“Artnet karıştırma fırçası” için 126 yorum

 1. no: 338064 su girdimde bahsetmistim bu fırçadan. Muadili oldugu söylenen mac fırça bu kadar sert mi bilmiyorum ancak bence bir fırça bu derece sert olmamalı. Ama evet yukardaki girdide bahsedildiği gibi pigmentsiz farlarda kullanarak degerlendirmeniz mümkün. Ancak kesinlikle almanızı önermem.He bir de yıkayınca ayrı saçmalıyor fırça :d

 2. göz kapağınız kaşınıyorsa sadece bu görevi yerine getirecek fırçadır. yıkanınca çirkinleşiyor ve tüy de döküyor.

 3. tee aylar öncesinden 3tl bile değilken cosmeticada görmüştüm aradan zaman geçti bir görkem karmanın mac 217 ye muadil dediği videosunu gördüm. girdim baktım ki fiyatı ilk gördüğümdekinin 10 katına falan çıkmış anında tükeniyor. geçen ay gratiste gördüm aldım paket açtım ve kıllara dokunmamla elime gelmeye başladılar. ayrıca çok sertti. yıkamaya korka korka yumuşar umuduyla temizledim. yine bir iki kıl dökülmesi oluyor. performans olarak çok eksi veremiyorum sanırım sebebi yukarıdaki girdide dendiği gibi pigmentsiz farlarda değerlendirilebilir olması. zira farlarım çoğunlukla pigmentsiz :7

 4. Görkem bunu nasıl muadil gösterdi aklım almıyor. Hayatımda bunun kadar sert bir fırça görmedim 1 kere yıkandığı halde. İlk önerdiği zaman almıştım bulana kadar canım çıktı¸ değmezmiş¸ attım gitti. #gorkiyooneriyor ‘a da güven olmuyor hep demek ki.

 5. Farklı zamanlarda 5 er liraya 2 tane almıştım. İlk kullandığım iş görüyordu¸ kıl döķmüyordu nedense sertliği de o kadar rahatsız etmemişti. Lazım oluyor diye bir tane daha aldım. Ama daha sonra balm fırçamın yumuşaklığıyla karşılaştırınca bu ne ya dedim balm dan gidip bir tane daha alasım geldi. Evet kıl dökmüyor¸ iş görüyor ama hem kıllarının her biri bir tarafa bakıyor hem de çok sert. Ya balm ınkini yedekliycem ya da sigmadan alıcam bu gidişle. Tamam ucuz ama Ali expressten aldığım çakma sigmalar bile daha kaliteli çıktı.

 6. 1 yıl önce falan 5 lira gibi bir fiyata almıştım. ilk aldığımda çok güzeldi ama sadece ilk aldığımda. ilk yıkamadan sonra bütün yumuşaklığı gitti. sırf kendime değil ablama anneme bunu kullanıp makyaj yaptığımda gözümü acıtıyorsun falan dediklerinde o kadar bastırmıyorum bir şey yapmıyorum saçmalama diyordum ama şimdi anladım nedenini. böyle her yıkamadan sonra sanki kılları biraz daha açılıp biraz daha sertleşiyormuş gibi. blending için kullanılmaması gereken fırça bence. benim gibi hassas cildiniz egzamaya ya da herhangi bir cilt rahatsızlığına yatkınsanız sakın hele

 7. aydınlatıcı sürmek için kullanıyorum. çok sert çünkü far uygulamak için batıyor resmen göz kapağıma.

 8. Severek kullandığım fırçadır kendileri. Birçok yazar sertliğinden şikayet etmiş ama belki de bebek şampuanıyla yıkadığımdandır evet biraz sert ama rahatsız etmiyor beni kullanırken. The balm’in da çift yönlü fırçası var ama bu daha iyi karıştırıyor ve tam istediğim gibi geçişler yapmamı sağlıyor. Kılları dökülünce tekrardan alicam.

 9. mac 217 veya sigma e25 le alakası olmayan dandik ötesi fırça. karıştırma-dağıtma işlemini beceremediği gibi gözü çok tahriş ediyor. Gözü geçtim¸ kapatıcı vs bile uygulamak için çok sert ki benim cildim hassas değildir hani¸ derim kalındır. 3-4 yıkamada daha da sertleşip kılları ayrılıyor. Buna para vereceğinize gidip sigma e25 alın kızlar cidden 1 kere verirsiniz para ama evladiyelik olur.

 10. bir yerlerde okuyup gaza gelerek 2 tane almıştım¸ göz kapağımı çok acıttığı için kullanamadım¸ oğlumun sulu boya fırçaları kervanına katıldılar.

 11. kullanmaya başladıktan çok kısa bir süre sonra ne kadar rezalet bir fırça olduğu kolaylıkla anlaşılan ürün. Mac¸ sigma gibi markalarla yakından uzaktan alakası yoktur. bir keresinde sert kıllarından biri sol göz kapağıma öyle bir batmıştı ki ağlayarak yaptığım makyajı bıraktım ve o günden beri bir daha kullanmadım.

 12. karıştırma fırçası olarak kullanılamayacak kadar sert.Bendekini pıt pıt şeklinde gözümde daha koyultmak istediğim yerlerde kullanıyorum¸ fena bir iş çıkarmıyor.Onun dışında aman ben katlanma bölgemde far karıştırmak için bunu kullanayım demeyin¸ gözünüzü oyarsınız¸ öyle sert.

 13. Fırçayı sert bulanlar benim gibi aydınlatıcı uygularken ya da burun kontürünü dağıtırken kullanabilirler. O zaman baya başarılı sonuç veriyor

 14. Bu fırçayı saç diplerimin gözüktüğü yerlere koyu renk far uygulamak için kullanıyorum. Kılları gerçekten çok sert¸ göz çevresi hassas olanlar için çok uygun bir ürün değil¸ ayrıca uzun zamandır cosmetica’da indirimli haliyle 5.60 tl’ye satılıyor.

