“Benefit” için 254 yorum

 1. They’re Real adlı maskarasına ve Porefessional yüz bazı-gözenek küçültücüsüne aşık olduğum marka! Gerçekten ödediğiniz fiyatın hakkını veren ürünler. -Tabii alerjik durumlara yol açabilirler hassas ciltlerde¸ Porefessional adına konuşmak gerekirse¸ deneme boyu edinmek şart!-

 2. son zamanlarda gimme eye brow gelinin aşağı yukarı tüm bloggerlar tarafından kullanılıp beğenildiği marka. bu ürün gönderildi mi diye düşünmeden edemedim.

 3. En sevdiğim markalardan biri. Özellikle benetint¸ gimme eye brow jel ve they’re real rimeli. Cilt bakım ürünlerinden bir tek toniğini çok beğendim. Nemlendiriyor ve çok iyi temizliyor¸ bu tonikle yüzümü sildikten sonra bazen üzerine nemlendirici sürme gereği duymuyorum.

 4. Ambalajıyla ve başarılı pr çalışmalarıyla satan marka. Fiyatları sundukları makyaj deneyiminden kat kat fazladır. Şu ana kadar sevdiğim bir iki ürün olmuştur bu markadan. Diğerleri gerçekten pazarlama harikası

 5. bir primera¸ bir allığa¸ bir bb kreme veya bir eyelinera 100 lira vermek istediğimde gidip ürünlerini alabileceğim marka. ki bu da ilerideki 5 yıl içinde olası görünmemekle birlikte sonraki hayatımda da kafayı üşütmem gerekir. amerika’daki fiyatları gördükçe kendimi pıçaklama hissi de uyandırmıyor değil. gelecekte bir yerlerde bir amerika seyahati(dil okulu) görünüyor bana¸ o zaman yemeyip içmeyip benefit stoklarım heralde.(bkz: ulta)(bkz: fakiriz ezelden)

 6. Neredeyse her ürünü minimum Türkiye’de 100 liraya satılan marka.Fiyatlarını çok yüksek bulsam da¸ POREfessional pürüzsüzleştirici makyaj bazı ve Stay don’t stray göz makyaj bazına verilen paraların hakkını kesinlikle veriyor. Diğer ürünlerini de denemek için her ne kadar içim geçse¸ her sephora’ya gittiğimde elime alıp alıp geri bıraksam da¸ şu anda kendimi tutup bu 2 ürünle hayatıma devam etmekteyim. Stay dont stray’i ben kapatıcı olarak kullanıyorum ve hiç bir markada bulamadığım kalıcılığı kendisiyle yaşadım. Porefessional’in sırrı ise tampon şeklinde uygulamaktan geçmekte. Şiddetle tavsiye ederim.

 7. Farkettiniz mi bilmiyorum¸ son zamanlarda her hafta instagramda bloggerlarla işbirliğiyle eyeliner yarismasi düzenleyip¸ en vasat fotoğrafı 1. seçen marka. Önce LBTK’yla yaptılar. Daha iyi yarışmacılar olmasına rağmen seçilen kişi yine “eh işte”ydi. Lakin birkaç gün önce sona eren Frenchos ortaklı yarışmanın kazananı tam bir vasat. Favorim makyajaynasii idi. Kazananı görmeniz lazım¸ net siyah olmayan basit bir eyeliner sürmüş birini seçmişler. Bu hafta da Görkem Karman işbirliğiyle yapılacak. Kazananı şimdiden merak ediyorum.

 8. Herkesin aksine göz ile alakalı hiçbir ürününe ısınamadığım marka. Ne krem farları bana kalırsa yeterli performansta¸ ne meşhur maskarası¸ ne de eyeliner’ı.

 9. They’re Real mascarası dışında hiçbir ürününü beğenmediğim marka. Bence aşırı derecede ‘gereksiz’ pahalı performanslarına göre ürünlerin.

 10. bazı ürünlerini denediğim¸ denediğim hiçbir ürününe ‘çok başarılı¸ mutlaka alınası’ diyemediğim¸ bir de ülkemizde satıldığı abartı fiyat göz önüne alındığında en ilgimi çekmeyen markalardan biri. çoğu kişinin hoşuna giden kaplarını ben beğenmiyorum¸ kozmetik ürünlerinde sade ve şık kaplar hoşuma gidiyor.they’re real rimelinin hiçbir mükemmelliğini göremesem de rimelin etkisi zaten kirpikten kirpiğe fazlasıyla değişiyor¸ başka kişilerde gerçekten ‘mükemmel’ de olabilir¸ bende vasat durdu.oxygen wow fondöteninin duruşu iyiydi hoştu ama kalıcılığı vasattı¸ birkaç kere kullanıp elden çıkardıklarımdan.fake up kapatıcısını sephora’da en az 3 kere denedim¸ ilk sürdüğüm anda koyulukları çok güzel kapattı¸ ‘biraz dolaşiyim bunu döner alırım ben’ modunda çıktım sephora’dan¸ bir iki saat sonra aynaya baktığımda duruşunun ilk sürdüğüm haliyle alakası yoktu¸ koyuluklar tekrar belirmişti. her denememde vazgeçtim. bir de baya çizgilenmişti göz altımda.erase paste minicik alıp göz altınızın en koyu olduğu noktaya sürerseniz aslında iyi bir ‘renk düzeltici’¸ yoğun şeftali tonu güzel nötrlüyor ancak tüm göz altına kullanmak için fazla yapış yapış ve çizgilenmeye müsait bir ürün.high beam bir zamanların popüleri¸ bence güzel bir ürün ama ‘çok güzel¸ mutlaka alınmalı’ gibi bir durumu da yok benim için. şuan piyasada daha başarılıları olduğunu düşünüyorum.hervana allığını kullandım¸ çok güzeldi¸ özellikle açık tenliler için çok masum¸ pembeleşmiş yanaklar veriyor. ama allıklarımı azaltmak istediğimde ilk elden çıkardıklarımdan biri kendisi oldu. gimme brow denediğim ve almayı düşündüğüm başarılı bir üründü¸ mac pro longwear brow set ile fırçasını küçültüp ürünün içindeki ışıltıları yok edince mac’i tercih ettim¸ benefit’e daha fazla ödeyesim hiç gelmedi. bir de porefessional’ım var¸ hediye olarak gelmişti. burun kenarlarımda gözeneklerim olsa da beni çok rahatsız etmiyorlar¸ pek kullanmıyorum bu ürünü. özel günlerde¸ çok özenmek istediğim bir durum olursa diye çekmecemde duruyor. sürdüğünüzde gözeneklerin görüntüsünü alıyor mu? evet. olur da bir gün biterse almaya ihtiyaç duyar mıyım? hayır. gözeneklerinizin görünümü gerçekten canınızı sıkıyorsa bu ürüne bakabilirsiniz ama¸ başarılı. silikon dolu.hatırladıklarım böyle. 🙂

 11. Bu markanın çoğu ürününü acayip merak ediyorum ama fiyatlarından dolayı yanından bile geçemiyorum be sözlük. Hele bi maaşa geçeyim ağlatacam :d

 12. kaş barlarından faydalanıp olmayan kaşlarımdan bayaa kalın kaşlı bi hatun yaratabildikleri için kendilerine burdan sevgilerimi sunuyorum.. bittikçe aldığım ürünü fakeup.. ama ambalajına kanıp nerdeyse tüm ürünlerinden alıp sonra beğenmeyip insanlara dağıtmışlığım¸ yok pahasına satmışlığım da yok diil:)

 13. Bu markanın gereksiz pahalılığını söyleyen 112323210. kişiyim sanırım. Yahu hiçbir özelliği yok “cici kız” ambalajları dışında. Bence bu firmayı yabancı hanım kızlarımızın deyimi ile “amazing” yapan tek şey reklam. Reklam deyip geçmeyin¸ uyduruk bir far neredeyse Chanel fiyatına.. (Daha da fazla olabilir¸ bilgim yok uzunca süredir eminim bol bol zam gelmiştir.)

 14. Sisirdikce sisirilen¸ ederinden fazla gideri olan marka. lady starduts ciciş no: 34608 hislerime tercüman oldu !

 15. kesinlikle verilen parayı haketmeyen bir marka. ama pazarlama yönünü öyle bir cözmüşler ki her yeni bir ürün çıkarttıklarında olay kopuyor blog ve vlog dünyasında. bu zamana kadar denediğim bir kaç ürün arasında en beğendiğim şey  benetint ürünleri. ama bu ürünün de diğer markalarda çok çok daha iyi seçenekleri var.

 16. aslında birkaç ürününü çok sevdiğim ( benefit porefessional¸ benefit boi-ing kapatıcı ) fakat artık uyguladığı yanlış pr politikasından¸ belirli vlogger/blogger lara çalışmasından! ve de aşırı fiyatlandırmasından dolayı uzak durmayı tercih edeceğim marka ki ambalajları beni al dese de o fiyat etmezsin benefit.gerçi lancome grandoise mascara henüz gelmediği için they’re real ı aldım hoş şimdilik memnunum ama olsun o gün benefit ten bir ürün aldığımda kaş barı bedava olmasaydı¸ %20 çek olmasaydı ve grandoise gelmiş olsaydı kesinlikle ilk tercihim olmazdı.

 17. Sık sık belirtildiği gibi çok pahalı¸ hatta gereksiz pahalı bir marka. Bazen gözümü karartıp standına uğrayacak oluyorum¸ elime aldığım her üründe fiyatını görüp “oha” diyip tekrar bırakmak suretiyle benefit’le yollarımı ayırıyorum.

 18. gereksiz pahalılığı konusunda herkesle hemfikir olduğum marka. ama benim için vazgeçilmez bir ürünü var ki o da benefit porefessional özellikle yaz aylarında yağlanan ve parıl parıl parlayan yağlı/karma ciltlere önerimdir. ben de bir setin içerisinden çıkan minik boyu var ama azıcık sürmek bile yeterli geldiği için kaç aydır kullanıyorum halen bitmedi. diğer ürünlerini ise es geçiniz. yarısı fiyatlara çok daha kaliteli güzel ürünler bulursunuz¸ olmazsa olmaz değiller.

 19. Neden bilmiyorum ama¸ bir türlü alışamadığım makyaj markası. sanırım aklım hep önce mac veya nars’a gidiyor. benefit ürünlerini almak aklıma gelmiyor. bu aralar daha çok denemem gerektiğini düşünüyorum ama bir yandan da herkesin alamayacağı kadar pahalı oluşu beni itiyor. gerçi mac ve nars da öyle ama…. neyse. makyaj dediğin şey lüks işi. keşke herkes¸ her ürüne sahip olabilse. mutlu mutlu yaşardık…

 20. sana kızgınım ve laflar hazırladım sevgili benefit türkiye. amerika’da 28 dolar olan box o powder allıkları burada 121 liraya satmayı nasıl açıklayabiliyorsun?

 21. Gereksiz pahalı marka.Muadilsiz tek ürünü professional¸ onun da muadilleri yavaş yavaş çıkıyor ki 1-2 seneye kalmaz her marka “gözenek küçültücü baz” diye piyasayı sallayacaktir. Tıpkı bir zamanlar Turkiye’de pure beauty dışında bb krem satan marka yokken¸ bugün satmayanin olmadığı gibi.Yani sen fiyat konusunda nars’la bobbi brown’la boy ölçüşmeye çalışmayacaksin. Sen bir garip benefitsin¸ aptallik etme.

 22. topluca tüm ürünlerinin beni çektiği¸ ama tek tek düşünüp ne alsam yahu dediğimde alacak bir şey bulamadığım marka. yani benefit’ten birşey almak istesem ne ile başlamalıyım bilemiyorum.

 23. Bloggerlardan özenip kendisi hakkında bene-günlük tuttuğum marka.Sevgili benefit¸Zalımsın benefit hayınsın benefit. Belgrad sephora’da chanel allıklar bile 3-5 lira ucuzken porefessional yine pahalıydı¸ beni amerika’dan getirtip yürek çarpıntısı yaşamaya mahkum ettin benefit. Anca bloggerlara bedava ürün yağdırırsın allahından bul benefit

 24. ilk çıktığında farklı ambalajlamasından mıdır yoksa güçlü marketing stratejisinidem midir nedir bilmiyorum ama bayıldığım şimdilerde ise iyice soğuduğum marka. rocketeur allığının aman aman bir numarasını göremedim. they’re real maskarasını aldığımda çok umutluydum ama kirpiklerim son derece düz olduğundan ve bu rimelinden kıvırıcı özelliğinin olmamasından dolayı söz konusu maskaradan pek bir randıman alamadım. bir de kaş kitinin light rengini almıştım¸ içindeki mumumsu şeyi (adını bilemedim şimdi) oldukça tutmuştum. fakat farı kaşa sürdüğüm zaman rahatsız edici bir kızıllık veriyor. chanel’in kaş kalemiyle karşılatırdığım zaman verdiğim paraya acıyorum.

 25. Kesinlikle gereksiz pahalı buluyorum bu markayı. İlk çıktığı zamanlar heves edip they’re real maskarasını almıştım. Gerçekten muhteşem bi maskara ama o kadar para eder mi¸ etmez bence. Çok daha uyguna lorealin maskaralarını alabilirsiniz mesela. Oldukça başarılı buluyorum onları.

 26. Ürünleri Ebay’de yarı fiyatına atılıyor. Türkiye’de neden bu kadar pahalı anlamıyorum. They’re real maskarası inanılmaz güzeldir. Porefessional ve fine one one da benim favorilerim. Ambalajları çok tatlı¸ ürünleri kaliteli ama dediğim gibi hak ettiğinden daha pahalı satılıyor burada.

 27. bir düşündüm de¸ özellikle krem bazlı ürünlerinin gramajını düşürmesi gereken marka. sürekli deneme setlerini alamıyoruz sonuçta¸ içlerinden gerekli gereksiz her tür ıvır zıvır çıkıyor. ama tam boy ürünleri de eğer günlük kullandığınız bir şey değilse ve o zımbırtı kremsi yapıdaysa içinde saatli bomba varmış gibi 11-12. ayda bozuluyor. bir sürü benefit attım bozulduğu için¸ en uzun süre dayanan yine parlatıcısı oldu ama aydınlatıcısı¸ stain’i çöpe gitti şimdiye kadar. sabitleyicisi var elimde¸ bozulmasına birkaç ay kaldığını hissediyorum¸ atmak zorunda kalacağım yine¸ en az 3’te 1’i de duruyor. şimdi bitireyim diye kendimi zorlasam bıkacağım¸ almak istemeyeceğim. e bozulunca atar yenisini alırım desem¸ tamam elimin altında bulunsun isterim ama arada sırada en fazla 3’te 2’sini kullanabileceğim bir şeye tekrar dünya para verme düşüncesi de saçma geliyor¸ dolayısıyla bir daha almam. mantıklı mı bu yaptığın benefit?

 28. The balm dan daha kaliteli olmadığını düşündüğüm ama yine de almadan yapamadığım kozmetik markası. The balm şu gimme brow a muadil bi ürün de çıkarsa ya. Ya da benefit i gratis getirtse.bana göre aydınlatıcı kapatıcı gibi ürünleri hiç güzel değil. Hiç sevmedim. Hepsi çizgilerime girdi. Aydınlatıcıları da malesef bende kalıcı değil hiç. Oturmuyor cildimde. Fondotenlerine zaten hiç girmiyorum. Sadece setler sayesinde denedim fondotenlerini. Çok daha iyileri varken asla bulaşmaya değmez. Allıkları güzel. Az pigmentasyonu ile rahat kullanım sağlıyor ancak tek biri bile bende kalıcı değil. Sıvı allıkları ne yanağım ne dudağım için tarzım değil ama çok sevenleri de var. Yeni eyelinerına verdiğim paraya hala acırım. Maskara sını seven çok ancak benim kirpiklerimi aşağı düşürüyor. Gözenek sorunum çok değil o nedenlee bazını tam anlamadım ama bi etkisi olmadı. Ama seveni çok gözenek sorunu olan biri daha iyi analiz eder. Gimmebrow çoo k seviyorum ama fiyatı yeni zamlarla aştı kendini. En son çıkan pudra yapılı renkli nemlendiricisini satın almadım ama denedim çok sevdim.

 29. sırf kutuları için bile alınabilesi ancak çok pahalı olan ve çok çabuk biten..kutusuna aldanıp alıp kullanmadığım bir sürü ürünü var evde.ama bittikçe aldığım yeri doldurulamayan benefit boi-ing concealerbenefit fake up concealer söylemezsem ayıp olur.daha iyilerini ben bulamadım¸ bilen varsa önerilere de her zaman açığım…

 30. ne zamandır they’re real maskarasını denemek istiyorum ama beğenmezsem verdiğim paraya acırım diye uzak duruyordum. porefessional ve hoola bronzer’ında da gözüm vardı ama kullanmayıp bir köşeye attığım makyaj malzemesi o kadar fazla ki onları almaktan da vazgeçmiştim. ta ki noel için çıkardıkları kofreleri görene kadar. mesela cutie cravings isimli şu kutunun içinde ne istersem var : benefitcosmetics.co.uk/product/view/cutie-cravings#BVRRContainerbir de boi-ing kapatıcı olsaymış bu kutuyla yatıp onunla kalkarmışım gibime geliyor.yine de dayanamayıp alacağım sanırım. merak edilen ürünleri denemede mini boylarını satın almak gibi olmuyor çünkü tester’ına bakmak. gözümün kaldiği diğer noele özel kutular için :  buraya ve  buraya tiklayabilirsiniz.

