“Benefit benetint dudak ve yanak mürekkebi” için 84 yorum

 1. gereksiz¸ saçma ürün. aynı fiyata çok daha güzel bir allık alınabilir. bir de sanki üzerime döküp her yerimi kırmızıya boyayacakmış gibi korkuyorum bunu kullanırken. makyaj çekmecemin derinliklerinde öylece duruyor.

 2. bir keresinde yanağıma sürerken fazla kaçırmış¸ iki yanağı eşitleyememiş ve palyaçodan hallice olmuştum. zamanla yarışmak bana yaramadı. benim için o gün bitti kendisi.

 3. kendinden kızaran biri olarak yanak için uygulamayı hiç düşünmediğim¸ deluxe boyu ile deneyimleyip¸ bolca nemlendirilmiş dudak üzerine uygulayarak kullandığım¸ kalıcılığına da pek dikkat etmediğim¸ gül kokulu ve ne yazık ki fazla abartılmış üründür.

 4. YANAK İÇİN MÜKEMMEL¸DUDAK İÇİN ÇOK KÖTÜDEN HALLİCE ÜRÜN.ALLIK OLARAK KULLANDIGINIZDA BÖYLE SOĞUK HAVADA KOŞMUŞSUNUZ DA PEMBELEŞMİŞSİNİZ GİBİ BİR HAVA KATIYOR. SEVİYORUZ EFENİM.

 5. Dudakta ve yanakta homojen güzel dağıtmak benim için nerdeyse imkansız. Mürekkep gibi yapısı var. Evet kalıcı belki ama uçuk fiyata muazzam bir ürün değil. Kırmızı yanaklarımda çok gereksiz. Liseli kızlar için belki makyaja ilk adım olması açısından hoş durabilir.

 6. günlük makyajımda severek kullandığım mürekkep. yanaklarda verdiği doğal rengi yapmam gereken iş makyajıma uygun görmediğim için çoğunlukla dudaklarımda kullanıyorum. soğuk havadan kaynaklı dudak kuruluğumu önlemek için ilk önce lip balm kullanıp üzerine benetinti sürüyorum. lip balma değen fırçanın tekrar benetint şişesine girmesi sebebiyle ürünün yapısında bozulmalar olabiliyor. bu şekilde kullanan cicişler dikkat sonra şişesine bakıp bakıp bi zamanlar neydi diye iç geçirmeyin.

 7. Dudak için kuruduktan sonra vasat fakat özellikle de kışın¸ yanaklar için harika olan ürün. sağlıklı bir pembelik veriyor.

 8. Hayatımda aldığıma pişman olduğum başka bir ürün yok sanırım. Yanaktan çok parmak boyamaya yarayan zımbırtı…

 9. Tüm renklerine sahip olduğum ve çok doğal duran ürün. Yanaklara çok doğal bir renk katar. Ancak bir arkadaşıma makyaj yaparken kullandığımda yüzünde leke gibi kaldı fırçayı değdirdiğim yerler ve söylediğine göre 2. gün anca geçmiş. Ben ise öyle bir sorun yaşamadım.

 10. kendisi aldığım primping with the stars setin içinden çıkmıştı. iyi ki gidip büyük boyunu almamışım hiç ama hiç sevmedim.yanağa uygulayınca hemen dağıtmak gerekiyor yoksa yanağınıza koyduğunuz şekliyle kalıyor¸ çok çabuk sabitleniyor. ama ne yazık ki yanak renklendirmekten çok parmak renklendirmede kullanılıyor. en iyi sonucu da parmakla aldım çünkü.en son dudağıma deneyeyim dedim çok doğal bir pembelik verdi ama dudağımı çok kuruttu. sanırım yanaktan ziyade dudağıma kullanarak bitirmeye çalışacağım. bitsin çabucak diye dua ediyorum.

 11. Dudaktaki etkisinin 15 saniye ¸ yanaktaki etkisi olmasa da olur dediğim fiyatının hiç mi hiç haketmeyecek üründür.(2 sene once bir setinden çıkmıştı öyleyle deneme imkanım oldu. Olmasa da olurmuş…)

 12. ben çok seviyorum¸ bence doğru kullanımla epey iyi bir ürün. ben de küçük boyu var setin içinden çıkmıştı chachatint ve posietint ile beraber¸ en çok benetint’i sevdim ben. dudak için uygun değil¸ çok kurutuyor. ama yanak için mükemmel¸ niye? çünkü makyajda benim için en önemli olan doğallık ve bunun verdiği o doğal kızarıklığı¸ pembeliği hiç bir toz ya da krem allık veremez bence. herkes hızlı sabitlenmesinden ve parmağı boyamasından rahatsız olmuş. ben parmakla yada real tech. face expert fırçayla uyguluyorum. parmağı boyuyor ama beni rahatsız etmiyor bu.yanağınıza bir miktar sürdükten sonra face expert ya da stippling brush tarzı fırçalarla dağıtırsanız parmak boyama sorunundan kurtulmuş olursunuz. hemen sabitleniyor evet onun için hızlı bir şekilde uygulamak lazım yani tek yanağa sürüp hemen dağıtıp öyle ikinci yanağa geçmek lazım. sonuçta her ürünü doğru kullanmanın bir yolu var¸ yanlış kullanırsanız sonuçlar rezil olabiliyor.

 13. Dudaklarıma asla renk vermeyen¸ tamamen kaybolup giden ürün. İlk kullandığımda çok şaşırmıştım¸ gerçekten sanki hiç sürmemişim gibi. Ancak yanaklara verdiği doğal renk başka hiç bir ürünle sağlanamıyor. Bir de gül kokusu çok güzel..

 14. yanakta ve dudakta gerçekten çok doğal duruyor¸dudakları biraz kurutuyor ama duruşu gerçekten güzel.bende benefit setinden çıkan küçük boyu var bu bitince büyüğüne o kadar para verir miyim emin değilim.the balm stainiac muadil gösterilebilir.

