“Benefit badgalbang maskara” için 45 yorum

 1. Bugün sephoradaki kıza açık açık beleşçiyi tatile götürdükleri için almıyorum dedim. Bunun yerine chanel aldım. Mutluyum. Daha az para verdim hem de. 

 2. benefit markasının 160??? tl olan maskarası. uzay teknolojisiyle geliştirilmesini değil¸ uzaya çıkarmasını beklerdim. 

 3. Bugun sephorada denedim ve cok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. O fiyatı görünce ister istemez daha farkli bir etki beklemistim.Ürün cok ıslaktı bu yuzden kirpikleri ayırmak yerine yapıştırmada daha başarılıydı(ancak bu yeni açılan maskaralarin genel sorunu oldugu icin bununla ilgili bi karara henuz pek varmamakta fayda var)Uzatmasi iyiydi evet gercekten kıvrık ve uzun gosterdi. Ama o fiyatın 4te 1ine de ayni etkilere sahip maskaralar olduguna eminim

 4. Paylaşan youtuberların kirpiklerini örümcek bacağına çeviren maskara. Kötü bir maskarayı arzu nesnesi haline getirmeye çalışmak için sağlam bir lansman yaptılar ama yemezler.

 5. kirpikleri birbirine çok yapıştırıyor ve hacim vermiyor. piyasada daha güzel maskaralar varken buna para verilmez bence

 6. benefit çoğu ürününü çok sevsem de buna 160 lira asla dökmem¸ bu ne yani. duygunun bilet parasını mı çıkaracaksın bizden¸ evet güzel bir etkisi var swatchlarda ama essence¸ catrice¸ golden rose¸ flormar¸ maybelline¸ loreal¸ max factor hadi bunların hepsini geçtim kendi maskaraların arasında roller lash ve they’ re real bu kadar pahalı değilken¸ chanel le volume de chanel bile daha ucuzken 160 tl nedir? kendine gel benefitçiğim¸ duyguyu gezdirmekle bize pr yapamazsın çünkü parayı verip alacak gerçek müşteriyi irrite ettin. dolar yükselmiş olabilir ama sen fiyatları da uzaya çekmişsin¸ her bir kirpiğimi nasanın roketleri kadar uzatsa bile asla almam.

 7. Bugün denedim¸ sorun bende mi bilmiyorum ama kirpiklerimi tam anlamıyla örümcek bacağına çevirdi¸ daha önce bu kadar topaklanan bir rimelle karşılaşmadım kirpiklerim gür olmasına rağmen. Hemen silip oradan uzaklaştım.

 8. fırçası birebir essence maximum definition isimli maskarayla aynı. bi numarası yok. gittim gördüm. o paraya değmez. onun yerine essence alıp maskara bittiğinde sevdiğiniz solüsyona o fırçayı sokmak bile daha mantıklı……..

 9.  sephoraya adım attığınız anda benefit standına çekilip tanıtıma maruz kalıyorsunuz 🙂 almayacağımı belirtmeme rağmen benefit görevlisi olan kızı geri çevirmek istemeyip denedim.  Sonuç: Kirpiklerimi feci şekilde birbirine yapıştırdı. Evet uzatıyor ama volume vermeye çalışırken tüm kirpikleri birleştiriyor. Belki daha özenli sürülürse güzel bir görüntü elde edilebilir ama ben beğenmedim. Kalıcılık konusuna gelirsek¸ onda da sınıfta kaldı. Günün sonunda sadece göz altlarım değil tüm yüzüm Simsiyahtı.Açıkcası bir rimele bu kadar para vereceksem en azından akmamasını beklerim. Zaten asla almazdım¸ beğenmediğim iyi oldu. Tanım: Yanında verdikleri promosyonlara rağmen parasını asla hak etmeyen rimel.. 

 10. Bir cicişmüzün dediği gibi essence maximum definition volume maskaranın fırçası buna çok benziyor. Benefit i denemedim daha ama geçenlerde essence standını kurcalarken bahsettiğim rimele rastlayıp fırçası ne kadar badgalbang e benziyor diye denedim ve sonuçtan memnun kaldım essence oldukça uzattı hafif dolgunlukta verdi etkisini beğendim baya. Bir maskara için 165 tl vermeye hiç gerek yok cicişler eğer bu tarz fırçaları beğeniyorsanız rossman veya eve shop a gittiğinizde essence rimeli bir deneyin derim.

