojeler için olanından nefret ettiğim aseton. Övgüleri okuyunca çok hevesle almıştım ancak an itibarıyla tüm parmaklarım kırmızı ojenin dağılmasıyla pembeye boyanmış durumda.

 6. Uzun bir süre parmex aseton kullandıktan sonra bir alışverişte Benri Pompalı Aseton aldım. Üzerinde tırnak besleyici yazıyor ama bir asetonun tırnaklarımı beslediğine inanmayanlardanım. Sürekli ojelerimi silmeme rağmen daha çeyreğini bile kullanmamışım. Her ojemi iki kat sürdüğümü ve altındaki bazı da sayarsak toplam üç kat oje olan tırnaklarımı bir iki seferde çok rahat siliyor. Tam bir f/p ürünü.

 7. Gerçekten çok ama çok kötü bir aseton ¸ eğer kullanılacaksa koyu renkler içi kaçınılmalıdır çünkü elleri mahveder ve başka bir asetonla onun mahvettiği yerleri silmeniz gerekir.

 8. pompalı olanları nail art yaparken epey işe yarıyor. fırça temizliğini çok kolaylaştırıyor. ama kullandığım en iyi oje çıkarıcı diyemem kesinlikle. o konuda hala arayıştayım.

 9. pompalı büyük boyunun mavi rengini aldım ve kokusuna bayıldıım! ojeyi resmen tek seferde çıkardı ve kullanımı da çok kolay.

 10. Koyu renk ojeler için olanını kullanıyorum¸ normal aseton işte niye koyu renk diye isimlendirmişler bilemedim.

 11. ben bundan memnun kalamadım arkadaş! hiç güzel çıkarmıyor¸ watsonsınkiyle karşılaştırırsak watsons bunu açık ara sollar. tüm şişeyi pamuğa döküyorum ki elimdeki ojeyi çıkarsın diye.

 12. aldığımda hep pompalı ve büyük boyundan alıyorum. indirimsiz fiyatı da uygun. Ojeyi çıkarması da güzel. En iyi tarafı pompalı olması çünkü benim gibi ojeyi sürme özürlüyseniz tek parmağınızı bozup yeniden sürmek isterseniz falan düzgün parmaklara dokunmadan¸ zarar vermeden o tek tırnağı düzeltebiliyorsunuz.

 13. şeftalili ve mangolu olan resmen aseton yerine nemlendirici kokan asetondur. ve o kadar başarılı buldum ki bundan önceki asetonum neydi hatırlamıyorum şişesini attığım için ama ondan buna geçip bordo ojelerimi silince fark beni şaşırttı

 14. Ben de şu mangolu olanından kullanıyorum ama tırnaklarımı inanılmaz kuruttu. yani nemlendirici kısmından yararlanamadım maalesef. Ayrıca kokusu da normal bildiğimiz aseton kokusu öyle şeftali bilmemne kokusu almadım ben. Çok sert geldi. Parmex ve şelale daha iyi buna göre. Tırnaklarımı bu kadar kurutmadı ikisi de. Ayrıca şelaleninkini kullanıp elimi yıkadıktan sonra bile tırnaklarımda mis gibi bir koku kalıyor. Bunda hiç gözlemlemedim böyle bir şey. Özet olarak çoook daha iyileri varken bunu bir daha almam

 15. Koyu renkli ojeler için olanı kullanmıştım da a101 lerde satılan gülşah asetonları çok daha başarılıdır. Ben hep gülşah kullanıyorum artık. Parmexleri de bırakalı uzun zaman oldu.

 16. Koyu renk ojeler için olanını kullanıyorum şu an. Asetonda sürekli kullandığın bir şeyler yok denk geldikçe alırım. Buna bayıldım. Az önce tırnağımdaki koyu kırmızı ojeleri şıp diye çıkardı kendisi. Ama tırnağımı kuruttu onu da kremle hallederim artık. Bittikçe bunu alacağım sanırım artık

 17. Ojenizi soyarak çıkarsanız daha kolay çıkarırsınız dediğim asetondur. Evet fiyat ve ürün miktarı bakımından uygun fiyatlıdır. Gelgelelim orta kalitede bir asetondan kullanacağınız bir ölçü¸ bu asetonda 3 ölçüye denk geliyor. Neticede daha ucuza gelmiyor fikrimce.

 18. Koyu renkleri icin olani iyi ancak diger versiyonlarini cok basarisiz buldugum urundur. Parmex ve metrodan aldigim litrelik aseton cok daha basarili cikti.

