“Batiste kuru şampuan” için 364 yorum

 1. Şu ana kadar kullandığım en başarılı kuru şampuan. Saçım çok yağlandığı için çok fazla kuru şampuan deneyimim var fakat original olanına gerçekten bayıldım. Hatta şu an İngilterede Olduğum için sephorada 1 tanesinin satıldığı fiyata burda 3 tane aldım. Dönene kadar 10 tane stoklamayı düşünüyorum.

 2. Xxl volume olanından kullanıyorum şu an. Daha doğrusu kullanamıyorum çünkü saçı kazık gibi yapıyor. Ben kuru şampuanları yağlı saça değil de daha çok yıkamanın ertesi günü hacim vermesi için kullanıyorum fakat saçlarımda sprey etkisi yaratıp parmaklarım arasından geçemeyecek katılığa ulaşıyorsa benim için bi anlamı yok. Toni&guy’ın güzel kokan ağırlık yapmayan kuru şampuanının yanından bile geçemez

 3. hacim vermesi için kullandığım elidor’un saçlarımı aslanbaş kesimli ahu tuğba’ya çevirdiği o talihsiz deneyimden sonra alıp almamak konusunda kararsız kaldığım kuru şampuan. ablam kullanıyor ve çok memnun. ama onun saçları gerçekten çok yapışık ve hacimsiz. ürünlerini kimseye kullandırmadığı için deneme şansım olmadı. bir üstte sevgili dandelion’un girdisinden sonra şimdi de toni&guy’ın ürününü taktım kafaya. dur ben kuru şampuanları excel tablsounda sıralayıp yazarak çalışayım en iyisi.

 4. tamamen saçı bununla elden geçirmektense yağlı görünen yerlere sıkarak günü kurtarabilirsiniz. İyice her yerine sıkmanız gerekecekse hiç uğraşmayın¸ yıkayın daha iyi.bu meret ciğerime doluyor çok fena. azcık sıkıp banyodan kaçıyorum. bu sebeple düzenli kullanmayı düşünmüyorum.

 5. çok memnun kaldığım kuru şampuan. kuru şampuan konusunda diğer markalarda hayal kırıklığı yaşamış herkese öneririm ancak etkisinin bende yaklaşık 5 saat olduğunu belirtmeliyim.

 6. En vazgeçilmez saç ürünüm. Ilk olarak seyahat boyunu almıştım. Zira işe yaramaz ürünlere para vermekten bıktım. Saçlarım hacimlidir ancak ertesi gün sönüyor ve yağlanmaya başlıyor. O yüzden ben xxl hacim vereni kullanıyorum ve gerçekten yeni yıkamıştım gibi kabarıyor saçlarım. Herşeyden önemlisi temiz duruyor. Piyasadaki gördüğüm ulaşa bildiğim bütün kuru şampuanları kullandım fakat bu kadar güzel sonuç onlardan alamadım.

 7. başıma bir iş gelmeyecekse kesinlikle isana hair kuru şampuan’ın eline su dökemeyeceğini düşündüğüm¸ deneme boyunu değil de tam boyunu aldığıma pişman olduğum kuru şampuan. original olanını aldım ve ne kokusunu¸ ne yapısını ne de verdiği hacmi sevdim. bir kere ilk sıkıldığında saçta beyazlık bırakma durumu bunda da oluyor. az sıkınca yağlı görünümü gidermiyor ve hacim vermiyor¸ onu giderecek kadar sıkınca da bu sefer saçı çok fazla matlaştırıyor¸ hışır hışır yapıyor ve yine hacim vermiyor. bir de feride’nin de dediği gibi sıkınca tüm odaya yayılıyor¸ insan nefessiz kalıyor. buna verdiğim parayla indirimden 4-5 tane isana alırdım ya asıl ona yanıyorum.ha kutusu çok albenili ve güzel¸ ona diyeceğim bir şey yok.

 8. keşke ihtiyacım olmasa dediğim ama kullanabildiğim tek kuru şampuan olur kendisi.saçlarımın ikinci gününü kurtarıyor.ambalajı kokusu zaten hoş.ha fazla pudralı evet beyaz beyaz duruyor ilk esnada ama tam o an taramayıp iki dakika yedirdikten sonra tararsanız o problem de kalmıyor

 9. ben de bugün ilk defa kullandım ama sözlükte yazılanları görünce de almadan önce biraz düşündüm açıkçası. ama bugün ilk defa sıktım ve çok memnun kaldım¸ üstelik toni&guy kuru şampuan bende bembeyaz bir görünüm yaparken batistede böyle bir sıkıntım olmadı¸ yaklaşık 20 santimlik mesafeden uygulayınca. elidor kuru şampuan gibi kafa derimi de karıncalandırmadı üstelik çok da güzel kokuyor. bendeki orijinal olanı¸ diğerlerinin kokusunu denemedim ama kahverengi leopar desenli olanı bana nedense abartılı ve ağır kokuyormuş izlenimi veriyor. şuana kadar kullandığım en iyi kuru şampuan özetle.

 10. kullandığım en iyi kuru şampuan. saçları ertesi gün bile yağlanma belirtileri gösteren biri olarak kuru şampuanların çoğunu denedim. batiste’ye o parayı vermeye acıyor¸ nasıl bir farkı olabilir ki diye düşünüyordum. saçı sertleştirmeden daha kötü bir hale sokmadan yeni yıkanmış hale getiriyor. bende ki wild olanı¸ bu bittikten sonra diğer çeşitlerini deneyeceğim kesinlikle ve başka bir kuru şampuan almayacağım.

 11. Daha önce watsonsta satılan adını hatırlayamadığım bir kuru şampuanla macerama başlamıştım ama malesef hiç bir beklentimi karşılamadı. O hayal kırıklığının üstüne batiste aldım ve o la laa! Cidden yapışmış saça 2 gün sonra bile hacim veriyor ve yagini alıyor. Tabi ki her zaman kullanılacak bir ürün değil fakat bence acil durumlar için evde 1 adet bulundurulmalı. Bazen beyaz noktalar halinde kalabiliyor baya karıştırsamda tek kusuru bu 🙁

 12. küçük boy ve pembe olanını kullanmaya başladım¸ yağlanan fonlu saçımı sanki yeni fon çekilmiş gibi yapıverdi¸ hayat kurtarıcıymış meğer.

 13. ben de original olan var. yani saçı yıkamaya üşenince işe yarıyor ama mücizeviii¸ olaaayyy¸ süpeer bi ürün değil. bikaç ay oldu alalı toplasan 2 kere kullandım.tony and guy kuru şampuanla falan mukayese edilmez¸ alanında en iyisidir ama ben yıkamayı tercih ediyorum saçımı.

 14. John Frieda’nın kuru şampuanına kıyasla oldukça pudra bırakan ürün. Hatta Frieda’nınkini bazen elimle dağıtmaya bile gerek kalmıyordu o derece pudrasız ve yağlı görünümü de alıyordu gayet. Ben hindistan cevizi kokusunu sevdiğim için küçük deneme boyunu almıştım fakat ilk kullanımda baydı kokusu.

 15. ben leopar desenli olanını kullanıyorum. daha önce oriflame’in kuru şampuanını kullanmıştım. çok kötüydü. batiste çok çok iyi. özellikle kışın bir gün saçlarımı yıkıyorum. 2. gün bunu kullanıyorum. ilk sıkışta bembayaz olucak saçlarınız. önce elinizle dağıtın sonra fırçayla tarayın. yumuşacık oluyor saçlar. verdiğiniz paraya değer.

 16. Kendisi şimdiye kadar kullandığım en iyi kuru şampuan. Günümü kurtarıyor en azından. Vlogger/bloggerlar bu kadar övdüğü için çok iyi bir etki beklemiyordum fakat gerçekten çok iyi bir ürünmüş. Yağlı ötesi ve her gün yıkadığım saçlarım dolayısıyla beni çok büyük zahmetlerden kurtardığını söylemeliyim. Hem de oldukça çok hacim veriyor saça. Çok memnun kaldım.Benim için iki eksisi var. Birincisi fiyatı. Yurtdışına göre türkiyede fiyatı oldukça yüksek. İkincisi de çok çabuk bitmesi. Ama başka bir kuru şampuandan bu kadar memnun kalmadığım için almaya devam ederim. Original olanını kullanıyorum şu an ama bir dahakine xxl volume olanını alacağım.

 17. yağlı göz kapağı¸ yağlı cilt¸ yağlı saç kombosuna sahip olduğumdan original olanını satın aldım. daha önceden kullandığım got2be ve superdrug markalarına göre daha iyi olduğunu düşünüyorum. saçınızı ağırlaştırmıyor¸ ürün kullanmışsınız hissi vermiyor. fakat tabi ki sıkarken uzaktan sıkmaya ve iyice dağıtmaya özen gösterin. yoksa benim gibi saçınızı yarım topladığınız gün yanlarda beyaz beyaz pudralı kafayla gezersiniz.tanım: gününüzü kurtaran¸ kullanıldığında iyice dağıtmaya özen gösterilmesi gereken kuru şampuan.

 18. Tum sac tipleri icin olanini yeni deneyimledigim kuru sampuan.Daha once elidoru denemistim. Onda beni en cok rahatsiz eden sey agir kokusuydu. Batistede bu yok. Sadece uygularken gelen cok hafif bir kokusu var. Ustelik elidor gibi yapis yapis mi desem¸ tuhaf bir his birakmiyor sacta.Bence Daha iyisi yapilana kadar en iyisi bu.

 19. Elidor’la kuru şampuan macerama başladıktan sonra bir daha asla kuru şampuan denememeye karar verdiğim sıralarda karşıma çıkmasıyla kararımı bozduran¸ rahatsız edici koku vermeyen kuru şampuan. Saçın ikinci gününü güzel kurtarıyor.

 20. Ürünü sıktığınız ilk andan itibaren saçlarınızda etkisini gösteriyor. Saçlarınızı çok fazla sertleştirmiyor¸ pudra görüntüsü belli olmuyor. Yumuşacık oluyor saçlar. Benim gibi saçları hemen yağlananlar için kesinlikle tavsiye edeceğim bir ürün.

 21. Denediğim ilk kuru şampuan markasıdır. Yıllardır yabancı sitelerde/bloglarda görmüş hep ülkemize de gelmesini istemiştim. Bu tür ürünlerin kullanılmasının doğru olduğunu düşünmesem de bazen kurtarıcı olduğunu da kabul etmeliyim. Ben bu markanın sadece Cool & Crisp kokulu kuru şampuanının kullandım. Saçta çok ağır ve yapay kokuları sevmediğimden bunun kokusu gayet temiz ve saçta daha abartısız koktuğunu düşündüğümden almıştım. İyi ki de almışım. Beyaz kalıntı bırakma konusunda da diğerlerine göre daha başarılı. Batiste dışında bir de Lee Stafford deneme boyu almıştım. Çok ağır bir kokusu var ve müthiş beyaz kalıntı bırakıyor. İkisi arasında kıyaslama yapacak olursam kuru şampuan almak isteyen ve temiz bir koku arayanlara Batiste’den Cool & Crisp’i tavsiye ederim.

 22. ilk kullandığım zamanlarda nefret ettim (hacim vereninden). o bıraktığı beyaz pudralık çok zor gidiyor diye. sonra tekrar bi deneyeyim dedim. biraz daha kullandım. verdiği dolgun ve havalı etkiyi çok seviyorum ama saçı o kadar o kadar matlaştırıyor ki ne anladım ben. çok kararsızım kısacası bunu sevdim mi sevmedim mi.

 23. kuru şampuan maceramı başlamadan bitiren ürün. bıraktığı beyazlık şok etkisi yarattı öncelikle¸ bu nasıl geçecek diye aynaya bakakaldım öyle. geçiyor. tropikal kokulu olanını kullandığım için çok da güzel kokuyor. saçlarım kurudur benim¸ meraktan aldım küçük boyunu belki işe yarar bir yönünü keşfederim neden bu kadar seviliyor diye ama öyle bir yön bulamadım açıkçası. boşuna sıkıyormuşum gibi geliyor¸ hatta saçlarımı gereksiz yere kirletiyormuşum banyoda onu çıkarayım derken saçlarımı iyice yıpratacakmışım gibi geliyor. benim saç tipime uymayan üründür kısacası.

 24. Beğendiğim kuru şampuan tipine uygun bi ürün. Bazı kuru şampuanlar sprey gibi oluyo ve saçımı sertleştiriyo ama bu pudramsı bi kuru şampuan olduğu için yağı alıyo¸ temiz gösteriyo ve sertleştirmeden volüm de veriyo. Ama bu pudralık yüzünden saça sıkıldığında iyi dağıtılmazsa beyaz beyaz kalabiliyo onun için de sıktıktan sonra ya elle çok iyi dağıtmak gerekiyo ya da tarayarak dağıtmak. Benim en favori uygulama şeklim sabah zamanımın olmayacağını bildiğim günlerde gece yatmadan önce kullanıyorum. Böylece beyazlık¸ matlık olmadan temiz bi görüntü elde edilebiliyor. Aslında bu markanın farklı farklı saç renkleri için de çeşitleri var Türkiye’de de vardır sanırım onlar beyazlık bırakmıyo. Fiyatına gelince… Yurt dışında fiyatı gayet makul ve hep indirim oluyo ama bence Türkiye’deki fiyatı bu tarz seyrek durumlar için kullanılan bi ürün için çok fazla.

 25. fiyatı 23.90dan 29.90a çıkmış olan kuru şampuan:( benim vazgeçilmezim oldu hiç ağırlık yapmıyor sıktıktan sonra gün boyu rahatsız etmeden günü kurtarıyor. bendeki mavi olan 3. şişemi kullanıyorum. bundan önce sadece elidorun yeşil şişesini kullanmıştım ve acayip ağırlık yapmıştı bende. şans vermeye değer.

 26. xxl olanı baya başarılı¸ inanılmaz hacim sağlıyor ancak ben kokusundan biraz rahatsız oluyorum. keşke o kadar parfüm katmasalarmış.

 27. Zam mi gelmiş? 🙁 zaten yeteri kadar pahalıydın be canısı. Ben daha önce elidoru kullandım çok beyaz beyaz yapıyordu saçımı ve çok kötü kokuyordu ama batistein orijinal olanında öyle bi sorunla karşılaşmadım. Saçımın yağını alıyor beyazlık bırakmıyor ayrıca kokusu da güzel.

 28. xxl volume olan çeşidi kesinlikle vaat ettiği şeyi yapıyor benim tüyden az halliçe saçımı adam ediyor ancak o kadar kazık gibi yapıyor ki saçı¸ elinizle saçınıza yanlışlıkla dokunsanız geri çıkaramayabilirsiniz. bir de saç derisinde kalıntı yaptığını düşündüğümden zaten deli dökülen saçlarıma bu eziyeti yapmak istemiyorum.

 29. Özellikle batiste xxl volume’u ince telli ve seyrek saçları Victoria’s Secret’in dolgun buklelerine dönüştürmekte çok başarılı buldum¸ çilemi çeken bilir 🙂 Ancak saçı sprey sıkmış gibi sertleştiriyor¸ ben saçım hem dolgun görünsün¸ hem de bozulmasın istediğim zamanlarda kullanıyorum.

 30. regl dönemlerinde saçlarım yıkandığının ertesi günü bile yağlıymış gibi görüntü aldığından ¸ ben o görüntüyü yok etmek için bebek pudrası kullanırdım. olumlu yorumlar okuyunca bu kuru şampuanı denemek için boyner’den fresh olan çeşidinden sipariş verdim ve gerçekten beğendiğim bir ürün oldu. bebek pudrası hem saçımı sertleştiriyordu hem de zaman zaman beyazlık bırakıyordu¸ dağıtsam da o beyazlık gitmiyordu. ama bu şampuanda bu tarz bir sorun yaşamadım¸ ne pudralı bir görüntü oldu ne de saçımı ağırlaştırdı. beyazlık bırakmasından şikayet edenler var ama bu şampuanın iyice çalkalanmamasıyla ve iyice dağıtmamakla alakalı olabilir. kokusu da beni rahatsız etmedi. memnun kalınca anlık kurtarıcı niyetine bir tane de çanta boyu olanından sipariş verdim.

 31. XXL volume olanını kullanıyorum¸ saç diplerindeki yağlanmayı giderip güzel bir hacim veriyor ancak saçı ciddi anlamda sertleştirip matlaştırıyor¸ günü kurtarmak için çok işime yarıyor o ayrı¸ önceden got2be denemiştim onun etkisi uzun süreli değildi ve tam olarak temiz görüntüsü vermiyordu¸ XXL volume bitince diğer çeşitlerini denemeyi düşünüyorum.

 32. Xxl volume olanına sahibim. o kadar övüldü ki gidip direkt büyük boyunu aldım. zaten bembeyaz yapıyor falan onlar çok söylenmiş de bende ayrıca bi etkisi oldu. geçen gün mecbur kaldım kullandım ve akşam duş alamadım¸ ertesi güne kaldı. saçım öyle böyle dökülmedi yahu. nerdeyse saçımın yarısı gitti. (zaten saçım dökülmeye çok meyilli .ince seyrek bi saç.) Yeşili falan güzelmiş sanırım ama bi süre hiç kuru şampuan kullanmayı düşünmüyorum.

 33. bende xxl volume olanı kullanıyorum ama yazılanları okuyunca şaşırdım¸ gayet memnunum çünkü¸ acaba kullandığımız miktar mı farklı diye beyaz oluyor sizin cicişler¸ işin içinden çıkamadım cidden. Seriden ayrıca original olana sahibim ama xxl’ nin kokusunu daha çok sevdiğimden elim buna gitmiyor pek.

 34. xxl volume versiyonunun mağdurlarından biri de benim. işlem görmemiş ince telli saçlarımı bu kadar sertleştiren başka bir saç ürünü hatırlamıyorum. orijinal olanına göre daha fazla hacim veriyor fakat bütün gün saçlarınız kazık gibi bir halde gezmeye razıysanız. “original” ve “xxl volume” çeşitlerini kullandım ve sağladıkları etkinin kısa ömürlü olduğu konusunda hemfikirim. düzenli kullandığım bir ürün değil fakat acil durumlar için küçük boyundan bir tane evde bulundurmaya devam edeceğim.

 35. Ben original olanı saçımın yan taraflarında ki en çok yağlanan bölgeleridir kullanıyorum. Xxl ı ise saçımın üst kısmında krepe atılan bölgeye uygulayıp krepesiz hacim katmış oluyorum¸ hal böyle olunca da gayet memnunum¸ ufak boylarını da çantamda taşıyorum. 🙂

 36. uzun zamandır almayı düşünüyorum. kuru şampuandan beklentim mi yüksek yoksa gerçekten pek bir işe mi yaramıyorlar bilmiyorum bu yüzden alasım da gelmiyor pek. kararsızım bu konuda.

 37. Kuru şampuanda elidorunkini¸ toni&guyınkini¸ john friedanınkini denedim. Batiste ile yarışabilecek tek kuru şampuan toni&guy dır. Ancak fiyat farkı yüzünden batiste tercihim. Xxl volume versiyonu ciddi hacim veriyor fakat orijinal olanından daha sert bırakıyor saçları. Oijinial olanıysa harika.

 38. Xxl olanı saçı inanılmaz derecede sertleştiren ve beyaz tortu bırakan kuru şampuan. Hayır bir de neye güvenerek büyük boy aldım bilmiyorum koca bir şişe dolapta öylece duruyor. Sanırım orjinal olanı alıp bir kez daha şans vereceğim ama tabiki bu defa küçük boy olanını alırım.

 39. Elidorun kuru şampuanını hiç beğenmemiştim saçım çabuk yağlandığı için bir de bunu deneyeyim demiştim. Daha önce xxl volume olanı kullandım saç spreyi gibi sert bir his bırakmıştı ama clean&classic original olanı gerçekten tam olarak görevini yerine getiriyor¸ Tüm yağı emiyor ve yumuşacık duruyor saç¸

 40. Daha önce elidor¸ benri¸ klorane ve toni and guy kuru şampuanları denemiş biri olarak içlerinde fiyatla performans oranı açısından bir numaranın batiste olduğunu düşünüyorum. Batiste’yi daha yeni kullanmaya başladım ama gerçekten saçı sertleştirmiyor¸ güzel hacim veriyor. Ben sıktıktan sonra fırçayla tarayıp fön tutuyorum duştan yeni çıkmış kabarıklığı oluyor ve o temizlik hissini kesinlikle pekiştiriyor.