 15. Abartıldığını düşündüğüm bir likit allık. Yanakta güzel durması için çok hızlı hareket etmelisiniz¸ dudakta kuruyup gidiyor pek marifetini görmedim. 120 tl olmayan alternatifi için the balm markasına indirimde bakılabilir…

 16. pret-a-party setinde edindiğim¸ dudaklara ve yanaklara doğal renk veren sıvı.olumlu yönleri: doğru uygulandığı taktirde gerçekten çok doğal bir görüntü sağlaması¸ kalıcı olması ve gül kokusu.olumsuz yönleri: diğer cicişlerin de bahsettiği gibi çabuk sabitlenmesi¸ dudakta kurumaya neden olması ve tadının acılığı.ben bu ürünü dudağıma uygularken alt dudağıma 4-5 nokta dokundurup sonra yediriyorum. ruj sürer gibi sürmek hem o doğal görüntüyü bozuyor hem de zamanla sanki dudak yenmiş gibi kırmızılıklar oluyor. yanaklarıma ise ürünün çabuk donması sebebiyle üç çizgi çizip parmaklarımla dağıtıyorum hemen. önce bir yanak¸ sonra diğer yanak şeklinde. ancak parmaklarımla uyguladığımda parmağıma geçen rengi yanaklarımda göremiyorum. açık kumral tenli olmama rağmen o doğal pembeliği yakalamak için 2-3 kere aynı işlemi tekrar etmem gerekiyor.no make-up make-up görüntüyü seviyorsanız kurtarıcı olabilir. mesela yazın tatile giderken ya da hafif makyaj yapacağınız sıcak yaz günlerinde göz nurum olacağa benziyor. ancak fiyatı sebebiyle tek başına alacağımı sanmıyorum. ben seti 159 tl’ye aldım ve içinde maskara¸ porefessional ve fake up kapatıcı ile geldi. bildiğim kadarıyla tek başına fiyatı da buna yakın bir şey.

 17. yıllardır para vermekten çekinmediğim tek ürün bu. Dudakları ve yanakları doğalmışçasına renklendiriyor. Özellikle sabahın köründe işe giderken dudağıma ve yanaklarıma bunu sürdüğümde¸ sağlıklı ve fresh bir görüntü oluyor. Tek eksiği çok çabuk bitmesi ya da ben çok fazla kullanıyorum bilemiyorum 🙂 dudaklara uygularken dudağı aralayıp üst ve alt dudağa ayrı uygulayıp kurumasını beklemek lazım. Diğer türlü dudakta kalıcı bir renk bırakmıyor malesef. Yanaklarda ise ben üçer çizgi sürüp hemencecik dağıtmaya gayret ediyorum lakin çok çabuk kuruyor elinizi çabuk tutmazsanız kalıp gibi durabilir. Benefit¸ Benetintin çok tutmasından sonra PosieTint ve High Beam ürünlerini çıkardı. Onları da denedim fakat hiç biri benetintin yerini tutamaz. Tek eksisi fiyatına oranla ürünün çabuk bitmesi.

 18. likit haline rağmen dudaklarda hafif dahi olsa kuruma yapmasıyla beni şaşırtmış olan üründür. fakat eğer tatlı bi pembe allık istiyorsanız kalıcılığı 10 numara diyebilirim. yine benefit’in high beam aydınlatıcısıyla beraber kullanıldığında mükemmel bir sonuç alabilirsiniz.

 19. bir döneme damgasını vuran¸ çığır açan¸ bugünün makyaj anlayışını etkilediğine inandığım bir üründür. “lip an cheek stain” janrının ilk ve en esaslı örneklerinden olan benetint¸ “utanmış da kızarmış gibi” duruşu sayesinde zamanında viktoryen dönemde ve ortaçağ’da geçen birçok yapımda da kullanılmıştı diye hatırlıyorum. fakat şu an çok daha iyi iş gören muadilleri mevcutken hem fiyat seviyesi¸ hem ambalajının aşırı kullanışsızlığı nedeniyle pek gerekli olduğunu düşünmüyorum¸ mesela ben zamanının benetint müdavimi olarak yıllardır onun yerine the balm stainiac hint and tint dudak ve yanak mürekkebi kullanıyorum ve arkama hiç dönüp bakmadım. lise zamanlarımın bir numaralı makyaj malzemesiydi benetint. bloglar öncesi¸ internetin yeni yeni yaygınlaştığı dönemin kozmetik dünyası da (özellikle türkiye’de) epey bir kısıtlıydı. kuru yapılı anne rujları¸ aşırı simli ve parlak gloss’lar¸ kalıp gibi allıklar arasında benetint’in muadilini bulmak veya öylesine bir doğal görünüm yakalamak pek mümkün değildi çünkü no makeup makeup felsefesi henüz buralara ulaşmamıştı. o zamanlar benefit markası da türkiye’de yoktu¸ ben de ingilizcemi geliştirmek için sahaftan aldığım bir yabancı dergide görmüş ve hastası olmuştum. aylarca harçlıklarımı biriktirip amerika’ya giden tanıdıklara yalvar yakar getirtirdim. benetint’in yanında dandelion allık¸ açık kahve far ve parlatıcıdan oluşan bir setim de vardı benefit’ten ama benetint’in yeri başkaydı. öss’ye benetint sürerek gitmiştim. en fazla gerildiğim gündür herhalde¸ stresten hasta olmuştum¸ elim ayağım titriyordu¸ kurbanlık koyun gibi hissediyordum. ama dudağımla yanağımdaki o pembe dokunuşun kendimi bir parça iyi hissettirdiğini¸ kapıdan çıkarken aynada rahatlamış bir yüz gördüğümü hatırlıyorum. bu arada sınavda türkiye derecesi yaptım. o gün benetint benim uğurum olmuştu¸ belki saçma gelecek ama şu an sahip olduklarımı en azından bir nebze benetint’e borçlu olduğumu düşünürüm.

 20. Yeni kullanmaya başladım¸ setten çıkan küçük boyu hem de attım çantama bu nasıl güzel bir şeymiş dudaklara sabah sürüyorum öğlene kadar kahveler sular gırla ama hala renk duruyor. bende kurutma sorunu da olmadıYanaklarıma da 3 nokta sürüp bu noktaları dağıtarak değil de başparmak sırtıyla tampon yaparak sürüyorum ama bu haraketi anında yapmak lazım yoksa noktalar kalıyor öyle nokta nokta.