 11. kullanmadım ya da denemedim fakat biraz önce jeffree star’ın inceleme videosunu izledim. roller lash mascara’yla karşılaştırıyordu. jeffree ne kadar videoda beğendiğini söylese de¸ bence o kadar kötü görünüyordu ki… kirpiklerini topak topak yapmış ve birleştirmiş. hakkını yememek lazım şimdi kirpikleri uzatmış fakat o kadar yapay duruyor ki… örümcek bacağı gibi. zaten kendisi de örümcek bacağı benzetmesini yapıyordu videoda. roller lash mascara uyguladığı kirpikleri çok daha güzel duruyordu. beelki doğal durmayan uzun kirpik sevenler sevebilir ama bilemedim.hele bir de örümcek bacağı efekti verilmiş kirpiklere laf eden duygu’nun bunun tanıtımını yapması da beni biraz güldürdü.

 12. Bi koşu gidip denedim. Fazla bir numarası yok bence. Bende diğer maslaralara nazaran çokta bir değişiklik yapmadı. Çok daha büyük umutlarla gitmiştim. Başka maskaralarla bir kaç kat sürerek aynı etkiye ulaşılabileceğini düşünüyorum. Kalıclık ise sıfır sıfır sıfır. Öyle böyle bir akma yok. İki üç saat sonra pandaya dönmekle kalmadım. Temizlediktn sonrada göz çevreme oturdup sürmeli gibi dolaşmama neden oldu. 

 13. dün sephora’da ”bu kadar tantana koparmalarının sebebi neymiş” diye merak ettiren maskara. fırçasına baktım yapış yapış olmuş hepsi. fırçasının da bulunamayacak bir tarafı yok.bu kadar kötü bir maskaraya bu denli pr harcaması yapılmasına çok üzüldüm. they’re real da roller lash de kullanmıştım ikisinden de memnundum ama keşke bunun pr harcamasını ar-ge’ye yatırsalarmış.

 14. şu ana kadar hiçbir blogger/youtuber ımzda ilk kullanışta kirpikleri birbirne yapıştırma¸ akma¸ dökülme yaptığını duymadığım maskaradır.ya benefit sen bu işi biliyosun yav.

 15. İnsanların tanıtımda denerken cektikleri videoları izledim hepsi maskaralı kirpiklerine sürüyordu ee ne anladım sizin övgülerinizden? Bugünde ojelerfora sürmüş o da övdü¸ kirpiklerini hep yapıştırmıs¸ güzel durmuyordu. Göz var izan var bunun neresi muhteşem? Benefit şahan gökbakar’a özendi heralde en güzel övenlere en dolu hediye paketleri mi gidecek ne?

 16. cruelty free olmadığı için benefit’ten yaklaşık bir senedir alışveriş yapmadığımı bir kenara bırakırsam¸ kirpikleri uzaya çıkardığına gözlerimle şahit olsam bile 160 tl vermeyeceğim maskaradır.bu ülkede asgari ücret 1603 tl. milyoner olsam¸ duygu sevimsizi ve bilimum youtubera 168 tl’lık şeffaf kaş maskaralarını peşkeş çeken markaya kuruş koklatmam. 

 17. kirpikleri birbirine yapıştıran kalıcı maskara. zaten kim maskaranın 36 saat boyunca kirpiklerinde kalmasını ister ki?

 18. O kadar fazla eksi yanı var ki hangi birini saysam bilemiyorum. Öncelikle birçok cicişnün de belirttiği gibi marka cruelty free değil. Tanıtımı için büyük bir bütçe ayırmalarına rağmen maskara gerçekten kirpiklerinizi örümcek kirpiği yapmaktan öteye geçmiyor. Dolar kurunun türk lirasına yansımasıyla oluşan 3 haneli rakama da değmiyor haliyle. 

 19. Kızlar¸ ben full gazla çalışıyorum. instagramda şurda burda reklamı iyi yapılmış bir ürün görünce hemen tav oluyorum mesela. Bu maskaraya da aynı şekil tav olup gidip hemen almaya karar vermiştim ki¸ burada yazan yorumları okudum ve alfa kendine gel¸ dedim hemen. fırçasının maksimum defination ile aynı olduğu yazılmış¸ bende vardı ama çok kirpik döküyor diye kullanmıyordum. Bi baktım hakikaten aynı fırça¸ aldım başka bir essence maskarası ile birleştirdim¸ instagramda badgalbang hashtagindeki görsellerin aynısını tek katta elde ettim. ilgili medya: 2

 20. fiyatın 169 tl diye biliyorum¸ yanlışım varsa düzeltin lütfen¸ bir rimel o fiyat eder mi? hadi lancome hypnose serisi indirimlerde 80-90 civarına ulaşılabilirken¸ bu benefitin fiyatın ilginç. onun yerine ipek kirpik yaptır¸ 150 lira¸ 1-1¸5 ay kullan¸ daha mantıklı.