 41. saç tipim ince ve yağlı. kuru şampuan olmasa¸ insan içine çıkabilmem için her gün saçımı yıkamam gerek. 4 yıldır çeşitli markaların kuru şampuanını kullandım ve favorim kesinlikle batiste.batiste’in çeşitleri arasında da hacim verdiği için en çok xxl olanı seviyorum ama saç uçlarına denk geldiğinde kurutabiliyor. stok yapmayı sevmem ama en son gratis indiriminde farklı çeşitlerinden 4 tane kaptığımı burda utanarak itiraf ediyorum.

 42. Yağlı bir saç yapısına sahip olduğum için denemeye karar verdim. Tekin acar’da küçük boyu 17¸ büyük boyu 31 liraydı. Küçük boyunu aldım çantaya atarım diye. Original olanı aldım ben. Tabii tam bi temizlik hissi olmuyor ama o yağlı görüntüyü alıyor. Biraz daha günü kurtarmaya yarayan bi ürün.

 43. Sacimi deli gibi doken kuru sampuan.Onceki girdimde verdigi fresh goruntuden ve kokusundan memnun oldugumu soylemistim ama ne zaman kullansam ardindan tutam tutam saclarim dokuluyor. Bu yuzden sabah kullanip aksamina yikiyorum¸ kafamda cok tutmuyorum. Yine de kullanma sıklıgimi azaltacagim yoksa boyle giderse kafamda sac kalmayacak.

 44. başarılı bulduğum bir üründür. duşa girecekken acele bir işiniz çıktığında yağlı saçlarınızın kurtarıcısıdır. ancak benim saçlarım zaten kuru olduğu için daha da çok kurutuyor ve çok sertleştiriyor.

 45. Bir dakika içinde saçları parlatan ve hacimlendiren artık olmazsa olmazlarım arasında yer alacak olan harika ürün.

 46. original olanını ve xxl olanını severek kullandığım kuru şampuandır. Bugüne kadar batiste dışında hiç kuru şampuan denemedim. Saçları çabuk yağlanan biri olarak ikinci günümü kurtaran şampuandır kendileri. original olanı bir harika olsa da xxl olanını verdiği hacimden dolayı daha sık kullanıyorum. Xxl olanı saçı sertleştiriyor ancak yağlı görüntüdense sertleşmiş ancak hacimli saçı her zaman tercih ederim. Çabuk tükenmesi dışında kötü özelliği yok.

 47. Harika bir kuru şampuan. Açıkçası kuru şampuanların etkisi olabileceğine inanmayanlardandım o yüzden bugüne kadar hiç denememiştim. Çok yağlı saç yapım olmasa da uzun saçlarım olduğu için her gün yıkadığımda daha hacimli daha güzel görünüyorlar. Ancak elbette bu beni çok yoruyor özellikle kış günleri çok zor oluyor. Batiste benim kurtarıcım oldu. Böyle bir etkisi olcağını düşünmeksizin en sonunda alıp denedim ve sonuç muhteşem. Saçlarımı yıkamadan 3. Günde taze ve fresh görüntü. Bayıldım!

 48. (bkz: bloggerların gereğinden fazla övdüğü ürünler )fazla abartıldığını düşündüğüm ürün. orijinal olanını kullanıyorum ve ne zaman ihtiyaç duyup kullansam¸ sonrasında yıkanma ihtiyacı duyuyorum. çünkü orijinal olanı bildiğiniz limon gibi kokuyor. kim saçlarının ekşi ekşi kokmasını ister bilmiyorum ama o kişi ben değilim. verdiğim paraya mı yansam alamadığım performansa mı yansam bilemedim. diğer çeşitleri iyi kokuyordur umuduyla onlardan da satın alıp şans vermeyi bile düşünmüyorum.

 49. Oldukça başarılı ve denedigim benri Elidor ısana kuru şampuanlar arasında en en en iyisi hepsi ya saçımı kazık gibi yaptı ya da hir sıkmamışım gibi etkisiz kaldı puanım 8/10. 2 puanı fiyattan kırdım

 50. iş çıkışı yanına uğradığım arkadaşımın saçıma sıktığı sönük ve yağlı saçımın yağlı görüntüsünü bikaç saniyede yok eden üstüne bir de hacim veren mucizevi ürün. ama saçım kırmızı olduğu için biraz matlaştırdı rengini ve bundan hiç hoşlanmadım…

 51. Kafamda beyaz beyaz pudralar bırakan kuru şampuan. Ne yaptıysam dağıtamadım. Elidoru daha çok seviyorum sanırım

 52. Bende xxl volume olanı mevcut. Suların olmadığı bir iş günü arkadaşım ziyarete gelecekti bundan başka çare bulamadım vesile oldu. İlk izlenimim gerçekten harikaydı vaadi olan volume verdi yağlanmada ortadan kalktı ama sanırım acemilikten fazla sıktım yada yakın tuttum beyazlık oluştu. 18.00 cıvarları sıktım gece hala volume duruyordu. Kokusunu da beğendim. İndirimden 24 TL aldım hala indirimde. Kısaca bence tamamdır.

 53. geçen gün seyahat boyunu 15 liraya aldım gratisten. ama ciddi anlamda kazıklandım sanırım. normal boyu 40 lira mıydı neydi. fiyatlar şişirilmişgaliba bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi?etkilerine gelecek olursak tek kelimeyle bayıldım. 3 gündür yıkamadığım yağlı ötesi saçlarımı bile yeni yıkanmış gibi yaptı hacim verdi. herkesin şikayetçi olduğu beyaz pudramsı görüntü oluşmadı bende. ama fiyatı çok fazla. bir daha alacağımı sanmam. bunun yerne bir de sephora ve elidor u deneyeceğim

 54. evet saçtaki yağı çok güzel emiyor evet çok güzel hacim veriyor ama kesinlikle kafanıza un dökülmüş gibi bembeyaz bir görüntü bırakıyor. bu yüzden sevmiyorum. elidordan daha memnunum.

 55. Yağlı ve düz saçlarım olduğu için kuru şampuanlar olmadan yapamıyorum. Özellikle sınav dönemlerimde batiste benim kurtarıcım oldu. Kuru şampuana elidorun yeşiliyle başladım ve o dönem memnun kalmıştım. Daha sonra benrinin kuru şampuanını denedim (renksiz olan) yağlanmayı almıyordu çünkü içinde pudraya dair bir şey görmedim deodorant gibi bir şeydi benim için. Ama hacimlendirme konusunda başarılıydı. sonra tekrar elidor yeşile döndüm. Yine bi sınav günü saçlarım yağlı olduğu için bol bol sıktım¸ evet yağlanmayı kısa sürede olsa kontrol altına alıyor ama saçlarımı kazık gibi yaptı. Semsert ellerim saçlarımın arasından mümkün değil kaymıyor. Geçen gratis indiriminde batiste indirimde olunca klasik olanı aldım şuan bitmek üzere. Elidor ise olduğu gibi duruyor. Kesinlikle harika. Evet çok fazla pudralı ama yağlanmayı daha uzun süre kontrol altında tutuyor ve çok güzel bi hacim veriyor. İyi dağıtıldığında bende beyaz görüntüde kalmıyor saçlarım açık renk olduğu için olabilir diye düşünüyorum. Kısaca çok memnun kaldım indirimlerde ilk alacağım ürünlerden biri olacak benim için.

 56. Annem 2-3 yıl önce İstinyepark Sephora’dan Batiste Original’ın seyahat boyunu almıştı. Bu¸ sanırım limon özlü çünkü saçlarıma sıktığımda¸ burnuma hafif bir şekilde limon aroması kokusu geliyor. Ben saçlarımı genelde gün aşırı yıkıyorum. Batiste kuru şampuanı da duş yapmadığım bazı günlerde sıkıyorum. Normalde benim saçlarım duş yaptığım günün ertesi gününde akşama doğru yağlanmaya başlar.Gerçekten kullandığım günlerde saçlarımda akşama doğru yağlanma sorunuyla karşılaşmadım. Ama öte yandan ben 3-4 günlük yağlı saça sıkmadığım için yağı ne kadar emiyor o kadarını bilemeyeceğimm. Daha sonra internette çeşitli bloglara baktığımda Batiste serisinde en iyi olanların Wild ve XXL Volume olduklarını gördüm. Bu ikisinin saça en çok hacim veren şampuanlar olduğu yazılmıştı. Bunu üzerine Tekin Acar’dan Batiste Wild’ın normal boyunu aldım(leopar kutudaki). Açıkçası Wild’ın ¸ Original’a oranla saça ekstra bir volüm kattığını söyleyemeyeceğim bide yağlanmayı önleme konusunda Original daha iyi gibi geldi bana. Keşke büyük boyu yerine seyahat boyunu alsaydım diye hayıflandım hatta. Bu arada seyahat boyu 50 ml¸ normal boyu 200 ml. Asıl memnun kalmadığım yönüne gelecek olursak saçımı aşırı kurutuyor özellikle de saç uçlarımı ve taramak imkansız hale geliyor. Saçta beyaz beyaz toz bıraktığını söylememe gerek yok sanırım:)) Saçta ne kadar iyi dağıtmaya çalışırsanız çalışın¸ bir kaç saat geçince saç diplerinde oluşan o beyaz görüntü benim hoşuma gitmiyor.

 57. normalde kuru bir saç tipine sahibim. çok popüler olduğu zamanda bir kaç markadan bende edindim belki hacim verir diye. dün akşam saçımı yıkamaya vaktim olmadığı için acaba kullansam mı dedim. kırk yılda bir elim gider bu ürüne. saçım tam olarak yağlanmamıştı ama hacmi sönmüştü ve yan taraflarda hafif yağlanacak belirtileri vardı. yani sabah uyandığımda daha da belirgin olacaktı büyük bir ihtimal. tepedeki saçımın ayrım kısmına sıkmadan yanlara falan sıktım parça parça ayırarak saçları. sonrada 5-10 dakika bekledim. tangle teezer ile fazla dolaştırmadan dairesel hareketlerle hatır hatır taradım. klorane kulladığım dönemde acaba nasıl daha etkili kullanabilirim diye bakınırken bir video görmüştüm. saç kurutma makinesi ile dağıtıyordu. ben denedim iyi bir etkisi oluyor. belki beyaz görüntü sorunu yaşayanlara yardımcı olur. video

 58. şampuan özelliğinden çok saç spreyi gibi ince telli saçlarımın diplerine sıktığımda beni huzura erdiren kurtarıcı kuru şampuandır. orginal olanını kullanıyorum kokusu pek hoş değil fakat etkisinden dolayı kullanılıyor yinede.şu kış günlerinde berelerden basılmış incecik saçlarıma hacim verendir¸ candır¸ canandır. çantadan seyahat boyunu eksik etmiyorum.watsonsta indirimde büyük boyunu 20 küsür liraya bulup stoklamıştım¸ siz de alın ve aldırın

 59. ne kullanırsam kullanayım 2. gün yağlanmasını önleyemediğim saçlarım için tek çarem¸ original ve mavi şişedeki fresh olanını bittikçe satın aldığım canım kuru şampuan. xxl volume versiyonu hiç hoş değil yalnız. böyle tiftik tiftik¸ kalitesiz bir saç spreyi etkisi gösterdi bende. simsiyah saçlarımdaki bembeyaz toz zerreciklerini geçirmekte epey zorlansam da¸ çok kullanılınca bir süre sonra saç diplerimde kalıntılar bıraksa da¸ günü kurtardığı için vazgeçilmezdir.fiyatıyla ocağıma incir ağacı dikendir. ancak daha iyisini bulamadığımdır. haftada bir kere düzenli olarak tükettiğimdir. tabii ki bir ‘sabah duşunu alıp evden saçlarını savurarak özgüvenle çıkmak’ değil 🙂

 60. ben de severek kullanıyorum özellikle ikinci günde saçlarımın dibinde az da olsa yağlanma farkettiğimde sıkıyorum o günü idare ediyor fakat sonuçta kimyasal olduğu için akşamında muhakkak yıkıyorum¸ ertesi güne kalınca saçı sanki daha da mahvediyor.

 61. o kadar övülünce bir heves aldığım¸ fakat diğer kuru şampuanların yanında bir farkını göremediğim kuru şampuan. bu da kafaya pudra dökmüşüm gibi duruyor¸ bu da en az diğerleri kadar hacimlendiriyor. e ben niye buna o kadar para vereyim o zaman. 10-15 liraya düşmediği sürece bir daha almayacağım.

 62. birkaç kuru şampuan daha denedim ama en pudralı olanı bu. original olanını kullanıyorum ben.açık ara en beğendiğim kuru şampuan oldu. pudralı evet ama diğerleri ( got2b¸ elidor vs.) gibi pudralı görüntü kalmıyor iyi dağıtıldığında.kokusu çok güzel.verdiği hacmi de beğendim. aman aman ahenkle dans etmedi saçlarım tabi ama¸ sönük¸ yağlı görüntüyü alması yeterli benim için.yalnız fiyatını ben de yüksek buluyorum. indirim zamanı stoklayacağım.

 63. ingiltere’den en büyük boyunu 3-4 pound gibi bir fiyata aldıktan sonra burada daha küçük boylarına 30tl verirken gerçekten içim acıyor ancak daha iyisini bulamadım bulan varsa lütfen söylesinn:(

 64. daha önce elidor ve toni&guy’ın kuru şampuanlarını kullanmıştım ve hiç memnun kalmadığımdan kuru şampuan kullanmayı bırakmıştım. indirim döneminde 17 liraya düşmüş olduğunu görünce ve herkesin de çok övdüğü bir kuru şampuan olduğu için bir şans verip orijinal olanı kullanıp çok memnun kaldım. pudrası diğerlerine göre çok ince ve parmaklarınızla yedirince hiç beyazlık kalmıyor. acayip güzel bir ferahlama hissi veriyor ve gün boyunca da o his kalıyor. şimdi de tropical olanı kullanıyorum. ferahlık hissi orijinaldeki gibi fazla olmasa da hindistan cevizi kokusu harika.

 65. Şimdiye kadar denediğim kuru şampuanların içerisinde en iyisi olduğunu düşündüğüm ürün. Saç diplerine sıkıp¸ başımı öne eğip¸ ellerimle saç diplerime masaj yaparak saçlarıma yediriyorum. Böylece hem beyazlığı gideriyorum hem de saça daha fazla hacim vermesini sağlıyorum. Belki saç tipimden kaynaklıdır bilemiyorum ama bendeki etkisi uzun süre dayanıyor. Yalnız üst üste kullanınca kaşıntı yapıyor ve saç diplerindeki gözenekleri tıkayarak saçın hava almasını engelliyor ve saçı cansızlaştırıyor o yüzden haftada bir kez gerek olduğunda kullanıyorum.

 66. benim de maalesef memnun kalmadığım ürün. maalesef diyorum cünkü hem orijinal hem de fresh olanından indirimsiz fiyatıyla almıştım kesin işe yarayacak diye. ne yazık ki yaramadı.her gün saçımı yıkadığım için sadece ikinci günü kurtarmak için kullanayım diye aldım. üçüncü güne falan asla duramam çünkü. etkisi¸ saçlarımı aşağı eğip parmaklarımla dağıtıp hacim vermeye çalışmamla aynı derecede. yani sürmüşüm sürmemişim hiçbir fark yok. ne görüntü olarak ne de temizlik hissi olarak etkisini görebildim.ikinci güne yıkamadan geçirebilmeyi o kadar çok istiyorum ki ama yok¸ bu da işe yaramadı maalesef.

 67. Kullanadığım kuru şampuanlar arasında en başarılısı. Ben orjinal olanını kullanıyorum. Ürünü sevmemin sebebi¸ diğer kuru şampuanlar gibi saçımda pul pul görüntü yapmadı. Bunun dışında yapmış olduğu hafif beyaz görüntü biraz ovuşturmayla yok oldu. Ancak bence bir eksisi var¸ bu da aslında sizin ne beklediğinize bağlı bir eksi. 3-4 saat sonra etkisi geçiyor. Yani sadece o “an” ı kurtarıyor. Kalkıp günlerce etkisini korusun diye bir beklentim yok tabi.. Ama biraz daha uzun sürebilirdi.

 68. Bugün ilk kez kullandım bu ürünü ve tek kelimeyle bayıldım. Saçlarım çok yağlanır fakat bir günü en azından rahat rahat geçiriyorum ama bazen yoğunluktan mıdır sinir stresten midir bilmiyorum sabah duş alsam öğleden sonraya tepelerde yağ parıltıları görünce çıldıracak gibi oluyorum. Şu aralar stresle boğuştuğumdan çantama atıp koşa koşa evde denemeye gittim. Ve hayretler içinde kaldım. Saçımın diplerine güzelce sıktıktan sonra bi 5 dakika kadar yağın emilmesini bekledim sonra da pıt pıt pudramsı şeyleri saç diplerini karıştırarak saçı arındırdım ve 10 dakikada hayretler içinde kaldığım görüntü açığa çıkmış oldu.

 69. Ben en cok xxl volume versiyonundan memnun kaldim. Ama sunu soylemeliyim ki piyasadaki en guzel kuru sampuan markasidir bu batiste. Ayrica bu wild versiyonundan hic memnun kalmadim kokusu cok agir geldi.

 70. Beyazlık bırakmasıyla ilgili o kadar şikayet var ki konuya bir açıklık getirmek istedim. Başta aynı şey benim de başıma geldi sonra acaba neyi yanlış yapıyorum dedim ve fazla yakından sıktığımı farkettim. Eğer kutuda dediği gibi 15 cm uzaktan püskürtürseniz beyaz iz sorunu çözülüyor¸ en azından bende böyle oldu.Bir de bende 2 çeşidi var tropical ve xxl volume olanlar. Tropical enfes kokup saçımı hiç sertleştirmezken¸ xxl olan kazık gibi yapıyor. Bittikçe alırım ama sadece tropical olanı alırım.

 71. beyazlık bırakmaması ve daha etkili olması için sıktıktan 15 dakika sonra saç kurutma makinesi tutulmasını öneririm.

 72. orijinalini kullanıyorum. benim yıkayıp kuruttuktan 5 dk sonra sönen¸ her gün yıkamaya alışmış¸ yıkamanın ertesi günü kullanılmayacak hale gelen saçlarımı bile adam ediyor. verdiği hacim ve yağlılık hissini alması cidden çok güzel. türkiye’de fiyatının çok uçuk olduğunu düşünüyorum ve anlayamıyorum da cidden yurtdışında 3eur’ya büyük boyunu aldığımı bilirim. bende beyazlık gibi bir problem yaratmadı belki de saçımın rengi koyu olmadığı içindir.uygulamaya gelirsek de sabah saçımı taradıktan sonra sadece diplerine püskürtüyorum ve şampuanı dağıtmadan saçımı arkadan topluyorum. o sırada makyajımı yapıyorum¸ giyiniyorum vs 10-15 dk kadar saçımda o şekilde bekletip sonra parmaklarımla iyice dağıtıyorum. bu şekilde daha hacimli ve iyi bir sonuç aldığımı düşünüyorum nedense denemek isteyen cicişlere de bir ipucu olsun.

 73. hakikaten abartıldığı kadar varmış. bende xxl volume var. biraz kendime söverek almıştım ama değiyor. 2. günün akşamında yağlanan saçlarımı 3. günün akşamına kadar uzattı ki bence mucize. tabi bunda şampuan değişikliğinin de etkisi olabilir ama verdiği hacim fark ediyor.tony and guy volume kuru şampuan’la arasında kalmıştım ama bu benim için fiyatının karşılığını kat kat veriyor.

 74. 1 hafta önce fresh olanını aldım ve bayılarak kullanıyorum 1.günün sonunda yağlanan saçlarımla 2.günde gayet güzel idare ediyorum daha öncede original olanını kullanıp bitirmiştim sürekli alacağım bir üründür kendisi

 75. Saç yıkama periyodlarımı uzatmak için kullanılacak bir şey değil benim için. Acil durumlar için bir kurtarıcı. Ama öyle böyle kurtarmıyor¸ benim gibi saçlarını her gün yıkamak zorunda olanlar için¸ yağlı saçla bakkala bile gidemeyenler için nimet. Her zaman bir köşede bulunduracağım küçük boyunu.