 31. Gimme brow’a sahip olduğum marka. Öncelikle markayı gereksiz pahalı buluyorum. Reklamı olsun diye dünya kadar ürünü bloggerlara yolluyorlar¸ bu da otomatikman fiyatları arttırıyor. Sanırım yıl dönümü şeysi olarak bir paket yollamışlar içinde yok yok. Kişi başı 1000er tl’lik hediyeden 15 kişiye yollayacaklarına fiyatlarına ufak bir ayar çekebilirler. Muhakkak güzel ürünleri vardır o ayrı ama bir çok ürününün gereksiz abartıldığı ve muadillerinin bulunabileceği su götürmez bir gerçek.

 32. Aslında bu entry’i “ciciş sözlük itiraf”a mı yazsam bilemedim.az önce de flormar başlığında aynı mevzudan bahsetmiştim çünkü.flormar ayrı bir gülme krizi sebebiyken¸ benefit apayrı.blogger arkadaşlardan birine gonderdigi 4 tam boy ürünü (evet aralarında professional da var) 100 kağıda satın aldım bugün.Üstelik hiç birine dokunmamis kız. Fotograflarini çekmiş sayfasında paylasmis sonra güm !sirf professional 120 kağıtken ilaç gibi geldi bu alışveriş.Kız “artik koyacak yer bulamıyorum eşe dosta dağıtıyorum¸ ojelerle sepet¸ telefon kaplari falan boyuyorum¸ alliklari kırıp ruj yapıyorum¸ beğenmiyorum ve atıyorum”dedi. Çok samimi olmadığımız için “al ya ne parası. Al kullan işte” teklifini kabul etmedim.bir de telefon faturasını yatırmak için maaş beklediğini duyunca bu alışveriş çift taraflı mantıklı geldi.teşekkürler benefit¸ saol varol bol bol gönderin anam bol bol

 33. Nedense bir türlü içimin isinmadigi marka. Özellikle bloggerlarin reklamini bolca yapmasindan sonra iyice sogudum. Son zamanlarda LondaradaBirTürkKizi bolca reklamini yapti bu markanin.Benimle degilsin Benefit….

 34. Ülkemizde bu kadar yüksek fiyattan satılmasına anlam veremediğim marka. Tamam ise yarayan albenili ürünleri var ama o fiyatları kesinlikle haketmiyor. Bir allık 100 kusur lira? Allık olarak NARS markasını tavsiye ediyorum cicişler..

 35. ürünlerini bizlere amerikadakinin 3 katı fiyata satarken bloggerlara kutu kutu bedava göndermekte sakınca görmeyen garip marka. gitgide daha da itici oldular.

 36. Haram zıkkım olsun verdiğimiz paralar. Bi kaç saf para verip alıyoruz işte. Millette bedava benefitler¸ bedava verilenleri çok uyguna satın alanlar. Kendi kaliteni her geçen gün kendin düşürüyorsun benefit. Zaten tek vazgeçmem dediğim ürünün gimmebrow idi. Allıkların hiç kalıcı değil¸ çok övdüğün eyeliner ı yine kandım aldım. Dökülme yapıyor. Maskaran kirpiklerimi düşürüyor. Hemen herşeyini aldım ama hepsi tırt. The balmdan zerre kadar üstünlüğün yok.

 37. ambalajı güzelse kendisi de güzeldir diye düşünmemek gerektiğini anlatan renkli kozmetik markası. Çok para verdim kesin prenses gibi olacağım wuhuuuu yanılgısına düşüp çoğu zaman gereksiz yere kazıklanıyoruz cicişler. yapmayın etmeyin.

 38. pr aktivitelerini kimler yapıyorsa burası gibi platformları da takip etmesi gerekiyor. kullanıcı tarafından “sevimli” olarak nitelendirilen bir markayı büyük uğraşlarla “itici” bir hale getirdiler. yeni alıcı elde etmişlerdir bu şekilde belki ama sadık müşterilerinin yarısını kaybettiler. bir pazarlama hatası söz konusu.

 39. instagramda yaptıkları ve 1 aralıkta katılımı sona eren çekilişin sonuçlarını halen açıklamamış olan marka¸ ve adım gibi eminim ki o seti bir blogger’a gönderecek. o blogger da bize öve öve bitiremeyecek¸ bol keseden benefit’e yağ çekecek. inşallah yanılırım. bekleyelim bakalım ne yapacaklar.bu arada lüzumsuz pahalı bulduğum için hiçbir ürününü kullanmadığım bir marka. düzenleme: lilienbohoe ve obusum uyardı¸ çekiliş sonucu açıklanmış… kazanan güle güle kullansın bari¸ ahaha.

 40. cevizia ‘nın bahsettiği 5. yaşları için olan çekilişse eğer¸ kazananlarını 5 gün önce yine instagramda duyurdukları çekilişi yapan firmadır. kazananları ben tanımıyorum bu arada¸ merak edip bakmadım da profillerine ama blogger değiller sanıyorum.

 41. Türkiye’de asla hak ettiği fiyata satılmadığını düşündüğüm marka. 3 gramlık gimme brow 90 küsür tl yapmayın etmeyin lütfen. Amerika’da 22 dolara satılıyor. Dolar kuru göz önünde bulundurulup vergisi vs. düşünlürse maksimum edeceği para 70 tl. Ki o bile etmez bence. Rimmel London¸ Gosh ikisi de iş görür düzeyde ürünler.

 42. marketing dehası ambalaj ve sloganlarıyla gönülleri fetheden ama büyük keyifle aldığınız ürünler aynı büyük etki ile kullanamadığınız ¸ fiyat / perfomans karşılaştırmasında sınıfta kalan marka. tabi bu eksiler¸ sevimli paletlerini sephora’larda mıncıklayıp¸ sepete atmanıza ne yazıkki engel olamıyor.

 43. fiyatına göre performansı başarılı olduklarından şikayetçi değilim. porefessional baz iddia ediyorum şimdiye kadar kullandığım en güzel bazdır. gözenekleri küçük gösterir¸ makyajımın kalıcılığını arttırır.

 44. kaş barı sistemini sevdiğim marka. kaşımı istediğim şekilde ve gerçekten tatmin edici bir şekilde şekillendirebildiğim tek yer. son kuruşuna kadar hakediyor bence.

 45. ürünlerinin yarısından çoğunu kullandığım ve bayıldığım marka! ürünlere koyduğu kreativ isimlerle her daim ilgi çekiyorlar :)favorilerime gelirsek boi ing ve lemon aid ! özellikle gözümün üzerine far uygulamadığım makyajlarımda lemon aid’i en son göz kapağı üzerine uygulayıp kapatıcı fırçasıyla dağıtıyorum ve muhteşem bir aydınlık veriyor 🙂

 46. Yurtdışı fiyatlarıyla karşılaştırınca gerçekten en az iki katı fiyatına satılmaktadır.pore professional ürününün küçük boyunu aldım açıkçası tam boya üstelik hiç demediğim bir ürüne( sağolsun sephora asla tester vermez) o kadar para vermek istemedim 40 tl gibi bir fiyatı vardı sanırım benim aldığı boyunun¸ gerçekten memnun kaldım ama tam boyunu alır mıyım almam.Burada da söylendiği gibi bloggerlara paket paket bedava ürün göndermeleri bütçelerini sarsmazken asla fiyat indirimine gitmemeleri de manidar.

 47. the balm ın gelmesi ile bunların tahtı bayağı bir sallandı. demek ki benzer kriterlerde başka bir marka erişilebilir fiyatlara satılabiliyormuş anlamış oldu bazı makyaj mağazaları. küçük bir lip balm’a 85 tl istemek nedir ya¸ hayır ne özelliği var ambalajının şirin olmasından başka çok merak ediyorum. o da o kadar önemli birşey değil ışıl ışıl mağazada hoşuna gidip aldıktan sonra eve geliyosun o kadar da güzel gözükmüyor

 48. benefit bana kucukken sahip olmak istedigim¸ hayalimdeki makyaj setlerini animsattigi icin sempatik geldi. gaza gelip aldim da ama kalite olarak sorarsaniz fiyati ile tamamen orantili diyemem her urun icin.fikrinizin olusmasini istiyorsaniz bu marka ile ilgili kesinlikle o yuz kitleri ya da olusturduklari diger setleri deneyin. her urunden memnuniyet dereceniz ayni olmayacaktir kesinlikle

 49. Ambalaj olarak 10 numara olabilir¸ ama birçok ürünü şişirilmiş durumda. Hemen hemen her ürününü kullandığım ve bazılarına neden bu kadar para verdim ki dediğim marka.

 50. Sadece they are real verilen parayi hakediyor guldugum nokta ise o yeni cikan dudak balmlarina turkiyede neredeyse yüz lira istenmesi… Amerika harici maskarasina buradada o parayi asla vermem gerci.

 51. Yıllar önce bir çok ürününü çok severek kullanmama rağmen şu anda çok güzel yeni ve uygun fiyatlı markaları keşfetmemle beraber ürünlerinin biraz abartıldığını düşünüyorum. En çok beğendiğim ürünü ise camouflage adındaki göz altı pudrasıydı bir tek onu yerine koyamadım ama zaten kendileri de satmıyor artık:(

 52. Kesinlikle ürünlerinin ülkemizde abartildigini ve o fiyatlari hak etmedigini dusunuyorum. Bir rimeli 100 tl. Oldu canım chanel le volumesun sen zaten.

 53. bence de hakkettiğinden çok fazlasına satılan bir marka hatta bence bu durum sadece ülkemiz için de geçerli değil gene olarak fiyatının markası değil bence. herkesin bahsettiği blogger işbirliği durumu benim de dikkatimi çekmiş ve antipatik bulmuştum bu kadar içli dışlı olmayı. markayı denemek için the bronze of champions setini aldım özellikle içindeki iki populer ürün için hoola bronzer renk olarak gerçekten tam bir kontür rengi ama kalıcılığı allıkları gibi vasat altı mı bilemiyorum uzun süre yüzümde denemedim hiç. geçen christmasta çıkarttıkları allık setini alacaktım aslında ama coralista hariç diğer renklerde muadil bir dolu allığım olduğu için güzel görüntüsüne rağmen direndim almadım iyiki de almamışım çünkü mağazada allıkları tek tek denediğimde gördüm ki ne pigmentasyon ne de kalıcılık hiç bir özellikleri yok. they are reali açmadım çünkü şuan açılmış 3 adet rimelim var kurusun istemiyorum onu da kendi sayfasında yorumlarım kullandığımda. setin içinden çıkan krem ve toz far da keza yine ne kalıcılık ne pigmentasyon yönünden tatmin etmedi beni. watt’s up krem aydınlatıcının küçük boyu da var sette güzel amamutlaka alınmalı bir ürün değil bence. ste haricinde porefessionalın tester boyunu vermişlerdi mağazada klasik silikon bir baz. erase paste’i de mağazada denedim annem o ne 2 snde çizgilerime doldu. kısacası vazgeçilmez bir ürün bulamadım ben denediklerim içinde.

 54. fiyatları ülkemizde abartılmayan bir markadır.örneğin rollerlash 24$ – 63TL ediyor.Tr satış fiyatı ise 84TL – yani öyle ahım şahım acayip bir fiyat farkı olduğunu düşünmüyorum.sağolsunlar ülkemizde “efsane” bir vergilendirme sistemi olduğunu düşününce… ama¸ benefit’in ürün kalitesine oranl fiyatlandırması yüksek. bu fiyatı hakediyor mu? hayır.benefit’in pek çok ürününü kullanmama rağmen¸ hiçbir vazgeçilmez ürünü olduğunu düşünmüyorum.çok abartılan rimellerinden they’re real ve rollerlash’i de aldım ama hiçbiri ysl babydoll kadar başarılı bir rimel çıkmadı. sanıyorum bir tek stay don’t stray’i bittikçe alırım. bunun sebebi de çok başarılı bir göz altı kapatıcısı bazı olması. onun dışında özellikle o çok abartılan bronzer ve allıklarının bu abartıyı hakettiğini düşünmüyorum.bu kadar reklam olmasının sebebi¸ sosyal medya’yı iyi kullanmaları. sadece tr içini bile bakarsak¸ daha çıkışına 2 ay olan bir ürünü blogger ve vlogger’lara ücretsiz gönderip uğrunda methiyeler düzdürerek insanı merak ettiriyorlar¸ böylece satışlar artıyor.

 55. En son sugarbomb allığını aldığım marka.bence yaz için çok güzel ışıltılı pembe şeftali bi allık.Bu markayı seviyorum ama cilt bakım ürünlerine karşı biraz mesafeliyim.bu konuda pek ikna olamadım.

 56. Dünyanın en güzel kahverengimsi nude rujuna sahiptim bu markanın ta ki bu haftaya kadar. Kullanmaya dahi kıyamıyordum yaklaşık 70 tl gibi bir fiyatı olduğu için. Iki sene bana eşlik ettikten sonra bu hafta kaybettiğimi farkettim. Evlat acısı gibi içimde. Para ile almamıştım twitterdaki RT çekilişinden kazanmıştım. Ismi Finder Keeper’s. Sahip olduğum en güzel rujdu hem rengi hem yapısı hem de kalıcılığı bakımından. Ah ciciş sözlük çok üzgünüm çok..acilen dupe arayışındayım¸ wetn wild bare it all rengi cok benziyor¸ ancak onun o katı pastel boya gibi olan yapısı asla benefitin rujunun kremsi kolay sürülen parlak rujunun yanından geçemez. Bilen mesaj atsın lütfen 70 tl vermek istemiyorum bir ruja 🙁

 57. Bu markadan henüz hiçbir ürün kullanmadım içimden bi ses mac den daha kaliteli burasi diyor ama belki de yaniliyorumdur. cicişlerin önerdiği ürünlerden birini alip test etmeyi düşünüyorum. Bu arada fiyatlari yurt dışında da pahali tl ye çevirince hemen hemen ayniya geliyor.

 58. Bloggerlara zilyon tane bedava ürün gönderip¸ bizden o kadar para verip ürünlerini almamızı bekleyip bizi enayi yerine koyan marka.

 59. türkiye’de bir ürününe verilen paraya amerika’da aynı üründen iki tane alabileceğiniz kozmetik markası. amerika’dan alışveriş yapabilme şansınız varsa çok uygun¸ fakat türkiye fiyatlarını maalesef hak etmiyor.

 60. Ülkemizde yurtdışı fiyatından %50pahalı olduğunu tespit ettiğim marka¸ elbette bu kur oranına da bağlı. Hoola bronzer her yerde top 10 listesinde yer alıyor ama kalıcılığı yetersiz¸ üstelik kontür için fazla sıcak bi renk bana göre.They’re real maskarayı iki fazlı temizleyicilerle bile çıkarmak çok zor¸ kirpikleri sivri sivri ayırıp bırakıyor benden geçer not alamaz. (uzun kirpikleriniz varsa zaten tüm rimeller güzel¸)

 61. Eğer instagramda #londradabirturkkizilovesbenefit etiketiyle bir mavi tonu paylasirsaniz¸ they re real eyeliner kazanma şansıniz olan markadir.

 62. Türkiyede çok pahalı olmasına rağmen Vazgeçemediğim marka¸ hayatimin aydinlaticisi olan watts upı bırakamam¸ biz ayrılamayız.

 63. kendi beğenime göre¸ benefit hoola bronzer ( çok başarılı¸ naturel günlük kullanıma uygun)¸ rocketaur allık ( yine günlük kullanım için sağlıklı bir ifade bırakıyor)¸ en son çıkardığı bir rimel var başlığı bigudi gibi ( abartısız¸ doğal ama yoğun kirpikler için ideal )¸ bir de high brow kalem ( hem göz içine hem kaş altına uyguluyorum fresh bir görüntü yaratıyor) geri kalan ürünlerden kullanmışlığım var ama en beğendiklerim bu ürünleri oldu.

 64. İngiltere’de olduğum zaman her hafta gidip bir ürününü aldığım¸ harika stanta ve ambalajlara sahip olan marka. Ücretsiz makyaj bile uygulamışlardı bana¸ burada yaparlar mı bilmiyorum. Kaş ürünü almak istediğimde sizin ihtiyacınız yok diye geri çeviren çalışanları vardı. İstinye park sephora’da ilgilenmiyorlar bile uzaktan izliyorlar. Taksim sephora’da kaş barından bir kere servis almıştım ve memnun kalmıştım ama bir daha gitmedim nedense. Oradaki kızlar daha ilgili ve güler güzlüydüler.