 21. yaz için harika olan bir ürün . kullanduğım en doğal duran allık oldu cildime yapışıyor resmen sürünce dudakta pek kullanmıyorum fazla renk vermiyor ama benim gibi renksiz dudakları olanlara normal insan dudağı rengi vermek için mükemmel

 22. yani ıslak ıslak bir doku benim için katı allık daha tercih edilesi. hatta bath and body works’ün böyle şeffaf görünüp sürünce dudağı kızartan bi lip gloss’u vardı onun gibi. Bi de bu tür şeyler tüy besliyormuş gibi geliyo bana hep ama bu kendi uydurmaca yorumuum

 23. sürmesi zor¸ parmaklara bulaşıyor. özellikle de kırmızı olanı hiç kalıcı değil¸ özellikle de dudakta. hiç de öyle masum şeker kız görüntüsü oluşturmuyor. o kadar parayı haketmiyor diye düşünüyorum ama Posie tint dudaklarda fena durmuyor¸ sürülmesi kolay olsa belki yanaklarda da güzel duracak ama¸ işte sürülmüyor¸ hele o parmaklardan çıkmıyor¸ yanağımdan çok parmak uçlarıma rengi çıkıyor.

 24. Bir hevesle alıp hiçbir şekilde verim alamadığım overrated bir ürün olduğunu düşünüyorum. Yanaklarıma uygulama yaparken denemediğim yol kalmadı. Ürünü alıp direkt olarak yanaklarıma uygulayıp dağıtmayı denedim olmadı belirtmeliyim ki denediğim yöntemler arasında en kötü sonucu veren buydu çünkü ne kadar hızlı davranırsam davranayım kesinlikle homojen bir sonuç elde edemedim daha sonra bb ile alıp denedim fakat ürün ziyan etmekten başka bir şey geçmedi elime pes etmedim bir allık fırçasıyla uyguladım evet oldu ama inanılmaz yapış yapış bir his bıraktı üstelik o çok bahsedilen utanmışsın da kızarmışsın görünümünün yanından bile geçemedi.Dudaklarda ise kesinlikle gereksiz bunu süreceğinize gidin vişne suyu için daha iyi bir sonuç alırsınız.Kısaca parasını kesinlikle hak etmiyor aynı skalada The balm’ın da bir ürünü vardı sanırım onu da deneyip karşılaştırmasını yapmak istiyorum.

 25. dünyadaki en güzel makyaj ürünlerinden biri olduğunu düşündüğüm bir ürün kendisi. yanaklara verdiği kırmızılık ve kalıcılığı çok güzel. yalnız dudaklarımda kullandığımda yanaktaki gibi bir kalıcılık olmuyor ayrıca dudağımdaki çizgilere toplanıp kalıyor. iyi bir peeling yaptıktan sonra kullanmak en iyisi sanırım.

 26. asrın buluşu diyebilirim. bende posietint olanı var¸ ama benetintin de rengini çok beğeniyordum¸ muadili olan Bodyshop ürününü aldım. renk bile vermiyor.bu segmentte benefitten şaşmamak lazımmış malesef

 27. çok doğal renk veriyor ve muadili denilenlerle kıyaslanamayacak bir ürün. Ben önceleri dudak için kullanıyordum¸ bir kaç şişe kullandıktan sonra sonuncuyu yanakta bitirdim.eksileri dudakta şu şekilde¸kalıcılığı en fazla 3 saat¸ dudakları çok kurutuyor. Altına nemlendirici sürdükten sonra emmesini beklemeden uygularsanız fırçaya bulaşan nemlendirici yüzünden ürün çok kısa sürede bozuluyor.yanakta ise¸ kalıcılığı daha iyi. ancak çok hızlı sabitlendiği için bir yanağa sürer sürmez yaymanız gerekiyor.

 28. İlk sıvı allık denemem 3 sene önce benetint ile başladı ancak sürdükten sonra anında yaymazsan nokta nokta kalıyor¸ rengi güzel¸ kullanımı zor¸ kalıcılığı iyi.

 29. En sevdiğimdir¸ The Balm’la kıyaslayan olmuş bana göre alakası yok. Makyajımın olmazsa olmazı. Anında ifademi değiştirir. Kurumasını beklemeden hızlı kullanmak gerekir. Özellikle yanaklarda bütün gün kalır. Aynı renkli MAC allığı bunun üstüne kullanıyorum. Süper oluyor.

 30. Kullandığım ikinci sıvı allık ve bayıldım. Çok tatlı bir rengi var¸ sanki spor yapmışım ya da sıcak bir banyodan yeni çıkmışım gibi doğal bir pembelik bırakıyor. Yüzümde hiçbir reaksiyona yol açmadı. Kalıcılığı gayet güzel. Bence sürümü çok rahat¸ pıt pıt yanağa dokundurup hemen yayınca toz allıklardan bile güzel bir şekilde dağılıyor. İlk sıvı allık deneyimim bu ürüne muadil gösterilen the Body Shop lip and cheek stain gibi ismi olan bir üründü fakat kesinlikle benetint’teki etki inanılmaz. Fiyatı yüksek fakat çok uzun süre giden bir ürün¸ olumlu özellikleri ile düşününce bir tane pembe allığım olsun o da aşırı doğal renkte ve kaliteli olsun diyorsanız bir bakın derim.

 31. cha cha tinti aldim buyuk bir hevesle. yanaklarimda durusu cok guzel¸ ama dudaklarim cok acik pembe olmadigindan dudaklarimda bir turlu homojen durmuyor. koyu renk dudaklilara cha cha tint’in cok yakismayacagini gonul rahatligiyla soyleyebilirim.

 32. Yanakta duruşu efsane doğal olan ürün. Evet işte bir allığın ben bunu yapmasını istiyormuşum dedim sürer sürmez lakin dudak ne alaka çözemedim.