 76. Türkiye seyehatımde fiyatını görünce şaşırdığım ürün¸ Fransa’da çok daha ucuz. Acil durumlarda kullanıyorum. klasik versiyonu en beğendiğim oldu diğerleri onun kadar başarılı değiller.Bittikçe yenilenmesi gereken hayat kurtarıcılarımdan.

 77. saçlarım çabuk yağlanır¸ işyerinde idare edebiliyorum ama spontane buluşmalarda resmen sıkışıyorum. batisteyi çok duymuştum¸ gratiste küçük boyunu aldım. indirimdeki fiyatı 9 liraydı ve çok gelmişti bana. ama kullandıktan sonra o parayı sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.

 78. Bir tek ben mi sevmiyorum diye düşünmeden kendimi alamadığım ürün. Ürünü ilk uyguladığım zaman saçlarımın sönmüş¸ yağlı görüntüsünü alıyor delicesine hacim veriyor ancak 1 saat sonra o hacim gidiyor sanki saçıma hiç ürünü sıkmamışım gibi dipler ben 2.gunumdeyim diye bağırıyor kaskatı kesilmesi de cabası. Tarihi mi gecmis diyeceğim en az 4 tane bitirdim hepsinde aynı.

 79. bende hem volüm hem kıvırcık etkisi vereninden olan fakat işlevsizliğinden bir gün bile kullanmadığım üründür. diğerleri nasıl bilmem ama bende ki markanın rağbetin düşürecek kadar kötü.

 80. ben de leoparlı şişesinden pek verim aldığımı söyleyemem. evet şişesine kanıp aldım bir de bunun ekstra volüm verdiği söyleniyordu. bir de limon aromalı olanın seyahat boyu var bende işte o gerçekten işe yarıyor¸ daha doğrusu günü kurtarıyor diyeyim. ama ben bu şampuanı 4-5 günlük yağlı saçıma sıkmıyorum¸ o kadar yağlanmış saça bir faydasının olacağını düşünmüyorum. eğer özel bir yere gitmeyeceksem ve duş almaya vaktim yoksa¸ bir gün önceden saçımı yıkamışsam bunu saçımı sıkıyorum¸ sonrasında kurutma makinesiyle saçımda kalan tozları iyice dağıtıyorum. beni akşama kadar idare ediyor valla.

 81. Gratis indiriminden 2-3 gün önce almıştım¸ bugün ilk kez kullandım ama bana övüldüğü kadar iyi gelmedi¸ ha neden diye soracak olursanız hep gördüğüm youtuber videolarında ve burada yazılanlara bakarak aynı performansı kendiminkinden aldığımı söyleyemeyeceğim 🙁 hacim falan vermedi he tazeledi mi eh işte zaten saçlarım çok yağlı değildi ama aman aman bi yeni yıkanmış modunda olmadı

 82. Duş almamın akabinde 4 bilemedin 5 saate ağırlaşan¸ ince telli saçlarım için yaratılmış bir mucize sanki! Original ve fresh olanını kullandım. Aslında original olanı denedim daha da kullanmadım ama o fresh benim göz bebeğim oldu. Hem koku hem de doku bakımından ciddi anlamda saçlar hacimli ve mis gibi oluyor hem de duş aldığım sabahtan ertesi akşama kadar beni ve saçlarımı kurtarıyor. P.S: Benim parfüme alerjim olmadığından rahatsız etmedi fresh fakat hassassanız o konuda önce denemenizde fayda var.

 83. acil durumlarda hiç tereddütsüz kullandığım kuru şampuandı¸ ta ki¸ kullandıktan bir süre sonra saçlarımın normalden daha fazla döküldüğünü fark edene dek… yorumlardan öğrendiğim kadarıyla benzer sorunları bazı arkadaşlar da yaşamışlar. şimdi ise¸ çok çok mecbur değilsem kullanmamaya çalışıyorum¸ kullanmak zorunda kalmışsam da fazla zaman geçirmeden yıkamaya çalışıyorum. eğer dökülme sorununa bir çözüm bulabilir ise üreticileri¸ ’10 numara ürün’ olarak tekrar arkadaşlarıma önerebileceğim kuru şampuan olacaktır kendisi…

 84. saçlarım her boyal saç gibi dipleri yağlı uçları kuru ve bi de üstüne ince telli olunca zamanla daha hacimli saçlara istemeye başladım ve dün gratis’te küçük boyunu görünce “ne kadar olabilir ki fiyatı” diye hiç bakmadan aldım. kasada bi öğrendim ki 17 liraymış. içimden yuh dedim ama çok övüldüğü için neyse denemiş olurum en azından diye düşünüp aldım. evde denediğimde ise hiç memnun kalmadım. Hacim veriyor evet ama hem çok geçici bi hacim¸ hem de saçlarımı tiftik tiftik ve kaskatı hissettiriyor dokununca. ben mi kullanmayı beceremedim acaba? o kadar para verdim yine kullanırım ama bi daha alacağımı hiç düşünmüyorum.

 85. açıkçası hiç sevmediğimdir. saçlarımın dibini keçe gibi saçma sapan bir hacme sokuyor. tamam yağlı görüntüsünü alıyor ama saçımın dibine pudra döksem oda aynı işlevi görüyor zaten. hatta saç diplerimi o kadar saçma sapan yapıyor ki şekillenmiyorum bir türlü. gratisten ufak pembe lee staffordun iğrenç kokulu bir kuru şampuanı var açıkçası yağ emiciliği daha az olsa da bu kuru şampuan keçe gibi yapmadan daha bir fresh hale sokuyor saç diplerini.

 86. kesinlikle overrated.indirimde got2b veya lee stafford yakalarsanız kesinlikle stoklayın. özellikle got2b çok uzun süre dayanıyor normal kuru şampuanlara göre.

 87. gerçekten birçok markanın kuru şampuanını kullandım ama çoğu saç derimi kaşındırdı ve ufak yaralara sebep oldular.kesinlikle saçımda herhangi bir kaşıntıya alerjiye sebep olmamış¸ 2. güne yapışan saç diplerini havalandırmış ve gerçekten temiz bir görüntü bırakmıştır.saç derisi hassas olanlara kesinlikle önerilir.

 88. Sanırım en iyi kuru şampuan. Ciddi anlamda günü kurtaran etkisi var. Tek ama tek sıkıntısı çok pahalı olması ve gratislerde sadece mini boyları var watsonslarda büyüklerine rastlayabilirsiniz. Ama dediğim gibi performansı dehşet harika. Eğer fiyat sıkıntı değil derseniz tavsiyemdir.

 89. daha önce elidor’un kuru şampuanını kullanıp nefret etmiştim. arkadaşlarımın önerisiyle bunu denedim ve gerçekten memnun kaldım. acil¸ birkaç saatlik bir yere gideceksem kullanıyorum fakat uzun süre dışarıda olduğum günlerde kullandığımda saçlarım güzel görünse de kirlilik hissi beni rahatsız ediyor. duş almadan bakkala bile gidemeyen benim gibi insanlar için güzel ama benim sürekli kullanabileceğim bir ürün değil.

 90. İnce telli saçlara sahip olduğumdan benim için bir nevi hayat kurtarıcı. Özellikle hacim vereninden çok memnun kaldım¸ beyaz bir görüntü oluşmaması için sıktığım miktara ve uzaklığa dikkat ediyorum¸ herhangi bir problem oluşmuyor.

 91. Bunun kadar iyi birde Klorane kullandım ama Batiste den vazgeçemiyorum. Baya da uzun gidiyor. Birde tavsiye saçlarım koyu kumral sabah uyanır uyanmaz sıkıyorum ki hazırlanırken o toz görünümü iyice gitsin. Yinede içime sinmiyorsa saçıma termal su püskürtüyorum bir iki fıs.

 92. Sadece bi kaç kez severek kullandım sonra farkettim ki hemen duştan çıktıktan sonra kafamı kaşıdığımda o karşılaştığım¸ tırnağıma dolan beyaz katman… Saç dibine yapışmasına şaşırmadım ama duştan hemen sonra böyle bişeyle karşılaşmam bana hem saçı dökebileceğini hemde ne derece saç dibini kaplayıp yıpratabileceğini gösterdi¸ o gün bugündür elim pek gitmiyor.

 93. hacim verenini bayağı başarılı buluyorum. banyo yapamadığım zamanlar ya da yapmaya fırsatım olmadığında kullanıyorum. elimde 3-4 yıllık lush pudra var¸ elidor gibi aklıma gelmeyen birçok kuru şampuanı da denemişimdir ama en başarılısı bunlar.ancak devamlı kullanıldığı zaman kısa vadede saça çok zarar verecektir. saçın besleyicisi olan yağı emmesi ve havayla teması kesmesi sıkıntılı.

 94. Bayıla bayıla kullandığım ürün. Daha önce elidor un kuru şampuanını deneyip (bitiremeden çöpe çünkü hiç bi işe yaramıyor sonrasında ise kepek yaptı ) pişman olup tam kuru şampuanların üstünü çizecekken bloglardan görüp bi şans verdiğim şimdilerde bebeğim olan ürün .Sadece yağlı görüntüyü engellemek için değil benim gibi ince telli hacimsiz çabuk sönen saçlarınız varsa onlara anında hacim verip şekil almasını sağlıyor 🙂 canım yaa

 95. fiyat performans açısından çok da başarılı olmayan kuru şampuan. yurtdışındaki fiyatına oranla ülkemizde oldukça pahalı satılması bir yana xxl volume olanı saçı bembeyaz yapıyor¸ aşırı sertleştiriyor¸ uyuruk bir saç spreyi etkisi veriyor. rossmannda isananın 7 liraya satılan kuru şampuanı bunun yerine tercih edilebilir.

 96. xxl volume olanı sabah beni şoka uğrattı. aslında original olanını kullanıyordum ve çok memnundum. bitmiş maalesef. xxl olanı normal sıktım. her zamanki gibi masaj yaparak yedireyim dedim. ellerim saçlarımın arasında kaldı. kazık gibi oldu saçlarım. bari bi ihtimal saçımdan dökülür diye dahiyane bir fikirle kafamı öne eğip manyak gibi diplere masaj yapmaya çalıştım.kafamı kaldırdığımda resmen elektriğe tutulmuş gibiydim. zar zor saçımı toplayıp okula gittim resmen sabah atraksiyonu oldu.sonuç olarak xxl volume versiyonu kalbimi kırdı.

 97. muhtemelen yanlış kullandığım için beğenmediğim şampuan. herkes o kadar beğeniyor ki ben beğenemeyince kesin yanlış kullanıyorum diye düşündüm. (original olanı kullanıyorum)saçlarım çok hızlı yağlanıyor¸ kuru şampuanı kullanmak için çok beklemiyorum haliyle. uzaktan sıkıp biraz bekliyorum daha sonra da masaj yaparak yediriyorum . ama sürekli duş aldığım için mi bilmiyorum bu görüntüyü de sevmiyorum. tam temiz bir görüntü olmuyor. kokusu çok güzel o ayrı.daha farklı şekilde kullanıp memnun kalan cicişler varsa¸ mesajlarınızı bekliyorum.

 98. çok merak ettiğim ama bir türlü almaya cesaret edemediğim ürün. zira bir arkadaşımda çok doğal bir saç havası verirken diğerinden yapış yapış ve üstüne üstlük pudralanmış yağ görüntüsünü daha da ortaya çıkarıyor. haliyle böyle bir ürüne şans verir miyim iyice bir düşünmem gerek.

 99. saçlarımı çok sık yıkamayı sevmediğimden benim imdadıma koşan bir ürün olmuştu. ancak kullanıldığında öyle sanki duştan yeni çıkmışsınız gibi bir sonuç vermiyor. yağlı ve sönük saçı hacimlendirip matlaştırıyor. etkisi gün sonuna doğru azalıyor.

 100. yağlı saçlı ve kahkül kullanan bir insan olarak benim en memnun olduğum kuru şampuan olmuştur. tabii ki duştan çıkmış gibi yapmıyor ama yağlı saçın o tel tel görüntüsünü yok ediyor. kahküller için kullanırken ise¸ alttan sıkıp kullanıyorum. beyaz iz kalıyor ama büyük dişli tarakla 1-2 kez tarayınca düzeliyor. genel olarak kuru şampuanı sıktıktan sonra çok fazla taramamak gerekiyor zaten. yoksa yeniden yağlanıyor.

 101. Günü kurtarıyor ve şimdiye kadar kullandığım en iyi kuru şampuan ama kuru şampuanların saça çok iyi gelmediğini düşündüğüm için bunu da kullanmayı bıraktım.

 102. herkes tarafından inanılmaz derecede övülen kuru şampuan. en başta şampuanın kurusu mu olurmuş¸ saçı yıkamak gibi olmaz diye düşündüğümden epey bir uzak durdum bu ürünlerden. ama aynı zamanda bir problemim vardı: ben saçımı boyadığım zamanlar bir hafta kadar şampuanlamaktan kaçınıyorum ya da çok az şampuan kullanıyorum aksi takdirde boya epey bir akıyor. e haliyle saçım 2. günden itibaren çok yağlı bir görüntü alıyor. bu nedenle kuru şampuanlara olan ön yargımdan kurtulup batiste de çok övüldüğünden ona bir şans vermek istedim ve original olanı aldım. gerçekten de yağlanmayı oldukça iyi bir biçimde absorbe ediyor. yalnız sanırım biraz fazla fazla kullanmak gerekiyor¸ çünkü ilk başta çok az uygulamıştım saçıma ve pek bir etkisini göremedim. ayrıca saçımın hacimsizliğine de çok iyi geldi¸ gerçekten çok hoş bi hacim veriyor¸ saç diplerinden itibaren saçı kabartıyor. böylece tam da istediğim görüntüyü elde ediyorum. zira saçlarım temiz bile olsa normalde çok sönük bir görüntüye sahip. original in kokusu bana biraz keskin geldi ama onu da belirtmiş olayım. türkiye’de gratisten yaklaşık 30tlye almıştım. hollanda’ya geldiğimde ise burada 6 euro olduğunu ve %50 indirimde oldugunu görünce kutusu 3 euroya geliyordu¸ 2 kutu xxl volume¸ 1 kutu da wild olanından aldım. wild’i henüz denemedim ama xxl olan bence epey güzel¸ bir tık daha fazla hacim verdi saçıma. güzel bir ürün ancak türkiye fiyatı gereksiz derecede yüksek malesef.

 103. tropikal olanın kokusu çok güzel ama orijinal olanla yapısı mı farklıdır nedir bir verim alamadım iyi ki orijinali büyük boy tropikali çanta boy almışım. sevdiğimiz bir saç ürünüdür kendisi.

 104. ben xxl volume olanını kullanıyorum. Uzun ama ince telli hacimsiz saçlara sahibim. Ben temiz saçıma da volüm katması için kullanıyorum kesinlikle çok ama çok iyi ve saçlarım hiç sönmüyor. Sabah işe gitmeden 6 da falan uyguluyorum ve o görüntü akşama kadar hiç kaybolmuyor.

 105. biraz abartıldığını düşünüyorum¸ diğer kuru şampuanlardan koku harici bir farkını göremedim got2b¸ elidor¸ tonı&guy da performans olarak aynı bence.

 106. ben en yaygın yeşilli turkuazlı orijinal ürününü kullanıyorum ve kesinlikle açık ara kullandığım en iyi kuru şampuan.saçtaki yağı alıyor saça hacim veriyor. saç deriri için en iyi ürün değil derinin nefes almasını engelliyor ve bundan dolayı saç dökülmesine neden olabilir (saçlarım dökülüyor ne yazık ki saçlarım dökülmeye müsait) ama evde bir şişe? bilemiyorum kutu bulunduruyorum acil durumlar için. şu ana kadar 6 kez kullandım ve bayağı uzun zaman önce almıştım bilemiyorum.kokusu fresh gibi sevdim pembesi çok şekerli hiç sevememiştim.

 107. Paris’te büyük boyunu 4.84euro olarak gördüm Türkiye de Nasıl bir kazık yiyoruz anlayın valla. Ama kullandığım en iyi kuru şampuan o ayrı

 108. bende mucizevi bir etki olmadı ama diğer kuru şampuanlara göre daha başarılı tabii ki. ben kuru şampuan uygulamasını sevmiyorum sanırım çünkü diplerine uygularken saçlarım çok fazla elektrikleniyor. fiyatı da bence pahalı ben trendyolda daha uygun fiyata bulup almıştım ama tekrar alacağımı sanmam.

 109. Kurtarıcı olduğu kesin yağlanan saçlarda özellikle saçlarınız çabuk yağlanıyorsa tam anlamıyla kurtarıcı. Ama bende hacim verme anlamında bir değişiklik olduğunu söyleyemem

 110. Daha önce orjinal olanını kullanmıştım ve gayet memnun kalıp birkaç arkadaşıma da aldırmıştım. O bittiğinde xxl olanını aldım ve gerçekten hayal kırıklığı. Kesinlikle orjinalden yapısı farklı. Saçlarımı kazık gibi yaptı. Hiç memnun kalmadığım bir ürün oldu.

 111. Saçlarım uzun ve ikinci güne ağırlaşan bir yapıya sahip. İkinci günü kurtarmak için uzunca bir süredir kullanıp memnun kaldığım bir ürün bu. Şimdiye kadar Xxl volüm¸ orjinal ve cool and crisp versiyonlarını denedim. Xxl volüm olan evet harika volüm veriyor fakat saçları kazık gibi yapıyor¸ bunu almanızı tavsiye etmem. Cool and crisp ve orjinal olanlar hem güzel kokuyor hem de saçları sertleştirmeden günü kurtarıyor. Kullanırken saçları tutam tutam ayırıp genellikle üst ve yan kısımlara çok yakından olmayacak şekilde sıkıp 5 dk kadar bekletiyorum. sonra başımı öne eğip bir güzel masaj yapar gibi kuru şampuanı yedirip saçlarımı şekillendiriyorum. Nerdeyse hiç indirimde görmediğimden bugün gratiste indirimde olduğunu görünce yazmak istedim. Benim en sevdiğim orjinal versiyonu bu arada. Hemen biten bir ürün de değil. Bana bir kutusu 5 ay kadar gittiği için indirimsiz halinin bile fiyat performans oranını başarılı buluyorum.

 112. kullandığım en güzel kuru şampuan. orjinal olanı özellikle sanki yeni yıkanmış gibi tertemiz yapıyor ve yağı alıyor. biraz pahalı tabi diğer kuru şampuanlara göre oranla ama diğerlerine para verip sonuç alamayacağıma biraz daha fazla para verip memnun kalmaktan yanayım. şimdide indirimden tropical olanı aldım oda güzel fakat orjinal olanı şiddetle tavsiye ederim.

 113. Saçımı yıkadığımda daha kurutma aşamasındayken yağlanan biri olarak mükemmel kuru şampuan. Kalıntı bırakmıyor¸ saçı kazık gibi yapmıyor¸ kokusu fena değil¸ fiyat uygun.

 114. Bana göre kuru şampuanlar arasında adeta bir beauty blender olan kuru şampuan markasıdır.Çünkü aynı beauty blender gibi ona o kadar para vermeyeyim derken piyasadaki bütün alternatiflerine ve muadillerine para vererek aslında iyi olanı alabilecek parayı çoktan harcamış oluyoruz.Aynı durum batiste için de geçerli piyasanın en iyi ve gerçekten eşsiz kuru şampuanı fiyatı diğerlerine göre daha pahalı ama alternatif aramak hem zaman hem para kaybı.Pek çok çeşidi var original¸xxl¸wild¸blush¸fresh bunlar sanıyorum Türkiyede olanlar ben original ve xxl kullandım.Original gerçekten çabasız temizlik resmen sertleştirmiyor saçları temiz görüntü sağlıyor.xxl saça çok güzel hacim kazandırıyor evet çok sertleştiriyor hatta saç spreyi gibi denebilir ama ben çok seviyorum hacimsiz sönük saçlarımı çok güzel yapıyor öyle ki yeni yıkanmış saçıma bile hacim katması için kullanıyorum bazen.Watsons ve sephorada olmayan çeşitleri internette bulabilirsiniz¸genelde indirimli oluyor.