 19. çok memnun kaldığım aseton. önceden koyu renk ojelerimin altına şeffaf ojeyle baz yapardım çıkarması zor ve kenarlara dağıldığı için. bunun pompalı mavisinden aldım ve koyu renk ojeleri bile çıkartmada çok başarılı olduğunu düşünüyorum.  eski asetonum

 20. İndirim dönemlerinde 3 al 2 öde den alıp bildiğin stokladığım¸ kokuları hoşuma giden ve bir aseton için başarılı bulduğum aseton.

 21. sifonlu olanı cidden inanılmaz rahatlık sağlayandır. neden pompa değil de sifon dedim bilmiyorum ama¸ neyse.resmen 2 litre asetonu 3-5 liraya satan bebiş marka.sevgiler¸sümük

 22. özellikle pompa kapaklı olanı favorim¸ bittikçe alıyorum¸ ki kocaman olduğu için uzuunn süre hatta aylaarca bitmiyor¸ her ojeyi gayette çıkartıyor

 23. 450ml’lik pompalı şişesini çok sevdiğim ürün. yılda 2 şişesi benim için yeterli oluyor. inanılmaz bereketli. bu şişeyle karşılaşmadan önce sürekli asetonum bitti evde aseton kalmadı gibi sorunlar yaşıyordum. şişe o kadar büyük ki evde hep aseton var. glitter ojeleri de üzerinde 1 dk pamukla beklettiğim de kolayca çıkartıyor. bu arada gerçekten çok oje kullanan sürekli tazeleyen biriyim. buna göre yılda iki şişe güzel oran.

 24. Pompalı şişede olanları kullanım açısından çok rahat. Büyük olmasıda artılarında bir diğeri. Çok uzun zamandır kullanıyorum daha yarıya gelemedim. Koyu renk ojeleri bile zorlamadan çıkarıyor.

 25. Yeni çıkan küçük boy Hindistan cevizli olanlardan aldım ve fiyatını biraz pahalı buldum ama güzel kokuyor. Hatta harika kokuyor. Ayrıca oje çıkarma konusunda hiç de fena değil. Fiyatı biraz daha ucuz olabilirdi. 5 lira.

 26. Koyu renkli ojeler için olanını kullanıyorum ancak hiç memnun değilim¸ ojeyi inanılmaz derecede her yere bulaştırıyor onlarca pamukla ellerime bulaşan ojeyi temizlemeye çalışıyorum¸ ayrıca tırnakları kurutuyor. Üstelik altına şeffaf bir kat geçmeden asla oje sürmeyen biri olarak hiç memnun kalmadım. Bir daha almayacağım bir aseton oldu kendisi

 27. koyu renkli ojeler için olan asetonuna tapıyordum ama ne zaman bitti gülşah asetona sahip oldum¸ orada bir dur canım dedim. Benri aseton 1 tık daha düşük kaldı gülşah asetona göre. Mutlak iki kez pamuğa döker siler silerdim sararma problemi cabası.. artık kullandığım bir aseton değil. Yakıcı etkisi var gibi böyle bir garip ne idüğü belirsiz cinsinden. Sevenler vardır amenna ama ben başka asetona geçince anladım eksik yönlerini.

 28. koyu renkli ojeler ile hassas tırnaklar için olanı en kolay temizleyen ve en sevdiklerim. bu iki çeşidini uzun süredir dönüşümlü olarak kullanıyorum.ama sarı kapaklı asetonsuz olanı ismiyle cazip gelse de performans olarak en düşük bulduğum çeşidi.çünkü tek kelimeyle ojeyi çıkarmıyor. açık renk ve tek kat sürdüğüm bir ojeyi bile çıkarmak için uğraştırdıktan sonra ben ne yapayım öyle asetonsuz asetonu dedirtiyor insana. özellikle diğer markaların asetonsuz oje çıkarıcılarıyla kıyaslayınca. pompalı büyük şişede satılanlarsa idare eder bana göre¸ koyu renkli ojeler için olan aseton kadar iyi değil tabii ama miktarina göre fiyatını düşününce tercih sebebi.

 29. tırnakları bembeyaz yapan ve etlerimin kuruluğunu zor toparladığım asetondur. uygun fiyata baddal boyunu almıştım bittikten sonra içine başka aseton doldurup kullandım. şişesi çok kullanışlı.