 15. bunu kullanan kör oldu fırçası. göz kapağımı deldi resmen. ilk aldığımda yumuşacıktı kullanmadan yıkayayım dedim keçe gibi bir şey oldu. kesinlikle karıştırma fırçası değil almayın.

 16. İki tane var bende¸ uzun süredir kullanıyordum. Sertliği konusunda beni rahatsız eden bir durum olmadı fakat formu bozuldu sanki. Bu aralar pek elim gitmiyor. Yine de fiyatına göre oldukça kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

 17. O kadar övgüye dayanamayıp gecelerce gündüzlerce stok kovalama zahmetine katlandıktan sonra denk getirip sonunda alabildiğim ve biraz hayal kırıklığına uğradığım karıştırma fırçası. Performansına diyecek laf yok fakat bir göz fırçasına göre bir hayli geniş¸ büyük ve pufuduk ayrıca öyle çok da yumoş bir şey beklememek lazım kılları batıyor biraz. Ama yine de 😀 Uygun fiyatlı karıştırma fırçası kıtlığı çektiğimiz ve elimizin altında bin bir çeşit olması gerektiği üçün alınabilir yani 😀 Ben 5 liraya almıştım ya 5 lira! Bu performansta bir fırçaya 5 lira bence çok iyi çok da gömmeyelim hani 😀

 18. Uzun vadede göz kapağınızın opacity ayarlarında kalıcı değişiklikler yapması muhtemel¸ yıkandığı an başı gözü dağıtan artnet markalı fırça. Köpeklerim bu fırça kadar tüy dökmüyor. Kaldırdım attım¸ kafam rahatladı.

 19. şeklinden ötürü aldığım ama yıkadığım ve kuruduğu anda şekli değişen fırça. kılları gerçekten çok sert. gözkapağı gibi ince ve hassas bölgeye hiç uygun değil bence. ciddi anlamda canımı acıtmıştı. zaten bir süre sonra fırça öyle bir hale geliyor ki far sürmek çok zorlaşıyor. tavsiye etmem.

 20. Ben bu fırçadan cosmetica sepetimi doldurmak için aylar önce 2 tane almıştım. Eğer o dönem görkem karmının önerdiğini duymuş olsaydım baya söverdim. Ama kendim düştüm 🙂 Bu fırçalar gerçekten yıkandığında kazık gibi sert oluyo. Gözüne zimpara mı sürüyosun belli değil. Bir de tüm diğer fırçalarım gibi yıkadığım halde bazı farlar çıkmıyordu. Ben hindistan cevizi yağı ile fırçayı yıkayanca bir şeyler değişti sanki.Yumos yumos oldular. Bi de bembeyaz. Ben de oldukça şaşkınım.Şekilleri hala bozuk tabi ama maybelline color tattoo larını ben bu fırçalarla düzgün yayabiliyorum. Yani şekillerinin bozuk olması bu konuda işime geliyor.Atmadan önce bi deneyin.

 21. Görsel yönden tartışmasız 217 muadili ama göz ile temas ettiği anda “saç fırçamı getiriiiinnn o daha yumuşaktı” nidalarının yaşanacağı sözde blend fırçası.

 22. çok sert çooook… resmen göz kapağına işkence… susluhekim in yukarda bahsettiği yöntemi deneyeceğim mutlaka¸ yumuşarsa kullanabilirim.

 23. anladığım kadarıyla kendi içinde kıllarının yumuşaklığı değişen fırça. kimisi yumuşacık derken ben de dahil olmak üzere bir çok insan sertliğinden şikayetçişekil olarak beğenip çok büyük umutlarla almış olsam da¸ göz kapağımı acıttığı için bir köşede duruyor şuan

 24. Bu fırçayı cosmatica dan 5.60 gibi bir fiyata almıştım. Defalarca yıkamama rağmen dökülme yapmadı ama bende sert olmasını hiç sevmedim. Fırçanın tek sevdiğim yanı pigmentsiz olan farları adam ediyor sırf bunun için alınır.

 25. Övgülere dayanamayıp stok sorununu da göz önünde bulundurarak 2 tane almıştım. MAC fırçam olmadığı için karşılaştırma yapamayacağım ama bana kılları çok da sert gelmedi. Küçük gözlerde daha küçük hareketlerle çalışılacağından fazla sorun teşkil etmez belki ama büyük gözlerde karıştırma yaparken rahatsız ediyor olabilir. Göze uygun bulunmazsa burun konturu (TDK’dan bakıldı.) ya da hafif bir aydınlatma için kullanılabilir. Uygun fiyatına bakıp 3.’yü almaya gerek var mı? Bence yok.  link

 26. Mac 217ye muadil olduğunu duyunca bir de üstüne bloglarda övülünce geçen gün satın aldım. Evet fiyat olarak uygun bi ürün ama şu an 12 liram çöpe gitmiş gibi hissediyorum ne yapayım öyle uygun fiyatı.Bu kadar sert bir fırça olamaz kendimden tereddüt ettim acaba benimkinde mi bi hata var diye ama başlıktaki girdileri okuyunca anladım cicişlerim yine kandırılmışız ay bayıldım vay çok süper diyenler tarafından. Pek bi karıştırma işlevini de göremedim ben açıkçası ama o konuda çok tecrubeli olmadığım için bu kadarcık yorum yapabiliyorum. Neyse sonuç olarak ALMAYIN 1ay bekleyin aliexpress’ten sipariş verin onlar bile daha kaliteli çıkıyo.

 27. Oldukça sert ve övgüleri haketmiyor bence de. Ben şampuanla yıkadıktan sonra bir defa da saç kremi uyguluyorum bu fırçaya¸ böylelikle kullanılabilecek yumuşaklığa ulaşıyor. Performansı da fena olmuyor¸ elinde olanlar bir şans verebilir bu yöntemle kullanarak.