 115. yağlı saçların kurtarıcısı.batistenin ilk övülmeye başladığı zamanlarda herkes xxl ını övüyordu. bende tabi o gazla gittim aldım. tabi ondan önce hiç kullanmadığım için bana çok güzel geldi. yani saçımın yağını aldığı kesindi ama saçlarımı kas katı yapıyordu. ne bilim daha önce de kullanmayınca hepsi böyle yapıyor sandım. öyle böyle iki tane falan bitirdim. sonra da gittim indirimde xxl bulamayınca original olanı aldım. Allahım bu nee. resmen yumuşacık saçlarım ve yağlı görüntü yine gidiyor. bundan sonra xxl yerine original olanı alacağım hatta farklı olanları da deneyebilirim 🙂

 116. Küçük boyuyle büyük boyunun farklı olduğunu düşünen bir tek ben miyim? küçük olan saçta beyaz beyaz kalıyo o yüzden çantama atmak için de büyük boyunu alıyorum ben¸neyse efendim Olmazsa olmazım olan bi ürün.Aslında saç derisine çok da faydalı olduğunu düşünmüyorum gözenekleri tıkayıp dökülme yapar daha uzun vadede daha çok yağlandırır düşüncesindeyim .fakat saçimı hergün yıkamayım en azından ikinci günü kurtarsın dediğimde de çok pratik oluyo açıkçası.clean&fresh olanını kullanıyorum kokusu ilk başta ağır gelse de yarım saate geçiyo. seviyorum genel olarak:)

 117. Kuru şampuanlara karşı bir ön yargım vardı¸ ne yaparsam yapayım saç derimim beyaz beyaz pudralı görüneceğini düşünürdüm ama halt etmişim. saçımı sertleştirmedi¸ pudralı görüntü olmadı¸ yağlı görüntü de gitti.

 118. Ben klasik yeşil renkli olanını kullanıyorum. Çok çalkalasam da saçıma elidor’ un kuru şampuanından daha fazla beyazlık bırakıyor ancak daha fazla temizlik hissi veriyor. Ayda yılda 1 kullanıyorum. bazı özel günlerde temiz saçı dolgunlaştırmak için de birebir.Edit:imla

 119. Ben klasik olanını kullanıyorum. gerekmedikçe kullanmamaya çalışıyorum çünkü bende sonrasında ufak bi kepeklenme yapıyo ama kullandığımda öyle beyazlık gibi şeyler bırakmadan harika¸ güzel¸ temiz¸ pak¸ hacimli bir görünüm oluyo.

 120. Yahu bir tek bende mi çok çabuk bitti bu ürün.toplasanız 4 kere ya kullandım ya kullanmadım ve bitti.sadece hava geliyor sıkınca.Elimdeki sassy & daring wild versiyonu hani şu leopar desenli olan.büyük boyu.Kokusu güzel diye onu seçmiştim.Ben mi yanlış kullandım¸çok mu sıktım acaba? Bukadar çabuk bitmesini beklemiyordum.Görevini yerine getirdiğini düşünüyorum.Benim saçlarım kuru ama diplerden yağlanan cinsten uçları çalı süpürgesi gibi.daha da kurutmamak için hergün yıkamamaya çalışıyorum.bazı acil durumlarda beni kurtardı gerçekten.Ama şu bitme olayını bir tek ben mi yaşadım yoksa kullanımı mı okadar biri beni aydınlatırsa sevinirim.

 121. bende de klasik yeşil olanı var verdiği ferahlık temizlik hissine bayılıyorum benim düz pırasa saçlarıma hacim vermesi pek yeterli gelmedi hacim için ne kadar sertleştirse de got2 be pudra kullanıyorum gerçekten işe yarıyor bende henüz batiste’i 2 haftadır kullanıyorum ama gerçekten neredeyse bitmek üzere bende bu kadar çabuk bitmesini beklemiyordum tek eksi yönü bu bence

 122. Ben original olanını kullanıyorum ve çok memnunum. Kendisi sayesinde bir gün civarı daha kullanılabilir saçlara sahip oluyorum. Tek sorunum xxl olan versiyonu ile ilgili. İçerikleri ne kadar farklı bilemiyorum ama xxl saçlarımı inanılmaz sertleştiriyor ve kötü gösteriyor. Hacim için o sertliğe değmeyeceğini düşünüyorum.

 123. Benim sönük yağlı saçlarıma derman olması için xxl versiyonunu aldım. Çok memnun kaldım. Şimdi yeşillisinden aldım. Istedigim hacmi vermedi. Çok çabuk yağlanmıyorsa saçlarınız diğerleri de işe yarayabilir tabii ki.

 124. En güzel kuru şampuandır orjinal ve cool&crisp versiyonunu kullandım. Ne kötü kokar¸ hacim vermesi çok başarılıdır¸ yıkanmış gibi yapar saçları daha önce elidor’un yeşilini ve lee stadford’ınkini kullanmıştım. Lee fena değildi de elidor leş yani asla almayın ekşi¸ ekşi kokuyor bir de.

 125. kullandığım en iyi kuru şampuan. original olanı bittikçe alıyorum. batisteyle kıyaslama yapabileceğim diğer kuru şampuan ise  toni and guy cleanse dry shampoo. şişesini bitiremeden attım. saçta bembeyaz toz yığını bıraktı ve yağlı görüntüyü hiç bir şekilde yok etmedi. o yüzden batistem canım kötü saç günümü kurtaran can kurtaranım resmen.

 126. Benim sönük saçımı canlandırabilen tek şey. Duştan çıkmış olsam bile 1 saat sonra kafama yapışacak olan saçlarıma arada bu kuru şampuanı uyguluyorum ve saçlarıma bir dolgunluk bir hacim geliyor. Yaşasın Batiste!

 127. Xxl volume favorim gerçekten hacim ve temizlik hissi veriyor. Kokusuna çok bayılmasam da rahatsız etmiyo. Şimdi leoparlı olanını da aldım onun kokusu daha hoş verdiği etki yine başarılı. Bence kuru şampuanların içinde en iyisi.

 128. çok fazla kuru şampuan denedim¸ama verdiğim parayı hak eden tek ürün buydu.Eğer istediğiniz sadece hacimse¸tüm kuru şampuanlar sizi memnun edecektir.Ama yağlı¸ince telli¸sönük bir saçınız varsa¸hiç macera aramaya gerek yok.Gerçekten temizlik hissi veren tek kuru şampuan bu oldu.ben orijinal ve fresh versiyonunu kullandım.İkisi de şampuan gibi kokuyor¸elidor gibi parfüm etkisi bırakmıyorlar.Elidor deneyenler bilir¸baya kötü bir parfüm sıkmış gibi oluyorsunuz¸buram buram kokuyor kafanız.Orijinalle freshin etkileri aynı¸ama ben orijinalin kokusunu daha çok sevdim.

 129. Olmazsa olmaz olmayan ancak varlığı içimi rahatlatan¸ bazı günler hayat kurtarıcı ürün. Saç derimdeki seboerik dermatit nedeniyle çok mecbur kalmadıkça kullanmamaya çalışıyorum¸ mümkün olduğunda banyo yapmaya özen gösteriyorum amma ve lakinkin kendisi en sevdiğim kuru şampuandır. İlk çıktığı zaman original olanının küçük boyunu kullandım ve gerçekten hayat kurtardığına karar verdim. Açıkcası başka kuru şampuan denemedim çünkü bundan çok memnun kalmıştım. ufak boy bittikten sonra saç derimdeki rahatsızlığın da ortaya çıktığı zamana denk gelmiş o yüzden bir süre almamıştım ama saç derim yatıştıktan sonra bu sefer büyük boyunu edindim. Büyük boyu bana neredeyse 8-9 ay gitti. Tek eksi yanı ve bana koyan şey ise bu batiste’lerin ingiltere’de 3-4 pounda satılması ve burada 3 katı olması. Londra’da yaşayan bir aile dostumuza yakınmıştım bu konu hakkında o da unutmamış ve çok büyük bir tatlışlık yaparak iki şişe hediye getirmişti. Şimdi tropik ve vişneli olanlarını deneyeceğim sırasıyla. Xxl olanını deneyeceğimi sanmıyorum çünkü zaten yeterince kabarık saçlıyım ama ince telli ve düz saçlarda işe yaradığını duydum daha önce. siyah saçlar için renkli olanlarının olduğunu okumuştum ama ben hiç denk gelmedim. İçinden çıkan pudra olduğu için iyi yedirilmeyince saçta gri gri durabiliyor. Edit: vişneli diyerek baya popişten sallamışım¸ blush olandan bahsediyorum

 130. original olanından çoook memnunum ama bıktım bu meretin kısa sürede bitmesinden. üstelik ben kuru saçlarıma yalnızca hacim vermek ya da böyle ne bileyim yataktan kalktığım saçımı bi toparlamak¸ adam etmek için kullanıyorum¸ buna rağmen çabuk bitiriyorum 🙁

 131. Uzun zamandır denemek istiyordum ama fiyatı fazla geliyordu. Gratislerde küçük boyunu 15 liraya falan satıyorlar. Geçenlerde internetten bir araştırayım dedim¸ baktım büyük boyları 20 lira falan. Dermokozmetikadan 20 liraya aldım.Şu ana kadar iki kere kullandım daha. İlk sefer bayağı bir çok sıkmış olacağım ki kafamda beyaz beyaz kaldı böyle. Hatta oda arkadaşım beni görünce ”aa kafana noldu senin” dedi. Ama yine de yağlı görüntüyü aldı. İkinci kullandığımda saçım yağlı değildi ama hacim vermesi için sıktım biraz. Böyle de memnun kaldım. Bir hacim verdiği doğru yani.Benimki yeşil şişeli orijinal olan. İlk kullanımımda dozunu ayarlayamadım ama sonra elim alıştı hemen. Genel olarak memnun kaldım yani. İnce telli ve hacimsiz saçlarınız varsa hacim vermek için kullanabilirsiniz. Yağlı görüntüden kurtulup günü de kurtarabilirsiniz. Bu bitince xxl volume olanı denemek istiyorum bir de.

 132. Geçen hafta gratisten 22.90 a aldığım kuru şampuan. Original olanını aldım. Daha önce elidor ve toni&guy gibi markalar kullandım ama hiiç bi işe yaramadı. Ama Batiste kuru şampuanların ilahı bence. Günü kurtarmak için birebir. Yağlanan saçlarımı hemencecik tertemiz yapıyor. Kokusu da ferah ve temiz. Saçta pudra bırakıyor ama biraz dağıtınca saçları o görüntü yok oluyor. Fiyatı pahalı diyorsanız bence değil çünkü performans açısından süper. Daha ucuz diye elidor alıp memnun kalmamaktansa bu parayı verip temiz temiz kullanırım.

 133. Seyahat boyunu aldım. işimi görüyor gerçekten ama benim içim rahat etmiyor yine de. geçenlerde erken kalkamadığım bir gün bundan saçıma sıkıp gittim okula¸ yağlı görüntüyü aldı ama benim elim banyo yapmadım diye hep saçımdaydı. yani kullanamayacağımı anladım¸ belki fön veya maşadan önce saçı hacimlendirmek için kullanırım.

 134. zaten çok çeşit denemedim¸ ama denediklerim arasında en iyisi buydu.şimdi burada batiste hayranlığı yapmayacağım. şu ana kadar 2 kutu bitirdim¸ ikisi de original olanıydı. diğer denediklerimden farkı saçı sertleştirmemesi¸ ilk yıkadığınız ana benzetmesi ve ağırlık yapıp kaşındırmaması. ama etkisinin çok da uzun süreli olduğunu söyleyemeceyim. sabahtan dışarı çıkmadan sıkıyorum¸ bende akşama doğru etkisini kaybetmeye başlıyor. bir de hızlı bitiyormuş gibi geldi bana¸ kimseden bu yönde bi şikayet de duymadım ama anormallik bende mi? yine de verdiği temiz saç etkisini bundan daha iyi verebilen kuru şampuan bulamadığım için almaya devam edecem.

 135. Bir sey almadan once cok arastirdigim icin yorumlar guvenerek ilk kuru sampuanimi batiste almistim zaten o yuzden tek deneyimim bu markadan oncelikle onu belirteyim. Ben memnunum simdiye kdar xxl ve original olani kullandim. Xxl saci inanilmaz sertlestiriyor dogru ama yagli gorunumu alip hacimlendiriyor biraz sac spreyi gibi diyebilir etkisine yinede ben dustan sonra bile kullandim maalesef ince telli saclara sahibim cunku. Kalin saclariniz varsa size uymayacak iyice kabartacaktir. Original olansa daha gunluk ve herkese hitap ediyor diyebiliriz kuru sampuan gorevi goruyor sadece hacimlendirmesi yinede var ama sac spreyi kullanmissiniz gibi degil. Ozetle ben memnunum simdilik macera aramayi dusunmedim bittikce aliyorum. hergun dus yapiyorum ama yapi itibariyle ertesi gune o temizlik kalmiyor sacimda acelem varsa buyuk bir nimet acikcasi. Bunun disinda dus sonrasi sonuk saclari hacimlendirmek amacli da kullaniyorum dedigim gibi .

 136. Elidor’un kuru şampuanlarından bence iyi. Ama kuru şampuan hala sevemiyorum. saçlarımı yıkamadan o istediğim temiz duruş kuru şampuanla olmuyor.

 137. XXL volume olanını denedim sadece. Evet saçı yağlı görünümden kurtarıyor¸ saçı hacimli gösteriyor fakat saçta aşırı derecede sertlik yapıyor. Saçıma hangi şekli versem o şekli alıyor saçım¸ bu durum beni çok rahatsız etti çünkü elimi saçıma değdirmekten korkar oldum saçım abuk subuk bir şekil alacak diye. Diğer kuru şampuanlarını kullanmadım ama bir daha alacağımı sanmıyorum. Elimdekini de bitmesi için özel günlerde saçımı yaparken saç spreyi gibi kullanıyorum¸ güzel volüm veriyor. Saçımdaki yağlı görünümü azaltmak için ise pudra döküyorum saçıma ve inanılmaz güzel bir görüntü ve yumuşaklık veriyor. Bir de kokulu bir pudra dökerseniz gün boyu mis kokan saçlarla dolaşırsınız. Deneyin derim 🙂

 138. kokusu¸ dağılmasının kolaylığı¸ gün içinde yağlanmayı geciktirmesi ve en önemlisi kaşındırmaması sebebiyle favori kuru şampuanım.

 139. Simdiye kadar orijinal¸ cool&crisp ve floral blush olanlarini denedigim kuru sampuan. Yoluma floral blush (pembe cicekli olani) ile devam ediyorum. Bence temizlik goruntusunu en cok o veriyor ve guzel kokuyor. Orijinal olani da pembe siseyi bulamazsam alirim. Ama cool&crisp’i hic ama hic begenmedim. Daha islak ve yagli bir goruntu veriyor¸ asla günü kurtarmiyor. Bu markanın tek kotu yani beyazligin az da olsa sacta kalmasi. Bir de ben yurt dışında 3¸90 euro gibi bir fiyata satın aliyorum. Turkiye fiyatini ürünün performansina gore cok fazla buluyorum.

 140. sadece orijinal olanını aldım ve kullandım. vaatlerini yerine getiriyor kesinlikle. o kirli¸ yağlı görüntüyü ortadan kaldırıyor ve bu etki gün boyu devam ediyor. kokusunu ben sevmedim ama kötü olmadığını¸ sadece bana uygun olmadığını anlayabiliyorum.benim koyu saçlarımda bile beyaz pudra görüntüsü yok. ama bende temizlik hissinin yanına bile yaklaşamadı. ne zaman kullansam bütün gün varlığını hissettim. yıkaması bana zor geldi¸ sanki saç derimde gözenekler varmış da onların içine dolmuş gibi bir his. bu özelliklerini karşılaştırdığımda yıkamak ve bu ürünü kullanmak arasında kaldığımda hep yıkamayı seçtim. yıkama derdinden dolayı hiç hacim kazandırmak için kullanmadım. yine de bazı anlarda hayat kurtarıcı olacağı kesin.

 141. Bazen saçlarımı yıkayıp yatıyorum sabah gece terlememden dolayı sanırım(selam olsun hipoglisemi) saçlarım yağlı gibi kalkıyorum..bu tarz acil durumlarin kurtaricisi bnm icin batiste..nispeten kokusuz oldugu icin orginal olanini seviyorum..bir cok cesidini denedim..tropic¸xxl ¸cherry..şu ara yurtdışımdan aldığım kahverengi saçlılar için olan çeşidini kullanıyorum..renkli olduğu için beyaz beyaz kalma sorunu da yok..dip boyasini da hafifce kamufle ediyor..buyuk boyunu 3 eur ya almistim..minik boylarda 1 eur ydu..yine bir yurdum ve ederinden pahali urun olayi yani..

 142. Benim de uzun bir süre takipçisi olduğum indirime girmesini dört gözle beklediğim ürün. Tabi her yerde 30 tl olduğunu görünce çaresiz bekledim ve bir gün arkadaşımın bana hediye etmesiyle xxl olanıyla tanıştım. Saçlarım çabuk yağlanan ¸ incelikten ¸seyreklikten¸ cılızlıktan ölen kendi tabirimle fare kuyruğu kadar bi saç. Nöbet gunlerimin ertesi sabahında kullandım ve kesinlikle beyaz pudra dökmüş görüntü veriyor ¸ hacim kısminda uzaktan cok basarılı ama yakından el atılamaz hale geliyor bildiğin kazık gibi yapıyor saçları. Hafif de elektrik veriyor. Bunun uzerine gratis indiriminde 19 tl ilen original olanını aldım ve hiç begenmedim yani yine sac kafama yapışık ve parlak yağlı duruyordu o indirimde niye diğerlerinin çanta boylarından almadım diye çok pişmanım. Yine de bir seçim yapacak olsam xxl derim cicişler…

 143. Original¸ fresh ve xxl versiyonlarını şimdiye kadar denedim. Aralarında en sevdiğim original oldu çünkü hem kokusu daha hafif hem de saçlarımı kalıp gibi yapmadı. Xxl olan gerçekten felaket ve saçlarımda beyaz beyaz kalıntılar bıraktı. İndirimlerde original olanını almayı düşündüğüm kuru şampuandır.

 144. Orjinal olanına bayıldıgim xxl volümün ise sacları kazık gibi yaptığı yine de elidorunkinden daha cok sevdigim kuru şampuan çeşidi. Yanlız xxl daha fazla beyaz beyaz kalıyor yoluma orjinal ile devam ederim bundan sonra.

 145. Orijinal olanının kokusunu limonlu araba kokularına benzettiğimden her kullandığımda suratımı buruşturma isteğiyle dolup taşmama neden oluyordu. Vaadlerini yerine getiriyor evet ama olmazsa olmaz bir ürün de değil.

 146. Orijinal seyahat boyunu kullandığım acil durum kurtarıcım.Yağlı saç görünümünü geçici ve acil olarak absorbe etmesi benim nazarımda yeterli kılıyor.

 147. xxl alarak ilk deneyimimi gerçekleştireceğim sprey kuru şampuan. Daha önce Toni&Guy pudra şeklinde kuru şampuanını almıştım bundan yıllaaar yıllaaar önce çok beyaz bıraktığı ve taranmayacak hale geldiği için kuru şampuanlara karşı ön yargılıydım. batiste çok övüldüğü için denemek istedim ama yorumlara bakılırsa keşke orginal olanı alsaymışım dedim bakalım kullanalım izlenimlerimi aktarayım.Edit. Kuru şampuanın saç diplerimi mahvettiğini düşünüyorum. tamam etkisi¸ verdiği hacim o an için çok güzel olabilir ama saçlı derimde kaşıntı yaptı. Gün bitmeden yıkamak istedim.

 148. geçen haftaki gratis indiriminden büyük boyunu (normale 30 tl civarı) 17 liraya aldım. Daha önceden got 2 be nin kuru şampuanlarını kullanmıştım bunu da beğenerek kullanıyorum. kışın her gün saç yıkamak mümkün olmuyor malum bende 2. gün saçlarımı bununla canlandırıyorum. Gerçekten de o hafif yağlı görüntüyü ortadan kaldırıp yeni yıkanmış gibi gösteriyor. Ama ne olursa olsun o kirli saç hissini pek sevmiyorum ama mecbur katlanıyorum

 149. isana¸ elidor¸ batiste kullandım¸ en iyisi batiste’ydi¸ en çok hacim veren ve temizlik hissi sağlayan. ama kuru şampuan sanki saçlarımı döküyormuş gibi geliyor¸ bu sebeple 1 yıla yakındır kullanmayı bıraktım.