 21. Tam boyu 24¸seyahat boyu da görmedim ama en en fazla 15 dolar falan olan maskara. Doları 4 lira alsak¸ 96 lira yapar. Bunun bize geliş fiyatı kafadan 165 liraydı. Görürsünüz kesin 180 olur gelecek aya¸ iki katı ne demek. Bu nasıl bir gümrük diye hayret ediyor insan. Bir maskara başına yüzde yüz? Ne yapıyorsunuz Benefit bey¸ Sephora bey¸ ne yapıyorsunuz Benefit Selin hanım¸ yakında online satış değil direkt instagram satış hesabı açılır herhalde…

 22. benefitin resmi hesabına koydukları fotoğraflar gerçekten şaka gibi kirpikleri hiç uzatmamış sadece siyahlaştırmış gibi görünüyor. rimele zaten asla para harcamam ama 10 lira da olsa almayacağım maskara.

 23. Sanmıyorum bir rimele bu  kadar para vereceğimi… 3 ayda bir değiştirmeniz gereken bir şeye bu kadar para vermek ne kadar mantıklı? Tüm high-end maskaralar gibi bunu da gereksiz buluyorum ki gördüğüm kadarıyla güzel bir ürün de değil.. Maybelline ¸ loreal¸ essence varken sen kimsin Benefit ya?

 24. bu maskaranın uygulanmış halini gösteren çoğu fotoğrafta fotoşop var gibi geldi bana. özellikle duygu özaslan’ınkinde. yükleyebilirsem medya yükleyeceğim. fotoğrafı yakınlaştırıp baktığınızda alt kirpiklerin hizasında keskin bir çizgi var. aşırı abartılmış bir maskara. youtuberların uygulama videolarında kirpikleri hep örümcek bacağı gibi böyle bi’ 5 kat falan sürmüşler maskarayı. uzay maskara bilmem ne dedikleri buysa teşekkürler¸ kalsın. ilgili medya: 1

 25. Yazdığım bir önceki girdiye ek olarak diğer cicişlerin de dediği gibi Essence falan var¸ ya en en olmadı Loreal var. Şu katma değeri onlara versek bence uzaya çıkarlar zaten. Yalnız bu başlıkta resmen maskarayı bitirdik¸ buraya girdi yazarken tehlike altında olan olursa yazarken save me yazsın ((bkz: Mariana Joyce) 😀

 26. Benefit markasını¸ bir hafta boyunca (belki daha fazla) bangır bangır bağırarak¸ dünyanın en önemli buluşunu yapmış da ilan edecekmişçesine merak uyandıran ama ürünü açıklamayan reklamlarla gözümde komik duruma düşüren¸ yeni ürünün yenilikçi olmayan bir maskara olmasıyla güldüren¸ sözüne güvendiğim pek çok youtuber’ın beğenmemesiyle eğlendiren yeni piyasaya sürülmüş rimel. Badgal bang maskaraya o kadar para vereceğime drugstoredan çeşit çeşit alır bir sene kullanırım. 

 27. Dünyanın en ‘bam bam’ youtuber’ının mevzu bahis maskara¸ marka ve pr stratejisiyle ilgili yorumlarını ekteki videoda bulabilirsiniz.(Video yukarıda saydıklarıma ilave¸ badgal bang ve total temptation kıyaslaması içerir)youtu.be/Ke6v3P2E0hQ

 28. Waterproof ve normal maskara olmak üzere iki çeşidir var ve fiyatı 139TL. Instagramdan ve Benefit reklamlarından gördüğüm kadarıyla önce-sonra(before-after) ları gerçekten çok başarılı duruyor – Reklam ve pazarlaması iyi yapılmış bir ürün- Ama muadilleri elinizde varsa ve düzenli bir maskara kullanıyorsanız 139TL bana pahalı geldi. ‘Sephora’da indirime girilince bakılır’ dediğim bir maskara şimdilik…

 29. mağazada testerini denedim. 165’tl derken utanmaları lazımdı. ya da tester koymamaları lazım mağazalara çünkü kesinlikle o fiyatı hak etmiyor. aşırı siyah ve örümcek bacağı görüntüsü yarattı benim hiç hoşuma gitmedi.