 30. pompalı şişede olanını indirimde ay ne güzel diye kaptım.gel görelim ki bu ‘aseton’ iki kat açık renk ojeyi çıkarmaktan aciz.sen nasıl asetonsun?bunun bordo ojesi var siyah ojesi onları nasıl çıkaracaksın?verdiğim paraya yazık oldu resmen.

 31. Pompalı şişede olan gramaj itibariyle favorimdir. Ojesiz neredeyse hiç gezmeyen biriyim. Ojelerimi de hemen her gün değiştiririm. O yüzden aseton ihtiyacım fazlasıyla oluyo. Pompalı şişe hem kullanım kolaylığı sağlıyo hem de uzunca bi süre kullanabiliyorum. Asetondan da gayet memnunum. Normal bi aseton işte. Koyu renk oje sürdüğüm zaman zaten koyu renk ojeler için aseton kullandığım için hiç bir memnuniyetsizliğim yok. Bittikçe de almaya devam edicem.

 32. bende pompalı şişede bulunan gliserinli versiyonu var. gramaj evet doyurucu gibi gözükse de¸ çok çabuk uçuyor ve 3 parmakta bir¸pamuğa birkaç pompa daha almanız gerekiyor. yaklaşık bir senedir parmex asetonumla değişimli olarak kullanıyorum ve artık bitsin diye gözünün içine bakıyorum. bir daha da alacağımı sanmıyorum.

 33. hassas tırnaklar için kurutmadan ve yapısını bozmadan oje çıkarmayı vaad eden yeşil renkli olanını almıştım. yapısını bozmadı tırnağımın¸ burası tamam. gerçi yapısını bozmaktan kasıtları ne onu da anlamadım ya neyse. ama tırnak çevresinde değdiği yerleri çok fena kurutuyor. resmen kuruduğunu hissediyorum. bu nedenle bir daha alınmayacaklar listemde.

 34. Hiç sevmediğim aseton. Yahu gerçekten üç parmakta bir yenilemek gerekiyor. Bunu geçtim¸ ojeyi o kadar zor çıkarıyor ki. Ve kırmızı ojeleri çıkarmıyor da. Yüz kere temizleyeceksem ne anlamın var senin benricim?

 35. Çok katlı sürülmüş koyu renkli ojeleri bile tırnak ve tırnak etlerine zarar vermeden kolayca temizler şeklinde bir ibaresi bulunan 200 ml’lik pembe sıvılı şişesi harikadır¸ uzun zamandır elim başka bir şeye gitmiyor inanılmaz bir oje çıkarma performansı var

 36. koyu renk ojeler için olanını aldım. hayatımda kullandığım en kötü asetonlardan diyebilirim. kırmızı ojelerimi çıkarıyordum¸ tırnaklarımı yaktı biraz ve bütün parmaklarıma ojeyi bulaştırdı¸ kıpkırmızı oldu parmaklarım anlayacağınız. benri’nin asetonsuz oje çıkarıcısını tercih ederim.

 37. hassas tırnaklar için olanını kullanıyorum. parfümlü bir kokusu var¸ beni rahatsız etmedi. ojelerimi güzel çıkarıyor. ben çok koyu ve renkli oje sürmüyorum ama bunu da belirteyim. genellikle bordo ve nude oje sürüyorum. en sevdiğim yanı ojeyi çıkarttıktan sonra tırnakta beyaz kalıntı bırakmaması oldu. tekrar alırım diye düşünüyorum.

 38. pompalı olanını kullandım. sık sık oje değiştirmeme ragmen 3-4 ay belki 5 ay yetti bana büyük boy pompalı olanı. perfomansı da indirimdeki fiyatı da cok iyi. bittikçe alıyorum hatta indirimde gözüme çarparsa yedekliyorum bile. kullanımı kolay¸ becerikli bir arkadaş

 39. Mavi renkli pompalı şişede nemlendirme vaadeden asetonunu kullanıyorum. Memnun muyum? Aslında pek sayılmaz. Şu an bitsin diye uğraşıyorum. Ama daha yarısı duruyor pek bereketli bir ürün vesselam¸ fakat parfüm kokusu beni inanılmaz rahatsız ediyor. Bit artık.

 40. özellikle koyu renk ojeler kullanıyorsanız ve çıkarırken dağılmamasını istiyorsanız kullanılabilecek ideal asetonlardandır. kokusu da diğerleri gibi baymıyor ayrıca.

 41. koyu renk ojeler için olanı bitince kıymetini anladım. diğer asetonlar çıkarmıyor iz yapıyor. işkence gibi geliyor hem pamuk israfı hem aseton israfı. benrinin koyu renk ojeler için olanı öyle değil. üç damla bile yetiyor bir elin beş parmağına koyu renk ojeleri çıkartmak için.

