“Avon” için 498 yorum

 1. trendyolaff
 2. her katalogunu kurcaladığımda neden piyasaya allık sürmekte bu kadar zorlandıklarını düşündüğüm markadır. allık seçeneği oldukça minimum sayıda çünkü

 3. avon denilince lise zamanlarım aklıma gelir. o zamanlar satan arkadaşlardan bir iki alırdık. hadi bir kere daha şans veriyim dedim bir farını aldım. ben sürmek için uğraştım o da renk vermemek için. bir daha da tövbe.

 4. zincirleme pazarlama tekniği sayesinde her ev kadınını kozmetik uzmanı! yapan marka¸ ben denedim diyene inanamamanız özellikle cilt bakım ürünlerini kullanmamanız tavsiye olunur…. ruj¸allık belki ama o bile riskli…

 5. kendi bloggerını kendi seçtiğini iddia edip bir kaç şak şakçısına ürün yağdırarak bizden hevesle ürünlerini almasını bekleyen marka!!

 6. her ürününü harika bulmam ama bazı ürünlerini gerçekten seviyorum. Açılı allık fırçası¸ makyaj sabitleyici spreyi¸ super shock göz kalemi¸ bronz pudrası ve mocha latte far paleti gibi. ayrıca kataloglar beni fena halde çekiyorlar¸ hiç ihtiyacım olmadığı¸ hiç kullanmayacağım halde bir sürü avon ürününü satın aldım. artık kataloğa bile bakmamaya çalışıyorum çünkü her ay avona harcadığım parayla mac ve nars’tan çok kaliteli 2-3 ürün alabilirim.

 7. color trend kategorisindeki farları renk vermeyen¸ eskaza verdi diyelim¸ asla ama asla göz kapağında kalmayan kozmetik markası.

 8. çevremde avon satan insanların azalarak bitmesiyle ufak çaplı tacizlerinden kurtulduğum kozmetik firmasıdır.canım katolog geldi bakmak ister misin ? *_* isterim istemesine de bin kişiye baktırmışsın koku testerı diye bir şey kalmamış be ablacım.bir dönem biz de içinde ne var kaliteli mi umursamadık aldık.zaten lisedeyken ne alabilirsin.ruj¸kalem falan.sonra bir arkadaşım bunlar yurt dışında pazarda yerlerde satılıyor diye bizi ezince kış kış avon kış kış yallah avon yallah gibi bir durum oluşmuştu.sonraları bizim pazarlarda da satıldığını görünce iyice bir soğudum.gözünü sevdiğimin drugstore’u.gör dene al işte.öteki türlü aracıya söyle o sipariş dolmasını beklesin öyle sipariş etsin.parayı ürün gelmeden istesin.versen bir türlü vermesen bir türlü.bazen ürün bitmiş olur ama her nedense arkadaş siteye giriş yaparken öyle bir uyarıyla karşılaşmaz.satan kişiyi çok tanımıyorsan parayı geri getirir mi getirmez mi telaşı.ürünün istediği gibi çıkmaması vs.yok arkadaş güzelleşmek isterken stresten insanı daha erken yaşlandırır buralardan sürekli alışveriş.no thanks…

 9. Renkli kozmetiklerinden zaman zaman kendime hakim olamayıp aldığım ama cilt bakım ürünlerine beş kuruş dahi vermeyeceğim¸ dünya kozmetik piyasasının önemli bir kısmını elinde tutan marka.

 10. Romantic Voyage adında muhteşem ötesi bir parfümü vardı ama her güzel ürünü gibi bunu da satıştan kaldırdılar. Keşke tekrar çıksa bu parfüm.

 11. Memnun kaldığım ürünleri hep kaldırdıklarından -kayısılı peelingi¸ planet spa pirinçli soyulan maskesi¸ florwer by cynthia rowley parfüm mesela- yıllardır alışveriş yapmadığım markaydı. Açıkçası bildiğim ürünler de olmayınca aynı fiyata mağazada kendim seçmeyi tercih ettim. Geçen ay kuaförde katalog görünce biraz gaza geldim¸ birkaç parça bir şey istedim. İstediğim vücut spreyi yokmuş¸ gelmedi. Saç tazeleyici sprey saçlarımı sert yaptı sanki. Kokusu hoş ama. Maske diye aldığım şey ise durulanmayan bakım kremi çıktı. Durulanmadığını kataloğa yazma zahmetine girmemişler¸ saç bakım balmı mı ne yazmışlar. Bir de kavanozda yani¸ çoğu kişi maske olduğunu düşünür benim gibi. Param çöpe gitmiş oldu kısacası. çok istediğim bir şey olmadığı sürece yine alışveriş yapmamaya devam.

 12. Kremlerinin kokusunun aldığınızın ertesi günü değişebileceği¸ sürdüğünüz an kimyasal gibi kokabileceğiniz markadır kendisi.Ama orta okula giderken bir saç kremini kullanmıştım ki karışık kıvırcık saçlarımı bukle bukle yapmıştı…Arada iyi ürünler çıkıyor gerçekten.

 13. arada güzel ve kaliteli ürünlerine denk gelinebilir. bir markaya toptan b.. atmanın mantığını hiç bir zaman anlamam. uzun süredir alışveriş yapamadım bu markadan çünkü yakınlarımda oturan bir temsilci tanıdığım yok.

 14. ayşe çakar vloguna  şöyle bir inceleme koymuş. bahsettiklerinden advance techniques saç serumu ve Super shock jel eyelinerı gerçekten başarılı buluyorum. Diğer bahsettiklerini kullanmadığım için bilemiyorum.

 15. özellikle rimellerinde hangi maddeyi kullanıyorsa alerjik bünyelerde ciddi kaşıntılar ve kızarıklıklar yaratan kozmetik markası. lakin parfümlerinden vazgeçilemiyor.

 16. 3-4 yıl önce göz makyajı temizleyicisine aşık olduğum marka. şimdilerde hali nicedir bilmem¸ zira 3-4 yıldır avona baktığım¸ baksam da aldığım yok.

 17. erkek parfümlerinden Full speed favorimdir. unisex bir kokudur bence. evde ve yurtta herkesin gönlünü kazanmıştır. geri kalan ürünleri at çöpe. şu an imajını bloggerlarla toplamaya çalışıyor belirli bloggerlara ürün gönderimi yapıyor ama yorumları okuyup da gidip alan olmaz¸ olamaz. malum beleş ürün yağcılığı. ha bu bloggerlar zaten ilk fırsatta blog satışıyla satıyor oh ne ala memleket hem bedava gelsin hem sat kazan.

 18. fiyat performans açısından beklentilerimin karşılığını hiçbir ürününde bulamadığım türkiye’nin bir numaralı kozmetik markası

 19. Dolgunlaştırıcı ruhundan vazgeçemediğimdir. Ama rimel ve göz kalemlerini kullanmıyorum gözümde kaşıntı ve kanlanma yapıyor.

 20. extraordinary diye bir parfümü vardı avonun. ah tekrar satışa çıkarsalar. bu parfümün sahibi iflas mı etti de beni bu güzel parfümden alıkoydular. bir kerecik kullandım ama üzerimden 3 gün çıkmadı. bir daha ulaşamadım ona. lanet olası o zaman para da yoktu alamamıştım. şimdi az çok param var kendisi yok. zaten paran olur ürün olmaz¸ ürün olur paran olmaz. ne highsın ne de end. yani benim için geçerli. internette araştırdım ama yok.

 21. bugüne kadar ara ara rujundan ojesine kisisel bakım urunlerinden bi kaç çeşit parfumlerine kadar kullandıgım markadır.ama artık her hangi bi urununu almayalı aylar oldu elimde hala urunleri bulumakta.hangi urununu tutsanız elinizde kalıyor bazı rujları gayet guzeldir ama ve lakin farları ciddi anlamda sıkıntılı pigmentasyon sorunu¸tozutma vs mevcuttur.diğer urunlerle alakalı da var sıkıntılar yazmaya üseniyorum açıkçası konuşulacak bir marka değil fazla uzatmadan sözün özü dandirik bir markadır.

 22. katalogunu incelemesi çok zevkli olan marka. parfüm tanıtımı yapan sayfalarındaki parfümü koklamaya çalışmak da kimilerimiz için bir hobi mertebesindedir.

 23. bir ara satışını yaptığım kozmetik markası. yahu kendim memnun değilken bir sürü insana nasıl satabildim hala anlam veremiyorum. artık bu bataktan çıktım çok şükür. bi ara ablam avonun parfümlerinden cildi tahriş olan arkadaşlarından bahsederdi. neyse.

 24. Her aldıgım rimelinin gözümde arpacık cıkarması. Color trend rujlarının oyuncak bebek rujlarına benziyor ucuz duruyor. sadece Perfect kiss peach peck rujunu seviyorum ve sadece herkese bunu tavsiye ediyorum.

 25. Şimdiye kadar pek çok ürününü kullanıp kiminden memnun kaldığım kiminden kalmadığım katalog yoluyla satış yapan marka. İyy avon mu diyip burun kıvırılmasını anlamsız buluyorum çünkü gerek yerli gerekse yabancı markalarda da durum böyle değil midir. İyi ürünlerinin yanında kötü ürünleri de vardır. Avonun rujlarını çok beğenirim¸ tomorrow ve city rush isimli parfümleri nefis kokar ¸ far bazını kullanıyorum gayet başarılı¸ planet spa serisi çok iyi vs vs. Memnun kaldığım onlarca ürününü sayabilirim. Genel olarak farları başarısızdır.

 26. Her seferinde bir heyecanla sipariş verip geldiğinde yıkıldığım marka. fiyat uygun sanılıyor ama ürün geldiğinde fiyatına göre çok bile olduğu söylenebilir. özellikle rujların mat görünüp parlak gelmesi şaşırtıcı

 27. advance techniques serisinden argan yağlı saç bakım yağı güzeldir. hem parlatır hem yumuşatır hem de çok güzel kokar.

 28. Hiç bir zaman ne ayak olduğunu çözemediğim bir marka. bana güven vermiyor.bir ürününü dahi kullanmışlığım yok ve kullanmayı düşünmüyorum.

 29. Bir defasında üniversitede benden 5 yaş büyük olan ev arkadaşım (o zaman 25 yaşlarında idi)¸ gözlerinin altı mor ve kötü görünmeye başlayınca bir gece büyük bir hazine saklar gibi sakladığı gizli bir çanta çıkardı ortaya.. sonra o çantadan minik minik kremler çıktı.. Ben o zamanlar ne göz kremi¸ efendime söyleyeyim ne nemlendirici nedir bilmediğimden¸ bunları ağır çekimde izlemeye koyuldum. Göz altlarına sürdü¸ yüzüne sürdü böyle baya bir uğraştı. Ne bunların markası dedim “avon” dedi. Etkisini yarın göreceğimi söyledi. Ben de hı hı dedim.o zamanlar avon ev kadınlarının tanıttığı bir şey olduğundan (ki hala bu yöntem devam) biraz küçümsemiştim.Derken yarın oldu. Yüzünde dünkü ruh görünümü gitmiş çok canlı bir cilt gelmişti. Nasıl olur ki bu diye sorduğumu hatırlıyorum kendime. Gerçekten ise yaratmıştı. Avon bazen şaşırtan bir marka bana göre.

 30. lisedeyken annemle birlikte temsilciliğini yaptığımız¸ üniversitedeyken ufak defek harçlığımı çıkarmamı sağlayan kozmetik markası. Bir çok ürünü sanılanın aslına göre kalitesiz değildir¸ sadece direk satış olduğu için ucuza mal olur. Yüksek rakamlarda satış yapıldığında yeni çıkan ürünler hediye olarak geldiği için bir çok ürünü hakkında fikir sahibi olunabiliyordu. Cilt temizleme ürünleri olmasa bile ayak bakım ürünleri¸ spa serisi ve makyaj ürünlerini hala alırım.

 31. Öncelikle sampuanlarina sonra ayak ürünlerine ve tabiki rujlarını bol bol kullandığım marka. Özellikle serinletici ayak spreyleri yazın çok çok güzel oluyor.

 32. Direkt satışı icat eden 130 yıllık kozmetik firması. Türkiye’de marka bilinirliği %100¸ son 1 sene içinde en az 1 Avon ürünü kullanan insan oranı 87%’dir. Kozmetik “kendini iyi hissetmek”le alakalı olduğu için kimse ucuz ürün almak istemez¸ bu yüzden de ürünleri hakkında atıp tutar. Solutions markası çok berbattır ama Avon Color makyaj ürünleri 60 TL verdiğimiz rujlardan bile iyi ruj yapar. Türkler Bubble Bath’in küvete koyulup köpürtülmesi gerekilen bir şey olduğunu bir türlü anlamaz vücutlarına direkt sürerler mesela sonra acaba cildim mi kuruyor derler. Saç boyalarının çok iyi olduğunu duydum (denemedim) ama katalogdan saç boyası alınır mı bilemiyorum. Planet Spa serisine kefilim ve aklı olan Mega Effects mascarayı en azından 1 kez dener. Fiyat / Performans olarak bakıldığında en mantıklı markadır. Mass üretim yaptığı için nişlerden daha ucuza mal eder ve ucuza satar ama bizakazıklanmaya alıştığımız için ucuz ürün almak istemeyiz. Hayvan mevzusu da Çin’e ürün satmak istiyorsanız Çin’de zorunlu olan bir testi yapmak zorundasınızdır o test de malesef hayvanlar üzerinde yapılır. Sadece Çin’e satılan ürünleri için bu testi yapar¸ Çin’de satılan diğer tüm kozmetik markaları gibi… Kapitalizm böyledir¸ hayvan sevseniz de milyarlarca nüfusu olan¸ dünyanın en büyük ülkesini göz ardı etmenize izin vermez.

 33. Anneden gelen bir alışkanlık her kataloguna mutlaka bakarım¸ ne var ne yok incelerim. Her markanın her ürününü beğenmediğim gibi¸ avon’un da her ürününü beğenmiyorum ama sağlam demirbaş ürünlerimde yok değil. Ayak bakım serilerini hele hele serinletici ayak kremlerini çok başarılı buluyorum ayrıca gliserinli el kremleri ve son çıkan mat olduğu iddia edilen ama normalde mat değilde opak olduğunu düşündüğüm rujları çok güzel.

 34. avon’un bir kaç ürününün sabit kullanıcısıyım. her şeyiyle beğenmiyorum tabii ki¸ bazı ürünlerde kalite eksik. bir de son günlerde avon farklı aksesuar giyim vs. işlere de girdi. merak ettiğim bişey var lütfen birisi şu avon’un Body Illusions Tayt hakkında bi bilgi versin lütfen gerçekten çok merak ediyorum. kullanan arkadaşlar please.

 35. Anew göz kalemi ve gliserinli el kremi diyerek özetleyebileceğim marka. Son dönem çıkan parfümlerinin kalıcılığında da epey gelişme var.

 36. Bu markanın kataloğu bir kadın dergisi gibi bir kadın manifestosu gibi günlerde¸ kuaförde¸ öğretmenler odasında¸ sınıfta ergence kızların ellerinde¸ komşuda¸ bakkalın hanımında…..ühüüü. bir köy düşünün orada yirmi kadın olsa¸ birinci onluk kesim avoncu diğer onluk kesim de oriflamecidir. eminim herkesin annesinin çekmecesinde avonun yılbaşında indirimli sattığı o çam ağacı geyik ciciş el kremleri vardır. hele anneanneler babaanneler bayılır o kocaman vücut losyonlarına. benim için Avon ilkokul çağımdır. annemin aldığı parfümlerin yanında bedava gelen deodorantlardır. rujla gelen çocuk ruju sandığım lip balmdır. üçer üçer alınan biri benim olan el kremidir. ha şimdi bir ilişkim var mı derseniz her türk kadını gibi yılda iki kez muhakkak. geleneksellikten.

 37. ruj ve parfümlerinden başka bir ürününü kullanmadım.rujları bence avon’a göre oldukça kaliteli ve renk açısından geniş bir yelpazesi var.parfümleri ise hoş fakat kalıcılık olarak kötü.

 38. Reklam politikaları tavan yapmış¸ her yerde gözümüze sokuluyor falan filan tamamda liseden beri takıntılı olduğum hep aldığım güzel ürünleri de yok değil. Ojeleri¸ikili farları¸bazı parfümleri çok güzel.

 39. ürünlerinden beklentinin fazla yüksek tutulmaması gereken marka. şu ana kadar denediklerim arasında göz kalemlerini hiç sevmedim¸ farları renk vermiyor ve hemen uçuyor¸ rujları da farları gibi renk verse bile kalıcı değil¸ maskaraları ne çıkarsa bahtına¸ parfümlerine gelince memnun olduklarım: incandesence¸ little black dress¸ celebre¸ jet femme full speed.

 40. yıllar önce sadece sağ yanağımda denediğim fondöteni bana 3 yıl boyunca sadece sağ yanakta çıkan sivilcelere malolmuş markadır. o günden sonra little black dress parfümü harici hiç bir şeyine elimi sürmedim. resmen korkuyorum.

 41. Cildime zarar verir korkusundan sadece rujlarını kullandığım marka. dudağa sürülen şey de pekala zarar verir insana¸ tartışılır¸ ama fondötenlerini görünce koşarak uzaklaşıyorumm.

 42. dandiklikte çığır açmış ürünlerin sahibi¸ aynı zamanda liseli kızların vazgeçilmezi kozmetik markası. sadece benim sınıfımda avoncu 3 kişi vardı mesela. kataloglar elden ele dolaşırdı ders boyunca¸ ah ah

 43. Sadece goz kalemini seviyorum. Bir sürü marka kalem denedim mac dior benefit… Avon supershoc goz kalemi ne akıyor ne de dağılıyor butun gun Gozde muhteşem kalıyor. Parfümleri kötü farkari pigment acısından başarısız. Fondoten kalın tabakali ve denemeden alınmaz vs… Uzatmıyorum ve yine goz kalemi diyorum aa bide unutmadan su tuhaf sekilli rimeli de güzeldi öneririm.

 44. aylardır takip ediyorum hala şu krem formüllü göz kalemi indirime girmedi. hani bloggerların öve öve bitiremediği. super shcok yanlış hatırlamıyorsam. onun dışında garip şekilli rimeli güzel traş bıçağı gibi duran. avon ücretsiz deneme amaçlı yollamıştı. bu kadar başarılı olacağına inanmazdım. başka ürünlerini de sevmedim sevmem.

 45. yeni katalogunda % 40 indirime girmis olan ve ikisi 8.90 tl kampanyasindan kapatici fircasi¸ acili eyeliner fircasi¸ ruj fircasi ve cimbiz siparis vererek 18 tl ye beni tatmin edecek malzemelere ulasacagimi dusunuyorum.umarim yanilmam. cok agir makyaj yapmadigim icin bana yeterli olacaktir. birde acili allik fircasi indirimde olaydi iyiydi. henuz siparisimi tamamlamadim¸ aman sakin bulasma! bu fircalar berbat¸ zaten cok kullanmamissin firca filan¸ kendini palyacoya cevirirsin!! diyecek olan varsa cekinmesin lutfen.

 46. severek kullandığım bir markadır.özellikle rimelleri¸ 100liralık muadilleri ile yarışır.sadece fondötenlerini sevmem¸ sanki cilde oturmuyor gibi geliyor bana.Farları bazsız renk vermez çok ama 10 tlye alınan fardan da 10saat performans beklenmez zaten:)

 47. Lisedeyken cogu zaman ders dinlemek yerine kataloga bakip urun siparisleri verdigim markadir. Makyaj malzemeleri hakkinda ilk bilgilerimi Avon ile edindigimden genellikle kotu bir sey soylemek istemedigim yalniz lise bittiginden beri bir daha hic bir urununu almayacagim dedigim ve hala da almadigim markadir. Bir tek gumus simli rujunu unutamam. Diger rujlarla karistirip cok guzel renkler elde ettigim olmustur!

 48. Advance Techniques şampuanlarının kokusuna bayılıyordum bir dönem¸ ama sadece kokusu güzel malesef… Ha bir de ojeleri fena değil¸ denenebilir. Son yıllarda epeyce fazla tonda ruj çıkardılar gözlemlediğim kadarıyla¸ ama hiç kullanmadım. Kaliteli bir marka olarak göremedim hiç bir zaman kendisini. O yüzden etrafta bir katoloğunu falan gördüğümde elim hiç gitmiyor sipariş vermeye. Not : Bu arada Görkem Karman’ın tavsiyesi üzerine supershock kalemini denemek isterim.

 49. En iyisi ürün temsilcisi gördüğünüz anda koşarak uzaklaşmaktır. Hele arkadaş olmak falan allah korusun.

 50. Kataloglarına topluca bakarken sürü psikolojisiyle sipariş verilen marka. Oturduğun yerden sipariş verme kolaylığı olmasa bu kadar piyasa yapamayacağını düşündüğüm marka aynı zamanda.

 51. türk makyaj bloggerlarının bedava ürün uğruna öve öve bitiremediği dandik makyaj malzemeleri olan marka.

 52. 2008 yiılında avon’n çok kisa bir dönem çikarmış olduğu çift tarafli dudak dolgunlaştırıcı serumu vardı. Bu ürün ışe yaradigini gördüğüm tek dudak dolgunlaştırıcıydi.Keske yine çikartsalar 🙁

 53. lise yıllarının vazgeçilmezi :d sınıfınızda mutlaka birisi satıyomuştur zamanında¸ pudra maskara eyeliner alırdım hep bir daha ki ay öderdik. geçen tekrar şans vereyim dedim hiç beğenmedim. belki de gratis rossman eve shop falan bu kadar gelişmeseydi daha güzel ürünler olmasaydıhala avon gözümüzde birinciydi en azından kendi açımdan. ama artık yok ı- ıhh. annem parfümlerini ve saç boyalarını bayılarak kullanıyor. ben sevemiyorum artık. ama ojeleri güzel 5. günde anca soyulmalar oluyor cicişler¸ ojelerine şans verin

 54. Lise döneminde üniversite döneminde pek çok parfümünü kullandım. Ben genellikle parfümlerini beğeniyorum. Fakat kalıcılıkları çok başarılı değil. Sürekli tazelemek gerekiyor. Bir parfümü var ki artık kullanımdan kaldırılmış sanırım kataloglarda bulamıyorum. Christian lacroix rouge .kırmızı cam şişede bir parfüm . 4-5 şişe bitirmişimdir sonra avonun diğer parfümlerine göre çok çok pahalandı. Kolay kolay da indirime girmedi. Bende başka parfüm arayışına girdim. Keşke bir iki şişe yedekleseymişim. Kokusunu çok beğeniyordum. 

 55. Lise zamanlarımda sadece avon kullanıyordum özellikle maskaralarını.geçen gün annem yine maskarasını almış deneyeyim dedim gözümde fena halde yanma ve kızarıklık yaptı. Daha yanından geçmem

 56. Bir dönem her yerin buram buram  secret fantasy  kokmasına sebep olmuş marka. %74 azot %1 karbondioksit %25 secret fantasy. Oksijen? Yok.

 57. bu sıra ürünleri gözüme cazip gözüküyor. stick şeklindeki mat rujları dikkatimi çekiyor almamak için kendimi zor tutuyorum. bu markanın perceive parfümü bir zamanlar favorimdi biraz ağır ama güzel bir kokudur. lisede color trend ürünleri kozmetik ürünlerimin çoğunu oluşturuyordu. siyah ambalajlı 3 tane color trend rujum vardı ve her gün bunları sürüyordum yapıları oldukça başarılıydı kalıcıydı da şu an katalogda o ürünler yok malesef.

 58. Gençliğimin markası 🙂 öğrenci halimizle elimizde para belirli günelrde olduğundan ve avonu da “yaa sen al önümüzdeki ay ödersin” tatlış bir arkadaşım sattığından epeyce bir ürününü denemişimdir. Ama keşke yeniden gelse dediğim tek ürünü ise “woman of earth” isimli parfümüdür. İnanılmaz güzel bir kokuydu ve ben zamanında 3-4 şişe bitirmiştim. Ama her güzel şey gibi onun da sonu geldi ve üretilmez oldu. Aynı kokuyu bulabileceğim başka isimli bir parfüm çıkardıysalar cicişlerden mesaj bekliyorum 🙂

 59. kullandığım en basit¸ en rezil¸ en berbat kozmetik markası. roaccutane kullanmama sebep olan cilt bakım ürünlerini mi desem¸ renk vermeyen color trend farlarını mı desem hepsi berbat!!! kullandığın en başarılı ürünü gliserinli el kremi ve meme kanseri mücadele amaçlı satın aldığım not defteri:)

 60. ben ortaokul lisedeyken küçük şehir insanı için bir estee lauder bir shiseido idi bu marka. öyle herkes alamazdı bir süksesi vardı.üniversitreye ankaraya gidince gözümde nasıl düştüyse bir 10 yıl suratına bakmadım.taa ki¸ ocak katalogunu görene kadar. bir avon care vücut kremi (yarım kiloluk şişede¸ kırmızı çizgiler var ve med gibi bir ifade vardı¸ onlineda bulamıyorum şu anda) bir de avon dreams parfüm aldım.parfüm çok başarılı. kalıcılık da koku da marka parfümleri aratmıyor. sanırım artık parfümlerimi buradan ay da oriflame dan alacağım¸ artık bir şişe parfüme 400 tl verecek halim kalmadı. o parayla yapacak çok daha güzel şeyler bulurum 🙂

 61. Tahitian Holiday diye bir parfümü vardı¸ tam böyle plaj kokardı¸ yaz kokardı. Son zamanlarda yana döne arıyorum ama nafile.. Keşke yine çıkarsalar :(Bir diğer sevdiğim ürünü de Colortrend serisinden Raisin Wine rujuydu. Rimmel 112 benzeri kiremitimsi bordomsu¸ çok çok hoş bir rujdu. Ne yazık ki her ikisi de kaldırıldı :(Avon = “bunu sevdiler¸ kaldıralım.” bence.