 30. bir maskaraya o fiyatı vereceksem kirpiklerimi uzatması¸ yenilerini çıkarması var olanı güçlendirmesi lazım. sanki bana efsunlu maskara!

 31. Sadece soruyorum They’re Real varken neden bu?Hem parasını hak etmiyor hem de örümcek bacağı yapıyor Essence in şu pembe kutulu rimelinden bile daha güzel verim aldım.

 32. .Tek artı yönü simsiyah bir rengi olması bunun dışında güzel olan tek bir yanı yok. Tüm gün gözümden akıp beni pandaya çevirdi. Asla 175 tl vermek akıl işi değil. Yapısı herkesin söylediği gibi çok ıslak ve bulaşıcı. Tam bir işkence 😔

 33. Yaklaşık iki hafta önce aldığım maskara. Başta yapısı çok ıslaktı ancak bu tip maskaralarda birkaç gün yapısının oturmasını beklemek gerektiğini bildiğim için umursamadım ve gerçekten de açtıktan birkaç gün sonra yapısı oturdu¸ yapış yapışlığı azaldı ve beni çok memnun etti. Şimdi maskaradan bahsedecek olursam kirpikleri gerçekten çoook güzel uzatıyor¸ simsiyah boyuyor ve gün içerisinde akma yapmıyor. Ama çok uzattığı için kirpiklerim kaş altıma kadar geliyor nerdeyse ve oralara değince biraz iz yaptığını söylemem gerekir. Uzatma etkisi çok başarılı bir maskara ama kıvırma ve dolgunlaştırmak konusunda aynı başarıyı beklemeyin¸ ben kirpik kıvırıcıyla kıvırıp dolgunlaştırıcı bir maskarayla destekliyorum ve o zaman gerçekten takma kirpik etkisi yaratıyor. 165 tl verilir mi bilmiyorum ben reklamlara bayılan biri olduğum için aldım¸ gösterişi severim… ama piyasada bu etkiyi yaratan daha uygun seçenekler elbette vardır.

 34. Kullandığım en iyi maskara diyebilirim. Bugüne kadar 20den fazla maskara kullanmıs biri olarak inanılmaz memnun kaldım. Tek kotu ozelligi ikinci kati surmek icin fazla beklerseniz topaklanma olusuyor ama suresini ayarlarsaniz harika bir sonuc alabilirsiniz. 

 35. son gittiğim iki sephorada da ‘aa siz benefitin yeni maskarasını gördünüz mü? satış rekorlarları kırıyor. müthiş bir maskara.’ diye hem bana hem de standın önünden geçenlere pazarlamaya çalışıyorşardı. ikisinde de birebir aynı cümle ile söylenince bir tuhaflık hissettim. yeni satış stratejisi sanırım¸ satış rekorları kırıyor diyerek ilgi çekmek¸ merak uyandırmak istiyorlar.ilk girdiğim mağazada kadın zorla denettirmeye kalktı. ben ‘yok benim hiç ilgimi çekmedi o maskara. sağ olun.’ diye kibarca reddettim. sonra ‘aa o da ne demek? uzay teknolojisi kullanılmış¸ içindeki partiküller sayesinde 36 saat!! dayanıyor¸ akmıyor.’ dedi ve maskaralı kirpiklerine sürmeye başladı. sonuç tabiki birbirine yapışmış kirpikler. bende uzay teknolojisi diyince hemen etkilenip alcam¸ 36 saat çıkarmıcam¸ yok canım. ‘lancome un maskaralarından çok memnunum ben başka bir şey denemek istemiyorum.’ dedim ve çalışanın ifadesiz bakışları eşliğinde uzaklaştım stanttan. ayak üstü insanları etkileyip satmaya çalışıyorlar. ama yok yer miyim bunları¸ duygunun tatilinin parasını¸ youtuberların biten ürünlerinin parasını ödeyemem valla kusura bakma benefit.

 36. Resmen ambalajına kanıp aldığım maskara. Sizce de çok albenili değil mi?Verdiğim ücretin yarısına çok çok daha iyi ve kullanışlı iki maskara alırdım kesinlikle.Kirpiklerim kısa¸ çok sık ancak kıvrık değil. Bir de sarıya dönük. Benim için tek artısı simsiyah olması oldu. istediğim kadar uzatmadı¸ sık olan kirpiklerimi bile birbirine yapıştırıp hacimsiz gösterdi ve göz kapağıma çok fazla bulaştı. Genelde hiçbir maskarayı ilk kullanışımda beğenmem gerçi ama olur da seversem editlerim sevgili cicişler.