 65. hiçbir ürününe bağlanılmaması gerektiğini düşündüğüm marka. sürekli yenilerini çıkarıp eskileri üretimden kaldırıyorlar. makeupalley’de uzun bir aradan sonra biraz inceleyeyim dedim de yarısında “discontinued” ibaresi görünce şok oldum. eskilerden powderflage var elimde¸ ambalajı pratik olmasa da güzel bir gözaltı sabitleyiciydi kendisi.

 66. Değişik ürünleri olan¸ konsept¸ ambalaj¸ reklam konularında aşmış marka. Ancak ben çoğu kişinin bayıldığı paketlerini sevdiğimi söyleyemeyeceğim ya mesela allık kullanmıyorum (mehehe cinsiyet faktörü) ama high end bir allığa o parayı vereceksem ne bileyim bir chanel¸ dior gibi kadife kese içinde¸ klas bi ambalajla gelmesini beklerim karton kutu değil. Yine de zevkler ve renkler tartışılmaz diyor ve iyi akşamlar diliyorum…

 67. an itibariyle instagram’daki son paylaşımının altına “find someone who smears your lipstick¸ not your mascara.” yazıp sonuna da göz kırpan emoji koyan kozmetik markası.

 68. ben bunlar önce fazla oyuncaklı buluyor ve almak istemiyordum taa ki ilk kez bir ürünlerini deneyene kadar. resmen bağımlılık yapıyor¸ they’re real¸ roller lash¸ fake up¸ girls meet pearls¸ wattsup.. hangi ürünlerini aldıysam memnun kaldım. yalnız türkiye’de çok pahalı.

 69. Ambalajlarının güzelliği ve ürünlerin başarısı ile çok beğendiğim markadır. Ama tabii ki fiyatı pahalı. Olmazsa olmaz ürünleri: the porefessional¸ benetint¸ hoola¸ rockateur¸ they are real maskaradır

 70. the porefessional özellikle bittikçe aldığım ürünüdür benefit’in. hatta o kadar çok alınıyor ki büyük boyunu bile yaptılar¸ gel gör ki pahalı be sözlük. yani o fiyata değer aslında¸ hem gözenekleri inanılmaz küçültüryor hem de fondötenim tutunuyor¸ ama yine de artık almak istemiyorum. onun haricinde bende de rockateur allığı var o da inanılmaz kalıcı bir allık. erase paste nedense hiçbir zaman yakın gelmedi bana¸ gimme brow’u uzun süre kullandım o da çok güzel renkli bir kaş maskarası yalnız çok çok minik. fiyat konusunda problem yaşamasam almaya devam edeceğim marka. ancak çok renkli¸ ciciş ambalajlar bende aslında o kadar profesyonel olmadığı izlemini uyandırıyor öyle olmadığını bilsem bile. kendi makyaj koleksiyonumda o tarz cici bici ürünler yerine daha şık¸ minimalist ambalajları tercih ediyorum. haliyle gözüm genelde hemen yanında bulunan nars’a falan kayıyor.

 71. kozmetik ilgimin ilk başladığı dönemlerde¸ pek çok ürününü alıp denemiştim. çünkü cici ambalajları ve farklı ürünleriyle oldukça dikkatimi çekmişti :)fakat zaman içinde gördüm ki¸ pek çok ürünü fiyatını haketmeyen¸ şişirme ürünler. eğer belki dolar kuru bu kadar yüksek olmasaydı¸ belki daha makul gelirdi gözümüze.elbette ki markanın severek kullandığım birkaç ürünü de mevcut. fakat genel olarak bakıldığında pek çok ürününün daha uygun fiyatlı muadillerini diğer markalarda bulabiliyorsunuz.

 72. Pek çok ürününün o parayı hak etmediğini düşünsem de yılbaşı setlerini deli gibi merak ediyorum… İçinde denemek istediğim ürünler olursa alırım bu yıl da.

 73. sadece roller lash isimli maskarasının deneme boyunu kullandığım ve o ürününden memnun kaldığım marka. çoğunlukla hemfikirim. ürünlerin ederlerinden çok daha yüksek fiyata satıldığını ve kesinlikle fiyatlarını hak etmediğini düşünüyorum.farkındaysanız zaten maskarasının da ancak deneme boyunu satın alabildim asdfasdf.

 74. Sırf ürünlerinin birçoğunu denemek artı her videoda aşk yaşadığımı belirtmek istediğim ve bu fırsatı bulmak için yutup kanalı açıp vlogcu olmayı planladığım marka. Ambalajlarından dolayı çok dikkat çektiğini düşünüyorum.

 75. kralı gelse bana artık ürününü aldıramaz bu kadar söylüyorum ve her ürününün muadilini bulabileceğime inanıyorum.tanım: vlogger/bloggerlara gönderdiği ürünlerle bana göre bir milyoncularda satılan kozmetik markaların seviyesine inmiş bir kozmetik üreticisidir.

 76. Yukarıda yazılanlar gibi parasını gerçekten haketmeyen bir marka. Hoola bronzerını çok severdim. Nars lagunadan sonra bir daha almadım. Aydınlatıcıları bir ara çok modaydı. The balm¸mac vs. varken bakmıyorum bile. Kısacası bazı markaların¸ star ürünleri olur. Ama bu marka da böyle bir şey yok. Sırf ambalajı güzel diye¸ içeriği işime pek yaramayan ürünlerine para vermem.

 77. sadece türkiye’de değil euro¸ dolar ve sterlin olarak da pahalıdır. bunu alacağıma üstüne birkaç pound daha ekler chanel alırım düşüncelerine sürükleyen bronzer’ı ¸ smashbox’la yarışan yüz bazı falan derken herkese ama herkese bedava gönderilen bir ürüne neden para vereyim düşüncesi doğuyor çünkü 1) ben enayi miyim? 2) herkeste var zaten¸ avon kullansam daha marjinal olacağım.

 78. Hello flawless pudrasını uzun bir süre kullandığım marka. Gerçekten karma ve yağlı ciltliler için güzel bir pudradır kendisi. İçinden çıkan fırçayı ise hala kontür uygulamada kullanıyorum çok başarılı. Yalnız the porefessional bazının gereğinden fazla pahalı olduğunu düşünen yalnızca ben miyim bilmiyorum.

 79. çok iyi bir reklam (vloggerlar) & pazarlama (“fiyatları ne kadar kol gibi yaparsak ürünlerin o kadar kaliteli olduğu düşünülür” mantığı) & tasarım (ambalajlarının şirinliği) takımına sahip olduğunu düşündüğüm marka.ben de heveslenip seyahat boyu porefessional ve they’re real maskara almıştım. şunu söyleyebilirim ki bu markanın high end segmentinden sayılmasının tek sebebi ürünlerin hak ettiği değerin üzerinde satılmasıdır. ürünler hak ettiği değere satılmıyor ama onlara hak etmedikleri ücreti ödeyen de biziz. doğal olarak bizim hak ettiğimiz de bu 🙁

 80. Niye bu kadar kötülendiğini anlayamadığım marka. Türkiye’de her kozmetik ürünün olduğu gibi vergi¸ dolar kuru vs nedenlerden yüksek fiyatlı olmasına rağmen birçok markadan daha kaliteli ürünlere sahiptir. Aldığım on üründen en fazla 2si kötü çıkmıştır ki bu oranı diğer markalarda tutturmak zor. Allıkları şahanedir¸ maskaraları da. Krem farları kurumaz¸ yapısı incedir¸ gözde kalıcıdır. Kapatıcıları da başarılı buldum. Bir benefit¸ bir mac¸ sözlüğün şamar oğlanları.

 81. Yavaş yavaş makyaj kutumun tamamını kaplayan marka. Hem doğal hem kusursuz görüntü için ideal olduğunu düşünüyorum. They’r real rimeli¸ fake up aydınlatıcısı¸ kaş rimeli¸ kaş far paleti en sevdiğim ürünler. Pahalı olsa da değiyor.

 82. Çok başarılı ürünleri olduğu gibi fiyatına değmeyen ortalama ürünleri de olan bir markadır. Maskaraları¸ yanak ve dudak mürekkebi¸ gözenek düzeltici bazıyla ünlüdür.

 83. benefit deyince aklıma Professional gözenek kapatıcı ve hoola bronzerı geliyor. Hemen hemen bir yıldır takip ediyorum bu ikisini sonunda aldım paraya acımadığım anlardan biriydi çünkü.Professional deneme boyunu aldım verdiğim o 55 tl bile minnacık ambalaja değer mi diyordum dün denedim annem bile gözlerine inanamadı çok başarılı ve ben tabi ki mercimek tanesi kadar kullanıyorum çünkü bitsin istemiyorum sonuç harika oluyor. Hoola bronzerın rengi mükemmel bu zaman kadar zibilyon tane bronzer denedim fondötensiz bile mükemmel ısıtıyor yüzümübunların dışında hiçbir ürününü alamam benefit bunların dışındaki ürünlerini bilmiyorum bakmadım bile çünkü gereksiz pahalı ve esprisi olmayan ürünler

 84. Herhangi bir benefit ürünüm yok¸özendiğim ayy bunu almalıyım dediğim bir ürünü de yok.bana fazlasıyla oyuncak gibi geliyor bu markanın kozmetik ürünleri.hayatımda ve makyaj çekmecemde olmasa da olur diyeceğim bir marka benim için.zaten uçuk fiyatlarıyla birkaç ürününü satın alabilmem için böbreğimi satmam gerek.tamamen ambalaj¸cafcaf¸reklamla ilerlediğini düşünüyorum.ha biri gelirde hediye eder dener beğenirim o ayrı ama gidipte cebimden paramı çıkarıp ürününü satın almayı düşünmediğim markadır kendileri.

 85. tamamen şişirilmiş pazarlama ürünü bir marka. çoğu ürünü muadillerinden bile başarısız bence. benefite verilmiş para yazık paradır valla. illa high end ürün kullanmak istiyorum derseniz ysl¸ urban decay vs. benefite on basar.

 86. Başlarda bir tane ürünüm olsun ama kaliteli olsun bakış açısıyla yaklaşıp birkaç ürününü denediğim marka. Gereksiz ama ciddi gereksiz bir pahalılığı var. Ne guerlain gibi tasarımları var ne de chanel gibi kaliteli bir şey kullandığınız hissi veriyor.Türkiye’de şu an var olan başarısının sadece doğru zamanda doğru sektöre (youtuber-bloggerlar) yönelip pazarlama stratejisi oluşturmaları oldu. Ancak dozu kaçırıp youtube’da video çekmesi icin insanlara gönderilen onlarca ürünü görünce “yüz kişiye bedava gönderiyorlar biz niye buna 120 lira verelim.” gibi düşüncelere sevk etti. Doğru pazarlama stratejisi sonradan daha çok kendini göstermek daha çok satmak için başka bir şeye evrildi ve çoğu müşterisini kaybetti. Tanım : fiyatı high end ürünleri ortalama marka.

 87. Türkiyedeki fiyat politikasının niye diğer markalara oranla fazla olduğunu merak ettiğim marka. Örnek verecek olursam narsın allıkları 30 dolarken 95 liraya satılıyor ama benefitin allıkları 28 dolarken 133 liraya satılıyor. Diğer markaların fiytlarıyla karşılaştırdığımda da bu böyle.

 88. Bir youtuberın videosunda¸ benefitin adını hatırlamıyorum ruj gibi çevirmeli aydınlatıcısını görüp beğenmiştim. Sephoraya gittim denedim sonra biraz avmde gezeyimde karar vereyim dedim. Çünkü 120 lirayı üç beş gramlık şeye vermek öyle pat diye olmuyor bende. Neyse avmde gezerken aynalarda baktım¸ yüzümde hiç voooov falan bir görüntü göremedim. Yine o eski ben. Mary lou’yumun bundan neyi eksik diye hislere kapıldım. Iyiki düşünme hakkımı kullanmış ve gaza gelip almamışım diye kendimi tebrik ediyorum . Hem mary lou’ma ihanetten dönmüş hem cebime unutulmaz bir delik açmaktan kurtulmuş olmanın sevincini yaşarım hala.

 89. Ürün Ambalajlarına harcadıkları paranın yarısını kalıcılığı arttırmak için harcasalar bu kadar eleştiri almazlardı diye düşündüğüm markadır. Pek çok ürününü kullandım¸ aralarında sevdiklerim kadar hiç sevmediklerim de vardı¸ fakat hepsinin ortak noktası sıkıntılı kalıcılıklarıydı. Kalite olarak the balm ayarında¸ fiyat olarak iki katını kendine uygun görmüş marka.

 90. Yurtdışında dönem dönem indirime giren marka. Her nedense Türkiye’de daha yüksek fiyatlarla satılmasına rağmen burada hiç indirime girmiyor

 91. benefit posietint’i bir blogta görmüştüm sadece fotoğraflara bakıp “vay ben bunu almalıyım” dedim tabi fiyatlardan bi haber. fiyatını görünce.. çok pahalısın 🙁

 92. Bloggerlara o kadar cömert hediyeler veriyorlar ki ben olsam ben de “ayy benefit çok harika süper ötesi şahane” derdim. Bana göre the balm ayarında bir marka. Muhteşem olan bir şey varsa o da pazarlama stratejileri. Stik aydınlatıcı yerine benefit wattsup diyince daha havalı oluyor tabi.

 93. yukarıdaki cicişnün dediği gibi the balm ve benefit benim için aynı şey gibi. çok mükemmel ürünlerinin olduğunu düşünmüyorum sadece hoola’sını kullanıyorum bi o güzel bak.

 94. ya bi gün sephoraya girip benefit standına varımı yoğumu yatıracağım diye korkuyorum. yurtdışına göre iki üç katı fiyatları olsa da¸ içim kana kana almaya devam ediyorum. ürünleri çok kaliteli ve kalıcı. rockateur <3 ben¸ beyaz tenliyseniz inanılmaz doğal görünen allığını da söylemeden geçemeyeceğim.

 95. Bu marka kesinlikle dış görünüş. Hello Flawless fondöten ve pudrası gerçekten hayal kırıklığı. tabii güzel ürünleri var ama abartıldığı kadar muhteşem değiller¸ kesinlikle daha iyi olan muadillerini bulursunuz¸ onun yerine gidin nars alın make up forever alın ( eğer o kadar para veririm diyorsanız) daha memnun kalırsınız. ama önereceğim 2 ürünü var hoola ve they’re real maskara. maskaranın içeriği değil ama fırçası çok güzel hoola da turuncu yapmıyor

 96. eskiden severdim ama artık oldukça tepkili ve mesafeliyim bu markaya. fiyat-performans oranı beni iyice rahatsız etmeye başladı. gerçekten muadili olmayan bir kaç ürünü var¸ onlara eyvallah ama¸ çoğu ürünü kesinlikle fiyatlarını haketmiyor. blogger-vloggerları toplayıp lansmanları çarşaf çarsaf yayınlarlar¸ ürünleri poşet poşet dağıtırlar¸ ama tester cimriliğinde dünya markasıdırlar .

 97. Verilen paraya acıdığım marka. O kadar parayı Benefit’e dökeceğime Chanel¸ Dior ¸Charlotte Tilbury alırım namım yürür

 98. Fiyatları almış yürümüş¸ bir tane deneme boylarından oluşan setini alıp “bunlar ne la” deyip kullanamadığım markadır. Bunu alana kadar canım nars¸ canım bobbi brown alırım. Bendeki setten çıkanlar:-stay don’t stray: rival de loop 10 liralık baz da bunun işini yapıyor-Benetint: allık olarak fena değil¸ ruj olarak kullanmak imkansıza yakın¸ dudakları kurutuyor¸ iç taraflardan siliniyor vs. Çok isterseniz bu tip bir ürün balm’daki muadili de aynı işi görüyor.-Girl meets pearl: Bu aydınlatıcı fena değil işte¸ küçük boyunu bile 1 senedir bitiremedim ama dgfsds-some kind of georgeus: Medium rengi çıktı setten¸ cildim rahat etmedi içinde hafif koyu da oldu.-They’re real: Bu maskarayı beğendim ben ama sanırım küçük boyu beğeniliyor¸ büyükte aynı performans olmuyormuş.- POREfessional Etkisi yok değil vaadini yerine getiriyor aslında ama bu içerikte bir şeyi yüzüme sürüp tüm gün orda kalmasına tahammülüm asla yok.Yeterince gömdüysem ben gideyim. byee..

 99. bu marka ile aşk yaşıyorum. her ürününe aşık olmasam da ambalajlama ve tasarım konusunda bir numara. bir diğeri için  too faced

 100. Çoğu gereksiz abartılmış ürünlerinin gereksiz abartılmış parasıyla tuhaf tuhaf lansman yapıp yok bronzer sürmelik manken yok sihirbaz getiren marka

 101. yurt dışına oranla ülkemizde fiyatlarının abartılı olduğu bence high end kategorisine girebilecek bi marka. benefit ürünüm olmasa ölmem heralde. bu kadar pahalı fiyatları gereksiz buluyorum. hele ki türkiyede 2 katına satılıyorsa kendimi enayi yerine koydurtmam.