 62. lise 1.sınıfa giderken buradan bir parfüm alırdım¸ dışı mor üzerinde turuncu renkli yazılar yazıyordu. antibeksin öksürük şurubu gibi kokuyordu bu şurup en sevdiğim şeylerden biri olduğu için bol bol sıkardım üzerime. bir de o dönem pur blanca parfümü aşırı modaydı¸ genelde okulun havalı kızları kullanırdı. son günlerde soft musk parfümüne hevesleniyorum ama denk gelirsem bir yerde alırım¸ artık çevremde satıcılığını yapan biri yok. satışları hala öyle mi devam ediyor bilmiyorum zaten.

 63. far away ve soft musk parfümlerinden asla ve asla vazgeçemediğim¸ kalıcılık konusunda da fazlasıyla başarılı olan bu iki parfümü üreten kozmetik firması. o kadar ki az önce far away siparişi verdim 😀

 64. lisedeyken parfümlerimi şampuanlarımı hep buradan alırdım ¸ en sevdiğim parfümü de secret fantasy midnight’tı.geçen yaz güneş ışınların karşı saç koruyucu sprey gibi bir şey aldım buradan turuncu etiketli şeffaf şişesi vardı. saçlarım ıslakken kullandığımda saçlarımda berbat bir koku kalıyordu¸ ben de hep yıkanıp çıkarım normalde bir yere gideceksem o yüzden yazın hiç kullanamadım. sonra şöyle bir yönünü keşfettim saçlarım kabarıp şekil almadığında bundan sıkıyordum ve düzeliyordu. kışın bir iki ay içerisinde bu şekilde kullanarak bitirdim. bu yaz tekrar görürsem kesin kaparım üç beş tane.bir de asla vazgeçemediğim saç şekillendirme köpüğümü de avondan alıyorum. bazı ürünleri gerçekten çok güzel ancak deneme yanılma yoluyla bulmak gerekiyor malesef.

 65. Eternal magic parfümü efsaneydi. Şişe şişe bitiriyordu ablam ben de birkaç kez bitirdim ama nedense üretimden kaldırdılar¸ çok özlüyorum onu.Makyaj ürünlerini pek denemediğim için fikrim yok¸ uygun fiyatlılardan essence¸ wet n wild gibiler daha başarılı gibi geliyor sadece

 66. spectra lash rimel olaydı gerçekten. city rush parfüm ve individual blue for her parfümlerine bayılıyordum. Bunun için kendilerine mail attım¸ çoğu insan da benim gibi mail atıyormuş belirttiklerine göre. dönem dönem eski ürünleri tekrar üretime koyuyoruz taleplere göre demişlerdi. şimdiki ürünlerinden ise marvelous mocha rujundan ve baby serisindeki vücut losyonundan çok memnunum.

 67. supershocku yapmışlar¸ bence daha da başka bir şey yapmalarına gerek yok. sadece supershock¸ marvelous mocha ruj ve pur blanca üret yeter avoncuğum¸ seni seviyorum.

 68. 8-9 yıl önce buradan bir göz kalemi almıştım. ünlü bir makyözün adı ile koleksiyom çıkarmışlardı. bir kere alabildim¸ değerini bilememişim :(teal black renginde¸ kazık kadar sert ama renk mükemmel. siyah ama çok güzel bir yeşilliği var. siyah baskın bir yeşil. o renge yakın bir renk bulabilsem hemen alacağım ama henüz bulamadım.bu arada kalem iki santim kadar kaldı ve saklıyorum hala. 

 69. 3-4 sene önce ablamda baya büyük¸ kırmızı şişeli bir duş jelini kullanmıştım. kokusu enfesti. hala burnuma geliyor arada sırada. sonra o duş jelini çok aradım her yerde ama bulamadım. ulan avon kırk yılın başı bir doğru şey yaptın o da limited edition çıktı galiba.

 70. Parfümlerini ve bazı rujlarını sevdiğim marka.Fondöten ve pudra gibi ürünlerinin kullanılmasını asla tavsiye etmem.

 71. seneler geçti¸ ben hala little black dress kadar mutlu hissettiğim bir parfüm koklamadım. kalıcılığı 0.1 saniye falan tabi. bir de seneler evvel alt kısmı 1-2-3 diye döndürülen bir maskarası vardı¸ inanılmaz güzeldi¸ ben onun kadar iyi bir maskaraya hala denk gelemedim.edit: maskara spectra lash imiş¸ obliviate beybiye teşekkürler <3

 72. Lise hayatımın vazgeçilmezi olan kozmetik¸ kişisel bakım markası. Wish of love vazgeçilmezimdi. Bazı parfümlerinin kokusunu hala çok seviyorum(perceive¸little black gibi) ama maalesef hiç kalıcı değil. Evde kokuyor gayet güzel¸ dışarı çıkıyorsun koku yok. O yüzden hala evde avon’un parfümü olmasına rağmen tercih etmiyorum. Ama avonun en sevdiğim ürünü spectra lash maskaraydı bir zamanlar. Gerçekten çok memnundum. Harika hacim veriyordu. 

 73. parfümlerinden bir türlü vazgeçemiyorum. tamam kalıcılıkları düşük kabul ama bana hitap eden bir sürü güzel kokuya sahip. tepeden tırnağa şişenin yarısını boşaltarak parfüm sıkanlardan değilim. birkaç gün üzerimde parfüm kokusu kalmasından da hoşlanmıyorum. bu yüzden kalıcıklarını dert etmiyorum.

 74. Bu markanın mark adli serisindeki siyah goz kalemini gözümün iç-üst kısmına sabah suruyorum¸ aksama kadar yerinden oynamıyor¸ hatta alta da çok az geçiyor. Simsiyah rengini veriyor¸ surumu de mis gibi akiyor. Çok efsane urun. Siyah göz kalemlerinde denemediğim marka kalmadı¸ ne kalıcılık ne de renk olarak bundan başka üründe istediğimi bulamadım.

 75. Az önce ad reklamı denk geldi youtube da. Burcu esmersoy oynuyor ben yeni gördüm belki eskidir. Neden öyle cringe bir reklam olmuş anlayamadım. Gerçekten izlerken rahatsız oldum resmen. Anlatmayacağım izleyen çok rahat anlayabilit çünkü hangi birini anlatayım ışık¸ filtre.. neyse neyse. Avon duygusal bağım olan bir marka. Hala kataloğunu incelemeyi severim çok alışveriş yapmasam bile. 

 76. kalıcılıkları yüksek olsa parfümleri çoğu highend parfümden güzel. ve fakat 30 liraya alınan o parfüm günde beş kere tazelemekten bir haftada bitince¸ gramajlar da küçük olunca bir ekonomikliği kalmıyor. perceive ve pur blanca en sevdiklerimdi.

 77. Sık sık marka yüzünü değiştirerek yıllarca güncel kalmayı başaran mark.a. Oldukça uygun fiyatlara hepimiz sahip de olabiliyoruz. Sevmeyenin de evinde elbet bir Avon parfüm vardır¸ adım kadar eminim neredeyse.

 78. suana kadar sadece birkac parfumunu kullandigim marka. 1 yil once falan Kimyager bir arkadasim(statusu gayet iyi olan¸cok bilgili bir hanim) bu markanin ve buna benzer markalarin yurtdisinda 1 milyoncu tarzi yerlerde satildigini soyledi.(o igrenc plastik kokularindan anlamaliydik) Sahsen ben dediklerine guveniyorum ve bu markadan herhangi bir renkli kozmetik urununu almak gibi bir niyetim asla yok¸ yuzume popkek surerim daha iyi.

 79. Bugüne kadar aramdaki ilişkinin lise 2de aldığım siyah göz kalemi¸ adını hatırlamadığım bir maskara ve bir iki ruj denemesiyle sınırlı olduğu marka. Ama bugün teyzemden avonun bi rujunu çarptım. Daha önceki ruj tecrübelerim fiyaskoydu. Bordo aldığım çingene pembesi çıktı¸ rengini sevdiğimin yapısı pastel boyadan halliceydi falan derken buna bayıldım. Adı chic nude olması lazım arkasında öyle yazıyor. Hangi seriden bilmiyorum. Bende kahvemsi kirli pembe gibi durdu. Ki bu tonları asla kendime yakıştırmam¸ bunu çok sevdim. Yapısı kremsi. Sürünce opak bi görüntü sağlamıyor. Transparan gibi duruyor ama üstünden biraz geçerseniz o transparanlık da kalmıyor. Kalıcılık konusunda sınıfta kalır ama transparan pudrayla halledilmeyecek iş değil. Zaten kremsi¸ lip balm gibi duran haline daha çok bayıldım. Şimdiden yastayım biterse napacam diye çünkü çevremde avonla benim aramda alışveriş aracısı olacak biri yok 🙁

 80. ben hiçbir fırçayı atmam…lise zamanlarımda aldığım farklı renkleri de olan supershock diye kavanozda bir jel eyeliner serisi vardı ve hep kesik eyeliner fırçasıyla gelirdi. (2012 gibi)1 aydır falan çekmecemin derinliklerinde bu fırçayı buldum ve kullanıyorum. eyeliner fırçası memnuniyetsizliklerimi bitirdi kendisi. ne fazla sert¸ gözü oymuyor. ne de fazla yumuşak¸ kontrol etmeyi zorlaştırmıyor. hem de ilk kullanımdan hemen öyle sertleşmiyor. kullandıktan sonra ucunu peçeteye sürtüyorum ve çoğunluğu peçeteye geçiyor. ertesi gün de yıkamak zorunda kalmıyorum. yıkamadan 3 gün idare ediyor.şansımı kesik eyeliner fırçalarındansa bir de eğik eyeliner fırçalarıyla deneyecektim ki arayışımı bitirdi. hala bu fırçaya sahip olan varsa kesinlikle tavsiye ederim. sitesine baktığımda aynı fırçayı bulamadım.

 81. etraftaki eş dost avoncu teyzelere katkı olsun diye ürünlerinden alıp kullandığım marka. bazı ürünleri şaşırtıcı güzellikte olup¸ bazı ürünlerinin yanına yaklaşılmıyor. özellikle son zamanlarda yine avoncu teyzeye katkı olsun diye aldığım rimel ve göz altı kremi benim için kötü tecrube oldu diyebilirim.

 82. Nedense parfüm¸ cilt bakım gibi ürünlerini cildime değdirmeye dahi korkuyorum. Çok kalitesizmiş gibi geliyor fakat herhangi bir sebebi yok. Bunun haricinde küçük sarı bir saç serumunu kullanıp aşırı memnun kalmıştım

 83. zamanında avon satışı yapmışlığım olduğundan ürün çeşitliliğini iyi bildiğim bir marka. birkaç ruj serisi cidden iyi ve parfümleri de başarı olup diğer her şeyi boş olan marka. sevmiyorum açıkcası kendisini. sonra ne mi oldu? battım. 😀

 84. Bu markaya bir türlü ısınamadım. Zamanında birkaç ürününü deneme şansım oldu. 2 adet maskarasını denedim¸ fazla bir etkisini göremedim açıkçası. Birinin adı supershock idi¸ siyah ambalaj üzerine yeşil yazılı. Diğeri de şu meşhur 3 bölümden oluşan çevirmeli maskara. Bunların dışında 2 adet keçe uçlu eyeliner denedim¸ ürünleri daha ilk kez açıp denememe rağmen asla siyahlık vermediler. Bildiğimiz gri renkte su gibi bir şeydi ikisi de. Göz kalemi denedim iki adet. Biri siyah¸ dışında kırmızı güller var. Çok sert ve asla rengini vermiyordu. Diğeri ise çift taraflı olanlardan mavi ve kahverengi renkteydi. Yapısı¸ sürümü¸ renkleri hoştu ama çok çabuk akıyorlardı. Son olarak da ruj denemiştim biraz ufak boyutlu¸ siyah ambalajlı. Herhangi bir ruj gibiydi o da¸ bir artısını göremedim. pek kalıcı değildi ve yapısı biraz mum gibiydi. Bunlardan sonra markaya karşı büyük ön yargım var¸ makyaj malzemesi olarak bir şey satın alacağımı sanmam ama denk gelirse parfüm¸ vücut spreyi vs. olabilir.

 85. bir süredir bloggerlara beleş yeni ürün yollamayan kozmetik markası. hayırdır avon? aranız mı kötü?

 86. Bir parfüm seversin kaldırırlar bir rimel seversin kaldırırlar aynı şekilde eyelinerde her şeyin değişsin ama Avon infinitize maskaran geri gelsin yıllardır kullandığım maskara neden kaldırırsınız içim acıyor Avon nolur geri dönsün. Gelmişken Avon little Gold dresste gelsin.

 87. Çok saygısız müşteri hizmetleri personelleri bulunan marka geçen aradım zar zor telesekretere bağlandı telesekreter Sesiniz gelmiyo diyerek suratıma kapattı düşünebiliyor musunuz?!!!

 88. elle beauty box sayesinde 4lü mat bir far paleti ile mat bir de rujuna sahip olduğum marka. Ürünler beklentimin oldukça üstündeydi. farların yapısı the balmdan güzel¸ pigmentliler¸tozutmuyorlar. Ruj dudağımı kurutmadı¸ rengini de başarılı buldum sürümü kolay.

 89.  surada bahsettigim gibi siparisimi silmis olmasina ragmen ustune bugun siparisinden memnun kaldin mi sevgili (ismim)? diye mail atan marka¸sirket. bir de bana hic gelmeyen siparisimin resmini koymuslar¸iste gorusleriniz bizim icin cok onemli falan. ya hahahahahaha

 90. Avonun sadece parfümlerini beğeniyorum hem uygun hemde her bütçeye hitap ediyor. Pur bulanca perceive gibi parfümler artık çok bilinen ve 5 kişiden 3ünün kullandığı parfümler malesef ama son zamanlarda çıkardığı parfümler daha kaliteli

 91. bi tane kalıcı parfümünü kullandım şimdiye kadar o da today isimli parfüm¸ bi onu seviyorum hanımeli gibi çiçeksi bi kokusu var ve bence gerisi tırt 🙂 gidin maybelline alın essence alın o parayla

 92. Sadece parfumlerini seviyorum edp olanlar idare ediyor f/p olarak iyi bence ve mat ruju marveleos mocha cok guzelll ten urunlerini asla kullanmiyorum komedon ve yag bezesi tarzinda sivilceciklerim oluyo ne zaman kullansam

 93. Şuana kadar sadece -kuzenimin hediye etmesiyle- bir parfümünü kullandığım ve asla ısınamadığım kozmetik markası.

 94. Şu 1 milyoncularda satılan Xp markasını avona tercih ederim o derece sevmiyorum.kozmetik konusunda hiç bir fikrim yokken düştüğüm bir hataydı.neyseki geçti gitti

 95. Keşke drugstorelarda satılsa da parfümlerinin testerlarını koklayabilsek dediğim marka. Bi ara yolda bi kızın parfümüne o kadar bayılmıştım ki dayanamayıp sordum avonun bi parfümünü söylemişti adını hatırlayamıyorum. Parfümlerinin hepsi öyle güzel ve kalıcıysa denemeyi çok isterim ama parfüm de katalogdan seçilecek bir şey değil ki. Bi koklamak lazım. Bazı insanların komşuları falan avon satıcısı oluyor rahat rahat deneyip alabiliyorlar ama benim için bu mümkün değil. O yüzden parfümerilerde satılmasını çok istediğim marka.

 96. 9 yıldır temsilcisi olduğum katalog satışı yapan firma. Son yıllarda o kadar bozdu ki kendini çok cimrileşti hediye vermek icin fiyat sinirlandirmadini aşırı abartti bi rimel veya parfum hediye etmek icin 600 tl sipariş vermemi bekliyolar. 3 ay önce cikmak istedigimde yalvar yakar pesimi bikmadilar bende siparis vermeyi biraktim en sonunda. Zaten bir sey kazandırdığı yok

 97. Ödenmiş faturaları her seferinde utanmadan ödemediniz diye dolandırmaya çalışan markadır. Yüklü bir faturayı ödendiği halde birdaha ödeyen çok insan gördüm. Yani demem o ki fatura¸ fiş artık ne varsa saklamanız¸ eğer buradan alışveriş yapacaksanız.

 98. Yeni uygulamasını gerçekten beğendim. Neydi öyle temsilci memsilci bi aradan cekilsinler yani. Hoş fazla ürün alan biri değilim ama bir iki tane müdavimi olduğum ürünü var bittikce alıyorum. Colortrendin şu beyaz kutulu ortasında rujun rengi görünen ruj serisi 5 liralık fiyatina rağmen çok iyi. Mat saten bitisli ve inanilmaz kalıcı. Ayrıca dudağı kurutmuyor bi denemenizi tavsiye ederim

 99. Yeni uygulaması güzel olmuş marka. Sonunda müşteri ve marka arasından temsilci çıkarılmış direk olarak sipariş verebiliyosunuz. Siparişler kargo olarak eve gelecekmiş¸ bakalım siparişten sonra temsilci tacizinden kurtuluruz heralde bu şekilde.

 100. Tanım: Parfüm¸ makyaj malzemesi¸ cilt bakımı ütünleri ürünleri¸ aksesuar vb şeyleri satan bir firma.Parfümleri kizilay dağıtmıs gibi. Bir ara sokakta 3 kadindan 4ü wish of love kokuyodu. Maskaralarindan bi kac tane iyi vardi¸ kalici ve uzatmalari basariliydi yani. Rujlari ise çogu muhtesem. Kalicik konusunda hic bir zaman aaa bu sonsuza kadar kaliyo diyemedim ama renkler ve nemlendirmeleri cok guzel bence. Cilt ürünlerini denemeye cesaret edemedim ama el kremleri de uygun fiyatlidir.

 101. Allah kahretmeye. Çok ciddiyim. Bir daha sipariş verirsem o olsun. Hepi topu 22liralık sipariş vericem. Temsilcimi seçtim ve olanlar başladı. Tam 3 kişi aradı. Temsilci ol temsilci ol temsilci ol siparişini ver %25 indirimi var. Ya uğraşmak istemiyorsanız neden temsilci oluyorsunuz? Şaka mi ya? Eskiden çevremde bir sürü insan vardı avon temsilcisi şimdi bir tane yapan yok mecbur kaldım ve rujuda çok istiyordum. Ama böyle bir şey yok ya. Artık isyan ettim akıl vermelerine isyan ettim ve gelen cevap temsilci toplantısından geliyorum bunu söylemek zorundaydım. Rezil bir satış stretejisi var. Üye yaptırarak çeyiz düzdürceğinize temsilcilerinize bir bakın sevgili avon yöneticileri. Çanta çanta seri seri oje ruj göndermeyi biliyorsunuz ya. Bravo ya. Sinir oldum. Bi ruj almak bu kadar aptalca olmamalıydı.

 102. Ucuz diye katologlara sarıldığımız markanın gittikçe fiyatı artmakta olup rimel ve parfüm dışında bulunan ürünlerin çöp olması ve sürekli ürünlerini piyasadan kaldırmasıyla bir ürününe bağlanmanız imkansız hale geliyor.

 103. firmadan açıklama beklediğime dair bir mail atmıştım. üzerinden haftalar geçti elbette dönen olmadı. bugün de dalga geçer gibi sipariş verdiğim ürün hakkında değerlendirme yazısı yazmamı isteyen bir mail atmışlar. Canım önce bir siparişi gönderdin mi¸ ulaştı mı ulaşmadı mı baksaydın zahmet edip. Yine üşenmedim¸ durumu açıklayan bir mail yazdım ama sanmıyorum cevap gelsin.Süper hizmet anlayışı gerçekten.Otur¸ sıfır. Tanım: müşteri hizmetleri açısından benim için sınıfta kalmış firmadır.

 104. Hic bir zaman güvenip de denemedigim kozmetik markasi. Amerika’da en dandik markalardan biri olmasina ragmen Turkiye’de oldukca populer.

 105. Yaklaşık on yıldır her ay kataloğunu görürüm çünkü her öğretmenler odasında en az üç Avoncu öğretmen bulunur. Ama aldığıma¸ aldığım ürünün gelmesini beklediğime ve normalde pek de ilişkim olmayan bir iş arkadaşımla yüz göz olduğuma değecek bir ürünü yok benim için.

 106. Avondan alışveriş yapmayı en son ortaokul yıllarımda bırakmıştım ancak geçen gün siyah nokta çıkarmaya yarayan iki ucu delikli metal çubuklardan almak istediğimde en uygun fiyatlısının burada satıldığını gördüm. Body shop’ta 20 liraya yakın bir fiyata satılırken burada 6 lira. Aliexpressten gelmesi de uzun süreceği için hadi dedim buradan alayım ama avon satan kimseyi tanımıyorum. Sonra internet sitesinde misafir olarak sipariş ver diye bir seçenek vardı¸ siteye üye olmadan direkt siparişinizi veriyorsunuz. onlarda sizin belirttiğiniz adrese en yakın oturan avon temsilcisine siparişi iletiyorlar daha sonra temsilci sizinle irtibata geçiyor vs vs. Dedim ne güzel düşünmüşler ne kadar hızlı sipariş verdim. Neyse sonra siparişiniz alındı mailleri geldi¸ iki haftaya yakın süre geçti bir baktım bugün siparişimi silmişler. Hayır ben böyle bir talepte bulunmadım ki herhangi bir gerekçe de yok? Mail attım şimdi dönüş bekliyorum ama keşke body shoptan alsaymışım dedirtti. Tanım: kafası karışık kozmetikçi.

 107. Soyulabilen bir maskesini almıştım. Sanki siyah-beyaz noktalardan kurtulmak için değilde yüzdeki minik tüylerden kurtulmak için yapılmış gibiydi. Soyarken çok acılar çektim ve bir daha da uygulamadım.. Ama ojeleri ve mat rujları başarılı. Ayrıca yeni çıkan kenzo koleksiyonuna ait life mıdır nedir kadın parfümünün kokusu da bayağı başarılı.

 108. Wish Of Love adlı parfümü ucuz parfümler arasında favorim olan marka. herkesin aksine ben de gün içinde kalıcılığı olan bir parfüm parasına göre.

 109. zamanında bu markanın (bkz: reese witherspoon) ile ortak çıkardığı yuvarlak şişeli parfümleri vardı. hatırlayan kullanan var mı bilmiyorum. laugh often adlı olanın hastası olmuştum. şimdi baktım içinde yeşil ve beyaz çay¸ mandarin ve pembe şakayık var imiş. keşke yeniden çıksa da kullansam. tanım: katalog kozmetikçisi.

 110. avon diyince aklıma gelenler:lise yıllarında kızılay dağıtmış gibi herkesin soft musk kokması.”little black dress” isimli kendilerini aşan parfümlerirujlarında kurşun oranı fazla olduğu için bazı ülkelerde satışının yasaklanmış olması şimdi yıllar sonra Big & Multiplied Maskara(black brown) sipariş ettim. bakalım gelsin gözlemlerimi eklerim.

 111. blogger ve vloggerları tanıtım amacıyla kullanmak çok mantıklı. sonuçta kozmetik alışverişini en çok yapan kesim bu kişilere de epeyce aşina oluyor. ama bunu bu kadar sahte şekilde yapmak¸ ne bileyim. avoğğn diye samimiyetsiz gülüşlerinizi yemiyoruz reklamda oynayan hanımlar. seni de zaten pek sevmezdim iyice uyuz oldum avon. tanım: ”katalog elden ele hanımlar” düsturuyla kozmetik satan firma.

 112. 3 youtuber ile yaptığı reklamı izledim şimdi¸ tabii muhakkak bilmiyorlar avon ürünleriyle reklam olduğunu ilk bunla PR geldiğinde. çekimlerin ışığı¸ kamera kalitesi¸ yönü falan herşeyi aynı.. nasıl sahte bir reklam inanılır gibi değil. cidden inanan var mı yani bunlar o kadar ürünü kullanıyor¸ bayılıyor ayılıyor¸ ama acaba nedir nedir??

 113. ulaşılabilirliği sayesinde bu kadar talep gören markadır zira parfümlerinin çoğu uçucu¸ başta kıvrık fırçalılar olmak üzere rimelleri kullanışsızdır. ufacık liselerde en az 10 tane kızın bu ürünlerden satması da ayrı bir saçmalık. çok matah bir şeymiş gibi makyaj yapmaya teşvik ediyorlar 15 yaşındaki kızları.

 114. Oy doyomodom yo boronzorloro doyomodomParfüm kokuları harici hiçbir ürününü beğenmediğim marka. Hayvanlar üzerinde test yapması da cabası.

 115. Lisedeyken birçok ürününü satın aldığım¸ naneli scrub ının yüzümde haftalarca geçmeyen bi reaksiyon oluşturması sonucu bir daha hiçbir ürününü kullanmadığım¸ elimdeki özellikle cilt ürünlerinin çoğunu çöpe attığım marka. Yalnız vazgeçemediğim tek parfüm var o da rare pearls. Bu koku tenime çok yakışıyor. Aramama rağmen bulamadım buna muadil bir koku. Bilen varsa mesaj kutuma beklerim. Ciddi manada bir kuruş kazandırmak istemiyorum avona.

 116. ergenliğimde bir parfümü vardı¸ kokusu ciddi anlamda etkileyiciydi. ufak yeşil bir parfümdü¸ edt idi ancak inanılmaz bir kalıcılığı vardı ki hala şaşırıyorum nasıl olabilir diye. işte o parfümü sözlük¸ neredeyse çevremdeki herkes sordu. okulun koridorundan çevrildiğimi bilirim¸ millet bayağı beğenmişti¸ ben de çok severek kullanıyordum. ondan sonra kullandığım en pahalı parfümler bile bunun kadar sorulmamıştı.fiyatı da pek ucuzdu ancak sonra kaldırdılar. adını da hatırlayamadığım için yana yakıla yeşil küçük edt parfüm diye gitti gidiyorlarda kendisini aramıştım. birkaç parfümü var böyle gerçekten. onun dışında saçıma gerçekten iyi gelen yeşil saç ucu serumu ile hangi seriye ait olduğunu bilmediğim akma yapmayan göz kalemleri de başarılıydı. performansına şaşırılacak birkaç ürünü var böyle.

 117. 19 ağustos-16 eylül arasında geçeri 250 küsür sayfalık devasa ürün kataloğuna  şuradan erişmek ve sıkılınca farmasi ve gratis gibi diğer mağazalara zıplamak mümkün.