 37. kirpiklerim uzun ve kıvrık sayılabilecek kirpikler fakat çok açık renk ve cılızlar. gözlerim çok sulanır¸ alt kirpiklerime hiç maskara sürmememe rağmen maskaralar gözümde pek durmaz. benim için maskarada en önemli kıstaslar¸ akmaması¸ tel tel ayırması ve kesinlikle yapıştırmaması¸ bunun dışında herkes gibi bol hacim¸ siyahlık¸ uzunluk¸ kıvrıklık… bu maskara¸ tek katta şimdiye kadar gördüğüm en iyi görüntüyü veriyor. simsiyah¸ tertemiz¸ uzun ve hacimli kirpikler. fakat ikinci katı uyguladığım an kirpiklerim adeta tutam tutam oluyor¸ böyle bir yapışma olamaz. sadece günlük kullanayım ve tek kat uygulayayım diyorum ancak asıl sorun¸ bu maskara müthiş akıyor. tek kat ve sadece üst kirpiğe uyguladığım bu maskara¸ günün daha ortasına bile gelmeden gözlerimin altını simsiyah yapıyor. eğer gözlerinizden maskara pek akmıyorsa tek kat uygulama halinde çok güzel göründüğünü söyleyebilirim. ama bende kalıcılık sıfır. şu sıralar üzerinden bir kat waterproof maskara geçerek kullanıyor ve maskarayı tüketmeye çalışıyorum.edit: kısa bir süre kullandıktan sonra maskaranın kıvamı düzeldi ve ikinci katta yapışma problemi tamamen bitti. ve bir maskara bir kirpiği maksimum ne kadar güzel gösterebilecekse¸ kirpiklerim o kadar güzel göründü. fakat akma sorunu düzelmedi maalesef. ama kirpiklerime verdiği benzersiz hacmin ve uzunluğun hatırına¸ “tüketmeye çalışıyorum” dediğim maskaradan tekrar aldım. daha önce de belirttiğim gibi¸ akmayan başka bir maskarayla üzerinden geçerek akma sorununu minimize etmeye çalışıyorum.

 38. maskaranın kişiden kişiye değişebilen bir ürün olduğunu hepimiz biliyoruz bugüne kadar hiçbir maskarayla çok iyi anlaşamadım hep ya gözaltıma döküldü ya ağırlık yaptı ya kaldırmadı kirpiklerimi bir türlü istediğim verimi alamadım hiçbirinden sonra bir hediye paketinde kendisi çıkageldi ve resmen baştacım oldu.kirpiklerim aşağıya bakar asla kıvrıcıyla bile kıvrılmayaz ama gürdür.gelelim maskaraya-ilk açtığınızda inanılmaz ıslak ve kuruması çok zaman alıyor ben bunun icin olabildiğince kapağını acık bırakıyorum 2-3 dakika kadar -kirpik kıvırıcı kullanmadan bile kendi kirpiklerimi kaş üstüne kadar çıkardı ve gün boyu asla inmedi(bu benim için mucizeydi)-gözaltına dökülme yapıyor fazlasıyla fakat ben bugüne kadar hiç dökülme yapmayan bir maskara görmedim kendi kirpiklerimde-siyahlığı inanılmaz derecede iyi sonuc olarak hediye olmasaydı ben bunu gidip alır mıydım hayır almazdım çünkü tek kötü özelliği olan fiyatı ve bu kadar beleşe ürün gönderip fiyat konusunda müşterileri hiç düşünmeyen sayın benefit sayesinde diğer tüm güzel özelliklerini gözümde siliyor.markaya öfkeliyim sanırım cicişler.

 39. Duty free den 8 pounda yarı boyunu aldım. Formülü çok ıslak¸ fırçası ince ve konik yani l’oreal baby roll a benziyor. Çıkartmak imkansız bu rimeli. Water resistant yazıyor. Waterproof çıkarıcı bildiği olan varsa yeşillendirin cicişler. Ha bir de¸ içindeki lifleri yüzüme dökülüyor resmen. Sonra da yüzüm boyanıyor. Değmez yani

 40. bana hediye gelmişti mini boyu. Çok ıslak ama güzel sabitleyip ayırıyor ve cidden zor çıkıyor. Ama bir süre sonra tekrar kirpiklerim birbirine yapıştı bu durumu maskaranın çok ıslak olmasına bağlıyorum

Siz ne düşünüyorsunuz?