“Benefit rockateur allık” için 14 yorum

 1. Her ten rengine yakıştırıyorum ancak kabını şirin ama kullanışsız buluyorum. İçine fırçamı rahat rahat sokup gezdiremiyorum. Çok pigmentli değil ve kontrol etmesi kolay. Bende kalıcı sayılmaz pek. Bir de Benimki taşlaşmadı ama tanıdığım çoğu kişininki taşlaştı. Bir allık için artık uçuk fiyatlar vereceğimi sanmıyorum. Hele flormarın terracotalarını keşfettikten sonra.

 2. Benefit hervana allık almaya gittiğimde lolipop şekilli diye¸ bunu almış bulundum miş kokulu ve kabartmalı diye. Artıları: simleri küçük.Hem şeftali hem pembe. Risk sıfır yani.Kokusu Eksileri: hem şeftali hem pembe ama bende şeftaliye yakın durdu. Renk vermesi berbat. “Allık bozulur muymuş?”a yanıt oldu. Bozuldu. Sonuç olarak¸ bence gerek yok hele benim için hiç gerek yok özel günler dışında allık sürmediğimi düşünürsek. Hem de çok pahalı.

 3. Pembe şeftali arası ışıltılı allık. Arada bir ton olduğu için bir çok makyaja gidebilir. Açık tende oldukça doğal duruyor. Buğdaydan daha koyu tenlerde muhtemelen sadece ışıltı verir¸ rengi görülmez. Güzel bir allık¸ ben beğendim ama 5 gr için fiyatını kesinlikle haketmiyor¸ bitse bir daha almam.

 4. Kendime yakıştırdığım tek allık¸ bundan iki tane bitirdim. Her makyajla¸ her rujla uyum sağlayan¸ beyaz tenlileri Heidi ye çevirmeyen çok joker bir allık. Bana allık yakışmıyor diyenlerdenseniz denemenizi tavsiye ederim. 130 tl civarındaki fiyatı sebebiyle muadilini aramaya başladığım ama hiç bir markada bulamadığım allıktır.

 5. rose gold rengin piyasaları kavurduğu bir dönemde rose gold iddiası ile pazarlanmış benefit allığı. rose gold dediğimiz şey hafif bakıra çalan pembemsi bir renkken¸ rockateur daha kahvemsi-pembemsi bir renge sahip. bana göre mac blushbaby’nin ışıltılı versiyonu gibi. bundan ötürü de hemen hemen her renk makyaja yakışır.fiyat/performans değerlendirmesi yapamıyorum¸ çünkü uçan dolar¸ vergi¸ uyanık ithalatçı yükü gibi kalemlerden ötürü fiyatı tabii ki haklılandırılmayacak bir boyutta. ama bence renginden ötürü benzersiz denebilecek allıklardan. iki yıldır kullandığım allığımda hiç bir taşlaşma sorunu olmadığı gibi¸ açık orta ten rengimde de zorlanmadan kendini gösteriyor. Ondan dolayı pigmentasyonu yok yorumlarına katılmıyorum. ve de yine beğenilmez ama kutudaki minik fırça ile de çok rahat ve düzgün bir uygulama yapabiliyorum. en azından benim uygulama metoduma eğik uçlu fırça gayet uygun bir performans sergiliyor.

 6. Her tene ve her makyaja gitmeyen allık. Dayak yesem daha güzel durabilirdi. Benim tenimde oldukça koyu durdu¸ bir de ışıltıyla iyice ben buradayım diye bağırınca kullanamadım maalesef. Geçen sene benefitin yeni çıkardığı allık olduğu için herkese gönderilmişti o yüzden bu kadar çok maruz kaldık. Bu sene de yeni çıkan allık onun yerini alacak.

 7. içindekiler sim değil¸ daha çok sedef gibi olduğundan¸ yüze doğal bir renk verirken çok da güzel aydınlatır. her makyajın allığıdır. Hatta no make up make upta bile gideri vardır. fiyatı tuzlu fakat bana göre bir tane allık alıp sadece onu kullanmak daha mantıklı geliyor.

 8. Bence bu allık gülkurusu¸ şeftali olduğunu düşünmüyorum . Yeni aldığım benefit cheek parade allık paleti’nin içerisinde bu renk de vardı. Hem bronzer üstüne hem de tek başına kullanıyorum. Pigmentli olmadığı için palyoça riski yok¸ bence beyaz tenliler tarafından sevilmesinin nedenlerinden biri bu.İkinci neden içinde ışıltılar var ama bu ışıltılar ciltte sim olarak durmuyor¸ sadece cilde aydınlık ve tazelik sağlıyor¸ ki bu da çok hoşuma gitti.Beyaz tenliyseniz ve içinde kahvelik¸ morluk barındıran pembe bir allığım olsun ama cildimde çok doğal dursun diyorsanız bu allığa da bakabilirsiniz.Not: bu allık renk olarak hourglass mood exposure ve too faced baby love ile aynı sınıfta.

 9. Şu hayatta bi tane allığa gönülden bağlandım o da 190₺ fiyatıyla beni sırtımdan pıçahladı. Hoşçakal rockateur. Hoşçakal iki gözüm. Editto: 210 olmus. Unf. 

 10. Eeeen eeen sevdiğim gül kurusu allık. Beyaz tende çok doğal duruyor ve cildi çok sağlıklı gösteriyor. Bir de bronzer gibi duruyor galiba ne zaman youtuberların filan kontür yaptığı bölgeye (sjdjjdjd kızlar makyajdan çok anlamıyorum ama siz beni anladınız 🙂 ) sürsem yüzüm böyle bir boyutlanmış bir güzelleşmiş geliyor. Her açtığımda yoğun sayılabilecek bir gül kokusu var benim çok hoşuma gidiyor ama koku hassasiyeti olanlar bir baksın derim. Herhangi bir hassasiyet¸ alerji veya sivilce oluşumu yapmadı. Kalıcılığına bir şey diyemicem hiç alıcı gözle bakmadım ama genel canlılık hali uzun süre gidiyor gözlemlediğim. Geçen yaz almıştım fiyatını hatırlamıyorum (şu an baya artmış diyorlar eskisine göre) ama benim gibi az olsun öz olsun diyorsanız almanızı şiddetle öneririm.

 11. bir heves güncel fiyatına bakıp 210 tl’yi görünce sekmeyi kapatıp modemi camdan atmamın bir olduğu allık/mini servet.

 12. Severek kullanıyorum¸ zira diğer Benefit allıkların içerisinde pigmentasyon ve ışıltı oranının en iyi yakalandığı allık olduğunu düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?