 118. Son reklamında ki tiksinçlik ve yapaylık… Reklamı yapan yutubırlardan biri¸bir başka videosunda avonun kaş kitini kullanıyor ve severek kullandığını kaşlarına renginin tam uyduğunu vs söylüyordu ama reklam videosunda aynı kaş kitini kullanıp bir türlü hangi marka olduğunu çıkaramamıştı… bari bu kadar gözümüze sokmasanız¿

 119. sanki merdiven altı üretim yapan bir marka gibi geliyor bana. satış şekilleri değil ürün kalitesizliğinden dolayı böyle düşünüyorum. farmasi de bunlar gibi satış yapıyor ama farmasi ürünleri bariz daha kaliteli. çay ağacı serisi olsun¸ bb kremleri olsun vs.. avondan sadece ve sadece parfüm alınır. hele hele ki artık piyasa da onlarca kaliteli marka varken avondan makyaj malzemesi almak biraz ayıp ve de yazık olur yani.

 120. lise dönemimde yaşadığım küçük anadolu şehrinde parfümerilerden başka kozmetik satan mağaza yokken lisede sınıfları dolaşan avon kataloğundan heveslenip birkaç sipariş vererek ilk kozmetik ürünlerimi almıştım. Spectra-Lash ve Supershock maskara¸ celebre sprey¸ birkaç ruj¸ dudak ve göz kalemleri edinmiştim. tabii üniversiteye başlayıp gratis ve watsons ile tanıştığım için rimelleri bitirip çöpe gönderdim¸ rujlar da senelerdir evde bir köşede eskiyor. O zamanlar pahalı olduğu için alamadığım little black dress adlı parfümün kokusu hala burnuma gelir arada¸ duygulanırım.

 121. Küçükken babam eve nerden aldığını bilmiyordum katalogunu getirirdi. Biz de kardeşimle ruj çeşitlerine renklerine hayran kalarak bakardık. Tabi çok küçüktük alsak bile kullanamazdık. Sonra lisede avon temsilcisi arkadaşlarım oldu bi kaç ürününü aldım. Güneş koruyuculu bir lip balmı bir lipglossu ruju bir de vücut spreyi ve kiraz çiçekli sabunu vardı ben de. Şu an elimde secret fantasy star parfümü var ve çok seviyorum. Hayvan deneyi yapması ve çalışanlarına olan davranışı ile bu markadan alışveriş yapmak istemiyorum. Sadece secret fantasy star parfümünün kokusunun aynısından ya da çok benzerinden bulmak istiyorum. Bilen varsa mesaj atarsa çok sevinirim.

 122. göz ürünleri¸ özellikle maskaraları alerjik gözlere hiç ama hiç iyi gelmeyen markadır. takı/aksesuar gibi ıvır zıvırlarının fiyatları uygun oluyor gerçi.

 123. sayesinde kozmetikle ilk defa tanıştığım marka. ben lisedeyken¸ gratis ve watsons henüz yokken¸ tekin acar ve sephoraların kapısından girmeye korktuğum zamanlarda avon sanki çok kaliteli ama bir o kadar da ulaşılabilir fiyatlı gibi geliyordu bana. binbir güçlükle avon temsilcisi aradığım¸ kuaförlerin avonculuğa başladığı günlerde rimel¸ parfüm¸ fondöten¸ ruj vs siparişi vermiştim çokça. ancak ürünlerin yapılarından hiç memnun kalmıyordum sadece rimellerini kullanıyordum¸ gerisi öyle kalıyordu. geçmişte hadi başka alternatif pek yoktu mecbur alıyorduk ama günümüzde insanların avon gibi bir markayı tercih etmeleri için hiçbir sebep yok çünkü aynı fiyatlara çok daha kaliteli ürünlere ulaşmak çok çok kolaylaştı. bir temsilci bulacaksın¸ sipariş vereceksin¸ siparişin önce o temsilciye gelecek sonra o da sana verecek ohoo.. giderim gratise indirim döneminde¸ alırım mis gibi lorealimi ne uğraşacağım avon’la? böyle youtuberlara saçma sapan reklamlar vereceğine markaya tavsiyem temsilci ile satış sisteminden vazgeçip flormar gibi kendi magazalarını açmaya başlamaları¸ gratis veya watsonslarda stant açmaları. artık bizzat denemeden bir katalog sayfasına bakarak ruj alma parfüm seçme devri bitti. üzgünüm avon.

 124. Zaten uzun yıllardır pek bir avon ürünü kullanmıyordum. Çünkü içerik bakımından bana çok sağlıksız geliyor. Ancak Avon’dan uzaklaşmamı sağlayan işçilerine oluşturduğu çalışma şartları ve Avon işçilerinin grevi oldu.

 125. son reklam kampanyasını oldukça çiğ buldum. ancak bu satış politikasıyla ilgili. kullandığım ve memnun kaldığım bir kaç ürünü de yok değil. hatta son katalogdan birkaç ürün siparişi verdim:biri görkem karmanın bayıla bayıla anlattığı supershock jel göz kalemidiğeri açılı allık fırçası. benimki çöp olduğu için 13 lira beni cezbetti açıkcasıbir diğeri de kiraz çiçeği kokulu vücut spreyi. sporda¸ duştan sonra ve havuza denize giderken vücut spreyi kullanıyorum. katalogdaki kokusuna bayıldım umarım aynı çıkar 🙂

 126. lise 1’deyken aldığım ismi mocha olan nemli bitişli bir rujunu kullanıyorum. efsane. ama yeni katalogda göremedim onun yerine mat olanlardan var. yıllardır da kullanıyorum çok güzel bir kahve nude rengi. ayrıca duş jellerini de yıllardır severek kullanıyoruz.

 127. Yıllar önce bitane ruj almıştım. Lip balm gibiydi ama hem dudağı nemlendirip hem de mükemmel renkler veriyordu. Çok kısa süre sattılar sanırım sonra indirime sokup kaldırdılar o seriyi. 3 tane bitirdim o rujdan. Sonuncusunu hala saklarım bitmiş olmasına rağmen. Aşıktım resmen ya ruja sgdghdhd. Şimdi bulsam yine alır bi 3 tane daha bitiririm. Google’da aradım ama bulamadım şimdi¸ bulursam link atarım buraya. Uzun ince bi rujdu¸ dışı altın-bronz rengi gibiydi. Bunun dışında da alışverişlerim oldu ama tek sevdiğim bu rujdu.Azimli sıçan editi: avon glazewear silky shine lipstick imiş ismi. Daha fazla öğrenmek isterseniz de şuraya bir inceleme yazısını koyayım  tık tık

 128. Bu yeni beni dene kutularinda hangi marka oldugunu bilmiyoruz gercekten diyip¸alttaki aciklamaya video sponsorludur yazmak da beni izleyen herkesi aptal yerine koyuyorum demekten baska bi sey degil.video sponsorlu ama sen hangi markayla anlastigini bilmiyorsun?sponsor icin anlasirken hangi marka oldugunu bilmeden anlastin?hayir gercekten hangi marka oldugunu bilmeden boyle bi fikrimiz var diyen birileri ile anlastiysaniz sayet-ki bu sacmaliktan ote bisey- hangi marka oldugunu bilmeden video yapip takipcine onerebiliyorsan youtuber degik direkt reklam oyuncususun.Elestirdigim nokta kesinlikle reklam yapilmasi ya da avon reklami yapilmasi degil¸izleyicisini aptal yerine koyan bu insanlara prim verilmesi.Ha kaldi ki elinden narsi¸make up foreveri dusurmeyen en en en kotu mac kullanan insanlarin avon cok guzel muhtesem diye reklam yapmasi kismina da baya bi yerlerimle guluyorum.

 129. vücut spreyleri bir süre sonra deterjan gibi kokmaya başlıyor. Kalemleri insanı pandaya çeviriyor¸ pudralarıyla gözenekleriniz ayı ini gibi görünüyor un kurabiyesine dönmemek mümkün değil rimelleri eh işte. ama beni buraya getiren olay güvendiğim¸ samimi olduğunu düşündüğüm bir kaç youtuberın imajını yerle bir etmesi. Avonun bunu yapmasına şaşırmadım ama o akıllı¸ samimi¸ içten bulduğum kızların kendilerini bu rezilliğe nasıl alet ettirdiğini anlamadım

 130. hiçbir zaman sevmediğim¸ hiçbir ürününden memnun kalmadığım marka. ne aldıysam arkadaşları kırmamak içindi. ve hepsi türünde en kötüsü olduğunu düşündüğüm şeylerdi. ne süngeri süngerdi¸ ne kapatıcısı kapatıcıydı¸ ne vücut spreyleri…kapatıcısı -ideal flawless gibi bir şeydi- resmen bir alçı gibi göz altımı kapladı. yapısı ve görüntüsü ciddi anlamda alçı gibiydi. sürer sürmez çığlık atıp kenara fırlattım. ve yüze sürülebilecek en kötü şeyin bu kapatıcı olduğunu düşünmeye başladım. hala fikrim değişmedi.

 131. sendikalı oldukları için işçilerini işten çıkartan duyarsız firma . işçilerine olan saygımdan ürünlerini kullanabileceğimi hiç sanmıyorum. kaldı ki geçmişte arkadaşa yardım olsun diye aldığım ürünlerin hiçbirinden memnun kalmadım. rimeli gözümde alerji yaptı¸ göz kalemi gözümü oydu¸ parfümü 5 dk kadar koktu sonra kayboldu.

 132. Alırken mutluluk hormonu salgılatan¸ amma velakin iki kullanımdan sonra dolapta evladiyelik yerini alan ürünler üreten marka. Eskilerde bir fondotenini kullanırdım. Ancak BB krem geldi mertlik bozuldu tabi.

 133. Birkac youtuberi kullanarak izleyicileri “mal” yerine koyan marka. Ya allah askina siz oto tamircisine yollamadiniz o makyaj malzemelerini nasil bilemezler. Agizlari¸ burunlari bagiriyor avon diye. Allah askina bu reklam fikri kimin aklina geldiyse ona allahtan sifalar diliyorum. gonderip denemelerini isteseydiniz. Neden boyle sacma inandoriciligi 0 olan bi oyuna girdiniz anlamadim.

 134. Katalogdan sipariş edilerek alışveriş yapılan türlü şeyler satan ama kozmetik eksenli bir marka. Kullandığım neredeyse hiçbir ürününü sevmedim.

 135. Yalnızca ojeleri bi kenara atarsanız ¸ ortalama normal değerlerde kaliteli olduğunu görüyoum…saç¸ cilt bakım ürünleri iyi…saç bakım yağları¸ cilt bakım krem ¸ serum bunlardan memnunum…

 136. Zaten hayvanlar üzerinde test yaptıklarını öğrendiğimden beri asla kullanmadığım ve de Kadın işçilerine yaptıkları terbiyesizlikten sonra asla ve kata kullanmayacağım basit marka

 137. işçilerini sendikalı oldukları gerekçesiyle haksızca işten çıkarmış¸ üstüne hakkını arayan kadın işçilerine “burada bağıracağınıza adam gibi koca bulun” diye cevap vermiş çalışanlara sahip bir firma. gerçekten terbiyesizlik ve hadsizlik tavan yapmış¸ zaten hiçbir ürününü kullanmıyordum¸ hayatta da kullanmam.

 138. Piyasa iyi tutunmuş bir ponzi şirket. Adamlar vergi ödememek için dükkan açmıyor¸ satış elemanı çalıştırmıyor. En beteri bu adamlar dünyanın en folloş olmuş yöntemini kullanıyor insanları kazıklamak için¸ yine tutturuyorlar. Anlayamıyorum. Bunları bir yana koyunca¸ işçisine karşı tutumundan da bi şey bekleyemiyorum.

 139. Şayet sendikalı işçilerle ilgili haber doğruysa boykot edilmesi gereken marka. Şöyle ki¸ işçinin sendika hakkını kendi için tehlike olarak algılayıp işçiyi işten çıkaran marka zaten güven vermezken yaşattıkları mağduriyet ve geçerli olmayan işten çıkarma sebebi bir boykotu fazlasıyla hakediyor bence.

 140. kalite konusunda vasat¸ fiyat konusunda kadınlar için baş döndürücü bir markadır.yine de insan ucuz ve kalitesiz makyaj malzemelerini niye kullanır¸ nasıl kıyar da sürer cildine cidden anlamıyorum bir erkek olarak. makyaj malzemesinin kalitesizini kullanacağına hiç kullanma daha iyi.

 141. fakülte hayatım boyunca kozmetik ürünlerinde kullandığım markaydı.sınıf arkadaşımın satış temsilcisi olması sayesinde çoğu ürününü kullandım.200 kişilik amfide her ay rutin sipariş veren bi tek ben olunca katalog fiyatı yerine geliş fiyatı üzerinden anlaşma yaptım.o kadar ürünlerin içerisinde tek aklımda kalansa little black dress…

 142. Ben küçükken annemin satış temsilcisi olduğu marka. O zamanlar gratis watsons filan yok tabiki o yüzden pek bir ünlüydü. Fakat zamanla hayatımıza l’oreal ler the balm la girince aslında pek de elzem bir şey olmadığını anladım. Bende bir parlatıcısı bi fondöteni bir parfümü ve birde far paleti bulunmakta. Fondöteni yapış yapış yağlı hiç güzel değil. Far paletinde bir mat beyaz bir koyu sedefli yeşil var bunlar kısmen güzel fakat yanında kahverengi krem far var o baya kötü. Kuru olan göz kapaklarımda bile birikmişti. Parfümüm soft musk. Sanırım en güzel ürünü budur yani daha doğrusu parfümleri başarılı bence. Ben senelerdir bundan vazgeçemedim mesela tek başıma atakta tutuyor olabilirim. Genel olarak saç ürünleri filan idare ederdi yani durulanmayan yeşil kapaklı bir bakım kremi vardı kutu kutu bitirmiştim. Ama şimdi suratına bakmıyorum tabi….

 143. Bir zamanlar temsilcisi olduğum marka. Baktım bi tek kendime almaya basladim zamanla¸ bikac urun haric cok da vazgecilmiycek bi yani da yok¸ biraktim ben de. Avon satan parfumeri tarzi yerler var gerekirse oralardan direk aliyorum

 144. Bir grup çalışanının direnişe başladığı kozmetik firması. Sloganları da “güzelliğimiz gücümüzden gelir¸ gücümüz direnişimizden”. Telefondan link paylaşamıyorum ama en kısa zamanda haberin linki koyarım. Biz de cicişler olarak bu süreçte avondan alış veriş yapmayarak kendimizce boykot edebiliriz diye düşündüm.

 145. normalde alınmaması gereken çünkü bb kremleri yüzde sivilce yapan bir kozmetik markası. ama son rujlarının yapısı ve renkleri güzel.

 146. Artık modası geçmiş bir markadır. Gratis¸ watsons gibi çeşitliliği ve fiyat aralığı çok geniş olan kozmetik mağazaları varken avon hala Nasıl ayakta duruyor anlayamadım muş da insanlar neden hala Avon’dan alışveriş yaparlar ki hala

 147. çok kimyasal. bunu yapmayın kendinize.mesela aranızda Avon Wilderness Deodorant kullanan varsa TSK’ya bağışlasın. silah sanayi için çok elverişli.şöyleki¸alüminyum Klorohidrat¸ PPG-15 Stearyl Ether¸ Parfum¸ İzopropil Biz¸ Metilparaben¸ Disodyum EDTA.şu da kısa bir bilgi:Alüminyum KlorohidratBu kimyasal roll-on’ ların hepsinde ve deodorantlarda kullanılanılır. Göğüs kanseri vakalarında lenf bezleri (koltuk altında bulunur) tümörlerinin içinde bu maddeye rastlanmıştır. Araştırmaların çoğu sonuçlanmamış bile olsa kısa vadede yapılan araştırmaların sonuçları en az diğer kimyasallar kadar tehlikeli olduğunu göstermiştir.

 148. arganlı şampuan¸ serum ve her türlü duş jelini çok sevdiğim marka. bu sebeple 2 ay önce temsilcilik için istek gönderdim çünkü etrafımda avon satan yoktu¸ dedim hem başkasının nazını çekmem hem temsilci fiyatından alırım¸ ev arkadaşım da parfüm falan alıyo işimize gelir dedik. ben temsilci olunca haliyle bir de satış liderim oldu. 2 ayda usandım. ablacım ben satmıyorum diyorum kendime alıyorum arkadaşlarıma alıyorum. bak şöyle de bi şey var¸ bak böyle de bi şey var diye anlatıp duruyo telefonda. arganlı serumun¸ çikolatalı portakallı duş jelinin hatrına da iptal edemiyorum.

 149. true color perfectly mat ruj serisi dışında hiç bir ürününü alma tenezzülünde bulunmadığım marka. Bir zamanlar ben ortaokuldayken annem bana saç kremlerini serumlarını falan alırdı serumunu severdim baya kapanınca onlara da gerek duymadım.. Genel olarak herhangi bir kozmetik ürününü elime almadan gözümle görmeden içime sinene kadar bakmadan almam. İlk o hataya avon’un true color perfectly mat ruj serisinde düştüm sonuç bir miktar hüsran tabi.. Pure pink denilen renk katalogda çok güzel şeftali pembe gibi duruyodu ama ne yazık ki gerçek rengi hello kity pembesi. Ama hakkını yiyemem kullandığım en güzel mat ruj formu bu. Fondötenleri allıkları farları falan da hep hüsran bence.. Kullanmadan nerden biliyosan derseniz annemden arkadaşlarımdan..

 150. çok renkli ruj serisi var bunun. o kadar ruj rengi ve dişil nüfusuna bakınca hisse senetlerinin durmadan artmasını anlayışla karşılamak gerekli. bir de rujları bööle çizgili çizgili çok havalı.

 151. avonun içi görünmeyen ürünlerinde kesinlikle gramaj sorunu olduğunu düşünüyorum¸ hatta eminim. özellikle rimelleri kupkuru çıkıyor. 2 sürmede bitmiş gibi oluyor.

 152. avon kataloğundan ikinci defa sipariş verdim. ilkinde bir sürü fırça almıştım bi de rimel almıştım fırçaları hala kullanıyorum yıllardır haftada bir yıkarım hala yamulmadılar kıl dökmediler. bu sefer de bir kaç birşey sipariş verdim aralarında ruj da var şimdi okuyorum katalogtaki renklerle tutmuyor diye allaha emanet ettim inşallah güzel bişey çıkar bari de kullanışlı olur 🙂 onun dışında parfümlerini pek sevemedim nedense bazı kokuları fena gelmiyor ama kalitesiz gibi sanki gün içinde çok bozuluyor. Başka da bişeyini kullanmadım ojeleri güzel duruyor ama pahalı geldi bana.

 153. dark orchid & raspberry özlü duş jeli dehşet derecede alerji yaptı. aylardır hatır hutur kaşınıyorum hala kurtulamadım. bi de bi rujunu deneme amacıyla aldım¸ 3 4 kez kullandım dudaklarım kurudu resmen. iyiyse sadece parfümü iyidir heralde dediğim marka.

 154. mat serisinden hot plum rengini aldım bugün¸ gerçekten çok güzel¸ en son avonu üst girdilerin de dediği gibi ortaokul lise yıllarımda almıştım 10 sene önce hatta little black dress parfümü hatılıyorum 🙂 bu rujları da malum youtuberlarda görünce denemek istedim tabii ki¸yoksa bir yerim şişerdi lol. neyse efendim mat rujlar ama gerçekten kremsi his¸ sıfır kuruma¸ oldukça opak. 13¸5 lira. çıkın çıkın alın.

 155. Ah ah lise yıllarımın favorisi. Heyecanla her ay yeni kataloğu bekler ve sipariş vermeden duramazdım. Hemen hemen her Ürününü denemişliğim vardır. Bazı ürünleri gerçekten çok iyi. Ama rujları hiç bir zaman katalogdaki gibi gelmez. Çok hayal kırıklığına uğramışlığım vardır:)

 156. Ilk makyaj ürünlerinin markasidir. Ilk bb kremimi almıştım mesela. Akşama yüzümde turuncuya dönen bu bb yi bitirdim¸ toy zamanlarda.. rimel¸ oje¸ nemlendiriciler¸ parfümler kullandim. Su anki tecrubemle Avon marka tercih edebileceğim sadece asansorlu goz kalemleri¸ makyaj fircalari olabilir. Goz kalemleri ve fircalar fiyatlarina gore iyi urunler. Maskara¸ far¸ fondoten ya da bb krem¸ cilt bakim urunleri ve hele ki ojelere ise asla bulasmam bir daha.. Parfumler tercih meselesi.. acikcasi iceriklerine de guvenmiyorum kaldi ki satis politikasini ben de begenmiyorum. Renklerin resimlerine göre çok farklı geldiği fikri olanlara da katılıyorum..

 157. tüm sevilen ürünlerini teker teker kaldıran marka. neyi çok beğendiysem¸ beğenildiğini duyduysam kaldırıldı. cilt ürünlerini hiç denemedim¸ güvenmiyorum pek o konuda. ama duş jelleri¸ bazı parfümleri ve el kremleri bence çok güzel. surrender ardı çok güzel bi kokuydu kaldırıldı. ara ara görüyorum gerçi. kepekli saçlar için şampuanı vardı çok iyiydi¸ bende en çok işe yarayan oydu. bitince bi baktım o da kaldırılmış! şimdi çıkan mat rujları piyasadaki çoğu mat ruja bin basar¸ ne kurutma var ne başka bir şey¸ beyaz kapaklı colortrend rujları da güzel bence. en büyük sorunu renkler bence. katalogdaki tutmuyor.

 158. zamanında kullandığım hiç bir ürününden randıman alamadığım marka. sadece kurabiye kokulu bir ruj almıştım¸ onu hala kullanıyorum. bir tek ondan memnun kaldım diyebilirim. tabi o da katalogda gördüğüm renkle alakasız çıkmıştı ama yine fena durmadığı için belirteyim dedim. kısacası kalitesiz avon ürünlerini cildime sürüp kendimi zehirleyeceğime yanaklarımı tokatlayıp allık görüntüsü veririm daha iyi.

 159. Bu kadar dandik ve saçma bir marka görmedim¸ hayvan deneyleri mi dersin dandik parfümleri mi dersin. İçlerinde ne var bilmiyorum ama ben Çin malı makyaj malzemesi kullansam daha rahat hissederim. Satış politikası da sanki ‘insanlar zor ulaşsın da daha çok istesiler’ gibi. Alanı kullananı hiç anlamıyorum.

 160. uzun zamandır alışveriş yapmadığım marka. parfümlerine bayılırdım¸tomorrow-today-always üçlüsü favorimdi. hala aynı güzellikteyse¸ tomorrow almayı düşünüyorum tekrar.

 161. Türkiye’de sağlık bakanlığı tarafından bile önerilmeyen bir firmadır. Hani diyorum ki sağlık bakanlığı bile.Lacivert bi göz kalemini kendime çok yakıştırıyordum ama şu an hiçbir ürününü kullanmıyorum. Sebebini kendileri çok güzel ifade etmişler:“Çünkü en değerli giysiniz cildiniz.”Yapmayın etmeyin.

 162. 17 yaşımın favori parfümü olan be kissable üretimine son verdikleri için kendisine küsüp bir daha alışveriş yapmadığım markadır.

 163. Bazı rujları ve maskaraları gerçekten kullanılabilir. Ama parfümlerinin hepsinin notaları çook benzer olduğundan ve kalıcılığın olmamasından bulaşılmaması gereken marka

 164. nude rujlardan umudumu kesmişken yeni absolute serisinde “nourishing nude” isimli ruju bulduğum ve önünde diz çöktüğüm marka. bana lise dönemimi hatırlattığı için zaten bir bağımız var¸ almasam da hep bakıyorum¸ seviyorum.

 165. zamanında bir tanecik erkek kardeşim arkadaşına yardım olsun diye bana bir kalpli kolye almıştı. ciddi ciddi daha ilk kez boynuma takacakken. bam! yerde. bundan mütevellit takılarını kalitesiz bulduğum marka 🙁

 166. Makyaj fircalarini başarılı bulduğum marka dir. Fiyatları da çok uygun oluyor. Bende far fircalari¸ çift taraflı kas fırçası¸ pufidik yüz-pudra fırçası¸ açılı allık fırçası bulunuyor. Özellikle far¸ kaş ve allık fircalarini her gün kullaniyorum ve sıkça da yıkıyorum. Buna rağmen bozulma olmadı. Fiyatına göre performansları çok başarılı doğrusu.

 167. bahsedildiği gibi neden ısrarla bir tükkan açmadıklarının merakı içerisindeyim ben de. beğendiğim şeyin bir ay sonra elime geçmesi çok sıkıcı.

 168. Çok güzel ürünleri¸ renkleri bi süre katalogta tutup sonra kaldıran¸ benzerlerini her yerde bulabileceğiniz ürünleri de yıllarca satmaya çalışan firmadır. Nerede apricot mystery¸ pro to go/cherry glisten rujlarım.. Nerede benim Latin Sensation parfümüm..

 169. en büyük sorunu kataloglarındaki fotoğrafların ürünleri doğru yansıtmaması bence bu markanın. açıklayayim: katalogda muhteşem bir renk görüyorsun¸ far eline bir geçiyor o rengin en az iki ton açığı. e adamların dükkanı da yok ki gidip ürünü önceden incele. tabi hayal kırıklığına uğruyorsun. diğer markalar da fotoğraflarda renkleri daha canlı gösteriyor falan ama sen farı çoğunlukla önceden denediğin için beğenmezsen almıyorsun oluyor bitiyor¸ avondakiler gibi elinde beğenmediğin ürünlerle kalakalmıyorsun.

 170. şu ana kadar hiçbir color tredn ürününden memnun kalmadığım marka. diğer ürünleri de çok kayda değer olmamakla birlikte parfümlerinin kalıcılığı ve kokuları gerçekten kaliteli olan hala karanlık dönem düzeninde ev kadınlarının elinde markalar şeklinde satılarak kullanılan marka.