 33. bir haftadır kullandığım¸ ilk likit allığım.yanaktaki duruşu şahane. yanağıma 3 çizgi çekip parmaklarla pıtpıt dağıtıyorum ve toz allıklarda hiç yakalayamadığım doğallıkta pembe yanaklarım oluyor. uygulamadan sonra parmaklarımda boya kalmadı. rahatça da dağıtabildim ben. buradaki yorumları görünce ben yanağa çizgiyi çektiğim andan itibaren benetinti kenara koyup parmağımla dağıtacağım ana kadar geçen süre içinde yanağımda kuruyup kalmasını bekliyordum ama öyle olmadı 🙂 kuruyor diyenler o arada napıyorlar merak ediyorum.yanakta kalıcılığında da hiç bir problem yok. 12 saat sonra hala duruyordu yanağımda. dudak içinse aynı şeyi söyleyemeyeceğim. bir saat içinde uçtu gitti dudaklarımdan.ben sephorada buna bakarken benimle ilgilenen ysl sorumlusu tahmin edersiniz ki “benim daha iyi bir önerim var” diyerek beni ysl standına götürdü. aynı fiyata babydoll kiss&blush önerdi. aynı parayı vererek ysl ürün almış olursun dedi. ürün hakkaten aynı olsa haklıydı ama¸ dudakta ysl daha güzel dursa da yanakta benetint daha doğaldı. üstelik sıvı da değildi o kremdi. o yüzden adamın “kıza bak ysl alabilecekken benefite bi ton para veriyor” alaycı bakışlarının altında elimde benetint ile kasaya yöneldim 🙂

 34. ben buna bayılıyorum! ilk olarak benefitin bir deneme setinden küçük boyu çıkmıştı.böyle bi ürüne alışkın olmadığım için kullanmamıştım.sonra bir denedim ve bayıldıııım. çok doğal bir görüntüsü var. pembe ya da kırmızıya yakın toz allıklar bunun verdiği doğal görüntüyü veremiyor. dudaklarıma da kullanıyorum.ruj gibi dokusu olmadığı için kendi dudaklarımın rengiymiş sanki gibi duruyor.bunu kullandığımda herkes kendi dudakların mı diye soruyordu abartmıyorum küçük olan bitince başka bir sette tam boyu var diye tekrar aldım.küçük şişeye boşalttıyorum bittikçe ve makyaj çantamdan ayırmıyorum.doğal pembelik isteyen cicişler kesinlikle baksın fiyatına değen nadir ürünlerden bence.ve ben real techniques stippling fırçayla uyguluyorum.

 35. Evet cok dogal gorunuyor kendi cildiniz gibi. Iyi hos da kullanmasi zor aninda emildigi icin beceremedim yuzde asimetrik kaldi. bir de sebek gibi kizarmis duruyorum tavsiye edilen gibi 3 firca surunce. Dudaga surmem icinde paraben var. Ben yapay toz allik gorunumunu tercih ediyorum sanrim¸ tabi kotu bir urun demek istemedim zevkler ve renkler tartisilmaz

 36. Ablamın 4 5 şişe bitirdiği ürün. Bence tek seven ve satın alan kişi o. Ben hayatımda bu kadar gereksiz ve anlamsız bir ürün görmedim. Bir sürü allığım varken neden bunu sürme isteyi duyayım? Ya da birşuru rujum varken neden bunu süreyim yani? Çok gereksiz ya gerçekten. Benim gibi mükemmelliyetçi birine uygun değil çok baştan savma bir ürün.

 37. Yanakta çok doğal bir bitiş sağlıyor kendisi. Sanki¸ yanaklarınız¸ utanmışsınız da kızarmış gibi oluyor bunu sürünce. Dudakta da¸ kiraz dudaklı diye tabir ettiğimiz şekilde duruyor. Kendi dudağınız ama daha pigmentliymiş gibi. Şu an elimde sample boyu var ve eğer biterse tam boyunu alabilirim.

 38. Çok hızlı dağıtılması gerektiği kesinlikle doğru ancak düzgünce dağıttığımda dokusuz bir şekilde kendi yanak rengimmiş gibi hafiften renklendirmesine bayıldığım bir ürün benim. Dudak ürünü olarak kurutması ve fazla renk vermemesinden dolayı memnun kalmadım. Body shop’un da bu tarz mürekkeplerini denemek istiyorum. Sanırım onlar bu şekilde kurutmuyormuş dudakları.

 39. Yanaklarıma değil¸ dudağıma sürmeyi tercih ediyorum. Sadece iç kısmına sürüyorum ve üzerinden şeffaf bir glossla geçiyorum¸ böylece çok güzel ve temiz bir görüntü oluşturuyor. Kalıcılığı hakkında bir yorum yapmaktan çekiniyorum çünkü hiçbir şey bende uzun süre kalmıyor. Sürerken gıdıklamasa en beğendiklerim arasında yer alacak ancak muadili rahatlıkla bulunabilir bir ürün. Biterse bir daha alır mıyım¸ bilemiyorum.

 40. Çok az renk veren bir ürün ve ne yanakta ne dudakta kalıcı değil. Ayrıca fiyatı böyle bir ürün için çok yüksek. Neden bu kadar popüler hiç anlamadım. Dupe olarak az renk versin diyorsanız body shop¸ baya renk versin kalıcı olsun diyorsanız missha tintler candır.

 41. renkli bir nemlendirici üzerine kullanıldığında çok doğal duran mürekkep. gün boyunca da kalıcı olduğu söylenebilir. her gün makyaj yapmadığımdan yüzüm renksiz görünüyor ve bu nedenle yanaklarımda kullanmayı seviyorum. dudaklar için çok kurutucu ve kalıcı değil ancak dudakta da kullanılmak istenirse öncesinde dudağa krem ya da balm sürmek şart. çok pahalı ve alınması şart bir ürün değil. alındıktan sonra tek tesellisi¸ uygularken çok az kullanmaya ihtiyaç duyduğunuz için bereketli olması.

 42. yanaklara verdiği genç ve doğal pembeliği bugüne kadar yüzlerce allık denemiş biri olarak hiç birinde bulamadığım¸ işte bu üründe bulduğumdur. Body shop’ta da benzerini gördüm. acaba bu kadar kaliteli midir diye merak ediyorum. bu gerçekten harika bir ürün. denemeden abartıldığını düşünüyordum.