 102. Yeni kaş ürünleri koleksiyonunun tanıtımı sosyal mecralarda yeterince başarılı yapılamayan¸ ülkemizde ultra başarısız bir “public relations communications manager” ya da “executive”¸ halkla ilişkiler uzmanı¸ işte her neyse onu istihdam eden bir marka. Ülkemizde bu markanın müdürü ya da sosyal medya uzmanı ünlü arkadaşlarını pohpohlamaktan başka ne iş yapıyor diye çok merak ediyorum. Bilhassa televizyon yıldızlarına ve takipçi satın alarak üne kavuşan¸ zenginliğiyle beceriksizliği aynı oranda seyreden vlogger/blogger sıfatlı insanlara kutu kutu kutu kutu ürünler ve sadece reklam amaçlı temin ettikleri organizer pembe çantaları gönderip duruyorlar. halkla ilişkilerden anladıklarını sanmıyorum. markanın sosyal medyada tanıtımını yapan personel ve satıldığı mağazadaki niteliksiz personel o kadar başarısız ki¸ sırf ambalajı için bile yüksek fiyatına rağmen pazarlama uzmanına ihtiyaç duymadan kendini rahatlıkla pazarlayabilecek bu markanın ürünlerini almaktan soğutuyor. satın almaya devam ediyorsam sadece jean ve jane’in hatrına…edit : bittikçe ürün yollayan bir benefit türkiye sosyal medya uzmanı arkadaş edinmediğim sürece bir çöp dahi almayacağım artık.

 103. Ürünlerini yaratıcı ve yenilikçi buluyorum¸ şimdiye kadar kullanıp memnun kalmadığım da olmadı. Fiyatlarına uygun denemez evet ama başıma bişey gelmeyecekse ben hak ettiğini düşünüyorum. Bunlar zaten çok uzun sürede bitiyor ve genellikle içeriği göreceli olarak daha temiz. Ürünlerinin ambalajlarındaki küçük ayrıntıların kullanım kolaylığı sağlamasına kadar dikkat eden bir markayı kalkıp da maybelline loreal vs ile karşılaştıracak değilim zaten.

 104. allık¸ bronzer ambalaj stillerini sevmediğim marka… gereksizce büyük¸ hantal… ürüne göre paketin çok fazlası var… yan yana veya üst üste koymak istersen sığmıyor hiçbir yere…

 105. abartılmış bir markadır. öyle kutucuklar ambalajlar için değmez ..yani alt tarafı janjanlı bir paketin marjinal faydası nedir? insan rasyonel bir varlıktır..tabi pazarlama kısmıda var¸ o alandada insan kalmaya devam ediyoruz. kıssadan hisse o’nun yerine japon kore takılırım onlarınki daha sevimli

 106. Bana göre piyasadaki en başarılı highlighter olan Watt’s up! highlighter’ı üretmiş marka. Ürünleri gayet başarılı.

 107. ürün paketleri ve isimleri aşırı güzel¸ yapıları da başarılı ama içerikleri çok çok kötü fiyatına göre. zaten yurtdışında oldukça drugstore ürünü ama ülkemizde gereksizce pahalı. ama o paraya o içerik insanı üzüyor yazık günah.

 108. eyeliner delisi olarak ben they are real push up liner ürününe gözümü kırpmadan o kadar parayı verdim.. Çok da memnun kaldım¸ gerçekten bazsız bile gözünüze mıhlanan bir ürün. Ama gelin görün ki normalde en az 6 ay giden eyelinerlarım iki ayda bitti. Sonra acı gerçeği fark ettim ki o kadar parayı sadece 1.4 gram için vermişim. İki bile değilll yaa:(

 109. rockateur allığını uzaktan çok beğendiğim ama o paraya kıyamadığım marka. açıkçası çok cazip gelen¸ almalıyım dediğim bir ürünü de pek yok.

 110. Sadece Roller Lash maskarasına sahip olduğum ve ülkemizde normal fiyatından neredeyse 3 kat daha fazlaya satıldığı için ne beğenirsem beğeneyim almadığım marka. 30 dolarlık bir sete göz göre göre 180 tl vermek bana pek akıl karı gelmiyor. Parayı kolay kazanmıyoruz neticede.

 111. Allı pullu ambalajı¸ porefessional gibi kelime oyunları olmasa satışlarında ciddi düşüşler yaşayabileceğini düşündüğüm marka. Övülesi ürünleri var mı evet ama yere göğe sığdırılamayacak bir marka değil. Yurtdışında da öyle değil kesin bilgi yayalım.

 112. ben kaş kalemini kullandım bu markanın ve oldukça memnun kaldım yazın kullanmaya başlamıştım kesinlikle akma bulaşma yapmadı. spora gidip kan ter içinde çalıştığım zamanlarda da yüzümde kötü bir sonuçla karşılaşmadım. fiyatı çok fakat muadil kaş kalemi bilmiyorum. şimdilik sleek markasının kaş kalemini deneme sürecindeyim. eğer memnun kalırsam daha ucuz olduğu için tabiki sleekle yolumuza devam ederiz. 🙂

 113. Benefit pro makyaj bazını ve hoola bronzerini kullanıyorum ikiside oldukca başarılı¸ fakat fiyatlarının yüksek olmasını ürünlere değil dolar bazına bağlıyorum ben¸ çünkü amerika-florida da üretilip satılıyor oradan buraya gelene kadar üzerine çok fazla fark koyulmamasına rağmen döviz kuru bu markasının fiyatlarını derinden etkiliyor. Hoola ve gözenek küçültücü makyaj bazı gerçekten güzel¸ wats-up¸ hoola lite ce hig beam cicilerinide merak ediyorum¸ bence her ürünü herkesin ayrı memnuniyetini kazabilcek kalitede ve performansda bir marka…

 114. türkiye’deki fiyatları uçuk olan ithal markalardan bir tanesi. aynı fiyata belki daha azına çok daha iyi ürünlere sahip olunabilir. satış politikası ambalaj üzerinden yürütülüyor izlenimi veriyor. the balm’ dan fazlası yok eksiği var bence.

 115. sephora’da satılan deneme boylarından alayım da bir de ben deneyeyim dedim¸ sonuç hüsran¸ küçücük boy ürünler 72 lira. no¸ no¸ no¸ benefit bir süre daha seninle aynı makyaj çantasında görüşemeyeceğiz.

 116. yukarıdaki girdiye istinaden deneyemeyenlerin çok da bir şey kaybetmediklerini düşündüğüm marka. Fondöten( oksijen wow(?))¸ primer( adını hatırlayamadım tam ama şu prit gibi olan ve porefossional tüpte krem olan)¸ allık( dandelion¸ benetint)¸ far ( Setin içinden çıkan palet) ve aydınlatıcı (high beam) grubu ürünlerinden kullandım. Çok da bayılmadım hiçbirine. Hele hele verilen o kadar paraya kesinlikle değmez. Gözümde flormardan vs farksız. Edit: sonradan aklıma geldi. Bir de biz o kadar para verip alırken belki ürünlerin yüzüne bakmayacak bloggerlara kutuyla ürün yollamaları iyice markadan soğutuyor beni.

 117. porefessional makyaj bazı başarılı. Takasla edindiğim Bi benefit set içerisinde mini boyu var ¸Bitmesin diye gıdım gıdım kullanıyorum. Burnumun kenarları ve elmacık kemiklerimin etrafında gözenek problemim var Fondöten sürerken bunu kullanınca fondöten nispeten daha iyi sonuç veriyor bu bölgelerimde. Daha önce bu tarz bir ürün olarak time balm makyaj bazı denedim ama bunun yanından bile geçemez. Gözenekleri falan kapatmıyodu o¸ yüzümü yumuşatıyodu sadece. Ama elimdeki bu ürün bitince tam boyunu alamam sanırım. O kadar para vermeye ne cüzdanım razı oluur ne de vicdanım 🙁

 118. Her şeyine ayrı bayıldığım marka. Rimeli theyreali 7 yıldır kullanıyorum. Kahverengisi ve siyahi ayrıca primerida çok güzel. Bronzeri ve allığınada bayılıyorum. Kaş ürünleride çok güzel. Evet herkese gönderiyorlar ama gerçekten çok iyiler. Sadece fiyatları biraz yüksek işte.

 119. Hoola quickie contour stick adlı krem yapılı kontür ürününü acayip merak ediyorum. 01.03.2017 tarihinde gelecekmiş. İstek listeme eklendi.

 120. Tasarımıyla ergen kızlara hitap ettiğini düşündüğüm marka. İsim bulmaları güzel ama¸ porefessional¸ brow-wo falan 🙂

 121. bugüne kadar kullandığım hiçbir ürünününden memnun kalmadığım olmadı. öyle pahalı olmasa bütün makyajımı benefit ile yapacağım ama işte mümkün değil. aydınlatıcısının¸ bazının¸ maskarasının muadillerini bir şekilde buldum ama kaş ürünlerinin muadilini henüz bulamadım maalesef. gözüm kapalı herkese önerdiğim ürünleri ise they’re real maskarası ve brow zing kaş kiti.

 122. Fazla fazla overrated olan bir marka. Sebebi ise bloggerlara/youtuberlara bolca ürün hediye etmesi. Ürün içeriklerinde sıkça parabenin türlüsü ve diğer zararlı içerikler mevcut. Kullanmadan dikkat etmeli diye düşünüyorum.

 123. Ambalajları şahane ürünler. Bendeki Hello Flawless pudrası bitmiş olmasına rağmen hala çöpü boylayamadı.Deli paran varsa al kullan ama yazık ya hele bugün gördüm bi maskara 150 tl. Fondöten¸ pudra gibi daha can alıcı ürünler için acımam paraya ama bi maskara için o fiyat. Yok¸ kalsın !

 124. Her seferinde watt’s up aydınlatıcısını almayı düşünüp o parayı indirim zamanları harcıyorum 🙁 iyi hoşsun da pahalısın benefit. Byee.

 125. Kaş ürünleri ve gözenek karşıtı serisine bayıldığım marka. Denediğim bir kaç ürünü oldu ama belirttiğim ürünler diğerleriyle kıyaslanamayacak kadar beğenimi topladı. Su an elimde baska ürünler var ve onları bitirdikten sonra tekrar kapısını çalacağım marka kendisi : )Fiyatları keske bu kadar artmasaydı ama artık ona da yapacak bir şey yok : )

 126. Chachatint’in hastasıyım bi kere almıştım onu da böyle kıyamaya kıyamaya kullanıyodum bitti bi daha da alamadım 150TL verilir mi küçücük oje gibi bi şeye¸ ama ne güzel bişeysin sen tint serisi beaa 🙂 dupe un de yok¸ yok the balm ın stainiac’ıymış dupe’u hepsi yalan alakası bile yok

 127. türkiye fiyatlandırmasını anlayabilenlerin üstüme toprak atmalarını istediğim marka. 2 gün önce ankara cepa sephora mağazasına girmiştim parfüm bakmak için¸ önünden geçerken allıkların 170 lira olduğunu görüp iki kez kontrol ettim “doğru mu?” diye. üzerine 3-5 koyup guerlain ürünü alırım¸ stay in your lane ya sen kimsin.

 128. Üstteki girdiyi görünce gittim baktım sitelerine gerçekten de 170 tl olmuş allıklar hoola falan sonra aldı beni gülmemdkekdkamd yurtdışı fiyatı 29$ olan şeyi niye burda 170 e satıyorsunuz sen chanel misin ey benefit. Bir de chanel kadar iyi olsalar neyse kullandığım ya da mağazada denediğim hiçbir toz ürünü the balm dan daha iyi değildi ama burdaki 1 allık fiyatına the balm dan 7 (yedi) allık alırım. Hem de param hayvanlara test yapmaya ve blogger/youtuberlara tekrar tekrar ürün göndermeye gitmez.Tanım: fiyatlarını asla hak etmeyen orta kalite kozmetik markası.

 129. bana abartilmis gibi gelen marka.bu zamana dek hicbir urununu kullanmadim. cunku butcemi cok cok sarsiyor. alabilecegim en yuksek marka mac iken buradan gelip alisveris yapmiyorum. yapmayi da tercih etmiyorum. bursu burda patlatmam yani.bana cok kasinti¸ici kof gibi geliyor. birkac urunu var¸onlarla ilerliyor. hoola bunlardan biri diye dusunuyorum. zaten genel de surekli sabit urunlerini barindiran ufak setler suruyor piyasaya. dikkati diger urunlere de cekiyor bence.ancak her sey bir yana¸benim belirtmek istedigim daha belirli bir konu var. o kas sekillendirme koleksiyonu ne allahaskina? kas pomadi kas kremi kas aydinlaticisi normal kas kalemi micro kas kalemi yok kas maskarasi ustune kas kaldiricisi vs vs. inanilmaz fazla geliyor bana o serisi. yani kas doldurmak sekillendirmek evet moda oldu ama bu kadar da degil. urunlerin tane bazinda fiyati uygun olsa he dersin ki bu koleksiyondan bana uygun olan (yapi¸renk) bu urun¸bunu alayim. ama oyle degil hepsi tek basina almis gidiyor fiyatlariyla. e bulunmaz hint kumasi mi bu kas pomadlari¸kalemleri? param olsa vermem inanin. ama kullananlara ve memnun olanlara¸butcesini sarsmayanlara saygim sonsuz tabii ki renkler ve zevkler. kisacasi bana “ay canim benim tatlim yaaa” diyen ama ortamdan ayrilindiginda “ay ustundekini gordun mu igrenc” diyen kiz gibi gelen marka..

 130. hitap ettiği kitle ve fiyatları arasında uçurum var.Evet ambalajları çok sevimli¸ tatlı¸ insanın alası geliyor ama 170 tl bir allığa versem o parayı hak edecek şekilde gözükmesini isterim¸karton bir oyuncak gibi değil.chanel joues contraste allıklar 170 tl krem allıkları 130 tl iken benefit ne ayaksın sen? Saçmalık başka bir şey değil.

 131. Yine önüne gelene kutu kutu ürün göndermiş makyaj markası.Abartılı fiyatlarına asla değmeyen çoğu ürününün yanında çok sevdiklerim de vardı fakaaat artık bir daha hiçbir ürününü almayı düşünmüyorum.bir tester bile verilmiyo ya bize.gerçek tüketiciye.ama biz hariç herkese kutu kutu ürün. Sınır oluyorum ben bu politikaya ya.gerçekten.markadan soğutuyolar.

 132. Günümüzdeki bu yüksek döviz kurlarına rağmen amerika fiyatları ile aramızda uçurum olan firmadır. Hele bir de instagram satıcılarındaki fiyatlar daha da uçuk. Sonuç high end ürün alsam da benefite kıyıp para veremiyorum nedense.

 133. Bu marka resmen kendisinden alışveriş yapmamam için tüm kıstaslarımı gün gün karşılıyor. Cruelty Free olmaması zaten başlı başına bir sebepken bir de (gözlemim eksik olabilir ama) youtuberlara en fazla ürün gönderen marka gibi geliyor bana. nyx¸ body shop daha uygun fiyatlı ve böyle kolay reklama ihtiyacı var diyelim¸ sen koskoca benefit’sin biraz ağır ol molla desinler yahu (bkz. nars). Bir tek kaş koleksiyonu ve they’re real maskara için almıştım zamanında ama artık hem high-end hem drugstore her türlü muadilleri var bence.

 134. fiyatları uçmuş olan bir markadır. stick aydınlatıcısını alacaktım artık daha fazla dayanamayıp ama o fiyatı görünce vazgeçtim. keşke geçen sene alsaymışım…

 135. Yakın zamanda çıkan they’re real serisi lipsticklerini çok beğendiğim marka. Sürümü çok kolay¸ mat değil ancak kalıcılığı herhangi bir mat/mat likit rujdan daha uzun bende. Çıkmayan ruj yapmışlar üstelik dudağımda ağırlık yapmıyor likitler gibi. Fiyatı tartışılır tabii.

 136. Fiyat fayda dengesi olmayan marka. Özellikle bazı ürünlerinin büyük bir fiyasko olduğu düşünülürse biraz daha para verilip ciddi high end ürünler alınabilir. Bana biraz zengin liseli kız markası gibi geliyor.

 137. Uzun zamandır merak ettiğim bir konu kaş alımı için nasıl ilgilendikleri Ankara için önerebileceğiniz şubesi var mı?