 171. Satış politikasını acilen değiştirmesi gereken firmadır. Artık temsilci mantığı çok çok eskilerde kaldı. Aç bir stand çok mu zor bu iş. Hadi onungeçtim online alışverişin bile temsilciler aracılığı ile yapılması çok can sıkıcı. Bir kere yaptım ürün temsilciye geliyor ve temsilci ile bir şekilde buluşup ürünü teslim alıyorsunuz. Allahtan gittigidiyor var. Ama o da temsilci aracılığı ile sonuçta.

 172. Bir çok ürününü denedim (annem satış işine soyunduğu için) memnun kaldığım ürünleri sıralıyorum.Duş jelleri (dışarıdan hiç alma gereği duymadım ve çok memnun kaldım.)Supershock jel göz kalemi Bazı parfümler (tta serisi özellikle )Yeni perfectly mat ruj serisi (berry blast ve mauve matters’ı denedim)

 173. hayvanlar üzerinde deney yapması ve daha önce kullandığım hiçbir ürününden memnun kalmamam nedeniyle tercih etmediğim marka. avon satıcısı bir arkadaşıma yardım olsun diye yıllar evvel göz kalemini¸ rimelini¸ dudak parlatıcısını filan almıştım. göz kalemi yüzünden kör olacaktım. böyle rahatsız eden bir göz kalemi olamaz. diğer aldığım ürünler de oldukça vasattı. illa bu tarz satış yapan bir markayı tercih edeceksem hayvanlar üzerinde deney yapmayan ve nispeten daha kaliteli ürünlere sahip olan oriflame’i tercih ederim.

 174. Yanılmıyorsam 4-5 sene önce¸ set şeklinde 5 adet oje almıştım ve hala cekmecemde sapasağlam duruyorlar. O zamanlar tanesi 5 lira gibi bir fiyattı şimdi ne kadardır bilemiyorum ama bu kadar uzun ömürlü olabileceklerini tahmin bile etmemiştim. Yıllardır kataloglarına göz atmadım ama olur da yine elime bir katalog geçerse tekrar alabilirim.

 175. geçen gün üst katta çalışan bir arkadaşın katalog getirmesiyle gaza gelip tangle teezer ve iki tane de mat ruj sipariş ettim sırf meraktan ve bugün gelmiş siparişlerim. tangle teezer orjinalmiş rahatladım hem de 40 tl piyasaya göre uygun bir fiyat. rujlar da mauve matters ve marvelous mocha renklerinde hoş göründü gözüme ama daha denemedim. ayrıca rujların yanında iki adet de gri renkli oje göndermişler. memnun olanlar layklasın plase ¸)

 176. Avon bir zamanların efsane markası olan bir kozmatik markadır. Hala marka geçerliliği elbet var lakin avon’un önüne zamanla bir çok marka geçmiş durumda. Katalogla gelen renkler genelde birbirini tutmamakla birlikte genelde ürünleri makul fiyatta ve fiyatına göre iyi ürünlerdir. Hele ki yeni çıkan matt rujları harika¸ deneyin derim 🙂

 177. Yeni çıkan perfectly matte rujlarından iki adet aldığım firma. Pure pink hoş bir renk olmasına rağmen yapısını sevmedim. Marvelous mocha rengineyse tek kelimeyle bayıldım. Katalog renklerinin gerçeğini tutmadığı bir gerçek ama internetten inceliyorum ben almadan önce istediğim rengi¸ böylece sorun yaşamıyorum. Yanında nailwear pro serisinden bir ojeyi hediye göndermişler. Rengini vermesi¸ yapısı çok güzel ojenin ama 12 gün kalıcı olduğu yalan tabiki. Bir de aylar önce nutra effect serisinden mat bb krem almıştım¸ içinde bolca sim vardı. Yağlı ciltler için olan bir bb kreme ışıltı atmanın mantığını çözemedim ama neyse. Sonuç olarak marvelous mocha ruj çok güzel¸ fiyatı da güzel¸ denemeye değer.

 178. 2000-2010 yılları arasında kozmetik sektörünü tekelinde tutan. internet forumlarının¸ bloglarının yaygınlaşması ile ve tabi en önemlisi watsons ve gratis gibi kozmetik marketlerin hayatımıza girmesiyle eski popüleritesini kaybeden ve asla kazanamayacak gibi görünen marka.

 179. Çok fazla kaliteli ürünleri yok. Hele ki yüz grubu (fondöten¸ bb – cc kremleri) çok başarısız. Parfümleri uçucu¸ kremleri nemlendirmiyor¸ rujları hiiç kalıcı değil. Kısacası avona para vereceğinize iki lira daha ekleyin doğru düzgün bi ürün alın kendinize.

 180. bir tek ben mi beğeniyorum ve kalite/fiyat açısından iyi buluyorum bilmiyorum ama ben çoğu ürününü severek kullanıyorum. ortalama¸ beklenileni veren¸ iyi bi markadır benim için.

 181. sırf %30 indirimli alıcam diye üye olduğum bütçe dostu olucam derken bütçe canavarı olmama neden olan kozmetik markası. bugune kadar binbir hevesle satın aldığım birçok ürününden tam randıman alamadım. Beğendiğim 2 ürünü var. 1. supershock kalem ve ultra color 3d ruj. Diğer denediğim her ürününden hayalkırıklığı yaşadım. ojeleri tek katta hayatta rengini vermiyor¸ cilt bakım ürünleri yüzümü yakıyor¸ Kısacası bütçemi sarsmadan bakımımı yapayım derken hem bu ürünlere para verip hem de gidip başka markalardan aynı ürününü satın aldım. Avondan alacağım 2 ürün olur (yukarıda yazdım). Onun da muadilleri başka birçok markada mevcut. Bir daha herhalde alışveriş yapmam bu markadan.

 182. ikinci hatta üçüncü sınıf ürünler satan kozmetik markası.annem alırdı bir zamanlar modayken katalog getirirdi eve. bir sürü şey beğenirdim. rujlar farlar parfümler havada uçuşurdu. e ucuzdu da. alırdık beğendiklerimizi. sonra gelirdi kullanırdık bir bakardık ki verdiğimiz o az paraya bile değmeyen ürünlermiş. makyaj malzemeleri özellikle çok çabuk bozuluyorlar ve katalogda durduğu gibi durmuyorlar. parfümleri uçucu. kalıcılıktan eser yok. ama hakkını yiyemem today adlı bir parfüm vardı. çiçek kokuyordu. onu çok severim¸ biraz kalmış şişede. kokusu ilk günkü gibi. diğerlerine oranla kalıcılığı da fazlaydı.el ve vucüt kremleri fena değil. kokuları güzel ve iyi nemlendiriyor. yüz kremlerini denemeye cesaret edememiştim.en sevdiğim ürünler duş jelleri. gerçekten çok güzel kokuları var ve banyodan çıtıktan sonra bile kokuyu duyabiliyorsunuz. white lily ve blackberry&vanilla en sevdiklerim duj jelelri arasından.

 183. Etrafımdaki insanları kıramadığım için birkaç rimelini ve rujunu aldığım¸ rimelleri çöp olan¸ rujları da ‘aldık kullanalım’ diye zorla tükettiğim marka.Parfümlerini söylemiyorum bile. Bir ara herkes aynı kokuyordu.

 184. Hepimizin en az bir ürününü kullandığı markadır. Hatta birçok kişinin makyajla tanışmasına sebep olan markadır. Ortaokul¸ lise zamanlarında kataloglar elden ele dolaşırdı sınıfta kızlar arasında. Her ne kadar ürünleri sağlıksız olsa da bunu sonradan öğrendik o zamanlar memnunduk. Başka alternatif olmadığından tabii ki. Wish of love parfümünü de kimsecikler keşfetmeden kullanıp çok beğeni alıyordum bu arada. Şimdi asla kullanmam tabii.

 185. Uygun fiyatlı hatta bazı parfümlerinin kokusu çok güzel ama pek de güvenilir değil Pur blanca ve 1-2 ruju dışında kullanmıyorum.

 186. Ilk makyaj malzemelerim bu markadandı. Daha sonra içerik bilgisi ve hayvan deneyleri üzerine az çok bilgi sahibi olunca kullanmayı bıraktım. öğrenci olup çevresinde gratis watsons benzeri drugstore bulunmayan çoğu kişi uygun fiyatı sebebiyle avona yöneliyor. Ben de öyle yapiyordum özellikle lise sonda cok populerdi ve gratis falan yoktu cevremde. Herkes burdan bir seyler aliyordu. Ben de cok makyaj yapmasam da maske¸ maskara¸ siyah göz kalemi¸ ruj¸ parfüm falan almıştım. Şimdi ihtiyaçlarımı migros¸ gratis¸ watsons ve özellikle rossmanndan yapıyorum ama o zaman başka çare de yoktu. Hala severek kullanan çok kişi biliyorum.. ama benim elim gitmiyor nedense. Hele made in China¸ made in prc yazılarını gördükten sonra.. cok önerilen bir marka değil ve buna rağmen çakma urunleri varmış diye de duymuştum. Batch code u sorgulayinca bulmuyor bazi ürünleri. Hepsini elden çıkardım bende. bari orta karar bir şeyler alayım zararı az olsun diye düşünüyorumEdit: kelime hatası

 187. Glimmerstick isimli renk renk ışıltılı göz kalemlerini ve sakuralı canlandırıcı saç spreyini çok beğendiğim marka. Bunların dışında vixen adlı rujunu ne zaman sürsem markasını soranlar oluyor.Cilt bakım ürünlerini hiç kullanmadım¸ çok ucuz olmalarından mıdır nedir¸ sanki sürsem cildim kurumuş elma kabuğuna dönecekmiş gibi manasız bir korku duyuyorum. Ama tabi ki bunlar katalogunu görünce hunharca karıştırmama engel değil.

 188. Bir teslimatı dört gündür yapamayan firma. Demek ki neymiş temsilci işe yaramıyormuşKadına mail attım sipariş bugün gelmezse ben iptal etmek istiyorum diye¸ takmadı bile. Gelsin almayacağım ki ürünü.

 189. Başıma bir iş gelmeyecekse sevdiğim markadir. Glimmerstick göz kalemiyle çok güzel eyeliner çekiyorum yıllardır ondan başka bi şeyle denemedim bile.

 190. sivilce sıkıntısı çektiğim zamanlarda bunun için üretilmiş gözüken bir çok ürününü kullandığım markadır. neden avon kullanmakta ısrar ettim bilmiyorum. fakat kesinlikle hiç biri işe yaramadı. tavsiyem¸ sivilce ve akneden yana ciddi sıkıntılar çekiyorsanız katologda parıltısına ve şişirilmiş etkilerine kanıp çok paralar harcamak yerine bir dermatoloğa danışmanız.

 191. garip bir pazarlama anlayışları var. her şeyin fiyatını ikiyle çarpıp¸ bir kısmının fiyatını sabit bırakıyorlar ve sabit kalan kısıma “indirim” diyorlar.

 192. Teyzemin bir dönem ugrasması ile benim de hasır neşir olduğum marka.Glimmerstick ışıltılı göz kalemleri efsanedir. Yedekleyecek kadar çok sevdim.Genel olarak bütün rujların beğeniyorum en dandik serisi olan color trendleri bile çoğu ruj dan başarılı. Parfümleri en en çok satılan ürünleri aşağı yukarı hepsi hakkında fikrim vardır . Far away perceive pür Blanca en sevdiklerim.Duş jelle ri vs normal ayıp bayılma dim hiçbir zaman.Makyajda ten ürünlerini hiç denemedim. Birde yüz kremlerini yapis yapis sevmedim hiç.

 193. Donem donem elimde urunleri olan bir marka ama en bayilarak kullandigim urunu glimmerstick goz kalemleri. En berbat urunu ise losyon seklindeki goz makyaji temizleyicisi. Felaket yakiyor ve kirpikleri dokuyor.

 194. Toasted Rose ruju ve Peach Allığını bittikçe aldığım bir marka…. Temizleyici ve bakım ürünlerine nedense güvenemiyorum. Parfüm konusunda da çok başarılılar bir ara fena halde today delisi olmuştum bence çok orjinal bir koku 🙂

 195. Lise sonda böyle top top bronz tonda allığını almıştım¸ 5 sene oldu bitmedi. Şampuanları berbat. Yeşil kapaklı serumu süper. Bi de fırçaları.

 196. ergenlik döneminde ilk makyaj yaptığım zamanlarda kullanırdım bazı ürünlerini¸ tabii zaman geçtikçe kullanmayı bıraktım. sanırım beş senedir falan kullanmıyorum. hiç bir ürününün de eksikliğini hissetmedim

 197. çevremizde satışını yapan komşularımızdan ilk kozmetik ürünlerimi aldığım markadır. yıllardır herhangi bir ürününü kullanmadım sanırım. kalemleri ölümüne akardı. panda gibi gezer yine de sürmeye devam ederdim ama calming effects fondötenini yıllarca kullanmama dayaranak (eğer ki formül falan değiştirmedilerse) uygun fiyat arayışında¸ orta kapatıcılık isteyen ve pembe alttonlu cicişlere önerebilirim. 3-4 şişe bitirmişimdir¸ ne allerjik reaksiyon ne kuruma ne dökülme yapmamıştı. indirimleri duyurma kampanyası’nda avon görünce anılarım depreşti.  bakılabilir

 198. ruj hastası biri olarak avon da sürekli alışveriş yaptığım markalar arasında. ancak gelin görün ki o renklerin hiçbiri katalogda göründüğü gibi çıkmıyor. bunun dışında asansörlü göz kalemleri eh işte¸ idare eder. sanırım kendisiyle aramıza mesafe koyacağım.

 199. Super extend maskarasından hiç memnun kalmadım. Bu super extend hala satışta mı bilmiyorum sonrasında super extend extreme ve super extend wings out çeşitleri de çıktı¸ o yüzden başlığını açmaktansa buraya yazmak istedim çünkü Uzun zamandır avon katalogu görmüyorum ve satış durumundan haberim yok.Super extend maskarası silikon ve ince bir fırçaya sahip. Kıllar fırçanın ucunda nokta küçüklüğünde başlıyor ve fırçanın devamında uzayarak gidiyor. Volüm vermiyor¸ çok az belirginleştirip hafif te uzatıyor. Yoğun bir görüntü asla elde edemiyorsunuz¸ bana günlük kullanım için bile yeterli gelmedi. Yoğun göz makyajlarına çok yetersiz kalır ama rimel sürüp çıkacağım bir gün için de yetersiz bana göre. Kat kat uygulamak mümkün değil çünkü kirpikleri ilk katta sertleştiriyor. Ben de herkeste olmayacak tuhaf bir duruma da sebep oldu. Bu rimel sol gözümdeki kirpikleri karıştırıyor. Gözümün dış kısmındaki kirpikler diğerlerinin tam tersi yöne bakıyor. Fırçasından kaynaklı sanırım. Rimel sağ gözüme tam oturuyor fakat sol gözüme ters geliyor ve sol elimi de rimel sürerken verimli kullanamıyorum. Kaç yıllık rimel kullanıcısıyım böyle olay görmedim. Uygularken gözkapağına bulaşma yapmıyor hakkını yemeyeyim ve waterproof olmamasına rağmen sadece suyla temas ettiğinde akmıyor fakat makyaj temizleyicisiyle çok kolay temizleniyor. Avondan illa rimel alacaksam -ki neden illa avondan rimel alayım- super shocklardan alırdım.

 200. hakkında adak adadığım kozmetik markası. aldığım rujlardan bir tanesi katalogtaki ile aynı renk çıksın gidip avonun önünde kurban keseceğim. her şeyi mi dandik olur ? sadece incandessence isimli parfümünü¸ bir kaç vücut spreyini bir de solutions isimli nemlendiricisini beğeniyorum o kadar ama gel gelelim kurnaz avoncu arkadaşlar ağzımdan girip burnumdan çıkıp mutlaka her seferinde bir şey satmayı başarıyorlar bana. evime gelen beni avon fanı sanar¸ hayır dayanamıyorum böyle elimde katalog olunca al al bunu da al oluyorum. çok ayıp böyle insanların zaafından yararlanıyorlar. çok mutsuzum sözlük.

 201. avon’da iki favori ürünüm vardır. biri perfect kiss serisinden undressed brown renkli rujum iken diğeri de extra lasting serisinin eyeliner’idir! sürümü jel eyeliner kadar kolay değil fakat kalıcılığı muhteşem. gün boyu ne akar ne de rengi değişir. ürün çok ilginç kuruduktan sonra lastik gibi oluyor gerçekten. elinizle baya bastırmanız lazım çıkartabilmek için. temizlerken de bazı suya dayanıklı eyeliner’lar gibi dağılmıyor ya da aşama aşama çıkmıyor¸ kendisi direkt çıkyor 🙂 sadece kremi bile makyaj pamuğuna biraz sürüp 5-7 saniye göz kapağımda bekleterek pamuğu hafifçe ovuşturduğumda bile rahatça çıkıyor.

 202. kendilerinin ürettiği luxe serisi hariç bir türlü yıldızımızın barışmadığı kozmetik firması. ama luxe serisi gerçekten oldukça kaliteli. not: hayvanlar üzerindeki test olayını duyunca bir anda luxe serisine rağmen pozitif düşüncelerimde azalma olan firma.

 203. Neden bilmiyorum bu marka bana çok ucuz geliyor. Ürünleri çok başarısızmış gibi hissediyorum. Ha sorarsınız nelerini kullandın da böyle düşünüyorsun¸ bir tane ruju ve far paleti hariç hiç bir ürününü kullanmadım. Zaten onlar da ilk ve son oldu.

 204. Urunlerinin ambalajlarini surekli degistiren marka.Bir katalogtan aldigim urunu uc sonraki katalogda baska ambalajda goruyorum. Urunun icerigi mi degisti yoksa sadece ambalaji mi yenilenmis anlayamiyorum. Sinir oldugumla kaliyorum.Kendisine laflar hazirladim. Yahu sen Zaten kendini surekli yenileyen ve kozmetik teknolojisini takip eden bir markasin. Boyle cakalliklar yapma gozunu seveyim. On sene ayni ambalaji kullanmakla icindeki urunden kimse sıkılmaz. Al iste bulamiyorum aradigim ve esini benzerini disarda bulamadigim urununu ve riske girip almayacagim. Yaptigini begendin mi avon?

 205. Ne markaymış arkadaş¸ bu zamana kadar kıymetini bilememişiz.. blogger-vloggerlara nasıl meblağlar ödüyorsa artık daha yaptığı makyajlarda 1 kere bile avon görmedigimiz şanelciler¸ vayeselciler¸ odeyşıs rujdan başka ruj sürmeyenler¸ cildi inanılmazzz kuru ve hassas olup her şeye tepki verenler avon reklamı yapar oldu… öylesine samimiyetsiz geliyor ki bu reklamları. Keşke irina shayklı¸ hadiseli reklamlarına devam etseydin avon. Bu Vloggerlar sana kazandırmaz¸ kaybettirir.

 206. genel olarak beğenmediğim marka.ama zamanında rujlarını falan almışlığım hala da kullanıyorluğum vardır.hmm.. evet evet¸ genel olarak sevmem. oriflame’i bi’ tık daha severim mesela..

 207. 15 yaşındayken sınıfça wish of love kullanırdık. Avoncu kız katalog getirirdi derste gizlice incelerdik. Neyse turkish bath serisi vardı sanırım onun kil maskesi gayet güzeldir hala kullanırım. cildi yumuşacık yapar.

 208. Lise zamanında göz altı kapatıcısını denemiştim ve yağ bezeleri çıkmıştı. Ondan sonra hiç bir şeyini almadım. Dışarda bir yerde bulamamanızın nedeni eczane veya kozmetiklerde satılma izninin olmaması. Bu da demektir ki içeriğinde zararlı bir çok madde var. Aklınızda bulunsun. Fırçaları osu busu zararlı mı bilemem.

 209. Planet spa serisine bayildigim marka.Butun maskeleri¸ peelingleri benim olsun istiyorum. Ozellikle vucut ve ayak peelingleriyle pirinc ozlu maskeleri cok basarili.

 210. genelde avondan pek kozmetik alışverişi yapmam ama farlarının yapısını çok beğeniyorum. birazcık fazla tozutuyorlar ama benim için tozutması çok sorun değil.ruj asla almıyorum çünkü hiçbir zaman katalogdaki renkte gelmiyor rujlar.en sevdiğim ürünleri duş jelleri¸ supershock göz kalemi ve argan yağı olan markadır kendisi.argan yağında 6. veya 7. şişemdeyim inanılmaz seviyorum. göz kalemini desen artık herkes biliyor¸ simsiyah¸ akmıyor¸ dağılmıyor¸ bulaşmıyor. duş jelleri ise kimyasal kokmuyor ve çok uygun fiyatlı kesinlikle.

 211. katalogda prens eve gelince kurbağa olan ürünlere sahip kozmetik markası. memnun kaldığım tek ürün far away parfümüydü¸ o da sanki bedava dağıtılıyor anam¸ her yerden far away kokuları geliyor. onun dışında annem duş jellerini¸ şampuanlarını ve parfümlerini kullanmayı seviyor¸ sayesinde bir çok ürününü denemişliğim var. bir ara banyo köpüğü şahaneydi¸ şimdi köpürmüyor bile. cilt ürünleri felaket¸ hele bir peelingi var ejderha derisini inceltir. bir de azra akın marka yüzü olmuştu bir ara¸ dünya güzeli avon’un cilt ürünlerine kaldıysa biz ne yapalım yahu?

 212. ürünleri ya çok güzel olan ya çok kötü olan¸ arada kalmış¸ ‘yeaani fena değil’ tepkisini verdiğim bir ürününe rastlamadığım marka. bir rimelini aldım iki yıl kullandım bir rujunu aldım 2 defa sürmemişimdir bile. satış danışmanı güvendiğiniz eşiniz dostunuz varsa size aradan güzel olanları gösteriyor neyse ki.

 213. Wink diye bir parfümleri vardı hatırlayanınız var mı? Lise zamanında hep bunu kullandım indirime girince stoklardım. Ne oldu ne bitti kaldırdılar bu ürünü üretmiyorlar artık. Üçgen bir şişesi vardı kapağı mor¸ kendisi de mordan lilaya¸ liladan da turuncuya dönerdi. Şekerli ve çiçekli bir kokusu vardı. Şimdi üretseler gözü kapalı alırım .

 214. sağlık bakanlığından onayı olmadığı için mağazalarda satışının yapılamadığı söylenilen¸ yıllardır elden ele kataloglarla satışını sürdüren¸ özellikle hassas ve düşük toleranslı ciltlerde ciddi alerjik reaksiyonlar görebileceğiniz kozmetik markası.lise ve üniversite yıllarından sonra çok şükür yanıma yaklaşan herkesin aynı koktuğu dönemden de kurtulmuş oldum.ruj¸ rimel¸ parfüm¸ kalem neyse de¸ şunun kremlerini¸ fondötenlerini¸ allıklarını filan alıp yüzünüze gözünüze sürmeyin çok rica ediyorum.(ayrıca çok alakasız olacak ama¸ 1990 yılı Tim Burton yönetmenliğindeki Edward Scissorhands filminde evin annesi de elinde çantası¸ kapı kapı dolaşıp avon ürünleri satmaya çalışırken bulur Edward’ı.)

 215. Vloggerlarca fazla şişirilen rujları sanki dudaklarıma zehir sürüyormuşum gibi bir tad bırakan marka.

 216. parfümlerinin kalıcılığı çok ama çok kötü. öğrenci olduğum zamanlar fiyatları yüzünden tercih ederdim. kokularını severdim ama kalıcılıklarından çok şikayetçiydim. şimdilerde nasıldır bilmem.

 217. Yüzüm hassas olmamasına rağmen yüzümde hassasiyet yaratan sivilce yapan marka. Göz farları veya kalemleri için bir şey diyemem ama rimel ve yüz ürünleri gerçekten çok kötü. sanırım sağlık bakanlığı onay ıda yokmuş ya da söylenti kesin bir şey söylemeyeyim ama rimelleri kirpik döküyor ve fondöten veya kremleri yüzde sivilce yapıyor. kimseye önermediğim ve kullanmadığım marka.

 218. Bazı ürünlerini severek kullandığım marka.rare gold parfümüne bayılıyorum çok değişik bir koku. Ve kalıcılığı da fiyatına göre gayet iyi. Supershock göz kalemleri akmıyor ve başarılı. Ten makyajı ürünleri ve rimelleri dışında diğer ürünleri tercih edilebilir gibi. Bir de kaldırılmış bir parfümü var riviera goddess diye küçük mavi bir şişesi vardı¸ bitiyordum kokusuna ama yok artık. Gören ya da muadilini bilen varsa söylerse çok sevinirim.

 219. Wish of love allahım kokusu iğrenç bir parfüm demeye dilim varmayan sıvı. Bizim lisede bir tip vardı tabiri caizse kezban (daha yumuşak bir tabiri mesaj atın lütfen) sürerdi buram buram belki ondan böyle bir nefret duyuyorum.Neyse bu ay bir sipariş vereceğim ballı ürünleri için (bal kokusunu çok severim) umutla bekliyorum.Ayrıca kataloğu benim gibi bir koku sapığı için (bkz:) jean baptiste grenouille bir tür pornodur.Unutmadan aynı isimdeki yayınevinden güzel kitaplar çıkar!

 220. bir ara düzinelerce ürününü aldığım marka. hangi seriden bilmiyorum ama “apricot mystery” diye yazıyor altında. yaz ayları için en mükemmel rujlarımdandır¸ çevremdekilerin gözü hep ondadır 🙂 bu arada pro to go diye bi ruju vardı¸ o da güzeldi.

 221. Rujlarına¸ göz kalemlerine¸ allıklarına¸ farlarına kafa göz dalasımın geldiği marka. cilt bakım ürünlerine lafım yok kesinlikle¸ duş jelleri¸ saç bakım ürünleri¸ vücut losyon ve kremleri falan efsane. o başka.ama katalogda gözüken renkler ile teslim alındığında çıkan renk farkı?! Haydı tamam¸ baskı rengi asla birebir tutmaz zaten. ama ürünler çok pigmentsiz ve genellikle içlerine sim basılmış. yani shimmer farlar var güzel duruyorlar tamam da¸ shimmer var shimmer var arkadaş. köy düğünü makyajı yapmışa dönüyo insan. sorun bende diyeceğim de¸ başka her türlü markayla işimi görebilirken¸ avon her seferinde hayal kırıklığına uğrattı beni… yazıklar olsun sana avon!