 43. Yanaklarda kullanımı müthiş olan ürün. Sağlıklı bir pembelik veriyor yanaklara. Utandım da kızardım gibi gibi.Ben yanağıma 5 tane benek koyup o şekilde dağıtıyorum. Dağıtamadan kuruduğu olmadı hiç. Çizgi şeklinde çizsem belki daha hızlı kururdu bilemiyorum. Kalıcılığı da iyi gibi geldi bana. Ama fiyatı dudak uçuklatır cinsten. The balm stainiac de aynı işlevi yerine getiriyor ve daha uygun fiyatlı. Ha belki yüzde ağırlık yapıyordur vs bilmiyorum ama görüntü olarak aynı diyebilirim. edit: geçen çok makyaj yapmak istemediğim bir gün bunu kullandım dudaklarımda¸ ilk kat sağlıklı bir görünüm verdi ikinci kat çilek dudak¸ üçüncü kat ise çok da bir farklılık yaratmadı. ama o kalıcılık… akşam döndüğümde aynaya baktım ve silinmediğini görüp şoka girdim. bütün gün iki kere yemek yedim iki kere de kahve içtim¸ suyu falan saymıyorum zaten ve kaç saat sonra bile sadece renginde biraz hafifleme vardı o kadar¸ sadece iç taraflardan falan da değil bir de¸ yani dudaklarımda eşit bir görünüm vardı hala. yanaklarda olduğu kadar dudaklarda da performansı yüksek bir üründür kendisi

 44. yaz aylarının gelmesiyle bronzerımın yegane arkadaşınıda çıkardım.güneşte gerçekten kızarmadan evvel kullanmayı en sevdiğim allıktır kendisi çok doğal ve taze bir görüntü veriyor. hatta daha önce 1.5 şişe bitirdim o zamanlar benim için inanılmaz bir icattı ama kalan yarısı kayboldu şimdi eski heyecanım olmasada ara sıra verdiği görüntüyü arıyorum ve 3. şişeden devam ediyorum. günlük makyajımda ise önce cildimdeki kusurları kapatıcı ile kapatıp fırçasıyla azar azar sürüp yanaklarıma dağıtıyorum ben parmağımı kullanıyorum evet biraz boyuyor ama çokta önemli değil bence sonra geniş bir fırça ile bronzerı 3 şeklinde tüm yüzüme uyguluyorum. dudaklarımada sürüp parmağımla dağıtıyorum. kuruyunca bi kat daha sürüyorum günlük hayatta kullanabileceğim tek kırmızı zaten kendisi dudakta da çok doğal duruyor ayrıcada tüm makyajim bitmiş oluyor.

 45. Allık olarak mat fondötenlerin üzerinde kötü duran¸ dudakta ise her kusuru (dudak çatlakları v.s) belli eden ve dudağı kurutan bir üründür. Kokusu güzeldir ama bu kadar. Satıldığı ücretin onda birini bile hak etmez.

 46. övülüp bitirilmeyen yanlarının bende asla ortaya çıkmadığı ürün. yanaklarıma 4-5 nokta halde sürüp dağıtıyorum ama rengini asla vermiyor. dudaklarıma sürüyorum. çizgilerin arasından burnuma doğru çıkıyor. hala nasıl kullanacağımı düşünüyorum. bana elle kutusuyla mini boyu gelmişti¸ iyi ki gidip tam boyunu almamışım. fiyat/performans: 3/10

 47. Yanakta kullanıyorum¸ beklentilerimin hepsini karşıladı (kalıcılık¸ doğal duruş¸ renk). Performansından aşırı memnunum¸ fakat bende elle box’tan çıkan minik boyu var. Bitince tam boyunu almayı çok isterdim ama 170 lira vermeye ikna edemiyorum kendimi. Onun yerine üç parça kıyafet alırım diye düşünüyorum. Üzüyorsun benefit.

 48. yıllardır aldığım her benefit setinin içinden çıkması nedeniyle 4 adet birden sahip olduğum ve çok sevdiğim üründür. :)hepsini açtım döne döne kullanıyorum. 🙂 ilk çıktığı dönemde kızlar bunu her yerlerine hatta göğüs uçlarına bile sürüyor geyikleri dönerdi. 🙂 muaların fırçayla uygulayın elle dağıtmak çok zor uyarılarına rağmen yanaklarıma 2-3 nokta koyup hemen parmaklarımla yediriyorum ve tadaa doğal heidi yanakları 🙂 Yalnız elle box’tan çıkan minicik versiyonunun yapısı diğerlerinden biraz değişik geldi¸ yanakta sorun yok fakat¸ dudağıma sürdüğümde o bildiğimiz cherry renk değil de soluk puslu bir koyu pembe oluyor¸ bunu başka deneyimleyen ciciş var mıdır?

 49. Önerildiği gibi hızlı ve iyice dağıtılırsa yanaklarda şahane duruyor. verdiği doğal pembeliği seviyorum. dudakları da evet kurutuyor¸ben bir balm uygulayıp üstüne sürüyorum¸kuruluğu azaltıyor ama maalesef kalıcılığı da azalıyor. yine de dudağımda kaldığı süre içindeki tatlı pembeliği seviyorum. Benefit setlerinden çıkan deluxe boyları kullanıyorum gani gani yetiyor.

 50. elim toz allığa hiç gitmemeye başladı. Sürekli kullanıyorum ve bağımlısı oldum. Öncelikle çok güzel kokuyor bayılıyorum! Tam elmacık kemiğime sürüyorum 5 fırça darbesiyle ve hemen ıslak süngerle yayıyorum. Gerçekten çok doğal duruyor ve yaz için kalıcılığını çok sevdim. Kışın pek uygulayacağımı düşünmüyorum ama kesinlikle şans verilebilir!