 28. elimde mac 217 fırçaya sahipken¸ merakıma yenilip aldığım fırçadır.Elbette bir mac değil. İlk kullandığınızda evet mac gibi yumuşak ve iş görüyor. Fakat ilk yıkamada kıllar biraz sertleşiyor. Benimkisi dayanılmayacak bir sertlikte değil¸ canımı acıtmıyor. Açıkçası mac 217 kirlenince yerine gelebilecek en iyi yedek fırça. O günlük durumu kurtarıyor benim için. Yoksa sürekli maci yıkamak durumunda kalabiliyorum. Ve üşengeçim :)Kolay yıkanıp temizleniyor. Ha birde hakkını yemiyeyim¸ hiç dökülme yapmadı. Kusura bakılmasın ama 7 tl’lik bir fırça için gayet iyi cicişler.

 29. Kendisi ilk ve tek karıştırma fırçam öncelikle belirteyim. Farı dağıtmasını gerçekten başarılı buldum¸ evet kıllarının biraz sert olduğu doğru¸ fakat başka türlü dağıtma konusunda bu kadar başarılı olabileceğine inanmıyorum. Henüz yıkamadım¸ dayanıklılığı konusunda birşey söyleyemeyeceğim. Yine de indirimle 7¸5 TL gibi bir fiyata satın aldığım başarılı far dağıtma fırçası olarak tanımlayabilirim.

 30. çok kötü bir fırça. mac 217ye muadil olarak gösterildi diye almıştım. alakası yok. inanılmaz sert¸ insanın gözünü acıtıyor. suluboya fırçası olarak kullanıyorum artık.

 31. indirimde 6.5 tl civarı bir fiyattan sahip oldum . mac 217 hiç kullanmadım ama biraz sert bir fırça kabul ediyorum . ama abartılıcak kadar ay aman gözüm çıktı diyecek kadar sertte bir fırça degil . fiyatına göre bence görevini güzel yapan bir fırça .

 32. İlk başlarda aşkla kullandığım ama her gün biraz daha sertleşen fırça. Sanki ilk aldığımda böyle değildi ya da ben hevesle kullanırken onu farkedemedim. Şu an sadece burun kontürü için kullanıyorum bu konuda hala başarılı bence

 33. Elimde başka uygun fiyatli karıstırma fırçaları da mevcut..eklips¸hm ve the balm’ın karıştırma fırçalarını da kullanıyorum..ama itiraf etmeliyim ki en batan artnet olan dolayısıyla çok fazla kullanmıyorum..nasıl muadil gösterilmiş olduğuna da anlam veremiyorum..bu arada uygun fiyatlı olarak hm fırçalarını da öneririm..ne bir dökülme ne de artnet gibi batma yapıyor..

 34. ben nasil kullandigimdan kisaca bahsedeyim.oncelikle bir adet cocuk balonunu orta karar sisirdim.kirtasiyeden aldigim kokusuz seffaf tutkali bir kaba doktum.1 top hasir ipi bir ucundan tutup balonun etrafina gelisiguzel doladim.sonra kabin icindeki tutkali ”artnet karistirma fircasi’ ile doladigim hasir iplerin uzerine ozenle surdum.1 gece kurumaya birakip ertesi gun icindeki balonu patlattim.el yapimi hasir avizemiz hazir!kisacasi hobi icin guzel bir firca oyle makyaj far birak allasen ne alaka…

 35. başlangıçta gözü oyarcasına sert olsa da ben zeytin yağlı kremlerimle nemlendirdim fırçayı. şimdi yumuşacık olmasa da iş görüyor.

 36. Sertliğini zeytinyağı ile yıkayarak gecirdigim ancak sivri ucu için hiç bir çözüm yapamadığım fırça. Vaktiyle cosmeticadan 4.5 tlye almıştım. Gün geçtikçe açılıp ebatini 3e katlamıştır. Gaflete düşüp kullandığımda nasıl olduğuna akıl sır ermeden gözüme giriyor (istisnasiz). Almayın aldirmayin. Edit: Aliexpress fırçaları daha güzel

 37. Hiç memnun kalmadığım fırçadır kendisi. O kılları sürekli mi göz kapağıma batar¸ koyu renk farlar da yıkamada çıkmıyor. Hiç beğenmedim¸ hemen attım denebilir.

 38. 6.50 ye aldigim firca. Killari evet birazzcik sert ama gozumu rahatsiz etmedi benim. Fiyatina gore islevini guzel yerine getiren bir urun. Henuz hic yikamadim kil dokme durumunu bilmiyorum. Onun disinda alliklarimi far olarak uygularken kullaniyorum gayet basarili.

 39. İndirim zamanı reyonları karıştırırken gözüme takıldı. Zaten farı yerleştirecek yatsı bir fırçaya da ihtiyacım vardı. Bukadar hakkında konuşulunca da merak edip paketi açtım ve sertliğine baktım. Yumuş yumuştu Allah Allah diye çok şaşırdım hatta. Merak edip diğerlerine de baktım onlar da yumuşak. İndirimli fiyatını hatırlamıyorum satın aldım. İşte sıkıntı burda başlıyor beyaz sabunla yıkadım ve insanların ne demek istediğini anladım sertleşti fırça. Yine kullanılmıycak gibi değil ama kenarlarındaki birkaç tüy sapıttı falan bağımsız duruyor. Biraz aşk nefret ilişkisi yaşıyacağız anlaşıldı.

 40. gerçekten yumuşacık olması ve beyaz kıllarıyla beni cezbetmesine rağmen bir süre sonra gözümü oyacak hale gelmesi¸ kıllarının böyle tövbe estağfurullah şekillere girmesi sebebiyle çöpü boylamaya aday olmuştur.artık önermeyin şunu rica ediyorum almasın kimse.

 41. çok sert bir fırça gerçekten. hatta göz makyajınızı beğenmeyip temizleyip tekrar yapayım derseniz bu ikinci deneme bildiğiniz acı veriyor. ayrıca kılları dökülme ve kırılma da yapıyor.

 42. ben de bi hevesle alıp pişman olanlardanım. indirimde iki tane almıştım ve başta iyi anlaşıyorduk aslında. gittikçe bozuldu¸ kıllar ayrı ayrı takılmaya başladı. baksan ikisi de aynı fırça ama ilk yıkamadan sonra birbirleriyle alakaları yok öyle bi bozulma.