 138. sephora’larda satılan¸ hayvan gibi pahalı ama bunun hakkını ödeyen kozmetik markası. ürünleri hakkında ufak bir özet geçmek gerekirse¸ cilt bakımı: cildinizde belirli bir sorun (akne¸ kuruluk¸ yaşlanma belirtileri¸ lekeler ..) yoksa ve ciddi bir cilt bakımına ihtiyacınız yoksa kullanabilirsiniz. lakin aşırı pahalı olmasından dolayı yine de tavsiye etmiyorum. allıklar: (bkz: rockateur) (bkz: dallas) (bkz: dandelion) oldukça kalıcı¸ sürümü kolay¸ rengi güzel dağılan allıklardır. özellikle rockateur aşağı yukarı her makyaja gider. evladiyeliktir. ben 3 senedir kullanıyorum. (bkz: bi tane olsun benim olsun) tintler: (bkz: benetint) (bkz: cha cha tint) dudağa ve yanağa sürülen renk veren sulardır (?) denilebilir. gerçekten inanılmaz kalıcılar. yanağa allık olarak uygularken 3 nokta yeterli. parmak uçları ya da ucu hareketli (bkz: fiber fırça) (bkz: real techniques – stippling brush) bir fırçayla dağıtılabilir. setlerden çıkan küçük boylarını 1 senede her gün sürerseniz belki bitirebilirsiniz. büyük boylarını hayatım boyunca bitirebilir miyim emin değilim. makyaj bazları: (bkz: that gal) aydınlatıcı bazın ise bir aydınlatmasını göremedim. onun yerine (illa aydınlatıcı sürücem ben diyosan) (bkz: what’s up) stick aydınlatıcı¸ (bkz: the balm mary lou manizer) toz aydınlatıcı ile anlaşamayanlar için birebir. (ki ben aydınlatıcı kullanmam.) sürümü daha kolay ve daha kalıcı.

 139. gimme brow kaş maskarasına bayıldığım marka ama keşke bu kadar pahalı olmasa. 120 tl lik fiyatına rağmen kışın hafta içi her gün kullanmama rağmen¸ her makyaj yapışımda mutlaka kullanıyorum hala bitmedi ama yaz sonunu görür mü bilemedim.

 140. Yurtdışındaki fiyatları oranın insanlarına göre bi the balm ayarında fakat buradaki fiyatları cidden uçmuş.Fiyat performans olarak da çok başarılı olduğunu zannetmiyorum.Yurtdışında fake up kapatıcısını almıştım bi daha da bişeyini almam heralde.

 141. Benefitin nerdeyse tüm ünlü ürünlerinin seyahat boyunun çıkıp watt’s up! aydınlatıcısının çıkmamasına isyanım var. Duy beni eeeey benefit.

 142. ürünlerle fiyatlar karşılaştırıldığında¸ fiyatının hakkını veremeyen marka. Kaş ürünleri gerçekten iyi ama fiyatlar çok anlamsız… Yurtdışındaki fiyatları daha makul.

 143. bloggerlara youtuberlara sürekli paket paket ürün yollarken bize bir testeri bile çok gören marka. sephora calısanları testerları “çalmamaları” konusunda eğitilmeli bence.

 144. en çok satılan ürünü olan gimme brow eyebrow gel’in için amerika’da  geri çağırma duyurusu yayınlamış firma. bu girdinin yazıldığı tarih itibari ile yaklaşık bir hafta önce yapıldı duyuru.ürünün gözle teması halinde irritasyona sebep olabileceği belirtilmiş. duyuruda “recent batches” demişler fakat hangi tarihte üretilmiş hangi seri geri çağırılıyor belli değil. bunu belirlemek de teknik olarak mümkün müdür bilmiyorum. bence benefit makyaj dünyasının en abartılmış ve gereğinden fazla değer biçilmiş markası. yabancı youtuberlar arasında kimse para verip de almıyor. ayrıca set halinde çıkardıkları ürünlerin tekli halde satılan ürünlerle aynı kalitede olmadığından şikayet eden bir sürü kişi var. deluxe deneme boyu porefessional baz ve they’re real maskarası¸ bir de tam boy rocketaur allığı var elimde. allığın yapısı güzel ama benim açımdan 170-tl edecek bir ürün değil. sephorada mıncıkladığım yeni ürün galifornia allığını çok beğendim ama alacağımı zannetmiyorum.

 145. Yine bütün youtuberların elinde olan marka. 3 video izledim üst üste hepsinde de aynı ürün. Şu göz altını nemlendiren kapatıcısı stick şeklinde. Ya madem daha uygun fiyata satın o kadar ona buna dağıtacak ürününüz varsa beleşe. 

 146. kalem şeklinde yaptıkları çantada boing serisinden 4 farklı kapatıcının küçük boyları vardı ve 150 tlydi. black fridayde gittim baktım sephoraya¸ 225 tl mi ne olmuş. yoo dostum yo¸ alacaktım seni ama fiyatı görünce sadece neden diyebildim. normal ürünleri de zamlanmış. satılmayan ürünlerinden sephora sorumlu benefit.

 147. high beam ve benetint ten ne kadar memnun kaldıysam they are real dan okadar memnun kalmadım.Bence Türkiye fiyatları aşırı pahalı. Londra dan Benetint ve high beam ile they are real seyehat boylarını sadece 10 pound a almıştım. Türkiye de ki fiyatları görünce ben ŞOK.

 148. Onbeş gün önce cevahir sephora’da 60 lira olan benetint mini boyu bugün buyaka avm’de 79 liraya gördüm. Çalışan hanımla biraz sohbet ettik durumu anlattım kur nedeniyle böyle oldu almak istiyorsanız bir zam daha gelmeden alın bence dedi. Bu nedir ya onbeş günde %33 zam. Keşke en büyük derdimiz kozmetik olsa gerçi. Şu kur farkının acısını 2018 içinde yiyecek giyecek gibi temel ihtiyaç malzemelerinde daha kötü hissedeceğiz korkarım. TL’nin bu kadar değer kaybetmesine neden olan kim varsa en kalbi duygularımı gönderiyorum.

 149. en çok satılan ürünü olan gimme brow eyebrow gel için amerika’da  geri çağırma duyurusu yayınlamış firma. ürünün gözle teması halinde irritasyona sebep olabileceği belirtilmiş. duyuruda “recent batches” demişler fakat hangi tarihte üretilmiş hangi seri geri çağırılıyor belli değil. bunu belirlemek de teknik olarak mümkün müdür bilmiyorum. bence benefit makyaj dünyasının en abartılmış ve gereğinden fazla değer biçilmiş markası. yabancı youtuberlar arasında kimse para verip de almıyor. ayrıca set halinde çıkardıkları ürünlerin tekli halde satılan ürünlerle aynı kalitede olmadığından şikayet eden bir sürü kişi var. deluxe deneme boyu porefessional baz ve they’re real maskarası¸ bir de tam boy rocketaur allığı var elimde. allığın yapısı güzel ama benim açımdan 170-tl edecek bir ürün değil.

 150. ürünlerinin ambalajları çok tatlı olan markadır. ben sadece roller lash maskarasını kullandım (bkz: benefit roller lash maskara) ve baya memnun kaldım. kaş ürünü kullanıyor olsam kesin denerdim. brow bara gitmek istiyorum¸ aklımda.

 151. daha önce hiç alışveriş yapmadığım¸ danla biliç ve duygu özaslan videosunda duyduklarımdan sonra da alışveriş yapmayı muhtemelen düşünmeyeceğim marka. enayiyiz çünkü biz.

 152. Bundan sonra bir çöp dahi almayacağım marka. Duygu özaslan gidip benefitten arkadaşına şeffaf kaş jelim bitti diyecek¸ ben de gidip milyorlarca para bayılıp benefitten ürün alacağım. Bizim alnımızda enayi mi yazıyo ya? Bunun pr’la falan da alakası yok ki açık açık en çok sömürdüğümüz diyorlar zaten¸ pr olarak gönderilen ürünü tanıttın çok beğendin tamam e bitince bi zahmet git de satın al artık yuh. Bence benefit selinin sonu da ezgi fındık gibi olacak. Eşine dostuna bedava ürün dağıt dağıt işini kaybet.

 153. Bütçemi asla ayıramadığım marka.oyuncaklı görünümlü şeylere bi ton para vermek¸görüntüsü için alıyormuş hissine sokuyordu beni.Param yoktu ya da vardı hiç ürününü alamadım.şuandan sonra param olsa da olmasa da ürününü almayacağım marka.Her sene gelen inanılmaz yüksek zamların nedeni sağa sola dağıtılan ürünlerdenmiş demekkiGözümde şöyle bişey canlandı fabrika sahibi elinde ürün dolu koliyle sokağa çıkıyor ürününü gerçekten seven¸kullanan¸satın alan insanlara değilde marka değerini düşüren¸bedava ürün vermeye devam ettikçe markanın adını ağzına alan insanlara kolinin içinden ürünler saçıyor.Hayır bir de duygu özaslan benefitten gelen bedava ürünleri modacruzda satıp modacruzdan para alıyor.ben benefit olsam böyle konuşan insanlara marka değer zedelemekten¸ayrıca çalışanı linçe teşvikten dava ederdim.pr ında bir kuralları hukuki süreçleri var.

 154. allah aşkına¸ benefit selin neden duygu ürünleri almaya çalışsa kızar? ruh hastası mı? amaç markasına sattırıp para kazanmak değil mi? bi gidin allahınızı severseniz be!sömürün milleti sömürüp durun. boykot etmemiz gerekn ilk marka burası bence. sonra da kimse bana gelip “ama canım dolar” demesin.

 155. cicişler bu bir tesadüf mü bilmiyorum ama bu aksam ablam aradi¸ kendisi Ingiltere de yasiyor¸ burda benefit gimme brow urunlerini gozleri irite ettigi icin toplatiyor ve her getirilen gimme brow benefit urunu icin 10 pound verecegini acikladi¸ anneme aldigimizi buraya gelirken getirebilir misin bu urunu daha fazla kullanmayalim¸ dedi. Su an bu basligin hortlamis olmasi tesaduf mu¸ yoksa ben gercekten bir simulasyonda mi yasiyorum?

 156. Türkiye’den hiçbir benefit ürünü almadım ve danla x duygu videosundan sonra da almam. Fiyatı buraya göre çok daha ucuz olduğu için yurtdışından benefit brightening concealer almıştım¸ çok da seviyorum ama biterse de yoluma flormarın dark circle concealerıyla devam ederim çünkü alnımda enayi yazmıyor. Zaten yapıları çok benziyor. Hem yurtdışında satılan fiyatın 2 katına ürün satacaksınız¸ hem boş beleş youtuberlara yeni ürün tanıtımının dışında tükendikçe göndereceksiniz¸ ben de gelip sizin bedava dağıttığınız ürüne para vericem. Oldu benefitcim. 

 157. benefit selincim eğer burayı okuyorsan sana şunu diyeyim¸ bu saatten sonra bedava verseniz de o ürünleri almam. biz ürün alabilmek için 6253 defa düşünürken sen millete poşet poşet ürün dağıtıyormuşsun. inşallah seni en kısa zamanda postalarlar.

 158. Benefit selin ve benzeri çalışanları bünyesinde barındırdığı sürece çöp bile almayacağım kozmetik markasıdır.Biz bir allık için 210₺ vermeyi gözden çıkaralım¸ hanım efendiler işleri bu olduğu halde ve sırf you tube’dan kazandıkları paralarla bile çok fazla ürün alabilecekken biten ürünleri bedavaya getirsinler. Tamam herkes sever hediyeleri ama insanda biraz görgü olur.Bir de yeni çıkan ürün göndermeyi anlarım tanıtımdır¸ reklamdır falan fişman. Ama biten ürünü yenilemek nedir siz dalga mı geçiyorsunuz¸ keriz mi silkeliyorsunuz? Hoşçakal benefit türkiye bundan sonra 26 45 doğu meridyenleri¸ 36 42 kuzey paralelleri arasında size kruş kazandırmam.

 159. Bu arada benefit selini merak edenler için dev hizmet: selindrgtt (bu girdi yakın bir süreçte kendini imha edecektir)

 160. 2 dakikalık bir araştırmayla benefit selinin kim olduğu bulunabilir ben buraya yazmayacağım gidin danla ve duygunun takip ettiği ortak selini bulun instagramdan. hayatımda hiç benefit ürünüm olmamasına rağmen ve alamayacak olmama rağmen acayip sinirlendim. bir de danla kişisi diyor ki selincim videoyu izliyorsan 2 3 ürün gönder de kendimize gelelim? beleşçiliğin de bu kadarı ya yok artık gerçekten. bok gibi para kazanıyorsunuz ve hala bir şeyleri beleşe getirmeye çalışıyorsunuz yuh artık. sonra da ama reklam değil kendi paramla aldım mavraları¸ yemezler. bi de neymiş parayla almaya çalışırlarsa kızarmış adfagf ya bir kere nezaketen verilir belki ürünler de bu ekmek mi bir iki liralık bişey ya da dolmuş parası mı siz tanıdıksınız diye almayacak? bence o kadın da bıkmıştır sizden gidin paranızla alın sanki alamayacaksınız da ürün dileniyolar ya sinirlendim durup dururken.

 161. firmaya mail atma olayı da güzelmiş ama ben atmam çünkü ürünüm yok hiç dediğim gibi atmam saçma olur¸ kullananlar markanın müdavimleri olanlar varsa aramızda onlar atsın güzel bir hareket olur biraz akılları başlarına gelir belki dikkat ederler böyle beleşçiliklere.

 162. ingiltere’den 5 pounda seyahat boyunu aldığım allığa bronzera zaten o paraları vermezdim. artık hiç vermem. her şeyi geçtim önce türkiye’deki fiyat politikalarını bi gözden geçirsinler bence. çocuk muyuz biz ambalajlarına kanıp bir allığa 200 lira vereceğiz? tövbe yarabbim.edit: benefit mini boylar ingiltere’de 12.5 pound olmuş. tabii kura rağmen türkiye’den ucuza geliyor… şaşırmadık.

 163. bir yanda sezon sonu satılmayan çantaları sırf daha uyguna satılarak markanın değerini düşürmesin diye yakan lv¸ diğer yanda yeter ki kullansın diye devamlı bütün ürünlerini göndermeyi geçin satış temsilcisini beş para etmez youtuberlarla kanka yaptıran ve sadece kullansınlar diye sadece göstersinler diye. bu nasıl bir marka politikası? bu nasıl bir imaj? daha dün bir allığına bakmıştım ama piyasaa sürüyle marka var bu rezillikten sonra asla ama asla benefitten çöp bile almam.

 164. E maşallah ya..yeni cıkan ürünü yollarsın dene tanıt diye ama bittikçe ihtiyaç göndermek nedir ya?Artık paramla aldıgım herşeyde kendimi aptal yerine konmus hissediyorum resmen.

 165. Şikayet hayat kurtarır ancak türkiye distribütörlüğüne değil. esas menşei neresiyse oraya(fransa sanırım) şikayet etmek gerek. personellerinin tarzlarını¸ tester olaylarını¸ youtuber vakalarını vs. emin olun onlar daha ciddiye alacaktır. bundan emin olabilirsiniz¸ tecrübeyle konuşuyorum. 🙂 türkiye sorumlusu zaten bunları takip ediyor ve haberdar diye düşünüyorum.Artış çok¸ alan da çok. Sattığımız profil belli¸ alan almaya devam ediliyor nasılsa diye her türlü şeyi yapıyorlar. almayın. yeterince kozmetiğimiz var zaten.Unutmayın kızlar¸ biz yoksak onlar hiç olamazlar! edit: youtuberları takip etmiyorum. arada bakıyorum. meşhur videoları da izlemedim henüz. dünyada uygulanan ‘tester’ sistemi bizim ülkemizde maalesef uygulanmıyor. mağaza çalışanları vs(sadece sephora değil boyner dahil) zebramo tarzı sitelerde bize verilmesi gereken testerları satıyorlar. firmalar bunları görmezden geliyor. ve ve ve döviz kuruyla ilgisi olmayan çılgın fiyat artışına illet oluyorum. bu yüzden de kimse kusura bakmasın bu yüzden¸ evet almıyorum!!!

 166. Ürün gönderilmesi beni pek rahatsız etmiyordu¸ aman bana ne diyordum. Açıkçası hala da pek değişen bir şey yok ama bir yandan yazılanlara da katılıyorum. Aşırı pahalı – en azından bana göre- ürünler olmasa hadi neyse diyeceğim de cidden bunlar 200-300 liralık ürünler. Büyük bir kısmımız bu pahalılıkta ürünleri alabilecek maddi rahatlığa ulaşmak için yıllarca ama yıllarca okuyoruz. Güç bela bir iş buluyoruz ve yine de bir allık için o parayı gözden çıkaracak kıvama gelemiyoruz. Ama ben şaşırmıyorum¸ gücenmiyorum. Hayat böyle¸ dünya böyle. Adalet aramayın. Yok çünkü. Sen ingilizce bilmiyorum ya iş bulamazsam diye tutuşup kurs araştırırsın¸ üniversite mezunu olmayan insanlar o allıkların her gün bir başka rengini kapısında bulur. Aman bana ne diyerek sonlandırıcam bu girdiyi. Duygu’ya ürün yolluyorlarmış¸ bitince yenisini veriyorlarmış. Ne güzel. O değil de¸ benim Kpss çalışmam lazımdı. Şuraya da cv göndereyim¸ belki bir şeyler çıkar. Geçen neydi o öyle¸ eleman arayan teknikere mesaj atmıştım hani¸ gecenin 12’sine kadar bana ağız yapmıştı becerebilir misin bilmiyirim diye. Aamaaann¸ bana ne…

 167. kimsenin 17 sene benefit allık almak için okuduğunu düşünmüyorum. ancak bir allığa 200 lira vermek maddi refahın yani kendine yetebilmenin bir göstergesidir. gerçekten bunu açıkladığıma inanamıyorum.videoyu açınca zaten daha ilk dakikada danla’nın tüyler ürperten kahkahasından nasibimizi alıyoruz. video hakkında neler düşündüğümu yazsam kabine gider girdim. hediye paketi göndersinler¸ bana ne. benim derdim o değil. protesto falan da etmiyorum. edenleri gördüm¸ adalet aramayın demeye geldim. burdaki aklı başında hiçbir cicişnün de pr paketi almak için bu tarz videolarda birbirlerine laf sokma rezilliklerine gireceğini de düşünmüyorum. okuruz¸ çalışırız¸ paramızı cebimize koyarız¸ kendimizi rezil etmeden alnımız ak istediğimizi alırız. başka türlüsünü zaten istemem. bu kadar.