 51. elle beauty box kutusundan 2.5 ml olanı çıktığında kullanmaya başlamıştım.Kutu içindeki sevdiğim ürünlerden oldu.Dudakları kuruttuğu doğru altına lip balm sürmeden kullanamıyorum çünkü dudaklarımdaki çizgilere doluyor ve hemen sürüp kurumasını beklemezsem ince bir çizgi şeklinde dudaklarımın kenarında kalıyor pek ruj gibi değil yani.Kore tarzı makyalarda yapılan sadece dudağın iç kısmına hafif renk vermek ise benetint ile kolayca yapılabilir.Yanakta ise ben içindeki fırçayı allık fırçasının ucuna üç dört nokta şeklinde değdirerek kullanıyorum yine çok hızlı olmak gerekiyor yoksa ya fırça üstünde kuruyup hiç renk vermiyor ya da yanakta nokta nokta kalıyor.Dudakta çok fazla kullanmadım daha çok allık olarak kullandım o yüzden allık olarak gerçekten mürekkep gibi bütün gün kaldığını ve doğal bir görünüm verdiğini söyleyebilirim.geleliiiiim zurnanın zırt dediği yere:benefit hayvanlar üzerinde test yapan bir marka.Bu (en azından benim için) çok çok önemli bir şey çünkü benim yanaklarım doğal bir kırmızı görünsün diye tavşancıkların kıç kadar kafeslere tıkılıp en sonunda ölene kadar gözlerine kimyasal damlatılmasına değer mi?Cıks¸değmez.O masum hayvanlara bunu yapan beni önemser mi?Önemsemez.Ayrıca çok pahalı.Bu ürünün bir kısmına sahip olabilme sebebim tamamen benim bütçeme uygun fiyatlı bir kutu içinden çıkmış olması onun dışında bir allığa sebebi ne olursa olsun 100 lira üstü vermek(hele ki her şeye zam geldiği şu zamanlarda)bana çılgınlık gibi geliyor.Güzel ama alternatifleri bulunamayacak bir ürün değil dışarıda hayvanlar üzerinde test yapmayan nispeten uygun fiyatlı ürünler varken (wet n wild¸the balm) kendisine gerek olduğunu düşünmüyorum

 52. Yanaklarınız da sanki utanmışsınız da yanaklarınız kızarmış etkisi yaratan likit allık. Ben bayıla bayıla kullanıyorum. Ayrıca gün içinde kalıcılığıda gayet yeterli. Tazelemek için çantaya atmak çok kolay çünkü ufacık. Ama dudaklarda aynı mükemmel etkiyi beklemeyin derim.

 53. Yaz aylarının kurtarıcısı ve vazgeçilmezi ancak çok hızlı dağıtılması gerekiyor.Yoksa ilk koyduğun yerde nokta gibi koyuluk kalıyor.Fakat düzgüm dağıtılırsa çok doğal şeker bir yanak kırmızılığı sağlıyor.

 54. Benefit in ülkemizdeki o akıllara ziyan fiyat politikasıyla Türkiye’den almayı hiçbir zaman düşünmeyeceğim¸ düşünmediğim ama hangi üründen vazgeçemezsin diye sorarlarsa bir gün ilk beşime rahat rahat girecek olan “dudak¸ yanak mürekkebi”. Aslında ben hiçbir zaman yanağımda kullanmadım¸ bana bu konuda fazla palyaço kırmızısı geliyor. Bir de bu ürün o kadar hızlı sabitleniyor ki¸ doğal dursun diye yüzüne sürdüğün şeyi homojen olarak dağıtamıyorsun bir kere. Ee¸ o zaman ne anladık bu işten? Yani¸ ben yanağımda kullanmıyorum ama dudaklarda efsane. Bir ürün gerçekten en fazla iddia ediyorum ama¸ en fazla bu kadar “benim dudağım ama daha iyisi çünkü az önce vişne yedim¸ geldim.” imajı verebilir. Kendimde makyajlı görünümden nefret ettiğim için ruj bile sürmem ben. Zaten bunu ben bile fark etmiyorum¸ kimse fark etmiyor ama gerçekten hayat değiştiren ürünlerden olabilir bu ürün. O kadar güzel bir renk veriyor ki. Sanki dünyadaki en sağlıklı insan sizsiniz¸ kan sayımlarınız mükemmel¸ hatta fazla fazla ki o kan dudağınızda toplanmış gibi. Hahaha daha garip bir anlatım olamazdı. 

 55. çok ama çok işlevli bir ürün. acil durum makyajları için daima çantamda bulunduruyorum kendisini ve çok güzel görevini yerine getiriyor. dudağımda kullandığımda sanki dudağımın rengini doğal koyu pembeymiş gibi gösteriyor (adeta bir eskilerin nivea cherry efekti). yanaklarıma kullandığımda ise yine inanılmaz doğal sağlıklı bir görüntü veriyor. canım istediğinde göz kapaklarımın dış köşelerine birer pıt dokundurup parmağımla yayıyorum o bile acayip doğal bir gölge sağlıyor bazen. diğer yandan fiyatını ne kadar hakediyor¸ orası tartışılır. piyasada çok rahat uygun fiyatlı muadilleri bulunabilir. o yüzden olmazsa olmaz değildir¸ ama güzel bir ürün olduğunu değiştirmez.

 56. Çok çok daha ucuz muadili peripera tintleridir. Watsonslarda bulabilirsiniz. BVen demiyorum bütün dünya aynısını yapıyor 🙂

 57. her defasında fiyatını yüksek bulduğum ama doğallığına rengine dayanamayıp aldığım ürün. Seyehat boyu tavsiyemdir hem birden cebinizden çok para çıkmıyor hem de SKT si gelmeden bitiriyorsunuz. En iyi sonucu bende stippling fırça ile verdi zira parmaklara bulaşmayı ve yıkasanızda çıkmamayı pek sever 🙂

 58. Çok beğenerek kullandığım bir ürün.Hatta o kadar çok begeniyorum ki aldığım günden beri onlarca allık arasından sadece kendisini kullanıyorum.2 şişe bitirdim ve her seferinde bitince üzülüyorum.Yeni kullanacak olanlar kesinlikle el veya süngerle yedirmeyi denemesin verimli sonuc alamazlar¸fırça şart.Sürdükten sonra da hemen dağıtılması gerekiyor yoksa tam olarak yayamıyorsunuz.Hem dudak hem yanak da çok doğal bir görüntü veriyor.Fiyat-Performans açısından bence başarılı.Zaten çok uzun süre giden bir ürün.Toz ürün kullanınca cildim nefes almıyor gibi düşünen biri olduğum için sıvı ürün olması da mükemmel bir şey.

 59. benefitin bir seti içinde çıktığından kullandığım ürün¸ rengi güzel ama ben parmağımla sürdüğümden mi nedir hiç kalıcı değil hemen gidiyor. gitmese aslında canlı bir görünüm veriyor da.. dudakta ise gereksiz.