 43. Pişmanlığımdır. Ne beklentilerle aldım da ne çıktı diye sızlanmayacağım¸ araştırmadan soruşturmadan gaza gelip aldım yani hata benim. Ben de o malum videoyu izlemiş ve aklımın bir köşesine yazmıştım kendisini. Geçen gün Gratis indiriminde denk gelip aldım. Belki 105 tl ye satılan mac fırça kalitesi beklemiyordum açıkçası ama şekli¸ yapısı çok uygun görünüyordu karıştırma fırçası için. Ambalajı kapalı idi¸ ben de video sahibine güvendiğim için¸ dokunmadan tüy döker mi bakmadan atıverdim sepete. Abartmıyorum tek yıkamada babalarımızın o eski traş fırçalarının sertliğine döndü. Ne çok tüy döktüğünden bahsetmiyorum bile. Rica ediyorum bunu okuyorsanız dikkate alın¸ gaza gelmeyin. Elleyin¸ evirin çevirin¸ bakın¸ objektif değerlendirin.

 44. Bu fırça nasıl mac muadili anlamıyorum. Mac’ın bu kadar sert yapıda bir göz fırçasının olacağını düşünmüyorum çünkü. Aldığımdan beri kullanamıyorum. En son klavyemi temizledim iyidi. Sonra eşime verdim playstation’ı temizledi nasılda güzel temizledi anlatamam. Bence sizde eşinize kardeşinize sevgilize verin. Dua alırsınız. 

 45. Sadece görünüm olarak mac muadili öyle olunca da muadil değil çakması diyoruz. Yapısı yıkayana kadar fena değildi bence. Şimdi öyle duruyor çünkü gözüm zaten tahriş olur hemen bu kadar sert bir fırçayı kullanamam. Gerçi yazın likit aydınlatıcı krem kontür için kullanmıştım. Öyle şeylerde kullanıyorum ama gözüme asla. 

 46. gerçekten çok sert bir fırça. yıkamadan önce göz makyajımda kullanmıştım ama yıkadıktan sonra bir daha kullanamadım. burun kontürü yaparken kullanıyorum elinde olup kullanamayanlar için fikir olabilir belki. almayın¸ aldırmayın.

 47. Ben de katiliyorum sert bir firca olduguna. Ama basarili bir firca oldugunu dusunuyorum. Henuz tuyleri dokulmedi. Ve kolay temizleniyor.

 48. cicişlerin de dediği gibi inanılmaz sert bir fırça. Katlanma bölgemi çiziyor tahriş ediyor ayrıca farı dağıtamıyor bir tuhaf yani. Tamam fiyatı makul olabilir ama makul diye de yüzümü gözümü çizdiremem. Almayın aldırmayın

 49. memnun kalmadığım fırça. görkem karman mac’e muadil gösterip aşırı övünce heyecanla almıştım. öncelikle çok sert¸ kılları göz kapağınıza batıyor. zaten benimki sapından ayrıldı bir süre sonra. yani anlayacağınız yine bir bloggera güvenme faciası yaşandı¸ neyse ki pahalı bir şey değildi.

 50. gerçekten biraz sert ama çok ucuza aldığımdan fazla bir şey beklemiyordum :d kılların yoğunluğunu filan beğendim ama diğer fırçalara göre fark yaratacak pek bir şeyi yok. yine de en çok kullandığım fırça bu.

 51. Mac muadili dediler koşa koşa aldım ama bu bildiğiniz dedeciğimin vintage ahşap saplı traş köpüğü fırçası 🙁 şaka bir yana tamam aşırı kötü değil¸ açık renk farlarda az çok iş görür ancak koyu renk farları dağıtmanın imkanı yok. homojen dağıtmıyor bir türlü. Ben de bronzera batırıp burun konturu yapıyorum. O yüzden verdiğim 5 liraya acımadım ama tekrar alır mıyım? Hayır. Uygun fiyatlı karıştırma fırçası arayışım devam ediyor.

 52.  görkem karman bi de buna mac 217 muadili diyor. hiç gözüne sürmüş mü acaba merak ediyorum. kılları aşırı sert insanın gerçekten canını acıtıyor. mac’e sırf beyaz kıllı ve şekli benziyor diye nasıl muadil diyebilir insaf. başarısız bir fırça kesinlikle.  dağıtmıyor farı bi kere¸ ayrıca çok sert kıllı olduğu için farı da tam alamıyor zaten iki yıkamadan sonra tipi de kaydı. bir gece saç maskesiyle beklettim belki yumuşar diye¸ bana mısın demedi. sapı kopsun da çöpe atıyım diye arada gözünün içine bakmıyor değilim. 

 53. Adı karıstırma fırcası olup nasıl karıştıramaz anlamıyorum. Ürünü süpürüyor asla koyduğum yerde kalmıyor ve normalde dökülme yapmayan farlar bile dökülüyor.

 54. valla kılları o kadar sert ki göz kapağımı çizdi resmen. direkt attım¸ başkasına versem onda da aynı şeyi yapacaktı¸ paraya yazık bir ürün.

 55. Killari cok sert goz kapagini tahris eden bir firca. Kesinlikle onermiyorum¸ kaldi ki mac 217 bile bana sert geliyor

 56. Mac 217 muadili olarak gösterilen fırça. Farları karıştırmak¸ dağıtmak ise resmen işkence. Çok sert ve göz kapaklarınızı acıtıyor. uzun uzun farlarımı karıştıran biri olarak bu kadar sert kılları olan bir fırça daha önce kullanmamıştım. Uygun fiyatlı ama bu fiyata kat kat daha başarılı karıştırma fırçaları bulabilirsiniz. Eklipsin karıştırma fırçasından daha memnun kaldım ben¸ paranızı çöpe atmayın derim. 