 150. sevemediğim yağsızlaştırıcı.evet¸ üzerinde belirtilen her görevi yapıyor ancak ne zaman ki kullansam o gün saçlarıma¸ normalin 3 katı dökme yaşatıyor.dökülmenin haricinde kaşınma ve dolaysıyla kepeklenme yapıyor.kullanamayacağım kendisini artık.

 151. İlk kullandığım kuru şampuan elidor’unkiydi¸ sanıyorum saçımı aşırı şekilde ağırlaştırıyordu ancak batiste’den çok memnun kaldım. önce original olanını kullanıyordum¸ sonradan organix markasının coconutlı şampuanına dönünce kokuları birleştirmek için batiste’nin tropical’ını kullanmaya başladım¸ ilk yağlanmanın anlaşıldığı zamanlarda çok iyi bir kurtarıcı. daha zor durumlarda yeterli olabilir mi emin değilim.

 152. orijinal olanı gayet kirli saça yeni yıkanmış görünümü veriyor fakat bir süre sonra saç tekrar kafaya yapışabiliyor. volime xxl ise benim bebeğim. kendisi saça temiz görünüm veren volüme kazandıran bir saç spreyi diyebiliriz. evet saçı biraz sertleştiriyor fakat verdiği hacim gerçekten çok havalı duruyor ve sabahtan akşama kadar etkisi geçmiyor.

 153. Allah aşkına bana blush olanın hangi parfüm kokusu olduğunu söyleyin ya. Deli çıkacağım. Eski iş yerimdeki yöneticim gibi kokuyor saçım¸ bütün gün iş yetişecek stresi yaşadım resmen.İlk olarak got2be markasının şampuanını kullanmıştım. O zamanlar benim için yeterliydi ancak batiste denedikten sonra onun ortalama kaldığını fark ettim. İlk olarak leopar olanını almıştım¸ etkisi güzel ancak kokusu fazla ağırdı. Şimdi bunu deniyorum. Etkisi yine güzel¸ bu sefer kokusu DA güzel. Ama işte eski yöneticim hep ensemde :/Velhasılı kelam günü kurtaran¸ fazla yağı emip ince telli saçlara güzel bir hacim katan başarılı kuru şampuanlara sahip marka.

 154. Volume xxl olanını kullanıyordum¸ hatta 3 şişe bitirdim fakat bende egzama olduğu için saç derimi mahvetti¸ inanılmaz kaşıntı ve kepek sorunum oluştu. Bu bana özgü bir durumdur elbette. o nedenle ne kadar gün kurtarıcı olsa da kendisiyle vedalaşmak zorunda kaldım.

 155. sadece fresh ve orijinal olanını denedim. bence fresh olanı hem saça temizmiş görüntüsü veriyor. hem de çok güzel kokuyor¸ gerçekten fresh.

 156. bende 23165414818 kez düşünüp ve araşıtırıp aldım. 21 tlye almıştım. yaklaşık 3 4 ay kullancağım için fiyatı uygun geldi.4-5 kez kullandım. gerçekten yağını çok güzel aldı¸ yapışan dipleri ayırdı¸ sertleştirmedi. benim beklentim buydu zaten¸ o yüzden memnun kaldım. saçımı tam yağsız 2 gün kullanırken şimdi 3 4 gün gayet kullanabiliyorum. yazın ihtiyaç kalmaz ama kışın bence çok gerekli. ben duş almak istemiyorum kışın resmen üşümemden dolayı. herhangi kepek yada alerji gibi reaksiyonda göstermedi. o yüzden hep alcağım bi ürün oldu. bendeki original bu arada..

 157. Blok nöbetlerde en azından saçımı yıkamasam da canlı gözüksün diye aldığım bir üründü. yağı çok güzel emiyor canlı ve taze de gösteriyor ancak saç diplerimde pudra birikintisi oluyor. dağıtmaya çalışsam bile yine de bi beyaz görüntüsü var. benim kullanımımla alakalı da olabilir bilmiyorum ama devam edeceğim kullanmaya. umarım meseleyi çözerim.

 158. Orijnal olanı bittikçe aldığım sayılı ürünlerden. Elidor ve tony&guy da denedim ama bunun kadar memnun kalmadım hiç birinden. Son 2 seferdir de dermokozmetika.com’dan alıyorum¸ hem daha uygun oluyor hem de bunu almak için gittiğim mağazalarda aklım çelinip başka birşey almamış oluyorum.

 159. Original olanını kısa bir süredir kullanıyorum. çok pudralı bir his bırakmadığını düşünüyorum¸ bu güzel bir özellik ama ben yağlıya dönük saçtan ziyade sönükleşmiş saçlarımda kullandım. Eğer gün içinde çabuk yağlanan saçlarınız varsa yeterli gelebileceğini sanmıyorum. benim saçlarım kullandıktan birkaç saat sonra yine sönükleşmişti. Yine de Elidor’a kıyasla başarılı bir ürün diyebilirim.

 160. yağlı görünümü gidermede¸ ince saçlarıma hacim vermede çok iyi olmasına rağmen saçımda bıraktığı o beyaz sprey tortularını sevmiyorum. Alternatif arayışlara devam.

 161. 3 kutu tropic bitirdim¸ 4. de bitmek üzere şu anda. Değişiklik için 5.’yi floral blush aldım.Saçlarım ince telli ve çabuk yağlanıyor. İlk kez Elidor’un kuru şampuanını kullanmıştım ve hiç memnun kalmamıştım. Sonra bir deneyeyim diye Batiste aldım. Sadece ön taraftaki saç diplerime 15-20 cm mesafeden sıkıyorum¸ diplerini karıştırıp ovalama hareketi yapıyorum hızlıca¸ biraz matlık yapıyor fakat kesinlikle beyazlık kalmıyor. Saçlarımı ağırlaştırmıyor¸ daha yumuşak hale getiriyor. Sanki yeni yıkamışım gibi görünüyor. Kokusu bence güzel ama beğenmeyenler de olabilir tabi.. Fiyatı biraz pahalı. Elimdeki bitmek üzereyken mutlaka bir indirime denk geliyorum ve bir kutu daha alıyorum. Bu arada geçenlerde aceleyle Lee stafford seyahat boyu kuru şampuan aldım¸ Elidor gibi pişmanlık oldu. Batiste’den devam edeceğim artık. edit: floral olanı sevmedim kokusundan dolayı. lee stafford ile beraber takasla verdim. son alışverişimde yine indirimden original olanı aldım.

 162. Benim işimi gören¸ isana’nın yol açtığı kuru şampuan önyargımı kıran ürün. Flormar’ın loose powder ürününü kullanıyordum bu bittiğinden beri¸ şimdi o da bitince yenisini aldım. inşallah yine memnun kalırım

 163. fresh¸ orijinal ve blush çeşitlerini kullandım¸ koku olarak hepsi güzel olmakla birlikte favorim fresh. saçlarım¸ özellikle saç diplerim aşırı kuru¸ genelde saçlarım güzel koksun istediğimden kuru şampuan kullanıyorum. Batiste’yi keşfettiğimden beri başka marka deneme ihtiyacı duymadım. Benim saç diplerimde bile ekstra kurutma¸ kaşıntı yapmadı¸ kullanınca güzel bir hacim verdiğini hissediyorum. Özellikle saçlarıma atkuyruk¸ topuz gibi bir model yapacağım zamanlarda hacimlendirmesi işe yarıyor. saçlarımı yıkamaya vaktim olmadığında da kullandığım oldu¸ yine etkili¸ temizlik hissi veriyor bayağı.

 164. Saçlarım ikinci gün yağlandığı için kullanmak zorunda olduğum mucizevi ürün.Fresh ve blush çeşitleri favorilerim. Saçımı şekillendirmeden önce sıkıyorum ve biraz bekliyorum. Ardından varsa saç diplerimdeki beyazlıkları elimle dağıtıyorum. Hem hacim veriyor hem de benim iflah olmaz saç yağlanması problemimi çözüyor. Toni & guy da kullandım ama Batiste ondan çok daha başarılı. İndirim dönemlerinde gratisten 18 liraya alıyorum ve uzun süre kullanıyorum. Şiddetle tavsiyemdir.

 165. aniden bu kadar zamlanmasına üzüldüğüm kuru şampuan. hem gratis’te¸ hem de recete.com¸ kozmela gibi sitelerde 32-39 liralara vurmuş indirimsiz fiyatı. 5-10 lira birden zam mı olurmuş anlamadım. işin kötüsü başka hiçbir markayı da bunun yerine koyamam yani konu kuru şampuansa. indirim zamanı bindirim yapmasalar da rahat rahat alsak bari.

 166. yaklaşık 2 sene boyunca gün aşırı mutlaka kullanmak ‘zorunda’ olduğum kuru şampuandır kendisi. çok severim. saçlarım dökülüyor aşırı derecede belki sebebi budur. Ama yapacak bişey yok kullanmak zorundaydım. şükürler olsun zoretanin tedavisi sayesinde yaklaşık 2 aydır elimi sürmedim. Ama kuru şampuan önerisi olarak bir tek bunu gösterebilirim. mükemmeldir.

 167. Yurtdışında (bkz: almanya) çok çok ucuza satıldığını gördüğümde burdaki fiyatıyla içimi yakan üründür. Büyük boyu 4€ du bavula tıkıştırmadığıma pişman oldum. Yağlı saçlılar anladı beni¸ 2 günde bir boca etmeyi 🙁 batiste biraz fiyatları düşürsen mi canım napsan? )

 168. saçlarım 2 günde 1 yağlanıyor.Sabahları erken uyandığım için akşamları da üşendiğim için bazen yıkayamıyordum en sonunda gittim aldım batistenin orjinal olanını.Gerçekten yağı alıp götürüyor bi ferahlık veriyor ama anlamadığım bi şekilde rahatsız oluyorum istediğim temizlik hissini alamadığımdandır belki de.Ama yıkayamadığım zamanlar yine de kullanıyorum

 169. ben ilk kuru şampuan kullanmaya başladığım zamanlarda bunun xxl volume olanından almıştım. ilk kullandığımda ise tam bir faciaydı. çook azıcık sıkmama rağmen saçlarımı kazık gibi olmuştu. tamam temiz bir görüntü veriyordu ama his olarak sanki mahalle kuaföründe saçıma topuz yaptırıp 1 şişe sabitleyici sıktırmışım gibi hissettiriyordu. daha sonralarda ise original olanından almıştım ve o çok daha başarılıydı ama indirim dönemleri dışında asla parasını hak etmeyen bir ürün olduğu kanaatindeyim

 170. Gratis’ te indirime girmişken original olanını satın alıp ilk kez denedim. Saçlarımı 3 gün önce yıkamıştım ve dipler baya baya yağlanmıştı. Biraz önce sıkıp ufak bir masajla dağıttım ve yeni yıkanmış gibi oldu yahu 🙂 Ne güzel birşeymiş bu böyle. herhangi bir beyazlık kalmadı¸ satın almadan önce araştırıp original olanına karar vermiştim. Tam bir gün kurtarıcı ürün. Bayıldım.

 171. Rossmanda fiyatinin 40 tl oldugunu gormem ile dumura ugradigim guzel urun. En son baktigimda fiyati 28 tl civariydi. Yakinda 100 tlye dayanir.

 172. hic kullnmadim ama cok populer oldugu icin mrak edip baktim almanya’da su an 2.75 euro. trde neden bu kadar pahali anlamak mumkun degil.

 173. extra hacim verenini almıştım fakat kullandığımda saçıma tarak bile girmiyor. bittiğinde orijinal olanı almayı düşünüyorum

 174. Daha önce başka kuru şampuanlar kullanmasam da bunun gerçekten çok çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. Saçların çok sık yıkanmaması gerektiği son zamanlarda zaten gündemde olan bir konu fakat bu süreyi uzatmak dışında benim farklı bir problemime de kesin sonuç getirdi¸Şöyle ki uzun süre dışarda olduğum günlerde ince telli uzun ve düz olan saçlarım gün sonunda havasızlık ve boneden dolayı iyice hacimsizleşip böyle sanki kafama yapışmış gibi olduğunda bu ürünü uygularsam o görüntü tamamen kayboluyor. Verdiği tazelenme hissi de cabası. Original versiyonunun iki adet deneme boyunu bitirdikten sonra şimdi de indirimden faydalanıp wild’ın tam boyunu edindim. Bakalım umarım original kadar iyi anlaşırız kendisiyle.Yurt dışıyla bura arasındaki fiyat farkı ise üzmüştür keşke dışarda olduğum dönemlerde haberim olsaydı¸ hiç adetim olmasa da bu ürüne bi istisna yapıp stoklayabilirdim. İmkanı olan cicişler öyle yapsın derim 🙂

 175. XXL Volume olan ürünü beni hiç memnun etmemiş kuru şampuan. Öncelikle fazla beyaz tortu bırakıyor¸ ne yaparsanız yapın¸ elle ya da tarakla dağılmıyor. Bende aynı zamanda kaşıntıya da sebep oldu¸ elimi sürekli saçıma götürme istediği yarattı bu yüzden. daha yarısına bile gelmemişken arkadaşıma hediye ettim ama original olanı alıp yeniden şans vermek istiyorum.

 176. xxl volume olanı beni üzen kuru şampuan. üstteki ciciş gibi beni de memnun etmedi. beyazlık bırakmıyor bende ve saç diplerimin yağsız gözükmesini sağlıyor. gel gelelim saçı sabitlemek için kuaförlerin sıktığı spreyler gibi. kullandığım yer kalıp gibi oluyor. birkaç kere zorunluluktan kullandım ve saçımı açık bırakamadım¸ ya normal ya da kelebek tokayla falan bir şekilde topladım o yapışıklık ve katılık daha normal dursun diye.

 177. Normalde orijinal olanını kullanıp gayet memnun kalmıştım. Tertemiz gözüküyordu saçlarım ve ağırlık hissetmiyordum. geçen yanlışlıkla xxl volume olanını aldım iki sefer kullanıp memnun kalmadım bu sabah saçlarım hafif yağlanmışken bir daha şans vereyim dedim ama yok xxl volume gerçekten çok kötü bildiğimiz saç spreyi gibi hani lisedeyken gri şişede akat gardi saç spreyi vardı 3 liraya alıyorduk onun aynısı işte. Saçlarım uzaktan ve az sıkmama rağmen katılaştı ve gerçekten çok kötü kokuyor bayıcı bir kokusu var.

 178. fresh olanı favorim. hem çok güzel bir kokusu var¸ hem de saçlarımı sık yıkamaktan beni çok güzel kurtarıyor. 2 günde bir yıkarken 3-4 günde bire çıkardım¸ bence bu da bir başarı

 179. en beğendiğim kuru şampuandır. saçlarım çok yağlı ikinci gününde asla yıkamadan kullanamam.ve bu ürünü keşfettiğimden beri ikinci günü çok rahat geçiriyorum. ve volume de verdiği için daha güzel görünüyor saçlarım. sadece fiyatı çok pahalı. gratis indirimlerinde yakalamaya çalışıyorum fakat daha sabahtan tükenmiş oluyor. bence en güzeli orjinal olan. fakat şöyle bir şey farkettim. ben bu ürünü ilk olarak londra dan 3 al 2 ödeyle denemek için aldığımda keşfetmiştim. ordan aldıklarım türkiye de satılanlara göre daha sertti yani ürünü bir kere sıktığınızda daha güçlü geliyordu içinden ürün ve daha temizlenmiş hissettiyordu. fakat burdakiler bana öyle gelmedi. ama yine de çok seviyorum. ne zaman başka bir yerde kalcak olsam çantamdan ayırmıyorum.

 180. Performansini cok begendigim ancak fiyatini pahali buldugum sampuandir. Bu nedenle cok fazla tercih edemiyorum ne yazik ki bence cok bereketsiz bir urun. Ozellikle de yagli sac tipiniz var ve 2 yikama arasini uzatmaya calisiyorsaniz.

 181. normalde iki günde bir saçımı yıkıyorum. 3 güne kalırsa korkunç yapışık bir hal almasın diye aldım. fiyat olarak pahalı ancak muadillerine göre çok başarılı bir ürün. çok nadir kullandığım için gözüme batmadı açıkcası. Elidor’la karşılaştırınca muhteşem bile denecek kadar iyi bir performansı var.

 182. 3 ay önce almıştım ilk defa. Resmen aşık’oldum. Saçın yağlı görünümünü almasından ziyade hacim vermesi ve gün boyu o hacimli saçla dolaşmak gerçekten güzel . bu ay bitince yeniden alayım dedim rossmandan. Xxl’olanını kullanıyorum diye yine ondan aldım ama ambalajı değişmiş .ve içeriğiyle de oynamışlar belli. O eski hacim yok . sadece kuru bir görüntü veriyor. Üzüldüm. Sebebi neydi ki ?? Ben çok sevince de gidiyorlar zaten.

 183. Çok beğeniyorum ama bence de bereketsiz. 1-2 kullanımda şişenin yarısı gidiyor sanki. Bitmesin diye kullanmıyorum 🙂

 184. Açık ara en iyi kuru şampuandır.Kerastase¸davines batiste in yanında sıfır kalır.Aşırı pudralı yapısı saçınızdaki yağı hemen emer.Günü çok güzel kurtarır.Ayrıca ince telli saçları olanlar hacim vermek için kullanabilir.serideki volume amaçlı kuru şampuanı saça hacim vermekte çok başarılıdır.tek handikapları saçta beyaz iz bırakabilir.iyi yedirmek gerekir.

 185. bu kuru şampuandan yaklaşık 10tane bitirmişliğim vardır. başka kuru şampuan denememe de gerek kalmadı bu ürünle tanıştıktan sonra. ilk wild olanını almıştım¸ çok güzel kokuyor bence¸ ondan sonra kabarık saç sevdiğim için hep xxl olanını aldım. ama xxl ın da çok fazla kabarttığı söylenemez. batistenin yazın daha iyi sonuç verdiğini düşünüyorum¸ daha temiz ve yumuşak duruyor. kışın biraz daha basık ve cansız gözüktürüyor saçı. ilk kullanmaya başladığımda fazla fazla kullanıp çok çabuk bitirmiştim¸ aralarına sıkınca da işe yarıyor ve daha uzun süre gidiyor. eskiden bereketsiz derdim ama artık 1-2 ay gidiyor bana. fiyatı diğer kuru şampuanlara göre pahalı ama indirim zamanı 17-20 tl civarına düşüyordu¸ iki tane alıp stok yapıyorumdum. ama artık 40tl ye vuran fiyatı indirim zamanı bile düşmüyor. saçlarım ikinci gününde kirli gözükmeye başladığı için batiste çok işime yarıyor. çok seviyorum kendilerini. keşke bir de indirime girse

 186. Bütün makyaj malzemelerimi alın ama benden batiste’imi almayın lütfen.. tek kelimeyle “taptığım” üründür. Bugüne kadar yağlı saçlardan çok çekmiş bir kadın olarak bir sürü kuru şampuan deneyimledim. Ancak ne zaman Batiste’i kullandım¸ işte bu dedim! Saçta hafif duruşu¸ beyaz beyaz iz bırakmaması¸ hacim vermesi ile gönlümün efendisi resmen. Tüm seriyi kullandım ancak original olanının yeri ayrıdır. Bir de xxl versiyonu var¸ saçı daha çok sertleştiriyor ama oldukça dolgunlaştırıyor. Önerim¸ kuru şampuan kervanına ilk kez katılacaksanız fiyatına bakmadan alınız¸ zira diğer ürünlere verdiğiniz paralara değmiyor¸ hele ki indirimde bulursanız kaçırmayın derim.

 187. en beğendiğim kuru şampuandır. indirim döneminde yakalandığı zaman kesinlikle fiyatını hak eden bir ürün.