 222. argan yağlı saç maskesi bugüne kadar kullandığım en güzel saç maskelerinden biriydi. onun dışında ürünlerinden pek hazzetmiyorum. ancak saç maskesinden ilk fırsatta tekrar almayı düşünüyorum.

 223. Parfümleri açık parfümlere tercih edilesi kalitede. Vücut spreyleri de keza iti sayılabilir fiyat performans açısından.rujları asla katalogda göründüğü gibi değil sadece çık eski bir serisinden rujuna bayılıyordum o da üretilmiyor malesef :/ bir kere bir fondötenini dener oldum sadece deneyip silmeme rağmen sivilce yaptı.cilt bakımla ilgili hiçbir ürününü kullanacağımı sanmıyorum . Bazı ojeleri iyi sayılırson çıkan makyaj süngeri de eh işte . Ama gerçekten maliyeti çok düşük ürünler üretiyorlar kalite beklemeyin

 224. Hakkında şüphe duymama ve genel kalitesini düşük bulmama rağmen benim için vazgeçilmez ürünleri olan markadır.Katalog fiyatları zaten uygunken o fiyat üzerinden temsilcilerin ve de ayrıca markanın da kar ettiğini düşünürsek durum daha korkunç hale geliyor. “Ne koyuyorlar bunun içine?” gibi sorular geliyor aklıma. Cilt bakım ürünlerine asla bulaşmadım¸bulaşmam. Birkaç kokusunu kullandım genel olarak güzel ama kalıcı değiller.Benim için vazgeçilmez ürünlere gelecek olursak¸-Advance Techniques Daily Shine Parlak Görünüm Veren Kuru Saç Ucu Onarıcı Serum-Advance Techniques Daily Shine Parlak Görünüm Veren Durulanmayan Bakım Kremi -Makyaj Sabitleyici Sprey-Magix Çok Amaçlı Aydınlık Görünüm Veren Kapatıcı Edit: bir de akarı kokarı olmayan süper yumuşak ve pigmentli asansörlü kalemleri var tabi.

 225. narlı saç makesini tavsiye ederim cicişler. uygun fiyatlı¸ güzel kokuyor ve saça hoş bir yumuşaklık veriyor. saç diplerimde kullanmadım yalnız onu belirteyim. dipler için uygun mudur bilmiyorum. görselini eklemeye çalışacağım.

 226. ilk rujumun ve göz kalemlerimin markası. supershock ve glimmerstick serisi asansörlü göz kalemleri halen kullandığım¸ kalıcı bulaşma yapmayan¸ uygun fiyatlı göz kalemleri olarak tavsiye edebileceğim ürünlerdir.

 227. ne zaman bir katalog görsem mutlaka bir iki malzeme aldığım marka. ürünlerini kullanmak pek aklıma gelmiyor alıp evin bir köşesinde kalıyor maalesef. iki kez denk geldiğim ve aile boyu (ana kardaş ve ben) kullandığımız 4 tl’ye satılan kalpli rujları vardır. resmen sömürümüze uğramıştır. ayrıca parfümleri güzeldir. parfüm isimlerini hatırlamıyorum maalesef. ayak bakım ürünlerini kullandım bir süre sıkıldım kokuları hoşuma gitmedi. fakat katalogları çok renkli¸ bakması zevkli. ayrıca vergi kaçıran bir markadır ki bu da ekşisözlük’ün konusu zaten. tester delisi olan benden bir tüyo¸ deli gibi tester ürün dağıtsalar yemin ederim katalog elimden düşmez çünkü bir çok ürünü kitapçıktan almak aklıma yatmıyor.

 228. Hiç alışveriş yapmadığım¸evimde de hiçbir ürünü bulunmayan kozmetik markası.herkesin kullandığı için hep bir şüpheyle ve önyargıyla yaklaştığım markadır ayrıca.markaydı daha doğrusu lakin ne yazık ki her türk kızı gibi bir gün ben de avon’u tadacağım.işte o gün de yaklaşıyor¸arkadaşımın bana supershock siyah göz kalemini ve big&daring maskarasını göndereceğini söylediğinden beri…itiraf ediyorum ki supershock kalemi bu kadar çok duyduktan sonra merak etmeye başlamıştım.evet.he maskara sürpriz yumurtadan çıktı¸neyse şu ikisini deneyeceğim eğer sevmezsem önyargım bu kez olumsuz yargıya dönüşecek yine almayacağım.eğer bunları dener de seversem yine bir tek bunları alırım her türlü yine de kardayım gibi gibi…Aaa bir de yine sağdan soldan gördüğüm kataloglardaki parfümlerini de hiç hoş bulmadığımdan asla almayacağım markadır.Edit:birkaç ruju¸göz kalemi ve duş jelini edindim.fena değil ama lütfedip de telefonla yada internetten sipariş vereceğim kadar da iyi değil açıkçası.belki sadece gidip deneyip almaya üşenenler için iyi alternatif olur.

 229. Advance Techniques-Dry Ends’ ve ‘Moroccan Argan Oil’ Saç serumlarını çok severek kullandığım markadır. İndirimli fiyatları çok uygun oluyor¸ fiyat/performans anlamında çok başarılılar. Bir-iki pompa ürünü ellerimde ısıtıp sadece saçlarımın uçlarına uygulamama rağmen çatallı ve kırılmış görüntüyü hemen hafifletiyor¸ saçı yumuşatıyorlar. Saçı ağırlaştırmamalarıyla da benden tam puan aldılar.Beraber verdikleri poz için  buyrun.

 230. kataloglarina bakmayi cok sevdigim¸ el kremlerini ve bazi parfumlerini sevdigim ama cevremde satan kimse olmadigi icin nadiren de olsa istedigim bir urun oldugunda satin alamadigim marka.

 231. Yine bi anlık gazla yeni çıkan ürünlerden sipariş verdim. Sonuç çöpe atılmış Nur topu gibi 87 lira.

 232. lisedir ve purblancadır benim için 😀 kokuları kalıcı olmayan ama yıllar yılı aldık yinede. bide en çok satan ürünlerini devamlı kaldırmak gibi bir huyu vardır nedenini çözemedim. supershock kalemini de büyük umutla aldım ama resmen önümü göremıyorum bloggarların gazı konu başlıklı bi durum daha (bkz: görkem karman)

 233. Lise yıllarında temsilcisi olduğum katalog üzerinden satış yapan kozmetik firması. o zamanlar oldukça zor durumda bırakmışlardı bizi. sipariş vermediğimiz ürünleri üçer beşer koliye iliştirir ücretini de bir güzel faturaya yansıtırlardı. bayatlamış bir parfüm varsa hediye diye gönderirlerdi. en kötüsü de tutarda açık çıkması idi. bu açıkları ödemeye çalışmaktan kar ettiğimizi hiç hatırlayamıyorum. neyse ki bir iki yıl içinde kurtuldum. kurtuldum diyorum çünkü bırakmak ayrı bir dert üstteki ablalar kan kusturuyor insana. bilmiyorum belki biz küçüktük bir şeyden anlamıyorduk diye üstümüze gelmişlerdir. ürünlerine gelecek olursak bence belirli bir standart yakalayabilmiş değiller.çok kötü ürünleri olduğu gibi gerçekten iyi ürünleri de var. benim hala severek kullandıklarım ise bazı rujları¸ supershock ve glimmerstick göz kalemleri ¸makyaj sabitleyici spreyi.

 234. göz kalemlerini sürünce gözümün üzerini yağlı bir tabaka kaplıyor¸ buğulu görüyorum.göz makyaj temizleyicisi gözlerimi cayır cayır yakmıştı. rujlarının tüm serilerini denemedim elimde avon totally kissable lipstick berry smooch rengi var. rengine bayılıyorum. kabı ayrı bir güzel. henüz tüm gün deneyimlemedim¸ kalıcılığı vs hakkında bir bilgim yok.denediğim dönemde maskaralarından da memnun kalmıştım. parfümlerinide severek kullandım. benim için vazgeçemediğim tek ürünü saç ucu serumu. bu kadar saçı yumuş yumuş yapan bir ürün daha kullanmadım. diğer ürünlerine ise temkinli yaklaşıyorum¸ almadan muhakkak deniyorum.

 235. ürünlerinin bir çoğu kalitesiz kozmetik firması. ulaşılabilirliğinin kolay olması¸ katalog ile ürün seçmenin insanlara eğlenceli gelmesi¸ fiyatlarının uygun olması ile almış başını gitmiştir.

 236. hiçbir kozmetik ürününü denememekle birlikte¸ allık ile pudra sürmek ve kalem dağıtmak için kullandığım fırçalarından çok memnun olduğum marka. over the rainbow’un hatırlattığı hayvan testleri mevzusu yüzünden bir daha alışveriş yapmayacağım ama.

 237. Annem temsilcisi olduğu için NERDEyse her ürününü deneme şansım olmuştur. Bazı ürünleri vasat¸ bazı ürünleri ise bekleninin üstünde etki verdiği doğrudur. -Color trend serisinin her ürünü vasattır ama oldukça da ucuzdur. GÖZ kalemleri ve rujları sert ve kalıcı değildir. Pudrası çok tozutur ama eh işte¸ fondöteni ise fena değil¸ ama o da eh diyelim fiyat performans açısından. Ama color trend maskelerini kullanıyorum¸ seviyorum. Ben çok fondöten kullanmadığım için ucuz diye almışlığım var. ayda yılda bir kere kullandığım ürüne çok da para vermek istemem açıkcası.-genel olarak rujlarının kalıcılığını ve yapısını beğenmem. çok kremsi geliyor bana. nemlendirici özelliğinin oldukça fazla olduğunu düşünüyorum ama kalıcığından memnun değilim. mat rujları yok denecek kadar azdır¸ neredeyse yoktur. genelde parlak bitişlidir.(indirimlerde alınabilir¸ diğer türlü başka markalara yönelmeli bana kalırsa.)-şampuanlarından özellikle argan yağlı olanı saçları yumuşacık yapar. Argan yağlı saç maskesi ise daha da yumuşatır. Ama saçınızda jöle¸ sprey falan sıkça kullanıyorsanız¸ yıkarken jölenin geçmiyor hissine kapılabilirsin.-parfümleri orta kalıcılıktadır. EDP olan parfümleri ise iyi kalıcılıktadır. Çokça parfümünü tüketirim.-vücut losyonları fazla su gibidir¸ vücut tarafından emilmesi de zor oluyor.-güneş kremleri hem güzel kokuyor hem de başarılı(ucuz da aynı zamanda). yalnız yüz için olanını kullanmayın sivilce bastırıyor.-avon marka göz kalemleri¸ bb kremler¸ fondötenler fena değil.-rimelleri çok vasattı¸ ta ki big&daring maskara çıkana kadar.-Şallarının kalitesi oldukça iyi¸ alınabilir.-Çantaları için aynı şeyi söyleyemicem¸ fazla kaliteli değil. her modelde olmasa da bazı modellerinde deformeler çok çabuk belli oluyor. aKSİNE cÜZDANLARI İYİ.-El kremleri ortalama¸ diğer naturals marka yüz kremleri alınmaz. kıvamı çok vıcık vıcık. Dudak balmlarını ise çok başarılı buluyorum.-farlarının pigmentasyonu ve kalıcılığı gayet iyi bence şans verilebilir. Allıkları fena değil.-duş jelleri fena değil ama kokuları kalıcı değil. El sabunları ise gayet iyi bence. Mis gibi koku veriyor. Katı sabunlarına gelecek olursak¸ bir dove sabun gibi değil.-fırçalarını güzel buluyorum ben¸ en son açılı allık fırçası sipariş ettim¸ gayet iyi çıktı.-takıları çok kaliteli değil¸ suyla parfümle temas ettiğinde renkleri çıkabiliyor. sİPARİŞ Ettiğin yüzük boyu¸ sana uygun çıkmayabiliyor. taşları düşebiliyor.-saatlerinin kalitesi takılarına göre daha iyi. Uzun süre kullanabileceğin modelleri mevcut. Ve oldukça da şık ve kaliteli duruyorlar.-kemikli güneş gözlükleri ise yoklukta gider¸ ne diyeyim.-planet spa serisinin maskeleri çok güzel¸ ailecek kullanıyoruz.aklıma bunlar geldi¸ daha sonra hatırladıkça buraya yazarım.

 238. lisede her sınıfta bir avoncu vardır bilirsiniz¸ ben de lisedeyken birçok ürününü kullanmıştım. Sonra üniversiteye geçtim ve evet tabii ki üniversitede de her sınıfta bir avoncu kız vardı ve bu kısır döngü bir süre devam etti ama artık kozmetik işini çok abarttığım için sadece yılın belli dönemlerinde -özellikle indirimlerde- almaya karar verdim ve çok da güzel oldu. Şimdilerde annemin hastaneden çok yakın arkadaşı avoncu bir teyzemiz var¸ kendisini senelerdir çok severiz. Genellikle birkaç sevdiğim parfümünü alıyorum artık¸ onun dışında maskaralarını da seviyorum ama bu kadar¸ geri kalanını dediğim şekilde alıyorum. Avon artık benim için bir nostalji adeta¸ aklıma derslerde avon kataloğu karıştırdığımız zamanlar geliyor bazen¸ o bilekte denenen kokuları denerken adeta kıvılcım çıkartırcasına hunharca sürterdik bileklerimizi. Bu sene inşallah atanırsam da tahmin ediyorum o öğretmenler odasında yine bir avoncu olacak ve macera devam edecek…

 239. çok ürününü kullandım hala kullanıyorum.memnun kaldığım sonsuza dek siparişini vereceğim beyaz zambak kokulu banyo köpüğü.parfümleri orta seviyede ama kalıcı değiller.Eskiden bir parfümü vardı women of earth diye o efsaneydi bak¸kokusu¸kalıcılığı mükemmeldi.kaldırdılar.tanım:doğrudan pazarlama tekniğini kullanan orta ayarda kozmetik firması.

 240. bugüne kadar bu markanın satışını yapan arkadaşlarımdan sırf kazansınlar diye nelerini nelerini aldım. silikonlu el kremlerini severek kullanırdım. gold rare parfümü çok kalıcı ama 45 yaş ve sonrasına hitap ediyo. birde ayarlamalı bi maskarası vardı hala varmı bilmiyorum. 1-2-3 ayarı vardı. süperdi belki ard arda 5 kere kullanmışımdır sonra sıkıldım. rujları maalesef çok pigmentsiz. bordo bir rujunu almıştım bin kat sürmeme rağmen pembe parlatıcı sürmüş gibi olurdu şaka gibi 🙂 hemde en kral fiyattaki rujuydu. bende nemlendirici niyetine kullanmıştım. artık tercih etmediğim marka. gidip beğenip almak daha mantıklı geliyo bana.

 241. Maskaralarıyla asla anlaşamadığım kozmetik firması. Hangi çeşidini sürersem süreyim gözüm kaşınıyor¸ sürekli ovuşturma ihtiyacı hissediyorum. Özellikle “supershock” maskarası gözüme alerji yapıp davul gibi şişirmişti. Ancak fırçaları ve “bare impact” isimli nude ruju çok güzeldir.

 242. Maskaram bitmek üzereydi ve arkadaşımın elinde hiç açılmamış super shock max maskara vardı idareten alayım dedim ben hayatımda böyle kötü maskara görmedim fırçasını mı diyeyim yapısının iğrençliğini mi yoksa çabuk akıp gözü yakmasını mı hooop çöpe. Maskarasız kalırım daha iyi

 243. 2 dakikada uçan parfümleri¸ katalogtakiyle alakasız ruj renkleri¸ dağılan göz farları ve tarafımca denenmiş göz yakan göz makyaj temizleyicileri üreten firma. tavsiyem: uzak durun.

 244. Genel olarak sevmediğim bir marka ama fırçalarını beğeniyorum. Elimde 4-5 tane fırçası var ¸ gayet yumuşak ¸ dökülme yapmıyor. Uzun süre bozulmadan gidiyor. Indirimde de çok uygun fiyata geliyor. Oldukça başarılı.

 245. Annem bir müddet temsilciliğini yaptığı için evde en az 30 farklı ürünü var. Tabi anneciğim ticaret insanı olmadığı için¸ bir süre sonra satabildiğinden çok sipariş verdiğini farkedip temsilciliği bıraktı. Olan hicbir ürünü ziyan etmemek gibi bir prensibi olan bendenize oldu. Hala tüketemedim¸ hemen hemen hepsini hit the pan kapsamında kullanıyorum. Sevdiklerim de var¸ nefret ettiklerim de¸ ama hiçbir ürünü bitince koşa koşa temsilci arayacağımı sanmam. Denk gelirsem belki o da yıllaaar sonra alabilirim nostalji niyetine.Advance tecniques şampuanlarından renk koruyucu çeşidini bugüne kadar 4 şişe falan kullandım. Hala 7 tane falan var. Renk korumuyor¸ saçımı keçe gibi yapıyor¸ kokusu şahane. Senses duş jelleri köpürmüyor. Lagoon çeşidi armut ve su meyveleri özlü. Kokusu çok güzel yazlık¸ tatlı tatlı armut kokusunu alıyorsunuz fakat kokusu duşta hiç yayılmıyor¸ kalıcı da değil tabiki. Masamda dursun açıp koklayayım gibi tuhaf zevkleriniz yoksa tavsiye etmem. Seride düzenli satılmayan sevgililer günü gibi günlerde üretilen with love romantic çeşidi de beyaz yasemin ve güllü¸ gerçekten romantik diye tanımlanabilecek bir koku. İlginç bir şekilde duşta kokusu yayılmıyor ama sonrasında tenimde kalıcı. Fakat köpürmüyor. Sorun lifte mi diye kabak lifi ve sünger de denedim. Hayır.Parfümler little black dress¸ perceive¸ wish of love kullandığım ama hafızamda yer etmeyen kokular. Birinde duysam hatırlamam. Özellikle little black dress¸ ismi dolayısıyla vurucu bir koku olmalıydı¸ çok sessiz bir koku ve hiç kalıcı değil. Preceive sanırim tenime yakışıyordu¸ çok iltifat alıyordum ama sevmedim. Hele ki eternal magic kokusu evlerden ırak. Bir tek her 10 kadından 8’i kullansa da far away’i beğeniyorum. Şişe tasarımı da iyi¸ cilt yumuşatıcısı ve deodorantıyla kullanınca güzel. Banyo köpükleri çok iyi¸ tekrar alabileceğim ürünlerden biri. Beyaz zambaklısı favorim. Yalnız mor¸ pembe gibi renkleri biraz ağır kokuyor.Gliserinli el kremleri baya iyi. Gramajları kocaman. Tekrar alabileceğim ürünlerdendi¸ elimde 7 tüp falan olmasaydı.Dudak balmları iyi¸ yağlı değil.Süt şeklindeki göz makyaj temizleyicisinden herkes şikayetçi. Ben seviyorum¸ gözümü yakmıyor¸ bilmiyorum belki piyasada böyle çeşit yokken o vardı ilk¸ alışkanlıktır. Ama gözde perde gibi buğu yaptığı doğru. Yağlı olan makyaj çıkarıcısını sevmiyorum¸ aşırı yağ yağ böyle¸ gramaj küçük¸ ambalajın ağzı tıpasız¸ şaaar diye dökülüyor her yere yağlı yağlı.Color trend serisinin pudraları¸ fondötenlerini sevmedim. Hele fondötende en açık renk bile eğer melez değilseniz koyu gelecektir. Elimde bir kaç ruju var¸ ne colortrend ne normal Avon serileri¸ hiç biriyle aşk yaşamıyorum.Transparan fondöten ve kaşmir bitişli fondöten çok sorunu olmayan ciltler için iyi.Yüz serumları¸ selülit kremleri etkili mi bilemiyorum ama sürdüğünüz yerdeki hisleri güzel.Kış kremi diye bir yüz nemlendiricisi var¸ o güzel. Rich moisture serisinden e vitaminli ve soya özlü kremi normal cildimi karmaya döndürdü. E tabi normal cilde niye yüksek nemlendirici ürün sürüyorum ki. Müstahak bana.Anew serisinden göz bazı ve ikili göz farı bir arada bir ürünü var. Baz baz değil¸ hamur yoğurduktan sonra elde kalır ya eli birbirine sürtersin pütür pütür dökülür¸ işte öyle. Farları da krem ve asla renk vermiyor.Supershock maskara ve göz kalemleri güzel¸ tekrar alabilirim. Super extreme maskarasını sevmedim¸ yok gibi aynı.Gözaltı ve göz kapağı için ikili kremi var¸ o güzel. Gözaltı kremi yoğun yapıda¸ göz üstü olan JEL yapıda.Solutions serisinden aydınlatıcı etkili göz kremi su bazlı hafif¸ ama göz altlarım sıkıntılı değil¸ etkisini gözlemle edim.İntim jelinin kokusu berbat.Güneş kremleri bence etkili¸ yazın sürmediğim günler yüzüm kızarırken¸ sürdüğüm günler kızarmadığını bizzat gözlemledim.5 senedir falan metalik bir ojesi var¸ kalıcığı standart ama 5 senedir ilk alındığı gibi.Açılı bir allık fırçası var¸ memnunum¸ kıl dökmüyor¸ yumuşacık.Saç açıcı spreyleri güzel¸ kupkuru saçlarımı nemlendiriyor. Macademia yağlı olanı favorim.Antifriz diye küçük turuncu tüpte bir ürünü var¸ elektriklenmeyi önlüyormuş¸ yalan dolan.Foot works lavantalı ayak spreyi güzel¸ yorgunluğu alıyor. Lavanta kokusundan nefret ederim ama rahatsız olmadım. belki de psikolojiktir¸ ayaklarım hep ağrır ve ağrısını geçiriyor gibi.Gördüğünüz gibi Avon hakkında tez yazacak kadar bilgi sahibiyim. Daha yazardım ama hem çok Yoruldum hem de yazarlığım onaylandıktan sonraki ilk entry için fazlasıyla konuştum.

 246. rengini çok sevdiğim ve en çok kullandığım rujun markası olmasına rağmen başka hiçbir ürünüyle yıldızımız barışmadı. Doğrudan satış sistemiyle kalitesiz ürünlerini satma başarısı takdire şayan bence.

 247. hayvanlar üzerinde deney yapan bir marka olması sebebiyle kesinlikle hayır diyorum kendilerine! zararlı içeriği de cabası!

 248. Spotlight ve reese witherspoon parfümlerini üretimden kaldırdıktan sonra küstüğüm marka. Bir kaç rujunu ve gri eyelinerını bitirmişliğim vardır. Bu arada hangisi hatırlayamadım ama rujlarından birinin çıkmak üzere olan uçuğumu çıkmasını engellemiştir. Şuanda hiçbir ürününü kullanmıyorum son kullanma tarihleri geçince büyük bir temizlikle hepsi çöpe gitti.

 249. (bkz: duygu özaslan)’ın son tanıttığı rujlardan alsam mı almasam mı diye düşünüp karar veremediğim¸ (bkz: avon little black dress parfüm) isimli yanlış hatırlamıyorsam odunsu kokular kategorisinde olan parfümüne bayıldığım kozmetik markası.

 250. Özellikle rujlarını çok severek kullandığım markadır. Şuraya yazılan olumlu yorumların neden sürekli eksilendiğini de anlayamıyorum gerçekten. Her markanın beğeneni¸ beğenmeyeni olur. önemli olan körü körüne beğenmek-beğenmemek değil¸ kullandığımız ürünler ile ilgili yorum yapabilmek ve başkalarının yorumlarına saygılı olabilmektir. extra lasting serisinin pretty in pink¸ fiery red¸ pink perfection¸ endless red¸ vibrant coral ve ravishing rose isimli rujlarına sahibim. Serinin ilk olarak bir rengini deneyip çok memnun kaldıktan sonra evimizin yakınlarında küçük bir stand kuran avoncu teyzeden birer birer alarak sayıyı yediye taşımışım. rujların kalıcılıkları başarılı¸ sürümleri kolay¸ dudağı kurutmuyorlar. Mat yapıda olmamalarına rağmen dudaklarımın ruju giydiğini hissedebiliyorum. pretty in pink dışında hepsi dudakta iddialı duran¸ rengini çok güzel veren rujlar. Kokuları da hoşuma gidiyor¸ hafif¸ temiz bir kokuları var. Hepsini çok severek kullanıyorum ama  ravishing rose asilliği ve dudakta duruşu ile bir başka.Ultra color rich matte rujlarından  matte marlot isimli bordo rujunun da dudaktaki duruşundan ve performansından memnunum.Son olarak her markada arayıp arayıp bir türlü tam istediğim gibi bulamadığım nude rengini ultra color rich rujlarının  carnation renginde bulduğumu söyleyebilirim. Sürümü kolay ve beni ölü gibi göstermeyen bir nude. Tek sıkıntısı çok kat sürüldüğünde çizgilere dolma eğilimi sanırım. Beni en şaşırtan nokta ise kendimce yaptığım  kurşun testinde elimde olan avon rujlarının bir tanesinde bile kararma olmamasıydı. Yoğun renk vermelerine rağmen bu özellikleri beni şaşırttı. Altınla kurşun testi ne kadar bilimsel emin olamıyorum ama kimyacılar ürünün içindeki ağır metallerin sürtünme ısısıyla beraber yanma tepkimesine girdiğini söylüyorlarmış. Diyeceğim odur ki fiyat/performans bakımından alınası ürünlerdir rujları¸ tavsiye edilir.Edit: Üşenmedim¸ elimdeki extra lasting serisi rujları sizin için swatchladım cicişler. Görsellerden renklerine bakabilirsiniz.