 57. bu fırçayı mac 217’ye muadil gösterenlerin gerçekten mac 217 kullandıklarından şüphe ettiğim fırça. azıcık görüntü olarak benzemesinin dışında en ufacık bir benzerlik dahi yok. farı karıştırmak şöyle dursun¸ göz kapağına transfer etme konusunda da kötü. sert oluşuna girmiyorum bile. yalnız kabul edelim bu benzetmenin çok ekmeğini yedi satıcılar. borsada işlem gören hisse senetleri gibi durduk yere fiyatı arttı. sonra şişirilmiş fiyat üzerinden yok indirime girdi¸ yok stokta kalmadı ibaresiyle cosmetica az kedinin fareyle oynadığı gibi oynamadı insanlarla. alan üçer beşer aldı¸ stokta fırça bırakmadı millet. ee sonuç yine başarısız bir muadil ürün denemesi¸ yine hüsran.

 58. İnsanın göz kapağını delen makyaj fırçası. Vloggerlar maksimum iki kere bu fırçayı kullanıp favoriler videosunda bahsedip sonra da hiçbir yerde kullanmadılar. Bunun yerine lütfen gidip indirimde RT’nin ikili göz fırça setini alın bir işe yarasın.

 59. Mac 217 kullanmadım ama bu sertlikte bi fırçayı herhangi bi markaya muadil gösterenin zevkinden de şüphe ederim:”) tamam ben de bilirkişi değilim ama gözkapağınız erisin istemiyorsanız almayın¸aldırtmayın. Neden bu kadar övüldü haala anlamış değilim¸ösür dlrm

 60. karıştırma fırçası olmasına rağmen karıştırma işlemini bir türlü yapamayan fırça. far olayına heves ettiğim zaman almıştım. tekli farları sürerken bunu kullanıyordum. sonra kardeşim el koydu o da aynı şekilde kullanıyor. kılları biraz olsun yumuşak olsaydı çok güzel bir fırça olabilirdi. artnet’in fan brush’ı ne kadar başarılıysa bu da o kadar kötü olmuş.hem uygun fiyat hem de yumuşaklık arayanlara real techniques’in 2’li far fırçasını gönül rahatlığıyla önerebilirim. o fiyata gayet iyi bir uygulama sunuyorlar.

 61. bkz. ucuz etin yahnisi yavan olur .edit:yeterince bilgi içermediği için kabine gönderilmiş. oysa beni anlayan çok güzel anlamıştı. o zaman bilale anlatır gibi başlayalım. muadil olarak ancak kendine gösterilebilir. çünkü dünya üzerinde başka hiçbir fırçanın karıştırma fırçası olarak satılıp¸ asla karıştırma özelliğine sahip olmadığını sanmıyorum. artı far fırçaları için en aranılan özelliklerden biri olan yumoş yumoşluk asla bu fırçada mevcut değil. o kadar sert ki göz kapağınızda fırça mı geziyor kese mi yapıyorsunuz belli değil. yani özetle fiyatı dışında hiçbir şeyi güzel olmayan¸ akla zarar¸ alınmayası¸ aldırılmayası bir fırça kendileri.

 62. Görkem’den görüp koşa koşa almıştım zamanında. Kılları biraz daha yumuşak olsa ideal bir karıştırma fırçası olacakken o gitmiş zımpara olmuş.

 63. Bu fırça hakkında çok fazla olumsuz yorum okumuştum¸ arkadaşım bilmeden almış deneyeyim dedim¸ karıştırma fırçası olarak değil de farın rengini vermesi için kullandım ardından karıştırma fırçası yardımıyla göz makyajımı tamamladım ve bu açıdan başarılı buldum. Sonrasında kendim de aldım ve çift fazlı bir göz makyaj temizleyicisi ile yumuşattım ardından kremli bir şampuan ile temizledim. Ve sonuçtan çok memnun kaldım. O göz kapağını acıtacak derecede sert fırça yumuşacık bir hale evrildi. Ben memnunum¸ tabii gidin alın harika diyemem ama alıp da elinde kalmış olan varsa bu yöntemi kesinlikle tavsiye ederim.

 64. faydasız fırça. Anca boşa gitmesin diye bazen oturtma fırçası olarak kullanıyorum. Kılları çok dağınık ve sert. Karıştırma yapmıyor aksine Çoğu zaman sürdüğüm farı bulamaç haline getiriyor. hiçbir vloggerın söylediği bir şeyi ciddiye alıp da almam ama cosmeticada 5 lira gibi bir fiyata görünce ihtiyacım da varken alayım dedim. İlk geldiğimde basık bir şeydi. Yıkayınca geçer falan diye düşündüm ama değişmedi hiçbir şey. Formundan belli zaten karıştırma fırçası olmadığı.

 65. O kadar sert kıllara sahip ki¸ aldığım her şeyi mutlaka değerlendirmeye çalışan biri olarak bunun hiçbir faydasını göremedim. Ayrıca gözümüde acıtıcak derece sert bir fırçaydı zaten¸ çöpü boyladı maalesef

 66. Bazı pahalı markalara muadil gösterilen fırça. Başlarda çok iyi anlaştık. Daha sonra yıkandıkça kılları sertleşmeye ve gözkapağını çizmeye başladı. zaten ucuz bir ürün. İndirimde 6-7 tl ye alırım 3-4 ay kullanır geçereim diyorsanız bence bi bakın derim.

 67. Aldığımda sert kılları yüzünden göz kapağımı tahriş etti¸ sonra lorealin hassas ciltler için olan toniğiyle yıkayınca yumuşadı. Şu an bile yumuşak değil ama göz kapağım bende kaldı.

 68. gözü çıkarmaya yemin etmiş gibi sert kılları olan fırça. gratis indiriminden 6-7 lira civarı bi fiyata almıştım. farları karıştırmaktan ziyade yerinden söküyor bi yere topluyor. yıkayınca dökülmedi ama her bir kılı başka yöne bakıyor artık. gözlerimden olmak istemediğim için bi köşe de duruyor öylece.