 188. Gratis indiriminde xxl olanindan edindigim kuru sampuan. ilk basta siktiktan sonra saclarimi gorunce soklara girmeme sebep oldu. sanki tum sacima krepe yapmis gibiydim. ama saclarimi taradiktan sonra guzel durdugunu farkettim. Gun icinde saclarimi toplamama ragmen aksam actigimda hala havaliydi. Hatta goruntusunu o kadar begendim ki arada saclarim temiz olsa da kullanmak istiyorum 🙂 elidordan sonra ilac oldu resmen. not: saclarim ince telli ve seyrek değil

 189. Kokusunu çok sevdiğim fakat kullandıktan bir kaç saat sonra saçlarımı yapış yapış yapan kuru şampuan. Yağlı ciltlilerin duştan sonra saçlarına hacim vermek için kullandıklarını duymuştum ama benim gibi kuru saçlara sahipseniz acilen eve dönüp duş almak isteyeceksiniz.

 190. Hayatımın kuru şampuanı kesinlikle. Elidor vs bunun yanında çöp bana göre. Saçlarınızın yağını gerçekten emen harika bir ürün eğer benim gibi her gün duş almak istemeyenlerdenseniz ikinci günü kurtaran bir seçenek. Daha önce original¸ fresh ve xl volume olanlarını kullandım. Original ve fresh olanlardan çok memnun kaldım ama xl volume saçları çok sertleştiriyor o nedenle onu tekrar almam. Ama original ve fresh olanları olmazsa olmazlardan..

 191. Fiyatı hangi ara 38 lira olmuş dedirten kuru şampuan. Original olanını gerçekten beğenmeme rağmen indirimsiz asla almam¸ indirimde bulamam alayım diye gratise girip 38 lira etiketini görünce çıktım hemen.

 192. birçok çeşidini denedim ve gerçekten çok memnun kaldığım bir ürün.fiyatı alırken düşündürüyor¸bana göre muadilleri de var.ama verdiği güzel koku bakımından da olsa gerek nedense batiste bana en iyisiymiş gibi geliyor.gayet başarılı ve yağlı görüntüyü alıyor. saçlarım 2.güne hafiften yağlanıp sönmeye meyilli olduğu için o günü kurtarıyor.fiyatı daha uygun olsa hiç düşünmeden alacağım ürünlerden ama bu yüzden bi süre muadilleriyle idare etmeyi tercih ediyorum.

 193. kullanmayın çok ciddi zarar veriyor beyine. lütfen araştırın. zaten kullandıktan sonra baş ağrısını hissedeceksiniz.

 194. bugun itibari ile elime geçmiş olan ve o pembe şişesi ile şimdiden gönlümü fethetmiş kuru sampuandır kendisi. benim aldıgım pembiş olan xxl volume versiyonu. suan itibariyle işyerimde deli gibi yağlanmış olan ve beni rezil eden saçlarıma sıkıp vereceği etkiyi merak etmekten normal hayatıma devam edemez oldum. gözlemlerimi yazıcam sözlük.

 195. dün eve gider gitmez ilk işim şampuanı denemek oldu ve bayıldım bayıldım. saçımdaki yağı tek püskürtme ile temizledi ve çok güzel bir hacim verdi. daha önceden okuduğum yorumlar arasında saçı sertleştirdiği yazmaktaydı. katılıyorum biraz sertleşme yapıyor fakat püskürtüldükten sonra eliniz ile sıkmış olduğunuz bölgedeki saç tellerine ufak ufak masaj yaparsanız bu sertleşme sorunun önüne geçmiş olabilirsiniz. bu sekilde herhangi bir pudra kalıntısı da saçınızda kalmamaktadır. ince telli ve kolayca sönebilmeye meyilli saçlara sahip oldugumdan hacim benim için çok önemli ve saçlarıma kattığı hava efsane. oyle ki o saçtan bu saç nasıl oldu diye saatlerce düşündürür. bu saatten sonra xxl benim bebeğim asla şaşmam. hem zaten rengi de pembe bayılırım. 🙂

 196. kizlar¸ batiste xxl’i 18.30 sularinda uyguladim saat su an 23.35 saclarim ilk anda oldugu gibi inanilmaz hacimli. Kesinlikle bayildim!

 197. İNCELİ telli¸ çabuk yağlanan¸ hacimsiz ve seyrek saçlarımla ekmeğe suya nasıl muhtaçsam bu ürünede öyle muhtacım Ve evde benim gibi 2 kadınla birlikte yaşıyorum haliyle ayda bir bu ürünü bitiriyoruz bazen daha bile kısa oluyor bu süre. Toni&guy elidor benri denediğim markalar maalesef batistenin verdiği hacmi vermiyor. Buradan okuduğum yorumlarla en yakın zamanda isananın kuru şampuanınıda deneyimleyeceğim. Zira 40 liraya yaklaşan fiyatından ötürü illallah geldi. Tanım: her ince telli saçların mutlaka birgün deneyimleyeceği kuru şampuan markası

 198. fresh ve original olanlarını kullanıyorum sürekli¸ freshin kokusu mükemmel adı gibi çok taze ferah bir koku. şimdiye kadar kaç şişe bitirdim bilmiyorum ama indirim dışında alacağımı sanmıyorum. zamanında 20 liraya görüp de indirimi bekliyordum¸ şimdi indirimli hali 30 liranın üzerinde.

 199. Saçlarım siyah ve original olanını kullanıyorum daha önce elidor ve got2b markalarını denedim elidorda olduğu gibi saçı kazık gibi yapmıyor got2b gibi beyazlık ve ağır koku bırakmıyor.batistenin kokusu hafif beyazlık bırakma sorunu yok saçı yumuşak kendi halinde bırakıyor ve en önemlisi yağlı görünümü yok ediyor ama çok pahalı indirim kovalamak gerekiyor :((((

 200. 1 hafta önce fransadaydım¸ büyük boyu 4 euro’ya satılıyordu markette. kabin valiziyle dönmek zorunda olduğum için alamadım. içime oturdu resmen. gratisin 40 liralara dayanan fiyat etiketiyle asla almam¸ almayacağım. dünyanın bi enayisi bizmişiz sanki. parfüm vs gibi ürünlerin dolar kurunun yüksekliği ve bizim paramızın kıymetsizliği sebebiyle ”pahalı” oluşunu anlıyorum fakat bu nedir allahaşkına? bu fark nedir yani. avrupada 4 euro’ya 1 bira ne bileyim bir filtre kahve içersin. burda da 1 bira 1 kahve parasına alabiliyor olmam gereken ürün için 7-8 kahve parası vermem bekleniyor. yok yea! isana’nın kuru şampuanını deneyeceğim ilk fırsatta. rossman beni hiç üzmedi bugüne kadar. bu sefer de üzmeyeceğini tahmin ediyorum.

 201. evet¸ yağdan arındırıyor ama bende kullanım sonrası ilk yıkamada deri döküntülenmesine benzer oluşumlara sebebiyet veriyor. ne zaman kullansam ertesi günkü yıkamamda pişman oluyorum.

 202. saçlarımdaki yağı alıyor hacim veriyor ama çok çabuk bitiriyorum. son fiyatlarıyla da bir daha alacağımı sanmıyorum.

 203. Çok mecbur kalmadıkça kuru şampuan kullanmam ama en sevdiğim kuru şampuan batiste original. Parmaklarınızla masaj yapıp iyi dağıtır ve tarakla tararsanız beyaz kalıntı bırakmıyor ama saçların rengini sönükleştiriyor.

 204. Dipleri yağlı uçları kuru olan saçım için kurtarıcı olan ürün. Her gün saçları yıkamak yerine kuru şampuan saçlarınız için iyi bir alternatif. Bu markadan da memnun kaldım öneririm.

 205. hakkinda daha once soyle demistim linkrossman ve dm’de 2.65 euro ama original olani degil. douglas’ta 3.99’a gordum ani bir kararla aldim. saclarimi yikayacaktim yikamadan once denedim. siz gencler bilmezsiniz. eskiden sular hep kesikti. saclarimizi oyle her gun yikayamazdik. banyo gunu pazar aksami olurdu. haliyle saclar yaglandi mi yapacak bir sey yok. bebek pudrasi doker fircalardik. hah iste bu batiste o bebek pudrasinin spreyli siseye konmus hali. ise yariyor saci temiz gosteriyor ama asla temizlik hissi vermedi bana.

 206. Hem orjinal olani hem de xxl olanini denedim. Orjinal olan nedense bana o kadar etki etmedi ama xxl olan 2 fis yapip aninda saclarim hacimleniyor ve yagi gidiyor. Ancak¸ nedense kazik gibi yapiyor :/ su anda sevip sevmedigimi bilmiyorum ¸ ask nefret iliskisi icerisindeyim..

 207. xxl olanını kullanıyorum uzun zamandır ama son aldığımın yapısı kokusu farklı¸ eski başarılı hali de yok gibi. nedense pek memnun değilim son zamanlarda. eğer böyle giderse almayı bırakacağım. isana alırım daha iyi hem de ucuz.

 208. kendisi ilk ve tek kuru şampuanım olduğu için başka ürünle karşılaştıramayacağım. bütün kuru şampuanlar böyle mi bilmiyorum ama genel olarak “meh” dediğim bir ürün.kokulara hassas biriyim. kokusu hiç hoşuma gitmiyor. nefesimi tutarak sıkıp saçımda dağıttıktan sonra elimi sabunla yıkıyorum. belki başka birine normal geliyordur kokusu¸ bilmiyorum. düz¸ ince telli ve çabuk yağlanan saçlara sahibim. ürün benim saçlarıma hacim vermedi. dozunu kaçırdığınızda bir anda 70 yaşında olabiliyorsunuz¸ bembeyaz kalıyor. dikkatli sıkmak ve çok iyi dağıtmak lazım.ürünü parmaklarımla saç diplerime yedirdiğimde bile beyazlığı geçmiyor bazen. bu yönünden şikayetçiyim. ayrıca çok çabuk bitiyor. bu fiyata bu kadar çabuk biten bir ürün beklemiyordum doğrusu. ürün saçımın yağını tamamen olmasa da alıyor¸ burası doğru. en azından insan içinde 2-3 saat daha durabileceğim kıvama getiriyor. sonradan saçlarım eski yağına dönüyor. ben bu ürünü 1-2 saatliğine derse gideceksem ve yoğunluktan saçımı yıkayamamışsam kullanıyorum. acil durumlarda kurtarıcı olabiliyor. dediğim gibi sizi 2-3 saat daha idare eder. ama ondan sonrasında mutlaka dönüp saçımı yıkamam gerekiyor.

 209. piyasada çok fazla muadili var tamam ama bir kere bu etkiye alışınca artık başka markaları denemek istemediğim kuru şampuan. Çünkü ne denersem deneyeyim bu her seferinde riske atmak gibi oluyor benim için. türkiye’de fiyatı son zamanlarda acayip artsa da¸ yine de hiçbir markadan batiste kadar yüksek performans elde edemedim. mesela işlevinin yanı sıra¸ uygun fiyatıyla da çok övülen isana hair kuru şampuan¸ saçlarıma daha kullandığım anda gözle görülür oranda bir ıslaklık verip¸ bir türlü dağıtamadığım bir beyazlık bıraktı. Pratik bir kullanım sunması gerekirken uğraştırdı her defasında.aynı oranda memnun etmeyen ve gerçekten etkisiz bulduğum bir diğer ürün de toni and guy cleanse dry shampoo mesela. Bugüne değin Denediklerim içinde batiste kadar pratik ve çabuk iş gören başka bir ürün olmadı benim için. orijinal olanı görüntü olarak iyi bir sonuç verse de¸ xxl olanı benim istediğim o görüntüye daha çabuk kavuşmama ve çabuk yağlanmaya müsait saçlarımda bu görüntüyü biraz daha uzun süre korumaya yardımcı olduğu için uzun süredir de tercih sebebim. ilgili medya: 1

 210. Türkiyede cidden fahiş fiyatlara satılan kuru şampuan. Londradan yılbaşı indirimlerinden bizde satılan orta boyunu 1.65£ ‘a aldım¸ 7-8 lira civarına yani . Superdrugtaydı sanırım bu indirim. Ve raflar bizde indirim dönemi olduğu gibi bomboş değildi. En büyük boyları da bootsta 5£ civarındaydı. Sanırım indirim yoktu orada. O da 23-25 lira gibi bir miktara tekabül ediyor.

 211. Hakkında yapılan yorumlar çok iyi olunca alıp denedim. Ancak beni hayal kırıklığına uğrattı. Saçımı sanki daha da yağlandırıp ağırlaştırıyor gibi hissettiriyor bana.

 212. Benim ilk kuru şampuanım toni and guy idi .seyahat boyunu almıştım ama o kadar çok memnun kalmadığımı hatırlıyorum..sonra kuru şampuan arayışına girdim ve okuduğum bir çok blog yazısından batisteye karar kıldım..Yalnız ben bir indirim anında o zamanın parasıyla(inanın çok geçmiş zaman değil 1 sene anca olmuştur) 15-16 lira fiyatla xxl olanını aldım..hacim verme özelliği yaziyordu..ince telli ve hacimsiz olan saçlarıma iyi gelir diye düşünmüştüm ama büyük yanılmışım..evet saçlarınızdaki yağı alıyor ve o günü kurtarmanıza yardımcı oluyor lakin xxl olanı inanılmaz bir şekilde saçı sertleştiriyor¸bu benim kesinlikle tahammül edemediğim bir durum..çünkü ben elimi saçıma attığımda saçımın her teli parmaklarımın arasından kayacak öyle takıntılıyım..xxl olanında bu mümkün değil sonra dedim ki insanlar bu markayı nasıl bu kadar övebilir bunun yerine her hangi bir hacim için saç spreyi neden kullanmayayım deyip en iyisi tekrar toni and guy alayım diye düşündüm..sonra yine bir indirim anında original olanını alıp (yine bir blogger tavsiyesiyle) denedim ve evet işte bu! En ufak bir sertleşme yok.. yağı güzel emiyor ve xxl kadar olmasa da saça çok güzel hacim veriyor..O zamandan bu zamana kadar da batisteyi kullanmaya başladım..lakin gel görelim ki 1 sene içinde indirimden 15-16 lira arasında aldığım kuru şampuan şimdi indirimsiz haliyle 40 liraya yakın..son zamanlarda gözlemlediğim şey de 1 ay dolmadan şişenin bitmesi..öyle ki 15 günün sonunda sıkmaya başladığımda sadece hava püskürtmeye başlıyor ve saça yararı oluyor mu olamıyor mu anlamıyorsunuz..baktım ki aldığım bütün batisteler böyle hemde keseme de zarar markayla yolumu ayırdım..Son bir haftadır yoluma isana hair kuru şampuan ile yoluma devam ediyorum..8 liralık fiyatıyla belki bir batiste değil fakat günü kurtarmaya yetmesiyle saçı sertleştirmemesi özelliğiyle yoluma devam etmekteyim..Ayrıca yurt dışı izlediğim vloglarda fiyatının 1 euro olmasıyla içime bir öküz oturmadı da değil..yurt dışına gittiğinde belki stoklanıcak bir ürün ama bizim ülkemiz için fiyat performans ile hüsran..

 213. Yağlı saçtan çok çeken biri olarak kuru şampuanı çok kullanıyorum elidor¸schwarzkopf ve batiste markalarını kullandım ve en çok batisteden memnun kaldım saçımı gerçekten temizledi¸beyaz beyaz durmadı¸çok çabuk bitmedi ve hacim verdi sonrasında kepek yapmadı ancak gerçekten fiyatı çok fazla yüzde 50 indirimde bile diğer kuru şampuanların indirimsiz fiyatlarıyla yarışıyor

 214. Kotu gun dostu bir kuru sampuandir. Piyasadaki bircok markanin kuru sampuanlarini denemis biri olarak¸ en sonunda batiste’de karar kildim. Her ne kadar koyu renk saclarimda kaybolmasi icin fircayla tarayip rengini yok etmeye ugrasmam gerekse de¸ en azindan sacimda ikinci-ucuncu gun olusan yagli gorunumu hakkini vererek gizliyor. Yalniz oldukca baskin ama bence kotu olmayan bir kokusu var¸ kokuya hassas veya kokusuz bir kuru sampuan kullanmak isteyenleri hayal kirikligina ugratacaktir. yine de onca markanin arasinda iyi bir secenek olacaktir¸ kucuk boy olanini alip bir sans vermenizi oneririm.

 215. batiste kuru şampuanla ilgili daha önce çok memnun olduğumu yazmıştım. normalde iki günde bir yıkadığım saçlarım bazı dönemlerde fön ve kuaförün kullandığı bakım ürünü kaynaklı aşırı yağlandığında kullanıyordum. Fresh olanı işimi çok kolaylaştırmıştı. Biter bitmez bu sefer farklı olanı alayım dedim ve XXL hacim veren ürününü aldım. Alalı iki ay olmuş bugün ilk defa kullandım ve saçım kazık gibi oldu. Yumuşacık ipek gibi saçlarımı bu hale getirmeyi nasıl başardı bilemiyorum ancak korkunç bir ürün.

 216. Normalde Elidor kuru şampuan kullanıyorum ve oldukça memnunum. Olumlu yorumları okuyunca bir de Batiste deneyeyim dedim¸ ince telli yağlı saçlarım kazık gibi sert oldu¸ belki fazla sıktığımdan bilemiyorum ama beyaz toz görüntü de kaybolmadı tamamen. Birkaç defa denedim ancak hepsinde aynı sonucu alınca memnun kalan bir arkadaşıma hediye ettim. Elidor’u kullanmaya devam ediyorum.

 217. en memnun kaldığım kuru şampuan. şimdi bare gibi yeni bir çeşidi de çıkmış . onu da denemeyi düşünüyorum. ama şuan için en güzel olanları kesinlikle classic ve fresh olanları. xxl olanı denemedim ama katılaştıran saç spreyinden hallice diyorlar. zaten saçlarınızda sönme gibi bir problem yoksa xxl almaya gerek çünkü diğerleri de yeteri kadar hacim veriyor zaten.

 218. Kullanmayı abartınca dökülme yapıyor ancak Elidor vs. gibi markalardan sonra çok daha az geliyor dökülen saçlar. Hacim vermesi gayet güzel. İki gün idare ediyor saçı. Ben krepe vs. yapacağım zaman tercih ediyorum. Güzel sonuç veriyor. original ve fresh olanı kullandım. Fresh olan daha bir hafif gibi geldi. En güzeli original olan.

 219. Yıllardı kuru şampuanlarla olan ilişkimden en memnun kaldığım Batiste oldu. En sevdiğim kokusu fresh original olan çok limon limon kokuyor. Limon kolonyası sevmeyen biri olarak benim hoşuma gitmiyor. Ancak severseniz o da çok iç bayıcı bir koku değil. Günü kurtarıcı ve ekstra hacim istendiğinde oldukça işe yarar bir kuru şampuan indirimleri takip edilmeli.

 220. Performans olarak çok başarılı bir kuru şampuan¸beyaz kalıntı bırakmıyor¸saçlara hacim veriyor ama fiyatını gerçekten fazla buluyorum. Zaten kuru şampuanları uzun süre saç dibinde tutmamak gerekiyor bir günlük bir performansı da isana yeterince sağlıyor yani sırf fiyatından dolayı isana’yı tercih ediyorum çünkü aynılar hemen hemen fiyatsa 4te 1i. Tabi yine de tercih meselesi.

 221. Hayatımda gördüğüm en bereketsiz ama en güzel kokan ürün ben klasik olandan pek beklediğim sonucu görenedim ama volume xxl olanı ekstra bi pudralı herhalde böyle bi şey yok yağlı görüntü anında gidiyor ama tabi fiyatı ve hemen bitmesi diğer ürünlere yöneltiyor ama xxl olanı şiddele tavsiye ederim gerçekten bi kuru şampuanın asli görevini yerine getiren tek ürün desem abartmış olmam

 222. bugün ıslanınca saçlarım yapış yapış oldu¸ yağlandı ve en önemlisi söndü. öğle arasında ofisin yanındaki gratisten hazır indirim de varken 24.25’e xxl olanından aldım¸ hemen kullandım. İyi karıştıramadığı yerlerde biraz sertleşme yaptı ama iyice yedirdikten sonra o da yok oldu. Verdiği hacmi çok beğendim¸ o yapış yapış görüntü ve his gitti¸ gayet hafiflemiş hissettim saçlarımı. günümü kurtardı ya bu da bana yeter.