 251. kesinlikle ama kesinlikle bende kozmetik markası olarak heyecan uyandırmayan markalardan biridir.bir diğeri de oriflame’dir.geçenlerde eve misafir geliyor teyzeler bu köpükten sipariş ediyorlar annemin de aklına ben geliyorum. neyse tabiki 2 tane banyo köpüğü ile kalmıyor bana 2 tane göz kalemi¸ 1 tane makyaj çantası ve el kremi sipariş veriyor. el kremleri¸ duş jelleri¸ birkaç parfümü ve bu banyo köpüklerinden kullanmışlığım vardı¸ banyo köpüklerinin birkaç tanesi hariç diğer tüm ürünler hediye gelmişti.el kremini henüz denemedim. makyaj çantası çok kullanışlı.ama beni asıl hayrete düşüren göz kalemleri oldu. color trend serisine ait renkleri çok hoş ayrıca yumuşacık sürümleri çok rahat kalıcılıkları iyi gözlerimi sulandırmadılar bile ve dahası sürerken göze mil çeker gibi sert olup yarım saat içinde vücut ısısıyla eriyip göz kapağından gözaltlarına taşan ve insanı pandaya çeviren diğer kalemler gibi de değilmiş. ben silinceye kadar akmadı kokmadı bulaşmadı.önyargımı bir kenara bıraktım bir de makyaj fırçası sipariş ettim. o da gayet güzel çıktı. hele ki indirimli fiyatıyla piyasadan alınabilecek diğer fırçalardan daha sade ve sağlam duruyor.velhasıl ben bundan sonra avon kataloğuna bir bakarım. indirimde hoş ve kullanışlı ürünler yakalanabilir ve bir şans tanınabilir.

 252. glimmerstick göz kalemi serisi piyasada ki o fiata alınacak en iyi göz kalemlerinden biridir. sadece biraz sert yapıları sürerken zorluk çıkarıyor ama sert olmaları kalıcılık sağlıyor sanki. alınıp depo yapılasıcalar…

 253. ürünlerini denemeden almak zorunda kaldığınız mayaj firması. özellikle bu sorun parfümlerde hat safhada. makyaj malzemesi bir şekilde kullanılıyor da sevmediğiniz parfümün en iyi ihtimali çevredeki birine hediye etmek oluyor.

 254. Lux marka pudrası ve soft musk isimli parfümü fiyat performans açısından değerlendirildiğinde benim puanım 100 üzerinden 100.

 255. rujları ve göz kalemleri hariç tam bir ziyan markası.hele o parfümleri…parfümleri devam ürünleri ile kullanmanıza rağman kendiniz bile kokuyu zar zor alırsınız.saç maskeleride idare eder gerçi.

 256. Genelde makyaj yapmaya yeni başlayanların ilgisinin yoğun olduğu katalog mağazasıdır.Ürünlere orta seviyede demek bile iltifat olur.Sadece kremsi formüllü göz kalemi ve birkaç parfümü iyi diyebilirim.Özellikke pudraları ve fondötenlerini kullanıp da cildinize yazık etmeyin cicişler..

 257. Rujları hariç hiçbir seyini beğenmediğim gayet dandik bulduğum marka.2 sene önce kahve tonlarında bir dörtlü far paletini almıştım moccha latte mi neydi adi pigmenti göz kapağında kullanmak için zayıf ama tamamen soğuk tonlu ve tek bir rengi haric mat ¸küllü tonlar içerdiği için şahane kaş farı kiti oldu benim için.üstelik içinde bir tanede açık renk var her türlü tonlama yapılabiliyor.uygun fiyatlı doğal duran kaş farı arayan cicişlere öneririm.

 258. ilk kullandığım kozmetiklerin çoğu bu markadandı. 10 yıl önce makyaj yapmaya özendiğimde hep avon ürünleri sipariş ederdim. üstelik doğru düzgün denemeden. fondötenini kullandım hiç gerek yokken. o zaman güzel olduğunu zannediyordum ama çok kötü bir ürünmüş sonradan anladım. küçük küçük sivilce yapmıştı. ilk rujum da bu markadandı. pulm glaze diye morumsu bir renkti. bende çok güzel duruyordu. bir de red 2000 vardı. ilk kırmızı rujumdu. gayet iddialı ve güzeldi. ama şimdi tercih edeceğim bir ton değil.maskaralarını çok kullandım. ama hiç biri bir maybelline değil tabiki. duş jelleri ve şampuanları güzeldi. fiyatları da uygundu. beyaz göz makyaj temizleyicisinden çok kişi memnun kalmamamış. ama bene sevmiştim. en azından diğer markalar gibi gözümü cayır cayır yakmamıştı. çilekli vücut spreyini almıştım. o zamanlar piyasada bu tarz ürünler fazla yoktu. çilek kokusu güzeldir nasılsa diye koklamadan sipariş verdim. iğrenç¸ bayık¸ alkollü çakma parfümlere benzeyen bir sprey geldi. sonra direkt çöpe tabi…parfümleri genel olarak güzeldi. little black dress¸ lyrical¸ wish of love¸ soft musk gibi herkesin bildiği parfümleri öğrencilik zamanlarımda çok kullandım. çok da iltifatlar aldım.ama benim en çok hoşuma giden kokusu christian lacroix rouge (kırmızı şişeli) parfümdür. hiç bir ürünü tekrar dönüp almak istemedim lacroix rouge’da aklım kaldı. elimdeki parfümler azalınca ondan alabilirim.

 259. sadece rujlarını ve bazı parfümlerini beğendiğim marka. ruj serilerini baya bi beğeniyorum. beklediğimden farklı çıkma olayını rujlarında hiç yaşamadım. color trend serisinden var oradan ikili bir far denemiştim berbattı. göz kalemi de renk vermiyordu. bi kaç parfümünü denemiştim kokuları baya güzeldi ama kalıcılıkları vasattı. bu aralar fırçalarını övüyorlar. bi avoncu bulursam açılı allık fırçasını¸ eyeliner fırçasını bir de kirpik kıvırıcı siparişi vermek istiyorum.

 260. ürünü denemeden almak zorunda kaldığımız kozmetik zinciri. ideal flawless fondötenini istiyorum mesela ama hangi renk uyar bilemiyorum¸ kataloga baktıkça sinir oluyorum¸ aklıma geldikçe delleniyorum.

 261.  su far paletini kullanmıştım cicişler. Hala duruyor. Pek memnun kalmamıştım. Çünkü renk vermiyor. Malum katalogdan bakıp sipariş verdiğim için renklerin güzelliğine aldandım.

 262. hiç alışveriş yapmadığım marka-ydı düne kadar. tavsiyeler üzerine supershock adlı siyah göz kalemini sipariş ettim. baya beğeneni var.

 263. Yine youtuber’lara ürün yağdırmış olan marka.Yalnız o “piremses sendromlu youtuber”ların bedava mal için kibariye’ye evrildigini de görmüş olduk.Hiç biri drugstore ürünlerin yüzüne bakmıyordu¸ beleş mal gelince hepsi birden nasıl… neyse ben bir şey demiyorum

 264. Uzun süredir video yüklemeyen vloggerların ‘avon ile yılbaşı makyajı’ adli başlık ile yükledikleri videolardan dolayı hem Avon’un hem de videoyu yükleyen vloggerların çok itici gelmesine yol açan marka.

 265. çoğu parfümü ortalamanın üstünde kalıcıdır ve kokuları da gayet güzeldir¸ parafinli el kremi gayet başarılıdır¸ supershock göz kalemini eyeliner niyetine kullanıyorum memnunum. Kayısı ve shea yağı içeren saç ürünleri denemeye değer. Bir de ayak serinleten spreyleri var¸ hastasıyım 🙂

 266. 18 yaşıma bastığım gibi önce avona üye oldum¸ sonra ehliyete yazıldım. O derece kozmetik delisi idim ki avon¸ oriflame¸ dore¸ hunca¸ amaç¸ Forever living ne varsa üye olup her ürününü alıyor idim. Kimseye satmayı.kendi merakımı yensem yeter bana. Avon da katalog üzerinden satış yapan¸ cilt bakım ve makyaj Ürünleri satan bir markadır. Meraktan daha 18 yaşımda göz çevresi kremlerini¸ sıkılaştırıcı kremlerini kullandım. İtiraf ediyorum. İşe de yarardı. Hemen her kadının nir döneminden geçmiştir avon. Hepimize ayrı bir yeri vardır muhakkak.

 267. türkiye’nin neresinde olursanız olun satış temsilcisi bulmakta hiç zorlanmayacağınız firma. inanılmaz yayılmıştır. özellikle öğrenci iken satış temsilciliğini yapıp harçlığını çıkaran çok kişi tanıdım. uygun fiyatı sebebiyle öğrenciler arasında kullanımı çok yaygındır. ve evet herkes hayatı boyunca en az bir ürününe sahip olmuştur şeklinde bir genelleme yaparsak çok da yanılmış olmayız.

 268. Evde ColorTrend serisinin “Start Up Pink” lip glossundan dört beş tane var. Kim aldı getirdi hatırlamıyorum ama her çekmeden çıkıyor. Gördükçe kullanıyorum. Yapış yapış yapmıyor güzel sayılır.Ama Avonun şampuanlarından ve far fırçasından uzak durun. Şampuanları iyi hoş ucuz ama saçları süpürge gibi yapıyor.

 269. temsilcisini bulmakta zorlandığım marka. eskiden almak istemezdim¸ sürekli burnumda biterdi kataloğu. Şimdi almak istediğim ürünleri var ama alabileceğim kimse yok.

 270. Bir blogger besin kaynağı daha. Ortaokul yıllarımızın vazgeçilmezi. Ancak hala avon katalogu gördü mü başına üşüşen hanımlar görünce şok oluyorum. Parfümleri pek güzel bence. Kaliteli ruj kalem ve maskaraları vardır elbet. Ancak cilt bakım ürünlerine şu an ki aklımla cesaret edemem. Ha gratis Watsonslarda satılan içinde paraben vb ne varsa barındıran ürünleri kullanan içerik derdi olmayan avon cilt bakım ürünü de kullansın bence. Farkları olduğunu düşünmüyorum. Ancak küçümsediğim sanılmasın. Estağfurullah. Sadece doğal içerik takıntılı olduğum için bu şekilde ifade ettim.

 271. Eskiden arkadaslarimin lisede okula kitapcigini getirirdi¸ o parfumlu sayfalara bilegimizi 50 kere surteedik kokuyu koklayalim diye.

 272. Bir ara herkes supershock göz kalemilerini övdü durdu ama bulunamıyordu. Geçen baktım katalogta var. Hem de hem Kasım hem Aralık katalogunda. Denemek lazım övüldüğü kadar iyi mi diye.Tanım: doğrudan satış sistemiyle çalışan kozmetik markası.

 273. Eskiden kaliteli ürünler pazarlayan artık kaliteyi iyiden iyiye düşüren 2. Sınıf kozmetik markası

 274. Luxe serisi rujları gerçekten başarılıdır. Kadifemsi bir bitişi vardır¸ sürümü çok kolaydır¸ rengini tam verir. Ayrıca dağılma yaptığını da görmedim. Bi ara en sevdiğim kırmızı ruj bu seridendi. Zamanında supershock maskarasını da çok kullandım ve seviyordum. Fakat çok çabuk kuruduğundan ondan da vazgeçtim. Onun dışında farlarını sevmem¸ renk vermiyor ve sürümü zor. Bir de ilk parfümüm olması itibariyle incandessence’ın kalbimde yeri ayrıdır. Nostalji yapmak istediğimde kullanırım. Pek çok ürününü kullanmış olmama rağmen¸ başarılı topu topu üç ürün sayabiliyorum. O nedenle artık kullanacağımı da sanmıyorum.

 275. enteresan şekilde glimmerstick diamonds black ice kaleminden memnun kaldığım marka. ne akma ne bulaşma yapıyor. tüm gün sürdüğüm zamanki gibi duruyor.

 276. far away ve rare pearl parfümlerini çok seviyorum ya. tek sorun çok fazla insanda olması ve kısa sürede sıkılmam.

 277. 19. yüzyılda ilk satış broşürünü çıkarmıştır. 1910 yılında 100.000 satış temsilcisine ulaşmış şirket¸ 1928 yılından itibaren avon markası ile anılmaya başladı. 1946 yılında halka açıldı. bugün 10 milyon civarında satış temsilcisi var olmakla beraber durdurulması mümkün olmayan büyümesini devam ettirmektedir.

 278. en son parfümlü rolet sipariş etmiştim¸ dün elime ulaştı ancak şişenin yarısı boştu. avon öyle mi gönderdi yoksa satış temsilcisi mi yaptı bilemiyorum.

 279. makyaja ilgimin yeni yeni başladığı dönemlerde üye olup bolca ürününü kullandığım markadır. hatta şu an elimde diğer markalara oranla en çok avon ürünü var sanırım. hayvan deneyleri yapmayan ve Çin’de satılmayan markalardan alışveriş yapma kararı aldığım için artık yeni ürün almıyorum. ürün çeşitliliği ve diğer markaları takip edip popüler ürünlerin dupelarını üretme hızıyla değişik ürünler denememi sağlayan marka olarak aklımda kalacak. alışveriş yapacaksanız doğrudan üye olmanızı tavsiye ederim çünkü zaten uygun fiyatlı ürünleri temsilci indirimiyle daha da uyguna gelmiş oluyor. aldığım her ürünü muhteşem değildi muhakkak ama yüzüme yakışan makyajı bulana kadar pahalı markalara pek bulaşmak istemediğimden benim ihtiyacımı karşıladı. uzun lafın kısası¸ önyargılı olmayıp birkaç ürününü tanımaktan zarar gelmeyeceği kanısında olduğum markadır. çin pazarı sorunu hallolursa birgün tekrar yollarımız kesişebilir.

 280. yarısı bronzer yarısı allık olan bir ürününü kullandım¸ çok beğendim. bronz renkli¸ glow serisi sanırım. allığın rengi çok güzel¸ bronzer da tam bronz öyle turuncu falan değil. sabah sürdüm¸ bakıyorum ara sıra çok doğal ve ışıltısız duruyor. hala aktif ürün ise almayı düşünüyorum. kullanan varsa yorumlarını bekliyorum¸ almaya değer mi değmez mi ne dersiniz cicişler?

 281. ilk aldığım ürünü vino disco rujuydu. kullandığım ilk koyu renk rujdu. genel olarak avondan alışveriş yapmam ama yaptıklarımdan da bayılarak kullandığım ürün olmadı. çok uzun zamandır da almıyorum. eskiden lisede kızlar temsilciliğini falan yapardı da öyle alırdım zaten.

 282. Yıllar yıllaaaaaaaar önce Avon’un bir parfümü vardı. İki fazlıydı böyle çalkalayıp sıkardınız. Kum gibi deniz gibi pudramsı çok hoş bir kokusu vardı. Benim gözümde Avon parfümlerinin çoğu aynı kokar ama o parfüm çok farklıydı. Exotic beaches olması lazım adının.  Exotic beachesİçinden tuz kokusunu bile alabilirdiniz. Bu parfümü hatırlayan ciciş var mıdır bilemem ama varsa mesaj kutumu morartıp bana benzer koku önerirse sevinirim.

 283. Benim elimde annemden geçen dörtlü bir far paleti vardı. İndirimde görmüş almış¸ şimdi ne kadara bilmiyorum ama cidden ucuz söylemişti.Neyse ürün tabii ki kötü. Pigmentten eser yok. Belki başka yerde rengini kullanırım diye tutuyordum ki bir gün paletin kalıbına alıcı gözle baktım. Farların yeri derin gibiydi¸ aynası var¸ kabı siyah ve kapandı mı sağlam kapanıyor.Farları kazıdım çıkardım ve temizledim. Dedim ben bundan palet yaparım. Taşıması da kolay. Bu paletin fiyatı da zaten taşımalık ayna fiyatındaydı. Üç temel far¸ bir ruj ve fırça konması gereken yere de aydınlatıcı presledim mi yanıma bir bunu bir allık alırım yeter. Kaldı ki ruju bile allık yerine kullanabilen bir ruj koyabilirim. Dur bakalım daha planlarım var.Sonra lise zamanından kalma rengini çok beğendiğimden tutup bir türlü bulamadığım ikoyu mor-kahverengimsi karışımı bir renk vardı. Bu rengi artık istemediğime karar verdim. Ama kabı tam deney yapmalık ve kapattığında o güven veren çıt sesi geliyor. Kabın görüntüsü vasat ama o çıt sesi iyi.Şimdi şu aralar diy yönteme kendimi kaptırdım ve aklımda kendi formüllerim de var.Ürünlerin dandik olabilir ama indirimdeyken kabını ebayden söylesem daha ucuz fiyata geliyor kargo ücreti falan derken. Lazım olursa pazardaki makyajların kaplarına bakacağım¸ çıt sesi yoksa indirimde katalogunu inceleyeceğim.Tişikkirler avon. Bana macgyver ilhamı verdin. Bu da bir satış politikası olabilir en nihayetinde.

 284. yarattıkları imaj ile sattıkları ürünler arasında toros dağları olan marka. parfümlerinden memnun kalan sayısı epey fazla¸ zira kalıcı oluyormuş. ama allahaşkına bir far bu kadar mı renk vermeyebilir? bir ruj katalogda göründüğünden o kadar mı farklı olabilir?Bir şey sipariş ediyorsun¸ yerine o renkte sim deposu geliyor resmen. oldum olası nefret etmişimdir o kadar fazla simden¸ çok istisnai durumlar dışında da kimseye pek yakışmaz bence. kaliteli gözükmüyor öncelikle.her seferinde katalogda görüp “ayyy ne güzeeel” diye eriyip aldığım¸ elime geçince de bu ne allasen?! dedirten pis marka¸ kız yurdunda kaldığım dönemde beni az hüsrana uğratmadı. neyse ki dersimi aldım¸ avonzedelere geçmiş olsunlar efenim.

 285. likit rujlarını uzun süre severek kullandım. fakat yalnızca indirim varsa satın alıyordum çünkü normal fiyatı yaklaşık otuz lira¸ indirimli fiyatı on liraydı. çalıştığım yerdeki kadınlardan biri satışını yapıyordu¸ oradan ayrılınca avon’la ilişkim de bitmişti. yalnız geçenlerde evime yakın bir kuaföre saçımı kestirmeye gittiğimde elime bir katalog geçti¸ sanırım biraz da özlediğimden yine likit ruj siparişi verdim. içinde katalogda gözüktüğünden çok daha fazla sim olduğu için pek sık kullanamıyorum ama rengini sevdiğim için arada bir sürüyorum. bunun dışındaki ürünleriyle aram pek iyi değildi. hele farlar¸ aman… renk vermez¸ komple yanağına dökülür¸ koşarak uzaklaş.

 286. İlk makyaj ürünlerimin sahibidir¸ ablam alırdı sağolsun. O zaman bizim şehirde gratis¸ watsons bilmemne yok tabi. Supershock maskarasının fırçasına hastayım¸ 2 saat sonra aksa da. Rujlarından rengini vereni görmedim. Clearskin professional siyah noktalara karşı jel maskesi denen adı batasıcayı yüzünüzden soyabiliyorsanız artık cidden profesyonelsinizdir. Bende bir tane de açılı yüz fırçası var¸ tüy dökmüyor ve gayet iyi. Pudrası fondöteni cık. Sonuç olarak bir daha bir şey almayı düşünmediğim marka.

 287. Bir fırçadan tam olarak ne beklenir emin değildim sebebini anladım ki elimdekiler düzgün olduğundanmış. İçlerinden biri de bu. Yumuşaklığı¸ kıl uzunluğu¸ kıllarını dökmemesi¸ elde tutuş açısından rahatsızlık yaratmaması benim için yeterli. Çok para verip aldığım başka bir fırçaysa resmen yüzümü çiziyor¸ elimde tutarken fazlalık olduğunu hissediyorum. Avonun pudra fırçası da var bende. Yanağımın genelinde olmasını istediğim rengi pudra fırçasıyla biraz geniş olarak uyguluyorum¸ ürünü çok fazla almadığı için (çünkü bu iş için değil) dikkat çekmeyen hafif bir renk sağlıyorum. Arkasından açılı fırçayla vurgulamak istediğim yerlere uygun gördüğüm hangi renkse onu uyguluyorum. Bu kısımda dikkatli olmakta fayda var çünkü bu fırça rengi biraz daha yoğun alıyor. Bu fırçaların fiyatlarını düşününce performansına dayanarak diyebilirim ki profesyonel bir iş için makyaj yapmıyorsanız işinizi gayet de görür. Hatta çoğu zaman bir ürünün yanında oldukça makul fiyata geliyor bir de ürün sahibi olmuş olursunuz.

 288. Hem eski siyah hem de beyaz kıllı olanı bende mevcut. İkisi de yumuşacık. Ürünü çok güzel tutuyorlar ve dağıtıyorlar . Çok uzun zamandır kullanmama ve neredeyse haftada bir yıkamama rağmen kıllarda en ufak deformasyon ya da dökülme olmadı. Uygun fiyatlı olmaları da kendilerini çok daha cazip kılıyor.

 289. Annemin bana denemem için verdiği fırça. Güzel bir fırça ama çok da abartılacak derecede değil. Kılları dökülme yapmadı. Yıkadığımda sıcaktanmıdır bilmem ama çabuk kurudu. Tercih edilebilir.

 290. Yeni seriden var elimde¸ kılları yumuşacık ince bir fırça. çok pigmentli allıkları hafif uygulamak için birebir.

 291. benim de 5 sene önce aldığım allık fırçası. 4 tl gibi bir fiyata almıştım merak edip. benimki de eski seriye ait. hala kullanırım¸ yumuşacık ve aldığım fiyata göre tam bir fiyat performans ürünü.

 292. Katalogda indirim halinde gördüğüm zaman denemek için aldığım yumuşacık killi ince hafif ve gerçekten kaliteli fırça. Bütün allıklarimi bununla suruyorum ve cok da memnunum.Iyi ki almışım.

 293. Bu fırçayı gerçekten çok beğeniyorum. Genellikle bronzer sürmek için kullanıyorum ve prensip olarak her kullanımdan sonra yıkamama rağmen tek bir kıl bile dökmedi. Bence avon cok iyi yapmış bu fırçayı cicişlerr

 294. 5 yıl oldu sanırım alalı. hala taş gibi ve gayette yumuşacık. tek bir kıl dökmedi.avon’un yüz fırçalarından çok memnun kaldım açıkçası. eyeliner fırçasından 5 adet yedeklemiştim zamanında ve daha üstüne de fırça kullanmadım.

 295. yıllar önce aldığım ilk allık fırçam. hala da kullanmaya devam ediyorum¸ gerçekten yumuşak ve güzel bir fırça. bebe şampuanı kullanarak temizliyorum kendisini ve yapısında kıllarında herhangi bir değişme olmadı çok memnunum. sanırım şimdilerde değişmiş artık yokmuş ama bir zamanların fiyat performans oranı iyi olan ürünler arasındadır.

 296. Siyah kıllı olanı çok uzun süredir kullanıyorum her hafta yıkamama rağmen hiç kıl dökmedi ama yeni çıkan beyaz kıllı versiyonu siyahına göre oldukça küçük geldi çok kullanışsız.

 297. beyaz zambak olanını tek geçerim.bu banyo köpüğüyle ayrıca perde-koltuk örtüsü yıkar¸yerleri de silerim.bütün ev mis gibi kokar:)inanılmaz kullanışlı mis kokulu¸banyo köpüğü.

 298. Özellikle beyaz zambaklı olanı tam bir harikalar diyarı. Pembe¸ mor renkte olanlarını biraz ağır buluyorum¸ gerçi zambaklı da keskin bir koku ama çiçek kokusu olduğu için baymıyor. Köpürmesi muazzam¸ gramajlar devasa. Banyodan çıktıktan sonra tüm gün o banyodan eve zambak kokusu yayılıyor¸ çok seviyorum.

 299. Alerjik bünyeye sahip bende müthiş bir kabarma ve kaşıntı yaptı ne zaman kullansam aynı sonuçla karşılaştım

 300. kozmetik delisi bir insan olduğum halde ne avon ne oriflame bende alma hevesi yaratmıyor.ancak bu banyo köpükleri hariç.aralıklı olarak farklı kokularını aldım kullandım ve hiçbir şikayetim olmadı. evet kokuları kalıcı değil zaten ürünün hiçbir vaadi yok. ben de indirimden aldım ya da hediye gelmişti kullandıklarım.eğlence için alıyorum. severek kullanıyorum. cildim hassas olmasına rağmen ne kaşıntı ne kabarcık ne kızarıklık yapıyor.diğer taraftan bereketli bir ürün sayılmaz aslında suyun köpük köpük olmasını istiyorsanız biraz cömert davranmak gerekiyor. haliyle şişenin dibini bulmak çok uzun zaman almıyor.

 301. Ben 7. Sınıftan beri pur blanca kullandım. Kokusu çok hoş geliyor bana. Annem kankasından 20 liraya alıyordu bana hep¸ severek kullanıyorum diye. Ben de hiç başka parfüm arayışına girmedim o yüzden. Ama bi gün fısfısı bozuldu babam yapıcam dedi öyle kaldı. Yazlıkta bıraktım. Ablamın verdiği hunca care’in memories’ini kullanıyorum şu an. Çiçek-çay yaprağı gibi bi kokusu var¸ pur blanca daha güzeldi bence. Hiç öyle ünlü ve pahalı parfümleri bilmiyorum ama bi gün isterim böyle evladiyelik ve kaliteli ayırt edici bi koku… Bana öğretirsiniz kızlar

 302. Direkt olarak aklıma gelen Wish of love. Sıkmayın kızlar yeter artık sizi bilmem ama beni baya bi sıktı çünkü

 303. Treselle vardı bi aralar¸ benim favorimdi¸ epey güzeldi. Kalıcılığı da fena değildi. Ama kaldırmışlar. Olsaydı alırdım tekrardan. Cristal aura vardı bi de¸ o da çok hoş bir kokuydu. Avon nedense bütün güzel parfümlerini üretimden kaldırıyor :(.

 304. Far away infinity versiyonu oldukça hoş kokuyor. Ayrıca çok da kalıcı. Bana göre yazin bile kullanılabilecek türde vanilya temalı parfüm kendisi. Tek kötü yanı markanin hayvan deneyleri yapıyor oluşu

 305. bana hemen hepsi aynı kokuyormuş gibi gelen parfümlerdir. yani başlangıçları ne kadar farklı olursa olsun bir saat sonra geriye kalan yoğun alkollü¸ yağlı bir koku sanki. tarifi güç biraz ama bu söylediğim durum sayesinde kokunun direk avona ait olduğunu anlayabiliyorum.