 69. Uzun bir zaman önce almıştım ve çok memnundum. Mac in muadilini buldum diye havalara uçuyordum. Bir dahaki indirime yine alırım diyordum ki ciddi anlamda çok uygun bir fiyata almıştım İlk yıkamam sonrasındada pek bir şey olmamıştı evet bozulmuş genişlemişti ama okadar kötü değildi. Daha sonra iş hayatının hızından gölge yapmaya zaman bulamadığım için kenarda unutulup kalmıştı. Şimdi işsiz ve bol zamanınım olduğu için tekrar kullanayim dedim. Bir yıkadım aman allahım yıkamaz olaydım. Fırça bildiğin dağıtma fırçası oldu 2 katı genişledi. Birde yanmış saç uçları gibi çok kötü bir görüntüye sahip oldu. Bugünde gratiste şansa fiyatını gördüm. Töbe yarabbim ben aldiğimdaki indirimsiz fiyatı şuan indirimli fiyatı. Özetle almayın arkadaşlar tünelin sonu karanlık.

 70. Elimde iki tane var kendisinden. Birini yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum¸ düzenli olarak yıkarım ve minik minik göz kapağıma batmaları var birkaç aydır. Öncesinde de çok yumuşaktı diyemem elbette¸ ilk yıkamadan sonra aaaa diyip kalmıştım o güzelliği uçup gitmişti aslında. Şu an ilk aldığımı göz kapağımı eşitlemek için wnw bruleeyi sürmekte kullanıyorum. Azıcık daha eskisin¸ atmaya öyle kıyarım anca. Niyeyse Ocak Şubat gibi gittim ve ikinciyi de aldım. Hafif dağınık bir göz makyajı istiyorsam o gün için katlanma bölgemde kullanıyorum yalnızca ve bence güzel de bir görünüm katıyor bu amaçla kullanılınca makyaja.

 71. Bir fırça düşünün hem karıştırma fırçası olsun hem kapatıcı fırçası olsun hem detaylı bir highlighter uygulaması yapsın hemde burun kontüründe muaaaazzzzzzzam sonuçlar çıkarsınnnn işte tammmda bu

 72. inanılmaz derecede sert… kendisini burnumu kontürlerken ya da highlighter sürerken falan kullanabiliyorum ancaedit: saç kremimle kıllarını biraz yumuşatıp duruladıktan sonra daha kullanışlı buldum bunu¸ maybelline color tattoo on and on bronze ile beraber kullanıyorum şimdilik. parmakla sürdüğüm farı bununla crease bölgesine kadar dağıtıyorum¸ gözümü daha az tahriş ediyor ama hala daha sert…

 73. ilk aldığım karıştırma fırçam olur kendisi. kılları kısa sık biraz da dağınık sayılır. yıkamadan önce bana gayet normal gelmişti karıştırmada bir problem yaşamadım ancak yıkadıktan sonra bir anda sert göze batan bir fırça haline geldi. pek kullanışlı denemez.

 74. Büyük umutlarla aldığım ama tırt çıkan fırça.Öncelikle kılları yumuşak değil sert.Daha ilk yıkamadan şekli bozuldu.Neyse yavrutavsan şeklini boşver deyip kullandım ama gözümü gerçekten rahatsız eden bir yapısı var.Almayın ¸ aldırmayın efenim.

 75. Kesinlikle bloggerların gazına gelip aldığım bir fırça.. Fiyatı çok ucuzdu ama resmen verdiğim paraya yazık oldu.Kılları çok sert¸ resmen göz kapağımı kızartıyor. Defalarca yıkadım¸ hatta yumuşatıcıya bile koydum¸ yok yumuşamıyor. Aklınızda bile kalmasın¸ almaya hiç gerek yok. 

 76. Kesinlikle çok sert bir fırça gözü hassas olanlar uzak durmalı.Yıkayınca tiftik tiftik oluyor¸göz çevresi yağıyla temizleyince bir nebze kullanılabilir oldu.

 77. Verdiğim 15 liraya acıyorum. Kılları sanki talaştan yapılmış. Bu kadar övgüyle bahsedilen bir ürün olunca dayanamayıp aldım. İlk yıkamada tüyleri sağa sola yattı tel tel oldu. Cildim hassas olmamasına ragmen uygulamada göz kapağımı acıttı. Cildi hassas olan birinin göz kapağını kolayca tahriş edebilir. Bence karıştırma konusunda çok başarısız farı karıştırmak yerine silgi gibi siliyor. Çok sert olduğu için fırçaya saç kremi sürüp beklettim bir iki dakika sanki eskisinden biraz daha yumuşak ama alacak olan varsa almasın. Parasına yazık. 

 78. cosmeticada en çok satılan ürünler arasında olduğu için¸ ucuz olduğu ve benim de karıştırma fırçasına ihtiyacım olduğu için aldım. 7 liraya aldım ama o verdiğim paraya acıyorum. çok ama çok kötü. ilk yıkamada şekli değişti püsküllü oldu. kullanırken göz kapağımı çok acıtıyor. kesiyor gibi hissediyorum. biraz daha kullanırsam yara yapması kaçınılmaz. almayın aldırtmayın.

 79. Youtuberların gazına gelerek aldığım fırça. “bunu nasıl beğeniyorlar yeeeaaa” diyordum. Kılları gerçekten çok sert. Yıkayınca belki yumuşar dedim ama yumuşamadı. Buna rağmen farı gerçekten çok güzel karıştıyor. Kılları sert ama karıştırması mükemmel. Birkaç tane almayı düşünüyorum

 80. Ben bunu ilk aldığımda herhalde bendekinde bi problem var diyerek yıkadım¸tiftik tiftik birşey oldu.Eğer göz çevresi yağınız varsa fırçaya damlatıp¸elinizde biraz ovalayınca en kullanılabilir hali oldu benim için.Ya da herhangi bir damlalıklı şekilde bakım yağınız varsa o da olur.

 81. Göz kapağımı inanılmaz derecede tahriş eden fırça oldu kendisi. İlk kullanımdan sonra direkt çöpe attım¸ verilen paraya değmiyor.