 223. annemle birlikte severek kullandığımız kuru şampuan. benim saçlarım ince telli ve yıkadıktan bir gün sonra yağlanıp sönükleşir. hemen bu ürünü kullanıp günü kurtarıyorum¸ saçlarım hacimli ve nispeten daha temiz gözüküyor. annemin saçları ise kalın telli ve gür¸ o şekillendirmeden önce saç spreyi gibi kullanıyor ve gayet memnun. ben de sık kullanımda biraz dökülme gözlemledim ve eğer birkaç gün arka arkaya kullanırsam saç çizgimin hizasında minik minik pütürlenme oluyor¸ bu yüzden artık sadece saç dibime gelecek şekilde uygulamaya başladım. original¸ fresh¸ wild ve blush olanlarını kullandım. original ve blush olanları bende baş ağrısına sebep oldu¸ wild olanını gittiğim her yerde bulamıyorum¸ bu yüzden favorim fresh. uzun lafın kısası¸ ailecek severek kullanıyoruz ve bittikçe alıyoruz.

 224. xxl olanını kullanıyorum uzun süredir hatta diğer ürünlerini hiç denemedim bile. çünkü kendisiyle gayet mutluyduk. daha öncede yazdığım gibi formülasyonu değiştiği için son zamanlarda pek anlaşamıyoruz. sanırım bir daha almayacağım en azından normal olanına bir şans verebilirim belki. kokusu¸ dokusu her şeyi farklı¸ değişti. eskiden sıktığımda mis gibi oluyordu şimdi saç diplerimde tabaka tabaka kepek oluyor sprey. ne anladım ben o zaman bunun şampuan olmasından. eski hali hiç öyle şeyler yapmazdı.

 225. Orjinal olanını kullanıyorum ve tek yorumum “pis saçların kurtarıcısı bir harikasın batiste bebişim” kokusu hoş değil ama en fazla yarım saat içinde uçup giriyor.

 226. Kuru şampuanın kitabını yazacak bir marka. İçlerinde en iyisi Batiste diye düşünüyorum. Fiyatı diğerlerine göre biraz daha pahalı ama değer..

 227. batiste bare denedim¸ floral ve diğer türevlerini bilemiyorum ancak kalıntı bırakmaması ve kokusu itibariyle kalbimdeki got2b tahtını sallamış durumda.edit: ve fakat¸ 40 liraya kuru şampuan mı olur allah aşkına. bana got2b’nin 18 tl civarı fiyatı bile fazla gelirken¸ höh bu nedir yani.

 228. Denediğim en güzel sonuç veren kuru şampuan kendisi. Ama öğrenci bünyemle artık almaya para yetiştiremiyorum fiyatı oldukça yüksek (bkz: tüketmiyoruz kampanyası ) Dolayısıyla bebek pudrası da işimi görüyor¸ alternatif isteyenler olursa mutlaka denemelerini öneririm. 

 229. Avrupa’da 2¸5-3 euro olan fiyatını gördükten sonra almayacağım¸ aldırmayacağım kuru şampuan.O fiyat farkını hiçbir kur farkı¸ hiçbir vergi açıklayamayaz. Bu fiyatın da sebebi tabiki her zamanki gibi zamanında türkiye’de ilk satmaya başlayan sephora. 

 230. saçları aynı günün akşamı yağlanan ve sık yıkanması halinde dökülme sorunuyla karşılaşan biri olarak denemediğim kuru şampuan kalmadı. batiste resmen kahramanım oldu¸ ah bi de şu fiyatına yeni bir ayar çekseler keşke. tek eksisi benim çok ince telli saçlarımı fazla ağırlaştırması oldu. hacim veriyor evet ama hacim verdiği kadar katılaştırıyor da. onun dışında batiste uyguladığım günün ertesinde bile saçlarımın temiz durması paha biçilemez. seviyorum seni ama cep yakıyorsun.

 231. 40 liraya aldım¸ iki haftada bitti. Üstelik memnun da kalmadım¸beyaz leke bırakıyordu¸ daha sonra rossmandan isana aldım 7 liraya kahverengi olanı ve aşık oldum. Leke bırakmıyor ve etkisini hemen gösteriyor. Batiste’in Fiyatından memnun olmayanlar bence mutlaka denemeli.

 232. Berlin ve Stuttgart’da gezdiğim Rossman’larda 200ml’lik Batiste kuru şampuan çeşitleri max. 3 euro idi. tam şu anın euro kuruyla hesaplarsak 12¸87tl’ye denk geliyor.Burada¸ internette ve mağazalarda 200ml’lik Batiste kuru şampuan çeşitleri min. 30tl’ye satılıyor.Bu fiyat Avrupa fiyatının 2 katından fazla. Dolayısıyla bu ücrete almanın hiçbir mantıklı açıklaması yok¸ yurt dışına çıkan bir tanıdığınızdan rica edin yoksa almayıverin derim ben.

 233. Saçlarım seyrek olduğu için topuz yaptığımda minnacık kalıyor o yüzden ben yağlı görüntüyü almasından çok hacim vermesi için kullanıyorum¸ işini iyi yapıyor bence. Ama burda yurt dışındaki fiyatını okuyunca o 40 tl bi içime oturmadı değil tabi :/

 234. Bu ürünü kullandığımda saçımı çok fazla ovalamam gerekiyor ki saçımda beyaz lekeler kalmasın ve bence böyle yapmak şampuanın bütün özelliğini götürüyor. Fiyatı da öyle çok uygun değil.Kısacası¸ saçımı yıkarım daha iyi..

 235. sözlükte okuduğum olumlu yorumlardan sonra denemeye karar verdiğim kuru şampuan. ben de hakkında pozitif düşüncelere sahip olduğumu belirteyim. yani bir kuru şampuandan ne bekliyorsanız¸ onu karşılıyor.

 236. ilk 3 şişeyi türkiye’den aldım ve denediklerimin hepsini (orjinal¸ fresh ve renk veren) çok beğendim ama en çok da fresh’in kokusunu. en son londra’ya gittiğimde 200ml olanları tanesi 3 pound dan satın aldım. bazı dönemlerde 3 al 2 öde benzeri kampanyalar da oluyormuş ancak ben ona denk gelmedim. türkiye’de aynı ürünün fiyatı 30 tl¸ yani ingiltere fiyatının yaklaşık 2 katı. çok beğenerek kullandığım bir ürün. ancak ben 10-15 günde bir kullanıyorum. kafa derim kurumaya ve kabuklanmaya müsait olduğu için daha sık kullanımı kendime uygun bulmadım. bir nevi acil durum kurtarıcısı benim için.

 237. hassas bir kafa deriniz varsa lütfen bunu kullanmayın. ben yandım siz yanmayın. bende kafa derimi inanılmaz şekilde kuruttu¸ kaşıntılara ve kabarmalara sebep oldu. birkaç ay sadece doktorumun tavsiye ettiği şampuanla kendine getirebildim ayrıca benim koyu renk saçlarımda beyazlık da bırakıyor.

 238. Açılın önyargıları yıkmaya geldim. Efendim saçlarımın siyahtan sarı ombreye dönmesinden mütevellit saçlarımın uçları çalı süpürgesi kadar kuru. Dipleri ise sanırım kullandığım şampuandan kısa sürede yağlanıyor. Ben de çözümü kuru şampuanda aramaya karar verdim ki saçlarımın yağı biraz olsun dengelenebilsin. Dün gittim batiste kuru şampuanın xxl olanından aldım. Sonra gelip yorumları okuyunca allahım neden ben diye ağlayacaktım ki tam¸ dedim kalk dene kız. Neyse tabiki gece gece denemedim ama sabah uyanınca ilk işim bunu kullanmaktı. Yaklaşık 2 saattir saçımda ilerleyen saatlerde nasıl olur bilemem ama şunu söylemek istiyorum. Arkadaşlar abartmayın¸ yok elini geçiremiyorsun elin kalıyor¸ yok saçın ucuz kuaförlerdeki sprey sıkılmış saçlar gibi oluyor. evet diğerlerine göre biraz sert olabilir ama yani o kadar¸ sadece biraz sert. Ben verdiği hacimi ve kokusunu da inanılmaz beğendim. Sıktıktan sonra birkaç dk bekleyip saçıma masajla yedirdim. Ne o beyaz pudra görünüm kaldı ne bir şey. Bittikçe alacağım bir ürün oldu.

 239. Ben original ve xxl volume olanlarını kullanıyorum. Xxl volume’ü saçımdaki yağı alması için kullanmıyorum. Çünkü ne kadar bol keseden kullanırsam saçımı o kadar sertleştiriyor. Original olanı saçtaki yağı yatıştırma konusunda çok başarılı ve saçta beyazlık bırakmıyor. Fakat hacim verme konusunda pek iyi değil. Ben ikisini birden kullanıyorum ve çok memnunum. Hakkında olumsuz yorum yapabileceğim tek şey bereketsizliği ve fiyatı. 40 tl nedir yahu.

 240. Bende gecen hafta xxl olanı bitirdim. Okuduğum kadar sorun yaşamadım ama keşke fiyatı daha uygun olsa. Saçın rengini sanki biraz acıyor ama bu benim işime geldi çünkü boya akmıştı uçlarda. Şuan ya urban alıcam yada yine xxl .

 241. hiç kullanmadım¸ ihtiyacım olacağını da düşünmüyordum her gün saçlarımı yıkadığım için fakat geçtiğimiz haftalarda kombi bozulup da her gün yıkayamayınca almak aklıma düştü ama ülkemizdeki indirim olduğunda dahi yüksek olan fiyatını hatırlayınca vazgeçtim.

 242. saçlarım bu aralar hiç olmadığı kadar yağlanmaya başladı¸ daha önce hiç kuru şampuan kullanmadım ve hepsine de önyargıyla yaklaştım. fakat bu ürünü en kısa sürede alıp denemek istiyorum çünkü kime sorsam herkes çok memnun. fiyatı indirimli haliyle bile yüksek ama bir alıp deneyeceğim.

 243. Ben beğendim valla . Kurtarıcım oldu bazı günlerde . Sıkıp iyice masaj yaparak o beyaz görüntüyü yok edebilrsiniz . Tek eksisi birazcık kepek görüntüsü oluşturabilir ki bende öyle oldu . Ben classic olanı kullanıyorum kokusu falan da çok temiz kokutuyor saçları .Ama bu fiyatıyla bir daha alırmıyım o ayrı.

 244. Orijinal olanını kullanıyorum günü kurtarmak için ideal bir ürün. Ben herhangi bir beyazlık problemi de yaşamadım sıktıktan sonra iyice karıştırıyorum.  Temiz ve hacimli bir görüntüye de ulaşıyorum. En büyük eksisi saçı sertleştirmesi – ilk kuru şampuanım karşılaştırma yapamam fakat yumuşacık şaç bununla cidden sertleşiyor – 

 245. .ders çalışırken eli sürekli saçında olan biri için¸özellikle final zamanı¸ mükemmel bir icat¸ hele bir de batistenin orijinal olanının kokusu eklenirse degmeyin keyfime 😁

 246. Original olanını kullanmıştım¸ hacim veriyodu bi de iyi temizliyodu yağlı görüntü bırakmıyodu ama nedense çabuk bitti. Daha sonra bebek pudrasına döndüm ta taaa aynı sonuç. Dalin aldım başta ağda yaparken falan da kullanırım diye sonra dedim aa saçıma neden olmasın. Valla oldu cicişler gayette memnunum. Beyazlıkta bırakmıyor. 

 247. İlk önce XXL extra volume olanını aldım. Saçı aşırı sertleştirip cidden hava verdi. Bence krape atarken de saç spreyi yerine kullanılabilir. Ama kokusu bir bunaltt beni. Çok da kalıcı. Sabah sıkınca akşamı zor ediyorum yıkanmak için. En son da haftasonu gratis indiriminden 20 küsür tl olduğunu görünce Original olanını aldım. Kullanann herkesin memnun kaldığını bildiğim için satın aldım.

 248. Yazıldı mı bilmiyorum ama bu kuru şampuanlar çıkmadan evvel saçlarım yağlıysa ve sabah acelem varsa bebek pudrasını saçımın aralarınaa serpiştirir ve iyice karıştırırdım. şimdi bakıyorum youtuberlar sağolsun kullanmayını dövüyorlar. Neyse ben hemen yağlanan saçlarımı o gün kurtarmak adına oriflame’ın talk pudrasını kullanıyorum¸ kokusu da çok güzel¸ ayrıca saçları acayip hacimli yapıyor. Batiste markasına o kadar para dökemem diyenlere duyrulur.

 249. kuru şampuanı ilk denemem batiste xxl ile oldu. yazılanları okuduğumda ben de korktum ama kullanımdan sonra korkumun yersiz olduğunu gördüm. evet sertlik oldu saç diplerimde ama rahatsız edecek kadar değil. saçın yapısı ile de alakalı sanırım¸ normalde de yapısal olarak kuru olan bir saça uygulandığında doğal olarak iyice kurutup sertleştiriyor muhtemelen. batiste benim için yurtdışı alışveriş listesinde yer alanlardan oldu¸ zira buradan okuyup¸ googledan da teyid ederek gördüm ki fiyatlar yarı yarıya. iyiki varsın ciciş sözlük¸ iyiki varsınız cicişler ^^

 250. gerçekten başarılı bir kuru şampuan. çok hafif temiz gösteriyor performansından çok memnunum ama fiyatından dolayı artık al(a)madığımdır. bir de artık kutuların yarısı boşmuş gibi geliyor aşırı hafif ve en son aldığım kutu 5 kullanımda falan bitti herhalde :/ öyle çok boca ederek de kullanmamıştım oysa ki. 

 251. O kadar cok övülünce küçük boyunu denemek icin aldim anneme kullandım ilk başta onda hic sorun olmadı beyazlık kalmadı yağlı görüntüde gitti ama ben ne zaman kullansam saçlarımın üstünde o bembeyaz görüntü birturlu geçmedi tum gün kafamı kaşındırdı birde uzerine her kullanisimda sacım kepeklendi 

 252. Nemlendirici içerikli şampuanlar kullanıp saçı 2. Güne yağlanan şahsımın kurtarıcısı ürün. Biraz önlerine ve arkasına sıkıp hemen dağıtıyorum. Birkaç kutu bitirdim.Kuru şampuanlar gerçekten çok pratik ve olur olmaz anlarda günü kurtarıcı ürünler.Seyahat boyları falan da satılıyor. Seyahat boy ürün hastası olup minik şeylere olan tutkumdan dolayı onlara geçmeyi planlıyorum. 

 253. Üniversitede vize¸ final haftalarında ve aynaya bakamadığım ödev zamanlarında kullandığım kurtarıcıydı. Saçlarım sık da yağlanmaz ama yıkandığının ertesi günü kafası yağ olan kardeşime aldıramıyorum bu ürünü önyargısı var. Kesinlikle günü kurtarıcı

 254. Tropical olan Turkiyede var mi bilmiyorum ama gelirse hindistan cevizi kokusu sevenler bayilacaktir 🙂 kivircik uclari kuru saclarim var ertesi gun(yatip kalkinca) sönüp kafama yapisiyorlar ama her gun yikayinca da kiriliyorlar. Yatmadan önce saç diplerine sıkıp sabah olunca sac diplerimden parmaklarimi gecirerek iyice ucuruyorum idare ediyor.

 255. Türkiye’de fiyatından ve çok gerekli bulmadığımdan hiç almamıştım. Avrupa’da büyük boyunu 3¸75 Euro’ya aldım. Benimki kirazlı ve çok güzel kokuyor. Saçıma sıkıp yedirdiğimdeki hissi seviyorum¸ hacim veriyor. Memnunum ama sık kullanmamaya çalışıyorum çünkü saç derisi için sağlıksız olduğu söyleniyor. 

 256. ben orjinal olanını kullandım fakat saçta beyaz beyaz iz kalabiliyordu. saçımı yıkayamadığım durumlarda da kullanmıyorum bayadır¸ bir gün bekler saçımı yıkarım modundayım. acil durumlarda kurtarıcı oluyor fakat.

 257. Bence olmasada olur bir üründür . Gözlemlerime göre :1) Saçta beyazlık bırakıyor 2) Saçı sertleştiriyor 3) Yağlanmayı kapatıyor ama herhangi bir bebek pudrası da bu işlevi görebilir Ayrıca yanılmıyorsam indirimsiz 40 tl indirimli 25 bence fiyatını haketmeyen bir ürün

 258. bi süre kullandım ve çok memnun kalmıştım açıkçası ancak o zaman İngiltere’deydim.Orda 2-3 pound¸burda ise 30-35 lira civarıydı diye hatırlıyorum.Paraya kıyamadığımdan dönünce almadım 😀

 259. xxl olanını bayadır kullanıyorum. açık saça uygulayınca peruk gibi duruyor o yüzden saçımı at kuyruğu yapıp öyle uyguluyorum. beyazlıkları elimle dağıtıyorum gayet temiz görünüyor.

 260. hayatımda ilk kez orijinal olanı kullandım. saçlarım eskisinden daha hızlı yağlanıyor. yaşadığım yer de çok soğuk olunca bir günümü bununla kurtardım.yarıdan az kalmıştır. kokusu gayet güzel. sıktıktan sonra parmaklarımla yediriyorum. yağı alıyor¸ beyazlık kalmıyor. benim sorunlu derimi rahatsız etmedi. yani sonuç olarak işe yaradı bende. <3en son indirimde "blush" olanını aldım pembe desenli bir şişe. bakalım bunun kokusu ve etkisi nasıl.

 261. farklı bir markada kuru şampuan kullanma fırsatım olmadı.pek de kullandığım söylenemez¸ yıl bitti hala var içinde.evet beyazlık kalmıyor ama alacak olursam daha farklı bir marka deneyeceğim. kuru şampuanın iyisini kötüsünü anlamak için.

 262. indirimsiz zamanında alıp annemden ben o parayla 3 tane şampuan alırdım siftahı yedim elbette neyse saçın ikinci gününü kurtarmak için ideal bence ya¸ orjinalini değil de fresh mavi kutulu olanı kullanıyorum parasına göre çok iyi bence. Arkadaşıma tavsiye ettiğimde o da severek kullanmıştı <33

 263. İnce ve az olan saçlarımı oldukça ağırlaştırmasının yanı sıra ben bu şampuanı saç derimde ağırlık olarak hissediyorum cicişler. Garip ama gerçek.

 264. Bir arkadaşımda görüp deneyeyim dedim ama iyi dağıtamayınca saçında pudra gibi kalıyor bide kesinlikle temizlik hissi vermiyor tam tersi saçı daha da yapış yapış yapıyor

 265. Saçlarımı düzleştirdiğim gün akşamına yağlanma başlıyor. Ertesi gün de o kadar ısı vurduğum saçı yıkamak istemediğimde hemen Batiste’lerim yardımıma koşuyor. Bende XXL Volume ve Original olanı var. Elime hangisi geliyorsa saçlarıma onu sıkıyorum. Evet¸ fiyatı biraz yüksek ama indirimde gördüğüm zaman huyum kurusun hemen depolarım cicişler.

 266. Orijinal olanını kullanıyorum. Oldukça memnunum günü kurtarıyor. İndirim dışında almam ama o kadar zengin değilim

 267. Çok güzel bir kuru şampuandır ama muadili yok değildir. Schwarzkopf got2be kuru şampuan en güzel duyguların kuru şampuanıdır. 

 268. Bunun hacim verici olanından uzak durmak gerektiğini düşünüyorum çünkü kullanıldığında saç diplerinde bildiğiniz bir kütle¸ ekstra bir ağırlıkla dolaşıyorum hissine kapılıyorsunuz. Original olan son derece başarılıdır fakat bunun yaptığı işi bildiğiniz bebek pudrasıyla gören arkadaşlarım var. Denemedim bilemiyorum. Tabi en iyisi biz banyo yapalım cicişler.