 306. Tester ını koklayıp aldığım bir parfümü asla kullanmadığım doğrudur. Edp yazar asla kalıcı değildir. Çöp çöp çöp.

 307. Lise zamanımda bir parfümü vardı ismi bluerush’tı galiba mavi bi şişedeydi. Allahım o nasıl güzel deniz kokusu o nasıl bi fresh koku kalıcığılı falanda çok iyiydi sonra kaldırdılar parfümü 🙁 hiç bir markada ona benzer bir koku bulamıyorum. Kullanan hatırlayan varmı cicişler hala hasretim o kokuya 🙂

 308. daha önce little black dress parfümünü severek kullanmıştım. lisedeyken avon satışı yapan kızlar sayesinde sık sık wish of love kokusu da alırdım o da güzel fakat baya klasikleşti. şu anda da cherish parfümünü arada sıkıyorum kokusu hoşuma gidiyor. koku bakımından güzel evet.

 309. bi ara mor kutulu turncu kapaklı parfümünden almıştım herkes çok beğenmişti. şimdi kataloglarda göremiyorum. gören bilen olursa adını da bilen olursa beni yeşillendirebilir 🙂 meyvemsi çiçeğimsi bi kokuydu. hatta aynı serinin farklı renkte şişeleri vardı

 310. Yıllardır ısınamadığım parfümlerdir. Kokuları güzel olmasına rağmen kalıcı olanına hiç rastlamadım.

 311. wish of love parfümünü lisede sıra arkadaşım kullanırdı. yanlış hatırlamıyorsam şekerli bir kokusu vardı. nedense hiçbir zaman kendimi yakın hissedemediğim parfümleri var. kalıcılıkları çok iyi değil.

 312. incandessence¸ wish of love ve far away parfümlerini kullandım. far away harika kış kokusu ve çok kalıcı. ve kadınsı hissediyorum onunla ya garip diğer kullandıklarım kalıcılık anlamında tırt¸ bi daha almadığım parfümler

 313. avondan vazgeçsem de tek vageçemediğim şey 5 yıldır bittikçe aldığım¸ buna denk bi parfüm bulamadığım¸ tam benim kokum olan benimle bütünleşen rare pearls. hatta üretimden kalkmasından korkup stoklamıştım yeni açtım ikinci kutuyu. öncesinde de little black dress¸ pur blanca¸ incandessence¸ perceive kullanmıştım. onların kokularını da beğeniyodum sadece perceive biraz ağır geliyodu diğerlerinin arasında. gerçekten genel olarak güzel kokuları var avonun ben beğeniyorum. yürüyen parfüm olmak istemediğim için kalıcılık kısmından da çok şikayetçi değilim.

 314. lisedeyken 3 parfümünü kullanmıştım.Biri urban flowers serisinden meyveli-şekerli yaşıma uygun bir şeydi.kokusu çok güzeldi ama ben daha bir şişeyi bitirmemle üretimden kaldırıldı.Sonra simple elements serisinden 2 şişe perfect cotton isimli parfümü kullandım.Çok temiz¸ yumuşacık pamuk çiçeği kokan bir parfümdü.Yine olsa yine şişelerce kullanırım.öyle komplike bir parfüm değildi ama tertemizdi.Neyse bu da üretimden kaldırıldı tabi.En son lise son gibi eternal magic isimli bir parfüm kullandım.Bu lancome hypnose’un daha hafif versiyonuydu.Bundan da 2 şişe kullanmıştım çok severek.Sonra o da üretimden kalktı.kokuların o kadar basit olduğunu düşünmüyorum kesinlikle¸aksine güzel kokular yakalıyorlar.Ama kalıcı olmamaları ve devamlı parfümleri üretimden kaldırmalarından kaybediyorlar.En son bir yerde bir parfümünü denedim ismi attractiondı.Ciddi ciddi bayıldım parfüme.ama fiyatı 87 tlydi.bu avon parfümüne verilecek para değil tabi ama çok güzeldi kokusu.özetle¸güzel kokuları var¸kalıcı değiller¸klasik parfümleri dışında(little black dress¸pur blanca¸far away…) hepsini üretimden kaldırıyorlar¸bazıları gereksiz pahalı.

 315. Çantada taşınması şart olan parfümlerdir. Bimde meraktan aldığım 8.90 liralık parfüm bile bu parfümleri ezer geçer. Hani biraz kalıcı olsalar bazıları gerçekten hoş kokuyor. Çok çabuk bitiyorlar. performansa bakınca 3-5 daha koyup daha iyisi alınabilir.

 316. Avonun her şeyi aşırı kalitesiz geliyor¸ hiçbir ürününü kullanmıyorum. ama bazı parfümlerinin kokuları gerçekten güzel. Kullanır mıyım meçhul.

 317. Çoğunu denedim ¸ hatta kullanırken kaç pıs sıkıyorum belli değil ¸ güzel kokmalarına rağmen ve o kadar bol sıkmama rağmen genel olarak söyleyebilirim ki malesef kalıcıkları yok. Yani sabah sıkayım akşama kadar ben hareket ettikçe essin kokular diyorsanız ¸ öyle bi beklentiniz varsa hayalkırıklığına uğrayacaksınız derim.

 318. Tek denediğim iki parfümü var.Birincisi klasikleşmiş wish of love¸malesef güzel koku ama artık herkesin bu kokuyu tanıdığına eminiz.Diğeri ise simply because isimli parfümü¸bunu da seviyorum ve çok denk gelmiyorum insanlarda bu kokuya.Ama kalıcılığı yok tabiki.

 319. herve leger isimli bi parfümü var bende amcam rusyadan getirmişti turkiye kataloglarında da görmüştüm sonradan ama kaldırdılar. biraz ağır ama çok karakteristik bi koku cok begenmiştim. gecen birisinden aldım kokusunu ama ismini soramadım¸ bilgisi olan varsa mesaj atarsa sevinirim.

 320. kalıcılığı çok düşük ama çoğu kokusu iyi olan parfümlerdir.şahsım adına seviyorum avonun parfümlerini.little black dress¸little red dress¸outspoken by fergie¸ultra sexy favorimlerindendir.

 321. avonun kokladıkça koklamak istediğim¸ ilk notaları hanımeli¸ siklamen ve kayısı olan¸ orta notalarını oluşturan peony¸ gardenya ve ylang ylang¸ parfüme kadınsılık ve çekicilik katar. parfümün alt notaları olan şam eriği ve misk ise parfüme kalıcılık ve derinlik ekliyor. dünyanın en güzel kadın parfümlerinden biridir bu. gerek kokusuyla gerek adıyla bir ağırlık¸ bir asalet verir insana. little black dress.

 322. Avonun bence en kalici bayan parfumu incandesense. Yanlis yazmis olabilirim adini 🙂 icinde ne notalari var bilemiyorum ama cok etkileyici ve kalici¸ ama asla hacı yagi gibi kokmuyor. Genc kizlara biraz agir gelebilir bence 30 yas ustu bayanlar icin guzel bir koku tavsiye ederim.

 323. Çiçek kokusu diye rare pearls önerdiler resmen haci yagi çıktı sanırım misk içerdiği için.oldukça kalıcı azcik çiçek koksa iyiydi

 324. Çok uzun yıllar incandessence kullandım. Gerçekten mükemmel bir koku ama hiç kalıcı değil. Biraz daha kalıcı kokular yapsa keşke avon.

 325. Yıllardır Fullspeed’i bayılarak kullandım. Migrenim olduğu için ağır kokular kullanamıyorum. Bu parfümün ferah¸ şekerli olmayan¸ hafif bir yapısı var. Şimdi yeni bir parfüm arayışındayım. Evet yıllardır erkek parfümü kullandım ve kullanmaya da devam edeceğim. Çünkü bayan parfümlerinden çok daha güzel ve çekici buluyorum.

 326. pur blancaincandessencealwaystodaysürekli kullandığım kokuları¸genel anlamda ben beğenirim kokularını¸çok kalıcı değiller evet ama kendi adıma çok uçucu olduklarını düşünmüyorum.Eğer çok çok hafif ve hemen uçmaya meyilli bir kokuysa¸parfüm uygulayacağım yerlere öncesinde kokusu olmayan vazelinden azıcık sürüp üzerine parfüm sıkıyorum.genel anlamda parfüme 300-400 lira verecek bir insan değilim. Yine de geçtiğimiz yıl kafaya koydum modern muse alıcam¸ama almadan bir kokusuna bakayım dedim¸o da ne bildiğimiz avon parfümleri gibi kokuyor.) Toparlayım artık 🙂 evet bir çok koku birbirini andırsa da seviyorum ve kullanmaya devam diyorum…

 327. lise zamanı az mı kullandık pure blanca ile little black dressi :)pure blanca çiçeksi ve yaza uygundu¸ little black dress ise daha çok kışlıktı. ancak kalıcılık yok gibi bir şeydi.

 328. kalıcı olmadıklarını kendim de test ettim. elimdekiler bittikten sonra bi daha herhangi bir parfümünü denemeyi düşünmüyorum. elimdekiler nasıl bitecek ondan da pek emin değilim zira 2 saat sonra alamadığım kokuyu sıkıp çıkmak istemiyorum pek.edit: evde canım sıkılınca sıkıyorum buarada. ciddi ciddi.

 329. Benim beğendiğim kokuları çoğunluktadır.Incandessence parfümünü belirli aralıklarla alırım¸şişenin bitmesine yakın kokudan sıkılırım ve bi daha almam diye söylenirim.Aradan 1 yıl geçer yine gider alırım:) Bunun dışında celebre¸pur blanca¸perceive¸always.today ve adını sayamadığım bir çok kokusunu kullandım.Hatta şu an elimde always var ve biraz pahalı¸bitmesin diye gıdım gıdım kullanıyorum:) Bu kokuyu acayip seviyorum.Ben bi çoğundan memnunum.Avon piyasadan kalkıncaya kadarda kullanmaya devam ederim.

 330. Lise zamanı wish of love ve far away kullanırdım. Hemen uçuyorlar ama yine de wish of love hala benim bebeğim.

 331. Lisede arkadaşım aysun love parfümünü kullanırdı pembe oval bi şişede olan. Hiçbir zaman o güllü kokuyu sevemedim. Hala sevemiyorum. Sanki ekşi gibi kokuyo (ekşi gibi kokmak???).

 332. avon kokuyosun diye bi tabir var artık yahu. Yani kokularının hepsi bi şekilde birbirini andırıyor çok ilginç. Ve neredeyse hepsinin çözemediğim tuhaf bi ortak noktası Var. Cidden biri yanımdan geçtiğinde bazen avon koktu diyorum. Ve yine bence.. avonun her ne kadar sevmesem¸ bana çok ağır gelse de diğerlerinden farklı bi notada¸ kendini belli eden tek kokusu far away diye düşünüyorum.Gerisi üç aşağı beş yukarı aynı. Ama şaşırtıcı bi gerçek de şu ki tanıdığım çoğu erkek avon kokularını çok seviyor artık içine ne koyuyorlarsa :)Orta kalitede kokular kisacasi.

 333. evde 1 -2 tane var¸ para verip aldım diye kullanıyorum ama ne kokuları beğendim¸ ne de üstümde kalıcı oldular. geçiveriyor etkisi hemen sanki¸ halbuki sürmüşken insan bir süre parfüm sürmüş de güzel kokuyor gibi hissetmek istiyor. bunları tüketip daha iyi bir şey almak niyetindeyim.

 334. Unique Rose için tam da hayal ettiğim koku diyebilirim fakat kalıcığı gerçekten çok kötü ve cildime temas ettiği zaman yakıyor.

 335. Bende Today Tomorrow Always serisinin Amour olanı var. Fragrantica’da Floral Woody Musk kategorisine girmiş 30 ml edp bir parfüm. Christian Dior J’adore edt’ye benzetilmiş. İki parfümde elimde olduğu için söyleyebilirim ki evet anımsatıyor. İkisinin misk¸ manolya¸ yasemin¸ müge¸ narenciye (citrus) notaları var. Kimseyi rahatsız etmeyen bana göre çiçek çiçek kokan kıyafete sıkıldığında kalıcılığı artan ama yayılımı (sillage) hiç mi hiç olmayan temiz bir parfüm.ben luck’i merak ediyorum şişesinden dolayı ama onu kullanan yok sanırım.

 336. çoğu parfümü sıktığımda cildimi yakıyor¸ ayrıca hiç kalıcı olmadığından kısa sürede uçup gidiyor. sonuçta ucuza alınmış fakat bolca sıkıldığından hemen bitiveren parfümler. e bunun yerine biraz daha üstüne koyar gidip daha kaliteli parfümlerden alırım¸ en azından 2 fıs sıkarım¸ daha uzun süre kalır. değil mi ama?

 337. hakkında saatlerce konuşabilecek olduğum parfümler…1-Avon parfümlerde EDT olanların kalıcılıkları ne kadar düşükse EDP olanların kalıcılıkları orjinal parfümlerle yarışır. 2-Bittikçe bir çoğunu alıp stokluyorum. Arada farklı parfümler kullansam bile almaya devam ediyorum birçoğunu. Bunlar:-Today (EDP¸ çok güzel bir portakal çiçeği kokusu)-Rare Pearls (Tarifi zor ancak biraz ağır bir koku)-Tomorrow (Kışa çok yakışan kokulardan)-Bond Girl (şuan üretimden kaldırıldı diye sinirden ölüyorum)Denemediyseniz en azından testerlarından bakmanızı öneriyorum.

 338. Perceive parfümünün sarı olanını(soleil ) severek kullanıyorum ve bende baya kalıcı bi koku. Edp olduğu için de kalıcı olabilir tabi¸ seçerken buna dikkat etmek lazım.

 339. Efsane olabilecek kokuları vardır lakin kalıcılık sıffır sıffır sıffır. Bir de uzun zamandır bakmıyordum ki ooo fiyatlar uçmuş. Halbuki şu kalıcılık olayını çözseler o fiyatlara değer. Ama üzgünüm bu haliyle kataloğa bakasım bile gelmiyor. Doldurma parfümler bile avon’dan kalıcı. Garip.

 340. Mavi şişeliler fena değildir. FAzla tercih edilmediklerinden yayından kaldırılana kadar kullanılırlar. Büyük şanssızlık çünkü dünyanın en güzel kokan parfümü blue rush idi. Kokusu insanı aşık eder¸ o kadar güzeldi… Bir kataloguna denk gelirsem bakacağım. Davidoff cool water tırnağın olamaz blue rush aşığım sana be!

 341. Bana göre açık ara en güzel ve kalıcı parfümleri incandessence ve rare gold. İkisi de gerçekten kaliteli dururlar tende. outspoken by fergie adlı parfüme bayılmıştım ama kullanmadığım için tavsiye edemiyorum bir gün indirim yaparlarsa alınacaklar listemde

 342. tek avantajları fiyatları olan parfümler. kalıcı olmaması en büyük dezavantajı zaten¸ bi de kanaatimce gerçekten ucuz kokuyorlar. bunu nasıl açıklayabilirim bilmiyorum. fakat avon’dan parfüm alacağıma doldurma parfüm alırım sanırım.

 343. avon parfümleri diyince lise yılları sınıflard gezen kataloglar gelir aklıma.. wish of¸ perceive¸ far away¸ sweet candy tarzı pek çok koku kullandım. içlerinden en kalıcısı kesinlikle favori kış kokum far awaydir.

 344. öğrenci dostudur. yıllardır kışın far away’dir benim için. bütün parfümlerini kullanmadım ama far away ve incandessence kalıcıydı

 345. Yıllardır “Summer White” isimli parfümünü kullanıyorum. Ağır kokulu veya şekerli kokuları kullanamayanlara öneririm. Tüm diğer Avon parfümleri gibi kalıcığı konusunda mükemmel diyemem. Ama yıllardır vazgeçemedim bu kokudan.

 346. christian lacroix bijou kadınlar için olan parfümünü çok merak ediyorum. içeriğinde parlak mandalina ¸ vanilya orkidesi¸ baharatlar ve yıldız anasonu varmış. vanilya orkidesinin çiçeksi vanilya kokusu olduğunu tahmin edecek olursak¸ baharat ve meyve kokularını da içermesiyle merakımı uyandırdı açıkcası. bu koku avonun diğer parfümleri kadar ciddi indirimlere girmiyor anladığım kadarıyla. bu ayki katalogda oldukça uygun bi fiyata inmiş gerçi ama yine de diğer parfümler gibii yanında ek ürünlerle nerdeyse bedavaya gelme durumu yok belli bir indirime giriyor o kadar. aç gözlülüğümden dolayı ilk avon parfümlerimi daha avantajlı olanlardan yana seçtim ama şimdi aklımda bu parfüm var.

 347. Little black dress i 3 yıl kullandım. Sıkılmasaydım bi 3 yıl daha kullanırdım. Bende deodorantı ve parfümü vardı. Çantamda deodorontı taşırdım. Bence kalıcıydı. Ve oryantal bi koku. Hafif değil ama ağır da değil

 348. avon parfüm serüvenime geç de olsa bugün başlamış bulunuyorum. hibisküs yaprakları¸ misk ve kelebek çiçeği kokuları içeren tta today i günlük kullanım için tercih ettim. gece dışarı çıkarken kullanmak için de premiere luxe parfümü seçtim ki kendisi her ne kadar çiçek kokusu olsa da ağır kokan parfüm kategorisindeymiş. gardenya¸ manolya ve yasemin kokuları içeriyor.

 349. Far awaydir. Gerek o ciciş püsküllü tombik şişesi olsun¸ gerek kalıcılığı olsun. Seviyorum kendisini. Fakat sürekli kullanamıyorum¸ 1 şişe bitirip araya başka parfümler sokuyorum¸ sonra özletiyor kendini tekrar alıyorum.

 350. Eski sevgilim blue individual ve full speed kullanirdi. Ilk bulusmalarimizda korkak ve cekingen cekingen sarilirdim caktirmadan cigerime cekerdim kokusunu. Hep sarildigi taraftaki koluma sinerdi kokusu. Bi kac ay sonra istedim bitmek uzereyken verdi. Gercekten erkeksi bi koku. (Asiri koklayinca pudra gibi kokuyor ama hangi psikopat asiri koklar bilemicem kapagi burnunuza sokmazsaniz eminim rahatsiz etmez.) Full speedi de bilmeyen yoktur herhalde enee kutusuna baaak diye elime aldim elimde kaldi lan sise. Ikisi de odunsu (bkz: turk erkekleri) kokar. Candir canandir

 351. Windscape vardı bende. Çok severek kullanırken yedeklemek istedim ama başka katalogta göremedim. Ben de herhalde bu geçici bi seriydi diye düşünüp yarısından biraz azını ayırdım çok nadir sıkıyordum. Geçen bi baktım bitmiş. Ablam ona verdim sanmış?? Buna dair tek laf etmememe rağmen neyse şimdi baktım bu katalogta var¸ tabii ben aldığımda 15 liraydı suan 35 lira olmuş.. Alayım bari sıkarım arada güzel kokuydu.

 352. 2 yıldır avondan alışveriş yapmıyorum.bu zaman zarfında sanırım baya parfüm çıkardılar¸ onları bilemem ama önceki parfümlerin birkaçı hariç hepsi aynı gibi kokuyordu ve bu çok rahatsız ederdi beni. hangi malzeme sebep oluyordu bilemiyorum.ama içlerinden en sevdiğim parfüm surrender ve eskiden kullandığım şimdi satılmadığından şu anda beğenir miyim bilmediğim urban flowers tokyo parfümüdür.avondan tek bitirdiğim parfüm ise Perceive Soleil di.avonun parfüm konusunda çok iyi bir kaynak olduğunu düşünüyorum. gerek kolay ulaşılması¸ gerek fiyatları ve açık parfüme göre gayet kaliteli oldukları için çok iyi bir tercih.

 353. Annem zamanında satışını yapmıştı avonun. o zaman doldurmuştuk evi avon malzemeleriyle¸ baktık ki saçmalamaya başladık o zaman bıraktık. Liseden beri sevdiğim bir parfümü var. Little Black Dress. Dönem dönem alır kullanırım. Özellikle erkek arkadaşım da sevince bu kokuyu almamazlık olmaz tabi.

 354. bence onlar birer body mist. en kalıcısı far away’di. o da bir dönem o kadar çok kullanıldı ki artık elim bile gitmiyor. en iyisi uygun fiyatlı olanlardan 30-40 tl fazla verip orijinal parfüm almak. zaten avonun gün içerisinde 3 kez yenilendiğini düşünürsek orijinal parfüm günde 1 kez 3-4 fıs kullanımla bile avondan daha kalıcı ve yeterli olabiliyor. küçük bir matematik hesabı ile bile aslında tüketme miktarına bakarsak aynı kapıya çıkıyor.

 355. Fiyat/performans oranı oldukça düşük¸ uygun fiyatlı ve güzel parfümlerdir benim için. Yeni parfümlerini pek bilmiyorum asıl seneler önce kullanırdım.Üniversiteye yeni başladığım zamanlarda avon temsilcisi arkadaşlarım sayesinde dadanmıştım avon’a. En çok far away’i seviyordum sanırım. Bir de yakın arkadaşımın favorisi wish of love vardı pembiş bir ambalajda güzeldi ama bana göre fazla tatlı bir parfümdü. Geçen sene the little black dress kullandım fazla şekerli kokuları sevmeyenler bir baksın derim.

 356. Kadin parfumlerinin yoklukta gideri var ama erkek parfumleri cok basarili. Kaliciliklari ve kokularin karakterine bayiliyorum. Buradan avon kadin parfum kategori calisanlarina selam ederim. Yan masayi ornek alin azcik

 357. Öğrenci bütçesinin dostu kolay ulaşılabilir parfümlerdir. Genel kanı hepsi birbirine benziyor denilir ama bence çok çok farklı her biri.En favorilerim Treselle ¸ far away ve rare pearls Treselle gerçekten çok çok farklı bir koku notlarını bilmiyorum ama cidden begeni toplayan bir kokuFar away avonun en kalıcı en kadınsı kokulari ndan baharatlı ağır ama çok çekici bir koku kanımca. Rare pearls Sonbaharlik farklı güzel bir kokuPür Blanca saf temiz bir koku Perceive ilk parfumum olduğundan bende anısı olan ferah ferah kokan bahar aylarında hep aradığım bir parfümWish of life mutluluk veren bir koku Ultra sexy afrodizyak içeren bir parfüm tasarımı çok hoş ama hafif şekerli çok sevdiğim bir koku olmadı takasa koydum o yüzden .Bunların dışında aklımda kalmasına bir çok parfümü nu denedim . Açık parfumdense çok daha mantikli buluyorum avon parfümleri ni .

 358. bir ara tokio mu tokyo mu bir parfüm vardı sonra kaldırıldı ben alamadan¸ geri geldi mi ya da bir muadili var mı bilen varsa yazarsa çok müteşekkir olurum yıllardan beri arıyorum onu.bu arada celebre olsun little black dress olsun gerçekten güzel kokular. bir de wish of love var tabii 200 metreden tanınır.

 359. Almakta biraz tereddut etmistim cunku kokusunu bilmiyordum. Geldiginde beklentimden fazlasini karsiladi .Kokusu harika ben cok begendim . kalicligi fiyatina gore gayet guzel uzun sure kaliyo .tekrar alacagim parfumler arasina girdi.

 360. en sevdiğim parfümlerden. bir klasik. kokusu gayet kalıcı. fresh çiçek kokusu. üzerde kaldıkça güzelleşen cinsten.

 361. 1 yıl önce testırını kullandım¸ aslında hoş bir kokuydu ta ki baş ağrısı kendini gösterene kadar. Çok uçucu ve kalıcılığı olmayan bir parfüm olmasına rağmen baş ağrısı yaptı.

 362. Kadın icin olanı ağır geliyor bana migrenim oldugu icin¸ ama erkek için olanı 10 numara kalici ve hoş kokulu parfüm…

 363. bu parfümden nefret ediyorum. o kadar bayık ve sentetik bir kokusu var ki. Eskiden kullananı çok fazlaydı¸ şimdilerde çok az duyuyorum kokusunu. Bu benim için gerçekten çok iyi bir haber.

 364. yıllar önce kullandığımda beğendiğim¸ ama şimdi nedense hoşuma gitmeyen parfüm. kalıcı ve çiçekle şekerlinin tam ortasında kalan bir kokusu var¸ bende ilk sıktığımda çiçek baskınken bir süre durursa armut kokusuna dönüşüyor. indirimlerde 30 mlsi uygun fiyata yakalanınca denenebilir ama uzun süreli kullanmayı düşünmezdim.

 365. bakkala¸ markete¸ arkadaşlarla yürüyüşe filan giderken kullanarak bitirmeye çalıştığım parfüm. çiçek kokuları bana göre değilse demek.

 366. Uzun süre kullanınca sizi bayabilecek bir parfümdür yine de iyidir hoştur .Kalıcıdır. İndirimleri takip ederseniz uygun fiyata alabilirsiniz. İndirimler genelde paket şeklinde olduğu için danaya girer gibi parfüme de girebilirsiniz

 367. Elle beauty box sayesinde mervelous mocha rengine sahip oldum ben de. Daha öncesinde beş renginin testerını almıştım. Yapısını beğenmiştim ama renkleri çok kötü durmuştu bende. Bu ruju denedim hoş durdu. Çok eşsiz bir renk değil ama güzel yani beğendiğim ve sık kullandığım tonlarda bir ruj. Bir de fındık kreması gibi kokuyor mis gibi.Yapısı çok kremsi yumuşacık gerçekten. Şuana kadar edindiğim en kremsi ruj. Ona rağmen kullandığım en mat ruj. Cidden beğendim. Sık sık kullanırım bundan sonra.