 42. Ojelerden birkaç tanesi yazınca burayada not düşeyim istedim. Çıkarıyor fakat koyu renk ojeleri özellikle kırmızı ve bordo bulaştırıyor bu da biraz yoruyor onun dışında fiyatına göre fena değil¸ kullanılabilir.

 43. Parmex’im bitince bir de buna şans vereyim dedim. Mavilisi var ben de¸ hassas tırnaklar için olanı. Kokusu beni rahatsız etmedi. Koyu renk ojeyi çıkarmada ufak bir miktar başarısız ama rahatsızlık vermiyor¸ göze batacak derecede değil. Bunun bir de kutu içinde olanını almıştım gratisten hani içinde sünger olup parmağımızı sağa sola döndürmek suretiyle kullandığımız aleti. Ama onu hiç beğenmedim mesela. Kokusu beni rahatsız etti ve ojeyi çıkarmada çok başarısız. Koyu rengi zaten çıkarmadı da açık renk ojenin de yarısını çıkardı yarısını çıkarmadı. 

 44. Koyu renk ojeler için olan pembe kapaklısı var bende de. Çıkarıyor ojelerimi ama biraz kurttuğu da doğru. Kokusuna gelirsek pek güzel koktuğunu söyleyemeyeceğim ama aseton sonuçta deyip kullandım yine de.

 45. Genelde koyu renkli ojeler kullandigim icin bu markanin koyu renkli ojeler icin olanini tercih ediyorum. (Einstein was here)  Benim tirnaklarimi kurutmadi¸ kolay cikiyor¸ kokusu da diger asetonlar gibi keskin ve yogun degil sanki. Bu arada ben tirnaklarimi kurutmamasi icin ojelerimi cikarir cikarmaz el kremimden biraz tirnaklarima da suruyorum. 

 46. Pompalıda olanı vazgeçilmezim olan ancak asla mini boyunun alınmaması gereken aseton. Zira mini olanını hiç açmasanız bile sağa sola dökülüyor. Seyahat için hiç uygun değil.

 47. tırnakları çok ama çok kurutan¸ gratislerde satılan aseton. pompalısı birçok insanın favorisidir. her ne kadar kullanışlı bir şişesi olsa da içerik açısından zayıf bir ürün ne yazık ki.

 48. bulabildiğim bir çok asetonu denedim. koyu renk ojeler için en çok bundan memnun kaldım. diğer asetonlar kadar zahmetli değil. daha kolay çıkartıyor. bende ağırlıklı olarak kırmızı¸ bordo¸ mor¸ siyah vs kullanan bir insan olduğum için evde her zaman yedekli şekilde bulunduruyorum.

 49. pompalı olmayanı çok zor açılıyor her defasında dişimi kullanmam gerekiyor. tırnakları inanılmaz kurutuyor. bazen alacağım yerde başka seçenek olmadığı için bazen de uygun fiyatı yüzünden tercih ediyorum.

 50. Öğrencilerin bir numaralı dostu 🙂 Fiyatına göre iyi iş çıkardığını düşünüyorum. Defalarca bordo ve siyah oje çıkardım tırnaklarımdan gece gece. Hatta pamuğum bitti yılmadım peçeteyle çıkardım. Kısacası iyi bir ürün.

 51. sıfır beklentiyle alıp inanılmaz memnun kaldığım aseton. koyu renk ojeleri bile tek seferde çıkarıyor¸ tırnağı fazla kurutmuyor¸ çok da bereketli. kısacası benim asetondan beklediğim her şeyi fazlasıyla karşılıyor.bu arada bende pompalı olanı var. pompalı şişede olan her şey benim için 1-0 önde zaten¸ çok büyük kolaylık sağlıyor <3

 52. hem pratik hem de işlevsel¸ başarılı aseton. pompalı şişede olanını kullanıyorum ve çok memnunum. oje sürerken taşırdığımda kapağı aç¸ şişeyi tut¸ çevir dök derdi olmuyor. hemen basıyorum pompaya aseton geliyor. ojeyi çok da iyi çıkarıyor. simli ojede bile biraz bekletirseniz güzel performans sergiliyor. 2 disk pamukla iş tamam. pompalı olduğu için fazla ürün israfı da yapmıyorsunuz¸ oldukça bereketli.

Siz ne düşünüyorsunuz?