 269. Bu markanın 2 çeşidini denedim birisinin ismi wild diğeri xxl. Benim saçlarım cidden çok düz ve bir o kadar da sönük. Saçlarımı gün aşırı yıkıyorum. Yıkamadığım günlerde batiste sıkıyorum. İlk başta xxl den bahsetmek istiyorum¸ saçlarıma verdiği volümü çok beğendim ve gün boyunca saçlarımın aynı şekilde kalması hoşuma gitti. Fakat elimi saçıma attığımda saçım sanki kalıpmış gibi sert hissediyorum ve kokusu pek de hoşuma gitmedi parfümlü bir kokusu var . Zaten parfüm sıkıyorum her gün¸ bununla kokusu birleşince de olmuyo yani. Ama wild olandan kesinlikle çok memnunum saçımı hem yumuşacık yapıyor hem de diğeri kadar parfüm kokmuyor çok daha hafif. Bittikçe alırım tabi indirimde normal fiyatı aşırı geliyo bana indirimsiz almak mantıksız. İndirimlerde wild’ı yedekliyorum sürekli. Nasıl uyguladığıma gelirsek  önce sağ tarafımdaki saçlarımı kulaktan sol tarafa doğru yatırarak ilk aşağılara sıkıyorum gittikçe yukarı çıkarak başımın üstündeki saçlara kadar sıkıyorum özellikle üst saç diplerime. İlk aldığımda elimle dağıtıyordum ama öyle yapınca volüm verme özelliğini kaybetti bende. O yüzden saç kurutma makinesi tutuyorum üstlerine hafif sallayarak. Kendiliğinden geçiyor zaten. Saç diplerim çok hassas olmasına rağmen bende bir hassasiyet oluşturmadı. Xxl’ı o kadar tavsiye etmesem de wild’ı kesinlikle tavsiye ediyorum saçına volüm isteyenlere :))

 270. bende bu markanın hem fresh hem de xxl volume olanı var.Ne zaman kafama sıksam kaşındırıyorlar kesinlikle. Daha önce elidorunkini kullandığımda bu olmamıştı. Öyle bayılmadım ben bu ürünlere bilmiyorum¸ o kadar paraya değer mi emin değilim. Sanki kafama ün dökmüşüm hissi veriyor bana elimi saçlarıma sürdüğüm zaman. Yani elimi saçlarıma götürmemeye çalışıyorum. Xxl olanını daha çok beğendim ama ben. Benim gibi yağlanma probleminiz yoksa çok da gerek olmayan ürün kızlar¸ merakınızdan almayın bence.Edit:imla

 271. depresyondaki¸ ya da had safhada üşengeç moddaki¸ yahut da sular idaresinin azizliğine uğramış iş kadını cicişnün ani çıkan toplantı ve görüşmeleri için hayat kurtarıcı olabileceği gibi¸ saça iyi yedirilmemesi durumunda “un değirmeninde mi çalıştınız hanımefendi?” şeklindeki sorulara muhatap olabileceği bir ürün batiste xxl volume. ben de yarattığı intiba oldukça iyi ancak eve gider gitmez yıkamaz isem kafamı kesip alın diyebileceğim kadar beni huylandırıp kaşındıran da bir ürün. ince telli çabuk yağlanan saçlara sahip bünyelerin ofis¸ araba ya da çantalarında bulundurmasını tavsiye ederim.

 272. Neredeyse tüm kuru şampuanları denemiş ince telli¸ aşırı hacimsiz saçlı bir bünye olarak en memnun kaldığım markadır. Daha az beyaz kalıntı bırakan başka markalar olabilir (isana bu konuda iyi ve çok uygun fiyatlı) ama saç tipimden dolayı benim önceliğim hacim vermesi. Tabii güzide ülkemizde fiyatı arşa yükseldiği için yurtdışı seyahatlerinde depolamayı tercih ediyorum.

 273. banyosuz 2. gunumde sacimin on taraflarina kullandigim¸ memnun oldugum bir urun. ama kullandigim gunun gecesi kesinlikle sacimi yikiyorum.

 274. Original olanından memnun kaldıktan sonra inçe telli saçlarım icin azıcık hacim iştahıyla xxl volume spray olanını aldım ve pişmanım. Kuru şampuan özelliğinin yanında sac spreyi görevi de yapıp sacımı daha da sertleştirdi. Bitirirsem ne ala. Originalden devam.

 275. en son indirimden original olanını aldım bence kokusu en hafif olan bu. çok etkili ve başarılı olduğunu düşünüyorum tek sevmediğim yanı gün içinde elimi saçıma götürünce pudra pudra bir his bırakması. 

 276. Daha önce orijinal olanını kullandığım için¸ gratis kadınlar günü indiriminden bir tane daha orijinal aldım. Açıkçası başka bir çeşit alıp denemeye cesaret edemedim ya beğenmezsem de paramı çöpe atmış olursam diye lkdfjsfjşGün aşırı yıkıyorum saçımı ama bazen acil durumlar olabiliyor¸ o zaman kullanıyorum.Elidor’unkini denemiştim¸ tam bir facia. Onu alıp çöpe attıktan sonra Batiste’i ilk kullandığımda “ohh” dediğimi biliyorum.Almanya’da fiyatları çooooook uygun. Hele euro kuru da düşük olduğunda tadından yenmez. Ama sadece kabin bagajıyla seyahat edecekseniz benim gibi “ya tutarsa” deyip boşuna almayın¸ alman polisi onu uçağa sokmuyor 🙁

 277. Saçlarım 2. gün yağlandığı için buradaki yorumları okuyup almaya karar verdim. Fresh olanını kullandım fakat beğenmedim zaten 4-5 kullanımda falan bitti üstelik kısacık ensede saçlarım var. Benim saçlarımı o kadar da kurtarmadı sabah 7.30 gibi sıktığımda akşam 4’e doğru saçlarımı ağırlaştırıyordu. Uzun lafın kısası beğenmedim sözlük.

 278. Türkiye’ye ilk geldiği ve yalnızca sephora’da satıldığı zamandan beri kullandığım ve yağlı saçlarımın tek kurtarıcısı ürün. Şimdiye kadar hep orjinal olanını kullandığım halde yılbaşı indirimine bulamayıp fresh olanını alıp ondan da çok memnun kaldım¸ kokusu gerçekten de ferah. Ama geçen ay yeniden orjinal olanına -ilk göz ağrım olduğu için- geri dönüş yapıp bir adet daha edindim ve tam bir hayalkırıklığı… normalde onlarca bitirmiş olmama rağmen hiçbirinde saçta beyazlık kalması sorunu yaşamamıştım. Fakat bu son aldığım tam bir felaket. Ne kadar hem elimle hem de fönle yedirmeye çalışsam dahi saç diplerimde beyazlık kalmasından bir türlü kurtulamıyorum. Fakat yılmayıp bir kez daha alıp deneyeceğim¸ umarım yine hayalkırıklığı yaşamam

 279. şu anda kahverengi saçlar için olanını kullandığım kuru şampuan. daha önce orijinal olanını kullanmıştım. orijinalinin verdiği hacim bence daha iyi. ama saçımı çok gri gösterdiği için maalesef kahverengisini kullanıyorum. ikisinin de kötü yanı çabuk bitiyor olması.

 280. Aşırı hacimsiz ince telli saçlarıma orginalini kullandığım hacim veren ve temiz gösteren kuru şampuan. Temiz gösteriyor evet ama o temizlik hissini vermiyor bana. Kokusunu beğenmediğim için çıkarken bide saç parfümü sıkıyorum. Yine de 3.şişemdeyim¸ bittikçe de orginalini aldım memnum kalmazsam diye.

 281. harika bir kuru şampuan. kullandıklarım arasında en iyisi. sarı saçta kullanımı daha kolay olur diye tahmin ediyorum çünkü sıktığınızda beyaz oluyo baya ama tabiki kolayca dağılıyor ve hacim kazanıyor. kolay kolay değiştirmem sanırım.

 282. ölümüne düz ve çabuk dönen saçlarımla en en en sevdiğim 3. gün kurtarıcısı. fakat acilen bir muadil bulmam gerekiyor zira indirimli fiyatı bile nerdeyse 30 lira olmuş durumda. dışarda 2 poundluk şeyin burda 50 liraya satılmasını anlamıyorum hiç.

 283. xxl olanı kullandığım kuru şampuan.Saçları kazık kadar sert yapar¸saçlarınızın arasından parmaklarınızı sokamazsınız.Yağlı görünümü alması güzel fakat o sertlik hissi yüzünden tekrar almam.

 284. çiçekli şişede olanın kokusuna bayılıyorum.ince telli çabuk yaglanan saçlarım var.fakat dogruda kullansam saç diplerimde beyazlık oluyor.

 285. birçok çeşidini kullanıp en memnun kaldığım kuru şampuandır. en son xxl olanını aldım büyük bi önyargıyla. çünkü diğerlerine göre biraz daha sertleştirdiğini okumuştum. yine de almak istedim ve gerçekten memnun kaldım.evet gerçekten saçları sertleştiriyor¸hafif de olsa kalıplaştırıyor ve sprey sıkmışsınız gibi ağırlık yapabiliyor. ama ben farkettim ki zaten bu his sayesinde saçlarım daha az yağlı duruyor.diğerlerine göre eksisine karşılık aynı zamanda artısı da bu. saçları daha kabarık gösterdiği için sönük ve yapışık bi his olmuyor kesinlikle. zaten o yağlı görüntüyü alma konusunda hiçbir sorun yaşamadım batiste markasında ama xxl olanı sertleştirmesiyle¸verdiği sprey hissiyle bi adım öne geçti benim için.sertleşmesi¸sprey hissi dediğim de kesinlikle kalıp kalıp gösteren saç spreyleri gibi değil yanlış anlaşılmasın¸sadece diğerlerine nazaran verdiği hissiyat bu. saçlarım ince telli olduğu için benim için büyük avantaj sağladı. sizin de kuru şampuandan beklentileriniz bunun gibiyse bi şans verebilirsiniz¸ama saçlarınızda daha hafif ve yokmuş gibi bi kuru şampuan istiyorsanız diğerlerine göz atın derim.

 286. Original olanını kullandım bana epey gitti¸kokusundan pek hoşlanmasam da işini iyi yaptı. Bir dahaki sefere kokusundan dolayı fresh olanı tercih ederim

 287. batiste nin pembe olanını acil durumlarda saç diplerime 1-2 fıs şeklinde uyguluyorum. ancak ne kadar dağıtmaya çalışsam da beyaz beyaz duruşunu ve sonrasında saçlarımın kaskatı olmasını sevmiyorum.köpürte köpürte saç yıkamanın gözünü seveyim!

 288. 3-4 çeşidini kullandım. En sevdiğim de pembe floral olanı oldu kokusundan dolayı. Bir de sanırım artık formülü mü değişti ne olduysa eskiden sıktığımda saçımda bembeyaz kalırdı onu dağıtmaya uğraşırdım¸ şimdi öyle bir problem yok¸ yine beyaz ama daha az gibi geliyor bana. Baya de bereketli ürün ayrıca ben 1 kutusunu 3-4 ay kullanıyorum ama kullanım sıklığına göre süre değişir tabi.

 289. Yağlı saçtan muzdarip olduğumdan orjinal olanını evde stokladığım kuru şampuandır. Saçlarımın ön ve yan diplerini uzaktan sıkığ bir süre bekletiyorum daha sonra saç diplerime masaj yaparak karıştırıp¸ tarıyorum. Genelde kuru şampuan kullandığım günler saçımı örerim ama bazı günler ön kısımlara fön çekerek saçlarımı açık kullanmamı ve günü geçirmemi sağlıyor. Başka birçok ürün ve marka tecrübelerim nihayetinde kuru şampuan konusunda maceraya gerek yok dediğim¸ her zaman stoklayacağım bir üründür.

 290. floral olanın kokusuna bayılıyorum. çok tatlı¸ gün içinde parfüm gibi insanın burnuna gelen bir koku. diğer kuru şampuanlar gibi beyaz bir iz de bırakmıyor iyi tarandığında ama sanki biraz fazla mı çabuk bitiyor bunlar? maksimum 7-8 kez kullanıyorumdur gibime geliyor.

 291. Original olandan daha güzel bir kuru şampuan kullanmadım. Yeşil kutulu olan yani.yine Batiste’in hacim verici etkili olanını denemiştim. Bildiğiniz saçım krapeli saça dönmüştü. Kuru şampuan sevenlerdenseniz original olani alın aldırın

 292. final dönemi gratis’e gidip 3-4 gün boyunca kullanabileceğim bir kuru şampuan aradığımı söylemiştim. kadın da “yıkamaya ne dersin??” der gibi baktı ve batiste’nin original olanını önerdi. gerçekten çok memnun kaldım. bazen sırf hacimlendirsin diye temiz saçıma bile kullanıyorum. zamanla diğer ürünlerini de denedim ama en çok sevdiğim yine original oldu.

 293. İngiltere’den kahverengi saçlar için olanını alıp çok memnun kaldığım kuru şampuan. Daha önce classic¸ fresh ve volume çeşitlerini deneyip hiçbirinden bunun kadar memnun kalmamıştım. Hem kokusu hem de beyaz iz bırakmaması çok güzel

 294. Bu xxl olanını kullandım zamanında. Çok fazla pudralı. Sıkıyordum saçlarımın arasına beyaz beyaz gözle rahat görülen kalıntılar bırakıyordu ve gün içinde kepek gibi omuzlarıma dökülüyordu bu pudralar. Piyasada daha iyileri var

 295. Hem hacim veren hem yağlı saçımı gayet toparlayan bir ürün.Sadece bende ki sorun gün içinde bende kaşınma yapması.Hacim vermesi açısından iyi bi ürün.

 296. Çok çeșit kuru șampuan denemiș biri olarak söylüyorum¸ bu kuru șampuan piyasadaki gelmiș geçmiș en kaliteli kuru șampuandır! Yağlı saç diplerime uyguluyorum. 1 dakika bekliyorum¸ parmaklarımla iyice dağıtıp saçlarımı tarıyorum ve sonuç¸ mis gibi saçlar! Favorim kesinlikle ‘cherry’ versiyonu.

 297. saçımda en az ağırlık bırakan kuru şampuan markasıdır. sabahın 5’inde uyandığım günlerin kurtarıcısıdır. ben blush olanı kullanıyorum¸ evet başta biraz beyazlık kalıyor ama hafifçe tarayınca tadaa temiz görünen saçlar.fakaat o fiyat nedir yahu? 200 ml için 38 tl! kıyaslama yapmadan duramıyorum efendim: ingiltere’de boots mağazalarında 400 ml kutu için 5 pound etiket fiyatı (şu an kur 6.4×5=32 tl¸ 200 ml için 18 tl) 3 al 2 öde gibi sıkça yapılan kampayadan alırsanız 400 ml kutu 21.5 tl (200 ml birim için 11.25 tl)’ye denk geliyor. ağlamıyorum gözüme döviz kuru kaçtı.

 298. Hayat kurtarıcım. Benim ikinci gün içerisinde aniden yağlanan ve hala dışarıda olmak zorunda olan beni rezil etmeye ant içmiş saçlarım var. Denemediğim kuru şampuan markası azdır¸ kimisi 3 saat kimisi 8 saat beni idare eder. Ama bu batiste gün içerisinde beni yarı yolda bırakmayacağına emin olduğum tek marka şimdiye kadar. Evet¸ ciddi beyazlık bırakıyor eğer dağıtmak için güzelce uğraşılmazsa¸ ama onda da saçımın uçlarındaki ombre kalıntıları nedeniyle normalinden daha koyu gözüken saç dip rengimi biraz daha açık gösteriyor diye kendimi avutuyorum.

 299. Beyazlık bıraksa da işe yarıyor cidden. Çok güzel kokuyor fakat elimle saçımı çok dağıtmam gerekiyor¸ saçım kabarmaya başlıyor. Benim gibi dalgalı saçları olanlara kolay gelsin¸ saçımın dalgalı kıvırcık olan yerleri dağılıyor. Sanırsam kahverengi saçlar için olan farklı bir modeli var¸ onu denemek lazım asıl.

 300. Çok kirli saça bile sıksanız insan içine çıkılası hale getiren¸ her daim evimde bulundurduğum hayat kurtarıcı kuru şampuan. Saçlarımı sertleştirmeden yağını emiyor¸ çok aşırı olmamakla beraber hacim veriyor ve de en önemlisi gün sonunda yağlı saçlarla başbaşa bırakmıyor

 301. Kuru şampuan¸ kullanmayı sevmediğim bir ürün çeşidi ama gün kurtarıcı olmaları sebebiyle evimde mutlaka bulunduruyorum. Hangi marka kuru şampuanı kullansam bende hep daha kirli hissi uyandırıyor¸ elimi saçıma değdirmek istemiyorum. Ancak görünüm olarak işime çok yaradıkları kesin. Original olanı çok seviyorum denediklerim arasından en yağlı görünümü azaltan ve en beni rahatsız etmeyeni. Xxl olanını almıştım aman evlerden ırak diyorum. Beyazlığı ne kadar dağıtsan da gitmiyor¸ saçları katır kutur yapıyor -ki saçlarım her gün yıkanmayı gerektirecek kadar yağlanan bi yapıda. Tek güzel yanı kokusu bence. O yüzden original i alın xxl i gördüğünüz yerde kaçın diyorum.

 302. Nasıl aşk yaşıyorum belli değil bıraksalar 1 hafta duş almayacağım :d (bkz: Abarttım biraz kabul :p) saçta beyazlık bıraktığına katılıyorum ama güzel dağıtınca kalmıyor o beyazlık. Anında saçlarımdaki o yağlı görüntüyü alıyor ve gün içinde tekrar eski haline dönmeden saçlarım bitirebiliyorum günü.

 303. Elidor¸ urban care ve çeşitli bebek pudraları arasından kullandığım en güzel kuru şampuan. Ancak fiyatı bu kadar çabuk ve sürekli tüketilen bir ürün için o kadar fazla ki sabah uyanıp duş almak daha ucuz kalıyor. Fiyatı insanı uykudan bile vazgeçirtiyor ya da bebek pudrasını seçtirtiyor.

 304. Original olanı en memnun kaldığım kuru şampuandır.koyu renk saçlı olmama rağmen sıktıktan sonra biraz bekletip özenle dağıtınca hiç beyaz kalıntı bırakmıyor ve oldukça temiz ve volümlü bir görüntü sağlıyor.bu tip ürünlerin saç dipleri için sağlıksız olduğunu düşünüp sürekli kullanmamaya dikkat ediyorum ancak acilen evden çıkmak gerekince tam bir kurtarıcı.

 305. sanırım piyasadaki en iyi kuru şampuan batiste kuru şampuan.saçta kalıntı bırakmıyor¸ yağlı ve yapış yapış bir his bırakmıyor.saçımı sanki yeni yıkamış gibi hissetmemi sağlıyor.

 306. Çok çok nadir de olsa yağlanmayı durduramadığımda mavi olanını kullandığım kuru şampuan.hem kokusu okyanus fresh hem de beyaz beyaz durmuyor.güzel dağılıyor ve saçı anında topluyor.sephora’da alışmıştım kullanmaya.bir de favorim olan leopar desenli mis kokulu olanı var ki şahane!

 307. denediğim en iyi kuru şampuan. o kadar memnunum ki başka bir marka kuru şampuan çıkardığında boş yere para verip denemek istemiyorum. xxl olan gerçekten güzel hacim veriyor fakat görüntüde iyi olduğu kadar histe iyi değil¸ saçlarımı çok sertleştiriyor bu nedenle original olanı kullanmaya başladım. yapısı yumuşacık saçıma dokunduktan sonra da asla kuru şampuan sıkmışım gibi bir his yok. çok çok memnunum¸ gratiste indirim dönemi 22 tlye düştüğünde stokluyorum.

 308. O kadar marka denememe rağmen yine en çok batiste markasını beğeniyorum hacimli olan çok başarılıBiraz uğraştırıyor beyazlıkları dağıtmak için ama olsun. Saçı mükemmel yapıyor valla

 309. Bir kaç gün önce indirimlerden almıştım bu ürünü daha önceden elidor kullanmıştım cok memnun kalmamıştım açıkcası yağlı görüntüyü pek kapatmiyordu. Batiste bu konuda daha iyi aksam yorgunluğuyla banyo yapmayıp sabahına kurtarıcı olarak başarılı ama tabi yıkamanın yerini tutmuyor. 

 310. piyasadaki tüm kuru şampuanları denedim¸ en iyisi kesinlikle batiste. çevremdeki herkesi de alıştırdım. bu ürününün sülale halinde fani olduk batiste.