 82. inanılmaz can yakıyor. göz kapağına far yerleştirmek için neyse ama katlanma bölgesinde birkaç kere art arda gezdirdiğimde derimi soyacak gibi hissediyorum neredeyse.

 83. Her işte kullanılabilen muazzam bir fırça kendisi. Sertliği pek rahatsız etmiyor¸ genelde burun kontüründe ve aydınlatıcı uygulamasında kullandığım için. İki senedir kullanıyorum¸ hala hiç bir problem yaşamadım. Fiyat/performans açısından başarılı olduğunu düşünüyorum. İndirimde şans verilmeli.

 84. Kötü bir şey yaptığımda kendimi cezalandırmak için makyajımı bu fırçayla yapıyorum.Eve’den indirimle 6¸50 liraya almıştım. Kılları gayet normal¸ yumuşaktı. Kullanmadan önce yıkadım ve o yumuşak kıllar¸ diken diken olmuş tüylere dönüştü. Gerçekten kullanmak imkansız. Üzdü.

 85. Biraz sert bir fırça. Bundan başka far fırçam da olmadı hayatımda. Aslında arkadaşım bana vermişti¸ sapından ayrılıyordu. Japon yapıştırıcısıyla yapıştırdım ve bebek şampuanıyla yıkadım. Çok güzel ve yumuşak olmadı ama gözüme minik minik dokundura dokundura uyguluyorum¸ işimi görüyor. Ama bildiğiniz yıpranmış yağlı boya fırçası gibi. Kullanılmaz hale geldiğinde bir daha almayı düşünmüyorum. 

 86. MAC 217ye muadil ama değil. Çok sert ama günlük makyaj yapıyorsam bir rengi alıp gölgeleme yapacaksam yeterli oluyor ya da 2-3 farklı renkli makyaj yapıyorsam ve 217 pislenmişse imdada koşuyor indirimde 6₺ falandı hala o fiyata bulabilirseniz alın tabiki bulunsun. 

 87. Bu fırçayla ilgili bir yorum yapmıştım ama pek bilgi içermediğini farkettim ve sildim yine bir değerlendirme yapayım.Yani mac 217’yi geçtim eklipse bile muadil olamaz bu fırça. Yıkayınca neden bu kadar sertleşiyor anlayabilmiş değilim. Ben baya yanak kontüründe kullanıyorum. Görkem Karman bu fırça daha gratislerde bile yokken deli gibi reklamını yapıp sattırmış insanlara çok ciddiyim bunu mac 217 ye muadil gösterdiği için kadının kanalını falan kapatması gerektiğini düşünüyorum.Bu bildiğin misvak a muadil çünkü bu sertlikle.Evet fiyatı çok ucuz ama değmez biraz daha para verip for your beauty’den yumuşacık bir karıştırma fırçası alabilirsiniz (çift taraflı olanını alırsanız daha elonomik) hem uzun süre kullanırsınız hem de gözünüz acımaz.

 88. Ne zaman kullansam göz kapaklarımı tahriş eden¸ bakır telden hallice tellere sahip fırça. Heykel boyama fırçası oldu şimdi

 89. Pakedinden ilk çıkarıldığı zaman oldukça sert olduğu fark edilen¸ yıkandıktan sonra bir nebze olsun yumuşayan fırça. Tavsiye üzerinde değil ama uygun fiyatlı oluşuna bakarak ocak ayında aldım. O zamandan beri ara ara kullanıyorum. Ne iyi ne de kötü diyebilirim. Fiyatına göre fena değil denilebilir belki.

 90. Zamanında 1 tane aldım ama kullanamıyorum . Kılları o kadar sert ki göz kapagimi tahriş edecek diye kullanamıyorum. Acaba benim aldığım mi böyle diye düşündüm fakat¸ burada yazılanlara bakınca çoğu kişi ile aynı düşüncelere sahibiz.

 91. Yağlı göz temizleyicilerle yumuşattığımda (yıkamadan önce temizleyici ile silip sonra yıkıyorum) kullanabilirliği artan fırçam. Karıştırma konusunda da çok başarılı değil bence ama eh¸ idare ediyorum kendisiyle. Sürekli elim buna gidiyor dersem yalan olur ama¸ ilişkimiz mesafeli kendisiyle.

 92. Bir tek ben mi beğenmedim dediğim ürün. Yine bir blogger ve vlogger olan ablamızın işte budur dediği ben de pehh dedirten üründür.sevemedim.

 93. Yıkadıktan sonra çok sert oluyor ve artık karıştırma fırçası olmaktan çıkıyor. Ben de yalnızca göz kapağının dış köşesine ( outer edge) koyu renk eklemek için kullanıyorum sadece. Koyu renk eklemek için harika oluyor. Sonra yine yumuşak bir fırçaya dönüp karıştırıyorum. Bu şekilde kullanmayı tavsiye ederim. Bende 3 tane var bu şekilde kullanışlı olduğu için. 

 94. yıkadıktan sonra oluşan o sertligi kırmak için¸temizleme işlemi bittikten sonra durulanan bir saç kremi sürüp beklettikten sonra tekrar yıkıyorum. Bu şekilde daha kurtarılabilir oluyor. Bazen o an kullandıgım durulanmayan herhangi bir saç bakım yagını da uçlarına hafifçe sürdügüm oluyor. Faydasını oluyor bu iki yöntemin de. tabii bir karıştırma fırçasına bu şekilde bakım ne kadar mantıklı orası tartısılır elbet. daha iyisi mutlaka bulunur mutlaka. Yine de sevdigim bir fırçadır kendisi. Sevgiler.

 95. Evet sertleşiyor ama ben de 5 6 kullanım boyunca dökülme de yaptı.Ben beyaz sabunla yıkıyorum ya da bulaşık deterjanıyla eskisinden de yumuşak oluyor.