 168. Burada okuduğum kadarıyla hiçbir cicişnün bedava ürün beklentisi yok¸ bizim istediğimiz sadece pr gönderimlerinin amacının dışına çıkılmaması¸ tüketicilerin yani bizlerin dikkatini çekip¸ rahatsızlık verecek boyutta olmaması. Okuyup¸ çalışıp didiniyoruz ve bunları yaparken kimsenin önceliği benefit allık almak olduğunu düşünmüyorum. Öyle olsa bile¸ bana ne. Herkesin kendi tercihi¸ kendi isteği.Kendi paramı kazanıyorum¸ keyifle alışverişimi yapıyorum¸ bedava ürün beklentim yok. Ama iki kelimeyi bir araya getiremeyen insanların sosyal medyanın balını kaymağını yemesine şaşırıyorum. Ben bu şahısları izlemiyorum¸ takip etmiyorum¸ onlara izlenme katmamaya özen gösteriyorum¸ bazen çok merak ettiysem bakıyorum sadece. Bu konuda içim rahat. Maalesef kulak arkası edemeyeceğimiz şöyle bir gerçek var. Bu hediye¸ bedava ürün ya da biz ezik ve mutsuz kişilerin anlamadığı :d profesyonel ismiyle pr gönderimlerinin abartıldığını ve amacına hizmet etmediğini düşündüğüm için¸ bu konuda markayı protesto etmek bence mantıklı. Ha sonuca varılır¸ varılmaz orası bambaşka bir konu. Duygu ve danla’nın olay videosunu izlemedim buradan okudum¸ anladığım kadarıyla benefit’ten pozisyonunu bilmediğim bir çalışan bu şahısların biten ürünlerini yeniliyormuş¸ kendileri almaya kalkarlarsa da -ki hiç zannetmiyorum- onlara kızıyormuş :dd olaya bak sşflfglf şu durumda sinirlenip¸ e yuh artık diyip tepki göstermek gayet doğal. Her şey dozunda olmalı¸ bu kadarı da fazla artık.

 169. Benefitten hiçbir şey almıyorum size de tavsiye ederim. Bence fiyatını hiç hak etmeyen bir marka¸ kağıt kaplamalı ambalajlı ürünleri kendini chanel¸ dior vs zannediyor. Hiçbir ürünü vazgeçilmez değil. Ben markaya aşırı negatif duygular besliyorum¸ hem herkese yolladığı pr paketlerinden hem de bu kendini kaf dağında gösteren fiyat politikasından.Danla ile duygunun videosunu da izlemedim¸ buradan okuduklarım bana yetti¸ bir de zamanımı yedirmeyim onlara. Benefit selin diye bir çalışan para bile harcatmıyormuş bunlara¸ neleri bittiyse yeniliyormuş¸ee maşallah.ben kendimce markayı da duyguyu da birkaç youtuberı da kendimce boykot ediyorum sizr komik gelebilir.Ama biz almaya izlemeye devam ettikçe bunlar böyle bedavadan yaşarlar. Bir kişi bir kişidir¸ o kadar sinir oldum ki benefite mail mi atsam dedim¸ sonra dedim ki ben zaten almıyorum¸ ama düşünmüyor değilim hala.

 170. Arkadaşlar¸ bu markalar youtuberlar ürünlerini videolarında kullansın kenardan köşeden bir şekilde göstersin diye çuvalla “para” bile ödüyorlar biten ürünleri bedavadan yenilemelerine mi şaşırdınız? Hayır zaten bildiğimiz bir şeydi sadece kendi ağızlarıyla biz de ürün istiyoruz dediler o kadar. Benefit’in de canına minnet yani.Benefit selin’e de ne olabilir ayrıca? Duygu videolarında kullanıyor bitmişti ben de verdim der. Benefiti mi savunuyorsun diyenler için peşin not: hayır savunmuyorum ürünlerini de kullanmıyorum. Saçma fiyat politikası yüzünden umarım batar da çekilir türkiye’den. 

 171. Duyguya beleş ürün vermesi değil de¸ şu faktör beni alışveriş yapmaktan vazgeçirdi bu markadan:Fransa sephora’da şu an 17 euro olan galifornia allığa ben neden burada 200 küsür lira vereyim ki? Ya da 8 euroya düşen mini hoola bronzera neden o kadar para verip yaşam refahımı kendi ellerimle dibe çekeyim? Seyahatlerimde alırım¸ kuzenime aldırırım¸ o kadar. Benefit benim için türkiyede ölü bir marka. Yurt dışındaysam ne ala. 

 172. bu güne kadar bir çok ürününü kullandım. eyelinerlarını özellikle çok seviyorum ama ilk satış fiyatıyla arasında uçurumlar olduğu için artık kullanmayı bıraktım. böyle değerlenen bir benefit iki bitcoin. hadi bitcoini paraya çevirirsiniz de¸ benefit için onu da söyleyemiyorum maalesef… işte o aldığımız aşırı kar ettiren ürünler sonunda vloggerlara çuvalla ürün gönderilmesine sebep oluyor. bedava ürününde değiliz çok şükür allah daha çok versin ama bu kadarı da insanın gözüne batmıyor değil.

 173. Çok uzun süredir sadece biten ürün yerine yenisini alan biriyim. Bu sabahta kaş kalemi için benefitten renklere falan bakıyordum. Şımartayım kendimi nasılsa 2-3 ay kullanırım diye. Amaaaa. Benefit selin sağ olsun. capacity sephoraya değilde tam karşısında ki golden rose standından 20tl ‘ye tekrar almaya karar verdim. Benefit goof proof kalemlerden ne kadar kar ediyorsa kendisinden bir adet kesebilir. Swh. Yurtdışına çıkınca alırım. Üstelik yeterince harcarsam vergimi bile geri alırım. Aahaha. Gerçekten çok teşekkür ederim kafamı açtınız. 

 174. Cruelty free urun kullanma karardan once porefessional bazini¸ alliklarini¸ push up liner ve they’re real rimelini severek kullanirdim bu markanin. Eger cf olmadiklari icin kullanmayi birakmamis olsaydim su son rezaletten sonra birakirdim. Sebebini soyle aciklayayim kendimce¸Uc tup baz¸ 6 tup rimel¸ uc allik¸ iki eyeliner aldim simdiye kadar bu markadan. Yani birkac bin liralik urun almisim toplamda iki senede. Bunlarin kucuk bir kismini yurtdisi sephoralardan aldim¸ fransa ve kanada’da alisveris yaparken butun urunlerini doya doya inceleyip deneyip¸ tester alip oyle karar verebiliyorken burada ne kadar alisveris yaparsam yapayim surekli huzursuz edildim¸ gonlumce bakamadim¸ deneyemedim hem de daha cok para odedim kendimi enayi gibi hissettim. Simdi ben markanin urunlerini seviyorum diye bu sacmaliklara ragmen markadan alisveris yaparken¸ benim huzurumu rahatimi dusunmeyen markanin¸ benim paramla¸ youtuber’lari pamuklara sarip sarmalamasinda yokum arkadasim. Bu isyanim tum markalara¸ ben urunleri youtuberlardan dinlemek istemiyorum artik. Madem dunyanin parasini veriyoruz¸ gide gele¸ deneye dusune¸ tester alarak karar verecegim tabi ki. Gidip sephora’lari gezip musteri memnuniyetini gozleyeceginize bu simarik ergenleri pohpohluyorsunuz¸ kendilerini royalty zannetmeye basliyorlar. Urunlerine benim buldugum alternatifler soyle¸They’re real en vazgecemeyecegimi sandigim urundu yerine tekli kirpik takmaya basladim¸ cok daha dogal ve guzel gorunuyor. takmaya alistigim icin rimelle ayni zamani aliyor benim icin. Liner’i vazgecilmez degil¸ biter bitmez urban decay’e gececegim akmayan cf kalemlerine. Alliklari henuz bitmedi ama biterse diye hiic uzulmuyorum binlerce alternatifi var. Hoola deseniz yerine charlotte tilbury filmstar bronze and glow alin/aldirin derim¸ yurtdisinda 49-54gbp arasi fiyati yani aci ama nerdeyse ayni fiyat¸ ustelik bir de mukemmel bir highlighter var icinde. Porefessional bazin son tupunu acmadim bile cunku makyajimi bazla sabitlemek yerine ustune urban decay sabitleme spreyini kullanmaya basladiktan sonra ihtiyac duymadim¸ daha uzun sure sabitliyor hem de cruelty free. 

 175. dandelion twinkle mi ne vardı¸ instagramda gördüm de çok hoşuma gitmişti¸ dedim aman beah bir kere de kıyayım paraya. gittim sephoraya¸ baktım var¸ testerını falan da mıcıkladım gayet hoştu. sonra fiyatına baktım¸ malum fiyatını sormadan kasaya götürenlerden değiliz. praya kıyarım demişti ya¸ o anda izelden kıyamadım şarkısı çaldı benim için. kız benefit¸ o fiyatlar ne öyle allah canını almasın? bbir de sephorada indirim vardıi baktım normalde türkiyede satılmayan benefit ürünleri falan da var. şaştım kaldım¸ amerikadaki outletleri mi getirdiniz kız bize kakalamaya? 250 lira koymuş pudralara¸ üzdünüz beni.

 176. Ürün tanıtımı/dağıtımı konusuna istinaden yazıyorum¸ yılbasından yaklasik on gun once bir kargo almak icin anadolu yakasindaki metronun (market olan) oralarda sanirim yenisahra yurtici kargo subesine gitmistim. Bir suru benefitin karton posetlerinden paketlenmis gonderiler gordum beklerken baktim soyle isimlere hic bildigim youtuberlar yoktu. Nigar diye bir isim aklimda kaldi ama soyadini hatirlamiyorum. Yani diyeceğim şu ki bu marka tanitim yapacagim diye bir dunya urun dagitiyor benim gordugum onlarca paket muhtemel sadece atasehir kozyatagi erenkoy goztepe bolgesine gideceklerdi birde dusunun tum istanbulu. Bana bedava malzeme gelsin istemiyorum zaten benefitide sevmem ama bir allığa 200 kusur lira veriyorsam özel olsun isterim yuzlerce kisiye hediye edilen birseyi ben neden alıp kullanayım? Bu sacma sapan politikalar yuzunden kucucuk kizlar heves ediyor markalara belki bazilari ailelerini zor durumda birakiyor. Neden cunku hayran oldugu sayfalar benefit gibi markalar kullaniyor. He canim onlar bedavadan yasasin senin baban annen calisiyor sabahtan aksama sen o kadinlarin tesekkurler benefit tesekkurler x y dedigi markalara para bayilasin diye. Abuk sabuk kalitesiz insanlari bedavaya yasattiginizla kalmiyorsunuz birde tepenize cikartiyorsunuz ki size cahil sisko sinsi yakistirmasi yapsin diye. Ne diyeyim tesekkurler benefit biz bunu hakediyoruz.

 177. markanın pr görevlisinin yaptığı şey teoride doğru evet ancak pratikte yanlıştır. yazılanlar kıskançlık olarak algılanmış ama bence o da yanlış. şimdi pr çalışması böyle yürümüyor benim dahil olduğum kadarıyla. yeni ürün ağırlıklı olarak yıllık pr paketi gönderimleri vardır. tüm ünlüler¸ youtuberlar¸ instagram fenomenleri vs bu listeye dahil edilir ve hepsine aynı içerik gönderilir. türkiye’nin en ünlü şarkıcısı a da bu paketi alır 50bin takipçili youtuberı b de bu paketi alır. bu ürünlerin gönderimi yapılırken a’nın kaş jeli bitmiş¸ b’nin allığı azalmış ilgilenilmez. gönderirsin¸ paylaşımı yapılırsa yapılır yapılmazsa değerlendirip ya gönderime devam edersin ya da listenden silersin. burda ( duygu’nun dediğine göre ) kendisi arkadaşlarına ya da çok sevdiği youtuberlara biten ürünleri tazelemek amaçlı göndermiş. bu pr sürecine dahil değildir. ha marka kişinin resmi sponsorudur o zaman başka ama bildiğim kadarıyla benefit duygu’ya ya da danla’ya sponsor değil. o zaman benefit’e ne duygu’nun biten kaş jelinden. neden kızsın selin duygu’ya parayla aldığı için. işin saçmalığı burada zaten. mesela tarte’ın youtuberları adalara tatile götürdüğü yazılmış. evet bu da yapılan bir şey. mesela geçtiğimiz günlerde flo’da kayseri’ye sanırım kayak tatiline götürdü bir grup fenomen kişiyi. kimse burada flo’yu taşlamadı ama. çünkü bu bir çalışmaydı. pr’cısı canım arkadaşım tayfasını flo’nun bütçesinden pay alıp kayağa götürmedi. işten çıkartma yapılması gereken bir durum çünkü görev tanımında arkadaş beslemek gibi bir şey yok. ha çıkartılsın da istemem zaten çünkü kendim yönettiğim hesaplardan biliyorum ki youtube tayfası kendileri mesaj atıp ürün istiyor¸ çalışmak istiyor. türkiye’de ne yazık ki bu sistem bu şekilde. ama bu konuşulma devam ederse youtube dünyasına benefit’ten akan ırmak kesilir sanırım. en azından biten kaş jelini kendileri alabilirler.

 178. Daha önce hiç benefit ürünü kullanmadım. Öğrenci halimle asla asla almam. Sırf bu pr ürünleri yüzünden ciddi anlamda ürünlerini kullandığım flormar bile gözümden düştü. Boykot ediyorum¸ mağazasından içeri girmiyorum. Şu an zaten benefit alamam. Bu demek değil ki ileri de alamayacağım. Gel gelelim almayacağım. Ürünleri demek ki vlogger tayfanın para verip almasına değmeyen ürünler. On vereceğim paranın üstüne biraz daha koyar dior¸ ysl¸ chanel¸lancome alırım. Seni de kara listeye aldım vizyonsuz marka.Edit: vlogger tayfa burada ve isyanda ama yemezler kuzum. Sürekli ihtiyaçların karşılanması ayrı bir boyut.

 179. greatest fake it kit’ ini gecenlerde sephoradan 130 tl ye (260 dan inmis) edindigim marka. icindeki urunlerden mesela porefessional’in tam boyu 22 ml ve 210 tl civarinda¸ kitte 7.5 ml yani ucte biri 70 tl desen hayli hayli karda oluyosun.kitteki diger urunler benetint¸girl meets pearl¸some kind a gorgeus¸stay dont stray ve they re real.tavsiye ederim bi bakin derim.

 180. Yıl 2008 Benefit şimdi ki gibi pek öyle güncele düşecek kadar çok bilinmiyor¸ sephora da standı renkli cicili bicili diyerekten beni kendine çekti. Bir adet Coralista allığından aldım¸ arkadaşlar “sen deli misin 80 tl verilir mi bir allığa” falan diye demorolize etmeye çalışalarda işe yaramadı¸ aldım. İyi ki de aldım çok memnun kaldım böyle hafif bronzlu simli ama matta durabilen bir ürün¸ severek kullandım dibinide gördüm¸ oh!

 181. Markanın türkiye ayağının amatörlüğüne ve laubali tavırlarına kızsam da allıklarını¸ rimellerini¸ porefessional bazını¸ watt’s up¸ high beam ve son dönem satın aldığım yılbaşı kofresinden çıkan dandelion twinkle aydınlatıcısını¸ hoola bronzerını ve double lip rujlarını çok seviyorum. Eski adıyla fake up şimdilerde boi-ing hydrating kapatıcı kuru göz çevrem için alternatifi olmayan kapatıcı nemlendiriyor resmen. Bence başarılı bir marka. makyaj koleksiyonumun büyük bir kısmı benefit’den oluşuyor memnun kalmadiğım ürünü yok. Bizim kızmamız ürünlerinin kaliteli olduğu gerçegini değiştirmiyor. Markanın Amerika ekibi sephora çalışanlarından instagram sayfasına kadar güler yüzlü ve sempatik. Ha youtuberlara¸ bloggerlara ürün yollamıyorlar mı yolluyorlar fakat vergi dolar kuru vesaire sıkıntılar olmadiğı için fiyatlar daha uygun olduğundan bu kimsenin gözüne batmıyor. Neyse Türkiye’de Black friday indirimleri¸ yılbaşı indirimlerinde ve yurtdışına çıktıkca ürünlerini almaya devam ederim.