 368. Marvelous mocha rengine aşık olduğum seridir kendileri. Mat ama benimki gibi kurumak için bahane arayan dudakları bile kurutmadı. Tek kat¸çift kat¸ altına gül kurusu tonlarında ruj kullanıp üstüne bunu kullandım yetmedi diva’nın üzerine kullandım. Her seferinde çok güzel tonlar çıktı. Kış geldi¸ bulduğum her ruju alayım manyaklığımdan beni kurtaracak gibi.

 369. marvelous mocha rengine vurulduğum ruj serisi. yakın arkadaşımda görüp denediğim¸ sürümünün yumuşaklığı ve dudakta duruşun bayıldığım marvelous mocha isimli ruju¸ dudakta kesinlikle kurutma yapmayan¸ kalıcılığı orta seviyede bir ruj.

 370. bendeki rengi marvelous mocha. sırf bu renk için ayrı bir başlık açılır diyorum. sürümü inanılmaz kolay¸ hatta o kadar yumuşak ki bazen sürerken yumuşaklığından elim kayıyor diye bir kalem uçlu ruj fırçasına ruju dokundurup öyle uyguluyorum dudaklarıma. rengi benim dudak rengime yakın bir tonda ve o “ruj sürülmüş” görüntüsünden çok fazla hoşlanmadığım için bu rengi her makyajımda rahatlıkla kullanabiliyorum. rujların ambalajları da fena sayılmaz¸ yumuşak bir yapısı var. sırf bu rujum bitmesin diye artık az kullanmaya başladım¸ o derece seviyorum.

 371. Marvelous Mocha rengine sahip olduğum mat ruj serisi. Öncelikle rujların yapıları gayet güzel. Kremsi¸ dudakları kurutmayan¸ hafif ve gerçekten matlar. Fakat kalıcılık kötü. Ben marvelous mocha rengini bir arkadaşım hediye ettiği için deneme şansı buldum. Açıkçası rengi aşırı aşırı güzel ama neyleyim 1 saat sonra buhar olan ruju ? 🙁 Avonun aynı parfümleri gibi ruj serileri de kalıcı değil bence. Rujların Kokuları rahatsız edici değil bu arada. Fiyatları da indirimde fena sayılmaz. Red supreme vardı aklımda. Denenebilir ama daha iyileri tabi ki var. Ben alırsam marvelous mocha’nın rengi için alırım tekrar.

 372. Mocha olanı şu an dudaklarımda¸ Kokusu beni o kadar rahatsız etmedi. Eritmek için bir süre kullanacağım. Yoksa kalıcılığı iyi değil¸ birkaç bir şey atıştırsam hemen ortalarından açılıyor. Ama rengi¸ tonu çok hoş.

 373. Marvelous mocha rengine sahip olduğum ruj serisi.Bence hemen hemen herkese yakışabilecek bir renk.Görüp de hemen alan 5-6 arkadaşım oldu.Kurutuyor mu evet kurutuyor ama şans verilebilir.

 374. Lise yıllarında malum avonun müdavimiydik başka marka bilmediğimizden. fakat 6-7 yıldır uzak duruyordum bu markadan. Ama bu rujları çok merak edip dayanamayıp marvelous mocha rengini sipariş ettim ve açıkçası beğendim. Zaten kahve ruj delisiyim hoşuma da gitti.

 375. bu rujlar bir harika dostum. kırmızısı ne tatlı bir kırmızı¸ nude u ne güzel bir nude. bende red supreme rengi var yapısı durusu o kadar güzel ki çok beğendim. bence fiyatına göre alabileceğiniz en iyi rujlardan bir tanesi. diğer renklerinden de almak istiyorum mocha rengi çok övülüyor ama maalesef elimde çok ruj var.

 376. Bu rujun elimde marvelous mocha rengi var.ben avon ve oriflame ürünlerine oldukça mesafeli davranırım.bugüne kadar aldığım ürünlerden de pek memnun kalmadım.Bu rujun numunesini arkadaşım vermişti.o günden sonra ruja tam anlamıyla bayıldım.kendisini aldım.öncelikle mat ama kuru değil sürümü kolay oldukça kalıcı.rengi de doğal kahve tonlarında oldukça güzel günlük kullanım için ideal bir renk.

 377. Wild cherry ve ravishing rose renklerini aldığım ruj serisi. Rujları ilk çıktıklarında (ocak-şubat gibiydi sanırım) almıştım ve havalar iyice ısınıp da daha nude renklere geçene kadar gerçekten hiç elimden düşürmedim. Yumuşacık bir yapıları var bu sayede sürülüşleri de çok kolay böyle kayıp gidiyor sanki. Dudakta da gerçekten matlar. Bendeki renklerini katalogda yanlarına sürüp denedim fark yoktu. Mat rujların genel sıkıntısı dudakları kurutmasıdır biz üç kişi almıştık üçümünüzde dudağını öyle çok kurutmadı. Likit mat ruj istemesem kesin başka renklerinden de alırdım. Ben çok başarılı buldum.

 378. avon’un diğer ürünlerini beğenmediğim gibi bunu da pek beğenmedim. aslında görünüşü gayet hoş ama kalıcı değil

 379. berry blast rengine sahibim. arkadaşım benden önce sürdü. yemek yemesine rağmen yaklaşık 4-5 saat hiç çıkmadı dudağından ama biraz kuruttu dudaklarını

 380. Yumuşacık sürümü ve dudakları kurutmamasıyla benim denediğim mat rujlar arasında en iyi olandır. Marvelous Mocha¸ günlük makyajımın baş tacı¸ çok tatlı bir kahve tonu. nude göz makyajı veya sadece bir eyeliner ile kullanmaya bayılıyorum.Red Supreme ise derin bir kırmızı. İddialı ama Cırt değil ve günlük kullanımı da çok rahat. Bendeki renkleri asla kurutmuyor ama bazı renklerin formülasyonu farklıymış. Kuru görünüme sahipmiş eğer imkanınız varsa deneyip öyle alın derim 🙂

 381. Katalogtaki renklerden cok farkli tonlarda oluyor. Ve kokusu bana bulasik deterjanini hatirlatti. Her zamanki gibi alip hic kullanmadigim bir avon ruju daha..

 382. Bugün bir arkadaşım red supreme renginin numunesini getirmiş bana¸ denedim ve ba-yıl-dım! Spor günlük soğuk kırmızı renk. Koyu pembeyle kırmızının yoğun bir karışımı sanki. Sürümü çok kolay¸ matlığı mac’in matte serisinden (retro matte değil¸ normal matte) fazla. Kalıcılığı test edemedim ama dudaktaki hissi falanda çok hafifti. Büyük boyunu alırım ben bunun.

 383. Kalıcı ve kadifemsi bi yapısı var benim gibi sürekli dudaklarını yalayanlar için geri planda kalacak bi ürün

 384. hot plum ve red supreme renklerine sahip olduğum rujlar. özellikle hot plumın moruna bayılıyorum. tam boş gözler dikkat çekici dudak makyajının rengi. evet matlar ama sürümleri çok kolay. dudakları kurutan bir yapısı yok daha çok kadife gibi. ama tabi tebeşir gibi olan bir rujun kalıcılığını beklemiyoruz kendilerinden bişey yiyip içtiğinizde mutlaka çatala¸ kaşığa¸ bardağa transfer oluyor yine de dudaktaki renginden çok kaybetmiyor. beğendiğiniz renkler varsa bir şans verin derim 🙂

 385. berry blast rengini edindiğim ruj. normalde pembe alt tonlu rujları hiç sevmem ama bu nedense çok hoşuma gitti. açık vişne çürüğü gibi tonu da. kalıcılığını ve dudaktaki duruşunu da çok sevdim. sürümü de çok kolay¸ tebeşir gibi bir yapısı yok. tek sevmediğim yönü kokulu olması oldu.

 386. bugün coral fever rengini denediğim ruj. coralları kendime pek yakıştırmam ama bugün yaz havasına girip elimdeki numuneyi sürdüm. rengini sevdim yalnız tek kat bana pek yeterli gelmedi. kalıcılığı 3 saat+ 2 kahve sonrası dudağımın içlerinde renk açılması şeklindeydi. en beğenmediğim kısım ise meyveli gibi olan kokusu oldu.

 387. marvelous mocha rengi bugün elime geçti¸ rengini ve sürümünü çok beğendim ben ama hemen sildiğim için kalıcılığını test edemedim. umarım o da iyidir. ayrıca berry blast¸ peach flatter ve ravishing rose renklerine bayıldım¸ en kısa zamanda test edeceğim onları da

 388. Bugün marvelous mocha rengini aldım denedim elimdeki 1500.ayni renk oldu. Çok sıradışı bir renk değil denildiği gibi kurutmuyor ama kokusu çok kötü¸ yapısı kötü dudakta sabit durmuyor¸ ambalaj olayı çok kötü kapağı oynayıp duruyor. İçime sinmedi¸ farklı renklerini de denemek isterdim ama saydığım özelliklerden dolayı almam. Onun yerine pastel alırım para fazla verip mac alırım. Sanırım son avon alışverişimdi.

 389. Ilk denedigimde şok oldum çok kolay sürüldü ve sabitlendi. Aksama kadar kipirdamadi bu sicaklarda bile. Ucu da yumusacik sans verilmeli kesinlikle

 390. dokunur dokunmaz rengini veren yumuşacık kalem¸ sürülüşüne ve rengine hayran kaldım. ancak bir saate göz kapağımın üstünden bile aktı¸ her yere bulaştı. üstelik hem baz sürmüştüm¸ hem de siyah farla sabitlemiştim. bu nedenle tekrar alacağımı sanmıyorum.

 391. sürerken müthiş kolay ancak kalıcılık için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. ayrıca göz içine sürerken zorlandım. avon’da favorim kesilnlikle glimmer stickleri. tek dezavantajı asansörlü olmaları..

 392. o kadar kolay sürülüyor ki¸ kolay sürümde son noktadır herhalde. siyahlığı da güzel fakat kalıcılığını başarılı bulmadım. orta halli bi göz kalemi bence. bir daha almam.

 393. Ben bayılıyorum bu kaleme. Makyaj temizleme sularıyla bile kazıyarak çıkartıyorum resmen ama rahatsız etmiyor çünkü gözlerim bozuk olduğundan çok fazla sulanıyor ve bu kalemden baska hiçbir kalem durmuyor gözlerimin içinde. Bence herkes bi şans vermeli. İkinci kalemi kullanıyorum şimdi de yenilerini sipariş ettim stokluyorum.

 394. dafodil ve cikolataya katılıyorum.ben de bloggerlerın gazına gelip aldım fakat hüsran!ben mi kullanamıyorum bilmiyorum.aşırı yumuşak olduğu için sürerken bulaştırıyorum.değdiği yerde bulaşıp kalıyor.akmaz dediler ¸aksine¸ hem de ne akmak! açarken kırılmasını demiyorum bile! İnce bir fırçayla azar azar alıp kirpik diplerine dokunduruyorum azcık.o bile smokey oluyor nredeyse.sevenleriyle saadetler diliyorum ben bir daha almam.

 395. Yumuşaklığına kalemi belli aralıklarla buzdolabına koymakla çare buldum. Yazın hele dolaptan çıkarmıyorum bile.

 396. Hemen biten göz kalemi. Cidden ucu inanılmaz yumuşak olduğundan açık ucu iki gözüme de sürünce bitiyor hemen açmak zorunda kalıyorum. Kalıcılığı da bence öyle muazzam değil göz altımdaki hafif de olsa aktı. En güzel yanı kolay temizlenmesi. Genel de siyah kalem sürdüğüm Zaman ne kadar temizlesem bile ertesi güne panda uyanırım. Bunda o durum olmadı.

 397. Kullandığım en yumuşak göz kalemi. Gençliğim akmayan göz kalemi aramakla geçtiği için bir de buna şans vermek istedim. Öncelikle fazla yumuşak¸ garip ama sinirim bozuluyor biraz bastırsam kırılacak gibi geliyor ucu. Onun dışında göz üstünde performansı muazzam. Rengi simsiyah ve mat. Göz içimde denemedim ama bu kremsilikle kalması zor görünüyor. Zaten göz içime siyah göz kalemi çekmem genelde¸ küçük¸ iyice küçülüyor.Sanırım ilk fırçamı bu kalemi sürmek için alacağım¸ neden bu kadar yumuşaksın nedeen ?

 398. Yumuşak yapısına rağmen yoğun rengiyle Avonun başarılı bir ürünü. Üretiminin devam edip etmediği konusunda bilgisi olanlar paylaşsa da muadil arayışına girip girmeyeceğimizi öğrensek.

 399. Kesinlikle dağıtamadığım göz kalemi. Göz içimde pek kalmıyor. Dumanlı makyaj yapılamıyor. Üstelik bunu kullandım kullanalı lensim sürekli enfekte oluyor. olumlu yanları fiyatı (indirimde 1alana 1 bedava almıştım) ve yumuşaklığı. Yumuşak olması da beraberinde çabuk bitmesi dezavantajını getiriyor.

 400. Göz içine çekilmemesi gereken kalem.anında uçuyor.bir de sanırım buzdolabında saklamak ve fazla bastırmadan kullanmak gerekiyormuş¸ucunun kırılmaması için.bence matlığı ve yumuşaklığı tatmin edici.hatta evladiyelik denebilir hele ki benim gibi mat eyeliner hastası olanlar için

 401. bende siyahı var kalıcı diye almıştım ama sabah göz içime sürüyorum öğlen hiç sürmemiş gibi oluyor.

 402. oldukça kalıcı ve çok güzel renk çeşitliliğine sahip göz kalemleri.yoğun renkleri var üzerinden ikinci defa geçmiyorum bile. kolay sürülüyor zor çıkıyor.herhangi bir alerjiye neden olmadı bende. indirimde de oldukça uygun fiyata alınıyor.

 403. Tamamen abartılmış bir ürün. Ben de görkem karman ‘ın övmesi sonucu aldım. Evet¸ yağ gibi kolay sürülüyor ancak benim kuru göz kapaklarımda bile akma yapıyor. Panda gibi oluyorum. Aldığıma pişman olduğum tek göz kalemidir¸ kimseye de tavsiye etmem.

 404. Bugüne kadar neredeymişim dedirten göz kalemi. Sürdüğüm andan itibaren kesinlikle akmıyor¸ kalıcılığı iyi. Ayrıca sürümü inanılmaz kolay. Sonunda aradığım göz kalemini buldum. Alınız¸ aldırınız efendim

 405. Sürümü çok kolay¸ yumuşacık¸ simsiyah bayıldığım göz kalemi. Almaktan çekinmiştim ama denemeye değer deyip almıştım. İyi ki almışım. İnce eyeliner çekmek istemediğim zamanlarda eyeliner olarak bile kullanıyorum. Kesinlikle akmıyor¸ dağılmıyor. Ayrıca çok uygun fiyatlı. Avon’un en kaliteli ürünlerinden biri olduğunu düşünüyorum.

 406. Görkem karman’dan gördüm itiraf ediyorum ve hemen anneme dedim istiyorum da istiyorum tabii kadın benefit¸ mac vs istememden sonra bunu koşarak aldı iş yerindeki arkadaşı sağolsun sponsor yarı fiyatına verdi bir tanesini de hediye etti bir isteyip iki olduğundan mıdır hevesim kaçtı yani 1 kez hadi 2 kez kullanıp kenara attım siyah kalemim çok olunca bi de gel eyelinerı daha fazla tercih edince kendisiyle ayrıldık uzun süredir sürmüyorum bakalım bir kere daha şans vereyim bu entryden sonra.

 407. en bi sevdiğim beğendiğim yumuşacık göz kalemi.ancak bunu göz içine sürdüğümde¸ ofisteki arkadaşlarımın beni durdurup noldu¸ ağladın mı¸ canın neye sıkıldı diye soruyorlardı. bilmiyorum bi tek benim gözlerimi mi böyle yapıyor.

 408. Göz kapağım yağlı olduğu için çok çabuk eyeliner bulaşıyordu ve kendisiyle tanıştım. Bayılıyorum. Pigmentasyonu süper dağılmıyor akmıyor suya dayanıklı ve ucuz. Daha ne istiyosunuz be 😀

 409. Deli gibi sahp olmak için arayıp durduğum ve en sonunda bulduğum kalem. Sanki chanel falan alacam. Buldum bulmasına da beğenemedim ben bunu. Çok aşırı yumuşak geldi bana. Ucu hemen bitiyor açtıkça yamuluyor falan. Yok benlik değilmiş. Gözümde de aman aman kalmıyor. Hala simsiyah ve akmayan göz kalemi arayışım sürmekte.

 410. Kataloga tekrar girdikten sonra¸ilk kez aldığımdan beri deli gibi kullandığım¸aşk yaşadığım kalem.Siyah olanı¸göz üstüne eyeliner olarak kullanıyorum.Hem bu kadar yumuşak¸hem bu kadar kalıcı nasıl olabiliyor¸hala şaşkınım 🙂 Tek kötü yanı¸ucunu sık açmaktan¸çabuk azalması.Son katalogta 2 tane yedek aldım neyse ki.Hayatımın en pratik ve kolay eyelinerını çektiriyor bana kendisi hihihi..

 411. bir tek bende mi akıyor diye düşündürten göz kalemi. yumuşak yapısı ve akmaması çok övülünce uzun yıllardır akmayan göz kalemi arayışım belki son bulur diye aldım ama üst kirpik dibime sürdüğüm andan itibaren gerçekten abartmıyorum 2 dakika sonra bulaşma yaptı kendisi. bir de çift fazlı göz temizleyicisiyle bile zor çıkardım.artık bende sorun var diye düşünüyorum 🙁

 412. Siyah rengi çok iyidir¸ akmıyor¸ bulaşmıyor. Eğer dağıtması kolay bir kalem arıyorsanız¸ başka bi kalemi tercih edin ama göz içinde (waterline) kusursuz.

 413. Golden fawn rengini göz içime ne zaman sürsem bütün gün gözümü şakır şakır akıtan ama siyah olanını her gün eyeliner olarak kullandığım simsiyah¸ kalıcı ve uygun fiyatlı göz kalemi.

 414. blackberry rengini geçen yıl bir heves ile alıp içindeki pulların gözümün içine girmesi ve göz alerijimi tetiklemesi yüzünden nefret ederek bir kenara atmıştım. uzunca bir zaman kullanmadım taa ki cicişsçzlükte kahverengi göz kalemi- yeşil göz uyumu üzerine entryler okuyana kadar. hevesle yeniden kullanmaya başladım ve tek kelime ile ba-yıl-dım. resmen kıymetini bilememişim ancak bunda kalemi kullanış şeklini değiştirmemin de etkisi var yoksa yine simleri yüzünden bu sefer üzüntü ile kenara atabilirdim.şu şekilde uyguluyorum: göz kalemini göz kapağımı yarısından itibaren özensiz bir şekilde çiziyorum ve hemen ardından açılı bir eyeliner fırçası ile göz pınarıma doğru yaymaya başlıyorum. kesinlikle özenmiyorum hatta geniş geniş sürüyorum denebilir. göz kapağımın dış tarafında yoğun iç tarafında daha hafif bir görüntü oluyor. fazlalıkları bir far fırçası ile göz kapağıma doğru yayıyorum. ardından açılı eyeliner fırçasında kalan kalem artıklarını da bazen yarıya kadar bazen çerçeve yapacak şekilde göz altıma uyguluyorum. sonuç olarak böylece hem kalemin simlerini temizliyorum hem de buğulu bir hava katmış oluyorum. bu şekilde uyguladığımdan beri gözlerime kesinlikle sim kaçmadı ve alerji sorunu yaşamadım.

 415. Lise yıllarımda annemin avon temsilci olduğu için kullandığım göz kalemiydi. Çoğu genç kız gibi ilk makyaj malzemem siyah göz kalemiydi (avonun colour trend serisinden) ama çok fazla akma yaptığı için annem bu kalemi vermişti gerçekten de baya memnun kalmıştım çok çok az akma yapıyor ve çok kolay sürülüyor. Tek eksisi çok kremsi bir yapıda o yüzden çabuk bitiyor bence. Senelerdir kullanmama rağmen bir süre kullanmaya ara vermiştim ama bugün sipariş verdim indirimde 13 tl civarında bi fiyatta ilgilenenlere duyurulur.

 416. Kesinlikle şişirilmiş bir ürün. Tamam sürümü yumuşak¸ rengi koyu ama en önemlisi akıyorrrrrr. Bence kalemdeki en önemli özellik¸ Kimse panda gibi dolaşmak istemez sanırım:)

 417. Hani akmıyordu¸ bulaşmıyordu bu kalem? Gaza gelip aldığım ürünlere bir yenisi eklenmiş oldu. Sabah makyajımı yaparken klasik eyeliner makyajı yapmak istedim. Altına far bazı¸ krem rengi far sürüp üstüne de bununla geçtim. Hadi yine akar dağılır falan diye birde siyah farla destekledim. Amma velakin biraz önce eve geldiğimde bir baktım¸ benim krem far gri olmuş¸ tamamen temiz göz altlarım gri olmuş¸ hatta kalem bile siyahtan gri olmuş. Tamamen gri bir makyaj yapmışım gibi. Neyseki 10 lira falandı. Ama bence fazla abartılmış. Tek iyi özelliği kayar gibi kolay sürülmesi.

 418. harika¸ kalıcı ve kremsi bi yapısı olan göz kalemi. fakat ben bunun ucunu bir türlü açamıyorum açarken yarıya indi kalem resmen. tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

 419. Uygun fiyatlı siyah Göz kalemidir¸ efsane oldu artık hazır siyah göz kalemim de bitmişken almak¸ denemek istiyorum ama avon temsilcisi bulamıyorum 🙁

 420. o kadar övdüler neymiş bakalaım bi alalım dedik cidden güzel simsiyah bikere.çok da yumuşak ama benm gibi göz içine sürenler malesef akma sorunu var ama diğer göz kalemleri gibi akıp panda yapmıo sizi 🙂

 421. göz kapağı için bir şey söyleyemem çünkü gerçekten yumuşak sürümlü bir kalem ama göz içi için bence tam bir şişirme çünkü gayet akıyor yani.

 422. satıştan kalktığı zaman bosnalı evi barkı yıkılmış analar gibi kadere isyan ettim. kopkoyu¸ yumuşak¸ güzel dağılan¸ dağılırken dalga dalga olmayan güzel bir kalemdi. bir arkadaşım yaradana yalvardığımı görünce elindeki iki taneyi bana verdi. vallahi gönderirseniz hayır demem yani. yalnız şöyle bi derdi var bu kalemin¸ bi kenara attıysanız (muhtemelen blossom’in yazdığı şey) kuruyor ve o güzel yumuşak dokusunu kaybediyor. yani raf ömrü üç ay falan maksimum. o arkadaşımdan depoladıklarımdan biri ne yazık ki öyle oldu. o zaman da kurumuş hamur gibi bişey oluyor kullanılamıyor.

 423. görkem karman’da görüp ‘aa bu bizde vardı ya’ diyerek bir köşeye atılmış halde bulduğum kalem. çok komik ama dedem almıştı bu kalemi bana. ne alakaysa. kullanmaya çalıştım ama beğenememiştim o zamanlarda neden bilmiyorum. görkem karman’ın geçen instagram övgüleriyle bir anda hatırladım emektarımı. çekmecenin arkalarında bir yerde buldum kendisini bir daha şans veriyim dedim. ama yok yani bunun nesini sevmiş ben anlamadım. kesinlikle ‘kötü’ diyemem. ama normal yani. bir göz kaleminin akşama kadar göz içinde sabit kalması gibi bir dünya olduğunu düşünmüyorum ben zaten¸ buda kalmıyor hiçbir şekilde.

 424. black ve blackberry rengini uzun süredir kullandığım jel kalem eyeliner. yeni katalogdan bir tane daha aldım stok amaçlı. formülünde herhangi bir değişiklik yok¸ hala gayet yumuşak¸ siyah ve diğer kalemlere göre akma düzeyi çok az.bu ayarda kalem muhakkak bulunur ama bu kadar uygun fiyata bulunur mu bilemiyorum.

 425. Avon’un en çok satılan siyah¸ jel kıvamında olan göz kalemidir. Niye bir sene boyunca yoktu¸ çıkartmadılar? Şimdi neden tekrar çıktı? Acaba eskisiyle aynı formülasyona sahip mi? Yoksa hayal kırıklığı mı yaratır? Anne ben bu kadar çok soru sormayı nereden öğrendim? Bu yüzden mi bana ‘soru meleği’ diyorlar? Asdfghjklşi

 426. Görkem Karman ın methiyeler düzmesiyle aldığım ve gözümden şarıl şarıl akan göz üstünde başarılı ama Görkem in ‘ gözün içinden akmıyor kokmuyor bi yere kıpırdamıyor’ demesine bakmayın. (bkz: bloggerlerin herşeyi fazla abartması )

 427. Yeniden piyasaya çıkmasıyla sevindirmiş ürün. Hayır daha önce kullanmadım ama bu kadar methedilen göz kalemini acayip denemek istiyorum. Umarım benim için (Gbkz: maybelline colossal kajal liner göz kalemi ) gibi sonu hüsran olmaz.

 428. Kasım ayı itibariyle aldığım ve Aralık kataloğunda da var olan ürün. Yalnızca siyah rengi var¸ keşke diğerleri de olsaydı. Yağ gibi sürülüyor ve kuruduktan sonra çok kalıcı.

 429. şimdi vereceğim haber bazı cicişleri çok mutlu edebilir¸ hani avonun satış temsilcilerine özel bi kataloğu oluyo “panorama” diye¸ işte o katalogda bu kalemin siyah rengi yeniden satışa sunulmuş! ama komik olan taraf¸ 2 oje alana 4¸5 lira gibi bi kampanyayla¸ çok ironik değil mi sizce de? benim her ay geldi mi geldi mi diye sorduğum bir satış temsilcisi verdi bu haberi¸ bende ojeleri feda ederek 2 oje 1 kalem siparişi verdim.şimdilik müşteri kataloglarında yokmuş ama belkide önümüzdeki kataloglarda tekrar satışa sunulur kim bilir..

 430. Avon’dan nefret eden ve ilk defa bir ürününü almaya karar vermiş biri olarak kendi sitesinde bulamadığım göz kalemi.

Siz ne düşünüyorsunuz?