 60. En sevdiğim Benefit ürünlerindendir. Eğer siz de benim gibi yazın güneşten kaçıp kat kat koruyucu sürüyosanız¸ biraz elmacık kemiklerine biraz da burun üstüne sürünce o hafif güneşten kızarmış görüntüsünü çok güzel veriyor

 61. ben genelde yanaklarıma bir kaç fırça darbesi vurup kabuki bir fırçayla yardımıyla dağıtıyorum. kalıcılığı çok iyi değil. ama duruşunu çok beğeniyorum. ilk aldığımda abartıp gözüme bile sürmüşlüğüm var. özellikle dudakta duruşu çok doğal. sanırım bitince paraya kıyıp tekrar alacağım.edit: bittiğinde yenisini almak yerine bir tane clarins lip water stain edindim. kalıcılığı ve pigmentasyonu çok çok daha iyi. dudak ürünü olmasına rağmen ben yanaklarıma da uyguluyorum¸ sadece dağıtması benetint’e kıyasla biraz daha zor. ama genel anlamda çok memnunum. benetint bağımlılarına tavsiye ederim.

 62. youtuberların plaj makyajının olmazsa olmazı makyaj itemidir. Bu kadar övülünce heves ettim aldım küçük boyunu. Dudakta tatlış bir pembelik oluyor evet ama eğer buğday tenliyseniz bu yeterli gelmicektir eminim. Ayrıca sıfır kalıcılık. Sürmemle silinmesi bir oluyor. Dudaktaki bu korkunç kötü performansına karşılık yanakta harikalar yaratıyor bence. Her gün istisnasız yanağıma kullanırım. Yanakta yarattığı bu pembeliği ne başka allıkla ne başka ruj ile yakalayabildim. Durumunuz iyiyse alınır ama o kadar para verilip dudağımda yanağımda sabahtan akşama kalıcak sanıyorsanız hayal kırıklığına uğrarsınız.

 63. bir türlü sevemediğim ürün. yanakta hemen kuruyor dağılmadan leke leke kalıyor ve fondoteni de bozan bir görüntü oluşturuyor. dudakta da çizgilere doluyor ve kurutuyor. ya efektif olarak kullanmayı beceremiyorum ya da bu ürün cidden bana göre değil.

 64. benefitin sıvı yapıdaki renkli tinti. yanaklara ve dudaklara uygulanabileceği yazıyor. egzamik bir cilde sahibim. yanaklarımda yer yer gözenekler var. bu ürünü dudaklarıma sürdüğümde alerji yaptı. kabarttı ve sulu iltihap gibi oldu.yanaklarıma sürdüğümde ise gözeneklerimin içerisine girerek hoş bir görüntü yaratmadı. fakat gözeneksiz ciltte çok güzel duruyor.sanki bütün gün güneşten yanmışsınız gibi görünüyor. özellikle yazın kullanmak için hem hafif hem kolay çıkmayan¸ güzel yayılıp¸ ciltle bütünleşen bir yapısı var.

 65. Seviyorum elim ama çok sık gitmiyor.aldığım zaman yanağıma elimle sürdüm elim kıpkırmızı oldu.süngerle sürdüm içime sinmedi.elimdeki kırmızılık süngerime yapışıp kalacak gibi geldi.(bazen saçma sebeplerim oluyor) en sevdiğim pratik metodu real techniques stippling fırça ile uygulamak.yanağa birkaç nokta sonra hızlıca dağıtın.hızlıca dağıtın diyorum cicişler çünkü çok çabuk yanakta sabitleniyor.kaç kere seyahatte veya günlük çantamda taşıdım.akma dökülme sızdırma problemi olmadı.bir de ne alakadır bilmiyorum bu ürünü görünce aklıma çağla şikel geliyor:D.kanalını ilk açtığı dönemler baya kullanıyordu.

 66. benefit’ in kendini chanel¸ christian dior (fiyat politikası) sanmadığı ve fiyatlarının lazer silahı gibi retinalarımı yakmadığı o masum günlerde¸  iki ya da üç kez aldığım ve çok severek kullandığım üründü. sonra sonra bir muadil bulma hevesi ile missha¸ body shop ürünlerini denesem de şu sıralar yine aklıma düştü bu mürekkep. hatta dünyanın en sade gelin makyajı adaylığına sahip makyajımda bile çok sevgili kuaförüme zorla bunu uygulatmıştım¸ o nemli ağustos gününde bile bu mürekkep kendini yanaklarıma/ dudaklarıma sabitlemişti. hey gidi günler… sanırım ilk duty free ziyaretimde bir adet edineceğim.  

 67. Vallaha da yaptım billaha da yaptım!! Bu ürünü evde yaptım kızlar gayet de oldu yani. İhtiyacınız olan tek şey sıvı kakao yağı ve kırmızı gıda boyası. Ben biten blistex kutumda yaptım. Kutunun %75 i kadar yağ¸bir çay kaşığı kadar gıda boyası. Eldiven falan takın tabi¸ gıda boyası dağılabiliyor biraz.kakao yağı sürdükten sonra yağlı hissini bırakmıyor¸ne dudakta ne yanakta. Çok güzel kokusu var. Tadı garip biraz ağzınıza çok şeyapmamaya bakın siz. Karıştırıyoruz ve bu kadar. Kulak çöpüyle uyguluyorum ben¸tam stain lips gibi bir şey oldu. Bayıldım. Sıvı hindistan cevizi yağı ile de olur muhtemelen ama onun hissiyatı nasıldır bilemem. Dudağıma sürdüm medyaya ekliyorum¸ yanakta da çok başarılı olur bence. Yüzünüz çok yağlı değilse bir şans verin.Edit:kalıcılığı tabii ki daha az.

 68. Kendisini sadece allık olarak kullanıyorum¸ çünkü dudak boyası olarak başarılı bulamadım maalesef.yanağıma allık sürülen bölgeye alt alta 3 şerit çiziyorum ve realç techniques stippling brush ile yayıyorum. Aslında ilk başlarda parmaklarım ile yayıyordum ama fırça ile yaydığım zaman sanki daha doğal duruyomuş gibi geldi bana. kalıcılığı 10 üzerinden 10 kesinlikle. Sabah erken saatlerde uyguluyorum¸ gece 12lere kadar ilk taze uyguladığım gibi duruyor. rengi çok güzel¸ böyle kokusu gibi gül renginde. zaten ‘ben buradayım’ diye bağırmadığı için çok doğal duruyor. küçük olmasına rağmen çok bereketli bir ürün. Geçen sene nisan veya mayıs ayında almıştım¸ ve hala bitmedi. beni rahat 4 ay daha idare eder bence. Genelde sadece hafta ortası kullanıyorum. Yani haftada 5 günlük kullanım ile rahat 1¸5 sene gider.