 182. Mantıklı bir açıklaması olan beni aydınlatsın. Lütfen aydınlatsın bir sebebi olsun çünkü.Bak ürün göndermeyi¸ hatta Benefit Selin’i bile anlarım. “ürünlerimiz ne kadar çok görülürse o kadar reklamı olur¸ gören içten içe ‘ben de sahip olmak istiyorum’ der” diye bir mantaliteye oturtabiliyorum çünkü.Fakat influencerları alıp tatile göndermek hedef kitleye nasıl bir reklam sunabilir ki? Ooooo favori YouTuber’ım benefit sayesinde sahilde kokonat suyunu yudumluyor gidem de eşek kadar para verip kaş jelini alam. Bayaa iyi mantık ya.Sadece duygu özaslan değil¸ amerikan youtuberları da lüks tatillere götürdüler böyle.E oldu olacak doğal gaz faturalarını da ödeyin?Edit: ASLINDA özel mesaj atacaktım ama buradan yazsam daha iyi olur¸ “nasıl yaparlar¸ nasıl nasıl!!!” diye yumruğumu ısırmıyorum ki oturduğum yerden. Yapacağım tek şey bundan sonra alacağım varsa da Benefit’ten bir şey almamak. Evet influencer marketing’in alışılagelmiş reklam türlerinden f/p olarak çok daha efektif olduğunu biliyorum¸ fakat kör göze parmak sokulurcasına yapılması beni markadan soğutuyor. Olay “kimi” gönderdikleri değil bu arada¸ dolayısıyla duygu özaslan’ın hayat vizyonu (ya da vizyonsuzluğu) da beni zerre enterese etmiyor. Ve Evet¸ pr çalışmalarını “bana” sormalarını talep ediyorum çünkü o pr çalışmalarının yapıldığı kitle “benim”. Beyaztavsan

 183. Beleşçi YouTuberlara ürün yollama işini de geçip¸ bu işsiz insanları Maldivler’e yollaması sebebiyle bir daha asla alışveriş yapmayacağım markadır. 

 184. Özellikle kaş ürünlerini ve göz altı kapatıcılarını çok merak ediyorum fakat fiyatları çok yüksek. Yine de sırf meraktan o paraları vereceğimi sanmıyorum uygun fiyatlı çok güzel ürünler var yeterki araştıralım deneyelim test edelim. Çok şişiriliyor bir de tamam ürünleri güzel olabilir ama reklam yapma konusunda youtuberları tatile göndermek bize ne gibi fayda sağlayacak anlayabilmiş değilim. İndirim yapsalar daha geniş kitlelere ulaşsalar kendileri adına daha iyi olmaz mı ? Sen tatile gönder oda övsün ürünlerini bumu yani? Samimi değil.

 185. youtuberlara derimiz kalınlaştı artık da¸ allah aşkına biri bana taylani maldivlere göndermeleriyle hoola arasındaki bağlantıyı açıklayabilir mi? taylanın nesi p&r? seni okyanusa karşı şampanya içerken gördüm ve aklıma gimme browla kaşlarımı taramak geldi…teşekkürler taylito….

 186. Benefit’ciğim duygu’ya reklam yaptırmak için maldivlere götürmene gerek yoktu. 1 kaş rimeline tav olan beleşcinin biri için sence de fazla abartmıyor musun??Bu işsizlere ayırdığın bütçeyi promosyonlara ayırsan zaten satışların 1500 kat artacak farkında değil misin??

 187. yakında bazı bilogır/vilogırların elektrik su ne bileyim doğalgaz faturalarını falan ödeyecek olan “Marka”

 188. Boykotlu markalarımın basında geliyor kendisi. Biz bir ürününü bile en azından 150 – 200 tl den aşağı alamazken abuk subuk insanlara paket paket pr göndermesi yetmedi üzerine ürünlere sürekli zam yapması şimdi de bu yapılan zamlarla yine o abuk subuk insanları tatile göndermesi. Oldu cicim!! Bir de şöyle bir durum var … iyi bir üniversiteden mezunum … şimdi ki işime girene kadar üniversite eğitimimin üzerine 3 sene daha bir eğitim aldım.. ufak tefek işler de bile çalıstım. İşe girdiğimde oh artık çalısıp düzgün bir hayatım olabilicek borçlarımı bitiricem. Aileme yük olmıcam derken…. Pislik patronum çıktı ortaya hergün duygusal taciz ve mobbing ile savaşıyorum. Kimse kusura bakmasın valla bu zengin yaşlı erkeklerle evlenen¸ gezip tozan hemcinslerimizin yüzünden artık diğer yaşlı erkeklerde yüz bulup kendinin yarı yasında olan bi kıza bu gözle bakabiliyorlar param varsa herkes benim malım olur kafasına sahipler ve bunu normalleştirdiler. Buna karşı çıkan insandan da (benim gibi) istediğini alana kadar da her türlü baskıyı yapıyorlar… Evet benefit den girip şeyma subasından çıkmıs olabilirim ama çok doluyum 😀 Böyle durumlarla uğrasırken de benefitin yaptığı bu saçmalığı diğer kızın yaptığı görgüsüzlük ile birleştirince adaletin bu mu dünya diyorum…

 189. Ergen yaştaki oğrencim¸ hayattaki en büyük istekler konusunda “benefitin hepsini alırdım” dileğinde bulundu.  Ben de bu yaşta maddi şeylere kafayı takmışımdır ama en azından youtuberların dayatması yoktu bizde.Sephora indiriminden benefitin bir setini uygun fiyatlı edindim. Bu muymuş bu kadar abartılan hoola dedim¸ tozutan bir pudradan ibaret.. Ben de kafamda çok büyütmüşüm altı üstü pek de iyi olmayan bir pudra¸ dedim. 

 190. insanların benefit’e olan tepkimizi tamamen yanlış anladığını düşüyorum. kimse sadece bloggerlara¸ youtuberlara bedava ürün veriyor veya tatile gönderiyor diye değil kızmıyor. tüm bunları yapıp¸ türkiye’de dünyanın geri kalanına göre inanılmaz derecede pahalı ürün sattığı için hepimiz sinir oluyoruz. bu marka amerika’da gimme brow’u 24 dolara satarken¸ ben türkiye’de 165 liraya aldım. bunun vergi vs ile de bir alakası yok. nars amerika’da pure radiant renkli nemlendiricisini 45 dolara satıyor. türkiye’de ise 180 tl’ye. bakın amerika’da nars’ın ürünü benefit’inkinin neredeyse iki katı parayken burada fiyatları neredeyse aynı. ee nars’a vergi yok da benefit’e mi var? hayır bu ülkede her iki markaya da aynı vergi oranı işliyor. benefit’in hali hazırdaki fiyat politikasına rağmen önüne gelen kişiye hediyeler yığması hepimizi sinirlendiriyor doğal olarak. nasıl ki sevilmeyen bir insanın her hareketi insana batar¸ bana da benefit’in her pr hareketi batıyor artık doğrusu.

 191. Bu güney amerika “trip”lerini izlemesi 10-15 blogger beraber olunca eğlenceli oluyor¸ çekiliş kazanmış çocuk gibi duygu tek başına gidince ne bileyim ilginçççç

 192. bunesac çok güzel özetlemiş bence ama bir iki şey daha eklemek istedim bundan 5 sene önce yeteneksiz diye dalga geçtiğimiz şarkıcılar¸ oyuncular için olmadık firmalar parti yapıyordu. giyim markaları evlerine mihmandarla seçip giysinler diye kucak kucak kıyafet gönderiyorlardı. medyadaki algı ve tercihler değişiyor¸ youtuberlar da bu listeye eklendi o yüzden. beğeniriz¸ beğenmeyiz o apayrı mesele ama ben hiçbirimizin oturup ayy gülben ergene vakko 5 tane elbise yollamış¸ ay seren serengili de parise götürmüşler dediğimizi sanmıyorum. o kısmı bir geçelim o yüzden.burada denildiği gibi mesele benefit gibi korkunç fiyat politikası uygulayıp zaten son selin vakasıyla da şimşekleri üstüne çekmiş bir markanın bunu yapması. o yüzden zaten overrated bulduğum bu markadan iyice soğudum. yoksa isterse uzaya göndersin meseleyi doğru yerden kovalayalım bence.

 193. Uzaydan görünen haylaytır tanıtacaklarını sandım ama maskaraymış. Pehh çok lazımdı. bunca goygoyun faturasını ödeyecek olan benesever cicişlerimize geçmiş olsun ne diyim…

 194. Hiç kullanmadığım ve kullanmayı da düşünmediğim ürünleri barındıran firma. Buna bu kadar para vereceğime üzerine ekler dior alırım chanel alırım hatta ve hatta 3 4 benefit ürünü yerine la mer alırım. Kim ki benefit?Edit telefon düzeltmek suretiyle bozmuş. Onu düzelttim

 195. Bari bir set/koleksiyon çıkarsaydınız yada bir palet. Hayır zaten benefit türkiye’den ömrü billah alışveriş yapmayı düşünmüyorum çünkü hiç bir şekilde o parayı hakedecek ürünler değil ama bu kadar vizyonsuz olmalarına şaşırdım.

 196. Bir rimel için bu kadar şaşaya gidiyorlarsa fiyatlarının bu kalitesizlikle neden bu kadar pahalı olduğunu¸ o uçuk rakamları nereye harcadıklarını anlamış oluyoruz..

 197. Gayet drugstore urünler üretip¸ high end fiyatına satan marka. Bize soktukları kazıklardan elde ettikleri haksız gelirle blogger/vlogger tayfasını gezdirir. Kuruş haketmeyen markadir benim için. xp bile daha saygın bir makadir gözümde. Sana benden 5 kuruş yok benefit. Milleti gezdirecegine bu fiyatlari şişirmekten vazgeç.Ay çok sinirlendimNot: o karton ambalajin bile maliyeti en fazla ne kadar olabilir ya? 335tl ne demek?

 198. burda kendisine hunharca sövülmesinden dolayı bir gireyim fiyatlarına bakıyım dedim¸ valla abartıldığı kadar varmış. Türkiye fiyatları amerika fiyatlarının 2 (iki) katı…Yabancı markalar hala türkiye pazarının onlar için ne kadar önemli olduğunu anlamıyor galiba. Amerika ile kıyaslamıyorum ancak Avrupa’daki ülkeler arasında en el bebek gül bebek tutulması gereken ülke biziz bence neden açıklıyım:1) Nufusumuz dehşet çok ve Avrupa’daki çoğu ülkeye göre daha genç bir nufüs. dolayısıyla potansiyel alıcı sayısı daha fazla.2) şimdi “ya nüfus daha fazla da onların alım gücüyle bizimki bir mi? Milet aç aç.” diyenleri duyar gibiyim. Arkadaşlar siz sanıyor musuz ki paraları bizden 5 kat değerli diye bizden 5 kat daha iyi bir hayat sürüyorlar. Hep bizde bir geyik vardır ya: “Yaa avrupa’da asgari ücret 1000 euroymuş adamların en az kazananı bile 4700 tl para alıyor.” Son 4 ayını Fransa’da geçirmiş biri olarak söylebilirim ki gerçekler öyle değil tamam alım güçleri bizden daha yüksek ama hayat lüksleri kesinlikle bizden daha iyi değil. Restoranlar bizimkiler gibi dolup dolup taşmıyor¸ mağazalarda uzun deneme kuyrukları yok kısacası bizimki kadar tüketici bir toplum değiller. Ben bizim kızlarımız kadar güzelini¸ bakımlısını¸ takıp takıştıranını da az gördüm oralarda. Bunları anlamak için yaşamaya gerek yok zaten turist olarak gidince bile fark ediliyordur. Neyse çok uzatmıyım belki bunlardan birgün yurt dışında yaşamak başlığında bahsederim¸ bu küçük girişten sonra şunu söylemek istiyorum Türkiye’de öğrenci de olsan¸ yeni mezun da olsan¸ az maaşla geçinen biri de olsan insanların genel olarak ufak lüksleri oluyor hayatında benefit¸ nars¸ mac gibi markalardan alışveriş yapmak da bunlardan biri. Süsünden¸ püsünden ya da ara sıra dışarıda yediği yemekten vazgeçmiyor kimse. Karşılarında böyle ciciş püslü bir kitle varken Benefit’in fiyat farkını hunharca açıp burdaki asıl ulaşması gereken kitlesini enayi yerine koyması mantıklı bir iş değil. Zaten kendisi bir adım gelse 5 adım gidecek bir kitle var önünde. Hayır benefitçim yine highend ol¸ olma demiyorum sana ama en azından bizi salak yerine koyup aynı şeyi burda 2 katı fiyatına satmaya çalışma. Türkiye’deki alıcılarını boşuna kaçırma¸ çünkü millet sana tav olmaya başladı .d anladın :* kıps.

 199. Az önce sitesine girip yeni çıkan rimelin fiyatına baktım.Çok ucuzmuş ya 165 tlcik…Şaka mı bu allah aşkına.Ne var bu rimelin içinde altın tozu falan mı?Niye bu rimele o kadar para vereyim.Fırçası bulunmayacaj hint kuması mı?.Yılların markaları lancome¸estee lauder bile bu kadar pahalı maskara satmıyor.Yılbaşı setlerinde bile çok güzel ürünler satıldı..Ayrıca bir allık nasıl 210 tl olur ya şaka gibi.Ben gidip baktım mesela öyle ahım şahım bişeyleri yok..Eyyy benefit sen kendini ne sanıyorsun allasen?

 200. uyduruk karton kutuda kakaladığı ürünleri seline satsın. Zaten bu fiyatlarıyla 2 alacağıma bir alırım guerlain alırım¸ sisley alırım¸ la mer alırım yine benefit almam. 

 201. alacak olan yine alıyor denmiş evet doğru katılıyorum ama benim gibi öğrenci olup yılda belki bir kere pahalı kozmetik ürünü alacakları tekrardan düşündürür bu pr politikaları.

 202. Şimdi bu marka gerçekten duygu özaslan ve erkek arkadaşını maldivler e götürünce daha çok satış yapacağını ve bilinirliğini arttırdığını düşünmüş olabilir mi ?Bu gibi organizasyonlarda görselliğin ön planda olması gerektiğini düşünüyorum en azından örneğin neğin mirsalehi maurits stibbe çifti gibi yani ama bu ikili ve yapmacık lana del rey klipleri yooo benefit en azından paket görselliğini düşündüğümde bu hiç olmamış sanırım bu markanın türkiye temsilcisiyle duygu hanımın arası özel olarak çok iyi veya ingilizcesi iyi kimseyi bulamadılar bilemiyorum 🙂  bu arada ka brow u beğenerek kullanıyorum güzel bi ürün ama fiyatını hak ettiğini düşünmüyorum bu arada abd den almıştım çok daha uygundu fiyatı hem de arkadaş tavsiyesiyle artık blöggerler öneriyorsa almamayı tercih ediyorum ayrıca hiç bir ürünü size tavsiye denemeden almayın örneğin gimme brow benim kaş yapıma asla olmuyor bir başkasında ise uygun olabilir. 

 203.  bu marka hayvanlar üzerinde deney yapan bir marka. Fiyatları arttı¸ insanları tatile yolluyorlar diye ağlacağınıza biraz vicdan yapıp da ben bu maskarayı sürerken hangi tavşanın canını yaktılar diye düşünebilseniz keşke ve kullanmaktan vazgeçme kararınızı bu nedenle verseniz…

 204. cruelty-free olmadığı için kullanmayı 2 sene önce bıraktığım marka. daha doğrusu almıyorum artık. maalesef elimde bir iki ürünü var. performanlarına gelirsek¸ high-end marka kapsamına girecek kalitede asla değil. ben the balm’ı çoğu şeye değişmem mesela. benefit hoola bronzer’ının küçük versiyonu var. bence kontür yapmak için çok uygun değil. sıcak bir ürün. zaten kullanmıyorum ondan daha iyisi var. they’re real maskarası eh işte falandı. çok zor çıkıyordu ve kullanmayı da bırakmıştım bu yüzden. etkisi dediğim gibi fena değil. bu markadan daha kaliteli birçok cruelty-free tasdikli marka var. mesela the balm. ambalaj açısından benziyor zaten. allık için çok macera aramayın çok istiyorsanız indirimde the balm alın. ve benefit’in allıklarını da beğenmiyorum.