 96. ben de fiyatı uygun diye alıp pişman olanlardanım.başta gayet yumuşak güzel bir fırçaya benziyordu¸ama yıkadıktan sonra sertleşti ve fırçaların hepsi bir yana kaydı.aliexpress’ten aldığım fırçalar bile hala sapasağlam dururken benim için alınması gereksiz bir ürün artnet fırçası.

 97. Gözünüzü tahriş etmek istemiyorsanız benim gibi yıkadıktan sonra bebe yağı sürün. Sonra yaklaşık bir hafta sorun yaşamıyorsunuz. Ama normal şartlarda çok sert. Eskiden uygun fiyatlı fazla karıştırma fırçası alternatifi yoktu¸ şimdi öyle mi? En basitinden eklips karıştırma fırçasını alın¸ emin olun daha iyi.

 98. Popülerliğine reklamına kanıp aldım. Çok kötü göz kapağını tahriş ediyor. Hem sert hem karıştırması kötü kısaca çok kötü

 99. Allahım hayatımda gördüğüm en kötü fırça olabilir. Çok sert karıştırma gibi bir işlevi yok zaten. Ilk aldığımda dalinle yıkadım belki yumuşar diye ama hiç etkisi olmadi hatta daha da sertleşti. Sırf fiyatı uygun diye almıştım ama dirty works fırçaları daha iyi bence

 100. Bugüne kadar kullandığım en kötü fırça. İlk aldığımda kılları çok sert değildi ama yıkadıktan sonra hem çok sertleşti hem de kıllarının her biri farklı yöne bakmaya başladı. Bunu önerenler nasıl beğenip önerdi anlam veremiyorum.

 101. benimkinin de kıl renkleri yeşile döndü. yosun mu tuttu diyeceğim ama yıkadıntan sonra 2 gün iyice kurutur öyle kaldırırım ki temiz fırçaları kaldırdığım kutu da hava almayan bir kutu değil. tiksindim dün öyle yeşil yeşil görünce öykk

 102. beğenmeyen çok kişi varmış ben de seviyorum bu fırçayı hatta çok uygun fiyatlı bulduğumdan alıyorum görürsem.bana sert gelmedi sadece crease için kullanıyorum ben.

 103. 1 sene önce fiyat/performans açısından çok övüldüğü için almıştım.Ben alırken indirimli hali 7 TLydi. İlk kullanımlarda bayıldım yumuşaçıktı¸ farı güzel dağıtıyordu. Yıkadıktan sonra sertleşmeye başladı¸ baya kılları döküldü. Uzun süredir de kullanamıyorum göz kapağını gerçekten tahriş ediyor.

 104. uygun fiyata alıp hiç beğenmediğim karıştırma fırçası özellikle yıkadıktan sonra inanılmaz sertleşti bir daha almayı düşünmüyorum

 105. yine vakti zamanında adını hatırlamadığım vlogger/Blogger birinin aşırı övüp¸ yerlere göklere sığdıramaması sebebiyle satın alıp çok sert olmasından mütevellit aldığıma bin kere pişman olduğum ürünler arasında. bir de bu kadar övgüye süper bir şey olmalı herhalde diyip 2 tane almıştım. neyle temizlersem temizleyeyim kılları bir türlü yumuşamadığı için far karıştırmak yerine pıt pıt yaparak yerleştirmek için kullanıyorum. böylelikle göz kapaklarım can çekişmiyor.

 106. kozmetik bağımlılığımı azaltmak için uzun zamandır sözlüğe girmiyordum¸ öyle bir kopmuşum ki kozmetik dünyasından artnet karıştırma fırçası 17 tl olmuş 0.0 indirimle üj bej liraya alınıyordu vay anam.

 107. Ben burda yazılanları okumadan önce eve shopta indirim olduğunda almıştım. Ancak memnun kalmadım fırça boyları sanki farklı da kısa olanlar göz kapağını çiziyormuş gibi ve sert ve yumuşamıyor asla. Resim için daha uygun öyle söyleyeyim

 108. İki adetine sahip olduğum fırça. Aşırı memnunum ama belli bir süreden sonra sertleşip formunu kaybetmeye başladı.

 109. mac 217 fırçaya benzediği için aldığım ve memnun kaldığım fırçadır. Pek çok kişinin yazdığı gibi sert değil bana göre veya benim göz kapağım hassas değil¸ bilemedim.. ancak koyu renkleri bu fırçayı kullanarak dağıtıyorum¸ daha açık tonları ise mac 217 ile. Sertlik konusuna gelince¸ şampua ile yıkadıktan sonra¸ saç kremi sürüp durulayabilirsiniz¸ bir nebze olsun çözüm olabilir zira bütçemiz her zaman 217 almaya çok da müsait değil.

 110. Mac 217’yi hiç kullanmadığımdan sanırım benim işimi gayet güzel gördüğünü düşündüğüm fırça. Bir indirimde 4.5 TL ye 4 ya da 5 tane almışım. Daha da fazla edeceğini düşünmüyorum. Yani fırçaların genel olarak 100lerce TL ye satılmasını mantığıma sığdıramıyorum

 111. bu fırça çok modayken bir seferde 5-6 tane almıştım.bazılarının bu fırçayı çok sevmesi¸ bazılarının da nefret etmesinin bir sebebi var¸ o da şu¸ aynı marka aynı model olmasına rağmen tüm fırçalar aynı standartta değil. Bazıları yumuşakken bazıları kullanması imkansız derecede sert. bende mac yok ama zoeva var. yumuşaklık ya da kolay karıştırma açısından tabiki de bir zoeva değiller (yumuşak olanlardan bahsediyorum. yoksa sert olanlar direk çöp zaten)

 112. Serdar ortaç’ın mükemmel bir şarkı sözüyle giriş yapmak istiyorum. Seni çöpe atacağım poşete yazık. Daha önce de girdi yazmıştım. Bu fırçayı zeytinyağına yatırdım¸ saç kremiyle yıkadım yumuşasın diye hatta başarılı oldu sandım ama malesef talaş yapısından birşey kaybetmedi. 

Siz ne düşünüyorsunuz?