 69. seyahat boyunu beğendiğim bir makyaj setinden çıkınca denedim. dudakta verdiği renk çok güzel fakat sürdüğünüz gibi aynaya bakın zira kalıcılığı 3 dakika falan. renginin kalacağını bilsem bir ihtimal alırdım ama hayır¸ ürün bu konuda kendine hiç şans vermiyor. gün içinde defalarca yenileyebilirsem belki bir gün harika bir sonuç elde edebilirim

 70. Her gün elimin gittiği her makyajımda (Yazın yanaklarda¸burunda ve dudakta. Kışın genellikle lip balm öncesi dudakta renk için) kullandığım ürün. Bence kullanımı da gayet kolay sür-çık bir ürün. GoGo Tintte de biraz beni çağırıyor ama bence benetintin daha kullanımı kolay GoGo fazla pigmentli ve pembe.Muadillerini denedim ve söylemek zorundayım ki gerçekten muadil değiller bence:( sadece renginden dolayı The Body Shop’un dudak ve yanak renklendiricisinden Dusty Rose rengini deneyin derim yapısı eh ama rengi çok güzel özellikle yazın bronz tende çok güzel görünüyor. Yapı olarak bence benefit ancak body shopta fena değil denediğim muadilleri arasında en iyisiydi. 

 71. bir türlü yanakta kullanmayı beceremediğim bir ürün¸ yanağıma ne zaman sürsem kıpkırmızı dolanıyorum ama dudaktaki görünümüne bayılıyorum mis miss

 72. demirbaşllarımdan olur kendisi.hem yanakta hemde dudakta kullanıyorum ve çok beğeniyorum.yanakta iki pıt bıraktıktan sonra Real Techniques Stippling Brush ile yayıyorum.ve çok doğal bir görüntü elde ediyorum dudağımda da ruj gibi sürüp bekliyorum zaten ruj gibi kalmıyor sanki dudağımın doğal rengi kırmızıymış gibi bir görüntü oluşturuyor.

 73. Benefit seti ile tanışma fırsatı elde ettim. Gerçekten çok beğendim¸çok az kapatıcı ve bir iki pit benetint ile çok şeker bir görüntü elde ediyorum.  Annem bile görünce yüzüne can gelmiş hayırdır diye sordu.  Uygun fiyatlı muadili the balm staniacmis onu da yeni öğrendim. En kısa zamanda deneyeceğim çünkü bu aşırı bereketsiz.

 74. beklediğim performansı alamadım. kalıcılığı da tatmin etmedi beni. Sephora’nın lip and cheek stain’i bin kat daha güzel. Kime önerdiysem memnun kaldı. Benefit’e o kadar para verdiğime çok üzüldüm.

 75. kalıcılığı kullandığım başka likit allığa göre bi kaç tık daha fazladır.sadece bunu ve rimel sürünce bana yetiyor yaz mevsiminde.dudağıma çok sık kullanmıyorum ama dudaktaki kalıcılığı da fena değil.

 76. seyehat boyundan deneme amaçlı aldığım ürün. likit¸ kremsi vs. olan yüz ürünlerini çok beğenirim¸ çok doğal ve kolay oluyor günlük makyaj için.bu ürünü yanaklarım için çok sevdim ama tek yanak bitirip diğerine geçin çünkü hızlı kuruyor. dudağa gelirsek pek beğendiğimi söyleyemem¸ çok silinmiş bir kırmızı ruj gibi oldu yada kiraz yedikten sonraki dudak gibi durdu dudak çizgilerimde yoğunlastı rengi.

 77. Doğal makyaj sevenler için çok iyi bir seçenek olan fiyatı gereğinden fazla olan yanakta bir problem yaratmayan ama dudakları fazlaca kurutan bir benefit ürünüdür. Eksileri olsa da benim vazgeçilmezlerim arasındadır.

 78. Oldukça çabuk kuruyan hemen dagitilmasi gereken bir mürekkep allık. Küçük boyu 1 yil yetti bana. Turuncu renkli olanı da vardı. Fiber fırçalarla dağıtınca çok doğal duruyor.

 79. hem benetint hem posie tinte sahip olduğum¸ kullanimi kolay olur ve kalici olur düsuncesi ile aldığim ancak beni hayal kırıklığına uğratmış ürünlerdir. Benetint cok sıvı idi. surdugum gibi akardı. yanakta dağıtacak kadar hızlı olamadım hiç bir zaman. çizgi çektigim yerlerde dağıtana kadar aktığı icin iz iz kalırdı. posie tint olan ise benetinte göre biraz daha kıvamlı olmasına rağmen renginin yapay durması sebebiyle beğenmedim. i̇kisinin de dudaktaki performansını da beğenmedim. dudaklarımı gererek kurutmuş kabuk kabuk kalkmasına neden olmuştur. Ayrıca kalıcılık vaadini de yerine getirememiştir.

 80. Dudakta bir hiç ama yanakta gerçekten doğal bir duruşu var. Elinizle sürerseniz parmaklarınız boyanıyor bir de hemen dağıtmak gerek ki bu çok zor. 

 81. Asıl çıkış sebebi¸ bir striptizcinin meme uçlarını daha pembemsi göstermek istemesidir. Biraz hızlıca dağıtmak gerektirir ancak çizgi halinde sürmek yerine çok minik daireler halinde sürüp anında dağıtmanız gerekir. Ve bunu allık çizginiz boyunca yapmalısınız. Eğer ki göz altımızın aşağısında ki yanağın devamı olan kısma sürerseniz heidi gibi gezmenizi sağlar. Dudağa sürmeden önce peeling ve nemlendirme yaparsanız biraz daha hoş görünüm elde edersiniz.

Siz ne düşünüyorsunuz?