 205. Ürünleri o rakamları kesinlikle haketmiyor. Ambalajları inanılmaz dandik. Sephoradan yüzyıl önce bunların eyelinerını almıştım. Kapağı çatladı ürün hava almaya başladı¸ götürdüm yenisiyle değiştirdiler. E değişen de aynı yola yolcu oldu.  Şimdi elimde kaşımda sümük gibi duran sabitleyicisi var¸ ilk bakışta vay ne ambalaj diyosun¸ eline aldığında dandik plastik. E allıklar bronzerlar zaten karton ambalajda. Ben bunların bi lemonaidlerini bir de benetintini beğendim¸ ne rimeli ne kaş ürüne ne başka bir ürünü beş para etmez.. bir daha para vermem. Beleşçi internet reklamcılarına kalsınlar.

 206. şişirilmiş olduğuna kesinlikle katılsam da londra’daki fiyatlarına dayanamayıp boi-ing kapatıcı¸ porefessional baz ve benetint aldım¸ hepsi de ihtiyacımdı. porefessional’ın yanında jel formundaki matt rescue vardı çünkü set şeklindeydi ve fiyatı yalnızca porefessional alsaydım aynı olacaktı. bunun yanında delux boy watt’s up ve they’re real (bu boy aydınlatıcı bana 4 ay¸ maskara da 1 ay yeter)¸ çok tatlı ve içi yastıklı (seyahatte darbeye dayanıklı olması için) bir makyaj çantası¸ hoola likit versiyonu¸ firm it up serum ve total moisture sample’ları hediye edildi. hazır minnoş görevli bulmuşken kaşlarımı nasıl gür ve düz hale getirebileceğimi sorayım dedim¸ beni aynanın karşısına oturtup 2 ürünle audrey hepburn kaşlı birine çevirdi. 3 parça ürün alıp dopdolu bir makyaj çantasıyla audrey hepburn gibi çıktım yani mağazadan.iyi hissettirdiler¸ oradaki varlığıma değer verdiler. bana göre blogger’ları tatile göndermesinin bu kadar tepki çekmesinin nedeni onlara prenses¸ bize çöp gibi davranılması. blogger’lara gelince mihihihi bir suratla “ay canımcığımın ürünü bitmiş”¸ bize gelince duvar gibi bir suratla “yüz atmış beş teelee”. türkiye’deki pr yöntemleri değişmedikçe burada benefit’e benim de elim gitmez.

 207. Hem duygunun vlogunu izledim hem şuan yapılam lansman storylerini hayatımda bu kadar saçma bi şey görmedim. Alt tarafı maskara yapmışsınız arkaya müzik dayamışlar millet oooooo diyo alkışlıyo manyak mısınız siz

 208. Damla kalaycık’ın vloguna denk geldim ve yeni maskaralarinin tanıtımını izlemiş bulundum. Ya o nasıl bir saçmalık sanki aşırı matah bir şey yapmışlar. Sadece yeni bir maskara uretmissiniz o ne büyük boş bir abartı. Tanım: bomboş bir kozmetik markası.

 209. yavrum iflas edeceksin¸ bir maskara için insanları otobüse doldurup sayfiyeye götüren dernekler gibi oldun. hayır maskarayaa bunu yaptıysan fondöten falan çıkarınca da venüse götür bari. gerçi duygu oraya gelemeyebilir¸ kulakları malum:/

 210. Açıkcası fiyat politikaları sebebi ile kendilerinden bağımlısı olduğum maskaralarını bile almamaktayım ama brow bar hizmetlerinin yıllardır müşterisiyim. Gerçekten kaşlarım benim için önemli inceltecekler diye her kuaföre de gidemiyorum o yüzden kaş konusunda benefite puanım 9.

 211. bu markadan bugüne kadar tesadüfen hiçbir ürün almamışım. almayacağım da. hiçbir “influencer”in Bora Bora tatilini finanse etmek istemiyorum.

 212. Bence topluca boykot etmemiz gereken marka. Hiçbir ürününü kullanmıyorum neyse ki¸ zaten içeriği de temiz değil. Kimsenin tatil parasını ödeyemem¸ üzgünüm.

 213. cicili bicili şeker paketlerinin hem muadilinin bol olması hemde the balm a denk olduğunu bilmek bir de Türkiyedeki  fiyatlandırma politikları için alışveriş yapmıyordum. ama durmuyorlar artık  daha çok nedenim var alışveriş yapmamak için.

 214. Fiyatı 210 tl olan hoola nın ambalajı karton olmasını saçma bulan sadece ben miyim¸ madem eşek yüküyle para alıyorsun o zaman ambalaja biraz özen yani¸ diğer high end markalar öyle mi¸ adeta bir hazine bir mücevher gibi hepsi. Marketing masraflarını ürünlerden çıkarıyorlar. gidin guerlain chanel alın¸ en azından herkese aynı fiyat politikası uyguluyorlar¸ ürünler değerli¸ youtuberlara bedava saçmıyorlar. Ayrıca onlar kim ki biz görünce aa hadi deneyelim diyip alalım? 10 liralık saç kremi sanki. Anlamıyorum bobbi brown da beni aynı şekilde şok etmişti. Buram buram Reklam koktuğu belli olan samimiyetsiz youtuber paylaşımı üzerine mi benefit e geleceğiz ? cicişlerin tarafsız yorumları benim için çok daha değerli. 

 215. Karton allik ambalajlarinin ozelligi¸ elinizden dustugu zamanlarda urunun un ufak olmasini engellemesidir. Begeniyor muyum¸ eskiden okeydim ama artik hic ilgilenmiyorum. Tanim: Cruelty free olmayan marka. 

 216. bloggerlara su gibi akıttığı ürünleri gördükçe kendimi keriz gibi hissettiğim marka. ben ki sıkı bir benefitseviciyken şu an alasım gelmiyor ve cidden ihtiyacım olan sevdiğim bir ürünü varsa da almıyorum yeter be bizim paramızla bloggerlar maldivlerde kokteyl yudumlayacak yok öyle .

 217. Atatürk havalimanı dış hatlar geliş duty freede stand açmış markadır. Görür görmez hipnoz olarak oraya doğru sürüklendim. Allahım sen maaşımı koru:(

 218. Beni sürekli ektikleri için kaş barı servisinden yararlanamadığım firma. Günler öncesinden randevu aldığım halde ilkinde son dakika arayıp randevuyu ertelediler¸ikincisinde de çalışanların olmadığı güne randevu verdiler. Bugün arayıp özür dilediler ve telafi etmek için başka gün çağırdılar ancak ben 3.kez ekilmemek için istemedim. Vlogger tayfasına ürün yetistirmekten kafaları yoğun herhalde. 

 219. Bir videoya denk geldim geçen gün. Bir kızımız “aaa bana 2 numarasını yollamışlar fondotenin” diye fondoten kutusunu açıyordu biraz bozulmuş bir şekilde. “Allah allah bir bildikleri vardır herhalde normalde ben en açık numarasını kullanırım hep” diyerek. yahu zaten beleşçilikten başka yaptığınız şey yok¸ bir de nasıl olur da bana hep doğru rengi yollarken şimdi koyusunu yollardılar diye bozuluyorsunuz?Yalnız ekleyeyim¸ açıp sürdüğünde tam kendi rengi olduğunu gördü. Neymiş demek ki benefit yine senin rengini yollamış¸ hadi yine iyisin. bitince istersin yine .Bu arada benefit cruelty free olmadığı için kullandığım bir marka değil¸ bu youtuber yalakalığına ayrı gülüyorum ama. Dolar arttıkça beleş yollasınlar youtuberlara ama  asıl müşterileri almasın. Ellerinde patlasın ürünler istiyorum

 220. Benefit Hoola’nın küçük boyunun güncel fiyatı min 100 tl vardır diye düşünüyorum. (büyük boyu bile 230 olmuş sitesinde öyle yazıyor) Ve ben bu ürünü geçen yıl yurtdışında gayet de 40 tl gibi bir fiyata aldım. Nyx ruj bile 8 euroydu çok iyi hatırlıyorum çünkü şaşırmıştım yani. O zamanın kurunda euro 4tü¸ Türkiye fiyatlarıyla bir karşılaştırır mısınız lütfen ikisi de Amerikan markası¸ Türkiyede geçen yıl 28 tl civarı olan Nyx ruju oradan alırsanız kura göre 32 tl ama Hoola’nın Türkiyedeki fiyatı geçen yıl 70-80 falandı herhalde ve oradaki fiyatı 40 tl nerdeyse yarı fiyatı. Dior’u falan geçti geçiyor fiyatlarına¸ zam sıklığına rağmen doğru dürüst indirim göremezken yurtdışında fiyatlarının bu kadar büyük bir farkla uygun oluşu gerçekten çok sinir bozucu¸ işte bu yüzden yurtdışından kozmetik getiren hesaplarda benefit bi tık daha uyguna getiriliyor. Bugüne kadar da 4-5 ürününü denedim sadece ve Hoola kadar düzenli kullandığım arayacağım bir ürünü olmadı hiç¸ diğer ürünlerini de artık deneme isteğim gram kalmadığı için elimdeki hoolayı tamamen bitirince yenisini almak istersem yurtdışından temin etmeyi ve benefitle ilişkimi bu seviyede bırakmayı düşünüyorum. Ay hatta kinimi bir üst seviyeye taşıyorum ama Türkiyeden çekilseler gram üzülmem¸ biz satış hesaplarından¸ gelen gidenden rica ederek min %30-35 daha uyguna alabiliyoruz zaten güle güle. Benim için o sephora standlarının ürünlerin rengini görme dışında hiçbir getirisi yok. Tanım yapmam gerekirse de¸ asla Türkiyedeki standlarından alışveriş yapmak istemediğim marka.

 221. daha fiyatlara 20 lira zam gelmesinin üstünden 2 hafta geçti bugün tekrar 20 lira zam gelmiş. Sanırım artık 2 haftada bir zam getirip %60 vergiyi öyle sağlıcaklar. Bir anda yükleyip şok yaşatmamak için.. Allıklar 255 olmuş¸ çalışan yine zam gelcek diyordu. Zaten yurtdışı fiyatlara göre oldukça uçuktu bizde fiyatlar artık standın önünden bile geçilmeyecek.. 

 222. bloggerlara paket paket bedava ürün yollayan bunun ceremesini müşterilerinden çıkartan marka. fiyatlar aldı başını gidiyor.

 223. sanırım çoğu ürünü balon olan marka. evet çok kullanmadım ama o hoola o kadar övüldü aldım. evet renk güzel bir bronzluk ama beş dakika sonra uçuyor. yves rocher bile daha kalıcı geldi bana bundansa ki daha temiz içerik. o kaş pomadı mesela yine övüldü aldım yine meraklı ben. ilk gün vay dedim ama sonra baktım aşırı yapay dövme gibi duruyor. hadi kalıcı olsun zamanlarında kullanırım dedim üç dört ay sonra baktım topak topak kurumuş. gerçekten şaka gibi. ama hala aklımda denemediğim kaş ürünleri var kahrolsun şu merak. ambalajları sevimli ve pahalı.bence tek olayı bu bu markanın.

 224. arkadaş siz nasıl bir fiyatlandırma politikası içerisindesiniz anlamıyorum ya. üç girdi öncesinde de 20 lira zam gelmiş diye yazmışım şimdi de 50 lira zam gelmiş. yazdan beri yeni çıkan hello happy fondöteninde gözüm vardı çünkü 1 numarası mağazada denediğimde tenimle bu kadar uyuşan bir ton hiç bulamamıştım başka markalarda ama şu anki fiyatı 285 olmuş. en son 235 di. ilk geldiğinde 215 liraydı 2-3 ay içerinde 70 lira zam. tamam döviz kuru her şeye vurdu ama bu son zamın dövizle bir ilgisi yok. bak akşam akşam içime oturdu ya. hele allıklar 295 olmuş. kime satacaklar çok merak ediyorum cidden. bu sabah daha mart ayında aldığım hoola lite ın panını görünce çok üzülmüştüm ki ben onu indirimle 160 liraya almıştım. sanırım artık vitrine filan koyarım kullanamam 🙁

 225. bu markadan ürün almayın. en sevdiğim kontür pudram hoola olmasına ve sevdiğim birçok ürünü olmasına rağmen gereksiz bulduğum marka. eğer gratislerde thebalmın fiyatlarında olsaydı alın derdim ama şu anda fiyat performans açısından kesinlikle kazıklanacağınız ürünlere sahip bir marka. eğer profesyonel makyaj ürünleri almak istiyorsanız ¸ mac nars bobbi brown üçlüsünden illa ki cildinize kendinize uygun ürün bulursunuz benefite vereceğiniz paraya hatta belki daha ucuza. daha bitkiseli doğal ya da dermokozmetik düşünüyorsanız internetten ve eczanelerden böyle ürünlere yine benefit’ten daha ucuza ulaşmak mümkün. benefit’in ambalajlarının güzel olması dışında bir esprisi kalmıyor bu durumda. hem drugstoreda hem profesyonel ya da highend markalarda aynı paraya ya da daha ucuza daha iyilerini bulabilirsiniz. daha kaliteli/vegan/ucuz/bitkisel/gramajı fazla diyebileceğim hiçbir özelliği yok. bırakın bloggerlar bedavaya gelmiş ürünleri kullanmaya devam etsinler¸ bedava olsa ben de kullanırdım. ama sephoraya gidip böyle bir markaya o kadar para ödemek vizyonsuzluk gibi geliyor artık bunun bütçeyle ilgisi yok.

 226. iyi markadır hoş markadır birçok ürününü kullandım ve beğendim ama karıştırılan bir şey var ki benefit mid-end bir markadır. yurtdışında benefit- too faced- mac hepsi aynı klasmanda kabul edilirler ve fiyatları birbirine çok yakındır. ama her ne hikmetse güzel ülkemde fiyatları nars ile bobbi brown ile hatta neredeyse chanel ve burberry ile aynı. bu sebeple hiçbir ürününü burdan kazıklanacağımı bile bile almam ancak yurtdışına çıkarsam alırım. 

 227. ürün kalitesine oranla çok pahalı bulduğum marka. daha önce allık¸ fondöten ve maskara almıştım. they are real maskarası fena değildi ama çok daha uygun fiyata muadilini bulabilirsiniz. hello flawless fondötenini kullandım. yağsız bir yapısı var tek hoşuma giden özelliği bu olmuştu çok daha uyguna daha kaliteli fondötenler var. ayrıca o karton kutulara o fiyat bilemiyorum.

 228. Türkiyede benefite verdiğim paralara ciddi ciddi acıyorum. Geçen hafta black friday haftasonunda Hollanda’daydım 3 mini üründen oluşan yılbaşı seti aldım¸ içinde mini porefessional¸ gimme brow ve roller lash maskara var. %25 indirimle 15 euro=90tl ye aldım. Şimdi tr fiyatına baktım 250 tl!?!? Şu benefiti bu fiyatlarla cicili bicili ambalajlarla 3 katı fiyata satıyolar ya bize valla bravo(!)

 229. Geçen haziran ayında 132 tl ye aldığım set -ki girdilerimde kanıtı mevcuttur- bu ay indirim adı altında 345 tl ye satılmakta yuh diyorum başka bir şey demiyorum.Tanım: Ürünleri altından daha çok değerlenen¸ blogger sever ama müşteri sevmez kozmetik markası.

 230. Bloggerların vazgeçilmez markası. Çünkü sürekli ürün yolluyor reklam için. Ambalajları çok tatlı görünüyor evet ama the balmdan ambalaj kalitesi olarak hiçbir farkı yok. ben o kadar para verdikten sonra bir ysl¸ dior¸ chanel kalitesi görmek isterim.  Fiyatlarıyla artık ülkemizde highend bir marka olmuş olsa da kalite bakımından vasat buluyorum.

 231. Porefessional bazı hariç hiçbir ürününe ‘vay canına’ demediğim marka. Ürünlerinin genel olarak abartıldığını düşünüyorum. Renkli ürünleri her markada bulunabilecek tonlar¸ ambalaj desen görüntü olarak hoş fakat kalitesiz¸ karton. Alınır mı¸ evet alınır ama şu fiyat politikası ile alınmaz. Çünkü biçilen fiyat her yönden ürün maliyetinin çok çok üstünde. Anlamsız.

 232. Kendisiyle 2001 yılında tanıştığımdan beri (burada değil tabi¸ İngiltere başımı yaktı) bir çok ürününü kullandım. Gerekli olmayıp insanı süper hissettiren ürünleri de var ama herkesin dediği gibi artık saçma rakamlar bunlar¸ değmez. Burada asla değil ama yurt dışında alınacak iki tanesi bence¸ Benetint sıvı allık ve porefessional baz. Benetint kadar doğal durup da üstüne yanağa tatlı bir aydınlık verenini henüz görmedim. Benefit’ten aldığım ilk göz ağrım. Porefessional ise zaten en popüler ürünü sanırım¸ kullanmadım ama ne kadar iyi olduğunu çevrem dolayısıyla iyi biliyorum. Bir üçüncü sayacak olsam tinted maskara primer derdim ama onu da başka uygun bir markanın kahverengi rimeliyle halledersiniz. Elzem değil gerçekten.

Siz ne düşünüyorsunuz?